• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Makyb já neberu nic stejně chceme ještě dvě děti tak to neřešíme
marky já znám docela dost lidí kteří otěhotněli aniž by měli MS.
Já ji dostala až v lednu takže skoro po roce ted jsem to měla podruhé a nic moc docela se bez toho dokážu obejít. Ale jak jsem psala u nás se to nějak neřeší. Měli jsme naplánované druhé dítě dva roky po Káje ale vzhledem k tomu že se nám dost posunula stavbna to zatím necháváme osudu. Přeci jen bydlíme v garsonce
16. bře 2008 v 07:36  • Odpověz
Dobré poledne,
stále ještě nemám hotový oběd, ale neřeším to, protože přítel je v práci ten má uvařeno Kristýnka u babičky a ten nejmenší poklad chrupká.
S tím kojením to u nás nevidím v růžových barvách, musím taky juknout na ty stránky. Malá pije po hodině někdy hodině a půl, v noci vydrží jenom proto, že po koupání dávám Nutrilon - u mě už nic nevysosá. Pravé prso stávkuje když odsávám tak po chvilce už nic neteče, odsaju tak 20ml, levá mlíkárna docela produkuje, ale sama na to nestačí. Ve středu má přijít Olina H. tak jsem zvědavá co nám na to řekne, ale když není tak přece nenechám dítě řvát hlady a že to umí.
Holky jak jste kojily za začátku, vydrželi spát děti 2-3h? Mě totiž přijde 1-1,5 málo a nedělám nic jinýho než kojím nebo odstříkávám.
Dneska se vzbudila v pět na jídlo, pak se rozhodla, že pro dnešek to se spaním stačilo tak docela řádila, ale ještě jsem jí ukecala tak do půl osmý oko zavřela.
Se sexem je to u nás taky bídný, ale ještě mám tři týdny "omluvenku", stačí si vzpomenout na vyšetření kdy\ž mě propouštěli z porodky a mám po chuti brrr. Antikoncepci asi řešit nebudu muset chodí k nám v noci spát Kristýna :grinning: , ale uvažovala jsem o náplastech.
Jdu dodělat ten oběd a valím pro dítě k babičce. Zatím se mějte počasí na procházku dneska nic moc, vždycky nás to jeden den navnadí a pak je hnusně. Zatím pa pa
16. bře 2008 ve 12:40  • Odpověz
Moni ono moc na výběr s antikoncepcí při kojení není. A nezkoušela jsi odsát když malá z levého pije? Je to lepší stimulace a mě se ze začátku stalo, že mi chvíli také mléko neteklo a jinak já zhruba od 4 měsíce malou živím jen pravým prsem možná i už od dřív
16. bře 2008 ve 12:46  • Odpověz
Ahoj ženský, koukám, že jste toho napsaly dost i za sobotu, teď jsem Vás dočetla :slight_smile:

Čendík děkuje za gratulace k včerejšímu půlročku :dizzy_face: Já jsem si včera pěkně zavzpomínala na porod, přide mi to strašně dávno :wink:
Marečkovi od Seri taky vše nej ke včerejším jednoměsíčním narozeninám :wink: A taky Michalce k čtvrtročku :wink: Přejeme s Čendou hlavně zdravíčko :slight_smile:

Včera bylo opravdu krásný počasí,tchýně vozila a my jsme si šli s manžou zahrát squash :slight_smile: Dneska mě bolí celý člověk,jak jsme měsíc nehrála. :slight_smile: Dneskajsme zalezlí doma, Čenda spal na terase a já doma u telky, nějak jsem v noci blbě spala, tak jsem to potřebovala dohnat.

Momi: to mě mrzí, že pořád bojujete s tím kojením. Čenda vydržel v pohodě 3-4 hodinz přes den a v noci taky, pak si začal ty noci protahovat, až v 6.týdnech prospal celou noc bez kojča...ale podle nás se moc neřiď, jsme spíš extrém. kojení po 1,5 mi přijde opravdu brzo a asi jí to opravdu nestačí. Uvidíš u dr. při vážení, jak jste na tom. Držím palečky. Moni,kde v Plané bydlíš? Už jsme se ptala minule?Třeba jsme skoro sousedkz a nevíme o tom.

