• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky,
tak se hlásim jako mladá pani :slight_smile: moc moc vám všem děkuju, za přáníčka a to držení palečků asi mělo efekt, protože počasí vyšlo úplně perfektně. Od začátku týdne mě jen každý strašil, takže už jsem byla smířená s deštěm apod., a když jsem se ráno probudila tak bylo krásně.
Všechno nám skoro vyšlo, jen lidská hloupost nám to trochu narušila, ale snažila jsem se si to nepřipouštět a myslet jen na nás dva.
Kojila jsem cestou tam i cestou zpátky :slight_smile: a Daneček byl úplně zlaťoučkej akorát odrbal babičce kytku :grinning: než skončil obřad. Určitě sem pak dodám fotky, hrozně se na ně těšim.
Jo a ještě mi byly velký šaty, takže to mě trochu mrzelo, ale taky jsem to přežila.
Jinak teď nám během týdne vylezly tři zuby :confused: leze to jako z vody.
15. čer 2008 ve 20:20  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Leni gratuluji ke vstupu do manželství, tak ať Vám to šlape :wink: To počasí Vám vyšlo dobře, předpověď jim moc nevyšla :wink: Teď Tě čeká maraton vyřizování dokladů :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vladi: ať je Klárce brzo líp....když nemá 7 kg, tak jí dej toho čípku půlku, tak mi to řekla mudra a po očkování jsem mu o takto dala, když mu vylítla teplota :wink: Na té pohotovosti,nebyl to Dr. veselý??? jak píše Makyb dětskej z Plané???? K tomu jsem právě odmítla chodit, i když bych to měla nejblíž a je dobrý pediatr, ale neumí se chovat k matkám a ani k dětem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My byli o víkendu na Vávrovkce, tam co jezdíme na letní tábor, měli jsme přípravný víkend, kreslili jsme kulisy, domlouvali se na podrobnostech, večer ohýnek, buřtíky a kytara. Letos hrajeme Egypt, se docela těším.Čenda tam docela blbě spinkal, nevím jestli tou změnou prostředí :confounded: , takže jsem se moc nevyspala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A aby nebylo málo marodů, tak na Čendu tam sedla asi alergie, má chuďátko nateklá očička, pořád si mne, kýchá. Zítra se chci stavit u Mudry a poradit se. Očička jsem mu vykapávala jen Opthalmoseptonexem a když jsme dneska přijeli, tak jsme mu dala Fenistil kapky. Dost mě to zaskočilo, jsem nečekala, že se mu ta zděděná alergie takto rozvine rychle :pensive: Jsem zvědavá jak to bude zvládat, když jedeme o víkendu do Krkonoš a hned v neděli na Šumavu, všude rozkvetlé louky.

Zítra jdeme na poslední plavčo, prej vezme cvičitelka podvodní foťák, tak jsem zvědavá na fotečky :slight_smile:

Ty jo, tady rostou samé zubiska a my pořád nic :grinning: A to máme dneska 9 měsíců :sweat_smile:

Jsem ko, tak půjdu asi spinkat. Zítra zase nemám auto, manža musí do Prahy,. takže mě čeká celodenní výlet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
papa a dobrou :slight_smile:
15. čer 2008 ve 21:11  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zas na chvilku tady, Klárka už usnula. Já jsem z ní celá divoká, v noci byla málem podchlazená, měla ledový ruce i nohy, naměřila jsem jí jen 36,3, ráno, jak se probrala, zas přes 38, pak celý den nic a teď večer mírně zvýšenou teplotu. Takže to by šlo, ale jinak dnes byla víc uplakaá a ukňouraná, je mi jí hrozně líto. Neví, čeho by se chytla, mudlá hračky, všechno rve do pusinky, tak si myslím, že to bude možná i k zubům. Ale zaráží mně ty dvě obří uzliny vzadu na hlavičce. Ráno jdu k dětské, tak mi jí zkoukne a snad budu klidnější.

Nikitko, gratulujeme Čendovi k mininarozkám, pusu mu ale neposíláme, aby něco nechytl :slight_smile: . Tak on je chudáček alergik, Klárka bude určitě taky, když ráno pšíkám já, ona taky a minulý týden si pořád žmoulala očička, stejně jako já. Tak ať Vám Mudra něco vymyslí a Čenda si výlety užije!!!

Jo, toho doktora jste uhodly správně, je to fakt divnej pavouk, nepříjemnej jak .... Já chodila kdysi jako dítě k jeho otci, pořád mi léčil angínu či co a já pak málem umřela na prasklý slepý střevo. Naši mně přinesli do nemocnice už polomrtvou, strávila jsem tam přes měsíc - ve 3,5 letech, docela drsný. Ale je fakt, že tenhle má pověst super, jen to chování...
15. čer 2008 ve 21:34  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Niky-no jestli to je alergie,tak to fakt brzy :confused: chuděra malej.Zrovna tento týden jdu švagrové k mudře pro recept na nějaký spray při alergii,ale u její holčiny se to tedy rozvinulo až dýl.A to byla dlooouho kojená a v rodině nic takového nemají :confounded: Nemá to hrozně,ale když vše kvete,tak je jak angorák.

