• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Tak to jo,to jsme se špatně pochopily :wink: Pani asi není úpně normální :rolling_eyes:
17. dub 2008 v 08:18  • Odpověz
Holky tak mi volala ta kamarádka,co se mi měla ptát té dětské na ty přírůstky.Prý děti s velkou porodní váhou mají velkou spotřebu a neukládají si tuky.Ale-kdyby ona měla takový případ v poradně,tak by mamince nařídila vážení před kojením a po kojení.Prý dítě v tomhle věku má vypít 130ml při jednom vypití.Rozhodně prý by to řešila a nenechávala to měsíc do další kontroly.No a teď si mám vybrat,co mám jako dělat :unamused: Vážení se stejně bude konat až o víkendu u švagrový,protože nemám váhu.Fakt je,že Michalka není dlouho u prsu,dýl jí prostě nepřinutim,ale tu dobu co pije,tak tahá pořádně.Jsem z toho nějaká rozhozená.Jestli se nakonec ukáže,že fakt přibírá málo a už v těch čtyřech měsících jsem jí měla něco přidat,tak jsem zvědavá co mi mudra řekne.Já ale pořád věřim,že je to snad v pohodě.Už mi do toho půl roku moc nezbývá a s flaškama já fakt neumím. :unamused:
Tady alespoň člověk vidí,jak se doktoři v názorech rozcházejí :confounded:
17. dub 2008 v 08:51  • Odpověz
Jo Makyb ty myslíš ten discrab něco nevím jak se to píše. No tož dobrá pokoukám vyzkouším a dám vědět. Nebo mezi námi máme nějakou už v tom zdatnou dívčicu???
Kája mi taky pila jen chvilku ale přibývala hodně takže v tom já asi neporadím.
17. dub 2008 v 09:21  • Odpověz
Pavli jakou asi chvilku? Teď jsem někdne vyčetla,že po třetím měsíci dochází k růstovému skoku,tak snad je to v pohodě.Je to pro mě nezvyk,Tom přihazoval váhu po kile i víc. :sweat_smile:
Jdu už taky něco dělat.
17. dub 2008 v 09:30  • Odpověz
do 5 minut byla napitá
17. dub 2008 v 09:47  • Odpověz
no tak to máme podobný,tak to jsi mě uklidnila.Teď jsem jí vnutila obě prsa,pak si pořádně ublinkla a to normálně nedělá.Tak si myslím,že i z toho jednoho vypije dost.Třeba plaším zbytečně.
17. dub 2008 v 10:09  • Odpověz
Makyb jak dlouho ti vydrží mezi kojením?
17. dub 2008 v 10:32  • Odpověz
Maky, s tim pozadim by to možná šlo i v tom Zoner Photo studio, ale ještě sem to v něm nezkoušla. A v tom Photo Filtre myslim taky asi něco je, ale nejsem si teď jistá, měla sem ho v práci, ale asi tam spíš byli ozdobný rámečky než nějaký šablony, už si to přesně nepamatuju.
Džísku sem nevyhrála, když to bylo na 361,- tak sem to vzdala, nechtělo se mi za ní dávat zase tolik, byla ale hezká od Nextu a k ní byla růžová mikča s kapuckou která se dala připnout do vnitř, že se to nosilo společně nebo zvlášť. Mam vyhlídnutou jednu motorkářskou ta stojí jen přes dvě stovky, ale zase nevim jestli neni moc klučičí, tak spíš asi čekám než mi jí někdo vyfoukne, neni na aukci tak bych jí mohla mít hned. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera mi přišla ta mikča jak sem tuhle vyhrála, je pěkná z ní mam radost. A dneska mi jedna pani posílá lacláčky. :grinning:
Dnešní noc docela ušla, ale asi spíš tim že sem spala jako dřevo a dítě mohlo kníkat jak chtělo. Dvakrát sem viděla manžu jak jí šel dát dudlíka, já než se probrala tak byl rychlejší. Až příde z práce tak se ho zeptám kolikrát tam byl doopravdy. :sweat_smile: Chudák vstává do práce a ještě aby v noci vstával ke Káje. No já jí kojila v jedenáct, pak ve tři a pak v sedm. Ráno už tam ale zase kňourala takže sem taky šidila jak divá. Včera sem si tady našla leták od Hippu a mam cuky koupit nějakou kaši na noc. Včera sem jí schválně zvážila jen na osobní váze se mnou takže to neni přesný ale podle toho by to vypadalo že za 14 dní přibrala jen 100 gramů. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Po třetím měsíci k růstovému skoku, to jako že už nebude přibírat tak jako dřív?
