• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky
Vladi já si tě taky pamatuju. Jenže já ze začátku chodila jenom číst a přihlásila jsem se až když jsem byla těhu.
Přesně jak psaly holky jste velký bojovnice obě dvě. Každý dítě je úplně jiný a nemá cenu srovnávat a užírat se, že moje dítě tohle neumí a tohle nedělá zase umí něco jinýho co neumí to druhý děcko. Nemůžeš srovnávat ani sourozence - Kristýnka byla víc živější v břiše a pak se napucla a spala, Andrejka byla v břiše lenivější a teď je naopak živější a komunikativnější. Klárka učitě všechno dožene a určitě některé děti ještě předeběhne. Někdy je prostě den blbec, ale ber to i z té druhé stránky " i děti mají své dny ".

Marky na lahvičce asi až tak nesejde, ale hlavní je asi dudlík. K hrnečku bys musela dokoupit ještě dudlík.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=3138075&tab=0 tahle jak si našla je na ty kaše asi ta pravá, tam máš všechno co na kaši potřebuješ.
22. kvě 2008 v 17:52  • Odpověz
Moni - tak jestli tě baví péct a nemáš komu, ráda hodím adresu :grinning: u nás se s ní i nepodařený a připálený

Vladi - taky tě vítám, nikdo se zlobit nebude, že píšeš, od toho tady jsme,aby se písalo, postěžovalo, pochlubilo, poradilo, ale porovnávat nidko nebude :wink: Klárka je krásná holčička a každý dítko je vyjímečný. Jsou s Danečkem skoro stejně, tak by jsem je mohli dát dohromady :slight_smile: Já chodim na to plavání na Sojčáku, pořádá to Juklík, jak už psala Marky. Ceny jsou docela závratný, ale pojišťovny na to něco přispějí. U VZP je to 1.500. Dneska jsme byli asi po 5 a malýmu se to hrozně líbí, moc ho nezajímají hračky okolo, ale chce pořád plavat. Teď už je potápíme. Tak když tě bude něco zajímat, ráda poradim.

Makyb - je to nenažranec nenažraný, asi pro něj ani jiný výraz neni. Stačí mi i jakou silou pije z prsu :slight_smile: Takže lepší, že jsem měla nějaký kilčo navíc, než teď chodit zako zombie. Kaši dávám po koupání. Je u toho už unavený a nechci ho koupat moc s plnym břichem, protože děláme ve vodě kravinky. Pak ho musim ještě otřít, občas i sebe. Naučil se prskat :slight_smile:
Já chtěla jít dneska skládat dřevo, jako odreagování a prý je to moc těžký. Tak jsem šla žehlit :unamused:
Asi půjdu do toho guláše taky akorát musim najít kde jste o tom psali.
22. kvě 2008 v 19:41  • Odpověz
Kudrlenko - když náhodou něco peču tak poloviční várku a ještě toho půl vezmu našim. Já teda bych se ládovala jenže moje tělo to nějak nestačí zpracovávat a ukládá si na horší časy :angry: . Musím si zavolat na tu vaničku a domluvit se na termínu, doufám, že od září tu cenu moc nenatáhnou a budem chodit plavčit taky. Malý se ve vodě strašně líbí. Dělá čest svému znamení je ryba.
22. kvě 2008 ve 20:08  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3103
Kudrlenko-tady máš gulášek.Já teda ho mám trochu jiný,už ho mám z MMB dýl.Rozdíl asi bude jen v tom,že ho psala jiná paní. :wink:
A jinak mě Marky ukecala,vyndala jsem vepřový a zítra bude guláš :grinning: I na sobotu,ať mám veget :sunglasses:
22. kvě 2008 ve 20:51  • Odpověz
Tak koukám že budem všichni na guláši :grinning: Já už mam na něj děsnou chuť, nebudu moct dospat.

