• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahojky, příšerka mi na chvíli usnula tak honem rychle něco napíšu. Vypadá to že opravdu se snad zoubky poklubou, začíná to nabývat na intenzitě, včera a dneska měla 37,5, včera sem jí dala na noc sirup a co sem jí v ložnici uspávala tak psiska v obýváku se pustili do sirupu, takže z něj skoro nic nezbylo. :angry: Tak aspoń se jim pak dobře spalo. :grinning:
Včera ve dne to docela šlo, byli jsme dost venku, manža to upravoval kolem toho bazénu, něco tam i vysadil a tak sem tam s Kájou co to šlo byla s nim. Odpoledne jsme se i vykoupali. No na první vlezení sem myslela že mi odumřou nohy, bylo tam 20 stupňů, tak na prví vlez děs ale pak už to šlo. :sweat_smile: Večer pak Káju už chytil docela hysterák, tak sem byla ráda že už byl čas na to jí dát spát a byl klídek. No a dneska kňourá a spíš plače. Teď sem jí chtěla dát lehnout na terasu, ale v kočárku se začala vztekat že se až prohybala v zádech, tak sem jí zkusila dát do postýlky a usnula hned. Přeci jenom ta postýlka je na spaní pohodlnější než ten sporťák.
Před chvíli sem upekla buchtičku s jahodama, tak tu mam před sebou talířek a dávám si do trumpety. :slight_smile:
Ve středu to očkování taky nevim, jestli jí fakt lezou ty zuby, tak ještě očkování do toho, to by asi na ní bylo docela dost. Uvidim co mi řekne doktorka, ale ta jí určitě naočkuje.
Moni, ten x-lander neni špatnej, jen prostě nevim kam s tim deštníkem, teď dokonce jak mam jen tu sportovní sedačku tak mi příde že se s nim manipuluje ještě líp, fakt jednou rukou paráda, zrovna sem dneska v jedný ruce nesla koš s prádlem a druhou rukou sem tlačila Káju v kočárku ven. Ještě co bych mu možná vytkla je ten způsob polohování, dělá se to takovou blbou šňůrkou, dolu to je v pohodě ale nahoru když ti tam sedí dítě tak to jde pěkně blbě.
Hmm tak Kája už brečí, tak to nedala ani půlhodinu. :unamused:
12. kvě 2008 v 16:42  • Odpověz
Ahoj mamky :slight_smile:

Tý jo Marky-jahodová buchtička,koupačka-tomu já říkám veget.Můžu jen závidět,venku je léto a já si tady pařim hubu horkym čajem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Michalka se zlepšuje a já zhoršuju.Na dnešek jsem nemohla spát,pálí mě v krku a mám pořádnou tuberu a rýmu.Navíc mám pocit,že mě bolí i vlasy.A to jsem si říkala,jaký jsem tuto zimu držák,většinou tak jednou mě něco takovýho postihne.Asi jsem se přechválila a dohnalo mě to teď.
Jinak já mám ze zubů docela strach.Tomovi tohle nevadilo,ale u Mišky mám pocit,že bude citlivější.Jak jsem si tuhle myslela,že budou zoubky,tak to byl asi předvoj té nemoci.
K tomu očkování-když bude malá dobrá,tak s ní možná dojdu,někde jsem včera četla,že rýma a teplota do 39 nevadí.Ale taky mám strach,aby jsem jí zbytečně nezatížila. :confounded:
Včera jak jsem byla v té lékárně,tak jsem chtěla něco pro kojící.Vyjukaně jsem se ujišťovala,zda to můžu a paní magistra mě tam začala uklidňovat,že vůbec strava kojících je nadhodnocená,že do toho mléka všechno nepřejde. :wink:
No a když jsem byla v lékarně,zašla jsem i do sekáče a zase jsem se unechala za 430Kč :grinning: Miška má plátěný kalhotky,lacláčky kraťasy/vypadají jak sukýnka/ a bodýko.No a z čeho mám radost,jsou ryfle pto Toma,jsou fakt frajerský a padnou mu dokonale. :wink: Jako nový.Navíc jsem zjistila,že Michalka nemá nějakou lehčí mikču a tam nic neměli,frčí už jen léto :unamused: Vyndala jsem věci po Tomovi a ty velikosti nám nesedí.
Jinak na spaní máme taky převážně postýlku,má tam asi už svůj klid a kočárek máme na kukandu :wink: Ale ta jí dlouho nevydrží :sweat_smile: Každopádně v létě se jí doma v chládku bude spát taky možná líp.
Jo a taky mi ještě nepřišlo to triko a ty kalhoty,už jsem z toho nesvá.Když jsem to objednávala,tak nám zrovna nešla ta pošta a vyřizovala jsem to sms.Tak nevím jestli mám paní napsat. :unamused:
Marky to máte psi pěkný feťáky :grinning: :grinning:
13. kvě 2008 v 07:01  • Odpověz
Tak koukám, že teď zas víc marodí mamči než miminka :wink: Tak ať vás to holky brzy přejde.
Na mě se to teda zatim nedostalo, jen lehká rýma, ale Daneček si to docela vytrpěl.

