• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Moni-tak to jsem u nás na tu školu zvědavá :confused: Tomovi jak něco nejde,tak to prostě neumí a šmitec :angry: Je umíněnej až běda.Vím,že plno věcí by už uměl/nemyslím psát a číst/ ,ale on prostě není snaživý.Tajně doufám,že s přibývajícím věkem to bude lepší.
Jak tu píšete o těch psech,tak když mi bylo asi 13,tak přímo před mýma očima mi mého miláčka přejelo auto.Hajzl ujel :angry: Bylo to děsný,tohle fakt nikomu nepřeju.
Moni-já vím,že řídké mléko je blbost.A různý věci.Ale prostě tchyně má věk spíš mé babičky a ty názory a hlavně zaručené pravdy,to je někdy síla :grinning: Ale už to nekomentuje jako dřív,je docela soudná a ví,že doba pokročila.Nicméně i tak toho nakecá dost :grinning: Někdy prostě méně znamená více :wink:
11. črc 2008 ve 20:56  • Odpověz
Makyb já měla tchyni taky ve věku mé babičky (vlastně obě, tu druhou už jsem neměla možnost poznat), ale já jí i jako svojí babičku i brala. Můžu říct, že se nikdy do ničeho nemontovala, nekomentovala, nepoučovala a když jsem jí potom řekla, že jsem si našla chlapa tak mi řekla, že je to můj život, ale byla by ráda abych tam jezdila s Kristýnkou dál, aby viděla jak roste....., že v ní má kousek svého syna a že jejím prostřednictvím je s ním. Teď už jsou ti dva spolu. Dneska je to 8 let.... a už zase řvu. K dědovi (tchánovi) jezdíme pořád teď už i s Andrejkou, docela mi vehnal slzy do očí když jsem s ní přijela poprvé a on jí vítal jako by byla jeho vnučka, ale on brečel taky. Tenhle příspěvek mi asi smáznou, ale já se prostě vykecat musím.
Neboj Tomovi škola určitě půjde. Kristýnka taky není moc snaživá, myslím v učení, ale dostávali za přinesenou knížku razítka jako pochvalu tak by odnesla celou knihovnu.
11. črc 2008 ve 21:17  • Odpověz
Ahoj holky, tak vyvářim a peču na zítřejší pouť, až jsem si k tomu musela dát skleničku piva :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem nějaká přeslazená. Neni to tady nic extra,ale aby nás zás někdo nepomluvil :slight_smile:

Makyb - o tom spaní je to opravdu tak, že kdo si to nezažil tak to nikdy nepochopí. Nejlepší je manža, když řiká, dneska to bylo dobrý mamko ne ? Vstával přeci jen v 11, ale že jsem pak vstávala ještě 3 x to už neví, protože chrní a já nikomu teď nic nezávidim, jen spánek. Spát alespoň v kuse 3 hodiny by byl pro mě zázrak.
Já viděla asi před 2 měs. jak přejel chlap svýho psa a ještě mu nadával, bylo mi z toho ouvej a to nebyl vlastní. Tohle jsou moje noční můry, že nám něco srazí kocoura, nebo psy.

Moni - se mnou taky chodila holčina co nosí brýle a vždycky si je sundala na to potápění, já se bála, že nezvládnu potápění bez zacpanýho nosu, ale jak jsem myslela na to dítě, tak mi to vůbec nevadilo. Taky jsem přidala nedavno nějaký fotky z plavča. My se na tu dovču asi taky nevejdem, vezem právě kočár i postýlku. Tak uvidim.

Holky moje tchyně si řiká, že jsem asi nějak divná, když už nedávám klukovi svíčkovou a knedlíky. :slight_smile:
12. črc 2008 ve 13:59  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
jdu se rozloučit, zítra odjíždíme na 14 dní na letní tábor, daleko do civilizace, tak jen, že se tu teď nebudu vyskytovat :wink:

Moni:určo naší babičku znáš od vidění, pač dělá už nějakej ten rok v masně na vrátnici :wink:

Tak se mějte bájo. Papa :wink:
12. črc 2008 ve 23:02  • Odpověz
Ahoj holky,
nejdříve přeji Markétám vše nej nej nej k dnešnímu svátku a Káje k zítřejšímu taky vše nej a hodně zdravíčka.

Marky tak co Blade, jak to zvládá už je mu líp? Doufám, že jsem nezkomolila jméno.

Niky tak ať se Vám vydaří počasí, ale to už si asi nepřečteš. S Vaší babičkou se znám osobně.

Kudrlenko snad to potápění zvládneme, já jsem totiž bez brýlí totální slepejš. Sestra mi je při porodu chtěla sundat to jsem se bránila :grinning: - nevěděla jsem do čeho jdu a ještě poslepu. Máte výhodu, že jste tři a něco můžete dát na sedačky, my kvůli Kristýnce nemohli aby tam měla aspoň kousek místa. To jsme před 2 lety kupovali větší auto, měli jsme třídveřáka, to byl teprve zážitek když jsme jeli jenom na víkend k babičce a postýlku jsme tam měli a kočár jsme nevozili, protože Týnka už chodila.

Na zavádění příkrmů jsem si koupila další chytrej časopis a nějaký povídání jsem dostala od dr. a těď jsem z toho totálně rozhozená, ale prdím na to dám na Vaše zkušenosti a rady, zse nemá cenu to nějak řešit. Zítra začínáme tak nám držte palečky. Jo, ještě mě dostala známá - dává 10.měsíční dceři k snídani chleba s paštikou :astonished: docela jsem na to zírala :astonished: , protože jako potravinář vím co se do toho má dávat a dává :pensive: tak si nemyslím, že je to nejlepší volba. Zase mě dostala lidská blbost od těch samejch lidí co před asi 14 dny jak jsem tu psala, ale teď jsem to brala už víc v pohodě a když jsme se o tom s přítelem bavili tak jsme došli k závěru, že od těhle lidí nás už nic nepořekvapí a nedostane.

