• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj Lena,teda vy už máte zoubků a to jste se na rodily nedavno :sweat_smile: Už nejste žádné miminko,ale kus chlapa.

Taky jsem konečně dala alespoň něco do alba,někdy ještě přihodím :slight_smile:
25. únor 2008 ve 13:30  • Odpověz
autor
jo i mudr. říkala, že jsme trochu napřed a to měl jen 4zuby. to jsem zvědavá co nám řekne za 14 dní :grinning: :grinning: :grinning:
25. únor 2008 ve 13:44  • Odpověz
jinak malej začal přesně v 7 měsících lézt, teda plazí se jak voják. jsou to fofry a musíme vše schovávat
25. únor 2008 ve 14:01  • Odpověz
Lenko, Pavlík je teda pořádný kus chlapa :grinning:
Maky, Tomášek už je taky velkej kluk, to bude mít Michalka pěknýho bodygarda. :sweat_smile: Ty vlásky se jí snad ještě změní, já sem taky zvědavá jakou nakonec bude mít Kája barvu, ale vypadá to spíš asi na tu tmavší.
Taky sem sem prdla čtyři nový fotky, jinak na stránky přidávám fotky pravidelně. :wink:
25. únor 2008 v 15:24  • Odpověz
No holky ani se ván nedivím taky mám strach ale vzhledem k tomu že jsem na silnici dnes a denně tak už jsem se trochu otrkala ale jenom když řídím sama když jedeme s manžou tak je to horší.
Na motorce už dávno nejezdím ale jen se vozím a vlastně co se narodila malá tak jsem s manžou neseděla jela jsem se švárou já totoiž nějak zastávám názor že kdyby něco aby tu aspoň jeden z nás byl. Ale dost.Leno vy máte zoubků stejně jako my a nám bude rok. Ale váhově jste na tom akoro stejně :pensive:
25. únor 2008 v 19:22  • Odpověz
Ahoj,holky co používáte nebo jste používali v hluboké korbě když už bylo teplejší počasí místo fusaku, nějakou deku nebo peřinku? Chtěla bych už něco objednat a nějak nevim co.
Dneska Káje psi zničili od Lamaze Pandu Tao, tak sem jí teď objednala světlušku Freddie, naštvali mně neskutečně, si s ní ani ještě pořádně nezačala hrát, pověsila sem jí jí zatim na hrací deku a oni ráno využili nestřeženýho okamžiku kdy sem byla s Kájou ještě v ložnici a vzali jí a vykuchali jí hlavu. :unamused:
26. únor 2008 v 15:22  • Odpověz
Marky my měli jenom fliesovou deku nic víc a stačilo to. Tak to by mi psiska taky naštvali.Cezar vzal včera Kajdě plyšovýho pejska naštěstí jsem si toho všimla včas tak jsem ho seřvala a vzala mu ho ale to by fakt naštvalo.
26. únor 2008 v 16:58  • Odpověz
Marky taky jsme měli deku a taky si něco možná pořídím.Ta po Tomáškovi je už docela "jetá",tak ať děláme parádu.A deku využiješ i jinak než jen do kočárku,ta fliesová je asi lepší.
Já dnes Tomovi koupila jarní bundu a dětem jarní čapky ,Michalka už má konečně růžovou :wink: měla vše do béžova a hněda.A já se v tom krámu táááák ňuchala v té holčičí garderobě :grinning: Nechala jsem tam tisícovku :unamused:
Marky objednáváš většinu věcí na netu?A hodila by jsi mi nějaký typ?
No tak to by mě teda hafani taky vytočily,se Ti nedivím.Já mám teď pocit,že mě rozhodí všechno :angry: Na Toma kolikrát vyjedu dopředu preventivně,musím se nad svou labilitou zamyslet :wink: Ještě,že to vše kolem mimi dobře snáší,čekala jsem to horší.Kámoška má kluky dva roky po sobě a když jsem se jí ptala jak to zvládá,tak mi řekla.....v pohodě,ráno nasadím ječák a až večer ho vypnu..... :grinning: A prý začíná šedivět a to je stejně stará,tak alespoň vím co mě čeká :wink:
26. únor 2008 ve 20:07  • Odpověz
Ahoj holky, konečně jsem tady po dlouhé době, tak vám popíšu můj slavný porod:

V noci ze ČT na PÁ ve 23:55 mi praskla voda, bylo jí opravdu hooodně, tak jsem vzbudila manžu, že už to začíná....pak jsem na radu Oliny ještě cca 1/2 hodinky seděla v klidu a nic nedělala. To už mě trošku začalo pobolívat břicho, bylo to hned pravidelně po 5 min, ale ty bolesti byly jako slabé při MS. Pak jsme se šla vyspršit, dobalit posledních pár věcí a ještě jsme se najedli, abysme neměli v porodce hlad :grinning: .Vyjeli jsme kolem čtvrt na 2, ve 2 mě přijímali. Bolesti jsem měla pořád po 5 minutách, byli už trošku horší, ale dali se pořád v pohodě prodýchat. Na příjmu když jsem odevzdávala papír na jména, tak jsem je tam neměla vyplněný, protože jsem to nechávala na poslední chvíli :sweat_smile: . Dopsala jsem Marek a Lucie. Pak mi natočili monitor, prohlídla mě dr., otevřená na 2cm, a poslala na přípravu (Yal). Byla jsem v místnosti, kde byla sprcha a míč. Manža byl se mnou, já většinou byla ve sprše a vždycky když přišla kontrakce, pustila jsem teplou vodu na břicho a to mi docela pomáhalo. Manža měřil intervaly. Asi tak od 3 hodin jsem měla bolesti snad co 2 minuty, už byli na prodýchávání horší. Myslela jsem si, že budu třeba i hospat na míči, jak jsme se to učili na kurzu, ale to mi vůbec nepomáhalo, bylo to spíš horší. Kolem 4. hodiny si pro mě přišla porodní asistentka a že půjdeme zase natočit monitor (ty časy jsou přibližný, možná že to bylo dřív, moc jsem hodiny nevnímala :sweat_smile: ). Šli jsme tedy na porodní sál, kde jsem myslela že budu tak čtvrt hoďky kvůli monitoru a pak půjdu zpět do sprchy. Ale nechali si mě tam pěkně dlouho, vlastně až do úplnýho konce. Miminko totiž mělo při kontrakcích slabší ozvy, tak proto jsem tam zůstala. To už jsem byla otevřená na 7 cm. A kontrakce už byly fakt silný, dejchala jsem jako pejsek a chtěla to mít za sebou. Pak najednou řekli paní doktorce, ať se jde převlíct, já měla kontrakce snad v kuse, už jsem to skoro nerozeznávala. Když byla občas pauza, tak jsem si přidýchávala kyslík. Pak dr. řekla ať zkusim zatlačit, nevim na kolik jsem v tu chvíli byla otevřená :unamused: , to mi vůbec neřekli. Tak jsem tlačila jak zběsilá, ze začátku asi i blbě. No ale pořád to nešlo. Tlačila jsem opravdu hodněkrát, trvalo to snad přes hodinu !!!, manža říkal, že to bylo fakt dlouhý. Já už neměla moc síly a chtěla to mít za sebou. To už se blížila 6. hodina a najednou se měnily služby. Přišla tam další dr. a PA, koukli na mě a asi viděli, že to už nejde, že už prostě nemůžu, tak mi řekla PA že mi zatlačí na břicho. Přišla jedna kontrakce, ona na mě hupsla a najednou byl malej venku :slight_smile: . Na to břicho mi teda skočila pěkně, ale v tu chvíli jsem jí za to byla vděčná, nevim, jestli bych byla schopná ho vytlačit. Řekli, že je to kluk a odnesli ho. Já byla šťastná jak blecha, manža taky, byl celou dobu se mnou, při tlačení mě podepíral a tim mi pomahal. Pak mi zase skočili na břicho, aby vyšla ven placenta, no a pak přišlo na řadu šití, museli mě nastříhnout, ale prý né moc. Ke konci mě šila snad do živýho, to jsem v tu chvíli řikala, že mi to přijde horší než samotný porod :grinning: . Po šití mě převezli vedle porodního sálu, kde jsme byli poprvé spolu jako rodinka, bylo to krásný...sice jsem pořád nemohla v tu chvíli uvěřit, že ten malý uzlíček je náš a už nám ho nikdo nesebere....je to opravdu jedinečnej zážitek, teď už můžu říct, že můj porod nebyl tak strašnej, hlavně to bylo celkem rychlý na prvorodičku. Neřikám, že bych šla hned zítra rodit znova, ale na bolest jsem už opravdu zapomněla.
První noc si ho nechali sestřičky u sebe, pak mi ho dali. Jenže nám zhubnul na 2,9 kg a pak nechtěl moc přibírat, tak jsem asi 3. den musela 2x přikrmit cizím MM. Pak jsme se do toho kojení pořádně pustili a konečně začala váha stoupat. Čekala jsem, že půjdeme 4. den po porodu domů, ale malý dostal žloutenku, takže mi ho museli poslední noc nasvěcovat. Ale naštěstí to pomohlo tak, že nás po 5 dnech pustili domů. A jsem moc ráda, doma je prostě doma.
A celkově když hodnotim pobyt v porodnici v Benešově, tak jim dávám opravdu velkou 1*, všichni byli moc milí, fakt jsem tam snad nepotkala člověka, který by mi nějak vadil. Na veškerý moje dotazy byli ochotný odpovídat a přitom se usmívali...prostě paráda. V pokoji jsem byla s mladou holčinou, která rodila stejný den jako já. Měla už druhý mimi, tak mi i ona kolikrát poradila, když jsem si nevěděla rady.
Taky snad budeme v Benešovským deníku vyfocený, nejdřív jsem nechtěla, že jsme z jinýho okresu a ani ty noviny neuvidim, ale pak jsem se nechala překecat a musela jsem se vyfotit s malým. Já nabízela pani, ať si vyfotí jen jeho a to prý ne, že chce i maminku a příp. tatínka (jenže ten můj nechtěl). Jo a Marky, rodila mě dr. Bímová
Den po příjezdu z poro tu byla za námi dětská dr., prý je malý dost živý (asi po manžovi :grinning: ), jinak je v pořádku. Pak přijela i porodní asistentka, koukla na mě i na malýho a já jí zahltila dotazy. Dneska přijede znova, tak už mám sepsané další :grinning: . Holky já se budu ptát i vás, jestli vám to neva, mám opravdu někdy takový stupid dotazy, ale nemám se koho na to optat. V okolí opravdu není skoro nikdo, kdo by měl mimčo, tak fakt někdy tápu.
Jo a omlouvám se za tak dlouhý popis porodu, ani jsem to po sobě nečetla, tak snad to není nějaký zmatený :sweat_smile: .

