• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj ženský :wink:
Tak v Praze bylo včera moc fajn, byla jsem se juknout v práci a pak jsem jela za kamarádkou, co šli po nás bydlet do bytu,mají 3 měsíční Nelinku, šly jsme na dlouhou prochajdu a pak nás taťka vyzvedla jeli jsme domu :wink:
Dneska jsem si střihla doma pěknej uklízecí maraton, nějak jsme od víkendu neměla čas na nic sáhnout, tak už to potřebovalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A pak jsme byli venku, dneska bylo taky krásně a teplíčko, škoda, že se to má zase na víkend pokazit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mě Čendu taky nedali na břicho, jen mi ho ukázali, odnesli na ošetření a pak mi ho manža přinesl už zabaleného a zkusili jsme ho přiložit k prsu. Mě to ani nijak nevadilo, důležité pro mě bylo to přiložení :wink:

Kudrlenko:vy jste na plavču neměli plavky???To by Vás tam asi nepustili, ne? Mě to zpívání nepřekvapilo, zpívali jsme a říkanky říkali na plavaní ve vaně a já Čendovi doma hodně zpívám a říkám :slight_smile:
Šup sem s oznámením, taky jsem zvědavá :wink: My jdeme na svatbu v sobotu, vdává se mi kamarádka, Čendu bude hlídat tchýně, hostinu mají v Čenkově, tak si odpoledne odskočím nakojit a jinak dostane flašku a večer má stejně kaší, tak to bude snad v pohodě :wink:
10. dub 2008 ve 21:35  • Odpověz
no jsem magor nechtěla jsem napsat do IP, ale samozřejmě do ALBA, tak se povedlo.

nikit : měli jsme tu plenu do vody, já to pochopila jako tak, že někdo dává ještě plavky na ni.

Jéé já bych taky šla na svatbu. Na něco dobroučkýho.
10. dub 2008 ve 21:45  • Odpověz
Kudrleenko já bych mu taky prso dala jestli vypil obě tak měl podle mě hlad. A já teda dávám jen plavečky.
10. dub 2008 ve 21:55  • Odpověz
Oznámení pěkný samo že jsem ho hned musela zkouknout no prostě ženská no. :grinning:
10. dub 2008 ve 21:56  • Odpověz
Kudrlenko: máte moc krásné oznámení :dizzy_face: Na svatbu už jsem navnaděná, dneska přivezla kamarádka výslužku, už jsme slupli půlku krabičky.