Tak budu končit , jdu zavolat Kristýnku domů a čučet na bednu zatím se mějte famfárově.
13. črc 2008 v 19:44  • Odpověz
Ahoj při neděli
Čenda si vynechal dneska odpolední spaní, takže už je tuhoňěk.
Včera jsem se loučila a nakonec dnes nikam neodjela Manža přijel až okolo 16 hodiny, ještě musel dodělat nějaké resty do práce,venku zima a pěkně leje, tak jsem se rozhodla, že tam pojedeme až zítra. Však ono nám nic neuteče :grinning:

Jo a hlásím,že jsme definitivně dokojili, už 2 noci jsem nekojila a dneska ráno mu zkusila prso nabídnout a nechtěl, prostě se pomalu odstavil sám. Už jsem se s tím nějak smířila, moje představa kojit do roka jaksi nevyšla, ale i tak těch skoro 10 měsíců je dobrých.

Moni: jak se znáte osobně??? Jsi dělala v masně????

Připojuji se s gratulací Markétkám k svátku a zítra rovnou Karolínce :dizzy_face:

Moni: k tomu potápění na plavču...my jsme měli ve skupině taky jednu mamču s brýlemi a na potápění si je sundala a pak hned nandala,plavčice pomohla, tak se neboj :wink:
A příkrmy zvládneš taky, jde jen o to se nějak zajet :wink:
13. črc 2008 ve 20:13  • Odpověz
Ahojky,
tak snad zase něco napíšu, psala jsem sem v pátek jenže se mi to nějak smázlo a neměla jsem už nervy to psát znova, tyhle tři dny sem se nějak nezastavila.
V pátek v tom vedru jsme si udělali výlet na Hlubokou do zoo, pak jsme se ještě zastavili v Dětskym domě, chtěla sem si koupit jen ty via pohárky no jenže jak sem se tam rozhlídla tak to jelo a nechala sem tam zase pět stovek. pak ještě nákup v Hypernově a přijeli jsme domu v půl šestý. Kája byla ale celý den zlatá, pohodové dítě. :slight_smile:
Včera sem jí vařila příkrmy, nakládala maso na dnešek a uklízela a dneska jsme tu měli odpoledne naše a manžovi rodiče a bráchu s přítelkyní a slavili jsme svátky. Maso jsem teda nakonec upekla v troubě protože na grilování prostě neni počasí. Káje přibylo zase několik hraček tak snad bude spokojená. :slight_smile:
Blade už je v pořádku, s toho ovládání to snad nebylo, mysleli jsme že sežral jednu tu baterku protože sem našla jen jednu, ale nakonec tu druhou manže našel taky na zahradě, tak nevíme z čeho to tak z ničeho nic bylo, ale ty injekce mu pomohli. Jinak děkujeme za přáníčka k svátku a Maky tobě taky přejeme k svátku vše nejlepší a hodně zdravíčka a štěstíčka a ať tě dětičky a manžel nezlobí. :slight_smile:
Jo Moni s tim chlebem s paštikou, máme bohužel takový příbuzný už sem to sem psala ty maji kluka 9 měsíců a už mu dávaji snad všechno, no a dneska mně dorazila máma protože mi řekla že mu už dávali napít i piva. To jsou fakt magoři, to se jen tak nevidí. :angry:
Dneska mně Kája při kojení třikrát tak kousnula že sem myslela že se s toho poch*iju :grinning: Bolest jak sviňa. Doufám že mi to nebude dělat často :sweat_smile:
Moni, jak ses ptala na ty příkrmy tak já Káje ze začátku dávala hned tak půl malý skleničky a potom celou a teď sní už 200-220 ml.
Jinak mi ale skoro vůbec nepřibírá, včera sem jí vážila oblečenou a měla jen 7300 gramů takže nahatá bude mít asi stejně jako v těch 7 měsících.
Asi začnu s tou kaší, jenže nevim jestli jak jí dávám ten ovocný příkrm odpoledne jestli nebude bez kojení moc dlouho. Protože jí vlastně naposled nakojim v jedenáct a pak už bude mít oběd, odpol svačinu a k večeři kaši a kojit jí budu až někdy v noci jestli se vzbudí, to je asi blbý ne? A zase dát do ovoce na dopoledne se mi moc nechce, protože takhle mi to vyhovuje víc že když odpoledne někam jedem tak jí dám přesnídávku a nemusim řešit kojení. :unamused:
13. črc 2008 ve 20:44  • Odpověz
Jo ještě Maky, jak ses ptala na tu alergickou reakci, tak tuhle jak jsme tu zedničili a on pak skákal po chlapech, tak měl reakci na vápno že se celý osypal a natekl, to sem ještě neviděla i veterinář řikal, že takhle hodně to neviděl. Tak mu taky pomohli injekce.
Tak Miška teď přibrala docela v pohodě co? A už leze? :grinning: Kája trochu leze ale ne dopředu ale dozadu :grinning: Sem to tu dneska řikala a tchýně mi povidá že to manžel dělal taky a všichni jí strašili že to začne pozdě chodit a on začal právě chodit už v deseti měsících, tak že třeba začne brzo chodit. No ale nevim, zatim to nevypadá na nic, jen na to lezení vzad. :grinning: Docela bych brala když už aspoň sama seděla, asi by jí to všechno bavilo víc. :wink:
13. črc 2008 ve 20:50  • Odpověz
Marky: já taky pořád řešila, když jsem přidala nějaký příkrm, že zase vypadlo další kojení, ale ve věku Káji jsem už kojila asi taky jen dopoledne, večer kaše, takže kojení zbylo na noc a ráno :wink: Prostě tak to je, tvoje mlíko už energeticky nepokryje její potřeby.
13. črc 2008 ve 20:58  • Odpověz
Ahoj holky,
vy jste toho napovídaly :slight_smile:
Děkuju za přáníčka
Marky Tobě taky přeju vše nej na oplátku :wink: A Káje přeju zdravíčko,spokojenost a ať se jí nové hračky líbí :slight_smile:
No a když tu takhle pěkně gratulujem,tak přeju i Čendovi vše nej k svátku,když tady nebudete.Ať se mu na táboře líbí :wink:
Já nakouknu ještě ráno,manža načal lahvinku,že mám ten svátek.Tak jsi jdu taky trošku pososat.Nějak si mě po tom Slovensku předchází.Tak doufám,že zjistil jaký ve mě má poklad /jen mě zakopat/ a neozývá se v něm špatné svědomí z prohýřených nocí :sweat_smile: :grinning:
13. črc 2008 ve 21:06  • Odpověz
Niky - jj, dělala jsem na masně. Taky se přidáváme a přejeme Čendovi vše nej k svátku hlavně zdravíčko. Jak jste dopadli na ko s kyčlema? Tak když plavčice pomůže tak to bude v pohodě, abych pak našla kam jsem ty brejle položila :grinning: .

