• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Holky oni ty miminka to fakt vycítí. :grinning:
Marky mě se koukám taky příspěvek neodeslal no to mám radost. U nás je to se spaním zajímavý někdy dá třeba 2x půl hodky a někdy to zazdí na skoro tři hodky ale jak to mám vědět nejhorší je že když spí tak toho moc dělat neůžu abych neusnula. Seri a piješ kojící čaj????Já pila ten od Lerosu neím jestli to bylo něco platný ale spíš pro ten pocit.
Dítě mi konečně usnulo tak já letím do tesca pro frézie mamce k včerejšímu MDŽ a pak hurá k našim na oslavu. pak písnu a vložím fotečky papa
9. bře 2008 v 10:18  • Odpověz
Pavli - jj piju, mám taky ten od Lerosu, v týdnu jsem si koupila do zásoby 3 krabičky :slight_smile:, ale jestli fakt pomáhá, netušim. Mně teď bobánek od 8 hodin spí, už bych ho měla vzbudit zase na kojení, ale moc se mi do toho nechce, je tak hodnej, když spí. Zkoušela jsem před hoďkou odstříkat - růčně asi 1 ml :angry: a pak el. odsavačkou - cca 10 ml, takže u nás taky žádná sláva. Včera jsem zrovna pročítala dotazy na stránkách kojeni.net, seděla jsem u toho dost dlouho a přišla jsem tedy na to, že Marek se asi špatně chytá prsa, je totiž lenivý pořádně otevřít pusinu, prostě jen tak hala bala, já mu tam strčim prso a on saje. Je pravda, že polyká, ale když mu chci zkontrolovat, jestli má ty ohrnutý rtíky, jak mají být, tak to někdy fakt nemá. No a tam psali, že mimčo může vypít míň mlíka proto, že je špatně chycené. Ale je zajímavý, že vždycky, když jsem tu měla porodní asist., tak jsem kojila a byl chycený dobře. Tak nevim, jestli něco nedělám špatně, napadlo mě, že bych zkusila zavolat třeba laktační poradkyni - našla jsem jednu z Tábora na stránkách kojeni.cz. Jo a začala mi docela vyhovovat poloha při kojení - fotbalista - při tý tu pusinu otevře správně. A je to prý dobrá poloha pro velký prsa, takže pro nás super. Tak asi zůstanu u ní, i když se prý mají polohy střídat.
Dneska jsem v noci vážila - vzal si JEN 40g, ráno už teda 80g, tak asi budu muset opět přikrmit. Vážila jsem ho nahatého a za 4 dny mi zase přibral pouhých 40g, to je fakt málo :cry:. Takže nasadíme Nutrilon, protože moje mlíčko asi fakt nestačí. A já myslela, že už se to pořádně rozjelo. Moni nezoufej, nejsi špatná matka, nespíš myslet negativně, prostě když to nepůjde, tak to nepůjde, miminko bude třeba napůl kojené, napůl dokrmované, hlavně když nebude hladové a bude spokojené, to je přeci nejdůležitější :wink:. Ale třeba se nám to oběma rozjede a pak třeba bude toho mlíka tolik, že nebudeme vědět, co s ním.
9. bře 2008 v 10:33  • Odpověz
Makyb - IP. Já se taky chystám koupit si tu spirálku,moc se mi líbí, tys jí koupila na netu nebo v obchodě?
9. bře 2008 v 10:37  • Odpověz
Seri-spirálku jsem koupila na netu.Je tam velkej výběr,v obchodě nic moc. IP
9. bře 2008 v 11:10  • Odpověz
Holky-s kojením je práce,ale hlavně žádný stresy.Já teda kojím,ale za otázku.....a kojíš.....bych vraždila.Hlavně že budete spokojené,ono to nekojení má taky své výhody.Já teda kojím ráda a vyhovuje mi to,ale těším se až bude po a malá bude i baštit.Takhle to visí jen na mě. :unamused:
Já čaj piju,ale nevím jestli je to účinné,ale po meltě se mi teda prsa nalívají.Včera jsem dokonce musela vychenat,byla jsem jak madeta :sweat_smile:

Moni a určitě dáváš malé co potřebuje a to je Tvoje láska a ta není o prsech :wink:
9. bře 2008 v 11:18  • Odpověz
tu meltu vynechat :grinning:
9. bře 2008 v 11:19  • Odpověz
Teda holky zrovna když se sem nedostanu tak vy tady toho za ty dva dny tolik nakecáte, mam chuť toho tolik napsat, jenže mam nerva že se mi to zase všechno smaže, to už bych to tu asi fakt rozkopala. :grinning:
Tak meltu piju taky, vypiju jí asi litr denně, a dva velký hrnky kojícího čaje, takže to snad pomáhá. Čaj piju taky od Lerosu a teď tam byla soutěž, tak sem posílala kódy z krabičky a za pět kódů sem si mohla vybrat dárek, tak mi přišla pěkná velká osuška pro Káju. :slight_smile:
Jinak s tim kojenim nevim, ale v jednom časáku sem četla že to vážení po každym kojení maminy akorát stresuje že dítě nepřibírá a pak se kolikrát zbytečně uchýlí k tomu dokrmování. Jestli dítě vyloženě neřve hlady, tak bych počkala až kolik bude vážit u doktora, jestli po tý době přibralo kolik mělo a dál bych to nějak nehrotila. A nebo Seri zkus tu laktační poradkyni, třeba ti poradí co a jak. A nebo zkus pít i tu meltu, ta fakt prý pomáhá. A Seri na to krmení bych ho nebudila když spí, počkala bych až se ti vzbudí sám. Já Káju taky nikdy nebudila a zatim to bylo v pohodě. Oni sice řikali v porodce že by jsme je měli budit, ale řikám si že si to každý musí udělat podle toho jak mu to vyhovuje a to dítě si řekne samo až bude mít hlad, tak proč ho budit když sladce spinká.
Ti tady radim jak naký profík co? :dizzy_face: Ale nemá cenu se tim nějak nervovat, prostě někdo kojit může a někdo ne a lidem je do toho kulový jestli kojíme. Na otázku jestli kojim sem taky hódně alergická. :angry:
No my dneska přes den docela dobrý, Kája už zvedá na bříšku konečně hlavičku, takže s toho jsme měli pátý vánoce :sweat_smile: a jak krásně, ale zatim tak nevydrží moc dlouho po chvíli se začne zase vztekat. Příde mi že začíná mít nějaký období vzdoru, nebo že se začíná projevovat, že to bude vzteklounek. No uvidíme. Na tři hodiny mi taky spala na terase, i když teda sem k ní několikrát musela jít podat jí dudlíka. Sem vytírala a každou chvíli sem k ní lítala. A teď navečer jí zase chytla vzteklá, že řvala vztekle a nechtěla mi usnout, jak má pod hlavou plínu, tak tu chytá rukama a cpe si jí na obličej a řve jak tur a mlátí sebou. Teď už konečně spí a konečně vypadá jak andílek, tak snad bude už klid. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Je fakt že to dítě to pozná když jsme nervní, já se asi budu muset ještě hodně učit trpělivosti, já sem trošku taky nerváček, takže někdy fakt docela pěnim, nejhorší je že člověk prostě nemůže chvíli dělat něco v klidu, protože ona se po chvíli hned ozívá, takže to se furt od něčeho odbíhá.
Dneska opakovali tu výměnu manželek jak ta rodina z Dublovic má těch 8 dětí, taky tý mámě bylo 34 let a vypadala na šedesát. Vzhledem k tomu že já mam zatim jedno dítě a příde mi že mi ten ksicht taky pěkně zestárnul tak se ani nedivim. :grinning:
Maky, ta světluška je skvělá, nevim jestli na kočár ale neni moc velká, ono když jí pověsíš tak má 30 cm. A na ty ostatní hračky si nekoukala na tom odkaze? Ta pani mi poslala s tou světluškou i katalog hraček od Lamaze a maji jich fůru těhle na pověšení, a jsou moc hezký. A spirálku máte jakou? My máme tuhle http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=44582 a stejný máme i kolotoč, ten se mi ale podařilo na mimibazaru sehnat o dvě stovky levnější než stojí nový.
Jo jinak sem včera psala jak se mi to smazalo, že do parku do Prčice sem taky chodila a do Ješetic taky, pocházim totiž 1 km od Ješetic tak sem to měla blízko. A jak se Maky jmenuje ten tvuj kámoš z Prčice, sice bydlim v Sedlci ale z Prčice taky dost lidí znám.
Jo Seri, mámě sem volala kvůli těm novinám, tak řikala že se podivá ke kotli jestli už je táta nespálil a když tam budou tak mi je schová.
Tak se mi to samozřejmě zase smázlo, naštěstí sem si to před tim dala kopírovat, takže to můžu zkusit znova poslat. :rolling_eyes:
9. bře 2008 ve 21:41  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
tak jsem tu 4 dny nebyla a Vy jste toho zase nakecaly :grinning:

Moni: Ty bydlíš v Plané nad Lužnicí????

Moni, Seri: s tím kojením to je nepříjemné, že to nejde tak jak by jste chtěly :pensive: Ale určitě to nevzdávejte :wink:Nezkoušely jste na to homeopatika????Já pila kojící čaj, taky je důležitý pitný režim, alespoň 2-3 litry denně. Meltu piju každý den ráno. A když to holky nepůjde, tak přesně, jak píše Makyb, není to to nejdůležitější. Já byla kojená jen 3 týdny a určitě tím nejsem nějak poznamenaná a nemocná taky víc nejsem.
Já si vždycky myslela, že kojení není žádná věda, prostě se tvoří mlíčko a mimčo pije, ale když vidím kolik holek v říjnovkách mělo trable s kojením, tam mám spíš pocit, že je zázrak kojit. Dost holek přestalo kojit hodně brzo, prostě to nešlo, mimča nepříbírala atd. Já měla to štěstí, že jsme neměli jediný problém, Čenda se přisál krásně už na sále a rozkojili jsme se hned. Mě kojení taky vyhovuje, i když teď už to tolik neprožívám, si říkám, že Čendovi bude půl roku, takže občas dostane flašku, když chci někam jít.

Dneska jsme byla skoro po půl roce plavat a asi skro po 10 letech v táborském bazénu. Bylo to fajn, i když na kondičce budu muset zase zapracovat, funěla jsem jak lokomotiva :grinning:

Jo a jinak jsme se byli zaregistrovat u dětské dr. na kováku, dr. Šiškové a snad to tam bude dobré. Sice, když jsem dr. viděla prvně, tak jsem se musela pousmát - 60tnice, dlouhé šedivé vlasy, hubená, vysoké kozačky, dlouhou vestu, korále, nachříáplý hlas jak vyhulená alkoholička :grinning: :grinning: :grinning: ....ale hned šla k Čendovi, začla mu povídat a on se na ní začal smát :slight_smile:

Pavlí: v kolik hodin v pondělí plavete? my v 11 :wink:
9. bře 2008 ve 21:43  • Odpověz
nikitko, taky sem si myslela že kojení je jednodušší a přesně jak ty vidíš v říjnovkách tak já zase v prosincovkách tak nekojí skoro už nikdo, většina holek přestala skoro hned. Sem ráda že nám to zatim docela jde, těch prvních 10 dní jsem s toho byla taky na nervy, než se přisála to byl vždy boj, ale pak to naštěstí šlo. Na to kojení by se měli pořádat specielní kurzy a nebo by se tomu měli věnovat víc v těch porodnicích.
Tak to máte doktorku dobrou babču :grinning: No my máme už taky důchodkyni, ta naše začínala ordinovat v roce 78, takže k ní teď už chodí děti její první generace pacientů :sweat_smile:
9. bře 2008 ve 22:48  • Odpověz
Ahoj holky,
vy chodíte večer,to já už dávno chrnim :pensive: Ale já zase brzy vstávám.

