• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
niki: my stavime v Nachode :wink:
Ja byla u Apolinare na prvotrimestralni screening, taky se mi to tam libilo, ale chtela bych rodit asi v Tabore, nevim...nechce se mi byt v tom vedru v Praze
3. bře 2008 v 11:32  • Odpověz
makyb, oki, ja to nejak zpetne proctu :slight_smile:
3. bře 2008 v 11:40  • Odpověz
Tak jsme přehodnotila plány, venku pořád prší, se mi nikam nechce...na plavčo jsem Pavlí zavolala, budeme chodit pondělky v 11 hodin - takto jsem si to plánovala a vyšlo to úplně přesně :sweat_smile: Zaplatit to dojedu ve čtvrtek, až budu dávat malého tchýni na hlídání, co půjdu ke kadeřnici :wink:
3. bře 2008 v 11:42  • Odpověz
merivo: ty jsi v praze a pocházíš z Tábora????? To by jsi na tom byla stejně jak já :grinning: My byli v Praze 6,5 roku :wink:
3. bře 2008 v 11:45  • Odpověz
Ahoj holky,tak já nějak nechápu z dcerunky.Spávala mi taky po půl hoďkách přes den a včera si střihla dvě hodiny,dnes taky a teď tam chrupčí taky,doufám,že na dýl.No abych to nedopsala a nenastal jekot :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt je že měla spánek tak 4krát denně a teď vydrží dýl bdít a spí 3krát a vypadá to,že dýl.No třetí měsíc je prý přelomový,tak uvidíme.U Toma o přelomu teda nic nevím :grinning:

Niky-to je fajn,že Vám kašička zabrala.Máš fakt celý týden pořád něco.Tak si užij relax u kadeřnice.Taky si tam budu muset zavolat,ať nedělám ostudu. :wink:

Marky-my to máme v noci podobné,jen teda častěji kojím.Usne sama v postýlce,ale já tak po druhém kojču rezignuju a dám asi jí do postele.Ona totiž taky ten dudel třeba vyplivne a pak trochu jako procitne a když si jí dám k sobě,tak jsme tuhoš obě.No ale jsem teda radši v posteli sama.Někdy jsem tvrdá a prostě počkám až zase vytuhne podáváním dudla.Jenže to chvíli trvá a při představě,že za chvíli zase kojim,jí dám k sobě.Tak mám starch,aby na to nebyla zvyklá.Nerada bych jí měla v posteli až do puberty.Ale myslím,že je podstatné i to,že je v té postýlce vždy při usínání,přes den i večer.