Zítra zkusím uvaři jednu mrkev, rozmixuju (pokud možno bez prstů - Makyb promiň) a uvidím co zbaští.
V úterý jdeme na náušnice.
Kristýnka zvrací, včera večer přišla, že jí bolí bříško tak dostala mátový čaj a v pohodě. Teď za mnou přišla, že chce obklad, že jí bolí břicho tak jsem šla uvařit čaj a málem mě smetla v zatáčce jak letěla na záchod :frowning2: .
13. črc 2008 ve 21:32  • Odpověz
Děkujeme za přáníčka :wink: On už to slavil loni, když byl v bříšku, ho na táboře vyvolali na nástupu a dostal čokoládu, tak jsme večer dali s manžou flašku :grinning:
Na kyčle jedeme ve středu :wink: Doufám, že už ty jadírka mít bude, pač nedělá celý den nic jiného, než se staví :confounded:
13. črc 2008 ve 21:36  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím.
Pozdě ale přece chci popřát všem Markétkám všechno nej, nej, hlavně zdraví, štěstí a pohodu nejen jim, ale všem jejich blízkým. A k zítřejšímu svátku Karolínce taky všechno nej, nej...

Já jsem jako vždy v letu, i když dneska se přiznám, že jsem toho moc nenalítala, jsem nějaká přejetá. Včera jsem si zavzpomínala na prázdniny na střední a vyrazila na borůvky. Kdysi jsem to nesnášela, páč jsem si tím vydělávala, ale teď po letech mi to vůbec nevadilo. Už jsme je včera měli s kysanou smetanou a zítra udělám nějaký koláč. Taky jsm dostali od souseda meruňky, tak jsem je rozmixovala Klárce ke svačině, no takový škleb jste neviděly. Přidala jsem banán, bylo to sladší, něco jsem do ní narvala, ale stejně jí to nechutnalo. Ještě jsem jí to zkusila dát do kaše a opět nic, musela jsem to vylít. Jinak Klárka se docela zdokonaluje v plazení, hodně péruje na kolínkách, tak snad je to nakročení k lezení. Je to teď docela spokojené miminko, pořád někde šmejdí, v pátek na sebe vylila konvičku s vodou na kytky, ležela v té obří kaluži a řvala jak tur. Škoda, že jsem jí nevyfotila, bylo to vtipný. Ale nechat jí v té vodě a letět pro foťák, to bych byla drsná... :grinning:

Marky, to je fajn, že už je pes v pořádku, vzpomněla jsem si na Vás, když Ellí celý pátek prozvracela. Celý den musela žrát pod stromem pecky z třešní, protože toho vyhodila dost, zrovna jsme grilovali a paní si tam přišla odložit... Hele, taky je Kája ze psů tak nadšená? Klárka když zmerčí Ellí, hned si to k ní namíří a pořád na ní sahá. Nejradši jí žmoulá uši nebo strká ruce do pusy a nechá si je pak olizovat. Hygiena nade vše... né, já jí ty ručičky pak myju samozřejmě. Má jí prostě ráda, když pes proběhne kolem, Klárka křičí radostí.

Nikitko, užijte si pěkně tábor a doufám, že se počasí umoudří. Jinak manduca už je objednaná, budeme mít stejnou. Doufám, že se naučím zapínat Klárku na záda sama, jinak jsem v pasti.

Kudrlenko, drž se, už Ti to mlíčko snad ani nezávidím :wink: .

