• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Marky ten kočár jsem nakonec předělala. Včera jak jsme byli v Tábože tak madam měla nohy vyložený nahoře ven z korby, vypadala srandovně a my jak socky, že nemáme na větší kočár :grinning: . S těma dětma se pěkně blbne, už teď na mě Kristýnka občas kouká jestli mi nešiblo. Ke konci první mateřský jsem se vysloveně třásla na to až vypadnu do práce.

Kudrlenko tam bych sama nebyla ani minutu. Bydlíme v paneláku, ale jak není přítel doma tak špatně spím a přitom jsem tu byla zvyklá být sama, ale už jsem si odvykla. Jenom mám z tý doby blbej zvyk mít otevřený dveře do ložnice. Teď jak jsme udělalai z ložnice pokojík a spíme v obýváku tak tam stejně dveře nejsou.
14. srp 2008 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak jsem se sem konečně dostala...v neděli jsme se vrátili ze Slovenska a od té doby jsem zase v jednom kole, však to znáte :grinning: Plno praní, uklízení, žehlení,do toho nám začali dělat fasádu, manža dělá celý týden z domova, takže nemám moc šanci sednout k PC, ale za to mám k dispozici auto, tak jezdíme po návštěvách :grinning:

Na Slovensku bylo moc fajn. Byli jsme tam u příbuzných, hned kousek za hranicemi u Nového Mesta nad Váhom . Počasíčko přálo, koupali jsme se v bazénu, mají tam pěknou travičku, tak Čenda měl absolutní volnost, vyndali mu starou houpačku, já tam měla kolo, tak jsem si dělala vyjížďky a tchýně hlídala....všechno by bylo naprosto idylické, ale jen do středy, kdy Čendu začaly zlobit zoubky, byl pěkně ukňučenej, v noci se hodně budil a plakal a stal se z něj obratem mamámek, pořád na mě natahoval ruce a békal , no ale konečně jsou potvůrky venku, v pondělí jsem cinkla lžičkou, takže 3x SLÁVA, UŽ MÁME TAKY ZOUBEK :grinning:

Jo a jinak co se týká nových Čendy dovedností, tak se na Slovensku naučil lézt do schodů, už umí slézat z vyššího místa dolu pozadu, když se zeptám, kde jsou hodiny, tak ukazuje, dělá jak je veliký, všem mává a obohatil slovník o slovo auto, teda zní to spíš jako aťo a dělá brm brm :dizzy_face:

Tak já zase mizím, pokusím se Vás trošku dočíst o víkendu, zítra se sem nedostanu. Papa :slight_smile:
14. srp 2008 ve 22:04  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Kudrlenko-no máš teda co hlídat.Taťka se vrací o víkendu? Jo lidi ukradnou vše.Tady naproti je kanál-těžký jako prase.Jednou v noci tu zastavilo auto a chtěli ho ukrást.Stejně by to neunesli,tak jsme je chvíli pozorovali a pak manža na ně houknul.Ale dnes má člověk strach se ozvat nebo nám někdo podpálí barák :stuck_out_tongue_closed_eyes: Né že by jsme byli nevšímavý,ale po zkušenostech je lepší kolikrát sklonit hlavu a dělat,že nevidíme. :unamused:
Já se tady bála,když jsem tady bydlela chvíli a čekala jsem Toma.Nekecám,já jednou měla i nůž v ložnici.Asi to byly hormony,jak manža odešel ,tak jsem byla celá pos....Všude zavřeno a to bylo hrozný,protože Tom je v srpnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Manža si ze mě pak utahoval,že má štěstí,že jsem ho nezapíchla :grinning:
Králičí jsem vařila,protože jsme ho dostali.Jinak bych taky spíš koupila hotový příkrm. :wink:
No taky doufám,že to jsou zuby a nezůstane nám to kvičení.I když včera to ještě šlo.Dnes mi to třeba zase ukáže :sweat_smile:

Niky-tak vítej po dovolence.Gratulujeme k zubákům a taky k narozeninám.Čenda je šikula,to ani není možný,že už mu bude rok. :confused:
Jo a prosím tě,kdy se Ti Čenda odstavil ve dne?

Marky-to poštovný a nákupy v určité výši mě taky pěkně štvou :angry: A Seri Ti to nemůže koupit a poslat po manžovi,když spolu navštěvují hospůdku? No je mi jasný,že člověk nerad někoho otravuje.Já jsem v Tá pořád,ale nějak nemám cestu na tu vaší stranu :unamused: A ty jsi taková pilná,už jsi něco nakupovala Káje na podzim a zimu? Já to tady musím přebrat a začít.Ale vzhledem k mému nechucusu bude asi Miška v zimě v bodýčku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A taky mám hrozný projevy,snad mi to nezůstane.Mám známou,co má tříletou holku a ta se baví pořád o porodu a kojení a k tomu to prokládá tou dětskou šišlandou :grinning:

Jinak jsem včera nevydržela a koukla na kojení.net /a to jsem slibovala,že tam nevlezu :grinning: /.Ale docela jsem se uklidnila.Taková trága to není,že nekojím ve dne.Ale k té mudře se stejně těším.Včera se zase nepřicucla :confounded: Asi už to pomalu vzdávám.
15. srp 2008 v 07:04  • Odpověz
Ahoj holky, tak mě ještě nikdo klackem po hlavě nepraštil :slight_smile: stále se držim. Já se tam taky bojim jak blázen, dřív jsem měla pesana s ktery jsem se nebála tam chodit, ale toho už rok nemám :frowning2: a tyhle dvě velký trdla, by někoho ještě běželi olízat a ne mě bránit. Já tam zas Makyb chodim s vidlema a kosou :sweat_smile: . Doma zase všude svítim a těžko se mi taky usíná. No ještě snad jedna noc, pak přijede manža a v neděli zbytek.
Makyb - tak třeba už přes den fakt to mlíčko nepotřebuje, ale budeš kojit jenom v noci, já myslim, že takhle to dělá hodně maminek, co jsem tedy slyšela. Taky pomalu a jistě shánim nějakou bundičku a kombinézku na zimu.
Nikit - tak to je dobře, že se vám dovča vyvedla, gratulujem k pidinarozkám. Taky už asi měsíc děláme jak je veký a doplňje k tomu taktak :slight_smile: už je s nima sranda, pak zkoušíme, kde má zuby, uši a nos. Volá na kocoura čiči, ale nechce řikat máma. Čenda to řiká ?

Holky mě jestli někdo slyší jak tady celý dny teď trpim samomluvou a povídánim s Danečkem a kocourem, tak mě musí mít za hotou bláznivku. Už si povídám i s pesákama
15. srp 2008 v 11:50  • Odpověz
Čau holčiny,
takže nejdřív chci taky pogratulovat Čendovi k pidinarozkám, zoubku, dalšímu slovíčku, lezení,....je to prostě šikulka. A za chvíli rok, je to neuvěřitelný. My máme půlroku a taky mi to nepřijde, že je to už taková doba, co se Mareček narodil.

Holky já myslim, že každá ženská blbne s dítětem, mě kdyby někdo viděl, tak si asi taky klepe na čelo. To se kolikrát tak odvážu, že se ani nepoznávám :grinning:.

My už taky přendali na sporťák, škoda jen, že je tak úzkej. Mára dosahuje tak akorát k tomu madýlku nožičkama, takže když jedeme, tak si ty nožičky dá na něj a lebedí si.

Dneska jsem uvařila zásoby jídla a poprvé jsme zkusili domácí stravu - Mára dostal květák s bramborou a mrkvičkou, moc mu to šmakovalo, otvíral tak hodně pusu, že jsem to ještě neviděla. Holky a děláte vždycky takovou kaši nebo třeba i polívky? Já to mám zatim všechno na jedno brďo, hustota jako ze skleniček.

