• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Tak jsem zjistila,že můj psaný projev po gramatické i slohové stránce je v pr....Musím začít alespoň zase chodit do knihovny a číst,jinak zmagořím.A taky teď zjišťuju,že mám problémy i s mluvením.Občas něco chci říct,najednou spolknu myšlenku,nevím co jsem chěla vlastně říct.Snažím se to sice kamuflovat,ale i tak vypadám jak idiot :rolling_eyes: Podotýkám,že to není nic vyjímečného,ale stává se mi to často.Už si toho všiml i manža a říkal něco o tom, jestli už nejsem senilní :grinning: Já asi budu muset navštívit nějakého odborníka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2008 ve 22:05  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsme byli u babičky, měli jsme jet sice na Slovensko na svatbu, ale jsem ráda, že jsme změnili plány i když z toho mám divný pocit :cry: . Na školu jsme snad připravený co se týče pomůcek, mozek se vzpamatuje doufám zítra :wink: . Tenhle týden měl přítel dovču tak jsme byli ve středu v Jihlavě ještě s jedněma známýma odvedle z baráku a hned ve čtvrtek nepříjemnosti. Přítel šel ven a viděl jak 3letý kluk hází po Kistýnce a jejích kamarádkách kámen tak na něho křiknul aby to neházel - vyběhla jeho maminka a příteli vynadala co na něj řve a že mu ten kluk vadí a že ví co jsme si povídali v tý zoo s těma jejich sousedama. No, cirkus Berousek hadr. Přítel jí říká, že po nich háže kameny a co když někomu rozbije hlavu - prej až rozbije tak budou mít rozbitou hlavu a nic se něděje. Dobrý co? Mám docela vztek protože jsme k nim chodili a zdáli se docela v pohodě, teď jim všechno vadí.

Makyb jsem ráda, že Tě zase vidím, taky už mi bylo divné, že se neukážeš. Taky jsem ronila slzy jsme šli do školy u mě to bylo ještě umocněné tím, že jsem byla těhu a dojímalo mě vše, ale brečela jsem když šla poprvě do školky, pravidelně ve školce na besídkách a když se loučila ve školce tak jsem to taky ořvala. Mě jogurt řekl dr., že může s čerstvým ovocem. Nevěděla jsem jak s tou druhou svačinou tak asi už pomalu začneme najíždět i tu dopol. svačinu.
Michalce gratulujeme k úspěchům a Tomovi přejeme hodně úspěchů ve škole.

Marky tak ta narozeniny asi řešila včera teta, že prý je strejda pozvanej, je to daleko a neví jak se dostane domů protože dneska je fotbal. Samozřejmě si nepamatuju jméno - jen se bavili o vesnici někde u červeného Újezda.

Makyb s těma nedokončenejma myšlenkama jsme na tom stejně jen s tím rozdílem, že já tu myšlenku občas zapomenu ještě před tím než o tom začnu mluvit :grinning: . V pokoji mě něco napadne tak to jdu říct do obýváku příteli a než tam dojdu tak nevím co jsem chtěla.
31. srp 2008 v 08:46  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím. Jdu jen na skok, celý den jsem ležela v řádkách brambor a mám toho nějak dost. Brambory byly velký jak králičí bobky a bylo jich fakt hodně :confounded:

Díky za postřehy o náušničkách, půjdeme tedy po plavání a budeme doufat, že do další lekce budeme OK.
Senilní jsem taky, jen doufám, že se to zas někdy vrátí k normálu, někdy jsem na zabití. Zvlášť často vůbec nevím, co je za den a děsně se divím, kam zas manža jde, když já mám neděli a ejhle, ono už je pondělí :sweat_smile:

Všem školáčkům přeju, aby zítra vykročili pravou nohou a celý rok se jim ve škole dařilo. Zvlášt Tomovi, když jde poprvé, to on nebude moct určitě ani dospat :slight_smile:

Nikitko, já jsem asi popleta, já chci jít na cvičení s mimiňákama k Havlíčkový, ne do Kaňky. Já se v tom odkazu na Kaňku moc neorientuju, na jaké cvičení chceš chodit tam? To, že jsem úplně blbá, jsem napsala nahořejc, tak se nediv :grinning:

Jdu se plácnout na gaučík, zatím pa.
31. srp 2008 ve 20:06  •  2 děti  • Odpověz
Jé holky,to jsem ráda,že nejsem mimo jenom já :grinning: Ale zas je dobře,že si to dokážeme otevřeně přiznat.Ale určitě na tom nejsme tak špatně,jen ta mateřská nám kapánek čistí hlavu.Nebo to na to můžem alespoň svádět :grinning:
Taky děkujeme za gratulace ohledně školy.Pevně doufám,že nám to určitě pomůže :wink:

Vladi-tak brambůrky Ti fakt nezávidím.Něco jsem se jich za život nasbírala,pocházím totiž z rodiny kulaka :grinning: Zajímavé je,že na střední mi tyhle podzimní akce nevadily.No vlastně nic tak zajímavého to není,bylo to placené,že :wink: a byla to sranda

Moni-co se týče dětí,tak taky ořvu všechno.Ani nemusím být těhu,jsem zkrátka plačka :sunglasses:
Sousedy máte trochu ujetý,ne?Nemám moc ráda,když si rodiče myslí,že jejich dítěti se nesmí nic říct.Pokud je to zasloužené,tak co? :angry: S těma rodičema je fakt horší pořízení jak s dětmi.A znám dost holek co učí a ty tvrdí,že s dětmi to jde,ale ta komunikace s rodiči je slabší :unamused: Tak teď nás čeká období kdy se o tom i třeba přesvědčím.Zatím kritiku svého dítěte snáším dobře,tak aby mi to vydrželo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Na zítřek máme vše nachystáno,jen tatínka máme v hospodě po fotbale :grinning: Tak se mu jdu nenápadně připomenout.
31. srp 2008 ve 22:00  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravim po dlouhé době, ale opět nestíhačka.
Nemám vás dočtený, takže ani nebudu zatím reagovat na to, co jste psaly, tak pardon.

