• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
marky-ještě jsem si vzpomněla.Pořád jíš staré pečivo?A jíš vše nebo se něčemu vyhýbáš?Je jasný,že si asi nedáš zelí nebo květák,myslím spíš méně nadýmavá jídla.Co třeba cibulka v omáčce nebo pečená s masem?Když už je to podušený,tak by to tak nemělo vadit,né?Chci totiž začít nějak normálně jíst,to moje plácání je fakt děsný.A speciální stravu pro kojící navíc k vaření si teda dělat nebudu :stuck_out_tongue_closed_eyes: To radši budu živa o jogurtech. :wink:
Myslíš,že Ti Kája trpí na větry?Dáváš jí nějaký kapičky?
17. led 2008 ve 20:08  • Odpověz
autor
marky: já jsem se stravy docela bála,ale jím úplně vše. dokonce mám zelí každý týden. myslím, že strava zas tak neovlivňuje prdíky. švagrová jedla 3dny staré počivo a jinak skoro nic a malá trpěla jak zvíře. kámoška nemohla kojit a malej měl prdy i po sunaru. jinak jsem používala kapičky Sab Simplex a docela pomahali, můžou se dávat už od 3týdnhů. a pak jsme mu tlačili kolínka na hrudní a vždy si ulevil
17. led 2008 ve 20:14  • Odpověz
autor
my máme podobnou hrazdičku téhle: http://www.pohadkove-hracky.cz/hracky_info.php/products_id/1174/cPath/13/Hrazdicky-a-choditka/MAAMAA-Aktivni-hrazdicka.html
přidala jsem fotky a je tam kus z ní vidět. už jsme jí museli sešroubovat, protože s ní dělá psí kusy :grinning: :grinning: :grinning:
17. led 2008 ve 20:15  • Odpověz
lena-pavlík je už chlapák,už zkoušíte nějaké příkrmy? Taky si myslím,že jenom tou stravou to není.U kluka jsem nejedla už skoro nic a měl koliky pořád.Malá vypadá,že bude v pohodě.Ťuky ťuk.Akorát teď dva dny nekakala,to je sice normální,ale nejsem na to zvyklá.U Toma jsem taky používala sabíka a výsledek skoro žádný.Teď mám babycalm,ale fakt zaléží na miminku.Na rodině.cz nějaká mudra na takové dotazy odpovídá,že je strava kojících zbytečně přeceňována.Já mám jen strach po zkušenosti z Tomem,byl to docela hučák :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kamarádka která měla stejně starou klidňoučkou holčičku s naším řvounem,když to viděla,tak řekla,že po tomhle by druhé nechtěla. :grinning: Docela útěcha a teď má cca 18měsíčního klučíka a řve po nocích jako tur :wink: Prostě každé dítko je jiné,ale hlavně že jsou zdravé.
18. led 2008 v 09:20  • Odpověz
No oni na ty prdíky totiž trpí hlavně kluci, co takhle slyšim. Já musim zaťukat že Káju tohle zatim netrápí, i když jak předevčírem řvala tak sem měla podezření jestli jí nebolí bříško, protože sem si koupila takovou zeleninovou směs a v tom byli lusky a pórek, tak sem jí namasírovala kolem pupíku gelem Pupík a ještě sem jí dala na chvíli teplou plínku na bříško. Jinak je na to asi nejlepší fenyklový čaj. Já piju čaj pro kojící matky a v něm je taky, takže proto možná máme klid. Jinak co se týče jídla tak jim tak nějak stejně jako sem jedla. Čočku ani hrách bych si teda nedala, cibulí se taky nějak neláduju, ale do omáčky jí taky dám a nic jí nebylo a to pečivo většinou máme den starý protože napřed snídáme a pak se teprv během dne koupí čerství pečivo zase na druhý den na snídani. Včera sem ale zrovna měla čerství pečivo a nic jí po tom nebylo. A to zelí nevim, mám tu od našich doma naložený zelí a mám na něj hroznou chuť, ale mam docela strach abych si tim pak s Kájou nezavařila. :astonished:
Leno, teda vy už jste habáni, nějak si neumim představit jak pak Káju budu nosit s takovouhle váhou už teď mam křeče v ruce. :dizzy_face:
Teď když dávám Káju odříhnout, tak s ní pak jdu v ložnici ke skříni kde máme na dveřích zrcadlo a koukáme se do něj a ona se krásně směje, je to moc hezký jaký dělá ksichtíky. :sweat_smile:
18. led 2008 v 15:50  • Odpověz
Ahoj holky,
už jsem tady dlouho nebyla, tak vás jdu pozdravit a nesu rovnou zprávičku.Už nevím, s kým jsem se domlouvala, že známe Lenku Bendovou a dokonce s ní některá chodila do kurzu.Tak včera mi posílala sms v 19.40 a to s tím, že se jí narodila holčička DENISKA.Tak to písám ať to víte.