Marky - jestli chceš, tak ti ty křupky koupim, já se teď v pondělí chystám po dlouhý době do Tá, tak bych tam zašla. Taky si je chci nakoupit do zásoby. Kdyžtak mi napiš do IP.
15. srp 2008 ve 14:56  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že jsme byli v "Tábože" :confused: tak se omlouvám.

Niky vítáme z dovči, Čendovi gratulujeme k mininarozkám a úspěchům.

Kudrlenko tak to máš stejného psa jako naši :wink: to se vždycky taťka směje, že by zloděje přivítal, olízal a ještě by jim snad i pomáhal. My teda doma psa nemáme, ale když přijedeme k našim nebo babičce tak se psama mluvím normálně (ten u babičky se i směje, ale pst nebo budeme na stejném pokoji). V tvém případě je to nutnost povídat si s kocourem :wink:

Seri hustotu mám taky jako ze skleniček občas se mi to povede trošku řídký, podle toho kolik přidám vody.

Holky necháváte spát děti na břiše? Dneska se Andrejce povedlo usnout na břiše tak jsem jí přetočila, pak jsem se naní byla podívat a ležela znova na břiše.
15. srp 2008 v 15:44  • Odpověz
To je dneska počásko což ? Jsem z toh nějaká otrávená, ale zase jsem si asi po půl roce lehla odpoledne, jenže ten neřád mě nenechal spát víc jak 20 minut, ale i to bodlo.

Moni - ta naše fena se taky směje :slight_smile: (takže diagnóza je jasná) ta by jim taky otevřela vrátka, je to retrívr, no a ten druhý je čuvač sice to bude ohromný tele, ale zatim je to hrozný pometlo, připomíná mi něco mezi srnkou a kozou :slight_smile:

Tak já měla ty příkrmy ze začátku dost řídký a teď je dělám spíš hustší, ale někdy normálně jako trochu hustší polívku (vývar) .

Náš prďola spí na břiše pořád a zadek mi vystrčený jako vosa a občas chrní na boku. Nikdy jsem ho nepřetáčela. U něj by to asi ani nemělo smysl, mlátí sebou celou noc.
15. srp 2008 v 16:31  • Odpověz
Počásko dnes teda hnus a bude tak asi i celý víkend. Zítra se chci jet v jednu hodinu podivat kámošum na obřad, tak doufám že jim zronva napoleje jak z konve. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já dělám ty příkrmy spíš hustší, že to prostě neteče. Dneska sem zas udělala na týden, dala sem i rýži ať nejí furt jen s bramborama, už sem snad přišla na to kolik tý rýže aby to nebylo jak lepidlo.

Káju na břiše spát moc nechci nechávat, tak když jí vidim na břiše tak jí přetočim, ale někdy prostě když se přetočí v noci a já spim tak tak prostě spí a v neděli jak jí hlídala tchýně tak když jsme přišli ze zábavky tak spala taky na břiše.

Tak sem si v lékárně objednala to mýdlo a bude v pondělí. Tuhle kosmetiku tam normálně prodávaji, akorát teď zrovna to mýdlo robátko neměli, tak mi ho objednali, tak sem ráda že nebudu muset platit poštovný. :slight_smile:

Jinak gratuluju Čendovi k 11ti měsícum a Marečkovi k 6ti měsícum a Danýskovi k 10ti měsícum. To jsou všichni narozený patnáctýho? To mi před tim ani nedošlo. :sweat_smile:
A zítra má Miška 8 měsíců jestli se nemýlim, tak taky vše nejlepší. :slight_smile:

Seri křupky bych chtěla akorát se ještě musim zeptat manži jestli tam ve čtvrtek pojede teď tam už aspoň tak 14 dní nebyl. Napíšu ti pak do IP.

Maky, na podzim a zimu sem zatim ještě moc nenakupovala, spíš čekám co bude potřeba protože tu nějaký věci má a tuhle sem jí akorát objednala džíny a triko s dlouhym rukávem vel.80 No a nějaký mikči, bunda, vesta to tu mam koupený už před létem a zatim to ani neunosila tak snad jí to na podzim ještě vydrží. A na zimu tu mam jednu zimní bundu kterou sem jí koupila už loni a ona jí byla celou zimu furt velká, tak doufám že by jí třeba mohla být až tuto zimu, ale musim to zkusit třeba jí bude už malá a bude nám k prdu. Prostě tu mam pár věci koupených už dřív a zatim je neměla na sobě, tak snad je na podzim unosí. Co akorát asi dokoupim budou bodýčka s dlouhym rukávem, protože z těch jarních už pomalu vyrostla a teď nosí spíš s krátkym. :wink:
15. srp 2008 ve 23:11  • Odpověz
Uuuuuuuuuuffffffffffff, tak jsem Vás konečně dočetla, ale dalo mi to práce. Jenže teď už jsem tak ospalá, že písnu jen pár řádků. Omlouvám se za dlouhou absenci, ale já nějak nic nestíhám.
Teď jsme konečně zas chvíli doma, manžel někde slaví, tak mám čas na počítač, aniž by mi to někdo vyčítal :wink:
Tak teď nevím, čím začít. Tak snad pogratuluju dodatečně všem dětem k pidinarozkám i Tomovi k velkým narozkám, přeju všem jen to nej, nej.
Musím říct, že zas trošku závidím Nikitce a Kudrlence, co všechno už chlapáci umí. Béééé, já chci taky. Klárka neumí nic, i když jí pořád slova i říkanky opakuji a snažím se jí něco naučit. U nás to bude asi na delší dobu. Jinak vesele lezeme, vždycky několik krůčků na kolínkách, pak se rozplácne, znova na kolena, plazení a tak pořád dokola. Taky si začala klekat na kolínka, takže máme za sebou několik pádů na lebku zezadu, včera i na dlažbu, je to hrůza. Mám ze sebe pocit, že jsem totálně neschopná, ale zatím odmítám brát s sebou Klárku i na záchod. Jenže pak tak sedím a slyším zvuk, jak když louskáte ořechy a říkám si, jestli tohle mohla přežít... Jsou to nervy. Taky se zkouší postavit na nohy, což jí moc nejde, takže pořád ječí. Pláče hodně i kvůli zubům, slintá jak pes baskervillský, ale zuby stále nikde. Nic nestíhám, protože jí nemůžu nechat ani minutu bez dozoru. Nemá pevná zádíčka, je hodně nestabilní, klátí se na všechny strany a přepadává. Jsem zvědavá, jak dlouho tohle období bude trvat. Dneska jsem si myslela, jak jsem chytrá, když jsem potřebovala jít do sklepa a dala jí na chvíli do postýlky. Houby, přijdu za pár minut zpátky, tady řev, Klárka narvanou hlavu mezi šprclema, padla zas dozadu a parádně si namlátila. Ve středu jsme byli na kontrole na rehábce, tak doktorka trvá na cvičení 3x denně, já už jsem z toho na palici. Klárka strašně bojuje, nechce cvičit, řve jak tur a já jí nemůžu v předepsané poloze vůbec udržet, fakt se to nedá. Flákám to hrozně a mám výčitky. No celkově jsem tak nějak pořád v depresi a nespokojená, nevím, jak z toho ven. Oba rodiče mám hodně nemocné, taťka už je na onkologii jak doma, je to psycho. Celý život nemarodili a teď tohle a oba najednou. A to jdou docela mladí, 60 a 55 let :cry: :cry: :cry: .
Radši na to nemyslet.
Na konci července jsme byli na té dovče, bylo to fajn, jezdili jsme na kolech, Klárka byla v tom vozíku hrozně spokojená. Měli jsme pronajatou roubenku na konci vesnice až u lesa, takže božský klídek. Měli jsme tam i bazén a gril, tak jsme si to fakt užili. Dokonce tam báječně jedla, ten horský vzduch dělal zázraky. Bohužel doma už je vše ve starých kolejích a s jídlem hodně bojujeme. Za celý den sní dohromady třeba jen 550 ml :frowning2: , a z toho je 260-280 ml večerní kaše, to je jediné jídlo, kterého je ochotná sníst hodně. O ovoce moc nestojí a to jsem jí navařila přesnídávek snad 50 skleniček. Dělalal jsem různé druhy, už se těším, jak budu dojídat :slight_smile: . Nejlepší je jablečno- banánovo-borůvková. Holky, myslíte, že se mi to zkazí, když to mám sice zavařený, ale není v tom skoro žádný cukr? Mamka tvrdí, že jo, kamarádka kuchařka říká, že ne. Tak nevím. Nemáte zkušenost? Dneska jsme bojovaly s obědem, tak jsem jí nechala, ať si dělá, co chce, patlá po sobě, kouše řemeny od židličky... byla sice jak prasátko a všechno kolem taky, ale snědla toho docela dost, možná tohle bude ta správná cesta :unamused: (a já se z toho praní a uklízení po...) Minule, když jsem jí vařila, udělala jsem toho nějak hodně, asi 20 skleniček a ta potvůrka toho králíka nechce už ani vidět :wink: (a to děti v Africe nemají co jíst :slight_smile: - Slunce, seno...)