S tou antikoncepcí...já jsem prášky napsat nenechala, jsem si říkala,že při kojení do sebe nechci cpát hormony, i když budou trvdit, že je jich tam málo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže u nás je to na kondomu, ale nevidím v tom problém :sweat_smile: Až přestanu kojit, tak si zase nechám napsat prášky. Jinak kojení jako antikoncepci, na to bzch teda nespoléhala ani náhodu, u mě určitě ne. První MS jsem dostala 3,5 měsíce po porodu, umě to bzlo jasný, pač jsme v té době v noci vůbec nekojili. A druhou jsem dostala teď v pondělí :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....a to v noci kojíme :confounded: Jinak u té první MS jsme se trochu potrápili, pač Čendovi nechutnalo moje mlíko (prej je při MS nahořklé),tak jsme trochu bojovali, ale zvládli jsme to bez UM :wink: Teď už to bylo v pohodě, jak už zná i jiné chutě, než mateřské mlíčko, jak přikrmujeme :wink:
16. bře 2008 v 18:06  • Odpověz
Pavli - odsávám co to jde, ale něco malá vypije to málo co odsaju tím přikrmím po kojení a na další krmení nic nemám. Ještě uvidím co mi ve středu řekne Olina a kolik navážíme.
Niky - bydlíme přesně na opačném konci Plané než ty, on je to spíš okraj a "vystrkov" hned za Madetou.
16. bře 2008 v 19:25  • Odpověz
Moni tak toto k tobě mám blíž já ze Sojčáku ale do září jsme byli na sezimáku 2
16. bře 2008 ve 20:15  • Odpověz
Dobré ráno,
tak já už mám vytřeno,vařeno od včera,ještě umeju koupelnu a mám vegáč :sunglasses:

Moni-já ze zečátku kojila hodně často,i po té hodině.U Michalky se to natahlo,Tom byl nenažranej :stuck_out_tongue_closed_eyes: toho jsem měla u prsa pořád.Toma jsem pak taky kojila převážně z jednoho prsa.U Michalky střídám.Doktorka mi tenkrát řekla,že přibývá krásně,že to na přikrmování není.Uvidíš jak přibýváte.Je to blbý,že už máš práci i kolem Krystýnky a peklo s kojením.Kecá se mi to,ale hlady nebude,nějak to dopadne. :wink:
Mě zase malá nějak bojkotuje kojení.V noci je to stejný,ale přes den je to teda síla.Párkrát cucne a čumákuje kolem,občas začne i kecat.Nejlíp se napije když na chvilku vytuhne,tak jí dám napít.Včera pila někdy kolem 13:30 pak jsem to zkoušela po 16,to si jen tak cucla a pak až v šest a to se teda napila,ale nic moc a fakt jí to nutim.Neřve,stoličku má normální/když jí teda má/,ale já jsem z toho nesvá.Když už pije,tak né dýl jak pět minut.Říkám si kdyby se napucla ve dne,dá pokoj v noci.Na těch stránkách o kojení píší,že to děla hodně dětí a doufám že to přejde.Zkoušela jsem kojit i pod dekou,když v noci pije normálně,ale jaksi to nepomohlo.MS nemám,jiný parfém nemám,nejedla jsem nic ostrého.Zkrátka nic co tohle podle chytrých knih způsobuje :unamused: Ještě že malá není žádný hubeňour,má trochu zásoby,ale i tak....jsem zvědavá jak to bude dnes. :confounded:

Moni-tak ať Ti Olina pomůže,kdyby jsi si vzpomněla,nemohla by jsi se jí zeptat,proč malá najednou drží ve dne dietu?
17. bře 2008 v 07:28  • Odpověz
no tak se princezna vyhajala a pít nechce,pila někdy ve 4:30,takže celý den budu nutit cecek :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už jsem si pohrávala s myšlenkou,že odstříkám a zkusim lahvičku,ale to jsem radši zavrhla :unamused:
17. bře 2008 v 07:54  • Odpověz
Koukám holky že s tim kojenim nějak zápasíte, jojo poučky jsou jedna věc a realita věc druhá co. :grinning: No mně zase Kája teď dělala to, že normálně pila tak 5 minut a pak vždycky podumlala, pustila odvrátila hlavu na druhou stranu, zase se vrátila, podumlala, pustila, odvrátila hlavu a takhla furt, tak taky nevim co to jako mělo být. Už mam ty prsa taky takový volnější, tak doufám že jí to mlíko bude ještě nějaký čas stačit. Když pije aspoň těch 10 minut tak je to v pohodě. A dávám jí teda po těch třech hodinách ve dne, uplně ze začátku kdy sem si to nepsala tak sem jí dávala asi dřív než po třech hodinách, ale tak po tom měsíci sem si to začala psát a ty tři hodiny si hlídám a docela to ťuky ťuk funguje. :wink:
Maky, tak třeba kojíš pořádnou tučnou smetanu a Míše to pak stačí na půl dne. :grinning:
Včera sem si na kojení net stahla něco o příkrmech abych jako byla včas připravená, ale měla sem s toho hlavu v pejru, příde mi to taky jak věda. :unamused:

No jinak my jsme dneska už po očkování, nakonec teda dostala hexu i prevenar, každou do jiný půlky zadku. Doktorka ani sestra v tom neviděli žádný problém naočkovat oboje najednou, tak sem to dala, tak doufám že se neobjeví nějaký problém. Kája byla statečná ani skoro nebrečela, jen tak malinko a chvíli. Za 14 dní pudeme na 4.měsíční prohlídku a už jí konečně taky píchnou ty ouška na naušničky a za měsíc další očkování zase obě najednou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prevenar nás stál 1790,- a ještě jsme museli dát 50 kč za píchnutí. Musim zjistit jestli naše pojišťovna přeci jenom něco nepřispívá, jsme u vojenský a co sem tak koukala tak asi ne. :angry:
17. bře 2008 ve 12:22  • Odpověz
Marky-tak to jste šikulky,hlavně aby Kája neměla nějakou reakci :wink:

No nevím jestli malé stačí mlíčko na půl dne,lepší by to bylo na půl noci :sweat_smile: Pila někdy před devátou,ale to spíš z donucení a pak v jedenáct,to bylo lepší,ale taky se teda nepřetrhla.Teď spí,když já se snažim jí nacpat před spánkem,aby pak chrněla,jenže ona asi nemá ještě vytráveno.Dělala jsem to,že když chvíli spala,tak jsem jí ještě dokojila.Ale dneska jsem jí nechala a jsem zvědavá jestli až se probudí bude mít pořááádný hlad :confounded: Takže Tobě Kája pije tak 4-5krát za den? No asi Michalka možná nepije málo,jenom já jsem asi zvyklá na něco jiného a pořád nutim.Kdybych deset dětí měla,tak to s nimi umět asi nebudu :unamused: ale jako deset minut u prsa fakt nedáme,to možná v noci. :angry: No nechám tomu volný průběh,co mi zbývá.
Mě se taky příkrmy zdají složitý,už si to nepamatuju. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je to jen ten první týden,pak už budeš vědět co a jak.Já si to vařila doma,skleničku jsem nikdy nekoupila.Teď uvidím nakolik jsem zlenivěla.I když já si to nandala vždy do mrazáku a bylo to bez práce.Na to kolik toho mimčo sní mi ty sklenky přijdou drahý,hlavně ze začátku je to spíš takový ochutnávání.Asi jak u koho :wink: Máme vyklikanou /hrozný slovo/ myš a obsluha PC je na budku.Nevím kdo jí koupí.Mě se nikam nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to máme na záchodě poslední toaleťák.Doufám,že nás teď nepostihne něco střevního :stuck_out_tongue_closed_eyes: no máme tu nějaké noviny. :grinning: Takže zítra stejně někam musím.
Dnes nám přišla světluška :slight_smile: :wink: Asi budu ještě objednávat nějaké takové tři kousky,máme teď těch mimin v rodině prevela,tak budu mít dárečky :wink: Malá když na ní kouká,tak šíleně u toho kope nožkama-jen se rozběhnout :grinning: Takže díky za tip.
17. bře 2008 ve 13:47  • Odpověz
Maky, Kája pije 6-7krát za den, počítám teda i noce. :slight_smile:
Ty příkrmy asi taky budu dělat doma, hlavně ze začátku, protože načínat ceou skleničku když s toho sní třeba jen dvě lžičky to by asi bylo zbytečný vyhazování peněz. :slight_smile:
Jsem ráda že se ti světluška líbí, no vybrala bych tam i jiný zvířátka, ale musim se krotit. :sweat_smile:
17. bře 2008 v 15:10  • Odpověz
Holky, kdyby se objevila na to očkování nějaká reakce, to se může objevit maximálně do druhého dne a nebo i klidně za dýl? A teplota se počítá od 37,5 výš?
Začínám Káju nějak pozorovat :dizzy_face:
17. bře 2008 v 16:03  • Odpověz
autor
makyb mě doktorka řekla za prevenar 2000,- tak to máš ještě laciné
17. bře 2008 v 16:23  • Odpověz
Marky a v noci kojíš kolikrát?Mě to teda vychází asi čtyřikrát za den,nepočítám noční kojení.Když se odpoledne vzbudila, tak se docela napucla.Takže pila v 11 a pak 14:15,tak to není snad tak dramatický,ne?Teď to vidím až po koupání,koupu v 17:30 cca.Asi si udělala jen delší pauzy a já jsem z toho hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já myslím,že ta reakce do druhého dne,maximálně zítra.A ta teplota nad těch 37,5.Snad budete bez reakce.A když,tak mrňata rychle reagujou na čípek.Tom reakce na hexa neměl,tak moc nevím.
Jsme byli venku,vyzkoušet světlušku :wink: A nepřijde mi tak velká,po starně kočáru to jde.A jinak je tam teda sprostá zima,pěkně ledový vítr :angry:
Taky slintám nad tím katalogem od Lamaze :grinning:

Lena-prevenar dávala Marky,děláme tu chaos.To asi bude tím,že máme nick odvozený od stejného křestního jména :grinning: :grinning: :wink:
17. bře 2008 v 16:55  • Odpověz
Čau holky, včera jsem se sem nedostala, protože jsem byla KO. Jak jsem psala, že jdeme v sobotu na oslavu, tak jsme tam byli ani ne 3 hodiny, přišli jsme v půlnoci, pak jsem kojila a najednou se mi přestalo chtít spát, tak jsem já blbá šla ještě na net a spát pak až v půl druhý. No a kolem 4. hodiny zase budíček na kojení, takže já spala něco přes dvě hoďky a pak už mi to prcek nedovolil. Dopoledne to ještě šlo, ale po obědě mi začala být strašná zima, bolela mě hlava, chodila jsem pořád na malou až jsem si myslela, jestli na mě něco neleze. A strašně se mi chtělo spát. Pak jsme ještě aktivně jeli k našim na první návštěvu. Ve vyhřátym paneláku mi byla snad ještě větší zima, no a když jsme dojeli domů, tak jsem nebyla už schopná ani Máru svlíknout z hadříků, nakojila jsem v polospánku a padla do postele nabalená do 2 svetrů, teplých ponožek, přikrytá 2 dekama....byla to hrůza. No a dneska už jsem v poho, takže to fakt bylo z nevyspání. Takže jsem si řekla, že zase dlouho nikam nepůjdu, když mě pár hodinek mimo domov takhle rozhodí.
No a taky jsem tam měla strach, co malej dělá, byl poprvé na delší dobu u babčy na hlídání, já byla celá nesvá, ne že by se o něj nepostarala, to jo, ale prostě poprvé beze mne :cry:. No asi si na to budu muset zvyknout.

Moni - Mára mi spí spíš přes noc, přes den tomu moc nedá, to mi mezi kojeními spí tak po půlhodinkách, no abych nekecala, někdy dá i víc třeba hoďku a půl, někdy i dvě. A já mezi kojením taky odstříkávám, taky toho ze mě moc neteče - dám tak celkem 20-30 ml z obou prsou. Ale snad mu to stačí, kojím tak po 2-3 hodinkách, v noci máme delší intervaly, někdy až moc. A jestli přibýváme dost, snad jo.
Holky kolik vám přibrali mimča do prvního měsíce? My máme nárůst asi 500g, není to málo?

