• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky,
jdu jen nakouknout a rozloučit se zítra vyrážíme hned po ránu jak se Andrejka nají, aby jsme tam dorazili v rozumnou dobu - už teď mám z tý cesty hrůzu.
Tak se tu opatrujte, marodi ať se brzy uzdraví - už se těším až budeme zpátky. Poslední dobou mě to cestování nějak nebaví - jak nemám pohodlí domova tak jsem nesvá. Asi stárnu :wink: .

Pa pa pa
28. čer 2008 ve 20:13  • Odpověz
Marky-přejeme Káje vše nejlepší k dalším měsíčninám :slight_smile: Hlavně zdravíčko a pohodu.

Seri-Tobě taky vše nejlepší k svátku :slight_smile:
30. čer 2008 v 10:24  • Odpověz
Ahojky,
díky za přání. :slight_smile: Tak jak postupujou neštovice? Sem dneska byla s Kájou u doktorky a tam přišla taky ženská že její holka má neštovice. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My byli jen na prohlídce, Kája za měsíc přibrala jen 180 gramů takže nic moc, ale ptala sem se doktorky jestli je ten přírustek v pořádku tak řikala že neni sice moc velký ale že když to dítě prospívá tak je to v pohodě. Doma sem jí pak měřila, tak vyrostla asi o pět cenťáků tak jí to šlo asi spíš do výšky. To teda nevim kde tuhle vzala těch 600 gramů jak sem jí doma vážila. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No dneska jídlo ale děs, neměla sem tu nic připravenýho tak sem jí chtěla dát špenát s bramborem ze skleničky, sem pěkně načnula dvě malý ohřála to, a Kája to vůbec nechtěla, se mi málem pozvacela se jí s toho hrozně zvedal kufr, no ani se jí nedivim ono to fakt bylo hnusný, tak sem to vylila a načnula dvě skleničky rýže s mrkví to mi dřív jedla v pohodě, ale teď to taky nechtěla. Prostě jak si zvykla na to domácí který chutná uplně jinak, tak mi už ty kupovaný příkrmy asi nebude jist. Tak sem do ní dost pracně narvala půl skleničky a vzdala sem to a nakojila jí. Ke sváče se jí udělala jablko s banánem a to se taky zrovna moc nepřetrhla. Včera sem jí udělala třešně s banánem a malinko malinama a předevčírem banán asi se čtyřma malejma jahůdkama a ještě dvěma sušenkama sunarkama všechno sem to rozmixovala a to jí hodně chutnalo. Musim uvařit zase nějakou zeleninu ale nějak se mi do toho nechce. Dneska sem koupila malý lilek, tak ho zkusim taky přidat, snad mi to nehodí na hlavu. :sweat_smile:
Zítra jdu dopoledne ke kadeřnici, tak se těšim že zas budu mít chvíli lepší účes. Manža bude doma, tak sem řikala že by jsme se mohli zajet podivat do Tábora, tak uvidim jestli ho už konečně donutim aby si koupil nějaký oblečení.
Jo Seri jak si se ptala na tu okurku, tak to sem nevěděla jak jí udělat, tak sem prostě jí nakrájela na kostičky a přelila vařící vodou a ještě nechala přejít varem a pak sem jí prostě přidala k těm uvařeným bramborám a květáku a vše dohromady rozmixovala.
Jinak Seri, k dnešnímu svátku přeji vše nejlepší hlavně zdravíčko a spokojenost.
Moni, nám dala doktorka naušničky až 14 dní po prvnim očkování, dřív nechtěla. Ale někteří doktoři je dávaji klidně dřív.
30. čer 2008 v 18:35  • Odpověz
Jo a musim se pochlubit co si Kája k těm pidi narozkám nadělila, další dva zoubky. Vylezli jí obě horní jedničky, tak už máme čtyři. :slight_smile: Sice si to dneska zase dost protrpěla, ale aspoň že už jsou venku, snad bude mít zase na chvilku klid než se začnou klubat další :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2008 v 19:52  • Odpověz
Dobré ráno, :slight_smile:
tý jo Marky,tak to už jste teda zubáči.No nám teď ještě do toho kdyby přišly zuby,tak se zvencnu :rolling_eyes:
Michalka je chuděra osypaná,naštěstí v obličeji to jde.Ale má to na zádech,v plence,na hrudníku,ve vláskách :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už se zdá,že jí budou zasychat.Máme dithiaden na svědění.Je celkově unavenější a protivnější.Takže chováme,nosíme.Doufám,že jí to nezůstane :stuck_out_tongue_closed_eyes: V druhé půlce noci se točí na břicho a čučí na mě,já chodím otáčet :grinning: Na dnešek jsem 3krát kojlla,jinak kojím 2krát.No snad ty prvnínejhorší dny máme za sebou.teď budou pařáky,tak to stejně není na pobyt venku.Sice si ty neštovice mohla vybrat dýl,ale zase to budu mít u obou dětí za sebou.
Já jdu ke kadeřnici ve středu :sweat_smile: Manža bude krmit a uspávat.Tak jsem zvědavá.Ale včera jsem byla na převazu a malá nechtěla usnout a nakonec jí taťka přemluvil.Už mám venku všechny stehy,posledně mi je vyndal jen ob jeden.A už to mám jen přelepený a za dva dny můžu koupat v řepíku.Sice to mám citlivý,ale je to mnuhem lepší.
Já tuhle Michalace vzala na návštěvu kupovanou skleničku s kuřecím masem.Sice to snědla,ale ty kupovaný tak nějak smrdí.Přijde mi to jak konzervy.Já se chystám vařit dnes,dochází zásoby.Posledně jsem přidala i tu rýži a bylo to takový hustší,takže to nebylo úpně řídký a taky to dlabala.
Teda to jste hodně povyrostly.A doktorka Ti jí neměří? A taky máte na zuby fluor?Já jí ho dávám s jídlem.Ale nadrtit ty pidi pilulky na půlky,to je teda umění. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A jogurt už můžeš dávat? A kolik Ti tak vypije té vody přes den? Já dnes prvně po ovoci zkusím nekojit.Sní toho dost,ale ještě jsem jí kojila,aby měla přírůstky :sweat_smile: My máme sice jít na kontrolu až v osmi měsících.Ale kvůli tomu,že míň přibrala,tak můžem v sedmi.Tak tam naklušu ať mi jí převáží.Máme v příbuzenstvu tříměsíčního klučíka a poslouchám,že tu holku brzy dožene :angry: Ať se jdou bodnout.Si myslí,že asi chci mít zápasníka sumo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak ať jsi u kadeřnice spokojená.Já se taky těším.Hlavně,že si tam odpočinu.Mám to ráda,když se mi někdo hrabe ve vlasech. :dizzy_face:
Včera mi manža přivezl z Baumaxu datlovou palmu,tak už stojí u vchodu :wink: Taková malá náplast na mojí momentální depku :sunglasses: Hlavně,aby mi nechcípla :grinning:
1. črc 2008 v 06:47  • Odpověz
Holky děkuju za přáníčka, včera jsme si načali lahvinku vína, udělali obložený talíř a to byla naše oslava. Bylo to dobrý až na konec, kdy jsme se pohádali, takže to mi to celý zkazilo. A přitom to bylo kvůli úplný blbosti. No ale dostala jsem moc pěknou kytičku :slight_smile:

Holky já bych taky potřebovala zase ke kadeřnici, mám vlasy fakt šílený, teď už mi asi měsíc padají. Mam kapsličky panthenol, ale to mi vůbec nezabírá. Makyb ty jsi tu jednou psala o nějaký vodičce na ty vlasy, že jo? Jo a mně už od těhu vůbec nedrží žádný účes, je to šílený, hned mám zpliha, mohla bych si denně mýt hlavu :angry:. A moje pleť, to jsem pořád jak puberťačka, minulý týden jsem byla na gyndě pro HA, tak doufám, že se mi po ní trošku zlepší.

No a taky jsem nakoupila dopředu nějaký zásoby skleniček v DM, holky a vy je ohříváte ve vodní lázni nebo v mikrovlnce?
1. črc 2008 v 09:45  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak se jdu taky ukázat, že žijeme :grinning:
Předem se omlouvám, že nebudu dočítat, jukla jsem letem jen na včerejšek :wink:
Seti: dodatečně vše nej k svátku, Káje k 7.měsíčninám a dalším zubákům :wink:
Makyb.Tak Michalka ty neštovice fakt chytla, jsem si fakt myslela, že je je nebude mít. Tak ať to máte brzy za sebou.