U nás novinka - od čtvrtka máme první zoubek, večer když jsem Marečka ukládala, tak mi vzal prst a dal si ho do pusinky (jako kdyby mi to chtěl nějak naznačit :wink: ). No a tam jsem něco cítila, tak letim pro lžičku a opravdu, zacinkali jsme. Ani se mi nezdál, že by byl před tím nějaký ubrečený, ale zato teď to je něco. Dopoledne docela v pohodě, ale dneska od 12 začal řev, krokodýlí slzy, asi hodinu jsem ho chovala a utišovala. Nakonec dostal Nurofen a teď usnul.
V pátek jsem zašla do sekáče na Pražáku a nakoupila svetřík, zateplený kalhoty a měli tam krásný bundičky, ale neměla jsem tolik peněz, takže bohužel jsem nic víc nekoupila. Potěšilo mě, že se tam dá zajet s kočárkem, protože si nedokážu představit, jak bych s Marečkem v náručí něco vybírala.
Teď o víkendu jsme měli doma návštěvu, přijeli moji příbuzný (do kouta), takže jsme grilovali venku, byla to pohodička. Měli sebou dvě děti ve veku 2,5 a 4 roky. Takže měl Mareček koho sledovat a oni ho docela dobře zabavili. Naštěstí bylo krásně, takže se to fakt vyvedlo. A aby toho nebylo málo, tak na příští pátek se ohlásily zase manželovo příbuzný.
Tak já zase mažu, mám rozdělaný příkrmy, tak to jdu namixovat, dokud malej spí. A jestli zbyde čas, tak vás musim honem rychle dočíst, ať jsem v obraze.
1. zář 2008 ve 13:52  • Odpověz
Ahoj holky, tady je dneska nějak mrtvolno...
Já mám dneska den, škoda, že tu není ten blinkací smajlík....
V noci se nám pes 2x vykadil v bytě, obří hromady, páč se u našich přežrala švestek a hrušek, co ležely pod stromem. Takže pěkné ráno. Klárka dneska spala za celý den 20 minut, takže byla pěkně protivná. Odpoledne už jsem měla dost. Do toho jsem zjistila, že nám u našich načůral jejich pes do kočárku - dovnitř i zvenku, do košíku... kočár smrdí neuvěřitelně, takže jsem to drhla, ale je to snad ještě horší. Doufám, že až to uschne, nebude to tak drsný. Dneska za námi v Tescu zůstával dobrý odér... Fakt se mi chtělo řvát, neměla jsem po ruce ani čokoládu na uklidnění, to bylo fakt zoufalství. Jo a do toho měla Klárka průjem, takže já dneska z těch všech exkrementů téměř ruce nevyndala :confounded:
Jinak jsme dnes absolvovaly první hodinu plavání, uznávám, že je v Táboře hezčí prostředí než Budějkách, ale zase za ty peníze... Klárka jak nebyla vyspalá, tak si to moc neužívala a ke konci už i plakala. Akorát je blbý, že chodím s holkama z Milevska, který se všechny znají, takže si tam s Klárkou zatím připadáme tak nějak navíc. Potkaly jsme tam Nikitku s Čendíkem i Monču s Andrejkou, jsem hňup, že jsem si nedomluvila termín dřív, mohly jsme vídat nějaké známé tváře.

Makyb, tak jak zvládl Tom vstup do školy? Pobrečela sis?
Jak to, že jste měli ve škole ještě brambory? My už teda ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Seri, gratuluju k zoubku, my stále nic :frowning2:
1. zář 2008 ve 22:11  •  2 děti  • Odpověz
No tak já si tady budu psát sama se sebou, jak chcete :slight_smile: .
Co všichni děláte? Já jsem nějaká zdeptaná, napodzimní depresi je brzy, tak nevím, asi únava. Klárka zase přes den téměř nespala, takže jsem prd udělala a zrovna by to chtělo nějaký větší úklid...

Holky, co Vaše děti dělají, umí už třeba paci, paci, pá,pá nebo tak něco. Mně se pořád nedaří Klárku něco naučit a už jsem z toho rozladěná. Pořád jí to opakuju a ona nic. Doufám, že se to zas zlomí jako s tím pohybem a začne se něco dít.
Zítra se jdeme přihlásit na to cvičení k Havlíčkový, doufám, že bude Klárku bavit a že mně vůbec bude nějak vnímat, ona dělá všechno možné, jen mně nesleduje.
Jo, nevíte, čím namazat lišej na puse? Klárka má celou pusinku flekatou, pořád slintá a dělá se jí příšerný lišej.
2. zář 2008 v 19:28  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

tak mám doma školáka,ale ještě mi to asi nedochází.A navíc jsem z posledních hektických dní nějak hotovsoň :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dnes se chystám jít konečně brzy spát,no to říkám teď... :confounded:

Vladi-já mám depku celoroční,nejen podzimní :grinning: Ale u mě je to daný povahou a je to na dlouhý povídání.Já jsem prostě pernamentně nasraná a nespokojená a pořád vymýšlím prácí a atd,atd..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: To jsou ve zkratce slova manži :grinning: A o únavě ani nemluvím,hlava mě teď bolí pořád a to na to netrpím. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My jsme taky měli lišej na pusině a i na bříšku tuhle něco měla.Mám na to z lékarny Infadolan,za nějaký den to zmizlo,ale i tak pořád promašťuju.
A jinak Michalka neumí nic a jsem naprosto v klidu.A ty buď prosím Tě taky :wink: Na všechno je čas.Kolem toho roka se to bude lámat.Ona Ti Klárka třeba i rozumí,ale prostě to neumí zopakovat.A nerada to připomínám,ale to že Klárka chvátala za mamkou a taťkou na svět je asi znát.Zrovna v neděli jsem se o tom bavila se švagrovkou.Ta má první dítko narozené v termínu a druhé o dva měsíce dřív.A říká,že celkově na fotkách i z toho co si pamatuje byla ta starší vyspělější.Hlavně si to nevkládej tak,že Klárka by nebyla šikovná.Je tady stejně nejšikovnější :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Já taky nemám děti žádné rychlíky,ale je pravda,že s Tomem jsem říkala říkadla snad od začátku a čekala jsem,že mi bude mávat nejpozději v půlroce. :sweat_smile: S Miškou zkoušíme taky,ale tak nějak ještě nečekám odezvu.Spíš mě těší,že se jí to líbí.A taky mám pocit,že jí zajímá vše kolem,ale já už méně.Fakt to všechno přijde.Tak ať se Vám na cvíču líbí :slight_smile:

Jinak u nás se teď pořád klečí a několikrát se už malá vydrápala na nohy.Ale to bylo jen takové bimbání jak po flašce rumu :grinning: Takže udělám taky kulový,jsem pořád u ní.I když dnes jsem umyla tři okna a balkonovky a snažila jsem se i víc uklidit,už to tu bylo děsný :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale u nás to dlouho nevydrží,nějak mám pocit,že už tady nikdy nebude uklizeno.A že přestávám tušit kde se co nachází,to mi dává tušit,že už se z bordelu nevyhrabu :sunglasses:
A máme venku zub a další prosvítají.Přes den se mi zdá nějak normální,ale za to teď už jsem jí tam byla dávat asi 3krát dudel,tak to aby jsem vytáhla Nurofen či co :rolling_eyes:
2. zář 2008 ve 21:16  • Odpověz
Ahoj holky,
tak taky něco napíšu, něco na mně leze mam rýmu a bolí mně docela v krku, tak doufám že nenakazim Káju.
Od příštího pátku začneme už jezdit na plavání, vyřizovala jsem to po mejlu a pani si nás tam zapomněla nějak napsat, tak můžu být ráda že sem nakonec ještě chytla nějaký místo. Nakonec budem teda chodit pátky ve 13.30 a do Benešova.
V sobotu jsme byli na těch narozkách a Kája teda měla spát do půlnoci u našich, šla sem jí dát po sedmý hodině kaši a spát teda nechtěla. Strašně brečela, vždycky sem jí pochovala a když se zklidnila tak znova do postýlky a znova řev, už sem to pak chtěla vzdát že zavolám manžovi a pojedem domu, takhle brečet sem jí ještě neslyšela, pak to s ní uplně až škubalo. Ještě sem zkusila postýlku dát do místnosti tak jak jí má doma a buď tim a nebo vyčerpánim nakonec teda usnula. Mně to ale pěkně rozhodilo, že mi bylo až do breku, takže na tý oslavě sem tak hodinu s toho byla taková přešlá až pak v devět sem psala mámě jak to vypadá a když napsala že zatim dobrý že spí, tak sem začala docela bavit. Byli jsme tam asi do čtvrt na dvanáct a Kája ještě spinkala, tak sem jí vzbudila a jeli jsme domu. No myslim že to bylo poprvé a naposled co sem to takhle praktikovala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Káje teď docela zmizel ten ekzém, že to má dobrý a ani jí to neprosvítá tak nevim čim to je jestli zabral ten Locoid nebo to konopný mýdlo a nebo třeba jestli na to taky nemá vliv ta kaše Sinlac. Takže k tý kožní jí asi zatim objednávat nebudu když teď vlastně neni co léčit.
Jinak Kája už krásně leze, pouštim jí i venku na terase, tak to jí baví se hrabat v mulčovací kůře a taky mi utíká do dílny kde máme z venku takový malý schůdek tak přes něj se tam dostane. Dneska už tu taky trénovala takový postoj jakože dlaně a chodidla dole a kolena ve vzduchu. :slight_smile:
Pápá dělá jen když sama chce, když to po ní chci aby to někomu ukázala a nebo abych jí tak vyfotila tak to na povel neudělá. :slight_smile:
Depky mívám taky každou chvíli a těsně před tim než to dostanu to stojí za to, to sem docela psychouš. Jinak nemívám depky z Káji že by něco nedělala ale spíš s toho že tu nemam žádný kámošky a sem tu furt sama a že manža furt maká že ho moc nevidíme apod.

