• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Maky, to fakt nevim s tim práškem, ono se to docela blbě zjišťuje z čeho by to mohla mít. Já jí zatim peru furt v Lovele v balzámu a ještě tu mam Lovelu 9 kg pytel a tak abych jí vůbec spotřebovala tak v ní peru i naše prádlo. Docela opruz to prát všechno znova jestli toho je hodně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Když vařim tak Kája leze pode mnou a zatim otvírá jen jeden šuplíček pod troubou, do kterýho si věčně přivírá prstíky, ale co mam jednu řadu šuplíku nad sebou tak ty zatim neotevírá. Zatim prostě se to dá zvládat aniž bych jí do tý postýlky dávala. Ale bude hůř to je mi jasný :grinning:
Dneska jí zase asi berou ty zoubky je taková ukňouranější, prsty furt v puse a slintá taky dost.
Co řiká Míša za slabiky? Kája furt řiká dada, tata, ďaďa, ťaťa a nebo už docela zřetelně táta táta, prostě tohle tu jede celý den. :sweat_smile:
Jo podzim je fakt na pytel, mam strašně ráda takový to jarní nebo podzimní počasí kdy je tak akorát že se dá venku chodit v mikině a je příjemně, to miluju jenže takovýhle dny do roka by se dali spočítat na prstech jedný ruky. :unamused:
27. zář 2008 v 11:49  • Odpověz
Marky-tak si asi s Miškou pokecám jak Ty s Kájou :sweat_smile: A ještě občas mama a jéjéjéjéjéjé.Teď se naučila,kde máme v kuchyni ťik ťak a říká na to ťaťa.Ale to si myslím,že je spíš shoda náhod :grinning: Jinak nějaký pápá a pacipaci,to teda ani náhodou.
Já už tu dvojku dole i vidim,takže je venku.Dnes má nějaký nabouraný spaní,teď to zkouší :pensive:
Michalka právě otvírá i ty šuplíky nad sebou.Dnes jsem jí do nich zastrčila měchačku,takže nešly otvírat.A to jsem jí teda vyloženě nasrala.Pardon ten výraz,ale pasuje to na to pěkně :grinning: Nadávala mi pěkně.Už to není takový ten pláč.Ale pěkně rozčílená semetrika.Prostě ženská :sunglasses:
Ještě,jsem si vzpomněla,že nemá Kája zpevněný zádový svaly,to se pozná,že si sama nesedne? Se ptám jak blb. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No s tím práškem nevim,má to vlastně i pod plenkou a tam oblečení nemá.Tak nevím,jestli to nakonec třeba nemůže být ta šestá nemoc bez teplot.A dnes to osypání má takový vybledlý.
Jo a straším tady,protože to divadlo je zítra. :rolling_eyes: Ale až se Michalka vyspí,tak se pojedem cournout do Tábora,manža tam má nějaký jednání.Tak nás prý vyveze :grinning: Vtipnej.
27. zář 2008 ve 14:24  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem si dneska od známé sestřičky zjistila, že v Táboře ten epidurál při plánovaném císaři dělají, prý někdy dokonce i při normálním porodu. jsem moc ráda, sice nejsem ještě rozhodnutá na 100procent, ale nejspíš, pokuď to bude možné, budu rodit s epidurálem.
ještě by mě zajímalo, jestli se tam dá připojit na internet, na to jsem se nezeptala, mohla bych si sebou vzít notebook, ale doma máme připojení sice vzduchem, ale je to od souseda, tak to si nikam nevezmu a mobilní společnosti prý prodávají internet na smlouvy třeba na dva roky a já to potřebuji na dva měsíce, co budu ležet v nemocnici. neporadíte mi s tím některá?
27. zář 2008 ve 14:30  • Odpověz
Ahoj holky ,našla jsem tyto stránky ,můžu se k Vám přidat?Čtu Vás už dloho,ale zatim nebyl nějak čas,mám šestiletého školáka a malou skoro dvouměsíční holčičku.
Janda - já rodila v táborské porodnici a nootbok si tam můžeš vzít,ležela jsem na pokoji vedle rizikových a jedna holčina ho tam měla a dělala práci pro zaměstnavatele odtud,tak si myslím že to není problém.
27. zář 2008 v 17:05  • Odpověz
Ahojky, jsem tu jen na skok, za chvíli jdeme ven opejkat klobásky :slight_smile:

Tak u nás je to opravdu šestá nemoc, od včera má Mareček pupínky snad po celym těle. Ale k dr. prý nemusíme, samo to zmizí, takže půjdeme až v 8 měs. Maky my měli teplotu opravdu ty tři dny, nejvýš se vyšplhala k 38,6. Včera to byl třetí den a to Mára hodně spal, asi byl tou teplotou už hodně oslabenej a unavenej. A vůbec mi nechtěl jíst jídlo, take jsme byli ty tři dny jen na UM. Ale dneska už je v pohodě i krásně papal, takže teď jen budeme čekat až ty pupínky zmizí.
Já peru taky v Lovele a občas jí dám k našemu prádlu. Jo a z Mil. jsem, teda ne původně, ale bydlíme tam od mých 5 let, teda bydleli jsme, teď jsem už 4 roky na vesnici u manži :wink:. Jinak jsme z Mostu, mamča odsud pochází a do dneška nedokáže pochopit, jak jsem se mohla na ves přestěhovat, ona byla zvyklá na velkoměsto, pro ní je i Mil. malý. A koho tam znáš? No asi je blbý jmenovat, co :wink:

janda - tak to ti bohužel neporadim :sweat_smile:

Včera jsem se byla podívat v tý Hypernově a celkem dobře pokoupila, bylo to sice už přebraný, ale sehnala jsem tam pár moc pěknej oblečků za super ceny jako např. 29, 49,.... Příští týden jedu za kámoškou do kouta, tak jsem koupila malýmu krásný rifličky za 98,-. Manža už ze mně nemoh, prý že nechce strávit dopoledne v obchoďáku. No a taky jsem si nakoupila pár skleniček s příkrmy, měli dobrý ceny, tak mám něco do zásoby až budu lenivá vařit.

Vladi - tak vidíš, jaká je Klárka šikovná, vždyť jsme ti to říkaly pořád. To musela Olina čubrnět. A s tim plavčem - já byla zatim jednou a docela mě to bavilo. Různě jsme s dětma plavali, používáme i plavecký destičky, kruhy. Potápí se, skáče do vody, říkají se různý říkadla, nevim teda, jak to probíhá jinde, ale já jsem zatím (3x ťuk) spokojená.
27. zář 2008 v 17:05  • Odpověz
Ahoj holky, tak o víkendu nějak nestíhám zasednout :wink: , tak dohánim v týdnu.

My máme opět nějaký častý kakání a z toho i opruzený zadeček :unamused: . Nevim jestli to od zoubků, nebo třeba z jídla.

Marky 29 - určitě se můžeš přidat :wink: tak tady máme zase nejmladší miminko :slight_smile:

Janda - tak s tim internetem nevim nevim, jedině asi opravdu přes mobil, ty jo dva měsíce je dlouhá doba. Tak nevím proč s tim epiduralem v Táboře dělaji takový tajnosti. Asi je to jenom na objednávku či co. Já myslela, že při císaři se nepíchá :confused:

Makyb - já taky používám Lovelu, ale jak jsi psala, že to má i pod plenou, tak to z toho asi nebude. Jednou jsem si myslela, že máme taky šestou nemoc podle pupínků a nakonec to byla vyrážka. Doktor mi na to něco napsal a v lékárně připravili. Kouknu schválně jak se to jmenuje, jestli je to tam napsaný. A prý ho tim můžu promazávat preventivně, třeba po bazénu.

