• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj maminy
Tak se mi konečně podařilo udělat si čas na koně. Nějak v posledních dnech vůbec nejsme doma.

O víkendu jsem po roce sedla na kolo a docela to ušlo, dali jsme jen krátkou odpolední projížďku cca 28 km po okolí, ale bylo to moc fajn, večer jsme to završili romantickou večeří v mexické restauraci .V neděli jsme měli rodinnou grilovačku a včera jsme byli na plavču, ale jelikož jsem neměla auto, tak jsem si udělala celodenní výlet :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ještě k tomu plavání v Juklíku, oni to myslím nezdražili, akorát je od září 15 nebo 16 lekcí, aby to asi vyšlo do vánoc :wink: Jsem si říkala, kdyby udělali kurz 8 a 8 lekcí, tak by ho možná líp naplnili, se fakt obávám, že nemají šanci to naplnit. Už teď prej mají málo dětí a to to stálo 3 tisíce a většina mamin si nechala část proplatit u zdravotních pojišťoven.
Kudrlenko: my chodíme pondělky od 11 hodin :wink:

Kudrlenko. to Ti nezávidím, že přítel bude přes týden pryč :pensive: Já když jsem ještě pracovala, tak jsme se taky moc neviděli,jak jsem jela noční, víkendy, vždycky mi to přišlo líto, když jsem šla v pátek na noční, Martin odjel do tábora na víkend, já skončila v pondělí ráno a on šel do práce a já měla volno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak autíčko už máme spravené, odešel alternátor, s náhradním fordíkem se mi taky jezdilo dobře, ale dvoulitr je dvoulitr :grinning: jsem měla co dělat, když jsem předjížděla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A s tím kojením a příkrmy jsem na tom stejně. Já už toho moc nenakojím, v noci teď asi týden se už nebudí na kojení, takže nakojím ráno a pak ještě občas kolem oběda a navečer. Taky se toho nechci vzdát, toho krásnýho pouta. Dokonce občas večer odstříkávám, když nekojím navečer, abych o to mlíčko nepřišla úplně. Ale zatím to vypadá, že je ho dost, odstříkám v pohodě 100 ml z jednoho :wink:

Jinak koukám, že pořád něco nakupujete, asi se budu muset taky po něčem podívat na Čendu a i na sebe. Teď jsem mu koupila 2 trička v Tescu a jedno bodíčko s krátkým ve Sparu. Potřebuji na něj nějaké tepláčky, triček mi přijde, že máme dost. A taky nějaký klobouček. A možná ještě jedny capáčky a nějakou mikču :grinning: :grinning: :grinning:

A snížili jsme v neděli už postýlku o jedno,jak se dost šmrdolí, tak jsem měla strach, že se bude klekat u šprclí, aby nám nevyskočil :grinning: :grinning: A začíná trošku žvatlat slabiky ba,ha, da, me....
A jak jsem psala, že spíme celou noc, tak zase se nám pro změnu pokazilo noční usínání. Večer u kaše už je hotovej a pak se nějak probere a nechce spát. Vyžaduje nás u sebe a dovádí v postýlce, když se vzdálím, tak řev :confounded: Začala jsem mu i číst pohádky, to se mu líbí, hlavně jak měním intonaci hlasu, to se i chcechtá. Vždycky usínal mezi 19:30-20, teď když usne okolo 21 hodin :angry:
20. kvě 2008 v 10:41  • Odpověz
Nikit - já byla taky plavat včera, byla to náhradní lekce za minulý týden, když byl Daník nemocný. Byli jsme od 9:30 :slight_smile: jinak teď jdem zase ve čtvrtek. Tentokrát nás tam bylo 6 :unamused: a ve čtvrtek jsme 3 nebo 4 to je o dost lepší a víc místa. Konečně jsem ho taky poslala pod vodu, musela jsem se smát, já bych se totiž bez zacpanýho nosu nepotopim a jeho tam posílám. Taťka nám to natočil tak jsem ráda, že toho našeho žabáka taky konečně viděl ve vodě. Postýlku jsme snížili asi před 14 dny, měla už jse taky docela strach, protože kolikrát se ozýval řev a já tam šla s hrůzou, že se postavil a přepadnul, tak pro jistotu jsme jí daly dolu.
Nedavno jsem se taky projela po dlouhý době na kole, ale jen 4 km :grinning: , takže máš pořádný náskok.
Tak třeba nás taky čeká, že se v noci nevzbudí :grinning:

Dneska jsem holky potvrdila jednu aukci na MMB a odešla. Pak jsem přišla, když bylo po. Mě o to ani nějak nešlo, ale ta pani mi poslala vzkaz, že kouká, že jsem se tam zúčastnila a prodá mi to za malinko vyšší cenu, i když jsem to nevyhrála. Tak mi to bylo divný a na mě akorát přihodil nějaký Miroslav, takže si myslim, že ta pani mě zkoušela a přihazovala jakoby za něj. Nemá totiž na svý stránce nic a registrovaný je od konce dubna.
20. kvě 2008 ve 14:39  • Odpověz
Tak to je divný, to bych si taky myslela že pani si schválně přihazovala aby si šla s cenou výš a když jí to nevyšlo že to zkouší takhle. To je docela trapný. A co si jí na to řekla?

