• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahojky, :slight_smile:

no pouť stála za prd.Obec si vybrala ze tří nabídek jedny kolotočáře a ti ostatní jim vyhrožovali vyvražděním rodiny :grinning: tak to zrušili a nepřijeli,měla být už minulý víkend.Takže před týdnem byly nějaký stánky a tento týden dodatečně kolotoče.Bylo pár lidu,no zmršená pouť.Ale Tom se svezl,žádný davy,tak mi to i vyhovovalo.My jdem ještě na jednu,tak budem vypouťovaný dost.
Tom jde do školy teď v září.Dostal ka narozkám tašku do školy.Mám z toho obavy,bude vlastně ve třídě nejmladší.Ale i ve školce i u zápisu nám řekli,že odklad je pro něj škoda.Já sama pro odklad moc nejsem.To by musel být na podzim,to pak není co řešit.Oni ty děti,když si dají dvakrát předškolák,dost zlenivý.Jsou chytrý,vše vědí atd.Potvrdila mi to i kamarádka co učí.Tak jsem na to zvědavá.Je fakt,že znám holčinu,která je o na podzim,takže skoro o rok starší jak Tom a jde do školy až teď.Jenže u ní už ten odklad je nutný.A je znát,že je vyspělejší jak Tom,taková míň dětská.Ale zase Tom už ovládá i hodiny.Sice to i zamotá,ale ta holčina vůbec.Teda ovládá digitální,ale to já záměrně Toma neučila.O to hůř se pak děti učí ručičkový.Digitální by mu šly,protože zná číslice.Spíš je to flákáč.Všechno hr hr,ať může zase drnčet s traktorem nebo lítat venku.Takže já už brzy budu šedivá :grinning:
A děkujeme za přání,vůbec nevím kam se podělo moje miminko :confused: Je hrozný,jak poslední rok zklackovatěl a chytrej je jak rádio :grinning: Teď se jeho puberta projevuje zpíváním reklamy "milenci se milujou" atd. :rolling_eyes: :grinning:

Jinak dnes přendáme postýlku o polohu níž,už mám strach.Na dnešek se mi i špatně spalo,vždy když se hnula,tak jsem hlídala.Když trochu povyleze na kolena a chytne se za okraj,tak to vypadá,že vyskočí :stuck_out_tongue_closed_eyes: A s lezením to vypadá na dlouho.Zdokonalila plazení,tak na co by lezla.Doplazí se z pokoje do kuchyně až na chodbu úplně s přehledem :sunglasses: Takže vůbec nic neudělám,jenom když spí :sweat_smile: A u těch svých pokroků potřebuje obecenstvo,takže jsem u ní. :wink: No troufám si říct,že bude ještě hůř :wink:
Jo a zatímco u Michalky čekám,kdy jí porostou zuby,tak Tomovi je budu trhat. :grinning: Sice už má dva nový dole,ale teď půjdou ven jedničky nahoře.Bude to fešák šišlavej :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ten jeden zub už má na kousíčku,pořád ho chce vytrhnout a já to odkládám :sweat_smile:
4. srp 2008 v 06:49  • Odpověz
Tak už budeš mít školáka, to ti zase začne jiná zábava :slight_smile: Do toho ti začne Miška chodit a bude u vás tuplem sranda :sweat_smile:
My měli dnes noc otřesnou a to ne že by Kája blbě spala ale že nás doslova žrali komáři, jsme všichni zhryzaný od hlavy až k patě, Když sem káje na hlavičce napočítala desátý ďobanec tak sem radši s počítánim přestala. Doufám že nebyli nějaký nakažený a ještě něco nedostanem. Dneska manža koupil aspoň ten raid do zásuvky tak uvidíme jestli to něco pomůže. Je znát že máme ten bazén, ještě ho máme před oknem do ložnice, takže havětě je tu habakuk.
A to sem sebe i Káju trochu napatlala Autanem, ale asi to nebylo nic platný, taky pak když tu zabijem komára tak je plnej krve. hnus :angry:
Jinak to s tim hlídánim to mam taky, někdy se probudim a hrozně se leknu jestli Kája nespadla, od tý doby jak mi spadla z postele tak se mi zase pravidelně stává, že když jí ráno nakojim, tak jí radši hned dávám do postýlky abych neusnula a ona mi nespadla, no a to zaberu a za chvíli vyletim a myslim si že sem na ní zapomněla a nechala jí na posteli a ona spadla a ona přitom chrní v postýlce. Takže člověk se furt budí a ten spánek má na kusy. :unamused:
To Kája takhle daleko neplazí, už plazí mimo deku, ale takový dálky ne. A na kolínkách péruje furt. Dneska sem odpol myslela že by mohla spát, tak sem jí dala do postýlky a lehla si na postel a koukala na ní a ona se přetočila na břicho a pak na kolenách sebou houpala sem a tam až rozpohybovala postýlku a ta mlátila o zeď. :grinning: A další zoubek bude asi brzo venku vedle horní jedničky vpravo, možná i ten vlevo, nechce mně nechat abych jí to tam pořádně prozkoumala, ale prsty tam má narvaný pořád a taky víc slintá.