My měli na plavču plavací plínu, pač nám jsou koupené plavečky zatím velké, ale příště mu dám ty, co jsme nosili do vany, ty mu ještě jsou,jen jsem nevěděla, jestli nevyžadují ty s vložkou, tyto jsou jen obyč a prej jim stačí. Čurání jim nevadí a bobek by tyto zadržely :grinning:
10. dub 2008 ve 22:10  • Odpověz
Kudrlenko-mě se to oznáméní taky moc líbí :wink: Já byla na svatbě v říjnu a to jsem si s tím pupkem i zatrsala :sweat_smile: Ale jen rychlý,na nic jiného bych se k nikomu s tím pupísem nedostala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když jsem pak viděla video,tak jsem šla do kolen :grinning: Jo a na těch fotkách Ti to moc sluší :wink: Závidím Ti čistou pleť.Mě teda tohle těhu a kojení co se týče tlamičky dává zabrat :angry:
Já u prvního porodu taky zvracela,ještě ke všemu jsem to nikam nestihla,sestra než se rozhoupala mi něco podat,tak to bylo venku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Měla jsem z toho normálně trauma.A u druhýho porodu jsem okamžitě hlásila,že budu zvracet,ať mi něco daji.Tak jsem měla hlavu pořád u lavoru a zvracení se nekonalo :sweat_smile: A z toho jsme si tam dělali legraci,chytla jsem i super směnu,rodila mě moje mudra a jednu asistentku jsem znala,byla to bývalá spolužačka bráchy :wink: Prostě přátelská atmosféra.A malá měla hlavičku 36cm,nechápu,že jsem to tak rychle porodila :confused: Manža ještě vezl Toma k mamce a měl co dělat,aby to do porodky stihl.A to mamka chtěla manžovi vařit kafe :grinning:
K tomu Vašemu kojení,já jsem si nechala poslat soubor o spaní.Tam je psáno,že tak od půl roku má dítě vyvinutý nervový systém natolik,že má spánek jako dospělý.Každé dítě dozrává ale jinak.Píší tam,že je normální,že dítě se probouzí,souvisí to se střídáním různých fází spánku během noci,nemusí to být hlady.Taky tam je,že poslední spurt je kolem půl roku,ale nemusí být.Pak už to ale prostě hlad není.Koukni na stránky www.kojení.net.Tom mi taky ze spaní různě poplakával,od toho půl roku se to zlepšovalo.Já vím,že to je vše jen vyčtené,ale jsou tam i konkrétní příklady/myslím v tom souboru/.Já tomu věřím,někdo třeba neuznává režim a tak,nicméně mě u Toma opravdu tady v tom pomohlo stanovit nějaké pevné body,rituály.Praktikuju to i Michalky.Je to ale vše daný taky tím,že já jsem dost zásadový člověk a puntíčkář :sweat_smile: Nechápu,že se mnou někdo vydrží :rolling_eyes:
Třeba dnes v noci-pila v 18hod,potom ve 22:15,pak už by chtěla v 00:15.Tak jsem jí asi do jedné mordovala dudlíkem,nakonec zabrala a pila až ve 3:45.Pokaždý to nezabere,kdyby jsem jí dla napít,tak se napije a pohodlně spíme dál a já bych nemusel strašit u postýlky.Ale jak je vidět,tak se bez toho pití taky obejde. Tím jak jsme to tady začaly řešit,tak mám nějak větší odhodlání vydržet a pohodlnost hodit za hlavu.Tak jsem na sebe zvědavá,ta touha po spánku a praštit sebou do postele je prostě silná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a ještě jsem vypozoroval,že když si jí nechám v posteli,tak mě asi cítí a chce sosat, i hůř zabírá než když jí vrznu do postýlky.
Určitě Danýska hlady netrápíš,myslím,že jsi někde psala,že má devět kilo nebo něco kolem.Tak to je chlapák a né strádající drobeček :slight_smile:
11. dub 2008 v 07:01  • Odpověz
Makyb u nás Kája poprvý spala celou noc asi v pěti měsících ale byl to šok pak jsme se přestěhovali a než si zvykla na nové místo holky to bylo hrozný ona skoro pořád plakala, manža vstával ve tři tudíž se potřeboval vyspat my v novém paneláku s řvopucím dítětem já s ní do práce no už to nechci zažít a to jsem ji kolikrát chovala a stejně třeba půl hodky řičela. Dudlíka my jsme neměli tak to bylo těžký ale zase u nás stačí flaša s čajem a nedivím se jí já tady piju v noci taky je to tu moc suchý. No a u nás přesnej opak jak jsme ji vzali do postele tak se rozvalila a byl klid, ale kámošky kluk taky okamžitě k ní a pomalu by šel pít přes pyžamo :grinning:
Jo a holky podpořte mě včera jsem si zase vyslechla jako že jí nedávám sladkosti a td. no prostě jsem zase byla za macehu že jí to můžu dát atd. Moje odpověď můžu jí dát všechno, ale já prostě nechci se nesetkala s pochopením :rolling_eyes:
11. dub 2008 v 07:56  • Odpověz
Pavli-já Tě podpořím:Včera jsme byli u tchyně a věděla,že Tom bude teprve večeřet.Když jsem procházela chodbou,tak jsem ze špajzu slyšela šeptání,tak jsem se zastavila a poslouchala.A slyšela jsem...na vem si to,schovej to,schovej to.Tak jsem počkala až vylezou,no tchyni bylo pěkně trapně :angry: dobře jí tak.Toma jsem se zeptala co že jako jedl,že se hodlá narvat dvěma čokoládama,byl zticha jako pěna.Tak mu povídám,ať se jde pochlubit taťkovi.Což teda tchyni dorazilo,hned jí došlo,že dostane od manži kázání :sweat_smile: Protože ona ví,že tak máme Toma naučeného.Když něco provede,tak na něho nežaluju a nestěžuju si/tedy myslím před ním/,ale on sám se nabonzuje :sweat_smile: Je to chytré,já si vlastně na tchyni manžovi nestěžuju a i tak je v obraze :grinning: Dál jsem to nekomentovala,tchyně se potrestala sama tím,že jsem je tak načapala.Dál už jsem se s ní normálně bavila.Ale nasralo mě to.Kdyby mu to dala přede mnou a řekla mu,že si to sní až po večeři,tak bych ani nemukla.Jednou za čas to přežiju.Ale ty tajnosti,prostě ze mě dělá blbce.Tom ještě už všechno vykecá,takže vím,že to není nic vyjímečného :angry:
Jenže Tomovi bude šest,Kája je malá a taky bych jí to nedávala.Ještě se za život namlsá,tak proč to do ní cpát už teď.Vykašli se na ostatní a dělej si to po svém.Já už se kecama druhých taky nevzrušuju :wink:
Tak a jdu vařit.Dala jsem prát zimní věci a hlásí ochlazení :unamused:
11. dub 2008 v 08:33  • Odpověz
Makyb dík tohle je taky síla tuhle jsem byla u známé a dávala Káje čokoládovýho zajíce ale jako v pohodě a já že to nejí že jí to nedávám a ona v klidu at si ho vezmu domu a sním ho já nebo manža ale prostě mi to necpala a nekoukala na mě jako na macechu že jí to nechci dát. Nonic tak já jedu na parcelu a hlavně ostříhat psa je jako medvídek
11. dub 2008 ve 12:25  • Odpověz
holky dík za pochválení oznámení, jestli se vám fakt líbí, tak jsem ráda, já si jim vůbec nebyla jistá, je to asi tim, že je hrozná nabídka a já nebyla schopná si pořádně vybrat

makyb : díky za pochvalu fotek :slight_smile: od ženské to potěší nejvíc, připadám si ale že jsem od porodu tak o 10 let starší. sice pleť docela dobrá, ale za to jsem skoro plešatá
taky pořád doufám, že se to snad teď od půl roka zlepší. už jsem pomýšlela, že bych mu zkusila dát i třeba sunar, ale myslim, že by to nepomohlo. pročtu ten net o kojení, už jsem na to párkrát narazila, ale nikdy jsem se tam tomu moc nevěnovala, jen abych tam nenašla, že to bude takhle už pořád :slight_smile: to bych skončila v Bohnicích

dneska v noci jsem začala udyndávat dudlíkem, tak asi 2 x se mi to podařilo, ale jsem úplně vyřízená, protože asi 8 x byl vzhůru. v 5 že ho přebalim, tak u toho skoro spim a než se mi podařilo vyměnit plenu, tak počůral všechno okolo včetně mě a sebe, tak ho přebalim, převlíknu (i sebe), položim, že budem spát a on se krásně posránkoval, tak znova přebil, zalehnu a on ublink, tak jsem úplně vyřízená všechno uklidila, konečně usnul tak pomalinku usínal a pod oknem začal řvát sousedů pes asi hodinu, takže dneska mám den DEBIl :confounded: a to ještě půlka přede mnou. volám Jardovi, jestli náhodou nepřijede už odpol, že by šel s kočárkem a já chvilku spát a bohužel dorazí až v noci :(

pavlus taky tě podpořím, já pro tohle taky nejsem a myslim, že mě do budoucna čekají úplně stejný problémy