Moni, tak to byl strejda určitě na tý samý oslavě co my. Z Mezna je tam přivezli avií a zpátky to nevim jak se dostali. :slight_smile:

Maky, gratuluji prvňáčkovi ke šťastnýmu vstupu do školy a tobě že jsi to zvládla :slight_smile:

No nic končim, teče mi tu nudle a to sem chtěla ještě vytřít, radši bych to měla jít vypotit.
2. zář 2008 ve 22:08  • Odpověz
Tak jsem vás úspěšně dočetla a jdu opožděně reagovat :sweat_smile:

Marky - videjka jsou super, Kája je šikulka, jak leze. Je dobrý, že vaši pesani jsou takový ohleduplný a je vidět, že by jí neublížili. To naše Sára (labrador) mi tuhle Marečka málem zalehla. Měla jsem ho venku na dece a ona ke mně přišla a chtěla hladit na břiše, no a flákla sebou na záda, ale byla snad jen 10cm od malýho, já myslela, že vykvetu. Vůbec si ho nevšímala, jí zajímalo jen, abych jí pohladila. Je to asi tim, že na něj není zvyklá, my jí máme totiž venku a není s náma v baráku, takže ona ho z ná jen z dálky a párkrát ho očuchala, toť vše.
Jo a Marky, já kdybych četla koníka, tak bych věděla, že už ty křupky máš, no tak takhle jich máš zásobu :wink:. Já si koupila taky dva pytlíky a užírám je. Marečkovi jsem je párkrát zkusila, tak si s tím vždycky chvilku hraje, pak to párkrát olízne, zašklebí se, pak kouká, jak se mu přilepila na ruku a občas kousek "ukousne". To pak mám strach, aby to zvládnul spolknout. To mám od tý doby, co se mi jedou při masozelenině začal dusit, bylo to asi před týdnem. Já měla maso z mrazáku, bylo teda rozmixovaný, ale nějak se mi z toho udělaly cucky a i když jsem to ohřála, tak tam zřejmě nějakej větší kus zůstal a on to měl v puse a najenou prostě vykulený oči, nemohl se nadechnout, prostě mu to tam nějak zaskočilo, bylo to šílený. V tu chvíli jsem ho popadla, otočila a bušila mu do zad. Byl to fakt hnusnej zážitek, jen doufám, že se nám to nebude opakovat. Pak dejchal strašně potichu, tak jsem nevěděla, jestli je OK, ale za chvíli vydal nějaký zvuky, no řeknu vám, že já byla z toho vyřízená celý den :frowning2:. No a od tý doby se bojim každýho jídla, co jí, tuhle měl banán s jablíčkem a i když jsem ten banán vidličkou rozmačkala, tak tam měl malý kousíčky a já se pokaždý bála, jak to bude polykat. On občas u jídla dělá takový grimasy nebo jakoby zadrží dech, nevim co se to naučil, no je to šílený, vůbec si nedokážu představit, jak ho jednou budu učit jíst kousky. Od kdy jste holky začaly dávat jídlo na kousíčky (i maso?)?

Makyb - ohledně těch čoček už ti Nikitka něco psala, já jen písnu svojí zkušenost, já když jsem si pro ně šla poprvé, tak jsem byla na očním, tam mi dr. ukázala a vlastně učila, jak čočky nandavat a vyndavat. Pak mi dala jedny na zkoušku a ty jsem asi hodinku nosila a pak jsem se vrátila do ordinace a ona mě opět zkontrolovala, jestli mi čočky nevadí. Pak jsem si u ní koupila krabičku s čočkama na 3 měsíce. Od tý doby si pro čočky buď dojdu k ní, kde mi zároveň oči zkontroluje anebo si je kupuju na www.cocky-kontaktni.cz, vyjdou tam asi o 300,- levnějc než u dr. Ale jestli stačí dojít si do optiky, tak to nevim, možná jo.
Jo a jak jsme se viděly u dr., tak my máme v 6 měsících 8,57 kg a 69 cm. Jsme v pořádku, takže další kontrola v 8m. V tu dobu se Mareček otáčel ze zad jen na jednu stranu a dr. říkala, kdyby se nezačal otáčet na tu druhou, že máme přijít dřív, no ale on se asi dva dny nato začal otáčet i na druhou, teď už válí i sudy a otáčky jsou tak rychlý, že ho už nemůžu ani nechat samotnýho na posteli. I když tam mám udělaný mantinely z peřin a polštářů. On se dokáže na místě otočit dokolečka o 360°. Je to už mazec, dala jsem mu v obýváku na plovoučku malej kobereček, co jsme měli pod konferenčnim stolkem, na tom teď leží a může se přeci jen trochu líp pohybovat než na tý studený a klouzací podlaze. Už dělá i takový malý pokusy o lezení, zvedne zadek do vzduchu, občas se trochu odšťouchne nožičkou, no za chvíli to asi začne. Chci koupit nějaký ty návleky na nožičky, jak psala Marky, to budou asi rány až bude padat na tu podlahu. Mně stačí, když udělá ten sud (hlavně otočka z břicha na záda), to je rána, když praští hlavou o zem. Ale asi ho to nebolí, protože u toho nebrečí.
Jo a taky se za tenhle poslední týden naučil pěkně vztekat. Hlavně když mu seberu něco, s čím si chce hrát a teď nemyslim hračku, ale jeho nejvíc zajímá - mobil, ovládání, klíče, krabička od léku, mastičky, prostě všechno, co není zrovna na hraní. To ne že bych mu tyhle věci schválně dávala, ale prostě se u nich občas naskytne a už ho nic jinýho nezajímá. To je pak řev, když mu to vezmu, to je šílený. No ale to ho už musim nechat ať se vyvzteká, aby si nezvykal, že bude mít všechno, co chce :unamused:
Jo a Makyb prosim tě, jaký chleba Mišce dáváš a kolik ti sní na jednu porci? A to rozkouše těma zoubkama nebo jí to dáváš na malý koušíčky?|

Moni - tak jsem koukala na ten recept na přesnídávku, jak jsi dávala ten odkaz, ty jsi tam dávala ten pudink? Já doma zkoušela taky přesnídávku, ale jen jsem rozvařila jablíčka, pak rozmixovala, dala do skleniček od příkrmů a zavařila asi 20 minut. Je pravda, že to je trošku kyselejší, jak jsem to nepřišlazovala, ale když to smíchám třeba s banánem, tak to sní. A holky vy dáváte teda i syrový ovoce? A vždycky v jogurtu nebo samotný? Já totiž dávám zatim jen přesnídávky ze skleniček anebo doma povařený a rozmačkaný vidličkou. A v jogurtu to máte taky rozmixovaný nebo na kousky? Já vim, ptám se jako tupec :frowning2:.