My tady Maky na tom koníkovi snad nakonec zbydem samy dvě. A nebo jsme jediný kdo furt trčí doma :dizzy_face:
No Moni se sem furt nemůže dostat, už sem včera psala adminum do IP, tak možností je asi víc proč jí to nejde. :confounded:
4. srp 2008 ve 20:44  • Odpověz
Marky-taky jsem si říkala,že tu budeme jen my dvě :wink: Já sem vlastně jdu ráno,to mám tu svojí siestu a někdy večer.A na netu jsem chvíli,přijmu poštu a hotovo.Není čas.A pak taky podle počasí.
Zítra jedem asi do Jihlavy do ZOO,tak už teď přemýšlím,co vše s sebou a navíc doufám,že bude počasí akorát.Manža teď bude mít nějakou dovču v srpnu,tak budem výletovat.Jinak na dovolenou s Michalkou se cítím až příští léto,v tomhle jsem posera. :confounded:
No my tady naštěstí komáry nemáme,do oken co otvíráme nejvíc jsme nechali namontovat sítě a jsem za to ráda.Nepamatuju si,že by kdy něco štíplo manžu,všechno si vyžeru já. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já tuhle u bazénu rychle plácla neteři na zádech hovado než jí štípne a vystříklo z něj krve jak s prasete,hajzl nanucanej :angry: Neteř se pěkně lekla,ale nebyla alespoň poštípaná.
Mě to pérování na kolínkách přijde strašně směšný,vůbec si to nemůžu vybavit u Toma.Manža prý jo.Nejvíc se tlemim,když si jí položim na sebe a ona péruje na mě. :grinning: Ona se plazí fakt mistrovsky,ale né za hračkama.ale třeba kýbl s plenama,ovladač,telefon,Tomův autopark,tak to jsou lákadla. :grinning:
A dnes odpol byla Miška nějaká umručená,moc toho teda odpol nenaspala.Až venku v kočáru se uklidnila,ale musela jsem jezdit :sunglasses: Zuby jsem jí prohlížela a nic.Tomovi jsem dnes vyndala jednu jedničku,pořád to chtěl,už fakt nemohl ani kousat.A pak to byla docela síla.Ty jedničky dole tak nedržely a tenhle zub tam byl snad přibetonovanej.Kdyby nás viděla Džamila Stehlíková,tak mi děti seberou :grinning: jsem si pak dělala srandu,že tn zub dáme Mišce.cChudák Tom se těší,co mu za zub asi v noci donese zoubková víla. :sweat_smile: Snad tu nějakou mlsku máme ,poslední dobou sežeru na co přijdu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a dnes jsme měli usínání,který teda snad ani pořádně nepamatuju.S pěkným řevem,fakt nevím co se dělo.Doufám,že to nebude pravidlo.Napadlo mě,jestli to nebylo tím,že tu postýlku měla níž.Ale přes den usíínala normálně.Musela jsem dát pryč ten mantinel,tak jestli to neměla moc otevřený. :confused: Kdyby už mi to tak řekla,co jí vadilo :unamused:
4. srp 2008 ve 21:25  • Odpověz
nacucanej hajzl :grinning:
4. srp 2008 ve 21:26  • Odpověz
Tak to pak podáš info jaký to je v Jihlavě v Zoo, já jí měla vybranou tuhle a nakonec jsme jeli jen na tu Hlubokou, tam toho ale tolik k vidění neni. Takže Jihlavská bude asi další na řadě až si na nás taťka zase udělá čas. Kdo ví jestli to do konce prázdnin ještě vůbec bude. Je furt tak rozlítanej to je děsný. Sem dneska taky měla v plánu že by jsme mohli Káje snížit postýlku, jenže to přiletí navečer a furt něco že si na to ani nevzpomenu a pak jde už Kája stejně spát, tak zas jindy. Nakonec se do toho možná pustim sama, ono to tak složitý neni.
To pérování je fakt směšný :slight_smile: Jo nejlepší lákadla jsou dospělácký věci jako mobily, ovladače, foťáky to jí zajímá vždycky nejvíc. Jsem jí minulý týden koupila v Tescu mobila který vydává různý zvuky tak to se jí líbí.
Jo trhání zubů na to se fakt těšim :confused: No o mlskách mi ani nemluv, já dostala k svátku 4 bonboniery a už tu mam jen jednu a ta taky brzo padne, protože si na ní brousim zuby už několik dní. Stoličky už z toho mam vyžraný :grinning:
Tak si ten výlet zítra užijte a hlavně dobře dojeďte. ahoj
4. srp 2008 ve 22:15  • Odpověz
Ahoj holky,
konečně mě to spojilo. Docela už jsem měla absťák, všechny ostatní stránky šly otevřít v pohodě jenom na koníka jsem se vůbec nemohla dostat. Tak Vás jdu pozdravit a musím dočíst co se tady projednávalo když jsem tu nebyla.
Ještě napíšu novinky - zeleninku baštíme v pohodě vařenou doma i kupovanou, v neděli se Andrejka přetočila na bříško v postýlce takže to asi bylo náhodou a včera jsem jí sundala před koupáním plínu tak mi to dvakrát ukázala a to už náhoda nebyla.
5. srp 2008 v 09:34  • Odpověz
Ahoj holky,
taky hlásím návrat ztracené maminy.
Jsem poslední měsíc úplně vedle, jelikož mě hrozně trápí zuby. A ať si můj zubař říká co chce, cítim, že moje tělo je hrozně oslabený a myslim si, že je to po porodu. Začalo to prvnim zubem, ten vyvrtal, bolest byla dál. Pak jsem šla na druhý, ten vyvrtal, chvilku to přestalo asi dva dny a bolest byla zas. Takhle jsem tam šla asi 4 x jen vždy na vyčištění, celý noci jsem bolestí nespala a on mi nevěřil, že mě to může pořád bolet. Prostě jsem šla od něj a žádnou úlevu jsem necítila. Občas už jsem v noci v koupelně bolestí brečela. Pak tedy, že to bude asi moudrák, no tak mi ho vytrhnul, když to přišlo k sobě, tak jsem myslela, že bolestí zkolabuju, taky jsem to přežila. Jenže od toho moudráku to vůbec nebylo, takže ho vyrval zbytečně. Dneska jsem tam byla asi po 11 a zadělal mi ty dva bolavý, tak čekám co bude, ale bolet nepřestalo. Do toho jsem minulý týden přijela od zubaře a ségře spadnul Daneček z postele na plácačku a robil si hlavu :frowning2: , takže jsme hned jeli do nemocnice a tam mu to zašili. Tolik krve jsem v životě neviděla, asi týden jsem ten obraz nemohla vydýchat. Dneska mu doktor vyndal steh, tak je vše O.K. Jen jsem ho já blbka mohla už dávno pojistit. Každý řiká, že je to teprv začátek apod. , ale mě mrzí, že jsme začali s úrazem takhle brzy.