Moni díky za vysvětlení tý lahvičky. :wink:
22. kvě 2008 ve 22:22  • Odpověz
Ahoj holky, díky za všechno, co jste nám napsaly, jste moc hodný. I u nás už bylo dneska líp, ale včerejšek fakt stál za to. Já samozřejmě vím, že nemůžu srovnávat, ale někdy mi to přijde líto. Je to hrozně dlouhý... Měsíc jsem za ní chodila na JIP, pak jsem jí měla dva měsíce na pokoji a pořád se nic nedělo. Ten čtvrtrok jako bych ani žádný miminko neměla, ale přesto jsem se o ní musela postarat, nakrmit, přebalit, umýt... Trochu vnímat začala až tak v únoru. Teď jí sice zajímá všechno kolem, ale maminku nebere. Zato s cizími si povídá, blbne... :rolling_eyes: Jen u jídla je sranda, to jí fakt baví. Dneska vypadala opět jako na fotce, ovšem žlutá, měly jsme dýni :slight_smile: . Já jí dala druhou lžičku, aby mi pořád nebrala tu mojí, tak si teď strká do pusy obě najednou, patlá to sobě... Taky jsem zkoušela dát jí na lahvičku místo dudlíku to pítko (Avent), docela jí to šlo, tak jí pořídím ještě uši a bude to mít místo hrnku. Ona je hrozně šťastná, když si to může sama vzít a snaží se vypíchnout si s tím oko :wink: . Akorát nemůžu vychytat, jaký druh pití dát. Když byla vedra, pila cokoliv, teď se na všechno šklebí. Kolik by tak mělo díťátko, který už je na příkrmech denně vypít, máte představu?

Děkuju taky Marky a Kudrlence za info o plavání. Já se toho trochu bojím, Klárka se koupala ráda, když byla malinká a ve vaničce bylo dost místa. My máme jen sprcháč, takže má svojí plastovou vaničku. Z ničeho nic se jí koupání přestalo líbit, ve vaničce řve jak tur a každé koupání je stres. Vždcky roztáhne ruce i nohy a snaží se zapřít o stěny... a ječí. Doufám, že v prostoru bude spokojenější. Ale z první lekce budu vystresovaná spíš já. Moni, jestli půjdete, mohly bychom chodit společně.

Koukám, jak pěkně pečete podle receptů z MMB. Já samozřejmě taky. Zatím vždycky velký úspěch. Akorát mně minule ty řezy "Karamelka" moc nechutnaly. Jsem sice závislá na sladkém, ale tohle bylo moc. Pak jsem zkoušela takové ananasové řezy, toho bych snědla tuny. Zítra se chystám na nějaké kefírové, tak uvidíme...
Dneska jsem vyjímečně podle MMB nevařila, dělala jsem toto :
http://alenkyfood.blog.cz/0804/sneci-z-veproveho-bucku
Zkuste to, je to super. Akorát já nejím tlustý maso, takže je třeba mít bůček jako na fotce, libový :slight_smile: . K tomu jsem dělala brambory rozmačkané s osmahnutou jarní cibulkou, fakt výborný.

Kudrlenko, třeba někdy uspořádáme srazík a tam to těm našim dětem domluvíme, jo? :wink: Nenecháme přece výběr na nich, ne? Kdo ví, koho by si domů přivedli :grinning: :grinning: :grinning: Ještě jak jsi psala o tom častém kojení, to jsi teda borec!!! Já nejdřív odstříkávala po 2,5 hodinách 3 měsíce a pak kojila po 3 hod. 2 měsíce a padala jsem na hubu. Malá pak přestala ode mně chtít, to mně asi zachránilo před uhynutím :slight_smile:

Marky, chci se zeptat, co psi, jak reagují na malou a ona na ně? Můžou psi normálně k dítěti? Já mám nej kamarádku, která k nám s holčičkou nejezdí jen kvůli tomu, že máme doma psa. Bojí se, že jí ublíží, vadí jí psí chlupy (tomu se bohužel vyhnout nedá), tvrdí, že dítě má být v čistotě a to se psem doma prostě na 100% nejde. Náš pes může všude, leží v obýváku na koberci, po kterém se bude plazit Klárka... Kamarádka se mi snaží podprahově vnutit, že jsem prase :stuck_out_tongue_closed_eyes: Co Vy na to?