Tak já zas běžím, pa zítra.
13. črc 2008 ve 22:35  •  2 děti  • Odpověz
No jo Čenda bude mít taky svátek a taky mu bude 10 měsíců, tak přejem všechno nej, ať už má jadýrka a at se má prostě jak nejlíp dovede. :wink:
Niky asi máš pravdu že to moje mlíko nepokryju její potřebu, asi sem to potřebovala od někoho slyšet, tak zítra už jí dám tu kaši, jestli si to zase nerozmyslim, ale snad ne. Koukala sem že zítra to bude zase už měsíc co jsem začala dávat ovoce, takže je akorát čas přidat další příkrm a to v našem případě by měla být ta kaše. :wink:
Akorát teda bude zase asi utrpení ten první den ty nalitý prsa když budou mít takovou pauzu než si zvyknout. Ale už sem koukala že se mi docela zmenšili, takže se mi asi pěkně vrátí do původní velikosti, což by mi ani nevadilo kdyby mi zustali o kousek větší než sem měla před těhu.
Vladi, meruňku sem Káje dala včera a byl to taky docela hnus. Ono totiž v Hypernově měli to ovoce docela hnusný, meruňky kyselý jak šťovík, hlavně že po cestě na Hlubokou prodávali meruňky a ty byli určitě o dost lepší ale to jsme nezastavili. No udělala sem jí s jablkem a se sušenkou sunarkou a snědla to i když to nebylo uplně ono. taky sem tam koupila banány, jenže byli uplně zelený a doma když dozráli tak ta slupka byla docela načernalá, takže asi kvalita nic moc. A nezkoušela si jí dávat i borůvky? Já jí je tuhle dala s banánem a to si mlaskala, akorát sem se pak lekla toho skoro černýho hovínka než mi došlo po čem to je. :sweat_smile:
Kája je ze psů nadšená, vždycky když je vidí tak se rozzáří a udělá takový jako jééé a když si k ní některý lehne tak se ho snaží dotýkat a mavá mu ručičkama před čumákem a nebo někdy si k nám třeba stoupne a já jí držim a ona mu po zádech leze ručkama a on drží a nechá si to líbit. Ten starší k ní příde a jen očuchává a ten mladší jí taky furt olizuje, jako taky jí ty ruce nebo obličej otírám ale nějak to nedřu, dneska mu podávala kousátko a on si ho bral, tak to sem pak umyla. Ale bylo to hrozně roztomilý jak spolu komunikovali. :slight_smile:
13. črc 2008 ve 23:09  • Odpověz
Ještě nakukuji, než vypnu PC :wink:
Tak to je fajn Vladi, že jsi Manducu objednala, myslím si, že se naučíš dávat Klárku na záda a na kratší přeběhnutí někam zvládne být i ve předu :wink:

Marky: tu kaši zkus, my paradoxne kaší začínaly, pak teprve masozelenina, ovoce....
Borůvky už taky dávám, většinou do jogurtu a přidávám půlku banánu, aby to bylo sladší :wink: te´d si jich 14 dní užijeme :slight_smile:
Čenda taky miluje psy a už krásně napodobuje haf, když nějakého slyší štěkat :wink:
Tak dobrou, se stihnu asi ještě stavit zítra, pojedeme až odpoledne. papa
13. črc 2008 ve 23:19  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

tak koukám,že řeším to co Ty Marky.A chtěla jsem se na to vyptat Niky,když je Čenda starší a Niky už odpověděla :slight_smile: Já začínala taky kaší.Takže nám odpadlo večerní kojení.No a teď kojím až k ránu.Pak v osm,potom v deset ovoce,v poledne zelenina a ve dvě a čtyři kojím.A teď nevím kdy dát ten jogurt.Když ho dám ve dvě,tak mi to přijde brzy po obědě,ale to pak chodí spát,tak je zvyklá mít něco v bříšku.A když ho dám ve čtyři,tak ta pauza mezi kojením se mi protáhne.Taky si myslím,že to kojení je spíš dezertík než jídlo.U nás je to jasný i proto,že nepřibírala a teď už začala přibírat.Nedavno jsem s příkrmy začínala a teď je toho kojení fakt poskrovnu.A teď už tak Kája přibírat nebude.My jsme asi teď dohnaly to,že před tím nepřibírala.A hlavně jsem zvědavá,jestli ten bílý jogurt bude Miška jíst.Nechci jí do toho hned od začátku míchat ovoce.A kaši budeš dávat z flašky? Musím se pochlubit,že už trochu ví Michalka co s hrníčkem.Teda ví to,jen to musíme dopilovat :wink:
Jinak já tuhle meruňky koupila právě cestou u silnice a kyselý byly tak,že ani Tom je nechce :unamused:

Marky-Miška neleze,ale trochu se plazí dozadu a vystrkuje zadek,chvilinku péruje na kolínkách.Ale i tak si myslím,že to ještě bude nějakou chvíli trénovat než poleze.Ale dovalí se k šuplíku,vytáhne ho a čumákuje do něj.Takže už musím hlídat,aby si nepřivřela prsty.I když si je někdy jednou stejně skřípne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tomu se moc vyhnout nedá.A sezení taky vidím za dýl.Nevím z čeho mudra usuzuje ,že je čilá,mě opproti Tomovi přijde děsně lklidná :grinning:

Moni-je hezký,že bývalý tchán takhle přijal i Andrejku,to bych taky bulela.A na ty blbce se vykašli,jsou to nějaký zamindrákovaný tupci.
A Kristýnce je líp? Jo to člověk nadává jak ty děti zlobí a když pak mají ty skleněný nemocný pohledy,tak si říká,už aby zase lumpačily.
Ať Andrejce chutná mrkvička a prsty fakt nemixuj,nestojí to za to. :grinning: Sice už to mám krásně zahojený,ale mám pocit,že ten článek prstu není můj,tak doufám,že se to srovná.Dost mi to totiž překáží.

Holky-Tom byl jako malý poprděnej snad z každého zvířátka.A nedavno jsme byli u známých,co mají chovnou stanici labradorů.Tom je jen skouknul a mnohem víc ho tam zajímal traktor :sunglasses: Ale Michlka byla úplně hotová.Ta by si klidně štěňátko vzala do postele :grinning: A byly fakt nádherný.Tolik štěňátek pohromadě jsem ještě neviděla :slight_smile:

Jo a jak tady píšete o těch borůvkách,tak prý na Táborsku je nejvíc případů encefalitidy.Včera jsem u mamky chtěla jít s dětma na procházku kolem lesa.A mamka mě odradila,že už si otud přinesla dva klíšťáky a švagrová tři :angry: Tak jsem nešla.Tom je sice očkovaný,ale i tak se bojím.Dřív jsem se tak nebála.Tom od mala chodí do lesa s náma.Nevím jestli to je s přibývajícím věkem,ale ten strach je někdy až mučící. :confounded: Tím Vás nechci strašit,ale ty klíšťáci jsou fakt dost.