Nikitko, Manduca se osvědčila, nesla jsem v ní Klárku na túru - celkem 3 hodiny, měla jsem jí vpředu a ona půl cesty prospala a celkově byla hodná. A jako bonus mně vůbec nebolela záda, takže super.

Jinak jsem si všimla, že už nakupujete zimní věci- i my už máme bundičku i kombinézku. Nevím, jestli mám shánět už boty, nejspíš počkám a koupím je až podle situace. Doufám, že do zimy už ale chodit budeme. Taky jsem v Budějkách koupila bóďa s dlouhým rukávem - všechny bílý, aby bylo co patlat, nosíme pořád ty 62 a už začínaj šponovat v rozkroku :slight_smile: Dneska jsem si vyhlídla na MMB laclíky podšité flísem, ještě jsem si je nezamluvila, čekám an pondělí, kdy budou mít v sekáči už nové podzimní a zimní věci. To zas bude nával :wink: . V pondělí chci jít taky k doktorce, tak se tam možná potkáme. I když já to možná vzdám, protože tam bude moc lidí. Stejně hexu nedostanem, Klárka už má měsíc zvýšenou teplotu a teď už týden hrozně chraptí. Nic jiného jí není, ale hlas má šílený, mutuje. Nevím, z čeho, možná jí nějak ofouklo ve sporťáku, už jsem ho musela taky vyndat. Měli jsme pořád korbu, ale už se to nedalo. Jen jsem se v obchodě otočila, už klečela na kolínkách a montovala něco na boudičce... k těmhle novým kočárkům žádné kšíry nejsou, což je blbý.

Škoda, že je takový hnusný počasí, mohly jsme dát zas někde venku obídek. V pondělí jsem byla s kamarádkama u nádraží v té fotbalové hospodě, výborně tam vaří a venku je obří prostor, měly jsme tam 6 kočárků a místa ještě mrak. Taky jsem byla s Klárkou v mateřském centru u náměstí. Klárka byla hrozně
nadšená, mají tam hračky, jaké doma nemáme, nejvíc jí brala odstrkávadla a auta, pořád na to lezla, montovala kola, hopsala jsem s ní na skákadle, válela se v míčkách... moc si to tam užila. Já už míň, ale to je na jiné povídání. A hlavně tam byli děti, to byla nadšená nejvíc.

Holky, jdu do hajan, v neděli ještě něco písnu, teď jsem hin. Pa, V.
Omlouvám se za překlepy, náš malá IT technik poškodil svým mlácením pěstí klávesnici, tak některá písmena skoro nefungují a taky nejde jeden enter...
16. srp 2008 v 01:38  •  2 děti  • Odpověz
Jé holky vy jste toho napovídaly :slight_smile:

Vladi-namáš to vůbec lehký.Člověk se těší jak si to mateřství užije a teď tohle :cry: A k tomu ještě nemocné rodiče.Moc Ti přeju ať se Ti obrátí karta k lepšímu.Pořád člověk nadává a stěžuje si.A vůbec si nepřipouštíme jak je zdraví pomíjivé.A že Klárka nic neumí,to neřeš.Vážně.Za jedno je Klárka vlastně stará asi jako Miška.A my taky nic neumíme.A i tak si myslím,že je Klárka šikula,když se plazí a tak.Jsou děti narozené v termínu a nezvládnou ani to.A kamrádka mi tuhle zrovna líčila jak její dvouleté dítě skoro nemluví.Ani to máma skoro neříká.Vyluzuje jen různé skřeky.Taky je z toho špatná.Ale třeba Tom do těch dvou let taky nijak moc nemluvil.A pak jsme zázračně přeskočili šišlání a mluvil krásně čistě.Zvládl i r a ř.Takže fakt nesmutni.Já taky nepředpokládám,že by Miška za ty dva měsíce tohle všechno uměla.Taky se na to těším,ale jednou to přijde.
To cvičení musí být na budku,ale zase to snad k něčemu bude.Nebo se tím musíš uklidňovat.Já vím,to se mi to kecá.
Hlídání taky moc nemám.Tchyně už je stará a mamka je vdova a z každýho hlídání je vystreslá,že se něco stane,že nemá řidičák a je sama :cry: Toma už zvládne,ale u Mišky vidím ten strach.To musím být na blízku :unamused: Naštěstí si vyhovíme s manžou.A depkuju taky.Ale už je to lepší než dřív.Nestíhám teď taky nic.Všude bordel,uklizeno mám na oko.Když vařim ,tak Michalce půjčuju různé hračky v kuchyni a pak to hážu kam se dá. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc tohle počasí mi připomnělo,jak to bude v zimě dlouhé.A sice jsem měla strach z toho,jak s oběma dětmi zvládnu prázdniny a teď už je mi smutno,že tu budu sama.Přeci jen Tom už je společník :wink: I když často na zabití :grinning:
No to jsem ráda,že jsi mi dala vědět,že v sekáči bude nové zboží.Taky asi udělám nálet.Ale ty lidi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já potřebuju něco i pro sebe.Ale nevím jestli na něco narazím.Moje výška je všude oříšek.Pro Michalku toho moc nemám.tak doufám,že se to počásko umoudří a nebude hned mrznout :rolling_eyes:
Jo a Michalka je teď taky uječená.Nemyslím,že to má s něčím spojitost.Prostě je to ukňouraná ženská :sweat_smile: Zrovna dnes čekáme návštěvu se zlatýma,hodnýma,spavýma,geniálníma miminama :grinning: Tak jsem zvědavá,co jim madam předvede. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na pouti se asi nepotkáme,když je takhle hnusně.Ani se tam dnes nechystáme.Odbydem návštěvy a třeba zítra bude líp.
Tak jste si alespoň užili dovču.My jsme včera lehce zmínili Chorvatsko na příští rok,ale to je ještě daleko a kdo ví co bude.Ale těšit se můžu :wink:
S přesnídávkama moc zkušenosti nemám.Ale snad by se to nemělo zkazit,když to přešlo varem,ne? Mě Tom přesnídávky nebaštil,tak jsem je nedělala a teď jsem se ještě k ničemu nedokopla. :confounded:

Taky gratulujeme Marečkovi a Danečkovi.Já na kluky nezapomněla,došlo mi to až když jsem si uvědomila,že Miška taky slaví.Pamatuju si,že jste o +/- dva měsíce a den od nás :wink: A děkujeme za gratulace.A kdyby se tu vyskytl,někdo na koho jsme zapomněli,tak gratuluju taky. :grinning:

Přikrmy vařím taky spíš hustší.Ty vodový moc Michalka nemusí.A mě se to špatně krmí :sunglasses:
Ad spaní na břiše.Michalka na něm moc nespí.Spíš na boku až skoro na břiše.Ale vyloženě břuch to není.Párkrát my vytuhla na břiše odpol.,to jsem jí nechala.A v noci se různě točí,takže na břichu zůstane málokdy.A švagrovce,co má to dříve narozené mimčo,tak té dokonce v Budějkách spaní na břiše poradili.Tak si má člověk vybrat :unamused:

Kudrlenko-dost věcí co tady píšeš o Danečkovi mi silně připomíná Toma.Ten sebou mrská ve spaní pořád :sweat_smile: Pořád slyším do ložnice nějaký rány.Dřív jsem spala s peřinou na hlavě,aby mě nebudil. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. srp 2008 v 07:19  • Odpověz
Dneska byl teda krásný slunečný den :grinning: Chudáci kámoška s kámošem, blbější den na svatbu už si vybrat nemohli. :grinning: Byla sem se na ně podivat, Káju sem musela vzít sebou manža makal, naštěstí je Kája hodná tak při obřadu ani nerušila. :slight_smile:
Tenhle týden mi příde že se Kája hrozně rozpohybovala a rozkecala. Už jí honim po obýváku, sice to neni lezení po čtyrech, i když dozadu už po čtyřech docela leze, ale popředu je to takový plazení a ručkování, ale cestuje už pěkně. Taky už sem dneska dala dvě kytky na stůl protože se mi furt hrabe v květináčích a vyhazuje mi hlínu. Dneska už si dvakrát taky tak jako by na půl sedla, no a kecá teda pěkně, ráno mi přišlo jakoby řekla ťaťa, no neni jí rozumět, ale je to zas jiný než před týdnem, mele furt. :slight_smile:
Vladi to neřeš jestli Klárka ještě něco neumí, je fakt že já to někdy taky řešim ale každý dítě si prostě na to musí přijít samo a nakonec stejně budou všichni umět to samý. :wink: Mně doktorka na 8 měsíční prohlídce taky řekla že nemam Káju sama posazovat že nemá ještě zpevněný ty svaly vzadu, posazuju jí akorát když mi sedí na klíně ale jinak si leze po břiše a až si sama sedne tak to bude prostě až na to sama příde.
A depky mam taky, u mně to vždy souvisí asi fakt s hormonama, protože vždycky těsně před tim než to mam dostat, tak sem hroznej psychouš a neni se mnou k vydržení, hlavně teda když zrovna manža neni moc doma tak mu to pak dávám hrozně sežrat, taky si i kolikrát pobrečim, vim že sem v tu chvíli nesnesitelná ale prostě s tim nejde v tu chvíli nic dělat.
No a pak to dostanu a potom mam zase náladu uplně v pohodě a ani mi nevadí když tu manža třeba neni.
16. srp 2008 ve 20:45  • Odpověz
Sem si to omylem odklikla.
Prostě ty hormony s náma mlátí a s dětma to neni taky vždy jednoduchý a pak když se něco stane nebo jsme unavenější tak to jde pak jedno s druhym. A to období kdy dítě začíná stoupat a pomalu chodit je asi na to uhlídání nejnáročnější, to pak asi nestíhá žádná si teda myslim. Ještě sem to nezažila tak abych tady nekecala kraviny :sweat_smile:
Ty máš ještě do toho rodiče nemocný tak to se ti ani nedivim že depkaříš, je toho na jednoho člověka pak příliš. :confounded:
To my máme zatim oba dědečky a babičky v pořádku, takže by eventuelně hlídat mohli, ale já se zatim taky tak nějak radši spoléhám na sebe a kdyštak na manžu. Ono stejně dokud člověk kojí tak to na nějaký velký hlídání neni. A já stejně sem k tomu přistupovala už když jsme měli napřed psi, že prostě když sem si je pořídila tak se o ně taky sama postarám takže jsem hodně věcí oželela jen abych nemusela otravovat ostatní s hlídánim. Káju určitě na hlídání občas dám ale určitě to nebudu přehánět.
To cvičení ti ale nezávidim, to by mně asi drtilo a nevim jak bych na to měla nervy kdyby malá u toho řvala a nechtěla to dělat. To musí být asi dost náročný.
S těma přesnídávkama to fakt nevim jestli se ti zkazí, s tim zkušenost nemám.
A kde jste byli na dovče? To jste sehnali přes nějakou cestovku nebo agenturu? By jsme taky potřebovali nějakou chaloupku která by byla oplocená a mi tam mohli vzít i psiska.

Tak sem dneska Káje zkusila tu zimní bundičku a vypadá to že jí na zimu bude dobře, tak sem ráda že nebudu muset kupovat jinou. Asi jí ještě pořidim několikery punčochy na to lezení, ty se teď užijou hodně když tu bude furt vytírat. :slight_smile:
Dneska sem jí načnula od hami obilnou kaši s jablky a oni jsou v ní kousky jablek, mně stoho málem trefilo protože se mi furt ucpával dudlík a nechtělo jí to téct takže ta s toho byla taky na infarkt se vztekala a brečela, já jí to furt zubama vytahovala, sice jí tyhle věci nechci ocucávat ale tohle se nedalo, tak to nevim jak jí zkrmim protože z flašky to asi nepude a lžičkou se mi jí to nechce dávat. :unamused:
Dneska sem taky upekla ty kefírové řezy, tak se do nich jdu asi pustit, manža je pryč tak abych měla nějakou zábavu. :grinning:
16. srp 2008 ve 21:03  • Odpověz
Přidala jsem nějaký fotky do albíka :wink:
16. srp 2008 ve 21:36  • Odpověz
Nazdar ženský :grinning:
Jé, co mi to děláte, já Vás chtěla trošku dočíst a vy jste toho zase nakecaly, tak nemám šaqnci, dočetla jsem jen dnešek a včerejšek :grinning: Za to může to "super" počasí, že jste tak aktivní v psaní.

My jsme dneska taky dobře lenošili, dopoledne jsme se vrátili od známých z chaty, tchýně hlídala a v pohodě. Tchýni jsem odvezla, Čenda usnul a spal 2 hoďky, tak jsme měli čas a klid na manželské povinnosti a pak si v posteli pustili koncert Čechomoru s českou filharmonii, odpo válení u telky u olympiády a najednou byl večer.

