• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Tak odpol. bylo bez kňourání,ale stejně je Michalka jiná.Hlavně kakala včera a dnes 3krát.Což je změna,kakáme tak 3krát do týdne.Teplotu nemá,zuby žádný nevidím.Když ji to chci pořádně prozkoumat,tak tam šoupne jazýček.Ale možná to tam má nějaký bělavý.Já nevim :unamused: Na noc jsem jí to tím babydentem natřela.

Niky-co vy,Vám ty zubiska nakonec vylezly?

Marky-Takko se mi taky líbí. :wink: Ale od porodu jsem tam nebyla.Chtěla jsem v pátek,jak měl manža volno,ale pak jsem si to rozmyslela.Manžel jel nakonec někam pro čerpadlo a prý si lidi krátili volno nakupováním. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak parkuješ jak já,taky si kolikrát říkám,že to nějak dopadne. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale už jsem se i zlepšila,konstatoval manža.Škoda,že mě neviděl včera v Táboře.Parkovný je tam drahý jak prase,ale místo žádný.Tak jsem se dala do couvání mezi dvě auta.A když už jsem tam byla,tak jsem stále rovnala a popojížděla sem tam,aby jsem tam stála krásně rovně :grinning: Když jsem vystoupila ,tak za mnou bylo skoro místo ještě na jedno auto :sunglasses: A mě bylo divný,že jeden chlápek na ulici tak blbě čumí.Evidentně mě tedy nebalil,prostě slípka za volantem :sweat_smile: No co,alespoň jsem měla místo na vyndání kočárku.V dohledné době chceme pořizovat něco většího,tak to už budu moct parkovat jenom na poli :grinning:
6. kvě 2008 ve 20:34  • Odpověz
Nikitko, ty Avent kelímky to myslíš tyhle? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=7116246&tab=1

Maky, Takko je dobrý, já tam hlavně docela dobře nakupovala když sem byla těhu, pěkně volný věci za pár korun, lepší než dávat prašule za přemrštěný těhotenstký oblečení, sem si koupila jedny těhu džíny za 1700,- a to mi bohatě stačilo, trika sem nakupovala v Takku. A ty dětský věci tam maji moc hezký, akorát až od velikosti 80, tak sem ještě odolala, akorát sem tam zkusila Káje jednu kšiltovku ale byla velká tak sem jí tam zatim nechala. :grinning:
No parkování děs, hlavně když někam chvátáš a nemůžeš to místo nikde najít. A mezi dvě auta to taky miluju :sweat_smile: Něco většího by jsme taky potřebovali, hlavně i kvůli psum, protože teď máme problém když chceme jet i s nima, dřív se vozili na zadních sedačkách a teď budou muset do kufru, jenže to u krátkýho peugeota neni nic moc. Takže něco pořádnýho rodinnýho, akorát to asi bude furt oťukaný, protože se s tim taky nikam nevejdu. :slight_smile:
6. kvě 2008 ve 22:11  • Odpověz
Tak už jsme taky nějaký přistydlí, asi se to tady nějak šíří. Neni to tak hrozný, ale Daneček v noci pochrochtává a měl trochu horečku, tak jsem mu pro jistotu dala paralen.
Už jste tady o tom asi mluvili, ale jakou máte značku té odsávačky na vysavač? Ráda bych si jí koupila na MMB jí maji za 300 Kč zdá se mi to nějak málo, tak nevim jestli bude účinná.

Včera jsem taky navařila hrnec papáníčka a dala do zamrazit. Porci jsem dala asi cca 5 velkých lžic, víc Danýsek nesní. Ale už je to fakt trochu výhoda. V sobotu vyrážim od rána do Č. Budějovic s kamarádkou okouknout nějaký hadříky a dítko nechávám doma :slight_smile: Už teď mám teda špatný svědomí, ale potřebuju mít chvilku pro sebe a určitě mu něco koupim. To zase budou nečekané výdaje :slight_smile:

Makyb - když jsem okukovala dásně a byl tam jazyk, tak jsem mu tam vždycky malinkou foukla a zastrčil ho zpátky :wink:

Už mě štve tohle počasí, jeden den fusak vyndavám, druhý den ho tam zase rvu. Ani se nedivim že jsou ty děti nastydlí. Tady u nás na kopci věčně fičí vítr.
Včera mi přišly džíny z vyhrané aukce na MMB :slight_smile: Konečně mi seději dobře. Ty první jsou mi velký, takže kdyby jste měl někdo zájem o Nextíky.

Marky, to budete potřebovat nějakou velkou káru na tu vaší velkou rodinku. To by chtělo nějaký Berlingo :slight_smile:
7. kvě 2008 v 10:23  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
No dnes je sice krásně,ale já teda taky nevím,jak mám oblíkat děti.Selhávám i u toho velkýho :confused:

Kudrlenko-já nemám odsávačku na vysavač.Já mám obyč,mám korkový špunt ve velikosti hadice od vysavače a v tom dírku.Do té vrznu tu obyč odsávačku a už jedu :sunglasses: Při Tomovi ani nevím,jestli to bylo a když už jsem takhle zajetá,tak jsem ušetřila 300Kč :wink:
Já když tu dáseň vidím,tak to stejně nepoznám :sweat_smile: Ale dnes nekadila ještě a je docela v pohodě.Teď spí,to je vůbec pohoda :grinning:
Tak si výlet v Budějkách užij,sice budeš koukat pořád na mobil,ale potřebuješ to :wink: a jak to bude přes den s kojením? To odstříkáš? Nebo už bude Daník bez?
Takže aukcičky,jo?Já teď MMB nějak flákám,budu se muset polepšit :wink:

Marky-nám je velikost 80 větší,ale už jí dávám.Tak že bych jela do Takka?Já tam stejně budu muset do Tesca pro plíny.
To teda fakt hafani v kufru moc místa nemají.A ja to snášeji?Tuhle jsi psala,že na to nejsou zvyklí.
my asi půjdem do nějakýho většího combi,zatím vůbec nejsme rozhodnutí co.Já jsem vyznavač škodovky a manžu bere renault.Taky ho máme :wink: Tak teď by mohla být třeba octávka.a spíš by taky manža chtěl rodinný,ale já si myslím,že combík nám bude stačit.Fakt je,že teď když tam našoupeme děti,kočár a nákup,tak nám to leze okýnkama ven :sweat_smile:
7. kvě 2008 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj, taky nějak nevim jak Káju oblíkat v tomhle počasí. Ono je chvíli teplo a pak to zase zaleze a je docela chladno.
My zase noc nic moc, tentokrát to ještě vylepšila tim že když se vzbudila tak řvala jak tur a dudlíka vůbec nechtěla, takže sem jí prostě musela nakojit. Už je to docela na hlavu hlavně to denní kňourání. Teď na chvíli vytuhla ale to bude jen na chvilku, musíme dojet se psama na očkování a tchýně má prý průjem takže hlídání selhalo tak jí vezmem asi sebou. Aspoň vyzkoušíme jak to s nima pude v tom kufru ještě jsme to totiž pořádně nevyzkoušeli.
No my asi taky combi, ale nevim zatim nijak intenzivně nehledáme tak zatim nevim co. I když ten citroen berlingo by taky nebyl špatný. Nejlepší by byl nový, stojí něco přes dvěstě tisíc, kdyby jsme prodali peugeota tak by jsme asi sto dostali, manža by si zbytek klidně vzal na leasing, ale já ho zase usadila ať se mírní, protože máme hypotéku, tak aby jsme se z těch půjček pak neposrali. :grinning:
Dneska mi přišlo to triko na mně jak sem vyhrála na aukci, no žádná sláva teda. :confounded:
Maky, velikost 80 asi jak co, třeba bodýčka už taky nosí, ale jinak ostatní jí je spíš velký. Já teď spíš asi vyčkám co nám pak v létě bude s toho oblečení chybět a pak to dokoupim aby jsme neměli něco zbytečně.
Kudrlenko, já tu odsávačku na vysavač mám, je to babyvac, a myslim že stála ty tři stovky.
Taky existuje tahleta, ty by byla možná lepší ale ta cena brrr
http://www.e-detskysvet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=5010
7. kvě 2008 v 15:27  • Odpověz
Tak my máme za sebou návštěvu tchyně v nemocnici,malá tam pobavila celé oddělení :grinning: Naučila se teď pištět a děsně se jí to líbí :wink: Stihla jsem i nakoupit a zase jsem urvaná jak vůl,manža chtěl malou nosit ve vajíčku,ale já jsem děsná kvočna a radši si nosím sama.Ale taky mu jí půjčím :wink: Potkali jsme setřičku z porodnice,tak jsem si zavzpomínala.Prej jestli nechci ještě rodit v té nové porodce :sweat_smile: No tak rodit možná,to bych fakt dala.Ten pocit pak byl nádhernej. :dizzy_face: Ale ty pocity teď v noci,to budu ráda až to bude za mnou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mě se malá zase v 16hod skoro nenapila.Nebo já už nevím,jestli je to tak zdatnej savec.Prostě se s tím nese....Za chvíli je hotovo a já jsem hotová z toho,jestli má dost.Naštěstí příští týden jdeme k mudře,tak se mi uleví.A večer vysosne obě prsa.Jak už jí to míň teče,tak nechce tahat.Tak jí musím dát další.Bych potřebovala víc jak dvě prsa :sweat_smile: Pak si zase potřebuje krknout,pak jí zase cpu prso,no už aby něco jedla.U Toma jsem tohle nezažila.Ten fakt ceckem nepohrdl :sunglasses:
Marky-Michalka má málo věcí akorát,většinou má vše zahrnutý.Teď jí dokonce navlíkám do mikči na který je napsáno 2-3roky :sweat_smile: Nevím co to mají v té Anglii za trpaslíky :grinning: Dala jsem jí v té mikče do alba :wink:
Jinak auto manža chce tak 2 roky starý,na novým prý se hodně tratí.Má známýho v Praze,kde mají nějaký prezentační vozy,hlavně ty škodovky.Ale teď co si nechal posílat nabídky,tak nic moc :unamused: Ale už na tom stejně nic neuchvátáme.Prej neposrali z půjček :grinning: Nám to zatím jde bez toho.Postupně jsme předělávali a budem až do smrti :stuck_out_tongue_closed_eyes: V tomhle zase závidím těm,co postaví a mají to nové.Starý barák bude pořád starý,hlavně po té technické stránce se to úplně vymyká mým představám :confounded: Ale hlavně,že jsme ve svém. :wink: Kolikrát si říkám,že v bytě bych měla klid.Ale nevím jak bych tam vydržela.Já bych pro sousedy byla pohroma :grinning:
Ta cena té odsávačky je fakt šílená,jsem si říkala,jestli to není omyl :rolling_eyes:
Tak já si jdu do skleníku dosázet rajský a papriky,ať jsme v létě zdravý.Ale bio asi nebudem :grinning: Já hnojím,mě jinak vyroste kulový :wink:
7. kvě 2008 v 19:37  • Odpověz
zdravý teda s měkkým ,my všichni :wink: Bože jak já se s těma dětma budu učit :confused:
7. kvě 2008 v 19:40  • Odpověz
Maky, a už je ta nová porodnice hotová? Nebo jí teprv dělaji?
Míša už taky pěkně vyrostla podle fotek je to pěkně znát. A ta mikča je pěkná a ta čepička se čmeláčkem taky, tu bych chtěla. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Oni ty různý značky maji v těch velikostech docela rozdíly.
Kudrlenko, a jaká velikost od Nextu ti dobře sedí? Sem na to koukala a mam strach si na sebe takhle něco objednat že se do tý velikost netrefim. Docela bych nějaký kalhoty chtěla, ale co když to pak nebude sedět.
Mně teď příde že Kája taky moc nepřibírá, za ten měsíc vlastně přibrala jen asi 500 gramů. Dneska sem koupila už nějaký skleničky se zeleninou, vidim to asi tak že první dny nebo týdny jí budu dávat ze skleniček a pak začnu vařit.