A co Moni, ta už to má určitě za sebou, co? Snad se brzy ozve a nebude jí to trvat jako mě. My pořád bojujeme s kojením, kojím teď vždy z jednoho prsa, ze začátku ještě v porodce jsem je prostřídávala při jednom kojení. Jak dlouho jste např. kojily? Já ho nechávám tak hoďku (teda jak kdy, někdy mu stačí míň, někdy se to protáhne třeba i na 1,5 hodinky, je to normální? A kojím ho cca po 3 hodinkách.
27. únor 2008 v 09:17  • Odpověz
Ahoj holčiny, posílám první pozdravy z Plané nad Lužnicí :slight_smile:
Stěhování proběhlo dobře, zbytečně jsme se toho obávala. Tak nějak se rozkoukáváme a zabydlujeme, i když o krabice budu asi ještě pěkně dlouho zakopávat, pač nemáme dodělané úložné prostory. Čenda si zvykl snad dobře, dokonce jsme ho jako drsní rodiče vyšoupli rovnou do pokojíčku, zatím to funguje dobře :slight_smile:

Seri: moc gratuluji k narození Marečka, přeji mu hlavně zdravíčko a milující rodiče :wink: Porod jsi měla vcelku rychlý. Proč jsi nerodila v táborské nemocnici? Jsi tam z nějakého důvodu nechtěla???
Jinak k tomu kojení: nám říkali v porodnici kojit max. půl hodiny a porodní asistentka co mi přišla domu, tak to samé. já z kraje kojila z obou prsou, 10 minut jedno, 10 minut druhé a pak přešla jen na jedno, ani nevím kdy to byla, možná tak po 14 dnech :confused:. Hodinovým kojením si koleuješ o to, že bude zvyknutý být pořád u prsa a bude pořád vyžadovat, tak bacha na to...u nás v říjnovkách to tak několik holek mělo a byly z toho dost nešťastné, teď se je to snaží horkotěžko odnaučit.