Děkujeme za gratulace a všem ostatním oslavencům též gratulujeme :wink: Jo, pěkně to letí, představa, že už za měsíc bude Čenda slavit rok :astonished: Už jsem mu koupila 2 dárky- válec na lezení a hopsacího oslíka, uvidím jestli ještě něco, ale nechci to přehánět, ještě dostane houpačku od našich a něco od tchýně a mojí ségry, tak bude mít dárků dost. Spíš špekuluj už o dortu a kdy a jak udělat oslavu, narozky má v pondělí a o víkendu před jsou táborky, tak to by toho bylo už moc, tak asi až další víkend, stejně je to jedno,stejně si to ještě moc neuvědomuje :wink:

Vladi: jsem ráda, že jsi s manducou spokojená :wink: A s tím, že Klárka nic neumí...podle mě je moc šikovná, když už leze a je vlastně o 3 měsíce mladší :wink: To s rodiči mě mrzí, musí to být hodně náročné, tak držím palce, aby jsi to všechno dobře zvládala a obrátilo se to k lepšímu :wink:

Kudrlenko. Čenda taky vůbec ještě máma neřekl, on zatím vůbec M nevyslovil. Nejvíc říká asi tata, baba, ato, dada, áďa, jája....Před pár dny začal dělat "komín" a dělá to pořád a má z toho děsnou legraci, když na něj jukám :grinning: Fakt je s ním už legrace, jemu kouká z očí takové šibalství. S chůzí je to zatím u něj tak, že dělá úkroky u nábytku, ale když ho vezmu za ruce a jako že u děláme krůček, tak jde hned na kolena. Ale jinak je frajer, drží se jednou rukou a nikdy ani to ne, jen se opírá tělem. A držkopády jsou Vladi na denním pořádku, až půjdu k doktorkce tak si zase budu připadat jak matka co týrá své dítě, plno modřin a boulí :grinning:

Marky: s tou kaší...jakou máš flašku? Čenda pije s Aventky, savičkumáem tu variabilní a přes tu ty kousky jdou v pohodě :wink: Zrovna taky máme od Hami s jablky :wink:

Jo a k tomu spaní na břiše, Čenda spí na břiše dost, ale už to neřeším, pač on sebou děsně mele, jednou je na zádech, pak se přijdu juknout za půl hoďku a je na břiše, pak na boku zase na zádech.....

Add. zimní oblečení...já to ještě moc neřeším, ale jak to tak vidím, tak bych už skoro měla. Jednu zimné bundičku mám po ségřině malé a je dokonce modrá, jedny zateplené manžestráčky jsem koupila na MMB nedávno, jsou to 86, tak by to mělo být v pohodě. Ale budu muset pořešit čepice, rukavice, nějakou kombinézu...

Tak já mizím do pelechu. papa :slight_smile:
16. srp 2008 ve 23:58  • Odpověz
Ještě pro Makyb: Čenda se odstavil ve dne, když mu bylo něco málo přes 9 měsíců, takže pak jsme ještě tak jějak vydrželi s kojením měsíc, ale to už fakt stálo za prd, vypil mi obě prsa a dorazil se 100 ml Nutroše. možná se odstavil, že už toho mlíka bylo opravdu pomálu a nestálo to za tu námahu :wink: jo a moje poprsí měsíc po skončení kojení ani snad nebudu komentovat :pensive:
17. srp 2008 v 00:05  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
no včera bylo fakt super počasí.Návštěvě,která dorazila z poutě jsme museli pujčit oblečení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já jsem nakonec ráda,že jsme tam nemuseli.Dnes uvidíme,ale možná to vzdáme.Vypadá to tam jak na hnoji.Michalka se ukázala před návštěvou jako vzorňák :grinning: Mimiňáci už tak zlatý a geniální nebyly.Jsou to broučci,ale to srovnávání :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dorazila mě hláška,že v příbuzenstvu měli děti,které v půl roce chodily :rolling_eyes: No měla jsem na jazyku pěknou odpověď,ale spolkla jsem jí.Jenom jsem konstatovala,že větší blbost jsem neslyšela.Tohle se prostě nedá,přestože je mi šumák,kdy začaly chodit.Pak vyplulo na povrch,že byly v chodítku a tak teda jako "chodily". I tchyně takovouhle debilovinu nezvládla a ta většinou mlčí :sweat_smile: Ale jinak to bylo dobrý :wink:
Večer jsem všechno uklidila,takže dnes mám veget :sunglasses:

Niky-manželské povnnosti přes den,jo? Asi Vám pošlu antikoncepci Tomáš :grinning: Je na ní spoleh.Už jsme si zvykli,ale manža mu tajně jeden čas říkal "kazišuk" :sweat_smile:
To ranní kojení by jsem ráda zachovala,co to půjde.Zatím jsem jí po něm nic nedala.Ale zeptám se ještě mudry.Pořád jsem si říkala,co dělám špatně.A teď třeba na prosincovkách se jedné holčině během týdne odstavil kompletně klučík v sedmi měsících a kousek :confused: No a Ty jsi na tom ještě s prsama dobře.Jak budou vypadat moje prsa po druhém děcku,na to radši ani nemyslím.

Marky-náš raněný vojáček se doplazí naprsto všude,překonává i prahy,ale krom pérování má lezení na háku :sunglasses: Sranda je,že je jí plno věcí větších v pase a po kousku plazení má kaťata dole :grinning:
Koukla jsem Ti na fotky,Kája je už kus ženský.Oproti srazu mi přijde úplně jiná,taková dospělejší :slight_smile:

Tak Michalka je už dnes vzhůru,docela to uvítám.Potřebuju jí teď poupravit spaní.Večer jí budu muset ukládat dřív kvůli Tomovi.Ten taky bude chodit chrnět dřív.Jo škola už fakt klepe.
Tak už jsem jí vysvobodila a mám jí tu na klíně.Ty chvíle,kdy je po spaní vysmátá jak lečo jsou fakt krásný.No i jinak je to krásný :dizzy_face:
17. srp 2008 v 07:01  • Odpověz
Ahoj holky,
to počasí je fakt děsný, malá už zase pokašlává a začíná mít rýmu i Kristýnka.

Niky - posílám antikoncepci Kristýna - je spolehlivá i v noci :grinning:.

Makyb - teda to jsou nadaný dětičky když od půl roku chodí, ale i v tom chodítku - vždyť je ty nohy v půl roce nemůžou ani udržet, natož aby rozpohybovali chodítko.
Sestřenice je těhotná a babička si prostě usmyslela, že tím pádem je i nemocná a tudíž nemůže nic dělat. Já jí mohla nosit nákupy, jezdit za ní každý týden, odvážet špinavý věci na vyprání mamce, sestřenice nemusí nic, ale jezdit autem po všech čertech jo. Když byla miminko tak podělala závažnou operaci srdce, byla v Praze v nemocnici - jenom si pamatuju jak teta po každém telefonátu brečela, ale jinak už je v pořádku jenom babička to prostě není schopná pochopit. Dokáže vymyslet pěknou pitomost a to má tři děti, ale jí omlouvá věk. Hláška typu, že má rizikový a je v Benešově tak jsme jí s tetou vysvětlovali, že když by to bylo hodně špatný leží v nemocnici na pozorování a nemůže jezdit autem - bylo nám odpovězeno, že neřídí - dál jsme se nenamáhali. Hlavně, že je veselo.

Tak já to spaní na břiše řešit nebudu, když byla malá Kristýnka tak doporučovali jenom spaní na břiše teď jsem zase slyšela, že na břiše v žádném případě, ale to se spíš jedná asi u čerstvě narozenejch.

Vladi - já si myslím, že Klárka je nejšikovnější ze všech našich dětí - vždyť si musela vybojovat život. Jak už tady psala Marky všechny děti budou nakonec umět to samý jenom některé dřív a některé dýl. Přeju hodně síly a držíme palce aby všechno dobře dopadlo.

jsem se nějak rozkecala jdu sbalit děti a vyrážíme k babičkám. Zatím pa
17. srp 2008 v 07:48  • Odpověz
My měli zase jako dobrou antikoncepci staršího psa, ten se vždycky cpal mezi nás a jakmile se ke mně manža přiblíží tak hned letí k nám a čuchá kolem co se to děje a chce mně zachraňovat. :grinning:
Niky, dudlík na flašce používám stejný jako ty ten avent variabilní průtok. To bych tu kaši asi leda musela udělat hodně řídkou aby to třeba proteklo i když ty kousky si myslim že by prostě stejně neprošli, co sem včera viděla. Jak jí děláš řídkou?
Maky si mně s tou otázkou jestli už mam nějaký oblečení na zimu pěkně popostrčila, sem včera na MMB objednala dvě bodýčka s dlouhym rukávem, ale rovnou sem přeskočila velikost 80 a vzala sem 86, protože u těch bodýček je lepší mít větší mi příde že jsou pak hned malý, teď má zrovna jedno 74/80 a už je jí malý. Už sem je měla vyhlídnutý delší dobu, jsou teda trochu dražší jedno 165 kč ale líbí se mi ty obrázky na nich.

