• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
jo to triko je pro mně, je to emko, tak snad mi bude dobře a nebude mi z něj čumět pupek. No nejsem soutěživý typ, tohle sem to tam prostě jen přidala a věděla sem že ráno kdy bude konec aukce budu stejně ještě spát takže se nebudu z nikym přetahovat, tolik mi na něm zase nezáleželo. Nějaký gaťky bych taky brala ale to mam přes net docela strach že by mi blbě seděli. :slight_smile:
Hele s těma příkrmama můžeš klidně začít o 14 dní dřív než my, aspoň mi pak budeš radit co a jak. Ono to vlastně vychází ukončený půl rok na konec června. No nejradši bych začala taky dřív, protože koncem června máme o víkendech nějaký akce.
Mam tu Káju na klíně a píšu jednou rukou a druhou mi drží a ožužlává :grinning:
25. dub 2008 ve 14:22  • Odpověz
Marky-Vám bude půl roku na konci května,já dřív než vy začít nemůžu,protože vy jste starší a to už by bylo o hodně dřív.Teď jsem vůbec nemohla dpočítat,jak mám starý dítě :grinning:
25. dub 2008 ve 14:30  • Odpověz
Holky já vám přemýšlím kdy jsem začala s příkrmama ale asi o něco dřív, kvůli tomu kakání.
25. dub 2008 ve 14:41  • Odpověz
Mareček moc děkuje za přáníčka a pusinky :slight_smile:
A to dneska máme i s manžou výročí - 10 let !!! :sunglasses: Dostala jsem kytičku, no a ještě nás čeká někdy véča, ale to až bude hlídání, možná to vyjde až po střeše.....škoda, já bych vyrazila už dneska.

Holky to já jsem dost soutěživý typ, hodně na těch aukcích ulítávám, ale v rámci mezí, zase to nepřehánim, abych si koupila něco hodně drahýho, to fakt ne. Já mám ráda i soutěže v časopisích, na rádiu, atd...občas se mi povede i něco vyhrát :wink: -

Dneska počasí děs, ani na prochajdu to neni. Ráno jsme strávili v Táboře, byli jsme něco pokoupit a pak v Hypernově. Zítra se chystám jet podívat kamarádce na svatbu, pojedu i s Márou, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Kéž by se alespoň oteplilo.
25. dub 2008 v 15:21  • Odpověz
maky, začíná se ale přikrmovat až po ukončeném půlroku ne? Takže to je až od konce června, od 7 měsíců. Pochopila sem to dobře ne?
Seri, zítra by snad mělo být pěkně :wink:
25. dub 2008 v 16:19  • Odpověz
Ahoj holky,
včera nás počasí nalákalo a dneskka to zase stojí za houby, ale četla jsem, že zítra by snad mělo být líp. To je dobře protože se chystáme k babičce, vlastně prababičce, tak aby jsme mohli jít i ven a nedřepět doma.
Seri přidáváme se ke gratulacím Marečkovi k svátku a přidáváme i pusinku mírně uslintanou. Našla ruku a už se trefí i do pusy, tak je celá oslintaná. Nutrilon máme normální, měla jsem z toho strach, protože Kristýnu jsem krmila Sunarem a ta byla schopná ublinkávat i hodinu po krmení. Už máme zase pěstičku v pusině, stíhá u toho ještě povídat.
Makyb sociálka mě čeká taky, mám se teda obrnit trpělivostí? Někdy to tam stojí opravdu za to, byla jsem tam nějak loni než Kristýna šla do školy zeptat se ohledně pastelkovného a paní mě tak nas...., že jsem se o tom musela podělit s mamkou po telefonu a tak jsem se rozjela až se po mě lidi otáčeli.
Holky já mám dneska nechucus pracus ani oběd jsem nevařila, ještě že přítel uvařil jinak by jsme pošli hlady. Kristýna si hrála na kosmetický salon tak mě namatlala hubu, že být čarodějnice už dneska tak už jsem upálená ani večera se nedočkám. Teď mě pekelně pálí oči i huba, nevím co na mě použila. Jdu aspoň oškrábat a uvařit brambory ať jsem nějak užitečná.
25. dub 2008 v 16:40  • Odpověz
Marky nám je půl roku 16.června a Vám teda dřív,tak je to konec května,ne?A když já začnu o 14dní dřív,tak to je začátek června.Počítám to tu na prstech jak trubka,je to honička napočítat do šesti :grinning:

Já teda doufám,že zítra bude líp.Přesně jak jsem předpokládala,malá spala odpol. půl hodinu,ona snad spolkla budíka nebo co :sweat_smile: A za tu hodinu venku jsem slušně zmrzla,takže už piju druhý čaj.Michalce určitě zamrzla i potrava,tak ať to do koupání povolí.Teď tu na mě ječí.Naučila se totiž pištět :wink: navíc dřív jí stačilo na mě koukat,za to teď už na ní musím mluvit.Tak už trénuju první říkanky,naštěstí je nenáročná-od rána jedem Pec nám spadla a Já do lesa nepojedu :grinning:

Moni-Kudrlenka shání někoho,kdo by jí nalíčil na svatbu.Tak kdyby měla Krystýnka čas,mohla by si přivydělat :wink:

Mě na sociálce naštvali prvně.Ale kdykoliv jsem tam něco vyřizovala,tak mi něco chybělo a to i přesto,že jsem se dopředu informovala telefonicky.Hlavně,že tam bylo hafo cikánů/omlouvám se za rasismus,snad nikoho neurážim/.Zrovna vedle jiná ženská takovýho občana měla,chlap si na ní otvíral hubu a paní byla náramně úslužná.Jenom jednou si dovolila říct,prosím vás nekřičte na mě.To neměla dělat,pak už ani nedutala a jenom klepala klávesnice.Ty ženský obdivuju,je to hrozná práce.Všichni maji málo a hlavně ti,co dělat stejně nebudou. :confounded:
Teď se Michalka poškrábala jak divoká kočka a to jsem jí dnes stříhala nehty,tak jí to jdu ještě jednou přejet :unamused:
25. dub 2008 v 17:41  • Odpověz
Makyb na sociálku si taky nemůžu moc stěžovat, tenkrát mě taky naštvala prvně,ale teda fest. Nakrkla mě způsobem jakým mi odpovídala, takovej styl jako " co otravuješ když na to nemáš nárok" . Mě o ty jejich dvě stovky nebo kolik mi dají přídavků nejde, ale jde o princip. Cikáni se válí doma dětí jako much (taky se omlouvám za rasismus), ale je fakt, že není cikán jako cikán.Ty dřeš jak vůl a když někam přijdeš tak koukají jako, že stát ždímeš. Nevím jestli to vyznělo tak jak jsem chtěla abyste si o mě nemyslely nějaké nepřístojnosti :astonished: . Přesně jak jsi psala ti co nedělají tak mají pořád málo.
Zrovna minulý týden jsem počítala čaje od ukončeného druhého měsíce je začátek třetího, jestli se nepletu a pochopila jsem to dobře. Na to, že mám druhý dítě v tom nějak plavu.
S tím líčením se musím s Kudrlenkou domluvit byla by nejlépe nalíčená nevěsta jakou kdy kdo viděl :wink: .
25. dub 2008 v 18:23  • Odpověz
Moni-já mám spolužačku,která se rozvedla a má trojčata :rolling_eyes: Jednou byla u mě v práci a líčila mi podmínky jejího života.Normálně jsem bulela,fakt neštěstí.Na sociálce s ní jednali jak s odpadkama.A to její bývalý je totální kretén,hádal se s ní i o nočníky,protože on je platil :angry: Fakt je to nespravedlivý.Na jedný starně je máma,která by dětem dopřála vše a nemůže.A na druhý straně je spoustu rodičů,kteří si na sociálce vydupou první poslední a utratí to pro své vlastní potřeby/chlast,cigára atd/.Já vím,že to nejde posuzovat všeobecně,ale kdo by hlídal každou rodinu :confused: Mělo by to být založené na svědomí těch dotyčných,ale to je scifi :angry: Normální člověk ani neví na co vše má ze zákona právo a nárok.A ti rádoby sociálně slabší znají paragrafy líp než ten,kdo je k tomu kompetentní.Ale to není nic nového.Jen mě to sere :angry:
