• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj :slight_smile:
Marky co mi to děláš,já byla rozhodnutá vařit :sweat_smile: Né,aby jsem pravdu řekla,tak na podobný článek jsem v pátek na netu taky narazila na něco podobného.Ale i tak jsem pořád přikloněná k vaření doma a občas koupit.Tady třeba píšou,že maso má být 6krát týdně..Mě mudra řekla tak 2krát,takže jsem Tomovi dávala a asi i dávám málo masa :confused: Já se na to zeptám doktorky.Sice to není vědec,ale jsem zvědavá co mi řekne.
Taky jsou tam zmiňovaný ty odchylky u norem.Já má takovou zkušenost,sice to s tím nesouvisí,ale stejně.Před Tomem i před Michalkou jsem si nechali přezkoušet vodu.U Toma na hygieně,bylla relativně v pořádku,bylo tam něco,co se zlikvidovalo savem a další testy v pohodě.U Michalky nám známý poradil někoho jiného a hlavně ty testy byly levnější.Vodu nám vyhodnotili jako naprosto závadnou,všechny hodnoty špatný.Doporučili nám filtry na vodu-asi za 60 tisíc. :astonished: Vytáhla jsem ty papíry z té předchozí zkoušky,nechápala jsem jak se nám ty hodnoty mohly tak zhoršit.Nedalo mi to,nebylo mi ani líto dalších peněz a donesla vodu na hygienu.Nepatrně zvýšený dusičnany,ale stále vyhovující odchylce.Paní mi tam vysvětlila,že se ty dusičnany mění podle stavu půdy,ta hodnota je víceméně proměnná.Ale pít to můžeme,voda je v pořádku,pouze pro kojence je vhodnější kupovaná.Ale to má asi málokdo kojeneckou vodu a dopručí to každý.
Takže mám teď brouka v hlavě a to pořádnýho :unamused: Do té bio mrkve asi půjdu,ač jsem to neměla v plánu,ale kupovaný skleničky asi ne.V práci máme chemika docenta,sice přes průmyslovou chemii,ale on má přehled dost všestarný a má i nějaké kontakty.Takže pověřím manžela,aby se nechal přeškolit. :wink:
Doba příkrmů se fakt blíží,hrozně to uteklo.

Jinak jak se mají marodi? :slight_smile: Tom má kašel podstatně lepší,včera jsem ho prolila litry čaje.Vařila jsem mu půllitráky a poctivě sosal.Jenže jsem mu ho udělala i před spaním a říkala jsem si,že ho radši vzbudím na záchod.Vzbudil se sám,ale všechno to nestihl donest na záchod :grinning: Takž opět převlíkaci akce,dnes vypadá dobře.Kašle minimálně,rýma skoro vůbec.Včera jsem dostala opět kázání od mamky,že malá nemá punčošky :sweat_smile: Ale byla zachumlaná v kočárku,zima jí nebyla.To počasí je fakt na pytel,když svítilo sluníčko,skoro bylo horko a pak foukne vítr a je zima :angry: Dneska to vypadá na azuro :wink: Už aby bylo hezky,to nabalování mě nebaví. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc Michalka má málo garderoby-té holčičí,máme už spíš to letnější.I tak se chystám do města :wink:
Z MMb mi pro Toma přišla ta vesta Reebok,je moc pěkné.A tenhle týden mi přijde pro něj to triko s reflexním nápisem Tomáš a pro mě kalhoty,je to z jednoho obchodu.Na to triko se těším,sice jsem si myslela,že mu ho dám k narozkám,ale jen blázen by to vydržel do srpna :grinning:
4. kvě 2008 v 06:44  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska mě ten kůň zlobí, nejdřív mě nechtěl přihlásit pak zse neukládá příspěvky.

Marky to jsou věci - já si myslela, že ty kupovaný příkrmy nestojí za nic. Přehodnotím nákup bio zeleniny, ale vyřit budu doma. Zatím na to mám ještě čas. Vítáníčko jste měli moc pěkný. U nás ho dělají asi jednou za rok a myslím, že bude až někdy na podzim.

Makyb malá už kašle taky míň a není tak zahleněná. Snad zase Kristýna něco nepřitáhne ze školy ta si tam ty bacily snad vzájemně vyměňují.

Holky jakej máte názor na klokanky? Chtěla jsem si jí pořídit na přenášení z auta a na nenší pochůzky kde nebudu potřebovat kočár. Jenže jsem na netu našla stránky a tam klokanky úplně odsoudili. Tak nevím, ale snad bych malý neměla ublížit 15-30 min. jednou za čas a těch 5 min než dojdu k autu a přendám jí do sedačky by snad taky nevadilo.