Tak jsme zvládli veterináře, to zas byla akce a ostuda. Ten mladší si nechtěl nechat dát injekci, takže mu jí bodla na dvakrát, pak si nechtěl nechat ustřihnout ty boční drápy, to se jí povedlo až po několikátý, potom v čekárně pochcal křeslo, normálně nohu ještě moc nezvedá ale tady jí zvednul, no a pak vystartoval po feně berňáka. :grinning: S tim staršim to docela šlo, ten akorát vždycky nechce do ordinace jak se bojí a pak zase honem chvátá odtud. :grinning:
Káju nám nakonec pohlídala švagrová, dostala jí do kočáru a vozila, tak ještě že tak protože být tam ještě s ní to by asi absolutně nešlo. :slight_smile: Psiska jeli vzadu ale nic moc. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Manža mně vyhání od počítače, ale dneska nechci povolit, protože v bedně nic nedávaji. :sweat_smile:
7. kvě 2008 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holčiny :slight_smile:

Tak já dneska vůbec PC přes den nepouštěla, dopoledne jsem umyla zbytek oken a přesadila pár kytek během Čendy dopoledního spánku a odpoledne jsem byla na prochajdě s jednou holčinou,co má dvojčata. Párkrát jsme se potkaly a zjistily, že se známe ze zdrávky, ona chodila o rok výš, tak jsme se domluvily na společné prochjadě. Bylo to fajn :slight_smile:

Makyb: zoubky u nás nic, ač to vypadalo, že to bude co nevidět, tak se to nějak zarazilo :sweat_smile:

Marky: jo, to jsou ty Avent kelímky :wink: Ještě se dělají větší, 240 ml, na ty mám zálusk, ale už je 2x měli vyprodané. Mě právě přijde sympatické, že to tam u Renty prodávají po kusech, 10 jich opravdu nepotřebuji. Zatím mám 4 ty 180 ml a chci si ještě koupit 2 nebo 3 ty větší :wink:

My máme taky tu odsávačku Babyvac a stála taky okolo 300 kč, mě vlastně míň, kupovala jsem jí ve zdravotnických potřebách v práci a tudíž bez marže. Ale už jsem slyšela od někoho, že si taky udělal podomácku na vysavač a funguje to stejně :wink:

My nemáme žádné "svoje " auto, jezdíme manželovým služebním,které má k osobnímu užití, máme Forda Focuse combíka, dvoulitr, nafťák, fakt paráda, strašně se mi s ním dobře řídí, i když je to obřík...si člověk zvykne :sweat_smile: S parkováním taky žádná sláva, ale taky je to všechno o cviku.

já si kupovala rifle v nextu asi před měsícem, jsem s nima spokojená, hlavně to byl jedinej obchod, kde měli normální rifle, všude měli totiž jen nízké bokovky a na ty se teda fakt necítím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ty nextovky mám velikost 12, myslím :confused: Jsem váhala, pač mi byly dost fest, ale vytáhly se, v těch 14 bych teď plavala a štvalo by mě to :wink: Kupovala jsem je v Praze v centru Chodov :wink:

Tak já se jdu chystat do pelechu. Dobrou a pokud možno klidnou noc všem :wink:
7. kvě 2008 ve 22:07  • Odpověz
Marky: novou porodnici teprve stavějí, myslím si, že by měla být hotová příští rok :wink:
7. kvě 2008 ve 22:08  • Odpověz
Ahojky po ránu :slight_smile:
tak mám Michalku maroda.Zdálo se mi,už včera přes den,že trochu chrochtá při pití,tak jsem odsála a nic.No a během večera začala kašlat,tak jsem jí znovu odsála a nic moc.Dostala sirup,zvedla jsem matraci,noc byla horší,ale ještě to šlo.Myslím,že se to teprve rozjíždí.Uvidím do zítřka a když tak s ní dojdu.Jako obyvykle při nemoci víkend na krku. :unamused:
Marky-já tam Michalku v té čepičce dala kvůli Tobě :wink:
Nám chodí doktor očkovat psa domu,my máme absolutně nezvladatelného psa.Už se trochu zklidnil,dostane pigáro a dobrý.Ale jednou byl doktor radši za plotem a pes běhal po zahradě s injekcí zabodnutou v kožichu :grinning: :sweat_smile:
Já ty nextový věci mám velikost 14,ale je mi to stejně kráký :confounded: Navíc mám blbou postavu,nahoře jak prkno,docela dost přes boky a dolu to na mě zase visí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kalhoty jsou můj celoživotní problém,taky proto jich moc nemám.A už jsem si teda zvykla na nižší kalhoty,ale vyloženě bokovky taky nemusím.Ještě ke všemu i trika jsou mi krátký...brala bych ,kdyby jsem měla tak o pět cenťáku míň.Už jsem se s tou výškou naučila žít,ale dřív mi to i vadilo.
Marky-jj tu porodku teprve staví.Bude to hangár jako blázen.Přistavěli něco i nahoře a vedle se buduje nový komplex.Já tam půjdu tak možná na exkurzi,ale vy už od příštího roku můžete rodit :wink:
Taky si možná na začatek nějakou skleničku příkrmu koupím.A co si nakonec koupila?