17. dub 2008 v 11:05  • Odpověz
Jo míň,i u Toma to pak bylo míň,ale né takhle hodně.Prostě prý 450g je minimum.O kaši taky uvažuju,ale ještě vydržím.Jsem zvědavá co Vám řeknou na čtyřměsíční.Já bych třeba s ní i došla k mudře na převážení,ale zase nechci vypadat jak trubka,když mi řekla,že těch 290 ještě jde,i když je to na spodní hranici.Mě je to vcelku jedno kolik přibere,moc to asi neovlivním.Hlavně ,aby jí to neškodilo.Já si totiž na netu přetla,že neprospívání je až život ohrožující,že jsem to blbec četla. :confounded: My domá máme obyč. váhu,takže tím se nemůžu řídit.Leda bych dojela do práce,tam je digitální váha na poštovní balíky. :sweat_smile: Ale tam jí zase nezvážím nahou a kolegyně by ze mě asi nechápaly. :rolling_eyes:
No kdyby to bylo fakt 100g za 14 dní,tak taky nic moc.Já ten růstový skok pochopila,že ty děti se rychle vytáhnou.Něco v tom smyslu my i doktorka řekla.My povyrostly za ten měsíc o 4cm.

Já ty úpravy těch fotek moc neumim,ale chtěla by jsem se to naučit,ale nemůžu se k tomu dokopat.

Já když malou šidila tu hodinu ráno,tak se teda nerozbečela,ale já už byla asi z toho kníkání podrážděná,tak vstal manža.Já myslela,že jí jde dát dudel a on jí chtěl vzít do obýváku,aby jsem se vyspala.Je teda hodnej to všechna čest,ale hned dostal pucáka,že jenom tímhle bude holku zvykat na nesmysly. :angry: Ještě nakonec budu v noci nosit,ne? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak si šel radši zase lehnout. :grinning:
17. dub 2008 v 11:54  • Odpověz
teď jsem narazila na album hanah 2002 a ta tam těch fotek má plno,právě třeba i s věnováním babičce.Moc se mi to líbí. :wink:
17. dub 2008 v 11:58  • Odpověz
maky, my už na 4 měsíční byli před 14 dny a to měla ten přírustek 600 gramů takže to bylo v pořádku a na další pudem asi až v půl roce. Docela s toho taky začínám chytat nerv, protože Kája furt kňourá, přes den jí krmim už po 2,5 hodinách a spokojená vydrží tak půl hodiny po krmení. Teď je na krmená, válí se tu po mně a pěkně tu hučí a nadává. Oni jsou prý i nějaký homeopatika na kojení, tak co zkusit to?
17. dub 2008 ve 12:45  • Odpověz
No já ty homeopatika mám doma,ale to je na podporu laktace.Ale já si myslím,že mlíka málo nemám.Já myslela,že půjdete na pětiměsíční,my chodíme do půl roku po měsíci.Kňourat Ti nemusí hlady,může to být i období,ty děti se nudí,už je nebaví jen koukat,něco už by podnikaly,ale moc toho neumí.Já fakt nevim.Uvidím kolik bude vážit u té švagrové.Mě se docela nalívají prsa po čaji od Hippu pro kojící.Nebo si to vsugerovávám a už z toho kojení magořim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2008 ve 13:12  • Odpověz
Holky bacha už to takymůžou být zoubky :grinning:
17. dub 2008 ve 13:25  • Odpověz
na pětiměsíční si myslim že asi nepudem, 5 měsíců jí bude za 14 dní a k doktorce jdem až za měsíc na třetí očkování a to nic neřikala že by nám udělala i prohlídku, tak si myslim že pudem až na půlroční. Tak mně se taky zdá že mlíka mam snad dost, ale nevim no, Kája taky pije tak pět až deset minut, víc tomu nedá. Ona kňourá tim stylem že mi příde jako kdyby byla unavená, prostě furt si rukama bere plínu nebo deku co má pod hlavou a dává si to přes obličej, nějak ani nemá snahu si hrát a já už jí bavim asi taky jen chvíli. Prostě tomu nerozumim co se s ní teď děje. :frowning2:
17. dub 2008 ve 13:31  • Odpověz
pavluso, a jak to poznám že to jsou zoubky? Koukala sem jí tam a nepříde mi že by to tam třeba měla nějaký podrážděný. A který rostou jako první?
