• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky,
hlásím návrat od dr. máme 71,5cm a 8,86kg. Vše v normě jenom jsme nedostali včeličku protože marodila tak máme přijít příští týden. Můžeme prý dávat jogurt, ovoce a maso. Zapomněla jsem se zeptat na ten žloutek, ale když půjdu na očkování tak se zeptám.
Ještě se zeptám - dávaly jste celer a petržel (třeba jenom k masu vyvařit)?

Vladi - sedačku máme od 0-18. Mám půjčený vajíčko, ale už nám z toho lezou nohy takže vrátím a začneme používat naší. To jsi dobrá, že se ještě učíš anglicky. Něco málo jsem taky uměla a teď jsem na tom asi stejně jako Makyb :wink: ještě umím po anglicku zmizet :grinning: .
19. srp 2008 ve 12:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak my byly u doktorky dneska a jsem v šoku. Makyb, jdu pro Sinlac, Klárka přibrala jen 80 dkg za 3,5 měsíce. Váží 6840g a měří 79 cm. Je to můj malý hubeňourek. Taky už jsem překonala hrůzu a nechala jí píchnout hexu, doufám, že to dobře zvládne, abychom mohly jet zítra plavat.
Tu učitelku jsem sehnala na netu, dávám odkaz na stránky :
http://www.kvalitni-doucovani.cz/nabizim-doucovani/tabor/ Jinak já samozřejmě taky zatím umím jen anglicky koukat, ale už umím i německy a rusky :grinning: :grinning: :grinning: Když se mně občas někdo ve městě ptá, kudy tam a tam, mám nacvičenou větu, že jsem tady cizí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tu si i po těch 15 letech od školy pamatuju :slight_smile:
19. srp 2008 ve 14:55  •  2 děti  • Odpověz
Samozřejmě tam mělo být : to už umím ....
19. srp 2008 ve 14:59  •  2 děti  • Odpověz
A samozřejmě taky Klárka měří 69 cm, mně asi nějak moc svítilo na hlavu....
19. srp 2008 v 15:42  •  2 děti  • Odpověz
Marky ten slunečník je na dvě věci :angry: , na baby-café jsem našla odkaz na tuhle stříšku, je to od mamin který jí používají http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12898727&tab=2. Docela jsem o ní začala uvažovat. Máš origoš pláštěnku? Moc se mi za ní 900 dávat nechce, ale zase tam ženský píšou, že jí využívají když je vítr. Jedna tam psala, že má obě a neorigoš vozí pořád. Tak teď váhám, ta origoš, je jak to vypadá podle obrázků, bez otvoru a když bude foukat vítr tak to možná bude lepší když je Andrejka "slabá na průdušky", ale zase si říkám, že v nějakých velkých fujavicích jezdit nebudu. Ještě počkám.
19. srp 2008 ve 21:42  • Odpověz
Moni-občas,když nejsem líná doběhnout do zahrádky :grinning: tak dám nať petržele.Ale fakt jen občas,je to vlastně taky dochucovadlo,ale přírodní :wink: Na žloutek jsem se ptala a prý tak jednou týdně a do roka,když ho mít nebude,tak se nic neděje.Ještě jsem se ptala spíš co nesmíme,protože tak nějak mudra asi předpokládá,že už u druhého dítěte vím co a jak.Jak se plete :sweat_smile: Nesmíme ryby,kořeněná jídla,omáčky.V podstatě dávat to co do teď.U Vás nevím,Andrejka je přeci jen mladší.I když tedy veliká :slight_smile:

Vladi-neboj Klárka to dožene.Taky se teď víc pohybuje.U těch dětí je to různý.Tom už v tomhle věku taky přibíral minimálně a Michalka to má naopak.Mě ten přírůstek až zarazil.Ale mudra nic neříkala.Ale ona fakt jí docela velký porce,to jen to kojení jí asi nebavilo :unamused: Tak ať dobře zvládnete hexu a užijete si plavčo :slight_smile:
Jo a mě na hlavu hodně svítí pořád,i když je pod mrakem :grinning:
19. srp 2008 ve 21:52  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:

Vladi: jsme vyvalila oči na tu Klárky výšku 79 cm :grinning: A s tím přibíráním,mě Dr. říkala, že te´d už budou přibírat málo,jak mají hodně pohybu. Čenda naposledy přibral 800g/2,5 měsíce a to se mi zdálo taky hodně. A dr. Ti říkala něco, jako že přibrala tak málo???

Moni: celer nedávám, je psanej jako alergizující. Petržel kořenovou třeba jen jednu na 6 dávek. já hodně dávám kopr jako dochucovadlo do hotového jídla, on opravdu hodně zvýrazní chuť. mám ho nasekanej v mrazáku. Jinak Čenda mi poslední asi 4 dny stávkuje s jídlem. masozeleninu vůbec, přesnídávky a ovoce taky ne, takže jsme na mlíku, jogurtech, kaši a kůře chleba.

Já dneska jela dopoledne za ségrou, ale byla to nakonec krátká návštěva, pač Čendovi vylezla teplota na 38°C,byl umručenej a ubečenej, dala jsem mu paralenový čípek a po obědě jsme jeli domu. Na večer mu to zase vylezlo na 38,2°C, tak uvidíme jaká bude noc a co se z toho vyklube. Možná to jeho stávkování v jídle s tím souvisí. Dneska jedl o trošku líp a to měl teplotu. A taky začal divně kakat, nedá se to nazvat průjmem, když kadí 2-3 denně, ale ta konzistence "míchaných vajec " a nakyslý zápach se mi moc nelíbí, má to i hodně řídké, že se mi včera i dnes prokadil až na kočár. Mě je taky nějak divně, dneska jsem slušně lítala na záchod, tak možná máme nějakou střevní virózu oba To jsou trápení :confounded:

Autosedačku teď taky řešíme. Zatím máme vajíčko, ale ještě se tam Čenda vejde jak je drobek, 9 kg nebudeme mít asi an iv roce a na délku taky není žádnej čahoun, má 70 cm. Manža to teď hodně študoval a říkal, že u tohodle nebudeme koukat na peníze, když jde o bezpečnost a už má asi vybráno:
http://www.babyportal.cz/autosedacka-romer-safefix-plus-classicline-vzor-2008

Tak já mizím asi do pelechu, kdo ví jaká bude noc. Dobrou

:wink:
19. srp 2008 ve 22:16  • Odpověz
Moni, tuhle stříšku mám a je dobrá. Akorát jsem jí koupila pozdě, musela jsem už kvůli Klárky aktivitě přesedlat na sporťák a ten má boudu hodně sklapovací, takže do kočárku vůbec nesvítí. Na hlubokou jsem jí používala asi 14 dní, takže vyhozená pětistovka (poslali mi nějakou originál Teutonia).

