• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
No tak jestli šedivim tak to asi hned nepoznám, protože mám ty vlasy světlejší, jinak si taky nechávám dělat světlý melíry :slight_smile:
Sem zvědavá co mi zítra řekne doktorka na tu Káji suchou kůži, ten Excipial jí vůbec nepomohl, má to hlavně na těch rukou hrozně hrubý. Přemýšlim jestli třeba to nemůže být práškem na praní. Ze začátku jsem totiž používala Lovelu gel a pak sem začala používat Lovelu prášek a po tom prášku to prádlo neni takový jako po tom gelu ten byl lepší. Dávám i navíc máchání ale po tom gelu to prádlo bylo prostě měkší a i voňavější. Nejhorší je že sem toho prášku koupila velký pytel 9 kilo takže toho se jen tak nezbavim. :rolling_eyes:
28. únor 2008 ve 21:51  • Odpověz
Ahoj ženský :wink:
Tak jsem se sem celý den nedostala, nějak je pořád co dělat :slight_smile:

Makyb: o tom Nutrilonu jsem se radila po telefonu s doktorkou, tvářila se na to v pohodě, říkala, že můžu zkusit i kaši. My jsme měli zase opačný problém s kakáním, od 4.měsíce kakal pořád prostě i 8x denně, dost často to měl do zelena, doktorka se tvářila, že je to normální, je pravda, že byl v pohodě, spokojené dítě....akorát se mi oprudil a nemohli jsme se toh zbavit, jak pořád kakal a to jsem ho myla pod vodou, žádné chemické ubrousky, větrali prdku o 106.... a teprve, když jsme začali dávat večer ten Nutrilon, tak se nám to kakání upravilo, máme zase hořčiči a tak 1-2x denně, dneska dokonce vůbec...takmám podezření, jestli to nebyly ty "hladové" stoličky :confused: jinak nám dělala dr výtěr a žádnou breberu tam neměl.

My jedeme ještě v úterý do Prahy k dětské dr. na 3. dávku Hexavakcíny (kvůli čekání na výsledek na ten výtěr nám jí nepíchla) a vlastně se tam rozloučit a vzít si kartu. Tak jsem zase pěkně nalomená s tím Čendy pediatrem, zase jsme dostala pár špatných referencí na dr. Veselého v Plané a díky tomu jsem rozhodnutá, že k němu nepůjdeme. Vidím to na Sezimák II, musím zjistit, kdo tam ordinuje....si myslím, že bude lepší ženská než chlap. Nevíte, kdo tam je?????

Holky o vlasech mi nemluvte :frowning2: Už mi 2 měsíce dost padají, vyzkoušela jsem snad všechno, ale nic se s tím nenadělá, když jsou za tím hormony :confounded: Vypadám hrozně, děsně odrostlá a vypelíchaná hlava :confounded: :grinning: Příští týden jdu na melír, konečně...jestli bude co barvit a asi si nechám vlasy o dost zkrátit, jestli by to pomohlo. Pleť musím říct, že mám dobrou, ještě zkraje těhu to bylo děs, jsem si říkala, že budu mít beďáry ještě v přechodu :grinning: a pak najednou se mi pleť vyčistila a te´d taky dobrý, jen doufám, že až přestanu kojit, tak se minezhorší :confounded:

No nic, tak já jdu pomalu spinkat, dneska jsem nějaká ko. Papa
28. únor 2008 ve 21:59  • Odpověz
marky: Čenda začal mít teď taky sušší pokožku a už druhý den mažu jen modrou indulonou a je to mnohem lepší :wink:
28. únor 2008 ve 22:01  • Odpověz
Dobré ránko,já potřebuju celkovou generálku :sweat_smile: Nějak nestíhám.Na tu pleť by jsem chtěla zkusit solnou jeskyni,kamarádka má ekzém a chválí si.Já mám beďary tu a tam,spíš se tak nějak loupu a mám citlivou pleť.Teď jsem si koupila kosmetiku od Dolivy a zdá se to lepší.Vlasy taky čekám,že začnou padat.Ale u kluka to docela šlo.Naštěstí odrosty mi nejsou moc vidět,jsem tmavá a mám jen jasnější hnědou s melírama.Ale už bych taky nutně potřebovala ke kadeřnici.Mám kratší vlasy a jak to přeroste mám hlavu jak helmu :frowning2: A ještě potřebuju na pedikůru a cvičit a nemám co na sebe a našlo by se toho ještě...... :grinning:

Marky- já o tom pneumokokovi právě četla,že jeho spoustu kmenů a to očkování je jen na jeden.A pokud je prcek očkován a chytne jiný kmen,tak to má o co horší průběh.A ta reklama v televizi mi přijde jako komerce,do péči o zdraví to má daleko.Já už jsem byla skoro rozhodnutá,že jo a tohle mě rozhodilo.Jsem zvědavá co řekne Tvá mudra a pak má :confounded:
a já peru v normálním prášku,v porodce mi u Toma řekli ať to zkusím,že třeba reakce nemusí být, ať si zvykne,že děti klidně mají alergii i na dětský prášek.A je to v pohodě...ťukyťuk.Ale Mišák má určitě citlivější pleť než Tom,prostě ženská :wink: Tuhle jsem si blbka dala dva pomeranče najednou a osypala se.To u Toma neznám.Když jsem si dávala něco takového jen jednou denně tak v pohodě.
Niky-na Sezimáku fakt o dětské nevím,ani neznám žádnou holku,která by tam chodila.Na Sojčáku je mudr.Rafajová a je to homeopatička.Jezdí k ní lidi i kteří nejsou ze Sojčáku.Ale sama nemám zkušenost.
Jinak já možná od toho čtvrého měsíce kaši zkusím na noc,teda pokud se bude berunka stále dožadovat jídla.Jinak to nechám. :wink: Nemá pocit,že by se to kojení v noci zlepšovalo,ale ani se to nezhoršuje.A to je taky fajn,u Toma jse kojila v noci i 12krát,takže 3krát či 4krát se to dá,ale klidně bych si to odpustila :grinning:
29. únor 2008 v 07:01  • Odpověz
Makyb tý jo kojit 12krát za noc tak to je síla to bych byla chodící mrtvola. Já jdu ke kadeřnici ve středu na barvu a střih abych na narozeniny byla slušná mamka a ne vydrbína :grinning:
Na sojčáku my chodíme k dr.Machoňové a pohoda jezdili jsme k ní ze sezimáku 2.
Prádlo peru jak kdy někdy v normálním prášku někdy v lovele dostala jsem 9kg pytel a máš pravdu jen tak se ho nezbavíš a to já ještě jedu v látkovkách taže peru plínky.
holky jdu makat i dyž se mi nechce a Kajda zatím trůní na nočníku už asi 10 minut tak ji musím sundat :grinning:
29. únor 2008 v 07:25  • Odpověz
Ahoj,
tak jsme zpátky od doktorky, Kája váží 5,6 kg a měří 57,5 cm. No byla už skoro dvě hodiny po jídle takže váha mohla být větší. Jinak jí nenaočkovala a naočkuje jí až za 14 dní, nevim proč asi to dělá vše trochu jinak než většina doktorů. Takže mi než budem mít píchnutý ouška na naušničky to si počkáme. :unamused: Na pneumokoka sem se zeptala a řekla mi že to je dobrý a nebyla proti, takže mi napsala recept a já si tu vakcínu objednala v lékárně a za těch 14 dní nám jí taky píchne. Jinak celkem bude potřebovat 4 vakcíny, ty tři po měsíci a tu čtvrtou někdy v roce a půl. Jedna ta dávka stojí 1800,- :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maky, já zase četla že ta vakcína je na čtyři druhy pneumokoka a na ty co se u nás asi nejvíc projevujou, tak nevim. No ale zase když uvažujou že by to očkování bylo hrazený státem že by se prostě tim očkovali všichni tak to asi neni tak uplně pro nic za nic. Fakt nevim, těžko říct co je lepší jestli nenaočkovat nebo jo. Jelikož už sem tu vakcínu objednala tam už jí tim naočkovat nechám. :wink:
No jinak tu suchou kůži to má ekzém, řikala že jí to mám mazat tim Excipialem a napsala mi ještě olejovou přísadu do koupele Linola Fett Ölbad. Taky se ptala jestli už na břiše zvedá hlavu, tak ji řikám že jen trochu, že se začne vždycky vztekat, tak jak jí prohlížela jí rozdráždila že se začala vztekat a takhle vztekající a řvoucí jí dala na břicho jestli jako bude pást, tak to jí řikám že teď asi těžko když je takhle vzteklá. Kája zabořila hlavu a řvala jak tur. :grinning:
Maky a používáš i aviváž na to dětský oblečení? A s tim kojenim v noci, to počítáš jak? Já nakojim když to tak nějak vyjde ještě než jdu spát, třeba kolem tý jedenáctý a pak buďto se vzbudí třeba kolem čtvrtý a nebo spí až do pěti a pak už se budí po třech až čtyřech hodinách, tak vlastně přes noc kojim jen jednou nebo dvakrát. Jako 12krát za noc to bych asi byla zralá na blázinec :sweat_smile: Já jak nemam dostatek spánku tak sem hrozný nerv tak ještě že mně Kája šetří. 12krát za noc to počítáš ale už třeba od šesti večer do dopoledne ne? :dizzy_face:
Niki, to je vždycky rozhodování co, než někoho vybereš. Každá chceme pro ty svoje to nejlepší a stačí když někdo řekne něco negativního na tu konkrétní věc nebo ve tvym případně na doktora a už je to rozhodování těžší. Já ti dětskýho v Ta nebo v Planý neporadim nejsem odtud, tak snad dobře vybereš. :wink:
pavluso, a Kajda už chodí na nočník? A plenky ještě používá? To je docela šikula jestli už chodí na nočník ne? Já myslela že se na něj chodí až dýl. Kája dostala krásný nočníček červený ve tvaru hrošíka, tak sem zvědavá jak jí to na něm pak někdy pude. Ale holky jsou prý na tohle šikovnější sem slyšela, no asi jako na všechno že. :grinning:
29. únor 2008 ve 12:14  • Odpověz