Jídlo co mu vařim mu moc nešmakuje, jak ochutnal kupovaný, tak nechce tohle. Tak mě to docela štve. Vyvářim mu krůtu apod. a pak to vyhazuju. :unamused:
5. srp 2008 ve 14:02  • Odpověz
Ahoj holky,
Marky a Makyb, už tu snad nebudete samy, holkám už kůň jde a já si snad taky najdu ten čas, který mi neustále schází :wink:
Leni tak ty pěkně zápasíš s těmi zuby, snad už to budeš mít v cajku, držim palce, určitě sis dost vytrpěla, jak píšeš. A Danečkovi posílám pofoukání na bolístku na hlavičce.

Makyb - tak co v zoo? Taky se tam chystáme, zoologický jsou asi jediný místa, kam letos budeme vyrážet s Marečkem na výlety. Teda jestli ještě nějaký stihnem, přes týden to nejde, to je jasný, manža přijíždí v půl 6 z práce a pak dělá buď doma nebo na melouchu a o víkendech to jsme jeden den u našich a druhý doma, ale to taky pořád něco dělá.
Včera jsem po dlouhý době vyrazila na koncert, byla jsem se ségrou na Markétě Irglový a Glenu Hansardovi, byl to povedenej koncert, škoda jen že jsme stály, protože bylo úplně narváno, ale jinak nádhera. Úplně mi šel mráz po zádech, když zpívali písničku Falling slowly. Jo a to bylo poprvé, co moje mamča hlídala takhle k večeru a dávala Marečka spát, tak jsem z toho byla taková nesvá, ne že bych se bála, že se o něj nepostará, to ne, ale prostě bylo to poprvé. Ale zvládli to dobře. Možná ho bude hlídat i příští sobotu, jestli půjdeme na tu pouťovku do Prčice. Na pouť v neděli jdeme, tak se tam Marky možná uvidíme. Makyb my tuhle neděli v Jistebce už nebyli, protože nás zatim kolotočáři neberou, ale příští rok to už bude jiný.

Postýlku máme taky zatim na nejvyšší poloze, ale možná jí dáme o jednu dolů, Mára totiž usíná tím stylem, že se otočí na bok a chytne se tý horní špricle a kdyby zabral, tak by se snad překulil, i když tolik síly ještě v ručičkách asi nemá, ale člověk nikdy neví.
Moni - jste šikovný, že se takhle přetáčíte. Marečkovi to jde ze zad na bříško ale jen na jednu stranu.
5. srp 2008 ve 20:59  • Odpověz
Dneska jsem se bála koníka zavřít abych se sem potom dostala. Byla jsem s Andrejkou u dr. protože má kašel a vylezl z toho zánět průdušek. Pak jsem zavařovala kukuřici, šla vyřešit problém s rozbitým oknem u sklepa a jak jsem kolovala okolo byráku tak jsem si nabrala včelu do pantofle a dostala žihadlo aby toho nebylo málo tak jsem si na sebe ještě vylila kafe.

Seri - Andrejka to taky mastí ze zad na bříško a zatím jsem si všimla, že jenom na levou stranu a pak se rozčiluje tak jí přetočím a než se otočím je tam zpátky.

Marky tady jsem se dočetla, že si chodila do Mezna na zábavy - já z Mezna pocházím stěhovali jsme se když mi bylo 5 let a mám tam babičku. Jenže jsem byla puťka domácí a na zábavy vyrážela s kámoškou k její tetě do Malšic. Teta byla hluchá tak nevěděla kdy jsme přišly - no a slušný lidi chodí za světla :sweat_smile:.

Leni Danečkovi posílámě pofoukání na bolístku a Tebe ať ty zuby přestanou trápit. Možná to souvisí s tím kojením - neteř na Slovensku si stěžovala, že omdlívá bolí jí hlava a je hodně unavená. Tak šla k dr. a ta jí řekla, že je odvápněná a má okamžitě přestat kojit (malýmu už byl rok).

Makyb - to muselo být hrozný přijít do pokoje a vidět Toma v bezvědomí, ale zvládla jsi to skvěla já bych asi zpanikařila. Kristýnka měla ve 2,5letech salmonelu, dostala vysoký horečky a vůbec nás nevnímala - když jsem jí viděla v tý postýlce s otevřenýma očima a koukat skrz mě tak jsme jí naložili do auta jeli směr nemocnice jenže bylo tak hnusný počasí, že u Silonky jsme to otočili zpátky domů a volali rychlou - já v tý chvíli ani nevěděla jak se jmenuju.
5. srp 2008 ve 21:48  • Odpověz
Byráku = baráku
5. srp 2008 ve 21:49  • Odpověz
Holky děkujem za pofoukání našich bolístek :frowning2: . Ta Danečka už je lepší, ale ta moje pořád bolí :cry:

Seri - tak na takový koncert bych si taky nechala říct a tu písničku jak píšeš mám hrozně ráda, chtěla jsem jí nechat zahrát na svatbě, ale bylo už pozdě předělávat CD.

Moni - já si taky myslim, že na tom něco bude. Poznala bych to odvápnění ještě nějak jinak? Já prostě cítim, že se moje tělo od porodu hrozně změnilo a nikdo mi to nevěří. Prostě mám takový různý neduhy a nebo už jsem holt stará :astonished: Teď jsem začala normálně i přibírat, já nevim jestli to může souviset s antibio. či co.