Pavli, Niky jak jsou na tom vaši marodi?
4. kvě 2008 v 11:53  • Odpověz
Moni-taky jsem četla,že klonky nedoporučují.Spíš šátkování.Ale po pravdě,já už mám ze všeho kolem dětí mega velkou hlavu.Jsem zahlcena informacema :sweat_smile: Taky by se mi někdy něco takového hodilo,ale zvádnu to snad i bez ní.Ale třeba chovám Michalku i ve svislý poloze a to se taky nemá :unamused: Za prvý tak krká a za druhý se tak tulíme.Ale snažím se míň,no.Já myslím,že když bude opravdu v té klokance na chvíli,tak snad to bude v poho.
A začínám mít pocit,že se pořád řídím tím co se má a nemá,každej říká něco jiného.A nějak to mu chybí mateřský instinkt :unamused:
4. kvě 2008 ve 12:24  • Odpověz
klonky=klokanky :wink:
4. kvě 2008 ve 12:25  • Odpověz
Makyb - taky malou chovám ve svislý poloze ani jsem nevěděla, že se to nemá :unamused: . S Kristýnou jsem to taky zvládala bez klokanky, ale teď mám těch rukou nějak málo. Taky hned všechno hledám na netu pak jsem z toho celá divoká. Vidíš, Kristýně jsem vařila doma, myslela si jak nedělám dobře a teď se dovídám, že to až tak moc dobrý nebylo. Nebyla jsem ze všeho tak vyklepaná jako jsem teď mě přijde, že se to všechno učím zase od začátku.
4. kvě 2008 ve 12:55  • Odpověz
Ahoj holky,
klokanku jsme měli a máme ale všehovšudy jsme ji využili asi 5x a vždy jen na chvilinku tak si myslím že to nevadilo.
Moni u nás je to o trošku leoší přes den ale večer je to katastrofa, včera moc kašlala, plakala i po přendán k nám do postele. Nakonec dostala ještě panadol a spala bez probuzení až do 7,14 tak já nevím. Kašel do toho zuby a asi už ji bolí celé tělíčko.Naštěstí už jsme bez teplot.
4. kvě 2008 ve 13:14  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
Tak koukám, že marodům už je lépe. u nás to včera ještě moc nevypadalo, ale dneska už je to mnohem lepší. Už jsme 24 hodin neodsávali rýmu, jen kapeme kapky, kašel už nemá suchej, ale vlhkej a hlas už taky nemá tak nachřáplej :slight_smile:. Tak snad jsme to překonali. Dneska dokonce prospal celou noc, vzbudil se až po 5 hodině a po kojení ještě usnul. Jinak mě už je taky lépe, nejhorší byla noc z pátka na sobotu, jsem si myslela, že ten krk nerozchodím a pomažu pro antibiotika, ale dopoledne jsem se vypotila, prolila čajem a ustupuje to.

jinak my jsme se vrhli s manžou do deratizace druhého děcáku. Před nastěhováním se tam přesunul všechen bordel po malování, nářadí atd. Nemáme tam hotovou ještě podlahu, jen finální beton, tak by jsme to chtěli teď někdy pořešit, Dáme tam marmoleum, už ho máme v chodbě a je to příjemný materiál.Koberec tam nechci, pač než z toho bude druhej děcák, tak bych tam chtěla mýt masérku, tudíž potřebuji omyvatelný povrch.

O klokance taky uvažuju. Nejdříve teda o šátku, ale jelikož už bude mít Čenda za chvilku 8 měsíců, tak půjdeme asi do nějakého nosítka. Teď to trochu zkoumám, jestli Manducu nebo Ergo.

A ještě k těm příkrmům, já dávám maso tak 5x týdně, dneska jsem dala prvně žloutek, šmakovalo mu to. Včera jsem si zase navařila na týden. Vařím co mě napadne, většinou je to kombinace mrkev, brambor, včera jsem přidala květák, pórek, hrášek, petržel. Maso jsem uvařila kuřecí prso, rozmixovala, ještě mi zbylo,tak jsem to dala taky do mrazáku :slight_smile:

Add. šatník: já musím Čendovi dokoupit nějaké tepláčky, v této velikosti už toho po ségře moc nemám, přeci jen to už jsou samé růžové věcičky a plno šatiček...to by byl Čenda fešák :sweat_smile: :grinning: V pátek mi přišli pro Čendu pirátky, jsou mu trošku větší, schválně jsem vzala velikost 46-52 cm obvod hlavičky, on má teď tak 44 cm, ale chtěla jsem, aby mu to bylo ještě na podzim. Musím ho vyfotit a hodit Vám sem fotečky, už jsem dlouho žádnou nevložila :wink:

Tak Čenda se vzbudil, tak já mizím. Papa
4. kvě 2008 v 16:18  • Odpověz
Tak druhý pokus, sem si sem sedla, Káju sem dala na lehátko vedle sebe a slyšim jak začala plnit plínu, tak sem jí musela jít ještě přebalit :grinning: Sem zvědavá jak dlouho mi na tom lehátku vydrží, moc ráda v něm neni.
Teď se naučila prdět pusou, tak to ráda dělá, je přitom hrozně srandovní. :slight_smile:

Ty příkrmy děs, prostě klasika zase co člověk to jiný názor a pak se v tom má někdo vyznat. Fakt snad lepší nehledat nic na netu a rovnou začít něco používat, protože jakmile začnu hledat nějaký informace, tak na všechno jsou tak rozdílný názory že pak prostě absolutně nevim. Teď si připadám stejně jako když sem se rozmýšlela jakýma granulema budu krmit psi. To byl taky očistec něco vybrat, občas mam ještě tendence že bych jim kupovala něco levnějšího, jenže prostě nejsem schopná se rozhodnout který budo ty pravý. Teď dáváme měsíčně pro oba za granule 2,5 tisíce ale asi u nich zustaneme protože jakmile jsou nějaký levný tak zase jsou mi podezřelí jestli to nejsou nějaký šmejdy, i když ono nutně neznamená co drahý to dobrý. Je to jako se všim. Zrovna v tom odkaze jak sem se včera dávala mně docela sklamala značka Hipp byla sem rozhodnutá že když budu kupovat výživy že právě od týhle značky a přitom tam vyšla uplně nejhůř a přitom je zrovna z těch nejdražších. Takže pak si něco vyberte. :unamused:
4. kvě 2008 v 16:47  • Odpověz
Marky ten Hipp mě teda taky zklamal. Známá dávala Sunárek (tuším) a říkala že malý šmakoval. Fakt je asi lepší najet na nějakou značku - jenže na jakou? Já jsem teď hledala něco o těch klokankách a co člověk to jiný názor, jedna mamina je chválí, druhá zase dává přednost šátku nebo baby vaku, třetí ti napíše, že v tom dítě odmítá být, tak babo raď :frowning2: .
4. kvě 2008 v 17:04  • Odpověz
Marky aby ses neurazila to babo raď na konci jsem myslela tak všeobecně.
4. kvě 2008 v 17:06  • Odpověz
Čau holčiny,