Niky-taky mám kámošky ze zdrávky,ale ty jsou taky starší než Ty :wink: A s jednou učitelkou ze zdrávky jsem chodila i na cvíčo,ale nevím jméno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak jsem zvědavá co z toho u Michalky nakonec bude :confounded: Je to hrozný,když si neumí říct co jí je.Smrkat neumí,celou zimu nic a teď když je hezky,tak nás to dohnalo.A to nemám pocit,že bych jí málo oblíkala,myslím tak akorát. :unamused:
Včera jsem konečně vyndala a pořádně vypucovala hračky po Tomovi,tak jsem zvědavá co na to Michalka bude říkat.Asi to bude mít na háku. :sunglasses: Jo a včera se na pár vteřin otočila na bříško,ale zase se překulila zpátky,jak jí tam vadila ta ručička.Tak ani nevím jestli to mám počítat.Ale chvíli na mě na tom pupíku jukala :wink:
8. kvě 2008 v 06:51  • Odpověz
Čau holčiny,
tak jsem dneska odjela k našim na návštěvu, tak mám možnost jít chvilku na net, doma mi ho už odpojili :angry:
Makyb - tak jste taky marod? A kdy jdeš k dr., tuhle jsi tu psala, že příští týden, já se tam chystám taky, protože nám budou 3 měsíce. Předtím ale musim ještě na kalmetizaci (nebo jak se to píše). Možná to sfouknu všechno v jeden den, chystám se tam ve středu.
Jak řešíte auta, my máme taky takový malý, sotva se mi tam vejde kočár a to v rozloženém stavu, máme VW Polo. Když dám do auta ještě korbu a autosedačku, tak se mi tam s řidičem vejde už jen jeden člověk. Takže se taky chystáme v nejbližší době kupovat kombíka, jsme víceméně rozhodnutí pro octávku, i když původně jsme chtěli nějakýho japonce, prý to jsou spolehivý auta. Už se těšim, protože teď máme automat a to je fakt jak auto pro blbce, to já se už těšim až zase budu moct řadit :slight_smile:.
Holky prosim vás, v jakým věku vám děti už pěkně pásly koníky? Nám to fakt moc nejde a to už by to měl asi umět, ne? Prostě když ho dám na břicho, tak spustí takovej šílenej řev, že nejde utišit. Já se snažim ho nějak motivovat, aby tu hlavičku prostě zvedal, hračky, mluvím na něj, stojím před ním atd...ale fakt mu to moc nejde. Snažim se mu i postavit ty ručičky tak, aby se na nich opřel, ale ta levá mu prostě trošku "ujíždí", že najednou je jen na pravý. Nevim už co s tim. Tuhle jak jsem s ním byla u dr., tak říkala, ať ho dávám hodně na břicho. Tak už jsem si to začala psát, jeden den tam byl asi 15 minut (po minutách několikrát denně), říkám si, že to budu prodlužovat. Nevim, jestli ho mám prostě na to břicho dát a nechat třeba 5 minut řvát nebo takhle po chvilkách. Jak jste to prosim vás dělaly? Zrovna jsem o tom četla, že někdy, pokud to mimi neumí, tak se třeba i odloží očkování (nevim tedy z jakého důvodu), ale i že pak posílá dr.třeba na rehabku a někdy se musí cviči Vojtovka :frowning2:
8. kvě 2008 ve 14:58  • Odpověz
Ahoj holky,
no tak Michalka má spíš kašel,rýmu moc ne.Ale má ho spíš vlhkej,docela odkašlává a není to tak hrozný.Jsem zvědavá,jak to bude v noci.Ty dni jsou vždy lepší.
Navečer,když nebyl už ten pařák,tak jsme byli i venku.Když ono to slunce vyleze a člověk se hned potí a pak to zase foukne.To se fakt nedivim,že nemoc je hned na světě. :unamused:
Jinak jsem zjistila,že Tom je báječná chůva.Ať ten kluk dělá cokoliv,tak malá na něj vydrží koukat,i venku.Já jí nesmírně nudím. :sweat_smile:

seri-jo k doktorce se chystám,klidně i středa by se mi hodila.Ale potřebuju vzít i Toma na klíšťovku a taky ještě trochu pokašlává.A malá má jít na hexu,takže nám to očkování ty nemoci pěkně narušují. :confounded: To by jsi jela dopoledne?Já uvidím až podle situace.
Jinak Michalka taky na bříšku moc nebyla.Moc jí to nebavilo a ta kebulka jí pořád padala.Když řvala,tak jsem jí tam nenechávala.Časem to pak přešlo.Já bych to nehrotila,uvidíš,že Mareček si taky na to přijde.Hodně nám pomohlo,že jsem si jí dávala na břicho a ona si prohlížela můj čumák. :wink: Ale patnáct minut teda možná nedáme někdy ani teď.Řekla bych,že se to zlomilo ze dne na den.Když jí teď dám na bříško,tak je v tu ránu na zádech.A já jí mám spíš na zádech a okolí jí motivuju hračkama,aby se otáčela.Jo,jenže lenost je lenost :sunglasses: A na stranu mi taky Michalka ujížděla,až jsem začal mít obavy,jestli je to normální.Neboj všechny jsme plašanky a on vlastně není důvod :wink:
8. kvě 2008 ve 20:35  • Odpověz
Ahojky,
tak teď už snad zbýváme jenom my aby na Káju sedla nějaká nemoc. No dneska to fakt bylo že byl chvíli hic a pak to fouklo. Měla sem Káju v tričku, odpoledne sem jela k našim, tak sem si zase hned vyslechla že je málo oblečená, tak sem jí pak převlíkla do dlouhýho rukávu, pak chvílema měla i mikču, tak snad nenastydla. Dneska už sem nandala na podvozek sporťáka, byla sem s nim u našich, tak docela dobrý, akorát je na prd, že u toho x-landera nejde přehazovat ta rukojeť a taky u stříšky mi prdnul takový umělý "sráč" je to tam na to aby se ta střecha narovnala, tak na jedný straně sem to dala, šlo to ztuha a na druhý mi to hned prasklo, takže to je docela na prd, tak nevim jestli to nemám jet reklamovat. Jenže co s tim, kočárek potřebuju a když mi nedaji náhradní tak budu nahraná. Jsou to stejně takový rachotiny, chtěji za to peněz ale člověk chvílema zírá jak jsou tak některý věci udělaný. :angry:
Nás ve středu čeká taky očkování, už poslední, tak budeme mít aspoň do roka klid.
Seri, já to pasení na břiše taky řešila a Kája to dělala jako Mára že když sem jí přetočila na břicho tak začala řvát, no a pak najednou se to zlomilo a začala pást (myslim že to bylo tak ve 14.týdnu). Myslim že to bylo zrovna když jí zkusil otočit manža, tak ona prostě najednou krásně čumákovala. No ale 15 minut to zatim snad ani nevydrží, čumákuje už krásně, dneska už i učinila pokusy že by lezla, ale hekala u toho a pak stejně zaboří hlavu do deky a začne pobrekávat tak jí pak vždycky otočim. Já myslim že Mára má ještě čas, ono to příde uvidíš. Oni vždycky vypadaji že nic nedělaji a nebudou a pak najednou překvapí. :wink:
Maky, příkrmy jsem koupila první lžičku mrkev, první lžičku brokolici a mrkev s bramborem a všechno do Hami
Maky, a jaký hračky budeš Míše teď dávat? Chtěla bych jí zase něco koupit aby měla nějakou změnu, ale nějak nevim co, už nějaký co jsou od půl roku. Nemáte nějaký tipy na hračky který maji děti rádi?
8. kvě 2008 ve 22:01  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
I když teda pro mě moc dobré není,jsem jak praštěná pytlem.Noc byla děsná,ale to jsem čekala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt zajímavý,že nemoc si vybírá největší daň v noci a přes den to jde.Ve 22hod jsem odsála,ale moc toho nebylo.Spíš jí trápí ten kašel.Ale i tak se to zdá lepší.Hlavně,že jsme bez teplot.Radši jsem vstala ,aby jsem měla dost času na to se probrat.Michalka usnula dobře a do těch 22hod to vypadalo dobře.Tak jsem se navnadila a pak to byl děs. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejhorší je,že člověk jí nemůže moc pomoct,prostě hlavně vydržet.

