• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
autor
ahoj cindy, vítej mezi námi.
21. črc 2007 v 11:31  • Odpověz
autor
pavlíkovi už je dnes týden. to to letí. narodil se v sobotu v 14.53.taky mě rodil kolář, ale největší zásluhu mají porodní asistentky. s tou známou jsme se určitě někde potkaly, ale neznám ji. v nemocnici jsou všichni moc fajn, jídlo bylo taky dobré až na večeře.
jméno jsem nechala na manželovi.
21. črc 2007 v 11:37  • Odpověz
lena: gratuluju k miminku musí to být úžasný pocit. Takže říkáš že doktoři v porodnici jsou ok. To jsem ráda, chtěla bych tam za rok pracovat. Letos jdu na praxi do porodnice tak se moc těším. Doufám že se bude rodit hodně miminek.
22. črc 2007 ve 13:20  • Odpověz
ahoj cindy, vítám tě, tak ty budeš v porodnici na praxi? To jsi asi na zdrávce, co? Tak snad se ti tam bude líbit. Musí to být určitě zajímavá práce.

leni - tak jak roste Pavlík? To jsem ráda, že v tý nemocnici jsou fajn, jak píšeš, nedávno jsem si četla reference na porodnice a celkem tu v Táboře chválili. A tys měla u porodu Olinu H. jako asistentku nebo nějakou jinou? Mám za to, že ona chodí i k porodům (doufám, že se nepletu).
24. črc 2007 v 08:16  • Odpověz
Ahojííík,jůůů to jsem ráda že je tady táborsko :slight_smile: Chtěla jsem zrovna zjišťovat,jestli nemá někdo nějaké zkušenosti s těh. kurzy v Táboře-zatím ještě chodím do práce,ale v druhé půlce srpna už snad budu doma a budu mít čas nějaký navštívit.Poraďte jak to chodí a tak... Děkuji :wink:
25. črc 2007 v 08:00  • Odpověz
To je nás v Táboře tak málo? :frowning2: :frowning2:
25. črc 2007 ve 13:34  • Odpověz
Ahoj, já tu nebyla snad 100 let, páč se tu nic nedělo. Ale teď koukám, že je nás tu víc, to je fajn :wink: . Ty předporodní kurzy mě budou taky zajímat, tak kdo nám o nich poreferuje? Kamarádka, co rodí každým dnem, se na toto téma nechtěla bavit a řekla jen, že je to o ničem a ztráta času... no já nevím, já v těchto věcech vzdělaná nejsem, tak doufám, že se tam něco dozvím :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Seri, moc gratuluju k těhu a srdíčku, báječná zpráva.
Leno, my se neznáme, ale gratuluju k miminku a přeju mu hodně zdraví.
25. črc 2007 ve 21:45  •  2 děti  • Odpověz
Ajoj Vladi, ztráta času to určitě není,mě to teda zajímá hodně.Za 14 dní končím v práci,tak bych ráda začala někam chodit.Jen bych se ráda dozvěděla tady od těhulek jaké mají zkušenosti tady v Táboře pořád nikdo nic nepovídá,chjooo :frowning2:
26. črc 2007 v 07:46  • Odpověz
Ahoj holky, já bych vám ráda o těch kurzech něco napsala, ale taky o nich nic moc nevím :frowning2: . Moje dvě kamarádky chodily k Olině Havlíčkové někam na Sojčák a obě si to moc chválily. Nevim, jestli je v Táboře ještě někdo jiný, kdo dělá ty kurzy, zatím jsem ale o nikom neslyšela.
Co by vás přesně na těch kurzech zajímalo? Dneska možná s jednou z nich budu, tak se můžu poptat.

Vim, že tam chodila Msunny, ale ta se už dlouho neozvala, ta by vám určitě něco napsala. Dala mi na ní telefon, kdybyste ho chtěli napsat do IP, tak mi napište.

vladimuraz - díky.
26. črc 2007 v 09:11  • Odpověz
Ahojky, zdravím táborandy :slight_smile:)) můžu se přidat?