Jinak u nás s Vali bojujeme v noci se spaním, protože usíná taky po půlnoci v půl 2 :confounded: Děs.Ale jinak je to kočka hodná, tak to vždycky nějak zvládneme.Váží přes 7 kilo, zoubky žádné,ale usilovně loví :slight_smile:

Mějte se pkěn, papa
20. led 2008 v 19:36  • Odpověz
Ahoj holky,

maalinka - ty jsi mě předběhla :slight_smile: , já včera psala tu samou zprávu o Lence a pak mi spadnul PC. Tak doufám, že aspoň ťeď mi chvilku vydrží, abych napsala aspoň jeden příspěvek.

Tuhle středu se chystám poprvé na monitor do Benešova, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Marky a musela jsi mít sebou už ten papír na jména? Já ho ještě nemám vyplněnej :sweat_smile: , nebo to stačí až jindy?
Moni - tašku mám sice sbalenou, ale ještě mi tam chybí pár drobností. Je to ale tolik věcí, že to mám sbalený v jedný velký tašce (taková sportovní) a věci pro mimi v menší. Možná to budu muset ještě nějak přebrat a něco vyházet, zdá se mi toho moc. Jak jste to měly vy holky, co jste už rodily? Kolik a jak velký tašky jste měly? Aby mi nevynadali, protože to vypadá, že se tam chystám aspoň na 2 týdny :sweat_smile: . A ještě se zeptám, co nějaká kosmetika pro miminko, to mi tam dají nebo mám mít něco svýho? A co třeba nějakou hračku?

Jo taky jsem si myslela, že když už začnu chodit na monitor, že ke svýmu dr. už nepůjdu, ale já tam jdu opět v pátek. Zase mi budou brát krev na protilátky, dělat stěr na streptokoka, tak doufám, že to dobře dopadne. Při minulý kontrole se mě sestřička ptala, jestli víme pohlaví. Tak řikám, že ne, že je to překvápko. A ona, co bysme si přáli, že prý to ví, měla to totiž v papírech z plodovky. Tak jsem řekla, že možná trošku víc bych chtěla holku, ale že na tom vlastně tak nezáleží. Ona se usmívala, tak nevim jestli to znamenalo, že tam ta holčička je nebo ne. No ale za pár týdnů se sami přesvědčíme :slight_smile:
21. led 2008 ve 13:57  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsem byla na kontrole - vše v pořádku, brali mi krev. Dr. říkala, že se jí zdá, že už se malá otočila, ale víc až při příští kontrole, na tu jdu 31., to všechno tak letí a v týdnu od 4.2. si mám dojít sepsat porodopis.
Seri - už se vidím jak balím tašku na poslední chvíli :wink: , ale už aspoň mám nějaké věci připravené ve skříni a když si vzpomenu tak něco přidám, pak to jenom dám do tašky. Včera jsem dávala dohromady papíry, protože přítel by to pak nenašel. O víkendu ještě musíme přivézt postýlku, věci už mám připravené - minulý týden jsem nedělala nic jiného než prala a žehlila :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Makyb - do porodnice si mám vzít dudlík, kosmetiku a oblečení pro mimi nebo mi to půjčí? Plínky už mám nakoupený - u těch vím, že mám mít svoje. Jinak jsem bezradná.
21. led 2008 v 18:24  • Odpověz
seri-já taky měla velkou tašku,oni ty vložky,ručníky,pleny atd něco zaberou.Nikdo mi nevynadal.Kosmetiku jsem neměla něco na začátek dali a pak jsme dostali takový kufřík,nějaké maličkosti na mimi a letáky.Byly tam vzorečky,tak to mi stačilo.Manžel za mnou jezdil často tak mi vždy co jsem chtěla dovezl.Takže jsem nebrala ani moc plen a pak mi je přivezl.Věci na miminko tam půjčí a oblečky na mimi mi dovezl manžel až v den odjezdu.Hračku asi ne,Michalka má na háku hračky do teď,ale občas na nás už hodí úsměv a pozoruje to kolem.