Makyb, mně na hlavu taky paří pořád, ale dneska asi nějak víc nebo co... :grinning: Hexu jsme přežili, libovala jsem si, jak je Klárka v pohodě a ejhle, kolem 15 hodiny začala plakat a kníkala až do večera. Teplota jí ale začala vylézat až kolem 18 hodiny, tak jsem jí dala čípek a ona už zas jela jak motorová myš. Tak snad to plavčo zítra zvládneme.

Nikitko, popis Čendovo stolice (to je výraz :slight_smile: ) sedí přesně na Klárku, má to už týden, já to doktorce říkala a ona na to nic. K tomu přibírání poznamenala něco ve smyslu, že jako nic moc.... Tak ať to Čendíka ( i Tebe samozřejmě) brzy přejde, ta teplota k tomu je nepříjemná, to my jsme neměli.

Ohledně autosedačky mi známí, kteří všechno hrozně řeší, doporučili tuto, jeli pro ní do Tábora přes půl republiky, tady je totiž firma, která je do ČR dováží, cena je lepší než na e-shopu.
http://www.eshopbaby.cz/katalog/sport-top-autosedacka-recaro-p745/
Vyrábí to firma, která dělá sedačky do závodních aut, prý je co se týče bezpečnosti o třídu výš než ostatní. Jenže já pořád chtěla nějakou víc polohovací, aby si v tom Klárka mohla pohodlně schrupnout, budu to muset pořádně promyslet. Nejlepší by byla kombinace super pohodlí i bezpečnosti, ale to už bych toho chtěla asi moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak já jdu chrupat, Klárka je bez horečky, čekala jsem, až nebude působit čípek, takže zatím ťuk, ťuk. Stihla jsem uvařit borůvkvo-hruškovou marmeládu, docela dobrá, taková netypická.
20. srp 2008 v 00:11  •  2 děti  • Odpověz
Haló, haló je tu někdo?
20. srp 2008 ve 20:54  • Odpověz
Ahoj holky,
díky za rady ohledně celeru a petržele. Makyb já jsem z taky div živa nic moc si nepamatuju, hlavně mi přijde, že jsem to všechno dělala tak nějak automaticky a teď všechno řeším. S tím jogurtem, ale ještě tak týden počkám abych to do ní nehustila všechno najednou sotva si zvykla na ovoce. Co si tak pamatuju tak jste dávaly Holandii? Musím omrknout co má u nás v obchodě, ale jak tak tuším budu muset do Kaufu nebo Tesca :unamused: .

Niky hlavně ať to není nic vážného a jste brzo fit.

Vladi ty děti se ze všeho rychle vylížou - pamatuju Kristýnka jak lítala druhej den po kýle na chodbě v nemocnici. Nějakej klidovej režim jí byl buřt :astonished: . Borůvkovo-hrušková marmeláda - hm, taky bych si dala říct. Moje letošní zavařování skončilo u meruněk, mer. marmelády, přesnídávky, kukuřice jo a ještě třešní.
20. srp 2008 ve 21:42  • Odpověz
Ahoj holky,
nám nešel od pondělního večera internet, hrozný a to mi bylo včera řečeno že to nepude do pátku, sem s toho málem dostala absťácký záchvat :sweat_smile: Ne že bych byla na netu furt, ale prostě potřebuju aspoň párkrát za den se podivat do mejlu a s někym hodit řeč. No naštěstí to dneska navečer už začalo jít tak doufám že už to pude.
Kája se už rozlezla jako drak, tak už jí honim po obýváku a kuchyni, přitahujou jí květináče, psí misky a psi když leží někde poblíž. Přišlo to docela z ničeho nic. :slight_smile: Zase sem něco natočila tak až to dám na youtube tak sem hodim odkazy.
Od pondělí už mám taky to cannaderm mýdlo, ale nevim jestli to pomůže. Příde mi že to má zase rozlezlí, pod těma kolenama a za krkem a teď se jí dělaji místa i na zádech. Fakt si s tim nevim rady a doktorka mi příde že mi moc neporadí. :confounded:
Koukala sem že řešíte autosedačky, taky už sem se trochu pokoukala, ale zatim vůbec nevim co koupit. Kámoška mi nabízela autosedačku po klukách, ale jelikož už je po dvou dětech který už jsou docela velký tak to asi nebude nic moc a na týhle věci se mi zrovna taky nechce šetřit, takže chci radši koupit novou. Docela mně zaujala i tahle http://www.prejetesi.cz/levny/stm-storchenmuhle-starlight-sp-1128.html
Moni, Hollandii všude radí, ale u nás jí třeba nemaji tak když se prostě jede někam do většího města tak jí koupim a jinak Káje dávám bílou activii od Danone. Je taky dobrá.
Tak slunečník je na dvě věci? No já to řikala, my ho za celý léto vůbec nepoužívali, vyhozený prachy, bych jim to omlátila o hlavu. Na tu stříšku už sem taky jednou narazila, ale teď už to asi řešit nebudu.
Origoš pláštěnku nemám, na sporťák nemám vlastně žádnou, asi bych spíš už koupila tu neorigoš, protože jí stejně skoro vůbec nepotřebuju, když leje tak ven nejdu a origoš je zase určitě drahá. A víš která neorigoš by tam pasovala?
Jinak celer a petržel do příkrmů nedávám.
A Andrejka má teda pěkný přírustky.

Vladi, s tou mírou 79 jsi mi taky trochu vyrazila dech :grinning: 69 cm už je přeci jenom reálnější. :slight_smile: Kája teď taky moc nepřibírala jen asi 180-200 gramů za měsíc. Ale doktorka řikala že to nevadí že vypadá dobře. :slight_smile:
Dneska mi přišli ty bodýčka, jsou hezký a zjistila sem že pani je ze Sedlčan a má tam obchůdek Človíček, tak sem si tam mohla klidně dojet osobně, tak příště. Bodýčka je lepší kupovat větší, protože pak přes tu plínu to natahovat, pak to tam má našponovaný a odstává jí to od krku. A taky některý výrobci maji to číslování uplně na pytel.Tak sem ráda že sem vzala větší aspoň jí chvíli vydrží a hned z nich nevyroste.
Ta učitelka angličtiny by byla dobrá, pro mně ideální kdyby za mnou chodila až domu, ale asi jezdí jen v Táboře ne? Já sem na tohle takovej lempl. :angry:

Seri, sem ti v neděli zapomněla napsat jestli chci ty křupky, no to je jedno, stejně uvažuju že si do Tábora zajedu, jen se vykopat z baráku. Měla sem cuky už dneska když bylo hnusně a nešel ten net, nakonec sem se na to vyprdla.
20. srp 2008 ve 22:44  • Odpověz
Ahoj ženský :wink:
Dneska koukám nějaká slabá účast tady :grinning: Kdepak jste všechny?