to jste mě s tim přikrmováním taky docela dostali. To jsem z toho taky jelen :confused: . Já mu dávám Hami nebo Sunárek. Chutná mo všechno, ale tohle mu dávám, když třeba nestíhám dělat mu papáníčko doma. Jinak mu ho doma ráda připravim. Mrkvičku a brambory dám na zahrádku, ale taky se mi nechce ho jen prát ze skleniček. Když jsem se na to ptala doktora, tak mi řekl, že mu to připravovat doma můžu, ale že on taky doporučuje spíš skleničky, protože jsou více kontrolovaný.

Klokanku mám taky doma, ale dala jsem ho do ní jen jednou. Já totiž měla hrozně blbý pocit,že se to rozepne a Daneček vypadne :slight_smile: takže jsem ho radši vždycky někam odložila. Ale ráda bych taky nějaký nosítko.

Makyb - šaty mám zamluvený v Narcisu, je to hned vedle Česlavi, tak tam tý ženský ještě pošlu email, jakou má nejmenší velikost. U ní jsem si zkoušela taky šaty, ale nějak na mě zrovna ona nezapůsobila. Kolik stojí to kontrolování vody?

Dala jsem si na MMB odkaz, ale jak to nemám placený, tak se to zveřejní jen když by se na mě někdo podíval, ale na tu úvodní stránku nebo do vyhledávače ne. Vy si to někdo platíte?
Jo a ve středu jsem tam zas vyhrála jedny džíny, už tam radši ani nepolezu :slight_smile: . Jedny už mi přišly Next, ale jsou mi zas trochu větší, tak nevim jestli je unosim.

Nikit - to co si navaříš tak dáváš zamrazit?
4. kvě 2008 ve 20:08  • Odpověz
Marky-tak Hipp mě teda taky přkvapil.No já to stejně z většiny budu vařit doma.Jenom tý mrkve bude hodně,tak ta by zasloužila být kvaltní.Ale právě o tom jsem četla,že to sem putuje z ciziny a je to za cestu nadopovaně tím oxidem uhličitým.Takže dovozová bio mrkev je taky oříšek.Koukám,že příkrmy nám dají zabrat :wink: Já teda mrkve sním hodně,se divím,že jestě nesvítím :grinning:

Moni-taky se všechno učím znovu.Ale přiznávám,že teď mi to přjde jednodušší a víc si to užívám.A taky mi to ale trochu kazí to,jak řeším věci,který mě dřív ani nenapadly.Asi jsem už stará motyka. :sweat_smile:

Kudrlenko-u Toma jsem zamrazovala a teď budu taky,udělala jsem to na několik dní a byl klid. :wink:
Ta voda stojí okolo 1200Kč,přesně si to nepamatuju.Záleží co si necháš udělat,my si nechali dělat všechno.I bakterie i kovy,dusičnany atd.
Na MMB to nemám placený.Možná do budoucna,ale já na ten prodej nemám moc nervy.Ale nakupování to zase jo,to mi jde :grinning:

Jsem po tom prodlouženém víkendu nějaká vyfluslá,tak jdu zalehnout.Dobrou :pensive: :slight_smile:
4. kvě 2008 ve 21:42  • Odpověz
http://www.mimishop.cz/sportshop/detail.php?zbozi=335130#x

tak už se nemůžu dočkat :wink: Marky dík za to kopírování.
Dnes jsem tady měla kluka na počítač kvůli poště. Já jsem toho chtěla ukázat víc.Je to kluk,který dělá ve střižně v Český televizi,správce sítě k tomu.A taky mi poradil,že klonovacím razítkem si dokonaleji vyžehlím ksicht :grinning: .No on mi toho tady napovídal,jsem zvědavá co jsem si zapamatovala. :confused:
4. kvě 2008 ve 21:53  • Odpověz
Hele možná se zeptám jak kopyto, ale můžete mi sem napsat postup jak to děláte když tu vařenou stranu pro mrňata zamrazujete? Jako uvaříte mrkev, brambory a nevim co ještě a pak s tim uděláte co? Prosím vysvětlit jak pro blbce jinak to nepochopim :grinning:
Asi trochu zaprudim u nás v zelenině a poptám se jich odkud dovážeji zeleninu. :sweat_smile:

No a rozhodnout se pro klokanku nebo šátek nebo něco jinýho, to budete mít holky další dilema, protože to co vyhovuje jednomu nevyhovuje druhýmu. :wink: Já osobně zatim neuvažuju že bych něco podobnýho pořídila, i když Kája by se nejradši furt nosila. :dizzy_face:
4. kvě 2008 ve 23:06  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Marky-mrkev,bramboru-prostě co tam hodláš dát,nakrájíš na kousky,zaleješ přiměřeným množstvím vody,já přidávala kousek másla nebo olej/některé vitamíny jsou rozpustné v tucich/.Uvařím a rozmixuju ponorným mixérém.Ze začátku jsem to dávala do toho dávkovače na led,pak jsem jen vylamovala kostky.Pak jsem to mrazila v takových mističkách s víčkem.Ty už nemám tak něco pokoupím.Mám tady jen jeden via pohárek,to asi stačit nebude :sweat_smile: Postupem času jsem mačkal jen vidličkou,ale Tom měl zuby,drahunka je zatím babička :grinning: Ze začátku jsem dávala kuřecí prsa,pak i jiné masíko.Já už si to taky nepamatuju a nemysli si,budu se to učit znovu :wink: Nejlepší bude když nám sem podrobný návod napíše Niky a Kudrleka,pro ty je to teď aktuální :wink:
Holky by nám sem mohly i napsat jakýma kašema začínali,jak je ředily a prostě opravdu zevrubný popis :slight_smile: Tu kaši chci na noc zkusit,ale já fakt neumím s flaškama,bojím se,že si to dítě opařím :grinning: Tomovi jsem dávala kaši lžičkou,z flašky se mu obracel kufr,ale asi jsem byla málo trpělivá. :unamused:
Sice jsme noci neměly zlatý :grinning: Ale už se to dalo.A na dnešek si zase přidala kojení,tak doufám,že to byla vyjímka.Na šizení jsem neměla sil,dala jsem radši prso a spala dál jak zabitá :pensive:

Tuhle jsem mluvila se známou má tříměsíčního pořeza,váží víc jak Michalka a to se malá narodila jako otesánek :confused: .Kluk měl hlavu přes celý kočár.Taky teda říkala,že myslela,že tu hlavu při porodu ze sebe nedostane. :sweat_smile: Fakt starosta :wink: A ptala jsem se jak spí v noci.Asi tohle mi řekla: No hele spal a právě se mi začal budit/hrozně nešťastně/ ,tak jednou,dvakrát se mi vzbudí/skoro pláč/ :grinning: No co na to mám povídat? Ještě,že Michalka je lepší v tomhle jak Tom.Já nevim,co dělám špatně,že ty moje děti jsou v noci nenažraný :grinning: Ale nestěžuju si,sice by to mohlo být lepší,ale i horší :wink: Někdy to bude snad lepší. :wink:
Ještě,že švagrový k dětem taky vstávaly a vstávají,je to taková solidární útěcha.Včera jsme zaparkovaly se švagrovou kočáry na zahradě,a dohadovaly se čí že to dítě se právě ozývá :grinning: Ty starší si spolu hrály na mámu a tátu.Tom to trochu pomotal a kojil panenku.Střídavě byly i těhotný :grinning: Je to teď aktuální.Taky by mě bavilo si občas na to jen zahrát :wink:
5. kvě 2008 v 07:17  • Odpověz
Jo holky,potřebuju radu.Měli jsme poštu v Outloku,to se nám tam podělalo a teď máme Operu:nevíte jak si přetáhnu všechny kontakty najednou do té Opery? Já to tahám jednotlivě a to je fakt o nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zas budu muset někomu říkat,aby nám na to přišel.Ten známý co tu byl včera už odjel do Prahy.Fakt jsem za blbce.Už jsem ze sebe hotová,jaký pokládám pritmitivní otázky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad to skousnete,že si tu píšete téměř s analfabetem :wink:
5. kvě 2008 v 07:33  • Odpověz
Tak já to zkusim taky asi zamrazit.

Ze začátku jsem vzala jednu menší mrkvičku, nastrouhala, uvařila a zvlášť jednu menší bramboru a pak všechno taky rozmixovala. Nechala jsem v tom trochu vody z tý mrkve.
Později jsem tam hodila třeba kousek květáku nebo brokolice, brambory vždycky vařim jinde, ta voda mi přijde hnusná.
No, pak jsem mu taky uvařila trochu rýže a přidala zas mrkev a rozmixovala a tuhle jsem do toho hodila i malinko mraženýho hrášku a taky dobrý. Teď už mu udělám trochu vývárku z kuřecího, přidám mrkev, trochu masíku a rozmixuju. Prostě jsme jak králící :slight_smile: . Zkusila jsem koupit skleničku z králičim. To bych mu doma teda nevyřila a chutnalo mu to. Já to asi zamrazim v těch skleničkách od malinkých přesnídávek.

Jinak kaši teď papáme Hami na dobrou noc a je první po který se zatim nepoblinkal. Dávka je myslim 5 lžic kaše a 130 ml vody, ale já na začátku dělala jen tak 2 lžíce a 60 ml vody, dělám jí spíš řidší, špatně se mu to papalo a krmim ho plastovou lžičkou, z lahve vůbec kaši nechtěl. Jinak dobrá kaše je i Nestlé myslim že rýžová.

Já bych spíš potřebovala inspiraci pro další jídla k obídku :slight_smile:

Makyb - nebyli jsme to my v tom kočárku :grinning: já řikám že ten náš kluk tady bude dělat starostu. Koupila jsem klobouček na jaro a léto a je to na děti 2-4 roky
Outlok znám, ale ta Opera mi nic neřiká :confounded:

U nás budou lítat špunty až budu v noci vstávat jednou nebo dvakrát :slight_smile:
5. kvě 2008 ve 13:36  • Odpověz
Tak holky já vás trochu popíchnu :grinning: My dnešní noc kojení v 19.40, 23.45, 5.40 a 9.30 takže pohoda jazz :grinning: A to chodim před tou půlnocí teprv spát takže mně v noci vzbudí vlastně až k tomu ránu po tý pátý.