moni-oblečení na mimi Ti půjčí/košilky,zavinovačky,látkové pleny/,o kosmetice jsem to psala seri,dudlíka jsem si vzala,sice ho tam malá moc nechtěla,ale ona neřvala.Pro jistotu jsem ho měla,sice se to v začátku kojení nemá,ale já s tím neměla problé ani u kluka ani teď.A dodám,že jsme u Toma neměli ani problém pak dudu vzít,nevím jak se k tomu kdo staví,ale pro mě je to lepší než řev a ruka v pusince ještě ve třech letech. :wink:

ještě doporučuju kuchynské papírové utěrky.Je to pak po sprše šetrnější a čistější utírání.Holky píšu na rychlo,jestli jsem na něco zapomněla,tak dopíšu a ptejte se.Mám doma navíc k Michalce nemocného Toma,tak mám docela hoňky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak ať Vám ten zbytek hezky uteče,ať to pak máte rychle za sebou a jste ty nejšťastnější maminy.Ale do té doby si tady ještě písnem :slight_smile:
22. led 2008 v 09:20  • Odpověz
Jejda tak Lenča má holčičku, no to mám velikou radost :slight_smile:
Seri, do Benešova do porodnice si určitě nemusíš brát vložky, ty ti tam daji kolik budeš potřebovat, pak ti daji vzorek bepanthenu na bradavky, u přebalováku je k dispozici rybilka na zadek a červená indulona na tělíčko, ty si vezmi pro mimi ubrousky na zadeček a plínky (plenek jsem měla balení 44 ks a ani sem to nespotřebovala).Oblečení na mimi budeš používat jejich, to samý zavinovačku a látkové pleny a na den odjezdu já si vzala sebou dupajdy a bodýčko a čepičku a Zdeněk mi pak v den odjezdu přivezl ještě kombinézu s autosedačkou. Kufříky se vzorkama tam taky dostaneš. Hračku sebou žádnou nepotřebuješ, jen leda že bys třeba chtěla mít nějakýho plyšáčka u mimi v jeho pojízdný postýlce aby to tam nemělo takový obyčejný :wink: Dudlíka si sebou taky neber, protože by ti akorát vynadali, nevidí to tam rádi kvůli kojení.
Ten papír na jména odevzdáváš až při porodu. Ten stěr na toho streptokoka by možná bylo lepší aby ti ho udělali už v Bn, protože si pak stejně budeš muset pro výsledky ke svýmu dr.aby ti pro ně napsal papír. Mně ho taky dělala dr. v Táboře jenže výsledky měli být za týden a já už začala chodit do Bn a to bych musela jet extra zase do Tábora, tak mi ho udělali v Bn znova. Monitor nic není, jen si lehneš a asi 15-20 minut máš na břichu pás. Akorát tě poprvé vyšetří ještě doktor a to vyšetření mně docela bolelo protože mi šahla dost hluboko. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
makyb, Kája má hračky taky zatim na háku. Odkdy vlastně si začínaji děti hrát ?
Kája včera večer zase hustě brečela, noc před tim taky moc nespala to sem se ani moc nevyspala a včera až večer usedavě brečela a usnula asi po jedenáctý a to naštěstí spala až skoro do šesti, tak sem se nakonec i vyspala.
Včera jsme byli v Táboře u zubaře, tak mi vrtala dva zuby, Kája byla s náma taky pěkně spinkala a vydržela pak ještě v Mountfieldu, koupili jsme si bazén abych se měla v létě kde válet :sunglasses: a pak jsme byli ještě chvíli v tescu, takže spinkala skoro 4 hodiny. Byla teda celou dobu v autosedačce, vim že by tam měla být jen asi dvě hodiny ale snad se pro jednou nic nestalo. :pensive:
22. led 2008 v 11:58  • Odpověz
Marky dík za info. Včera jsem tedy byla poprvé na monitoru, strávila jsem v ordinaci asi 3/4 hoďky. Manža byl u toho monitoru se mnou, byla tam příjemná PA, myslim, že se jmenovala Diblíková (?), nějak tak a pak přišla mladá doktorka Bímová, ta do mě šáhla taky dost hluboko, že jsem myslela, že mám její ruku až v krku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ne že by to bolelo, ale pak když jsme přijeli domů, tak jsem se musela natáhnout, boleli mě třísla, nevim jestli to bylo z toho vyšetření, asi ne, ale bylo to nepříjemný.
Jinak jsem se ptala na darování pupečníkový krve a já jí bohužel darovat nemůžu, protože nejsem podle nich úplně zdravá (mám alergii na prach a seno), takže mám smůlu. Škoda no, myslela jsem, že bych tim někomu pomohla. Příště jdu zase ve středu brzy ráno, to nám zrovna budou montovat tu kuchyň, tak nevim, jestli manža pojede se mnou. Já bych to zvládla tam dojet, není to tak hrozná cesta (cca 40 min), ale on se bojí mě nechat jet samotnou, když jsme pár týdnů před porodem, tak to nějak budeme muset vyřešit.
Taky jsem se chtěla zeptat, jestli se může rodit v čočkách, nevíte některá? Na kurzu nám sice Olina říkala, že ne, že jsou lepší brýle, ale ty já tak nemám ráda. To budu radši jako slepejš.
Jo a snad příští týden bude kočár...hurááá. Tak doufám, že ho vyrobili v dobrých barvách.
24. led 2008 ve 14:34  • Odpověz
Seri, pani Diblíková je skvělá je to takový sluníčko, taky sem chodila k ní. A doktorku Bímovou sem chytila při druhém monitoru. Ty vyšetření jsou nepříjemný asi už zjištujou na kolik jsi otevřená takhle ti tam budou šahat před porodem a mně to teda docela bolelo hlavně před tim porodem to bylo hodně nepříjemný, protože mi tam šahali každou chvíli :unamused:
Jestli se může rodit v čočkách to nevim, ale zeptej se na to ve středu v poradně tam ti určitě řeknou. Mně se vždycky ptali jestli se chci na něco zeptat.