Nám se dovolená moc vyvedla, samozřejmě velkou zásluhu na tom mělo to super počásko. Na Šumavě bylo fakt nádherně, ani se mi nechtělo domů. Měli jsme pronajatou celou chajdu v Železné Rudě, nakonec jsme byli 4 rodiny, jedni známí nejeli. 8 dospělích a 7 dětí...to bylo čóro :grinning: Věkově byli děti:4 roky, dovjčata 2,5, 2, 1,5 roku, 8 měsíců a Čenda 9 měsíců :slight_smile: My jsme byli teda jediný, kdo neměl vozík za kolo (jsem počítala s těma známýma, co nakonec nejeli, že ho mít taky nebudou), ale i tak se to dalo. jsme se s manžou střídali,jeden jel na kole a druhej tdojel do smluveného místa autem a tam popošel prochajdou s kočárem za ostatníma na obídek. Nejvíc jsme ujeli 50 km, kloubouk dolu před klukama, co táhli ty vozíky s dvěma dětma :stuck_out_tongue_closed_eyes: Převážně jsme jezdili na německé straně. jeden jen jsme jeli autama do nedalekého aqucentra, jmenuje se to tam Lamm a bylo to tam super.Bazény jsou vevnitř i venku. A hlavně super ceny -6.5 eura na dospělého, děti do 6 let zdarma, jídlo se dam dalo pořídit za 4 eura, jsem byla mile překvapena. jeto super, že už si v cizině nemusíme připadat jak žebráci :wink:

Vraceli jsme se v sobotu a večer jsme byli pozvaní narozky, bydlí od nás asi 150 m. Čenda asi vyxítil, že by jsme chtěli někam jít, tak ne a ne usnout, tak jsme to v půl deváté vdali,naložili ho do kočárku a jel pařit s náma :grinning: Usnul v půl desété a v 1 jsme šli se řvoucím děckem domu...sociálku na nás :grinning: :grinning: :grinning:

Čenda se pěkně rozjel, je to pěkný neposedný šídlo.Krásně už si sedá sám a ke všemu se staví. Už máme pár modřin a jednu bouli :sweat_smile: Ani nevím, kdy k ní přišel, on moc neřve, když spadne :confused: Postýlka šla hned na nejnižší polohu po příjezdu, kolotoč a monitor dechu do krabice :sweat_smile: A děsně se rozkecal, to je pořád áďa, báďa, jája, jéje, hele. A taky když mu něco vezmu, tak začne natahovat nebo řvát, když řeknu důrazně ne, že něco nesmí, tak taky hned pysk a bekot. Už to fakt není žádné malé mímo.

jsem měla po 10 ndech počítačovej absťák, tak jsem hned včera zabrousila večer na MMb a objednala Čendovi věciskoro za litr :astonished:

Jinak příští víkend odjíždíme na 14 dní na ten letní tábor, včera jsem kupovala látky a musíme s manžou spíchnout kostýmy, letos hrajeme Egypt. Takže tento týden peru a likviduji prádlo z dovči a příští týden začnu zase balit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale hlavně, že se pořád něco děje, aspoň se nestíhám nudit :slight_smile:

Tak a už končím, nebo Vás z toho dočítání klepně :grinning:

Jo ještě pro Seri: s tím padáním vlasů...mě padali od 3-6 měsíce, nejhorší to bylo fakt ten 1,5 měsíce. moc s tím nenaděláš, můžou za to hormony, padají vlasy, co měli vypadnout v těhu. Ta vodička se jmenuje CAPILAN - vlasový aktivátor, není to ani tak na vypadávání, ale že by jsi tím měla urychlit růst nových vlasů. Stojí do 100 kč, koupíš ho v lékárně. Já si ještě kupovala v drogérkce výživné ampulky ARVIT od DIXy, je jich tam tuším 6 a stojí asi 60 kč, to mě přišlo, že trošku zabíralo a nebo obyč Lopuchovou vodu, ta je proti vypadávání :wink:

A už fakt končím :grinning: Až se Čenda vzbudí, tak razíme ven s jednou kamarádkou, co má dvojčátka :wink:
1. črc 2008 ve 13:03  • Odpověz
Niki dík za radu, musim si zítra něco koupit. Koukám, že se fakt nenudíte, počasí vám vyšlo pěkný, tak jste si alespoň užili. Taky bych někam takhle vyrazila s nějakou rodinou s dětma, ale bohužel z našich kamarádů, který už mají rodiny, jsou všechno takový domácí pecky, že opravdu není s kým. Holt si musíme vystačit sami :slight_smile:
Čenda je teda šikulka, to ti třeba za pár týdnů začne chodit, jedný známý začala holčička už v 10 měsících, tak si taky užívá.
Jo jak jsem jednou psala, že jezdíme na chatu ke kámošce, tak je to na Červený nad Vltavou a zrovna tam teď nedávno našli v sudu nějakou mrtvou ženskou, no děs, člověk aby se fakt bál :unamused:
1. črc 2008 ve 14:03  • Odpověz
Niky-tak to je super,že jste si to užili :slight_smile: Počasí jste taky měli bájo a pomalu aby jsi balila na další dovču.Tak já se zatím nenudím,ale teď jak jsem s malou zavřená doma a nesmíme mezi lidi,tak teda nic moc. :confounded: No já teda taky s těma neštovkama u Mišky vůbec nepočítala.Jak už to bylo 14dní po,tak jsem se radovala,no předčasně :unamused:

Seri-Niky už Ti k vlasům vše napsala.Fakt toho s tím moc nenaděláš,nezbývá než čekat.V jednu chvíli to padání teda bylo brutální,ale nemyslím si,že je to teď vidět.Spíš kouty jsem myslela,že budu mít :sweat_smile: a tam už mám nový vlasy,sice kraťounký,ale hlavně,že narostly.Já měla ještě od kaderřnice šampon Plantur 39,sice stál skoro 300Kč,ale nelituju toho.Celkově mi to myslím pomohlo.Je to šampon pro ženy v přechodu :grinning: ,protože tam taky dělají neplechu hormony.A hlavně,ty nový vlasy rostou už pevný a né takový to chmíří.A na to je právě i ten Capilan.Sice mi ještě trochu padají,ale míň a míň.Každý den klepu kobereček v koupelně do vany a protože mám tmavý vlasy,tak je to vidět.A vlasy mi taky nedržely,děs.Jak jsem chtěla mezi lidi/skoro pořád/,tak jsem si musela mýt hlavu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale já jsem na to docela zvyklá,protože je mám jemný,takže mám brzy pliha.A když si ještě doma zašlapu na orbitreku,tak jsem splavená jak myš,takže meju hlavu pořád.Ale je jasný,že ty kratší rychleji uschnou.S těma dlouhýma je to složitější.
Jinak mě se teď děsně líbí ta podkova vzadu.Ale nevím proč,já když mám holý krk,tak si přijdu nahá a ještě vyšší :grinning: Takže zatím do ní nepůjdu,ale časem bych chtěla.
A to ještě nevíš,že tu ženskou v tom sudu zabil doktor z Tábora a bydlel dřív v Jistebnici.Bráchy tchán ho i znal.Normální chlap a milenka mu zmagořila mozek či co :rolling_eyes:
A my jsme v sobotu navečer šli na procházku,potkali jsme souseda,tak v klidu povídáme.A tam je hned vedle les .Ty lesy tady většinou mají své majitele,kteří se o ně starají.Teď zrovna tady je hodně nasázených nových stromků.A do těch lesů se sem jezdí prohánět různí blbci na těch pidi motorkách,čtyřkolkách atd.Takže je jasný,že majitele to štve :angry: No a zrovna jak tam kecáme,tak z lesa vyjeli frajeři na těch pidi motorkách.Soused k nim šel,toho jednoho přibrzdil,chytl ho za rameno a říká mu,tak tady počkej.Podotýkám,že se k nim choval slušně a bez agrese.Ten další když dojel,flákl s motorkou,sousedovi dala pěstí a kanadama do něj začel kopat na zemi.Manža se k nim rozeběhl,tak on vystartoval i na něj,manža mu nastavil nohu.Ale i tak schytl kopanec kanadou a má fialový prsty u nohy :angry: Já když to viděla,tak jsem začala na ně řvát taky,protože ty blbci dělali jak kreténi.jako být tam soused sám,tak by dostal slušnou nakládačku.Soused zavolal policajty a oni stejně ujeli.Ty jejich mašinky stejně nemají spzetky a na palicích helmy.Ale toho jednoho jsme poznali,jenže je nám to k prdu.Policajti nám vysvětlovali,že s jejich pravomocema toho moc nezmůžou.Na rovinu nám řekl,ža až by teprve měl soused kudlu v zádech,tak něco zmůžou.A teď po nějaké nové úpravě zákona je to ještě horší.Hlavně,že pozemky kolem spravují vojáci a když jsme jim dřív volali třeba kvůli černé skládce a tak,tak nikdy neměli k dispozici auto.Prostě na to kašlou.A to tady těch individuí je plno,protože se tudy táhnou k řece.Takže já nevylejzám bez mobilu.A to bydlíme na vesnici,minulý týden tady kradli zase sousedovi v bazaru. :angry: Dnes je to o hubu všude. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. črc 2008 ve 14:53  • Odpověz
Jo a ještě jsem chtěla,jak jsi tady Niky psala,že už máte nejnižší polohu postýlky,kdy jste dávali tu prostřední?
Marky vy máte pořád nejvyšší? Jsem z druhým děckem nějak mimo :grinning: No ještě tak třetí a čtvrtý a budu to snad mít v malíku :sweat_smile:
1. črc 2008 v 15:04  • Odpověz
Tak jsem si na odpolední procházce nasbírala první letošní borůvky, už jsme měli koktejlek, Čenda je bude mít zítra do jogurtu, zkusila jsem mu jich dát pár rozmačkaných do pusinky a tvářil se na to, že jako jo.