Dusil se kašlem a rýmu jsme nestačili odsávat. Má celý opruzený zadeček, jak se potí z antib. , ale naštěstí bez horeček. Cpu je do něj pořád + Mucosolvan a jakmile se s tim přiblízim tak už řve. Tři dny skoro vůbec nejedl tak malinko opadnul, ale v jeho případě, to neni naštěstí na škodu. Joo a tuhle i docela úspěch, vzbudil se v noci 2x , ale za to je od 6 hodin vzhůru. Už 5 dní má nateklý horní dásně, ale nic nevylezlo.
Na výlet jsem jela a zjistila jsem, že mi to hrozně chybí, chodit občas sama po krámech bez kočárku a zkoušet si oblečení a boty :slight_smile: Asi jsem to už potřebovala. Byla jsem v Igy a Mercury a víc se mi asi líbí to M. Maji tam lacinější věci na děti v C§A . Nakoupila jsem si kraťásky a tílko a samo, že i pro taťku a Danečka.
A konečně už i svatební boty :slight_smile: Je to skoro za měsíc, začínám z toho být pěkně nervózní. :confused:

Já Danečkovi dávám do hrnečku koj. vodu, ale chutná mu i naředění Sunárek nebo čaj. Ale nedávám mu to pravidelně. Jen jsme to vyzkoušeli a šmakovalo mu to. Jak jsem byla pryč tak mu taťka připravil nápoj :grinning: Uvařil mu čaj a do toho vykapal pomeranč, tak to nepil. A čajík vařim Leros, pro klidný spánek, ale žádný spánkový účinek to tedy nemá. Dávám mu napít občas po přírkmu, když jsem mu dávala ten ze skleničky, protože mi přijde hustý. Já je dělám o trochu řidčí.

Makyb - já byla s těma kalhotama spokojená, jen ta velikost jde docela blbě odhadnout, i když píšou míry. Někdy jsou tam v aukci fakt pěkný, já mám oboje od stejný pani, ale jsou prostřihaný cedulky, takže je to docela taky divný.
Taky jsem četla o té teplotě a rýmě, že k doktorovi hned nemusí. Je asi horší, když se připojí k tomu kašel. My musíme zase na kontrolu a ve středu jdu na prohlídku na gynd. to se mi vůbec nechce, od porodu se toho bojim jako čert kříže.

Marky - nám psi ničí zahradu pravidelně, zrovna tenhle týden jsem 3 x našla vyhrabanou petržel a teď se naučil ten malý zmetek hrnout mulč. kůru ze stráně dolu, takže je všude jen plachta. Rozkousal mi kabel a anténu od chůvičky a rozkousal tulipány. Takže s nima máme taky veselo. :angry:
13. kvě 2008 v 08:30  • Odpověz
Ahojky,
no maky, takový veget to tu zase není, jednou koupačka a po dlouhý době sem taky upekla :grinning:
Dneska teda Káju zase berou hysteráky, ráno to vypadalo že už bude zase brzo vstávat, tak sem jí v půl sedmý nakrmila a nechala jí spát v posteli, já si lehla na manžovo místo a Kája vydržela krásně spát, že jsme vylezli až v půl desátý. No a přes den, je to zase ukňouraný, kolem třetí jí chytil pořádný pláč, to sem jí tu nosila a ono nic nezabíralo. Sem zvědavá co mi zítra řekne doktorka.
Jinak už tři dny se mi Kája neustále přetáčí ze zad na břicho, jak jí mám v obýváku na rozložený sedačce, tak sem jí to tam dneska už obložila polštářema aby mi ještě nespadla dolu. No ale na břicho to vydrží vždycky jen chvíli a pak řve, tak jí chodim furt otáčet. :grinning:
Dneska přišli Káje z MMB šatičky, pláťáky a kloubouček. No a mně přišli ty pyžámka, tak už se těšim až se v něm dneska vychrupkám.

Kudrlenko, jo pejskové to jsou ničitelé, člověk musí být furt ve střehu protože to jednou nedá pozor a hned o něco příde. :sweat_smile: Blade si teď hodil víčko za žaluzie a lovil ho tam. Tak sem mu ho šla vyndat jinak by je zase celý zmuchlal. :sweat_smile:
Tak to je fajn že jsi si užila nákupy, jít sama jen s kámoškou to je asi to nejlepší.
:wink:
13. kvě 2008 v 18:10  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/foto.php?

Marky tohle mi nedalo :wink: Hned jsem si na Tebe vzpomněla :wink:
13. kvě 2008 ve 21:03  • Odpověz
No tak jsem to tam dala blbě :angry: a teď to nemůžu najít.Ale já to najdu :wink:
13. kvě 2008 ve 21:08  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

No o psech ničitelích by jsem taky mohla napsat knížku :grinning: Teď už není na celé zahradě,tak je to lepší.Ale stejně je to někdy děs.
Kudrlenko-to je chůvička už nepoužitelná,ne?To bych vraždila asi. :sweat_smile:

Včera když malá dopol spala,tak jsem to zalomila s ní.Sice to přes den moc neumím,ale přinutila jsem se :sunglasses: Je mi líp,ale ideální stav to ještě není.Zase se proháním horkým čajem,po ránu je to nejhorší.To mám pocit,že mám dvakrát takovou hlavu :rolling_eyes:

Marky-a má Kája naběhlý dásně? Chuděru jí asi něco trápí a Ty trpíš s ní :frowning2: Malá sice taky někdy kňourne,ale že by nezabralo chování,to ne.Většinou jí stačí,že jsem u ní.Ale tuhle ležela a upustila si na čumák chrastítko,to bylo pláče. :unamused: A přetáčet se nebude :sunglasses: Říkala,že má čas :grinning: Sice tuhle u mamky už to skoro bylo,ale neví co s tou jednou hrabkou.Mamka,prý ať jí pomůžu. :grinning: No jen ať si na to přijde sama :wink:
Jsem zvědavá jak pochodíte u doktorky.Já se tam vypravím asi v pátek.
Mě dnes přijde to triko a ty kalhoty,včera mi paní poslala mail.No a hned jsem Tomovi objednala jedny 3/4 kalhoty a jedny pláťáky. :wink:
14. kvě 2008 v 07:12  • Odpověz
Maky, ten je teda :grinning: :grinning: :grinning:
Škoda že mam župan co sem si kupovala do porodnice, jinak bych do něj snad šla. No ale odkaz jsem si uložila tak kdo ví někdy. :grinning:

Tak mi dnes šli na očkování a doktorka mi Káju nenaočkovala, ptala se jestli neměla teplotu, tak jí řikám že teď tak tři dny měla 37,5 tak jí změřili a měla to zase. Prohlídla jí a nějak nevěděla co by jí mohlo být. Řikala že asi nějaká viroza, přitom jí vlastně nic neni akorát ta trochu zvášená teplota a to kňourání. Do pusy jí taky koukala a řikala že na zuby to zatim moc nevypadá, tak fakt nevim. Sem to furt přikládala těm zubum a teď nevim jestli se mam nějak zneklidňovat, aby to nebylo něco jinýho. Jenže co. Řikala že když bude mít do těch 37,5 že jí na to nic dávat nemám a že jí mam dávat pít po lžičkách kojeneckou vodu a nemam s ní chodit na sluníčko. A v pondělí máme přijít znova a uvidí se jestli jí naočkuje. Teď my chtěli jet v neděli na ten sraz bílých boxerů tak to asi budem muset oželet, protože jestli bude takhle tak to by byla na sluníčku skoro celý den, nebo ne přímo na sluníčko ale prostě venku kde bude vedro a ještě se pak pařit v autě je to 130 kiláků, tak to by v pondělí mohla taky vypadat ještě hůř. :unamused:
Ráda bych jí nějak pomohla, ale nevim jak, co jinýho by to mohlo být když už takhle kňourá měsíc. :frowning2:

maky, já včera taky objednala na MMB, ale jen dvoje punčochy aby Kája měla k těm šatičkám. My už toho máme nějak naobjednáno, že ztrácim přehled co ještě má přijít. Objednali jsme přes net kompostér, pak si manža objednal kalhoty na motorku, jenže na ty už čeká skoro dva měsíce, tak je teď objednal u jiný firmy. No a já čekám ještě tři zásilky. Děs :grinning:
Tak se poť, ať už je ti líp. :wink:
14. kvě 2008 ve 12:31  • Odpověz
Marky-no tak to je naprd ,když nevíš co malý je :confounded: Mě napadlo ještě tohle :unamused: http://www.stripky.cz/nemoci/detska_onem/sesta_nemoc.html
Ale vy nemáte rýmu,tak nevím.Tu teplotu 37,5 má už po tom odečtení?
No na ten sraz je to fakt dálka,kdyby to bylo alespoň někde u Vás :unamused:

Tu vodu po lžičkách zkouším taky,ale moc úspěch teda nemám.A učím i na flašku,ale taky nic moc.Tuhle jsem koupila dětský bilinný čaj od Lerosu a je to hnus.Navíc obsahuje 15% heřmánku a já si zase přetla,že heřmánek je alergen a do roka ho dítě nemá pít.Tak proč ten čaj je od 4.měsíce? :angry: Že to vůbec čtu :confounded: Fakt se kolem toho nadělá a já tuhle koukla na prosinec a nechápala jsem :confused:
Já na tu flašku chci naučit,protože v létě teda nemíním každou chvíli ukazovat prsa :unamused: U Toma jsem taky bojovala a pak to šlo.Taky jsem mu koupila tenkrát hrnek od Nuku a měla jsem co dělat já,aby jsem nasála,natož prcek :rolling_eyes:

Ty teda na MMB jedeš,já si právě do porodky vzala starý župan a ani jsem ho nepotřebovala a koupi nového jsem odložila,tak teď uvidím. :wink: Dnes jsem dělala průvan ve skříni a opět jsem zjistila /a to není nic nového/,že nemám co na sebe.
Jo holky co kojíte už nosíte normální podprdy?Já mám ještě kojící a teď v trikách ty moje kůzlata v tom vypadají dost nepatřičně :sweat_smile: potřebuju nějakou pořádnou zvedačku.No nejlépe plastiku :grinning:
Dnes jsem se konečně objednala na kožní,zkoušela jsem to s ní probrat po telefonu a prý bude lepší,když se na mě mrkne :wink: Jenže mě může vzít až skoro za 14dní,takže stále budu při pohledu do zrcadla zažívat houpání žaludku :rolling_eyes: Manža říkal,že je teda sundáme.Ty zrcadla myslím :sweat_smile: měla jsem se objednat už dávno a né utrácet prachy za něco,co nikam nevede.A je to prý asi teda hormonální a léčba bude dost omezená,když kojím :confounded: To jsem teda zvědavá.
Já Michalku ještě odsávám,ale už je to podstatně lepší.Většinou před spánkem.A já se teda potím pořádně,už jsem se dnes dvakrát sprchovala a v nose se mi nadělaliy opary :rolling_eyes: Vyloženě se teď cítím skvěle :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
14. kvě 2008 ve 14:42  • Odpověz
autor
makyb já stále nosím kojící podprdu, ale teď si mi nasadila brouka do hlavy. kojím jen v noci takže bych mohla nosit normální :grinning: jestli mi nějaká bude :cry:
14. kvě 2008 ve 14:47  • Odpověz
autor
dnes jsme byli u mudr., máme 10050g a 78cm. jsme prý čahouni. má být po kom :grinning:
14. kvě 2008 ve 14:48  • Odpověz
maky, 37,5 má před odečtenim takže vlastně jen 37, no teď měla 37,7 tak prostě něco málo tam je. A je dneska teda víc spavější, protože spí hodně přes den a i delší dobu. Tak třeba se teprv s toho něco vyklube. :confounded:
Vodu po lžičkách zkoušim a teda kření se u toho jak kdyby v tom měla citron :sweat_smile:
Já mám objednaný hrnek od Aventu, tak sem na něj zvědavá. Stojí docela dost, tak doufám že k něčemu bude.
Na Prosinec sem taky koukla a jak tam jedna psala že už mu zkusila dát segedín s knedlíkem tak sem docela čuměla. No že prý ani u toho prvního se s tim nepárala a že je v pohodě. :confused:
Já si do porodky župan koupila, ale jen takový obyč. stál jen přes dvě stovky na MMB, takže se mi ani nijak zvlášť nelíbí, no ale na to když vylezu z bazénu bude ještě dobrý.
Kojící podprdu sem si taky koupila ale měla jsem jí v porodce a zjistila sem že jí nesnesu, protože je z kosticema a tlačila mně, tak sem si nakonec koupila jen ty sportovní podprdy od Giny a ty nosim celou dobu od začátku a je to uplně v pohodě. No ale můžu si to dovolit protože mam malý prsa, větší asi potřebujou větší podporu. :sweat_smile: No a když jdu někam do společnosti, tak si vezmu normální podprdu, akorát co jsem měla pushupky tak ty mi jsou teď nějaký menší že mi z nich ty prsa dost vylejzaji a to samý plavky, prsa mi z nich lezou ven, takže na to plavání v září si asi radši pořídim ty jednodílný abych ty kůzlata pak nemusela někde honit. :grinning:
Ke komu si se objednala na kožní? Našla sem jednu kožní doktorku v Táboře, ke který bych se chtěla objednat aby mi zkontrolovala pihy jestli nejsou nějaký špatný. Jmenuje se Hnojnová, neznáte jí někdo?
Leni, tak to je Pavlík teda obřík, Káju dneska taky vážili a má přírustek jen asi 560 gramů za 6 týdnů, tak má 6760 gramů. Doma sem jí pak měřila a vyrostla asi o 5 cenťáků, tak jí to šlo asi spíš do výšky.
Teda tak dneska sem si jí dala po druhý do lehátka tady u počítače a po druhý se mi tu pěkně posrala.
:grinning:
Jo taky sem jí dneska koupila velkou knihu říkanek, takových těch jednoduchých je i pěkně ilustrovaná.
14. kvě 2008 v 16:56  • Odpověz
No asi to vypadá taky u nás na hrnek,flaška jí akorát nasere :sweat_smile: Ale fakt nevím jakej,co čtu,tak s tím mají maminy dost problém.
Marky tak to jsme na prosinci četly to samé a teď to ta maminka dovršila buchtičkami se šodou :sweat_smile: Doufám,že to tu nebude číst.Já to teda nikomu nevyvracim,je to každýho věc,ale podle mě to není dobře.Si teda nedokážu představit,že by takhle Miška už baštila,vždyť se toho ještě za život naplácá :slight_smile:
Objednala jsem se k Buckový,před lety mi odstranila právě pihu.Hnojnová mi taky něco říká,kde to je?Ještě jsem byla jednou na Sojčáku s alergií,tam je ambulance.Ale nevím jak se jmenuje.Alespoň si taky konečně nechám odstranit bradavice na noze. :wink:
Mě ta podprda kojící nevadí,mám jí bez kostic a jinak mám taky ty sportovní,ale mezi lidi bych si mohla tu hruď trochu pozdvihnout :sweat_smile: tak do toho asi půjdu.
Marky přibrali jste a to je hlavní.Teď ještě,aby byla Kája v pohodě.Já už si to o té šesté nemoci nepamatuju,ale jednou mi říkala známá,ža to kluk měl,tedy řekla jí to mudra a ani se jí nevosypal.A taky je to vlastně virový,tak ať se z toho Kája vychrupčí.
Lena -tak to už jste pořádní habáni :slight_smile:
Já dnes byla konečně v zahradnictví,jsem tam zase slintala,tak si valim osadit truhlíky :wink:
14. kvě 2008 v 18:56  • Odpověz
Marky - a doktorka řikala, že tahle teplota už je zvýšená?? Já vůbec nevim kolik tak miminka totiž maji mít, myslela jsem , že to právě je tak těch 37, a nemá třeba Kája hladík ? že by už třeba něco jinýho do pusinky :slight_smile: mám kamarádku se stejně starou holčičkou jako je Daneček a ta jí takhle kňourá celý dny už několik měsíců, občas si chválí, že jí nepoznává, ale většinou druhý den už je to zase jako obvykle
Já myslela jestli Daneček nemá 5. nemoc, to je taky zvýšená teplota, ale nakonec měl průjem a vyrážku a doktor řekl, že je to virový

Já kojící podprdu občas nosim, ale spíš taky ty sportovní, ale občas mi z toho něco vypadne :slight_smile: no doma je to jedno, ale když někam jdu tak si vezmu klasiku o trochu větší než normálně a je mi stejně ještě trochu menší, ale docela mě to štve, jelikož jsem si odvykla a škrtí mě to

Makyb - já tenhle župánek mám :slight_smile: :slight_smile: a je kouzelný. Mám ho teda růžový se žirafkama, ale doporučuju. Měla jsem ho taky v porodnici, ale byl tam takový hicák, že jsem ho neoblíkla ani jedou. Dostala jsem ho od šéfový k Vánocum už loni, jenže jsem ho nějak špatně vyprala a už to neni úplně ono, ale jiný už bych nechtěla. Taky jsem chodila k Buckový, je docela příjemná a má tam narváno.Chci se objednat k tý slečně dolu na nehty před svatbou, i když nevim co mi vytvoří, protože každý nehet mám jinak dlouhý a teď věčně zlámaný.

Dneska jsem byla u Karčovky, šla jsem tam docela s hrůzou, ale přežila jsem to. Tak všechno OK, to jen doma si stěžuju :grinning: . Okukovala malýho, tak se na ní žulil, jen škoda, že ho nerodila ona, šla bych k ní hned.

První hrnek jsem zkusila z DM od Babylove a jsem s ním spokojená. Řikala jsem si, že od Aventu koupím až ten pro děti od 12 m.