Vladi - jseš dobrá s tou anglinou, já bych se teď asi nedokopala k nějakýmu učení. Já sice anglinu používala i v práci, ale teď se mi zdá, že už nic neumim. Občas po mně chce moje ségra něco přeložit, když dělá úkoly na vejšku, a to pak najedu na slovník a pak vždycky zjišťuju, že už začínám zapomínat i obyčejný lehký slovíčka. Asi se budu muset přinutit a občas ještě kouknout do sešitu ze školy, abych po mateřský ještě něco málo uměla :sweat_smile: .
A Klárka si myslim, že je opravdu z těch našich dětí nejšikovnější, fakt si nedělej hlavu z toho, že nic neumí, já myslim, že umí a opravdu tě obdivuju, jak to s ní všechno zvládáš. A s rodičema je mi to moc líto, tyhle nemoci jsou zákeřný a ošklivý, držim palce a přeju ať se to obrátí k lepšímu.

Kudrlenka je už na dovče, co? Tak snad si užívá, my se teď chystáme na víkend na chatu na Červenou nad Vltavou (kousek od Podoláku), už jsem tady o tom asi jednou psala. Jezdíváme tam každý rok vždycky na prodloužený víkend, je to malá chatička v lese u řeky. Už se těšim, jen jsem zvědavá, jak to s Marečkem zvládnem, tyhle dny je hodně ukňouranej kvůli zoubkům. A bohužel nemáme cestovní postýlku, takže bude muset spát nějak mezi náma. Hlavně, abysme si tam odpočinuli, hlavně manža, je už z tý práce a všech těch melouchů takovej přetaženej a má toho fakt dost. Snad nám vyjde počásko.

Já se dneska chystám do Tábora, potřebuju na gyndu, jsem zvědavá, co mi napíše za prášky, teď mám Minervu (nevim, možná nějaký silnější, prý abych dostala MS), no a pak že mi dá jiný. Minule se ptal, jaký pak budu chtít, tak řikám, že takový, abych po nich nepřibrala :grinning:. Dál se chystám s mamčou do Takka, prý tam jsou dneska 30% slevy, tak třeba něco pokoupíme. A chci zkusit ještě nějaký ten dětský sekáč.
Tak koukám, že jsem se nějak hodně rozepsala, tak já jdu něco dělat, mám v plánu tvarohovou bábovku, snad se mi povede, tak pa.
3. zář 2008 v 07:44  • Odpověz
Teda Seri, takovej román :sweat_smile:

Seri já dávám hlavně syrový ovoce, možná tak chviličku že začátku jsem ho párkrát povařila ale spíš jsem dávala to syrový. Napřed jsem ho sekala v tom braunu a teď to mačkám vidličkou a nebo jablíčko nastrouhám na struhadle. A spíš jsem jí to dávala do bílýho jogurtu ale teď už sem odbourala další kojení při dopolední svačině, tak když jí dám bílý jogurt už dopoledne tak odpoledne jí asi dám jen samotný ovoce.
Z větších kousků mám taky strach protože se mi stalo to samý co tobě že se Kája začala dusit, prostě tam byl větší kousek mrkve a už to bylo. Občas se mi to taky ještě stane, ona se sice snaží tu potravu už dát na ty přední zoubky a kousat ale ne vždy se jí to povede a já se snažim jí to naklofat aby tam nebyli větší kusy ale někdy taky přehlídnu. Dneska sem jí dala prvně půlku chleba namazanou lučinou, no tak na ten chleba se hned vrhla obouma rukama a matlala ho a zkoušela kousat. No lučina byla všude a chleba pak taky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak nevim jestli se pořádně najedla, spíš to měla všechno okolo. :slight_smile:
Káju taky zajímaji nejvíc věci který nejsou na hraní jako mobily, ovladače, různý tubičky od krémů, budík, kalkulačka atd. Prostě jak někde něco zmerčí tak se po tom hned sápe. Nejhorší je když jí vykoupu a pak jí na posteli chci namazat a obléct, tak to hned chce na břicho a hned vezme dráhu a sápe se na noční stolek a na věci na něm. To je vždycky boj než jí namažu a obleču.
Á už se probudila tak musim jít. :slight_smile:
3. zář 2008 ve 12:23  • Odpověz
Ahoj holky-tedy vy jedete :slight_smile:

Seri-já mám z Budějek kupon na slevu 30 procent na dnešek do Takka.Může se to vyčerpat i v Táboře.Já na to zapomněla a asi tam dnes ani nepojedem.Tom má trénink a nezvládnem to.Škoda,že Ti to nemůžu dát..Jestli to chápu dobře,tak po předložení toho kuponu by ta sleva byla ještě větší.Jo a Mareček se mi vedle Michalky nezdál velikej,on velikej je :slight_smile: A gratulujem k prvnímu zubu.
Tak si užijte víkend a bacha na sudy.Né to je legrace :wink:

Jinak já ještě mixuju,jen trochu a domačkám to.Ty křupky mi jí v pohodě,protože oni se v puse rozpusti.Chleba dávám normální,ale prý se může i celozrný,jen nesmí být posypaný těmi semeny.Mažu lučinou nebo taveňákem.Nakrájím na kostičky a ty jí strkám do pusiny.Sní takovou větší půlku krajíce bez kůry.A zkusila jsem jí dát i rohlík,sice ho docela jedla,ale to jí fakt hlídám,protože právě rohlíky se lepí na patro a nadavuje to.

U nás noc docela nic moc,asi fakt ty zuby.Nahoře má teda jeden a kousek venku a 4 další prosvítají.A i přes den to dnes stálo za prd.Jen nevím jestli to není i nudou jak tu není Tom a vyžaduje pozornost.A chvíle,kdy dává najevo nelibost,protože jí něco seberu,to máme taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc se fakt staví.A je docela vytočená,když se vydrápe na šuplík a já jí ho neotevřu :grinning: Vydrží nahoře chvilku a pořád u ní musím být,jinak by si nabila čumák.Dnes si klekkla ke koši na prádlo a rozhodla se,že ho přeleze,no na naštěstí jsem jí chytla.Ale pokaždý to asi nestihnu :unamused:
Přebalování a oblíkání popisovat ani nebudu,protože to máme stejně jako Marky :grinning:

Na gyndu jdu teď v září taky,zatím kojím zbytky,ale už o nějaké antikoncepci přemýšlím.Chtěla bych asi něco na delší dobu.Ale nechci tělísko.Uvidím co mi poradí.Ještě se musím poptat kamarádek.
Seri-kamarádka měla myslím Janine/nebo jak se to píše/ a po tom se prý nepřibírá.Já měla docela problémy,že jsem pořád špinila než mi něco sedlo.A poslední dobou jsem nic neužívala ani neužívám,tak jsem mimo obraz. :sweat_smile:
3. zář 2008 ve 14:12  • Odpověz
Jo a ovoce jsem dávala jen čerstvý,samotný.Do jogurtu jí spíš nakvadlám sunarku :slight_smile:
3. zář 2008 ve 14:14  • Odpověz
Tak Kája spí zase tak zas něco naklofu.
Seri, Mareček má teda pěknou váhu, to bude taky pořádnej chlapák, to už se s nim docela nadřeš co. :slight_smile:
Jídlo na kousíčky uplně nedávám spíš to teď klohnim vydličkou, tenhle týden jí spíš dělám takový hustší polivky, že dám kuřecí maso na kostičky, květák na malý růžičky, mrkev na kolečka a do toho ještě rýží nebo jako změnu jsem přidala trochu těstovin a takhle dohromady sem to uvařila a pak namačkala vydličkou aby to nebyla uplně kaše ale zase ne moc velký kusy.
Ty křupky Káje moc nejedou, matlá to v ruce trochu ukousne a pak to zahodí. Tak je papá maminka :grinning:
Chleba jí příště musim dát taky na kostičky. :grinning:
No ty pády budou asi ještě zajímaví. :confused:
Antikoncepci ti taky neporadim, teď neberu nic a před tim se brala chvíli Mirelle a přišlo mi že po ní nemam moc chuť na sex.Takže jestli někdy nějaký prášky ještě budu brát, tak vůbec nevim jaký. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maky, tak to se Mišce ty zoubky docela rozjeli, my teď po těch čtyřech máme nějakou pauzu, některý den je v pohodě a některý dny docela skučí a má narvaný prsty v puse, ale zatim žádný nový nevidim. I když dneska v noci tak docela zlobila, ale to nevim jestli bylo od zubů. :unamused:
3. zář 2008 v 15:24  • Odpověz
Tak jsem myslela ,že jen kouknu a docela jsi mě Marky pobavila.Nechuť k sexu mám docela často a nic neberu :grinning: Teda chuť by byla,ale nejsou lidi,který by to za mě udělali :sweat_smile: Ne ale vážně,taky jsem po antikoncepci byla docela frigidka.Docela jsem si odvykla myslet denně na prášek.Ale jelikož další dítě zatím neplánujem,tak s tím musím něco podniknout .A protože mám dvě,tak už uvažuji i o něčem jiném.Ale mudra o tom ví,jen to proberem až dokojím.
Tak já valím něco dělat,potřebovala bych vytřít,jak teď Michalka všude tlape,tak to tu vypadá nehezky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Slušně řečeno :grinning:
3. zář 2008 v 19:38  • Odpověz
Marky - to víš, když tu nejsem přes tejden, tak se pak musim vykecat :grinning: .
Tak jsem dostala na gyndě prášky Lindynette, snad budou dobrý a nebudu mít žádný problémy (a chuť na sex zůstane :slight_smile: )
Makyb - co Tomášek a škola? To jezdí s manžou nebo ho tam vozíš? A domů busem? Jsem zvědavá, jak to pak bude probíhat u nás, já vim, že je to ještě daleko, ale už teď si to představuju, to dojíždění bude děsný, budu mít o něj asi šílenej strach, sice jsme na vsi, ale i tady jezdí lidi jako blázni. Já nikdy do školy /teď myslim základku/ nedojížděla, tak mi to nahání strach u takhle malých dětí. No naštěstí jsou tady ve vsi ještě tři děti, který jsou od Marečka 2-4 roky, tak nebude jezdit pak sám.
No tak musim zase končit, Mareček je nevrlej a já se snažim pomalinku balit na chatu, ale nějak se mi moc nedaří. Snad se sem během dne ještě dostanu.
4. zář 2008 v 09:32  • Odpověz
Seri-Tomovi se ve škole líbí,nejvíc v družině a baví ho tělocvik :grinning: Za ty tři dny je najednou chytrej jak rádio.Když mi něco líčí,tak musím být vážná,ale cukají mi koutky :wink:
Vozí ho manža a když mu to nevyjde tak já.Dnes a zítra jedu já.I domu jezdí s manžou.Taky si nedokážu představit,že by měl jezdit sám.Dneska to fakt nejde.Já sice dojížděla,ale tenkrát jezdit do Jistebnice,to tam ještě jezdily pmalu koně a školní autobus :grinning: A měli mě na starosti bráchové.Děsně mě za to asi milovali :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ta starostlivost jim vydržela do dneška. :sweat_smile: Jestli tam máte nějaký děti,tak to nebude tak hrozný.Rozhodně lepší než Tábor.Myslím na to ježdění.Ale i jinak si myslím,že se vesnické školy v pohodě vyrovnají městu.On je Mareček sice malinký,ale to táááák uteče.Já včera musela ke kámošce,co má prvňačku a buleli jsme spolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nějak to špatně nesu.
Až bude čas,tak hodím fotky,dnes jsem i chytla Michalku jak stojí v postýlce. :dizzy_face:

Ty Tvoje prášky mi nic neříkají,dneska toho je mraky :confused:
4. zář 2008 v 10:52  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsme byli prvně plavat, andrejka byla naprosto vzorná. Bylo nás tam 5 a my jediný holky :astonished: . Jinak nějak nestíhám, včera jsem celý dopoledne žehlila. Od pondělka chodíme s dětma do školy, kolegyně z práce ( my se tady všichni známe z práce a jsme sousedé tak jsou tu takové rodinné vztahy - až na nějaké vyjímky, to už jsem tu popisovala ohledně dětí) má 1,5letého chlapečka tak to máme po ránu procházku. Bereme děti ještě další kolegyně, ta má ještě jednu školkou povinnou tak je nechce pouštět samotný a autobusem by nestíhaly a pěšky je to bez dozoru na houby. Samy by stejně chodit nemohly, protože jako jednotlivci v pohodě v houfu děs běs.

Seri - gratulujeme k prvnímu zoubku. U nás ještě nic, ale slintá jak bernardýn a všechno cpe do pusiny tak jsem zvědavá kdy to vypukne. Mareček je pořádnej kus chlapa. Přesnídávku jsem dělala s pudinkem bez cukru, ale nakonec jsem přece jenom trochu přidala. Ovoce dávám v jogurtu nebo syrové, jenom jablíčka trošku spařím horkou vodou. Zatím mixujeme do hladka a když nám zůstane větší kousek tak se jí zvedá žaludek jak se to snaží spolknout. Andrejka se zatím otáčí na bříško a mastí to jen přes levou stranu na záda se jí to předevčírem povedlo náhodou, ale nestihla jsem to jenom jsem slyšela jak jí bouchla hlavička o podlahu (máme plovoučku) a většinou už odleze z deky a točí se kolem dokola. Zítra máme sezení s Olinou, propagace firmy Nutricia. Užijte si to na chatě, hlavně aby nepršelo.

Makyb gratulujeme k dalším pokrokům. Máš ravdu, že s některými rodiči je nesnadná domluva. Když Kristýnka něco provádí venku a právě tahle sousedka co s náma chodí do školy jí něco řekne tak to neberu nijak dramaticky a vždycky jí říkám, že když je to zasloužený tak proč ne. Zrovna včera mi říkala, že holky dělaly kraviny na houpačce tak jim vynadala. Určitě nevyhledáváme blbosti,ale házení kamením podětech jako blbost nevidím. Takže Tom je ve škole spokojený? To je dobře, taky mi občas cukají koutky když mi Kristýnky líčí něco ze školy a má přitom takový "dospělácký" připomínky.

