• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj,zdravím všechny těhulky/i ostatní/ z Táborska.
Lenkjane moc Ti to na fotkách sluší a manželovi pochopitelně taky.
Promiň mou zvědavost,ale nebyl Tvůj manžel kdysi ženatý s Vlaďkou a nemá s ní dcerku?Můžu se mýlit,ale znám je od vidění a člověk je překvapen když tady zahlédne povědomou tvář.
Jinak já bydlím kousek od Tábora a v prosinci čekám druhé dítko,synovi je pět let.Sem chodím jen občas,protože se tu nic moc neděje,proto jsem byla mile překvapena jak to tu ožilo.Tolik něco málo o mě.
Jinak všem přeju krásné těhulkování.
30. črc 2007 ve 12:04  • Odpověz
já nejsem přímo z Tábora, bydlíme na vsi cca 10 km od Tábora směrem na Prahu, ale máme tu všechno, školu, školku, obchod, doktory, vlakové spojení dobré...manžel se k nám přiženil a stavíme tu domeček, ale já tu jsme s rodičema od narození :slight_smile:))

s těma jménama je to boj, já chtěla víc Terezku, ale má právě svátek okolo termínu-ikdyž u nás se svátky u dospělých moc nedrží, kupujem jen něco sladkého a mamce vždycky kytku a stačí to...takže si myslím, že by to animoc nevadilo...ale manžel chce víc Lucinku, a víc se to jméno hodé k našemu příjmení, takže to nakonec bude asi ta Lucie, ikdyž pak bude zas prosinec nacvaklý, Lucie svátek, já narozeniny, vánoce a manžel má ještě dceru z prvního manželství a ta má narozeniny taky v prosinci :slight_smile:))takže si asi nevyberu :slight_smile:
včera jsem ještě nadhodila jméno Viktorie-přijde mi to jako nádherné a vznešené jméno-a manžel ani moc neprotestoval, ale řekl, že ať si to koukám rozmyslet :slight_smile:))už se nám to začíná blížit :slight_smile:
30. črc 2007 ve 12:07  • Odpověz
Lenkjane, jestli si to myslím správně, tak odtud pocházela moje babička, ale cca 30 let žila na statku ve Vrážné. Já pocházím ze vsi kousek za lesem :slight_smile: . Viktorie je krásné jméno, já chtěla Nelu, ale v poslední době se s nimi roztrhl pytel, takže Ninu. Ale to se nesetkalo s velkým ohlasem. Klouček by měl být Vítek, i když můj tip byl Vojtíšek.
30. črc 2007 ve 12:35  •  2 děti  • Odpověz
jo jsou to Chotoviny...a ze které vsi za lesem ???
30. črc 2007 ve 13:33  • Odpověz
Z Hlinice. Chotoviny jsou fajn, jezdím tam za kamarádkami. Jedna je starousedlice a druhá naplavnina. Ale jinak lidí tam znám spoustu.
30. črc 2007 ve 14:42  •  2 děti  • Odpověz
lenkjane - v Chotovinách mám švagrovou, takže tam občas taky zavítám. Nedávno jsme tam byli zrovna na pouti.

Holky a chodíte do práce nebo jste doma? A neužívaly jste některá Utrogestan?
30. črc 2007 v 16:25  • Odpověz
utrogestan jsem užívala cca do 17.týdne.Proč ho užíváš?Jsem ráda,že už ho nemusím brát,moc dobře mi nedělal.Ale co je pro miminko,to se musí vydržet.
30. črc 2007 v 16:48  • Odpověz
makyb78 - přesně tak, pro mimi všechno :slight_smile: . Já mám za sebou jedno nezdařený těhotenství, tak proto mi ho dr. předepsal. Říkal, že ho budu brát tak do 4. měsíce a pak vysadím. Mně zatím nijak nevadí, beru ho 1-0-1 (vaginálně). Bojim se ale, až ho budu vysazovat, aby se něco nestalo, ale snad to pak už bude v pohodě.
30. črc 2007 v 16:58  • Odpověz
Seri ahoj, Utrogestan jsem taky brala, po IVF ho berou všichni. Ale jen do 12.tt (2-2-2, takže proti Tobě docela koňské dávky). Vysadila jsem ho naráz a nic se nestalo, takhle dlouho už je mimi uchycený dobře.