Jo a je to tuším doktor Veselý.

Jinak teď jsem se docela pobavila,koukla jsem na prosincovky a tam řeší,že je na jiném tématu pomlouvá holka která od nich zběhla.Mě se třeba taky nelíbí jak kdo co dělá a pečuje o děti,už jsme se tady o tom bavily,ale každého věc.Co mě teda zarazilo,tak ty holky z AP nebo jak si to říkají, si opravdu myslí,že snědly moudro světa a hlavně a to doslova tam jedna píše,že u nich na diskusi jsou holky se znatelně větším IQ než na společném termínu či regionu :rolling_eyes: Takže vlastně všude okolo jsou blbky,tak to mi teda přijde hustý.Takhle někoho ohodnotit,když ho neznám.A navíc teda mě ten jejich fanatismus vůbec neoslovuje.Přijde mi to asi tak ujetý jako dávat půlročnímu děcku knedlíky.Já jsem třeba na tyhle stránky už zvyklá,ale takový to vzájemný napadání mi nesedí.Ale je to asi všude.No snad mi nikdo nevynadá,že tady pomlouvám,ale snad jen konstatuju.Trošku už jsem tady zaznamenala takové VIP koníka,které stejně mají pravdu.Je mi to vcelku jedno,když se mi to nelíbí,tak sem nemusím chodit.I když já jen občas prolezu víc diskusí,většinou jen mrknu :wink: Mě fakt přišlo divný,že si někdo myslí,že je inteligentnější,když vyznává bezplenkovou metodu apod.Ať tak či onak,je to stejně jedno.Každá normální máma má svoje dítě ráda a vědomě mu neubližuje.A to že dítko miluje je důležitější než dokonalá skladba jídelníčku a výlučné kojení.Tak jsem se vykecala,se omlouvám,ale nedalo mi to. :unamused:
15. čer 2008 ve 21:44  • Odpověz
Vladi-tak ať dobře pochodíte u mudry.A ke komu chodíš? A máte ATB? Je to hrozný,když Ti ještě nemůže říct co jí trápí.To by to člověk nejrdaši vzal na sebe.Tak přeju ať je zítra zase o kousek líp.
Koukám teda Ty jsi si užila jako dítě :unamused: Brácha měl slepáka v roce.Prej to byla hrůza.Taky ho pořád léčili,koho by to napadlo,že takový mrně má prasklý střevo.Naštěstí to dobře dopadlo.

Niky-taky vše nejlepší k narozkám :slight_smile: Zubiska nepotřebujete,pak budete mít najednou zubů plnou pusu :grinning: Hele a kouše kousky? Asi jo,oni prý umí kousat dásněmi.Fakt je,že i když Miška zuby neměla a víc stiskla bradavku,tak teda skus má pořádný :sweat_smile:
15. čer 2008 ve 21:59  • Odpověz
Niki v kolik že chodíte na plavčo???? My od devíti a fotky z podvodního jsou naprosto super
15. čer 2008 ve 22:43  • Odpověz
Tak sem sem jen nakoukla že vypnu počítač a pudu spát a Maky si mně zase nahlodala že mi to nedalo a musela sem si prosincovky a následně tu diskusi AP trochu pročíst. :grinning:
To jsou pěkný "kravky" na tom AP, sebevědomí jim nechybí a myslí si asi kdo ví co nejsou, přitom se tam samy baví taky o hovně. :sweat_smile: Když prostě někdo něco neví tak se zeptá od toho ty diskuse jsou a ne že hned někde jinde si o tom budou psát jak je ta dotyčná blbá když se na to ptá. No škoda slov jsou to fakt pipiny :sunglasses:

Kudrlenko, tak ti blahopřeju a těšim se na fota. :slight_smile:

Alergie vám teda nezávidim, dneska už je asi víc lidí alergických než těch nealergických. Já teda na alergie netrpěla akorát mám vypozorováno že mi vadí plísně, prach a cca v září tak 14 dní vždycky smrkám a to nevim proč a manžovi asi ani nic nevadí, tak by Kája ani alergická být nemusela. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak Káje asi nejspíš fakt lezou další zuby, protože dnešní noc byla docela ubrečená a dnešní den ještě víc, nebylo to ani kňourání spíš pláč a furt má narvaný ruce v puse. Tak uvidíme. Zrovna se ozívá tak mizim.
15. čer 2008 ve 23:39  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem poctivě dočetla ale moc si toho nepamatuju :frowning2:
Jen že ke kaděřnici jezdím do Mladé Vožice sice trochu z ruky ale zase na druhou stranu jsem spokojená začala jsem barvit s melírem a v pohodě mi to vydrží tři měsíce pak už to vypadá blbě...ty odrosty a jedu znovu.
Ted jsem byla na stříhání u paní Maděričové v Praze a mám ofinu....po asi 10 letech tak trochu nezvyk. Dneska jdeme plavčit po třech týdnech, ale já už jsem v pohodě relativně, tak to snad dám.Včera mi tatka překvapil mile když jsme znovu mluvili o m imi, nečekala jsem to tak brzo přeci jen byl z toho špatný co se stalo, tak jsem s ním ani neřešila doporučený tříměsíční odstup, ono stejně kdoví kdy se to povede.
16. čer 2008 v 07:07  • Odpověz
Ahoj holky,
jsem se tady vypovídala, ale inteligent jsem to zapomněla zkopírovat a můžu začít znova.

Kudrlenko přidávám se ke gratulantům, lidská hloupost je nesmrtelná s tou se setkáš všude a je dobře, že sis te Váš den nenechala zkazit.

Vladi - Klárce brzké uzdravení a Tobě pevné nervy, ale teď už bude jenom líp. Nejhorší jsou vždycky večery a noc. Klárce můžeš sirup na teplotu dát to se neboj, ale mě se to radí - taky jsem byla z první nemoci celá vykulená a bála jsem se. Mám výhodu, že zavolám mamce ta se přeptá v práci a poradí co můžu a nemůžu holkám dát. Dr. Veselý je bručoun, ale chodím k němu 7,5 let a nikdy jsem žádná výstup ani konflikt neměla.

Makyb gratulace k zubiskám. Co Tom jak zvládá neštovice, ale asi dobře když si knim pořídil ještě silniční lišej :wink: .
Jak jsi psala každá máma chce pro svoje dítě to nejlepší jak ve výchově tak ve stravování atd. a když s něčím nesouhlasím nebo s tím nemám zkušenost tak nebudu nikoho pomlouvat a myslet si, že jsem nejinteligentnější.
Nekojila jsem a taky jste mě neukamenovaly,ale podržely.

Tak Andrejka je vzhůru - dala 20min. teď toho nějak přes den moc nenaspí. No jo, už na mě kňourá - mám si pro ní jít a zvyšujeme intenzitu a už nadává - tak já jdu.
16. čer 2008 v 08:41  • Odpověz
Čau holky,
dneska jdeme s Marečkem na kalmetizaci a pak k dr., tak asi už dostane včeličku do zadečku. Už teď mám strach, že bude mít teploty, mám v zásobě sirup i čípky. Měly jste holky u dětí vždycky reakci na očkování nebo ne? A za jak dlouho se vám třeba ta teplota objevila?

Kudrlenko - taky gratuluju mladá paní, je dobře, že jste to všechno zvládli i s Danečkem i s kojením...A jakou jste nakonec vybrali písničku na obřad?

Vladi - držim palce, ať se Klárka brzy uzdraví, člověk má strach, co tomu malýmu tvorečkovi je, snad to nebude nic hrozného. Když jsem si pročítala o tom Jakoubkovi, jak tu myslim Marky dávala odkaz, tak mi úplně lezl mráz po zádech. Ty jsi zažila vlastně něco podobnýho a obdivuju tě, jak jsi to zvládala. Nedokážu si představit sebe na tvym místě, fakt musíš být hodně silná.

niki - Čenda už má alergii? Já si taky kolikrát říkám, jestli už jí nemůžeme mít, protože Mareček kolikrát tak kejchá. My s manželem jsme oba alergici - vadí nám seno, prach, pyl,... dáváme hypoalergenní nutrilon, ale nevím, jestli to k něčemu vůbec bude. Teď v pátek jsme byli v Táboře a já poslala manžu pro nutrilon a on koupil obyčejnej, tak ho teď musíme taky spapat.
Jo a taky v pátek jsme měly sraz u tý Oliny v Bříšku. Bylo nás tam celkem dost, řekla bych kolem 20 holek s miminkama. Bylo to správný. My jsme tam byli nejmladší, ale nebylo to poznat, Mareček mi přišel velikostí stejný jak ostatní mimi. Byla tam i ochutnávka výrobků od Nestlé, trvalo to asi 2,5 hodinky. Olča povídala o příkrmech, výživě, čištění zoubků atd...bylo to docela zajímavý.