Niky-tak ať se Vám vylepší počasí :slight_smile:
14. črc 2008 v 07:02  • Odpověz
Niky- s ukončením kojení si nelam hlavu.Kojila jsi dlouho a Čenda si sám řekl,co mu vyhovuje.Fakt lepší než nějaký násilný odstav.A ráno teda dáváš Nutrilon? Kolik má teď dávek mléka? Musím nasbírat info,mám doma pořád jen MM a kdyby došlo k nějakému nečekanému úbytku,tak nevím co dál.Tom se mi odstavil sám až v roce a to měl pak na noc Sunar.Nebo ráno? :confused: To už měl k snídani chlebík.Ale ne teda s paštikou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bléééé
14. črc 2008 v 07:20  • Odpověz
Dobré poledne :wink:
Já tu budu ještě chvilku strašit, manža pro nás přijede až okolo druhé :wink:

Makyb: Nutrilon dostává Čenda v noci, když se probudí a ráno, někdy mu ho udělám i přes den, když se pereme s pitím, tak abych do něj něco natlačila. jsem četla, že v těch 8-10 měsících mají vypít 500 ml mléka denně,tak nevím jestli to dáme. On nepije ty porce na svůj věk, má dát 180 a vypije tak těch 130 ml, ale ještě do toho počítám kaši, té dělám 250 ml, tak snad ten půllitr nějak dáme. A ještě jí jogurt a občas mu nasypu odměrku Nutroše i do masozeleninky :wink: kaši vymlaskne raz dva, ale ten Nutroš mu zase tolik nejede, možná je to tím, jak kupuji ten hypoalergenní, on je trošku nahořklý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak náš papací režim, jen pro představu:
ráno: Nutrilon 130 ml
cca 9-10 hodin jogurt (150g) s ovocem (celý banán nebo broskev, borůvky, maliny)
13-14 -masozeleninka 200-250g
16-17 přesnídávka nebo Nutrilon
19-20 kaše 250 ml
noc Nutrilon (pokud se vzbudí, není pokaždé :wink: )
přes den kukuřičné, rýžové křupky
voda se štávičkou 200-300 ml/den

No ta klíšťata mě taky trošku děsí, budeme zase dlabat B-komplex forte, stříkat se repelenty. Manža už včera jedno měl :stuck_out_tongue_closed_eyes: Čendovi jsem taky koupila nějaký dětská Off. Ale prej takto malé děti neonemocní :confused: , s tím přišla ségra od své dr. Ale mě se to moc nezdá.
14. črc 2008 v 11:53  • Odpověz
Tak my už fakt odjíždíme, čauky za 14 dní :wink: papa
14. črc 2008 v 15:20  • Odpověz
Makyb, Ty mně děsíš s těmi klíšťaty, já mám na ně extra smůlu. Za posledních 10 let 2 klíšťata a 2x borelióza. Teda podruhé se nerozjela, prý už mám protilátky. A poprvé jsem taky neměla naštěstí žádný problémy, já se toho tak bojím, že po každém klíštěti chodím na krev :wink: . Jo, je dobré, že Toma zajímal aspoň traktor, to my byli s naším psem u známých, když to bylo ještě štěňátko k sežrání, a jejich kluk ani nezvedl oči od počítače, pochybuju, že toho psa vůbec zaregistroval, ač se mu snažil roztrhat ponožky a překousat kabel od počítače.

Marky, borůvky jsem dala dneska, udělala jsem to jako Ty, rozmixovaný s banánem - a zaznamenala jsem úspěch, Klárka snědla celý banán a 2 hrstě borůvek.
Jinak že by vypila 500 ml mléka denně, jak píše nikitka, tak to ani náhodou. Nám spočítal doktor na pohotovosti, že by měla Klárka na 6 kg vypít (sníst) denně 900 ml něčeho. Ha,ha - my tak 650- 700 ml.

Dneska jsem si dalainzerát na prodej klokanky, potřebuju se jí zbavit, když si kupuju tu manducu a admini mi ho smázli. Docela mně to naštvalo, nevím, co jsem porušila, je to obyčejný inzerát. Vadí reklamní fotka z krabice té klokanky nebo co? Nechápu, že si dá někdo tu práci s upozorněním admina na nějakou blbost, kterou jsem asi opomněla. Začíná mně to tu mírně řečeno štvát.
14. črc 2008 ve 20:04  •  2 děti  • Odpověz
Vladi-nejsi sama,koho tady lecos štve :angry: Inzeráty taky nechápu.Zatím jsem sem tedy nic nedávala,ale uvažovala jsem o tom.Na inzerci klokanky neshledávám nic špatnýho :confused:
Přes zimu jsem tady brouzdala pořád,ale už mě některý diskuse spíš točí.Táborsko ne :grinning: Nemám ani moc času a hlavně mě to tu fakt spíš nebaví.Neříkám,člověk se tu leccos doví,ale....I když tak to bude i na jiných stránkách a nikdo mě sem nenutí chodit.Ale sem se kouknu vždy ráda,už jsem na Vás zvyklá a tady mi to sedí :slight_smile:

A kolik tak asi tomu klukovi,který byl přilepený k počítači bylo? Tomovi to nic neříká.Neumí jednu jedinou hru,ač to děti jeho věku ovládají.Možná kdyby jsem mu to ukázala,tak ho to vezme,ale to radši ať lítá venku.Stejně ta doba,kdy se mu to zalíbí, přijde.
My teď máme uklízecí akci na půdě.Tak tam to Toma děsně baví,vyhrabal poklady,má tam hrad a jiný blbiny a je od něj klid. :sunglasses: Sice je černej jak prasátko,ale je táák spokojenej.A dnes tam lítal se zmijovkou na hlavě :grinning: Z toho co se na té půdě dá najít, bych se upříně pos...Jako taky jsem z vesnice a na půdu jsme schovali všelicos,ale tohle je nad moje schopnosti chápání :confounded: Já jsem šťasná,že k tomu úklidu konečně došlo.Stálo mě to hodně přsvědčovací techniky a nervů,ale je po mém :grinning: Sběrný dvůr a kovošrot z nás bude mít radost :wink:

Tak já myslím,že těch 900ml něčeho zdaleka nemáme.Pokud budu mít na mysli spíš to mléko.Nebo do toho patří i příkrmy? Já hlavně nevím,kolik toho vytahne ode mě.Jak píše Niky,tak těch 180ml asi ne :unamused: Si nepamatuju,že tohle jsem někdy řešila u Toma,ten chlastal mlíko pořád a zůstalo mu to :slight_smile:
14. črc 2008 ve 21:06  • Odpověz
To já se klíšťat taky bojim, ale naštěstí zatim nemám žádnou blbou zkušenost. Akorát kámoš teď měl od klíštěte zánět mozkových blan.

Dnešní den teda za moc nestál, Kája byla zase obvzlášť mrzutá, nenechala mně ani pořádně vyspat a přes den jsem se od ní ani nemohla hnout. Pak jí před čtvrtou hodinou chytil hysterák a umlčela jí až svačina. Dneska jí měla obvzlášť dobrou, dala jsem jí půlku bílého jogurtu a do toho braunem nasekala několik kuliček hroznového vína a půlku banánu a nemělo to chybu. :slight_smile: No a k večeři tu kaši, a to byl teda horor, napřed začala pěkně pít a pak se zasekla a už nechtěla a brečela, tak sem jí to dala po lžičkách jenže to jí teklo všude pusu pořádně neotvírala, tak sem zase zkusila z lahve a takhle na střídačku sem do ní něco dostala, tak sem zvědavá jak dlouho s tim vydrží spát. Kolik vám tý kaše na noc vypijí? Tak sem na ty naše večerní kaše zvědavá jak to krmení pude dál. :confounded:
A ten jogurt dáváte jen bílý nebo i jiný? Já mam zatim koupený Hollandia.

Včera než sem šla spát mi přišel ještě mejl od kámošky ze střední a psala mi že jedný holčině ze třídy v pátek zemřel manžel, bylo mu 33 let a maji dvouletou holčičku, tak sem ještě koukala na spolužáky jak tam má fotky s nim a byla sem s toho nějaká hotová, nemohla sem pak vůbec usnout, ještě ve dvě jsem nespala, hlavou se mi zase honili hrozný věci, ještě jak manža jede už ve čtvrtek na 10 dní na motorce pryč, tak tim spíš mně zase napadali věci co se může stát. Je to šílený, jí bych to zrovna vůbec nepřála takový fajn holka, ona byla vždycky jak panenka, pohodová, malá, dlouhý blonďatý vlasy nad zadek a teď jí potká tohle. Je to smutný. :cry:
Moni, je asi blbý se takhle ptát, ale jak si tu minule psala o tý babičce a dědečkovi tak Kristýnky táta taky zemřel?
14. črc 2008 ve 21:06  • Odpověz
Marky-to se Ti nedivím,že jsi z toho byla špatná.Po mě běhá husina a to jsem toho kluka neznala.Taky mě pak napadají všelijaký nesmysly.Já to mám umocněný ještě tím,že mi tragicky zemřel taťka.Sice mi bylo sedmnáct,ale i tak.Nebudu to vytahovat,byla by jsem hotová.Prosim tě a co se mu stalo?Je to hrozný. :cry:
Člověk neví co ho může potkat,ale nesmí se tím nechat užírat.Špatně se tomu poroučí,ale já si říkám,co mě má potkat,to mě potká třeba i doma.Vyloženě na osud nevěřím,ale asi fakt co se má stát se stane.Vím,že budeš mít strach,když Ti manža jede pryč,ale i cestou z práce ho může cokoliv potkat.Sama vím,jak se špatně po týhle stránce uklidňuju,ale deset dní uteče jako voda.