Daník se teď parádně rozpapal, mám radost, protože měl období, kdy nechtěl vůbec jíst. Už jsem mu taky začala dávat jogurt, i když si myslim, že se na to doktor moc tvářit nebude. Spíš už s obědama jsem taková v koncích, připadá mi to pořád stejný a ráda bych mu to něčim zpestřila, ne tedy solí a pepřem.
29. zář 2008 v 16:11  • Odpověz
Ahojky holčiny,děkuji za přijetí, tak mám tou naší malou pořád nějaký problémy,narodily jsme se malý 2,55kg a z porodnice jsme šli s váhou 2,30,s tím že mi týden stála na váze a měla pořád 2,44kg,přijde mi že strašně málo přibíráme,ve středu nám bude 8 týdnů a máme 2,85kg,přemýšlím že jí asi začnu dokrmovat,nemáte nějaká zkušenost ,prního kluka jsem kojila 8 měsíců a nebyl žádný problém,ale taky měl při narození 3,40kg,začínám z toho bejt zoufalá ,čím jste dokrmovali mám doma Bebu premium a taky jsem si koupilanutrilon od narození,chodim k havlíčkovi do chýnova a ten mi řikal že mám nejdřív nakojit a pak dokrmit,díky moc za radyMy jdem teď na úkoly škola volá tak zatím pa
29. zář 2008 v 17:00  • Odpověz
Marky29 - já taky chodim k Havlíčkovi :slight_smile: jsem s ním spokojená. S timhle ti bohužel neporadim :frowning2: , ale určitě se někdo z holek ozve. Tyhle problémy jsme naštěstí neměli. Já ještě ani nekupovala žádný Sunar apod, takže se v tom ani nevyznám.
29. zář 2008 v 19:49  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Už jsem sem dnes psala a neuložila jsem to a bylo to v háji :angry:

Marky29-jasně,že se můžeš přidat :wink: Honzík je taky prvňáček? S tím kojením Ti moc neporadím.Já kluka kojila v pohodě rok a teď mi to malá dost bojkotovala.Vůbec jsem to nechápala,každý dítě je prostě unikát.Ale my přestaly přibírat až po třetím měsíci.Ale pořád to nějak šlo.Pak byla kaše atd. A před 14 dny se po marných pokusech malá stejně odstavila.V UM se nevyznám a jestli Ti mudr řekl,že přikrmit,tak asi jo.Ale třeba zase budeš jen kojit,taky znám holku co jeden čas přikrmovala a pak se v pohodě rozkojila.

Kudrlenko-Tom to dělá do dneška,někdy jí víc někdy míň.Doktorka mi říkala,že tyhle období jsou v pohodě.Naštěstí Daník není žádný drobínek,tak určitě nestrádá.A teda já nevím,ale myslím,že Daník už určitě jogurt může.Ale je jasný,že si necháš poradit od doktora.Jen mi to přijde dlouho.Mě ty jídla taky přijdou pořád dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já si tuhle koupila Aviril krém,Michalka byla taky nějaká zapruzená.A bezva účinek.Za pár korun a lepší jak Bepanten. :wink: Tak si začínám myslet,že z pracího prášku to Michalka neměla.Už se to ztrácí,ale co to bylo,to fakt nevím. :confused:

Seri-já se chystám do Hypernovy zítra,tak mi neříkej,že je to přebraný.Doufám,že jsi tam něco nechala :grinning:

Docela jsme si užili víkend,bylo super počasí.Divadlo se Tomovi líbilo,ale řekla bych,že už jsme viděli lepší.Moc mě to nenadchlo.No přeci jen je to pro děti :grinning:
A dnes jsem prvně povozila Michalku na kole.Bylo to boží :dizzy_face: S oběma dětmi absolvovat alespoň kratičký výlet.Dobrý 4 km.No a zase jsme kolo uklidili,byla to jen cvičná jízda na jaro.Stejně už zase hlásí hnusně.Ale na kolo na jaře se mooooc těším. :wink: Michalka tam pořád něco mlela a plácala mě po zadku,asi aby jsem přidala. :wink:
Tak já se jdu věnovat tomu pánovi co tu se mnou bydlí :grinning:
29. zář 2008 ve 21:10  • Odpověz
Ahoj holky, hlásí se zas jeden nestíhač :wink:
Pořádně si k tomu sednu a všem napíšu ve středu, budu doma sama a budu mít času spoustu... (snad)

Jen jsme chtěla říct Marky29, ať si půjčí u MUDr. Havlíčka váhu (spíš teda u jeho paní), zkus vážit před a po kojení, ať víš, kolik malá vypije a jestli opravdu přikrmovat potřebuje. My to taky tak dělali. Dokrmovala jsem Nutrilonem, používám ho doteď. Docela se divím, že Ti tu váhu nenabídl, je to dost důležitý. My začínali tak, že jsem jí přes den nechala pít, co chtěla a večer namíchala Nutrilon, líp po něm spala a hezky přibírala. Později jsem dokrmovala po každém kojení, což bylo nepříjemný, protože malá ječela, než jsem namíchala mlíčko. Tak jsem to střídala, 2x kojení a 1x umělé... Marky, zkus vydržet, ono se to třeba upraví, držím palce.