Dneska sem natočila krásný videjka jak si Kája hraje s Bladeem, si vzájemně posílali míček, bylo to kouzelný, chtěla bych to někam dát abych vám to mohla ukázat ale každý je kolem 180MB což je dost takže to asi nikam nedám, nevíte nějaký stránky kde by se to dalo dát?
Taky Kája v jednu chvíli jak k němu lezla tak k němu lezla pěkně po čtyrech. A před chvíli zase taky kousek popolezla po čtyřech.
Máma má dnes narozky tak jsme byli na obědě na kachýnce, byla vynikající, vzali jsme tam i psiska, takže se vylítali s jejich psem a pak sme jí tam Káju nechali a šli jsme s nima ještě na procházku ať maji taky nějakou změnu.

S příbuznýma jsou fakt zážitky, ten kluk mýho bratránka už v devíti měsících taky chodí a jí kachnu s knedlíkem a svíčkovou a smažený vajíčka a dali mu napít piva a vylízat panáky od griotky, no když to vždycky slyšim tak řikám že větší debili sem ještě neviděla. :angry:
17. srp 2008 v 16:48  • Odpověz
Tak jsme to přežili :sweat_smile: zase jsme se s naší babičkou nasmáli, prohlídli fotky ze svatby, brácha mi vyděsil dítě, ale za chvíli se na něj už zase zubila a celkově prožili pěkný den - hlavně vyšlo počasí.
Naše spací kreace na břiše jsou neodolatelný - nejlepší je prostrčená ruka a noha skrz šprcle a hlava navrvaná co nejblíž snad aby se jí líp dýchalo :grinning: . V noci se zatím moc nemlátí, provádí tyhle skopičiny přes den, ale co jsem zjistila, že má občas hlavu zabořenou v matraci - tak mám zase strach aby se neudusila, no, plašan. Teď spí na zádech a jednou rukou se drží šprclí.
Teda Kristýnce se vrátila kamarádka z dovolený a já jsem zase na nervy, protože co ty dvě vymyslí nad tím se rozum zastavuje - teď se nám právě snaží zdemolovat koupelnu :astonished: .

Marky - Káje je kouzelná, hlavně jak se tam zubí, fakt krásný fotky. Tohle dávání alkoholu dětem mě taky vytáčí, strašná sranda fakt :angry: . Tady v baráku máme, ale případ kdy by smažený vajíčka dala 3měsíčnímu dítěti, měsíčnímu dítěti dala obyč. jahodový čaj - no, samozřejmě, že se holky osypala - prý po prášku. Když mi to pak její nejstarší dcera líčila tak jsem docela nevěřila. Taky jsem se setkala s tvrzením, že UM je drahý a nemáme na to tak jí dítě k večeři omáčky, k snídani chleba s paštikou atd., ale ty vyplynulo na povrch až za delší dobu. Začalo to tím, že tvrdili, že holka to mlíko nechce (11.měsíců).
17. srp 2008 ve 20:45  • Odpověz
Jsem nějaká zrychlená.
Zimní věci taky ještě nemáme, jenom jsem tuhle koupila kabátek takna podzim. Musím prohrabat věci na půdě, popřípadě navštívit nějaký sekáč.
Taky jsem přidala něco málo fotek do albíčka.
17. srp 2008 ve 20:48  • Odpověz
Moni-já se k chodítku stavím negativně celkově.A v půlroce je to podle mě šikana :angry: Ať si každý říká co chce.Jediná výhoda je v tom,že to dítě to možná baví,má rozhled atd a mamina má klid.Já bych teda klid neměla,ale někdo asi jo.
Já to ani nijak nekomentovala,to nemá cenu.Jen jsem řekla,že na netu je toho napsáno dost a každý normální doktor jim k tomu taky řekne své.Každý normální rodiče se těší na pokroky svého dítěte.Ale u nich je to opravdu extrém.Hlavně ať už je pryč to miminkovské období.A když chudák kluk jen zakňourá,tak šíleně zlobí.Mě tohle fakt dostane.I když mi to může být putna,kdy který dítě chodí či baští guláš.Hlavně ať jsme zdraví :slight_smile:
Já když jsem byla těhu, tak mi tyhle příbuzní cpali jak támhleta těhotná hraje volejbal,tamhleta tohleto a tohleto :angry: Na zabití.Já jsem určitě doma neležela a nekynula.A pak byly těhotný tyhle dvě a najednou nemohly nic,byly unavený,bylo jim špatně atd :rolling_eyes: Ale neměly zdarvot. problémy a těhotný byly ani nevěděly jak.Vůbec si toho nevážily.Manža říkal,vždyť jim to připomeň,až se naskytne příležitost.Jenže já na tohle nemám povahu.Hlavně,že mám pokoj,když teď mají svý.Si představovaly,že péče o dítě je jen krásné drandění s kočárkem s načančaným miminkem.A teď mají všeho dost :grinning: Takže tě s těhotnou sestřenicí chápu.

Marky-griotku,pivečko,to jim kluk spí jak dřevo,ne? :sweat_smile: To je fakt nářez.No devítiměsíční dítě už si dokážu představit,že chodí.Ale netoužím po tom.Ono si toho hlídání ještě užiju :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Oni i uvědomělý super matky jsou katastrofa.Já se snažím držet zlaté střední a myslím,že se mi to docela daří.Někdy míň,jindy víc.
Teď jsi mě nakopla Ty s tím oblečením.Já dnes přebírala věci po Tomovi a ten má další bodýka s dlouhým rukávem 92 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Letní a zimní dítě se velikostně trochu rozchází :wink: Tak se musím pokouknout,co se teď nosí.
Michalka dnes taky často byla na čtyřech,kolikrát už to vypadá na spadnutí a pak se rozplácne jak žába a plazí se.Já nevím,že jí to baví.Vždyť se chudák děsně nadře. :grinning:

Holky nemáte někdo zkušenost s kontaktníma čočkama?|Kamarádka by je chtěla,ale nechce se jí na oční.Je to tam na dlouho a byla tam nedavno.Stačí v optice přeměřit dioptrie a toho ty čočky? A jsou nějaký speciální?Někde jsem i četla,že se to objednat přes net :confused:
17. srp 2008 ve 21:29  • Odpověz
Tak se mi podařilo videjka zmenšit a dát na youtube, tak se podívejte. :grinning:

http://www.youtube.com/watch?v=BRlJnxtBSug

http://www.youtube.com/watch?v=dDoIgZvAw5c
17. srp 2008 ve 23:03  • Odpověz
Ahoj, tak jsem zas na chvilku tady. Chtěla jsem sice původně žehlit, ale jaksi jsem se nedokopala :unamused: Zkazila mi náladu učitelka angličtiny, páč mi to dneska vůbec nešlo. V pátek - po měsíčních prázdninách- jsem docela zazářila a dneska taková sprcha, musím se začít víc učit, nerada vypadám jak debil :slight_smile:

Tak co, Makyb, byli jste dneska na pouti? My jsme se tam došli podívat, potkali pár známých a šli zas domů, pro nás je to o ničem. Doufám, že Klárka bude po nás a nebude chtít na kolotoče, protože fakt nevím, kdo by se obětoval :grinning: . Oběma se nám zvedá žaludek, jen se na ty atrakce podíváme. Docela mně překvapilo to množství lidí, kteří jezdili s mimiňákama mezi atrakcema v tom řevu, my zůstali jen na kraji a stejně Klárka neusnula.

