• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
makyb, tak to jsem zvědavá která z nás to bude mít dřív za sebou, myslim že obě by jsme chtěli být první. :grinning: No po tom včerejšku to fakt vidim ještě na dlouho. I když večer sem tam zase měla tlaky, měli jsme tu návštěvu a já nemohla pořádně sedět jak mně to tam tlačilo a pak v posteli taky. Nejhorší je že jak si lehnu na bok, tak mi břicho ztvrdne na beton.
seri, mateřskou asi na tři roky, kdybych věděla že po dvou letech budu čekat druhý tak bych šla do těch dvou let, ale vzhledem k tomu že nám to taky hned nešlo tak kdo ví jak pude pak to druhý tak na to spoléhat nebudu a vezmu radši ty tři roky. :wink:
22. lis 2007 ve 14:26  • Odpověz
autor
holky na mateřskou na 3 roky můžou jít jen ty z vás, které měli výplatu asi 15000,- a víc !!!!!! takže to si myslím, že nás moc není že?
22. lis 2007 ve 14:54  • Odpověz
To je nějaký divný ne? A na kolik let by jsme jako mohli jít kdyby jsme to neměli?
A je to myšlený patnáct hrubýho nebo čistýho?
To se mi nějak nezdá. :confused:
22. lis 2007 v 15:52  • Odpověz
Ahoj maminky,
po delší době jdu zase na kus řeči.Vali už hodinku spinká, tak jsem se dostala k netu.Jak to všechno musim vyndavat a zapojovat, jsem líná tak jsem tady pár dnů nebyla :grinning:

Martinko, moc gratuluji k narození Lukáška.Ať roste do krásy a dělá vám jen samou radost.

Marky. tuším, že jsi se ptala za jak dlouho se rozjede porod po prasknutí vody.
Tak to vezmu zase podle sebe . U mne to bylo tak,že v půl 1 v noci praskla voda a ve 3.44 byla Valinka na svetě.Ale u někho voda praskne a vůbec nic se neděje a u jiného to je hned.Ale ničeho se neboj a když se ti nebude chtít čekat doma, určitě ti ve nmocnici nikdo hlavu neutrhne, když tam pojedeš.

Leno, tak to mi taky nehrozí, že bych brala rodičák nějakých 11 tisíc.Moje výplata když byla 8 tis.byla jsem ráda.Pracovala jsem u sokromé dobře vydělávající firmy :grinning: :grinning:
22. lis 2007 v 16:05  • Odpověz
Ahoj holky, díky za přivítání, ráda jsem občas zajdu na kus řeči.
Zrovna jsem byla teď 5 dní v Táboře u rodičů a bylo to fajn, mamča mi hodně malého hlídala, tak jsem si mohla povyřizovat plno věcí :slight_smile:

Tak já nevím s tím dr. Veselým z Plané, asi je to otázka názoru, Vy zase říkáte, že je v pohodě :confused:. Je pravda, že jsem slyšela, že je dobrej pediatr, ale občas to hapruje s tím jeho chováním k maminkám :confounded: Ještě mám tak 3 měsíce času, kdyžtak se mi ještě poptejte kamarádek a známých, please. Díky :slight_smile:

Leno: s tím rodičákem je to tak, že pokud by jsi chtěla být s prckem doma jen dva roky a tudíž brát těch 11 tisíc, tak musíš mít ten příjem nad 16 000,-
Pokud budeš chtít být doma 3 roky, tak nemusíš splňovat nic :wink:
Pokud jsi před mateřskou nepracovala, tak ten rodičák 7 500,- by jsi brala jen do 21 měsíce věku dítěte, pak by jsi spadla na 3800,-
A hlavně, kdo je te´d na rodičáku,musí v lednu žádat znovu, to bude asi na úřadek v lednu pěkně vypadat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mě končí mateřská na začátku března, tak si počkám do února, až opadnou na úřadech fronty a budu volit variantu na 3 roky.
Jo ještě, kdyby jste byla některá rozhodnutá, že budete doma do 4 let, tak to není tak, že by jste brali 7500 do 3 let a pak rok 3800. Ale na těch 3800 spadnete už ve 22 měsících věku dítěte :wink:

Add. porod: u mě to bylo zrovna tak, že mi praskla voda, ale žádné kontrakce, porod se sám nerozjel, tak mi to druhý den vyvolávali....naštěstí to byla rychlovka, malej byl na světě do 3 hodin od první kontrakce :slight_smile: Já rodila v Praze u Apolináře. Druhé mimčo (pokud nějaké bude :grinning:) už budu rodit v Táboře.
22. lis 2007 v 16:48  • Odpověz
leni já mám taky za to, jak píše nikita, že ta podmínka vysokýho platu je jen u zrychlený verze, tj. 2 roky, pokud budeš doma tři roky, tak tu podmínku splňovat nemusíš. Já bych na ní svým platem taky těžko dosáhla... :confounded:. Nedávno byl o tom zrovna článek v Táborských listech, tak jsem si to vystřihla.
22. lis 2007 v 16:57  • Odpověz
Ahoj holky, na tu mateřskou by asi nemělo moc mamin nárok pokud by tam byla taková podmínka.
S tou prasklou vodou je to asi taky indidividuální, známé praskla voda o půlnoci, ale neměla bolesti tak říkala, že jí ještě píchali provokačku a malá se narodila až druhý den odpoledne.
seri - ty už jsi rozhodnutá rodit v Bn?
22. lis 2007 v 17:08  • Odpověz
Jo jo, jsem rozhodnutá na 99,9% :wink: , a co ty?

S tou plodovou vodou - když praskne (to jsme si říkaly na kurzu), tak je dobrý si třeba na půl hoďky v klidu sednout, miminko že se nějak "uhnízďuje" nebo co. Nechci dělat nějakou chytrou, ale jen trošku poradit, třeba to holkám pomůže :sweat_smile: .