Ještě jednou díky za podporu Vám všem, ahoj V.
22. kvě 2008 ve 22:52  •  2 děti  • Odpověz
Tak ty šneci vypadaji luxusně, mňam bych hned něco sežrala. Uložila sem si odkaz tak je někdy taky udělám. :slight_smile:
Vladi, pejsky nejvíc vždycky řeší ty co psa doma nemaji, kdybys viděla co mi si vyslechli než se malá narodila, furt otázky co budeme dělat se psama, nevim co ty lidi čekali jestli jako že řeknem že je dáme pryč nebo co. Hrozně mi s tim lezli na nervy, sem řikala že prostě to budu řešit až ta situace nastane, ale pryč bych je nikdy nedala.
Psi jsou docela v pohodě, už jí berou že je tu pořád, takže si jí moc nevšímaji, jen chvílema ji přijdou očuchat, chtěji jí olizovat, tak to vždycky řikám že ne, když jí přeci jenom olíznou ruku nebo tvář, tak jí to utřu, ale moc to zase neřešim abych letěla pro mokrou žínku utřu to prostě svojí rukou nebo rukávem. Samozřejmě je nenechávám osamotě a prostě sem víc ve střehu, zatim je Kája přes den v obýváku na rozložený sedačce, takže to je v pohodě, horší to pak bude až bude lést po zemi. Máme trochu strach z mladšího psa, protože se občas projevuje žárlivě na toho staršího psa, takže tam trochu strach je aby pak na Káju třeba nežárlili a nevyjel po ní kdyby se mu něco nelíbilo a nebo aby se u ní pak neservali a nějak na ní neskočili. Zatim ale k ní se spíš projevují přátelsky že k ní přídou vrtí ocasem a chtěji jí lízat.
Ty řeči že dítě má být v čistotě, ano ale nesmí se to přehánět, dítě si taky musí vytvořit nějakou imunitu a to ve sterilnim prostředí si asi nevytvoří. My prostě žijem se psama a tomu dítěti to neuškodí když to neni vyloženě alergik na srst. Naklizeno doma taky furt nemáme, s nima to fakt nejde, máme je doma i venku takže prach domu nanosí. Snažim se uklízet jak to jde, ale někdy prostě ta podlaha uplně čistá neni.
Kamarádka je prostě asi trochu fiflena ne? :slight_smile: U nás je akorát problém s návštěvama ten, že jak někdo příde tak oni maji hroznou radost a hrozně vyváději že skáčou a tak, než se uklidní a pak jsou zase normální.
Ty si si s Klárkou teda užila svý, muselo to být asi hodně těžký co. A jinak je zdravá? Sem zvědavá jak pudou nám ty příkrmy, to bude asi taky zapatlaná všude. :sweat_smile: No už se to blíží.
Půlnoc na krku tak to jdu vypnout a jdu okouknout Káju jestli se vzbudí na jídlo a na sirup a pudu spát.
22. kvě 2008 ve 23:56  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Vladi máš můj obdiv.Já vím,že kdyby mě něco podobného potkalo,tak člověl by to musel zvládnout,ale stejně.U kluka mě ani nenapadlo,že bych měla rodit dřív.U malý se mi od 21.týdne zkracoval čípek,takže jsem měla klidový režim.Pak se to srovnalo,moc toho klidu jsem neměla.Se starším dítkem je to problém.Ale vystrašená jsem byla pořádně.Kvůli malý i kvůli Tomovi.Nevim jak bych to přežila tak dlouho bez něj.Asi cvičíte Vojtovku ne?Viděla jsem to právě u švagrový,je to zážitek. :frowning2: A že Klárka raguje víc na okolí?Já mám pocit,že se kvůli usměvu můžu strhnout a přijde taťka a Tom a má z nich děsnou radost.Mě prostě vidí pořád a je to nuda. :wink:
Jestli k Vám kamarádka nechce jezdit,ať nejezdí.My máme psa teda jen venku,takže to nedokážu tak posoudit.Ono taky mít vlčáka doma a ještě toho našeho divocha :angry: Stačí,že to devastuje venku.Jak píše Marky,chce to být neustále ve střehu.Třeba tahat psa za ocas,to Tom miloval :grinning: Musela jsem neustále hlídat a vysvětlovat.Jednou se po něm ohnal.A to proto,že žral a Tom mu ještě chtěl přihodit granule.Než jsem stihla zařvat,tak hodil čumákem a bylo.Naštěstí se nic moc nestalo,jen se pořádně lekl.Pes si hlídá svoje a malýmu prckovi se tohle špatně vysvětluje.Jinak na Toma reagoval v pohodě,ale je to pořád jen zvíře,fakt to chce hlídat.
A co se týče psů doma.Mám kamarádku a ty mají chovnou stanici.Její holka je v tom odjakživa,teď čekají malý.Nenapadlo by mě se zeptat,kam dají psi :angry: Tohle je každýho věc.A nevidím problém,proč by jednu návštěvu nemohla kamarádka přežít.Holčičce by se nic nestalo.A ta čistota je dost širokej pojem.Děti olížou možná mnohem horší věci.Já mám ráda pořádek,ale ne sterilní :wink: Co mi teda přijde mnohem horší,když se v bytě s dětmi a vůbec v bytě kouří :confounded: Každý to má jinak,no.Ale nic se fakt nemá přehánět.A podle mě by se děti ve vztahu ke zvířatům měli podporovat.Tom bere psa jako příslušníka rodiny :slight_smile: Prase určitě nejsi :grinning:
Ty šneci vypadají teda dobře,jenom pro mě by ta slanina musel být taky převážně libová :wink: Já moc masová nejsem,sním ho,ale nemusím ho.Za to bez brambor na jakýkoliv způsob bych asi nepřežila :wink:
Třeba Klárce začal vadit ten menší prostor a v bazénu se jí bude líbit :slight_smile:

Marky teda ty máš výdrž,strašit tady o půlnoci :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mě včera nějak bolela hlava,tak jsem to zalomila brzy.
23. kvě 2008 v 06:49  • Odpověz
Ahoj holky,
guláš je v troubě, jestli se nepovede tak jsme bez večeře :grinning: . Jdu uklidit ten čurbes a ještě se ozvu.
23. kvě 2008 v 16:38  • Odpověz
Ahoj holky, tak počásko se nám už snad vylepšuje. Možná budem sušit, nechcete zajet na brigádku?? Ale zatim jenom kousek to zvládnu, ale pak tu hektarovou :grinning:

Vladi - taky smekám klobou dolů :wink: jak píše Makyb, nás maji ty děti za celý den okoukaný, tak dělaji kravinky, když přijde někdo jiný.
Plavání malýho fakt baví. Zaplatíš kurz a do určitýho data máš nárok na vrácení 100 % částky, takže když po první hodině zjistíš, že jí to nebere, přijdeš o peníze za tu jednu hodinu. Ale zatim tak nikdo neplakal. Ta voda je celkem teplá a hlavně těm dětem se líbí ta vodička okolo a ještě dostanou hračku do ruky, jo a maminky u toho zpívaji :grinning: já na první lekci byla jak blázen, teď už je to dobrý. To odstříkávání muselo být horší a pracnější než kojení :frowning2:

My máme doma zas kocoura a to je o hodně zrádnější zvíře než pes. Psy máme venku na zahradě, ale 14 dní tady štěně bydlelo s námi a pro mě to byl teda záhul. Dělal bordel a všude čural, takže jsem byla ráda, když šel ven. S kocoura jsou taky chlupy,takže to u nás taky neni extra sterilní, ale nenapadlo nás dát ho pryč. Jen se mám hodně napozoru, protože by byl schopný lehnout k malýmu do postýlky nebo do koše. A souhlasim s Makyb, nejhorší varianta je doma kouřit. Jinak každý zvíře máme jako člena rodiny a doufám,že k nim Daneček bude mít vztah. Když jo, tak mu koupim koně :grinning:
23. kvě 2008 v 17:51  • Odpověz
Joo Makyb děkuji za odkaz na guláš :slight_smile: , že to nemusim hledat. Ukážu to taťkovi, prý zítra bude vařit, protože jsem dneska skládala dřevo a vozila trávu.