Tak já jdu chrnět, snad konečně bez bolesti, i když tomu moc nevěřim.
5. srp 2008 ve 22:17  • Odpověz
Leni, tak to má Moni možná pravdu že můžeš být odvápněná, vždyť Daneček tě vysává docela slušně, jestli by sis třeba neměla zajít i k obvoďákovi nebo nepudeš třeba na gyndu že by ti tam třeba taky poradila. To je jasný že se tvoje tělo po porodu změnilo, kor když jsi už 9 měsíců nespala v kuse, odráží se to pak na všem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ty bolesti zubů ti teda nezávidim, musí to být vyčerpávající. :confounded:
No pád jste měli teda taky pěkný, ono je to hned, Kája se už taky tak rychle otáčí, na zádech už nevydrží vůbec, už jí nemůžu ani oblíct nebo jí dát plínu jak sem mi furt chce otáčet.
Tak hlavně aby to Daneček přestál bez následků, až začne chodit tak těch boulí bude asi ještě hodně, hlavně aby už to nebylo na šití.
Moni, jojo do Mezna a do Votic, tenkrát bylo zábavek hafo a jezdili pěkně vlaky, to teď je prd a vlakem už se taky na akce dopravovat nedá. I když do Mezna jsme od nás chodili pěšky bylo to asi 4 kiláky. Když tam máš babičku tak to tam znáš i nějaký lidi určitě. Já tam zrovna asi v sobotu pojedu do hospody na štando Pavle Šváboví.
Moni mně se Kája přetáčí jenom přes levou stranu, přes pravou to snad ani nikdy nedělala. :slight_smile:
A nepsali ti náhodou admini? Sem jim psala že ti sem nejde přihlásit a i tvuj nick a najednou ti to jde. :slight_smile:
Seri, to si na tom s manžou asi jako já, taky jezdí domu navečer, a to ještě třeba jede dělat nějaký melouch a o víkendech buď dělá melouchy a nebo maji zase nějaký akce s klukama, takže když je doma tak je to skoro svátek. A tenhle pátek jede s králem Miroslavem na Iron Maiden do Prahy. :slight_smile: Tak už sem si v sobotu vydobyla že chci jít na to štando tak snad bude hlídat, protože jinak by to zase dopadlo že bych seděla doma a on by tu trajdal na zábavce. V neděli sem chtěla jít na zábavku, že by pohlídala tchýně ale nevim jak to udělat protože začíná až od devíti a Kája se mi budí kolem 23.30 na kojení, tak to asi nebude mít cenu tam na ty dvě hodiny jít. No nevim ještě uvidíme.

Dneska sem Káje vařila příkrmy a udělala sem jí to nějaký řídký jak kdyby s příkrmy teprv začínala a to sem chtěla jí to udělat už víc na kousky, tak příště :sunglasses:
5. srp 2008 ve 23:00  • Odpověz
Ahoj holky,jste nějaký ukecaný,ne? :grinning:

Kudrlenko-taky se přikláním k tomu,že jsi odvápněná a vyčerpaná.Když jsi tady popsala tu hrůzu ze zubama,tak mi běhal mráz po zádech.Vím,jak dokáže zub bolet a tohle musí být strašný :cry: a Danečkovi taky foukám bebíko,hlavně,že to takhle dopadlo.
Když jsem kojila Toma/hodně kojila/ ,tak jsem taky přišla o zub a kolena mě bolely,že jsem lezla do schodů skoro po čtyřech.A tělo se po porodu dává dlouho dohromady.Někdo je v pohodě a někdo vycucuclej.Když jsem Toma přestala kojit,tak jsem to na sobě vážně cítila,dostavila se celková úleva.Myslím fyzická.Bereš nějaký vitamíny nebo minerály? Možná by se to hodilo.Stará fakt nejsi :sweat_smile: A i to přibírání s tím může souviset.
Kámoška si vyhodila při kojení koleno a měla s tím dost problémy.jenom špatně přešlápla ve frontě v lékarně.A taky jí doporučili omezit kojení.Tenkrát bylo malýmu sedm měsíců a kámoška měla uvolněný vazy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Moni-to je dost,že jsi se sem dostala.Ze salmonely jsem měla vždy hrůzu.A Tom bych řekla snáší každou nemoc snáší špatně.Není zvyklý marodit.To radši ať zlobí jako čert :wink:
A docela jsi mě pobavila s hluchou tetou a slušnými návraty za světla :grinning:

V ZOO bylo parádně.Michalka to zvládla super.Sice cesta tam už jí na konci nebyvila,tak jsme všichni zpívali :grinning: Asi když nás slyšela,tak to radši vydržela.A cestu zpět prospala.Plánovali jsme někde oběd a ten jsme si dali až ve čtyři v Táboře.Jenom Michalka baštila dřív :slight_smile:
My v Jihlavě byli už před čtyřmi lety a teď to tam ještě rozšířili a vylepšili.Je to tam hezký.Na Hluboký jsme byli loni a tam toho oproti Jihlavě moc není.Tady je i pěkný zázemí pro děti-prolejzky,tobogán,elektroautíčka atd.Přes ZOO jezdí vláček,tak na konci jsme se povozili.Michalka s toho sice nic neměla,spíš mi jí bylo líto.Celý den v kočáru,autě nebo v náručí.Když jsem jí doma dala na zem ,tak okamžitě ožila :wink:
Jinak jsem byla jednou ještě v Zoo v Praze a tam je to taky pěkný.
Jo a včera jsem tam po letech potkala spolužáka-kámoše,tak to bylo fakt nečekaný a příjemný.Manža v jednu chvíli koukal,s kým že se to objímám. :grinning: Mají čtyřměsíčního Tomáška,ale to jsem věděla.Naposledy jsem ho viděla pře čtyřmi roky na srazu.Tak jsme si dělali legraci,že dřív jsme se potkávali v hospůdkách a teď v ZOO s dětmi.No časy se mění :grinning:
No ale přiznám,že večer jsem byla docela utahaná :stuck_out_tongue_closed_eyes: A dnes jdu ke kadeřnici,tak se těším :dizzy_face: No ale nejdřív musím něco udělat,třeba uvařit,aby jsme nepošli hlady.To se mi moc nechce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. srp 2008 v 06:57  • Odpověz
Joo kojení je krásná věc, ale jestli to bude mít takový následky, tak brzy budu bezzubá, plešatá, tlustá, hluchá a nahrbená :rolling_eyes: Tak alespoň, že jsem se včas vdala. Začínaji mě brát křeče do břicha a nějak se mi nafukuje, prostě už se tomu musim smát, jinak bych brečela :grinning: Můj obvoďák mi napíše Ibalgin, jak ho znám, začnu asi opět nějaký vitamínky. Jediný co beru je Laktobacil, ale mám tady ještě Calibrum, tak se k tomu vrátim.