Kája má zase ten svůj večerní čas kdy brečí a brečí, tak sem si sice zapnula na chvíli počítač ale asi u něj moc nepobydu. V pátek jsem s ní zašla k doktorce protože má na obličeji furt takový červený pupínky a tu kůži má i takovou drsnou a místama i suchou, tak prý je to běžný v tomhle věku a dala nám na to dvě mastičky a mám jí to omívat heřmánkem.
Makyb, už jste byli na tý šestinedělní prohlídce? A nechala si jí píchnout ty ouška? Já hlavně že sem byla v pátek u doktorky a samozřejmě sem si na to ani nevzpomněla abych se jí na to zeptala. :angry:
26. led 2008 v 19:48  • Odpověz
Marky-na šestinedělní jdu teď po neděli a mám už si vzít sebou naušničky v lihu.Ale zase nevím jestli by neměla mít za sebou nějaký očkování.Prostě je vezmu a uvidím.Chci aby to měla co nejdřív za sebou,protože už pozoruje a nechci aby měla hrůzu z bílého pláště a mudrů.Zítra jdem taky na nožičky,já budu muset na gyndu a k holiči.Se synátorem jdem na výstavu jejich výtvorů do Tábora,mě to lítání moc nebaví.Tenhle týden jsem měla doma Toma,vypadalo to že má streptokoka,ale naštěstí v pohodě.Každopádně se těší do školky a já teda taky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě,že nebylo tak hrozné počasí a mohla jsem s ním na chvíli ven.Být tu sním ještě déle zavřená,tak bych musela navštívit ještě psychiatrii :sweat_smile: Ale zas jsem tu nebyla sama a je sním legrace.Teď pořád řešíme bradavky a kojení :wink: Tom tomu říká čudlíky.A máme za sebou zápis a moc ho chválili,vzhledem k tomu,že je srpnový.Takže to zvládnem bez odkladu.Jenom nechápu jak náš divous vydrží sedět půl dne v lavici.No bude asi muset :grinning:
Jinak večer máme usínání docela v klidu,teď minulý týden byla krize dopoledne,nějak Michalce nešlo zabrat,selhávalo i chování :unamused: Ale vypadá to,že se to zlepšilo,jen to nechci zakřiknout.Už se ten denní spánek zkracuje,už to prostě nakojit,spát,nakojit spát nikdy nebude.Ale zase už loudíme první úsměvy,tak je to veselejší.
Marky,tak si na naušničky mudře jen zavolej.
Holky mě teda poplatky u doktorů a tak zatím moc nevadí,ale nemůžu si zvyknou platit u té dětské.Co nadělám,zdraví je přednější.Ale když se mimčo narodí předčasně a musí platit inkubátor,tak je to síla.Jako kdyby si to vybralo a mohlo za to,že se mu ven chtělo dřív. :frowning2:
27. led 2008 ve 12:02  • Odpověz
Ahoj holky už vám sice píšu poněkolikátý, ale nějak mi to nejde odeslat, mě prostě koník hrozně zlobí.
Marky mi jsme píchali ouška hned po šestinedělí a bez očkování a v pořádku. Hlavně jsem taky chtěla aby je měla píchnutý co nejdříve.
My ted lítáme s Kájou po různých vyšetřeních kvůli tomu kašli není nastydlá ale hrozně kašle až zvrací atd, a teda v poplatcíxh se totálně nevyznám.Někde je chtěj někde ne no tak to neřeším zeptám se a buď chtějí nebo ne.Ale stejně jako Makyb mi to přijde ujetý u malých dětí. jo a v 10. měsících 77cm a 10,7 kg no je to holka veliká. Posílá pusinky a jak u toho mlaská to se naučila je to tak týden a je to hrozně roztomilý
27. led 2008 v 15:16  • Odpověz
Ahoj, holky a ty naušnice se musí k doktorce nést namočený v lihu? Já že tam jdu v pátek a že bych si je třeba vzala sebou a zkusila jestli by jí je nepíchla. To by nestačilo aby je namočila ona tam na chvíli?
Poplatky sem zatim platila dvakrát, jednou u zubaře protože jsme tam šli dřív než po půl roce a teď v pátek u dětský, za ty děti mi to příde sviňárna protože s dětma se chodí k doktorce hodně a to jak chtěji aby se platilo za mimi v porodnicích to je fakt na hlavu postavený. A jak píšeš makyb, když se narodí mimi předčasně tak za to ještě vybírat to je fakt zlodějna. Kámoška chudák má termín asi za tři týdny a už měsíc leží u Apolináře tak se jí to taky pěkně prodraží. To když se někomu narodí mimi hodně předčasně, tak mu na to pomalu ani nebude stačit to malý porodný. Škoda slov.