Makyb78, proč jsi ho musela brát takhle dlouho? Mně po něm bylo taky šíleně, hotový kolotoč.
30. črc 2007 v 18:19  •  2 děti  • Odpověz
měla jsem ho brát také do třetího měsíce,ale měla jsem ho ještě doma a ptala jsem se mudr. jestli ho mám brát dál a ona mi řekla,že ho vylepšuji podmínky v děloze a určitě mě a mimi neuškodí,tak proto.Brala jsem taky 1-0-1,ráno polykat a večer vaginálně.Mám nízký tlak a k tomu pilulky a celková únava a nevolnost ze začátku,teď je mi hej.
Mám za sebou dvě nevydařený těhu a mezi nimi zdravého klučinu.Po prvním potratě jsem utrogestan nebrala,jen listovku.Po druhém potratu mě pro jistotu poslali do Budějek na genetiku,která naštěstí dopadla dobře.Ale těch léků jsem už teď v začátku brala víc.Tak jen doufám,že bude vše v pořádku,nervíky mám trochu na pochodu.Ale stojí to všechno za to.
30. črc 2007 v 19:44  • Odpověz
vladi - já někde četla, že se má vysazovat postupně, tak se na to musim zeptat dr., v pátek jdu na kontrolu

makyb - já beru utrogestan, listovku a ještě Calibrum babyplan - ten je myslim do třetího měsíce, tak budu muset brzo přeject na Calibrum mami. A je mi dobře, žádná nevolnost (jen 1x), takže si těhu ani moc nepřipadám.
31. črc 2007 v 07:23  • Odpověz
seri-koukám,že jsi raní ptáče.Já brala listovku,utrogestan,vitamin E,B a jodid.Teď ani z hlavy nevím jestli je to všechno.Vitaminy neberu žádný.Brala jsem je když jsem čekala kluka,pak jsem změnila mudr. a moje nynější doktorka to nepovažuje za nutný.Pý je důležité jíst vyváženou stravu.Fakt je,že se pořád diskutuje o tom,že po vitamínech se rodí velké děti.Tomášek měl 4,10kg.Na druhou stranu moje švagrová vitamíny nebrala a porodila holčičku 4,50.Myslím,že to je hodně individuální.
Jo a mudr. jsem se na vysazení taky ptala a uklidnila mě,že by se nic nemělo stát.Jenom mě upozornila na pocit jakoby tvrdnutí břicha,ale není to nic co by mělo být pravidlem a tudíž způsobené vysazením utrogestanu.Na to tvrdutí mi poradila magnesium,který beru nepravidelně.Nějaký minerály tu a tam spolykám,třepí se mi totiž nehty.
Musíš tomu věřit,že všechno bude v pořádku a miminko už je pěkně uchycený.Ale na druhou stranu Tvoje obavy chápu.Já se taky snažím být v klidu,ale ta mrška strach tam pořád je.Po dvanáctém týdnu si to budeš užívat,z nejhoršího jsi venku.
31. črc 2007 v 07:52  • Odpověz
To se ti zdá, že jsem raní ptáče, jsem od 7 v práci, proto píšu vždycky tak brzy. Přes den už se na net moc nedostanu, záleží jakej je tu blázinec.

Tak jsem zvědavá, až budu vysazovat utroš, snad to bude OK. Taky jsem slyšela o těch velkých dětech po vitamínech, proto to Calibrum beru jen párkrát do týdne, abych neměla obříka :slight_smile: , ale je fakt, že je to všechno hodně individuální, jak píšeš.
31. črc 2007 v 08:32  • Odpověz
ahojky, já jsem včera vypadla ani jsem se nerozloučila :slight_smile:))

holky já jsem naštěstí nemusela brát žádné prášky na udržení těhu, mě kdyby nezačlo růstbřicho, tak snad ani nevím že jsem těhotná :slight_smile: :grinning: fakt od začátku žádné nevolnosti, bolení či něco podbného...teď už to sice začíná přibývat, ale jde spíš jen o to, že už mám větší bříško, takže jsem nemotorná a třeba oholit si podvozek to je umění :slight_smile: :grinning: , ale jinak ohodička :slight_smile:

dneska jdu na první lekci toho předporodního kurzu, tak vám zítra dám vědět jaké to bylo...jinak paní Havlíčková už je z dovolené, takže jí můžete volat...
31. črc 2007 v 10:00  • Odpověz
lenkjane - tak to se máš, že jsi nemusela nic brát. A určitě se ozvi, jaký to bylo na kurzu, jsem zvědavá. Jak dlouho dopředu ses na něj přihlašovala?
31. črc 2007 v 10:40  • Odpověz
autor
ahoj holky! koukám, že se to tu pěkně rozjelo.

nečetla jsem to vše, co se tady napsalo, jen to prolítla.

pavlík před chvílí usnul tak doufám, že bude do oběda spinkat.

lenkjane: k olině jsem chodila, je to super ženská. chodila jsem i na cvičení a musím říc, že mě v těhu skoro nebolely záda a to jsem na to dřív docela trpěla. olina teď byla měsíc v americe, její sestra rodila.