tak za celý ty roky co vařim, jsem dneska poprvé připálila brambory, neni dneska 13. ?
11. dub 2008 ve 12:38  • Odpověz
Kudrlenko-13 není,ale když se něco se...,tak se to se....Já mám u Toma v noci rekord-12 kojení,málokdo mi tohle věřil.Nebyl spavý ani ve dne,tak nebylo kdy si odpočinout.V půl roce už měl příkrmy,na noc flašku kaše a stejně jsem kojila jak šílená.Navíc já hledala chybu u sebe,že něco dělám špatně :frowning2: a dělala jsem špatně to,že jsem mu vždycky vyhověla a dala napít.Já byla šťastná,že ho máme,od mala má takový roztomilý uličnický pohled,fakt je to naše prdelka.Ale na tohle období mám chmurný vzpomínky a když jsem se po "podařené noci" na něj měla usmát,já už neměla sil. :frowning2: A ten ďábel se na mě klidně řehtal. :grinning: Já si říkala,že to mám za trest nebo co :sweat_smile: Švagrová holku kojila až v pět ráno,to jsem nechápala.Jenže jim se to v půl roce obrátilo a do roka a půl jí měla přisátou na prsu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nakonec jednou večer nechala holku v postýlce osudu bez prsa a šla na zahradu,aby jí neslyšla.Mamka bydlí nad nima a říkala,že holka úplně chroptěla,pak odpadla a od té doby mají pokoj.Jako žádná máma nemá radost z toho,že jí dítě bečí.Ale prostě není jiné východisko.Já se uklidňuju tím,že ty děti si to nepamatují. :wink:
Tak já mám dnes hadříčkový den,vyřazovala jsem věci,co už Michalce nejsou a říkám si,kde mám to malé miminko :sweat_smile: Venku je suprově,prádlo suché-zas aby jsem žehlila :confounded: To počká,mažeme ven :wink:
11. dub 2008 ve 13:48  • Odpověz
kudrlenko - máte krásný oznámení, takový jemňoučký, nepřeplácaný, přesně můj styl :slight_smile:

Holky já měla dneska poprvé horší noc. Blbec jsem šla spát až v půl 12, měla jsem strašně napilno večer uklízet, malej usnul asi v 9. No a probral se v půl 3, nakojila jsem, dala spát a po půl hoďce znova brek, že nešel utišit, tak jsem zkusila zase prso, tak sosal, pak zase spánek půl hod. a zase nanovo. Vlastně jsem se ani pořádně do rána už nevyspala :unamused:. A teď když jsem to tu četla, tak to dělám asi blbě, ne? Měla jsem ho asi zkusit ošidit dudlíkem. Uvidim, jaká bude dnešní noc.

pavli - být tebou bych se zachovala asi stejně s těma sladkostma. Až bude Mareček starší, tak mu taky nebudu chtít moc dávat sladký a je mi už teď naprosto jasný, že největší problém bude s tchyní - vidim to tak jak psala Makyb, v tajnosti bude podstrkovat sladký. Teď se omlouvám, že budu srovnávat mimčo a psa :sweat_smile:, ale když jsme si před 4 roky koupili štěně, tak jsem ho do roka nechtěla krmit ničím jiným než granulema pro štěňata a hlavně přesný dávky, aby nám pes neztloustnul, protože labradoři pak mívají problémy s kyčlemi. Jenže ona když nesla žrádlo jejich psům, tak na ní z druhýho kotce koukaly smutný oči našeho pesana a ona mu prostě musela vždycky něco hodit. Manžel se s ní kolikrát kvůli tomu hádal, ale bylo to prd platný a je dodnes. Tak doufám, že u Marečka se nám to podaří, aby ho "nedokrmovala".
11. dub 2008 v 15:53  • Odpověz
Seri do budoucna pevné nervy :grinning: my naštěstí bydlíme sami ale i tak ty návštěvy u babičky, jak jsem psala druhá tchyně holku má 5 km od baráku ale viděla ji naposledy v září takže tu neřeším.Naštěstí Spíš manžovo babička ta by jí snesla cokoli.
11. dub 2008 v 16:25  • Odpověz
Teda děfčata vždycky když tu celý den nejsem tak tu toho nakecáte :slight_smile: Já sem včera psala dvakrát a ani jednou se to neuložilo protože to nějak blbnulo a dneska sem dřepla k netu až teď.
No dneska den blbec a špatná noc byla krapet i u nás. Mam pocit že tak od dvou hodin, sem byla každou chvíli vzhůru, napřed sem nemohla zase usnout a myslela sem na kraviny a pak se Kája furt budila, šidila sem to taky dudlíkem, takže pila cca po těch čtyřech hodinách, ale kňučela každou chvíli. Poslední dva dny mi příde celkově taková ukňouraná i ve dne. Manža byl dnes doma, tak v devět hodin sem mu jí dala do obýváku a ještě sem si na hodinu schrupnula. Po obědě mi pak usnula sotva na půl hodiny na terase a dál už nechtěla ležet, tak sem jí nosila a nebo s ní seděla venku, až potom jí vzal manžal do kočárku a šel se s ní projít a já konečně doma něco poklidila. :unamused: Tak nevim co jí trápí, že je to taková kňouralka. No taky se mi podařilo zaprat jí takový pěkný růžovoučký dupajdy, se mi připletli k manželovo černym tričkum. Zrovna z těhle jsme měla takovou radost, od někoho jsme je dostali a byli hrozně krásný a příjemný. Takže teď jsou hnusně zapraný. :confounded: Pak sem vařila zapečený brambory a když sem vařila brambory tak sem šla pověsit prádlo a oni se mi krapet rozvařili. No takže takhle sem bodovala dopoledne, odpoledne už to šlo, akorát cítím docela únavu jak mi chybí ten spánek vcelku.
kudrlenko, sem se musela smát jak píšeš že se ti pochcandil pak zase posrandil a že si přebalovala furt dokola :grinning: To jsou někdy situace, občas se mi to taky stane že jí přebalim a ona za chvíli tam pustí plnou dávku a je fakt že už dlouho se mi nestalo že mně posrala přímo při přebalování, to sem to měla i na triku a na koberci. No ale co neni může klidně být. :grinning:
Jinak oznámení máte opravdu hezký. Už se vám to pěkně blíží, dva měsíce utečou jako voda.
pavluso, tak z těch kluků od vás nikoho neznám ani od vidění. Jak tam jsou ty fotky z tý svatby to je tvoje svatba?
Kluky od Žižkáčů jménama pořádně taky nevim, jezdi tam Vorel, pak Míchačka ale to je asi přezdívka a pak takový mladší s dredama, pak ještě Balvan (Balvín) a ještě jeden a to si teď nevzpomenu na jméno :slight_smile:

Včera jsme byli navečer popřát tchýni k narozkám, tak jsme pak po půl osmý valili domu, protože Kája začala brečet a nechtěla přestat ani v kočáře. No jo už byla její hodinka.
Maky, ty nohy po porodu se mi klepali taky a taky dost hustě, vůbec to nešlo zastavit, hlavně když mně šila, tak já měla cuky, nohy mi tam skákali, děs. :grinning: Jinak já u porodu nezvracela, ale tlačila sem a furt nic nelezlo, tak sem toho měla taky plný brejle. Manža mi dával kyslík, pak mi hupsnuli na břicho a malá byla venku ale já jí vůbec neviděla, tu chvíli si vůbec napamatuju. :sweat_smile: Na další porod se moc netěšim to už budu vědět do čeho jdu, takhle sem se ani moc nebála protože sem si to představovala jednodušší. No a těhotenství mně taky nijak zvlášť nebavilo, ten začátek ještě šel ale pak ke konci už to bylo docela otravný, to sem řikala že asi nebudu zasloužilá matka. No ale pak ten dáreček který mám teď doma, za to vše stojí. :dizzy_face:
S těma sladkostma to taky nemám ráda když někdo takhle za zády někomu podstrkuje, nemám zatim zkušenost s dítětem ale jako Seri mám to vyzkoušený už se psama, že třeba u našich sem s tim měla problém že měli tendence jim furt něco podstrkovat i když sem jim řikala že nechci aby žebrali a že žerou granule ať jim nic jinýho nedávaji a to byli řeči že jsou to chudáčkové když jim nechci nic jinýho dát. Tchán to taky dělal a tchýně ta se aspoň zeptala. Hlavně co se týče těch sladkostí tak bych nerada aby naše děti dopadli jako děti manžoví ségry, ty ty sladkosti žerou po kilech a taky jsou to buřtíci, hlavně synovec kterýmu je 12 let a má 68 kilo. To jak se něco slaví, tak do sebe narve tolik buchet a všeho možnýho že to je děsný. Tuhle přišli k nám a on sežral skoro celou bonbonieru, pak sušenky co dostali k čaji a pak si ještě chodil pro kostkový cukr. Takže docela odstrašující případ. :confused:
11. dub 2008 ve 23:09  • Odpověz
Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na dětská centra v Táboře. Chodíte někam? Jak jste spokojené? Malýmu budou 4 měsíce,tak po něčem pokukuji.
Předem díky za typy :slight_smile:
11. dub 2008 ve 23:49  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Flora já chodila do Kaňky na Sojčáku a líbilo se mi,ale to už byl Tom starší.Pak je něco na Starým Městě,tuším Cheiron,ale co jsem slyšela,že je tam narváno.Myslím tím,že tam mají hodně dětiček po hromadě.A pak je něco v domově mládeže,tam chodila kamarádka,ale to už taky byl kluk větší.Na tom Sojčáku je to i pro mrňata.Jinak fakt nevím.