Marky, tu chaloupku jsem našla po dlouhém hledání na netu, zařizovali jsme si to s pánem přímo bez agentury. Bylo to tam fajn, ale z jedné strany plot chyběl, to by pro psy nebylo. My taky nechali naši buldozérku doma, naštěstí ji mají naši rádi a s jejich psem se výborně snáší, takže si jí vzali. Chaloupka leží v podhůří Vysokých Tater u Liptovského Mikuláše, okolí je krásné a je tam co dělat, týden byl docela málo. Tady je odkaz :
http://www.havranok.sk/
To video bohužel zkomprimovat neumím, taky mám nějaká pěkná, ale nevím, jak s tím naložit.
Hoď odkaz na ty bodýčka, prosím, já chudáčkovi Klárce koupila zase v sekáči (3 za 135,-, nová) a celá bílá, koupila bych jí ještě něco veselejšího.

Ježiš, já jen koukám, jací jsou někteří lidi případi... kachna, griotka, chodítko... co k tomu říct, asi nic. Chodítko chtěl manžel taky vytasit, prý když ho mohla mít starší dcera... bavili jsme se o tom po cestě na rehabilitaci a první, co nám řekla doktorka, když viděla, jak se Klárka snaží dostat na nohy : hlavně jí nedávejte do žádných chodítek!!! Jak kdyby ho slyšela :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ještě k tomu oblečení - já teď přebírala, co jsem přes léto nasyslila a jsem v mírném znechucení z toho číslování. Např. nextová mikina s kočkou č. 86 (!!!) je stejně velká jako německá mikina, nějaký no name, co nosí Klárka teď a je to č. 62. A takových věcí mám víc, je na tom 80, což jsme myslela, že jí bude tak kolem Vánoc, ale je to všechno nějaké malé, zase to neunosíme. A to jsem neodolala a včera koupila džíny s Kittynou za super cenu, i když už dvoje kalhoty 80 máme :confounded: . My máme problém, že jí je všechno krátké, zato v pase by mohla mít ještě někoho k sobě.

Makyb, dneska jsem na procházce nakoukla za výlohu sekáče a ty nové věci vypadaly lákavě, super kombinézky i bundičky, ráno tam vyrazím omrknout ty zateplené kalhoty. A musím koupit mantinel, abych ho měla po celé postýlce, Klárka si dneska téměř zaklínila hlavu mezi šprclíky. Už zase.

Moni, Klárka spí taky hodně na břiše, prý je to dobré na srovnání zádíček, tak to neřeš :wink: . Mně se to kecá, když mám monitor dechu, co? :slight_smile: Akorát máme problém s tím, jak teď cestuje po postýlce. Každou chvíli je někde jinde, pořád odkopaná, celá studená. Dřív jsem jí dávala do spacího pytle, ale to teď nechce, páč se jí v něm blbě otáčí :slight_smile:

Nikitko, Klárka dostane k roku taky skákací potvoru, myslím, že je to jelínek. Válec na lezení máme a moc jí nezaujal. Zatím. Já jí koupila ještě takové odrážedlo ve tvaru hrocha, ale myslím, že jí nebude bavit, nemá volant a velká kola jako ta auta v mateřském centru :wink: . Teď dostala k svátku takový ten aktivní stoleček a u toho vydrží dlouho. Klečí u něj třeba půl hodiny a něco na něm montuje.
17. srp 2008 ve 23:20  •  2 děti  • Odpověz
Marky, Ty jsi šikulka, videa jsou super. Kája je hrozně šikovná a krásně leze. Líbí se mi, jak jí pes ten míček posílá, to je fakt pěkný.
17. srp 2008 ve 23:28  •  2 děti  • Odpověz
Dobré pondělní dopoledne :slight_smile:
Tak my jsme vyspinkaný do růžova, vstávali jsme v 8 a spinkali jsme celou noc :dizzy_face: No a nevím co ho tak zmohlo, už chrní zase :grinning: Tak mám aspoň chvilku na net, jinak přes den to fakt s nim už nejde. Během posledních pár dnů začal děsně krámařit, kuchyň je jeho ráj, zatím "uklízel" jen otvírací skříňky, ale už si troufá i na výsuvy,jsem si myslela,že to neotevře. Tak jsem včera večer rozložila cestovní postýlku v obýváku, prostě, když budu něco dělat v kuchyni, tak bude v postýlce, pač mám strach, aby se něco nestalo, když se mi tam motá pod nohama. Včera jsem nalepila na stolek u telky takové ty kobercové kolečka, pač s tím Čenda pořád šoupal, tak jsem měla strach aby nepoškrábal tím podlahu, jenže ted to pěkně klouže a Čenda si z toho udělal chodítko :grinning:

Marky: videa super :grinning: Ty ani nepotřebuješ babičky, když Káju zabaví pesan :grinning:

Makyb: u nás v říjnovkách si holky objednávají čočky přes net, myslím z Ameriky a prej se to vyplatí, objednávají je na http://www.levne-cocky.cz/

Vladi: díky za přání k svátku :slight_smile: Se máš, že to máš do toho sekáče kousek, já se tam byla mrknout ve čtvrtek, když jsem šla na gyndu a to tam nic neměli, jak byli před zbožím. Taky by mě to lákalo, možná se tam dostanu v úterý, ale to už to bude asi přebraný :confounded: Když jste byli na té dovče, nebyli jste v termálu v Bešeňové? My tam docela dost jezdili i v zimě :wink:

S tím oblečením...já tak 1x za měsíc to projedu, vytřídím, co je nám malé a hlavně zkouknu, to co jsme dostali jako dárky jestli už jsme do toho nedorostli. My teď jedeme nejvíc asi 74, ale ještě něco nosíme pořád i 68 :sweat_smile: a 80 fakt ještě málo, hold jsme prďouskové :sweat_smile:

Odpoledne se chystám za kamarádkou na sojčák, má skoro měsíční holčičku, tak jdeme očíhnout potenciální nevěstu :grinning:

Moni: věřím, že Kristýna je spolehlivá antikoncepce :grinning: Ale já už si nechala minulý týden napsat prášky, tak snad jindy :grinning: :grinning: :grinning: konečně jsem se na tu gyndu dokopala, nakonec chodím k Tumové, ta ordinuje u Šmrhovky jeden den v týdnu, je na mateřské, docela fajn mladá doktorka, tak snad tam budu spokojená :slight_smile:

Jo a nevím jestli jsem sem psala, že jsme koupili Čendovi golfky:
http://www.babypoint.eu/zobraz_vyrobek.php?obr_id=24
ty modré :wink: ....kupovala jsem je v dětském době u Renty, než jsem se po měsíci rozhoupala, tak mi je zlevnili o 500 kč a ještě jsem měla od ségry nějakou slevenku, tak jsem ušetřila 800 kč, takže nakonec stály 3700 :wink: jezdí se s nima perfektně, zatímjsem na nich nenašla žádnou chybičku :wink:

Tak já mizím něco udělat, než se Čenda vzbudí. Papa :slight_smile:
18. srp 2008 v 10:36  • Odpověz
Ahojky,
Vladi, jsi dobrá že se ještě při tom všem učíš angličtinu, k tomu nejsem schopná a potřebovala bych to taky jak sůl. Když mně ta anglina tak strašně nebaví, už sem skoro vše zapomněla a až pudu zpátky do práce, tak nevim nevim.
To máš soukromou učitelku? A chodí k tobě až domu?
Na ty videa jsem si stahla program Any video converter a uplně krásně se mi v tom zmenšilo ze 180MB na asi 15MB takže skvělý. Na www.stahuj.cz nebo www.slunecnice.cz si můžeš stahnout různý prográmky.
Bodýčka mam od týhle pani http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=2&album=80349 , od tý značky Jumbo-Jet