Holky po antikoncepci jsem měla to měla se sexem stejné - vůbec mě to nebavilo a ani chuť nebyla. Teď by i chuť byla, ale nejsou lidi jak psala Makyb. Nechala jsem si dát tělísko.
4. zář 2008 v 15:43  • Odpověz
Moni- a to tělísko máš prvně? Bolí to zavádění? To se dělá na počkání? Já k tomu mám nějaký blok a nechci to,ale jsem zvědavá.A co to stojí? Jestli se můžu ptát :wink:
Já totiž četla Knížku Bez dcerky neodejdu,nevím jestli to znáte,asi jo,bylo to i zfilmovaný.A tam si ho ženská ze strachu před manželem vytrhla :stuck_out_tongue_closed_eyes: A od tý doby o tělísku neuvažuju,jsem blbá asi :unamused:
4. zář 2008 ve 21:25  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Jdu si pro černý puntík,jsem koukala, že jsem tu byla naposledy v pátek, toto letí :sweat_smile:

Seri: gratulujeme k zoubku.
Makyb:tak ať se tomovi ve škole líbí a jde mu pěkně učení a Tobě "opakování" :slight_smile:

Vladi: co zase blbneš, žádné depkaření, klidně Ti budu denně psát, že Klárka je děsně šikovná. Já bych taky musela už mít depku, kdybych srovnávala, v říjnovkách už každé druhé dítko chodí a to je Čenda pátý nejstarší, to prostě neřeším. A ty už nemáš vůbec co řešit,když je klárka o 3 měsíce narozená dříve. Začni chodit číst lednovky 2008 a budeš v pohodě :slight_smile:

V pondělí jsme byli na prvním plavču po prázdninách, voda mě přišla studená, Čenda drkotal jen co jsme tam vlezli, začínáme používat pomůcky, nechtěl vůbec sedět na kruhu a řičel, takže fakt parádní začátek :confounded: Prej některá dítka si zvykají hůř na pomůcky, ať si z toho nic nedělám...se to lehce řekne, myslím, že budeme řvát ještě v prosinci :sweat_smile: Potkala jsem tam Pavlusu s Kájou, ty chodí před námi a pak Vlaďku s Klárkou, ty zase hoďku po nás :wink:
po plavču jsme šli s Čendou na hřiště do Paďous, za restaurací U vily je nové hřiště,jestli o něm nevíte a je to tam super, Čenda je urvanej hlavně z houpačky, už aby jí dostal k narozkám...ještě je otázka, zda nebudeme čekat do jara, než jí tatínek nainstaluje na terase, pač ten trám je hodně vysoko :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak koukám, že tu řešíte antikoncepci. Já začala v úterý konečně zobat HA, beru Janine, brala jsem jí i před těhu pár let a v pohodě, je teda dražší (730 kč/3měsíce), ale zase jsem brala hafo jiných a vždycky mi něco vadilo, u této jsem naprosto spokojená. Hodně mi pomohla i na pleť :wink: O tělísku budu asi uvažovat až po druhém děcku, teď to nemá cenu, když se třeba za rok začneme snažit o druhé.

Jo a holky, od října se vracím na 1/4úvazek do práce, už to mám potvrzené. Se těším a zároveň trošku bojím, přeci jen jsem už přes rok a půl pryč.

A začala jsem Čendu poutat i do jídelní židličky, pač mi předevčírem z ní vypadl. Jsem sice byla u něj, ale nezvládla jsem ho s lžíci v ruce chytat oběma rukama, naštěstí spadl na plovoučku a ani moc nebečel, to já to zase ořvala, jaká jsem neschopná matka. pak jsemna něj pořád chodila koukat, když spinkal, měla jsem strach,jestli nemá otřes mozku. Ach jo.

Tento týden mám zase slušně rozlítáno, včera jsme byli celý den v Praze, byli jsme u kamarádky s říjnovek, co se stýkáme a musím říct, že na sebe kluci perfektně reagovali, hráli si spolu, žvatlali si. Dneska jsem si slušně mákla u tchýně, slíbila jsem jí, že jí sundám tapetu ze stropu v hale :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale vzala jsem si sebou zlepšovák, mlžítko na kytky, tak to šlo dobře :grinning: Zítra se chystám na plavečák, moje záda už se hlásí, zítra si je srovnám a v sobotu zase dodělám,pač jedeme k prarodičům dobejvat brambory :stuck_out_tongue_closed_eyes: Se mi zase o nich bude i zdát,3 vrchovaté valníky. No a aby toho nebylo málo, tap po bramborách frčíme známým na svatbu, teda na svatební mecheche, obřad díky bramborám nezvládneme :confounded: Mají to v Doubí na táboře, asi 150 lidí, Čendu bereme sebou, nemáme hlídání, ale se spaním problém nebude, máme tam zamluvenej pokojík :wink: Počasí má být hezké, tak jim to snad vyjde. Se docela těším, otázka jestli nebudeme ko z těch brambor :confounded:

Zítra bych měla dojet vyzvednout autosedačku. po pečlivém a dlouhém vybírání, nakonec manža vybral od Romera s isofixem, cena je šílená, ale prej na tomhle nebudeme šetřit, když jde o bezpečnost a jezdíme hodně. Byla docelela sranda, jak jsme nakonec přišli ke konečné ceně. Našli jsme si internetový obchod s nejnižší cenou, pak nám ještě jedna kamarádka dala typ na táborskej interentovej obchod, jen tam byla cena o 400 kč vyšší, ale blikal tam nápis"Našli jste nižší cenu, kontaktujte nás. Tak tam manža zavolal a chlápek ještě slevil 300 kč z ceny konkurence :sweat_smile: . takže výsledek je, že bude o 700 kč levnější, jen díky jednomu telefonátu :dizzy_face: jo a nenapsala jsem tu cenu 7700,- :pensive:
http://www.babyportal.cz/autosedacka-romer-safefix-plus-classicline-vzor-2008
Ta kamarádka, co nám radila ten obchod jí mají od jara a jsou s ní naprosto spokojení, tak sázíme i na dobrou referenci. Pak písnu :wink:

Jejda, to jsem se zase rozkecala, tak budu končit, aby Vás ze mě nerozbolela hlava :grinning: Papa
4. zář 2008 ve 22:40  • Odpověz
Teda to jsou romány tady :grinning:
Niky,myslim že autosedačku jste vybrali fakt dobře, už několik dní koukám na netu po autosedačkách a četla jsem i nějaký výsledky testů a ty romery vychází fakt dobře, zrovna tenhle safefix plus měl dobrý výsledky. No cena je děs, ale na tomhle by se asi fakt moc šetřit nemělo. Já sem furt nerozhodná kterou teda vybrat, ale tuhle tam mam taky jako velkýho favorita.
A jak píšeš o jídelní židličce tak to mi připomnělo že bych asi taky pomalu měla nějakou schánět. Jenže opět vůbec nejsem schopná se pro nějakou rozhodnout. Prostě nevim jestli teda dřevěnou nebo plastovou. :unamused:

Já měla dneska den docela hroznej. Jak sem nachcípaná tak mi neni moc dobře a Kája zrovna dneska teda kňourala a brečela skoro celý den a furt lezla kam nechci aby lezla, strkala ruce kam nechci aby je strkala, takže navečer už sem měla dost. Manža ten přijel až když už Kája spala takže tady pomoc fakt čekat nemůžu. Nějak toho mam dneska všeho plný zuby a místo toho abych si šla dřív lehnout tak sedim u televize a teď u počítače.
Potřebovala bych s ní zajít k doktorce pro potvrzení na plavání ale vůbec se mi tam nechce, uvidim zítra jak se mi bude chtít a kdyštak tam zajdu.