Taky si myslím,že to vážení jestli mimčo přibírá je stresující.Já se přiznám,že jsem ani u kluka ani teď nepřemýšlela nad tím jestli budu kojit.Sice jsem asi měla štěstí,ale ta psychika dělá hodně.Já byla převědčená,že kojit budu,ale asi je to fakt i o štěstí.A docela dobrý jsou ty stránky kojení.cz,je tam plno věcí i mimo kojení a píše to hlavně mamina s malými dětmi,tak je to hodně i o zkušenosti.A fakt je že prosincovky teda od začátku moc nekojí.

My máme dětskou tak akorát,ani starou ani mladou.Myslím,že i Seri chodí k mudr.Veselé.Jsem s ní spokojená.
Niky-bazén bych dala taky,ale nějak se mi tam nechce vystavovat moje tělo.Váha ujde,oblečení mi taky je,ale jsem rozteklá...hnus.Ale možná to skousnu.
Dnes jdu ke kadeřnici,už se nemůžu dočkat.Předtím tam se mnou byla malá,zvládla se mnou i melír.Ale už toho víc probdí,tak manža bude dnes kočíkovat.

Marky-koukala jsem i na jiné hračky,ale ta světluška se mi fakt zdá nejlepší.Tak Ty myslíš,že je na kočárek veliká? Já to chci hlavně na kočárek a na autosedačku,tak nevim.A ještě se mi líbí nějaké to veliké lepolero.Ale já se musím uklidmit a vytáhnout hračky po Tomovi :grinning: Jenže ono fakt před těmi téměř šesti lety spoustu věcí nebylo.Tak teď slintám a nemůžu odolat :sweat_smile:
Vidíš jak je Kája šikovná,už pase :wink: My už koupeme ve velké vaně a chvíli vždy Michalku nechám ve vodě na bříšku.Je sranda jak je z toho vyvalená :slight_smile:
Trpělivosti teda moc nemám,ale je to přeci jen lepší než u prvního dítka,ono člověku někdy nic jiného nezbývá.Jsem taky pěkný nervík :grinning: A to jsem si myslela,že podavačku dudlu dělám přes den jen já :wink: A někdy je fakt,že usne i bez něj.Ale mít ho musíme,protože si našla paleček a to teda ne.To radši dudla a rukavice :grinning:
Marky ten kamarád se jmenuje Míra Jelen.A jsou to maniaci přes fotbal.Ještě má bráchu.Ale teď už jsme hodně jen na mailu.Už to není co bývalo.
Ksichtík mi taky zestárnul a tu výměnu jsem viděla už dřív a včera jedním okem.Ale takhle vypadat ve 34 letech,to bych neunesla.Ale mít osm dětí,no ona rodinka to byla trochu mišuge. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já bych teda do výměny nešla,ale být na místě té blondýny,tak hned mezi dveřmi bych vzala nohy na ramena. :grinning: To bych nedala ani za milion.
Tak já mám dnes uklízecí a žehlící den.Mám to vždy před víkendem a po.V týdnu jak jsem tu jen s malou,tak ani binec moc není.Nejhorší,že začíná prácxe i venku a to teda nevím jak to s malou budu dělat.Já jsem přes kytičky a skleník a rukou od hlíny se mi teda nechce jí rvát dudlíka. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No snad to bude lepší,já už si to po klukovi fakt nepamatuju,ale tak nějak kolem toho půl roku jsem už tak ten dudlík snad nechodila dávat.Ani jí teď pořádně nemůžu nechat venku v kočáru a něco si dělat doma.Protože když to na ní přijde a já než po schodech vyběhnu ven,tak se rozeřve. :unamused:
Jo Marky kolikrát a jak dlouho spíte přes dne?My třikrát.Dopol. to má někdy i dvě hodiny,spíš hodinu a půl.Tři hodiny to je dávná minulost.Kolem poledního zase tak na dvě hodiny a navečer tak půl až hodinu.Už bych byla rád,aby si to delší spaní natahla a bylo to tak dvakrát.Jenže vydrží být zatím vzhůru dvě hodiny a pak jí chytá ta hysterie co nechce pít.Ale nestěžuju si,moc přes den nevyvádí,spíš čumákuje a po hrazdou taky vydrží chvíli.Už se trefuje ručkama,ale má ty paciny jaksi levý :sweat_smile:

tak se mi holky nechce,ale jdu teda no.Budu stejně nakukovat :wink: Měla bych tu bednu vypnout.
10. bře 2008 v 07:02  • Odpověz
Ahoj holky,
dík za podporu s kojením, fakt mi pomohlo, že jsem se vykecala. Na to kojení mám homeopatika, piju kojící čaj a meltu. Včera jsem zkusila jedno kojení vynechat dostala Nutrilon a pak se napila v pohodě a vydržela spát od 7.30 do 2.00 pak se vzbudila v 5 a 7, teď tam spí jak andílek. Tak snad se chytíme. Ještě jsem pořádně nic neudělala, ale hlavně, že dřepím u pc.
Niky - jj bydlím v Plané. S kojením jsem si taky myslela, že to není žádná věda, protože s prvním kojením jsem problémy neměla malá se chytla hned od začátku až ve 3 týdnech začala mít málo. Myslela jsem, že u druhého to půjde taky samo a ono prd.