z vlastní zkušenosti musím říct, že mi ten kurz v porodnici moc nepomohl. ale zase jsem věděla do čeho jdu. ono se to na tom kurzu hezky říká, ale pak úplně člověk zapomene co se naučil a dýchá stejně podle sebe. jsem ráda, že jsem se tam ale přihlásila. hlavně jsem poznala fajn holky, které budou mít podobně narozené děti.

nevím kdo se ptal na to CS. já měla ještě týden před porodem CS 3. pak když to začne tak se to hrozně rychle změní, takže na CS vůbec nezáleží. taky jsme se učily, že pravé kontrakce jsou když bolí celé břicho. mě při stahách bolel jen podbřišek a PA říkala, že to asi jinak cítit nebudu.

jestli se chcete na něco zeptat tak se ptějte, ale nestíhám sem chodit každý den
31. črc 2007 v 10:50  • Odpověz
autor
seri: na kurz stačí když se přihlásíš klidně týden předem
31. črc 2007 v 10:51  • Odpověz
Ahoj Leni, tak jsi zase tady, už jsi se dlouho neozvala. Jo a dík za info, tak to mám ještě spoustu času :wink: .
31. črc 2007 v 10:53  • Odpověz
autor
to víš, já se teď věnuji někomu jinýmu a na počítač si skoro nevzpomenu nebo tu sedí manžel
31. črc 2007 v 10:58  • Odpověz
to je mi jasný, že jseš teď zaneprázdněná :slight_smile: , ale příjemně, viď?
31. črc 2007 ve 12:12  • Odpověz
seri, já jsem taky chodila k Olině na to cvičení a když měla před dovolenou (koncem června), tak říkala už dává dohromady holky co rodí v říjnu, tak jsme se přihlásily...ale jak píše lena, klidně stačí když se jí přihlásíš týden před začítkem, protože ona vezme asi každého, jenm i teď říkala že se jí příhlásilo asi 35 holek a že to musí rozdělit na dvě skupiny....

lena: ten kurz je určitě dobrý pro prvorodičky, aby jsme aspoň zanly tu teorii, idkyž pak realita může být úplně jiná a třeba nic z toho co jsi slyšela na kurzu nevyužiješ :slight_smile: :grinning: tak uvidíme, ale zvládlo to tolik holek a ženských, že to musíme zvládnout taky, no už se vidím na hekárně, halvně aby to nebylo moc dlouhý :slight_smile:
31. črc 2007 ve 12:19  • Odpověz
autor
lenkjane: to máš pravdu, že je určitě dobrý pro prvorodičky, ale chodily tam i holky co čekaly druhý dítě. já určitě podruhé chodit nebudu, dělala jsem si poznámky, tak si je schovám na to další mimčo. mě sice kurz u porodu moc nepomohl, ale dozvíš se tam daleko víc věcí než jen o porodu a pak je využiješ až budeš doma nebo ještě teď v těhu. teď ti to bude už utíkat hrozně rychle a ani nebudeš vědět a budeš v termínu. :grinning:
31. črc 2007 ve 12:57  • Odpověz
autor
seri to si piš, že je to krásný. pavlík je moc hodný, skoro celý den prospí nebo jen kňourá. večer ho ale nemůžem uspat, má oči jak baterky a ne a ne zabrat. taky nás začaly trápit prdíky. v pátek jsme byli na převážení a doktorka se sestry ptala dvakrát kolik váží. když jsme odcházeli z porodnice tak měl 4090g a po 10dnech doma měl 4660g. :grinning: :grinning: :grinning: asi z nás bude tlouštík :grinning:
31. črc 2007 ve 13:02  • Odpověz
leni lepší že přibývá na váze než kdyby to bylo naopak :slight_smile: . A ke které dr. s nim chodíš?
31. črc 2007 ve 14:21  • Odpověz
leni no jasně aspoň se tam něco dozvím, sice jsem si toho dost pročetla, ale zase ona má i osobní zkušenosti a je fakt dobrá, hlavně se mi líbí že pak chodí i k tobě domů v šestinedělí a pomůže či poradí ti s mimčem, když třeba nejde kojení nebo tak něco...pojišťovna hradí 3 návštěvy, takže i proto tam chodím...abych pak využila i této možnosti...

jinak máte krásnýho chlapečka :slight_smile:, a můžu se zeptat jak jsi s táborskou porodnicí byla spokojená? některé holky na ní teď nepějí chválu, když byl Natalis tak se nemocnice snažila aby byli dobrý a teď to prý flákají, ale to může být taky kus od kusu,nebo taky asi záleží na jaké narazíš lidi...