Tady je taky hnusně,ale doufám,že dnes ven vylezeme.Teda malá může být na zahradě,ale i já chci po třech dnech dýchat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Alespoň jsme byly včera na návštěvě,jinak jsem tu od pátku zavřená :frowning2:
3. bře 2008 ve 12:01  • Odpověz
niky - ja bydlim v Tabore, ale manzelova babicka bydli v Praze, u ni bychom mohli byt kolem porodu, ale mne se moc nechce travit leto v Praze, navic bydli v docela rusne ulici a nekdy se tam neda vydrzet. Nad taborskou nemocnici uvazuju jen proto, ze bych to mela po ruce...
3. bře 2008 ve 14:07  • Odpověz
Tak to jo Merivo :wink: Určitě budeš mít lepší rodit někde blíž i z důvodu cesty z porodnice, nebude to zrovna příjemné posezení na zašitém a nateklém podovzku :grinning: .......holky si hodně chválí Benešov :wink:
3. bře 2008 v 15:56  • Odpověz
Taky je otázka jak to v létě bude v tý Táborský porodnici vypadat, jestli už bude hotová ta rekonstrukce, aby to tam nebylo jedno velký staveniště a nebyl tak blázinec.
Jak sem tu psala o tý kámošce že jí maji dělat císaře tak tam byla u Apolináře a už je pustili domů a psala mi že jí to tam trochu zklamalo, že ty sestry a prostředí docela humus. Tak nevim, je fakt že ona měla komplikace a šílený migrény a teď byli na pokoji tři a děti řvali, že toho měla prý plný kecky.
A do toho Benešova už jezdí rodit i ženský z Prahy.
Teda dneska sem neudělala vůbec nic, sem to tu prodřepěla u počítače. Kája mi chrní skoro celý den, venku leje od rána, psi se tu nudí a dělají bordel a mně se nechce jít ani udělat tu večeři. :slight_smile:
Holky a jak se pozná že dítěti už nestačí mateřské mléko? Že řve? Ne že bych to teď musela řešit, ale přemýšlim nad tim jestli bych to poznala kdyby na to došlo.
3. bře 2008 v 16:49  • Odpověz
Určitě je to vždycky o tom jaký má člověk porod,jestl ijsou nějaké komplikace a na jaké narazí lidi :wink: Já byla na nadstandardním oddělení, dokonce na pokoji, kde ležela Talmanová s Topolánkem :grinning: Na přístup personálu si nemůžu vůbec stěžovat, všichni naprosto profíci na úrovni :slight_smile: To normální oddělení je pořád nic moc, 3 na pokoji, WC na chodbě. Já byla na dvojlůžkáči, sociálka na pokoji, lednička, televize, nové postele, barevné povlečení, přebalovací pult za rohem, takže jsme se ani s druhou maminou v noci nerušili.....a porod samotný jsem měla rychlý bez komplikací.

Marky: to poznáš, bude najednou chtít pít po dvou hodinách, bude mrzutá, začne se budit víc v noci. Určitě to poznáš, neboj :wink:
3. bře 2008 v 16:59  • Odpověz
Ahoj Merivo,
já rodila tady v Táboře tý jo ve čtvrtek to bude rok a nestěžuju si měla jsem napsaný porodní plána co jsem chtěla splnili a hlavně se mnou komunikovali než něco udělali akorád paní doktorka dětská dr. Bláhová mi nesedí a tu bych ani vidět nepotřebovala je to starší paní ne ochotná moc komunikovat a tak jsme si něco museli vysvětlit ale vím že druhý porod bude taky v Táboře. Taky jsem zvažovala rodit jinde ale pak jsem řekla že budu rodit tady a fakt pohoda. Holky vy toho vždy napíšete když tady nejsem :frowning2: a já pak dočítám a dočítám a když tady sedím u pc, tak nic a ni čárka.
Já dneska byla makat v Malšicích, Bechyni a Opařanech když bylo tak ošklivý počasí a snad už bude líp. ve středu jdu taky ke kadeřnici jedu ve středu abych na fotkách vypadala aspoň trochu slušně.
Marky neboj to poznáš i když mě se to u Káji nestalo jak jsemji přikrmovala příkrmama tak jí to stačilo ale ze začátku po jídle jsem ji stejně musela okojit než se to odbouralo, tak to chvíli trvalo a ted kojíme chvíli ráno a dost ale dneska mě pěkně kousla bestijka tak nevím jestli se to bude opakovat tak dostane baci baci.
Dneska mi snědla k obědu dva knedle s koprovkou a odpoledne když jsme se vrátili tak snědla celou merunkovou přesnídávku a pak další dva knedle s omáčkou, docela mě překvapila uvidím co dá k večeři.