Tak já jdu taky ještě na zahrádku, dokud to dítě chvilku chrní mám čas tak do 21:00 . :rolling_eyes:
14. kvě 2008 ve 20:04  • Odpověz
no já snad do toho županu půjdu :grinning: :grinning:

Holky a je to teda pátá nebo šestá nemoc? :confused:

Tady už si taky někde chválily holky ty věci od Babylove,tak to asi omrknu :wink:
Kudlenko-tak nehty to je jediný na co teď nenadávám,i když v tuto chvíli ze zahrádky :sweat_smile: Nechceš je na svatbu půjčit?Vyměním za bezproblémovou pleť :grinning:
A kdo Tě rodil?Já jsem ráda,že mě rodila moje mudra.Říkám,že je to sudička mých dětí,rodila mi obě :dizzy_face: Taky se doma do ničeho nehrnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: A teď jak jsem měla ten kašel,tak jsem docela cítila spodek :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě zjistím,že neudržím moč a můžu se jít uložit do domova pro zachovalé seniory :grinning: No možná jako dovolená by to nebylo marný :wink:
Jinak mě dnes balíček nedorazil,paní psala dnes nebo zítra,tak asi nedospím :sweat_smile: No radši o tom spánku nebudu vtipkovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. kvě 2008 ve 20:34  • Odpověz
kudrlenko, u miminek se vždy má odečíst půl stupně, takže když jí naměřim 37,5, tak má vlastně jen 37 a jinak u nich 37 znamená už mírně zvýšenou jako u dospěláků. Snad sem to takhle pochopila dobře.
Kája měla teď zase 37,7, tak sem jí dala na noc čípek.
Jestli má hlad to fakt nevím, ale bylo by to klidně i možný. Někdy bych se ani nedivila potom jak se já stravuju. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak za 14 dní už se prdelka dočká a začne dostávat i něco jinýho. Tuhle jak sem byla u našich, tak sem tam měla pití v hrnku a Kája jak sem jí měla na klíně a pila sem tak vypadala jako že by si taky dala, tak sem jí ten hrnek dala k pusině a ona normálně se toho rukama chopila a pusu otevřela že jako bude pít. :sweat_smile: A když jíme tak na nás kouká že už by si taky dala.
maky, o těch buchtičkách se šodou sem nečetla, přídou mi fakt jak praštěný, myslim že už to docela přehání. Ona píše že prvního taky takhle krmila a že mu nic neni, ale třeba mu tim zadělala na problémy v dospělosti kdo ví. Když píšou že některý jídla zatěžujou ledviny apod, tak to asi nepíšou jen tak .neřikám že se musí brát všechno tak vážně, ale takhle to vše uspěchávat to by se asi taky nemělo. Když je tam někdy čtu tak mam pocit že mam dítě tak o půl roku mladší než oni. Že já prostě dítě zatim jen kojim a oni už dávaji knedlíky s omáčkou. :confused:
Holky tak pátá nebo šestá nemoc to nevim. Ta šestá by docela odpovídala, akorát vyrážku zatim nemá. Pátá nevim jaký má mít příznaky. Ale kdo ví co to je, spíš furt doufám že to přeci jenom budou ty zuby.
Kosmetiku do Babylove fakt docela chválí, já měla plíny a jinak nic, nemám tu DM nikde poblíž, takže nic jinýho vyzkoušenýho nemám. Ale kámoška používá Babylove i věci na mytí a je spokojená.
Kudrlenko, chodim taky ke Karčoví. :wink:
Maky, Hnojnová by měla být někde na Budějovický.
Musim vypadnout manža mně vyhání, teď sem mluvila hodinu s kámoškou na skype. :slight_smile:
14. kvě 2008 ve 22:09  • Odpověz
Tak teď jsem teda dost nasraná, napsala jsem tady takový článek a všechno je fuč :angry:

ale musim se smát :grinning: :grinning: Makyb, já myslim, že na dům pro seniory to ještě nebude , já mám teď na čele taky dobrý výrustek, jsem jak puberťák
Rodila mě nějaká mladá doktorka, nevzpomenu si na příjmení a pak mě tam dost strašil Berka :angry:

Jinak pro informace (písnu to znova :slight_smile: už mi to z práce asi chybí)

Šestá dětská nemoc - překvapivě časté nakažlivé onemocnění, postihující děti ve věku od 6 měsíců do 2 let. Typická je pro ně vyrážka drobných růžových pupínků. Příznaky : náhlá horečka 38,9 až 40,5 trvající 3 až 5 dnů, mírná rýma, mírně nateklé oči, mírný průjem a snížená chuť k jídlu, únava nebo podrážděnost, po ústupu horečky se objevuje vyrážka na těla a časké také na obličeji a končetinách

Pátá dětská nemoc - píšou spíše infekční Příznaky - vyrážka s jasně ohraničenými okraji na tvářích, jemná, krajkovitá červená vyrážka na pažích nebo trupu, někdy zvýšená teplota nebo příznaky jako při chřipce ještě předtím, než se objeví vyrážka

Takže předtim jsem to napsala špatně, u Danečka jsme mysleli šestou nemoc.

Tak jsem se chvilku teď přetahovala o jedny džíný, ale nějak mě to neba. Ale vyhrála jsem pro Danečka 2 mikči tak zas bude frajer.
14. kvě 2008 ve 22:15  • Odpověz
Ahoj holky-

Kudrlenko-on Berka má takový zvláštní způsob jednání a humoru,ale není špatný.Tu doktorku asi vím,kterou myslíš.Já jsem měla hrozný strach z primáře. :rolling_eyes: Doktorce to jsem to neřekla,ale myslím,že to poznala,tak mi při poslední kontrole napsala do průkazky svoje tel.č..A nakonec měla stejně službu. :wink:
U Toma mi Berka na ultrazvuku před porodem řekl/ s klidem američana/,že dítko bude mít 4,80 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Naštěstí se seknul a měl jen 4kg :sunglasses: :grinning:

Marky-já občas chodím i na listopad/prosinec,tedy jen číst a honit info.Ty holky tam maji super partu a dost se tam pobavím.To je o něčem jiném než prosinec. :wink: Já když piju,tak Michalka taky po mě kouká dost ublíženě,jako že jí nedám. :sweat_smile: Já někde četla,že ty alergie a neduhy se klidně díky špatnýmu stravování takhle na začátku můžou objevit až ob generaci.Je fakt,že teď se ke všemu přistupuje děsně vědecky,ale něco na tom musí být. :wink: U Toma jsem se pak v tom roce snažila vařit tak,aby to mohl jíst s náma.Ale i tak jsem mu nedala vše.Moje mamka je jiná generace a sama mi radila,aby jsem mu lecos nedávala.Nu což ať si to každý dělá jak chce.Jsem ráda,že tady na to máme podobný názory :wink:
A jak je na tom dnes Kája?
Jinak já se u obou dětí stravuju opravdu šíleně,ale myslím,že to odnesu spíš já než kvalita mlíka.Teď zobu alespoň nějaký minerály-vápník,hořčík,zinek a jod.Ale při Tomovi mě pak tak bolely klouby,že jsem se do schodů plazila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2008 v 07:30  • Odpověz
Dobré ráno ptáčata ,

Makyb - já si Berku vybavuju s tim přístrojem na měřeně kyslíku v bříšku :confounded: a pak jak mi oznamoval, že císařem už to nejde, že jedině použít kleště :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no 4,80 to by byla asi hrůza rodit, ono stačí ty 4 kg to už je na tom porodu určitě znát, mě stačilo 3,8 :slight_smile:

Marky - to je fakt divný, že jí ta teplotka takhle dlouho drží zvýšená, to už pak jde člověk s hrůzou měřit

Já používám Babylove hrozně ráda, neni to drahý a jsem spokojená. Ubrousky jedině od nich a taky pleny do vody a chtěla bych zkusit i ty klasický. Pak jsem tam kupovala vložky do podprdy. Využívám ty jejich slevy, můžete si to vyzvednout na kase nebo tady :

http://www.dm-drogeriemarkt.cz/bb/detail.html?qid=1

Oni ty děťátka už velice dobře vědí, co by jim šmakovalo. Nedavno mi vyrval sušenku z pusy a už jí oslintával.

Jak píšete o tom co tam jedí, to dávaji dětem ?? Nedavno jsem slyšela, že jedna známá dává 8 dítěti houbovou omáčku, no taky mi to teda nejde přes čumák , houby se vůbec, já nevim do kdy. Tchyně na mě asi taky bude koukat jako, že jsem spadla z višně, ale mám taky svojí představu čim a kdy ho budu krmit. Ona už by mu teď nejradši dávala svíčkovou a pomeranče :slight_smile:

Lenna - tak to jste taky dlouháni, určitě je manžel vysoký, u nás je to teda po taťkovi, já ho tuhle přeměřila u doktora a měl taky myslim 78 cm a 10300 g, u týhle dýlky je na budku kupovat oblečení, někdy je to podle věku, což mi nesedí, někdy podle váhy a pak velikosti, většinou to neodhadnu. Teď už se mu ale ten růst snad zastaví, doufám, že alespoň do svatby :slight_smile: nemínim kupovat novou bílou košilku :slight_smile:

Holky nevíte jak mám udělat motýlka pro malýho nebo kde by se dal koupit někde v Táboře.
15. kvě 2008 v 07:53  • Odpověz
Kudrlenko-co zkusit se zeptat tam jak jsi si půjčila šaty a nebo v té Česlavě?Tam mají ty motýlky fakt pidi :wink: Taky jsem u Toma měla a mám do dnes problémy s velikostí.Je dlouhý,ale po těle má tu velikost menší :unamused:

Přišel mi balíček.Triko pro Toma super,ale ty kalhoty pro mě :confounded: Na obrázku to byly sportovní kalhoty a jsou to neforemný tepláky.Vypadám v tom jak v pytli.Navíc jsou dost teplý :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže jsem šlápla vedle.Ale třeba příště se zadaří :grinning:
15. kvě 2008 v 08:40  • Odpověz
Makyb - vidíš to mě nenapadlo musim tam zajít, kdybych k něčemu byla tak bych to zvládla i já, ale já jsem antitalent na šití apod. radši pudu míchat beton :slight_smile:

Mě tak přišl balíček, to máte poštu nějak brzy ne? u nás až teď, objednala jsem nakonec tu odsávačku tak hned jak se vzbudí ukážu mu nový dáreček a pak něco na stavbu a naštvali mě, protože poslali jiné ubrousky než jsem si objednala, takže to budu posílat zpět :rolling_eyes:

Makyb jaký sháníš kalhoty? Já jsem si objednala balíček aukcí, že to vyzkoušim, tak jsem na to zvědavá, to bude neúspěchu :grinning:
15. kvě 2008 v 10:46  • Odpověz
Ahojky,
No maky, to je ta nevýhoda tohohle nakupování že se stává že ta věc pak vypadá o dost jinak než na obrázku, spousta lidí se tím spálí a ty co prodávaji vydělávaji. Mně dnes pošťačka taky nadzdvihla, ne teda ona ale to co mi přinesla. Jak sem psala o tom triku co sem vyhrála na aukci, tak mi pani odepsala že byla asi unavená a poslala mi omylem jiný triko a že jí ho mam poslat zpátky a ona mi pošle to správný a přidá k tomu peníze za poštovný. Poslala adresu, tak já to hned v pondělí poslala zpátky a dnes mi to pošťačka přinesla a no se mi to vrátilo zpátky s tím že adresát na uvedené adrese neznámý. Tak už sem vypěnila a napsala sem pani ráznýho e-maila, sem zvědavá co mi odepíše. Fakt mně to nasralo. Dneska ať už mně nikdo nevytáčí protože je teprv jedenáct a já už toho mam plný zuby.
V noci sem kojila po 2,5 hodinách, prostě jak se vzbudila tak řev a dudlíkem to ošidit teda nešlo, takže pomohlo jen nakojit. Taky mi už dost cestuje po postýlce, že jak začne takhle řvát tak se nohama posune až na konec postýlky že má hlavu pak naraženou někde v rohu. Ovšem nejlepší to bylo od pěti do šesti, to se v pět vzbudila Kája zase řev, dudlík nic, takže sem kojila, jak řvala tak se vzbudili psi a začali škrábat na dveře, jsou totiž zvyklý v šest zaškrábat a to vstává manžel a dává jim nažrat, no jenže teď teda škrábali už před půl šestou. Tak jak sem nakojila tak sem jim šla otevřít dveře ven, aby šli na vzduch a ten hlad na chvíli rozchodili než manža vstane. Jak sem byla v ložnici tak slyšim takový divný rány, podivám se z okna a tam plachta na bazénu uplně zmuchlaná a voda šplouchala jak při vlnobití a ten mladší pes celý mokrý. Nevím jak to dokázal ale blbec skočil do toho bazénu a teda podařilo se mu zase vyskočit ven, každopádně tu plachtu potrhal. Manža se tam pak šel podivat jestli nepotrhal i tu vnitřní folii tak snad ne, tak doufám že ne jinak už by mně fakt mrsklo. Já když vykoukla s toho okna tak se tam honili kolem bazénu jak blbci a pak šel a pochcal nám tu novou tůjku co jsme tam zasadili. Tak sem na něj klepala a oni letěli domu, tak sem ho šla osušit. No Kája ta měla kecavou, manža když v šest vstal tak řikal že tuhle noc se teda vůbec nevyspal. No já taky ne, já se trochu dospala když odešel do práce, tak sem si Káju dala zase do postele a lehla sem si na manžovu stranu a Kája aspoň na dvě hodiny usnula. Takže dnešní ráno nemělo chybu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak Kája měla ráno zase 37,7 před odečtenim, tak nevim jestli jí na to mam zase něco dát. Doktorka řikala že jí do těch 37,5 nemám dávat nic, teď nevim jestli myslela po odečtení nebo před odečtenim. Tak na pátou nebo šestou nemoc to asi nevypadá, nemá žádnou vyrážku.
:unamused:
15. kvě 2008 v 11:14  • Odpověz
Ahoj holky,
zase mi to neuložilo příspěvek. Poslední dobou ten net nejak blbne, včera mi nešlo se vůbec připojit.

Teda Marky to jsi měla rušné ráno. Nedávno jsem na netu četla, že u kojenců se počítá teplota až od 38°C. V nemocnici nám na teplotu nic nedávali a malá měla vetšinou 37,8°C bez odečtení. S těma prckama je to těžký když si ještě nedovedou říct co je trápí a my bysme udělali cokoliv jenom aby se jim ulevilo. Malá včera taky spustila strašnej ječák, nakrmená byla, přebalaná taky tak jsem jí drncala na ruce - usínala tak jsem vstala , že jí dám do postýlky jedním okem na mě koukla a řev nanovo - pak si dvakrát prdla chvíli byl klid a řev znova než se posrala :astonished: .
Dr. Hnojnová má ordinaci tuším na poliklinice.

U porodu jsem měla dr. Votíkovou a Přibylovou, Přibylová tam byla od začátku a na sál volali Votíkovou. Nelíbil se jim asi monitor, protože nade mnou stáli už na pokoji a pak už sem byla připojená pořád a dávali mi kyslík.
15. kvě 2008 v 11:49  • Odpověz
Kudrlenko-my máme poštu hned po osmý,takže to si mě vždy poštačka prohlídne v plné parádě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já jsem chtěla sportovní kalhoty,v pase na gumu a šnůrky a hlavně 110 délku,což je problém a těch 110 minimálně.Dnes jsem koukala na long kalhoty a nic moc teda.Já mám nejradši teď džíny Lee,hlavně oni jsou zepředu nižší a vzadu na zadku vyšší,takže mi nekouká moje veleprdel :wink: Jenže nemůžu nosit pořád jedny,mám teda i jiný,ale tyhle vyhrávají.Prostě s mojí postavou to objednávání na netu není zrovna dobrá volba,ale chce to zkoušet asi.Z lítání po krámech jsem hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Koukám,že nejsem sama,kdo tentokrát nebyl spokojený.Marky to si dovolila paní dost,vytočit Tě hned po ránu :angry: Taky bych byla teda nasraná,tak pak dej vědět co Ti paní napsala.Ať jsme poučení i z té horší stránky.
A jinak jsem se dost pobavila při popsání Vašeho vstávání :grinning: :grinning: Chudáci psi,nažrat jim nedáte a ani koupat se nesmí :grinning: To je jasný,že počítají s tím,že bazének je i pro ně :sweat_smile:
A co Kája?Taky bych jí nic na tu teplotu zatím nedávala,možná na noc.V noci má asi žízeň,když tak často chce pít.Nejhorší je,že nevíš co jí je.Kdyby jsi věděla,že zuby,tak ten Nurofen můžeš i na bolest.Jenže takhle :confounded: já jsem z toho hotová s Tebou,si říkám,co když nám taky takhle porostou zuby :rolling_eyes:
Jinak dnes na výše zmiňované diskusi k objedu rajská a kolínka :astonished: já tam snad začnu chodit pravidelně,nějak mi to rozum nebere :stuck_out_tongue_closed_eyes: A kluka už strká do chodítka a to se s bídou otáčí.Já nejsem pro chodítko normálně,natož takhle :rolling_eyes:
Jinak dnes se malá po odpol spánku vzbudila a já jí chvíli poslouchala v chůvičce,si říkám,ta má ten projev nějak afektovanej,chvílema vrčela :sweat_smile: Tak tam jdu a ona prosraná až na prostěradle :grinning: A to si dopol ublinkla,takže byla převlečená už podruhý.Tak má smůlu a je za kluka.Nemůže si všechno holčičí zaneřádit,co kdyby jsme někam šly :wink:
15. kvě 2008 ve 14:57  • Odpověz
Holky ježííííši...k objedu=k obědu..to jsem fakt nechtěla.To je síla,jak já po té matřské dopadnu :rolling_eyes: :rolling_eyes:
15. kvě 2008 v 15:00  • Odpověz
Jo a dnes tady byla známá a řekla mi...Ty máš nějakou rýmu a osypala si se z toho :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak aby jste věděly,že to fakt nepřeháním.Ona to nemyslela špatně,přisuzovala to nemoci.Neví,že takhle vypadám normálně :grinning: A pak mi volala kamarádka,dnes večer odlítají do Egypta,tak se loučila.Taky bych si dala říct,já totiž koupačku v moři miluju.To radši celý rok budu chodit v jedněch hadrech/neberte to doslova :grinning: /,aby na tu dovču zbylo.No kamrádka už má dvě děti 6 a 4roky,takže si to teď zaslouží. :wink: Teď jsem skromnější,stačilo by mi zajít si na hodinu zacvičit a v noci se vyspat :slight_smile:
15. kvě 2008 v 15:07  • Odpověz
Moni, ten koník blbne hodně, včera jak sem psala příspěvek v deset večer, tak se mi taky neuložil naštěstí sem si ho před tim zkopírovala a povedlo se mi ho vložit snad na podesátý už sem to chtěla vzdát.
Maky, tak zmíněnou diskusi jsem teď projela a je fakt trochu mimo. Nejhorší je že si myslí jak to dělá dobře, jak jí to vyhovuje a dítěti taky. Hlavně že tam pak píše že malej furt kaká a má s toho bolavý zadek, no proč asi tak kaká. Dneska mu je teprv pět měsíců a už jí takovýhle jídla, docela mazec. :confused: Ten její nick nanda na ní fakt sedí.
Tak do Egypta bych taky jela. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kája dneska šla se mnou nakoupit taky v klučičim tričku, se mi jí nechtělo znova převlíkat, sem jí taky před tim převlíkala protože byla trochu umazaná od hovínka, tak na nákup sem jí akorát dala místo tepláků džíny a tríčo měla klučičí.
Jo tak pani od trička, mi psala že se na ní zlobim neprávem, že ona nemůže zato že pošta nefunguje tak jak má že má schránku dobře označenou. Tak že to udělá tak že mi ještě dnes pošle tamto tričko s ním i peníze za poštovné a já jí mám pak tohle tričko poslat na adresu k jejímu příteli. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2008 v 16:10  • Odpověz
Marky - když se daří tak se daří, ale buď ráda, že Ti potom ještě Kája usnula a mohli jste to na chvilku zaspat, taky nemám ráda, takový probuzení :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak má člověk rozhozený celý den. Psiska zlobivý, jsou to rošťáci, kort když je jich víc :slight_smile:

Makyb - tak k nám pošťačka chodí naštěstí až kolem 11, ale když jsem se vrátila z porodnice tak jsem jí šla otevřít ještě občas v županu a někdy jsem nešla taky vůbec :slight_smile:
To jak píšete o těch jídlech, tak to je docela přehnaný. To jsou tedy 5-ti měsíční děti :astonished: . Asi s tim začala jedna a ostatní se přidaly, aby nebyly pozadu, ale rozum mi to nebere. Danečkovi je dneska 7. měsíců, ale tohle ještě v plánu nemám. Nebudu to samozřejmě nějak přehánět, ale všechno má svůj čas a budu vařit jako Makyb, aby jsme to mohli jíst všichní. A chodítko taky nechci.

Já zbožňuju Egypt, byla jsem tam 2 x a pojedu snad znova, ale až bude Danýsek větší. Zacloumá to i s dospělákem :grinning:
Tak svatební ubrousky jsem jim taky vyreklamovala, takže nejste sami, komu pošťačky neudělaly moc velkkou radost a posílám zpět :stuck_out_tongue_closed_eyes: to mám radost.

Moni - taky mi to včera veče hrozně blblo a neuložilo se mi to. Tyhle jména doktorek mi vůbec nic neříkaji, tak jsem koukla na stránky a byla to MUDr. Königová maji tam i fotky v roce 2006 promovala a ta asistentka co mi mačkala na břicho byla Benďáková :unamused: Maji tam fakt všechy fotky i sestřičky, to docela čumim.
15. kvě 2008 v 17:21  • Odpověz
Kudrlenko-tak já zase neznám tyhle doktorky.Votíková jak o ní psala Moni je moje gyndařka.U druhýho porodu jsem měla navíc nějakou medičku či co a Votíková jí vše popisovala.Když vysvětlovala šití,tak jsem se bavila,bylo to takový štupování ponožek :sweat_smile: a to jsem moc šitá nebyla :wink:

A Danýskovi vše nejlepší k pidinarozkám a hlavně ať nechá už mamku vyspat :wink: :slight_smile:

Marky ten nick fakt sedí,to máš pravdu. :grinning: Ono je jich tam víc takových.A když s tím začínaly,tak to tam moc nepsaly,pak se jedna zmínila a ostatní se přidaly,že už to dělají dávno :rolling_eyes: A taky jim jedna zběhla právě na ten listopad prosinec a podle toho co jsem tam zachytila,tak jí taky prosinec moc nebral.A to si myslím,že zdaleka nevíme všechno,tedy alespoň já tam tak často nechodím.
Na adresu k přiteli jo? Nějaká divná :unamused:
Já si dnes zase zchladila žáhu po telefonu na sociálce a to teda právem.Samozřejmě jak jsem tam tuhle byla,tak to nebylo správně.Tak jsem to paní řekla,kde jsem všude lítala atd.A ona mi medovým hlasem řekla,ale to jste nemusela,měla jste za mnou přijít rovnou do prvního patra :sweat_smile: Pohoda ne? Tak jsem jí taky opravdu sladkým hláskem řekla,že to mám jako vědět jak asi. :angry: Jsem myslela,že si ze mě děla blázny či co? Tak prej to zařídí a už tam nemusím,to má taky štěstí teda :wink:
15. kvě 2008 v 19:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.