Marky - tak to se manža má, takový pěkný povyražení do Prahy. My jak jsme spolu jen o víkendu, tak buď jdem oba, nebo jsme spolu doma. Už to máme docela zaběhlý, ale teď zase začínaji fotbaly :unamused: My taky vždycky odběhneme tak do 23 :00 než se vzbudí a pak valíme domu.

Makyb - takže mě ještě může čekat hrůza až přestanu kojit ? My zase Danečkovi zpíváme, když nechcem aby v autě usnul :slight_smile: Tak to jste si taky udělali hezký výlet. V Jihlavě v ZOO jsem nikdy nebyla, jenže s tim našim capartíkem to ještě asi nemá cenu, necháváme to až z toho bude mít větší rozum. V Praze je ta ZOO krásná, jen jsem jí nikdy neprošla celou, je to pěkná štreka. Závidim Ti kadeřnici, taky bych vyrazila nejlépe k lazebníkovi. :wink:
6. srp 2008 v 11:35  • Odpověz
Lenko, křeče do břicha a nějak se mi nafukuje...., hihi ještě abys byla znova těhotná :grinning: To bys asi fakt už vypadala na šedesát. :sweat_smile:
Vitamíny by to asi chtělo, já brala to calibrum mami a teď už to dlouho flákám že to neberu. I když mně Kája tak nevysává, ty naše čtyři kojení za den už se daji přežít.

Dneska byl krásný den, bylo znát že sem si ráno trochu přivstala a udělala sem tak spoustu práce. Do oběda jsem měla umytý už všechny okna, bylo to už potřeba jak tuhle hrozně pršelo a fičelo tak na tý jedný straně byli uplně jak od bahna. Uklidila sem si, uvařila večeři, Kája si po obýdku na hodinu a půl schrupnula tak to sem využila na koupání a opalování, tak sem dneska docela spokojená. Teď mi potvůrka nechce nějak usnout, furt tam lozí po břiše, asi jí ty záda přilepim k matraci. :slight_smile: Dneska sem jí prvně dala obilnou kaši, hami s ovocem.
No to manža přijel z práce, vykoupal se, navečeřel a jel hrát s klukama nohejbal. :angry:

Maky, tak to se do JIhlavy těšim i když možná bude lepší to nechat až na příští rok až už s toho bude mít Kája trochu rozum.
6. srp 2008 v 19:59  • Odpověz
Ahoj holky
V Jihlavě jsme byli asi před 2 lety je to taková Zoo akorát pro tyhle caparty, taky jsme hodně jezdili na Hlubokou, ale ta už pak Kristýnku moc nebrala. Letos jsme byli v Praze, ani jsme jí neprošli celou je to fakt štreka a Kristýnky za chvíli byla unavená a zvířátek bylo najednou moc.
Zrovna nedávno jsem příteli říkala, že bych zkusila ještě jedno dítko (snad už bych konečně kojila ), ale když vidím co je s tím problémů tak snad ani nee. Teď to zlehčuju, ale jak jsem na porodním sále vykřikovala, že další opravdu ne - tak bych do toho teď asi už šla a kvůli tomu abych nemusela do práce by to určitě nebylo. Já si to teď nějak víc užívám.

Leni - koukám, že Váš obvoďák je stejný jako dr. tady u nás, já tam naštěstí nechodím. Zeptej se na gyndě nebo v lékárně by Ti snad mohli taky poradit nějaký vitamíny s vápníkem.

Marky - z Mezna jsme se odstěhovali když mi bylo 5 a do školky jsem chodila do Heřmaniček tak moc lidí osobně neznám. Na zábavy jsem tam moc nechodila buď do těch Malšic nebo pak do Rat. Hor. Protože jsem taková osoba v cizím prostředí nespolečenská a neseznamovací tak mě to nikdy moc nelákalo. Kámoška ze mě vždycky nemohla - povídá ty jsi celou dobu zticha a pak z tebe vypadne taková perla, že se válíme po zemi.

Makyb s tetičkou to náhodou bylo prima jednou jsem tam koukali na horor a ona jek neslyšela o co jde tak se smála a my byli mrtví strachy. Víš co nechápu tenkrát jsem šli v pátek vrátili se v sobotu s půl sedmý ráno večer šli znova protože přijela kámošky maminka tak jsme přišli chvilku dřív tak v půl šestý :sweat_smile: no a v pondělí jsme byli jako rybičky. Teď bych byla už v neděli mrtvá.