Tak už sem nás a kámošku objednávala na to plavčo do Benešova a pani mi poslala na výběr nic moc časy kdy tam teda chcem chodit. Tak čekám co na to kámoška aby jsme se nějak sladili.
18. srp 2008 v 11:24  • Odpověz
Ahoj holky,nějak tu kecáte :wink:

Já dnes u mudry potkala Seri a musím nahlásit,že Mareček je velkej jak Michalka.Je to prostě chlapák :slight_smile:
Jinak my vážíme 8460g a měříme 75cm.Takže za měsíc přibrala 840g :confused: takže nestrádá a pěkně dohání ty měsíce půstu :grinning: Už může i chleba,jenom nevím kdy ho dát a hlavně čím to bude kousat :sweat_smile: Prý jí porostou zuby nahoře,ale ty dásně už má takhle nateklý dobře měsíc.A že nekojím ve dne prý nevadí.Já nevím,že se vždycky tak stresuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: To jsem si to vnucování prsa mohla ušetřit.

Marky-ty videa jsou super.Já Vám ty psi budu závidět :grinning: Prostě to nemá chybu.Skoro mi slza ukápla :slight_smile:

Niky-dík za ty čočky.A jde to objednat bez očního? Já jsem kámošce tvrdila,že by bylo lepší zajít k doktorovi. :confused: Já třeba ani netušila,že existují 14denní čočky apod.Holt neznnalec
A golfky máš pěkný,taky máme tuhle značku a jsem moooc spokojená.Jenom potřebujou umýt.

Seri-autíko jsem Ti okoukla a pěkný.Taky bylo u nás v kursu. :wink:Ale má ho brácha.No tak budeme mít stejný jako druhý brácha, i barvu :grinning: Teď mi akorát manža volal,že máme blbé číslo.On chtěl podobný co jsme měli,známý mu to přislíbil a nic.No mě je to jedno,na číslo jezdit nebudu :grinning: Ale musím být zticha. :wink: Tak čekám až se vzbudí Michalka a vyrazíme.
18. srp 2008 ve 14:54  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsem strávila krásný den - mamce se ozvala sestřenice a přijela na návštěvu s dcerou a vnučkou. Tak jsme zavzpomínaly na doby kdy jsme jako holky školou povinné trávily prázdniny u babičky. Jsou to komplikovaný vztahy, ale snad jsem vás moc nezmátla. Mamka se pochlubila fotkami z cest - jsou se sestřenicí stejný blázni do cestování - takže bylo jenom slyšet " jé, tam jsem byla taky, tam je to nádherný" apod. Vrátily jsme se až v sedm, málem jsem prošvihly i koupání a to jsem se skoro hodinu vypravovala.

Marky ty videa jsou úžasný :dizzy_face: taky jsem skoro uronila slzu. Líbilo se mi jak byl Blade ( omlouvám se jestli komolím jméno) jemný i nohu schoval když se mu zdálo, že by si Kája mohla ublížit :dizzy_face: . Bodýčka jsou taky super, ale taky zápolím s velikostma, asi přeskočím 74 a vezmu 80. Zítra jdeme na půlroční tak uvidím podle cm. Jenže někdy mi přijde, že 74 je větší než 80. Kolikrát se mistalo, že jsem měla dvě stejné velikosti a něco už bylo malé a něco už jí škrtilo mezi nohama.

Makyb mě tohle srovnávání taky štve - jedna může a druhá ne. Spíš mě to mrzelo jako, že to bylo od babičky, ale těmhle sestřenicím bylo vždycky nadržováno i když babičce nic moc dobrýho neudělali ( o tetě a strejdovi nemluvě). S tím jídlem u dětí je mi taky putna kdo jim co dává, ale když někdo prohlásí, že nebude dítěti kupovat UM protože na to nemá a kupuje si cigarety a chlast tak mě to docela štve, kdyby to aspoň netroubili do světa. Přesně jak píšeš - hlavně, že jsme zdraví :slight_smile: . Čočky už poradila Niky a já mám zkušenost negativní mě nebvyhovovaly.

Niky dr. Tůmová je z Plané, bydlí tuším někde za řekou.
18. srp 2008 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj tety, zdravím. Tak jsem konečně vyžehlila a zítra můžu zas prát aspoň 3 pračky, to je koloběh... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Makyb, Miška teda přibírá pěkně a není to tak dlouho, co jsi tu řešila opak :wink: . Já nakonec dnešní návštěvu doktorky vzdala, bylo narváno? My jdeme zítra, tak jsem zvědavá na váhu, nevážily jsme se přes dva měsíce. Zato jsem ráno naběhla do sekáče, byla jsem tam 10 minut po otvírací době a už tam byly houfy ženských, každá haldu oblečků, převážně Nextík, ty tam musely snad stát frontu ještě před otvíračkou. Nakonec jsem zjistila, že mají prd, všechno malé nebo velké, v těch velikostech 74-80 neměli snad nic. Akorát pár klučičích věciček.

Marky, díky za tipy na prográmek, musím si to taky stáhnout. Bodýčka jsou moc hezký, proužky já ráda, Klárky jsem se na názor zatím neptala :slight_smile: . Učitelku mám soukromou, chodí ke mně domů, na termínu se vždycky domluvíme, nemáme to pravidelně, takže ideální stav. Já začínám od začátku, nikdy jsem anglinu neměla, ale chci aspoň základy kvůli cestování. A možná i kvůli práci, do své staré se nebudu moct kvůli dojíždění vrátit a nerada bych seděla v Lidlu za kasou :slight_smile: Snad se za ty dva, tři roky něco naučím.

Nikit, v Bešeňové jsme byli, ale jen na výletě na kolech, bydleli jsme 5 km odtud. S Klárkou bychom si to stejně neužili, jeden by musel pořád hlídat, takže těch 1000,- Sk na 3 hodiny, což je teď vstup pro dva, by byly vyhozené peníze. Navíc místní nám říkali, že jak tam chodí ty davy lidí, tak se tam letos rozmohly nějaký kožní potvory, takže jsem to zavrhla rovnou. Golfky jsi pořídila pěkný.

Holky, co autosedačka? Já nějak nevím, co pořídit. Jestli tu 9-18 kg nebo dělají 9-25 kg nebo rovnou 9-36 kg? Co máte vy? Ne že by Klárka měla už 9 kg, ale na zimu už to budu muset pořešit, v kombinéze se do té stávající sedačky už nevejde.
18. srp 2008 ve 23:50  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Vladi-my máme 9-36kg.Nedavno se sousedce narodilo mimi,tak jsem jí odprodala vajíčko.Kdyby rodila za měsíc tak je to akorát.Ale kde já bych zase kvůli chvilce honila kupce.Necestujeme tak dlouho,jsou to chvilky.Máme jí po Tomovi,takže jsme to měli vyřešený. :wink: Teď teda ještě musí nabrat 0,5 kg,aby měla těch 9 :grinning:
Tu učitelku na anglinu Ti někdo doporučil nebo jak jsi jí sehnala?Já přemýšlela,že by jsem chodila na univerzitu,ale to s mimísem nejde.Já něco málo uměla,ale po letech neužívání umím maximálně anglicky koukat :grinning:

Tak malá se probudila,dnes tedy brzo,doufám,že ještě zabere :confounded:
19. srp 2008 v 06:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.