Merivo a napiš nám něco o sobě, at tě líp poznáme :grinning:
3. bře 2008 v 18:59  • Odpověz
Tak jak sem tu tak dneska seděla u toho počítače tak sem opět zašla na mimibazar a to sem neměla dělat. :astonished: Zase mam objednávky dohromady přes tisícovku. Jsem závislá. :grinning:
pavluso, ono se narazí asi všude na někoho kdo nám nesedne, mně třeba v BN taky nesedla jedna z dětských doktorek, byla to taky starší ženská, přišla mi nesympatická a trochu odměřená, přišla tam asi dva dni a další dny tam byla jiná taková mladší a ta byla naopak zase hodně sympatická a v pohodě. To samý sestry některý vyložený zlatíčka a některý míň sympatičtější, no ale vesměs tam byli všichni v pohodě.
Tak vy budete slavit, tak pak nezapomeň nám se dát nějaký fotky. :slight_smile:
3. bře 2008 ve 20:14  • Odpověz
Ahoj holky,

Pavli-když jsem s Tomem ležela kdysi v nemocnici na dětském,tak Mudr.Bláhová mi taky byla nepříjemná.Teď v porodce u Mišky byla děsně sympatická.Že by se lépe vyspala? :grinning: Ale prodka fakt byla super.
Jinak teda Kája Ti pěkně dlabe,aby Vás nesnědla :wink: Buď ráda,švagrový holka do devátého měsíce vše plivala,kromě prsu :sweat_smile: Kousání znám od Toma,ti špunti umí pěkně hryznout i bez zubů :angry:

Jinak my teď máme večerní usínací krize :frowning2: Malá usne v pohodě,za hoďku procitne a nemůže zabrat,včera to šlo do extrému a usnula až se mnou v posteli :angry: Takže jsem jí tam měla celou noc,fakt super.Teď jsem jí teda dala do postýlky,aby se v n íalespoň probudila,ale kdo ví ,jestli už tam nestraší. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nemůžu jí nechat chvíli bečet,protože vedle je pokojík a probudila by Toma.Zkoušel to i manža,takže večerní usínání je pěkná šou.
Holky,jak jsem psala,že si ubrala jeden ten denní spánek,nemá ho náhodou po tom koupání a pak se probere?Včera jsem už byla ko.Mám strach co bude dneska,ta potvůrka to ze mě určitě cítí,jako že mi nahání hrůzu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nikdy to nedělala,to jí nestačí,že musí v noci pořád sosat? :sweat_smile:

Marky-tak to máte jarní oblečky vyřešené,co?Já teda na ten mimibazar občas zajdu,ale nějak na to hledání nemám nervy.No to jsem celá já,když už se mi něco líbí,tak jsem děsně nerozhodná.Chtěla jsem Tomovi vybrat na netu nějakou stavebnici k svátku a jak to dopadlo?Musím jí dojet koupit :wink:

Tak se jdu na drahunku mrknout do postýlky,je tam podezřele ticho :wink:
4. bře 2008 v 06:58  • Odpověz
Marky mě včera přišel balík hádej odkud ano z MMB ale jdu pro něj až dnes nějak jsem to nestihla.
Makyb to jsem ráda že dr. Bláhová neseděla i někomu jinému než mě. Kajda totiž měla po porodu problém a ona mi ho neřekla a pak mi řekla polopravdu a já parvdu zjidtila až skoro vpůl roce a malou jsem dost bolestivě trápila, proto jsem byla naštvaná, ale ji nak opravdu v pohodě a vím že při druhém mimi si Bláhovou pohlídám a budu chtí t vědět uplně všechno.