No tak o kadění mi něco povídejte.Malá jak nekadí denně,tak pak je to vždy na vykoupání.Zrovna včera jsem jí měla na hrací dece v pokojíku,žehlim a celou dobu jí pozoruju.Odběhla jsem do kuchyně pro čaj.Vrátím se a pozoruju berušku dál.Najednou koukám a pod ní jsou fleky jak blázen :sweat_smile: Vzala to opravdu kompletně a hověla si spokojeně v hovýnkách :grinning: Jde to děsně špatně prát,ale já si nemůžu vynachválit žlučové mýdlo.Tím to zaperu a pustí vše.Nejhorší je jí z toho rozbalit,má to všude a pak je to všude kolem :stuck_out_tongue_closed_eyes: A posrajdit už mě taky dokázala,už i v porodce.dorazila tam za mnou kámoška,já na sebe navlíkla tu nejhezčí noční košily,aby jsem byla trochu kočka :grinning: Kamarádka do mě pořád hučela ať jí přebalím,že jí chce vidět.No neměla jsem jí poslouchat,byla jsem v šoku.Jako Tom ten mě běžně počurával,když jsem nestihla chytnout pindíka,ale neposrajdil mě ani jednou :wink:
Ale kolik se toho dá nakecat o hovínkách,co? :grinning:
Marky taky mám jednu neteř obézní a je to taky odstrašující případ.A přesně na ní vidím,že za to může špatný stravování.Buchet na posezení sní víc jak celá návštěva.Její ségra je v pohodě.Ale brácha se s tím snaží něco dělat.Nutí jí k pohybu,sladké doma nevedou,ale přijde k tomu někde jinde :frowning2: Navíc ona dokáže zhubnout,když jí o něco jde,třeba jí řekli,že nedbude mít nové kalhoty na lyže,že se musí vejít do loňskývh a dokázala to.Mají doma taky orbi a šlapou i sní,ale je to boj a nemá to dlouhé trvání.Navíc ty holky dnes tohle neřeší,vezmou si upaté triko a bokovky a přijde jim to normální.Ve třídě je jich takových víc,takže motivace je nulová :cry:
A z manžovi strany tam se slaví všechno a když není co,tak si něco najdou.Buchty tam mají pořád a taky je to vidět.Trochu nechápu,že když tam jsem,tak nesním tác buchty a chodím cvičit a tak.Když na to narazíme,tak oni mají velké zadky genetické a tím to končí.Jenže to nejsou zadky,ale prdele jak vrata :grinning: A já jsem prý vychrtlina,což tedy nejsem rozhodně,ale oni mě vidí jiným pohledem. :wink:
A když jsme u těch buchet,tak já dnes peču :grinning: Ale to jen proto,že mám v mrazáku mega zásoby jahod.A dnes jedem ke švagrovce,tak to rozdám.Švagrová má 50kg i s postelí a to je 14dní po porodu,tak ta si to může dovolit.
Jinak ty noci máme Marky tak nějak podobné,taky šidím jak o život.Ale zase musím přiznat,že je to lepší.I když mě to taky unavuje.Nejvíc šídím u toho druhého kója,to je ještě brzy a drahunka by si už dala :sweat_smile: Tak to má smolíka,ale trvá to dýl.Ale říkám si,že jí tím učím spát bez toho pití.Že se jí chce v noci vstávat,se divim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale přes den je docela v pohodě,jenom je to poseroutka a jak jí vezme někdo cizí,tak bečí :frowning2: Doufám,že je to období a přejde jí to.
12. dub 2008 v 07:13  • Odpověz
hovínkách s měkkým ,začíná mi ta garmatika dělat problémy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. dub 2008 v 07:15  • Odpověz
Mám tam těch překlepů víc,pardon.Ale syn tu do mě hučí,že už má hlad.A já hlad nehlad jsem nalepená u PC :grinning:
12. dub 2008 v 07:18  • Odpověz
Flora : já ti moc nepomůžu, protože nejsem přímo z Tábora, ale určitě funguje MC, píšou to třeba i v Táborsku, tak bych tam nakoukla a určitě majij inter. stránky, už jsem na to i někde narazila. Já jsem začala chodit akorát na plavání na Sojčák

tak holky, dneska v noci jsem začala taky šidit jako blázen a docela se mi to podařilo :slight_smile: ale bojim se, že to zakřiknu, tak jen tak opatrně, 2 x jsem oddálila krmení, tak třeba se jednou dostanem na to, že budem krmit 1 x za noc :slight_smile: jsem taky zblázněna od kamarádky, protože ta krmí až v 5 ráno a někdy taky vůbec, tak alespoň, že mám vás a nejsem sama kdo vstává :wink:

jo jo kakání a čurání by bylo pořádný téma, někdy ale nevim jestli se u toho smát nebo brečet. nevěřila bych dřív co dokážou kluci s tim pindíkem :astonished: zlatý holčičky, ty čuraji inteligentně pod sebe, ale Daneček to má až na hlavě

taky nemám ráda obézní děti, to je taky případ mojí "skoro" neteře a neustále do ní něco cpou, jsou jí skoro 3 roky a maji všichni hroznou radost, když s ní dva párky, na to svíčkovou se 3 a pak ještě buchtu, no snad se z toho holka trochu vytáhne

marky : jak píšeš o tom kňourání, tak to velice dobře znám a věřim docela tomu co mi tady povídala holčina (po porodní návštěva), že maji děti svoje období. Ve 3 a v 6 týdnu a pak ve 3 a 6 měsících. A fakt na tom něco bude, někomu to trvá dva dny, někomu den, jinde zas odpoledne. My to měli tak + - týden. Prostě jsou ořvaný, ukňouraný a protivný.

Tak jdu něco dělat a vůbec se mi nechce. Jdu upéct buchtičku se zakys. smetanou :slight_smile: a dneska si přivedeme domu štěněčí minko tak vám pak ukážu fotečku. Přesně před rokem mi umřel pejsek po 13 letech :fearful: tak s timhle zas bude radost a to už jednoho doma máme a taky kocoura a koníka :slight_smile: prostě máme veselo
12. dub 2008 v 09:30  • Odpověz
Tak já mám buchtu hotovou,vařeno od včera.Ještě by to chtělo uklidit :wink:

Kudrlenko-já jsem taky ráda,že někdo vstává,teda né že bych to někomu přála,ale je to dobrá podpora.Až nám tady děti budou spát celé noci,budem to tu večer zapíjet vínkem nebo něčím dobrým :wink: S manžovi strany se tam teď narodilo miminko.A já neposlouchám nic jiného,jak vůbec neplače,pořád jenom spinká,dudlíka nepotřebuje,už se přetáčí :sweat_smile: je mu 14 dní,drží hlavičku a hlavně kojeji v půlnoci a v pět :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prostě ideální dítě.Hlavně aby jim to vydrželo :rolling_eyes: Ještě,že moje švagrovky mají normální děti a vy tady taky.Mě by bylo jedno čí dítě spí a čí ne,ale nechápu to vychloubání,jako kdyby ty děti co spí hůř, byly horší a nebo já byla špatná máma. :angry: A to jsem si u Toma zažila,protože řval,tak ho právě z manžovi strany brali jako zlobivce.To mi bylo docela líto,teda né docela,ale dost :frowning2:
Trochu Vám holky závidím ty pesany.Já psa vyvdala :sweat_smile: a je to vlčák.Je čistě černý,na pohled krásný zvíře.Ale je to nezvladatelný megatele a já vůbec vlčáky nemusím.Mám radši menší psi a hlavně přítulný a tulící.A to teda náš není.Ten když se ke mě břiblíží a hodí slinu,tak jsem komplet vysprchovaná :grinning: Ale zase Toma tahá na bobech :grinning: Teda musel by být sníh.Takže se těším,až si vyberu pesana jakého chci já.Jenže ty co se líbí manžovi se nelíbí mě :confounded: Tak si asi koupíme králíka :grinning:
12. dub 2008 v 10:53  • Odpověz
jo a ještě jsem si vzpomněla,že jsem se jednou dívala na nějaký dokument a tam nějaká psycholožka říkala,že kdyby si měla vybrat mezi dítětem,které jenom leží a v klidu kouká a křiklounem,tak si vybere křiklouna.Protože ty uječené děti nemají v budoucnu problém se projevit a dávat najevo radost ze života,zatímco ty klidné jsou pasivní.Sice bych řekla,že dnes se těmi psychology řeší kde co a je to trend,ale když se tím mám uklindit,proč nejít s dobou,že? :grinning:
12. dub 2008 v 11:04  • Odpověz
Makyb i králík dobrej já mám psa svýho ale vzhledem že jsem potřebovala psa pro myslivost jsem až takovej velikej výběr neměla. Takže mám už 9 let svýho Cezara ale toužím po vlkodavovi kterého mít nikdy nebudu. Kája tady lítá na odstrkovadle srnce teda nasedne popojede sesedne zatlačí zpátky nasedne atak pořád dokola no ono toho v garsonce moc dělat nejde. Ještě ke všemu vařím takže se nesmí přiblížit ke kuchyni tak má ten prostor opravdu omezený.
Jinak spinkání holky mi na emiminu máme březňátka je nás tam 24 a každý miminko spinkalo uplně jinak a že jsme zkoušeli všelicos a prostě každý mimi originál.
12. dub 2008 v 11:19  • Odpověz
Čau holčiny,
tak my jsme dneska zvládli vítáníčko, bylo nás tam celkem pět párů s miminkama, ale před náma bylo ještě jedno vítáníčko, takže se narodilo na Jistebnicku asi dost miminek. Doufala jsem, že se Mareček nerozbrečí, naštěstí když jsme tam přijeli, tak spinkal. Pak se tedy asi v půlce probudil a trochu pofňukal, ale dudlík nás zachránil, až jsem se divila, protože doma se jen tak ošidit nenechá. Po proslovu starosty jsme se podepisovali do knihy a pak se šli fotit. My šli jako první, no a Mareček musel ukázat, že je správnej chlap, tak když jsme se zvedali ze židle, tak mi v náručí tak strašně hlasitě krknul na celou místnost, zrovna bylo úplný ticho, fakt jak dospělej chlap po pivu :grinning:. Tak jsme se všichni zasmáli, no já ho potichu i pochválila :slight_smile:

Marky - den blbec, to taky moc dobře znám, mám je teď ale podezřele často :confounded:. Koukám, že máš s pesanama tu samou zkušenost, tchyně taky vždycky oponovala, že náš pes má tak smutný oči a že když mu dá něco sežrat, tak ona to nikdy neodmítne, že třeba měla hlad :angry:.

Makyb - žlučový mýdlo? To neznám, právě se chci po něčem popídit, co mi ty hovínka z hadrů a plenek odstraní, protože vypráním to dolů samozřejmě nejde. A to se koupí normálně v drogerce?

Pavluso a co máš za pejska? Jo a s motorkama, já jim teda moc nerozumim, manžel má doma jen obyč Jawu 250, občas na ní vyrážíme po loukách, nebo když jedeme na houby, do lesa, atd...na to to stačí, na silnici bysme si s ní asi netroufli, ani nevim, jestli má technickou :sweat_smile:. Ale jak jsi psala ty stránky motomazec, tak mám za to, že jeden kluk, co jsem s ním dělala v práci, tohleto pořádal. Jmenuje se Karel a je ze Sobíku, jestli někoho takovýho náhodou třeba neznáš.
12. dub 2008 ve 13:55  • Odpověz
Makyb : je to přesně tak, jak píšeš. Tohle porovnávaní a srovnávání taky nemám moc ráda a přesně, aby jim to vydrželo. Zrovna u nás to bylo tak, že Daneček spal prvních 6 týdnů skoro celou noc a pak začal tenhle kolotoč. Znám spoustu holek, který pořád porovnávaji co jejich děti umí a dokážou a kolik váží apod., já si řikám, hlavně, že jsme zdravoučký a jestli nebude třeba vůbec sedět, ale rovnou chodit nevadí :slight_smile: :slight_smile:

tchýně zas povídá, že žádný z jejich vnoučat nebylo fixovaný tak na mámu jako Danýsek na mě, že mě pořád hledá kde jsem apod.

