• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Moni věřim tomu co píšeš, že Tě hodně hnalo dítě, ale stejně jsi dobrá :wink: a obdivuju Tě. Nemůžu se do toho vžít, protože jsem to nezažila, ale muselo to být těžký.

Marky - to by mě teda ta prodavačka pěkně s...a :angry: kort když je to pro dítě, u nás je trochu podobný krám, ale já si to jdu nandat sama, starý babči si to nechávaji od prodavačky, ale mě se to takhle vůbec nelíbí, chtěji udat prostě všechno.

Tak holky dneska přesně 1,5 hoďky řval. Dala jsem mu kaši a čekal prsíčko, tak jsem mu ho nedala. Asi 3 x jsem ho chodila uklidňovat a pak jsem mu připravila trochu kaše s vodou, tak zas natahoval a pak usnul :slight_smile: ale byl to mazec. Tak mi držte palce.
Zub mě pořád bolí :frowning2:
15. črc 2008 ve 21:08  • Odpověz
Marky-tu Hollandii nemají všude.Dnes jsem dala bílou Activii a jak si mlaskala.Jinak tu kaši jsme se učily pít cca týden.Takže Vám to půjde :wink:
Tak s tou zeleninou se Ti nedivím.Já dřív byla takový tele,jsem si říkala,že se to může stát.Ale stala se ze mě pěkná prudérka :grinning: No co,když to platím.A hlavně teda by mělo platit "náš zákazník,náš pán".Zejména v dnešní době a u všeho.Bohužel hodně obchodníků na to peče.Nemyslím jen potraviny,tak nějak všeobecně.

Moni-zrovna dnes jsem se bavila s kámoškou na téma starostlivosti o děti.Tedy té přílišné.A je to daný věkem.Prostě dřív rodily děti dvacítky a byly happy.Dnes ty maminy jsou víc uvědomělý a starší.Ale taky to asi souvisí s povahou.Já mám k flegmatikovi daleko a vše řeším.Ale jak je Michalka starší,tak ubírám.Třeba ohledně té stravy.Ale takový to,co vše se může stát,toho se jen tak nezbavím.
Jinak Tom se setkal se smrtí už 2krát a přesně jak píšeš,spíš to bral jak senzaci.Ale švagra si pamatuje pořád a dnes už to vnímá jinak než před dvěma lety.
Je fajn,že Kristýnka je už zase jako řípa. :slight_smile:

Kudrlenko-pokud Ti to kojení přes den nevadí,tak je to asi v poho.Ale já bych byla už vycuclá.A o těch nocích ani nemluvím.I když jsem Toma dlouho v noci kojila jak vzteklá,tak přes den jsme to odbourali v pohodě,Ty musíš mít Danečka u prsu pořád :unamused: A nalitý prsa jsem měla snad jen v porodnici a chvíli pak doma.

Já už u zubáka byl,ale našla jsem si na zubu takovou tečku.Nevím jestli je to kaz nebo kámen. :confused: Tak tam musím zase.A taky na gyndu,to mám radost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. črc 2008 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj holky,
tak už máme hotový ten obývák u našich, ufff, byla to docela makačka.

Moni - taky je mi moc líto, co jsi prožila. Jseš opravdu silná, že jsi to zvládla, muselo to být hodně těžký a smutný období :pensive:. Podpora rodiny je opravdu hodně důležitá, člověk není na tu bolest sám :cry:

My byli včera na druhé injekci a dneska měl Mareček teplotu 38 st. po odečtení, tak dostal čípek. Byl i trochu nevrlej, ale čekala jsem to spíš včera po včeličce, ale ono to fakt přišlo až dnes. Zítra snad bude OK, chystáme se na výlet do Plzně do zoo a pak ještě někam v okolí, ale nevíme ještě přesně kam. Měli jsme si to vybrat dneska večer, ale trošku jsme se rafli, takže spolu jako malý děti nemluvíme :angry:. Třeba i ten výlet zrušíme, ale to bych moc nechtěla, protože se snažím užít si manžu, když má týden dovču. Ale takhle jsem si to fakt nepředstavovala, že budeme pohádaný.
Jo a ptala jsem se mudry, jestli teda už začít s příkrmy, prý zatím nemusíme, dobře přibírá, ale pokud by se začal budit víc v noci, tak můžeme začít kaší. Je pravda, že se začíná jednou za noc budit. Začínaly jste dávat kaše rýžové nemléčné nebo třeba rovnou s příchutí? A ve flašce, takže to děláte víc naředěný? Nevim, asi ještě počkám, jestli se vzbudí i dneska a ty další dny, možná pak začnu. Prý můžeme pomalinku i zeleninku, ale zase, jen pokud by se i zdálo, že mu mlíčko nestačí.

Dneska jsem začala brát HA, tak doufám, že se zase naučim brát ji každý den, dřív se mi mockrát nestalo, že bych zapomněla, ale teď po roce si asi budu muset všude psát lístečky. Manža si rejpnul, prý ať si dám lísteček i do špajzu k čokoládě :sweat_smile: :grinning:

Teď ty poslední dny, jak jsem nestíhala, tak ty vaše příspěvky mám zase jen přelítlý, vždycky když to čtu, tak si říkám, na to odpovím a na to a na to, ale pak když píšu, tak všechno zapomenu.... Musim si na koně zase udělat víc času.

Kudrlenko - držim palce, ať to s Danečkem zvládnete, musely to být nervy když tak dlouho řval, co?

No já končim, jdu se asi udobřit s manžílkem, abysme vůbec někam jeli.
15. črc 2008 ve 21:29  • Odpověz
Seri, tak to dej pak vědět jaký to je v Plzeňský Zoo, se tam chci jet taky někdy podivat, Zoo mam hrozně ráda, tak chci vyzkoušet všechny možný co tu máme. V pátek jsem původně navrhovala Zoo v JIhlavě, nakonec jsme zvolili tu Hlubokou že je trochu blíž. Nejlepší to ale bude až bude Kája ještě o něco starší až to bude víc vnímat ty zvířátka. :slight_smile:
Já začala kaši mléčnou s banánem a hustotu tak akorát aby to teklo přes dudlík, ale aby to nebylo zase moc řídký.
Vlastně ani nevim jestli sem začala dobře tou mléčnou, ale nemléčný se musí dělat do MM nebo UM tak to mi přišlo takový složitější.
Mareček bude zítra už určitě v pohodě, Kája měla teplotu jednou taky až druhý den a další den už byla dobrá.

Jo na gyndu už taky musim zase po půl roce, Kudrlenko víš že je Karčová už přestěhovaná v zubatce? Řikala mi to kámoška, mam na ní i nový číslo kdybys neměla
A k zubaři už by jsme vlastně taky asi měli, to tak uteklo ten půl rok. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Moni, podpora rodiny je fakt důležitá a v takových situacích člověk vždy pozná co v těch rodičích má za poklad. :wink:

Manža se začal balit na dovolenou, si tu rozložil celtu se spacákem že si to zbalí, tak sem sem nalákala pejsky, lehla sem si na ní a oni hned toho využili a teď se mu tu vepří na celtě a na spacáku a on to nemůže zbalit. :grinning:
15. črc 2008 ve 22:01  • Odpověz
Marky - tak číslo bych si určitě na ní vzala. Já k ní teda chodim do Chýnova, ale někdy má dovolenou a dřív jsem volala do Natalisu, jestli do Chýnova jede a teď nemám kam zavolat. Mám na mobila to je mi takový blbý.
Já bych asi byla ukňouraná, kdyby jel manža někam beze mě :frowning2: , myslim teda na dovču, jinak vlastně jsme celý týden bez sebe a je to hrozný.