Jo a včera jsem byla nějaká hotová, protože Marečkovi se prostě už asi před dvouma měsícema na jedný straně trošku zploštěla hlavička. Nezdá se mi, že by na tý straně ležel častěji než na druhý, ale prostě to tam je. Manžel říkál, že to není vidět, ale ono je. Při minulý kontrole jsem to říkala dr. a ona že se to srovná. No jenže včera jsem hledala na netu a jak jsou ty stránky sosporodnice nebo tak nějak, kde odpovídají doktoři, tak tam se na to ptala jedna mamina a odpověď byla, že pokud má mimčo už přes tři měsíce, tak se ta hlavička už tolik nesrovná, že to tam prostě bude znát. Může se chodit i na rehabilitace, protože by se ta jedna strana tělíčka, na kterou se jakoby víc otáčí (my se ale otáčíme na obě), víc vyvíjela. No byla jsem z toho zase hotová, až jsem z toho brečela, je to strašný, jestli bude mít takhle šišatou hlavičku :cry: Nemáte holky některá známou nebo i zkušenost třeba s vašima dětma, že mimi mělo šišku a pak se mu to srovnalo? :pensive: Potřebuju se totiž trochu utěšit, že se to srovná.
16. čer 2008 v 10:44  • Odpověz
Seri, neboj, srovná!!!! Víš, jaký šišky mají nedonošená miminka? To bys koukala, oni mají úplně měkkou hlavičku dost dlouho, často taky leží na jedné straně a když se teď s holkama vídáme, tak šišatou hlavičku má jen jeden chalpeček z hóóódně moc miminek :wink: Ale on měl obrovskou hlavu, když se narodil, nemohl s ní ani otáčet, tak to bude asi tím. Klárka měla taky úplně placatou a teď si myslím, že je docela pěkná :slight_smile: . Ještě k tomu očkování, kamarádka byla minulý týden a obě děti dostali teplotu hned večer a ráno byl klid. Doufám, že to u nás proběhne taky v klidu, bojim, bojim.

Tak jsme se slavně vrátily od doktorky, potkaly jsme se tam s Makyb, můžu potvrdit, že Tom se tváří naprosto zdravě, tečky i silniční lišej mu moc sluší :wink: . Doktorka nás poslala na ušní a tam řekli, že Klárka žádný zánět nemá. Takže zas nevím, co jí bylo/je. Teplotu sice nemá, ale v noci jsme se vůbec nevyspaly, hodně plakala a fňukala. Jdu si k ní lehnout teď, prdím na práci.
16. čer 2008 v 11:05  •  2 děti  • Odpověz
Seri my máme placatou hlavičku. V zadu jak Kája nemohla na hříško a na boku tak ji měla prostě placatou a v průkazce dokonce máme oploštělé záhlaví a ted to opravdu vidět není teda kdo to neví já to vidím pořád, ale mě to nevadí.
Mám pocit že jsem na plavču potkala Nikitku s Čendou ale nejsem si 100% jistá, tak jestli jo tak ahoj Niki.
U nás plavčo na pěst skoro celou hodinu řvala jako tygr. :angry:
16. čer 2008 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj holky,

Vladi-no a pak se v těch nemocech a doktorech vyznej.Hlavně,aby to jak to rychle přišlo i odešlo a Klárka byla v pohodě :slight_smile:Co je divný,že rýmu krom té ranní nemá a měla by zánět :confused: To musím Tomovi říct,že se Ti ty tečky líbily. :slight_smile: Já u té doktorky potkala ještě kamarádku a vylezu ven a ono 9 hodin,vůbec bych neřekla,že už je tolik a já v 9:15 měla být u té kožní :confused: Ještě mi Tom vynadal,že jsem se tam teda s tou paní neměla bavit.Ale nemyslel Tebe :grinning: Do města ta zácpa už nebyla-naštěstí.Kožařka mi opět vysněžila bradavice,už to zase bolí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A teď Vám popíšu můj neuvěřitelný zážitek.Zaparkovala jsem u sociálky,už když jsem centrálem auto zamykala,tak mi to šlo až na podruhý.No přišlo mi to normální.Vrátíme se od kožní,já servaná,nebot jsem byla jen s vajíčkem.Venku ceďák,holka hladová a já nemůžu odemknout auto.I jsem tou ovladačkou mlátila a nic :grinning: Vedle pán v autě se bavil.Tak volám manžovi,baterka je v tom prý nová,tím to být nemůže.Tak mi popsal jak mám odemknout klíčkem a hned vypnout alarm.Jenže já to auto odemkla,alarm řval jako kráva a já ten čudl nemohla najít.Venku Tom poskakoval do rytmu toho kraválu,děsná prdel :sweat_smile: Tak znovu telefonuju manžovi,čudl stále nemůžu najít,už jsem skoro brečela,celá ulice stála a čuměla na nás.Tak manža,že tam jede.No než by tam dojel,tak by to se mnou švihlo.Já ten podělanej čudl nakonec našla,je to takovej hajzl malej.Tak zase volám a manža naštěstí nestihl ani vyjet.Ježíš to byl trapas. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Seri-já nikoho takovýho s hlavičkou asi neznám,ale mě přijde,že Mareček má pěknou hlavinku.A holky už Ti napsaly zkušenosti.Tak to bude určitě dobrý,ono toho sledování a informací na netu je fakt hodně a člověk pak blbne.My měli očkování v pohodě,možná u té druhé trochu večer před usnutím plakala.Dneska máme za sebou třetí ,tak pak podám info. :wink:

Moni-taky jsme v tom věku co má Andrejka házely dvacetiminutovky,ona si to zase natáhne :wink:

Jinak mi nepřibíráme a to stále.Nějaký přírůstek tam je,ale žádná sláva.A to měsíc máme kaši a 14 dní zeleninu. :unamused: Takže nám byla doporučena kaše Sinlac od Nestle,je prý hodně energetická.A už můžem maso,ovoce a za měsíc jogurt.A lepek prý dokud kojím,že je to lepší.Klidně už teď.Prostě co doktor to názor.Ale já to o tom lepku už někde četla a s mudrou jsem zatím spokojená.A už o tom nemíním až tak zase špekulovat :slight_smile:

Ale udělala jsem si radost,koupila jsem Michalce pidi sponečky na to její nerovnoměrný háro a vypadá v tom prďácky,máme s beruškou :grinning: Už jí ta ofina leze do očí.A taky brindáky dva. :wink:
16. čer 2008 ve 14:41  • Odpověz
Ještě jsem si vzpomněla,ta kaše Sinlac je i jako prevence alergie.Otázka je,jestli to je pravda.
16. čer 2008 ve 14:46  • Odpověz
Makyb krásný zážitek :angry:
16. čer 2008 v 15:35  • Odpověz
Maky, uplně tě tam vidim :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Mně je v těhle situacích taky pak už do breku.
Tak Michalka furt nepřibírá? Ale jinak vypadá v pohodě ne? Já dneska Káju po obědě vážila a měla 7,6 kilo, byla teda trochu oblečená a s plínou, ale i tak přibrala docela dobře. No akorát sem jí dneska dala k obědu už výživu s masíkem a dvě hodiny po jídle se mi totálně pozvracela že se mi málem zadávila. Sem k ní rychle přiskočila a obracela jí na bok a nebylo to žádný ublinknutí ale vyhodila asi totálně všechno co dnes snědla. No a potom sem jí nakojila a ona potom hned to vyblinkala taky vše, bylo toho dost. Tak nevim co má být. :confused: Teď spinká, tak jí chodim radši kontrolovat, i když teď už asi nemá co vyblinkat. Před chvíli tam zakňourala a šikulka si sama nahmatala dudlíka a sama si ho dala do pusy a zase spí. :slight_smile:
Tak Míša už bude nosit sponečky, ta se má :slight_smile:
Maky kdy začneš dávat ovoce? Já dávám zeleninu teď třetí týden tak asi ten příští už zkusim ovoce.
Holky přidávali jste to maso tak ja někde píšou že jeden týden 1x, další týden 2x atd. až se dostanete na 6x týdně a nebo jste si to dělali podle sebe?