Jdu něco dělat než se vzbudí, pak pro Kristýnu do školy, úkoly a to už neudělám nic. Zatím pa
10. bře 2008 v 09:04  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem tu zas.Musím se pochlubit,Michalka se nahlas řehtá :slight_smile: Chvílema to vypadá jako mutace,ale je to legrace :grinning: Musela jsem zamáčknout slzičky,je to fakt kouzelný.Člověk čeká na sebenší reakci a pokrok.
Mám vyžehleno,ale úklid nic moc.A to mám v plánu si šlápnou na orbi,začala jsem to flákat.Ale tímhle vysedáváním u PC z toho asi sejde a já budu rozteklá na pořád. :angry: Kdyby jsem to sladké alespoň přestala žrát :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Moni-určitě se rozjedete a malá Ti teda krásně spinká.Nás čeká škola v září,tak jsem zvědavá.Dnes mi učitelka z MŠ volala,že tam mají neštovice.Takže super a já se modlim,aby se nám to vyhnulo.Nedá se to stejně ovlivnit :unamused:
10. bře 2008 v 09:15  • Odpověz
Ahoj,
tak sem přidala do alba fotečky z dnešního pasení, mám radost že jí to tak pěkně jde. :slight_smile:
Dneska teda jsem už vzhůru od 8 hodin, což je teda nezvyk, Kája začíná nějak brzo vstávat, to už tam hejkala v půl sedmý, tak to sem jí ještě ukecala aspoň ještě na chvíli. Si řikám jestli mi jí někde nevyměnili, tři měsíce docela hodný dítko po třech měsících jako když utne a nějak mně zlobí, všechno je zase jinak. :grinning: Teď na chvíli chrupnula a už tam zase ječí, dudlíka toho hned plive a furt se rozčiluje.
Maky, tak Kája se nahlas ještě neřechtá. :slight_smile:
To jméno Jelen mi něco řiká, ale teď nevim možná podle vidění. zeptám se manžela jestli ho nezná.
U kadeřnice sem byla asi před měsícem a mam pocit že to mam hrozný, chtělo by to nějak víc ostřihat, ale nevim jak. Docela se mi líbil ten účes v tý včerejší výměně jak měla ta blondýna. Hlavně musim na tu kosmetiku, to už je taky akutní, jsem ale tak líná tak dojet. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já tu světlušku zkusila připnout doprostřed okraje střechy kočárku a zabrala skoro celý výhled, kdybys jí měla někde u kraje tak by to snad tak hrozný nebylo. Mně se ty hračky od Lamaze líbí snad všechny, ale to by musel člověk fakt krást aby to mohl všechno kupovat.
To spaní máme asi tak nějak jako vy, teď si schrupla tak hodinku pod hrazdičkou, pak si schrupne snad chvíli odpoledne a navečer se uvidí. Večer pak doufám že bude spát aspoň od těch devíti.
10. bře 2008 v 10:27  • Odpověz
Maky-Kája je šikula a má hezký lacláčky-ty džínový.A oči myslíš,že už bude mít modrý?Má je mít po kom nebo půjde do hněda? My máme spíš šedivý s nádechem do zelena,tak asi spíš hnědnem.
Co se týče řehtání,tak na ní vyluzuju zvuky,za který by mi měli zavolat někoho s kazajkou a šup se mnou do ústavu :grinning: Před synátorem se takhle nemůžu odvázat,by si myslel,že má mámu debila :stuck_out_tongue_closed_eyes: A dělám na ní takový ňuňuňu,byla s tím v telce reklama,tuším na nějaký pojištění.A ňuňali tam na mímo v postýlce.A pak ještě má ráda když jí lehce foukám do vlásku a směje se když jí dávám mlaskavou pusu na krk.Tomovi jsem zase ožužlávala stehna. :wink:
A zrovna u tý blondýny mě včera taky napadla změna účesu.Taky se mi to líbilo.Teda já tak nějak mám rozruch po hořejšku a přes krk to mám delší.Teď mi to ale vůbec nedrží.A holička mě přemlouvala na podkovu,ale já si myslím,že mi holý krk nesluší,tak radši ještě s experimentem počkám.Tuhle už jsem měla krizi a ten vršek jsem si pročesla seřezávačem.To asi bude dneska kadeřnice čumět jak mě posledně ozubila :grinning: ale mě to pak líp drželo.Nebo jsem si to možná namlouvala.Na kosmetiku nechodím,tedy né pravidelně,byla jsem párkrát,ale asi by mi to neškodilo.Já zase potřebuju na pedikůru,mám totiž problém se zarůstáním palců a ta pedikůra mi to srovnala.Chodím na tu suchou s bruskou,pak mi ještě nožky promaže,fakt pohoda.Nejsem schopná se objednat.
V Prčici bydlí už jen Jelena brácha s rodiči.Ten Míra už je leta v Táboře.Jejich mamka dělá myslím sestru tam v nějaké nemocnici a je to děsně ukecaná ženská,až moc.Tak to by jí manža mohl znát.
Malá zase měla tu krizi,že se nechtěla napít a usnula hlady,tak jí musím jít podstrčit prso. :wink:
10. bře 2008 ve 12:29  • Odpověz
Teda já věděla že když ten počítač zapnu hned od rána že se od něj zase nehnu :fearful:
Maky, oči zatim nevim zatim vyčkávám, ale modrý to asi ne, já mám takový šedomodrý a manžel hnědý tak uvidíme.
Jo tak já na Káju taky vyluzuju děsný zvuky a dělám s ní různý pitominy, ale nejvíc se odvážu když jsme tu samy, to fakt stojí za to. Nebo jí pusou prdim do bříška, to teda dělám i psum a lezu tu před nima po čtyrech a schovávám si jako hlavu a oni pak čumákem se snaží mi dostat k obličeji. :grinning:
Mně na hlavě taky nic nedrží, teď mam furt spliha a už mně to fakt točí, hlavně jak mi to furt leze do ksichtu. Na kosmetiku sem chodila pravidelně po třech měsících a ono je to znát to pročištění pleti a i upravit a nabarvit obočí, jenže naposled sem tam byla na začátku těhu, pak už se mi tam nechtělo s tim břichem ležet hodinu a půl. Na pedikůře ani manikůře sem ještě nikdy nebyla, v tomhle sem barbar, hlavně že sem dělala asistentku takže nehtíky by mi bodli mít upravený.
Já mam Káju teď na terase ale už sem u ní byla snad desetkrát, vždycky je klid a pak najednou začne hystericky brečet, uplně se tam kroutí, celá rudá a řve jak blázen. Jen doufám že tohle vše neni z hladu, že jí to moje mlíko ještě stačí.
10. bře 2008 ve 13:08  • Odpověz
Jsme na tom stejně,já mám vše hotovo,jenom čekám až pojedeme k té kadeřnici.Já dřív hodně četla a teď jsem už od ledna na straně 40 a dál ani tuk.Když mám chvilku tak jsem u PC.Je to vážně nemoc.Na manikůře jsem taky nebyla,v laborce to moc na extra úpravy nebylo,tam by mi nehtíky překážely.A na tu pedikůru jsem chodila tak dlouho až mi strhli nehet u palce a pak už jsem teda začala chodit :wink: Styděla jsem se prvně ukazovat nohy,ale paní mě ujistila,že je mám krásný. :grinning: Oproti tomu co jí tam někdy chodí.A je to fakt lábuš.A ke mě se super dokonalé nehty na rukou ani nehodí.Jsem sportovní typ a nějak si to u sebe nedokážu představit.A měli jsme tu nedavno paní na pojištění a jiný finanční věci,tak před tou jsem teda ruce schovala.Měla gelovky,ale teda otřesně nalakovaný.Samý třpitky,bylo to moc.Já se řídím heslem...v jednoduchosti je krása......Když jsem se podepisovala,bylo trapně,ale ona byla celkově taková noblesa.Jinak se za ruce nestydím,myslím,že je mám upravený.Akorát je mám příšerně vysušený.Snažim se mazat.Ale každou chvilku si je meju,tak jenom na noc to má smysl.
Já myslím,že hlad malá nemá.Michalka má taky někdy příšerně neklidný spaní.Já doufám,že dneska ho bude mít klidný až budu u té kadeřnice.A taky doufám,že se v rozumnou hodinu napije.Mám z toho trochu bobky,při tom o nic nejde.Když tak bude manžovi řvát :grinning: Já už jdu od porodu potřetí a když jsem jí tam měla po dvakrát sebou,tak to bylo v pohodě a já byla klidnější.
Do pupíku brdíkujem taky :sweat_smile: Vy to tam máte veselejší,ještě s pesanama.Jsem zvědavá za jak dlouho se moje ujetá mentálnost bude projevovat na veřejnosti.Při klukovi jsem jednou na návštěvě chtěla rvát manžovi dudlík :grinning: A když pak už Tom baštil tak jsem i manžovi utírala hubu vlhkým ubrouskem,pardon obličej :wink: Takže po druhé mateřské už asi budu jen šišlat a tvářit se přiblble.Tuhle i manža mi říkal ať už přestanu číst ty bláboly o dětech a kojení :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt bych se měla věnovat i něčemu jinému.Co se týče počítače,tak mám taky dost velké mezery.A našlo by se toho spoustu.Tak se jdu chystat, Michalka si dnes s tím spaním dává nějak na čas.Spí od 12:15 a já jí tu pomlouvám,matka nevděčná. :sweat_smile:
10. bře 2008 ve 14:32  • Odpověz
brdíkujem je prdíkujem :wink: Už jsme vzhůru.
10. bře 2008 ve 14:34  • Odpověz
Ahoj děvčátka,
tak já zavislák jsem od rána s přestávka na PC, ale nějak jsem zatím nestihla napsat :sweat_smile: .

