• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Makyb78, zas taková náhoda by to nebyla, doktor říká, že 14 dní sem, 14 dní tam.... :slight_smile: .

Lenkjane ahoj, mám jen poznámečku - není na probírání životosprávy ve 30.tt docela pozdě? :wink: Kamarádka snědla někdy v 15.tt ústřice, bylo jí šíleně zle, prostě nevěděla, že by neměla jíst syrové maso. Mně se zdá, že kdo přežije do 30.tt, ten už tak nějak ví, co má a nemá jíst :wink: .
Jo, i můj manžel má jednu dceru z prvního manželství.
1. srp 2007 v 11:22  •  2 děti  • Odpověz
autor
ahoj, tak v rychlosti. malej spí a mám oběd na plotně.
v nemmocnici byli všichni moc ochotní, jak doktoři, ženský sestry tak dětské sestry. i jídlo kromě večeří bylo dobré.
pavlíka v noci kojím pokaždé jinak. většinou ve dne spí a pak po koupání usne až kolem půlnoci. tak pak stávám tak 2x.
na poporodní návštěvy se jezdí i když nechodíš do kurzu, jen si musíš zavolat.
my jsme v nem měli okna otevřený a dělali jsme průvan i na chodbu - hodili jsme přes postýlky plýny, aby na ně netahlo. ale já tam byla když hlásily 35°C.
1. srp 2007 ve 12:10  • Odpověz
AHojky... Dlouho jsem se neozvala,tak se omlouvám. Jenže když sem v Plzni,tak to moc nejde a teď,když jsem konečně v táboře,tak zas stávkoval počítač... No koukám,že tu máme jak malé,tak velké přírustky,tak vítám a gratuluju! :slight_smile:
1. srp 2007 v 19:36  • Odpověz
ahojky, včera jsem neměla dostp ráce a moc času na koníka nebyl :slight_smile:))

vladi: jo taky jsem si říkala že životospráva ve 30tt, je dost pozdě, že už věšinu věcí stejně víme, ale třeba jsem se dozvěděla co můžu jíst místo hořčíku, aby mě nebraly křeče do lýtek...dýňová semínka, a hořkou čokoládu...
ono toto byla taková seznamovací lekce a tak probrali i to jídlo, protože co by jsme tam jinak skoro 3 hodiny dělaly :slight_smile:))

jinak na tu návštěvy přijde i na zavolání, ale říkala jsem si že když nás bude znát z kurzu takže je to lepší a pojišťovna mi to stejně proplatí...

včera jsem objevila nový krámeček u nádraží, jestli teda už o něm nevíte, je to naproti sociálce, jak je gambrinus hospoda, tak jakoby v tom průchodu co je naproti parkovišti u sociálky, no snad jste to pochopily :slight_smile:, je tam milá paní a koupila jsem tam ve slevě dvě tričíčka a čepičku...
2. srp 2007 v 08:29  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím.
Lenkjane, no tak aspoň něco nového ses dozvěděla, to je fajn. Kolik takových lekcí je dohromady? O tom obchůdku jsem včera shodou náhod četla v tom táborském info magazínu, měli tam reklamu.

Já tady teď taky moc nebudu, dneska přijede návštěva tak na 2 dny a příští týden odjíždím s manželovo dcerou ke tchýni - babičce. Doufám, že to přežiju v psychickém zdraví :wink: .
2. srp 2007 v 09:36  •  2 děti  • Odpověz
vladi: je to 8 lekcí a každá má 3 hodiny, ale už po hodině jsem nevěděla jak se mám uvelebit :slight_smile: sice tam má polštářky, balony, karimatky, ale i tak je to dlouhé, jsem zvědavá jak to vydržím za další měsíc :slight_smile:))