Tak škoda, že nemůžem ty guláše ohodnotit :grinning: naplánujte příští týden
23. kvě 2008 v 17:52  • Odpověz
Makyb dík za recept, gulášek byl vynikající, dostala jsem pochvalu. Bála jsem se aby byo hotové maso, dělala jsem to z hovězího a přidala jsem ještě nakrájenou kapii.
Vladi pes je člen rodiny. My psa nemáme, ale mají ho naši a u babičky je taky jeden. Naši ho mají v bytě, nesmí teda do obýváku ( občas nás tam přijde zkontrolovat jestli tam neděláme nějaké nepřístojnosti), ložnice a bráchova pokoje. Volně k dispozici má chodbu, kuchyň a koupelnu. S malou jsem tam byla ani jí nebylo 6.týdnů, vůbec mě nanapadlo tam nejet kvůli psovi. Nechali jsme ho aby si jí očichal, olizování jsme mu nedovolili. Až malá bude lézt nebo chodit tak se tomu asi neubráníme. Už nevím kdo z bratranců nebo sestřenic když byli malý jedli se psem u babičky chleba a jsou živý a zdravý - teda kromě psa, ten zemřel stářím. Určitě je horší kouření v bytě než pes.
Přidávám se k holkám, zvládly jste to skvěle Ty i Klárka. Já z malý dneska páčila úsměv - usměje se když jí jdu vysvobodit z postýlky. Přišel z práce taťka a pusa od ucha k uchu a vyprávěla, výskala a když jsme spolu doma tak tam drmolí s hračkama.
23. kvě 2008 ve 20:16  • Odpověz
Tak mně se gulášek taky povedl, akorát sem ho měla takový řidší, ale vody jsem dala ten litr jak tam píšou.
Kája dneska zas dost kňourala tak jsem nějaká K.O. Už se docela pokouší o lezení, ale zatim teda se jí moc nedaří, heká u toho, chvílema odpočívá s hlavou zabořenou v dece a zkouší to znova až se nakonec nasere a začne pobrekávat. :grinning: Na břiše už ale vydrží dýl než před tim.
Já Káju taky dost rozesmívávám, dělám na ní ksichty a blbinky, koukáme na sebe do zrcadla, ale je fakt že když příde taťka tak to na něj kouká jak na svatej obrázek a může si krk ukroutit jen aby na něj viděla a celá se tetelí když na ní promluví. :slight_smile:
Kouření je určitě horší to máte pravdu, nesnášim ani když jsme někde venku a někdo vedle nás kouří. :angry:
Nějak nevim co psát, tak to vzdávám, naši nám přivezli posvícenský koláče, tak se jdu do nich asi pustit. papa
23. kvě 2008 ve 20:30  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak i mě se gulášek povedl.Ale já ho bránila zuby nehty,protože zítra tu máme takovou pracovní akcičku,tak ho mám pro brigádníky.Jasně i pro nás,mám ho kotel :grinning: Tom měl ovocný knedlíky ze zásobárny v mrazáku a taťka makrelu.Guláš jsem nedala :wink:
Moni já ho dělala z vepřovýho a prvně jsem žasla,jak se to masíko úplně rozpadalo. :slight_smile:
Co se týče úsměvů po vyspání,ty miluju :dizzy_face: Když se teda vyspí do růžova :wink: I Toma si dodnes poňuchávám ve stavu rozkoukávání.

Kudlenko-příští týden by mohli být topinky :grinning: Levné a rychlé :sunglasses: Ale jinak mám z MMB taky dobrou rajskou,tu jsem dlouho nedělala.
23. kvě 2008 ve 20:40  • Odpověz
Marky se Ti nedivím,že nevíš co psát.Koláče bych si dala taky :slight_smile:
23. kvě 2008 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj holky, taky bych se ráda přidala, sice jsem už do téhle diskuze chodila, ale to jsem byla ještě těhotná, pak jsem taky porodila o trošku dřív než jsem měla a doma jsme až do minulého týdne neměli internet, takže jsem byla celkem mimo :slight_smile:

Tak jestli vám to neva, tak bych sem k vám zase ráda chodila na pokec o těch našich dětičkách :slight_smile:
Jinak my máme Lucinku, už nám bude skoro 9 měsíců, ale narodili jsme se o měsíc dřív, ale všechno jsme to krásně dohonily, chodíme na cvičení, respektive na rehabilitace, kam nás poslala naše paní Mudra, a všechno je teď super, už nám leze,prošmejdí celý barák a už teď se hrozím že se asi nezastavím, až začne ťapat :slight_smile:
Taky přidám snad ještě dneska nebo zítra fotky do alba, mám absťák po netu,tak nevím co dřív :slight_smile:))))))

vladimuraz: spolu jsme tady taky kecaly, tebe si pamatuju, kde jste byly na neonatologickym, v ČB? My tam skončily taky, a to my chybělo jen pár dní a mohla jsem rodit i v Táboře, ale ten můj stav se jim zdál akutní, tak mě hned poslali do Budějic, hlavně kvůli tomu, že tam je právě ta Jipka a jsou tam fakt borci, když jsem tam viděla ty malinkatý miminka, tak my jsme byly proti nim obříci, Lucinka se narodila s váhou 2730g, a strávily jsem tam cca 7 dní, takže nakonec celkem v pohodě, ale i tak to pro mě bylo dost náročný na psychiku, byla jsem hrozně naměkko, že jsem tam sama...ale dneska se tomu smějeme, a říkáme si jak už je veliká a jaký je to šídlo...
ještě jedno povzbuzení, mojí ségře se narodila holčička taky cca o 3 měsíce později, a dneska jsou jí více jak 2 roky, a je k neuhlídání, je to prostě čertík :slight_smile:
ale neboj i tvoje holčička to dožene, je jasný že je pomalejší, měla přece být v bříšku ještě tři měsíce ...avíš co pak si budeš říkat, jak to bylo bezstarostné když jsi ji našla tam kam jsi ji položila...tak držím pěsti, a neboj uteče to jako voda, a za chvíli nám tu budeš psát jak ji honíš po bytě :slight_smile:

tak já jdu na ty fotky do alba...