Marky-kočár máš kupovaný v kamenném obchodě?Já bych tam možná zavolala,máš pravdu,je to drahý a kulový to vydrží.Třeba by Ti půjčili náhradní.Ještě kočár budeš dlouho potřebovat a když by jsi ho potom chtěla prodat,tak ať ho máš v dobrém stavu.
Takže už Káju v tom sporťáku občas zvedneš?
Tip na hračky Ti moc neporadím.Já bych řekla,že ty pohyblivější děti pak zajímá nejvíc to,co na hraní není :grinning: Ale už bych taky koupila od půl roku.My zatím pořád máme chrastíka,třeba napůl s kousátke.Pak kousátka samotný.Pak takovou knížku,která je určená do vany.Ale Tom si ní hrál převážne na suchu :sweat_smile: Je pogumovaná,barevná s velkými obrázky a píská.Nějaký pískadla tam máme taky.A pak takovou kostku-krychli.Je od Chicca a ze všech stran to dělá něco jiného,váleček se otáčí,kolečka se otáčí a chrastí....Je to taky od půl roku,sice s tím Michalka ještě neumí,ale řekla bych,že chrastítka budou brzy pasé.Pak máme hračky,které jsem ale ještě nechala ve skříni.Jsou z dřevěných hraček.Zatloukačka,podle mého hodně oblíbená,ale dost hlučná :grinning: Do otvorů se kladívkem zatloukají válečky,pak máme takový domeček.Nahoře se tam vhodí kulička,která padá dolu po patrech a dole cinkne.No a pak máme už vkládačky,na to je čas.A taky různé veliké kostky,s Tomem jsme stavěli věže a následně bořili.To boření bylo super :grinning: No a pak nějaký blbinky,které vydávají zvuky.Na ty se děsně těším :sweat_smile: To jsou většinou dárky od hodných lidí :wink: A bubínek,ten nevím jestli vůbec vyndám :sweat_smile: Ta zatloukačka bude myslím stačit.

Holky,vím,že se zelený čaj nesmí pít v těhu a při kojení,protože obsahuje teiny.Pijete ho někdo? Myslíte,že by jsem ho mohla? Já už mám po roce docela absťák.
Tak jsem se docela probrala,ale i tak už by mohl být večer :wink: I když radši ne,kdo ví co mě zase čeká. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. kvě 2008 v 07:11  • Odpověz
ahoj holky, omlouvám se nestíhám, dočteno nemám je n abych napsala že žijeme. Úterý a středu jsem ztrávila celé pracovně a avčera jsme byli na parcele do půl osmé pak už rychle obstarat malou a na víc mi nezbyl čas. dneska jdu zase makat a pak jedu k našim na mylsiveckou schůzi....nemám připravený papíry....to bude zase keců :frowning2: a budu tam až do zítřka snad vás potom dočtu a zareaguji. Užívejte krásného počasí
9. kvě 2008 v 07:27  • Odpověz
Tak jsme taky marodi :frowning2: Je mi Danečka fakt líto.

Makyb : když to pročítám, tak jsem na tom podobně. Já odsávám jak blázen, úplně jsem ho už tim zradila a nic moc. Začíná to mít prý trochu na průduškách, tak doufám, že nám zaberou sirupy. Do toho ty horní tesáčky :fearful: Já zelený čaj piju , né nějak často, ale když jsem unavená tak si ho dám

Uklidňuje ho jedině, když je u prsu a to už druhou noc docela nezvládám, už mě z toho kojení snad bolí břicho. Pak když začne kašlat, tak se pozvrací. Naštěstí přes den je to docela v pohodě.

Marky _ teď jsem objednala velikost 36 a ty mi jsou docela dobře, ale před tim bylo 38 a ty mi jsou nějaký velký, takže jaká je to vel. UK ani nevim.

Jinak Danýsek, vůbec nechtěl být na bříšku, pořád řval. On tam zezačátku asi tři měsíce ani nemohl, protože měl zlomenou klíční kost, ale začalo se mu tam líbit až když se tam převalil sám.

Já mám oblíbený autíka jako Superb nebo WW Passat. Prostě limuzínku, no jsem na to ulítlá, až doděláme byteček a po svatbě, tak začnem šetřit na autíko. To bude pro mě a taťkovi do práce zůstane naše Felda :slight_smile: Ale řeknu vám, občas jezdim autem mýho taťky (Lagunou) a zlatý parkování s Feldou, jenže teď tam máme pěknej hicák.
9. kvě 2008 ve 13:11  • Odpověz
Hm,tak nemoc dává Michalce zabrat. :confounded: Když je vzhůru tak je v pohodě,ale spaní jí ruší ten pos....kašel a to už i přes den.Teď jí slyším v chůvičce buchcat každou chvíli.Ale už se jí spustila rýma,tak máme co odsávat a při pití už nechrochtá.Ale to odsávání,už jsem si odvykla a nějak špatně snáším,že jí týrám.Naštěstí tím vysavačem je to chvilka.Mám hrůzu co zase bude v noci,dnes po obědě jsem byla hotovsoň,jenže odpočinek se prostě nekoná :frowning2:

Kudrlenko-to jsi docela vyzáblice,velikost 36 :confused: :confused:
No superb by se líbil manžovi,ale na naše cestování je to trochu zbytečný luxus.A teď to vypadá buď na tu octávku a ještě víc možná na fabii combi.Manža se tomu začíná nějak intenzivněji věnovat,tak je to asi na spadnutí :confused: To jsem ani nečekla,asi mi skončí bezstarostná jízda. :grinning: Jeden ťukanec mám za sebou,tak jsem sice opatrná,ale když to někdy vidím,tak by snad bylo lepší nevytahnout paty z baráku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak ať je Danýskovi brzo líp. :wink:

Michalka se opět probudila kašlem,tak jdu odsát.Spala chvíli,tak to bude náročný odpoledne. :unamused:
9. kvě 2008 v 15:09  • Odpověz
Makyb - mě se to taky nezdá 36, dřív jsem nosila 40, ale já mám stejně takovou debilní postavu, ramena jak chlap, teď trochu vytahaný břicho, široký záda a zadek tak akorát, žádný hubený. a vážim normálně asi 62 kg
ježiš teď jsem se popsala asi jako Shrek,
ale je pravda, že kojenim mi to jde dolu, jenže co bude až přestanu kojit to nevim

Teď jsem zjistila, že když sundám z tý odsávačky dole ten kelímek a zbytek dám na vysavač, že to dobře funguje, myslíte, že je to tak na stejnym principu, jako u tý odsávačky přímo na vysavač??

Danýsek už zvrací pravidelně pokaždý když začne víc kašlat, jestli se to zhorší tak se výlet nekoná, ale moch by si to taťka taky jednou zkusit
9. kvě 2008 v 16:48  • Odpověz
Kudrlenko-tak já jsem ten typ,co kojením nehubne.U Toma mi to šlo dolu až po kojení.Ale není to hrozný,doufám teda,spíš potřebuju zpevnit :wink:
Náhodpu Shrek je dobrej,já jsem zase taková kobyla,no :confounded:

Já tu odsávačku dávám na vysavač i s tím kelímkem.Jestli teda myslíme stejný kelímek.A určitě Ti to bude fungovat jako ty na vysavač,chce to jen vyzkoušet a zdokonalit :wink: Michalka chudák jak už mě vidí s hadicí,tak nabírá :frowning2:
Mě Tomášek při kašli zvrací do dnes.Ale doktorka mi řekla,že to není na škodu,že si vyzvrací i hleny.
On si člověk něco naplánuje a pak se to takhle vys...Tak ať se z toho Danýsek vyspí.
9. kvě 2008 ve 20:13  • Odpověz
Ahojky, no tak teď sem se byla podivat na malou a přišlo mi jak kdyby dýchala přes rýmu, tak uvidíme jestli to na nás taky sedlo. Včera v noci spala pěkně zato dnešní den, nebo spíš odpoledne bylo docela děsný. Kňourala, brečela, udělala sem akorát oběd a to bylo dnes vše. Dopoledne jsme sjeli do Votic, do zahradnictví a do stavebnin, aby jsme to kolem toho bazénu trochu zkrášlili, opět jsme naivní že to co tam vysadíme psi nezničí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No jenže manža opět dostal toulavý boty a jel se s klukama projet na motorce a přijel asi za čtyři hodiny. Tak sem si tu užívala sama s Kájou ukňouraný odpoledne, že už sem toho měla tak dost že by do mně stačilo píchnout a brečela bych taky. Taky se dneska celý den snažim přijít na to, kam se přidělává na ten náš kočár deštníček. No snad sem na to před chvíli přišla, ale stejně se mi to nějak nezdá, příde mi to takový divný. Už zjišťuju že kdybych teď kupovala kočár, tak zvolim asi jiný, přehazovací rukojeť mi nepřišla tak důležitá, ale teď si myslim že je to velká výhoda. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maky, kočár jsem kupovala na sezimáku v dětskym domě. Káju zvedám, ono u toho x-landera se to zvedá takovou šňůrkou, takže těch poloh je tam víc. Takže jí nedávám uplně do sedu a když chci aby spala tak jí dám skoro do uplnýho lehu.
Zelený čaj jsem taky pila ale teď co kojim jsem ho měla asi tak jednou. Myslim že když si ho jednou za čas dáš, tak že to snad nijak neuškodí.
No jinak včera večer jsme byli s Kájou samy doma, tak sem měla dlouho chvíli a opět jsem něco nakoupila na MMB. Hlavně že sem řikala že teď budu vyčkávat do léta a uvidim co nám bude chybět a pak teprv budu nakupovat. :sweat_smile:
Jste si tady holky dali dobrý jména.... Shrek a Kobyla :grinning:
9. kvě 2008 ve 22:47  • Odpověz
Ahojky,tak jsem se dožila rána :stuck_out_tongue_closed_eyes: No bylo to o chlup lepší jak včera,dvakrát jsem odsávala,to se jí pak vždy uleví.I časteji kojím,má asi žízeň,snad se to bude už jen zlepšovat.Já mám taky nějaký knedlík v krku a začínající rýmu.To asi aby jsem si to užila se vším všudy :rolling_eyes:
Marky já mám sice chlapa doma,ale jsou celý dny s Tomem venku :unamused: V podstatě jsem taky sama.Jsem nadávala,že je zima a ať už je hezky.A teď nadávám stejně a vůbec si to neužívám. :confounded: Manža by mi tady třeba dělal společnost,ale po Tomovi to chtít nemůžu.Je zblázněnej,že je konečně hezky.Večer si spolu pekli buřtíky,já tam došla jen na chvíli a bulet se mi chtělo taky :frowning2: Šla jsem domu,malá než pořádně včera zabrala,tak to byl horor,tím kašlem si plivala dudel :unamused:
Já u hlubokýho mám přehazovací rukojeť,ale moc jí nevužívám,Michalka pak na mě nevidí.U Toma to bylo taky tak.Snažím se jezdit,tak aby nám tam sluníčko nesvítilo,což je docela makačka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Švagrová si koupila teď Dor jan/nebo jak se to píše/,s kytičkama a je skvělej i na ježdění.Tuhle jsem ho zkoušela a to ani nevím,že něco tlačím.Ale to ty u kočárku máš asi taky.Jenom mě to přijde jako děsnej luxus,přeci jen ty kočáry za těch šest let co já mám ten hluboký,jsou úplně o něčem jiném.Já jsem zatím spokojená s těma golfkama,ty počítám,že pak užijeme víc. :wink:
Na MMB bych taky chtěla zařádit,ale nemám vůbec teď náladu.PC mám teď jen na to,aby jsem koukla jak se máte a to je vše.Ani poštu nepřijímám. :sweat_smile:
Tak hlavně ať to na Káju nesedne,vůbec není o co stát.
10. kvě 2008 v 06:50  • Odpověz
Maky, tak to si to teda taky pěkně užíváš. :unamused: No na teplo jsem se taky těšila, ale jak je Kája furt ukňouraná tak venku moc dlouho nejsme. Chtěla bych hlavně vegetit na zahradě, a taky tam něco dělat, jenže v kočárku vydrží chvíli a to bych jí furt musela nosit a to taky furt nejde. Dát jí na deku na trávu na to je asi taky ještě brzo, je to ještě studený, takže teď sem ráda když si zvládnu doma udržet pořádek a na práce venku prostě prostor nezbývá.
Rýmu zatim nemá, noc byla docela dobrá, ale už zase kňourá. Jak furt kope těma nožičkama ve vzduchu, tak už má ten sval na břiše docela pořádnej. :sweat_smile:
Ty sporťáky u x-landera jsou otočený, že dítě sedí po směru jízdy, takže malá na mně taky nevidí. :wink:
Jo taky sem zjistila že jak sem vyhrála na mně to tričko na aukci, tak že mi pani poslala uplně jiný. Nebyla sem si jistá ale jak sem se podivala na fotku tak je prostě jiný než to co sem vyhrála. Tak sem jí psala vzkaz a zatim žádná odpověť. Docela mně to namíchlo. :angry:
Tak se holky držte, ať se marodi vymarodí a máte zase víc klidu a já jdu vařit rýži, zbytek mám naštěstí od včera tak aspoň nemusim stát u plotny a navečer plánujem nějaký grilování, jestli ovšem mi Kája dovolí být venku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. kvě 2008 v 11:32  • Odpověz
Tak dnes je Michalka lepší,sice má rýmu pořádnou,ale už jí má spíš vodnatou,měla to hustý :confounded: Takže odsáváme.Navíc zkoušíme první příkrmy.Sirup na kašel :grinning: Když vidím,jak to neumí ,tak se fakt těším na první lžičku :sweat_smile: Dávám jí to dávkovačem od nurofenu a jde to,hlavně,že jí to zabere :wink: Kdyby tak už i noc byla lepší :unamused:

Marky-taky mám trochu jinou představu o pobytu venku.Bylo by to jiný,kdyby už holky seděly :wink: Taky se pořád motám doma a z věčnýho uklízení atd. už mi pořádně hrabe. :rolling_eyes: Potřebuju osázet truhlíky a fakt teda nevim jak to vše budu dělat.A krom truhlíků by se venku našlo práce habakuk,je teď takový období "stopstav".ještě zabírá,když u kočárku dělá společnost Michalce Tom.Ale nenutim ho.I když teda musím říct,že se k ní má a není z toho otrávený.
:wink: Jinak teda počasí je tam divný,u nás dost fouká vítr.Sice si říkám,že na vzduchu by se Michalce spalo líp,ale radši s ní na chvíli vylezu pak.Já mám jen trochu kašel-zatím.Já osobně mám takovýhle počasí ráda,parno moc nemusím.A ještě babí léto,pěkný podzim prostě.Ale pro děti je to právě počasí hop nebo trop. :confounded:
To je teda paní popleta s tím trikem.Jsem zvědavá co Ti napíše,je divný,že by to byl omyl :confused: :confused:
Já teď čekám na to triko pro Toma a ty moje kalhoty,je to z jednoho obchodu.Trvá jim právě to natištění toho jména,teda doufám.
Navíc mě tuhle navnadila Kudrlenka s těma kalhotama,tak už jsem tam šmejdila,ale mám strach :unamused:
10. kvě 2008 ve 14:54  • Odpověz
Marky-jak jsi spokojená s krémy od Avonu? Už jsi omládla? :grinning: Mě dochází ta Doliva,tak se po něčem budu muset podívat.Ale jinak budu muset snad na kožní.To co mám teď s hubou,to jsem v životě neměla.Už jsem z toho fakt nešťasná. :cry: Vždycky to vypadá,že už je klid,ale jen na chvíli.Tuhle mi známá říkala,že jí pomohlo solárko.Jenže já potřebuju ke kadeřnici,na pedikůru,k tomu kožnímu asi a ještě solárko :confused: :confused: :sweat_smile:
A ke všemu ještě budu plešatá,vlasy jsou všude :unamused: Takže moje skóre po dětech-osypaná,plešatá,rozteklá,věčně nespokojená hysterická neurotička :sunglasses: No tak toto už je případ pro psychiatra :grinning:
10. kvě 2008 v 15:10  • Odpověz
maky, ty si teda dáváš jmen :grinning:
No krémík od Avonu, mi vrásky teda zatim nevyhladil a co tam psali tak to byli doslova zázraky, ale zatim to nijak nepociťuju. No ale myslim že mi ani neuškodil, já se před tim ničim moc nemazala tak takhle se aspoň mažu jednou za den a pleti to snad aspoň trochu prospěje. Jestli sem čekala že tim omládnu o deset let, tak to se asi nestane. :grinning:
Mně vždycky docela pomůže vyčištění pleti u kosmetičky a když mi ještě pěkně upraví a nabarví obočí, to pak ten ksicht docela vypadá dobře......na chvíli :sweat_smile:
U nás taky hodně fouká, když zaleze sluníčko tak je docela kosa. Manža už vlezl do bazénu. Já šla s Kájou ven, tam mi spala a po příjezdu domu se hned probudila takže klasika. No a jinak ten deštníček stojí docela za hovno. Asi ho mam prostě na blbym místě nebo fakt nevim. :angry:
Maky a když je venku takhle vedro, dáváš Míše ještě třeba něco jinýho na pití? A nebo jí to kojení stačí? Někdy mi příde že má Kája oschlou pusinu jako kdyby měla žízeň, tak nevim jestli jí mam dávat ještě něčeho napít.
10. kvě 2008 v 15:26  • Odpověz
Marky-jenom kojím.Sice všude si přečtu,že nic jinýho nepotřebuje,ale jsem z toho nesvá.Hlavně teď,když je nemocná.Možná,když zkusim jen vodu,tak asi nic nezkazím,ale myslím,že mi na vodu hodí bobek. :sweat_smile: Já fakt nevím.To je pořád keců kolem kojení,se bojim jí něco dát.A když jí to nedám,tak taky nevím jestli to je dobře. :angry:
Já asi koupim čajík nějakej.U Toma jsem to neřešila,když mu bylo tolik co Michalce,tak byla zima a pak v létě už baštil,tak nebylo co řešit.
Michalka teď odpol spí už 1,5hod a dopol. Spala přes dvě hodiny,tak doufám,že zaspává tu nemoc a nebude vymýšlet v noci. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak už je vzhůru :wink: :wink: Ale povídá tam,tak to vypadá na dobrou náladu.Chudinku jí to přejde až se zase vytasim z hadicema :frowning2:
10. kvě 2008 v 15:55  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že bacily mají další oběti. Tak ať se Michalka a Daneček brzo vymarodí. My už jsme v pohodě, pro změnu v pondělí zalehl přítel tak čekám kdy skočí něco na mě. S tím oblíkáním je to strašný nevím co dát malý na sebe aby jí nebylo vedro , ale ani zima, ještě ke včemu má pořád ledový ruce. Když zafouká vítr tak je fakt zima.

