• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Jo a holky manža mi ty tepláky pochválil :sweat_smile: jsem myslela,že si dělá šoufky a on to myslel vážně :sweat_smile: se ochladilo,tak už je mám na sobě :wink:
15. kvě 2008 ve 20:00  • Odpověz
No vidíš tepláky ještě užiješ, teď se má ochladit tak aspoň budeš mít v čem doma vegetit :grinning:
Na tý sociálce to jsou teda taky paka, by mi taky hnuli žlučí kdyby mně honili sem a tam a zbytečně. Jsem naštěstí u nás na sociálce takový problémy neměla a byla sem vyřízená hned. Já už vlastně asi ode dneška si vybírám dovolenou v práci a zároveň jsem už na rodičovský dovolený. Takže mně čeká ještě půlka mateřský z práce a půlka rodičáku a pak už bude chodit jen almužnička. To budu muset ty nákupy na MMB hodně omezit, to nevim jak to přežiju. :sweat_smile:
Na ten listopad/prosinec se budu muset taky podivat tak sem číst nechodila.
Kudrlenko, tak to Danečkovi blahopřeji k dnešnímu 7 měsíčnímu výročí. :wink: Tak ty už budeš vlastně za měsíc mladá paní co? Těšíš se?
Tak Kája měla dnešní den teploty 37,7 pak 37,5 a nakonec 37,3, tak snad jí to pude už dolu. Nic sem jí na to dneska nedala. Proč jí vlastně tu vodu musim dávat po lžičkách a nemůžu jí to dát z flašky? Po těch lžičkách skoro všechno vyplivne ven. Furt se u toho šklebí, to sem zvědavá až dostane zeleninu jak se bude tvářit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2008 ve 21:39  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
3 dny jsem tu zase nenakoukla, myslela jsem, že Vás dočtu, ale nakecaly jste toho strašně moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

My jsme tento týden děsně rozlítaný, jak manža dělá celý týden z domova, má nějakou telekonferenci z Ameriky, tak to má povolené a mám k dispozici autíčko.
Včera jsme byli se ségrou a dětmi na výletě v zoo na Hluboké, počasí nám vyšlo, tak jsme si to krásně užily. Akorát to měla blbou tečku, pač se nám rozbilo auto,naštěstí až při dojezdu do Tábora, u našich před panelákem :sweat_smile: Tomu se říká štěstí v neštěstí. Zabočuji k našim do ulice a najednou to přestalo jet a už jsem nenastartovala, soused nás pomohl odtlačit na stranu. Švagr nás odvezl domu a pro auto přijela odtahovka z Prahy a přivezla manžovi náhradní vůz. Dnešní zpráva je, že odešel alternátor.

Dneska jsme byli na 8.měsíční prohlídce....oproti Vám jsme Leni fakt drobínkové :grinning: 7500g a 67,5 cm. přibral za 2 měsíce 400g a vyrostl jen o cenťák. Ale dr. byla spokojená, říkala, že teď nemusí přibrat třeba ani deko,jak se hodně pohybu. Řešila jsem sní jídlo, ptala se na lepek a prej by s ním opatrně a klidně vydržela do 1 roku. takže, když tady čtu, že někdo dává už segedín a buchtičky ze šódo, tak jdu fakt do kolen :astonished: :grinning: ještě jsme si dneska nahrazovali plavčo z minulého týdne, takže fakt pořád někde poletujeme, takže zítra sedím doma na zadku a relaxuji (vařim,uklízím, žehlím... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: )

kojící podprdy už nenosím docela dlouho. koupila jsem si v Hypernově bavlněné podprdy s kosticí, dobře se to na kojení stáhne, sjou příjemné a jedna stojí myslím 250 kč, mám 2 bílé a jednu černou. myslím, že je to značka Molly nebo tak nějak. Ještě jsem je nosila asi před měsícem na spaní, to mám víc nalitá prsa přes noc, ale ted už nenosím na spaní pod pyžamo nic.

Kudrlenko: budete chodit plavat i od září??? Viděla jsi tu cenu :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jako 4 litry za to asi nedám, to si spíš najdu nějaké cvičení a do bazénu budeme občas chodit s Čendou sami.

Tak já mizím asi do pelechu. mám nějak bloklý krk od včerejška,nemůžu otáčet hlavu do stran a do zadu...ale otočit se celá můžu :grinning: :grinning: :grinning: Tak dobrou kočky a koťata :slight_smile:
15. kvě 2008 ve 22:21  • Odpověz
Ahoj holky,
se zase hlásím v nekřesťanskou hodinu :grinning: Ráno se vždy musím odhlenit :grinning: Je to lepší,ale nechápu,kde se to ve mě bere :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Marky-klidně zkus flašku,po těch lžičkách je to asi kvůli tomu,aby Ti neodmítala pak prso,ale to si myslím už nehrozí.Tak ať je Vám už dobře :slight_smile:
Já jsem teda taky zvědavá,jak Michalce pojedou příkrmy :confused: Skoro už to klepe na dveře.

Niky-tak to jste opravdu s tím autem měli štěstí.Na Hluboké je to fajn. :wink:

My dnes nakonec jdeme k doktorce,ale očkování asi nebude.Stejně tam po neděli půjdu s Tomem.Dnes tam jdu hlavně i pro recept na tu klíšťovku.No nechám se překvapit.Pak ještě musím někam na nákup a to se mi fakt nechce. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nechce se mi ale dnes nic vařit,takže nákup je nutnost. :sweat_smile:
16. kvě 2008 v 06:29  • Odpověz
Tady se spí? :sweat_smile:

Tak jsme nakonec naočkovaní.Prý ta rýma nevadí,poslechově je taky v pohodě,v krku taky nic.Dostala bodanec a ani nehekla,ještě po doktorce hodila úsměv :wink: vážíme 7090,takže za pět týdnů přibrala 110g,což je ještě míň než posledně.Ale prý je to v pořádku,tak to neřeším.V podstatě mi na to přibírání řekla totéž co mudra Niky.A prý tabulky jsou dost zavádějící,že se to musí posuzovat individi.Jo a máme 70,5cm,takže jsme povyrostly o 3cm.
No narodili jsme se tady možná největší,ale ještě budem patřit mezi drobky :sweat_smile:
No a dostali jsme instrukce k zavádění příkrmů,ještě prý nemusíme,ale do ukončeného 6.čekat nemáme.Přijde mi neskutečný,že bude jíst :sweat_smile: jestli teda bude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jsem se najedla a tááák by jsem spala,venku pod mrakem,to by byla nádhera :sunglasses: Jenže Michalka mi to nedovolí,bude vstávat :rolling_eyes: Potřebovala by jsem něco do žíly :grinning:
16. kvě 2008 ve 12:09  • Odpověz
ahoj holčiny,
děkujem za přání k pidinarozeninkám :slight_smile:

Makyb - Míša je na tom podobně ne? a Čenda je taky 15. Tak vidíš nakonec tepláky ještě užiješ, kdoví jestli nebude padat ještě sníh :slight_smile: a jestli se líběji manžovi, tak bych to neřešila, to je DOST důležitý :wink: Kolik měřila Michalka když se narodila?

No holky na svatbu se sice těšim, ale zároveň mám nějaký nervy z toho, jestli to všechno stihnem. Ještě s Danečkem, když ho pořád kojim :unamused: tak aby mi neprdly odpoledne šaty :slight_smile: Jo a prý možná vypustí to jezírku u Lhoty tak to budou hezký fotky ne? Zámek, velká bahnitá louže a my tři :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A těšim se na nový příjmení, nechám si obě dvě :slight_smile:

Nikit - tak o těhle cenách jsem se ještě nedozvěděla :confused: ale to je šílený. Sice je to hezký, ale za tuhle cenu? To je hodně předražený. Přeci jenom je to prostě půl hoďka ve vodě, kde si zazpíváme a děláme chvilku kravinky. To chodit nebudu. Od roka se může s dětma do velkýho bazénu v Táboře tak budem chodit tam a ještě máme možnost jít do bazénku kde pracuje tchyně. To jsou zloději :angry: Vydělávat na dětech. Mě se zdálo i 2.500 dost.

Já jsem dneska taky byla u doktora, nechtěl po mě 30 Kč, prý ať to nikde neřikám :slight_smile: . Tak jsme dostali zas nějaký sirup po antib. a na průduškách už nic neni.

Menší děti jsou skladnější. Kočárek je mu už malinkej, z vajíčku mu čouhaji nohy, koš je mu taky malý. Ty správný miminka maji být malý. Je to pro ostudu, když na mě pak někdo kouká jak kojim a řiká si, ta je na hlavu padlá,kojit takhle velký dítě. Povyrost asi 23 cm to je hrozný jak to letí :frowning2:
16. kvě 2008 ve 14:11  • Odpověz
Jako ta cena toho plavání,to je fakt zlodějna :angry: Nad těma 2500 bych přemýšlela,ale takhle do toho nejdu.To radši opravdu nějaký to cvičení s dětma.Mrzí mě to,ale nejsem blázen.Navíc dnes mi taky končí mateřská a budu pobírat pak těch 7600.A u mě to bude skoro polovina,takže ty výlety na MMB taky budu muset omezit :unamused: :grinning:

Kudrlenko-je nám dnes 5 měsíců :wink: Fakt to letí a už nemám miminko.A mám takovýho tucha,že ten další půlrok uteče ještě rychleji a za chvíli si Michalka půjde/nebo poleze/ pro první dárečky pod stromek :slight_smile:
Na Červené jsme loni byli v divadle/dětské představení/ a jezírko bylo pěkně zelené :confounded: Takže jsem odmítla i lodičku.Jako těhule jsem trpěla pranoidními představami,v tomto případě,že se z té loďky vyklopíme do toho žabince :grinning: Je to tím,že málo pršelo.Třeba Vám to nevypustí.A v parku jsou taky nádherný fotky,ženil se tam brácha :wink:
Michalka měřila 53cm,takže taky pěkně povyrostla.Asi to bude žirafka :slight_smile: a Tom měl dokonce 55cm,ale o 300g míň než Mišák. :wink:
Určitě tu svatbu zvládnete.Tak si skočíš jako romantická nevěsta odstříkat na záchod :grinning: Ty budeš mít fakt dvě příjmení? Já dodneška říkám manžovi,že to moje původní "zní".S hrdostí mu říkám..to my K...........é,to je kapacita. :grinning: Ale mám ho teď kratší a takový měkčí :wink:
Kojení 8.měsíčního mimča mi přijde ještě dobrý.Ale dítě,který běhá a plácá bábovičky na písku a mezitím si skočí cucnout :rolling_eyes: To mi přijde úchylný,já si nemůžu pomoct :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já myslím,že doktoři z těch poplatků nejsou odvázaní :unamused: A plno jich ty poplatky nevybírá poctivě :wink:
16. kvě 2008 ve 14:54  • Odpověz
Ahoj holky,
všem oslavencům přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka.

Makyb to je dobře, že už je malá v pohodě. Ten čas letí přímo děsivě - je to rok co jsem se snažila o mimi. Touhle dobou jsem měla poslední MS a teď mi tady jedna "splašená spermie" chrupká v postýlce :grinning: . Teď si teprve nějak to mateřství víc užívám než při Kristýně.

Niky- teda to je mazec s tím plaváním asi se na něj zvysoka víš co? Dopřeju jí vaničku za 300, byla jsem se na to pozeptat. Za těch 2500 kč jsem byla ochotná do toho jít, máme v práci osobní fond kterej bych na to použila, ale z tuhle cenu ať si to strčej za klobouk. Počkám do roka a pozeptám se v bazénu.

Cvičení kojenců má O. Havlíčková - cvičení kojenců od 6. - 10. měsíců a kojenců a batolat od 10. - 16. měsíců. Můžete kouknout na stránkách www.studio-brisko.com, jinak nevím kde by nějaké cvičení bylo možná ještě mateřské centrum v Táboře.