jinak jsem samo taky obhlídla albíčka, máte všechny moc hezký dětičky, tak ať pěkně rostou a jsou zdraví...

jen tak mimochodem ty bůčkoví šneci vypadaj taky moc dobře, už si to ukládám :slight_smile:

tak zatím páček, možná ještě dneska nakouknu, páček
Lenka a Lucinka, která už dávno chrní v postýlce :slight_smile:
23. kvě 2008 ve 21:31  • Odpověz
Ahojky, koukám že pachatelé se vracejí na místo činu :grinning: Leni, Lucinka je moc hezká, zkoukla jsem celý albíčko. Hlavně v tý háčkovaný čepičce a brejličkách jí to moc sluší, už je to prostě velká frajerka :slight_smile: Odkud máš ty brejličky? Uvažuju že bych Káje taky nějaký koupila, ale na MMB jsem nějak nevěděla jaký zvolit. A do háčkovaný čepky chci taky jít, už mam uložený dva odkazy kde je maji, jen furt nevim kterou vybrat :slight_smile: Prostě je furt něco co nemůže Káje v šatníku chybět :sweat_smile:
Sem dneska chtěla jít dřív spát, ale vidim to zase na klasiku v půlnoci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. kvě 2008 ve 22:12  • Odpověz
marky: brejličky jsem koupila v Dětským domě na Sezimáku, stály 390,- je to síla vydrží jí prý tohle a příští léto, tak snad je využijem, každopádně v létě se chystáme k moři, tak snad jo :slight_smile:

a tu čepičku jsme dostla od kamarádky, ale celkem se vytáhnou, nejdřív jí byla těsná a teď je jí volná, ale když se t vypere, tak je to zase v normálu :slight_smile:, jo a v tom Dětským domě je měly taky, ale na nás tenkrát velký, a o víkendu jsme ji pak dostaly, taky jsem z ní měla velkou radost, je fakt prima...

jinak my taky furt něco nakupujem, hlavně teda pro Lucinku, teď jsem zaplatila už tu větší sedačku a ještě něco jsem ulovila na MMB, fakt ten asi absťák si musím vynahradit :slight_smile:)))))))))
23. kvě 2008 ve 22:16  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak jsem zase nějak v jednom kole, tak na koně není čas :wink:
Koukám, že se tady pořád něco vaří :grinning: mi děláte chutě :grinning: Buchtu peřinku už jsem si uložila a šneci vypadají taky mňamózně :slight_smile: Já jsem te´d dokuchtila bramborové knedlíky, manže udělal zelí a uzené mám zavařené od babičky ve sklenici, tak zítra uvařím jen kedlubnovou polívku...se nerada honím, tak radši vařím v klidu večer :wink:

Kudrlenko: jogurt dávám bílý, kupuji selský holandia, většinou to půlkilové balení a mám ho tak na 4 dny, míchám mu do toho banán nebo broskev :wink:

Makyb: s pitím z lahvičky jsme neměli žádný problém, dostávál občas moje odstříkané, když jsem se potřebovala vzdálit a v pohodě. Z kraje jsem měla lahvičku protikolikovou od Chicca, teď jedeme Avent.

Marky: Avent mám tuto:
http://www.rajmaminek.cz/lahvicky/avent-lahev-na-uceni-airflex-260-ml/
má tam ten spešl savičku a podle toho jak to zmáčkne v pusince v které poloze I, II nebo III, tak se rozšíří ta dírka a teče to víc nebo míň. A je fajn, že má ty držátka, Čenda už si to za to krásně drží a až bude větší, tak mu tam můžu přehodit tu tvrdou savičku na pití :wink: Mám jí na ségry doporučení :wink:

Moni: šmudlovací plínu máme taky :wink: A nemám strach, že by se pod ní udusil,on se s ní většinou pošmudlí a pak v ní má zabořený čumák :grinning:

Vladi: vítej zpátky :wink: Přesně jak píšou holky, vůbec se neznepokojuj, že Klárka neumí co ostatní mimča v jejím věku, ber jí jako by byla o 3 měsíce mladší jak ostatní, nemůžeš přeci chtít po 4.měsíčním mimču, aby se plazilo a sedalo si :wink: Jinak jsem ukazovala Martinovi tvojí fotku, ale jste tam dost z dálky, tak moc nevěděl :confounded: určo jste spolu chodili na gympl??? A ještě s Ivou Beranovou, Jirkou Šedivým, Jardou Pánem...s těma se hodně kamarádíme :wink:

Ahoj Leni :wink: Tak kdy si uděláte s Lucinkou výlet k nám do Plané, aby jste omrkly taky náš domeček? Nějak jsem teď byla v jednom kole, tak jsem se ani neozvala :wink: Rádi Vás s Čendou uvidíme :wink:

Jinak Čenda začal pérovat na kolínkách,takže lezení je na spadnutí. Se musím smát, když ho pozoruji...kolínka pod sebe, s rukama ještě neví, takže to skončí tím, že udělá komín a svalí se na bok a směje se tomu :grinning:
Uspávání je nás pěknej boj. Včera jsme přijeli z Prahy až po 20 hodině, samo, že si chrupnul v autě, takže usnul a ž v půl desáté a dneska taky nechtěl spát, tak jsme to nevydrželi, po půl hodce ho z té postýlky vzali, šmrdolil se s náma v kuchyni a pak během chvilky usnul manželovi na ramení :confounded: Mi usnul okolo 18 v autě, když jsem jela z Tábora :confounded: Musíme s tím něco udělat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, pojdťe domluvit nějakej srázek :slight_smile:
23. kvě 2008 ve 22:19  • Odpověz
se srázkem souhlasim :wink:

niky, tak to sem asi udělala blbost že sem si objednala tenhle hrneček http://www.mimishop.cz/promimi/detail.php?zbozi=329264
myslela sem už na normální pití ale vůbec mně nenapadlo že ještě bude dostávat kaši a tu bude muset taky z něčeho pít. Nebo leda že bych na něj koupila zvlášť ten Avent dudlík Airflex, to by mohlo jít ne?

Přidala jsem do alba čtyři fotky :dizzy_face:
23. kvě 2008 ve 22:28  • Odpověz
čau Nikitko, dala jsem do alba fotky, jsou tam dvě s Čendou jak jste byli u nás, ta jedna je trošku mázlá, ale snad to neva :slight_smile:

jinak určitě taky někdy zajedem, já jsem taky nějak nestíhala, pořád se něco děje, nebo mám práci, nebo je hnusně, že člověk nemá náladu vytáhout paty z baráku :slight_smile:
tak klidně dej vědět jak máte čas a taky vás rádi dojedem navštívit...

s tím lezením už je to fakt naspadnutí, Lucinka na těch kolínkách byla dost dlouho, už jsem si říkala že snad bude dřív sedět :slight_smile:, a pak najednou udělala hmat jednou ručičkou a druhou a už to jelo, první den jen tak přelízala na koberci, a za dva dny už dolezla za mnou do kuchyně z obýváku, a dneska už jí pomalu můžu honit po baráku, sice mi ještě neuteče, ale je to sranda, jak vždycky vidím, jak jí někde mizí nožičky :grinning:

ještě k těm brýličám jsou to Chicco, a jsou takový celý jako by gumový, že si s tím prý nemůžou ublížit...

srazík bych taky klidně brala, tak navrhněte termín, příští týden nebo až ten další?ale kde by jsme se sešly, je nějaká hospoda kde se nekouří?já vím akorát o Človíčkově v OD Dvořák, a pak ještě Kulíkova kavárna na tržním náměstí, ale přes týden tam nemají moc otevřeno, majitel to celkem fláká :frowning2:
23. kvě 2008 ve 22:34  • Odpověz
marky já mám taky tenhle hrneček, můžu ti to zkusit jestli tam jde i normální dudlík na pití, ale záleží aky jak je velký já mám ten hrneček asi jen do 150ml, a kaši dělám 210ml vody a kaši podle toho jak která zahušťuje

jdu zkusit ten dudlík jestli tam jde, každopádně tohle kdyžtak využijete později, hlavně z toho nic neteče, když se zvrhne nebo někde pohodí a tak :slight_smile:
23. kvě 2008 ve 22:36  • Odpověz
Marky: když píšou:"Kouzelné hubičky s ventily lze použít i na ostatních kojeneckých lahvičkách AVENT!, tak by měla jít dát i ta variabilní savička, kterou určo koupíš někde, kde prodávají Avent :wink:

Leni: už jsem koukala do alba :wink: Jj určo písnu, až najdem nějakej den :wink:

S tím srázkem,já bych byla pro příští týden...pač moje zkušenost, čím se plánuje víc do předu, tak nšjdříve všichni jojojo a pak se jim to nehodí, takže žádné přípravy,prostě hodíme termín a bude. Příští týden má i být už hezké počasí, tak by to šlo třeba v pizerce Cesar, kousek od nádraží, mají tam zahrádku s dětským koutem...koukám na netu,nemají stránky, ale našla jsem tam telefon, tak tam zkusím cinknout :wink: A myslíte dopo nebo odpo?
23. kvě 2008 ve 22:41  • Odpověz
marky: tak jsem zkusila namontovat dudlík na hrneček, a jde tam, akže můžeš být bez obav, že by jste ho nevyužii :slight_smile:

tak ohledně srazíku, já jsem pro, příští týden zatím nemáme nic naplánovného takže mě je jedno který den, a asi spíš po obědě, nebo já nevím, ať kždý řekne, jak kdo papá, mi třeba jíme dopo okolo 10 hodiny, a pak v 13 po obědě, každopádně se asi všechny nestrefíme do stejnéh času, takže mě je to klidně jedno, není problém vzít jídlo sebou,my takhle i cestujeme, že jedu do Tábora na půl den a jedno jídlo vždycky někdne zvládnem :slight_smile:
23. kvě 2008 ve 22:47  • Odpověz
nejlepší počasí zatím hlásí na úterý :wink:
kočky jdu spát,jsem ko a dneska jsem měla nějakej den blbec :confounded: Tak se o tom srázku pobavte,hlavně termín, já zkusím brnknout do toho Caesera :wink:
Dobrou :wink:
23. kvě 2008 ve 22:48  • Odpověz
tak já jdu do sprchy a pak ještě nakouknu jestli tu ještě někdo ponocuje :slight_smile:

a kdybych se už neobjevila, tak jsem vytuhla pod vodou :grinning:

takže kdyby náhodou tak přeju všem klidnou noc a zítra doladíme ten srazík...
23. kvě 2008 ve 22:53  • Odpověz
No příští týden jdeme hned v pondělí k doktorce a snad už Kája dostane třetí hexu s Prevenarem, tak nevim jestli pak třeba nebude mít teplotu. Minule jí měla ten den a ještě ten druhý.
Jinak krmení, my ještě kojíme tak je to takový časově po třech hodinách, ale když někam jedem, tak prostě nakojim před tim i když to třeba zrovna nejsou tři hodiny, takže hodina je mi taky celkem jedno.
Tak počkáme až se ještě vyjádří ostatní. A taky by to chtělo nějak informovat Seri, ta chudák už musí mít totální absťák po netu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. kvě 2008 ve 23:01  • Odpověz
Ahoj holčiny,
takhle dlouho ponocovat, já jsem v půl desátý tuhoš - někdy nevydržím ani do těch půl desátý. Jo, úterý by šlo zatím se nic nechystá. Vyhovovalo by dopol. kdy je starší dítě ve škole, ale je mi to vcelku jedno přizpůsobím se, jídlo uvaříme sebou.
Leni zdravíme, Lucinka je kočka šikovná. V těch brejličkách jí to moc sluší. Nedávno jsem si na Tebe vzpomněla, ale my se možná známe. Každopádně naše maminy spolu dělají v práci.
Marky tak jem poradila blbě? To mě opravdu mrzí :cry: . Dudlíky se dají dokoupit a jdou tam v pohodě, já ten hrnek používám na čaj a mám tam i to šroubování (prostě celej ten vršek) z lahvičky a nikde to neprotejká.
24. kvě 2008 v 07:57  • Odpověz
Marky tady jsem našla aspoň ty dudlíky s variabilním průtokem http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9935400&tab=3
24. kvě 2008 v 09:32  • Odpověz
ahojky poránu, no spíš dopoledne :slight_smile:, já jsem včera už byla taky hotová, tak jsem po té sprše zalezla do postele, a chtělo se mi tak spát, že jsem normálně nemohla zabrat, Lucinka se nějak vrtěla v postýlce, ale nakonce ani nevím kdy jsem usnula :slight_smile:

Moni77: to jsem teda zvědavá jestli se známe od vidění, a viděly jsme se někdy u nich v práci? a tvoje mamka je taky laborantka nebo magistra?
jsme zvědavá co? a já už asi vím, neni tvoje mamka Boženka a dělá tam sanitárku?
24. kvě 2008 v 10:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.