tak si užij volno a přežij to se tchýní a skoro dcerou :slight_smile:
2. srp 2007 v 09:56  • Odpověz
autor
ahoj!
lenkjane: včera jsme měli první poporodní návštěvu. nebyla u nás Olina, ale jiná holčina. olina má pod sebou ještě dvě holky, které jezdí po maminkách. sama by to nestíhala. byla moc příjemná. myslela jsem, že se zdrží chvilku, ale byla u nás přes hodinu. zvážila malýho a my jsme žasli. už měl 4930g, to nás za chvíli sní :grinning: :grinning:
2. srp 2007 ve 14:34  • Odpověz
autor
ty tři hodiny kurzu jsou pro těhotný fakt dost. taky jsem nevěděla jak si sednout či lehnout. ale až vás tam bude míň tak si uděláš pohodlí. mě to vždycky ale hrozně rychle uteklo
2. srp 2007 ve 14:37  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem se konečně dostala na net, v práci mám teď strašnej blázinec.
Chci se vás zeptat, kdy jste si začaly kupovat výbavičku pro mimčo? V kolikátém týdnu? Já bych už ráda začala, ale řikám si, jestli to není ještě brzy.
2. srp 2007 v 15:55  • Odpověz
ahoj holky,všechny zdravím.Já výbavičku moc teď neřeším,mám toho dost po klukovi.Ale koukám pořád po sukýnkách a růžové.Ale necháme si to jako překvápko.Včera jsem taky manželovi ukazovala krásné šatečky u Dvořáka.A manžel mi na to povídá,že pindík pod tou sukýnkou taky bude pěkný.No uvidíme.U Tomáška jsme to taky nevěděli co to bude a každý předpovídal holčičku.Fakt je,že s holčičím jménem máme docela problém.Moc se neshodnem a těžké moderny se nám moc nelíbí.No ještě máme čas.
seri-u prvního dítěte jsem z výbavičkou začínala tak v pátém,šestém měsíci.Spíš v pátém,ale už si to moc nepamatuju.
Jinak dnes jdu hned teď ráno na kontrolu,tak trochu nervním.Možná si dnes dojdu koupit kojenecký polštář,už nemůžu spát na břiše a to je pro mě za trest.Slyšela jsem,že s tím polštářem se pěkně bříško podkládá a je to skoro jak na břiše.
Tak se mějte fajn,musím jít ze sebe dělat člověka,abych nemusela jet do Tábora v pyžamu.
3. srp 2007 v 06:58  • Odpověz
makyb78 - dík za info, tak to mám ještě čas. Já byla dneska taky u dr., bylo tam zase tolik těhulek, to bude po Táboře běhat dětí :slight_smile: . A ke komu chodíš ty?
3. srp 2007 v 08:40  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

seri: já kupovala první věcičky asi po prvním trimestru, ale spíš jen tak něco pro radost, a pak ty už velké věci, asi tak mezi 5-6 mě¨sícem, teď už máme snad všechno, ¨chybí nám akortá kočárek, autosedačka a postýlka-tu máme u babičky a musíme ji doladit :slight_smile:))
3. srp 2007 v 10:37  • Odpověz
Holky prosím zase o radu. V kolikátém týdnu jste byly u zubaře a obvodního dr.? Zapomněla jsem se na to dneska v ordinaci zeptat, kdy se tam má jít.
3. srp 2007 v 10:54  • Odpověz
Ahoj holky, na chvilku nakukuju, návštěva obdivuje krásy města. Vzhledem k tomu, že je mezi nimi jedna rodačka, nemusím doprovázet.
Seri, já začala s kupováním věciček taky po 1. trimestru. Vždycky nakouknu do sekáče a když tam mají něco obzvlášť úžasnýho, tak si to koupím. Ale nic moc zatím nemám, pár věcí. Ty malé velikosti žádné, slyšela jsem, že se většina dětí do toho ani nevejde, takže ty 50,52 nekupuju vůbec, spíš ty označené 0-3m. U toho zubaře jsem byla cca v 11.tt, protože mně zrovna vypadla plomba, ale musím jít ještě jednou, moje nová Dr. je hrozně poctivá a vyžaduje návštěvu 2x za těhu, bojim, bojim. U obvoďačky jsem ještě nebyla vůbec, je tam pořád plná čekárna a já nechci kvůli razítku chytnout nějakej chcíp :wink:. Doktor zatím nic neříkal.
3. srp 2007 v 11:31  •  2 děti  • Odpověz
seri: já obešla všechny dr. do konce prvního trimestru-u zubaře jsem byla asi po 4 letech, takže jsem tam byla na 2x :slight_smile:, a pak že mám přijít po šestinedělí, že to stačí...u obvoďačky mi jen dala lístek ať si dojdu na EKG a pak mi napsala do těhu knížky výsledky,pokud chodíš k jedné dr. od začátku tak má tvojí kartu a ví co jsi prodělala za nemoce a tak, takže žádné spešl vyšetření mi nedělala...
jinak u obvoďáka máš jako těhotná přednost, takže by jsi měla jít hned na řadu když přijdeš,ale taky záleží na tvé dr., jak to bere, aby tě ze dveří nevypakovala :slight_smile:))já to ale nezkusila, protože zrovna bylo prázdno...