Holky ještě se chci zeptat ohledně příkrmů - kdy jste dávali rýži ? Maso asi po dvou měsících? Dáváte žloutek? Olivový olej můžu kápnout i do zeleniny nebo mám ještě počkat? Teď jedeme 4. týden zeleninku tak asi od pondělka přidám ovoce.
6. srp 2008 ve 20:14  • Odpověz
Marky ty jsi byla pilná jak včelička. V neděli jsem vstávala v pět abych stihla vžehlit protože jak vstanou holky už toho moc neudělám a než se rozkoukám je deset. Jo, admini mi nepsali já jsem jim taky psala mail v googlu mi to našlo nějaký archivní stránky a tam byl kontakt, ale nikdo se neozval. Zkoušela jsem to každý den byl tu dokonce i brácha, pak jsem volala kámošce ta se dostala na stránky hned.
Okna budeme v září měnit tak už je mejt nebudu. Vyřádím se na těch novejch a už se docela na tu akci těším :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Včera jsme s přítelem zrovna diskutovali o vyzdění jádra, máme pořád umakart, ale moc se do toho neženu nedokážu si představit ten bordel. Tady v baráku si to nechali známí udělat a měli 3 týdny rozbordelařenej byt, ale dělali s tím i kuchyň a elektriku. Potom říkal, že firma byla nějaká pomalejší, že musel chodit ty řemeslníky kontrolovat aby dělali. Na netu jsem našla firmu a ta slibuje, že to udělá do týdne - no moc bych na to nespoléhla.
6. srp 2008 ve 20:30  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Moni-taky jsem toho dřív vydržela víc.Pamatuju si,že rovnou z akce jsem taky šla do práce,to už nehrozí.Po Tomovi jsem se vždy léčila týden a další půlrok jsem nikam nešla :grinning: Jo už nejsem nejmladší :wink:

Kudrlenko-já měla na mysli,že právě když jsem přestala kojit,tak mi bylo líp.Sice mi z toho bylo smutno,ale přestaly mě trápit různý neduhy,konečně jsem zhubla.Teď se mě taky takový 4-5 kg drží jako klíště.Ale nejsem tak vycuclá jako u Toma.Začaly se mi třepit nehty,už to je hezky dlouho.Zobala jsem minerály a nic.V lékárně mi řekli,že když mi chybí třeba nějaký vitamín,tak ty minerály se nevstřebají.Tak jsem si koupila Mamavit a nehty už se mi skoro netřepí.Ono to kojení je pro tělo nápor,i když se to nezdá.

Marky-taky si kolikrát říkám,že dám opalovačku a když dojdu do toho pařáku pověsit prádlo,tak mě to přejde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hele to pítko na učení pití jde k tý lahvičce dokoupit? Včera jsem koukla v drogérce a viděla jsem jen náhradní savičky.A nechce se mi dávat 250 Kč třeba za kouzelný hrneček,když z toho pak ani nebude pít :unamused:

Včera po kadeřnici šel manža na schůzi na Město,prý na chvíli.Tak jsme po náměstí a okolí trajdali od 16-17:45 8-
( No mě to tak nevadilo,ale Tom už byl otrávenej a na Starým Městě je to samá hospoda a žádný hračkářství :grinning:
Na dnešek mám vařeno,žehlila jsem včera večer,pěkně jsem se u té žehličky pařila :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak mám dnes veget.Možná půjdem na plovku,sice si to užije víc tatínek s mladým,ale snad se nějak prostřídáme.Loni jsem na tobogán nemohla,tak letost ho už dám.Já jsem jak dítě.Jenom se mi tam nechce vystavovat tu bílou huspeninu :grinning: těším se na příští léto,doufám že nějaký bude.To už si to i Michalka užije :slight_smile: Je zajímavý jak se pořád člověk na něco těší a najednou ty děti jsou velký a ze mě bude stará větev :grinning:
7. srp 2008 v 06:41  • Odpověz
Holky-jde k těm Avent lahvím dokoupit takový to bílý placatý víčko pod dudel,aby to neteklo,když někam jdem?Ptám se asi jak trubka,ale u Toma jsem měla Nuk lahve a jak kojim,tak s těma lahvema nejsem moc kamarád.No na netu bych to asi našla,ale je pohodlnější se tady zeptat :sweat_smile: No teď sice mám dvě lahve Avent,ale se savičkou od Nuku,z těch původních mi nechtěla pít.
7. srp 2008 v 06:54  • Odpověz
Marky užij si koncert :wink: .

Makyb - já ty víčka zrovna v pátek kupovala v dětským domě, prodávají je i po kusech a jeden stál 35,- Kč. My pijeme jedině z Aventu a to jsem měla v zásobě i jiný flašky, ale ty malýmu neseději. Já si v tý prodejně objednala teď i ty ouška na kouzelný hrneček, protože jsme ho dostali ale bez nich. No ale nemám se tam jak dostat, teď asi delší dobu nepojedeme do Tábora, tak snad mi to neprodají :sweat_smile:.

Holky kdy jste začaly ty příkrmy vařit? My jedeme zatím jen skleničky a mám vyzkoušenou zatím jen mrkev a brambůrku.
7. srp 2008 v 09:18  • Odpověz
Maky a tady jsou ještě levnější:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9112205
7. srp 2008 v 09:32  • Odpověz
Holky tak těhotná snad nebudu :sweat_smile: , možná, že to taky bude změna, když jsem už dostala menzes, myslim s tim břichem.

Moni - rýži jsem dala asi v 7 měsíci, ale v těch příkrmech už je myslim od 4., rýže vlastně neobsahuje lepek, takže bych se nebála. Žloutek dávám od 8. měsíce a olivový olej tam kapu od začátku, což je asi od toho 6. měs, před koncem vaření. Já to měla úplně obráceně, začala jsem s kaší, pak ovoce a pak až v poledne zeleninu. Maso jsem začala asi na začátku 7. měs , to je hrůza já už si to nepomatuju skoro teď a co za pár let, jestli bude druhý :confused:

Makyb - já si myslim, že až přestanu kojit, tak váha půjde dost nahoru :stuck_out_tongue_closed_eyes: , Avent lahve já nepoužívám a hrneček jeden od Aventu mám, ale používám spíš ten z DM nebo normální flašku.