Seri - takhle to dřív bylo u nás, pohádali jsme se většinou na dovče :unamused: taky chtěl jít jednou na letadlo, že poletí domu, ale já mu nedala doklady :grinning: tak se zase uklidnil a pak jednou z Chorvatska, že pojede domu stopem :grinning: joo to jsou zážitky, teď by si to už nedovolil :sunglasses:

Makyb - a doktorka vám řekla, že už můžete jogurtíky ?? Já jsem se ptala na 8. měs prohlídce a řikal ať ještě počkám, tak mu je zatim nedávám, jednou jsem to zkusila a nechutnal mu, tak jsem zvědavá. Jak dlouho jsi takhle kojila Toma??
Snažim se to trochu odbourávat i přes den, protože vidim, že je fakt závislák a mě rozčiluje, když si myslí, že si to prostě vyřve. Ráno to zkoušel zas, nakonec jsem si šla lehnout jinam, už jsem neměla nervy to poslouchat, brzy bych mu asi jednu flákla přes zadek. Ještě k tomu, mě neustále bolí zub, tak si vůbec řikám, jestli mi vyvrtal ten správný :frowning2: .
Dneska mi přišla cestovní postýlka z MMB a dalo mi docela zabrat jí postavit, nakonec se povedlo, ale jdu jí vytáhnout ven a celou jí přeperu, moc nadšená jsem z ní nebyla, občas ty ženský neuvedou skutečný stav, nebo se divim, že to takhle vůbec pošlou. Zajímalo by mě, co by mi ta pani napsala, kdybych jí chtěla vrátit. :rolling_eyes:
16. črc 2008 ve 12:06  • Odpověz
Napsala sem ti to číslo do IP. :wink:
To mi se naštěstí takhle nehádáme, že by jsme spolu dlouho nemluvili nebo chtěl ten druhý někam odjet. :slight_smile: To spíš já když často neni doma tak pak mi trvá než s nim začnu komunikovat.
Kudrlenko, asi to chce fakt vydržet a nepovolit když se začne vztekat, ale vim že to neni lehký vydržet ten nátlak :grinning: Mně někdy Kája taky pěkně vytočí, když potřebuju třeba něco uvařit a ona furt ječí, tak už pak taky vypěnim.
Ty nákupy na MMB jsou někdy risk, některý ženský jsou fakt sviňuchy, taky sem ne vždy byla spokojená. Hlavně že sama tady přemýšlim jestli když tohle prodám jestli s tim pak bude ta dotyčná spokojená. Člověk asi nesmí být blbý a nemá se s těma lidma párat. Jenže to moc neumim.
Před chvíli mi volala kámoška, že u ní byla včera jedna kámoška se kterou sem chodila do školy a pak jsme takhle ve třech jezdili na zábavy a já se s ní teď už snad přes 10 let neviděla, tak že si prý řikali že by jsme se mohli někde my tři sejít, tak že prý vymysleli že by v pátek zajeli ke mně. No že si vybrali zrovna že pojedou k nám s toho moc odvařená nejsem protože budu muset zase gruntovat a když vidim ty naše žalostně umazaný zdi od těch psů, tak s toho mam dilema, no ale jinak se těšim a na tu kámošku co sem jí roky neviděla hlavně. Nějak se mi ty dny co budu sama plní samejma návštěvama, spíš teda já s Kájou budem jezdit po návštěvách ale vypadá to že nakonec nám to rychle uteče a nudit se nebudem. :wink:
Manža je dneska doma, tak posekal trávu, na obýdek jsme si zašli do restauračky, teď si jel něco zařídit, pak chceme jít vykoupat psi a navečer mam naloženou panenku na grilování.
Jo taky nám přišlo nový ovládání 639 kč sakra drahá hračka. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. črc 2008 ve 13:00  • Odpověz
Děkuju za číslo, určitě se mi bude hodit :wink:
Já taky když něco prodávám tak se bojim a chci aby všechno bylo v pořádku a styděla bych se poslat něco špinavýho nebo roztrhanýho.
Nejvíc se Dan vzteká, když ho pokládám do postýlky, ještě ho ani nepoložim a on už se ve vzduchu obrací a řve. Pak ráno, když bych ještě chvilku spala, tak stojí na konci postýlky čumí na mě a řicí jak opice. Přes den je pak docela klídek, ale noci úděs :rolling_eyes:

Holky, ztratila jsem z kočárku sponu na popruhy, tak nevim, kde to mám shánět, jestli vůbec seženu. Jdu zkusit zavolat do Honzíka, tam jsem kočárek kupovala.
16. črc 2008 ve 13:36  • Odpověz
Ahoj holky,

tak teda my s taky nějak dramaticky nehádáme.Na dovolených pohoda.Ale dnes jsme byli v Táboře a to jsem vážně přemýšlela o tom,že pojedu domů autobusem :angry: Jako obvykle to vyprovokoval Tom.Ale nakonec mě nasralo,že mě ještě před ním sráží tatínek autoritu,jestli teda nějakou vůbec mám. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Do toho jsme potkali kámošku,ta se na nás mrkla a povídá...no jo rodinné nákupy... :grinning: Začalo to vlastně už včera,vyklízeli jsme ten humus z půdy,manža mi to nechával na schodech a já to nosila.A do jedný tašky hadrů navrch dal debilní vázu,ta vypadla a pořádně odrazila novou dlažbu.Samozřejmě já si toho měla všimnout,že ta váza tam je :angry: Takže čekáme obkladače,aby to vyměnil,je to fakt dost.A to si myslel manža,že to jako zamázne.Tak na to mu prdim.Já jsem asi z toho odvázaná.Z dvou dlaždic a bordelu tu bude jak z celé místnosti.Musí se to vyříznout,takže prach bude všude.
A dnes jsem si nakoupila spodní prádlo.Když jsem si v kabince zkoušela podkozku ,tak jsem se na ty svoje věšáky ani nedívala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to hrůůůza.Tak jsem si nakonec zalepila trochu tu mojí vzteklinu,jak tomu říká manža.

Kudrlenko-Toma jsem přes den kojila tak po dvou hodinách,no ze začátku i mnohem častěji.A pak jsem prostě po určitém množství toho příkrmu nekojila a bylo to v pohodě.S tím jsme neměli žádný problém.V noci jsem kojila taky 12krát,ale to už byly krize.Ale třeba 6krát nebylo nic zvláštního,to byla normální noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak se to dokonce stupňovalo,kolem sedmého měsíce jsem ho prostě nechala vyřvat.Nebyla jsem v ložnici a po chvilkách jsem chodila uklidňovat já nebo manža.Tak 4 noci to bylo blbý.Nejhorší ta první.No a tímhle jsme se vypracovali až na kojení ráno.V těch osmi měsících/přibližně/ už pak snídal i chleba.A snědl klidně krajíček.Vzhledem k tomu ,že fakt hodně jedl,to mlíko ho nemohlo zasytit,to byla jen chuťovka.Už si to přesně nepamatuju,ale to ranní kojení bylo poslední ke konci prvního roku.A v roce a týdnu jsem se probudila a rvala mu prso a nic.Takže skončilo kojení definitivně.Žádný vynucovací nebo svlíkací akce jsme neměli.Jen ty noci,to byl horor. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Když jsem byla na půlroční s Michalkou,tak mi řekla mudra,že za měsíc můžem jogurt.A teď jsem tam byla v sedmi a řekla mi to znovu.Já to fakt nechápu,proč se doktoři v těch názorech tak liší.Ale dnes jsem v obchodě viděla přesnídávku od ukonč. 4.měsíce a byla s jogurtem.Tak to jsem nechápala :confused: V osmi měsících zkusím ten chlebík,dnes jsem koupila ty kukuřičný křupky,tak uvidím jak se malá bude tvářit.No ten chleba uvidím taky podle zubů.Tomovi jsem dávala na přořezávání zubů kůrky.A krásně se na tom naučil kousat.Ale ten bordel :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Marky-tak to je dobře,že máš naplánovaný návštěvy.Alespoň Ti to uteče. :wink: Co se týče navštěv u mě doma ,tak holky co mají děti mi nevadí.Jsou už na nějaký ten provozní bordel zvyklý.Ale měla jsem kámošku a ta zásadně volala,že jede kolem a staví se.A neměla děti.Všude jí rejdily oči,když jí Tom třeba jako batole lezl do kabelky,tak mu uštědřovala výchovné lekce apod. :rolling_eyes: Dělala manažerku,takže dorazila vyparáděná jak z kosmeťáku.A já jí vítala rozdrbaná,uštvaná a v teplákách :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak už jsem se i normálně zapírala,třeba,že jsme u babičky,doktorky atd.Teď má 15měsíčního kloučka a ještě mě ani jednou nepozvala na návštěvu.Nutit se jí nebudu.Asi na ní už taky došlo. :grinning:
16. črc 2008 v 15:20  • Odpověz
jo Marky to si ty pejsky teda rozmazlujte,takový drahý hračky :grinning: :grinning:
16. črc 2008 v 15:23  • Odpověz
No Makyb tak to je taky docela síla s Tomem. Tak to je stejný jako u nás. Teď když je dobrá noc tak vstávám 3 x a spí max. do 7. Já bych tuhle vyřvávací metodu ráda zkusila, je to moje poslední naděje, ale neni to zatim prostě možný. Tuhle jsem četla v nějakym časopise dotaz, skoro jako bych to psala já. Ta pani psala, že ho nemůže taky nechvat, protože v baráku bydlí i ostatní lidi a ten doktor jí odpovídal, že se na to pani vymlouvá a prostě ho nechce nechat řvát. Nakopala bych ho někam. Máme tady podnájemníky a ty vstávají do práce i o víkendu, všechno je tu hrozně slyšet a zase se bojim, že když mu to udělám v jinym prostředí, tak bude mít ještě nějaký trauma spát jinde :stuck_out_tongue_closed_eyes: Musim čekat na vhodný okamžik :grinning:

Dneska už takový dovči taky nemáme, to bylo když jsme spolu chodili asi 4 roky. Dneska jsme vzorná rodinka :sunglasses: Je lepší zvát si fakt kámošky co maji děti, ty to pochopí a nemusí se člověk před nima stydět, jelikož jsme na tom stejně :wink:
16. črc 2008 v 15:38  • Odpověz
Kudrlenko-taky jsem nebyla rozhodnutá.Dnes by to bylo mnohem horší.Tom má pokojík vedle ložnice.Asi by musel na čas do obýváku.Fakt je,že když bečí Michalka,tak ta bečí.Ale Tom řval s prominutím jako kráva :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale řeknu Ti,já to čekala ještě horší.Bála jsem se,že to nezvládnu a nevydržím.A nakonec ty noci a to,že jsem se i relativně dobře vyspala,stály za to.Nechci Tě strašit,ale čím bude starší Daneček,tím to bude horší.Je to fakt zvyk.Ale jak píšeš,pokud nejste v domě sami,je to složitý.A pokud se k tomu odhodláš,tak je opravdu lepší,aby si zvykl spát bez prsa pěkně ve své postýlce.Nějaký stěhovaní to je blbý.Ono totiž vůbec nejde o hlad a míko.Ale o prsa a o Tebe :confounded: Někdo na tohle argumentuje tím,že přeci od toho jsem máma,ale dobrá máma může být i ta,která nemá věčně dítě u prsu.Je to fakt na budku.Držim Ti pěsti a myslím na Tebe,ať to odbouráte.
Což to nejdřív odbourat ve dne? I když by Ti řval,tak ho třeba spíš něčím zabavíš.Je to těžký,ale ty děti neskutečně rychle zapomínají.Třeba když jsem Tomovi sebrala dudel,tak po pár dnech nevěděl co to je. :sweat_smile:
16. črc 2008 ve 21:39  • Odpověz
Ahoj, tak jsem tady. Výlet dopadl dobře, v zoo bylo moc hezky. Já mám tyhle výlety i když jednodenní fakt ráda, je to pro mě takovej relax. Mareček spinkal dopoledne asi 2,5 hodiny v kuse, takže má naspáno a teď ne a ne zabrat. Marky v Plzni je to celkem hezký, i když v jiných zoo je asi víc zvířat bych řekla. Ale nejvíc co se nám líbilo, byl Dinopark, který je součástí zoo. Byli tam různý ještěři, dinosauři ve skutečný velikosti, některý se hýbali a vydávali zvuky, fakt pěkný. Bylo tam i 3D kino (tam jsme bohužel nebyli) a bylo tam strašně moc dětí a maminek s kočárky. Fakt jsem si to užila. Cestou domů jsme zajeli k našim, dali jsme jim hlídat na chvilku Marečka a skočili si na véču do restaurace, takže jsme ten den pěkně zakončili :slight_smile:.

S těma hádkama, u nás to není tak horký, jsou to jen malý hádky, já ani nejsem tak hádavej typ, chci spíš všechno vyřešit v klidu, pokud to jde. Manža je teda občas cholerický, já jsem zase spíš flegmouš. Naštěstí u nás hádka nikdy ještě nedošla tak daleko jak píšeš ty Kudrlenko. To my se pak každý někam ukryjeme, vyvztekáme, pak si to vyřikáme nebo to jen tak vyšumí a je klid. U nás itálie nikdy nebyla a doufám, že nebude :wink:. Jo a když jsme na dovče, tak to se nám snad nikdy nestalo, abysme se pohádali, opravdu :wink: .

makyb - chtěla jsem se tě zeptat, jestli ti to teda neva, jak jsi jednou psala, že Tom upadl do bezvědomí, tak co se mu stalo. Já mám strach, kdyby se něco takovýho Marečkovi nedej bože stalo, co bych dělala, jak bych se měla zachovat... :sweat_smile:

marky - pěkně drahý ovládání, to abyste ho schovali snad do igelitu, aby ho pesani neměli jako hračku. Jo a teď mě napadlo, nesháníte někdo náhodou TV? Naši prodávají, nechci tady teda moc psát o značce a tak, aby mi to admini nesmázli, ale kdybyste některá o někom věděli, kdo shání TV, tak mi napište do IP a já bych poslala další info.

Jo a holky od kdy se můžou dávat ty kukuřičný křupky? Včera jsem tu měla kámošku a ta se mě ptala, jestli už je Márovi dávám, tak já že ne a ona že už v 5 měsících začali. Mně se to teda zdálo brzo, když ještě neměl v puse nic jinýho než mlíčko.
16. črc 2008 ve 22:08  • Odpověz
Makyb - přes den už jsem docela začala v tom snad problém nebude, je akorát v noci a ráno. Přes den se na mě ani nesápe, ale jak se setmí, tak je hotovo :slight_smile: . Taky jsem tuhle mluvila se švagrovou a ta řikala, že by tuhle metodu nikdy nevolila (no neví holka co to je 9 měs. pořádně nespat) a taky jí asi připadám jak špatná matka, ale její zas 3 letý klučina neusne bez flašky :grinning: takže by měli začít u sebe, už má zuby všechny zkažený z toho pití v noci. V 18:30 jsem mu dala kaši a pak dokojila, v pohodě usnul a ve 20:40 řev, tak jsem ho nechala pak k němu došla pohoupala, no pak ještě asi 2 x a pak usnul. Kdybych mu dala prso, tak spí během 5 minut. Tak nevim, jestli v těch 23:00 mu mám dát, zkusim zas nedat, uvidíme.