marky-já si myslím,že nás taky nenaočkuje.To ramínko nevypadá zahojeně,ale ještě chvilku máme čas :wink: Kája už je pěný macík,kdeže jsou ta malinká miminka :sweat_smile: A Ty centimetry Vám závidím,Michalka měla v 6týdnech 61 cm,chudák holka,bude žirafa po mamince :unamused:
Používám i aviváž a už peru společně s naším prádlem.Možná se to někomu nezdá,ale já to tak měla i u Toma a v pohodě.samozřejmě kdyby byla nějaká reakce,tak bych to musela řešit.Kámarádka si na ten ekzém chválí tu solnou jeskyni,chodí tam i s dětma.A jiné kamarádky kluk to měl taky,ani do bazénu nemohl a dnes má kůži v pohodě.Jestli to nemá Kája moc,tak z toho vyroste.V obličejíčku to nemá,ne?
Marky-12krát za noc počítám tak od sedmi do rána,bylo to fakt po půl hodinách.Už jsem nekoukala ani na budík,měla jsem na stolku tužku a papír a co kojení to čárka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt to byla šílenost,kdo to nezažil,tak tomu těžko uvěří.Celý noci jsem skákala na baloně,měl koliky.Ve dne spal po dvaceti minutách,tak jsem skákala taky.Se divím,že žiju.Po půl roce se to zlepšilo přes den,ale ty noci pokračovaly.V sedmi měsících už jsem nemohla,tak jsem na noc vypadla z ložnice a manža strkal dudla a mezi tím Tom řval,ale šlo to.Rozhodně to nebyl hlad.Takhle jsme to nějakej den praktikovali a zlepšilo se to.Ale k vyspání to mělo daleko :wink: Já tenkrát myslela,že to mám za trest,ale ten drobek za to taky nemohl.Ale od toho roku mi to začal vracet.Večer spát v šest,takže jsem měla večer pro sebe.Dnes chodí v sedm,po obědě spal do vánoc.Já mu ten režim nějak nenutila,ale fakt je jak hodiny :sweat_smile: A je to od mala hroznej mazlík.Ale dnes se tomu smějem,že jako mimino řval jako tur.No já se tenkrát nesmála. :wink: Michalku kojím kolem šesté,to ale pije málo,jak kdy,protože je unavená.Pak jí za hoďku proberu a dokojím.To vydrží tak do deseti/ovšem včera už v devět./No a pak cca po tech třech hodinách,jak kdy.Taky jsem měla noci,kdy pila ve dvanáct a pak ve čtyři,ale je jich málo.Tak pevně doufám,že se to zlepší.Je to blbá vlastnost,ale já závidím těm co se vyspí :grinning: Už jsem po klukovi vycvičená,tak to líp snáším.Ty alespoň řekneš,že Tě Kája nechá vyspat,prostě si nestěžuješ.Ale znám holky,které kojí jednou dvakrát v noci a vadí jim to.To fakt nechápu a vždycky mě to nasere.A takovým já ale říkám,že mám abnormálně spavé děti :grinning: A stejně to nikomu moc nevykládám,každý pak radí :angry: Kdyby ty rady alespoň k něčemu byly,tak si ráda nechám poradit.Spánek mi chybí a to už šest let :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale člověk si zvykne.Fakt je,že unavenýma očima člověk ten svět vidí podstatně hůř :frowning2: Teď už alespoň vím,že to jednou skončí :wink: O to větší rachot je to s prckama pak přes den.
Michalka pase jen před koupáním a pak když ležim, tak si jí položim na sebe a to ten čumák taky na mě zvedá :wink: Ale jinak to zatím její oblíbená poloha není.
Jo a dneska se opět ráno zesrajdila a to totál :grinning: A to se napila,za dvě hodiny zase a teď dokonce po hodině.Tak chytám nerva,aby se nám to nezhoršovalo nebo to nebyl nějaký ten spurt.Pevně doufám,že je to tím,že se vyprázdnila :unamused:
29. únor 2008 ve 13:32  • Odpověz
Ten ekzém řikala že to je kojenecký ekzém tak to snad časem zmizí. Na obličeji už to nemá.
Tak to si si s Tomem teda pěkně užila, to bych snad nepřežila, to bych asi na svý okolí vrčela jak vzteklej pes. :unamused:
To Kája je teda zlatá, teď už má ten režim zase trochu jiný než před tim kdy po koupání řvala a usínala až tak v jedenáct a spala většinou tak do těch pěti. Tak teď má tu řvací mezi 17-19 hodinou a po koupání a nakrmení většinou usne a spí do těch jedenácti, půlnoci a dál spí jak sem psala. Tak to je dobrý. No ono se to může klidně ještě změnit, sem dneska potkala holku z ulice a ty maji dvouletou holčičku tak řikala že teď nějak zlobí že už je třeba od čtyř vzhůru, takže čumákuje s ní a malá pak třeba chrní pěkně odpoledne jenže to jí je prý prd platný.
Kája když jí položim na sebe tak taky docela pase a nebo když jí držim jako na odříhnutí, tak tu hlavičku pěkně drží a koukám kolem sebe a srandovně s ní kýve. :slight_smile:
29. únor 2008 v 16:05  • Odpověz
no když měl Tom to svoje speciální a nezapomenutelný období,tak jsem říkala,že druhý "nikdy".A na manžu jsem teda vrčela,to máš pravdu :angry: A pak ty řeči od chytrejch hlav,že má hlad,ať dám sunar.No prostě bomba :unamused:
Malá usíná od začátku brzy,někdy hůř,taky si potřebuje béknout.A fakt je,že to spaní se děsně mění.Jinak se malá dnes přetočila z bříška na záda.Sice tak nějak náhodně,ale jak už se jí to takhle povede,tak to brzy bude mít zmáknutý :slight_smile: A srandovně kýveme taky :wink:
29. únor 2008 v 18:08  • Odpověz
Ahoj holčiny :slight_smile:

To jsi měla teda Maky veselý s Tomem :cry: Seš dobrá, že jsi po tom šla do druhýho :grinning: Já patřím k těm štastnějším, Čenda je docela slušněj spáč, od 6 týdnů mi začal spát 8 hodin v kuse a postupně to prodlužoval, až mi ve 2 měsících spal celou noc bez kojení. To trvalo do necelého 4 měsíce. Pak se mi zase začal v noci budit na pití,většinou 1x, max. 2x, vím, že je to pohoda, ale člověk se namlsal, tak ten návrat do reality byl docela tvrdej :grinning: To spaní má asi po mě, já jsem taky takto prospala celé noci jako mimčo :wink: . A taky na to má určitě velkej vliv to, že jsme neměli trable s prdíkama :wink: Asi před 14 dny se mi začal budit v noci po 2 hodinách, proto jsem přešla na ten Nutrilon večer a funguje to, zase se mi budí 1x, někdy 2x :slight_smile: Já jsem kolikrát byla dokonce přespalá, když jsem v noci nekojila a spali jsme třeba do 10 hodin.

Jinak jsme rozhodila sítě na pediatra na Sezimáku, je tam jen jedna dr a to dr. Šišková, stará doktorka, manža k ní chodil jako dítě....a prej je v pohdě, tak tam v pondělí zavolám, jestli přijímá :wink:
29. únor 2008 ve 22:36  • Odpověz
Ahojky Nikitko myslím že dětské asi berou pořád ne?
Makyb to tě teda obdivuju to bych byla chodící mrtvola :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2008 v 08:44  • Odpověz
Holky jak jste dopadli tady v Zárybce to sebralo střechy atd. :rolling_eyes:
1. bře 2008 ve 12:07  • Odpověz
Ahoj holky,nám až před chvílí zapli elektriku.Celej den stojí za nic,v podstatě nic jsme nemohli,pomalu ani na záchod,kvůli čerpadlu.Naštěstí jsem měla vařeno od včera,tak manža od někud vytáhl plyn.bombu a ohřala jsem to na tom.Jinak teď to vypadá po bombě tady,tak to musím jít porovnat.
Tady ve vsi to zbořilo sklaďák,takže všude je sláma,i na mých čerstvě umytých oknech :angry: Tašky jsme měli ze střechy dvě dole,ale myslím,že plno lidí na tom bude podstatně hůř,prý už to nás zabilo dva lidi.Fakt to byla čina :confused: To radši ať mrzne a je sníh než toto.Včera jsme taky nebyli venku a už jsem z toho pěkně mišuge :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2008 v 16:15  • Odpověz
Makyb manža je pořád ještě u rodičů a opravovali, takže jsem ho dnes neviděla. Tady je to mazec netopí a už ten panelák začíná být docela vyfoukaný
1. bře 2008 v 17:44  • Odpověz
Ahoj holky,
včera nás pustily, ale vůbac jsem se sem nedostala. V pondělí jsem porodila Andrejku - 3520g, 54cm. Jak jsem v pátek psala, že se ve mě dr. pošťourala tak už od toho pátka mi bylo divně, v neděli v noci se to rozjelo jeli jsme ve 4 ráno a v 10.59 se malá narodila. Ještě mě napíchali aby porod uspíšli, šlo to docela v pohodě, jen malá měla 3x obtočenej pupečník okolo krku asi jak se přetáčela, ale dětská dr. říkala, že je dobrá - neude to mít žádné následky. Kojení nám moc nejde vybec se nechce přisát - takže odsávám a krmila jem přes prst a stříkačku, ale to nedělám nic jiného než buď odsávám nebo krmím. Přítel je doma tak hodně pomáhá vlastně veškerý chod domácnosti zajišťuje on abych na to měla klid, ale na večer jsem vyndala flašku budu odstříkávat a krmit flaškou aby to mateřské mléko měla, protože už fakt nemůžu, navíc Kristýnka se snaží pomáhat, ale vždycky jí to nevyjde tak je to hodně veselý. Zatím se mějte ještě se ozvu, jdeme koupat.
1. bře 2008 v 17:56  • Odpověz
Ahoj Moni,
tak velká gratulace.Malá moc malinká taky nebyla :sweat_smile: Tomášek měl pupečník obtočený dvakrát a byl v pohodě.S kojením se to nějak vyvrbí,buď to půjde nebo ne.Stejně si to budeš muset zařídit tak,aby jsi zvládla i něco kolem,když už jednu slečnu máš.Hlavně aby jste byli všichni spokojený,to je nejdůležitější. :wink: Až se trochu zajedete písni i něco o porodu.V porodnici jsi byla sopokojená?A kdo Tě rodil? To je zvědavosti,viď?

Já mám dnes nějakou depku :frowning2: Malá spala nespala,ven nemůžem,na manžu a Toma jsem kyselá,následně si to vyčítám :unamused: Navíc jsem dnes nějaká unavená,že by se dostavil spánkový deficit? Snad je to počasím.

Pavli-my dnes taky jen zavlažovali,taky kvůli čerpadlu,když nešel proud.Teď teda topíme víc,ten únik tepla je fakt v tomhle počasí znát.Koukala jsem na zprávy a fakt to byla hrůza.Nejde tady pouliční světlo,sama bych se dnes snad bála být doma :unamused:

Niky-tak to buď ráda,že je Čenda takový zlatíčko.I když já jsem ráda,že s Michalkou je to lepší.Být to opačně-první spavé a klidné a potom raubíře,tak to jde těžko rozchodit.To má kámoška a opravdu jsou z kluka na prášky.Zejména její manža :grinning: Klukovi je už rok a půl a stále v noci straší,řve třeba hodinu a nic ho neutiší.Brali i nějaké léky a nic.Okníkaný je i přes den.O první holce nevěděli a dodnes ještě neví :grinning: Jenže s tím fakt nic nejde udělat,ty děti za to nemůžou a rodiče taky ne.Samozřejmě to jde asi nějak ovlivnit,nějakým režimem a tak,ale jinak je to podle mého o štěstí...
Když jsi začala dávat na noc nutrilon,nedělá se Ti míň mléka?Jinak pořád kojíš?Já to budu na tříměsíční kontrole řešit s mudr,jenom ty noci.Ale zase tím nechci přijít o kojení.Jsem ochotná to ještě nějaký čas překousnout,ale tak dlouho jako u kluka to asi nedám.Na to už jsem stará :grinning: a unavená :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Teď od čtvrtka navíc máme vážně asi nějaký ten spurt,doufám,že to pomine.Mléko asi mám,piju čajík pro kojící a mám i homeopatika,tak jsem si je radši vzala.No uvidíme :confounded:

Holky už dva dny mě honí děsná mlsná a navíc mě vždycky dožene :frowning2: Potvora jedna,tak to jsem asi fakt přetažená.
1. bře 2008 ve 20:26  • Odpověz
Jéé Moni, veliká gratulace k Andrejce, to je super, že máte další holčičku :slight_smile:. Myslela jsem na tebe, takže malinká se na svět nakonec přihlásila sama a bez vyvolání... tak hlavně ať je zdravá a ty samozřejmě taky. A to kojení se ti snad brzy rozjede.