U nás dnešní noc tak napůl dobrá, hodně békal ze spaní, ve 3 hoďky mu zase teplota vylezla na 38,2, tak jsem mu dala Nurofen sirup a mlíko, v 6 hodin strašně řičel a nebyl k utišení, tak jsme se přesunuli do obýváku, aby se manža trošku vyspal, když jel ráno do Prahy, namazala jsem mu dásně Babydentem a pak jsme ještě tak střídavě chrupčili a řvali do půl deváté. Přes den se držel bez teploty, večer mu to zase pomalu začalo lézt na 37,5°C, jsem mu ten Nurofen dala rovnou, aby se trošku vyspinkal v klidu, jestli ho bolí ta zubiska.Zatím se k dr. nechystám, myslím si, že to má od zubů, přijde mi, že mu dost prosvítají horní dvojky (paradoxně nemá ještě ani jedničky horní, máme zatím jen jednu jedničku dolní ), takže jestli mu vylezou ty dvojky první, tak budeme vypadat jako upíři :grinning:

Moni: jak jsi zavařovala přesnídávky? já tu mám plno broskví od ségry, tak jsem už přemýšlela, že bych z toho udělala přesnídávky, třeba s jabkama nebo banánem :wink: Stejně si dobrá, že při dvou dětech takto zavařuješ :sweat_smile:
Jo a jogurt my jedeme nejvíc tu Holandii, kupuji ty půlkilová balení, to se vyplatí asi nejvíc, ale malé kelímky taky kupuji, když zase někam jedu.

Vladi: dneska opět to divný kakání, ale kakal jen 1x hned ráno, ale zase to proteklo durch :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já mu cpu preventivně ten Hylak, tím nic nezkazím :wink: Jo a já jsem se dneska normálně najedla, dostala jsem po 3 dnech hlad a zase mě to pěkně prohnalo, takže dlabu ten hylak taky ještě k tomu huhlí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsme fakt s Čendou dvojka, dneska to byl děsně dlouhej den, jak jsme byli zalezlý doma. Sice neměl teplotu, ale je na něm vidět, že mu není dobře,pořád polehával. manža dneska spí v Praze, známým se v pondělí narodila Barunka, tak jí šli dneska zapít.

Tak dobrou :slight_smile:
20. srp 2008 ve 22:45  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
já mám Toma u mamky,tak musím pořád něco dělat.Jak si sednu,tak je tu děsně prázdno.Budu si muset zvyknout,až půjde do školy.Ale to bude doma odpol.Jak už jsem zvyklá na dvě děti,tak teď je to celkem nuda. :grinning: Vždycky,když se malá probudí,tak Tom na ní letí bafnout a ona se úplně zalyká smíchy.To mi bude chybět :cry: A vůbec se k ségře hodně má.To jsem ani nečekala.Včera jsem radši odpol. vyrazila ke kamarádce a bylo to divný,obvzlášť když kamarádka má holčičku starou jako Tom a viděla jsem u ní zklamaní,že jdem sami.

Niky-tak ať jste brzy s Čendou v pořádku.Člověku je to líto,když ty mrňousci stůňou.Doufám,že Tom nám toho nebude moc tahat teď domů ze školy.Mě rozhodí u malý i rýma :unamused:

Moni-střídám Holandii a Activii.Ale už jsem dala i jiný plnotučný bílý,ale zapomněla jsem značku :sweat_smile: Něco českého to bylo.

Marky-možná bych s Kájou zkusila dojít na kožní.Co mám doma chytrou knížku,tak tam píšou,že to i svědí.Třeba ani kožní by Ti nepomohla na poprvé,ale měla by jsi jakoustakous jistotu.
A Káje gartulujeme k lezení.Je to šikulka.Chudinka jak se snaží a na té plovoučce jí to klouže :grinning: My zatím plazíme jak draci a do toho pérujeme.Už by to i vypadalo,že jí to půjde,ale neví,že musí i ty ruce popondat,tak si občas dá na čumák.A teď hodně často natáhne jednu nohu a na boku jakoby polosedí.Mamka mi hned hlásila,že si z toho sedne.Tak jsem jí řekla,že podle jejích odhadů,už by Michalka měla přes měsíc lezt a dva měsíce mít zuby nahoře :grinning:

Holky jak tady řešíte ty plaáštěnky,tak já jednou uspávala malou v dešti a dala jsem jí pláštěnku a řvala jako tur.Já nevěděla proč,pak jsem pláštěnku sundala a byl klid.Udrcala jsem na pidi prostoru a pak šoupla pod pergolu.Asi nějaká fobie na pláštěnku nebo co :confused:

Tak dnes jsem chtěla převlíct povlečení,ale když vidím počasí,tak mám po chuti.Ale u Toma už je převlečeno,tak musím.Vařit nemusím,manža tu má od včera segenín a já se odbydu.Segenín nemusím.A Michalce jsem udělala zásoby včera večer.Tentokrát je to trochu lepidlo a nemá to úplně jemný,tak jsem zvědavá jak jí to půjde.
Jo a taky jsem dostala peníze od pojišťoven za ten prst a dobrejch pět kolíků.To jsem si mohla umixovat dva :grinning: Né to je legrace.Za těch pět tisíc to teda nestálo,ale na druhou stranu,kde bych je našla :wink:
21. srp 2008 v 06:46  • Odpověz
Holky a nevíte o nějaký dobrym kožnim doktorovi který bere i děti? Musim už s ní fakt na kožní protože dětský nám nepomůže a má to čim dál horší. :unamused: Hlavně asi potřebuju slyšet co to opravdu je.
Tak sem dneska byla v Táboře, koupila sem ty křupky a když sem vyšla z toho obchůdku tak sem potkala kudrlenku, taky šla na křupky :grinning: Tak jim tam děláme dobrý kšefty. No jinak sem asi měla zustat doma, protože sem v Táboře zase nechala všechny peníze. Děs, běs. Káje sem koupila dvoje punčocháče, ponožtičky, zimní čepičku a dvě bodýčka s dlouhym rukávem, akorát tentokrát sem tu dýlku asi krapet přehnala protože jsou fakt velký. :slight_smile: Ale to se užije. :slight_smile:
Kájula byla u mámy abych tam ty přesuny měla rychlejší.