Já furt přemýšlim nad očkovánim proti pneumokokovi, mám z něj docela strach tak bych nejradši nechala naočkovat, ale jedna dávka stojí kolem dvou tisíc a jsou potřeba snad čtyři, ty tři jdou po sobě jako hexavaxína a ta čtvrtá pak jako přeočkování někdy dýl, ale i tak je to dost peněz. Tak nevim jaký na to máte názor vy?
makyb, taky už to nemáme nakojit a spát, přes den toho Kája moc nenaspí a vyžaduje čim dál víc pozornosti, ale můžu být ráda že mi spí pěkně v noci a vlastně i dopoledne kdy spim s ní a vstávám až kolem desátý takže jsem vyspalá. To plakání po koupání se nás ale drží, včera zase brečela snad tři hodiny a nezabírá na to nic, ale prý je to v pořádku že se tim to dítě po tom dni nějak uvolní nebo co. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsem byli u našich tak si jí máma zase pošišmala je z ní celá na větvi, je to našich první vnouče. :slight_smile: Udělala sem nějaký fotky i s babičkou, vyfotili jsme se čtyři generace žen, tak to dám někdy na stránky, ale mam hrozný vlasy, naštěstí zítra jdu ke kadeřnici tak se moc těšim že budu zase vypadat jako člověk.
pavluso, vy jste teda pořádný macíci :sweat_smile: No ale ten kašel nezávidim, já s toho budu asi na nerv až bude Kája někdy víc marodit. :cry:
27. led 2008 v 17:12  • Odpověz
pavluša-jj,posílání pusinek si pamatuju,Tom u toho dělal jak kapr,je to s těmi broučky legrace :grinning: .
Marky-neboj se nemocí,všechno je to o poprvé.Já z toho byla taky hotová.Mám za sebou s Tomem 2krát nemocnici,sice jen na pár dnů a spíš jen pozorování,ale i tak to byl očistec.Byly tam maminy s dětmi poměrně dlouho a pořád je posílali všude možně a nevěděly co jim je.Těch mi bylo líto a obdiovovala jsem je,jak to zvládají.Ale machruju a taky mám sevřené půlky :wink: Tom měl v sedmi týdnech stafilokoka a od toho pořádnou rýmu,to byl náš první pobyt v nemocnici.A když si vzpomenu jaké sople to malé tělíčko mělo v sobě-fuj.S těmi staršími už to jde,když už alespoň ukáží kde je píchá a tak.No to si ještě počkáme :sweat_smile: O pneumokokovi taky uvažuju,kamarádka to nedávno nechávala u své dvouleté holčičky,švagrová o tom taky uvažuje.Ještě to zvážím,peněz je to dost,ale zase náhoda je blbec a člověk by si to pak celý život vyčítal.Fakt nevím.
Na naušničky jdeme asi zítra,už je mám v lihu.A mají být rozepnuté.Možná by ten líh stačilo až ráno,jdem až odpoledne,snad to zvládnem po kyčlích.Ale až u mudry do lihu,to nevím.Zdá se mi to málo,tak je vezmi rovnou v lihu a kdyby je náhodou nepíchla,tak je zase vyndáš.Já se na ně jdu radši mrknout,aby mi z nich něco zůstalo :grinning:
Jo a taky jsem slyšela,že večerní spánek je uvolňující :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2008 ve 20:48  • Odpověz
Spánek asi je taky uvolňující,ale mělo tam být pláč :sweat_smile: píšu jak tatar
27. led 2008 ve 20:50  • Odpověz
makyb, vy už jdete na kyčle? My máme jít až po dvou měsících co nás propustili z porodnice takže jdeme až začátkem února. A za měsíc potom na plicní. :slight_smile:
Pneumokok je svinstvo hlavně teď se o tom všude mluví, takže s toho mam strach. Kája se tý rýmy taky furt nezbavila, ale nevim kde jí má protože když jí odsávám tak skoro nic neodsaju a chrčí to v ní dál. Je možný že jí nedělá moc dobře to elektrický topení že se jí v noci blbě dýchá. Já sama po ránu taky smrkám. Dávám aspoň na topení mokrý hadr aby to trochu ten vzduch zvlhčilo. Ty pupínky v obličeji taky nic moc, ráno sem jí tu mast co má na noc omývala heřmánkem a měla to teda hrozný strašně suchý a hrubý, tak sem jí namazala ještě tou druhou mastí a to je o něco lepší protože je mastnější ale i tak je furt pupínkatá.
Tak ty naušničky k ní asi teda vezmu v lihu, doufám že mi ten líh neodplaví kamínky co v nich jsou :grinning: akorát nevim do čeho to dám.
Dneska je teda hnusně, tady furt prší tak budem celý den trčet doma, i psi vydrželi chrnět celý dopoledne a ani nedělali bordel. :sweat_smile:
28. led 2008 v 11:57  • Odpověz
Ahojky naušnice určo vezmi v lihu jinak Ti je nepíchnou je to kvůli dezinfekci a jak psala Makyb nech je rozepnuté.Moje dr. chtěla 24 hodin Kája má naušničky po mě a kaminky to nevyžralo jsou tam pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska nám brali opět krev CRP a sedimentace v pořádku a zítra voláme pro zbytek tak jsem sama zvědavá. Máme inhalátor ale dostat to do ní je mazec ted dva dny po 6 hodinách a zatím jsme měli jeden pokus a docela neúspěšně podle mě. :unamused:
Marky my jsme šli na kyčle taky hrozně dlouho, pak ještě jednou na ko a už nee měla je v pořádku.