Marky: já místo fusaku dávám teď jen deku, mám v kočárku vložnou tašku, v ní froté ručník a přikrývám ho jen dekou. Mám koupenou docela fajn deku z Tesca a nebyla vůbec drahá je příjemná :wink:

Len: 9 zubů v 7 měsících? To jste teda dobrý :grinning: A váha taky pěkná...na tu my se asi nedohrabeme ani v roce, Čenda má v 5.měsících 6,5 kg a na zuby to zatím nevypadá :grinning:
27. únor 2008 v 11:04  • Odpověz
Ahoj holky :wink:

seri-vůbec to není zmatený a musela jsem zamáčknout slzu :wink: Já taky na ty chvíle ráda vzpomínám,obvzlášť na ten druhý porod mám super vzpomínky.Nám taky v porodce říkala tak deset minut u každého prsa,jinak si ze mě dítko dělá živý dudel.Já teda kojím krátce,ale to tak nějak samo u obou dětí,nic nezkracuju.Maximum deset minut ,teď už u jednoho prsa.Někdy je to fakt fofr,že si říkám,že musí mít hlad.Ale neřve,tak asi ne.
A co se týče dotazů,klidně se ptej.Já mám druhé dítě a musím se ptá taky.A taky jsou to kolikrát stupidní dotazy, až je mi někldy trapně.Člověk to zapomene a hlavně každé dítko je úplně jiný.Alespoň ty moje jsou teda totálně odlišný,nemyslím teď vzhledově.A to jsem pak ráda,že můžu lovit na netu.Hodně mi to pomáhá,při Tomovi jsme počítač neměli a teď vidím ten rozdíl.Hlavně zvládám rychleji vše kolem domácnosti,aby jsem mohla na chvilku zasednout :grinning: Jak jinak je po porodu,vše v pohodě?Šití nebolí?Manža měl nějaký den dovču nebo jsi sama s Marečkem? Jo a Lucii jsme měli napsanou taky a měnili jsme to v papírech až na sále po porodu.Michalka se totiž narodila 16 a 13 má Lucie svátek a do toho vánoce,tak jsme se kvůli tomu večer před porodem ještě zhádali.Ale na Michalce jsme se nakonec shodli oba. :wink:

niky-tak Tě vítáme v novém a hlavně svém.Ty vlastně z Tábora pocházíš,tak tady jsi doma.Nebude se Ti stýskat po Praze? Já se přiznám,že do říjnovek chodím šmírovat. :grinning: Teda občas.A ještě na listopad.Sonduju jaké bude dělat Michalka pokroky :wink:

Já dnes byla nakupovat ve Sparu,malá už to nezaspí vše jako dřív.Ale v pohodě si čumákuje :slight_smile: Pak ještě na matriku pro fotky z vítáníčka.Mimochodem jsem tam mrkla,jinak by to byla moc pěkná fotka a já tam spim :angry: Když jsem dorazila domů,tak mě to malá dovolila i uklidit,vydržela pod hrazdou.No a asi jsem jí přetáhla,protože usnula nenapitá :confused:
27. únor 2008 ve 12:46  • Odpověz
autor
Seri moc gratuluji k Marečkovi. Olina mi říkala, že kojení do hodiny je normální. už jsi jí volala, aby přijela? já kojila kolem 30 - 45 minut a byla jsem z toho zděšená. ve 3 měsících mu už stačilo jen 5 munut a já mu furt nutila, než jsem přišla na to, že už má dost. nech to na něm on si řekne kolik potřebuje. některé mimčo se s tím loudá a jiné to zhltne hned. neboj to se spraví
27. únor 2008 v 15:19  • Odpověz
autor
my teď máme zase problém, že Pavlík mi moc nechce pít v náručí. trochu se napije pak se pustí a řve jako bych mu to brala. tak si musíme lehnout a je klid. no doma mi to nevadí, ale když někam jdem je to horší
27. únor 2008 v 15:34  • Odpověz
Ahoj,
tak fleesovou deku mám, tak to ani nebudu muset nic kupovat.
Seri, mně kojení ze začátku zabralo taky dost času, ale bylo to spíš tim že třeba trvalo půl hodinu než se malá přisála, protože se u tuho furt mlela a pak i vztekala a byl to boj, ale cca za 10 dní to najednou šlo a teď kojím tak 10 minut, malá si řekne sama kdy má dost že to prso pustí. Někdy se stane že u toho usíná a to ho drží dýl ale to je spíš vyjímka. A prsy pravidelně střídám a kojím taky po třech hodinách. V porodce řikali že je tam nemáme nechávat dýl než teď nevim přesně kolik to bylo ale asi tak 20 minut, že pak už to prso dítě spíš jen cumlá.
Jinak porod si měla docela rychlý, to jste přijeli do porodky stejně jako my, nás přijímali taky ve dvě ráno. :wink:
Jinak teda dr.Bímová mně nerodila, protože ta vim jak vypadá a ta to nebyla. Tak nevim kdo mně to teda rodil, byla to taky mladá na krátko ostřihaná tmavovlasá. Jak vypadá ta dr. Chromjaková nevypadá tak jak popisuju?
Taky mi hupsli na břicho, bez toho by to asi bylo dost složitý. :slight_smile: Jo a Káju mi taky přikrmili cizím MM.
Leno, já zatim jinak než v leže nekojim, ze začátku nám to nešlo a teď už sem to ani nezkoušela, takže zatim jezdim po návštěvách tak abych tam nemusela kojit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maky, já kupuju hodně věcí na www.mimibazar.cz trošku ujíždim na věcech od Nextu a Moris Mouse, prostě mně baví tam hledat nějaký supr oblečky od těhle značek nebo i jiných, hlavně ty věci v těhle mimi velikostech seženeš fakt jako nový. A pár věcí jsem taky měla nakoupeno ze sekáče na Pražáku a z jednoho sekáče tady. Jinak jako bodýčka nebo dupajdy těch sem tam nakoupila pár nových a zatim nám toho taky dost nanosili návštěvy.
Teď sem tam zase našla jarní bundičku se včeličkama, to je další věc na který trochu ulítávám, věci se včelkama, to jako že jsme ty Včelákovi :grinning: Tuhle sem tam koupila pěknou deku a polštářek se čmelákem. :sweat_smile:
27. únor 2008 v 16:31  • Odpověz
Seri pohodový porod a krásně sepsaný. KOjení my jen v leže akorád mimo domov v náručí a teda Kajdula hrozně hltala a jak jsem měla moc mlíčka tak se nemusela ani snažit podudlala a už to teklo samo. Moje MM měli jiná miminka v porodce měla jsem ho fakt dost.
Ted máme problém Od včera Kajda prso nechce :frowning2: to ji jako nebudu kojit ani do roka? :frowning2: Mimrzí ale hlavně že je v pohodě ale spíš to vidím k té rýmě protože moc nejí.
Když něco kupuju tak taky na mimibazaru mám pár oblíbených prodávajících a vždy v pohodě. Akorád ted jsem zvědavá hodila jsem aukci a vyhrála ji paní a ted jsem si přečedtla má pět hodnocení a všechny za neodebrané zboží tak jsem zvědavá a paní by mě naštvala jestli to zhatila.
Niky to je dobře že jste to takhle krásně zvládli.
Matky včeličky to je dobrý
27. únor 2008 v 17:30  • Odpověz
marky-já včera Miichalce koupila u Dvořáka tu čapku se včelkou a je super.Růžová s proužkama.A nahoře jde utahovat a povolovat,tak jí bude mít ještě na podzim :wink: a na Pražák taky chodím a ještě naproti KB do té buňky,to je ta samá firma jako na Pražáku.

Kojit vleže nemůžu,já mám malé prsa :sweat_smile: ,tak si jaksi nemůžu nic hodit do strany,do nedavna mi to šlo,ale už je nemám tak nalité.Tak alespoň důvod,že jsem tím malou vlastně odstavila z naší postele do postýlky. :wink:
Pavli,když byl Tomovi rok a týden,tak jsem ho kojila už jen ráno a jednou jsme se probudili a nechtěl.Ze dne na den.Bylo mi to i líto,takový divný to bylo,do té doby jako by byl jen můj :slight_smile: Ale když jsem viděla,jak švagrová bojovala s holkou v roce a půl,tak jsem byla ráda,že to šlo takhle hladce.Kojila jsi dlouho,Kája měla nadstandart :wink:

Z mimibazaru jsem si objednala hrazdičku Chicco duo,jako novou.Ale já teprve s tímhle nakupováním začínám,neměla jsem k tomu důvěru.Ale když to chválíte :sweat_smile: .Je výhoda,že nikam nemusím.Next se mi taky líbí a kouknu ještě na tu Moris Mouse.Ráda si nechám poradit :wink:
27. únor 2008 v 18:18  • Odpověz
pavluso, to je možný že to je tou rýmou že moc nejí a prso moc nechce, Kája taky špatně pila když měla rýmu, chce to prostě hodně zprůchodňovat ten nos aby se jí při kojení dobře dýchalo. Třeba to neni ještě ztracený a budeš kojit dál. :wink:
maky, čapku se včelkou? Tu bych chtěla taky, ta by jí šla skvěle k tý bundičce :slight_smile: Naproti KB do buňky to nevim kde je. Na tom Pražáku mi ale poslední dobou přišlo že se nějak pohoršili, já tam nakupovala když sem byla těhu a jezdila sem na kontroly a co sem tam byla naposled dvakrát, už i po těhu tak mně tam nějak nic nezaujalo, jo akorát vlastně sem tam koupila dvoje tepláčky ale jinak nic moc. Tuhle sem koupila na mimibazaru dvoje skvělý tepláčky od Nextu a džíny, už se těšim až Káje budou. Taky už tam mám vyhlídnutý některý prodávající. Už sem tam toho koupila docela hodně a nikdy se mi zatim nestalo že by mně někdo okradl, tim jak platíš dopředu. Vždy přišlo všechno jak mělo. Akorát někdy třeba se mi ta věc nelíbila uplně tak jako na obrázku, ale to jen vyjímečně. Taky se tam daji koupit uplně nový věci od Nextu, maji tam odkaz na katalog a vozí to asi z Anglie, ale to už je dražší, to sem zatim nezkoušela a nevim jak to přesně funguje.
Maky já mam taky malý prsa a v leže kojim :sweat_smile:
27. únor 2008 v 19:49  • Odpověz
Holky já už nemám žádný prsa....co to je??? to myslíte ty dva malé výběžky :grinning: Holky já jsem minimálně o číslo míň než před těhu no já to vidím spíš jako u Makyb no my máme narozky příští čtvrtek ted jsme kojili jen v noci nebo ráno ale jak kdy a teď ani náhodou nechce nic. Zkoušela jsem to v poledne byli jsme na návštěvě a chtěla spát a ani náhodou okamžitě hlavu na druhou stranu. :frowning2:
Marky já ted po dvakrát taky na pražáku nic nevybrala. A naproti komerční bance těm schodům jsou krámky do U a tam je sekáček taky a super akorád je moc malinkatej.
27. únor 2008 v 19:54  • Odpověz
Já taky občas něco koupím na MMB, ale nemám moc potřebu kupovat, pač mám strašně moc věcí od ségry, sice má holku, ale i tak z toho vyberu dost věci, oni jí totiž vozí věci známí z Holandska :slight_smile: O tom sekáči u KB vím, na Pražáku jsem ještě nebyla, až tam budu mít cestu, tak tam juknu :wink:

Seri:ještě k tomu kojení....jsem někde četla, že během prvních 5 minut dítě vypije 90% celkem vypitého množství :wink: ....tak mi přijde hodina opravdu zbytečně moc :wink: ....na to časem přijdeš, až se víc zžijete :slight_smile:

Já zatím kojím bez problému, akorát jsem před týdnem začala Čendovi dávat před spaním Nutrilon, přišlo mi, že už mu to moje mlíčko večer nestačí, vyžahne celou dávku a krásně usíná, s nočním buzením je to pokaždé jiné, ale většinou se budí 1-2x za noc....kde jsou ty časy, kdy mi spal celou noc :confounded: ....snad se k tomu někdy zase vrátíme :grinning:
27. únor 2008 ve 20:25  • Odpověz
Marky-ty čapky mají dole u Dvořáka,je to dětsky co bývalo dříve v Havlýčkový ulici.A v tý Havlíčkový je teď vlastně taky sekáč i nový věci-a jenom dětský.A docela pěkný.

Ono by to asi vleže šlo,ale musím malou pořádně přimáčknout a to už není moc pohodlné.Nevím jak máš "malé prsa",ale já mám opravdu větší lentilky :grinning: :grinning: :grinning: no to možná přeháním,ale fakt je to bída.Jsem zvědavá co mi zůstane za rok :confused:

Niky-tak spát celou noc to nevím co je.Ale teď je to lepší než u Toma,tak snad jsem to nezakřikla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ten Nutrilon jsi se rozhodla dát sama nebo po poradě s mudr?