My s tím tedy máme taky trable, ve středu u mě byla porodní asistentka (ne Olina, ale její kolegyně) a když vážila Marečka, tak přibral za týden jen 40 g !!!, takže jsem nasadila - kojení každé 2 hodiny a z obou prsů, mezitím odstříkávání, které mi moc nejde - odstříkám sotva 10 ml za 10 minut, takže tím ho moc nedokrmím. Musela jsem si proto koupit i Nutrilon, který jsem mu už párkrát dala. Dokrmuju stříkačkou, ale když jsem někdy lenivá, tak mu dám flašku, ono je to pohodlnější :sweat_smile: , tak snad tim nic nekazim. Půjčila jsem si od kamarádky váhu a vážím Máru před a po krmení, vždycky si vezme kolem 50 ml, dneska poprvé vzal i 70 ml za jedno kojení, tak se zdá, že už se to začíná rozjíždět. Je pravda, že mi ale z prsou samovolně mlíko vůbec neteče, nemusim nosit ani vložky do podprdy, to už musí být, že mi ukápne kapička. Ono to prý souvisí i s tou žloutenkou, co malý měl, ještě je pořád takový opálený a bělmo má pořád zažloutlý, tak proto je i lenivější pít, proto nám trvá to kojení i dlouho atd...musíme se prostě snažit, aby začal přibírat a byl z něj pořádnej chlap a pak se to snad upraví.

Marky - ta dr. jak popisuješ, tu jsem v Bn asi ani nepotkala, a není to Chromjáková, ta má dlouhé blond vlasy, hnědé oči, hubená a byla mi moc sympatická. Jo a náš Mareček má opravdu tmavé vlásky a má jich celkem dost, ale myslim si, že mu zesvětlají anebo vypadají, jinak by snad ani nebyl náš.

Niki - to jseš určitě ráda, že máte stěhování za sebou, co? Jo a jak jsi se ptala, proč jsem nerodila v Tá - moje dvě kamarádky rodily v Bn a byly hodně spokojené, tak jsem se tam dojela podívat a moc se mi tam líbilo. Na Táborskou porodnici jsem zase od jiných kamarádek, co tam rodily, slyšella, jak na ní nadávaly, tak proto jsem se takhle rozhodla a nijak nelituju. Ale třeba až budeme někdy čekat další, tak už půjdu do Tá, to už to tam bude všechno nové a hezké :slight_smile:. Tím nechci říct, že je to v Tá špatné, spousta mamin si určitě nestěžuje, já se prostě jen rozhodla podle toho, co jsem v tu chvíli slyšela. A s tím kojením, jak už jsem psala, musím kojit i dýl, je fakt lenivější, hodně mi u toho usíná. Tak snad tim nic nepokazim, nerada bych aby si ze mě udělal dudel.

Makyb - manža byl se mnou do minulého týdne doma, tento týden válčíme sami, některé dny jsou horší, kdy nestihnu opravdu nic, to se sotva najim, někdy malý dobře spí a mám trošku klidu. S vařením to u nás je tak, že buď udělám něco rychlého nebo mi tchyně něco uvaří, dělá mi hodně vývary kvůli mlíku. No anebo vaří manža.
Šití mě bolelo docela dost dlouho, ale od středy, kdy mi PA vyndala stehy, tak už je to lepší. Dělám si oplachy a řekla bych, že to fakt pomahá. Teď už i v klidu sedim, je pravda, že jsem si sedla i v den porodu, to jsem si tenkrát říkala, že mi nic není, ale pak asi třetí den se to rozjelo, přišlo to všechno k sobě a já se nemohla posadit ani k jídlu. Měla jsem nafukovací kruh, který jsem dost využívala a s tím to bylo hned lepší.
Jak jsi psala o solné jeskyni, tam jsem se chtěla taky někdy podívat, pořád jsem to plánovala s kamarádkou, ale nakonec z toho nic nebylo. Taky bych to potřebovala na pleť, vypadám jak puberťačka, vlasy se mi mastí, žádnej účes nedrží,.... :angry: .
S tím kojením u Toma 12x za noc, to musela být fuška, to tě obdivuju, jak jsi to zvládla.

Jinak já mám prsa zase proti vám ooobr veliký, fakt mě to nebaví je nosit, ani nevim, po kom to mám. Při těhu se mi ještě trošku zvětšily a tak zůstaly i teď. Tak doufám, že až někdy dokojíme, že mi alespoň trošku splasknou, začínají mě z toho totiž bolet záda a to je dost nepříjemný :confounded:. Musim si koupit pořádnou kojící podprdu, protože ty co mám, jsou takový obyč a vzadu na zádech mi lezou nahoru :sweat_smile:

Jo a taky včera jsme byli na 14-ti denní prohlídce, měla jsem z toho strach, protože to bylo poprvé, co jsme spolu s malým sami někam vyjeli. Bála jsem se tedy i sednout za volant a jela fakt opatrně. No ale nakonec jsme to zvládli celkem v pohodě. Při kontrole ani moc nebrečel. A když ho dr. měřila, tak vyrostl 2 cm, mně se to zdálo, když jsem ho oblíkala do oblečků, v kterých jel z poro, že je mu to nějaké menší. Dr. říkala zase, že je takový živější, tak už teď mám strach, aby nebyl hyperaktivní. Mám kamarádku, která měla takovou holčičku a ta z ní byla úplně šílená, malá se jí zklidnila až teď v 7 letech, když začala chodit do školy, tak snad se nám tohle vyhne... :sweat_smile:.