makyb:na prostřední polohu jsme jí dávali v 8. měsících, když si začal klekat a sedat a drápat se na věci....neboj to poznáš sama, kdy přijde ten okamžik, kdy ti přijde, že už to není bezpečné :wink:

Jo a zapomněla jsem napsat, že asi končíme s kojením. Čenda přes den prso odmítá, v noci a ráno s ním sice nepohrdne, ale asi mám už málo mlíka, pač ještě ráno po prsu vytahne klidně 150 ml Nutroše. Trošku mě to zaskočilo, nějak jsem si myslela, že nám to do roka vydrží, ale možná je to lepší, že se začal takto odstavovat sám, než aby byl na prsu závislák a v roce by to byl třeba boj ho odvyknout. Uvidíme, ale už jsem se s tím tak nějak smířila. A už taky trošku zvažuji odvykat ho od dudlíku,přestala jsem ho brát do kočárku a je to v pohodě, takže nám zůstal jen do postýlky.

Zítra jedeme na celý den do Prahy, tak jdu chrupkat.Papa a zítra se neuvařte ve vlastní šťávě, hlásí jasno 30°C :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. črc 2008 ve 23:09  • Odpověz
Ahojky,
tak nás zoubky zatim stále trápí, dneska zase od rána skučí, tak snad jí nepolezou další, docela ráda bych si na pár týdnů od nich dala oraz :unamused: Teď sem jí strčila do postýlky jestli třeba na chvíli neusne, je vzhůru docela brzo od rána.
Myslela sem že máme jen dvě polohy na postýlce a teď sem zjistila že máme taky tři. My zatim máme tu nejvyšší, zatim se po ní šplhá jen nohama, až začne i rukama a začne si klekat tak jí asi dám do tý prostřední.
Včera jsem byla dopoledne u tý kadeřnice, tak Káju hlídala švagrová, protože manža u nich opravoval bojler. Mám to zase nějak víc zkrácený, ale ani mi to nevadí, spíš vždycky šílim z toho jak mi to vyfouká to helmy. :sweat_smile: Po obědě jsme pak jeli do toho Tábora, prošli jsme celýho Dvořáka, byli jsme tam asi tři hodiny a měli jsme toho docela dost. Ale dobrý, manža měl trpělivost, vyzkoušel si kolikery kraťasy, ale žádný mu furt neseděli, nakonec teda jedny koupil. Koupil si taky tričko a plavky tak aspoň něco. No za to já sem si koupila kalhoty, kraťasy, triko s dlouhym rukávem a kraťásky na doma. Možná kdybych si místo těch kapsáčů kalhot i kraťasů koupila nějaká šatky nebo sukni udělala bych líp, ale já sem prostě spíš na ten styl kapsáčů. Taky jsme navštívili hračkářství a maji tam ve druhym patře docela dobrý hačkářství, jsou tam dvě vedle sebe a v tom jednom maji docela velký výběr, hlavně tam maji i hračky od Fisher Price. Tak jsme Káje něco koupili. Taky sem chtěla něco nafukovacího do bazénu abych jí na tom mohla třeba vozit, jenže je to všechno spíš až od jednoho roku.
Takže nákupy dopadli docela dobře, sice jsme byli docela utahaný, ale nezhádali jsme se tak to byl úspěch :grinning: Kája byla taky hodná, v jednom obchůdku na ní jedna starší prodavačka mluvila a Kája jí odpověděla prděnim :grinning:

maky, doktorka Káju měří jen když je to ta hrazená prohlídka, tohle byla mimo plán tak jí jen zvážili. Až pudeme za měsíc tak to jí i změří.
Na zoubky fluor nemáme, nikdo mi ho neporadil. To se kupujou nějaký tablety v lékárně? Já včera koupila v DM Káje pidi kartáček na zuby, tak sem jí je večer už trochu pročistila, jen vodou.
Jestli můžu dávat jogurt to nevim o tom jsme se nebavili. Ale včera jsme jí dala přesnídávku jablko s jogurtem od Hamánka, akorát mně docela zarazilo že v tom byl cukr, což mi nepříde moc dobrý.
Jinak tý vody mi přes den moc nevypije, teď sem jí dávala čaj jablečný s meduňkou a je to jak kdy, někdy vypije míň a někdy víc, ale je to tak maximálně půlka tý 125 ml flašky.
Hele to s tim že nás někdo s váhou dožene slíchám taky často. Oni si prostě myslí že když ze začátku rychle příbíraji že to tak bude furt, prostě v určitym měsíci se to dítě trochu zastaví, jinak by jsme měli otesánky. A taky nejde srovnávat kluky s holkama. Mně to ale vždycky taky nakrkne, jak sem byla minulý týden u tý Zuzky s Tomáškem, tak ten je vlastně o tři měsíce mladší než Kája a když sem pak posílala kámoškám fotky jak jsou vedle sebe, tak si taky neodpustili že už je skoro větší než Kája a bla bla bla. :angry:
Seri, zeleninu ohřívám ve vodní lázni, mysim že to doporučujou že to je lepší než v mikrovlnce
Na vlasy je to ten Capillan, koupila sem si ho taky, ale pomazala sem si to tim asi jen třikrát, mně ani nepřišlo že by mi nějak víc padali, ale včera mi kadeřnice řikala že mi všude rostou nový vlasy. Ale že prý jich mam hodně tak proto sem to asi ani nepostřehla. Sice jich mam hodně ale jemný takže mi na nich taky nic nedrží, splih to jistí.
:slight_smile: Ksicht mam ted´taky na prd, vypadá to že to asi zase brzo dostanu, po 2,5 měsících. Příznaky už mam několik týdnů a furt nic. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Niky, tak to je fajn že jste si dovolenou takhle užili. A hned Čenda udělal takový pokroky, asi mu ten Šumavský vzduch prospívá. Stejně je to sranda co toho ty děti za ten rok života stihnou. Už se těšim co nás tenhle měsíc čeká za novinky.

Musim končit, Kája se asi probudila a za dvě hoďky jedeme s tchýni a švagrovou k našim na třešně, tak odpol asi budu zavařovat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2008 v 11:02  • Odpověz
Ahojky maminy :slight_smile:

tak dnes být venku,tak se fakt upeču.Stačilo mi,když jsem byla u té kadeřnice.Mám to taky pěkně pokrácený,ale já jsem to tak na léto chtěla.A taky mi bylo nahlášeno,že už mi všude rostou nový vlásky :dizzy_face: Michalce jsem koupila ještě garderobu a sobě tričko.Když jsem přijela,tak malá ještě spala,to měl taťka dobrý hlídání,ale krmil a dával spát,tak nějaké zásluhy má :grinning: Zkoušel prý usnout taky,ale na potvoru ne a ne :sweat_smile: Dobře mu tak,měl vařit,žehlit nebo tak něco :sunglasses:
Michalka už má neštovice skoro zaschlý,dnes bylo i vidět,že má o co lepší náladu.Teď zkouší usnout a já jí chodím neustále rovnat,cestuje tam a dělá,že spát se nebude :sunglasses:

Marky-tak strávit 3 hodiny u Dvořáka,to máte výdrž a divím se,že jste to zvládli bez hádky :grinning: I když u nás je už při nákupech spouštecí element Tom.Já jsem despotická matka a tatínek je ňunanej.A pak už to jede :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Fluor na zuby je tuším na předpis,napsala mi ho mudra.Vedou se o tom diskuse jestli je to nutný /jako u všeho/ a já jsem teda pro.Mě mudra řekla jogurt začít v sedmi měsících,tak máme ještě čas.Jájsem nějak mimo z toho jak odbourávám to kojení.Přes den kojím 3krát a jak to snižuji,tak mám i míň mlíka :confounded: Ale ona se na jídlo těší a prso má jako hračku,tahá mi za to,že mám pocit,jestli s tím nechce utect.Ještě že už existují kvalitní podprdy,budu je potřebovat :grinning: Chci vydržet kojit co to půjde,když už jsem se s tím tak napeklovala.