jak řešíte kurzy - tak já jsem k Olině Havlíčkové příhlášená na přeporodní kurz, je to 8 lekcí po 3 hodinách, prý tam probereme všechno od dýchání a příprava k porodu až po péči o kojence, kojení, a relaxační cvičení-tento kurz stojí 1000,- Kč :slight_smile:)) jinak ti kdo mají termín v říjnu, tak to začíná poslední den v červenci, takže vy co jste déle máte ještě trochu času :slight_smile:))
byla jsem tam párkrát i na samostatném cvičení, a to je takové nic moc, spíš na protažení, halvně to bylo ze začátku těhu, teď by mi to bodlo asi více, ale přes prázdniny, tak nějak moc nefungujou...
jinak se to jmenuje Studio bříško-číslo taky můžu kdyžtak předat...je to na Sojčáku za školkou za bowlingem...
26. črc 2007 v 09:16  • Odpověz
tak já valím za chvíli do poradny, tak třeba tu bude někdo ještě odpoledne :slight_smile:

zatím páček
26. črc 2007 v 09:28  • Odpověz
Ahoj lenkjane, to víš, že se můžeš přidat. Dík za info ke kurzu, aspoň se ozval někdo, kdo k tomu ví něco víc.
Vy jste si nechali říct, že čekáte holčičku? V kolikátým týdnu se to prosím tě zjišťuje? My to teda vědět nechceme, ale jen by mě to zajímalo.
26. črc 2007 v 09:32  • Odpověz
Ajoj seri, kdyžtak se poptej a dej vědět-děkuju :slight_smile:
lenkjane-mno tak tenhle kurz by mě zajímal úplně nejvíc,to by bylo super.Termín mám v listopadu,tak mám ještě čásek.A tohle předporodní je tedy taky na Sojčáku?Jsem totiž četla že něco je ještě na Starém Městě,ale tam by se mi nechtělo jezdit :frowning2:
26. črc 2007 v 11:54  • Odpověz
seri: jo chtěli jsme vědět co čekáme, a 2x nám řekli že asi holčička, takže stejně to není 100%, takže ještě může být překvapení u porodu :slight_smile: :grinning: , no miláček by se určitě nezlobil kdyby se spletli :slight_smile:

pohlaví nám řekli na uzv, na který se chodí ve 20tt (já byla v nemocnici, protože můj dr. nemá tak kvalitní uzv), je to ten podrobnější, kde zjišťují srdeční činnost a jestli má všechny ručičky, nožičky a tak... a pak jsem byla ještě v ČB na poliklinice JIH...
teď jdu na další uzv v 32tt, takže se prý můj dr. ještě mrkne:slight_smile:

martinka: ten kurz od Oliny Havlíčkové je na Sojčáku-Studio Bříško, a přihlašovaly jsme se v červnu, anebo můžu dát číslo kdyby jste se pro jistotu chtěli zeptat, od kdy plánuje kurz pro listopadovky...o jiném kurzu nevím...a hlavně ta Olina pak dělá i péči v šestinedělí,přijede k tobě domů a pomůže ti s mimčem, ukáže ti třeba polohy na kojení, s kojícím polštářem, může ti třeba i vyndat stehy a tak...3x to hradí pojišťovna, ale musí to být v tom šestinedělí...

jinak v poradně vše OK, jsme v pořádku a CS už mám 1, ale to je pořád dobrý, ještě máme kus cesty před sebou :slight_smile: :grinning:
26. črc 2007 ve 12:20  • Odpověz
Lenkjane-moc děkuju za info.pošleš mi prosím číslo na tu paní Havlíčkovou?že bych se jí zeptala jestli něco pro nás listopadovky bude :wink:
26. črc 2007 ve 14:47  • Odpověz
jasně, posílám ti číslo do IP? ale říkala že celý červenec je na dovolené, tak jí zkus cinknout až příští týden.....
26. črc 2007 v 15:06  • Odpověz
JJ dobře, děkuju moc.Ty už más asi za sebou glukózový profil viď-to pití sladký vody jak ti pak měří v laborce cukr v krvi... Jaký to bylo :astonished: ?
26. črc 2007 v 15:51  • Odpověz
ahoj holky, včera jsem s tou mojí kámoškou nakonec nebyla, takže jsem se o kurzu nic nedozvěděla :unamused:

lenkjane - prosim tě a co to znamená CS 1?
27. črc 2007 v 07:04  • Odpověz
Ahoj seri-taky ranní ptáček koukám :wink:
27. črc 2007 v 07:12  • Odpověz
To víš Marti, hned jak přijdu do práce v 7 hodin, jdu na net a hlavně na koníka.
27. črc 2007 v 07:24  • Odpověz
JJ, tak to mám úplně stejně-od pondělí kdy jsem koníka objevila jsem tu pořád :grinning: Ještě že máme práci,kde můžeme mrkat na net :grinning:
27. črc 2007 v 07:45  • Odpověz
Přesně tak :slight_smile: , doma net nemám, takže část pracovní doby strávím na koníkovi....doufám, že mi na to nepřijdou :grinning: , máme to tu zakázaný
27. črc 2007 v 09:34  • Odpověz
Jj, místo abysme pořádně pracovaly,tak jsme na netu :wink: Ale co?Jsme těhule tak můžem :grinning:
27. črc 2007 v 09:40  • Odpověz
Přesně tak, máš pravdu. Já teď koukám po kočárkách, sice je to ještě brzy, ale koumám, který vybrat. Máme takovej menší problém - máme hoooodně malej kufr v autě. Jakej máte vybranej vy?
27. črc 2007 v 09:49  • Odpověz
čau kočky :slight_smile:

seri: CS=cervix scóre, hlídá se to asi cca od 20tt, kdy by tě dr. měl vyšetřit pohmatem, zda se nezkracuje děložní čípek moc brzy, když by se zkracoval, může hrozit předčasný porod, do průkazky mi včera napsal 1, ale nevím jaké jsou tabulky, ale říkal že je všechno v pořádku :slight_smile:)))předtím jsem vždy měla 0

jinak na oGTT, jsem nešla, je mi víc jak 25let, ale dr. mě na něj neposlal, někdo říká že se dělá celoplošně, ale v rodině nemáme dispozici a kdyby něco bylo v moči, tak mě tam určitě pošle...ale vím od zkušeností jiných holek, že je to hnus, tak jsem se potom ani nepídila proč mě tam neposílá...asi posílá jen ty co mají dispozice v rodinně, nebo cukr v moči...

kočárky, to je věc vybrat ten správný, my vybrali Peg Perego GT3-trojkolku,trojkombinaci, mám ho v albu, a auto taky nemáme moc velké Peugeot 206, takže do kufru musí jít se sundanými kolečky :slight_smile:, ale s ním lehká manipulace, takže v tom nevidím problém, auto teď nové kvůli kočárku kupovat nebudem :slight_smile:,kupovat ho budem asi tak do 14 dnů v ČB v bejbycentrum...vřele doporučuju, největší výběr kočárků, a vůbec všeho pro mimča, je to sice kousek cesty, ale vyplatí se to...
27. črc 2007 ve 12:10  • Odpověz
KOčárek máme vybraný v Dětském domě jak je u Renty u koňů.Bohužel si ted nevzpomenu jak se jmenuje :sweat_smile: ,ale je super na zimu. Nechá se hodně uzavřít,takže náš listopadový mimísek bude krásně v teploučku :slight_smile: Tyji,ten název mám na jazyku... TAk až se mi to vybaví písnu :wink:

Na OGTT jdu 17.8. brrr :confounded: Žádný riziko v rodině nemám,moje gyn. tam posílá preventivně všechny.Jsem na to zvědavá.
27. črc 2007 ve 13:06  • Odpověz
lenkjane - dík za vysvětlení, konečně aspoň rozumím těm klikihákům v průkajdě, mám tam taky CS 0.
A to auto máte taky malý, my máme VW Polo a do kufru se toho opravdu moc nevejde. A u toho Peg Perego se dají sundat kolečka? Já bych teda radši čtyřkolku, ale jestli se to dá takhle rozebrat, tak je to dobrý. Jinak já zatim koukala na značku Baby Merc, celkem se mi ty jejich kočárky líbily.
27. črc 2007 ve 13:36  • Odpověz
seri: jo ty kolečka jdou úplně odmontovat-respektive je tam pojistka na kterou cvakneš a kolečko se uvolní, a zpátky je jednoduše zacvakneš :slight_smile:))
my chtěli tříkolku, a hlavně ty čtyřkolky bývají i těžší a ta by se nám do auta snad už vůbec nevlezla :slight_smile:

v dětském domě u Renty jsem se taky byla podívat, ale Perega tam nemají, ale nabízeli mi že ho objednají extra pro mě, když si ho vezmu, ale byl o další asi 2 tisíce dražší než v těch ČB, takže si uděláme výlet a dojedeme si tam...
pak je ještě prodejna Honzík na Blaňáku, ale tam měli tříkolek hodně málo, takže tam jsem¨byla rychle hotová, ale čtyřkolek tam bylo dost...
27. črc 2007 ve 13:40  • Odpověz
lenkjane: škoda, že tuhle informaci o vyvcvaknutí koleček u kočárků nepíšou, teda já to nikde neviděla. Do těch ČB bych se taky chtěla podívat, kde to přesně je?

Já bych chtěla čtyřkolku kvůli terénu, co u nás bývá v zimě. Je tam vždycky hodně sněhu, skoro jako na horách, tak pak budu mít co dělat, abych projela :slight_smile:
27. črc 2007 ve 13:53  • Odpověz
Ještě je prodejna kočárků na Blaňáku,když se přejde přes most vlak.nádraží.Jednou jsem tam nasísala jen přes výlohu-to jsem ještě nebyla těhule :grinning: Ale určitě tam ještě zajdem,tak vám dám vědět co tammají za výběr.
27. črc 2007 ve 13:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.