17. dub 2008 ve 13:32  • Odpověz
Pavli-nestraš :sweat_smile: Kdyby tak ty děti uměly mluvit :grinning:

Marky-to přejde.Jak Ti spí přes den? Fakt si myslím,že pro ty děti je to nuda a až budou akčnější,tak budou kničet míň,víc se zabaví.S Tomem to bylo relativně v pohodě,jak začal válet sudy.Všude se dostal a toho bavil.Mě to bavilo míň,nejvíc ho to zajímalo tam,kde neměl co dělat :sweat_smile: Nějak se mi dnes nechce ven,mám lenoru.Ale musím jí navečer na půl hodinu udrcat.Kdyby už tak spala dvakrát denně a dýl. :wink:
17. dub 2008 ve 13:40  • Odpověz
maky, přes den spí po chvilkách tak po 20 minutách max. na půl hodiny. Kája teď ani moc nechce pást ani se nepřevrací, prostě leží a kňourá.
Mam taky lenoru jako prase a musim nutně nakoupit protože tu nemáme vůbec nic. Takže se musim konečně vykopat, oblíknout nás a vyrazit. :sunglasses:
17. dub 2008 ve 13:44  • Odpověz
No tak v naší lednici by se i myš hlady oběsila. :grinning: Pánové maji naštěstí vařeno a nákup se bude konat zítra.Až odpo a s manžou i Tomem.A ke všemu v pátek,to zase bude odpoledne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dub 2008 ve 13:51  • Odpověz
No já jsem dneska celý den doma- nepracuji ještě ke všemu bez auta takže za chvíli vyrážíme s kočárem aspoň na poštu a nakoupit abychom tady neshníli.
17. dub 2008 v 15:35  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsme se vrátily z nemocnice. Z pondělka na úterý malá začala kašlat, ale nějak podivně tak jsem navštívila dr. a ten nás rovnou z ordinace hnal do nemocnice. Prý zánět hrtanu - zhoršuje se to nejvíc v noci a mohla se udusit. To jsem k dr vůbec nechtěla chodit protože přes den nekašlala, ale měla takový zastřený hlas tak jsem tam jen tak pro jistotu došla a říkala si, že když to nic nebude tak budu za blbce. Když mi řekl o tom dušení tak jsem si děkovala, že jsem šla nevím co by jsme v noci dělali.
Musím dočíst co se tady dělo, teď jdu něco dělat musím vyprat a trošku poklidit i když velkej bordel tu neudělali.
17. dub 2008 v 15:45  • Odpověz
Jejda Mony vždyt je tak malinká no ještě že už jste v pořádku
17. dub 2008 v 16:01  • Odpověz
No Moni,co to slyším?Tak hlavně,že jste v pořádku.U těch miminek člověk nikdy neví,co se může rozjet.Já takhle byla s Tomem v nemocnici v sedmi týdnech.Vím,že to bylo v sobotu a mě se zdálo,že občas zachrčí.Nekašlal ani rýmu neměl.Doktorka v sobotu není,tak jsem volala do lékárny,co by mi poradili,co už mu můžu dát.A tam mi paní řekla,že u takhle malého by bylo lepší ho poslechnout.Tak jsme jeli na pohotovost a tam už se mu to začínalo usazovat na průduškách.Tak jsme tam zůstali a rozjela se mu tam teda megarýma.Když ho tam odsávali,tak jsem tomu nevěřila,kde se to v tak malinkém miminku bere.To byly soply jak u dospěláka při pořádné rýmě.Nakonec mu našli stafylokoka a zůstali jsme tam týden.Naštěstí se to obešlo bez antibiotik.Byl to teda očistec,já ho tam ten týden nosila 24hod denně na rukách po pokoji,protože na chodbu jsme nemohli. :frowning2:
Tak hlavně ať brzy malá jako rybička :slight_smile:
17. dub 2008 v 18:37  • Odpověz
Teda Moni to jsou vjecy, tak hlavně aby už byla malá v pořádku a bylo jí zase dobře. :slight_smile:
Maky, tak já tu váhu včera asi blbě spočítala, odečítala sem to z hlavy. :grinning: Teď sem jí před spanim vážila a má už 6,7 kg takže přírustek by měl být cca 500 gramů. Vážila sem jí teda v dupačkách a s plínou, takže i kdyby to bylo bylo těch 400 gramů tak to je snad v pohodě. Vrtalo mi to hlavou, tak sem se aspoň trochu uklidnila. :wink:
17. dub 2008 ve 20:33  • Odpověz
No Marky Ty jsi se uklidnila,ale mě si teda docela rozhodila :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už aby byla neděle,to pojedu k švagrový :wink:
17. dub 2008 ve 21:04  • Odpověz
No timhle sem se možná uklidnila, nicméně stejně furt nevim proč je teď taková Kňouralka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak Míšu zvaž na osobní váze, že se napřed zvážíš ty a pak se zvážíte spolu, neni to uplně přesný ale skoro to tak vychází. Já taky nemam jinou možnost jak jí zvážit.