Počasí opět děs co. Dneska se mi chce hrozně spát, přitom noc mi tak strašná nepřišla, akorát ráno Kája nechtěla už spát. Sem si jí navykla že jak manže odejde do práce, tak jí nechám spát v posteli a ona docela dobře chrupká a dneska byl doma, tak byla v postýlce a prudila. :sweat_smile: Do toho ještě pes furt škrábal, takže ráno už se dospání nekonalo. Tak sem využila toho že je manža doma a sjela sem si aspoň do Votic nakoupit jídlo a plíny. Taky sem zašla do krámku s dětským oblečením jestli nemá nějaký klobouček, tak měla ale nic se mi moc nelíbilo, až sem tam vyhrabala žlutý šáteček, byla na něm sleva 50% tak stál jen 55 korun. Káje sedí perfektně, tak mam radost.
Včera sem četla na listopadu/prosinec jak holky pekly peřinovou buchtu, tak sem jí přech chvíli udělala. Už se na ní těšim. :slight_smile:
20. kvě 2008 v 17:34  • Odpověz
Ještě jsem jí nenapsala nic, je to jen moje podezření, ale myslim, že to tak bylo. Ale už to nechci, ať si to nechá. Stalo se mi to poprvý.
Marky, tak napiš jak se buchta povedla a pak dej vědět, taky bych potřebovala zas nějakou ispiraci na dobrou buchtičku. Já tuhle dělala Lasagne podle receptu z MMB a byla to dobrůtka.
20. kvě 2008 ve 20:01  • Odpověz
Tak dneska to nebylo tak strašný s uspáváním, ač to nevypadalo. Už spinká,samo, že na bříšku Přečetla jsem 3 pohádky a pak šla od něj,ještě chvilku šmrdolil a už je tuhoň :grinning:

Přidala jsem nové fotky :wink:
Jdu na růžovku, pak se ještě stavím :slight_smile:
20. kvě 2008 ve 20:11  • Odpověz
Nikit, tak uspávání u nás naštěstí docela v pohodě, ale tak za hoďku je vzhůru a má hlad.

Holky dneska jsem taky koukala na růžovku a docela mě to dojalo :fearful: jak umřel ten kluk co se staral o to mimi. Až bych řekla, že i pro taťku to byl doják.
20. kvě 2008 ve 21:33  • Odpověz
Fotky máte hezoučký :slight_smile: jen se asi blbě zeptám, kde se dělaji tyhle tabulky ??
20. kvě 2008 ve 21:36  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Niky-Čenda je fešák,už to taky není žádný miminko :slight_smile: s tím usínáním se to vrátí do normálu.U těch dětí se to pořád mění.Navíc kolem 8 měsíce mají děti separační úzkost,musí se ujišťovat,že rodiče a mamina hlavně jsou pořád na blízku :wink:
Holky jak jste tady psaly,jak už přes den málo kojíte,vždyť je to nedavno,co jste psaly,že začínáte s příkrmy :confused: :sweat_smile:
Niky a Tobě Čenda pije v pohodě kaši z lahvičky?jakou máte savičku?

Kudrlenko-tak paní na aukci má fakt zajímavý metody jak vydělat :angry: Taky bych si to myslela.
S taťkou to ježdění na týden určitě zvládnete.S tou dovolenou je to pech.ale já tě uklidním,manža má plno staré dovolené a jezdíme na dovču v červenci v tom týdnu,jak jsou ty svátky :unamused: Ale letos si jí snad vybere,Tom by se mnou celé prázdniny zbláznil :grinning:

Včera jsem taky chvílema měla spavou,to počasí si o to fakt říkalo.
Marky-jaká byla buchta? Ať se něco přiučíme.Mě se právě na tom listopad/prosinec líbí,že se tam probírá plno jiných věcí a kolikrát užitečných. :wink:
Na MMB recepty taky chodím,co teď pořád peču jsou kefírové mechové řezy.Nemají chybu.A guláš bez míchání je taky parádní.Je dobrý,že ty ženský to tam mají vyzkoušený :wink:

Taťka taky včera hlídal,já byla u kadeřnice :slight_smile: a Michalce jsem koupila mikinku a tepláčky.Mikinku takovou tu sametovku,mám z toho radost :wink:
Pro plíny taky budu muset,nějak se mi nechce až do Tesca.Ale chci tam i do toho Takka.Na proti Tescu se má stavět nový obchoďák,jen na oblečení,né na jídlo.Tak jsem zvědavá.Říkala mi to kadeřnice,snad to není klep
21. kvě 2008 v 07:12  • Odpověz
Moni-Tom nakonec výlet zvládl.Páno si prý ve školce ublinkl,ale pak z něj vypadlo,že dělali blbiny a zakuckal se. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak už pohoda.Naštěstí jim nepršelo,ale i tak rozerval pláštěnku :sweat_smile:
Na Červený jsme s Tomem byli v divadle taky,moc se mu to líbilo.Akorát jestli to mají taky venku,tak mají teda počasí na prd.Ale ty děti to moc neřeší :wink:
Jo a holky včera byla Planá v televizi,přepadli tam nějaký auto s penězma :angry: Tak která v tom máte prsty :grinning:
21. kvě 2008 v 07:21  • Odpověz
Dobré ráno maminy :wink:
Tak co do růžova :grinning: Čenda zase spinkal celou noc, slyšela jsem ho někdy po 6 hodině, ale hlásit se začal až před 7, nakojila jsem ho a ještě jsem se váleli do 8. Jsem ho před 8 dala na koberec vedle postele, pač už se mu to moje válení nezamlouvalo, chvilku tam montoval pantofle, já klimbla a když jsem se probrala, tak Čenda nikde a všude ticho :astonished:,ve mě pěkně hrklo...no a našla jsem ho v koupelně jak,jak se pere s ručníkem :grinning: Musím být víc obezřetná :confounded:

Děkujem za pochvaly, až se Čenda vzbudí, tak mu je přetlumočím :grinning:

Kudrlenko: ty tabulky dělám v excelu a pak upravuje v Adobe Photoshopu...nebo jak jsi to myslela??? Sbírám od holek data a doplňuji do tabulky.

Makyb: flašku mám Avent s variabilním průtokem, dělám mu tu kaši řídkou, takže to na ten stupeň III dobře vypije. Lahvičky mám dvě, jednu na kaši a mlíko a druhou na ostatní pití, jsem s nima spokojení. Pak se tam dá přehodit místo té savičky to tvrdé pítko. Jinak my jedeme příkrmy už přes 2 měsíce. Ono, když toho baští už hodně, tak nějak není to kojení kam nacpat. Písnu náš papací režim:

ráno cca 7 hod. "postelové" kojení
9 hod. jogurt s banánem
11-12- kojení
13-14 masozelenina
16-17 kojení + občas ještě ovoce
19 hod. kaše (dělám 200ml vody + prášek, takže už nedokojuji)
a noční kojení se už týden nekoná
a k tomu mi vypije tak 150 ml vody se šťávou /den

Zítra se chystáme s taťkou do Prahy na celý den, tak se chci dopo podívat na Chodově do nákupního centra a koupit si něco na sebe (ale určo to dopadne zase tak, že já nebudu mít nic a Čendovi toho koupím spoustu :confounded: ) A odpo půjdeme na návštěvu za Katkou s Matýskem ze říjnovek :slight_smile:

Včera jsem zprávy neviděla, ale to už je po druhé za krátkou dobu, co je planá v telce...nedávno řešili, že je herma 100 m od školy, což se nesmí podle nějaké vyhlášky a obec dala vyjímku. Hele já v tom fakt prsty nemám....ale chystáme si koupit novýho meďoura, postavit na zahradě 25 m bazén, možná bude i nějaké menší letadílko a jachtička :grinning: :grinning: :grinning:
21. kvě 2008 v 10:21  • Odpověz
No Nikitko myslim že tolik toho zase neukradi aby s toho byl meďour, jachta, bazén i letadýlko :grinning:
Fotky jsou hezký, Čenda už je zase kus chlapíka. To muselo být pěkný probuzení když Čenda nikde nebyl. V tu chvíli člověk neví jak dlouho spal a co se za tu dobu mohlo stát, jsou to šoky. :slight_smile:

Buchtička je výborná, dám vám sem odkaz. Sem včera ani nepočkala až ten puding ztuhne a žrala sem to plnou hubou ještě teplý, celou jednu řadu sem takhle do sebe nacpala jako prase. :grinning:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18507

Včera sem si zase uložila odkaz na tyhle kraťasy http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=1463598
no jenže manža tu dělal nějaký aktualizace takže mi to uteklo. A skončili teda na pěkný ceně. No ale nejsem si jistá jestli by mi nebyli malý, takhle na obrázku se mi zdaji že by mi mohli být, i když velikost 34 už mi teda nebývá.