Jogurt jsem včera dala prvně bílý,ale po prvních lžičkách jsem rychle přimíchala ovocnou přesnídávku.Taky mám Hollandii.Budu dávat ale i český,tučný s ktrátkou trvanlivostí.Zatím bílý.Tomovi jsem tenkrát dávala bílý pohlazení,trochu byl dosladka.Budu se muset podívat,jestli něco takovýho je.Naivně jsem si myslela,že ty bílý jí pojedou,ale zatím to nevypadá.
Včera jsem navařila Mišce zase na týden a mě to docela šmakuje.A manža tuhle povídal,že od té doby co vařím tyhle pochutiny,tak nevím co je sůl.Spíš si myslím,jestli po tom úraze nemá omámený chuťový buňky :grinning: Dneska budu dělat zapečený filé.Já už jsem z toho vaření hotová,vůbec nevím co a moc mě to ani nebaví.Dostala jsem se do fáze,kdy musím vše dělat,jen když malá spí a po večerech.A to mě štve,chci taky klid pro sebe.Toho asi moc mít nebudu,v září až Tom půjde do školy,to bude ještě horší. :unamused:
Kaše mi malá vypije 250-260ml.Ale začínaly jsme tak na 125ml,taky to byl boj.Káje to zachutná uvidíš.Teď když malá večer vidí flašku,tak se celá třese :sweat_smile:
15. črc 2008 v 06:52  • Odpověz
Maky, to jsme na tom nějak podobně, taky už jsem ve fázi kdy když je Kája vzhůru skoro nic neudělám. Tak to pak honim když na chvíli zabere ale to jsou přes den jen takový dvacetiminutovky a pak až večer, taky mi hrozně chybí mít čas jen pro sebe :confounded: No a vaření mně už taky docela prudí, zrovna dneska taky absolutně nevim co vařit.
Hele a do těch 250 ml dáš kolik lžic kaše? No bilý jogurt snad Káje pojede, teda nevim jak by se tvářila na samotný ale s tim ovocem jí to docela šmakovalo. Jinak včera po tý kaši sem kojila v noci tak nějak stejně jako vždy, párkrát sem jí teda ještě ošidila dudlíkem.
Co se stalo tomu klukovi to nevim, ptala sem se jí ale ještě mi nepřišla odpověď, myslim si že to asi bylo taky něco tragickýho, neslyšela sem před tim že by byl nějaký nemocný, na podzim jsme měli sraz a nikdo nic neřikal. :frowning2:
To máš pravdu že manžovi se může stát i něco cestou do práce, teď jezdí až do Brandýsa nad Labem takže to je taky dál ale ono se mu klidně může stát i něco kousek za barákem dneska je toho plno. No snad to bude dobrý i když v tý jejich partičce má snad každý rok někdo z nich nějakou kolizi na motorce. :unamused:
Venku se zase nějak zatahuje, chci jít ven a mam strach že se zase pracně oblečeme a ono začne pršet, jako včera a skoro každý den před tim. To mně vždycky může trefit. :slight_smile:
15. črc 2008 v 11:18  • Odpověz
Ahoj holky,
ode dneška jsme ženský - máme náušnice, byla statečná sestřička jí chválila. Včera jsme prvně zkoušeli mrkev a moc se na ní netvářila dokonce se jí zvedal žaludek, ale dneska už baštila v pohodě ani se nešklebila.

Makyb - Kristýnce počítač taky moc neříká, umí ho vypnout, zapnout, má tam i nějaký hry takže si je i zapne, ale vůbec jí to nebere. Jak bylo v pondělí hnusně tak tu měla kámošku tak spolu něco hráli, ale na popud tý kámošky jinak si toho nevšimne. Docela mě to těší, že jí to táhne víc ven.

Marky - Kristýnky táta umřel, já byla v šestým měsíci takže se neměli šanci poznat. Docela jsem se teď bála aby se nepřihodilo něco podobnýho. Přesně jak píšete stalo se to kousek od baráku, je pravda, že šel tenkrát z hopody kam si došel po práci na pivo, ale dodneška nechápu jak na rovném osvětleném úseku ho řidič mohl přehlédnout. Tenkrát jsem se tam chtěla jít podívat - ještě, že jsem nešla asi bych potratila. Koukala jsem na to z okna a věděla jsem, že je zle. Hodně mi tenkrát pomohli naši a to že jsem čekala Kristýnku, ale s lidskou blbostí se setkáš za všech okolností i v těch nejhorších chvílích a to je pak o to horší. Víš, pak se mě lidi ptali, že jsem to dobře zvládala - usuzovali z toho, že jsem se nechovala jako blázen a po ulici nebrečela, ale nikdo mě neviděl doma když jsem přišla do toho prázdného bytu. V práci jsem se potom setkala s paní který zemřel manžel před 17 lety, ale taky měla děti malý a ta říkala, že nejhorší bylo říct to těm dětem. Já mám teď dilema jak to říct Kristýnce, určitě jí to chceme říct, ale nevím kdy je ten správný čas a hlavně se bojím toho aby jí to neřekl někdo cizí.

Holky taky se snažím něco udělat když Andrejka spí jenže za těch 20 min. to většinou nestihnu dodělat a po večer v tomhle bytě nic moc udělat nejde, protože svícením pořád někoho budím. Andrejka si dost vyhrje zatím na dece sama tak to jde, ale tyhle dva dny byl přítel doma a je to ještě horší. Ta malá potvůrka to snad cítí, že tatínek je hned naměko a chová, tak pořád vřeští a vyžaduje pozornost.
S vařením jsem na tom stejně, nevím co vařit. Dneska budou zapečený brambory.
15. črc 2008 ve 12:33  • Odpověz
Moni-tak to si s Tebou život opravdu krutě zahrál :cry: Je mi to moc líto.Přeju Ti,aby Tě v životě potkávaly jen radosti a těch starostí bylo co nejméně.Je jasný,že dítě je veliká motivace,prostě kvůli Kristýnce jsi musela.Ale i tak jsi v mých očích hrdinka.I když po tom všem co máš za sebou,Ti na tom jak vypadáš v očích druhých,vůbec nezáleží.Pamatuju si,že když umřel děda,tak neteř byla asi ve věku co Kristýnka.Tenkrát mi učitelka kamarádka říkala,že kolem devátého roku dítě začíná chápat co to smrt je.Tak držím pěsti ať vychytáte tu správnou chvíli,kdy to Kristýnce říct.A hlavně ať to zvládnete v rámci možností co nejlépe.
Když taťka umřel,tak už jsem vše rozumově pobrala a možná proto to do dneška nechápu.Taky se to stalo na silnici vinou druhého.Tak třeba právě,že je Kristýnka malá ,se s tím srovná dobře.
A gartulujeme Andrejce k náušničkám. :slight_smile:

Když máme taťku dýl doma,tak tady mám taky nějak víc práce.Přitom je hodně venku s Tomem.Ale paradoxně o nich vím i tak.Teď zrovna jsou venku,malá spí,tak jsem si řekla,že něco půjdu dělat.Tak radši jdu nebo si pak zase budu nadávat :grinning:
15. črc 2008 ve 14:45  • Odpověz
Ahoj holky,

Moni - jsi statečná mamka a je mi taky moc líto co Tě potkalo :frowning2: . Obdivuju Tě, že jsi se dokázala postarat o sebe i o mimčo, já vím, co jiného zbývá, ale musí to být hrozně náročný. Lidi dokážou být zlý, poslední dobou se o tom přesvědčuju víc a víc a jejich hloupost nezná mezí. Držim palce, ať se vám podaří to Kristýnce říct a ať jste šťastný.