17. dub 2008 ve 21:41  • Odpověz
Holky já vás nestíhám vůbec číst sakra :frowning2:.
Od včera tu mám ségru na hlídání, mám totiž naplánováno hodně práce a hlavně úklid půdy, bude se totiž co nevidět dělat nová střecha, to bude zase bordelu, my se z toho nevyhrabem, nedávno byl binec po kuchyni a teď to bude nanovo....béé

Moni - teda to je něco, hlavně že jste už doma a zdravý. To je dobře, že jsi šla k dr., když jsi měla podezření, že s ní něco není v pořádku. Já taky Marečka pořád pozoruju, jestli se chová stejně nebo ne. Někdy se mi stane, že se tak ublinkne, že se z toho až zakucká (anebo i bez ublinknutí, prostě jako by mu zaskočilo), to pak mám vždycky strach, protože to vypadá jako že se nemůže nadechnout.
A po ránu se mi zdá, že u kojení hlasitěji dýchá nosem jako by měl rýmu, tak jsem zkusila odsát, ale nic z něj nešlo. Holky jak poznám, že je to ta pravá rýma a že mám začít odsávat, musí mu to už téct z nosu nebo podle toho, jak dýchá? A jak dlouho odsáváte tou odsavačkou na vysavač?

Makyb - mně se ten digiscrapbook taky moc líbí, chtěla bych se to taky naučit, na koňovi je o tom myslim i diskuze s různýma odkazama na jiné www stránky, ale bohužel na to nějak nemám čas :unamused: .

Jak jste psali o tý holčině z Jist., co rodila doma, tak my se to dozvěděli v sobotu na vítání občánků, protože tam s námi byl jeden pár s klučíkem a to byli tý holčiny švára se švagrovou. Nevim tedy, který přesně den porodila, ale minulé úterý jsme zrovna přímo s ní s kamarádkou v Jist. ještě mluvili a to vypadala v pohodě jako by se na porod vůbec nechystala :slight_smile:

Pavli - supr fotečky pod vodou, už se těšim, až za "pár" měsíců taky vyrazíme plavat.
17. dub 2008 ve 22:23  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Marky,ale já nemám digitální,jenom obyč a ještě starou,takže to je fakt hodně orientační.
Ale teď mi pije lepší.Na kojencích je diskuse.."bojkot kojení ve dne"...a to přesne mi Michalka dělala po tom třetím měsíci.Tak si myslím,že i tím málo přibrala.
Jinak včera jsem zkoušela upravovat fotky v tom programu jak jsi mi poradila,ale vůbec s tím teda neumím.A na žehličku jsem teda nenarazila,ale je pravda,že jsem u toho byla chvilku.Chce to všechno čas a trpělivost.To moc nemám :sweat_smile:
O tom discrapbooku je diskuse i na MMB,zkoušela jsem včera stáhnout nějaký program,který tam radí a nezdařilo se mi,tak jsem asi něco dělala blbě.