Nikitko, tak to si Čendík ty zoubky teda užívá :confounded: No já už kupovala druhý Babydent, ale zatim jen mažeme a nějaký vysoký teploty nebo průjmy to se nám zatim vyhnulo. Jen je prostě víc ukňouranější když jí to bolí. Tak ať už se mu to zlepší. :wink:
21. srp 2008 v 17:32  • Odpověz
Ahoj holky, jsem nějak opět pozadu. Konečně už nejsem sama doma, i když návrat z dovolený se zkomplikoval, jelikož se jim rozbilo auto ve Slovinsku tak jsme jim sháněli odvoz domu, no ale naštěstí jsou doma a v pořádku.

Marky - taky jsem si pak řikala, že by nám ta pani mohla dávat slevu :slight_smile: já už to zas doporučuji dál a fakt mu šmakujou. Dneska jsem si po dlouhý době odpoledne prošla krámky v klidu, nějak jsem nepotřebovala chvátat a taky utratila penízky :wink: , takže nejsi sama. Docela mě dostává ten sekáč u KB, jak se tam nesmí s kočárkem. Já bych zkusila tu Rafajovou, myslim, že by vám určitě pomohla, ta bere hlavně děti, i dospělý.

Makyb - co máš za pojišťovnu, sem s ní. Je fakt, nestojí to za to, ale když si to platíš, tak je to takový malý bolestný.

Nikit - tak snad už je Čendovi líp, my horečky naštěstí nemáme, ale vzhůru jsme taky pořád 6x a když mám podezření na zubáky hned dávám Nurofen.

Tak mi dneska byli na 10. měs. prohlídce a váha 11,5 kg a délka 80 cm, ale nedostali jsme žádnou přednášku, tak na ní musíme příští týden pak doktor nestíhal. Chci se poradit ohledně stravy a tak, přijde mi to pořád jedno a to samý. Tak já jdu doklidit a pak si vás snad v klidu dočtu, jestli mi sem zas někdo nevleze.
21. srp 2008 ve 20:16  • Odpověz

Marky na kožní jsem chodila na polikliniku k dr. Hnojnové, ale jestli bere děti nevím. Kožní asi taky hned nepomůže, ale zase určitě se v tom bude líp orientovat. Nezkoušela jsi třeba vyměnit prášek nebo vynechat aviváž ( jestli dáváš) ? Tyhle kožní problémy jsou nejhorší než se zjistí z čeho to je. Pláštěnku na kočár jsem nakonec koupila neorigoš v domečku u Renty za 199 Kč, je to Emitex, paní říkala , že je sice na trojkolky, ale pasuje i na x- landery. Mám jí spíš pro případ nouze kdyby nás někde chytil déšť, určitě neplánuju procházky za deště. Kája je šikulka.

Niky přesnídávku jsem dělala podle tohohle receptu, ale dala jsem jenom 0,5 kg jablek a zbytek meruňky http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18278. Nechala jsem to sterilovat 30min, přece janom jistota aby ty víčka chytly. Něco jsem zavařila a něco dala jako dřeň do mrazáku. Ten cukr jsem nedávala, jenom na konci to ochutnala a trošku přidala. Pak jsem svařila jablka a meruňky bez cukru, trochu vody, rozmixovala a dala do mrazáku.

Makyb když jsou ty starší děti pryč to je takovej nezvyklej klid. Já se těším na to, že bude u mamky, ale pak se mi po ní stýská a pořád mi něco chybí. Andrejka na Kristýnku taky reaguje ráno když pro ní přijdu do pokojíku tak koukáme jak spí. Pak za náma přijde a malá se raduje, že jí vidí.

Dneska jsme měli poprvé maso, vyvařila jsem to s petrželí. Holky mixujete to ponorným mixérem? Nějak jsem s tím zápasila, ale nakonec to udolala.
21. srp 2008 ve 20:35  • Odpověz
Já byla pro křupky včera :grinning: nějaká hromadná sleva by se fakt šikla.
A dnes jsme byli v Tescu a malou to moc nebavilo,ale zachránily to právě křupky.Sice byla jak prasátko,ale byl klid :sunglasses: Taky jsem byla v dětském domě.Jen mám pocit,že mám prázdou peněženku a moc jsem toho domu nedonesla :confused:
Holky Miška bude upírek :grinning: Oni jí nerostou jedničky nahoře,ale prosvítá jí dvojka.A neřekla bych,že to nějak špatně nese.Ťuky ťuk :wink: Ona kňourá jen když je unavená či přetažená.A teď jak se víc pohybuje je to častěji,začne si šudlat oči.
A dneska snídala kousek chleba a moc jí to šmakovalo.Ani jí nevadilo,že to musí kousat.

Marky-švagrová teď půjde s malou k Buckové.Mají nějakou vystouplou cévku na bříšku a musí na odstranění.Já k Buckové taky chodila.Je to taková ukecaná starší paní.Mě se ta pleť fakt srovnala.Jen nevím,jestli díky kožařce nebo se už uklidnily hormony.Rafajová je dětska a dorostová a je to homeopatička,já k ní chodila taky.A asi k ní kvůli té homeopatii chodí dost dětí.Ale kožařka to není.Pak je kožní ambulance na Sojčáku,tam berou v určitý den i bez objednání.To bych Ti i mohla i zjistit.A pak je kožní i v nemocnici a na poliklinice atd,ale to nemám zkušenost.Na tom Sojčáku jsem byla taky asi dvakrát kvůli alergii.