makyb - nemá ten Míra Jelen manželku Katku?
Co se týče zkrášlování, tak já bych potřebovala asi úplnou "přestavbu" od hlavy až k patě. Na kosmetice jsem byla naposledy před svatbou a to je prosím už rok a půl. A to jsem tam dřív chodívala pravidelně. No a na pedikůru jsem chodívala k jedný pani do Milevska, byla to tedy mokrá pedikůra a bylo to super. Já si tam vždycky tak krásně odpočinula, pokecali jsme (ona je to známá), daly kafíčko a hlavně jaký jsem pak měla krásný nožičky. Trpim totiž na hodně suchou kůžu na patách, mám jí kolikrát úplně bílou, že si připadám jak stará babka. A to se snažim často mazat, ale prostě to máme asi v rodě, mamka má to samý. Tak tam bych taky moc ráda zašla, ale nevim, kam bych dala prcka, asi by musel jít se mnou. A prosim tě nebolí ta suchá pedikůra? Vim, že tam kámoška jednou byla a dost si stěžovala, že to bylo i nepříjemný. No a nehty - na ty jsem tedy nikdy nechodila, jen 1x před svatbou mi je upravily. Jinak žádný extra nehty nemám a ani si nedokážu představit ty umělý - to bych si neuměla snad ani utřít p.... :grinning: A kadeřnice, ta by se taky šikla, mám moc ráda, když se mi někdo hrabe ve vlasech :slight_smile:

Co se týká kojení - homeopatika beru, dneska jsem si udělala kotel melty, tedy já si dělám spíš bílý kafe, samotná mi moc nechutná, tak snad to má stejný účinek. A piju si myslim taky dost. S tím vážením já to dělám prostě proto, abych byla v obraze, nemyslim si, že by mě to nějak stresovalo (i když možná moje příspěvky tak někdy vyzněly :sweat_smile:). Já nejsem takovej typ, že bych se nějak extra nervovala, prostě všechno s klidem...manža je úplnej opak, takže se krásně doplňujem :wink: .