Marky - už mám noviny, děkuju za poslání :wink:.

Makyb - abych nezapomněla taky gratulace k Míšy včerejšímu čtvrtroku :slight_smile:
Teď právě přemejšlim, jesti nemám zítra zajít k Veselý, ona mívá v úterý poradnu, nám sice ještě nebude v tu dobu 5 týdnů, to nám bude až v pátek, ale to nebudu mít bohužel auto, tak teď nevim, jestli tam mám jet zítra, jestli mě nepošle pryč, že jdu brzo :sweat_smile:, to řešim blbosti, co?
17. bře 2008 v 17:37  • Odpověz
No v noci a noc mám počítat od kdy do kdy? :grinning: Většinou pije večer před osmou, pak kolem jedenáctý a pak v noci až se vzbudí třeba po čtvrtý hodině a pak až ráno po sedmý, to neni každý den stejný ale tak přibližně to vychází s těmahle intervalama, prostě ten interval od jedenácti dál má nejdelší cca pět hodin. a před tim nebo potom má interval buď 4 nebo 3 hodiny. Za celý den i noc to prostě vychází 6-7 kojení.
Michalka má ty intervaly ale v pohodě, tři hodiny to je normálka ne. Buď za to ráda, furt lepší než kdybys jí musela krmit po dvou hodinách.
Kája má teď zas ten svuj bečící čas, za hoďku jí budu kojit, tak jí změřim teplotu, tak uvidim a asi už jí dám spát jestli teda bude chtít. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
V katalogu od Lamaze jsou krásný věcičky, jsem právě koukala že mi přišla na účet mateřská, tak už mně zase svrbí ruka že mam choutky něco objednat. Musim se ale uklidnit, oblečeního má pro zatim dost a ty hračky zatim taky moc neletí. Akorát kdyby jste někdo měl tip na nějaký oblíbený kousátko tak sem s nim. Kája má dvě, ale obě jsou takový blbý do ruky, nejlíp se jí drží chrastíko špendlík, tak nějaký kousátko který se drží podobně dobře. Furt si cpe prsty do pusy, tak ať si tam cpe aspoň to kousátko. :grinning:
17. bře 2008 v 17:38  • Odpověz
Marky nám se osvědčil takový hrošík s tou tekutinou ale nic moc špendlík je špendlík ale Kája už ho zničila. flákla s ním o dlaždice až se rozskočil.
Seri já bych asi jela a hned jí nahlásila že se v pátek nemáš jak dostat tak že jedeš ted. Mojí dr by to určo nevadilo. Byli jsme objednané na roční prohlídku a bylo tam spousta nemocných dětí tak jsem šla domů a přišla druhý den a sestra mě za to dokonce i pochválila, že jsem měla rozum.
Náš přírůstek porodní váha 3000g spadla se na 2500g při propuštění 2880g a v 1 měsíci a 4 dnech 4510g v šesti týdnech 4880g ve dvou měsících 5700g atd ale my jsme byli spíš ta druhá výjimka přibírali jsme dost až z toho byla dr. v šoku.
Marky může být až další den ale držíme palečky at jste bez reakce.
Makyb jo a já už taky na záchod použila Kájiny vlhčené ubrousky.
Seri tý jo to teda byla akcička
17. bře 2008 v 19:15  • Odpověz
seri-na tříměsíční jsme byli ve středu a malé byly tři měsíce až v neděli.Nějaký den neřeším.A chodím tam kdy chci,nečekám na poradnu.Ani nevím kdy je :sweat_smile: Jo a děkujem za gratulaci :wink: Myslím,že 500g je v pohodě,tak akorát.A vůbec neřešíš blbosti,to by jsi koukala co někdy řešim já :grinning: No a Ty jsi ještě šestinedělka,tak se šetři a nevysedávej po nocích u netu.I když já taky kolikrát nemůžu spát a pak bych spala,když zase nemůžu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Marky-taky máme špendlík,na jiný kousátka a chrastítka jsme ještě levý :grinning: Jo a o prstech mi ani nemluv.Jí vypadne dudel a v tu ránu tam má palec.Se nenamahá ani kviknout,tak jí furt kontroluju.Na usínání má plenu kolem krku jako přes ručičky,aby si tam ty pracky nestrkala :angry: Mám z toho strach,celý ruce ať si strká,ty děti to dělaj,je to určitá etapa vývoje,ale prsty....Viděla jsem tříletou holku od kamarádky,ta s palcem spala a přes den ruce v puse.Děs a nejde to odnaučit,ruce jí nikdo nevezme.
Když bude pít míň,já budu ráda.Jenže když jí dám napít,tak asi dvě hodiny je vzhůru a pak už jí toho moc nezbývá na spaní než bude mít hlad,jestli jsem to vysvětlila k pochopení :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prostě ty dvou hodinový intervaly mi přišly praktičtější :sweat_smile: jsem fakt blbka.Jenže já jsem typ,který musí mít vše naplánované a jedu si podle svého režimu.Jak mě něco vykolejí,tak je hotovo.Nemyslím jen co se týče dětí,ale vůbec v životě.Manža je ze mě leckdy nešťastnej.Jsem puntíčkář a vztekloun,fakt samý super vlastnosti.Věřim,že svoje okolí dokážu pěkně znechutit :frowning2: Se Vám tady teda prezentuji :grinning: No manžovi bych to takhle teda neřekla :sunglasses:
Tak se jdu spršit,dneska je Kadlec
17. bře 2008 v 19:39  • Odpověz
Jo a Seri došlo Ti to spaní? My máme nějakou rozfrcanou poštu,vůbec se mi nezobrazí odeslaná,tak ať jsem v obraze :wink:
17. bře 2008 v 19:41  • Odpověz
seri-tak už vím,že ti to došlo,stačí si přijmout poštu :sweat_smile:
17. bře 2008 v 19:59  • Odpověz
Tak v přestávce na reklamu hned letim k počítači. :grinning:
Tak Kája zatim dobrý, měla 37,5 tak sem jí ani čípek nedávala a před hodinou se párkrát vzbudila a kňourala a teď zatim spinká.
Maky, Kája si palec do pusy ani nestrká ale spíš ukazováček, ten už má celý ožužlaný. :grinning: A pěstičku tu si tam s oblibou rve po kojení. Hele ty ty intervaly asi moc řešíš :grinning:
17. bře 2008 ve 20:32  • Odpověz
Ahoj ženský :wink:

u nás taky vedl z kraje jako nej hračka špendlík a taky takovej kroužek z dmky :wink: Teď už si krásně vezme do ručiček všechno,jak je větší. třeba se mu teď strašně líbí obal od vlhčenej ubrousků, pořád s tím šustí a má z toho velkou bžundu :sweat_smile: Pod hrazdičkou si teď hraje stylem, že jí okusuje nohy a nebo strká do těch zavěšených hraček nožičkama :sweat_smile: A když ho vidím,jak kouká lišácky na kolotoč, tak ten půjde asi brzo pryč, než tona sebe strhne :grinning:

Marky. držím palečky, aby Karolínka zvládla dobře to očkování...Čendovi vylezla teplota po první hexa až druhý den večer,jsem se radovala ráno, že jsme to ustáli a ono to přišlo až druhý den večer :confounded: na druhou reakci neměl a na třetí měl teplotu hned v noci, tak jsem mu šoupla čípek a ráno byl už ok :wink:

My zítra jdeme na půlroční prohlídku, nová dr. říkala úterky dopo anebo čtvrtky odpo, to mají jen poradnu, žádné nemocné dětičky :wink: U bývalé dr. nás dokonce objednávaly na čas, to bylo super,nikdy jsme tam nečekali, stejně jsme měli v Praze super doktorku, se mi od ní nechtělo :frowning2: Ale Šišková snad bude taky v pohodě, akorát jsme zvědavá na její názory, když je jí okolo 60tky :confused:

Tady jsou naše míry,jen tak pro porovnání :grinning:

věk hmotnosti výška
při narození 3130g 49 cm
4.den 2940g
9.den 3100g
16.den 3400g
26.den 3880g
6 týdnů 4590g 57 cm
2,5 měsíce 5200g 60 cm
3. měsíce 5520g 61 cm
4. měsíce 6005g 63,5 cm
5. měsíců 6450g
5,5 měsíce 6900g
17. bře 2008 ve 21:31  • Odpověz
Ahoj mamči :wink: mohla by sem přibýt nějaká těhule :sweat_smile:

Niky, tak ať jsi spokojená s novou doktorkou.V šedesáti je to pořád mladice a alespoň bude mít zkušenosti. :slight_smile:
U naší dokrorky si netroufnu odhadnout věk,vypadá mladě,ale zase taková mladice to nebude.Už má velký děti.A jsem s ní taky spokojená.Chodím k ní brzo po ránu,to jsme tam většinou první,ostatní jsou lenošný vstávat :sweat_smile: A nebo když po pauze začíná ordinovat odpol.Málokdy jsem tam čekala dlouho a teď s malou jsem si zavolala dopředu a ona mě vzala hned jak jsme dorazily,taky mám strach z čekáren a bacilů. :confounded:
Míry máte tak akorát,nemám ráda ty řeči ....tak ten náš měl v tomhle věku už tolik a tolik...i když ode mě to s těma buřtíkama sedne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale já za to fakt nemůžu :confused: Tihle prcci to ještě vyběhají,ale když jdu pro Toma do školky,tak jsem hotová z toho,jak jsou některý děti už v tomhle věku vypasený a tam už je třeba podle mě hledat příčičinu.
Marky,máš pravdu,asi ty intervaly řešit nebudu.Kdyby měla hlad,tak se ozve.Možná,že i vynechala kojení v noci/jedno/,ale já jsem v noci jak nalitá,tak to nevím :grinning: Budu si to muset víc hlídat.Jenže já než jí nakojim,tak spolu usnem a pak už nevim co se děje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jak jsem si včera dělala srandu z toho,že nemáme toaleťák,tak Tomášek měl opravdu včera nějakou kolizi,naštěstí je snad v pohodě. A manža má dnes nějaký jednání v Táboře,tak už jsem ho zaúkolovala nákupem :wink: Toť k nevýhodám života na vesnici,člověk tady ani průjem mít nemůže :grinning:
Teď už beruška dvě hodiny spí,bez toho,aby jsem jí tam musela dojít nasadit dudla,to je nějaký podezřelý,jdu se na ní radši podívat.
18. bře 2008 v 10:51  • Odpověz
Ahoj holky,
tak Kája má po tom očkování asi spavou nemoc, dnešní noc byla teda perfektní. Kojili jsme 18.30 ve 23.35 a 6.00 a 9.00 mezi tim spala jak dudek a spala až do jedenácti dopoledne a teď spala zase a furt tak poléhává. V jedenáct sem jí měřila teplotu tak měla 38, tak sem jí dala čípek tak snad jí to sleze.
Maky, taky se mi teď občas stane že při kojení usnu. A jinak si ty časy musim psát, protože jinak bych v tom měla bordel a nevěděla bych kdy sem kojila naposled a hlavně taky z kterýho prsu. :slight_smile:
18. bře 2008 ve 13:35  • Odpověz
autor
ahoj
to je normální, že po očkování spí.
zjistila jsem,že nám pojišťovna ( ministerstva vnitra) proplatí 1000.- na očkování proti pneumokokovi. to mě hodně potěšilo.
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. bře 2008 ve 14:46  • Odpověz
autor
koukám, že tu máte váhy. tak pro zajímavost je sem taky dám. jen se nesmějte, Pavlík je pořádný chlap :grinning: :grinning: :grinning:

1. den 4350g 52cm
4 den 4090g
13 den 4660g 55cm
18 dní 4630g
25dní 5160g
6 týdnů 5940g 60cm
9 týdnů 6630g 62cm
3 měsíce 7300g 64cm
4 měsíce 8200g 69cm
5 měsíců 8620g
6 měsíců 9130g 72cm
7 měsíců 9750g 74cm

:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. bře 2008 v 15:01  • Odpověz
autor
ještě mám dotaz, marky tu vakcínu ti dala mudr nebo ti dala recept a kupovala jsi jí v lékárně?
18. bře 2008 v 15:13  • Odpověz
leno doktorka mi napsala recept a vakcínu mi objednali v lékárně :wink:
Vy máte dobrou pojištovnu ta přispívá na hodně věcí, ta naše nic moc, zrovna na toho pneumokoka ne.
Tak Kája už má 37, tak dobrý, teď se tu po mně válí tak nemůžu pořádně psát. :grinning:
Taky u vás sněží? Tady je přímo chumelenice. Tak když nebyli vánoce na sněhu, tak že by byli velikonoce? :grinning:
18. bře 2008 v 15:46  • Odpověz
marky-asi si to taky budu psát,už jsem to zkoušela,ale nebyla jsem dost svědomitá,pití dnes jde,prostě jedem po třech hoďkách jako vy.Jen si na to zvyknout :wink: a prso taky kolikrát nevim který,dřív byly víc nalitý,tak to šlo lépe poznat.Jako pomocníka mám jen jednu vložku v podprdě,na tom prsu,které má přijít na řadu :sweat_smile:
Zrovna v té chumelenici jsme byli venku,ale už jsme dobíhali domů,měli jsme to akorát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes jsme tu měli na návštěvě švagrovou z holkou,je stejně stará jako Tom,tedy o tří měsíce starší.A teď čekají druhé v květnu,takže to zase bude k Michalce.Je to náhoda,vůbec jsme se nedomlouvaly :grinning:
Byla to přepadovka,takže nestíhám.Teď u mě leží Michalka v lehátku,já klepu nohou,na které mi visí spirálka :sweat_smile: cpu do sebe alespoň jogurt,neboť nebyl čas ani na jídlo,ale musim zapnout PC,fakt nejsem normální :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Marky-tak snad už je Kája v pohodě,docela to proběhlo dobře,ne?
Tak zase letim :wink:
18. bře 2008 v 17:29  • Odpověz
Ahoj holčiny.
Tak ta chumelenice dneska mě pěkně dostala, já už chci jaro, béééé

My byli dneska na půlroční prohlídce, Čenda váží 7100g a měří 66,5 cm, všechno máme v pořádku, takže na další ko až za 2 měsíce. Bylo to veselé, Čenda spustil pěknej ječák, když se k němu dr. přiblížila a uklidnil se, až když jsem ho vzala na ruce. jsme se skoro s dr. neslyšely A když jsem tam přišla, tak mi sestřička řekla, ať si ho zvážím (mají váhu v čekárně,jenže tu starou,jak tam šoupete s tím závažím), jsem tam s tím chvilku bojovala a nakonec mi musela sestřička pomoct. Jinak doktorka je fajn, dělala na Čendu blbinky,je vidět, že to s dětmi umí....tak jsem moc ráda, že jsem nakonec nešla k tomu morousovi u nás v Plané A asi nám co nevidět polezou zoubky, když mu koukala do pusinky, má už hodně ostré dásničky a prej už prosvítají (já tam nic nevidím).

Jinak Čenda měl dneska nějakej blbej den,pořád fňukal, brečel a řval...takového ho neznám, doufám, že je to k těm zubům. Jo a dneska jsme mu přistřihli s manžou vlásky, tu jeho přehazovačku :grinning:

my jsme taky u ZPMV, zrovna včera jsem vyplňovala formuláře na proplacení plavání, měli by dát celkem 1000,- :slight_smile:

Leni: moc pěkný míry :grinning: By Pavlík Čendu hravě přepral :grinning:

Jsem zvědavá jaká bude dneska noc,na dnešek se nevzbudil vůbec, až v 6 ráno a to jsme u kojení oba vytuhli a spali ještě do půl osmé :dizzy_face: Jsem se na dnešek moc krásně vyspala, tak by to už mohlo zůstat :grinning:
18. bře 2008 ve 20:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.