Kudrlenko-těch pět tisíc je ze dvou pojistek.Ale u pojišťovny Č.spořitelny mi vyplatily jednou tolik co u Č.pojišťovny.Já jí stejně chtěla rušit a díky tomu úrazu jsem ještě počkala.U té spořky mám hromadnou s dětmi a platím to samé co u Č. pojišťovny.Takže teď mám i pádný důvod to zrušit.Hlavně,že je to se spořením a rvu tam peníze 12 let :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Koukala jsem Tomovi do očkováku a ten měl v deseti měsících 10960g a 80cm.Vy jste fakt chlapáci.No po tom desátém měsíci už můžeš s tou stravou víc experimentovat.Tak pak napiš,co Ti doktor doporučil. :slight_smile:
21. srp 2008 ve 20:51  • Odpověz
Ha tak teď nevim kterou doktorku vybrat :slight_smile: Hnojnovou sem si myslim tuhle vyhlídla že bych si k ní zašla s pihama aby mi je zkontrolovala, tak možná že jí brnknu a kdyby brala i děti tak bych to aspoň vzala při jednom.
A kdyby děti nebrala tak asi zkusim některou z těch ostatních. Doufám že nebudou chtít doporučení od dětský doktorky.
Moni, Káje peru v Lovele v balzámu a aviváž nepoužívám, tak to snad práškem nebude. Blbý je že už pořádně nevim kdy se jí to pod těma kolenama a za tim krkem objevilo prvně, to se pak blbě dohledává jestli to třeba s něčim nesouvisí.
Ta pláštěnka bude určitě stačit ta neorigoš, kdybych jí pak nějak potřebovala tak si jí tam asi taky zajedu koupit.
Maso mixuju tim jak mam brauna tak je ten ponorný a pak ještě takový sekací, tak tim sekacim. Ponornym dělám spíš tu zeleninu. Snad si to pochopila neumim to vysvětlit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Lenko, v tom sekáči sem byla taky, ale neměli tam ještě nic zimního, tak sem tam Káje našla akorát jedno triko s dlouhym rukávem.
Daneček je teda pořádný pořízek :grinning: Kája bude mít 11 kilo tak ve dvou letech :sweat_smile:
Maky, Kája taky šudlá oči když se jí chce spinkat a je to i na těch očích vidět, že je má takový malinký, jak jí dnes hlídala máma tak prý spala jen asi 20 minut, tak pak už byla unavená a usnula mi v autě a když sem jí přenesla do postýlky tak se vzbudila a spát nechtěla. No a celkově to měla dneska nějaký narušený a posunutý, takže šla dneska nakonec spát i bez kaše. Naposled jedla v šest kdy sem jí nakojila, tak sem zvědavá do kolika vydrží.Teď se mi docela naučila po obědě chodit spát a to spí v postýlce klidně i přes hodinu.
21. srp 2008 ve 21:22  • Odpověz
Tak sem Hnojnoví poslala mejla jestli berou i mrňouse, tak prý berou všechny věkové kategorie a ted maji dovolenou a od 1.9. si můžu zavolat a objednat nás. :wink:
21. srp 2008 ve 23:02  • Odpověz
Ahoj ženský :slight_smile:
tohle je moje hodina, ale koukám, že skoro každé z nás, přes den nikdo moc nepíše :slight_smile:

Čenda se dneska zdá už v pohodě, už je 24 hodin bez teplůtky, kakání dneska bylo hustší a celkově je víc veselej. Do pusinky mě moc nechce pustit, ale zatím jsem tam další proříznutý zoubek neobjevila, tak uvidíme. Ale stejně si myslím, že je to od zoubků. A taky dneska mnohem líp jedl.

Dneska jsme si udělali s Čendou pěknou procházku do Doubí na letní tábor, došli jsme navštívit mojí kolegyni z práce. Dělá jim zdravotnici, jsem jí to před 7 lety dohodila a ona pořád jezdí. Od října přechází dělat staniční sestru na našem oddělení a tak nějak jsme se předdomluvili, že mají málo sester, že bych od října jim přišla pár služeb odsloužit. Byl by to jeden víkend a třeba ještě 2 12ky v týdnu. Manža se na to tváří že jo a když si ty služby naplánuji i podle tchýniných služeb, tak by jsme to měli zvládnout. Nějak mi ta práce už chybí a na druhou stranu se bude každá kačka hodit, snad to klapne. Mezi službama bych spala u kamarádky v bytě, na dojíždění to není. Se docela těším. Za první se dostanu mezi lid, odpočinu si trošku od toho stereotypu s Čendou a ta práce mě baví :slight_smile:

Moni: díky za tip na zavaření přesnídávek, možná se k tomu ještě dostanu, dneska jsem ale velkou část broskví dala na koláč :sweat_smile:

Jo a pro křupky jsme byla minulý týden :grinning:

Já nějak nezvládám obíhat sekáče, asi to dopadne, že sednu k MMB a nakoupím tam :wink:

Kožařku Vám moc neporadím, já měla tu čest akorát s Buckovou, ale to už je tolik let, že si to nepamatuji, vypalovala mi bradavice.

Tak jsem se vykecala a mizím do pelechu. papa
21. srp 2008 ve 23:06  • Odpověz
Marky-s tou kožařkou jsi udělala dobře.Ono i s tím práškem na prádlo je to těžký.Kamarádka má oba kluky s ekzémem,ale ty ho mají na celý život,mají to i rodiče a jsou to i alergici.A ti byli právě alergický na dětský prášek.Nakonec perou v persilu :confused: Já teda od začátku peru v našem prášku,ale taky jsem čekala jestli bude nějaká reakce.Kája má podle mě ten novorezenecký /jestli vůbec/ a vyroste z toho :wink:
Mě Michalka spí dýl dopoledne a odpol. to má kratší.Jak kdy,někdy i odpol si to natáhne.Když odpol. dlouho nespí,tak k večeru už je kantare.

Niky-to je dobře,že je Čendovi líp :slight_smile: S tou prací to máš fajn,vypadneš mezi lidi.Mě to teď stereotypní nepřijde.Ale u Toma občas jo.Taky když byl Tom malý,tak jsem měla dost kamarádek ještě bezdětných.A teď už mají taky děti,tak si ten stereotyp narušujeme :grinning:
Já ty sekáče taky nezvládám,ale nějak mě přestalo brát i MMB.Včera jsem prošla i dárečky pro Michalkau a už jsou tam spíš větší.

Kudrlenko-ten sekáč se zákazem kočáru,to je dobrý :angry: Ale já jednou tu paní poprosila,jestli si můžu postavit kočár dovnitř a byla ochotná.Ale to tam nikdo nebyl.A nebyla jsi i v tom sekáči vedle? Prodává tam chlap.Já tam právě kvůli tomu nechci jít :grinning: Ale vypadá to,že tam mají hezký věci,tak to možná překonám.

Moni-dělám to s masem jako Marky.Máme asi stejný mixér.Akorát si Marky zatím nemixuje prsty :grinning: Ale i kuřeci vezmu někdy tím ponorným.Hovězí třeba ne.

Tak teď jsem tu měla bráchu,my to vstávání máme rodové :sweat_smile: Jenom kafe už prý měl doma.