Niky-ještě nějakou chvíli budeš kojit a do roka Ti moc nezbývá.chápu,že je Ti z toho třeba smutno,ale fakt je lepší,když se odstaví sám.Minulý týden mi spolužačka vyprávěla jak odstavovala dvouletého klučíka a byl to teda mazec.Já u Toma v roce měla jen rano kojení a jednou se vzbudil a nechtěl.Vůbec jsem to nečekala,tak jsem ho už nenutila. A u malý to s tím kojením vidím taky všelijak,hlavně s množstvím mléka
2. črc 2008 ve 14:53  • Odpověz
Hergot, já to neměla dopsaný a omylem jsem to odklikla :angry: teď nevím,co jsem chtěla napsat :sweat_smile:

Jo ohřívání v mikrovlnce-u Toma jsem byla poctivá a ohřívala jsem ve vodní lázni.Teď na to jaksi prdím.Vůbec bych řekla,že dost věcí řeším čím dál tím míň.A světe div se,je mi líp :slight_smile: Nemyslím teda,že bych dítěti prala knedlíky a segedín :grinning:

Marky-hodně přesnídávek je doslazených.Čím meší podíl ovoce,tím víc cukru.Takže já se snažím dávat spíš čerstvý ovoce a pak už na ty přesnídávky nějak nekoukám. Tedy koukám,ale říkám si,že se to nepos.....
A porovnávání váhy je fakt debilovina.A ještě víc mě vytáčí,když Michalka kníkne a příbuzný hned,že se jí chce spát.A já na to,že si povídá.Prostě pasivní spavé dítě se rovná hodné dítě.Já to hodné dítě nemám a o tom prvním ani nemluvím.Nevím jak to zařídit,aby mi půlroční dítě pořád spalo.Hlavně chudák holka,co by asi měla ze života :stuck_out_tongue_closed_eyes: Naštěstí jsem už otupěla,ale u Toma jsem byla hned nastartovaná.Právě proto,že to nebylo to hodné spavé dítě a do dnes ho mám tendenci bránit.Je živej až skoro zlobivej,ale ti příbuzní,co mají jen ty hodný miminka o tom ví ještě kulový.A hlavně je můj,takže je po všech stránkách ideální :grinning: Tím se samozřejmě nepasuji do role chytré maminy,když už mám druhé dítě.Ba právě naopak,mám pocit,že pořád je co se učit.Ale přemoudřelý rodiče měsíčních dětí mě dostávají :angry:

Tak od zítra je ze mě slaměná vdova :frowning2: Manža jede na to Slovensko.Nejvíc mě štve,že budem zavřený doma.Sice už malá není infekční,ale nesmí na slunce.Alespoň,že na zahradě máme odpol. stín.A hlásí ochlazení,tak uvidíme.Ono to uteče,ale já jsem asi závislák nebo co.A už teď depkuju z prázdnoty. :unamused:
2. črc 2008 v 15:12  • Odpověz
Tak jsem Káje založila další galerii na stránkách a vložila jsem fotky z dnešního koupání. Koupali jsme se až navečer po pátý hodině a voda byla jak kafíčko, nádhera. Kája už nebyla zatnutá jako po prvé, ale pěkně koupala nožičkama a chtěla snad plavat, bylo to moc hezký :slight_smile: A taky sem dnes vyfotila jak si k obědu přikusovala palec u nožičky. :slight_smile:
http://www.viky.estranky.cz/fotoalbum/karolinka/7-9-mesicu

Tak třešně nakonec nezavařuju, ale zavaří je tchýně. Dojeli jsme k našim, táta už měl pro nás připravený natrhaný dvě bedýnky, tak jsme byli docela rádi že nemusíme lést po stromě. Zatim nám po každý zavařovala tchýně a letos sem řikala že už taky něco zkusim zavařit, no jenže nakonec se mi k tomu vůbec nechtělo, Kája zas měla docela kňourací takže představa že tu budu do noci zavařovat, mně s tý aktivity rychle vyhnala. Kája teď chodí spát dřív, dneska usnula už v sedm takže taky už dřív od rána je vzhůru a to mi zrovna moc nesvědčí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Maky, tak to tě chápu že už dopředu depkuješ z prázdnoty, no taky mně to čeká, vlastně už za 15 dní zase manža pojede s klukama na dovču na motorkách a myslim že asi taky na Slovensko. Ono když vypadne na nějaký den tak to ještě jde, ale pak na týden a dýl to už je dost dlouhý a mně pak dělá hrozně problém ho zase přijmout že je zpátky, najednou mi tu prostě chvíli vadí.
Ten jogurt asi začnu dávat až začnu dávat tu dopolední přesnídávku, mam v tom teď nějaký hokej že ani nevim kdy s tim začít. Taky ještě furt nedávám ty kaše na noc, to taky nevim kdy s nima začít. To je furt sraního s tim, zase když člověk kojí tak aspoň něco ušetří. :slight_smile: No ale do dvou let teda kojit nehodlám, vidim to tak do roka, si právě myslim že čim dýl člověk kojí že to odstavení je pak horší, že ty děti jsou pak už trochu závisláci a furt to hledaji. Nejsem žádný odborník ale co tak občas slyšim tak s toho to dedukuju.
No Maky s těma příbuznýma je fakt kříž, koukám že máme podobný zážitky s tim kníknutim nebo podobně, prostě hned se jí chce spát, by nejradši aby prospala třičtvrtě dne. Mně zas vytáčí když si Kája třeba dá prsty do pusy a oni hned že má hlad, to sem taky docela nastartovaná. A s tim že jí je zima a hned jí přikrejvaji s toho fakt už teču. Přitom zrovna teď v Betynce psali jak dětem hrozí v kočárech že se upečou, hlavně pak z navlíkání jsou i potničky apod. Káje se teď udělali potničky v záhybech ze zadu na nohách a vzadu na krku, doktorka řikala že jí to mam mazat Bepanthenem ale příde mi že to vůbec nepomáhá.
2. črc 2008 ve 20:39  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem si konečně našla čas na počítač a hlavně na Vás. Úplně se stydím. Minule jsem náhodou napsala šílenej román a on se mi neodeslal, samozřejmě CTRL+V nepoužito... No co Vám budu povídat, tak mně to vytočilo (fakt jsem toho napísala hodně!!!), že jsem neměla náladu na psaní několik dalších dní :stuck_out_tongue_closed_eyes: . My jsme pořád někde v luftě nebo stále doklízím následky řádění dělníků (u tchánovců mi to jde nějak pomalu, nadšení z práce žádné... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), zahradničím, apod. Už se těším, až vypadneme, doufám, že si odpočinu.

U nás celkem nic nového, Klárka nějak teď nic nového nedělá, stále jsme ve fázi snažení o lezení a ječení. Ba ne, už se uplazí tak metr :slight_smile: . Dneska jsem byli v Budějkách na cvičení, měla jsem strach, protože byla rozespaná, ale kupodivu to zvládla líp než doma a dokonce vydržela docela dlouho na kolínkách, když jí je tam sestřička napolohovala... Byl to fajn den, my si pak vždycky s manželem zajdem na obídek, na nákupy. Dneska si udělal radost hlavně manžel, když jsem se k němu nastěhovala, jeho skříň zela prázdnotou a teď jí má pěkně narvanou a ani se nakupování kupodivu nebrání :wink: . Všude jsou výprodeje, tak jsem už koupila nějaké oblečení jako vánoční dárky, pak vždycky v prosinci lítám jak fretka.

Makyb, já taky pořád v noci vstávám Klárku otáčet, má i problémy s usínáním. Dřív jsem jí položila do postýlky, pustila kolotoč a za pár minut spala. Teď se ještě 50x otočí na břicho a jak je ospalá, tak ječí. V noci to samé. Doufám, že jí to zas přejde, už to trvá tak 3 týdny. Jinak posíláme pohlazení pro chudinku Mišku, puntíky jí teda nezávidíme. Ale jak říkáš, aspoň to budete mít odbyté. Fotka prstu byla docela brutální, v tom minulém příspěvku jsem Ti psala, že bys jí měla nazvat třeba : Začínáme s domácími příkrmy, aby Ti jí admini nesmázli :grinning: . No, to bylo trocha černého humoru...v tom jsem dobrá :grinning: , doufám, že ses neurazila.