A ještě,že se vracím,když jsem měla před porodem,tak jsme měli sraz ze školy a tahle holka od těch trojčat,mi tam řekla,že mi závidí,že mám takhle děti a můžu si je užít.Ona to nepoznala,jenom starosti.Ale je to moc hodná holka,staví se k tomu fakt jak hrdinka.ˇJe ráda,že děti jsou především zdravé a že je vůbec má.Sice měla nějakou tu opatrovnici od obce,ale jinak na vše sama.A dnes už má děti ve škole.Táta selhal i jako víkendový :angry: Takže člověk nadává a fňuká,ale tohle by jsem asi nezvládla.A to nemá ani podporu rodičů,jsou rozvedení a zázemí žádný :frowning2:
25. dub 2008 v 19:19  • Odpověz
maky, mi si furt nějak nerozumíme. Půl roku Míše bude 16. června ale příkrmy píšou od ukončeného šestého měsíce, ne od začátku 6.měsíce, takže Míša bude mít ukončený šestý měsíc 16. července. Co jsou příkrmy od ukončeného 4.měsíce ty by už mohla začít jíst 16. května. :slight_smile:
Jo s těma cikánama a nemakačenkama máte svatou pravdu, normální člověk fakt neví na co vše má nárok a oni ty zákony kolem sociálních dávek maji zmáknutý na jedničku, přitom neuměji kolikrát ani do pěti počítat.
Ta tvoje spolužačka teda chudák ženská a ještě když má chlapa vola tak tuplem. Jo kdyby tohle člověk mohl tušit předem co se z něj vyklube za blbce tak by se s nim nikdy nezahodil. :confounded:
25. dub 2008 ve 20:40  • Odpověz
Makyb přesně tohle je ten případ kterej by měl být posuzován jinak. Teda chudák holka ještě když nemáš zázemí ani ve vlastní rodině tak to stojí za prd. I když děti jsou dobrej hnací motor a kvůli nim zvládneš a vydržíš nemožný. S cikánama je sraního aby si náhodou nestěžovali na diskriminaci a rasismus, když tam jde někdo kdo ty dávky fakt potřebuje tak s ním jednají jako s póvlem. Já se možná předtím i blbě vyjádřila. Tuhle práci bych dělat nechtěla, ty úřednice za to co si vláda vymyslí nemůžou.
25. dub 2008 ve 21:14  • Odpověz
Hele holky co jsem našla, maji tam krásný věci do pokojíčků a hlavně ty sedátka ve tvaru zvířátek.
http://www.mimishop.cz/ellenshop/katalog.php?strana=1&typ=61
25. dub 2008 ve 21:52  • Odpověz
Marky já Ti rozumím,ale já myslím,že ukončený šestý měsíc máme toho 16 června.Začínám se už potit,aby jsem Ti nepsala nějaký nesmysly,ale tak já to počítám.
16.1.-1měsíc
16.2.-2měsíc
16.3.-3měsíc
16.4.-4měsíc
16.5-5měsíc
16.6.-6měsíc ukončený