Jinak s malou jsem ráda že takhle baští je to zlatíčko a pak jsem z toho na nervíky když jí třeba rostou zuby a nejí. No a kousání, těch našich 8 zubů nic moc.
Jo avíte co dala k večeři???? Maso se zeleninou a těstovinama celou sklínku. takže asi budu muset vařit 2 jídla denně aby pořád neměla to samé. Ted s tatkou baští chleba se sýrem a tvrdým sýrem tak uvidíme.
A já se přiznám že spoustu věcí na netu kupuju.
4. bře 2008 v 07:32  • Odpověz
Marky-taky by mě zajímalo,jak se pozná nedostatek mléka.Podle všech odborníků a stránek na netu nedostatek mléka neexistuje.Tak nevím,proč teda všichni nekojí.Podle mě by si dítě začalo častěji říkat o pití,čím víc přikládáš,tím víc mléka se děla.Což je asi fakt,protože Toma jsem kojila pořád a mlíka jsem teda měla víc než teď.Asi by i mimčo bečelo a nebo by mělo zelenou stoličku.Já to řešim taky,plno holek má doma koupenou krabici UM pro strýčka příhodu,já teda nemám nic.Ale já si myslím,že každé dítě má jinou poptávku.A taky by mě zajímalo,jestli to zadní mléko je určitě syté.Když se kouknu na nějaké stránky o kojení a nebo když o tom mluví ta laktační poradkyně v sama doma,tak mi to přijde zfanatizované.Ale na druhou stranu je určitě plno mamin,které si děti odstaví právě kvůli tomu,že si myslí ,že maji málo a není to tak.Tohle je pro mě téma,kterýmu asi nikdy nebudu rozumět :unamused: Jo a asi přesnější ukazatel než pláč,je asi váha,prostě když mimčo přibírá je to ok.Ale koho zajímá,že třeba kojíš vlastně pořád? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mě třeba večer přijde,že v těch prsech nic nemám,no a asi mám, když malá tahá.Ale u kluka ze mě lilo mléko pořád,tak o to víc teď řešim nedostatek,když ze mě nic moc neleje :sweat_smile: Právě proto řešim pořád tu flašku na noc,ale už vím co mi každý řekne...koj,dokud můžeš...jenže to se lehce řekne.Ráno vypadám jak zachovalá padesátka :grinning: A vlastně nikdo mi neřekne tak ani tak.Na větu,to je Tvoje rozhodnutí,jsem fakt alergická.Vypadám pak jako že kojit nechci. :frowning2: A to já chci,protože jako já a flaška to nejde moc dohromady.Jsem děsně pohodlná a prostě mi vyhovuje mít pořád po ruce zdroj a né se starat,kde to ohřeju a že musim vyvařit lahvičky a pod.Ale zase někomu vadí,že pořád vytahuje prsa a přijde mu lepší flaška :unamused:
Marky tak jsi nakousla dobré téma,jsem se vykecala teda :grinning:
4. bře 2008 v 07:35  • Odpověz
Holky, ahoj, dik za tipy, jeste mam cas to vic promyslet...
Urcite vam o sobe neco napisu, jen ted nemam moc cas, tento tyden je silenej, tak snad pristi se k tomu dostanu :slight_smile: Mam taky spoustu otazek co kde jak a proc :grinning:
Zatim se mejte maminy, papa :wink:
4. bře 2008 v 09:24  • Odpověz
Tak dneska sem si zakázala zapnout počítač dokud tu nebudu mít uklizeno, takže konečně vytřeno, vyluxováno, nakoupíno a ještě pak musim udělat nějakou večeři. Kdybych ten počítač zapnula už dopoledne tak neudělám nic. :sweat_smile:
Maky, no kojení je fakt věda a taky tomu moc nerozumim a sem ráda že zatim to teče a snad to Káje stačí. A jsem jako ty pohodlná, takže to kojení je asi nejpohodnější způsob krmení. Akorát je člověk asi víc uvázaný u baráku, teda když je to někdo jako já kdo se stydí kojit na veřejnosti, takže já prostě vše plánuju tak abych prostě vždy byla na to kojení doma. Trochu opruz, ale teď přes tu zimu to ani tak nevadilo. Krabici UM pro strýčka příhodu doma taky nemám, a možná pro klid duše bych si jednu koupit mohla, protože mně to trochu straší co kdyby o víkendu najednou byl hlad a já jí neměla co dát. Akorát nějak nevim co vlastně koupit. Taky zatim moc nerozumim tomu přikrmování, jako když bych začala teda až v tom půl roce jak začít a čim začít. A jestli jako nebudu mít hrozně narvaný prsa když budu kojit pak už míňkrát za den. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak nám v porodnici udělala dětská dr. takovou krátkou besedu o kojení a tam o tom přednim a zadnim mlíku mluvila. Že to přední je jako spíš na žízeň a to zadní nasytí, takže to chce kojit dýl než pět minut, protože napřed si bere to přední.
To usínání ti nezávidim, Kája dneska spala zase skvěle kojení v 18.25 ve 23.15 a v 6.15 a mezi tim krásně spala.
Včera sem jí nekoupala, chodim ještě na diskusku s lidma co maji německý boxery a tam mi holky na tu suchou kůži radili že jí nemám koupat každý den že to hrozně vysušuje, tak sem jí jen omyla spodek a namazala celou Excipialem. Ono je to stejně asi jedno protože ráno zase měla tu kůži uplně vysušenou. :cry:
4. bře 2008 ve 14:39  • Odpověz
Marky to jsem taky slyšela že nekoupat každý den, ale za jednou to asi nepoznáš zkus to týden koupat třeba obden a uvidíš,
Jinak já teda kojila normo v pohodě ale asi v půlce páteho měsíce jsem jí šoupla pár lžiček jednou ovoce jednou zelenina, ona vzala pár lžiček a stejně jsem jí musela dokojit, ale zase začala krásně pravidelně kakat za což jsem byla ráda a proto jsem vlastně s tím i začala. a hlavně Kája mi ted krásně baští všechno a není závislák kojíme 1-2x denně a to myslím že je v pohodě.
Merivo v pohodě jen se ptej od toho tady jsme ne? :grinning:
makyb asi bys potřebovala oraz hele a co zkusit zavolat Olině Havlíčků docela dost si jí chválí.
4. bře 2008 v 19:08  • Odpověz
Ahoj holky,
Pavli-to zní moje příspěvky tak zdrchaně?Jsi hodná,že nabízíš pomoc,ale ještě můžu :wink: Ale tady si můžu postěžovat,teda jestli Vám to nevadí.Dnes jsem psala do jedné poradny,která se zabývá kojením,tak uvidím co mi napíší.Kamarádka měla Olinu doma,tak se jí zeptám.Možná taky,že jsem už po Tomovi zpohodlněla a teď chci zázraky.Jako že dám malé do jedné ruky rohlík do druhé hračku a bude klid :grinning: :grinning: Jinak Kája je narozená šestýho? To má manža svátek :wink: A pak hned Tom,to maji kluci dohromady :slight_smile: Dnes jsem koupila tu stavebnici a kecala jsem mu,že v té tašce mám prášek na prádlo.To mi zase v pátek řekne,že jsem lhala a lhát se nemá :sweat_smile:

Marky taky se stydím kojit na veřejnosti.Jako v čekárně u dětské to ještě dám,ale třeba tuhle jsem viděla holku na lavičce u Dvořáka,vevnitř myslím.Tak to asi nééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já jsem to taky zatím stihla domů a nebo kojim v autě.Já mám dobrou tuniku,je převazovací přes břicho a ve výstřihu jde vytáhnout látka a vlastně tak není nic ze mě vidět,jen každý pozná,že kojím.To už ale v nejhorším přežiju.A dnes jsem na netu našla super kojící trika,půjdou nosit i potom.Trochu mě zrazuje cena,ale nebudu nosit pořád to samé.Že bych taky propadla nakupování z domova? :grinning: No co nějakou radost si taky musím udělat.
4. bře 2008 v 19:49  • Odpověz
Jo a taky teda nevím co za UM koupit,Tomovi jsem až po roce začala dělat pokračovací sunar.Někde jsem o tom četla a prý co se týče kvality těch mlék,tak jsou všechny dnes už kvalitní.Jen záleží na tom co miminku sedne.Já když na jiných diskusích čtu,jak s tím holky experimentují,tak to by mi hráblo,zlaté kojení.

Jo a taky jsem slyšela,že mimi s citlivou kůží se nemají koupat denně.A používáš vlhké ubrousky?A jak jsem tuhle byla v lékárně kvůli té mé tlamičce flekaté :sweat_smile: tak paní lékarnice mi říkala,že jakékoliv kožní problémy se mají mýt převařenou vodou.Já už jsem teď po týdnu zaznamenala změnu k lepšímu,doufám,že to není přechodný omyl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2008 v 19:59  • Odpověz
Ahoj holky, jdu Vás aspoň pozdravit :wink:

Dneska jsme byli celý den v Praze, byli jsme u dr, Čenda dostal 3. dávku Hexavakcíny, váží 6900g, vzali si kartu a rozloučili se...se mi od nich fakt nechtělo, byli strašně fajn, jsme jim koupila růžičky, bombošku a kafčo jako poděkování :wink:

Já měla doma koupenou krabici Nutrilonu 1, pač mi jednu chvíli špatně papal, když jsem dostala MS, nakonec jsme to ustáli bez UM a Nutrilon jsem minulý týden prodala tady na MK. A Nutrilon jsem koupila jen proto, že jsem neměla v tu chvíli z čeho vybírat, kupovala jsem jí na Silvestra v Albertovi, pač představa,že scháním UM na nový rok mě vyděsila.
Dneska jsem koupila Čendovi jinou kaši- Sunarku, byla skoro o půlku levnější než nutrilonová, zítra jí vyzkoušíme a uvidíme, jestli bude Čendíkovi šmakovat, tak u ní na chvíli zůstaneme. Mrkvička mu docela jede, spapá půlku skleničky a pak ho ještě dokojuju. Dneska jsme měli první formovanou stoličku (co vypadala jako ta mrkvev ze skleničky :grinning: ), tak jsem moc ráda, že se nám to kakání tak pěkně upravilo. Před tím,než jsem nasadila Nutrilon a kaše, tak měl fakt vodnaté stoličky do zelena, tak si opravdu myslím, že mu to moje MM už nestačilo. Ale jinak pořád kojíme v noci, ráno, dopo, v poledne mrkev + kojení, odpo kojení a večer kaše.

Já nemám vůbec problém kojit na veřejnosti ani před známýma a rodinou...až se sama divím :sweat_smile:
4. bře 2008 ve 21:23  • Odpověz
autor
ahoj
nikitko: nám nejvíc chutná sunarka jogurtová. už jsme vyzkoušeli všechny kaše a nejlepší je fakt asi sunarka - krásně se rozmíchá a nedělá hrudky. to Nestle nám dělá hrudky a to jsme to zkoušeli míchat všelijak
5. bře 2008 v 09:45  • Odpověz
Ahoj holky, Tomovi taky chutnala Sunarka nejvíc. Ale já když dnes mrknu v obchodě na ten výběr,tak to před pěti lety nebylo :confused: Vůbec se v tom neorientuju :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak a já zase jdu,dnes mám makcí den. :wink: To sluníčko je paráda,ale všude je doma vidět ten binec :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi zatáhnu žaluzie :grinning:
5. bře 2008 v 09:54  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Tak u nás noc dnes špatná, spal po tom očkování strašně neklidně,vzbudil se v půlnoci, to jsem kojila, pak v půl druhé, to jsem ho ošidila dudlíkem, ve 4 hodiny jsme kojili, přebalovali, změřila jsem mu teplotu a měl 37,9°C, tak jsme mu šoupla čípek, pak v 6 hodin zase kojení a vstávali jsme v 8 hodin. A já ještě mezi tím nemohla nějak zaspat Teď ráno už je bez teploty, tak snad to bude ok.
5. bře 2008 v 10:29  • Odpověz
Ahoj,
pavluso, budu jí koupat teď třeba obden neboj jednou za tři dny a uvidim jestli to k něčemu je, zatim teda zlepšení vidět neni.
maky, vlhčené ubrousky používám na zadek, ale ten má v pohodě, spíš mně trápí ty její ruce ty má nejhorší a i celkově je prostě suchouš. Ta hlava taky nic moc. Hlavně vždycky ráno je po tý noci celá vysušená.
Převařenou vodou to asi jo, a myslíš i koupat celý tělo v převařený vodě? To by asi chvíli trvalo než bych tu vaničku připravila tak aby to bylo k tomu.
Mně holky radili taky tu kosmetiku Sebamed, že je prý dobrá na tyhle problémy. Hlavně že já jí nechtěla hned kupovat aby nebyla malá hned zhýčkaná a možná kdyby jsme jí měli hned od začátku že tyhlety problémy nemusela mít. :unamused:

Jo a holky nemáte nějakou radu na to aby začala pást koníky? Zkoušim jí teď dávat několikrát denně na břicho ale uplně se šprajcuje prostě hned jak jí položim tak začne řvát jak tur takže to nemá cenu, vůbec se nesnaží zvedat. Začínám s toho mít trochu mindrák, protože sem tady koukala na fotky holek co maji děti stejně starý a tam jim děti už tak pěkně pasou a mi nic a žádná snaha :frowning2:
5. bře 2008 ve 13:44  • Odpověz
Marky-no nevím jestli ta převařená voda by k tomu byla,aby jsi si s tím dávala práci.Ale můžeš jí mít převařenou a pak jen převařit ještě konvici a dolít to k tomu na správnou teplotu.Ta paní v lékárně mi říkala,že se nějaká voda i prodává,ale zapomněla jsem název.A taky nevím jestli by se Ti to vyplatilo finančně.A jestli by to vůbec k něčemu bylo,v tomhle se asi fakt těžko radí.Jo a taky se říká,že u ekzému dýl začínat s příkrmem,to by Ti měla ale říct mudra.A taky záleží jaký máte,je jich plno druhů,v tom se fakt nevyznám.Co se týče kosmetiky,chce to asi vyzkoušet.Ještě bych chvíli počkala,aby jsi vůbec viděla jestli to míň častý koupání k něčemu je a možná bych fakt dala kožaře.Takhle různě zkoušíš a to jí to taky může zhoršovat.Je to asi na budku,ale určitě to chce čas.

Tím,že Kája nepase se netrap.A že jiná dítka pasou,na to moc ohledy neber.Třeba je malá jen lenošná,určitě si na to přijde sama.Švagrový holka byla pomalejší,pak jim i doktorka hrozila Vojtovkou a dobře to dopadlo.Tak do roka taková byla a to by jsi koukala jak je teď rychlá :wink: Michalka taky do nedavna na břichu řvala a pak se zlomilo snad ze dne na den.A i tak tam moc dlouho nevydží.Já myslím,že u nás hodně pomahalo,že ležela na mě.Ale fakt se v tomhle těžko hledá nějaký fígl.Já bych to ale nehrotila,důležitý je že vůbec tu hlavičku drži a trénuje si ty svaly kolem páteře. :slight_smile: Ani nahatá nepase?Mimčum taky překáží plena.

Niky-no pro tebe je taková noc asi šok,když jinak spinkáte pěkně.Ale ty znáš alespoň příčinu a určitě budete ok.Dneska bude Čenda spát jak pařez :wink: Jukla jsem Ti na fotečky-máte super křesílko :slight_smile:
5. bře 2008 v 15:06  • Odpověz
Čau holčiny,
nějak nesthám :sweat_smile:, takže vás ani nemám úplně dočtený, jen tak jsem to přelítla.
U nás už se to s kojením snad spravilo, dneska mi v noci přibral 90 g při jednom kojení a dopoledne dokonce 110g! Tak už jsem spokojená. A ráno jsem ho vážila nahatého, tak už měl 3,130 kg, to je víc jak porodní váha :wink:. Sice mi pořád to mlíko samo nekape, ale snad mu to stačí, teda doufám.
Akorát mám problém s jeho spaním, prostě mi pořád nechce usnout sám, to už musí být, teď mi zrovna řve v košíku, už fakt nevim, co s nim. I když teď to bude asi hladíkem, kojila jsem před 3 hodinama, to jsem matka hnusná, že mu nechci dát, co? Tak za chvíli mizim.