Holky a mám blbý dotaz - když začne prcek třebas v postýlce brečet, jdete ho pokaždé uklidnit anebo ho třeba necháte vykřičet? Nevim, jestli to dělám dobře, že k němu pokaždé lítám, abych si ho nějak nerozmazlila, ale je mi ho líto nechat brečet. Anebo např. když ho nakojim, pak ho mám v náručí, aby si krknul, pak mi začne usínat, tak ho dám do postýlky - brek - zase ho vezmu k sobě, konejšim, usíná - tak zase do postýlky, někdy se to opakuje i víckrát. Nemám ho spíš nechat v té postýlce zase vybrečet a aby usnul sám a ne u mě v náručí? Prosím poraďte, jak to děláte vy? Jsem to psala, že budu mít blbý dotazy, ale nechci něco pokazit :sweat_smile:
1. bře 2008 ve 21:09  • Odpověz
Ahoj ženský,klasicky jdu zase až večer :grinning:

Makyb: určitě nemám míň mlíka, když mu večer dávám ten Nutrilon, on se mi stejně v noci budí na kojení...a když moje prsa ustála 2 měsíce nekojení v noci vůbec, tak fakt nemám strach, že bych o mlíko přišla :sweat_smile: Dneska jsme mu prvně večer místo Nutrilonu dala Nutrilon rýžovu kaši, naředila jsem to víc a dala do flašky a vyžunknul celých 200, tak jsem zvědavá jaká bude noc, jestli ho to víc zasytí :grinning:

Seri: tak to jo, s tou porodnicí :wink: Já rodila v Praze u Apolináře a tam je to fakt na úrovni, asi to bude pak trochu skok, až budu rodit druhé v Táborské, uvidíme, to je ještě daleko :grinning:
Když má Mareček žloutenku, tak to je jasný, že se s tím pitím loudá, určitě uděláš jen dobře, když ho budeš přikládat častěji :wink:. Já měla opačný problém s tím unikajícím mlékem, bez vložek ani ránu a při kojení do dnes používám sběrač na druhé prso, to bych byla jinak pořád mokrá a nebo nestačila měnit vložky :sweat_smile:
Seri nemáš blbé otázky, to je jasný, že rádi poradíme, co myslíš, my na tom byly nedávno stejně jako ty :grinning: Ještě, že existuje ten koník, co? Já bych ho asi nechala taky chvilku pobrečet, třeba za přijď k postýlce, jneho hlaď po hlavičke, dej dudel, něco mu povídej, pak odejdi, když bude brečet dál, tak chvilku vydrž, a zopakuj ten rituál. rčitě bych ho při každém béknutí nebrala do náruče....se mi to ale říká, když Ćenda moc nebrečel :confused: ALe měli jsme třeba problém s usínám, když mu byl asi 1-2 měsíce, ale by li jsme s manžou nekompromisní, hodinu mu chodili dávat dudel a hladit po hlavičce, pak se to zlomilo a od té doby usíná suprově, teď ho tam prostě dáme, natahneme kolotoč a jdeme pryč a on je do 5 minut tuhej :sweat_smile:
1. bře 2008 ve 22:12  • Odpověz
jé, teď jsem koukla Seri na fotečky, Mareček je krásně vlasatej a má velký ruce :sweat_smile: Je krásněj :dizzy_face:
1. bře 2008 ve 22:13  • Odpověz
seri-švagrová měla u holky taky žloutenku,taky byla lenošná.Odstříkávala a dělala podobný psí kusy,asi jako Ty :wink: A rozkojily se pak v pohodě.Jinak ze začátku jsem taky skákala při každém zakňourání,teď už jsem otrkaná a nechám jí.Někdy má Michalka stejně stav,kdy chování stejně nezabere a prostě ptřebuje si béknout.Tak jí nechám,vezmu jí jen,když začíná ten řev být extrémní,to by stejně v tom stavu neusla.Jeden čas jsem se řevu chtěla vyhnout,tak jsem pohupovala v lehátku,ale pak spala trhaně a postýlku nechtěla ani vidět :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže jsem to utla a lehátko máme jen v bdělém stavu :wink: Usíná sama,někdy v pohodě jindy dělám podavačku dudlů.To všechno vychytáš za chvíli. :wink: Jinak se Ti nedivím,že Tě nebaví prsa nosit,mě když se po porodu nalilly,tak jsem se těšila až zase splasknou :wink:

Niky-tak písni jak jste spali po kašičce.Jinak já rodila v Táboře dvakrát a super,poprvé jsem pouze narazila na šestinedělí na takovou protivnou sestru,ale ta už tam není.A samotnou porodnici můžu jen chválit.Ale negativní ohlasy jsem zaslechla taky,asi záleží na koho narazíš.Bylo mi v celku jedno,jestli ležím na nové či staré posteli,hlavně aby tam byl příjemný personál.A to opravdu byl.Navíc mi obě děti rodila moje mudra. :slight_smile: Nevím kdy chceš druhé,ale třeba už bude hotová ta nová porodnice.V lednu s tím začali.
2. bře 2008 v 07:22  • Odpověz
Ty jo holky za večer jste toho tolik napsali.
Mony blahopřeju k Andrejce.
Seri Kája měla taky žloutenku a svítili ji dva dny a kojení v pohodě do ted nechtěla pít akorád v porodnici to hodně spinkala ale doma pak v pohodě hlavně teda já jí nebudila nechala jsem ji aby jedla kdy chtěla.
Dudla my nemáme ale někdy je to děs někdy usíná sama a někdy si lehnu s ní, ted tady mručí do polštáře tak nevím co z toho bude. Ale asi bych ho nechala chvilku vybrečet ne nějak dlouho ale pokaždé bych ho nezvedala.
tatku jsme na noc neměli doma spal u táty prý co kdyby v noci něco tak mě na jednu stranu naštval ale at si dělá co chce. Ale Kájina mi udělala radost spala v kuse od osmi do 5,46 krása.
2. bře 2008 v 08:22  • Odpověz
Ahoj maminky,
všem moc gratuluji k narozeným miminkám a přeji, aby vše šlo v klidu a pohodě, a byly jste zdravé vy i děti.S odstříkáváním mlíčka hodně trpělivosti.
Já taky byla hotová, když jsem 10 minut seděla a nic moc neteklo,ale pak se to krásně rozjelo.Tak vydržte.
2. bře 2008 ve 22:42  • Odpověz
Ahoj ženy, to je počteního tady :slight_smile:
Moni, moc moc ti gratuluji k holčičce a přeji vám oběma hodně zdravíčka. :wink:
Jak tak koukám, tak se mi tu narodilo nejmenší dítko, všichni tu máte čahouny. Hlavně teda Seri, dneska sem tě viděla u našich v Benešovském deníku a teprv sem si uvědomila jak dlouhý dítě se ti narodilo :grinning: No ale slušelo ti to tam s Marečkem. Černovlásek je to teda pěkný. Sem zvědavá jestli bude nakonec blonďatý. Káje ty vlasy už padaji pěkně za chvíli bude plešoun, tak taky čekám co jí místo toho naroste. Který den vás to tam fotili? Nás zrovna nějak vynechali, protože v novinách vyšli děti narozený před náma a pak až po nás a ty narozený v pátek a v sobotu tam nebyli.
No Kája bude asi menší po mně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak sem chtěla reagovat na vaše psaní a jsem nějak grogy to znova číst, tak to asi nechám na zítra.
Tak furt bojuju s tou Káji kůží a nevim nevim příde mi že nic nepomáhá. Hlavně v tom olejíčku do koupele co nám napsala dr. se Káje nějak nelíbí, hrozně mi teď při koupání řve, dneska sem jí musela vyndat po chvíli protože se to nedalo, tak nevim jestli jí to třeba nebolí nebo nějak neštípe, nevim jak to mam poznat. Uplně jí to rozčílí, že mi pak řve celou dobu než jí obleču a když jí chci nakojit tak pije tak vztekle že už se mi několikrát skoro zadávila, že nemohla popadnout dech. Takže ta kůže nás furt trápí. Jinak se ale nají, dám jí do postýlky a skoro hned usne, takže už mi od osmy zase krásně spinká, teď jí dám najist než pudu spát a vzbudí se zase ráno. Tuhle se mi kolem tý jednáctý ani nevzbudila a pila vlastně až po 9 hodinách, to už ale moje prsa docela trpěli, měla sem uplně mokrý tričko. Mně z nich teda mlíko trochu vytejká hlavně když mám delší pauzu jako třeba v noci.
Jdu si lehnout, nějak už mi to nemyslí. tak zatim a dobrou :pensive:
2. bře 2008 ve 23:05  • Odpověz
Dobré ránko,tak už máme vyhajáno,mlaďas je ve školce.Jezdí ráno s manžou,ještě že od mala brzy vstává,budit ho,to by mi rvalo srdce.Michalka stejně za chvíli odpadne,takhle brzy nevstává,tak nevím co vymýšlí :grinning:
Marky-malá se taky u večerního pití vzteká,ale je to spíš únavou.Někdy to udělá i přes den,když je dlouho vzhůru.No a to pak spí jen chvilku,protože jí probudí hlad :unamused: Někdy jí ještě přemluvim ke spánku :wink: Takže pije tak kolem šestý večer,usne a já jí pak dkojim.Jinak se fakt přetáčí z bříška na záda,docela brzy.Když povídá,tak je děsně srandovní,vypadá totiž děsně rozčileně,ale pláč to není.Tak nevím proč mi nadává :grinning:
Jako devět hodin v noci spánku bez pití,tak to nechápu.No taky se jednou dočkám,ale to už budu v důchodu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mě taky někdy odkapává mlíko,ale určitě míň než u kluka.A ráno nalitý prsa,tak to jako neznám.Já mám vycucaný plácačky pořád :sweat_smile: Co já jsem komu udělala,že ty děti mám tak nenažraný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky myslíte,že je to tím,že byly veliký?Jako že mají větší poptávku?Jinak si to nedokážu vysvětlit.Ale zase kámoška má holku s porodní váhou 4500g/porod normálně-chudák/ a v noci jí pěkně spinká snad od začátku,tak já nevím co dělám špatně :unamused: Mám obavy,že i kdyby jsem jí na noc dala flašku,stejně se vzbudí a jenom jí zbytečně budu vykrmovat.Ještě,že si tady na koňovi můžu přečíst,že jsou na tom holky podstatně hůř. :wink: Né,že bych někomu přála něco špatného,ale ten pocit,že v tom nejedu sama....... :grinning:
Marky a napadlo mě,nechceš s malou zajít spíš na kožní než k dětský?Je divný,že Ti začala u koupání plakat,že by jí to fakt pálilo?Tak proč to dávají takhle malinkým prďolkum.Tak berunka mi tu usíná v lehátku-bez houpání,bez dudla,bez řevu :sweat_smile: Tak jí jdu naprat bříško a strčit jí do postýlky :wink:
3. bře 2008 v 07:26  • Odpověz
Ahoj ženský, tak jdu nahlásit jaká byla noc po kaši :grinning:
První kaši jsme dali v sobotu a to jsem žádnou změnu k lepšímu teda neviděla, kaqši vypil v půl osmé, pak jsme kojili v půlnoci, pak ve 4 a pak v půl osmé :confounded:
No a dnešní noc obrat o 100%. Spal celou noc, kojili jsme až po 6. ráno :sweat_smile: Já teda vstávala už ve 4, pač jsme byla durch mokrá, šla se převlíknout a odsát prsa. Hold jsou ty moje kozenky z toho poblázněné,jenou kojíme po 4 hoidínách a pak zase 12 hodin nic :grinning:

A s tpou dr to dopadlo tak, že jsem si teď volala k dr. Šiškové na sezimák a ve středu se tam máme stavit a zaregistrují. Sestřička byla moc milá do telefonu, tak mám z toho dobrý pocit. Zítra dojedeme do Prahy na poslední Hexavakcínu, pro kartu a rozloučit se a hned ve středu se půjdeme ukázat k této dr.