Jak to počítáš Ty?
25. dub 2008 ve 21:53  • Odpověz
Marky jestli bude Míše půl roku 16. června od od 17. června máte ukončený šestý měsíc a jedete sedmý takže můžete příkrmy. Teda tak jsem to jela já. A ppodle mě to tak je jinak bych to nechápala.
Kájina je 6.3. takže od 7.9 jsme mohli najet na stravu od ukončeného 6 měsíce.
26. dub 2008 v 07:08  • Odpověz
Ahoj holky,
teda teď v tom mám hokej. Malý byli včera dva měsíce tak už může čaj od ukončeného druhého? Nebo až za měsíc? Ale asi máte pravdu, teď vlastně ukončila druhý a začíná třetí, tak 25.5. bude mít ukončenej třetí měsíc. Chápu to dobře? Teda je to fuška celá jsem se orosila takhle poránu.
Dneska nám taťka rozhodil režim, už jsme na najížděli na nějakou pravidelnost. Taťka neumí šidit tak jí vytáhl dřív, ale v dobrém úmyslu si povídat, malá zřejmě ten dobrý úmysl nepochopila a začala řvát jak tur. No nic tak snad to dneska přežijem, zítra jde do práce tak nám do toho nebude kecat :sweat_smile: .
26. dub 2008 v 07:36  • Odpověz
autor
moni a ty nekojíš že chceš dávat čaj? já začala až v 6,5 měsících. a oni prodávají čaje od 2 měsíce? pochopila jsi to správně, ve 2 měsících máš ukončený 2 měsíc
26. dub 2008 v 09:50  • Odpověz
Leno prodávají čaje dokonce od druhého týdne a já kojila a stejně jsem dávala fenyklový na prdíky, malá na ně tak trpěla že jsem se snažila vyzkoušet všechno.
Mony pochopila jsi to dobře teď už ho může najeli jste na třetí měsíc :grinning:
26. dub 2008 ve 13:42  • Odpověz
No koukám,že počítání ukončeného měsíce je teda matematika :grinning:
Já si ještě vzala k ruce Tomův očkovací průkaz.3.2. mu bylo půl roku a 31.1. jsme byli na půlroční a jako stravu tam má uvedeno MM a zeleninové polévky,takže jsem taky začala dřív.A to jsem mu začala dávat až když mi mudra řekla.Jo a ve čtyřech měsících měl 9200g a v půl roce 9970g.takže za dva měsíce přibral 770g,což by za měsíc bylo 385g.A to taky není těch "tabulkových" 450g.Takže i u Michalky ten menší přírůstek je snad v pohodě.Jo a v osmi měsících měl 10330g,takže za dva měsíce nabral už jen 360g.Takže se nám to pak hodně zbrzdilo.Já se na příkrmy docela těším.U Toma mi to kojení nějak nevadilo.Teď mi to taky nějak nevadí,ale bojujeme za každou minutu strávenou u prsa a to je fakt o nervy.Teď je to už alespoň lepší než před měsícem.Takže se fakt těším až nebudu jen dojnice :grinning: Už jsem i klidnější,že teď už to nějak doklepu. :wink:
Marky-otáčí se Ti Kája?Já v tom očkovacím p. právě vyčetla,že Tom se otáčel ve 4.měsících a naše berunka to má jaksi na háku :sweat_smile: Nějak to neřeším,ale tuhle jsem nakoukla do prosincovek a tam se skoro všichni otáčí :confused: My máme pořád jen ty boky :unamused: A začínám na ní pozorovat,že to ležení je docela nuda. :wink: Navíc už vydrží dýl bdít,tak je to pak docela dlouhý.Pro mě teda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak já za chvíli půjdu ven,a musím umýt vabkou zámkovku.Pořád nám se lítaj vrabčáci a vše po....Ani různý odhánědla nepomáhaji,leda by jsme je stříleli.Ale to by nás nějací ochránci mohli zažalovat :grinning:

Marky ty sedátka jsou fakt hezký,ale my už do pokoje musíme počítat se dvěma postelema,dva stoly a tolik místa tam zas není.Nábytek jsme si nechali udělat na míru a stoly budeme mít asi do "elka".Navíc Tomášek by remcal,že takový křesílko neměl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a mě se pro holčičku docela líbila Klárka a ještě,že na to manžel nepřistoupil.Tom říká Krála a Králka.Nikdy jsme problémy s mluvením neměli a nakonec by ségře říkal krávo. :grinning: zlatá Michalka :wink:
26. dub 2008 ve 14:08  • Odpověz
Makyb sem se nasmála při popisu vybírání jména :grinning:
26. dub 2008 v 15:18  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
Před hoďkou jsem se vrátila ze srazu ze zdrávky, letos máme 10 let od matury, tak jsem čekala v jak velkém počtu se sejdeme,když je to kulaté a bylo nás jen 9 a náš třídní profesor a jedna učitelka. Tak jsem docela zklamaná, jsem čekala větší účast :confounded: Ale jinak to bylo moc fajn, pěkně jsme poklábosili a zavzpomínali :dizzy_face:

Ve čtvrtek jsme byli celý den v Praze, pěkně jsme si to užili, počasí nám přálo. Na kyčlích jsme dopadli jako minule- pořád nemáme jadírka, takže za 2 měsíce opět kontrola, ale už v Táboře. Kam holky chodíte??? A bych se pak objednala.