28. led 2008 v 16:31  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsme krásný a máme naušničky :wink: vydržela jsem i v ordinaci.Jestli u toho marky nebudeš chtít být,můžeš počkat v čekárně.Počítej s tím,že prostě plakat bude,ale není to tak děsný.Sice byla pak mrzutá,že se v čekárně ani nenepila,i když už možná měla hlad.Ale jak jsem jí dala do autosedačky,byl klid.Dojeli jsme domů,napila se a hned jsem jí vrzla do kočáru,aby spinkala a neví o ničem :slight_smile: My máme naušničky bez kamínků,jenom kytičky z bílého zlata. Jinak malá váží 5,410 kg a měří 61 cm.Hned jsem jukla na Toma,kolik měl v 6 týdnech a byla jsem v šoku-6,720 kg a taky 61 cm.No dnes není obézní,je dlouhej.My jsme s manželem taky vysocí,tak by asi bylo divné,že máme malé děti. :sweat_smile:
Kyčle máme v pohodě,myslím,že u Toma jsme byli taky v šesti týdnech.Nevím podle čeho tak objednávají.A fakt je,že jsem tam poznala pár mamin,které byly se mnou v porodce.
Jo a ty naušničky jsem dala do malé skleničky od vitamínů,tedy nebylo to ze skla,takový plast a nic se nestalo.
Na plicní jdem cca v třech měsících,to ramínko nám docela hnisá.Marky jak se to hojí Káje?Na pupínky Ti asi neporadím,malá měla jen ze začátku potničky,šly jsme s nima už z porodky a teď je to dobrý.Pořád jí prohlížím vlásky,Tomovi se totiž loupala na hlavě kůže a Michalka zatím nic.Ale třeba to ještě přijde.Já myslím,že některá mimi mají citlivější kůži a ty problémy tak nějak sami odezní.Hodně holky chválí lipobasi a já se sní taky sama někdy matlám :grinning: Jako třeba teď na noc,mám suchou pleť,nevím z čeho.
Pavluša tak inhalátor Vám opravdu nezávidím.Nechce se malé po tom zvracet?Tak ať Vám ty výsledky dobře dopadnou.
28. led 2008 ve 20:10  • Odpověz
makyb, teda z vás budu mít mindrák že už jste takhle veliký a přitom jste mladší, to Kája je teda menšího vzrůstu, ještě nemá ani pět kilo :dizzy_face: A Tomík skoro sedm kilo v šesti týdnech, to je docela síla. :slight_smile: V pátek jdeme na převážení tak sem zvědavá kolik tam bude mít ale pupíčka má docela buřtíčka tak je na tom s váhou asi v pohodě. Měla jen tři kila když se narodila tak asi nemůžu čekat že bude mít hned kdo ví kolik.
Karolínka uplně ze dne na den najednou začala pěkně pozorovat věci kolem sebe, kolotoč nad postýlkou, kouká na ty plyšáčky, mává ručičkama a brouká si u toho. Na nás už taky pěkně kouká. Jsou to vždycky skoky jeden den nic a druhý den zase umí něco novýho. Taky už se pěkně umí rozpohybovat nohama a rukama.
Zítra si asi zavolám k dr. jestli jí ty uši v pátek píchne, my máme naušničky ze žlutýho zlata s růžovym kamínkem.
Ramínko má teď docela dobrý ale tuhle sem to sem psala že jí taky hnisalo a po koupání jí s toho tekla trochu krev, no ale to je asi dobře ne? Když to reaguje. :slight_smile:
pavluso, tak to si teda taky užíváte, inhalátor bych do Káji asi taky nedostala, teď už se mi hrozně mele i u odsávání nosu a mlátí mi do toho ručičkama.
29. led 2008 v 11:02  • Odpověz
marky- já si myslela,že jsi to s tím ramínkem psala Ty,ale byla jsem lenošná to hledat.Dobře to asi je,ale když to ve třech měsícívh není zahojené,tak mi jí mudra nenaočkuje.Ale nemá se s tím stejně nic dělat,tak tomu nepomůžu.Tedy myslím.Mindráky mít nemusíš,alespoň se při chování tak nenadřeš.A Tom měl v roce už podobnou váhu jako ostatní děti v jeho věku. Byl docela uřvanej a dost lidí mi radilo,že má hlad,aby jsem mu dala flašku a tak.Nechápali,že když takhle přibívá,že ho hlady nemučím.A já zase nechápala je abyl to takovej začarovaný kruh.Jeden čas dokonce tchyně říkala ,že je chudáček samé žebro a nožičky má hubený :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prostě pořádné špeky jsou zárukou dobrého zdraví a v půl roce musí děti baštit svíčkovou s knedlíkem :wink: Teď při Michalce už mi nikdo do ničeho nekecá a je klid.Ale tenkrát jsem z toho byla docela nerv. :frowning2: My jsme prostě napřed díky velké porodní váze.Já měřim 180 cm a jsem docela štíhlá,tedy teď jsem taková rozteklá.A manžel má 190 cm.Včera mi to říkali i na těch kyčlích,že je to tím.A já jsem prý nikdy neměla miminka,ale mimina :grinning: Doktor Dobrovodský je docela srandista.