Marky a Makyb - už jste měly poslíčky nebo nějakej jejich náznak?
22. lis 2007 v 17:55  • Odpověz
seri, poslíčky já nevim co se při nich všechno děje, ale jestli se do toho dá počítat tvrdnutí břicha tak to mám furt a čim dál víc, jinak mně nějaký jiný křeče neberou, jak mně brali třeba jakoby na slepáku tak to teď ke konci už nemám. Teď sem dělala večeři a zase sem měla tlaky že sem chvílema stála s nohama křížem. :sweat_smile:
22. lis 2007 v 18:06  • Odpověz
seri, rozhodnutá - nerozhodnutá, zatím pořád váhám. Včera jsem se přihlašovala do kurzu, tak se třeba potom rozhodnu. Doufám, že ho stihnu dochodit - jedna známá měla termín až na čerty a odpoledne jsem se doslechla, že už je v porodnici.
marky, ty tlaky se myslím počítají mezi poslíčky i když já si neuvědomuju, že bych něco takového měla při prvním těhu, ale to už je dááávno :grinning: .
22. lis 2007 v 18:45  • Odpověz
moni, já to v Bn okouknu a pak vám řeknu jestli tam jít nebo ne. :wink: Kdybych měla na porod tu pani doktorku Chromjákovou co sem chytla v poradně, tak by to bylo uplně skvělý.
22. lis 2007 v 19:44  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím všechny po hrozně dlouhé době-a ty, co si mně pamatují zvlášť :wink: .Bohužel jsem se dřív nedostala k netu, ležela jsem od 22.tt v nemocnici s diagnózou "placenta praevia" a ve 28.tt se mi narodila holčička Klárka (36cm, 990g). Jsme spolu pořád v nemocnici, mám jí u sebe na pokoji, starám se o ní, ale čekáme, až trošku přibereme a udělají nám všechna nezbytná vyšetření. Je to docela psychicky náročný. Malá je krásná, je to takový kapesní miminko :slight_smile: . Když to dobře půjde, na Vánoce budeme doma(budou jí 3 měsíce a vážit bude cca 2 kg). Mějte se všechny krásně, přeji pohodové těhotenství a maminkám ať dělají miminka jen samou radost. Ahoj V.
23. lis 2007 v 06:42  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, včera jsem se sem nedostala a je toho tady slušně napovídáno.
já chci být doma tři roky, taky si myslím že ty platové podmínky se musí splňovat u té mateřské na dva roky.Já jsem zvědavá, kolikrát se to za tu dobu co budeme doma s prckama bude měnit.Nemůžu si pomoct ,mě tohle přijde dost chaotické, ale co nadělám.
marky-asi úplně nejde o to, kdo bude rodit dřív, ale ten konec těhu není pořád veselý a každá už by to chtěla mít za sebou.Vyloženě předbíhat nemusím :grinning: Přenášet se mi ale nechce.Hlavně chci být doma na vánoce,radši chvilku před nima. Přeci jen jednoho rošťáka už doma mám, tak chci aby měl svátky hezký. Kdo ví jak dlouho ještě bude věřit, nějaká dobrá duše mu to vykecá.
poslíčky-nic takového nemám-asi-ani tvrdnutí. Občas takovou tíhu. Já jsem na tenhle porod zvědavá, první mi vyvolávali, kontrakce téměř žádné, tak snad to poznám. Včera jsem byla u kamarádky a ta mi říkala, že mi kleslo břicho. Celkově si ale myslím, že pupek mám dole skoro od začátku. Při klukovi jsem ho měla výš. Doktorka mi říkala, že je to tím, jak druhorodičky už mají povolenější dělohu. Občas mi jenom vystřeluje taková bolest od třísel dolů a to se fakt prohnu. To by snad měla být známka blížícího porodu. Stejně mimčo půjde až se mu bude chtít a hlavně ať je vše v pořádku.
Ještě potřebuju vyprat povlečení, v úterý jdu na pedikúru-aby jsem měla na koze krásné nožky :grinning: Tedy je to spíš z praktického důvodu,nechce se mi ohybat :wink: A pak můžu rodit.
Dnes po dlouhé době jsem byla jen dvakrát na WC a nevstávala jsem ve čtyři. Hned je mi líp, tak jsem si naplánovala dost činností. Doufám, že mi to vydrží :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2007 v 06:53  • Odpověz
Ahoj Vladi, tý jo tak na to koukám jako puk, ve 28. týdnu to je docela mazec. :frowning2: Hlavně aby byla malá v pořádku a neměla pak nějaký potíže nebo následky, budu vám moc držet pěsti pro štěstí protože ho budete teda rozhodně potřebovat. :wink: Určitě nám pak napiš jak to s váma vypadá a přeju ti pevný nervíky a Klárce ať pěkně prospívá a je zdravá.