Ráno razim zas k zubaři myslim, že mě bolí ten zub vedle a ne ten co mi vrtal :cry:
16. črc 2008 ve 22:12  • Odpověz
Seri-kukuřičný křupky jsem včera zkusila prvně.U Vás je to ještě brzy.Ještě nemáte zeleninku a ovoce,tak asi až potom bych to zkusila.
Jinak Tomovi se to stalo v necelých třech letech /bez měsíce/.Hrál si v pokoji a já mu řekla,ať si uklízí hračky,že mu jdu nandat oběd.Odešla jsem vedle do kuchyně,pak se vrátím a on leží na zemi a spí.Hračky uklizený,jen nechal venku takový deky,do kterých dával spát plyšáky.A jak tam u toho ležel,tak jsem si myslela,že vytuhl.Bylo mi to teda divný.Ale pořád mě nenapadlo nic špatnýho.chtěla jsem ho zvednout a dát do postýlky.jak jsem ho zvedl,tak se mu nepřirozeně zvrátila hlava a byl takovej bezvládnej.Tak jsem s ním zatřásla a nic.To už jsem si všimla,ža má úplně popelavou barvu.Tak jsem ho začala probírat.Byla jsem úplně mimo.Trvalo to chvíli,ale mě to přišlo jak věčnost.Když se probral,tak nepřirozeně plakal.Hned jsem volala manžu,ten tady byl hned a jeli jsme do nemocnice.Byli jsme tam hned,jinak bych asi musela volat záchranku.V nemocnici jsme tři dny zůstaly na pozorování.Nedjřív rentgenem vyloučili,jestli třeba nespadnul a nebouchl se do hlavy.Já ho vlastně v tu chvíli neviděla.Ale tomu jsem ani nevřila,musela bych to slyšet.No a pak jsme byli na EEG na neurologii,jestli to není epilepsie.EEG měl čistý,zkrátka mu nic nenašli.Neuroložka nám pak řekla,že někdy se to stane do pěti let věku dítěte.nemají vyzrálý mozek a dochází tam k nečekaným výbojum.Navíc u nás to pravděpodobně bylo i vyčerpáním,ty dny před touhle událostí měl Tom děsnou střevní chřipku,takouvou nikdy neměl.Pak jsme chodili asi necelý rok na EEG,bylo to v pořádku.Když jsme přišli domů u nemocnice,tak se mi v tom pokoji zvedal dlouho žaludek,když se mi před očima objevil Tom jak tam leží.Fakt horor.Pak jsem ho pořád pozorovala a hlídala.
Kámoška ta zažila něco podobnýho,její děti zase měli z horečky fibrilní křeče.Vypadá to taky šíleně,taky upadly do bezvědomí.Holka to měla asi 2krát a kluk jednou.U těch horeček se to stává,měla jsem i napsaný léky,který měl Tom užívat,když mu horečka stoupala,aby se tomu předešlo.Naštěstí už to nikdy neměl.
Na tohle nesmíš myslet,že se to Marečkovi stane.Ale je lepší o tom něco vědet.Kdyby náhodou,tak zachováš spíš chladnou hlavu.Já o tom nic nevěděla a byl to pro mě fakt šok.
A ještě,když Tomovi byly dva roky,tak jsem s ním byla v bazéně a jemu ve sprše podjely nohy a hodil hrozný záda.Já ho vzala,protože plakal a najednou my ležel na rameni jak mrtvolka.Tak jsem ho probrala,mluvila na něj.V pohodě reagoval,jen byl děsně bílej.Volala jsem mudře,jestli jet na pohotovost.Ta řekla,že jestli nezvrací a není extrémně spavý.,tak ne.Jen ho pozorovat .Já tenkrát zavolala i na tu pohotovost,tam mi řekli to samý,co mudra.Už byl v pohodě.Já si myslím,že tenkrát na hlavu nespadl ,jen se děsně lekl.On totiž od mala,když spadl nebo se mu něco stalo,tak moc neplakal.Jen byl v obličeji úplně šedivej,on se vždy hrozně lekl.Ale jestli si natloukl,to moc neřešil.Jo s dětma jsou radosti,ale přijdou i starosti. :unamused:
Jo a máte dobrý,že jsi flegmouš.My jsme cholerici oba :grinning: Né že by tu byla klasická Itálie,ale občas je to hukot :wink: Ale to není často.Zase nevydržíme být uražení dlouho.My vždycky upustíme páru a je klid. :wink:

Kudlenko-mě tenkrát řekla mudra,aby jsem dala pít až k ránu,třeba ve čtyři.Prý když mu jednou dám a jednou ne,tak bude jen zmatený a bude to ještě horší.Mě se i teď někdy Michalka probera a vím,že by spala hned s prsem.Ale prostě k ní několikrát vstanu,zjistí,že stejně nedostane a usne.Ale ta je úplně jiná než Tom,nemůžu to moc srovnávat.
Tak ať Ti zubař pomůže a máš klid.Zuby jsou prevít :cry:
17. črc 2008 v 06:50  • Odpověz
Makyb - to je docela děsivý zážitek, až mi z toho běhá mráz po zádech. Člověk, ale fakt neni u toho dítěte neustále ani to pořádně nejde, ale měli byjsme asi vědět, jak se třeba v takový chvíli zachovat nebo jak tomu dítěti pomoc. Já právě moc tyhle věci neovládám, tak se budu muset trochu proškolit. Bojim se, aby taky nedostal třeba nějaký záchvat z toho řevu, nebo ho to nějak nepoznamenalo.

U nás už to holky taky poslední 2 roky neni tak horký jako dřív. Hlavně se nechce ani jeden z nás hádat o víkendu. Asi to hodně změnilo moje těhotenství a pak Daneček. Nebo spíš jsme oba furt nevěděli co vlastně chcem a tohle nám to usnadnilo a myslim, že k oboustranné spokojenosti :wink:
Tak hlásim další otřesnou noc, od 19 :00 po 1,5 hod. Dvakrát jsem mu nedala, pak se ale dostavila příšerná bolest zubu a nemohla jsem ho ještě poslouchat. Jak já si přála, ať je doma manže, ráno jsem mu to hned psala, že už jsem K.O. Z bolesti se mi chtělo zvracet a když jsem usnula tak zase hned řval Daneček. Tak ráno jedu k zubaři, fakt už jsem se těšila, že je ráno a on měl dovolenou. :cry: Tak jsem jela za taťkou do práce a ten mi sehnal zubařku, tak mi to vyvrtala a nechala otevřený. Trochu se mi ulevilo, tak doufám, že to přejde úplně.

Seri - co je to za ty sušenky ??

Potřebuju zpestřit jídelníček, zdá se mi to pořád jedno a to samý, dneska jsem mu poprvý udělala trochu jíšky, ale dál už nevim :unamused:
17. črc 2008 v 15:46  • Odpověz
Kudrlenko- ono i kdybych tenkrát u něj stála,tak bych to nezměnila.Prostě to byl nějaký zkrat.A tříleté mrně už vydrží chvilku bez dozoru,můžeš si odskočit na WC a tak. :sweat_smile: Ale třeba ty fibrilní křeče jsou dost častý.A řvaním si neuškodí,neboj :wink: Já to brala i podle sebe a říkala si,že spát pořád s plným břichem musí být hrozný.Možná jsem se tím i uklidňovala,ale rozhodně jsem to nedělala jen pro sebe.To spaní bylo fakt děsný.Nechci,aby to vypadalo,že tě k téhle metodě navádím,když nám to pomohlo,třeba se to může urovnat i samo,ale tomu já prostě nevěřím.Každý si musí podle sebe,dokud nebudeš definitivně rozhodnutá s tím něco udělat,tak to stejně nemá moc cenu.Nejhorší,že Ty máš ty prsa a zůstává to na Tobě.Je to začarovaný kruh.Fakt na Vás myslím,aby jste se s tím poprali.
Zuby Ti teda nezávidím,já takhle přišla po Tomovi o zadní stoličku,zánět jak prase a ta bolest hlavně.I když mi to pak otevřel,tak se to nezlepšilo a nakonec musel ven.Bylo mi to pak jedno,hlavně,že už o nebolelo.Tak ať Tě to přejde.