Zítra máme vítáníčko tak jsem zvědavá jak to zvládneme. Doufám, že nebude řádit jak černá ruka.
16. kvě 2008 ve 20:22  • Odpověz
Našla jsem něco pro Marky :wink:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?id=13229853

Tak a teď nevím jak jsem to sem vložila :astonished:
16. kvě 2008 ve 20:49  • Odpověz
Ahojky, tak dneska sem tomu počítači moc nedala. :grinning: Manža přijel dřív z práce a koupil 10 velkých tůjí, tak je tu ještě s kámošem sázeli a ještě přijel brácha s jeho holkou, tak jsme poseděli venku, docela to dneska zase uteklo. Kája už je dneska docela dobrá, teplotu už neměla, kňourání nějaký bylo ale docela to šlo. :slight_smile:
Teda to plavání je fakt příšerně natažený, to si fakt bude moct dovolit jen pár vyvolených. Já zkusim od září ten Benešov, tak snad to klapne a bude to dobrý. Akorát sem trochu nervozní z toho že přihlášky bere až po 15. srpnu, mam strach aby nebyl nával a bylo pak ještě volno.
Kudrlenko, to my šli ve středu na očkování za který se neplatí, jenže tim že Káju nenaočkovala protože měla tu teplotu tak si hned řekli o 30 korun. To mi přišlo docela divný. :angry:
Jo Čendovi měl včera vlastně taky takový malý kulatiny, tak vše nejlepší a dneska Michalce k pěti měsícum. Letí to fakt šíleně. :slight_smile: Káje bude za 14 dní půl roku, to by chtělo nějakou menší oslavu :slight_smile: Že bych jí koupila třeba něco na sebe, má toho málo :grinning: Šuplík už jí praská v pantech jak je narvanej věcma. Holky máte taky radši bodýčka než trička? Mně ty trička hrozně rozčilujou jak se jí furt vykasávaji, fakt zlatý bodýčka.
Švára dělá v jednom z těch velkých skladů pro hypermarkety jak jsou kolem dálnice a dneska nám přivezl pro Káju takový to pískoviště z umělý hmoty, je jako ve tvaru motýla že v jednom křídle může mít bazének a v druhym pískoviště a nebo prostě to druhý křídlo může sloužit jak poklop. Je hezký, zkusim se podivat na MMB jestli ho tam taky neprodávaji. My za něj dali čtyři stovky. :slight_smile:
16. kvě 2008 ve 21:03  • Odpověz
Makyb - tak to taky gratulujeme k narozeninkám, Daneček posílá velikýho hubana, to on umí, ale malilinko slintá :wink:
Tak to měli s Tomem stejnou délku, když se narodili a jak vysoký je Tom dneska ? Je třeba vyšší než děti v jeho věku?
Mě končí mateřská myslim příští měsíc, jo my svobodné matky, kterým se narodilo dítko ještě loni jsme na to o trochu lépe, od novýho roku už je to pro všechny stejný.
Já nemám příjmení nějak extra hezký, ale mám ho ráda a taky jsme dvě holky, tak někdo ten rod alespoň trochu táhnout musí :slight_smile: Ono o tom moc lidí ani vědět nebude, je to spíš věc úřední a pak moje srdeční :slight_smile:
Znám taky dítě co s ní řízek a pak to chce zapít mlíčkem nebo jí vyndavá prso samo, to je pak docela úděs.

Já jsem do toho plavání taky nakonec šla, protože VZP na to přispívá asi 1.500 Kč , ale teď už nepůjdem.

Nikit - který den chodíte ?

Moni - děkujem za přáníčko a vám ať se vydaří vítáníčko a malá dostane nějaký dárky :slight_smile:

Náš doktor je manžel O. Havlíčkové, vřele doporučuji, jsem s nim fakt spokojená, tak by mi mohl říct něco o tom cvičení.
16. kvě 2008 ve 21:08  • Odpověz
tak sem to našla je to přesně tohle a teda cena na MMB děs, tak to sem ráda že jsme to koupili tak pěkně.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10623710&tab=0

Moni, jojo o téhle dece vím, já Káje koupila na MMB trochu jinou se včelkou, akorát mi jí psi roškubali tak teď nemá žádnou.
16. kvě 2008 ve 21:08  • Odpověz
Jo ještě jsem chtěla, nějaká holčina na beremese, zjistila, že jezero nevypouští, až v roce 2009 :slight_smile: takže to snad bude dobrý a s tim odstříkáváním to fakt tak dopadne, to abych si sehnala extra šňěrovačku na šaty
16. kvě 2008 ve 21:09  • Odpověz
Holky děkujeme za gratulace a Danečkovi za slintáka :grinning: Michalce to určo vadit nebude.

A oslavencovi Čendovi taky vše nej :wink:

Moni-tak si užijte vítáníčko.Cvičení s dětmi je taky na Sojčáku v Kaňce.Už jsme tady o tom taky psali.Nevím od jakého je to věku,my tam chodili s Tomem už jako s větším.