My zítra jedem na návštěvu ke kamarádce do J.Hradce.Už se těším jak podrbeme a chlapum narvem děti. :wink:
22. srp 2008 v 06:42  • Odpověz
Ahoj holky

Marky - bude jenom dobře když zajdeš k tý kožařce. Kristýnka se mi právě osypávala ze zaručeně hypoalergenních věcí a já jak se namažu nějakým hypo krémem tak jsem jak puberťák. Ono je to s těmahle kožníma věcma blbý třeba právě jí nevyhovuje prášek nebo jí vadí něco v jídle - je to těžký. Určitě Ti dr. pomůže třeba to nebude hned na poprvé, ale už budeš třeba chodit na kontroly a ona si samy vyhodnotí co a jak.
No, tak na masíčko budu muset vyndat ten velkej krám (mixér), mám jenom ponorák, mixovala jsem tím to kuřecí a šlo to docela ztuha :sweat_smile: .

Niky - to je dobře, že už je Čenda zase v pohodě. Mě to stereotypní nepřijde, teď mi to nabourává Kristýnka.

Makyb užijte si návštěvu.

Sekáče taky nějak nestíhám. V úterý jsem se byla podívat na Kováku v sekáči a nic moc tam neměli. Musím se vypravit do Tábora, ale počkám až začne škola, abych na to měla klid. Příští týden chceme jet se známýma do Jihlavy - půjdu okouknout blázinec a zamluvit si místo na školní rok - chceme se podívat do zoo a do aquaparku, ale to asi neklapne, přijela návštěva z východu :angry: . Pomalu už začneme najíždět na nějaký režim zatím to měla takový volnější sice počítala a psala, ale bude si muset zvyknou chodit spát dřív a ráno vstávat.
23. srp 2008 v 10:10  • Odpověz
Holky, omlouvám se ,ale nějak nemůžu vychytat záměnu y=a.
23. srp 2008 v 10:11  • Odpověz
Ahoj,
no snad ta kožařka pomůže. Stejně sem se na to nemohla koukat a to místo pod kolenem a za krkem kde to měla zase hodně červený jsem jí začala mazat zase tim locoidem. Takže už to nemá červený ale jen jí to tam jako prosvítá, ale chce to mazat asi dýl, nevim proč mi řekla že jí to mam mazat maximálně týden, když na příbalovym letáku píšou aspoň 2-3 týdny. Ten týden je prostě asi krátká doba na to aby se to uplně vyhojilo.
Sem už dneska nějak hotovson, manža jel ráno makat a ještě neni doma a Kája ta leze jako blázen, takže všechno dělám s očima i na zádech. Před obědem sem jí zase vařila příkrmy na týden, musela sem odstranit psí misky, protože to jí furt lákalo a furt do nich lezla. Taky už začíná šahat do zásuvek a štoluje nám kohouty od podlahového topení. Moc se mi teda nelíbí že je skoro celý den na tý studený podlaze, leze vlastně hlavně v obýváku a v kuchyni a v chodbě kde to máme vše propojený bez dveří a v obýváku máme plovoučku a jinak všude dlažbu. Taky už musim vytírat každý den a zametat aspoň dvakrát za den, protože ty chlupy jsou na podlaze furt a i prach, takže je furt obalená bordelem. :confounded: S Blladeem jsou teda docela dvojka, válí se po sobě a on jí pak olizuje, Káje sem musela dneska vysvětlovat že ho nesmí tahat za kulky, no ale zatim mi příde že na vše co jí řeknu že nesmí nebo že to je fuj, tak spíš jde to udělat znova. Tak nevim jak takovýmu mrňousovi tohle vysvětlit, jestli jí majznout přes ruce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Navečer jí chytil docela velký pláč a furt měla palec narvaný v puse a masírovala si jim ty horní dásně, zatim se jí furt ty dvojky neprorazili, tak sem zvědavá na jak dlouho to ještě bude. No tak sem byla ráda když sem jí v sedm nakrmila a hned usnula a nastal tu klídek. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maky, v tom sekáči vedle jsem byla a na naše děti tam neměl snad ani nic. Mně MMB už taky nějak nebere, mam akorát uloženo pár odkazů kde měli docela pěkný věci a tam občas juknu, ale teď nějak si myslim že má Kája všeho dost. Včera zrovna sem prala a pak žehlila a zase sem zjistila že toho spoustu vůbec neunosí. Jsou to spíš ty letní věci.
Vladi, jestli budeš objednávat ty bodýčka jak sem sem na ně dávala odkaz, tak objednej utčitě větší, protože mně se po vyprání na 40 docela smrskli, docela mně to naštvalo. :angry:
Jo Seri, dík za křupky, to mam teď zásoby, :grinning: Káju zatim teda moc neberou, ale za to já se musim držet abych je Káje během pár dnů všechny nesežrala. Docela mi chutnaji, tak na ně furt chodim.

Jak sem sem psala že kámošce vyšli pozitivní ty triple testy na Downa, tak z plodovky jí to vyšlo v pořádku, kompletní výsledky teda bude mít až dýl, ale na toho Downa jí to vyšlo naštěstí v pořádku a prý čeká kluka. :slight_smile:
23. srp 2008 ve 20:26  • Odpověz
Ahoj maminy :slight_smile:
Teda ženský, co to jako je, že najdu Táborsko až na třetí stránce :astonished: , už jsem si myslela, že nás nikdo smazala anebo blbě vidím, že ho nemůžu najít. Teda, asi se budou rozdávat černé puntíky :sweat_smile: (ale já mám co řikat, když jsem tu byla naposledy v pátek :grinning: )

My jsme jeli v sobotu Lužnici, taková komorní akce, jen 3 lodě, ale bylo to moc fajn. Jeli jsme to od Ježků před Harachovkou na Lužničanku. takže takové lážo plážo, zastávka v každé hospůdce. Na lužničance jsme přespali a ráno jeli domu. Čendu hlídali naši, byl úplně v pohodě, žádná maminka mu nechyběla, jen v noci se vzbudil 2x a to jsem radši ani našim neříkala, že se v noci budí víc,jak mu rostou zoubky :grinning: Proč je stresovat dopředu, že?
V neděli jsme dojeli popřát babičce k 75tinám a víkend byl v trapu.