Marky nestraš mě s tím kočárem, koupili jsme taky X landera. Ten slunečník stojí fakt za h...o? Taky jsem ho chtěla pořídit, ještě jsem četla, že jsou nějaký stříšky.

Makyb ptala jsem se na to dr. co dávat malý k pití když ještě kojím, že máme suchej vzduch v bytě a přijde mi , že má žízeň, tak mi řekl po lžičkách kojeneckou vodu, moc jí nejela. Tak ať se Michalka brzo uzdraví.

Jdu vařit, včera jsme byli u babičky tak vařeno nemám.
11. kvě 2008 v 09:29  • Odpověz
jsem tady od středy nebyla, naštstí jste toho moc nenakecaly, tak jsem Vás zvládla dočíst :wink:

Tak máme za sebou náročný víkend. Přijela nám banda kamarádů a slavili jsme 4 narozky a kolaudovali náš domeček. Spalo nás tu celkem 15. Grilovali jsme masíčko, nehorázně jsme se přejedli a dnešní zjištění, že toho strašně zbylo nás přivedlo k tomu obvolat pár známých a teď na večer jsme to dogrilovali. Nemělo to chybu, mňam...v sobotu grilujeme znovu, tentokrát s rodinou. A jak jinak, Čenda se předvedl jako největší hodňousek pod sluncem. Krásně se to poslouchalo,jak máme úžasný dítě, pořád se smál, prostě pohodář.

Jinak marodům přeji brzké uzdravení...teď je toho opravdu hodně...ale není divu, jak píšete, to počasí je zrádný, chvilku horko, pak foukne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Čenda už je snad dobrej, já mám pořád rýmu a trošku kašlu.

Makyb. já mám taky kočárek DorJan, je to takovej teréňáček a jsem s ním spokojená :wink: Přehazovací rukojeť občas používám, ale spíš používám plínu, mám jí přichycenou na boudičce.

K těm tekutinám. jsem četla, že kojené děti do 10 měsíců nepotřebují žádné tekutiny navíc, ale mě se to taky moc nezdá. Já přes den už moc nekojím, tak zkouším Čendovi dávat šťávičku s vodou, ale moc toho nevypije, dá za den 50-100 ml. Vodu nechce, čaj taky ne a malinový sunárek mu taky nejel. Tak kupuji ty šťávičky od Hami a ředím to 1:3. On dostane asi dost tekutin i v té zelenině a ovoci, tak to moc neřeším. A u Vás, co plně kojíte, tak bych to vůbec neřešila, myslím si, že kdyby měli prckové žízeň, tak se ozvou. Ve velkém horku bych kojila asi častěji :wink:
11. kvě 2008 ve 21:00  • Odpověz

Niky-tak to jste si parádně užili volno.Máš pravdu,že se hezky poslouchá,že máš hodné dítě :wink: Michalka se zatím taky jeví jako pohodář.Já to znám ale i z druhé strany,kdy většina koukala nevěřícně na uřvaného Tomáška,s kterým si nikdo nevěděl rady.Chudák za to nemohl,pomoc nebyla žádná,jen pevné nervy a vydržet.A stálo to za to :wink: Mám známou,ta má o rok mladšího kluka-od narození "zlaté díě".Dneska mu pořádně není rozumět,tedy sprostá slova ta mu jdou.V koletivu nic moc,dlouho měl pleny atd.Né že by jsem někomu něco přála,u těch dětí je to běh na dlouhou trať.Co je dnes takto,už zítra může být jinak.Ale zrovna u tohoto případu to považuju za určitou satisfakci.Nenarážím na Tebe,aby jsi si to špatně nevyložila :wink: Já jen,že mi to vůči mému dítěti tenkrát přišlo nefér. :cry:

O těch tekutinách jsem to taky četla,Tom vlastně pořádně začínal pít až kolem roku.Ale i tak s příkrmama začnu i s pitným režimem,přeci jen bude léto.Určitě jí tím neublížím.

Michalka je už taky lepší,nicméně to na očkování tento týden nevidím.Já chrchlám taky,vše co mám doma na kašel, není pro kojící,tak dnes musím do lékárny.

Je tady dnes po tom dlouhém volnu nějaké prázdno :confused: Čekají mě dva koše žehlení,ale že by jsem byla z toho odvázaná,to teda ne. :unamused: Tady se taky sedí dobře :slight_smile:
12. kvě 2008 v 07:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.