Marky-to fakt musíš Káje něco koupit,půl roku už je pořádný jubileum :grinning: Obzvlášť,když chudák holka nemá co na sebe. :wink: Taky mám radši bodýčka.Když je na to počasí,tak jí dávám na body s krátkým ještě slabé triko.A mám i radši dupačky.Vím,že to není dnes zrovna in a už jich moc nemáme,ale přijde to pohodlnější a praktičtější.Dávám je teda jen doma.Michalka si totiž ráda sundavá ponožky :sweat_smile: Ale zse v kalhotkách vypadá líp.A pak se mi na léto líbí overálky s nohavičkou.Už nějaký máme. :wink:
Ale než nakupováním oblečků bych už ráda slavila se sedmičkou vínka :wink: No nejlépe víno a nákupy dohromady :sunglasses:
Jinak,že si teď od Vás vzali těch 30Kč,mi taky přijde divný.Já vlastně ještě u Michalky nic neplatila,zatím to je asi jako prevence.Když jsem loni byla s Tomem na klíšťovce,tak si nebrala mudra ani za píchnutí,jen jsem platila vakcínu.Kámoška chodí jinam a platili 150Kč,takže my ušetřili 300Kč.Jsem zvědavá,jestli teď budem platit nebo ne :confused:
Pískoviště je super a rozdíl v ceně tedy taky :wink: .My máme dřevěnou obr klasiku.A zrovna teď mi přijde,že pořád vyklepávám písek,vytírám a máme ho snad i v posteli :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nevím jak to ten kluk dělá,ale když mu klepu boty,tak je to na kolečko.By jsme to mohli prodávat.
Jestli se můžu zeptat,jak asi máte ty tůje narostlé a za kolik?My by jsme jich potřebovali víc a mě se nechce moc čekat až narostou :wink: Jenže to je pak už dražší záležitost :unamused: V Táboře u Natalisu,tam mají v zahradnictví nádherně udělaný různý zákoutí,chodím se tam pokochat.Tohle si bohužel doma nevytvoříme,taková zahradnice a architekt v jednom nejsem. :confounded:
Kudlenko-to je dobře,že jezírko Vám nevypustí. A Tomášek je ve školce největší,už dávno mi málokdo věří,že ještě nechodí do školy.A to ve třídě bude nejmladší :wink: A i dřív,když byl malej a někoho jsme potkali po delší době,tak jim bylo divný,že třeba ještě moc nemluví.On byl velikej,ale mladej :slight_smile: a díky tomu vypadal někdy zaostale :stuck_out_tongue_closed_eyes: Měl i takový nemiminkovský obličej,tak i proto.Michalka je sice větší,ale podle mě ještě odpovídá svému věku.
A je fakt,že zachovatelka rodu si to příjmení vlastně musíš nechat :wink:

Tak Vám přeju pěkný víkend :slight_smile:
17. kvě 2008 v 07:15  • Odpověz
Taky mám radši body a doma dávám taky většinou dupačky nebo jsem se naučila dost používat punčocháčky. Ponožky mám všechny vytaháný, protože si strká palec do pusy. :slight_smile: Ale nějaký tríča má fakt pěkný co dostal k Vánocum má na něm v překladu "Budoucí šampion" tak jsem mu ho dalav včera k doktorovi.

Marky - tak to si těch 30 Kč vzala za to, že byla nemocná a už se asi jedná o ošetření :angry: u těhle dětí mi to fakt vadí. U sebe si tedy zaplatim, ale u těch mrňousů ? Já šla k doktorovi před měsícem s teplotou a vyrážkou a on mi z toho udělal preventivní, takže jsem neplatila. A taky ho nechtěl radši očkovat,tak jsem šla za týden a zase jsem nic neplatila.

Makyb - já bych zase slavila třeba se semtexem s vodkou nebo sektem :cry: už mám taky na něco chuť. To budeme mít teda štando :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když se ani neopiju. Tak to Daneček bude celý Tom, já jsem si myslela, že to bude tak jak píšeš.
My máme tůje taky, je pravda, že rostou pomaleji, ale jsou hezčí než u sousedů, který rostou rychle :slight_smile: zeptám se schávlně co je to za druh, ale vypadaji dobře
Tak už asi hodinu se k nám něco žene od Tábora a pořád z toho nic neni, potřebovala bych aby zapršelo. Jo a jdeme slavit včerejší výročí :slight_smile: tak jsem koupila buřty.
17. kvě 2008 v 17:39  • Odpověz
Ahoj,
maky, ty tůje jsou 1,5 metru vysoký jsou to nějaký klasický plotový tůje, nejsou to smaragdy ten název už si nepamatujem a jedna stála dvě stovky. Je to docela dost, ale my tu před tim měli jen pět menších smaragdů, jenže jsme kolem nich nezamezili aby tam psi mohli, takže je ochcávali a oni dost živořili, ta krajní odešla uplně. Tak jsme prostě koupili už takhle velký, hlavně prostě aby už k nám sousedi tak neviděli. Oni je tam měli zasazený dost u sebe, tak jsou takový úzký ale prý se rozšíří. Kolem nich jsme udělali malý plůtek aby je psi neochcávali, tak snad vydrží. A co jsme měli ty smaragdy ty jsme vydloubli a zasadili před barák kam psi zatim nemůžou, protože ještě nemáme udělaný přední plot, tak se tam snad ještě vzpamatujou. :wink: To víš kupovat jich víc tak se docela prohnete, ono k tomu koupíš ještě nějakou zeminu pro tůje, třeba i mulčovací kůru a částka se pak dost vyšplhá.
Já dupačky Káje moc nedávám, ze začátku nějaký měla a teď má ještě asi dvoje který jsme od někoho dostali a ty jí spíš dávám na noc. Doma nosí tepláky. Ale je fakt že s těma ponožkama je to furt kříž, protože si je taky furt sundavá. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Overálek s nohavičkou na léto má zatim jen jeden. :slight_smile: Chci jí koupit nějaký pěkný klobouček, ale zatim mně žádný nenadchl, jeden jí tuhle teda přišel ale neni to uplně ono.
Maky, je fakt že Tom vypadá už jako školák. :slight_smile:
17. kvě 2008 ve 20:40  • Odpověz
Ahoj holky,tak se musím pochlubit.Dnes se Michalka několikrát otočila.Sice si tam vždy přilehne tu hrabku,ale to dopilujem. :wink: A nejlepší bylo,ža třeba Tom s ní ležel na dece v obýváku a pořád mi hlásil,že se zase Michalka přetočila.Já samozřejmě blahem bez sebe :dizzy_face: :dizzy_face: a pak jsem zjistila,že ten pacholek jí přetáčí sám a dělá si ze mě šoufky.Tak pak už jsem si ty úspěchy ohlídala :slight_smile:

Kudrlenko-my zase máme tríčo s nápisem rocková dívka,anglicky. :wink: Pro ty děti jsou ty věcičky tak nádherný,škoda,že to je zatím na chvíli a hned z toho vyrostou.
Hele tak začnem po netu popíjet,třeba by nám ty děti líp spaly :sweat_smile: My tady nemáme ani kapku ničeho načnutého.Manža pije červený a to já nemusím.Jedině ještě rum do buchty,ale to by mi asi stačilo čuchnout k zátce. :wink:
Tady jen lehce sprchlo,ale odpo u mamky byl v jednu chvíli pěkný ceďák.Teď je tady pěkně pod mrakem,taky čekám,že zaprší.Včera jsem totiž vzala trávu co nejníž a už se mi jednou podařilo jí trochu spálit :rolling_eyes: Ale teď ještě nejsou takový pařáky,tak to snad nehrozí.
17. kvě 2008 ve 20:48  • Odpověz
ahoj holky nahlašuji že žijeme a pomalu jdu dočítat ted jsem nějak ve skluzu :confounded:
18. kvě 2008 v 09:40  • Odpověz
Makyb - tak gratuluji k prvnímu překulení, teď už nebudeš mít moc klidu, když jí necháš někde na posteli:slight_smile: to zachvilinku začne válet sudy a skoro lézt :wink:

Ty naše tůje jsou myslim ty smaragdy jak psala Marky. Dvě nám ukousali psi, ale zase se zberkaly a rostou dál. Ale vypadaji fakt na źahradě dobře.

Dneska počastí hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jeli jsem se kouknout na pouť, ale žádná slává. Pořád u nás poprchává. Alespoň se zaleje zahrádka.
Mě se hrozně líbí ty háčkovaný čepičky, viděli jste je někdy na klukách ??
Jo a holky chtěla jsem se vás zeptat, jestli máte děti pojištěný nebo jim nějak spoříte. Mě to furt vrtá hlavou a ještě jsem nic nezařídila. :unamused:
18. kvě 2008 ve 20:23  • Odpověz
Tak smaragdy říkáte,mrknu po nich :wink: Ochcávání tůjí znám,měli jsme i ten plůtek a ten náš blbec je stejně uchcal :grinning:
Dneska se Michalka přetáčela i na návštěvě,to bude fakt po klidu :wink: Já jí stejně měla hodně na zemi.A dnes mi mamka se švagrovou říkaly,že přibrat za 5týdnů nějakých 10dkg je fakt nic moc.Navíc mám pocit,že nemá moc načůrané plíny.Kakání máme už dávno občas,ale to prý neva.Fakt to nechápu,nepřijde mi,že mám málo mlíka.Akorát večer,to jsem vycuclá,ale je tam pořád.U Toma tohle neznám :confounded: Takže to vypadá,že ty příkrmy moc odkládat nebudu.
Tady taky pěkně prší,navíc jak je pod mrkem,tak je to takový smutný.A to jsem tu už druhý večer sama,ale dnes prý přijde manža brzy.Já nevím,ale asi bych nemohla mít chlapa celý týden třeba za prací pryč.I když znám i takový,kterým to vyhovuje.
Marky-já co koupila ten klobouček,tak jí byl trochu větší.Už je to dýl,tak ho musím vyzkoušet.A teď máme šáteček a to si někdy rve z hlavy :angry: U Toma se mi osvědčil klobouček na zavázky,ale ten je velký a modrý :sweat_smile: A teď jsem taky ještě nenarazila na pěkný.Oni totiž některý ty zavazovací vypadají tak trochu mentálně nebo jak bych to řekla.Teda alespoň mě to přijde.Musí se fakt natrefit.Možná dojdu i ke Dvořákovi,tam mají dobrý obchod.A hlavně já tyhle věci neumím kupovat bez zkoušení :unamused:
Včera měla malá u mamky tepláky,to zas bylo keců,že má holý nohy :sweat_smile: Dnes měla dupky a jaká byla spokojenost :wink:
Kudrlenko-to máte počásko na pouť nic moc. :confounded: Ty háčkovaný se mi líbí taky.A někde jsem jsem četla na diskusi,že maminka řešila,jestli to může mít i klouček.A někdo tam myslím odpovídal,že jo,ale spíš u menších kluků a taky asi záleží jaký.Člověk by to musel asi okouknout,aby věděl jak to vypadá.
Tom má pojištění "čtyřlístek",je to spořící pojistka.Nedavno jsme tady měli finanční poradkyni,ta nám ty spořící pojistky trochu vymluvila.Já měla taky spořící pojistku.Tu jsem zrušila a mám pojištění společné s dětmi a je to určitě finančně lepší.Tomovi jsme tam tu nechali,je tam docela pěkný úrok,takže by to bylo škoda,když už tam nějaké peníze jsou.A pak má ještě Tom stavebko,Michalka zatím ne.S těma pojistkama je to dost složité,člověk si myslí jak udělá dobře,že dětem pořídí super pojistku,ale je otázka,jestli to nejsou vyhozené prachy.Každý poradce Ti stejně bude nutit své produkty a když tomu člověk moc nerozumí a neorientuje se/jako třeba já/,tak je to dost oříšek.Co já mám tu společnou s dětmi,tak je to spíš takový základ,ale kdykoliv si to můžem navýšit :wink:
Tak hlava rodiny dodržela slovo a už je tady :slight_smile:
18. kvě 2008 ve 21:00  • Odpověz
Maky a začneš s příkrmy o 14 dní dřív nebo vydržíš do toho půl roku? Já už bych docela taky nejradši začala, ale asi ještě vydržim.
My měli jet dneska na ten sraz běloušů ale nikam jsme nejeli. Jak ráno dost pršelo tak jsme to vzdali. Teď sem četla na stránkách reakce lidí co tam byli jak byli opět spokojený a že Bladeova ségra vyhrála první místo ve svý třídě a taky nejlepšího juniora, tak na mně padnul pěkný splín a mrzí mně že jsme tam nebyli. :cry: Jenže co bych tam s Kájou dělala když takhle hrozně pršelo, na sporťák nemam ani pláštěnku. :cry:
Dneska mně ale Kája hrozně rozesmála. Ležela na dece na břiše a Viky přišel k ní a koukal na ní a ona na ně už reaguje tak že se usměje a vejská a snaží se jich i dotýkat a tentokrát se začala tak nahlas řechtat a furt se řechtala to bylo skvělý, já byla taky mrtvá. :grinning:
Nevim ale zdá se mi že už jí na těch dásničkách prosvítaji zoubky, měla zase chvíle kdy dost brečela, sem jí dneska do tý pusy i svítila baterkou abych to pořádně prohlídla. :sweat_smile:
Dneska jsem jí zase udělala revizi ve skříni abych věděla co vlastně má za oblečení, tak v tý velikosti 74 už asi nemá cenu něco kupovat, má toho už docela dost a mam spíš strach že to ani neunosí. Včera sem ještě koukala po nějak džínový sukni, ale zatim sem nic neobjednala, tak to asi zatim nechám být, stejně nikam moc nechodíme a doma nosí tepláky.
kudrlenko, my jsme taky přemýšleli co Káje založit za spoření, to nás otravovala baba už v porodnici se spořenim Sluníčko, no a nakonec jsme se na takovýhle spoření vyprdli, přišlo nám to krapet jako zlodějna. Tak jsme jí založili na poště vkladní knížku dětskou a prostě v osmnácti letech dostane to co jí tam naspoříme+ úroky a nějakou prémii. Nám se po narození sešli pro ní nějaký peníze od kámošů, rodičů a babiček, manža dostal v práci na ní asi pět tisíc, tak už tam nějakou sumičku má. Prostě když dostane od našich rodičů a babiček nějaký peníze tak jí to budem dávat na tu knížku. Až bude větší tak jí pak třeba něco ještě založíme, ale stavebko už taky neni to co bývalo a kdo ví jestli tu státní podporu taky časem nezkrouhnou a ty různý životní pojištění nevim no, přídou mi nevýhodný.
18. kvě 2008 ve 23:16  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se opět hlásím do super týdne.Malej v noci zvracel a teď má průjem.Potřebuju ho nutně vykurýrovat,zítra mají jet na výlet.Už teď má na krajíčku,že nikam nepojede :frowning2: A já trnu hrůzou,že to chytne malá.Nepřibírá,nic jinýho nepije a ještě tohle. :confounded:
Marky, doktorka mi řekla,že na ukončený 6.měsíc nemám čekat.Myslela jsem ,že tak za 14 dní.Ale asi to bude dřív.Nejdřív ale musím nakoupit něco :wink: Nechce se mi tomu ani věřit.To kojení je svým způsobem omezující,ale pohoda.Možná na noc zkusím i kaši,při nepřibírání se to doporučuje.
Takhle jak Kája reaguje na psi,tak Michalka reaguje na Toma.Když to pozoruju,tak se mi chce až bulet štěstím.
Jo stavebko už není co bývalo,Michalka ho asi ani mít nebude.Tomovi jsme ho zakládali hned a byla na to tenkrát nějaká akce.
Počasí je na pytel :unamused: Já jdu hledat černý uhlí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2008 v 06:39  • Odpověz
Čau holky,