Porovnávání váhy mně taky štve, v našem případě jsou ty rozdíly fakt markantní. A taky samozřejmě všiichni porovnávají co které dítě v kterém měsíci dělá... na to začínám být alergická. Musím říct, že i holky, které mají stejně nedonošené děti, mají tendenci přehánět. Jedna mi napíše, že její dítě už leze, já tam přijedu a dítě dělá to samé,c o Klárka, ryje nosem v dece a má vystrčenou prdelku. Já doma depresím, ale už jsem zjistila, že si to musím dojet zkontrolovat na vlastní oči, než upadnu do depky :grinning: .´No, příkladů mám víc, ale nebudu se v tom pitvat, zbytečně bych se vytočila. I když zrovna dneska nám na rehábce dali týden na to, aby se Klárka naučila otáčet i na druhou stranu, dělá to pořád jen na jednu, ale zato s frekvencí 6x za minutu :wink: . Holky, otáčeli se Vám děti rovnoměrně na obě strany? Já si myslím, že i to dítě ví, jestli je levák nebo pravák a tu stranu má šikovnější a preferuje jí.... Po cvičení jsme jeli ke kamarádce, má kloučka stejně starého, je narozen o 3 týdny dřív, takže teoreticky je o 2 měsíce starší než Klárka - a nedělá nic. Otočí se párkrát za den - na jednu stranu, lézt se nesnaží vůbec. Ale je v pořádku, je jen líný, má na to čas, je totiž donošený, takže se automaticky předpokládá, že je vše OK. To jsem se zas rozohnila :sunglasses:

Ještě k tomu pití, neptal jste se někdo doktorky, kolik mají prckové vypít? Klárka když je pod mrakem, tak nechce píít vůbec, vypije třeba jen 50 ml za den, někdy ani to ne. Ale ve vedrech teda pije, dneska asi 220 ml šťávy s vodou. Samotnou vodu nechce a šťáv jsme vyzkoušeli nepočítaně, než se rozhodla, která jí chutná. Ředím jí vodou ty Hippky, dávám 3 díly vody a 1 díl šťávy a je ochotná to vypít. Dneska jsem v Budějkách byla v obchodě se zdravou výživou, teda tam mají věci, nechala bych tam majlant. Koupila jsem Klárce na chroustání takové ty dlouhé rýžové a kukuřičné křupky, jí to hrozně baví. Sice je jak prasátko, ono se to rozmočí a pěkně se to pak patlá, ale je spokojená a zabaví se tím. Já když čtu, co všechno už dětem dáváte, tak si říkám, jak jí, chudáčka, šidím. Já jsem těžký alergik, mimo jiné i na potraviny a mléko, tak se bojím jí něco dát. Dáváme jen nemléčnou kaši, s jogurty má minimálně do roka smůlu, mám strach kvůli bílkovině kravského mléka. Sušenky nedávám, obsahují lepek, jahody taky ne - alergen, chudák dítě :unamused:

Marky, já příkrmy ohřívám v mikrovlnce, nic jsem o tom špatného nečetla. Pouze o mléce, tam to chápu, to jsem přihřívala ve vodní lázni. Docela Ti a Makyb závidím, jak holky papaj to domácí jídlo, ta moje potvůrka to nechce, musím jí šidit aspoň půl na půl s kupovaným. Ovoce doma vůbec, je to asi kyselé, ale přitom kupuju jen nepřislazované přesnídávky (nechutně drahé!!!), tak by to mělo být podobné.

Seri, dodatečně gratuluju k svátku, přeju hlavně hodně zdraví a pohody a ať Ti Mareček dělá jen radost.
Co se týče vlasů - vítej v klubu. 3 měsíce po porodu jako když utne, konec pěkných vlasů, začaly padat, začaly se ZASE mastit (proč, sakra, když já byla s těma, co jsem měla v těhotenství, fakt spokojená). Už to bohužel tak zůstalo, akorát nepadaj, zato mi je rve Klárka ve velkým :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Mně doktor říkal, že to zas přejde, že mám být trpělivá (jemu se to lehce řekne, když má na hlavě bujnou kštici). Nevím, jestli na to něco zabere, je to hormonální věc, jak už tu někdo psal.

Nikitko, vítej zpátky, i když jen na chvilku. Počasí Vám tedy vyšlo krásně, aspoň jste si to užili. Co Čenda a jeho alergie, zvládl to dobře? Já myslím, že čerstvý vzduch mu musel dělat dobře. Já tedy na horách nikdy žádnou alergií netrpím, i když je všude kolem trávy spousta. Zato doma si užívám. 10 let mně pouze jeden týden v roce svědily oči a tenhle rok už jsem posmrkala nejmín 100 000 kapesníků, pšíkám téměř nepřetržitě, stahuje se mi krk, svědí mně v něm, šimrá v nose... dneska jsem vyměkla a šátrala doma nějaký starý léky na alergii. Vzala jsem si Xyzal 2 roky prošlý a je mi bááááječně :wink: . Gratuluju k rozmluvení se, možná to bude tím, jak byl Čenda hodně mezi staršími dětmi, ne? Prckové se chtějí zapojit, tak se víc snaží :slight_smile:

Nebyla jste některá o víkeńdu v Táboře na akcích? My jsme vyrazili přes den s manželem, sice to byla samá Keramička a heligonkáři, ale klobásy voněly a pivo teklo proudem, na náměstí se hrál rock, pop i blues, potkala jsem spoustu známých, bylo to fajn. A večer jsme s kamarádkou nechaly děti tatínkům a vyrazily na ohňostroj, to byl relax. Moc jsem si to užila.

A teď jdu žehlit, tak pa!
2. črc 2008 ve 21:15  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj děvčátka, už jsem zase trochu zpět :slight_smile:

Čtu jak je to s koncem kojení, no a já z toho mám docela strach. On je totiž Daneček na prsu závislák, a to doslova, docela z toho mám hrůzu. Bojim se, že to lehce nepude. Teď už se v noci budí, jen kvůli tomu a přes den se na mě sápe. Já si ho dám třeba na břicho a on si ho najde sám, položí hlavu a pije :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak nevim jak z toho ven.
Daneček pije hodně vodu, řekla bych tak 100 ml za den a doktor řikal, že třeba 150 nebo 200 je už hodně, když kojíme.

Tak já si vás musim pořádně dočíst, ale nejdřív jdu slupnout bramboračku :slight_smile:
2. črc 2008 ve 22:06  • Odpověz
Jééé, Kudrlence jsem zapomněla pochválit fotky, moc Ti to slušelo, Leni, krásná nevěsta!!!
2. črc 2008 ve 22:09  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
teda vy jste ukecaný :grinning:

Marky-Kája je pěkná plavčice :slight_smile: Koukám,že ty příbuzný máme fakt podobný :grinning: Ještě jsem úpně hotová,když o tom tříměsíčním klukovi říkají,že už se mocní do sedu a bude brzy sedět.Když jsme tam byli na návštěvě,tak se malej točil na bok a oni mu za nohu pomohli na břicho a to bylo slávy,že už se sám přetáčí :grinning: I manža odjížděl z návštěvy rozčarován.
Na potničky mi už v porodce říkali,strhnout je a potřít desinfekcíi.Tam to potírali genciálkou/nebo jak se to říká/.Já mám Betadine,ale Michalka to měla jen v té porodnici/zatím/.A taky líhem prý se to může,ale to podle mě pálí.
My usínáme taky brzy a mě to vyhovuje.Usínala ještě dřív,ale to si upravím až začnu chodit cvičit.

Vladi-no vy ten jídelníček máte asi jiný,když máte v rodině alergie.Ale nic Vám neuteče, neboj.Já někde četla,že i tak se to nemá s pestrostí jídel přehánět.Dítěti prý do roka stačí deset chutí.
Klárka je určitě šikulka,Tom taky začal lézt dlouho.I když je fakt,že u Vás se na to pohlíží jinak.Zase je to pro Tvůj klid,že se nic nezanedbá.Určitě se nestresuj.Když se otáčí a vystrkuje prdku,tak to je dobrý znamení.Co se týče preferování jedné strany,tak když mám Mišku na zemi,tak to moc nepoznám,tak nějak se koulí.Ale třeba v postýlce se mi točí jen přes pravou ruku a usne na pravém boku.Taky si myslím,že i mímo si víc užije tu šikovnější stranu :slight_smile: A máš pravdu v tom,že plno mamin přehání,je opravdu lepší to vidět na vlastní oči.Nám tady soused vykládal před půl rokem,že jejich ani ne tříletý syn umí celou abecedu a plete si jen F a E.A pak Tomovi klučík řekl,že má na čepici číslici,no a Tom mu odvětil,že tam má písmeno. Já tohle děti neučím,je to blbost.A u sousedů je to kdo ví jak a klukovi vůbec není rozumět.Ale u počítače s ním sedí pořád.Na zahradě nikdo nemá šanci je vidět.Ono většinou skutek utekl :confounded: :confounded:
Kvůli černému humoru já se rozhodně neurazím,náhodou zavádění příkrmů je dobrý :grinning: My máme s manžou takový zvláštní humor,pořád se hecujem a někdy mu na veřejností říkám,že musíme ubrat nebo si lidé budou o nás povídat,že jsme v rozvodovém řízení :grinning:
Na akcích o víkendu jsme bohužel nebyli právě kvůli neštovkám.Tak jsme alespoň Toma probudili na ohňostroj,z půdy to od nás bylo vidět :slight_smile: To věřím,že jste si to užili.Já mám docela ráda i táborský slavnosti.