Jak jsi dělala tu jíšku? Za studena nebo před tím osmahla? Já to Tomovi snad nedělala a mudra mi řekla,že už můžu a já nevím jak na to :confused:

Jo a Ty křupky se kupují v racio prodejně,mají tam i rýžové.Michalce fakt jedou. A Tomovi taky :grinning: Zítra jedu do města,tak tam musím zajít. :slight_smile: Jsou to větší křupky,ktrerý se dětem dobře drží a baští.
17. črc 2008 ve 20:36  • Odpověz
makyb - přesně jak píše kudrlenka, běhal mi mráz po zádech, když jsem to četla. Věřim ti, že to muselo být strašný a potom že jsi ho určitě pořád kontrolovala. Ono je asi nejdůležitější v takovýhle chvíli neztratit hlavu a jednat alespoň s troškou rozumu, pokud to jde. No ještě že se ti ho podařilo probrat. Taky si říkám, že se musim podívat, jak dávat malym dětem první pomoc, jenže to si říkám už od těhotenství a ne a ne si na to udělat čas :sweat_smile: .
Já měla takovej zážitek s taťkou, když mi bylo asi 15, tak jsme seděli večer doma u TV a on najednou zmodral a spadnul na gauči, dostal záchvat, který vypadal jako epileptický. Měl stisklý čelisti a nemohl dýchat, bylo to strašný, snažili jsme se mu s mamkou otevřít pusu, vzali jsme na to tenkrát nůžky, protože zrovna nic jinýho po ruce nebylo. Když se to povedlo, tak mu mamča v tý pootevřený puse držela palec, aby mohl dýchat. Tenkrát to musel být strašný stisk, protože on jí trochu "ukousl" část nehtu na palci a ten jí dodneška nedorostl a to je to už tolik let. Pak jsme došli pro sousedku, která je dr., ta přiběhla a dala mu nějakou injekci. Pamatuju si jako by to bylo včera, jak přijela záchranka a odváželi ho na vozíčku pryč, on na mě koukal (to už byl zase při vědomí) takovýma vystrašenýma očima, fakt ten pohled do konce života nezapomenu. Pak byl asi týden v nemocnici na pozorování, jestli nemá epilepsii a tu nakonec neměl. Prý to bylo z přepracování, stresu, únavy, ... on toho měl tenkrát opravdu v práci strašně moc, měl toho plnou hlavu a takhle nešťastně to dopadlo. No tak jsem si zavzpomínala na nepříliš příjemnou vzpomínku, tak radši obrátim list.

Dneska když jsem šli na prochajdu, tak jsem našla moje první letošní houby, byly to tři osikáče, tak jsem si je dala usušit. Měla jsem z nich fakt radost, protože letos to vypadá, že na houby asi nepůjdeme.
Manža jak je doma, tak vaří, ono ho to takhle baví, dneska dělal kapra na zelenině, byl výbornej a normálně jsme si přidávali a přidávali až jsme ho snědli celýho :grinning:. Já byla napraná, ale on ho opravdu umí výborně, že jsem si olizovala i prsty :slight_smile:.

kudrlenko - přesně jak píše maky, jsou to tyhle křupky, taky se chystám, že si je koupim, mně moc chutnaji a je to lepší než chroupat nějaký slaný. No a pak je budu dávat i Marečkovi.

Právě před chvíli jsem dodělala buchtu Peřinu, jak jste tu kdysi dávala některá odkaz, u nás má velký úspěch, už jsem jí dělala snad 3x a mamča si jí objednala ať jí na zítra udělám pro taťku na oslavu, má totiž padesátiny a přijdou příbuzný, tak proto. Nejradši bych si z ní kousek uřízla, fakt je výborná. Nemáte ještě nějaký recepty na jednoduchý a dobrý buchty? Mně osobně teda pečení moc neba, ale pokud to není moc složitý, tak to jednou za čas udělám. Za týden máme pouť, tak musim taky něco upéct, protože tchyně se vrátí v sobotu večer z dovolený a v neděli ráno už má pozvaný všechny příbuzný :angry: .
17. črc 2008 ve 21:15  • Odpověz
Ahojky,
Teda Maky to jsi si taky užila věci, člověk nikdy neví co ho kdy potká a když se pak něco stane tomu dítěti tak to fakt chce asi neztratit hlavu a nějak jednat. No já se třeba koukala na ten pořad 112, tam předváděli umělý dýchání a masáž srdce na miminku tak sem řikala že si to musim zapamatovat, ale za pár dní už vim zase prd. I když možná něco sem taky pochytila. Ty fibrilní křeče to probíhá jak nevíš? :confounded:
Kudrlenko, fakt ti to nezávidim to věčný nevyspání, za těch 9 měsíců už musíš být hrozně stahaná. Kámoška mi jednou taky řikala že museli nechat kluka jednou vyřvat, akorát teď už nějak nevim kvůli čemu to bylo, ale myslim že to bylo něco podobnýho jako u tebe, ale taky v noci aby prostě spal tak prý snad 4 hodiny v kuse řval, že prý už měla cuky za nim jít ale manžel jí řikal ať to vydrží a ono to prý zabralo a pak už měli klid. No ale sama nevim jestli bych na to měla nervy, Kája když začne fakt pořádně řvát tak se pak uplně jako zalyká a škube to s ní ještě dobu potom když přestane, takže kdybych jí měla nechat řvát kolik hodin to bych asi nezvládla.
No my dnešní noc taky docela děs, asi si řekla ať si tatínek ještě užije než odjede. Sem jí nakrmila před půlnocí a kolem druhý hrozný řev a prostě nic nazabíralo, tak sem jí dala zase najíst a pomazala jí dásně babydentem tak to pak usnula a vzbudila se stejně zase za tři hodiny. No a od brzkýho rána tam prudila, takže už sem stejně nespala. V poledne sem jí pak zkusila dát do postýlky jestli si nezdřímne a ona spala 2,5 hodiny, s toho sem byla docela vykulená, protože to už se hodně dlouho nestalo aby takhle přes den spala, tak sem si stačila poklidit skoro celý barák. Ted sem ještě douklidila a zítra můžou přijet kámošky. Doufám že mi to tu psi ráno zase hned nezrajtujou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maky, ty křupky maji v Táboře přesně kde? Až tam zas budu mít někdy cestu tak abych je taky koupila.
Dneska sem koupila Káje kaši od Sunarky na dobrou noc. Včera mi vypila pěkně z flašky 170 ml. a dneska pila zas jen chviličku a začala se vztekat, tak sem jí to musela dát všechno lžičkou. Podle mně když jí bolí ty dásně tak to z tý flašky nechce. Vypadá to že jí asi poleze zase něco vedle těch horních jedniček.
Kudrlenko tak ať tě ten zub už nebolí a máš klid aspoň od něčeho. :wink:
17. črc 2008 ve 21:46  • Odpověz
Seri-http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=12700
tahle bcuhta má u nás taky úspěch.A peřinu taky dělám často :wink:

Když se to tenkrát stalo Tomovi,tak jsem ležela na internetu jak blázen.Čím víc informací,tím horší.Co jsem chodila k té neuroložce,tak ta mi vše vysvětlila.Fakt mi věnovala maximum.Ptala jsem se na vše.Třeba i na to,jestli není Tom hyperaktivní.Sice se to dagnostikuje jinak,než pouhým pohledem a rozhovorem.Ale prý je to jen živé dítě.Sice někdy si říkám,že hyperaktivitu stejně máme,ale to by muselo mít dnes každé dítě.A vůbec i o výchově jsem s ní mluvila.Nakonec když už se to tenkrát stalo,tak to bylo fakt užitečný.A hlavně tahle doktorka má tři děti,takže z ní nemluvila jen nastudovaný moudra.A od internetu mě zrazovala,myslím v tom smyslu,že laik si tam něco přečete,ale nesprávně si to vyloží.
A třeba když se něco takového stane,tak se dotyčný nemá násilně probírat.Jen se má zajistit správná poloha a bezpečí.Aby nezapadl jazyk atd.Ono to bezvědomí je krátké,tak neublíží.
Seri-to Ti věřím,že na taťkův výraz nikdy nezapomeneš.Hlavně,že to vše dobře dopadlo.Ale člověka to vystraší pořádně. :unamused:

Marky-fibrilní křeče jsou převážně při vysokých horečkách.Dítě upadne do bezvědomí,může zmodrat .Kamarádka říkala,že měli modré rty.Pak asi do pěti let se nesmí nechat při nemoci teplota vyšplhat.Prostě hned srážet a jesště se zároveň podává diazepam.Na slunci se nesmí uhřát.Souvisí to prostě s teplotou.A je to taky tím,že se mozek vyvíjí,proto ta opatření do cca pěti let.Pak už je to v poho.Žádný následky či omezení.Jak se to objevilo,tak to odezní.Oni většinou tyhle stavy nejsou až tak nebezpečný,ale člověka to pořádně vystarší.Hlavně se musí vyloučit epilepsie.Jsem se vypsala jak mudra,ale já toho fakt tenkrát plno nastudovala a té kamarádce se to u dětí stalo skoro ve stejné době.Tak jsme se alespoň podporovaly.
A co se týče první pomoci atd.,tak to ovládám maximálně popáleniny.Jinak nic moc.On člověk si to nepřipouští dokud se něco nestane.taky bych si o tom asi měla něco přečíst.Takovýhle různý věci ví manža,je ho to docela zajímá.Jenže s dětma jsem převážně já :unamused:

Já blbka tuhle koupila kaši od Nestle,taky na noc.Hned dvě balení.A až doma jsem zjistila,že se to dělá do MM nebo UM. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže musim koupit nějaký UM,protože takový množství ze sebe nedostanu :grinning: Jen nevím jaký,je toho teď plno.A Sunarku na dobrou noc taky dávám,asi nejvíc.
Ta Racio prodejna je v ulici jako tržnice,myslím Fugnerova/přehlasované u/.Když z hlavní třídy vlezeš do tý boční ulice co je Komerční banka,tak ten barák je přímo proti Tobě na konci.Teď ho zrovna opravují.Je tam i pobočka nějaké cestovky.Třeba ty křupky prodávají i jinde,ale nevím kde.Já tam chodím i pro seminka,slunečnice,dýně atd.Já se toho můžu užrat.Manža si dělá legraci,že jsem jak slepice. :grinning:

Michalka další zuby zatím nic,ty horní dásně má nateklý k prasknutí už delší dobu,ale to je všechno.Tuhle taky byla protivnější,tak jsem hned tasila babydent,ale dost možná to k zubům nebylo,pak zase byla v pohodě.

Holky-včera tu byli příbuzný na návštěvě příbuzný se 4měsíčním prckem.To jsem zase kvetla :grinning: Prý jestli Michalka chodí a jestli říká máma nebo táta.Pak trochu plakal a hned šílený utěšování a zároveň omlouvání,že normálně neplače.A prej ...neplač,je to hanba.Chudák dítě,mluvit neumí a jakýkoliv jiný projev je nepřípustný :angry: Fakt jsem myslela,že se pos....
18. črc 2008 v 06:45  • Odpověz
Ahoj holky, teda, Vy jste se rozjely, nestíháááám. Mám tu na návštěvě kamarádku s prckem, tak jsem v běhu. Klárka si návštěvu užívá, pořád kloučka osahává, hladí ho po vlasech, leze na něj.... a on řve, bojí se dětí.A to je teoreticky o 2 měsíce starší a o 6 kg těžší. A bojí se takové malé myšičky. Jenže ona je proti němu hrozně akční a on neví, ak s tím naložit, leží, kouká a ječí :confounded: . Nakouknu v neděli, to už bude klídek, mějte se, pa V.
18. črc 2008 v 09:54  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, tak dneska jsem se vrátila od kamarádky, byla jsem tam s Danečkem přes noc a zas jim ukázal jak vypadá nespavý dítě, já mu radši dala, protože by byl celý barák vzhůru nohama, oni jsou dost vyplašený a hned by k němu běželi :slight_smile: No a pěkně mi ho rozmazlili, protože ho pořád chovali a dělali s nim kravinky a on si na to hrozně rychle zvykne, ale jsem ráda, že jsem zas chvilku vypadla z domova, manža se vrátil až dneska.
Zub mám pořád otevřený, ale hlavně už to tolik nebolí. Ve středu mě to čeká zas.
Joo a taky jsem dostala po roce a 7 měs. menzes :sweat_smile: tohle mi teda vážně nechybělo a už teď mě to otravuje :angry:

Makyb - tyhle sušenky určitě koupim, asi vim kde to je, neměli by to možná i v DM? Mám pocit, že náš Danýsek taky bude krapet hyperaktivní, kdy se to pozná pořádně ?

Marky - tak tolik kaše mi teda niky nesní a už vůbec ne pít. Doktor mi povídal na noc při bolestech zubů dát Nurofen, že má delší účinek. Taky mi to rve srdce když ho slyšim fakt brečet, ale kéž by to pomohlo. Teď už zase řičí :unamused:

Seri - my jsme měli pouť minulý víkend a já pekla buchu se zak. smetanou, ta je docela pracnější, ale velký úspěch mělo http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3016 tohle, fakt je to rychlovka, jednoduchý a je toho dost. Každýmu jsem ukrojila na talířek ke kávě :wink:

Tak holky čekám až přestane na grilu mám klobásku a už je asi dost vyschlá :unamused:
19. črc 2008 ve 21:04  • Odpověz
Ahoj holky,

jen jsem sem dosedla,tak mi nějak padají oči :stuck_out_tongue_closed_eyes: Včera jsme měli takovou nějaou neklidnou noc a i dopol. byla malá taková umručená.Ty dásně nahoře má fakt nateklý,ale nějak jsem se teď naučila vše svádět na zuby :grinning: Má ty dásně nateklý už dlouho. :wink:
Včera jsme měli takovou rodinnou oslavu,byly jsme v restauraci na obědě.Všechny děti /6/ to zvládly v pohodě.Nejmladší tam bylo 4měsíční.A já se totálně přežrala,ještě večer mi bylo zle.Chtěla jsem si užít toho,že nic nemusím,jenom papat :grinning: Pak mě až trochu srovnal zelený čaj,ale byla jsem jak v pátým měsíci.A za týden jdem na pouť,tak mě čeká něco podobného.Ale zařekla jsem se,že přeci nejsem prase.No uvidíme :slight_smile:

Kudrlenko-tak to jste si taťku moc neužili,když přijel až v sobotu :frowning2: Tak ať ten týden rychle utíká.
Daneček bude určitě normální živý klučina.Hyperaktivitu Ti třeba vykáže i to EEG jako nějakou abnormalitu.Ale to se posílají spíš děti s podezřením na lehkou mozkovou disfunkci.Dnes ty děti jsou všechny divoký.Hyperaktivní dítě si nevydrží samo hrát atd.Ale Tom to taky nevydržel.Ale mě tenkrát ta neuroložka řekla dobrý tip na odhalení hyperaktivity.Doma ty děti hračky znají,takže nuda a proto je každý hyperaktivní :grinning:Doma ho to nebaví. Ale v ordinaci doktorka má skříň s hračkami,které ty děti neznají.Hyperaktivní dítě je ošahá,vyháže atd a jde od nich.Jinak si děti s těmi hračkami vydrží hrát alespoň chvilku.Tom si tam naštěstí celou dobu hrál.A dnes je divokej až hrůza,ale zase když se pro něco nadchne ,tak má už slušnou výdrž.A já ho nutím i k tomu co ho úpně nenadchne.A taky to jde :wink: I když mě v tu chvíli asi nemiluje :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak já jdu chrnět,jsem fakt nějak mimo :rolling_eyes:
20. črc 2008 ve 21:56  • Odpověz
Ahoj,sem vás tu četla ale nějak sem neměla chuť něco psát, poslední dny počítač zapínám jen tak na chvilku abych se podivala na poštu a toť vše. Teď sem sem Káje přenesla deku, tak tu snad aspoň chvíli pobudu.
Manža ve čtvrtek před obědem odjel, to přespali u kámoše na Moravě a další dny už byli na Slovensku a dneska snad už se zase přesunuli do Čech. Já to snášela docela v pohodě a včera už to na mně zase nějak padlo a měla sem náladu na bodu mrazu a dneska to jakžtakž jde. V pátek sem tu měla odpoledne ty dvě kámošky, ta jedna sebou měla 4 letou holčičku, tak ta si hrála s Kájou a Kája se na ní dívala a byla hodná, bylo to fajn jsme zavzpomínali na doby kdy jsme jezdili do Votic vlakem na zábavky nebo chodili pěšky do Mezna, jo kdeže ty doby už jsou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
V sobotu sem vařila Káje příkrmy, tentokrát mi to vyšlo až na 8 dní a sobě jídlo a jinak jsme nic moc nedělali. Včera sem byla u našich a ještě zašla ke kámošovi a měli jsme tam spicha ještě s dalšíma lidičkama z bývalí party, tak byla docela sranda. A dneska jen nákup a jinak jsme doma. Zítra odpoledne jedu ke kámošce, tak ještě přemýšlim jestli před tim nezajedu do Benešova podivat se to Takka, máma chtěla zajet k bratránkovi, maji 4 měsíční holčičku tak jako do kouta ještě jsme tam nebyli a nemam nic koupeno. Ona prý má malýho oblečeního dost, tak že bych koupila už něco většího tak na rok.
S tou kaší večer jsme docela bojovali a včera jsem jí zkusila položit na záda ke mně na klín a to mi tu kaši pěkně pila z flašky, tak uvidim jestli to bude fungovat i dneska, protože jinak když jí to dávám na lehátku tak se za chvíli začne vztekat a nechce mi to pít.

Tuhle se o tý hyperaktivitě bavili holky na listopadu/prosinec a měli asi pravdu že dneska když dítě zlobí tak hned každý řiká že je hyperaktivní přitom když je dítě opravdu hyperaktivní tak to vypadá asi trochu jinak. Prostě dneska jsou jen některý děti hodně živí. Ty naši příbuzný jak maji toho 9 měsíčního kluka jsou vždycky paf s toho když vidí Káju jak mi klidně sedí v kočárku, ten jejich kluk sebou furt mele ani dva lidi ho nemůžou udržet a opět jedna novinka on jim prý už chodí, docela mazec. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když mi to máma řikala tak já řikám ten je furt tak napřed že bude mít v patnácti už dvě děti. :grinning: Tak hrozná sranda a bráchova přítelkyně dodala a přitom bude furt bez zubů. :grinning: :grinning: Protože on už dělá všechno ale stále nemá ani jeden zub, takže já když v pátek tetku potkala tak ona hned na Káju ukaž zuby prý už máš čtyři, to bys je měla ukázat tomu našemu ať taky ví jak to vypadá, ten nemá furt nic. Ta kdyby mohla tak by mu je nejradši vlasnoručně vyndala aby už je měl. Prostě magoři, ty se furt to snaží vše tak urychlit že to neni normální, to by jste museli vidět. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Končim Kája se mi tu napasovala pod židli, mladší pes jí tu furt chce olizovat hračky tak už z něj zase šílim, dneska je zas na ránu, sem ho snad tisíckrát už napomenula, evidentně se nudí jako prase. Na jednu stranu je mi ho líto, musí se vylítat jen na zahradě dokud nepřijede páníček.
Taky díky za recepty, sem si je uložila, to tiramisu znám jako tiramisu po česku a je fakt výborný.
Taky sem se koukala na MMB na oblečky velikost 80 a nějak mně to nebavilo a nic se mi nelíbilo, tak bude Kája asi chodit nahá, nějak už jí začínaji být krátký nohavice. :sunglasses:
21. črc 2008 v 17:36  • Odpověz
Ahoj holky, omlouvám se, že jsem k vám tak vpadla, ale chtěla bych se vás zeptat, jestli některá z vás chodila na těhu cvičení nebo plavání, kam a jaký to bylo. Možná jste to tady psaly, ale nečetla jsem vás, tak se omlouvám a děkuji za odpoveď.
22. črc 2008 v 11:00  • Odpověz
Ahoj,
psala mi Moni že se na koníka nemůžu už od středy vůbec dostat že jí to prostě nefunguje a dneska mi psala kámoška jestli mi jde koník že jí to taky několik dní nejde, tak doufám že ostatním to jde. Mně to jde každý den se na něj přihlásit.
I78, já ti asi neporadím nikam sem nechodila. ale podivej se sem pani Havlíčková něco pořádá http://www.studio-brisko.com./Predporodniprogram.html

Tak sem dneska po kaši Káju vážila a měla 7,8 kg tak sem zvědavá kolik bude vážit na konci měsíce u doktorky. nevim jestli do ní tý kaše necpu moc, má pak vždycky břicho natucnutý jak balon. :grinning: Ale vleže už mi jí krásně papá. No ale noci začínaji stát za prd, protože se furt budí po třech hodinách a ošálit dudlíkem se nenechá tak musim kojit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dneska sem vylezla z postele až v deset, Kája lozila po postýlce, pak už se vztekala tak sem jí dala vedle na postel a pak ještě usnula.
Odpoledne sem jela navštívit kámošku, provedla mně novym baráčkem do kterýho se budou už co nevidět stěhovat, tak musim říct že to tam maji nádherný, hlavně tu kuchyň má vychytanou do posledního detailu a je prostě nádherná. Pak jsme ještě jeli k nim domu a skoukli video z jejich svatby a pokecali, no zdržela sem se tam až do šesti. Kája byla ale opět zlatá a vůbec nekňourala. Počasí je dneska teda hnus, chytil mně slejvák že nebylo vidět na krok. No doma mi pejskové zase připravili překvapení a roškubali si matraci na který spí. :angry:
Maky, jak ti teď spí Michalka v noci?
22. črc 2008 ve 20:41  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

I78-já jsem taky nikam nechodila,chodila jsem jen normálně plavat.Ale jak psala Marky,holky chodí k Olině Havlíčkový.Občas sem zajdi,těhulku tady teď nemáme,tak ať je změna :slight_smile:

Teda to počasí je hnus.Léto je v nedohlednu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Marky-kaši dávám od začátku na klíně,prostě poloha jako při kojení.Jinak já většinou kojím mezi 4-5 hodinou ráno.Zlomilo se nám to nějak samo.Ale nemysli si,že celou dobu spí.Občas chce dudla a když se přetočí na bříško,tak jí musím otočit.Teď poslední noci byly taky děs.Spala neklidně,fňukala,asi se nám rozjížděla rýma.Už něco odsaju.Se ani nedivím v tomhle počasí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc na mě padla nějaká únava spojená s nějakou mykózou.Normálně na to netrpím,koupila jsem si Canesten tabletu,uvidím jestli to zabralo.Teď se to zdá být lepší.Ale v pondělí jsem měla i teplotu,fakt mi bylo blbě.Zkrátka celou noc nespíme a taky bych si to klidně nechala líbit :sweat_smile:
No koukám,že ty příbuzný máme podobný :grinning: Já jsem ráda,že se tak často nevidíme.Nejvíc mě fascinuje i fakt,že ten kdo má čtyřměsíční dítě se díky tomu chová,jako kdyby jich už deset vychoval :rolling_eyes: No a jsme teda pěkně zaostalý,Michalka má stále dva zuby :grinning:
Kaší Káju snad nevykrmuješ.My ten jeden měsíc přibraly těch 140g a to měla kaše.A další už nabrala.Teď potom půlroce už je to přibírání jak na houpačce.A vy jste taky posledně moc nepřibraly,ne? Oni se víc hýbou,tak to spotřebují.
Michalka se už účelně plazí.Dřív to bylo náhodný,ale už přišla,že je to přibližovací technika :wink: Teď jí i s Tomem mučíme.Postavíme kousek od ní komín z kostek,ona se doplazí,z radostí zboří a zase stavíme o kus dál :grinning: No a takhle cestuje po pokojíku.Už začíná to hlídání,ještě až se rozleze,tak neudělám vůbec nic.Ale je to sranda. :slight_smile:
Obhlížet zařízení domů a bytů ostatních mě taky baví.My to tu máme sedm let a chtěla bych to jinak,včetně kuchyně. :grinning: Ale zase když si představím ten bordel,tak jsem hned při zemi.Ve čvrtek teď dávají pořad..Postav si svůj sen..nebo jak se to jmenuje a docela se mi to líbí.Teď tam bude dětský pokoj,tak to chci vidět.Nemáme ho dodělaný a je to aktuální.
Jinak mě koník jde normálně,jenom moc nestíhám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tobě už se taky samota krátí,viď? Tak Tě místo manži koukám baví psi :grinning:
23. črc 2008 v 06:35  • Odpověz
holky, děkuju za radu, o olině jsem přemyšlela a pak mi ještě moje dr dala kontakt na štěchovou, tak uvidím, díky.lenka
23. črc 2008 v 08:25  • Odpověz
Ahojky,

l78 - vítám tě, klidně se přidej k nám, my rádi zavzpomínáme na těhu :slight_smile:

holky dík za recepty, určitě je vyzkoušim, obě buchty vypadají moc hezky. Tiramisu jsem ochutnávala zrovna o víkendu, přivezla ho švagrovka, tak jsem si pošmákla.
Včera jsem byla u kámošky, která má 3 měs. hočičku a Mareček byl zlatej. celou dobu měl dobrou náladu a skoro pořád se smál :slight_smile:, tak mi říkala, jak mám zlatý dítě, že vypadá spokojenej atd..no já měla samo radost, ale říkám, že taky umí pěkně křičet, když chce, akorát že to dělá jen doma. Jakmile jsme na návštěvě, tak je fakt úžasnej, Marky máš to asi stejný jako my, co? :wink:

Já už začala dávat Nutrilon 2 a koukala jsem, že se ho má dávat míň než u jedničky, asi bude sytější, ale u nás to moc nefunguje. Jedničky mi vypil 180 ml a na dvojce je napsáno, že stačí dávka 120 ml, ale nám to fakt nestačí, tak jedeme pořád těch 180. A večer už od neděle zkoušim kašičku, první den mi jí vypil z flašky 100ml, druhý den asi 120 a včera 150 a pak se ještě trochu dorazil mlíčkem. A taky od tý doby zase spinká celou noc, jo a dávám zatim bez příchuti - jen rýžovou nemléčnou.

Včera jsem byla na melíru a stříhání, no vzala mi to pořádně a hodně mi ty vlasy prostříhala, protože je mám moc hustý a nedržel mi tou tíhou žádný účes. No musim si na to zvyknout, včera mi to docela pěkně vyfroukala, ale po dnešní noci to vypadá jaksi trošku jinak :sweat_smile:

Mně koník jde normálně, každý den se mi podaří přihlásit, ale jen přečtu a pak už nestíhám nic psát. Včera jsem nebyla doma skoro vůbec, dneska čekám chlapa na zaměření oken, ale vůbec nevim, v kolik přijde, tak snad se ještě ozve.

Makyb - tak to se budu taky koukat na ten pořad, ráda se nechám inspirovat a kór když to bude dětský pokoj. Budeme ho taky zařizovat, ale nevim, kdy k tomu dojde. Ráda bych co nejdřív, manžovi se do toho teda vůbec nechce, musíme oškrabat zdi a zase nabílit, představuju si pastelově zelenkavou, tu mám mo ráda. No a chci položit koberec, ale co pak dál to nevim. Mně se taky tyhle pořady líbí, nemusim teda až moc moderní zařízení a nábytek, jak to tam občas je, k nám by se to ani nehodilo. Je ale pravda, že u našich jsme ten obývák udělali trošinku modernější, mají kombinaci dřevo/kov, mají tmavý nábytek, no celkem se mi to líbí.
Jo a vy už se plazíte, jo? Ten fígl s kostkama je dobrej, no jsem zvědavá na nás. Jak jsem tuhle psala, že se začíná trochu přetáčet, tak teď má zase pauzu a žádnej pokrok. Přetočí se s pomocí, to jo, ale sám ještě ne.

Vladi - jak jsi tu psala, že jsi dávala inzerát na koníka, já takhle jednou prodala těhotenský pás, který jsem vůbec nepoužívala a to jsem tam měla napsanou i značku a nikdo mi to (naštěstí) nesmazal.

Marky - my měli takhle vždycky překvápko u našich, měli jsme dva psy a občas když jsme přišli domů, tak tam bylo něco rozkousanýho. Jo a oblečky, u nás taky docházejí, tak jsem zase najela na ty v krabicích, co mám připravený až bude větší, něco jsem pohledala, sice toho není moc, ale aspoň něco. No ale naštvalo mě, když jsem tam objevila dvoje krásný nový riflový lacláčky, na který jsem úplně zapomněla a už nám nejsou. Tak zbydou na další mimi :wink:. Jo a chystám se do sekáče, švagrovka říkala, že ten sekáč na pražáku prý zavážejí vždy ve čtvrtek a v pátek je tam největší výběr, tak tam možná skáknu.
23. črc 2008 v 08:47  • Odpověz
ahoj holky, omlouvám se že vás zanedbávám když už mám čas tak mi nejde koník nevím proč.
Mě nějak přibylo práce, takže moc pc nepouštím a nebo jen pracovně.
Dočtu vás doufám večer. Jen my rosteme jako z vody. Kajdula se mnou včera odpoledne byla poprvé v práci jako zootechnik a naprostá pohoda, zvládla to dobře pc mi vypnula jen jednou. JInak nám začala ne chodit ale utíkat zatím si teda nechá vcysvětlit že jdeme na tu stranu a ne na druhou ale mazec prostě už nechodí pomalu ale lítá. jdu dočítat dokud mě nechá
23. črc 2008 ve 13:22  • Odpověz
Ahoj holky

I78 - já chodila taky normálně plavat do bazénu (krytýho) ale ten je teď nejspíš zavřený, jinak jsem chodila celou dobu do práce a pak když jsem byla doma a někam chtěla chodit, tak už bylo docela pozdě, ale určitě něco seženeš, je možná něco v tom bazénu jak chodíme plavat s dětma, ale až od září.

Makyb - prosim Tě napiš mi přímo jak se jmenují ty rac. sušenky já jsem jak blbec, určitě bych koupila něco jinýho.

Taky nějak zjišťuji, že nám dochází oblečení a musim se vypravit na půdu. Je teda léto, ale zrovna dneska mě napadlo, že musim koupit nějakou bundičku na podzim, ona už by se možná hodila i teď :confounded:
Dneska jsem byla u zubáka a ten minulý týden mi vyvrtal špatný zub :confounded: , takže teď mi děla ten vedle a je tam zánět, takže jdu znova příští týden. Dneska jsem jezdila po Táboře, ale vždycky tam spíš letim jak potrefená husa, abych všechno stihla a pořádně si město neprojdu.
23. črc 2008 v 15:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.