tak Makyb doufám, že už je Tomovi líp a výlet se bude konnat. Zrovna dneska jsem se dozvěděla, že přítel bude zas jezdit do práce od pondělí do pátku, tak jak jsi psala, tak já na tom budu :frowning2: je mi z toho docela ouvej :frowning2:

Taky přemýšlím o tý knížce u český pošty, už jsem si vzala i nějaký letáčky. Máme to Marky jako u vás, nahromadily se Danečkovi nějaký korunky a už se mi to doma nechce moc nechávat. Děda mu to chtěl založit u český spořitelny, ale musí jen zákonný zástupce. Když jsem se vrátila z porodnice tak asi za týden tady byly dvě pojišťovačky. Já záněty jak blázen a oni mi něco mlely do hlavy. Byla jsem jak magor a nebyla ani schopná je vyhodit.

Marky s psíkama pojedete určitě příště uvidíš. V tomle počasí by jste to ještě odstonali. :wink: Ale taky by mě to určitě mrzelo.
Já začala s příkrmem asi 14 dní před 6. měsícem. Doktor mi doporučil kaši klidně už koncem 4. a v 5. měsíci, kvůli nevyspání. Určitě koupit rýžovou a dala jsem mu jí už v 5. No stejně jsem se nevyspala, ale na váze by to znát být mohlo. Ještě budeš spát Makyb třeba celou noc :angry: :slight_smile: :slight_smile: To Ti budu teda závidět. To už tu budu ponocovat je já ne?