makyb, taky mi jde hlavně o to abych nepřenášela a nebyla tam ještě o vánocích a taky bych radši byla doma už několik dní před nima, no ale asi to záleží na miminku kdy se mu zachce ven. :wink:
Hm tak pedikůra by bodla, protože to je nadlidský výkon si sama ostřihat nehty na nohou, to je taky jedna z dalších věcí na kterou se těšim až nebudu mít břicho že si budu moct v pohodě ostřihat nehty, obout boty, oholit se apod. :grinning:
Já dnes zase vylezla z pelechu až v jedenáct, ale sem docela v pohodě, už mám nakoupeno, vytřeno, vyluxováno, utřený prach, něco vypráno, takže sem spokojená.
:slight_smile:
23. lis 2007 ve 14:37  • Odpověz
vladi - já jsem si říkala, kde jsi, že se takovou dobu neozýváš. Takže ti chci říct, že tobě i Klárce posílám hodně moc síly, abyste tohle období zvládly, i když z nejhoršího jste asi už venku. Jste určitě obě statečný, vždyť jste ženský a ty toho vydrží hodně....
Myslim na vás, úplně jsem měla slzy na krajíčku :cry: , když jsem to četla. Tak doufám, že bude holčička pořádně růst, abyste mohly být na vánoce doma u tatínka.... :slight_smile:
23. lis 2007 ve 14:39  • Odpověz
vladi-přeju moc síly a zdravíčka pro Klárku. Já jsem sem ráno psala chvilku po Tobě /podle času/ a Tvůj příspěvek tu ještě nebyl. Jsem z toho jelen, protože na Tvoje album jsem narazila a vrtalo mi hlavou odkud to jméno je mi povědomé. Tak už to vím. A jste v Buďejkách? Určitě vše dobře dopadne a budete mít nejkrásnější dáreček pod stromečkem.
23. lis 2007 v 15:02  • Odpověz
Ahojky,
můžu se k vám přidat????
Jmenuju se Pavla je mi 29, teď bydlíme na Sojčáku a máme skoro 9 měsíční holčičku Karolínu
24. lis 2007 ve 14:01  • Odpověz
Ahoj pavluso, taky budeme mít Karolínku :wink:
Zrovna před chvíli tu u mně byla kámoška která zatim bydlí v Táboře, ale příští rok už se sem budou stěhovat, maji postaveno kousek od nás, tak ta má taky 9 měsíční holčičku. Už je to takový hezký tenhle věk. :slight_smile:

Tak makyb, dneska je úplněk a to se prý rodí víc dětí, tak že by jsme si to vybrali dneska? :grinning:
24. lis 2007 v 17:25  • Odpověz
Tak co holky, jste obě ještě celý?

Ahoj pavluso, to se teda pořád rozrůstáme, to je fajn... :wink:
24. lis 2007 ve 22:16  • Odpověz
Ahoj holky,

úplněk je nám asi úplnš fuk, jsem celá. Jen ty vystřelující bolesti dolů po stehnech, když dýl chodim nebo stojím. A to je často, snažím se být akční, ale nevím jestli je mi to platný. Ale už jsem smířená s tím, že ve středu dorazím ještě na kontrolu :wink: a monitor.