Tak sem si dnes byla pro fotky z vítání občánků a doma sem zjistila že mi nevypálila to video. Tak si ho stahnu jen z toho odkazu sice je to horší kvalita ale znova už tam nepudu. Oni ani ty fotky žádný zázrak, taky nevim co furt čekám asi si prostě budu muset zvyknout že když v reálu jsem ksicht tak prostě na fotkách budu taky ksicht. :sweat_smile:

Dneska sem v obchodě absolutně nevěděla co k večeři tak sem skoro nic nekoupila, už mně nic nenapadá. Hlavně že sem si zase koupila čokoládovou tyčinku, poslední dny jsem živá jen z čokolády, kdyby jste viděli co sem spořádala za víkend, tak teda hnus. :unamused:

Maky, Opera mi taky nic neřiká tak to ti asi neporadim. :unamused:
A dík holky že sem píšete jak to praktikujete s těma příkrmama, určitě si s toho něco vezmu. :wink:

Dala jsem nějaký fotky na stránky tak se můžete juknout. :wink:
5. kvě 2008 ve 14:58  • Odpověz
Marky fotky jsou hezoučký, Kája je frajerka :wink: Byla by tak akorát pro Danýska :slight_smile:
Já na fotkách taky pořád čekám nějaký zázrak, ještě že ten digitál jde vymazat, mažu neustále. Alespoň jsi spala 6 hodin v kuse, to se mi nezadařilo už asi 8 měsíců a ještě asi dlouho nic nebude.

Tak já jdu taky něco dělat a vůůbec se mi nece :rolling_eyes:
5. kvě 2008 v 16:13  • Odpověz
Čau holky,
jsem tu jen na skok, dneska nám začali dělat střechu, je to rambajs, Mareček přitom spinkal venku v kočáru, jemu to ani nevadí :slight_smile:. Nejhorší, že mi kvůli tomu asi zítra odpojí internet, to bude absťák, nevim, kolik dní to bude trvat, ale snad to zase brzy připojí. Jo a já musim vařit všem těm řemeslníkům, no je to makačka, já totiž moc neumim vařit pro víc lidí, jsem zvyklá na vaření pro dva, no hlavně mám i strach, abych to vždycky nějak nezkazila nebo tak. Do toho Mareček, takže jsem měla dneska dopo docela hoňky.

Maky - Operu bohužel taky neznám :frowning2:. Jak jsi tuhle psala, že jsi našla na MMB obleček s vestičkou pro kluka, já budu muset pro nás něco sehnat, protože v srpnu jsme zvaný na svatbu manželovo bratrance. Nevíš náhodou kdo to tam prodával? Kdybych věděla, jak bude Mareček v tu dobu velikej, tak mu už něco shánim. Horší to bude se mnou, nevim co na svojí šílenou postavu seženu, sukně ani šaty nenosim, tak nevim.

Marky - skoukla jsem video, hezký, to máte dobrý, že vás takhle natáčeli. My dostali taky fotky, ale nejsou nic moc, škoda, že tam neměli taky tu kolíbku, nám fotili Marečka v autosedačce, což mi přišlo takový divný.
Neboj nejsi sama, kdo je na sladký, já vyjim vždycky celý špajz, sladkýho nezůstane vůbec nic. Musim si pořád něco kupovat, jsem fakt hrozná. Taky tak vypadám :angry:

Jo holky já jsem taky ráda, že sem dáváte postupy, jak na příkrmy, budu z vás pak čerpat. Ale ještě nevim, jestli jen vařit nebo kupovat, asi to budu kombinovat.

Moni - chtěla jsem se tě zeptat, jestli vyvařuješ flašku po každým použití? Já to tak dělala, ale pak mi řekla kámoška, že stačí třeba 1x za den nebo i za dva. Mně se to zdálo divný, ale ona to tak prý dělá. Jo a teď jsem si koupila větší flaštičku Avent, no a zjistila jsem, že se mi nevejde ani do ohřívačky koj. lahví, ani do termoobalu, tak musim sehnat nějaký větší.

Kudrlenko - gratuluju k prvnímu slůvku, muselo to být krásný syšet máma

Pavli - co Kája, už jste zdravý? A Niki, co Čenda? Nám už rýma mizí, už skoro nic neodsaju, ale kapičky ještě dávám. Jak jsi psala o tom marmoleu, jak to vypadá, je to podobný jako lino? Uvažujeme o něčem do chodby, tak hledám inspiraci.
5. kvě 2008 v 16:28  • Odpověz
Tak holky,jsem myslela,že sem něco písnu,ale mám tu kňouralku :rolling_eyes: Ty si sem Marky poslala nějaký Váš kňouravý bacil ,viď? A s tim spaním v noci se jdi teda vycpat,počkej,ono se Ti to vrátí :grinning: :grinning:

Mchalka má šáteček :wink: Jsem byla v Táboře a zase jsem se unechala :grinning:

Nic no,jdu za drahunkou.My jí říkáme drahuš,chudák holka :sweat_smile:
5. kvě 2008 v 17:26  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem dneska koupila klokanku a elán nějak vyprchal :frowning2: vůbec se mi to nezamlouvá.
U nás noc, krmení v 19.00, 00.45, 5.45, ale my nekojíme tak se nemůžeme srovnávat. Někdy minulý týden se vzbudila na krmení až v půl šestý.

Seri flašky vyvařuju tak jednou za tři dny, ze začátku jsem vyvařovala každý večer. S tím termoobalem to mám stejný zatím na tu malou flašku stačí, ale budu se muset podívat po větším.