maky, tys mně teda pobavila tim že když si chodila do školy tak tam jezdili pomalu ještě koně. :grinning:
No je fakt že dneska je to docela o hubu pustit malý dítě samotný. Já chodila první čtyři roky do školy kilometr pěšky a od pátý třídy kilometr na autobus a pak busem do Sedlce, ani už nevim jestli mně tenkrát někdo doprovázel, když sem byla větší tak určitě ne to sem jezdila na ten autobus na kole.
Až bude Kája chodit do školy tak to bude mít kousek ale bude muset přejít dvě silnice, takže tam trochu strach taky bude. Mně tu někdy stačí když jdu s kočárem a nějaký machýrek se rozjíždí tak že mu pískaji gumy a jede jak magor, to mu pak pro sebe pěkně nadávám.

tak dobrou :slight_smile:
4. zář 2008 ve 23:17  • Odpověz
Ahoj holky, jdu nás posunout zas někam dopředu :wink: .
Já nějak nemám sílu psát, dneska už jsem ale tak na mrtvici, že jsem Klárku dala do postýlky a musela odejít, už jsem totál hin. Ona se rozhodla, že prostě spát nebude, takže přes den spí max hodinu, dneska jen 30 minut a už rozhodně nevypadá, že by se jí ještě chtělo. V noci vstáváme tak 10-15x. Nemám absolutně chvilku pro sebe, snad jen ty dvě hodiny týdně, co mám angličtinu, ale na tu se nestíhám učit, takže vypadám jak blb. Fakt mám všeho dost, nevím, co se stalo, jestli je to reakce na tu hexavakcínu, každopádně je to šílený. Teď se v postýlce praštila a řve jak blázen, jdu... Jo, jste všechny hrozně hodný, že se mně pokoušíte uklidnit s tím, že je Klárka nejšikovnější. Ona je bojovnice, to je pravda, ale teď už začíná mít první příznaky hyperaktivity, co jsem tak vyčetla v chytrých knihách, mám z toho strach.
Tak se jí pokouším pořád dávat spát, ale řve a já už taky. Ještě mně nenechala ani naobědvat, pořád někam leze, hlavně samozřejmě, kam nemá, cpe si všechno do pusy, ráno dolezla do koupelny a vzala si do pusy prádlo, který jsem tam namáčela ve Vanishi, pak snědla kus novin a dávila se, po každým jídle jsem jí musela převlíct, pořád je jak prase, prostě už toho mám dost. Každý den jdeme ven s kočárkem, ale ona nespí ani v něm a pořád kňourá, chce ven. V úterý jdeme na neurologii, až tam tohle vybalím, tak bude doktorka asi čubrnět, doufám, že mi dá nějaký tip, jak jí zklidnit.

Teď jsem si to po sobě přečetla a ta moje depka z toho přímo sálá.... :confounded:

Makyb, lišej už máme lepší, zkusil jsem ten Infadolan, měla jsem ho doma. S tím dojížděním máš pravdu, dneska rodiče děti vodí až ke škole, i když bydlí o 2 ulice dál. Je to divná doba, blázniví řidiči, pedofilové a kdoví co ještě. Já dojížděla od 2. třídy sama do Tábora, z Mareďáku je k to k nádraží pěkný kus a nikdo nic neřešil. Je Tomík nadšený z paní učitelky? mně se líbí, jak je v 1. třídě ještě všichni děsně milujou a krávy se z nich stávají až o pár tříd výš :slight_smile: Michalka je šikulka, že už se staví.

Seri, Marečka je teda pěkný kousek... a ty pořád řešíš jídlo :grinning: Já myslím, že on zbaští naprosto všechno, ne? Já dávám ovoce taky syrové, přesnídávky přijdou na řadu v zimě. Já nedávám jogurt, takže mixuju pouze ovoce, někdy přidám trošku jáhel, pohanky (vařené) nebo sušenku. S těmi přísadami jí to ale moc nejede, ovoce jí nejvíc chutná, když přihodím pár borůvek. Koupila jsi něco v Takku? Já tam minulý týden byla, měli úžasnou klučičí vestu s dinosaurama, takovou buřtíkatou na podzim. Já jí nekoupila a když jsem se rozhodla, že jí vezmu pro kamarádky syna k narozkám, tak už jí neměli. Takže jako vždycky :wink:

Nikitko, vypadá dobře ta sedačka, co jste vybrali. Musím jí manžovi ukázat. My ještě stále nevybrali nic. Do jídelní židličky už poutám od začátku, Klárka jak má u jídla vždycky moc práce, tak by byla na zemi každý den. Ona se musí zaměstnat nějakou jinou akcí, jinak není ochotná jíst, a když jí hračka upadne na zem, vrhá se za ní. Tu práci Ti upřímně záááávidím, zvlášť v těhle báječných dnech :wink:

Tak já mizím, už jsem tak vynervená, že jsem si domluvila návštěvu. U kamarádky s dvojčaty zas uvidím, že na tom může být ještě někdo hůř a bude pohoda :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo, Moni, my taky pořád dávíme kousky, nevím, kdy se to konečně naučíme.
Marky, doufám, že už je Ti líp!!!
6. zář 2008 v 16:59  •  2 děti  • Odpověz
Vladi, tak to tě chápu že máš depku, protože tohle musí být dost náročný :unamused: A to buzení v noci taky teda děs, kdyby si aspoň mohla přes noc načerpat nějaký síly ale jak vidět tak to nehrozí. Docela tě lituju, já toho teda mam přes den taky docela dost, a v noci se taky víc budí, ale tolikrát teda ne. Většinou když nezabere dudlík tak jí chvíli pochovám a zkusim dát do postýlky a ona usne. Tyhle dni jak mi je blbě je to ale náročnější, protože se necítim dobře a neni taky šance si nějak odpočinou, protože to dítě to prostě nepochopí že ti neni nejlíp a že by sis potřebovala odfrknout. Je mi furt tak divně, rýmu dneska už ani nemám, ale dopoledne sem měla asi hrozně nízký tlak že mně trochu bolelo i u srdce. Kája dneska vstávala už v sedm hodin takže se ani nešlo vyspat, tak sem si potom s ní lehnula po obědě a to mi docela pomohlo. I když teď sem byla venku a něco tam dělala a jsem spocená jako prase a je mi zas divně. Furt jí taky někde honim, to vždycky někam odleze, někam se napasuje pak zjistí že tam má málo místa a začne kňučet. Už jí pouštim lést i po terase a po trávě, prostě se tam válí se psama, dneska snědla kousek mulčovací kůry to už sem nestihla jí to z tý pusy vyndat. Věčně má v puse nacpaný psí míček který před tim měli v hubě psi. Kdybych to měla furt omývat to bych nedělala nic jinýho. Stejně si furt strká do pusy ty špinaví ruce po kterých leze po zemi. Je to zvířátko, ale zase je s ní sranda. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Už se jí zase začíná dělat ten ekzém takže stejně nakonec tý kožní budu volat. V pátek sem byla u dětský pro to potvrzení na plavání, tak sem jí to ani neřikala, nechám už to na tý kožní.