Seri, s tou hlavičkou nevim, ale taky si myslim že se mu to srovná, mně to takhle taky nepřišlo že by měl nějak šišatou hlavičku :wink:
Reakce na očkování se objevila navečer a nebo druhý den, mírně zvýšená teplota a po očkování byla spavější, jinak to proběhlo dobře.
16. čer 2008 v 16:16  • Odpověz
Marky-třeba Káje to jídlo jen nesedlo.Miška se taky někdy dudlem tefí,ale taky jsem jí našla,že ho má obráceně/máme Nuk/,takže tím zahnutým dolu.A jak pěkně dudlala :sunglasses: Vy máte Mamu? Nějak si to z toho srazu nepamatuju.Já dnes dudla dala Michlace už od půlroku a vzala ho.Ale na kaši chce ten menší.A na čaj zase ten větší,má v tom hokej :sweat_smile: Máte velikost dudlíku odpovídající měsícům? No a je to tady.Tenhle dotaz by si měly přečíst pipky z AP :grinning:
No vlastně to ovoce můžu dávat hned,možná zkusím zítra jablko.Jak se mi bude chtít. :wink: A vy už jedete zeleninku 4 týden,ne? My teď začaly 3týden.Ale vy přibíráte,tak asi nemusíš chvátat.A to maso,já ho dávala rovnou tak ob den.Ono to množství není tak veliký.A když ho bylo víc,tak jsem zase nedávala 6krát týdně.Mě to přijde dost.I mudra mi řekla 2-3krát.Ale to je až dýl,kdy už v tom příkrmu je toho masa víc.To už se to pak přibližuje normálnímu jídlu.
No mě se Michalka zdá v pohodě.Ale zase jsem si dnes někde přečetla,že spokojenost nezaručuje prospívání :unamused: No fakt je,že ten příkrm jí fakt s chutí.Kaše vysosne 250 a klidně jí pije 15minut.U prsa dýl jak 5minut nevydrží už hodně dlouho.Vlastně ty problémy udržet jí u prsa máme od toho 3-4měsíce.Podle mě se nedostane k tomu zadnímu mléku.Nebo já nevím proč nepřibírá.Ale co já vím,tak Tom se taky s pitím nezdržoval,ale přibíral až moc,takže tím to taky asi není.
Schválně PV 4300 při propuštění 4220 a 53 cm.
3.1. 4800g a 57,5cm
28.1. 5410g a 61,5cm
12.3. 6600g a 63,5cm
9.4. 6890g a 67,5cm
16.5. 7090g a ? cm
16.6. 7230g a 70cm
Od toho 4měsíce se to zastavilo,mě je jedno kolik váží,ale prostě teď po tom měsíci nechápu,že tak málo přibrala i s tou kaší a kojím po dvou hodinách.Doktorka mi řekla na kontrolu až v 8 měsících a kdyby se mi zdálo,že nepřibírá,tak v 7měsíci.No jak to asi poznám :confused: Ať už radši jí nebo mě picne.Ale hlavně ,že jí.Ještě kdyby nejdla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak jdu koupat a mazat neštovičníka :grinning:
16. čer 2008 v 19:17  • Odpověz
Makyb, Ty máš tedy zážitky.... :sunglasses: Já tyhle situace, kdy vypadám naprosto bezradně a okolo čumící chlapi maj důvod si říct, no jóóó, ženská.... naprosto nesnáším. Naštěstí už se mi dlouho nic nestalo, ale pár zážitků mám taky, ty radši psát nebudu. Makyb, nám taky skončilo kojení ve 3. měsíci (teda podle korigovaného věku), jenže Tobě Miška aspoň něco vypije, mně Klárka dělala hrozný scény, přisátá vydržela tak minutu, kopala, škrábala, šílela.... Já myslím, že kdyby měla Míša hlad, že si řekne. Vždyť kdyby přibírala pořád těch 60-70 dkg měsíčně, tak máš za chvíli docela obra, ne? Jen si užívej krásného malého mimiňáka :wink: A ještě k tomu jíte v pohodě, co já bych za to dala, dneska jsem musela otevřít 3 různé sklenice s příkrmy, aby si slečna vybrala... vyhrála to jako vždy mrkev s kukuřicí. Všechno nej Mišce k pidinarozkám :wink: .

Holky, to zas bylo odpoledne, Klárka plakala a plakala... mně už třeští hlava.A to vypadala dopoledne docela spokojeně, i na tom ušním byla statečná a nechala si hezky vyčistit ouška, ani neplakala.
16. čer 2008 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz
Tak holky, ještě jednou vám děkuju za gratulace, fotky už se připravují, ale alespoň jednu musim přidat, jinak čekám na zbytek :slight_smile:

Vladi v Camp. jsem to nebyla já, ale minulý týden jsem se potkala s Nikitkou na plavání :wink:

Makyb - zážitek dobrý :grinning: , já bych byla hrozně vzteklá a neměla bych komu zavolat, jo jo ještě že to s našim autíkem se stát nemůže :slight_smile: Mě se zdá, že má Michalka dobrou váhu a vypadá velice zdravě, že nestrádá. Ta holčina co chodí se mnou plavat tak má holčičku 8 měs. a váží něco přes 7 kg.

Marky - já nejdřív zkusila kuřecí maso asi dva dny po sobě, pak chvilku bez no a pak jsem si toho uvařila víc a už měl maso víckrát za sebou.

Dneska jsme byli na 8 měs. prohlídce, tak dostal včeličku, ale v pohodě. Daneček váží 10,5 kg a měří myslim 79 cm. Už se to zastavilo. Jinak všechno dobrý, doktor do něj šťouchal když seděl, jestli se udrží a držel :slight_smile: Pak ještě jak stojí na nožičkách a taky se divil, že má hodně zoubků. I když teď mi přijde, že ho to docela trápí. Povídal mi, že je lepší dát nurofen, že zabere líp. Já si koupila Babydent, ale ten prý zabere tak na hoďku. Můžu už mu dávat piškoty, mléčné kaše a už nemusim moc mixovat. Já už mu občas šupnu i rohlík, ale s tim mám ještě počkat. No ale on ho moc nejí spíš si s nim hraje.
Tak já jdu najít tu fotku.
16. čer 2008 ve 21:53  • Odpověz
Makyb - taky posíláme hubana k pidinarozeninkám :slight_smile:
16. čer 2008 ve 21:54  • Odpověz
Holky-Michalka děkuje za přáníčka :slight_smile:

Já vím,že Michalka nemá nízkou hmotnost.A mám-li být upřímná,jsem ráda,že tolik nepřibírá.Ale zase kdyby to bylo opačně a měla jsem otesana,tak taky nic nenadělám.Ale přibírat by mělo dítě pořád,nezávisle na tom kolik váží.Do toho půl roku to je šupec a pak se to brzdí.No nám se to zbrzdilo dřív :sweat_smile: Já se uklidňuju tím,že ty veliký děti to tak maj.Jenže mrcha červík pořád hlodá a hlodá :grinning:

Kudrlenko-Daneček je prostě chlap :wink: Ale on spíš vypadá starší než vykrmený :wink: Bude to dlouhán.A kolik teda máte zubisek?