Jo a holky už týden a den Michalka nekakala :confused: Vím,že u kojených dětí to může být,ale je to teda nezvyk.Bolení bříška nemá,denně jí na chvíli strčím do vajíčka,tuhle už jsem jí podráždila i teplomětem a nic :unamused: Dnes jsem jí prohmatala bříško a má ho v pohodě měkké.Tak jsem zvědavá kdy to přijde a hlavně aby to přišlo.Už jsem z toho teda nervní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. únor 2008 ve 21:41  • Odpověz
maky, tak s tim kakánim zatim takovou zkušenost jako ty nemám, Kája má každý den nakakáno i několikrát, tak asi Michalka z mlíčka spotřebuje uplně všechno :slight_smile:
No tak ty prsa mám teda asi větší než ty, po porodu se mi krapet zvětšili, ale vždycky sem taky bývala mezi těm s menšima prsama, tak doufám že se mi pak zase nějak nezmenší :sweat_smile:
Ke Dvořákovi se teď asi jen tak nedostanu, nemám do Tábora vůbec cestu, dneska jedem do Benešova na plicní na kontrolu toho očkováni proti TBC, tak uvidim jak bude manža svolnej jestli se třeba nepudem podivat po krámech. Když s nim je to nakupování vždycky o nerv. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A zítra už nás čeká tříměsíční prohlídka.
28. únor 2008 v 11:11  • Odpověz
Hele holky našla sem supr maskáčový punčocháče, ještě k tomu sehnat nějaký supr šatičky nebo sukni a holky budou modelky jak vyšitý :sweat_smile:
http://tea.mimishop.cz/katalog.php?typ=20&vel=74
28. únor 2008 v 11:46  • Odpověz
Marky punčošky super,ale já je nakupuju u známé ve velkoobchodě,takže už nějaký mám.Já to hlavně nemůžu přehánět,protože Michalka dědí po bráchovi a švagrová má dvě holky :stuck_out_tongue_closed_eyes: A druhá švagrová čeká v květnu druhé a první mají holku,tak si z ní dělám legraci,že to musí být kluk a ty hadříky si prohodíme :wink: Nevědí co to bude.Taky se začínám vzdělávat na mimibazaru.Kupuješ tam jen pro malou nebo i něco jiného?

Jinak dnes maji chlapci k véče přesolené filé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Se mi zadařilo,pořád musim dělat víc věcí najednou,zapomněla jsem,že jsem ho už solila.Docela mě to štve,dělám to hlavně kvůli Tomovi,aby se naučil jíst ryby.Jinak než zapečený filé nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zase jsem to vykompenzovala podařenou buchtou.Jsem se dnes činila,dokonce mám vytřeno a uklizeno :wink:

No Michalka stále nekaká,dnes jsem si dala heřmánkový čaj,ten prý jemně projímá :unamused: Tak jsem zvědavá.To by mě zajímalo,když to spotřebuje teď všechno,co bude dělat až bude větší :sweat_smile: Tom to byl průchoďák,co kojení to kakání.No taky jsem kojila pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak manža je u nákupů trpělivý,já jsem ten nerv :grinning: Jak nepořídím v prvním obchodě,tak je zle :angry: a jen tak něco se mi nelíbí.Kvůli naušničkám pro Michalku jsme zlítali všechny zlatnictví v Táboře a nakonec jsme se pro ně vrátily do obchodu,kde jsme byli prvně :grinning: A nakupování oblečení na mě,tak to je vůbec horor.Při mé výšce mám trika místo bolerka a kalhoty jak Havel :frowning2: Ale už je to lepší proti letum minulým.Jen jsou ty prodloužené délky dražší :angry:

Marky-je to vůbec možný,že holkám už budou tři měsíce? :confused: :confused: Přijde mi,že včera jsem tu hekala,jak už chci rodit :grinning:
28. únor 2008 ve 13:52  • Odpověz
Tak to si se činila, to já tu mám trochu bordýlek, mladší pes když pije z misky tak je voda všude kolem, tak to tu pěkně rozťapali po plovoučce, dneska už ale nevytírám kašlu na to zítra je taky den :slight_smile:
Kája má očkování na ramínku v pořádku, samozřejmě jsme se po krámech podivat nešli, akorát jsme zajeli do Kauflandu, takže nic moc. To já mám u kalhot spíš opačný problém že je mi většina nohavic dlouhá. :slight_smile:
Ty tři měsíce fakt utekli co? Za chvíli budem starý báby. :grinning:
Na mimibazaru kupuju jen na malou. Sem jí aktivně už někdy na podzim tam koupila krásnou růžovou zimní bundičku, jenže je to velikost 62 a ještě stále jí je ta bunda velká, takže to vidim tak že jí nevezme ani jednou na sebe. Docela mně to mrzí je fakt moc hezká. :frowning2:
28. únor 2008 v 18:55  • Odpověz
Ahojky, tak já se dneska flákala a byla jsem na návštěvě v Praze za holkama s emimina z březňátek a pohoda dětičky si tak krásně vyhráli no musíme tady nějaký děti sehnat aby se Kajdula vyblbla.
Makyb Kája mi kakala taky zničehonic po 14 dnech a já dokonce volala doktorce protože mi to přišlo extra dlouho pak dala i skoro tři týdny ale pak to stálo zato a bezbolestně prostě se vysrajdila a bylo. Já ji teda hned od 5 měsíce začala přikrmovat zeleninou třeba jenom pár lžiček a jenom proto aby se nám srovnalo kakání a srovnalo. Jinak jsem dál kojila až do ted
28. únor 2008 v 19:16  • Odpověz
Tak hlásím,že máme vykakáno.Ani si u toho nehekla a klidně v tom chrněla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přišla jsem do ložnice a přes nos mě udeřil puch :grinning: Tak jsem jí vzbudila,neboť jsem tušila,že to bude všude.A bylo :wink: Byla zralá na koupel,ale chtěla jsem jít ven,tak jsme spotřebovaly víc ubrousků.Nevím jestli to bylo po tom heřmánkovém čaji,ale spíš si myslím,že zásadní vliv to nemá.Prostě budeme kakat méně.Tak asi měsíc to máme ob den nebo dva,ale tohle byl teda rekord,ale když je jinak spokojená :slight_smile: Teda si to myslím.