tak já se pro dnešek loučím, pomalu prchám na ten kurz, máme to do 15 hodin, tak zítra dám vědět co jsme probraly...
31. črc 2007 ve 14:24  • Odpověz
Ajój táborandy,jste tu někdo :confused: :slight_smile:
31. črc 2007 v 18:55  • Odpověz
Dobré ránko,vidím,že řešíte předporodní kurzy.Já se přiznám,že při prvním dítěti jsem nikam nechodila.Sice jsem toho spostu přečetla,ale pořád to byla jen teorie.Nakonec jsem měla štěstí,porod jsem měla pohodový,bolesti asi jako když mám dostat měsíčky.A v porodnici byli skvělí,neměla jsem žádné výhrady.Ale už je to dávno./2002/
Nevím jak to je teď,ale jak říká Lenkjane,taky jsem slyšela různé zvěsti.Ale spíš v tom smyslu,že se rodí plno dětí a nestíhá se.Nestačí prý ani kapacita a některé maminky leží dole na gyndě místo na šestinedělí.Po porodu se má myslím ležet dvě hodiny na sále a ani na to není čas.Ale to teď spíš ví Lena.
Teď už tedy předporod.kurz vynechám,sice všechno může být jinak,ale s tím musím počítat.
Spíš řeším nějaké cvičení.Nemyslím jen těhu.Před těhu jsem chodila hodně cvičit a teď mi to dost chybí.Nechodíte některá někam?
Do prázdnin jsem chodila plavat,ale teď je to všelijaké.Čekám na září,to bude snad víc času.
Leni Pavlík je pěkný macík,tak to má být. Kolikrát kojíš v noci?Pomalu sonduju co mě opět čeká,člověk to horší nějak rychle zapomíná.
Vy tady všechny asi čekáte první miminko?
1. srp 2007 v 07:08  • Odpověz
Ahoj, zdravím Táboračky. Makyb78, s tou nedostačující kapacitou máš pravdu. Já ležela za poslední rok na gyndě 3x a opravdu se stává, že tam přivezou maminky hned po porodu. Loni v únoru nám dali na pokoj rodičku tmavší pleti, která se ihned odplazila kouřit. Na podlaze za ní zůstala jen krvavá čára, blééé. Sestřičky jí pak přinesly miminko, ona nikde, tak ho tam nechaly ležet a my ho ještě tak půl hodiny ňufaly, než se madam vrátila. Edík byl krásnej, jak z mléčný čokolády. Večer kolem 21,30 hod. přišla na návštěvu rodina té paní. Normálně si došli nahoru na porodnici pro dítě, se kterým pak lítali po chodbách a hledali maminku - podotýkám, že sestřičky daly mimčo totálně opilému taťkovi. Ten manželce ještě vynadal, že musí víc kouřit, páč je malej "nějak málo uzenej", sourozenec řval, že chtěl sestřičku, příbuzenstvo chtělo předvést kojení.... docela legrace.
Jinak - jo, čekám první miminko.
1. srp 2007 v 09:46  •  2 děti  • Odpověz
vladimuraz-mohly by jsme se potkat v porodnici,ale to by asi byla velká náhoda.A o tom lítání s miminky po chodbách jsem taky slyšela.A já když s klukem ležela na šestinedělí v srpnu a venku byly tropy,tak jsme nemohly větrat.U oken ležeji miminka,tam jsme větrat nechtěly a dveře nám zakazovala sestra kvůli průvanu.ˇ
V prosinci tam doufám takové horko nebude,i když mám pocit že v nemocnici je horko kdykoliv.
To je zajímavý,že ti tmavší pleti/nechci vypadat jak rasista/ nemají žádný problémy a děti mají při jejich životosprávě zdravý.A maji je pěkňoučký.Né že bych tedy potřebovala nutně víc pigmentu.No asi jste se fakt pobavily.
1. srp 2007 v 10:39  • Odpověz
ahojky, taky vás zdravím :slight_smile:

tak já včera byla na první lekci předporodního kurzu, no a co jsem se dozvěděla, probírali jsme životosprávu v těhotenství-tedy stravu co se smí jíst a nesmí, respektive, co je dobré jíst a co raději vynechat...jinak nás tam bylo asi skoro 40, a všechny se hlásila až na jednu že budou rodit v Táboře, takže si nedělám iluze že by v říjnu bylo na šestinedělí nějak volno...už jsem to taky slyšela že mají hodně dětí a že jsou ubytovaný na gyndě :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak na cvičení nechodím nikam, byla jsem párkrát na tom těhu cvičení, ale je to spíš takové protahování,a cvičení klasické jako před těhu, to bych si asi netroufla, sice jsem měla a mám zatím těhotenství bezproblémové, ale raději bych do toho nešla...ale po porodu chci začít cvičit, protože jsem byla zvyklá něco dělat, a moje fyzička je rázem tatam...chystám se opět nasadit spinning, to mi vyhovovalo nejvíc :slight_smile:)), ale uvidíme, jak to budeme s mrňousem zvládat...

jinak taky čekáme první miminko..teda já první, manžel má jednu dceru z prvního manželství...
1. srp 2007 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.