jinak se super nakupuje na netu na MMB, krásné věcičky za pár kaček :slight_smile:
3. srp 2007 v 11:36  • Odpověz
Vladi: jasně,souhlasím s lenkjane- žádný čekání když jsi těhu, maximálně bych zavolala MUDrovi,že si tam dojdu pro razítko do průkazky aby o mě věděli a bodka :wink: :slight_smile: Já u obvodáka pracuju,tak jsem to měla jednoduchý :grinning:

Zubaře jsem absolvovala minulý týden,jsem měla bobky týden dopředu :unamused: Ale dopadlo to dobře,jen jeden kaz po pěti letech co jsem tam nebyla.

Lenkjane: jak je přesně ta adresa jak jsi psala to MMB?Nějak to nemůžu objevit :confused:
3. srp 2007 ve 12:35  • Odpověz
Holky dík za rady. Moje zubařka má do 17.8. dovču, takže hned potom se tam objednám. A s tou obovodní je to tak, že jsem se jí právě chystala změnit, tak uvidim, co mi řekne ta nová. Je to dr. mého manžela, zná dokonce celou jejich rodinu a je prý moc příjemná, tak uvidime...
3. srp 2007 ve 12:37  • Odpověz
seri tak ať je na tebe nová paní MUDra hodná :wink:
3. srp 2007 ve 12:40  • Odpověz
Marti dík. Chci se k ní jít příští týden přihlásit, sice půjdu bez karty, ale to snad neva, měla by si jí myslim vyžádat sama od mojí původní dr.
3. srp 2007 ve 13:20  • Odpověz
Seri s tou kartou je to na domluvě-řekla bych že tě pro ni nepožene a vyžádá si ji sama :slight_smile:
3. srp 2007 ve 13:48  • Odpověz
Ahojky,