Pavli ,tak to jste měli povyražení.Já měla u Toma výhodu,že obě švagrové mají stejně stará dítka a kamarádka taky.Tak jsme si tu mateřskou obveselovaly společně a dětem to vyhovovalo.Teď bude mít Michalka kámoše/ku/ od švagrový a nějaký ještě najdem :wink:

Marky-žádný starý báby,ve třiceti život začíná :grinning: No ale já když se teď na sebe někdy podívám,tak radši dělám,že se nevidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nějak se necítím.Zhoršila se mi i pleť.V pubertě jsem jí měla čistou,tak mám pubertu asi teď :sweat_smile:
Tak to zítra dostanete na tříměsíční včeličku,ale po téhle asi zrovna netoužíte,bohužel to musí být.Ale co já si pamatuju u Toma,tak to bylo v pohodě,tak doufám,že teď to bude taky tak.Tak ať to Káju moc nebolí.Už jsi se rozhodla ohledně toho pneumokoka?Pamatuju se správně,že jsme se o tom bavily? Nebo jsem zase mimo?Já o tom dost četla na netu a jsem z toho dost na rozpacích. :unamused: Ještě se zeptám mudry
28. únor 2008 v 19:47  • Odpověz
mám asi delší vedení,ty báby jsi možná nemyslela nás,viď? :sweat_smile:
28. únor 2008 ve 20:00  • Odpověz
Makyb určo nemyslela nás :grinning:
No super vidíš hovínko už je venku :grinning: No my pujdeme na roční v pondělí tak jsem zvědavá jak to vůbec bude vypadat a jak to zvládneme,jestli dostane tu třetí hexu
Makyb to ti ty dětičky docela závidím tady ted budou akorád dvě známé rodit jinak nic.
28. únor 2008 ve 20:27  • Odpověz
haha, tak starý báby sem myslela nás :grinning:
No o pleti mi ani nemluv, se chodim s Kájou koukat do zrcadla, protože se jí to líbí a když vidim ten svuj ksicht tak sem nasratá. :angry: Potřebovala bych akutně na kosmetiku, jenže se mi nějak nechce mně ta procedůra tam vždycky nebaví. A vlasy mam taky krize, hrozně se mi mastí nic mi na nich nedrží, no takže děs. Jak sem vyfocená s Kájou tak kdyby jste viděli co sem s tou fotkou udělala, sem si v jednom programu žehličkou vyžehlila ksicht, takže kdyby jste měli pocit že tam vypadám docela dobře, tak to je díky tomu. :sweat_smile:
O tom pneumokokovi uvažuju vážně, chci jí to dát, ale zítra se na to zeptám doktorky co mi na to řekne, to je taky co doktor to názor, ale myslim si že na tom nic nezkazim když jí to nechám píchnout. Ale zítra to asi nebude si myslim, se musí asi dopředu objednat. Řikala že zítra se domluvíme na očkování, tak jí třeba ani nedá tu hexu zatim, i když s ní radši už počítám.
28. únor 2008 ve 20:36  • Odpověz
Marky u nás reakce na dvě hexy byla uplně v pohodě.
No a plet je teda o dost horší ale spíš jsem začala o to víc šedivět takže si nechávám barvit hlavu protože sem se na to nemohla koukat.
28. únor 2008 ve 21:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.