To mám tento týden nějak nabité, dneska chci dojet na Sojčák zapsat nás na plavčo, zítra Praha, středa tahle dr., čtvrtek jdu na melír a v pátek pojedu za ségrou a našima :grinning:
3. bře 2008 v 10:09  • Odpověz
Nikitko máš to ale plnej program to znám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky já včera nevydržela a dala Káje koupenou 250 g skleničku na dobrou noc asi od Sunárku nebo čeho kaše s masem snědla všechno a jedla až ráno ale spala v postýlce a stejně v jedenáct řev tak jsem ji přendala do postýlky a byl klid až do rána, tak nevím. už to je druhá noc po sobě takže že by se blýskalo na lepší časy :grinning:
Makyb tohle jsem měla s Kájou taky pila2x za noc a pak klidně 10x ale myslím že jsem si to udělala sama jak začla kňučet hned jsem jí strčila prso ted už dobrý. problém byl jak jsme se přestěhovali to byla na zabití.
Niki jak to zvládnul Čenda?
Před chvílí jsem byla na roční prohlídce ale bylo tam tolik nemocných dětí plná čekárna že jsem se sebrala šla pryč a zkusím to zítra nebo odpoledne ještě uvidím.
Niki dej vědět kdy plavete my pondělí dopoledne řeby bychom se mohli potkávat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2008 v 10:35  • Odpověz
cau holky, koukam ze v Taborsku jsou jen maminy, zadny tehule :sweat_smile:
Tak mi prosim napiste, kde jste rodily a jake mate zkusenosti. Moc dekuji predem!
3. bře 2008 v 10:39  • Odpověz
Pavlí: a od kolika chodíte plavat? Nám by se taky nejlíp hodilo pondělí a nebo pátek, to manža pracuje z domova, tak by jsme měli autíčko a nemuseli trmácet sockou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ségra se byla s malou zapsat taky (2 roky jí budou za měsíc) a oni plavou v úterý a něco říkala, že my budeme chodit asi v pondělí....napíšu až se vrátíme. To by bylo fajn se tam potkávat :wink:
Jinak Čenda to stěhování a změnu zvládnul myslím si dobře, z kraje byli trochu horší ty noci, ale přisuzovala jsem to tomu, že mu nestačí to moje mlíčko a taky jsme ho dali hned do pokojíčku. Teď už je v pohodě. On byl hodně zvyklý cestovat, než jsme se přestěhovali, tak jsme jezdili na víkendy k rodičům na blaňák a sojčák, občas někam na návštěvu s přespáním atd, takže je fakt zvyklý.

Meriva: já rodila v Praze u Apolináře, to by jsi měla trošku z ruky :grinning: A bylo to tam naprosto super :dizzy_face: Koukala jsem ti do alba, kde stavíte domeček? my jsme teď čerstvě přestěhovaní do Plané nad Lužnicí na Strkov :wink:
3. bře 2008 v 11:04  • Odpověz
Meriva-pár příspěvků výše jsem o porodech psala :wink:
3. bře 2008 v 11:24  • Odpověz
meriva, já rodila v Benešově a naprostá spokojenost, pěkný prostředí, skvělý personál od uklízečky po ředitele a že sem měla tu možnost se s nim setkat osobně. :slight_smile: Fakt si nemůžu stěžovat, tam je porodnice určitě na skvělý úrovni.
Tak já dnes měla nějakou divnou noc, sem nějak blbě spala furt sem se budila, Kája pila v 8.30, pak v 0.30 a pak vim že tam kníkala asi po třech hodinách, jenže já hned nevstala a usnula sem takže pak jedla až kolem půl šestý. Sem taky macecha :sweat_smile: Ono je taky třeba možný že se mi v noci budí dřív a já jí třeba neslyšim a tak to zaspí a pak jí až kolem tý pátý kdy už mam tenčí spaní.
Maky, to je šikula když se přetáčí, zkoušim Káju dávat na to bříško, ale akorát jí tim vždycky pěkně naseru, se zabejčí, zaboří hlavu do země a řve a řve. :rolling_eyes: A nadává mi taky, nejlepší je když jí dám dudlík a ona s nim v puse nadává, to je sranda. :slight_smile: S tim kožnim nevim, nakonec nám třeba nic jinýho nezbyde. Ten olej je nějaký že se může přímo dávat při lupénce nebo atopickym ekzému a i dětem takže by snad měl být v pohodě.
Seri, k tomu brečení a chování, Kája ze začátku taky víc brečela, třeba když sem jí v noci nakojila tak sem jí klidně i 20x šla podat dudla, bylo to už pak docela otravný, taky uplně ze začátku sem si to ulehčovala tim že sem jí nechala spát u nás v posteli, ale to sem zase brzo odbourala protože sem se bála že jí zalehnu, takže pak prostě sem vstávala a podávala dudla dokud neusnula, nevyndala sem jí a nechovala. A pak se to samo nějak upravilo, že sem jí nakojila, dala do postýlky, dala dudlíka a ona usnula, maximálně tak ještě třeba dvakrát dudlíka vyplivla. Přes den si to už nějak nepamatuju jak to bylo ze začátku, to jí bralo to řvaní po koupání do těch jedenácti a to už jsme jí pak i nechávali chvíli vyřvat, nebo jsme jí podávali dudlíka a někdy sem si jí vzala k sobě a chovala jí. A to i teď když už k večeru je taková protivnější, tak jí třeba chovám nebo s ní něco dělám aby se nějak zabavila. Chovat jo ,ale asi ne po každý když zařve. Nesmí se to přehánět, to by pak na tobě to dítě furt viselo a ty bys nic neudělala. Ty začátky jsou ale jiný než třeba teď po třech měsících, ono se to vše nějak upraví a srovná uvidíš.
Ten náš vzteklounek se mi tu zrovna vzteká, mám jí tu v lehátku a vydržela tam tak 10 minut a už se zase rozčiluje. Má radši spíš být na tý dece. :unamused:
3. bře 2008 v 11:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.