Opožděně přejeme s Danečkem všem k svátku a pidinarozkám, nemám moc dobrý přehled, takže raději nejmenuji, abych na někoho nezapoměla.

Holky jak tady píšete o těch příkrmech, tak u nás je to tak, že já stejně ještě potom ještě kojim, ještě jsme žádný kojení nevynechali. Nechci vždycky hned, ale tak půl hoďky pod. A to do něj ještě peru vodu, ale moje prsa by to asi nezvládali. Já jsem fakt jak nějaká kojná, už mi to leze na budku. Jdu se sprchovat a už mi teče mlíko. Kaši dávám zase ze lžičky, nic jinýho nebere, občas to normálně pije z misky jako dospělí. A teď jsem zkusila jáhlovou z DM, pro mě je to teda hnusný, ale je mu to chutná. A taky má rád maliny s banánem.
Dneska jsem byla u zubáka a pořád mě to bolí, tak to jdu něčim zchladit. :confounded:
15. črc 2008 v 15:54  • Odpověz
Moni tak to je mi líto co jsi si prožila, ještě v tý době být těhotná, muselo to být asi šílený období a pak když se malá narodila tak si to že tatínka nikdy nepozná určitě obrečela co :frowning2: To je jasný lidi si myslí jak to ten člověk zvládá, ale přitom nevidí jak to na člověka doma pak všechno padá. No máš můj obdiv a Kristýnce to určitě zvládnete vysvětlit a tu vhodnou chvilku snad taky trefíte. :wink:
Andrejce taky gratuluji k naušničkám. :slight_smile:

Kudrlenko ty si teda užíváš s tim kojenim, aby mi teklo mlíko ve sprše to už se mi dlouho nestalo to se mi stávalo ze začátku, teď už to nehrozí. :slight_smile: Asi bys pomalu měla nějaký kojení odbourat, neboj prsa si zvyknou, po prvý budou na prasknutí ale další den už to bude dobrý. :slight_smile:

Kája dneska tu kaši pila už docela v pohodě, akorát vypila jen asi 120 ml, pak už se začala šmrdlat rukama že se jí chce spát, tak sem jí dala do postýlky a usnula skoro hned.
Myslíte že jogurt activia bílá je taky vhodný? Koukala jsem u nás v krámě že nemaji tu hollandii, takže tady zase budu mít omezený možnosti. Docela už mně tu vytáčí u nás v zelenině, máme tu zeleninu kde je prodavačka za pultem a zboží má za sebou takže ho nandavá ona, jenže se mi poslední dobou stává že mi tam dává nahnilí ovoce, takže já to pak akorát vyhazuju, včera sem koupila tři nektarinky a s toho jsem dvě musela vyhodit, takže už mně fakt nas*ala a asi jí tam začnu pěkně prudit a kontrolovat co mi to tam dala. :angry:
Zítra budeme mít taťku celý den doma tak si ho musíme ještě před tou dovolenou užít. :slight_smile:
15. črc 2008 ve 20:52  • Odpověz
Makyb, Kudrlenko moc díky, ale vůbec nic bych nezvládla bez rodiny která mi hodně pomáhala, hlavně naši - i přes můj ne příliš odchod hezkej z domova. Víte kolikrát jsem to chtěla vzdát? Jak už tady jednou psala Vlaďka a teď i Makyb děti jsou silnej hnací motor.

Makyb - Kristýnka se se smrtí setkala před 4 lety když zemřela tchýně a před 2lety praděda. Když umřela babička tak to ještě moc nechápala a spíš se s tím jakoby chlubila. Ještě se vrátím k tomu nedělnímu zvracení - v pondělí už lítla venku jako drak :wink: . Tak jí spíš jenom něco nesedlo. Když byla Kristýnka malá tak jsem taky nic moc neřešila a šlo všechno tak nějak samo, ale teď mám nějak moc informací a řeším úplný věci který by mě tenkrát ani nenapadli. Vařila jsem ze zamražený zeleniny teď scháním bio :wink: , ale je pravda, že za Kristýnky snad ani bio nebyla.

Na zubní bych taky měla zajít - říkal dr. kontrola po šestinedělí, ale neřekl po kterým :sweat_smile: . Na očním by se návštěva hodila taky, ale tam budu objednávat Kristýnku tak to vezmeme při jednom.
15. črc 2008 ve 20:52  • Odpověz
sháním - holky teda nevím jak to bude s tou školou asi budu lekci před Kristýnkou - půjdu vrátit vysvědčení včetně maturitního.
Marky- brečela jsem hned když jsem se probrala po císaři a sestřička mi jí přinesla ukázat tak jsem jí řekla, že to spolu musíme zvládnout, ještě to byla zmenšená kopie svýho táty a to se mnou taky docela zacloumalo. Pak to bylo vždycky při nějakém úspěchu, který neviděl. I když věřím, že viděl a vždycky když jdu na hřbitov tak ho prosím aby na ní dal pozor.
Nám jde taťka zítra do práce (konečně :sweat_smile: ) nějak mi leze na nervy když je s náma takhle neplánovaně doma a ještě ho něco bolí. Ty chlapy jsou horší jak malý děti. Nakonec šel dneska na ortopedii tam u vytáhli z kolena vodu a řekli mu, že to určitě nemá ledovat jak mu doporučila mudra, ale naopak až ho to zase začne bolet vůbec k ní nechodit a rovnou k nim.
15. črc 2008 ve 21:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.