Jinak málá mi touhle dobou jindy chrní a teď tu na mě čučí z lehátka.A já potřebuju,aby spala.Musím dovařit a v jednu jedeme s Tomem na výstavu do Tábora a ještě se musím zkulturnit a jísta asi nebudu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jdu na to.
29. led 2008 ve 12:12  • Odpověz
Tak mně malá přes den zase moc nespí a dneska docela spí, tak je to i znát že sem toho doma víc udělala a ještě se dostanu k počítači. :slight_smile:
No tak to je jasný když jste takhle veliký že děti budou po vás. To já mám jen 160 cm a manže asi 180, takže Kája nevim po kom bude. No ono s těma lidma kolem s těma jejich názorama to je někdy na budku, hlavně mi docela leze na nervy jak každý se furt ptá jestli kojim a furt o tom melou jak je to důležitý, že tim člověka až stresujou, přitom když se podivám kolem tak většina ani nekojila. Samozřejmě chci plně kojit aspoň ten půl rok, když to půjde ale nemusí mi to furt někdo cpát a někdy mi taky příde že se mezi sebou trumfujou čí dítě víc přibírá. Přesně jak píšeš když nemá dítě "mišelinky" kolem pasu tak je podle nich asi podvyživený :angry:
Tuhle byla v pořadu Sama doma Alice Bendová s tim jejim Vašíkem a ten prý taky váží v půl roce jako roční dítě, ale přitom nevypadá tlustě je prostě větší, kus chlapa a moc se mi líbil v obličeji je hezký. :slight_smile:
To ramínko se Míše určitě ještě zahojí, máte na to ještě přes měsíc. :wink:
29. led 2008 v 15:15  • Odpověz
Marky-přesně tak to vidím z kojením já.Všichni už jsou úplně zblázněný.Mě přijde,že se snad nikdo neptá na to jak se mám,ale jestli kojim.Když to půjde,tak to půjde.Mě to přijde pohodlný,prsa se pak po kojení taky upraví,je to levný i se mi to líbí.Ale má to i svá proti,co si budem povídat.Někdo může mít všelijaký problémy a prostě to nejde.Někomu by to třeba šlo a zase nechce.Ale je to každýho věc.A zajímavý je,že zejména starší generace generace o kojení plácá a přitom neví co to je.Dřív byla většina dětí na sunaru a bylo to normální a dneska je to děsně trestuhodný,když ženská nekojí :angry:
No u Michalky mám obavy,co z ní nakonec vyroste za žirafu :sweat_smile: Mě už to dneska nevadí,ale v době puberty mě to štvalo :frowning2: A teď když si jdu koupit kalhoty,tak taky neskáču radostí.
29. led 2008 ve 20:14  • Odpověz
Holky děkujeme je to děs.Prostě se s ní peru a peru :rolling_eyes: No a Kajda měla už ted skoro 11 kg a zase kamarádce řekli že její kluk je tlustej a přitom je stejně velkej a váží o kilo míň než Kajda. Tak jako každý má jiný názor ale mě by to naštvalo. Kajda není tlustá je jak píšete i velká a přeci jí nebudu dávat dietu.
Makyb gratuluji k naušničkám uplně to miminko změní viď Já když kouknu na fotky tak je to mazec.
Marky s ramínkem jsme měli problémy do třech měsíců nis a pak když mělo přijít očkování tak to začalo být zapálené a nezahojit se to a nezahojit. Prostě děs. Takže stále nemáme třetí hexu. :confounded:
Výsledky jsou takové že CRP v pořádku, sedimentace v pořádku a z krve naštěstí žádná alergie a JEN nízký počet imunoglobulinu ale s tím se nedá nic dělat tak uvidíme. Ale včera teda zvracela hrozně moc.Většinou ted spí se mnou v postely takže jsem hrozně rozlámaná.
Jinak kojení já kojím pořád jenom večer a v pohodě je to levnější a pohodlnější, ale neodsuzuji tohjo kdo nekojí.Někumu to nejde i když by hodně rád a někdo zase nechce.
A kde máme Seri???