Ten kluk v tý růžovce to bylo smutný, mohl si za to ale sám, je to pak neštěstí pro tu mámu i pro to dítě a je to smutný pak celý život, když prostě táta svoje dítě nevidí vyrůstat a dítě vlastně tátu ani nepozná. :cry:

Dneska sem se docela činila, tak už mám vytřeno a poklizeno, ještě potom udělám večeři, jinak už mně to počasí pěkně štve, chce se mi furt spát. Káju tu mám v lehátku tak mi tu povídá a prdí. :grinning:
21. kvě 2008 ve 12:19  • Odpověz
Marky-ta buchta vypadá dobře,zakysanou tady mám,tak do toho půjdu :slight_smile: na MMB hodně používají jako polevu rozpuštěnou čokošku a do toho se zamíchá zakysaná a fakt to nemá chybu.Já to teď peru na všechno :slight_smile: na perník,margot buchtu,kam se dá a můžeme se potom utlouct.Já teď nějak víc peču než vařim.Měla bych s tím skoncovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já dnes dělala rizoto,stejně jako vždycky a nějak mi nejede. :unamused:
Hele neštvěte mě s těma velikostma :angry: 34 je dětská ne? :sweat_smile: Z Vás budu mít mindráky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Niky-no tak to jste dost šetřílci,takhle se rozšoupnout.Já to neviděla celý,ale byly to snad jen dva melounky :grinning: Ale hodily by se,to zase jo :wink:
Čenda je prostě malý průzkumník,spíci mamča ho nebavila,tak co by tam dělal :grinning: Tyhle šoky znám.Nejhorší je,když je naprostý ticho,to je zaručený průšvih :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A od začátku se chytnul té avent savičky nebo jste zkoušeli?
21. kvě 2008 ve 12:33  • Odpověz
Tak tuhle buchtičku znám taky je výborná, už jsem jí asi dvakrát dělala, ale dávám na 1 litr mléka 3 pudingy, aby se mi to nepropadlo a 3 zakysaný smetany, ty kupuju v Tescu (1 ks asi 5,5 ,-) je fakt vynikající, upeču jí na pouť

Nikit - tak to Ti vážně závidim, my zase v noci blouznili. Tak jogurt ještě nedávám. Dáváš bílý ??
Ty tabulky jsem myslela takhle, já nevěděla jestli se to někde třeba nedoplňuje.
Tohle usnutí se mi stalo taky, ježe probuzení jsem měla s řevem a Daneček spad z postele, celá jsem se z toho rozklepala. Jak já bych jela nakupovat do Pragu :frowning2:

Já kojim ještě tak 5 x za den a 3 x v noci. Kolem poledne masozelenina, kolem 17:00 přesnídávka nebo ovoce a mezi 18:00-19:00 kaše.

Už od včera je nějaký protivný, asi je to zubama nebo jestli mu to zůstane, tak se mám na co těšit.
Jsem koukala, že pani dala tu věc znova do aukce, tak se pak schválně kouknu, jestli zase přihodí Milda :angry:

Makyb - tenhle hrnek mám já a jsem s nim taky spokojená http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=1370268
Říkáš nový obchoďák s hadrama ??? :slight_smile: :slight_smile: Tak to jsi mě potěšila. Chybí mi tady v Táboře různý obchůdky, tak že by ?

No tak já se jdu taky činit, dokud ten protiva spí. Taťka štípe dřevo, tak abych tu nelenila :slight_smile: .
21. kvě 2008 ve 13:15  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme to auto měli docela z ruky, Niky to měla blíž, no a už je to tady - nákupy v Praze, bazén, jachta, letadýlko..... :grinning: .
Ticho je vždycky podezřelý, Kristýnka mi takhle doma "vyplela" fialky tak důkladně, že už byly nepoužitelný. Čenda je malý průzkumník a pořádný kus chlapa.
Tohle počasí je takový spací, hned bych někam zalezla a spala jako medvěd, nechci dráždit, ale v noci se docela vyspím malá si to teď prodloužila a budí se na první krmení až v půl šestý ráno. V neděli mě přišly s Kristýnkou vzbudit až v 7, malá se vzbudila a prej ležela a koukala okolo ani nemukla, mě to bylo divný, že bych jí neslyšela v chůvičce.
Holky dáváte dětem na spaní "šmudlací" bavlněnou plínku? Viděla jsem to už u víc mamin a docela mě z toho jímá hrůza když pak děti spí s tou plínkou na obličeji.
Taky používám lahvičky Avent, teď jsem koupila hrneček na čaj zatím ho máme s dudlíkem až bude starší tak dáme pítko. Už máme dvě, koukala jsem na to a jsou rozlišený podle barvy na stáří dítěte - doufám, že jste mě pochopily píšu jak tatar.
21. kvě 2008 ve 14:13  • Odpověz
hm,tak jsem zjistila,že zakysanou mám jen jednu :confounded:

Kudrlenko-díky,za ten hrnek.Asi ho pořídím,ještě mrknu na ty lahvičky Avent,ale do toho se mi nechce jít,nebude z toho chtít pít a budou to vyhozený prachy.
Jsem to pochopila dobře,že tedy kojíš 8krát za 24hod? :confused:
Paní na aukci si nedá pokoj :angry:

Moni-máme šmudlací plínu,má jí přes ruku jako okolo krku.Málokdy do ní zabořila obličej,tuhle jsem jí zapomněla dát a hned pláč.Pak až mě to trklo :wink: Někde na diskusi jsem četla od nějaký mudry,že je plena prodyšná a nic by se nemělo stát.Já tak spala prý taky.Ale hodit přes hlavu,to mi přijde dvný :unamused:
21. kvě 2008 ve 14:39  • Odpověz
Holky máte některá odžmolkovač? Myslíte,že je to k něčemu?
21. kvě 2008 ve 14:50  • Odpověz
Odžmolkovač nemáme. Rizoto jsme měli včera a dneska dělám zapečený brambory a zítra nebo v pátek udělám asi ten guláš bez míchání.

Holky a s těhle lahviček se můžou pít i kaše a nebo je to jen na vodu, čaje atd.? http://www.mimishop.cz/promimi/detail.php?zbozi=329264

Ta ženská na tý aukci je teda na ránu, to je pěkná podvodnice, bych jí být tebou napsala něco peprnýho do hodnocení, nebo prostě jen pravdu jak to s ní bylo aby ostatní viděli. :angry:

Šmudlací plínu přímo nedávám, ale vždycky má pod hlavou plínu ze začátku myšleno kdyby si ublinkla abych nemusela furt prát prostěradlo, ale stejně neublínkávala ale plínu jí tam dávám furt. Oni když jí padali vlásky tak byli aspoň na plíně a měnila sem jen jí. No ale někdy jak jí má pod hlavou tak rukama bere ty konce a dává si je na obličej, že se do ní jako balí. Kor když má to svoje kňourací, tak to dělá. Dneska má teda docela fest zase ukňouraný den, teď na chvíli usnula, tak si moje hlava odpočine, jinak je to už docela na budku.
21. kvě 2008 v 15:41  • Odpověz
Marky-já ty hrníčky nikdy blíž neviděla.Tom mi tu kaši pil z flašky.A je to takový hustější mlíko,takže když Ti to z toho Kája bude pít a poteče jí to,asi to z toho může pít.Ale aby jsem pravdu řekla,spíš očekávám,že hlavně budete radit vy mě. :grinning: :wink:
Já ten guláš dělám ve větším,takže tam pak přidávám víc koření a solamylu.Manža říká,že je lepší jak hospodskej a bez práce :wink: Koukám,že točíte podobný jídla co my.Ono taky co pořád,nějak nemám inspiraci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Michalka se tady teď po mě pne a Tom chce malovat vodovkama,nesnáším tohle protivný počasí.Takže vypínám PC.
Kudrlenko-Marky má pravdu,ta ženská by potřebovala napsat do hodnocení jak ty její aukce probíhají :angry:
21. kvě 2008 v 16:44  • Odpověz
Marky tyhle hrnečky jsou s pítkem, ale nechají se k tomu dokoupit dudlíky (savičky) a až bude Kája starší tak zase dáte pítko a budete mít hrnek na čaj. Já ho mám teda jenom na čaj, ale pítko jsem sundala - akorát je tam taková divná stupnice.
Plínu pod hlavou v postýlce a kočárku mám taky, ale jsem matka strašpytel a tu šmudlací plínu se jí bojím dát.
Kristýnka výlet přežila prý jim nepršelo, ale byla jí zima i když oblečená byla dost. Na ten guláš se taky musím kouknout, docházejí nápady co vařit. U nás se moc nepeče jenom vyjímečně - nikdo to nechce jíst a já bych za chvíli neprošla futrama.
21. kvě 2008 v 16:57  • Odpověz
Teda holky píšu fakt jak tatar. Marky doufám, že jsi to s tím hrnkem pochopila.
21. kvě 2008 v 16:58  • Odpověz
Tak odžmolkovač ještě nemáme :slight_smile: ale někdy by se mi hodil. Kolikrát jsem se nechala napálit na svetr nebo mikču, pak jsem to vyprala a už na tom byly žmolky.
Šmudlací plenu taky nemáme, ale kamarádky holčička jeden čas usínala jedině s plenou přes obličej. Daneček usíná zásadně na pravym boku :slight_smile: Dneska ho taťka nakrmil kaší a než jsem se vrátila na dokojení tak spal, úplně zírám.