Kudrlenko-no podle toho co píšeš,tak Daneček je asi fakt závislák.Když Ti tak pěkně pije vodu,což takhle mu přes den to kojení ubírat.Vím,že se mi to kecá,on bude třeba vyvádět.Ale třeba by to za nějaký den skousl.Je to práce,já pořád honim,aby bylo mlíko a malá pila,Ty máš zase kojení nad hlavu.Tohle je taky příklad toho,že každý dítě je jiný a porovnávání je k ničemu.A co Ti na to říká doktor?
3. črc 2008 v 06:43  • Odpověz
Vladi děkuji za pochvalu :wink: jsem ráda, že je to za námi, snad už se vdávat nebudu :grinning: a když jo tak někde úplně mimo bez lidí :slight_smile: ale zatim věřim v to, že ne, no nikdy neříkej nikdy

Já to srovnávání taky nechápu, brzy stejně budou ve věku, že už snad nebude co srovnávat. Hodně lidí co znám, řeší pořád váhu a to normálně většinou tatínkové těch dětí. Já zase skoro ze všech stran slyšim jak neznaji vstávání k dětem v noci, já pořád vstávám 2 x až 6 x za noc.

Makyb doktor neřiká nic, prostě kojit, uvidim až půjdu v srpnu, to už s tim něco musíme začít dělat, jinak budu mít prsa u kolen a vysátá jak hadice
3. črc 2008 v 11:04  • Odpověz
Lidi jsou prostě jak potrefený s tim srovnávánim, nikdy bych nevěřila co všechno musí člověk od ostatních vydržet když má dítě. :angry: Máme taky jedny příbuzný, který jsou na ránu. Bratránek má kluka o tři měsíce staršího než je Kája a vždycky co slyšim co s nim dělaji a čim ho krměji, tak fakt nechápu. Ona ho přestala kojit hned asi po měsíci, dobře tak tak to se nedá nic dělat jestli to nešlo, ale aby ho už ve třech měsících krmili pribináčkem a kdo ví jakýma polivkama, kluk jim furt blil a oni do něj rvali všechno možný. Ale před doktorem to samozřejmě zatajili, takže ten jim pak tim pádem na to zvracení nemohl pořádně pomoct. Nakonec kluk skončil se střevníma potížema v nemocnici. Ale oni stejně to jeho stravování nezměnili, ten už teď jí skoro všechno. Oni totiž bydlí mladý se starýma a tetka se tam mladý (který je jen 18 let) do všeho plete, nenechá jí asi nic udělat, takže podle toho to taky vypadá. Tuhle prý mladá přemýšlela co zas udělá klukovi k večeři a tetka řekla "tak mu usmaž vejce" Ty woe devítiměsíčnímu klukovi docela mazec. :grinning: No a i co s nim dělali předčasně ho dávali do sedu, do stoje, on je strašně hyperaktivní prostě nevydrží chvíli někde sedět nebo ležet, takže s nim maji docela peklo. Myslim že nakonec jsem z něj neštastný, tak si fakt vždycky myslim svoje když o nich něco slyšim. Fakt nechápu jak mohla tetka vychovat tři kluky když vidim jak to tam praktikuje.
Možná ze začátku sem taky věci víc řešila, ale teď prostě je mi jedno jestli Kája váží míň než někdo jiný, jen mně prostě vytáčí do srovnávání od druhých. Přitom když se na ní člověk podivá tak vypadá dobře, má faldíky, ve vývinu a ve věch co umí je taky tak nějak na úrovni svýho věku, tak nevim co by lidi chtěli. To prostě ať je to dítě takový nebo makový tak stejně se najdou prudiči který o tom věci kulový a maji blbý kecy.
No sem se taky rozjela.
Sem dneska už nějaký mrtvá, Kája od brzkého rána kňourala a brečela a už sem jí prostě nepřesvědšila že by mohla ještě chvilku spinkat. Celý dopoledne probrečela, v jedenáct sem jí dala najíst, přitom usnula tak spala asi 20 minut a pak si na dece povídala a jak sem šla k počítači tak za chvíli tam zase řvala. Tak ted jí tu mam na lehátku a hraje si a povídá, tak sem zvědavá jak dlouho jí to vydrží. No taky sem to dneska dostala a bolí mně pěkně podbřišek a je mi divně. Mohlo to ještě jeden den počkat, zrovna takový vedro a já se ani nebudu moct vykoupat. A do tamponu se mi moc nechce.
Vladi, ty křupky mívaj jen v prodejnách se zdravou výživou a nebo se daji koupit i někde jinde?
Jo a s tim otáčenim na stranu, Kája se otáčí taky jen přes jednu stranu a myslim že zrovna přes levou, tak doufám že to neznamená že bude levák. :slight_smile:
3. črc 2008 v 11:51  • Odpověz
Holky,tak jsem sama :frowning2:
Když manža odjížděl,tak jsem měla ma krajíčku,ale nepoznal nic. :grinning: Když já ho ještě dopol. poslala nakoupit,tak se pak balil a odjížděl docela nakvap.No taky dobře,nemám ráda loučení.Tom je teď na písku,je tu už pod mrakem.A Miška vytuhla,pořád jí chodím obracet,ale dnes mi vytuhla na bříšku.Holky obracíte děti na záda? Mě totiž Tom na bříšku nespával,tak nevím.dnes jsem navařila na vícero dní,vytřela jsem,tak mám veget.Jenom tu koupelnu s tím prstem meju jen aby se neřeklo.Už se těším až to udělám pořádně.a pře okna bídně vidím.Ale stejně máme dole pořád žaluzky.
Michalka už má neštovky suchý,tak na zítra asi naplánuju nějakou návštěvu nebo se tu picnu.
Kudrlenko-fakt smekám,že Ti chlap jezdí přes týden pryč a zvládáš to.Tady nejde o to,že potřebuju nějakou extra pomoc,ale já prostě neumím být sama :unamused: Ale když byl manža na soustředění,tak nejhorší byl první den,pak se to dalo.A teď už je Tom větší,tak tu samotu vyplní.Když byl malý a nedalo se sním pokecat,tak nic moc teda.

Marky- mě tyhle příbuzní vytáčí do fialova :angry: se teda divím,že jsem dnes nedala Michalce rajskou s knedlíkem :grinning: Furt toho nadělám s tou zeleninou.Smažený vejce :astonished: tak to vejrám jak blázen.Já jsem vděčná,že se švagrovýma od bráchů tohle neřešíme.Žádný srovnávání,prostě si poradíme a vzájemně podpoříme depky,které nás maminy na mateřský provázejí.A to máme děti stejně starý.Ani mamka tohle nedělá,bere je všechny stejně.Všechny zloběji :grinning: A Michalka s těma letošníma mimnama bude chodit do školky a školy a to je teprve mazec.jediný štěstí,že bydlíme mimo a tak často se nevidíme.Já si nepamatuju,že by jsme se švagrovkama srovnávaly váhu,přetáčení,lezení atd.Každý je stejně jiný.A i když byl Tom z nich nejmladší,tak byl největší,ale nikomu jsem to necpala.A tuhle jsem potkala známou,kouká na Mišku do kočárku,rozplývá se a pak dodá...no ale Toma nedožene,toho byl plný kočár :rolling_eyes: Ty jo,vždyť je to holčička,já nevím co kdo chce.Už takhle trnu hrůzou,že chudák bude mít po nás dva metry :stuck_out_tongue_closed_eyes: No koukám,že tohle téma je nevyčerpatelný,ale fakt mě to sejří :angry: A zajímavý je,že příbuzní ví,že Michalka má neštovky a nepřišla mi jediná sms apod,jak to zvládá atd. Si asi myslí,že by se po telefonu nakazili,ať se jdou bodnout :sweat_smile:
Marky-třeba Kája špatně snáší vedro a vůbec je hnusně.A stejně si myslím,že tohle různý pokňourávání ustoupí s tím,jak začne lézt.My to taky někdy máme.U nás zachraňuje Tom,já jí nebavím :sweat_smile:
A levák Kája nebude,tedy je brzy to zkoumat.Tom je smíšenej.Je to pravák a kope na fotbale levou,prý přírodní úkaz :confused:

Tak já jdu za Tomem,ale teď tu asi budu častěji,hlavně večer :unamused:
3. črc 2008 v 15:02  • Odpověz
A na jak dlouho ti Maky odjel? Ono to uteče jako voda a budeš ho mít zase doma a to zase pojede mně do pryč. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Manža ten jel zase jako každý čtvrtek tam kousek co bydlí Seri do hospůdky, tak sem tu taky sama a to přijel z práce někdy po šestý hodině takže jsme si ho taky moc neužili.
Dneska byl ten den teda snad nejhorší co Káju máme, dá se říct že probrečela skoro celý den. Nevim jestli zase další zuby, sem se těšila že by od nich mohl být chvíli pokoj a nevypadá to, buď to jsou ty jedničky co jí vylezli a nebo vedle nich se mi trochu zdá že by jí tam mohli lést další, no nevim už je to ale na budku a příde mi že to graduje že to je čim dál horší a Babydent dneska nějak asi nezabíral. Sem fakt ráda že usnula a že je tu konečně klídek, doufám že v noci aspoň bude spát.
Maky, když mi Kája usne přes den na dece na bříšku tak jí neobracim a v postýlce to nevim to bych jí asi obrátila kdyby to bylo v noci a neměla bych o ní takový přehled.
Já dnes ráno taky vytřela a teď už to opět neni vůbec znát, psi tu zase pěkně naťapali, tak už fakt asi rezignuju, vytírat každý den se mi fakt už nechce. Jinak dneska sem teda udělala s Kájou kulový akorát sem došla nakoupit a to sem chvátala protože to tu začínalo bouřit tak aby jsme ještě nezmokli. A udělala sem večeři ale to už za jejího řevu za zády. V sobotu mně taky zase čeká vaření pro Káju, nakoupila jsem ingredience. Dneska sem jí udělala ke sváče nektarinku s banánem tak to jí chutnalo.
Dneska jak řikali ve zprávách o tom udušenym 8 měsíčnim miminku, docela děs. No ale jestli ho matka viděla naposled ráno a pak se na něj šla podivat až v poledne tak to je zprominutim kráva.
3. črc 2008 ve 20:55  • Odpověz
Makyb, to je tak hezký, když se Ti po letech vztahu ještě stýská :wink:... To by Ti mohl kdekdo závidět. Doufám, že si i tak tu dobu bez taťky pěkně užiješ, já vždycky pořádám babince, pozvu kámošky na zahradu, pokecáme, pokafíčkujem... ale náš taťka na dýl nikam nejezdí, maximálně 2 dny a ještě vyjímečně. Akorát v zimě týden hory, já jsem lyžař začátečník, tak zůstávám doma. Je fajn, že má už Miška neštovice zaschlý, je to šikovná kočička, aspoň můžete někam vyrazit. Měla těch puntíků hodně? Svědilo jí to? Jinak přes den já Klárku neobracím, nechám jí na bříšku, aspoň si srovná záda. V noci samozřejmě otáčím, jinak je u nás brek, jak není vidět :slight_smile: .

Marky, ty křupky jsem viděla jen v tom "zdravém" obchodě, jinde jsem to ani nezkoumala. Zašla jsem tam v Budějkách, tam měli věcí, koupila jsem si třeba takové trubičky - sušenou jablečnou dřeň, to byla ňamka. Později to hodlám kupovat i Klárce, samam pořád bojuju se závislostí na sladkém, tak zkusím nabídnout nejdřív tuhle zdravou alternativu. Měli tam třeba i kečup pro děti bez solí a konzervantů, hodně druhů čajíků, mlsání, asi 5 druhů těch křupek, bio paštiky ( :sweat_smile: )... v Táboře mají proti tomu prd. Vždycky jsem si myslela, že co je zdravé, není dobré na chuť, ale už to asi neplatí, té dřeně bych snědla kila :grinning: . S tím soužitím starších s mladšími mám taky zážitky, moje nej kamarádka se před porodem nastěhovala k rodičů, kteří jsou už přes 70 a k doktorce chodila ke své tetě, mamky ségře, která je taky hodně stará. A to, co s dítětem prováděli, to jsem nechápala. Třeba jsem na jaře přišli z venku, oni větrali v obýváku, tak jsme s malou museli čekat v předsíni, dokud se v obýváku neoteplí, nesměli jsme jí svlíct bundu ani čepici... svoje štěně, které jsem před návštěvou vykoupala a nesla ho s sebou v ruce, jsem musela nechat na chodbě, páč holka by určitě něco chytla... to je ta, co u nás ještě nebyla, protože máme doma binec ze ps a je to tady nehygienické. Zajímavý,že Klárka to zatím zvládá. Kámošky holka má zakázáno přijít do styku s kočkama a psama, není to zdravé.. To dítě snad nikd nespadlo, pořád mu všichni chodili za zadkem a nastavovali ruce, aby neupadla... :confounded:
Jinak? marky, přeju, ať je zítra líp.

Jo, smažený vejce mně nepřekvapily, jedna známá je dávala taky asi v 9. m a někdy v 7. párek do ručičky :grinning:

Holky, já mám dneska nějakou alegii na práci, sice jsem uvařila, ale jinak nic, bordýlku se obloukem vyhýbám. Jdu na to teď, to horko mi narušuje pracovní morálku :dizzy_face:
3. črc 2008 ve 21:44  •  2 děti  • Odpověz
Ježiš, já píšu jak blb, nějak mi chybí ta koncová písmenka, malá, velká písmena, čárky, otazníky, všechno jedno, promiňte.
3. črc 2008 ve 21:47  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Teda by jste kecalky, vždyť jsem tu nebyla jen včera a popsaly jste toho strašně móóóc :sweat_smile: Jsem si dala, než jsem to dočetla :grinning:

My jsme včerejšek v Praze ustáli bez úpalu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale bylo tam teda děsně, naštěstí dopoledne jsem strávila v obchodním centru- konečně jsem si nakoupila nějaké hadříky na sebe-2x sukně, jedny 3/4ťáky a jednu sportiš košili :dizzy_face: A to vše jen za necelých 1300 kč, mají teď všude výprodeje. Čendovi jsem koupila v CAčku 3 bodíčka s dlouhým rukávem už na podzim za 195 kč. Pak jsem to vzala přes IKEMovou lékárnu, tak jsem udělala taky slušnej nákup. Odpoledne jsme byli s kamarádkou a jejím Matýskem na procházce v lesoparku,pak kluky vyráchali v bazénku a už byl večer....Martin nás vyzvednul asi v půl šesté, jenomže má tento týden službu a v autě mu volali, že něco musí řešit a jeho kolega moc neměl šajn, co po něm manža chce, takže jsme se v Mirošovicích otáčeli, manžu vyhodili zase u práce a my jeli na hostivařskou přehradu na další procházku :sweat_smile: Taťku jsme naložili okolo 21 a po 22 jsme byli doma....takže fakt dóst dlouhej den :sweat_smile:

Čenda byl z toho včerejšku dost hotovej, takže spinkal s jedním papáním až do půl desáté :sweat_smile: Pak jsme odjeli za ségrou na Soukeník na chajdu, tam se naložili do bazénu a bylo nám fajn :wink:

Jo a rozhodla jsem se, že zkusíme "uklidit" dudlík a docela se nám to daří, včera ho neměl celý den, až teda na zpáteční cestě mu ho manža dal. Dneska jsme ho taky vůbec neměli a usnul večer v pohodě, tak doufám, že se nám to podaří.

Ty kukuřiční křupky kupuji jen ve zdravé výživě, já ani po nich v obchodě nekoukala, ségra jednou měla z obchodu a byly takový moc tvrdý a divný :stuck_out_tongue_closed_eyes: My teda zatím dojídáme první pytel :wink:
jogurt dávám od 7.měsíce, dr. mi říkala od půl roku, to že jsme s manžou oba alergici ví :wink:
Jídlo ohřívám v mikrovlnce,taky jsem lenivá to ohřívat ve vodní lázni.

Co se týká keců příbuzných a okolí, tak to jsem vcelku imunní. Já většinou slyším, jakej je Čenda drobínek, ale to mi nevadí. On je z nej každěj pokaděnej, na každého se totiž směje, laškuje s nima, takže spíš chválí než kritizují :wink: možná má trochu tendenci kecat mi do Čendy jídla tchýně, ale vždycky jí vysvětlím proč to a to mu ještě nedávám a ona v pohodě, že jasně, že je jiná doba, ať si to dělám po svém :wink: Takže dobrý :slight_smile:

Vladi: Čenda byl na Šumavě, co se týká alergie v pohodě, sice měl občas rudá očíčka, jenže on si je trubka mně špinavýma ručičkama :confounded: Ale před těmi 3 týdny top asi alergie byla, pač měl nateklá oční víčka. musím se na to zeptat mudry, až půjdeme na 10.měsíční ko.
A co se týká preferování jedné strany, tak od narození hlavičky dáváal hodně do prava, teď už je to v pohdě a těžko říct, jestli bude levák či pravák, zatím sahá po věcech rukou kterou má blíž k věci. Já jsem levák, manža pravák. Tak uvidíme.