30. led 2008 v 08:15  • Odpověz
Ahoj holky,nad Seri jsem taky přemýšlela.Ale mysllím,že ještě nerodí/no ikdyž.../Já to tipuju na dodělávku kuchyně a poslední úpravy než mimi vykoukne :wink:
Pavluša,takže si jiné mlíčko nikdy nedávala?Ani kaši na noc?A jak spí Kája v noci,myslím když je zdravá?Já kojim tak v šest večer,pak v deset a pak cca po dvou hodinách,někdy dýl.Jako po té půlnoci by mohla míň,ale snad to přijde časem. :unamused: Ještě to jde,může být i hůř :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky a máte lehátka? Já nějak přes den nemůžu malou udržet v postýlce,tak doufám,že se jí tam začne líbit a není to už zvyk.Večer naštěstí v postýlce usne.A od té půlnoci je se mnou v posteli,tak doufám,že jí to nezůstane do dvaceti :stuck_out_tongue_closed_eyes: Sice by v té postýlce možná byla,ale je to pohodlnější a já se víc vyspim.No abych si za to jednou nenadávala.S Tomem jsem to nepraktikovala,to jsem bya důsledná matka a pořád jsem četla nějaká moudra. :sweat_smile: Teď čtu sice taky,ale asi ty informace jinak zpracovávám :wink:
30. led 2008 v 10:45  • Odpověz
Ahoj holky,
po dlouhé době jsem se sem dostala. Přípravy vrcholí jsem z toho div živa, postýlku jsme přivezli a složili o víkendu - ještě mám sice měsíc čas, ale radši ať je to doma a připravené. Podle utz mám termín 19.2. podle měsíčků až 28.2., ale v ČB dr. říkal, že je větší a okolo toho 20. by to mohlo být. Už se nemůžu dočkat i když mám z toho všeho trochu strach - hlavně z porodu, nevím proč.
makyb - obdivuju tě, že jsi vydržela u píchání náušniček - mě do ordinace tenkrát vůbec nevzali. Brečela jsem v čekárně, ale pak jsme byli holky krásný :wink: .
Koukala jsem, že jste probírali kojení. Kristýnu jsem kojila 3 týdny a pak nebylo mlíko, tak jsme přešli na sunar - měla jsem z toho docela mindráky všichni okolo kojily. Jenže malá brečela po půl hodině prostě nebylo a nedalo se nic dělat. Není vidět, že by jí to nějak ublížilo.
30. led 2008 v 11:40  • Odpověz
moni-já mám průpravu po synáčkovi,ten kolikrát hulákal jak na lesy a nic mu nebylo :stuck_out_tongue_closed_eyes: tedy asi bylo,ale já nevěděla co a ty stavy byly častý,takže píchání naušniček nic nebylo.Ale přiznám se,že jsem odvrátila hlavu :wink:
30. led 2008 ve 12:42  • Odpověz
jo a z porodu jsem podruhý taky měla strach víc než při prvním,je to asi tím,že už člověk něco o tom ví.A pak jsem byla mile překvapená,byl úplně jinej než ten první a byl to dost frčák.Manžel to stihl jen tak tak.Ten druhý byl lepší.Tak ať to máš taky rychlé a všechno je v pořádku.No to platí i pro Seri,ta je vlastně na řadě před Tebou.
30. led 2008 ve 12:51  • Odpověz
Na Seri sem taky myslela ale snad to ještě neni, dneska měla jet ráno na monitor a měli jí montovat tu kuchyň tak se pak snad ozve. Kdyštak jede zítra manža k nim do hospůdky tak mu řeknu ať tam něco vyzví. :wink:
Tak mi kompletní holčička jen tak nebudeme, volala sem dnes dr. kvůli těm naušničkám a ona mi řekla že až bude mít za sebou aspoň to první očkování. Takže klasika co doktor to jiný názor, docela mně to štve, těšila sem se že už je bude mít a takhle budeme čekat ještě kolik týdnů. Příde mi to docela dlouho, hlavně už to bude daleko víc vnímat. :confounded: Sem fakt zklamaná hlavně když sem se každýho ptala tak mi každý řekl že už po šestinedělí jim to píchli, tak nevim proč u nás je to jinak.
makyb, tak s tim kojenim to máš pravdu, přesně tak starší generace to furt řeší jestli kojim a přitom když se tuhle bavili mezi sebou tak sem zjistila že oni skoro nekojili, to bylo pro mně docela překvápko.
My lehátko máme, ale zatim v něm moc dlouho nevydrží, tak jí přes den mám stejně spíš v postýlce a nebo si jí někdy dám na sedačku když třeba koukám na televizi, udělám jí tam takový ležení a ještě k tomu přisunu stolek aby nespadla. A v noci je v postýlce protože se bojim že bych jí zalehla, ty první dny sem si jí tam občas taky nechala a pak sem se probudila a uplně sem se lekla jestli je živá, protože jak sem byla unavená tak sem dost tvrdě usnula a to by se mohlo stát hned. Takže teď už postel ne a v postýlce mi spí pěkně.
Moni, z druhého porodu asi taky budu mít strach, přeci jenom už budu vědět do čeho jdu, teď sem byla v klidu protože sem si to představovala jednoduše a přitom to byl docela mazec. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ale většinou to řikaji že ten druhý porod už byl jednodušší a rychlejší. Únor bude ve znamení porodů, ty a seri a ještě mám dvě kámošky který to v únoru čekaji, tak hlavně aby vám to všem dobře dopadlo. :wink:
30. led 2008 ve 14:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.