seri-chodím k Mudr.Votíkové do nemocnice.Jsem spokojená.Jsem u ní asi rok,předtím jsem chodila na Sezimák 2 a to jsem měla dost z ruky.Nemocnici mám kousek.A Votíková mě i prvně rodila a dělala mi revize po potratech.A u porodu byla skvělá.Můžu se jí zeptat na cokoliv,je ochotná.
Jinak jsem na kontrole byla překvapená,že vyšetření na cukrovku je povinné.Před pěti lety to dělali jen těm co vyšel špatně krevní obraz,myslím tedy.
Holky co jste za půlkou těhu,taky jste na tom byly?
Seri-u zubaře jsem byla tak v 18.týdnu a obvoďáka mám teprve před sebou.A k tomu zubaři chci ještě jednou do porodu.Trochu mi krvácí dásně.U kluka mi z toho zůstal odhalený jeden krček,naštěstí to není vidět.
Jo a seri proč měníš obvoďáka a ke komu chceš jít?Já už to mám v plánu delší dobu,ale nějak se k tomu nemůžu dokopat.
4. srp 2007 v 07:37  • Odpověz
Maky78 : to vyšetření cukru prý záleží na MUDrovi-některý holky tady psaly,že na tom vůbec nebyly.... Moje MUDra tam posílá každou,pro jistotu a mě to čeká 17.8. ráno :frowning2: Kdy tam jdeš ty?Nebo už to máš za sebou? :slight_smile:
4. srp 2007 v 08:47  • Odpověz
Jo a Makyb78 koukám že jsi 22tt...budeš chodit někam na ten předporodní kurz?Chystám se zavolat té paní Havlíčkové, jestli bude pořádat nějaký pro listopadovky a prosincovky :wink: Jé,ale ty máš koukám už jednoho mrňouse,tak asi víš co tě čeká :slight_smile:
4. srp 2007 v 08:50  • Odpověz
Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, sice nejsem přímo z okresu Tábor ale bydlím cca 25 km od Tábora směrem na Prahu a na gyndu jezdím do Tábora do Natalisu. Teď jsem ve 21. týdnu a minulý pátek jsme byli na ultrazvuku u Čutky v Budějovicích a čekáme nejspíš holčičku. Cestou odtud jsme se zastavili na Sezimáku v Dětskym domě a vybrali si tam kočárek. Doma jsem pak zjistila že na netu ho mají cca o 2,5 tisíce levnější, docela velký rozdíl. Když jsem tam volala a chtěla tu objednávku zrušit a řekla důvod proč tak mi na něj nabídli 7% slevu, takže sice furt to vychází asi o tisícovku dráž než na netu, ale už si ho tedy vezmeme odtud.Řekli mi že mi dají 7% slevu i na ostatní věci co si tam koupím, ale mám to na Sezimák už docela z ruky takže ostatní věci asi spíš budu objednávat přes internet nebo přímo v Táboře se po něčem podivám. Taky jsem dostala o kamrádky tip na Ditu a na sekáč na Pražáku. Do toho minulého pátku jsem nic na mimi nekupovala, až teď když nám řekli že to vypadá že je vše v pořádku to začínám trochu rozjíždět. Takže už sem objednala zimní fusak do kočárku od Emitexu, byl zrovna v akci. A z mimibazaru zimní bundičku.
Taky furt zvažuju kde rodit jestli v Táboře nebo v Benešově. :slight_smile:
K tomu obvoďákovi a zubaři se musí v těhotenství určitě nebo je to teď už jedno? Mně Mudr vůbec nic neřikala, že bych si tam měla dojít tak nevím. Hlavně teď ani nemám zubaře protože ten můj odešel do důchodu, tak musim někoho splašit což bude asi docela oříšek. :unamused:
4. srp 2007 v 16:26  • Odpověz
Ajoj Marky24, v Dětskym domě máme taky vybraný kočárek,už bych ho nejradši měla doma :slight_smile:
4. srp 2007 ve 21:23  • Odpověz
mar23tinka-na cukr jdu 13.8.,takže se téměř mineme.Jo a tentokrát předporodní kurz vynechám,ale já nechodila ani u prvního.I když mám celé těhu jiné než to první,tak jsem zvědavá i na porod.Sice už tak nějak vím co mě čeká,ale taky jsem spoustu věcí zapomněla.
Marky24-v Ditě jsme toho dost nakoupili,hezké věci za přijatelné ceny.K zubaři a obvoďákovi by jsi si asi měla zajít.
My kočárky,postýlku a takový ten základ máme po Tomáškovi.Taky jsme nevěděli co to bude,takže máme neutrální barvičky a holčička může i modrou,horši je to opačně.Ale budu muset koupit nějaké věci na zimu,protože Tom byl letní miminko.
mar23tinka-u prvního jsme měli kočárek u mojí mamky/pověra,že nesmí být doma/ a já tam jezdila kočárek houpat,to těšení je pěkný.Teď se taky samozřejmě těším,ale prvně je vše jen jednou.
5. srp 2007 v 07:59  • Odpověz
Makyb-tak pak dej vědět,jaký to bylo na tom cukru:unamused: S tím kočárkem jste to pěkně vyřešili :wink:
5. srp 2007 v 10:41  • Odpověz
Já už bych ho taky nejradši měla doma a drandila s nim po zahradě. :slight_smile: Máme ho objednaný na konec září a pak ho asi necháme u našich, tak se tam na něj aspoň budu moct jezdit koukat. :wink:
5. srp 2007 v 19:26  • Odpověz
Hihi,koukám že jsme na tom všechny stejně,ale ta pověra nám prostě nedá nechat si kočárek doma :grinning: Tak dobrou noc :pensive:
5. srp 2007 ve 21:39  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem tady skoro po týdnu, ale nějak jste přestaly psát.

Jinak já už jsem změnila obvoďáka, byla jsem tam ve středu bez karty a dr. si jí vyžádá sama. Je to příjemná a sympatická dr. a hlavně jí mám blíž bydliště. Poslala mě taky na EKG, ale prý až v druhé polovině těhu. Nechci tady jmenovat tu mojí původní dr., ale měla jsem s ní trošku problémy, nechtěli mi párkrát vypsat záznam o úrazu, párkrát mě nevzali, když jsem tam byla, jednou když jsem byla popálená na ruce, tak mi to sestra tak "zvláště" ovázala, že jsem si to musela vyfotit na památku, protože to, co mi vytvořila na ruce, by dokázalo snad i 3-letý dítě, prostě děs, atd., atd..... Tak proto jsem měnila.

makyb78 - mě dělala dr. Votíková první UTZ v nemocnici, zdála se mi fakt sympatická.

Tu pověru o kočárku, že nesmí být doma, to neznám. Tak koumám, kam si ho pak dáme my, protože k našim do paneláku se nevejde a když ho dám ke tchýni, tak ho vlastně budu mít doma, protože s nima bydlíme v RD. Tak babo raď.
10. srp 2007 v 07:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.