Kristýnka myje nádobí, žehlí si tu poznámku co přinesla ze školy.
5. kvě 2008 v 17:47  • Odpověz
Ahoj maminy :slight_smile:
Přes den jsem se na PC nedostala, pondělky a pátky dělá manža z domova, tak je PC obsazenej, aspoň jsem dopoledne něco poklidila a odpoledne jsem dala Čendu ke tchýni a vyřídila si potřebné věci.

Čenda ještě kašle, rýma mu v nosíku ještě trošku lítá,ale neodsáváme. myslím, že jsme to už zažehnali. Dneska dokonce byla super noc, nekojili jsme vůbec, vzbudil se až v půl 7 :sweat_smile: Ale pak potvůrka nechtěl usnout, tak si hrál mezi námi v posteli :grinning: . Na plavču jsme dneska nebyli, snad do týdne budeme úplně zdravý, nevím, kdy by jsme si to pak nahrazovali.

Seri: marmoleum je přírodní lino
http://www.marmoleum.cz/slozenimaterialu.php
my se inspirovali u známé, je to příjemné, když se chodí na boso, nestudí to jako dlažba, dobře se to udržuje (já vysávám a vytírám), máme pod tím podlahové vytápění, takže paráda. Jsme s tím moc spokojení. Dělalo nám to Faliko (na píseckém rozcestí). Cenově to vychází cca 600 kč za m2, ale když to spočítáš s prací, lištováním atd, tak musíš počítat cca 800 kč/m2, takže to není levná záležitost :confounded:

k těm příkrmům: já většinou vařím všechno dohromady, mrkev na kolečka, brambory na kostičky, dál tam přidám, co mě napadne květák, brokolice (ty vařím spíš v páře v mikrovlnce), mražený hrášek, pórek, petržel... uvařím, zcedím (trošku toho vývaru si sleju do hrnečku a přidávám ho při mixování, když vařím i maso, tak spíš přidám ten vývar z masa než z té zeleniny), mixuju to v braunu, většinou množství na 2 dávky(to už tak nějak odhadnu), když to mám pomixované, tak k tomu přidám pomixované maso, promíchám a nandám do kelímků a mixuju další dávku. Různě to kombinuji, takže mám pak víc druhů, většinou vařím tak 7-8 dávek,jak mi to vyjde. Jedna rada, opatrně s bramborou, nesmíte jí tam dát moc, pak je to po umixování jak lepidlo, raději méňě :wink: A ještě mu do toho občas přidám mražený kopr, zvýrazní to chuť :wink: Zamrazuji to v Avent kelímkách (U renty v dětském domě je prodávají samostatně, jeden za 40 kč, což je fajn, že si nemusí člověk kupovat celou sadu, kde je 20 kelímků :wink: já mám zatím 4 ks, ale plánuji si ještě dokoupit. Pak mám ještě 3 malé plastové dózičky a předevčírem jsem zkusila dát i jednu skleničku a nepraskla :wink: Mě se z toho Avent kelímku dobře i krmí, tak ho používám i na jogurt s ovocem.

Kaše: začínali jsme na rýžové nemléčné, do které přidáte buď mateřské mléko a nebo umělé mléko, od 6 měsíce jsem začala dávat už kaše mléčné a s příchutí. Střídám Sunarku a Hami. Sunarka nám chutná rýžová s banány nebo na dobrou noc s banány a Hami rýžová s meruňkama, ještě jsme měli rýžovou s jahodama. Zatím jedeme jen rýžové, ale teď od 8 měsíce už najedeme na lepek, tak zkusím další obilné :wink: Kaši dáváme večer po koupání před spaním a pije jí z flašky (Avent, variabilní průtok, pijeme to na II nebo na III :wink: )Připravují jí tak, že si převařím kojeneckou vodu v konvici, otevřu víko konvice a nechám vodu schladnout. Naleji si cca 190 ml do flašky a přidám 4-5 lžic kaše (hustota na lžičku je 120 ml vody).A flašku pak umyju a naleju do ní vroucí vodu, nevyvařuju varem :wink: Kaši si dělám před koupáním a dávám si jí do termoobalu.

Makyb. Opera mi nic neříká, takže neporadím :confounded:

Maky. fotečky pěkný :wink:

Holky táboračky, nevíte jak je to s polatkem za popelnice???? Když mi teď přišla složenka, tak to je zpětně za rok 2007? Pač nezapomněli poslat i Čendovi, ale ten má na složence ne 500 kč, ale 167 kč. kdyby to bylo za loňský rok, tak bych byla ráda, pač se mi nechce platit za tento rok celou část, když snad do léta zkolaudujeme a budem mít TP v Plané. A ještě mě štve jedna věc, když o Čendovi vědí a poslalo mu město složenku na popelnice, tak proč nás nepozvali na vítání občánků???? To už by meli, když mu bude 8 měsíců :confounded:

Tak koukám, že jsem se pěkně rozepsala, tak radši končím. Papa :slight_smile:

Hele a co nějaký ten srázek, teď už snad bude hezky :wink:
5. kvě 2008 ve 21:46  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Na dnešek jsem se docela vyspala. :wink:

Opera je něco jako Outlook,je to novinka a je tam plno věcí,které stejně nevyužiji :sweat_smile: Budu muset říct známému.Prostě nevím,jak ty kontakty dostanu z programu do programu. :unamused:

Seri-tak vaření řemesníkům Ti vůbec nezávidím.My tady takouvouhle větší akci dělali,když byl Tomovi rok a měla jsem toho dost.Taky mám vždy strach jak navařím pro víc lidí.Ti řemeslníci jsou u nás nějak často,vlastně co jsem vdaná,tak roko co rok něco.Kdfyž jsem byla těhu tak jsme bourali dole a dávali dlažby,pak malování.No alespoň mi to těhu uteklo. :wink: Nejhorší je v tom binci bydlet,to už jsme teda vnitřky při Tomovi měli z největšího hotové.Ale když jsem chodila před tím do práce,musela jsem se oblíkat na posteli,to bylo jediné čisté místo :grinning:

Niky-tak popelnice nám přišly včera taky.Ale za Michalku nám nepřišly.Manžel dělá předsedu samosprávy a říkal,že prý u naší obce není nahlášený nový obyvatel.Ale na vítáníčko nás na město pozvali,spadáme pod Tábor.Já jim přece nebudu hlásit,že pětiměsíčnímu dítěti nepřišla složenka za popelnici :confused: Přijde mi to totiž pěkně uhozené u těch miminek.Nicméně nevěřím,že si ten poplatek nechají ujít.Jestli je to zpětně nebo jak nevím,vyptám se manžela. :wink:
To marmoleum vypadá dobře.Nám Faliko dělali plovoučku. :wink:

Jinak já včera koupila první kaši-sunarku-Tomovi chutnala.Ale ještě s ní počkám. :wink:

Video z vítáníčka nemáme,ale máme fotky,které by byly moc vyvedené,jenže já tam mrkla a tudiž tam spím :angry:
Tak se probudila dcerka a když jsem tam před chvílí byla,tak podle puchu,má naděláno v kaťatech.Tak jí jdu vysvobodit :wink:
6. kvě 2008 v 07:32  • Odpověz
Dobré ráno
včera jsem chválila jak v noci spí, tak vstávala v půl jedenáctý pak teda až v půl šestý, musela mi ukázat, že nemám chválit, ale abych nevypadala jako nevděčná matka musím jí chválit pořád. Zato Kristýna je poslední dobou nějak na prodej :frowning2: - včera přinesla poznámku, pak teda myla nádobí a chovala se víc než vzorně :confused: . Dneska ráno vstala došla se umýt - do té doby v pohodě pak si usmyslela, že si vezme sukni (jenže nemá k sukni vhodnou obuv) tak jsem jí to rozmlouvala, převlíkla se, ale nechala si punčocháče tak zase domluva, že jí bude odpoledne horko, no, nakonec nafoukla hubu. Jestli to v pubertě bude ještě horší tak teda potěš koště :astonished: .

Niky - dík za tip na pohárky, celou sadu se mi taky nechtělo kupovat a samostatně jsem je na netu nenašla. Ten zamraženej příkrm je pak možný rozmrazit v mikrovlnce? Ptám se jako blb, ale u Kristýny jsem nezamražovala, ale teď asi začnu.

Seri, Makyb - my předělávali kuchyň když byl malý rok - hrůza, byla jsem s ní u našich a když mamka přišla z práce tak jsem jí tam nechala a jela uklízet. Pak jsem dělali vestavěný skříně, takže zase bordel a než jsem nastupovala do práce tak plovočku v obýváku. Ve 2+1 to byl docela zážitek, nábytek z obýváku narvanej v ložnici a nedej bože když jsem měla něco najít. Teď chceme nechat udělat zděné jádro - už se na to těším :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ale zároveň se těším i na tu novou koupelnu.

My na vítáníčku ještě nebyli - tady v Planý se dělá snad až na podzim.
6. kvě 2008 v 08:22  • Odpověz
Jo, Makyb s Operou taky neporadím.
6. kvě 2008 v 08:24  • Odpověz
No tak včera sem se tu vychloubala jak mi Kája pěkně spí a dneska teda žádný med. V noci sem kojila po třech hodinách a mezi tim mi příde že sem furt šidila. To mam za to. :angry:
A to kňourání se Káji drží furt, ve dne kňourá docela dost. Doufám že to není tim že by jí něco bolelo, protože rukama si jezdí po hlavě, kope nožičkama a kňourá. Už to takhle dělá ale skoro měsíc, tak nevim. :confounded:
moni, si teda s tou starší princeznou užíváš a to jí je teprv sedm, sem zvědavá co nás za pár let taky čeká. :sweat_smile:
ad popelnice, u nás platíme popelnice normálně za ten rok co je, takže teď jsme platili za 2008 a platili jsme už i za Káju, ale děti u nás platí poloviční cenu než dospělí.
Niki, tak teda nevim jestli budu vařit, příde mi to ňáký složitý, ale asi jde jen o to si to zkusit a pak až to budu dělat po několikátý tak už to bude v pohodě. Jen se k tomu dokopat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes jedu s Kájou do BN na kyčle, se mi teda vůbec nechce. Mělo být hezky a pěkně se to tady mračí, tak doufám že nebude nějaký ceďák až pojedem, tentokrát jedu bez manži, tak snad se mi podaří najít místo na zaparkování, tam je to vždycky na prd s těma místama a hlavně to bude v době návštěv. Asi si vezmu sebou i podvozek od kočáru abych Káju nemusela tahat na ruce.
6. kvě 2008 v 11:12  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
Tak noc u nás vcelku dobrá, kojila jsem v 1 a pak až v půl osmé a z postele jsme lezli v půl deváté :grinning: Takže docela dobrý :slight_smile:

Teď jsem volala na město jak je to s těmi popelnicemi. Takže je to tak, že děti do 1 roku neplatí vůbec, tzn. těch 167,- na složence na Čendu je od září-prosince 2008, když už mu bude rok a musí platit. Pak jsem se ještě ptala, jak je to poplatky za popelnice, když se budeme někdy před létem papírově stěhovat, měnit trvalé bydliště do Plané,až zkolaudujeme a je to tak, že město nám pak přeplatek vrátí. Tak jsem spokojená :slight_smile:
S tím vítáním občánků teda nevím proč nás nepozvali, když máme TP v Táboře :angry: Rodila jsem v Praze, ale to přeci není podstatné, ne? :confounded:

Marky: s tím vařením mi to přišlo z kraje taky věda, ale když už vaříš po několikáté, tak si v tom uděláš systém.
Moni: já ten příkrm většinou vytáhnu z mrazáku ráno a postavím ho do kastrůlku z horkou vodou, to povolí a pak to přihřeji v mikrovlnce. Jinak když navařím, tak 2 porce dávám do lednice a zbytek do mrazáku :slight_smile:

Tak se dneska asi nedokopem ven, fouká tam hnusný vítr a Čenda chrněl skoro 3 hodiny okolo poledne, tak se mu asi jen tak chtít spinkat nebude. Já jsem si během jeho spánku umyla další 3 okna, už mi chybí jen jedno + v kotelně :slight_smile:

tak Čenda už vyžaduje mojí pozornost, tak musím jít. Možná nakouknu ještě večer. papa :slight_smile:
6. kvě 2008 ve 14:59  • Odpověz
Seri-nevím kdo ten obleček prodával,ale našla jsem to pod kompletama.Jinak co se týče oblečení na slavnostní příležitosti,jsem kalhotová.Na plesy jsem si k tomuý půjčovala korzety a na svatbu mám jedny osvědčené šaty.Ale už to chce změnu :wink: Naštěstí těch akcí není až tak moc.

Marky-vyloženě kňouravý ještě nejsme,ale už se schyluje :grinning: U Toma pak to období přešlo,když válel sudy a plazil se.Ale to se nedá srovnávat,každý dítě je jiný.Já to u Michalky vidím tak,že se sama nezabaví a vyžaduje pozornost. :wink: Koho by to bavilo pořád ležet.A musím Ti pochválit fotečky.Jak Michalku vidím pořád,tak mi nepřijde jak roste.To vždy zjistím až nad fotkami druhých děti.

Moni-náš puberťák se teď docela uklidnil.Ale nedělám si iluze,že je to na dlouho :sunglasses: Dokonce ho tuhle pochválila úča ve školce.A to víš,že jsem ze svých 180cm vyrostla nejmíň na dva metry,obzvlášť když u toho byly jiný maminy :grinning: Jinak s pochvalami učitelka šetřila,tak taky proto.Se vsadím,že dnes se mi za to,že jsem ho tu vyzdvihla, předvede tak,že mě bude brnět hlava a svědit ruka :sweat_smile:

add popelnice-tak ono na té složence to i je,že je to za rok 2008.A Tom platí plnou za 500Kč.Takže to máte Marky dobrý,že máte nějaké úlevy.Jsem teda zvědavá,jak to bude s tou Michalkou.Že by to poslali až po jejím roce? :confused: Já mám takový pocit,že Tom to platil hned.Se budu muset podívat.

Z mrazáku jsem taky baštu vytahovala ráno,vlastně jsem to dělala nějak jako Niky.A taky mi to dneska přijde hrozně vědecký.Je to fakt jak Niky píše.Najít nějaký systém :wink:

Tak beruška se probudila a já jdu připravovat véču :wink: To vaření mě čím dál víc prudí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2008 v 15:18  • Odpověz
Tak kyčle máme za sebou, vše je v pořádku už tam nemusíme. Samozřejmě fleka na zaparkování sem najít nemohla, jela sem až dovnitř do areálu ale tam taky plno tak sem to tam prdla někam ani nevim jestli se tam mohlo stát, ale byli sme pryč jen chvilku tak nikdo neprudil. Dneska sme šli hned na řadu tak to bylo dobrý, Kája opět předvedla že miminka nemusí, vedle si mamina převlíkala mrňouse a Kája když se na něj podivala tak spustila brekot. A pak když jí pan doktor koukal na ty kyčle tak pronesl že má hlavičku teď nevim jako co a jak to řekl tak Kája opět brekot. :grinning:
S ní snad budu muset chodit víc mezi malý děti nebo se jich snad bude bát. :slight_smile: Dali jsme si s manžou spicha před Kauflandem tak sem i zvládla nakoupit, chtěla sem koupit i plíny ale maji je tam dost natažený, jedna by vycházela přes pět korun což mi příde docela dost. Skočila sem i do Takka, tak až bude Kája o malinko větší tak tam na ní budou mít taky krásný věcičky, já si koupila jen jedno tríčo, protože už bylo málo času a viděla sem jak je Kája unavená tak sem radši valila domu. Byl docela hustý provoz, ale Kája naštěstí usnula tak to bylo v pohodě.

Teď mi tady zase kňourala tak jí tu mam na klíně, tak je spokojená, ruku má v puse a povídá. :slight_smile:

Niky, jestli máte trvalé bydliště v Táboře tak vás na vítání měli pozvat. To už tam určitě za těch 7 měsíců minimálně jednou bylo, je to divný. Tak zkus zavolat na matriku v Táboře.
6. kvě 2008 v 17:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.