Holky, mám z vás mindrák, vy jste hrozně akční v těch oknech, žehlení a uklízení. Já jsem poslední dobou na všechno hrozně apatická. Dřív jsem nesnesla jediný vlas v koupelně a dneska na to nemám sílu to pořád uklízet. Jsem ráda, že když Daník večer usne, zaleju skleník a kytky a jdu se umýt a spát :pensive: . Snad se mi zas vrátí elán a ty okna taky umyju.
7. srp 2008 v 11:08  • Odpověz
přidala jsem nějaký fotečky se závazanou hlavičkou :wink:
7. srp 2008 ve 12:13  • Odpověz
Chuďátko pěkně se potloukl :cry: Se mi nechce věřit že je jen o měsíc starší než Kája,už sedí, leze, stojí, je to prostě kus chlapa, se ti ani nedivim že jsi už uplně vycucaná. :slight_smile:
Mindrák neměj, já mam někdy taky dny kdy jsem hrozně líná a nemůžu se do ničeho donutit. :wink: Teď mně taky donutilo to že tu bude to posvícení tak přídou nějaký návštěvy tak aby tu nebyl brajgl.
Seri, čti pořádně já na koncert nejedu ale manža, já budu mít koncert leda tak doma až se Kája probudí :grinning:
My byli na "Mejdnech" spolu když tu byli naposled.
Jak si sem dala ten odkaz na mmb tak od tý pani jsem taky kupovala nějaký věci od Aventu, je dobrý že to prodává i po kusech, protože většina těch věcí se všude prodává jen jak balení dvou kusů a víc. A člověk to taky nepotřebuje ve víc kusech. Má tam i ty via pohárky po kusech.
A Maky tahle pani tam má i to pítko naučení, mám ho taky od ní. Je to to od půl roku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9102745&tab=1
Maky kdyby jsme neměli ten bazén tak opalovačku taky žádnou nedávám ale takhle se vykoupu a na sluníčku se nechám oschnout a udělám to tak ještě jednou nebo dvakrát a ono se takhle docela dobře opaluje.
Moni, já když bydlela v Praze u bývalýho přítele tak nám předělávali celýmu baráku jádra a bordel to byl teda hustej, prach byl všude i když jsme měli prostěradla na dveřích. Hlavně to docela odflákli že jsme měli křivý futra takže u koupelny blbě dovírali dveře, no chce to dobře vybrat kdo vám to bude dělat. U nás to platilo bytový družstvo takže jsme si vybrat nemohli. Jinak je to ale lepší a hezčí než ten umakart.
Jo taky jsem dřív vydržela hodně chodit spát dlouho a nebo vůbec, to teď v jedenáct už tak zívám a myslim na pelíšek že to na nějaký trajdání neni. :slight_smile:
Moni, rýží teď přesně nevim kdy jsme začali ale v těch kupovaných skleničkách tu sem jí dala brzo a doma sem jí udělala až tuhle nedavno jak sem psala že to bylo jak lepidlo. Moc sem si jí neoblíbila, to radši dělám příkrmy s brambory. I káje to s brambory jede líp.
Maso sem myslim začala dávat po měsíci, ale postupně že třeba jednou týdně pak dvakrát a pak už 6x za týden a jednou dávám žloutek. Ten sem začala dávat asi před měsícem. A olivový olej kápnu vždycky do tý zeleniny co vařim, ale nevim jestli je to dobře jestli se nemá kápnout až do toho hotovýho příkrmu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Káje lezou ty zoubky tak to dneska bylo takový ubrečenější, za chvíli bude mít placatý palečky jak si je tam furt drtí v tý puse. :slight_smile:
Jo a včera Káje přišli ty plavečky a jsou krásňoučký červeňoučký s rybičkama, mám z nich radost. Já hlavně už o nich věděla dlouho a furt sem tak dlouho otálela až když sem je chtěla tak už je pani neměla v tý velikosti 74-80, sem si nějak nemohla vybrat z těch jiných a ona mi pak napsala že ještě vyhrabošila jedny ty s rybičkama, tak mam radost. :slight_smile:
7. srp 2008 ve 22:25  • Odpověz
Tak teď už mam vážně mindrák, sem zas koukala na prosincovky a ty jejich děti už sedí, stojí, nedělám něco špatně že Kája zatim jen plazí? My ty rozdíly mezi stejně starýma dětma přídou hrozně veliký. :confounded:
7. srp 2008 ve 23:08  • Odpověz
autor
ahoj, tak sem v rychlosti koukám.
Marky žádný mindrák neměj, Pavlíkovi bude 13měsíců. v 8 měsících si stoupnul, za ruku už chodí jak drak, ale sám udělá jen 3, 4 krůčky. a stále si ještě nesedne z lehu. sedí jen na kolínkách.nijak to neřeším, mudr říkala, že ještě nemá zpevněné zádové svaly.
ve středu jsme byli na roční prohlídce a máme 10840 a 81cm :grinning:
7. srp 2008 ve 23:15  • Odpověz
Ahoj holky,

díky za rady ohledně toho Aventu.Ještě uvidím,jestli to objednám a nebo sjedu do dětskýho domu.

Kudrlenko-Daneček je nějakej velikej ne? :grinning: Já si vůbec nedokážu představit,že se Michalka za cca dva měsíce změní :confused: A to mám druhé dítě.Jinak teda ten obvaz na hlavičce,to musel chudinka hrozně řvát ne? Na pohotovost jsi s ním jela sama?
A akční právě poslední dobou vůbec nejsem,ke všemu už mě pak tlačí nutnost :unamused: Taky to podle toho vypadá.Zrovna včera jsem vyhodila truhlík s kytkama,jaksi neměly vodu a samy si pro ní nedošly :sweat_smile: Ale byly na blbém místě a já na ně zapomněla,zbytek zalívám