Taky jsem si včera vzpomněla, (jednou jsme tu psali o potničkách) , že na ně pomáhá mateřský mlíko, tim jsem to taky potírala a fakt to zabralo. Dneska jsem drandila po Táboře s kočárem a zlatá naše vesnička :slight_smile: tady je krásný klid a nemám tu za co utrácet :slight_smile: Koupila jsem Daníkovi maskáčový kraťásky, tak maji stejný s taťkou. Taky jsme byli konečně plavat a taťka nám to nahrál na kameru tak si to večer pustim, nejvíc se bojim toho pohledu na sebe v tý televizy :slight_smile: to budu mít zas ránu
19. kvě 2008 v 18:12  • Odpověz
Maky, tak to máte teda veselo, nejhorší je když máš pak dvě děti že to druhý to může od toho prvního chytit a neni o co stát. :unamused: Nakonec ještě nepojede na výlet chudák.
Tak by jsme s těma příkrmama mohli začít ve stejný den, aby jsme si mohli radit. :slight_smile:
No my dneska taky na pytel, od čtvrtka už teploty neměla a dneska před tim než jsme šli k doktorce na očkování, tak měla opět zvýšenou. Takže očkování se nekonalo, doktorka jí opět prohlídla to nic nenašla, tak jí vzali sedimentaci, chudinka trpěla, tam to zvýšený že by se jednalo o něco bakteriálního taky neměla, spíš že se asi jedná o nějakou vleklejší virozu. Tak jí napsala nějaký sirup je to prý jako antibiotikum, má to brát po 12ti hodinách a hodně pít. A za týden máme přijít znova a máme přinýst moč, tak nám dali takový pytlíček, který jí pak musim nalepit na pipku a snad něco odchytíme. A když to bude dobrý tak už jí snad naočkujou a ještě jí udělaji půlroční prohlídku. Přitom odpoledne jsem jí změřila a teplotu už zase neměla, tak nevim. Příde mi že doktorka taky moc neví co by to mohlo být.
Kudrlenko, tak to ti věřim že je s ti s toho ouvej, že bude manža v týdnu pryč. Asi bych to taky dobře nenesla, přeci jenom je to lepší když se každý den vrátí z práce domu. Kolikrát sem taky ráda když někam vypadne, ale mít ho celý týden pryč a být furt doma sama, to bych asi byla brzo hotová.
Dneska mi přišli z MMB nový punčocháčky a jsou moc krásný, to bude Kája fešanda. A taky mi už konečně dorazilo to správný triko co jsem vyhrála na aukci. A sedne mi uplně perfektně. Tak musim zítra pani poslat to nesprávný ať už to mam z krku.
Já sem si taky vyjela z netu podmínky pro vkladní knižku dětskou od poštovní spořitelny a i od český spořitelny, jsou skoro stejný, jen nějaký rozdíly, ale nakonec sem zvolila tu od poštovní, tam jsou pak děti ještě v klubu čtyřlístek a poslali mi na Káju takovou kartu a seznam hradů a zámků a míst kde maji děti s touhle kartou různý slevy na vstupném, tak to určitě někdy využijem. :wink: U tý knížky máš aspoň záruku že to dítě dostane to co jsi tam naspořila plus nějaký úrok, což mi u těch pojistek nějak nepřišlo. Tuhle mně taky odchytla jedna pojišťovačka, tak sem jí řekla že už něco máme.
19. kvě 2008 v 18:32  • Odpověz
Ahoj holky,
vy jste se sem dnes dostaly jo? :confused: Já teda ani náhodou,vůbec to nešlo.
Tak Tom je zbalený na výlet,balí se celý den :grinning: Od rána už pak nekadil,tak snad uhlí zabralo.Už se viděl na výletě,tak ochotně jedl i vařenou mrkev :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě si tu dobrotu vybavuju z dětství.Ale jinak jedl vcelku všechno a snad to bude dobrý.Bylo by mi ho líto,je tak natěšený :frowning2:

Kudlenko-já myslím,že v tom nočním vstávání sama nezůstaneš :wink: Od té kaše si slibuji spíš váhový přírůstek.Do Toma jsem jí prala taky asi před tím 5 měsícem a výsledek žádný.A že toho snědl :stuck_out_tongue_closed_eyes: Právě proto si stejně myslím,že ta noční chlastačka je zvyk.Pak jsme to utli a bylo.Ale chce to fakt odhodlání a pevné nervy :unamused:
O tom léčení kožních problémů MM jsem taky slyšela,to bych si to mohla na hubu stříkat já,ne? :grinning: No radši s tím budu radši šetřit,večer je to fakt bída.Si myslím,že mi to nějak i málo teče a Michalku to prudí :confounded:
Já se přiznám,že mě nikdy maskáčová móda nic neříkala.Teď s tím začal Tom otravovat,tak už má dvoje kalhoty, tříčtvrťáky a kšiltovku.No a docela jsem si zvykla. :wink:
Fakt Ti to nezávidím,že Ti bude skoromanža jezdit za prací pryč :frowning2: Ale vydělávat se musí a my Tě tady budem obveselovat :slight_smile: Nakonec si budete vzácnější a mi Ti budem závidět :wink:
19. kvě 2008 ve 20:29  • Odpověz
Jsem to omylem už odklikla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Marky-já bych taky řekla,že si doktorka moc neví rady.A já se ani nedivím,teď tolik nespecifických neznámých chorob.Člověk aby se zbláznil z neustálýho pozorování,někdy si říkám,že už magořím.Antibiotika Vám zaberou a bude to dobrý.Hlavně,že tu krev má dobrou.Do pytlíčku jsem u Toma taky chytala.Přišlo mi to nemožný,ale jde to :wink:
Na té zelenince se klidně můžem domluvit na stejno.Asi teda počkám až po té Vaší kontrole,ne?
Jinak mi za sebou máme dnes první kašičku.Docela jí to šlo :wink: Ani toho moc nebylo kolem.A na poprvý i slušný množství.Mám lžičky od babylove a mají super tvar do pusiny.Ty jsem u Toma neměla,měli jsme normální umělou.Tady ty jsou uzounký a jde mi to s tím líp.Ale uvidím jak se to bude vyvíjet.Mám z toho takový smíšený pocity, nedokážu to ani moc vysvětlit.Je mi z toho prostě divno,nevím proč. :cry:
19. kvě 2008 ve 20:41  • Odpověz
maky, z čeho je ti divno?
A jakou kaši máš? Já nevim kdy mam z kašema začít, ale asi nemusim chvátat ne když Kája docela dobře spí? No přírustek taky nemáme žádná sláva, na těch sedm kilo to furt neni. Kdy začnem se zeleninou, mně to je už tak nějak asi jedno, 6 měsíců jí bude za 11 dní tak už je to za dveřma, tak už bych mohla klidně začít.Tak v pondělí uvidim co mi řekne a pak asi začnu přikrmovat. Ona se mně už dneska ptala jestli jí dávám ovoce, že se to na ten sirup nesmí. No já jí ten sirup dávám lžičkou takže to už trénujem příkrmy, taky se u toho pěkně šklebí. :slight_smile:
Teplotu neměla ani večer, tak doufejme že jí celý týden nebude mít a pak v pondělí ráno zase jo, to už by mně kleplo. Ani nevim kdy nejdýl se může ta třetí hexa po tý druhý dát. Prevenar tu už týden sušíme v lednici, tak si ho asi namažem na chleba :grinning:
Maky, tak hlavně aby na Toma ten průjem nepřišel na výletě, to by měl asi docela prekérku. :sweat_smile:
Tak sem navečer projela končící aukce a asi čtyři který měli končit kolem devátý sem si uložila, byli tam malý ceny, no jenže manža tu kyděl a když sem teď přišla, tak sem supěla s jakou malou cenu byli ukončeny. Džínová kšiltovka se včelkou za 52 kč, skvělá džínová sukně za 21 korun s toho mně málem trefilo, ta byla krásná. Pak tam byl nějaký komplet taky asi za 70 korun a džínová šatovka tak byla moc hezký ale ta skončila už kolem 170 korun. Ta kšiltovka s tou sukní by byli ale dobrý kup. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2008 ve 22:18  • Odpověz
Marky-já nevím.Na jednu stranu jsem se na příkrmy těšila a teď mám pocit,že něco končí a další začíná.Nedavno se mi prvně přisála k prsu na sále a teď bude jíst segedín :grinning: :grinning: Fakt to neumím moc vysvětlit,u Toma mi to moc nepřišlo,asi stárnu nebo co :sweat_smile:
Kaši máme Sunarku rýžovou s banány.Na kaše asi chvátat nemusíš.Ono nejdřív se má správně zelenina.Takže ty budeš postupovat správně :wink:
Dnes možná pojedu do Tábora,tak koupim bio mrkev a nějaký ve skle.A tu lahvičku S tím pítkem.Teď když jsem dala tu kašičku,tak nějaký den počkám,spíš dny a zkusím to.Nemůžu říct,že by až tak špatně spala.Radši o tom nemluvím,ať to nezkřiknu.Je jasný,že to ještě není každou noc stejný.U nás jde fakt o to nepřibírání.I když roste,takže to určitě není zdraví ohrožující.Jenže mám syndrom matky plašanky asi :unamused:
Ještě,že jsi se zmínila o tom prevenaru.Já tady mám klíšťovku od pátku v obýváku,tak doufám,že se nic nestalo.Radši o tom mudře řeknu.Bylo by to vyhozený pětikilo,to jsem fakt blbka :angry: Teď už je v lednici.
Marky no taky se modlim,aby na něho ten průjem nepřišel.Za jedno by se mu děti smály hodně dlouho,tohle oni si pamatují.A za další by měly "prekérku" spíš učitelky a následně já :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad to dobře dopadne.
Taky si kolikrát dám nějaké aukce do sledovaných,ale taky dost často zapomenu :confounded: Některý věci se tak fakt dají pořídit levně.A docela čumím jak lidi šílejí po tom Nextu,věci jsou to pěkný,to jo.I tuhle v sekáči jsem si říkala,že to mají nějaký natažený.Koupila jsem tam Tomovi George ryfle a jsou fakt jak šitý na něj,nemají chybu.Doufám,že je dnes na tom výletě rozerve :rolling_eyes: A tenhle týden mi pro něj přijdou tříčtvrťáky a pláťáky.Narazila jsem tam na paní,která má v albu plno věcí právě v jeho velikosti,má plno kalhot.Nemá to evidentně po dětech,spíš má zdroj v Anglii.
Vždycky po víkendu se těším,že tady budu zase sama a pak mi tady přijde nějaký pusto a prázdno :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mám nějak hokej v to co chci :unamused: Ještě jak jsem měla včera doma Toma,tak ten den tak utekl :wink:
20. kvě 2008 v 06:45  • Odpověz
Makyb - já se Ti nedivim, že Ti z toho krmení bylo ouvej. Mě totiž bylo stejně :pensive: . Na jednu stranu jsem se radovala, že tak hezky papá a na druhou mi přišlo jakobych jeho a sebe o něco okrádala a všechno předčasně ukončila. Tak jsem mu jí potom nedala, ale za čas jsem se k tomu zase vrátila.Teď mu nedat večer kaši tak blázníme celou noc vzhůru. Mě teď dostává, když čapne ten hrnek a hned z něj pije. Předtim byl závislí na mě, jak vyndám prso a teď už bývá čim dál tim míň :frowning2: Ale kojit ještě nepřestanu.

Tak se to potvrdilo,ta firma kde taťka jezdil končí :frowning2: Do konce měsíce s i vybere dovolenou a pak začne jezdit zase pryč. Takže to znamená, že celý léto nedostane dovolenou.
20. kvě 2008 v 07:41  • Odpověz
Ahoj holky,
do třetice už se mi ten příspěvek snad uloží. Vítáníčko proběhlo docela dobře jen malá chvilku brečela zahnali jsme to čajem. Na focení už byla v pohodě. Dostali jsme osušku s čmelákama - hned jsem si na Tebe Marky vzpomněla - knížku a karafiát.
Makyb snad se Tomovi na výletě nic nepřihodí a užije si ho v pohodě. Ještě by jim mohlo trocu přát počasí, ale hlavně aby jim nepršelo, že je pod mrakem zvládnou. Možná je to lepší než kdyby byl nějakej velkej pařák. Kam jeli? Kristýnka jede se školou zítra na Červenou Lhotu budou tam mít nějaké divadelní představení.
Marky po sirupu se Káje určitě uleví, hlavně, že krev byla v pořádku a není to nic bakteriálního. Je pravda jak psala Makyb, že těch nemocí je moc a kolikrát ani dr. přádně neví co to je. Za nás byla chřipka, angína, příušnice, neštovice teď máš pátou a šestou nemoc - ne teď to zlehčuju. Je fakt, že obzvlášť u těhle mrňousů je to těžký poznat proč vlastně brečí a co jim je.
20. kvě 2008 v 10:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.