Ahoj Pavluso-už tady máme Tábor ve slušném zastoupení,to je fajn.A hned se zeptám,Ty máš taky zimní mimčo-skoro,používala jsi nebo používáš odsávačku na vysavač?
25. lis 2007 v 06:16  • Odpověz
Makyb musím se přiznat a hlavně zaklepat, zatímjsem nepoužila žádnou a snad jí nebudeme dlouho potřebovat. Ale co klábosím s holkama po netu Březňátka 2007 na emiminu, tak skoro všechny přešli na odsavačky na vysavač.
Makyb koukám, že ty jsi 38tt kam chvátáš, ale já rodila 37tt. Budeš rodit tady v Táboře?
Marky jméno vybral tatínek ale má dlouhé příjmení tak bude asi v první třídě ráda :angry:
Na mě teda úplněk nepůsobil, ale na někoho to fakt působí.
Jdu si udělat seznámek abych se ve vás vyznala je vás tady fakt dost. Jsem ráda. :slight_smile:
25. lis 2007 v 08:43  • Odpověz
Pavluso-už mi to přijde dlouhé. Teď už myslím chvátat můžu :wink:
Já u Toma docela odsávala, měla jsem normální a do trubice u vysavače jsem si dala korkový špunt s malým otvorem na tu hadičku. Jenže přeci jemn tou hadičkou jsem musela zajet do nosíku a jak sebou mrskal, občas jsem ho škrábla :frowning2: Ta origoš se do nosíku strkat nemusí, tak uvidím, pak jí když tak dokoupím. A jinak odsávání bez vysavače je na prd. Já když to slyšela tenkrát prvně v nemocnici, tak jsem si myslela, že se tam zbláznili. Ale je fakt, že tou mechanickou jsem malého /a sebe taky/ zbytečně trápila a odsátej v podstatě nebyl. Každopádně by jsme se bez rýmy teď taky obešli, ale myslím, že Tom mi něco ze školky domů přitáhne.
Tak jdu ze sebe kapánek udělat člověka a jedu k mamince na štrúdlík.Tak se těším,že jsem raději ani moc neobědvala :grinning:
Jo a Karolínku jsem chtěla taky,když by to byla holčička. Ale manžel Karolínku prostě nepobral.
25. lis 2007 ve 13:51  • Odpověz
Ahojky, tak hlásim že jsem taky celá, i když včera teda mi moc dobře nebylo, ty noce a večery jsou čim dál horší, než usnu tak je to docela peklo, protože nevim jak ležet, ve všech polohách se tam chce Kája hrozně hejbat že mi div neprorve břicho. A dneska ráno mně bolel podbřišek a záda, tak sem ležela až skoro do oběda, teď už to jakžtakž jde, takže to taky vidim že ve středu dorazim na monitor. :wink:
makyb, odsávačku na vysavač sem si taky pořídila, slyšela sem na ní chválu.
25. lis 2007 ve 13:57  • Odpověz
Čau holky, tak jsme byli včera v Písku objednat kočár a mohly jsme si vybrat z několika různých barev a navrhnout i kombinaci, kde a jak na kočárku bude která barva... tak jsem byla celkem ráda, budeme mít kombinaci černý s takovou béžovou, i když ta nebyla přesně podle mýho gusta, ale aspoň trošinku se podobala té, která se mi líbila. Tak jsem byla ráda, že jsme tam nejeli zbytečně. Pak jsme ještě koupila látkový pleny, nevim, jestli to bude stačit - mám 10 ks obyčejných a 2 ks těch velkých. Myslíte, že je to dost, když je nebudu používat na přebalování? V různých výbavičkách na netu píšou kolem 20 malých, proto se chci zeptat mamin, který už mají zkušenosti, jestli mám ještě dokoupit.... :sweat_smile:

Marky - ještě se párkrát vyspíš a budeš to mít za sebou. Tak zkus nějakou polohu na tom kojícím polštáři, mě to docela vyhovuje. Já s ním usínám každou noc a je to dobrý :slight_smile:

S tou odsávačkou, taky uvažuju o tý na vysavač, i když si to nedovedu představit, jak přesně to funguje, ale je na ní slyšet jen chvála.
25. lis 2007 v 18:24  • Odpověz
Ahojda jihočešky :slight_smile:
Seri: já měla připraveno 20 ks bavlněných plínek a nakonec jsem si ještě 10 ks přikoupila. Peru tak á 5-6 dní (nevyvařuji,peru na 60°C v tekuté Lovele a všechno se krásně vypere), než to uschne a vyžehlím, tak mě přišlo, že těch dvacet je ťipťop, takto vím, že mám ještě rezervu :slight_smile: A ty velké plíny ala osušky (jsou na utírání nejlepší) mám 4, koupu každý den a osušku mám na dva dny, když jí nepokadí a nepočůrá :grinning: A taky jsem si ještě dokupovala žínky, měla jsem 3 a 3 ještě dokoupila :wink:
26. lis 2007 v 15:59  • Odpověz
Teda tak na prosincovkách se to rozjíždí, už jsou tam tři miminka, teď je tam z víkendu další miminko a další už rodí a další čekaji tenhle týden císaře. Nakonec všechny prosincovky budou mít porozeno v listopadu. :sweat_smile:
Já už teda asi mam ty poslíčky, nebo prostě bolesti, včera mně to chytalo a teď mně to chvílema chytá taky, ale nic z toho neni. Mám strach abych pak vůbec poznala ty pravý bolesti, že to je jako to s čim jet do porodnice. Od rána do těch tří hodin to jde, ale pak už to za nic nestojí. Sem zvědavá co mi řeknou ve středu na monitoru. Dneska sem myslela že nedojdu ani z nákupu, tak mně to tlačilo dole a píchalo. :frowning2:

seri, látkových plen mám 20+5 který mi dala máma ještě po nás + 2 ty jako osušky to snad stačit bude, tak uvidíš kdyby ti těch 10 nestačilo tak je pak můžeš dokoupit.
26. lis 2007 v 16:03  • Odpověz
Seri: a jak jsi si vybrala kočárek? Já mám DorJan, kupovali jsme ho v Honzíkovi v Táboře....po Táboře jich jezdí hodně,ještě, že je tolik barevných variant :grinning: V Praze jsem potkala snad jen dva, tady má každý Jané a Cortinu.

O té odsávačce na vysavač taky uvažuji, zatím nebyla potřeba, párkrát jsem odsávala tou obyč. hadičkovou,malej u toho řval jak pavián a neodsála jsem skoro nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já taky spala s kojícím polštářem asi od 8 měsíce,jsem si přes něj přehodila nohu a spalo se mi dobře :wink:
26. lis 2007 v 16:06  • Odpověz
Marky: u nás v říjnovkách porodilo taky hodně holek už v září :wink: Dokonce máme jedno srpnové mimi a nakonec i jedno listopadové :wink:
Neboj pravé kontrakce poznáš, to fakt nepřehlídneš :grinning:
26. lis 2007 v 16:09  • Odpověz
niki - my máme vybraný mikado oxford, dneska jsem si ještě pro kontrolu volala jednou do tý prodejny, jestli je součástí i sporťák, na to jsem se zapomněla při objednávání zeptat, protože jsem předpokládala, že je k tomu automaticky a naštěstí ho máme taky objednanej. Jo a taky jsem se ptala, jestli je v tom i nánožník na autosedačku a on bohužel není. Tak nevim, jestli koupit ten univerzální od emitexu anebo mi paní nabízela, že mi objedná jinou autosedačku, která na podvozek taky pasuje a má i nánožník, ale je to značky Baby design. Tak nevim, možná to přeobjednám. Anebo jestli mít autosedačku bez nánožníku a používat jen fusak a deku...

Holky dík za rady s těma plínkama, takže já si radši ještě 10 ks dokoupim.
Jo a dneska mi přišla moc krásná kojící noční košilka z MMB - není použitá, ale úplně nová, barvička taková pomerančová, fakt se mi moc líbí :slight_smile:. Takže teď už se pere. Jinak výbavičku taky peru v tekutý Lovele a ještě přidávám radši jedno máchání (někde jsem to četla).

Marky já myslim, že ty pravý kontrakce by měly být pravidelný, ale to ti nejlíp řeknou holky, co už maji mimi. Ale říká se, že to fakt poznáš, i když já se toho taky bojim..... :sweat_smile:
26. lis 2007 v 17:20  • Odpověz
Ahoj holky,
nevím coo děje ale včera mi vůbec nešli stránky koníka. prostě mi je to nenašlo. Ono je opravdu lepší porodit dřív než přenášet.
Já používám látkovépleny na přebalování mám jich kolem 70 a bohatě stačí.
Já teď přemýšlím o koupi sporťáku jenom nějaký lehký a skladný dneska jsem byla v Honzíkovi a zítra jim má nějaký přijít já si vybrala jeden na netu MOON BUGGY FIT WHEELS tak bych ho chtěla vidět v realu a prý jim asi za tři měsíce přijde tak si počkám a okouknu.
Seri kde jsi v Písku byla já jsem totiž rodilá Písečanda :sweat_smile:
26. lis 2007 ve 21:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.