Makyb: s otáčením na bříško buď v klidu....Čenda se otočil až týden před půl rokem, trvalo mu to, ale pak ty pokroky vzal pěkně z rychlíku :grinning: Všechno je nějak moc zrychlené, tabulkově se má otočit na bříško v 6. měsících a z břicha na záda v 7 měsících. Každé dítě jiné :wink:

O tom "od ukončeného x. měsíce.... na tom jsme se taky na říjnovkách taky nemohly shodnout :grinning: Ale já to beru (jako většina), že ukončený měsíc např. pátý je v den, kdy je malému 5 měsíců. Když se narodí, tak počítáme, že je mu týden, dva, 3, 4. a když je mu 1. měsíc, tak logicky ukončil 1. měsíc :wink:
Já začala s příkrmy taky dříve, kaši jsem začala dávat večer před spaním někdy po 5. měsíci a zeleninu v 5 a půl. Ovoce měsíc po zelenině, teď jedeme už asi 3 týdny jogurt. Vždycky jsem to zavedla po poradě s dr. :wink: Myslím si, že týden sem týden tam už nehraje roli :wink: Dneska jsem mu koupila sušenky,když se mu klubou ty zoubky,tak aby si obrušoval dásničky.

Jinak ty zoubky už jsou na spadnutí. V noci spí dost neklidně. Ze čt na pátek se budil po 2 hodinkách, na což teda nejsem vůbec zvyklá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale prso dostal jen jednou, podruhé jsem ho chovala, chlácholila, přebalila, natřela dásničky Calgelem a vrátila do postýlky a usnul. Včera jsem mu dala na noc Nurofen a noc byla lepší, sice se vzbudil asi okolo 1, ale manža to zvládnul a ani prso se nekonalo, až ráno v 6. Tak jsem se krásně vyspala :dizzy_face: Uvidíme dnešní noc, Nurofen jsem nedávala, až jestli se bude budit. Proč jen jsou s těma zubama taková trápení, bolí když rostou,bolí, kdyžse musí vytrhnout... :confounded:

Jinak ještě k těm čajům... Čenda vůbec nechce jinou tekutinu než mlíko, ale jak už víc přikrmuji, tak bych ráda, aby vypil i čajík, bojím se, aby neměl málo tekutin ( a ještě k tomu, že teď hodně kaká k těm zoubkům). Čaj do něj nedostanu ani náhodu, občas mi vypije trošku šťávičky naředěné s vodou). Včera jsme mu udělala ten malinový drink od Sunárku a taky nee :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jéjé, to jsem se rozjela s tím psaním. Tak radši končím. Snad se sem zase brzo dostanu. Papa :slight_smile:
26. dub 2008 ve 23:43  • Odpověz
Nikitko to se vás moc nesešlo co? Hele a co zkusit normální obyčejnou vodu??? No a zoubky to je dílo u nás na mazání nic nepomáhalo jen trochu panadol když bylo nejhůř :frowning2:
27. dub 2008 v 08:33  • Odpověz
Teda holky tak to se s toho picnu, neřikejte mi že ten ukončený měsíc chápu teda blbě, to by pak znamenalo že už můžu začít přikrmovat za měsíc. Až pudem za 14 dní na očkování tak se na to musim zeptat doktorky.
maky, Kája se mi otáčí, někdy je docela v klidu a někdy se otáčí furt, hlavně sem zjistila že když jí mam na tý hrací dece tak tam si asi připadá taková uzavřená takže tam moc necvičí, ale teď sem jí začala dávat jen na deku a kolem hračky a to třeba včera byla ze zad na břicho přetočená každou chvíli. Dneska tomu moc nedá, protože jsme byli na návštěvě a byla skoro celý den venku, takže teď sem jí dala na deku a spíš už kňourá. Ale někdy jí třeba nechám v obýváku a přídu se na ní podivat a koukám že je v uplně jiný pozici než byla. :slight_smile: No ale každý dítě to má prostě jinak tyhle věci. Hlavně na prosincovkách mi přídou někdy až moc napřed, tuhle když sem tam četla že ta jedna už zkouší malou dávat na nočník, asi zkouší tu bezplenkovou metodu, tak mi to přišlo trochu divný. Mně se dneska ráno Kája tak zesrala, že sem nevěděla jak jí to bodýčko mám sundat aby to neměla všude, pak sem jí stejně musela dát pod sprchu. :grinning:
Jinak dneska mně psi zase nasrali, přišli jsme z návštěvy a na zahradě roztahaný prádlo co sem měla na šnůře a ta pěkná deka ze včeličkou a moje kaťata od pyžama byli roškubaný na kusy. Bych vraždila.
27. dub 2008 v 18:04  • Odpověz
Marky tak to bych fakt asi vraždila. My se ted vrátili z pouti byli jsme na chvilku v Ratihorách a nějak jsme se tam zasekli. :grinning:
27. dub 2008 v 18:24  • Odpověz
Tohle jsem našla na kojeni.net, tak máte s tim ukončenym měsíce pravdu. Se s toho picnu, už za měsíc a já vůbec na to nejsem připravená a nevim japato budu dělat :grinning:

dotaz: jdu na radu, neustále se nemůžeme dohodnout, kdy má mimi ukončený 4. měsíc. Je to v den, kdy mu jsou 4 měsíce, nebo až když ten 4. ukončí a je mu 5 měsíců.

odpověď: Zendýsko, ukončené 4 měsíce dítě má přesně 4 měsíce od porodu, tzn., dítě narozené 1.4. má ukončené 4 měsíce 31.7. Pátý měsíce jeho života začíná dnem 1.8.
Asi narážíš na začátek příkrmů, že? Ale v dnešní době se i u uměle živených dětí preferuje směřovat začátek příkrmů k ukončeným 6 měsícům, protože trávící trakt šestiměsíčního dítěte je na pevnou stravu lépe připraven. 4 měsíční prcek by ještě měl být plně na mléku, ať už mateřském či umělém. U uměle živených dětí je možný přídavek čaje, ale ostatní příkrmy začít zaváděte také až po 6. měsíci. Samozřejmě - pokud není indikace k dřívějšímu začátku, neprospívající dítě atd. Ale dříve než v ukončených 5 měsících bych nezačínala.
27. dub 2008 v 18:31  • Odpověz
Marky to zvládneš když jsem to zvládla já takový poleno a jak Kája krásně všechno baští
27. dub 2008 v 19:20  • Odpověz
No Marky,tak to by jsem teda s pesanama dlooooouho nemluvila :unamused: Neřádi,jenže oni pak hodí ty svý kukadla,co?A je po vzteku :confounded:

No tak to je Kája šikula,no my se snad taky dočkáme.A jak dlouho se takhle přetáčí?Já se právě snažím jí taky dávat na deku a okolo hračky,je pořád na bocích a točí se dokola :sweat_smile: Je fakt,že každé mrně to má jinak.A o tom nočníku jsem tam taky četla a já teda nechci nikomu brát iluze nebo někomu cpát svý názory,ale je to pěkná kravina.A vůbec mi tam někdy fakt přijdou úpně někde jinde :confused: Jako neříkám,člověk se má pořád co učit,ale já si tedy někdy přijdu jak mimozemšťan,který to první dítě snad nikdy neměl :cry: Upřímně,znám teda lepší diskuse.Třeba tady :grinning: :grinning: :wink:
No tak nakonec se v těch ukončených a neukončených měsících shodnem a začneme třeba tak nějak podobně a pak si budem dávat info.A ani se nepřipravuj,do toho vpluješ automaticky,uvidíš.Já u Toma měla výhodu,že švagrovky měly holky o dva a tři měsíce starší.Takže jsem se vezla s nima :slight_smile:

Niky-mě Tom taky jiný tekutiny odmítal.Ani už si nepamatuju kdy se to zlomilo.Spíš blíž k tomu roku,to bylo léto,tak asi fakt žíža přišla.Jinak to byl boj.Vyzkoušeli jsme všechno možný a pak to fakt přišlo samo :wink:
Na srazu Vás teda fakt moc nebylo,my měli po deseti letech od maturity loni a byli jsme skoro všichni.moc se mi nechtělo,měla jsem zrovna blicí období-začátek těhu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nakonec jsem to překonala a bylo to fajn.A ze základky jsme měli sraz před mým porodem a tam jsem si to teda užila,ani jsem to nečekala.Natlemila jsem se tam na hodně dlouho :sunglasses: Tak doufám,že teď už mě čekají jen srazy,kde se i napiju něčeho jinýho než vody :wink:

Jsem sama doma,tak jdu na MMB.Mám tam v merku aukcičku,ale končí až zítra.Zatím vyhrávám :grinning:
27. dub 2008 ve 20:46  • Odpověz
no psiska jsou pěkný sviňáci, sem vzala klacek že jim nařežu prdel, tak tomu mladšímu jsem jich pár střihla ale ten starší přede mnou uskakoval a vyloženě se mi smál do ksichtu. To víže sem s nima nemluvila, jenže oni se začnou vnucovat a to furt nejde s nima nemluvit. :sweat_smile:
Jak dlouho se Kája přetáčí, myslim že prvně to udělala na pondělí velikonoční, protože tu byli oboje naše rodiče a kecali jsme a ona furt zvedala nohy nahoru a občas se převalila na bok a pak najednou koukám a ona šup a byla ze zad na břiše. Takže už měsíc. Ale je to jak kdy a taky sem zjistila že asi záleží co má na sobě, v čem se může líp hejbat, že když má punčochy tak to cvičí nejvíc. :grinning: Teď kňourala, tak sem jí šla dát dudlíka a chtěla sem jí v postýlce posunout kousek dolu a jak sem odhrnula peřinu tak ona nohy uplně ve vzduchu a tlemila se na mně. :grinning:
To máš pravdu že lepší diskuse je tady a mam stejný názor že občas jsou tam uplně někde jinde, taky občas nechápu. Někdy mi příde že ten vývoj a krmení chtěji hrozně urychlit, že chtěji být hrozně napřed.
Jo Pavluso snad to přikrmování zvládnu, nic jinýho mi nezbyde. :slight_smile: Ale prostě nerozumim tomu, jako když teda začnu přidávat zeleninu a budu jí dávat na oběd, tak jestli když teď ve dne kojim po třech hodinách, budu normálně furt kojit po třech hodinách? A jen místo poledního kojení dám teda zeleninu a ještě jí dokojím nebo ne? Jo a dělali jste si ty příkrmy doma a nebo jste je radši kupovali?

Srazy, já měla loni na podzim sraz ze střední druhý od školy, ten první jsme měli hned nějak po matuře a tenhle až po nějakých 12 letech. Ale bylo to skvělý, všichni taky nepřišli, ale jinak to tam teda hučelo jak v úle a měli jsme si co říct. A srazy ze základky máme každý rok, ale účast hodně malá, teď sme zrovna měli jeden minulou sobotu a tam přišlo 6 lidí, tentokrát sem teda vynechala i já.
27. dub 2008 ve 21:24  • Odpověz
marky-jo já v poledne místo kojení dala zeleninu,pak jsem dokojila.Když to snězené množství bylo větší,tak už jsme nekojil.Ze začátku to bylo jen takové koštování :wink: a normálně jí budeš kojit,já jsem asi divná,ale já jsem nikdy nekoupila skleničku :sweat_smile: Mě to ani nenapadlo.Tedy ovoný přesnídávky ty jo,ale jen na cestovámí a tak.ale ty zeleninový jen doma avůbec si to nepatuju.Nejdřív mrkev,pak jsem přidávala bramboru,pak maso,pak i jiné zeleniny.No nebo jsem to dělala jinak :confused: :grinning: Pak po čase ovoce a pak jogurty.Takhle to vypadá jednoduše,ale je to jen takové mé zkreslené vzpomínaní.Za nějaký čas jsme měli dopol ovoce na sváču,pak oběd,odpol jogurt,večer kaši a nějaké to kójo.Jo a ráno jsme kojili :wink:

Add po deseti od matury né proto,že jsem tak mladá,já byla v devítce :wink: a ze střední ho máme docela často a ještě se scházíme parta z intru,to je vždy dobrá akce.A ze základky jsme ho měli prvně po patnácti :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem zvědavá,jestli to ještě dáme dohromady.Nebo zase za patnác? To už by tam mohla být nějaká babička? :sweat_smile:
27. dub 2008 ve 21:43  • Odpověz
Marky já první koupila první lžičku květák otevřela jsem to smrdělo to a vyhodila jsem to :confounded: občas něco koupím ale víc doma vařím, v létě jsem si nadělala i přesnídávky ovocné ale ty už všechny snědla a kupujeme.
Začala jsem mrkví, pak mrkev brambora atd.
Nejdřív jsme dokojovali a kojili skoro stejně a pak už jí stačilo jen jídlo na noc jsme dávali kaši jestli nebude líp spát a ani náhodou, jenže v tu dobu jsme se přestěhovali a z mého miminka, které se budilo 1-2x za noc to bylo snad 10x a třeba půlhodinový pláč do té dobyjsem to neznala.
Jogurtíky jsme začali až o něco dýl.
No před měsícem jsme zkončili s kojením ale púoslední dobou jsme kojili jen ráno
28. dub 2008 v 07:09  • Odpověz
Ahoj děvčátka, napůl dočítám co jste naklábosily.
Já nemám o víkendu možnost dostat se na počítač, jelikož je většinou obsazen :unamused: , ale v sobotu večer, jsem vyhrála jednu aukcičku na MMB :slight_smile: a už tam radši chodit nebudu.

Jinak s tim ukončenym měsícem je to tak, že druhý den po dosaženém třeba 5. měsíci je prostě ukončený 5. Tak to chápu já a taky jsem to četla. Já se teda podle toho řídim.

Příkrmy si taky dělám doma. První jsem mu dala týden před 6. měsícem a uvařila jsem mu mrkvičku. Náramně mu to chutnalo tak druhý den, jsem mu do toho hodila kousek brambory. Pak jsem zkusila květák s mrkví a v neděli jsem mu uvařila trochu rýže s mrkví. No a tuhle vlastně vývar s kousku kuřecího a masíko s mrkví jsem mu rozmixovala. Taky jsem zkoušela ze skleničky, ale to kupuju jen na zpestření, třeba špenát nebo brokolici. Teď mi kravne a nechce banán ani kaši. K pití jsem mu dala čaj Leros, když měl horečky, ale fakt jen malinko a teď mu občas dám trochu kojenecký vody do flašky, jenže pán chce pít sám, tak mu musim koupit hrneček, aby mu to nevytékálo všude po ksichtíku.

Danýsek se přetáčí asi od konce 3. měsíce, ale holčička kamarádky je jí 6 měs. se taky nechce přetáčet, takže si myslim, že máte ještě čásek.

Dneska po dlouhý době s námi spal přítel v pokoji a malej se vzbudil 2 x , takže si musí myslet, že jsem ženská prolhaná :slight_smile: a že mu kecám, když k němu vstávám i 6 x a více.

Marky - přímo chápu rozčílení nad psiskama, protože u nás to vypadá podobně jen k tomu ještě občas vyšlápnu loužižku

Makyb - to byl Tomík teda kus chlapa, to jsi ho taky jenom kojila :astonished:
28. dub 2008 v 10:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.