Marky - prosim tě a nemají vaši ještě ten výtisk Bn deníku? Že bych si ho od tebe vzala.
Jo a co se týče koupání, tak já taky koupu obden, myslim, že to stačí, ty dny mezi ho jen otřu žínkou a je to.
A používám olivový olej a pak mám taky přírodní kosmetiku od Hadka, ta je myslim taky dobrá.

Holky nemáte některá náhodou číslo na dr. Šmrhu? Dneska jsem ho hledala na netu a má tam jen telefon do Kvapilový ulice, já se k němu potřebuju objednat na kyčle do zubatky. Ten telefon, co tam měl napsaný, jsem zkoušela a nefungoval.
5. bře 2008 v 16:06  • Odpověz
Seri, já se zkusim zeptat jestli ty noviny ještě nevyhodili a kdyštak až tam pak pojedu tak ti to vezmu. Jinak si k vidění taky tady http://benesovsky.denik.cz/miminka/baby20080229.html
Maky, no právě zkoušim všechno možný a tim to ještě zhoršuju. :unamused:
Sem si dnes zase přečetla nějakou diskusku na netu o Prevenaru a už mam zase dilema jestli sem udělala dobře, že jí to chci dát hned s tou hexou. Jestli sem neměla počkat až bude krapánek starší. Když to je prostě co člověk to názor a člověku to akorát motá hlavu. :confounded:
5. bře 2008 v 16:23  • Odpověz
Ahoj holky,
pořád ještě se spolu učíme žít, teď je chvilku klid tak se jdu na vás juknout.
marky - chce to trpělivost, vím co to je - Týna měla atopický ekzem a vysušenou pokožku. Zkoušeli jsme všechno možný než nám něco zabralo. Zkus třeba i změnit prášek na praní. Docela nám pomohl Excipial ten vám moc nezabírá jak jsi psala. Ta olejová koupel nám moc nevyhovovala - malá se po ní osypala. Dětská dr. ti nic nedoporučila?

seri - mám číslo na gyndu k dr. Šmrhové mají ordinaci vedle sebe, zkus tam zavolat třeba ti sestřička dá číslo 380231338. Jinak vím, že dr. Šmrha dělá kyčle ve středu od 12.30, protože mě objednávali na kontrolu po šestinedělí a pak jdu rovnou na kyčle.

Jinak kojení u nás moc slavně nezačalo. Malá se vůbec nechce chytit, tak odstříkávám a krmím flaškou. Včera se teprve přisála, ale musím mít připravený ještě odstříkaný mlíko na dokrmení protože po půl hodině brečí a loví.
5. bře 2008 v 16:51  • Odpověz
nikitko, teď jsem si prohlídka fotky, to křesílko je fakt moc hezký, kde jste ho koupili? Chceme Káje někdy v létě zařídit dětský pokoj, tak něco podobnýho by se jí sem hodilo. :slight_smile:
A jak Čenda pěkně pase, to je šikula on i celkově vypadá na pěknýho šikulu co? :slight_smile:
5. bře 2008 v 19:54  • Odpověz
Ahojky,
Makyb ne ne ale já vím sama na sobě že někdy jsem ko.
Kaše my jíme Hami a v pohodě nejraději má meruňkovou.
jinak my taky moc nepásli ale Kajda měla tu klíční kost tak jsme ani nemohli a v půl roce jsme začali cvičit Vojtovku a v pohodě není to vůbec znát,
5. bře 2008 ve 20:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.