Včera jsme byli celý den v Praze, dojela jsem se napakovat do práce do lékárny, pak na Chodově v CAčku koupila Čendovi pěkná trika s dlouhým rukávek, mikču a bodíčko s roláčkem. Já tam nakupuji ráda, mají tam přijatelné ceny. Za 4 kusy jsme tam nechala 440,- :slight_smile: A v pátek jsme objednala na MMB ještě dvoje riflové lacláčky, jsem se zase nějak rozjela...když on to fakt potřebuje, nějak se teď vytáhl a zjistila, jsem, že nemám žádné pořádné kalhoty, od ségry už toho teď moc nemám, to je samá růžová a malá je ještě dubnová, takže ani věcma. A sobě jsem udělala taky radost, koupila jsem si kecky a černou flísovou vestu, pěkně ke krku :dizzy_face:
Odpoledne jsme byli s kamarádkou na procházce, má 8 měsíční holčičku, docela si i s Čendou pak doma pěkně hráli.

No a dneska jsem se vrhla do většího uklízení, už to tady bylo děsný, jak pořád ně+kde lítáme, tak nějak moc není čas na uklízení. Vždzcky jem v rychlosti vyluxuju, vytřu, koupelnu, WC a nazdar. Tak jsem si pěkně vypucovala kuchyň, otřela všechny zapatlaná skla od Čendy, poutírala prach, vyházela plno nepotřebností, co se tu válely....

Moni: tak jsem v neděli nakonec nějaké přesnídávky zavařila, ségra mi nacpala další broskve. Akorát jsem si zapomněla u mamky nabrat skleničky, tak jsem to zavařovala do těch od příkrmů a ty mají blbá víčka, takže mi asi tři vyskočily, ale dala jsem je do ledničky a to sní Čenda v týdnu.

Jinak máme velký obrat u Čendy v jídle. Nikdy nevypil víc jak 150 mlíka, teď pije 200 ml, i dost pije vody se šťávou a vcelku i dost papá, asi rosteme :grinning: A nebo se rozhodl, že do roční prohlídky dá ten trojnásobek porodní váhy :grinning: Což by bylo u něj 9,3 kg. Jo a v neděli se mu prořezala druhá jednička dole. Ale bylo to pár dní teda peklo, tak si říkám, ta představa, že ještě 18 :sweat_smile: Ta teplota a to divný kakání bylo určitě k tomu, pač teď už kadí zase normální šíši.

holky, to je děsný, když chlapi něco bolí. Manža má bloklý záda, asi z pátečního nohejbalu, jestli se zpotil a pak ho ofouklo. Zkuhrá jak když bude brzo konec, včera si došel i k dr. a jak jsem předpokládala, tak mu napsala COxtral (ona ho totiž píše na všechno :grinning: ) a ještě nějaký driák na noc. já mu nahřívám v mikrovlnce ručníky. Tím pádem je všechno kolem Čendy a doma na mě, jsem fakt nadšená :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Doufám, že se dá do víkendu do kupy, máme ve čtvrtek výročí 4 roky od svatby a 9 let chození, tak chceme jít v sobotu do letňáku a možná na véču.

Holky s tím stereotypem jsem to nemyslela, jako, že mě to na mateřské nebaví, jen jsem takovej typ, že moc doma neposedím. Je pravda, že moje kamarádky tady v Táboře ještě děcka nemají, teď teda jedna má měsíční. A ještě jak jsme se přestěhovali do Plané, tak tady taky nemám s kým chodit kočárkovat. V Praze mám 3 kamarádky s dětma, tak se tam snažím jezdit aspoň občas :wink:.

Tak jsem se pěkně vykecala, snědla u toho oběd, Čenda spinká už hodinku, tak jdu možná ještě něco pouklízet, než se vzbudí. Papa
26. srp 2008 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj,
už sem si řikala kde všechny jste, tak aspoň někdo se tu zase ukázal :slight_smile:
Niky, nekecej že máte ve čtvrtek čtvrté výročí od svatby, my totiž taky. :grinning: Nějakou véču asi taky dáme. Včera nám tchýně Káju navečer chviličku pohlídala, protože jsme musela s obouma psama k veterináři, tak už jsme jí to řikali že si možná zajdem některý den na večeři.
Niky já si myslim že to Čenda měl od těch zoubků, některý děti mívaji průjem. Kája teď taky asi tři noci po sobě dost blbě spala a budila se skoro po dvou hodinách. Včera sem jí dala na noc Nurofen, tak to spala pěkně. Furt má nacpaný palce u těch horních dvojek, ale zatim se tam nic neděje. Taky sem si řikala že jestli bude takhle dlouho dopředu ukňouraná u každýho zubu, tak prokňourá pomalu celý rok než jí to všechno vyroste. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No jo chlapi jsou umíráčkové když je něco bolí, to je známá věc :grinning: Ženská má pak na krku další dítě. :grinning:
Dneska sem Káje koupila Sinlac, tak ho taky zkusíme. Předevčírem sem jí vážila před koupáním a měla jen 7,4 kg. Pravda bylo to před jídlem ale i tak asi nic moc nepřibrala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. srp 2008 ve 13:27  • Odpověz
Ahoj holky, tak tady fakt byl nějaký klid, ale alespoň jsem rychle dočetla.

Makyb - já chci taky zrušit pojistku u Č. pojišťovny, je nám to úplně k ničemu, ale jen ještě nevim, kterou jinou zvolit a asi to nechám hromadně nás všechny, vůbec ale nemám náladu něco vybírat a pročítat :stuck_out_tongue_closed_eyes: V tom sekáči u toho chlapa jsem byla, jednou jsem mu tam koupila ty kraťásky maskáč. , ale teď mě tam nic nezaujalo. Poslední dobou se mi zdá, že jsou tam ty věci předražený, je prostě velký hit Next apod. , ale za to se mi platit nechce. Koupila jsem takovou podzimní bundičku v normálnim obchodě a myslim, že vyšla lacinějc, než ze seku. Co Tomík, jak se připravuje na září ??

Marky - na křupky chodim taky, už jsem snědla skoro jeden sama. :wink:

Nikit - já taky moc ráda nakupuju v CA, většinou ale v Budějkách. Nechá se tam nakoupit za slušnou cenu, někdy to přeženou, ale nikdy neodcházim s prázdnou :slight_smile: Já mám s jídlem opačný problém, nějak nechce papat kaši ani obídek.