Manža ten po obědě odjel na motorce na Jawa sraz do JIzbice, tak jsem tu zase do zítřka samy. Nic nového co. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No musim končit, Kája mii tu leze pod křeslem a vzteká se. Dneska sem zas něco nafotila tak snad to dám brzy na stránky. :slight_smile:
6. zář 2008 v 17:33  • Odpověz
Vladi, teď sem zkouknula tvoje fotky a Klárka na nich vypadá moc pěkně, už je to zas něco jinýho než když sme se viděli v tý pizerii. :wink:
6. zář 2008 v 17:37  • Odpověz
Dobré ráno, :slight_smile:
koukám,tady se pěkně depkaří :unamused:
Já toho mám taky někdy plný brejle.Navíc já po Tomovi už byla zvyklá na pohodu.Přeci jen jsou po sobě pět let a kousek a je to znát.Ale i tak mi ten věkový rozdíl vyhovuje.Mít druhý dřív,tak asi zešedivím. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vladi-máš to teď fakt náročný.Než návštěvu s dětmi si naplánuj alespoň chvíli bez dětí.Jenže ono se to radí,ale hůř udělá.Manža vždy když vidí,že už melu z posledního,tak mě vyhání někam na kafe s kamarádkou.Jenže to už jsem tak kantare,že na vykecávání u kafíčka nemám moc náladu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A když dítě nespí ve dne a v noci špatně,to se pak těžko někdy odpočine.Přeju Ti,ať se to brzy srovná.Hyperaktivitu by jsem za tím hned nehledala.Ono v chytrých knížkách to odhalují už v kojeneckém věku,ale podle mě je to brzy.Tak kolem třetího roku je to vidět líp a i tak ty děti nejsou mnohdy hyperaktivní,ale jen živý.Klárka na fotkách vypadá fakt úplně jinak než na tom srázku.Podle mě od té doby udělala hodně pokroků :wink: Na neurologii chodíte ke Kaslový?
Michalka mi taky olíže kdeco.Tuhle si stoupla k záchodu,naštěstí byl zavřený,jinak by si do něja asi sáhla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to makačka ty hady uhlídat.
Tom je z paní učitelky nadšený,naštěstí.A nejvíc z družinářky.Tý bych tady klidně udělala jmenovitou reklamu,protože to fakt s dětma umí.Znám jí už z dřívějška.Ono dnes už i prvňáci mají ke škole mazácký přístup.Takže si zatím užívám toho,že Tom spadá mezi ty svědomité nadšené prvňáčky.Uvidíme jak dlouho mu to vydrží. :sweat_smile:

Marky-tak ať je Ti brzy líp.Manža teď byl pořád v práci a pak v lese,takže tý samoty má taky teď dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já bych si snad i v tom lese odpočinula,ikdyž je to hnus práce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Michalka má nějakou vyrážku na bříšku a je i zapruzená.Nikdy to neměla tak nevím co dělat a ani pořádně nevím čím to mazat.To na tom bříšku je takový hrubší,nevím co to je.Včera jsem jí mázla Calciovkou,tak jsem zvědavá jestli to bude mít lepší. :unamused:
Ještě k tý nemoci,já u Toma byla docela chytlavá.Dávala jsem se dlouho dohromady.Přeci jen tím kojením je ten organismus oslabený.Už se těším až Tom něco dotáhne ze školy,chytne to Miška i já :stuck_out_tongue_closed_eyes: To se z toho asi pak pos.....

Dnes má Tom první zápas,ale podle jeho řečí a příprav se jedem podívat na mistroství :grinning: Doufám,že nebude takový pařák jak včera .Já když je chudáky vidím v tom parnu jak dřou,tak je mi jich líto.Ale to k tomu prostě patří.Ale pršet by taky nemuselo.
7. zář 2008 v 06:57  • Odpověz
Hele holky co jsem našla,
http://www.plaveckaskolatabor.cz/
myslíte že je to aktuální?

Kolik se teď vlastně platí za těch 12 lekcí v Juklíku?
V Benešově sem platila jen 1440 kč, tak to jde, ale to prostředí tam asi neni tak pěkný jako v Táboře, ale snad to nebude tak hrozný.

Kája se teda rozjela, od tý doby co začala lést tak to jsou pokroky, už se šplhá na stolky a snaží se z nich brát věci, jak je něco vyvýšenýho tak se na to snaží vyšplhat a snaží se stoupat. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dneska to docela šlo, asi i jak byl doma manža tak byla chvilkama u něj a taky mi dneska už bylo líp. Akorát teda před hodinou se mi udělalo nějak blbě sem nevěděla jestli nepudu zvracet. Měli jsme k obědu a k večeři kachnu, takže asi s tý mastnoty.

maky, tak ať se Míše ty pupínky brzo zahojí :wink:
To až Tom něco dotahne ze školy, tak to asi fakt chytnete všichni. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Hm tak kočička brečí a manžovo uspání nějak nefunguje, tak musim jít. :angry:
7. zář 2008 ve 22:54  • Odpověz
Marky-já teda nevím jestli je to aktuální,ale ta fotka je z Juklíku a né z plavečáku :confused:

Jinak je pravda,že ty pokroky nabírají na rychlosti.Mě přijde,že během týdne mám jiné dítě.Stoupá si,obstojně si už i sedá.Včera jsme jeli ze zápasu a zastavili jsme se pro pečivo,tak měla premiéru v nákupním košíku.Moc se jí to líbilo,akorát ten košík chtěla olizovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jenom leze chvilku a zbytek si doplazí.

Tak já jdu něco uklidit než se beruška vzbudí :wink:
8. zář 2008 v 06:26  • Odpověz
Ahoj holky,
chvilku klídek tak na vás jdu mrknout. Už zvládáme otáčení ze zad na bříško, měla jsem trochu obavy, protože se na záda nechtěla obracet - břicho se jí líbilo a záda nepotřebovala. Včera jsem vařila přesnídávky hruško-jablečno-ostružinové, Andrejka měla ke svačině vzorek a baštila až se jí dělaly boule za ušima tak jsem ráda, že jsem to neplácala zbytečně.

Marky s tou aktuálností bych pochybovala. Teď jsme měli sezení s Olinou a tam se holky bavily, že paní Tichá rozjíždí něco snad v hotelu Dvořák, ale podrobnosti nevím. V Juklíku vychází 1.lekce na 250 Kč :confused: , ale když budu někam dojíždět (Č.B. nebo Benešov) tak to zase dám za cestu.

Makyb - s tělískem zatím spokojenost. Dr, mi nabídla, že si můžu tělísko sehnat přes mamku, protože ví, že pracuje v lékárně. Jinak u dr. i se zavedením chce 6000Kč takhle jsem to měla 5500Kč i se zavedením, nebolelo dr. mi všechno říkala a bylo to v pohodě, dala mi i nějaký znecitlivující gel. Známá na tom byla 14 dní po mě a říkala že jí to strašně bolelo a snad jí to zaváděla bez toho gelu. Potom to trochu bolelo jako menstruační bolesti, jeden dva dny.
8. zář 2008 v 09:31  • Odpověz
Makyb - zavádění nebolelo, snad si to po mě přebereš a pochopíš dobře. Kdyby ještě něco klidně se ptej.
8. zář 2008 v 09:32  • Odpověz
Moni, tak vás od Tábora nebo z Tábora chápu, že nebudete jezdit na plavčo do Benešova když to máte do Tábora kousíček, ale já bydlim tak přesně na půlce cesty mezi BN a TA takže mně se vyplatí na to plavání jezdit do Benešova když je to tam levnější, protože to tam mam 30 km tak ještě něco projedu. :slight_smile:
Dneska mi přišli z Litexu jednodílný plavky, tak je jdu poslat zpátky, nějak se v nich sama sobě nelíbim. Tak sem jim napsala za jaký mi je maji vyměnit, tak snad budou lepší. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Se taky naotravuju.
Maky, v nákupnim košíku že už jako si jí dala sedět do toho místa pro děti? :slight_smile:
8. zář 2008 v 11:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.