Marky: jestli Káju trápí ty zoubky, tak bych jí dala klidně Nurofen,ať se koťátko zbytečně netrápí :wink: Tebe, když bude něco bolet, tak asi taky budeš protivka a vezmeš si Brufínek :wink:

Jo a ještě k otm us paní na bříšku, Čenda tak občas spí i v noci, ale zatím jsem to neřešila, pač jsme měla v postýlce do teď monitor dechu. Ale teď ho otáčím na zádíčka, hlavně taky kvůli tomu, že když je na bříšku, tak se v noci probudí a je z toho zmatenej,naráží do šprclíku někde v rohu a spustí řičák :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Musím končit, dovařil se mi guláš, tak ho jdu dodělat. Pápá :sunglasses:
3. črc 2008 ve 21:51  • Odpověz
No holky vrátí se mi v neděli navečer,já vím,to moc není.A stýská se mi teda děsně.Je to o to horší,že sama jsem takhle s oběma dětma nebyla.A Tom už to taky vnímá jinak a je taky smutnej. Nedělá nic jinýho než ,že maluje taťkovi obrázky. :frowning2: Takže já si před ním nemůžu dovolit smutnit,spíš ho musím rozptýlit a je mi zároveň smutno za něj.Vzhledem k tomu,že mě chlap někdy pěkně seer /koho taky ne,že jo/ , jsem to ani nečekala.A už rozhazuju sítě po kámoškách :grinning: Skypařím,mailuju a domlouvám návštěvy :sweat_smile: Teď mi akorát manža volal,že už jsou na místě.

Marky-tak to je mi Káji líto a Tebe taky.Holt není každý den posvícení,tak na Vás myslím,ať je zítra líp :slight_smile: A nektarinka s banánem taky Mišce jede.Teď tu mám broskve a hruštičku.No až Ti manža odjede,tak budu popohánět čas,aby Ti to taky rychle uteklo. :slight_smile:
V noci bych jí asi taky na bříšku nenechala,ale to odpol. tak spala.
Jo s tím miminem to je nářez a máma je fakt kravka.A to dnes psali v novinách,že někde nechal majitel psa v autě na slunci asi dvě hodiny. A pesan to nepřežil :cry: No to nechápu,já bych tam ty lidi zavřela taky.Mě stačí,když někde auto nechám na slunci a pak ho otevřu.To je jako když otevřu troubu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Marky-ty jsi to od té doby,co jsme měly stejně tu MS,ještě nic neměla?Já už dohromady 3krát :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jednou dokonce přesně po 28 dnech.Teď asi po měsíci a půl.Klidně bych se bez toho obešla.

Vladi-ty zaschlý neštovice nevypadají tak děsně.A po obličeji toho moc nemá.Spíš to chytly záda a hlavička.Jeden večer si rvala ty vlásky a ouška,to jí to asi svědilo.A byla taková unavenější.Ale jinak jsem ten průběh teda čekala horší.A ze začátku ty podebrané puchýřky na té bledé jemné kůžičce,to bylo docela děs,A řekla bych,že se jí to hojí rychleji a líp jak Tomovi.Ten je pořád flekatej.A pořád ho mažu opalovákem,aby se teď ještě nepřipekl.
Párek do ruky? No já fakt čumím.Já mám kámošku v Anglii.Byla to fajn holka.Teď jsme podle ní blbci žijící někde po stromech.Žije děsně zdravě.Dokonce si sem vozí své jídlo,které neobsahuje cukr a na návštěvu si nosí zásadně své kafe. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a dětem pere párky a jídlo,které je plný nějaký podravky a masoxu.Ale všude se chlubí,že její děti nejí a nepijí nic sladkýho.A když tady byli,tak její holka tady jedla sušenky, jak kdyby před tím žila někdy v koncentráku.Doma se prý dokonce pozvracela.Nikdy jí nedali dudlíka,nechali jí řvát a holka ještě ve 3 a půl letech spala s palcem v puse.a nekojila,protože v Anglii kojí převážně sociálně slabí.A to je pouze slabý odvar toho,jak se žije ve vyspělé zemi.Teď mají v srpnu přiletět a už teď se děsím setkání.Byly jsme opravdu super kamarádky,s jejími rodiči se stýkám do dnes.Ale její hovory na téma,kolik jsem přibrala v těhu a kolik následně zhubla,jakou držím dietu,jestli je tady u nás k dostání tuňák,tak to opravdu nemusím.V prosinci tady byli,když jsem se vrátila z porodky,tak jsem tomu unikla,ale teď z toho asi nevybruslím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak to aby jsem už přestala žrát to sladký :grinning:

Tady se honí nějaký mraky,musím jít zavřít skleník.Doufám,že se jen ochladí a nebude tady nějaká super čina .
Tak dobrou a děkuju Vám holky za podporu v mém osamocení :slight_smile: Tak mě taky napadlo,že bych dala nějaké nákupy,ať z toho Slovenska něco mám :sweat_smile:
3. črc 2008 ve 22:33  • Odpověz
Maky, to je jasný na samotu a splín je nejlepší si udělat nějakou tu radost v podobě nějakýho hadříku. :grinning:
Manža jak odjel do tý hospůdky, tak já se osprchla a zkoušela sem si tu ty kalhoty co sem si koupila v Táboře, tak doufám že taky bude nějaká příležitost kam je vzít. Zítra prý má jeden kluk narozky tak že by prý jsme tam mohli zajet, tak možná ani nebudu protestovat a snad tchýně na chvíli pohlídá. :wink:
Kája zatim spinká dobře, hlavně že sem si řikala že pudu dneska dřív spát když vstává tak brzo, no a zase tu kydim do noci.
Maky MS mam od minule až teď, je to asi 2,5 měsíce. No u mně to neni nic nenormálního já to tak mívala normálně, proto sem pak asi taky měla problémy otěhotnět protože ovulace u mně probíhá asi kdo ví kdy. No ale i tak bych se bez toho taky obešla.
Tak aspoň že manža dojel v pořádku, v neděli ho máš doma jak na koni. Ta tvoje kámoška teda děs, některý lidi se hrozně změní, taky mam jednu dobrou kámošku ze školy v Anglii nebo teda spíš v Irsku tak doufám že taky nebude pak nějaká postižená. Chudáci ty děti pak když jejich rodiče tak zmagoří. NO tak to se máš na co těšit až tě poctí svojí návštěvou, to nám pak dej vědět jak to probíhalo a co si se dozvěděla že jsi za blbce když jíš sladký apod. :grinning:
To v úterý zas řikali že nějaký otec nechal svoje 1,5 letý dítě zavřený v tom pařáku v autě, že ho na poslední chvíli zachránili ze záchranky. Ty lidi fakt nepřemýšlí. Pejska je mi teda taky líto. :cry:
Jdu spať ať něco naspim do zásoby. Tak dobrou
3. črc 2008 ve 23:10  • Odpověz
Ještě jsem po delší době stáhla fotky, alba mám plná, tak hážu link na webové album:
http://picasaweb.google.cz/petra.lud/Enda?authkey=JenIoGTvxYQ

Jinak s tou samotou...já jsem dneska taky slaměná, manža je na nějaké obchodní večeři, tak přijuchá kdoví kdy.Ale mě to neva, aspoň jsem měla čásek uvařit a stáhnout ty fotky :slight_smile: Taky mi je smutno, když mi na delší dobu odjede, ale byla jsem zvyklá, že jsme se nevídali denně s mýma nočníma a pracovními víkendy :confounded:

Tak dobrou a klidnou noc ( my už 3 noci v kuse, tak jsem zvědavá jestli to bude pokračovat :sweat_smile: ..nezlobila bych se :grinning:
3. črc 2008 ve 23:24  • Odpověz
Nikitko, fotky jsou moc hezký, projela jsem to všechno baví mně vždycky koukat jak to dítě dělá pokroky a mění se měsíc od měsíce. Dobrý jsou i ty fotky z plavání, hlavně ta hromadná :grinning: Tohle nechci vidět jestli začnem od toho září taky chodit tak jestli se budu muset potápět s otevřenýma očima s toho mam docela strach. Sem si chtěla v úterý koupit ty jednodílný plavky a přišli všechny nějak hrozně drahý, tak nemam nic. Nejradši bych kdyby byli nějaký maximálně do tisícovky, ale ty značkový stáli snad všechny přes tisíc a spíš k těm dvou tisícum. Ty si řikala že máš Areny? Pěkně ti sedí.

No jinak dneska je Kája o 100% lepší než včera, v noci spala docela pěkně a od rána je dobře naladěná, nechala mně i docela vyspat a hrála si v klidu v postýlce. Když sem se probudila tak se na mně řehnila přes příčky. A teď si hraje na dece a něco tam povídá. Musim dojít nakoupit, jsem se před chvíli oblíkla a ono začalo pršet, tak jdu učinit druhý pokus, my než se vždycky vypravíme tak se stačí změnit počasí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tři noci v kuse to máš dobrý, tak aby to vydrželo :slight_smile:
4. črc 2008 v 11:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.