Ale v tom programu co teda teď mám,tak jsou i ty obálky a jde tam přidat text,to je taky hezký. :wink:

Seri-já odsávám normální odávačkou,kterou připojím na vysavač.Ucpu trubici hadrem,šoupnu tam ten konec a další do nosíku.Stačí chvilička a hned by jsi měla odsát,pokud by tam něco měl.Z nosu mu téct nutně nemusí a po ránu i já někdy mám ucpaný nos a nemám rýmu,tak třeba proto hlasitěji Mareček dýchá.A taky po ránu Ti asi víc teče mléko,tak třeba nestíhá a proto víc funí.Já zatim odsávala jen dvakrát,ale rýmu neměla,jen asi ten ucpaný nosík.
Jinak včera jsem si psala s Jelenem,nechápe jak jsem se to dozvěděla :grinning: Prý to ještě nikomu moc neříkali.Měla jsem cukání mu to říct,ale nechala jsem ho v nevědomosti.Třeba mi ještě někdy doneseš nějaký novinky od mamky z práce :sweat_smile: A prý se na mateřské nudím,když ležim na netu.Tak jsem mu písla,že tak za rok si o té nudě pokecáme :grinning: Čekají to začátkem listopadu.A je tedy dost drzej,protože mi posílal přání k narozkám a oslovil mě "babčo",neřád jeden.Já jsem mladá holka přece. :sweat_smile:
Tak já dnes vařim gulášek a musim makat.Zítra jede manža s Tomem na Šumavu,tak ať tady mám veget.Měla jsem jet taky,ale to by malá byla tak asi čtyři hodiny ve vajíčku a to se mi zdá dost.
18. dub 2008 v 06:41  • Odpověz
maky, tak to jo na obyč váze by to asi bylo víc nepřesný. :slight_smile: V tom Zoneru je ta žehlička když si otevřeš fotku tak vlevo máš pak malý ikonky a je tam malá žehlička. Taky je tam takový oko, jakože si tim můžeš změnit ty červený oči. Jo na ty obálky sem včera taky narazila, ani sem pořádně nevěděla co tam vše je. :wink:
Seri, já odsávám odsavačkou na vysavač a kdyby měl rýmu to bys asi poznala. Kája když měla rýmu tak sem musela odsávat furt a furt bylo co. A pak už mi to připadalo že jí to tahám až z paty. Teď jí tak jednou denně odsaju "holuby" ale ty potvory tam docela drží, a nechtěji se kolikrát pustit. :grinning:
Tak gulášek sem vařila včera, protože manža je dnes doma tak aby bylo i na dnešek a nemusela sem dneska stát u plotny. Chceme jet někam nakoupit a přemýšlim kam to bude nejlepší. Potřebuju nakoupit do zásoby pleny už se mi zásoby tenčí.
18. dub 2008 v 09:48  • Odpověz
Tak gulášek hotov,převlečené postele,uklizeno a odšlapáno :slight_smile: Dnes jsem žena činu,doháním asi tu včerejší lenoru :sweat_smile: A teď tady mám berunku na klíně a musím nabrat síly na odpoledne,jedem totiž taky nakoupit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže od včera chodím po baráku a píšu na papír možný i nemožný,to se zase bude s peněženky kouřit :sunglasses: Všude jezdím sama,tak dnes musím využít toho,že jede manža.Mě to nakupování nějak zmáhá,hlavně když musím tahat to vajíčko. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Marky o koupi lepší váhy hodně dlouho mluvim,ale já bych pak na ní pořád stála,tak nechvátám. :grinning: A podle toho našeho zázraku jsem já zhubla a Michalka přibrala.Bylo by to hezký,ale na to není spoleh.
Pleny vozím z Tesca,mě fakt vyhovujou.Při Tomovi jsme je vozili z Makra,ale tam tak často nejezdíme.Ale zítra se tam manža asi zastaví cestou na tu Šumavu.
Tak Michalka se mi tu krásně vyprděla :sunglasses: a teď mi cucá ruku,nějak divoce,tak jí jdu naprat pupendo,ať máme ty přírůstky. :wink:
18. dub 2008 v 11:45  • Odpověz
Marky-vidíš já si těch ikon ani nevšimla :sweat_smile: Ale já teda na té fotce žádnou změnu nevidím.Stačí na to kliknout nebo tam mám něco nastavit?Já jen to vyhlazení zvýšila na deset :grinning: Pak tu fotku zavřu? Nebo to musím nějak potvrdit? No ještě,že tě tady mám :wink:
18. dub 2008 ve 12:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.