Já jsem nějaká hotová a ty bradavice bolí jako prase,doufám,že to do zítra povolí.Alespoň posledně to tak bylo.A to na to sněžení jsem objednaná ještě jednou.Se to tý kožařce nějak zalíbilo :sweat_smile:
Tak se mějte a dobrou :pensive:
16. čer 2008 ve 22:08  • Odpověz
Kudrlenko-moc Ti to na svatbě slušelo a máš i krásného ženicha.Toho museli zplnoletnit,ne? :grinning: Vypadáš jak zámecká paní a ta únava na Tobě není vidět :slight_smile:
17. čer 2008 v 06:53  • Odpověz
Teda Kudrlenko fakt ti to moc slušelo a malej tam vypadá úžasně. My fotky s KAjdou moc nemáme bo byla protivná a chtěla spinkat..
Makyb posíláme pofoukání na bradavice a hlavně všem marůdkům, já budu mít zase dneska trochu větší fofr. ach jo ty úterky
17. čer 2008 v 07:09  • Odpověz
Ahojky,
Kudrlenko, slušelo ti to a manža je teda fakt mlaďas, se asi nedavno narodil co? :grinning: :grinning:
Daneček je kus chlapa, na to že je od Káji jen o měsíc a půl mi příde oproti ní docela napřed. :slight_smile: Jak vlastně začal sedět? Předcházeli tomu nějaký polohy? Se uplně bojim tady tak blbě ptát aby mně pak nějaký pipky nepomluvili :grinning:
Ten Babydent mam taky a je fakt že když ty zuby zlobí tak se musí dát aspoň třikrát za den. Sem ho akorát Káje taky teď mazala, zase docela skučela a teď na chvíli aspoň usnula.
Maky, taky blahopřejeme Mišce k půl narozkám a přejeme hlavně zdravíčko. :wink:
To sněžení bradavic ti nezávidim, mně je sněžili někdy v 16 letech na chodidle. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Velikost dudlíků mám odpovídající měsícům, právě jsem je v půl roce všechny vyměnila, před tim jsem měla dva aventy a jeden nuk, používala spíš ty aventy a teď má jeden canpol, jeden mam a jeden avent, ten avent mam stejně nejradši, líbí se mi i vzhledově nejvíc.
Jinak na pití sem koupila tu savičku od půl roku a ona s toho zatim moc pít nechce, tak sem jí na to dala klasický dudlík.
Jo máš pravdu že mi vlastně už jedem zeleninu čtvrtý týden, s ovocem sem zatim nezačala, tak uvidim spíš nevim jestli jí ho dávat dopoledne nebo odpoledne.
Kája včera pak už nezvracela, teď jí vařim zase zeleninu, tak jdu něco vytvořit.
:slight_smile:
17. čer 2008 v 11:54  • Odpověz
No tak já dnes začala jablíčko a stálo mě to rozmixovaný prst :angry: Byl to zážitek,už jsem ale v klidu.Mám to tak na tři týdny.Manža má teď paragraf.Dělala jsem to ponorným a chtěla to vyčistit.A nechtíc jsem zavadila o vypínač.Tolik krve jsem neviděla.Mám ho pomydlený teda fest.Ve zprávě mám napsáno,mnohačetná zranění zasahující do podkoží,naštěstí mám v pohodě šlachy.A zůstal mi nehet.Teď to přichází k sobě,tak hekám.Kam se hrabou bradavice,o těch už nevím. :grinning: Jsem zvědavá jak ten prst bude vypadat,ještě že je to ukazovák na levé.Být to na pravé,tak neudělám nic.V čt až půjdu na převaz,tak se zeptám jestli na to není něco gumovýho,protože tohle je fakt děs.Jo a umrtvování,to byl takový trochu porod :stuck_out_tongue_closed_eyes: No jsem kopáč,už nikdy nebudu manipulovat se spotřebičem v elektrice.A chudák Tom,byl toho svědkem.Ze začátku moc netušil a v klidu jedl melouna.Já totiž úlekem ani nezařvala.Až pak viděl tu kaluž krve.Ale nese to statečně,už mi brnká na nervy :grinning:

Michalka děkuje za všechny přáníčka,teď naštěstí spí.