Marky-zrovna tuhle jsem ukazovala manžovi fotky prosinčat a taky si říkám,že to není možný.Ještě kdyby Kája lezla,stála a chodila na nočník,to bych sem ani nechodila :grinning:
A zrovna včera jsem u toho bazénu byla ráda,že nic nedělá.Byla to pohoda,když jsem viděla,kde všude ty maminy ty děti odchytávají.No taky mě to čeká.Když jsem viděla včera ty caparty,tak jsem zjistila,že si to s Tomem už vůbec nepamatuju.A přitom tak v roce jsme s ním u té vody byli.Každý mu lezl na deku,všechno bral atd.
A zuby u nás taky nic.Asi bude mít jen dva :grinning:

Moni -ty příkrmy dělám jako Marky,jen teda tu rýži dávám.Dám tam víc vody,aby to nebylo jak lepidlo.Michalka to dlabe.Já mám pocit,že sní všechno,to jenom s tim mým ceckem dělala a ještě občas dělá drahoty. A teď taky nevím kdy se vlastně má dávat ten olivový olej.Já ho dávám hned na začátku.

Seri-já dala párkrát tu první lžičku mrkve a pak už jsem vařila.Koupenou taky dám,když nic nemám a nebo někam jedem.

Jinak včera v bazéně pohoda.Já si i odpočinula.Malá byla ve stínu,děsně se jí líbilo pozorovat ten mumraj.Do vody jsem jí dala jen nohy,mě to na ní přišlo studený.A co jsem koukala,tak tyhle menší se nekoupaly.Nečekaně tam dorazil i brácha se švagrovou a dětmi.Tak nám malou i chvilku ohlídali.S bráchou jsem se svezla na tobogánu. :sweat_smile: Trochu jsme se tam vyjímali,švagrová měla nějaký poznámky o lochneskách ve vodě. :grinning: I jsem si zaplavala,oproti loňsku s pupíkem to bylo bájo :wink:
Akorát když jsem malou uspávala,tak jsem stála zády ke sluníčku,aby jí nesvítilo do kočáru a připekla jsem si záda :confounded: Doufám,že se nesloupnu
8. srp 2008 v 06:59  • Odpověz
Jo a zapomněla jsem dodat,že si musím koupit nové plavky.Je mi velká podprsenka,to jsem dopadla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale nevím kde jí koupím,asi na dětským.Manža si ze mě z bráchou dělali srandu,že manža bude mít větší prsa jak já :sweat_smile: Sprosťáci :wink:
8. srp 2008 v 07:11  • Odpověz
Maky, malá podprsenka :grinning: :grinning: :grinning:
Tak ses aspoň taky vyčvachtala :wink:
Ty prosinčata mně fakt dostávaji, jediný na stejný úrovni jsou Maruška od Renči a Linda od Zdenika, jo a ještě myslim ta adel s tim Petříkem jinak teda my všichni přídou nějak napřed. Přitom tu Janičku si pamatuju jak byla malinká a nechtěla vůbec přibírat a pak jí začala dávat umělý mlíko a Janička začala být váhově napřed a je napřed uplně se všim. :astonished:
No taky sem ráda že Miška je tak nějak nastejno. :grinning:
Tak sem Káje dneska už dala Nurofen, potírám jí to Babydentem ale dneska asi ani nezabírá. Bolí jí to asi moc. Teď na chvíli usnula.
Taky jí dnes přišli ty návleky tak už má jedny na nohách. :slight_smile:
Seri, já dávala kupovaný příkrmy asi 14 dní a pak sem začala vařit a budu už muset asi vařit furt protože sem zjistila že mi Kája ty kupovaný už nechce jíst. Možná jí zkusim koupit nějaký příkrm s masem jestli třeba si nenechá říct. Ale ty domácí jsou chutově prostě lepší, to uznáš i sama až to ochutnáš. :slight_smile:

Leni, Pavlík je teda taky kus chlapa :slight_smile:
8. srp 2008 ve 14:44  • Odpověz
Marky promiň, jsem blbě četla :sweat_smile: , já jak to tu vždycky rychhle přelítnu, tak si pak pamatuju jen takový útržky z vašich dlouhejch příspěvků.... Já si totiž zrovna včera říkala, jak můžeš jet na koncert a nekojit, bylo mi to divný, tak že se tě zeptám a už nemusim, už vim jak to je :grinning:
A prosim tě hoď mi odkaz na ty návleky. A na ty zoubky dáváš Nurofen jako sirup? A jen když má teplotu?

A holčiny, když vaříte z brambor, dáváte obyč z krámu nebo bio nebo ze zahrádky? A jakej tedy máte postup? Moc se omlouvám, ale nemám moc času to lovit na předchozích stránkách, tak jestli mi to můžete jako pro blbce napsat. To dáte do vody mrkev a bramboru dohromady (příp. jinou zeleninku), jak dlouho cca vaříte? Pak rozmixovat, jo? Já totiž tuhle zkusila udělat mrkev, dala jsem na zkoušku jednu střední velikosti, no vařila se mi šíleně dlouho a když jsem jí rozmixovala, tak z toho byl tak 1 cm v tý malý skleničce :sweat_smile:. A vaříte v páře nebo ve vodě?

Já zase vůbec nemám čas zapnout PC, dopo jsem byla nakoupit, pak jsem barvila tchyňce hlavu, vařila, krmila Máru, zase zavařuju (to mě už šíleně nebaví), teď jsem umyla jedno okno, na víc nezbyl čas,..no prostě pořád něco. V 6 hodin se chystáme na oslavu narozek, tak snad bude hezky, aby mohl být Mareček v kočáru.

Maky - teda já úplně závidim to vaše koupání, já jsem za celý léto nikde nebyla, vloni vlastně taky ne a fakt už mi to chybí. Nemusela bych teda přeplněný koupaliště, ale ten bazén, kurňa kde na něj vzít a nekrást :frowning2:

Leni - chudák Daneček, snad se mu ta hlavička dobře hojí
Tak já zase musim, už se malej budí.
8. srp 2008 v 16:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.