Jéé to u nás upeču odpoledne buchtu a někdy se staně, že do večera je fuč a třeba ani nestihnu ochutnat. U nás platí pravidlo ber dokud je a kdo přijde poslední má prostě smůlu :slight_smile: To jen já se obětuju, aby zbylo na ostatní :frowning2:

No teď už je to Makyb lepší to kojení , byla doba kdy jsem kojila ve 4 měsíci i 15 x za 24 hodin. Třeba 5 x za dopoledne a normální bylo po půl hoďkách. Já jsem s tim hrníčkem fakt spokojená, tak uvidíš. Daník po něm šmátnul a bylo vystaráno se žízní.
Ještě asi omrknu aukcičky té pani, bude ze mě mimibazárecký detektiv :slight_smile:
21. kvě 2008 ve 20:34  • Odpověz
Nikitko s tim variabilnim průtokem, to máš tuhletu? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=3138075&tab=0
To teda si budu muset ještě něco pořídit, protože lahvičku mam jen na 125 ml a to bude málo.
Kudrlenko, 15x za 24 hodin to je docela masakr, to bych byla asi jako chodící mrtvola :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak se tu navečer zastavili na hodinu jedny příbuzný a Kája vyfasovala jedno pyžámko a tři bodýčka s krátkym rukávem. Oblečků neni nikdy dost. :grinning:
21. kvě 2008 ve 20:43  • Odpověz
Marky já si na to časem zvykla, jen spousta lidí furt ať ho nechám a dám mu po třech hoďkách napít, měl prostě hlad a hrozně rychle rost, teď se to uklidnilo. Nemohla jse se nikam skoro ani hnout a ještě ve 4 a 5 měs. ani neexistovalo ho někde nechat přes den. Jedině s mlíkem, no ale jak jsem byla zase zvyklá tak často kojit tak mě hrozně bolely prsa, když jsem nekojila.

Taky by se u nás mohly zastavit nějaký příbuzný, potřebovala bych bodýčka :slight_smile:
21. kvě 2008 ve 21:23  • Odpověz
Holky manža jel na schůzi,tak mi dovezl zakysanou a hlásím,že pekáč je skoro v pr....jenže to je tím,že jsem krabičku dala tchyni,bráchovi taky a ještě švagrový jsem poslala :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem jen ochutnala při krájení.Fakt je dobrá a je to rychlovka.Zakysaný jsem dala dvě a pudinky tři :wink: Já teda peču,ale dost rozdám.Jíme to tak v normě,Tom to donedavna nemusel vůbec a má jen oblíbený :slight_smile: Do dveří se vejdu,ale večer bych si to mohla odpustit :angry:

Kudrlenko-tak Daneček je nenažranec/pardon ten výraz/ jako Tom.My měli období,kdy fakt co půl hodinu byl schopný pít i v noci.Ono kojení je krásný,ale tohle je fakt šílenost :angry: No vidíš,že Ti usnul bez dokojení.Asi to bude chtít nějakou dietku :grinning: A tu kaši dáváš před koupáním?

Marky-tak tuhle Aventku mám malou,z tý mi teda nepila.Tak jsem koupila savičku,taky variabilní,od Nuku-nic.Vím,že když jsem chtěla dát Tomovi odstříkané mlíko,tak mi to taky nevzal,ale už si nepamatuju,jak jsem to udělala,aby z ní pak pil.Někde jsem četla,že to chce pořád zkoušet,no nevim :unamused: Prostě z tý lahve pak pil.To je zajímavý,že tohle si nepamatuju,ale ty noční kojící maratony,na ty teda v životě nezapomenu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mě by se ten odžmolkovač taky hodil,ale nevím jestli to fakt funguje.Že by jsem založila nové diskusní fórum :sweat_smile:
21. kvě 2008 ve 21:27  • Odpověz
Marky taky jsem měla jenom 125ml a dokupovala jsem 260ml a hrneček, protože jsem pořád přelévala čaj - teda nepřelévala, ale cmrndala. U tý 260 byla savička, ouška a dudlík s variabilním průtokem. Dudlíky jsem přikupovala.
http://www.aventbaby.cz/ najdeš to pod lahvičkami na straně 2 Láhev na učení Airflex. Jak tam koukám na ty informace tak už můžu začít používat i tenhle dudlík, na savičku mi to přijde ještě brzo. Hrneček jsem koupila 260ml u toho už je jenom pítko (oni tam píšou hubička) zelená a ta je od 12. měsíců.

Kudrlenko já malou taky nedržím po třech hoďkách když má hlad po dvou tak prostě dostane jíst když vydrží 3.5 tak dostane až pak. Až začneme s příkrmama tak už se budu snažit o nějaký přesný režim.