Marky-na hloupý dotazy se tady nehraje,mě to taky zajímá jak Daneček dospěl k sezení atd. :grinning: A ty už mažeš dásně nahoře? Já tam včera nic neviděla,jen mi přijde,že má tu dáseň nějakou větší.
17. čer 2008 ve 14:34  • Odpověz
Makyb :cry: co to vyvádíš ?? To musí bolet jako čert, tak přeju, aby se to hodně hodně brzo zahojilo a ať Ti to pořádně pofoukají. Já radši jablíčko rozvařim a pak rozmačkám, brr když to čtu běhá mi z toho mráz po zádech, já tyhle úrazy nesnášim.

HOlky díky za pochvalu :slight_smile: pak dodám fotek víc, no ženich byl tak akorát ne? nemůže si ještě vyskakovat.

Marky - jak píše Makyb ,na blbý dotazy nehrajem :wink: Nejdřív začal lézt a asi tak po 14 dnech si z toho sednul sám bez pomoci. Párkrát mu ručka sjela, nebo ho neudržela a začal sedět v kočárku s tim, že se držel toho madýlka. Já si pořád myslela, jestli mu nemám třeba pomáhat, ale fakt se to naučil sám.
Taky jsme dělali to, že jsme ho za ručky vytahovali do sedu, ale podle mě to nemělo žádný účinek. A lezení začalo tak, že nejdřív spíš házel takový tlamičky vpřed a odstrkoval se nohama. Včera mi doktor taky povídal, že je jedno kdy dávám zeleninu, kaši nebo ovoce. Ať si to prý zkusíme jak chceme a jak nám to vyhovuje. Klidně v poledne kaši a večer polívčičku.

Teď má zubů 7 venku a další je na obzoru. Chce hrozně prso, myslim si, že ho to při tý bolesti uklidňuje, takže mu zas tolik nebránim, ale jen na pár dní.
17. čer 2008 ve 14:48  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsme byli zase plavčit, ale Andrejka se nějak špatně vyspala a řvala celou dobu - minule se na plavčici smála a dneska jen co jí viděla tak řvala jak protržená když jí měla otočenou od sebe tak to bylo v pohodě. Zítra jedu do Tábora pro občanku a nechat si udělat novej řidičák, mamka má odpolední tak se nabídla, že si Andrejku nechá doma - bude mít premiéru jsem na to zvědavá.

Kudrlenko přidávám se k pochvalám moc Ti to slušelo

Makyb nemáš od včerejška pátek třináctého? Soucítím s Tebou au au, ať se Ti to brzo zahojí a moc to nebolí, ale právě tam je to necitlivější.

Marky slunečník stále nemám, už je objednaný 14dní - včera volala paní z domečku, že je nepřivezli a nemají je ani na skladu a budou až v srpnu. Tak až prej přijdou neoriginál. tak se ozve jestli bych z toho vybrala nějakou barvu. K těm savičkám - mám tu bílou na ní je psáno od 3.m, tak jsem to zkusila, ale moc z toho pít neumí tak máme taky dudlík. Večer mi vyhodila komplet mlíko co vypila, ale šla spát úplně bez problémů.
Marky na blbý dotazy nehrajem.
Mě by zajímalo jak to dělá Makyb s tím masem jak psala, že si ho dá zamrazit do tvořítka na led.
Dudlíky máme odpovídající měsícům, ale Aventy moc nechce máme Nuk a ten docela v pohodě. Teď jsem jí koupila nový aby je neměla ožvejkaný a ty se jí moc nelíbí.
17. čer 2008 v 15:27  • Odpověz
Ahoj holčiny :slight_smile:
...nestíhám...mám jen dotaz....Šmrha dělá kontroly kyčlí středy od kolika??????Chtěla bych tam zítra s Čendou zajet. Díky :wink:
Nakouknu snad večer :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2008 v 15:48  • Odpověz
Teda Maky ty perlíš :confused: :confused: Mně je to teď docela k smíchu ale ty asi trpíš co. :sweat_smile:
17. čer 2008 v 16:03  • Odpověz
Holky ahoj, jdu se na chvíli rozloučit, jdu zabalit počítač do igelitu (původně jsem napsala igelit do počítače :grinning: ) a vyhlížet chlapíky, co nám přijdou měnit okna. Mně už z té práce trefí... Musím běžet, Klárkošek je zas dneska lehce rozvrněnej...

Jen v rychlosti :
Makyb, au, au, foukáááááám.
Kudrlenko, moc Vám to na svatbě slušelo. Daneček je šikovnej chlapík, nám říkala neuroložka, že na lezení máme čas do 9. měsíce... a vy už sedíte, to je něco. Klárka by hrozně chtěla sedět, když jí posadím, tak rozdává úsměvy jak filmová hvězda a hned si montuje nohy, sundává ponožky.. ale sama, to ne, to ani náhodou.
Moni, počkej, za pár týdnů tady o řevu při plavání budu psát já :wink:

Musím, manža se blíží, tak aby nebyla nějaká nervozita, že já sedím u PC :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2008 v 16:18  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.