my máme doma retrívra fenku a teď čuvače pejska, takže taky velký pesany a předtim jsem měla malamuta ach jo, pořád se mi po něm stýská :frowning2:
12. dub 2008 ve 13:56  • Odpověz
Ahojky, dnešní noc docela dobrá, akorát od šesti už nechtěla nějak spát a dudlík zabral vždy jen na chvilku, tak sem jí pak v sedm kojila a usnula sem u toho, v osm sem se vzbudila a Kája spala taky, tak sem jí nechala u mně v posteli a vydržela aspoň do devíti. Kolem poledne sme si dali procházku asi 4 km, tak v kočárku celou dobu pěkně spinkala a jak jsme přijeli na cestu k baráku tak se vzbudila, to mně vždycky může trefit, máme tu docela drncací cestu, takže ani nestačim jí šoupnout na terasu aby ještě chvíli spala ale vzbudim si jí hned před barákem. Manža maká, tak sem oběd vařit nemusela, tak sem si udělala akorát kuřecí vývar a zase tu do sebe cpu všechno možný. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kája opět nějak zlobí, na dece mi nechce ležet v lehátku se taky kroutí a šprajcuje a furt ječí, ta sem jí řekla že jí asi brzo odložim do babyboxu :grinning:
Sem ráda že máte taky pejsky :slight_smile:
maky, žlučový mýdlo to mně taky zajímá. A kdyby jste někdo měl nejaký recept na zapraný prádlo tak sem s nim. Včera ty dupačky a tuhle sem chytře vyprala plíny s novýma oranžovýma ručníkama, takže je mam chycený do žluta, no hnus. :angry:
seri, a jak se má Lenka s Deniskou?
Tak se tu po mně Kája válí protože v tom lehátku jí chytil hysterák, potřebovala bych dát na stránky nějaký fotky a vytřít podlahu ale s ní prostě teď nejde nic.
12. dub 2008 ve 14:53  • Odpověz
Marky - Lenka se má dobře, malá je hezká, pěkně jí přibývá, má už kolem 7 kg. A je hodňoučká. Mám je vyfocený spolu s Márou, tak pak hodim nějakou fotečku do alba. Dneska byli taky na vítání, Lenka vypadá jako by ani nerodila, je hubená jak lunt, fakt jí to moc slušelo :slight_smile: .
12. dub 2008 v 16:04  • Odpověz
Tak máme po návštěvě,pokochola jsem se miminkem :slight_smile: je to nezvyk proti tomu našemu mackovi :sweat_smile:
Michalka už zabírá,od dvou totiž nespala,většinou když jsme takhle na návštěvě,tak se podaří jí uhoupat ve vajíčku a dnes nic :unamused: Cestou zpátky usínala v autě,ale bylo to před koupáním,tak já zlá máma jsem jí budila.A nebyla ani nijak protivná.Docela bych brala,aby si ten odpolední spánek natahla a ten třetí už by nebyl.Dopoledne spí tak 1,5-2hod.Za to odpol má dvakrát půl hodinu,někdy víc,ale tím,že je to nadvakrát je to na nic.Tak mě napadlo,kdyby jsem jí potřetí už neuspala,většinou je to v kočáře,tak třeba by si ten odpol nějak natáhla,navíc,když takhle rychle vytuhne únavou večer,nevěstí to nic dobrého :confounded: Zítra to asi bude to samé,taky jedem na návštěvu.

Jelikož Tom je staré prasátko,tak teda s praním nějaké zkušenosti mám :wink: vyzkoušela jsem i předražené nesmysly na skvrny a nic.Kamarádka mi poradila to žlučové mýdlo.Stojí to pár korun,mají to v drogérce u prášků na prádlo.Teď jsem to v DM kupovala asi za dvacku ,jestli se nepletu.Je to krabička a normální mýdlo na pohled.Je na tom napsané DM DENK MIT/z druhé strany česky žlučové mýdlo/ a nebo jsem to měla od Dr.Beckmana a fakt je to perfektní.Požadovanou skvrnu tím na mokro namydlím,chvíli nechám a vydrbu.Některé skvrny třeba navíckrát a pustí to.I když to třeba úplně nepustí,tak to namydlím,nechám to na tom a hodím to tak do pračky.Vyperu v podstatě vše.A ještě si k prášku na prádlo přidávám do každého praní tak lžičku až dvě prací sody.Je to změkčovadlo,my máme tvrdou vodu.Ale taky je to na skvrny.Taky to stojí pátr korun a je to určitě znát.A těch drahých blbostí jsem měla dost,dávno jsem mohla šetřit :grinning: a Tom má na hadrech třeba i šmír a různé téměř neodstranitelné skvrny a na ty fleky od hovňousů je to paráda. :wink:
A obarvené prádlo-to už se mi taky podařilo.Na to teda nevim nic,snad jen že praním se to zpět přibližuje původní barvě. :wink:

Kudrlenko-já mám kámošky a ty obě teda moc nekojily,děti spaly,ale nevytahovaly se s tím.Prostě to chápou,že každé dítě je jiné.A dalo by se říct i jiné kamarádky mám v tomhle v pohodě.Mám pocit,že ty dobré duše člověk potkává hodně právě mezi příbuznými. :confounded:

A pak jsem se ještě setkala s tím a moc to teda nechápu,že je dost ženských, který nekojily a tvrdí že jo.Třeba tuhle známá se prokecla.Tvrdila,že kojila rok a přitom jsem s ní mluvila,když holku měla malou a dokonce jsem u ní byla návštěvě a malá byla na sunaru.Další případ je moje tchyně,když byl Tom malej a řval,tak tchyně mě pořád oblbovala řečma,že tohle dělal manža,tak mu dala sunar a byl klid.A najednou oba kluky kojila rok určitě,i dýl.Jako je mi to jedno,dřív prostě byli na sunaru skoro všechni,tak co je na tom? Mě dost ty řeči kolem kojení celkově točí,ať si pro mě za mě každej dělá co chce. :sunglasses:
Jinak dnes když jsem viděla hubenou švagrovou 14 po porodu,tak jsem na sebe fakt na*raná.Nevim proč musím žrát to sladký,dřív jsem vydržela večer nejíst a teď? Začnu v dobré vůli třeba mrkví nebo jablkem,ale končím vším možným.Já to vůbec nechápu,že si neumím říct ne! :sunglasses: Zrovna já,takovej tvrdohlavej paličák :grinning: Takž dnes říkám ne tady před Váma,jinak fakt už nevim.A klidně mi nadávejte a připomínejte ,co že jsem zase večer sežrala,ať se nad sebou zamyslím.Mě už je to někdy normálně i trapný před manžou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Potřebuju tak 4-5 kilo dolů,to snad není tak moc.Jenže tímhle stylem to stojí a stojí. :angry: Po třicítce to prý jde hůř dolů,tak do týdne to teda neshodím,už ze mě totiž bude stará bába :grinning:
12. dub 2008 v 19:09  • Odpověz
Seri mám welschteriera a je to zlatíčko Kája ho tak mučí a on prostě drží potvůrka jedna malinkatá.
Jo jo hubnutí taky bychteda do června s tím potřebovala něco udělat i když já ted tolik nejím ale jednou za čas mě prostě chytne žravá a sežrala bych cokoli a hlavně v jakémkoliv množství :confounded:
A dneska jsem si pochovala malé narozené miminko Kája byla v porodnici se mnou a byla hotová. Kámoška má malého Vašíka.
12. dub 2008 v 19:52  • Odpověz
Tak se mi podařilo dát nějaký fotky na stránky.
http://www.viky.estranky.cz/fotoalbum/karolinka
Dnešní odpoledne docela náročný, Kája si ho docela prořvala, chvílema jí chytali takový záchvaty pláče. Sem jí i měřila teplotu jestli jí něco neni, ale teplotu neměla. Stihla sem akorát udělat večeři a dát ty fotky na stránky když na chvíli usnula, jinak sem se nechytala. Je tu hromada prádla a je potřeba vytřít, ale na to nemam už náladu. Teď čekám že aspoň usne, občas v postýlce zabrečí a když k ní přídu tak se na mně směje. :slight_smile:
Sem zase neměla koukat na zprávy, protože musim myslet na to jak bourali ty tramvaje a řikali že tam umřel 4letý klouček a jeho mámu která byla ve 34 týdnu těhotenství museli odvést do nemocnice a udělat jí císaře a že je na Jipce. Docela děsný. To musí být hrozný. Ty zprávy jsou furt jak černá kronika a já na to po porodu nějak nemam nervy. :cry:
Seri, Deniska už má kolem 7 kilo? To má docela dost, na to že jí jsou 2 nebo tři měsíce, teď ani nevim. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
maky, ty kecy o kojení už mi lezou krkem taky čim dál víc, hlavně moje máma mně s tim už docela vytáčí, protože to se někde potkáme s nějakou ženskou a hned jestli kojim a já že jo a moje máma hned dodá nojo vzorná matka, dneska jsou to vzorný matky. Ve mně se v tu chvíli vaří voda, zatim sem jí k tomu nic neřekla ale už to mám docela v plánu, protože ona to udělá po každý když se mně někdo zeptá a hlavně po každý když přijedu k nim tak se mně ptaji jestli ještě kojim. Prostě nemam chuť rozebírat moje kojení a ještě před cizíma lidma. Hlavně prostě oni nekojili ani 14 dní, tak nevim proč to furt řeší. :angry: Docela už se těšim až s kojenim skončim a snad budu mít klid, ale jak je znám tak oni si najdou zase další téma kterym mi po čase polezou na nervy. Nebo taky po každý si neodpustí říct poznámku k tomu že nemá Kája punčocháče. Jako já když jedu k nim tak jí narvu v ložnici do auto sedačky, v garáží jí dám do auta a u nich jí vyndám ze sedačky před vratama a poponesu jí kousek domu, tak nevim proč bych jí měla dávat pod kalhoty punčocháče. Já jí nedávala ani v kočáře, protože to měla zimní fusak, kalhoty a kombinézu tak ještě punčochy to by byla celá zapařená- Všude píšou že děti máme oblíkat jako sebe, takže to tý starší generaci taky nevysvětlíš, protože ty by je navlíkali jak žoky. No prostě to je furt něco. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. dub 2008 ve 20:25  • Odpověz
Marky-pěkný fotečky.Kája je dobrá pivařka :grinning: Zdá se mi to a nebo už jí hnědnou očička?Michalka má v tý tmavě šedivý už takový hnědavý flíčky.Je to takový zvláštní,jak se jí ty oči mění,vůbec mě to nenapadlo,že by se jí mohly vybarvovat.Tomášek má hnědý od narození :wink:
A hlavně máš pěkně fotky seřazené,prostě "jak jde čas".Já mám ve fotkách pěkný bordel.Od cca tří let Toma máme fotky jenom v počítači :confounded: Pořád jenom říkám,že s tím něco musíme udělat,jsem nemožná :angry:
No a co se týče oblíkání,to znám taky.Tchyně mi nikdy nezapomene říct,že je venku zima ať se pořádně oblíkáme.Jenže jí je zima i když sedí vedle radiátoru :sweat_smile: A mamka Tomáškovi vždy říká,že má holý krk.No jsem teda zvědavá na to, až já jednou taky budu babka :grinning: Mamce když se snažím něco vysvětlit,tak to bere.A když se jí kolikrát na něco ptám tak mi řekne,že to neví,protože za ní to bylo vše úplně jinak.Takže pohoda.Ale tchyni už nic neříkám.Dřív když jsem něco jakoby obhajovala,tak se koukala úplně skrze mě a myslela si o prdeli.Co já bych jí vykládala,ona přece taky měla děti a děti jsou pořád stejný :sweat_smile: Dobrý názor ne? Ale jinak sleduje Sama doma a je děsně chytrá :grinning: Ale aby jsem jí nekřivdila,taky to uzná,že dřív bylo vše jinak.Ve slabé chvilce :sweat_smile:
Ty tramvaje mě taky rozhodily,ale co mě nejvíc dostává,tak to,že každou chvíli někdo týrá svý dítě :frowning2: a vžydcky si vzpomenu na svý těhu a netěhu trampoty.Ta co svý dítě mlátí přišla určitě do jinýho stavu jen co si chlap rozepnul kalhoty a vůbec jí nenapadlo,že by to mohlo být jinak.Je to nespravedlivý :angry: A hlavně já pořád říkám,že u nás je to málo trestaný,většinou to končí podmínkou :angry: Manža dělá občas přísedícího u soudu a říká,že i drobní zlodějíčci vyfásnou víc.A zrovna včera řikali v nějakým pořadu,že kojenci a batolata jsou týraný nejvíc.Ty nejvíc bezbraní tvorečkové :frowning2: Z toho je mi na zvracení.
13. dub 2008 v 07:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.