Marky - ta vaše Kajča je fakt supr kočička, to se nedivim, že bys jí láskou snědla :slight_smile:. Já zrovna včera večer u TV seděla s našim Márou v ruce a prohlížela jsem si ho pořád dokola, pusinkovala a shodli jsme se s manželem, že máme to nejkrásnější miminko na světě, to si říkaji asi všichni rodiče, že jo :slight_smile:. Jo a díky, že se zeptáš na ty noviny. Mě ještě napadlo, že bych se mohla případně zeptat v samotný redakci, jestli by mi nesehnali jeden výtisk.
10. bře 2008 v 16:35  • Odpověz
seri-jo má manřelku Katku,znáš jí nebo Jelena? Koukám,že se to tu těmi známými začíná hemžit :wink:
Pak ještě písnu.
10. bře 2008 v 18:15  • Odpověz
HOlky tak já vám ráno zase napsala a ono to tady zase není by mě šlehlo.
My jsme dneska byli v PRaze a krásný počasí nám vyšlo prostě paráda. Malou od včera nemám a je mi tady hrozně ted už jde domů manža ale je top tady takový prázdný až nehezký. No zítra pro ni vyrazím asi brzo hned jak dopracuju abych ji tu měla co nejdřív prdelku mojí.
Seri jo jo všechny máme nejkrásnější miminka :grinning:
10. bře 2008 v 18:52  • Odpověz
Pavli tak co, jak proběhla oslava? S tím koněm je to na budku, já to dělám jak psala Marky - když napíšu příspěvek, tak si ho před odesláním zkopíruju, to je nejjistějěší, kolikrát mě to totiž samo odhlásí a text se ztratí :angry:
Maky - já znám jí, ale jen tak trošku, dokonce si i vykáme, ona totiž pracuje s našima ve stejný firmě, mamča s ní je dokonce v kanclu. A je to i spolužačka mojí nej kámošky
10. bře 2008 v 19:58  • Odpověz
Pavli-tohle znám,když jel manža s malým na den Šumavu,tak jsem řvala jako tele a představovala jsem si šílené scénaře :frowning2: co vše se jim může stát.Je to najednou bez těch zlobivců prázdný.Člověk si myslí jak si odpočine a stejně se nemůže dočkat až je bude mít zase u sebe.A přes noc když byl u mamky,tak to mi to tady přišlo až nenormální.A to jsme před tím byli s manžou čtyři roky sami,nevím jak jsme tak mohli žít :sweat_smile:

seri-suchá pedikůra vůbec nebolí,je to krásný šimrání.Mě jen trochu tlačilo když mi podkládala ty palce.Co já vím,tak do nedavna tahle paní / v Roháčové ulici/ byla snad jediná.Má pořád plno a musela jsem se objednávat dopředu.A pak mi přišlo,že jak nestíhá,tak to odbývá,prostě honem honem.A dnes u kadeřnice jsem zjistila,že místo kosmetiky je tam vedle tahle pedikůra.Tak si zavolám tam.Prý je šikovná a objednává brzy.A půjdu tam s malou,někdy dopoledne.
Mareček bude ještě krásnější,mě ty děti přijdou ještě krásnější než byly.Nechápu jak někdo může o svém dítěti říct,že není hezké.A že takovou holku znám :unamused:
A jsi dobrá,že jsi kliďas,já teda spíš pruďas :sweat_smile: Kolikrát si nadávám,že si jenom ztrpčuju život.

S vlasy jsem spokojená,tedy než mi to zase splihne. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prý ty vlasy nedrží kojením,rozhozené hormony.Po dlouhé době mi konečně chytl melír do běla.V těhu mi občas vlasy stávkovaly a než se vymyl, tak jsem ho měla trochu do žluta.Střih mám podobný,jen kapánek klučičí.Ať mám na chvíli pokoj.
Malá manžovi spala chvilku,ale jinak spokojeně pokukovala.A jako na potvoru potkal plno známých jak hlídá :wink: A ještě mi Michalku všichni očumovali.A já když se dostanu do Tábora,tak nepotkám nikoho.Tuhle mě ve Sparu oslovila asi sedmdesátiletá paní,jestli se může na malou podívat.Tak i ta babča mi udělala radost :

Tak teď jdu objednat tu světlušku :wink: a čučet na telku.Dávaji Místo v životě a to můžu,jinak mě televize moc nebere.
10. bře 2008 ve 20:03  • Odpověz
Holky a ted mě ještě ke všemu bolí to prso ze kterého ještě kojím tak se z něj pokusím něco růčo vymámit ybch si ulevila....sem si myslelaže bude klid jo a ani náhodou.
Doted jsem počítala nám a segře společné sdanění a jsem ráda že je hotovo. Zítra asi ještě dám daně mamce a hotovo :grinning: No a jsem naštvaná stahovala jsem přitom přes hodinu svatbu a neuložila jsem si jí no hold magor.
Makyb máš pravdu je to fakt smutný
10. bře 2008 ve 21:22  • Odpověz
To je jasný ta Klívroví dcera je určitě dcera Honzi Kadlece :grinning:

Jo holky jestli budu muset někdy někam odjet a nechat tu Káju někomu na pospas tak ty dny asi taky probrečim, sem hrozný závislák, byla sem vždy na domově, před Kájou na našich psících, že sem radši někam nejela než aby tu museli být samy nebo je někdo hlídal a když už sem vypadla tak sem na ně furt myslela a těšila se domu a teď to samý cítim u Káji, takže u nás to budou mít babičky asi těžký, že si moc nepohlídaji. :unamused:

Seri, to je jasný že ty naše děti jsou ty nejhezčí, Zdeněk to taky furt řiká že naše Kája je nejhezčí. :grinning:
Taky se mi na patách dělá tvrdá kůže, tak si to vždycky obrousim pemzou, tuhle mi jí pes rozkousal, tak sem byla docela dobu bez ní protože tady jí nemaji, tak sem s toho už měla nerva, tak mi jí Zdeněk musel koupit v Benešově.
Prostě to ve sprše obrousim a mam paty zase hladký a měký.
Sem se dneska snažila najít na netu nějaký účesy na jemný vlasy a našla sem kulový. :angry:

Maky, tak já tak akorát zvládnu přečíst nějaký časák, třeba maminku nebo miminko nebo betynku ty jsou teď takový aktuální, nějakou knížku tu sem naposled přečetla někdy na škole. Když sem byla naposled u našich, tak sem tam probrala všechny knížky pro děti, tak sem si přivezla hromadu pohádek, tak budu Káje číst až to bude k tomu. Akorát mně to čtení nahlas nějak vysiluje, že mi po chvíli dochází dech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2008 ve 21:48  • Odpověz
Dobré ránko, :slight_smile:

Marky já u čtení pohádek Tomovi šíleně zívám.Nevím jestli mi vůbec rozumí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já jsem dřív paty taky brala pemzou,ale teď mám doma taky tu rašpli na sucho.Když mi tenkrát trhali ten nehet u palce,tak mi sestřička říkala,že po broušení na mokro ta kůže rychleji dorůstá,že je to lepší na sucho.A můžu to teda potvrdit.
Tuhle jsem říkala,že chlapi to maji jednoduší co se týče údržby o sebe.Když k tomu přičtu ještě holení,tak to aby jsem byla furt v koupelně :grinning: Taky mám jemný vlasy,nepoužívám žádný kondicioner ani masku,jen šampon a je to lepší.A určitě jsem je měla jemnější před melírem.Na netu mi všechny účesy přijdou dost extravagantní,včera jsem našla docela pěkný u kadeřnice v časácích.Teď zase řešim,že nemám co na sebe.Ale na nějaký zkoušení hadrů s Michalkou se ještě necítím.Jo člověk má pořád nějaký starosti. :grinning:
Dnes jede manža něco vyřizovat do Tábora,tak dnes jedu kočíkovat já.Večer jde manža na schůzi a já ty večery sama doma těžko snáším.Dřív mi ten klid večer o samotě občas bodnul,teď teda ani náhodou. :unamused: A co se týče rodiny,taky jsem závislák.Jak alespoň jednou týdně nevidím mamku a sourozence,tak nejsem ve své kůži.Když Tom chodil do školky a já pak v těhu byla na neschopence,tak jsem ze začátku trpěla než jsem si zvykla,že ho tady nemám.Babičky nám taky moc nehlídají,jen v případech nutnosti.Aby jsem děti odkládala kvůli svému odpočinku nebo na víkend,to u mě nehrozí.
Ještě ke kočárku,Michalku mám v Táboře už v golfkách,na rovno a mám jí v tý tašce z hlubokého.Super se s tím jezdí a všude si jí když tak vynesu.Včera jsme zvládli i rodinné mlsání v Sandře a to jsem říkala,že už to sladký nedám do huby.Ale rifle už na sobě nemám tak našponovaný,tak to není žádný drama.

Taky si myslím,že dcera Klívrový je i Kadlece.A čekám co nejdřív,že Hanák najde tu svou pipku v posteli s jiným.Dobře mu tak .Mladá Rokytka tam teda hraje děsnou potvoru.A pak ještě Hrušínský,ten hraje takovýho záporáka,že po mě běhá husina.Tenhle film se jim povedl.Ale přepnula jsem i na Ošklivku a nic horšího jsem snad neviděla.Kam se hrabe Esmeralda a jiný blbnovely.

Pavli-zkus odstříkávat,ale kdyby Ti to prso červenalo,jdi radši k doktorovi.Švagrová si dělala zábaly z tvarohu a potírala slivovicí :sweat_smile: A zabralo.Ale bacha na ten alkohol,prý snižuje laktaci.

Seri -tak to jo,já jeho ženu znám jen ze svatební fotky,jinak bych jí ani na ulici nepoznala.Začínám být z Tebe nervózní-znáš mě,lidi o kterých se tu zmíním. :grinning: :grinning:

Mě se příspěvky odesílají v pohodě.

Tak teď jsem kukla ana malou a ona na půl chrní s palcem v pusině :angry: Prostě se nenamahá ani kviknout,že chce dudla.Mě fakt šlehne.Doufám,že jí to pustí.
11. bře 2008 v 06:48  • Odpověz
Taktéž dobré ráno
Makyb Kája taky nemá dudla a v pohodě. No mamka malou pávě vidí jen jedou za týden to tam pravidelně skoror na celý den jezdím ale nějak jí to nestačí a pořád že tam chce malou nechat no a když už je jí ten rok tak jsem jí ta nechala už jsem si vyslechla že ji tam jako nechci nechat našim atd. No ale na častý hlídání to nevidím a z druhé strany nic takového nehrozí ani po zásahu kulovým bleskem a to je to první vnouče.
Jo jo včera večer jsem odstříkávala jak o život a hned jak přijedu pomuchluju se s malou a půjdem kojit :grinning:
Já už se na ní tááááák těším :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2008 v 07:19  • Odpověz
Pavli,ale palec v pusině asi nemá.Mě je jedno jestli dudla má.Ale píš teda radši dudla než palec.Pěstička je v pohodě,ale jak začne upředňosťovat jeden prstík tak je to v pr....Dudla jí seberu...jednou...ale prst ne. :unamused:
Aby z Káji něco zůstalo až se Ti vrátí :grinning:
11. bře 2008 v 09:58  • Odpověz
Makyb - prosim tě neblázni, proč jsi ze mě nervozní :wink:, to je fakt jen náhoda. A to budeme znát i víc lidí, když už vim, kdo jseš a za jaký SDH jsi soutěžila.

Včera večer přišla manželova mamča, že se jde podívat, jak koupeme. Hlídala ho na přebalováku a já připravovala věci na koupel, tak jí říkám ať ho svlíkne a pak přenese do vaničky, no a nakonec ať ho i klidně vykoupe, jestli chce. Musela jsem si je natočit, protože jsem poprvé nekoupala já ale někdo jiný (manžel ten se toho trošku bojí). Ona na mě pořád jestli to dělá dobře, jasně že jí to šlo a hlavně Mareček byl u toho tak klidnej, dokonce i u oblíkání, které moc nemusí. No a pak jí sám usnul v postýlce - tedy s dudlíkem. No čuměla jsem jako puk, já s nim vždycky trošku "zápasim" a jí to šlo tak hladce. No a normálně jsme udělali rekord v přestávce mezi kojením, i když nechtěnej, já neslyšela budíka - 8 hodin !!! Jsem si pak nadávala, že jsem ho měla vzbudit dřív :angry:

Já jsem taky závislák na rodině a na manžovi, pokud je on někde pryč, tak s ním musím každý den mluvit. No a s naší mamčou si taky několikrát týdně voláme - to je asi ještě pozůstatek pupeční šňůry :slight_smile: . Dřív jsme k našim jezdívali vždy na SO nebo NE. Ale teď jsme u nich od narození nebyli, ségra moje se pořád ptá, kdy uvidí synovce (byla za námi jen v porodce). Naši se tu včera stavili jen na chvilku, přivezli mi nějaký nákup, tak se chvilinku pošišmali a jeli. Už mi chybí ty návštěvy u nich, ale zase se bojim vzít k nim Máru, pač mají v bytě zvířata - jednoho psa a dvě perský kočky. No a z toho jsou samozřejmě všude chlupy :confounded:, tak nevim, kdy k nim poprvé vyrazíme. No někdy to být musí, že jo :slight_smile:. A na Marečkovi jsem taky už závislá - nechala jsem ho jednou asi 15 min u našich v práci a šla na zdr. poj. Kdybyste mě viděli, jak já odtud chvátala nazpátek, pořád jsem si řikala, co tam to naše zlatíčko dělá, jestli nepláče, ... a on si spokojeně spal v autosedačce :wink:.
11. bře 2008 v 10:38  • Odpověz
Tak já mám dneska manžu doma, páč je nachcípanej, takže mit u kydí u počítače a já sem nemůžu. Teď sem mu ale svěřila malou na hlídání a dojela sem si nakoupit, tak po příjezdu když sem viděla že je s ní v obýváku sem sem hned vlezla. :sweat_smile: No ale musim jít dělat oběd. Doufám že mi Káju nenakazí, protože ted by se to teda moc nehodilo když má jít v pondělí na to očkování.
Maky, tak na sebe taky furt nic nemám, přitom skříň praská ve švech ale prostě nemám, minulý týden tu sbírali oblečení na charitu, tak sem nacpala jednu velkou krabici oblečenim a aspoň s něčim sem se rozloučila, ale i tak tam toho mám ještě dost. Jenže stejně nosim furt dokola jen ty novější věci a když chci někam vyrazit tak stojim před skříní a řikám že nemam co na sebe. :astonished:
Tak ty už jezdíš s golfkama? A jaký máte? Já asi budu používat jen tu sportovní verzi x-landera, i když golfky by asi byli možná lehčí. No ale zase tady u nás to stačí kdybych byla častěji někde ve městě, tak bych si asi taky pořídila něco lehčího.
Ošklivku tu sem ještě neviděla, koukám na to Místo v životě a na Ordinaci. A před zprávama na Ulici, když mi teda zrovna do toho Kája nehuláká. :grinning:
Moje máma by Káju chtěla taky vidět častějc, zatim tam jezdim tak jednou týdně nebo jednou za 14 dní a když maji naši cestu sem, tak se tu zastaví. A tchýně je ze Sedlce, takže když chce malou vidět tak sem zajde.
No tak Kája je zrovna dneska docela hodná když je tu manža, spala i pěkně v noci a ráno vydržela od půl pátý do půl desátý. A teď chrupká na dece.

Jdu dělat ten oběd. pápá
11. bře 2008 v 11:01  • Odpověz
Holky já sem snad nebudu chodit,tady se to hemží samýma spavýma miminkama :unamused: Jako Seri co to je tohle to?Osm hodin u tak malého bobíska? :grinning: Né budž Vám to přáno,sice kojím tak 3krát v noci,ale hlavně že spí.A jinak je taky hodná,taky se dočkám.Doufám tedy.Hlavně ať to není horší.

Holky já myslela,že nepřežiju,že na Vánoce nikoho neuvidím ze svých blízkých.Tak jsem tam před Štědrým dnem poslala manžu s Tomem na zvědy.A 25 jsem to nevydržela a že k mamče na hoďku sjedem.Byli tam i bráchové s dětma a byly jsme tam celé odpoledne :wink: malá to stejně prochrněla v ložnici.Akorát jsem si ověřila než jsme tam jeli,že jsou všechny děti zdravý.A na telefonu je mám pořád.Brácha si ze mě utahuje ať už konečně tu pupeční šňůru přešmiknu.Jsem holt mamánek :wink:

No my u Toma hluboký kočár nevyužili.Nechtěl v něm moc být a pak jsme měli takové pologolfky od babydreams.Děsný šmejdy.Mělo to krátký sedák,žádné polohování na nožky.Tak ty jsem nedavno prodala v bazaru skoro za cenu za kterou byly pořízené. :wink: My právě docela jezdíme mimo autem a i potom ti prcci toho moc neujdou,takže já jsem byla pro golfky.Chtěli jsme je kupovat teď na jaře,ale na podzim jsme náhodně v Dětským domě u Renty narazily na fakt pěkný.Byly zlevněný,stály 3900Kč,protože to byla stará kolekce.Je to Babypoint-STREET.Hledala jsem nějaký odkaz,ale nenašla jsem,asi že je stará kolekce.A nebo jsem hledala málo.Jsou hlavně vysoké,i rukojeť je nastavitelná,což nám s manžou vyhovuje.Je polohovatelná opěrka zad i nožní opěrka.Jsou stříbrnocihlové.Zatím jsem toho moc nenajela,ale jsou lehounký a jezdí se mi s nima dobře.A pohodlí pro mimčo je myslím dostatečný.Má to nanožník,pláštěnku-komplet výbava.

Marky-snad to malá od manži nechytí,to by byl pech.Já asi zítra půjdu s malou na tu kalmetizaci a pak někdy na tříměsíční.Jsem zvědavá jestli nás ďobne mudra hned.Teď se mi zdá,že už to má malá docela zahojené.
Taky se chystám,že něco musím ze skříně vyhodit,ale nějak se k tomu nemůžu dokopat.
Tak já jdu něco pojíst,sice jsem dělala omajdu,ale je to samá cibule a česnek,tak to radši nedám.
11. bře 2008 ve 13:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.