Dneska jsme taky viděla manžu po 10 dnech co nebyl doma :frowning2: , tahle práce je hrozná. Každý něco naslibuje a pak je všechno jinak, no ale bylo na něm vidět, že mu bylo pořádný smutno a už bude dělat všechno proto, aby víkend nejezdil, tohle byla naléhavá situace. Ale jen jsme se sešli na benzině a už zase valil, ale ve čtvrtek dorazí a v sobotu jedeme konečně na Lipno, tak snad nám vydrží počásko.
Byla jsem taky konečně u doktora na zbytek preventivní prohlídky :slight_smile: a tak prý můžu dávat všechny přílohy i knedlíky, akorát nedávát do roka rybu a jinak může i omáčku jídla, který jíme my, jen nesolit. Taky jsem mu řikala, že furt v noci po 2 hoďkách kojíme, tak mě pak doktor politoval :sweat_smile: , ale řekla jsem, že do roka to vydržim a pak mi prý napíše nějaký homeopatika. Asi mi to ale bude chybět :pensive: (někdy) .
Koupila jsem na MMB nedavno 4 bodýčka , velikost 92 a jsou mu malý :confused: a dvě jsou docela takový jetý, tak jsem celkem zklamaná a ještě ta pani psala ať jí napíšu hodnocení :astonished: , nic jsem nepsala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. srp 2008 ve 20:16  • Odpověz
Ahoj holky,
taky zdravím po delší době. Já jsem normálně chodící mrtvolka, Klárka se rozhodla, že se v noci nebude spát. Vstáváme klidně i 20x za noc, už toho mám plný zuby. A její zuby pořád nikde, nevím, co všechno na ně můžu ještě svádět. Tohle nespaní začalo po té hexavakcíně, doufám, že to nemá spojitost, nerada bych dopadla jako ta má kamarádka, co se jí kluk po hexe bloknul ve vývoji a teď ve dvou letech stále nechodí. Taky s usínáním máme problém, řev, řev, řev, teď už pláče v postýlce asi hodinu a já jí tam chodím převracet a dávat dudlíka. Nejhorší je, že nezabere ani přes den, dneska snad hodinu plakala v kočárku po obědě, než usnula. Je to šílený. Dneska jsem tu měla na návštěvě maminu s dvojčaty a odpoledne jsme vyrazily ven s dalšíma dvěma dvojčákama a když jsem ty maminy tak poslouchala, tak jsem si řekla, že jsem na tom vlastně ještě dobře. Což nic nemění na tom, že jsem total hin :stuck_out_tongue_closed_eyes: Akorát v neděli přes den byla Klárka hodná, naštěstí, páč jsme byli v Želči na komediantském dni, byly tam různé dílny pro děti a divadlo, Víťa Marčík, kvůli kterému jsme tam jeli, Vojta Vrtek... bylo to super. Manželovo starší dcera si tam namalovala tričko, vyrobila ruční papír a pak jsme společnými silami umotali z drátk a korálků sluníčko. Musím říct, že já bych si tam vyhrála víc než děti, ruční práce mně baví :slight_smile:

Nikitko, gratuluju k zoubkům. To je super, že začal Čenda tak jíst, bude z něj pořádnej chlap. S tím stereotypem Tě naprosto chápu, já si sice taky mateřskou užívám, ale vítám každou změnu, nedávno mi volal šéf, jestli bych nemohla na jeden den do práce, já z toho měla radost, jenže z těch Tater se mi tam fakt nechtělo :grinning: .
Prosím Tě, ví manžel o třídním srazu, já nevím, na koho má spolužačka, co to zařizuje e-maily. Kdyžtak se ho zeptej a písni mi, prosím.
Holky, co jste z Tábora a okolí, nechcete chodit taky do toho mateřského centra k náměstí? Že bychom tam pokecaly, uvařily si kávičku a čajíky, děti by si pohrály... Mně se sice moc nelíbilo to prostředí, ale Klárka tam byla naprosto nadšená, v pondělí jdeme zas. Nevím, v jakém dni to bude potom, nějak se to během školního roku mění. Doteď to bylo na celé pondělní dopoledne, je fajn, že děti mají azyl a u nikoho doma není bordel :grinning: A taky cizí hračky jsou vždycky lepší.

Marky, videa jsou moc pěkný, já jsem si ten program ještě nestáhla a teď stejně nemám co zmenšovat, když jsem tak inteligentně zatočila s naším foťákem. Teď nemá obrazovku, takže ho nemůžu nastavovat, přepínat... Pořád nemůžu zjistit, kolik by stála oprava, jestli se spíš nevyplatí koupit nový. Bodýčka jsem nakonec neobjednávala, koupila jsem opět na MMB použitý a tentokrát jsem byla hodně spokojená. Koupila jsem třeba 3 teskácký overálky na spaní - takový ty s kočičkama, vypadají málo používaný, za 120,- Kč všechny.

Jo, jak jste se tu bavily o mixování masa,já musím mixovat úplně na kaši, jinak Klárka nic nesní, a hovězí maso jsem včera mixovala ponorným mixérem a v pohodě, žádný kousky.

Kudrlenko, tady je vidět, že co doktor, to názor. Třeba kamarádce zakázal doktor jogurty a lipánky až do roka a půl a Váš Vám dovolí omáčky s knedlíkem :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Naše doktorka na mně kouká jak na exota, když ještě jogurty nedávám. Prý jsem mohla začít už dávno...

Tak já jdu poklidit, připravit věci na plavání a spát, protože tak kolem 23. hodiny mi začíná druhá směna :confounded: , pa V.
26. srp 2008 ve 21:08  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,
poslední týden nějak nestíhám. Finišují přípravy do školy, většinu věcí máme koupenou, včera jsme koupili pantofle a ještě se musíme podívat po nějakých leginách na cvičení. Včera jsme byli na včeličce - byla akorát trošku ufňukanější, ale zvládli jsme i návštěvu.
Přítel má problémy s kolenem, už mu 3x tahal dr. vodu a teď mu řekl, že to vypadá na operaci do toho okna na baráku a dvě svatby. Na tu první jsme měli jet v sobotu na Slovensko, ale to jsme se omluvili - přece jen není to za rohem a aby jsme tam v sobotu jeli a v tom největším provozu v neděli zase zpátky to ne.
Výlet do sekáče jsem si udělala v pondělí a nic jsem nekoupila. Potřebovala jsem nějaký overálky na spaní a měli samý malý.
Niky s těma nemocnýma chlapama máš pravdu. Už se těším na přítele po operaci toho kolena a do toho ještě děti a výměna oken :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Náš taťka při chřipce říká, že má ebolu a umírá :grinning: , protože má jinej typ chřipky než všichni ostatní a u něj prej má horší průběh :grinning: .
27. srp 2008 v 08:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.