Taky bych potřebovala doplnit šatník, holkám jsem ho o víkendu probrala a nějak chudinky nemají co na sebe :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Kolikrát jsem na MMB na něco narazila jenže jsem nerozhodná a pak to kolikrát už nemůžu najít.

Odžmolkovač nemáme a ani nikdo ze známých o něm nemluvil.
21. kvě 2008 ve 21:52  • Odpověz
Teda holky teď jste mě nakazily, zítra bude buchta. Přinejhorším oblezu barák a rozdám sousedům :grinning: . Já bych pekla strašně ráda, ale u nás se to fakt nesní, Kristýnka kousek ochutná aby se něřeklo a tím to končí, ale někam přijedem mají pečeno a strhla by se. Pak vypadáme jak když jí nedáme najíst.
21. kvě 2008 ve 22:04  • Odpověz
Ahoj holky, dneska mám nějakou depku, tak slídím na netu a po dlouhé době jsem si Vás zase přečetla, doufám, že se nezlobíte. Kdysi jsem sem taky chodila, ale dávám si pauzu, kdž vidím, co všechno Vaše děti už umí, tak mám depku z toho, jak je moje holčička pozadu. Já vím, že srovnávat se nemá, ale člověka to nutí.

Sbírám tady připomínky k příkrmům, taky jsme na ně už najeli a je to něco - viz foto v albu :wink: . Klárku to baví, mně už méně. Zeleninu naštěstí jí dobře, hned poprvé zbaštila půl skleničky a další den už celou. Ovšem někdy je den, jako třeba dnes, kdy odmítá všechno jídlo. Celý den prudí a ječí, mám toho nad hlavu. Ale zas minulý týden to bylo nejzlatější miminko na světě, vysmátý a ukecaný...

Koukám, že taky zdárně ujíždíte na MMA a MMB - já taky. Koupila jsem tam Klárce skoro všechno oblečení i hračky. U aukcí se mi už taky stalo to, co Kudrlence, některý ženský jsou tam pěkně vyčůraný :confounded: . Už se mi stalo, že přišlo oblečení akorát tak na vyhození, bylo moc pěkně vyfocený... Ale většinou jsem byla spokojená.

Holky, můžete mi poradit, kde najdu info o tom plavání na Sojčáku? Nevím, jak se to tam teď jmenuje. Nebo nějaké dobré mateřské centrum, kde je program i pro mimina? Chodíte někam? Nemáte zkušenosti s těmi masážemi miminek nabo cvičení u O.Havlíčkový? A kde vůbec sídlí? Já jsem mimoň, co? Hodně let jsem tu nebydlela a teď jsem mimo.

Taky jsem omrkla bez dovolení Vaše alba, mimiňáci jsou všichni krásný a šikovný. Zjistila jsem, že třeba s Nikitčiným manželem jsem chodila do třídy na střední, že ho pozdravuju, snad mně podle fotky pozná :slight_smile: .

Zdravím moc Seri, ta je jediná, s kým jsem tu kdysi komunikovala. Doufám, že se Vám s prckem daří dobře.
Zatím se mějte, kdyby Vám to nevadilo, přijdu na drb častěji.
21. kvě 2008 ve 22:06  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj Vladi :slight_smile:
já si pamatuju,když jsi sem chodila a i na jinou diskusi.Já taky,ale já dřív jen četla :wink:

Proč myslíš,že je Klárka pozadu?Ta je právě nejšikovnější :dizzy_face: :dizzy_face: Má za sebou cestu a Ty taky která určitě nebyla jednoduchá :unamused: Ale vy jste holky statečné a Klárka už je velká princezna :slight_smile: A pěkně baští.
Švagrová má taky holčičku narozenou o dva měsíce dřív,to všechno doženete neboj :wink: A nemusíš se držet pozadu,právě když nemáš náladu,tak přijď.S dětmi nejsou jen radosti,ale i starosti.Určitě se s Tebou podělíme o to hezký i to méně hezký :wink: :slight_smile:
O plavání ví Nikitka a Kudrlenka.
Na Sojčáku je centrum Kaňka,tam jsem chodila s Tomem a líbilo se nám.Myslím,že i na netu by jsi to našla :wink:
21. kvě 2008 ve 22:26  • Odpověz
Ahoj Vladi, já si tě taky pamatuju, tuhle jsem si na tebe i vzpomněla, tak sem si tě našla ze začátku diskuse a podívala se na fotky a měla sem radost, že to malá zvládla a že už je to tak hezká holčička.
Jste obě fakt dobrý že jste to vybojovali. :slight_smile: A srovnávat vůbec nemá cenu, vždyť Klárce jsou vlastně jakoby čtyři měsíce, když si vezmeš že se narodila dřív a celou tu dobu ležela v nemocnici a skoro bojovala o život, tak na nějaký vývoj si musela chvíli počkat až bude doma. Sice jí je sedm měsíců ale jí fakt nemůžeš srovnávat se stejně starýma dětma. A oni ani stejně starý děti se nedaji srovnávat, prostě každý dítě je jiný a každý dítě je v jiný věci lepší než to druhý. Klárka je bojovnice a na fotkách vůbec nevypadá že by byla nějak pozadu, je moc hezká a časem vše dožene uvidíš. :slight_smile:
Nevim jestli někdo čtete Blesk ale tam sledovali příběh kloučka který se narodil s půl kilovou váhou a tenhle týden už ho pustili z porodnice domů a má přes tři kila, takže to taky zvládnul, měla sem s toho radost. :slight_smile:
A jak píše maky s dětmi jsou nejen radosti ale i starosti. Je to jak na houpačce, někdy jsou dobrý dny a někdy horší.
Mně včera Kája taky dost kňourala a dneska to docela jde. V noci taky pěkně spala, je to prostě jak kdy. :slight_smile:

Tak mi už máme buchtičku dojedenou a zítra se vrhnu na ten guláš. Maky, dáváš na ten celofán ještě pokličku? A pečeš to fakt na těch 250 stupňů? Já většinou vše peču na 200, mimo buchet ty peču na míň, tak nevim jesti těch 250 nebude moc, mam horkovzdušnou troubu.
Dneska mi přišel pro Káju dárek k půl roku, piknik deka která nepropouští vlhkost a rádio klasik od Sassy, na fotce mi teda přišlo větší, je to takový chcípáček a hraje tři melodie. :grinning: Deka ale dobrá, až pak bude Kája lést venku na zahradě. Budu jí používat i doma na zem.
Manža je dnes a zítra doma, tak dneska uklidil děcák který zatim slouží jako pracovna kde máme počítač a psi tu dost vegetí, takže je tu furt bordel, tak ho musim pochválit, protože to vzal teda z gruntu, všechno vyndal, všechno otřel, takhle poctivě sem to v životě neuklidila. No taky se s tim dělal 4 hodiny, ale výsledek je znát. :grinning:
Moni, tak s těma lahvičkama to teda nechápu. Jakou mam teda pak použít na ty kaše?

Vladi, odkaz na studio bříško Olina H. http://www.studio-brisko.com./index.htm
a juklík http://www.juklik.cz/
22. kvě 2008 v 15:30  • Odpověz
Ahoj :slight_smile:
teda dnes mám nějaký divný den.Nevím co by jsem snědla,doma je tma jak večer a spala bych.Což jsem taky dopol. s Míšou udělala :wink: ale ještě by to chtělo.A přijde mi ten den nějak dlouhej :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Marky peču to ve velkém pekáči,který má takový vroubkatý dno,aby se to nepřipalovalo.Taky jsem se toho bála.Já na tom receptu mám péct na 200-220.Takže ze začátku na 220 a pak asi těch 200.Horkovzdušnou mám taky,ale mě to jde nastavit a pekla jsem to i normálně.Já si to větrání zapínám jen když potřebuju u něčeho kůrku a pěknou barvičku a nebo ubírám stupně.Jestli víš jak to myslím.Mám s tím vysvětlováním problémy. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pekla jsem to pod alobalem a na to už jsem nic nedávala.A celou dobu jsem se tam fakt nekoukla :wink: A asi jsem to pekla pak ještě na míň a o něco dýl než tu 1,5hod.Chvílema jsem cítila i trochu spáleninu,jsem si říkala,že to dám asi psovi :grinning: Pak když jsem to míchala,tak to fakt přichycený ke dnu bylo,ale šlo to ode dna.Prvně jsem to dělala cca přesně podle toho receptu.A to se fakt povedl.Pak jsem to udělala z většího množství a byl řidší,tak jsem to dohustila ještě na sporáku pol.moukou s vodou.Dala jsem tam asi málo toho solamylu,pak už jsem se nebála ho tam dát víc.Tak ať se povede. :wink:
Tak to máš manžu šikulu,já musím jemně k těmto činostem postrkovat :sweat_smile: Ale výsledek pak stojí za to :slight_smile:
Já by jsem klidně šla na 4 hodiny gruntovat,brala bych to jako relax od dětí. :wink: Minulý týden jsem se uklidňovala se sekačkou.Ale nevím,jestli by si to manža na ty 4 hodiny se mnou vyměnil :grinning:

Tak tu na mě kouká nějaká slintačka.Vždycky když na ní kouknu,tak se řehoní,má radost,že na ní povídám :slight_smile: A jak kouknu jinam,tak si narve nohu do pusiny a vrčí u toho. :sunglasses:
22. kvě 2008 v 17:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.