Jinak my se máme fajn. Jsme po druhé hexe, tentokrát byla déle teplota, ale zatím se jinak zdá, že dobrý, Klárka spí... Hrozně jí baví to cvičení u Havlíčkový, v pátek sice neperlila, ale po delším váhání jí to začalo bavit a zdolalapřekážkovou dráhu opět bez problémů. Dokonce vylezla schody sama, to minule jsem jí musela ještě pomáhat. Je to mijáček. Máme za sebou trošku předčasně roční prohlídku (my máme všechno předčasně :slight_smile: ), Klárka váží 7220g a míry 70cm, což je divný, to měla i před měsícem. Ale mám radost, že přibrala za měsíc 40 dkg, to přibrala naposled někdy v únoru.
Holky, musím, zítra toho mám zase naplánováno.... pa, V.
29. zář 2008 ve 22:29  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj mamči děkuju všem za rady.
vladimuraz. Váhu jsem půjčenou měla asi 3x,čimž jsem zjistila že malá pije málo,to jsem měla mlíka že bych ho mohla rozdávat,tak jsem si koupila osavačku Aventku (nejdřív jsem jí měla půjčenou od Oliny) a dá se říct že jsem jí převážně všechno odsála ona ode mě vypila nejvíc tak 40 ml,Olina u mě byla u ohledně techniky kojení,musela jsem kojit přes klobouček a stále tak kojim,protože malá prostě neměla sílu utáhnou prso,Honzíkbyl naprosto bez problémů taky jsem nenala žádný mlíko, až v 9 měsících jsem dávala sunar ale jenom ráno,pak byla přesnídávka,polívka, jogurt nebo lipoš a večer kaše,takže jsem z toho docela paf,ona prostě neumí sát a tim se přestalo tvořit i dost mlíka,od včerejška jsem jí začala dokrmovat,akorát v noci to mám prsa jak balony a ráno odstříkám,nakojim a a pak jí dokrmim mojim mlíkem,pak už jen kojim a dokrmila jsem včera prvně tou bebou,no v pondělí jdeme k havlíčkovi tak uvidíme co nám poví,je to hrozná piplačka s drndou jednou.
Makyb. ty máš taky školáka? ani jsem si nevšimla že mu je 6 let,Honzík chodí taky už do školy a s tim mimčem je to docela záhul
30. zář 2008 v 07:54  • Odpověz
Ahoj holky :wink: ,

Makyb - jéé to Ti hrozně závidim to kolo, já bych takhle vyrazila hned, vidíš mě vůbec nenapadlo koupit sedačku a už bych taky mohla někam vyrazit. Teď ale bych si jí spíš půjčila, asi moc už nebude počásko. Já to občas s tim jídlem přehánim, ale nechci aby mě pak mrzelo, že jsem něco uchvátala nebo odflákla. Dneska jsem koupila "dobrou mámu" :slight_smile: , už jsem mu jí párkrát dala a díru v bříšku nemá. Já mám pocit, že u nás se stejně veškerá strava vykaká :sweat_smile: a přibírá z kojení. Já používám často Lavar. a když je nejhůř tak taky Bepanten.

Holky, přijel domu vyjímečně manža :slight_smile: :slight_smile: tak se mu jdu věnovat, pak se stavim.
30. zář 2008 v 17:41  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
dnes jsem měla den,že mám hlavu jako střep a peru do sebe už druhý kafe. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Do jedný jsme byli v Táboře a odpol jsme jeli pro Toma a přijeli skoro v pět.Jezdili jsme po nábytku,sháníme předsíňovou stěnu a koukali jsme i po pokojíku.Malá byla v pohodě,ale i tak jsem ko.V Hypernově fakt přebráno,ale i tak jsem něco utratila :sweat_smile:

Marky29-taky jsme začali školu a je to fakt záhul.Naštěstí je Michalka už větší.Ale zase nehrozí,že by spala,když píšeme úkoly atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tom má docela tvrdou ruku,ale už je to lepší.Jak se Honzíkovi líbí?Tomovi až moc,jenom pořád nechápe,že to není jenom zábava,ale i nějaký ty povinnosti.Adélka je ještě prťousek,takže máš o zábavu vážně postaráno :unamused: Honzíka vodíš Ty nebo manža? Já mám fakt výhodu v tom,že jezdí Tom s manžou.Je to hrozná pomoc.A celkově ty dvě děti jsou znát.Ale přiznám se,že jsem docela zpohodlněla a měla jsem stach jak to bude s dvěma. :confused: A ono to docela jde,i si to víc užívám než při prvním.Jenom prostě některý věci nezvládnu a na sebe mám míň času.Na nějaký čas to odsouvám na vedlejší kolej.Snad ne na pořád :sweat_smile:
Tak ať zvládnete to kojení.Malá byla oproti Tomovi taky lenivější.Teda ze začátku v pohodě,pak se nám to nějak zlomilo a i jsem to špatně snášela.

Kudrlenko-tak si nečekaně manžu užij :wink: Kolo ještě užijete.Já začala s Tomem v jeho roce a osmi měsících.A najezdila jsem se dost.I když už pak na kole uměl,tak daleko neujel.Takže jsem vozila.Vzhledem k jeho velikosti to vypadalo asi nepatřičně. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pak se už i provezl.Ale já to měla moc ráda a Tom taky.Já si tak odpočinula,Tom se proluftoval a i líp spal.Vždycky po výletě okamžitě usnul.Nevím co ho tak unavilo,když seděl a já se dřela :grinning:
S jídlem to určitě nepřeháníš.Já Tě chápu,taky furt něco řešim,ale už začínám být trochu flegmatičtější. :wink: Je i možný,že Daneček přibírá z toho kojení fakt dost.Ty určitě děláš pro jeho blaho maximum :wink:
Lavar vůbec neznám,to je z lékarny?

Vladi-to je fajn,že Klárku cvičení baví.To je důležitější než nějaký super pokroky. :wink: A Michalka taky po dvakrát měřila stejně,to je určitě v poho.Jednou to je znát na cenťáky a jednou na váze.Ale určitě je to v poho.

Tak já to tady jdu porovnat.Je divný,že i když jsme tu dnes nebyli,je tu větší bordel než normálně. :unamused: A mě se tak nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. zář 2008 v 19:00  • Odpověz
Marky-teď byla ve zprávách benešovská porodnice :wink: A Káje přeju k pidinarozkám vše nej :slight_smile: Ten rok je už vážně na spadnutí.Čím dál častěji teď vzpomínám na to j,ak jsem se loni blížila k finiši :wink:
30. zář 2008 v 19:19  • Odpověz
Ahojky,
Maky a ve kterých zprávách na jedničce a nebo na primě? Já to neviděla tak se na to pak podivám na netu.
K pidi narozkám díky, je to neskutečný už je to 10 měsíců :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kája si k těm pidi narozkám nadělila že sedí sama bez toho aniž by se jednou rukou podpírala. Už teda občas to udělala dřív, ale dneska už je to takový že tak sedí skoro furt a drží. Jsou to teď fakt skoky. Stojí už taky furt, vždycky si k něčemu stoupne a pak na nás huláká. A nebo si stoupne ke stolku a všechny věci jako časáky apod vyhazuje na zem. A v kuchyni se mi věsí za nohavice, tak s toho mam teda radost, div mi s toho nepadaj tepláky :grinning: V postýlce si zase stoupne na tu stranu u který máme hned vedle komodu a přebalovák a tam taky krámuje věci a háže si je do postýlky. No je to fakt náročnější, sem čim dál víc vycucanější. Teď ještě máme doma jednoho umírajícího maroda, manža je nějaký nachcípaný takže je moc nemocinkaný a nemůže nic jinýho delat než ležet v obýváku na rozložený sedačce. Teď Kája věčně stojí u něj a rozčiluje se že nemůže k němu. No já tu učurávám s toho jak vždycky manža když si s někym volá tak jak jim řiká jak je strašně nemocnej a jak ho to skolilo apod. Hlavně že mně bylo tuhle blbě jak psovi a ani o tom nevěděl protože sem mu to furt neřikala a byla sem tu na všechno sama a musela sem dělat všechno co normálně :sweat_smile:
My byli včera taky skoro celý den v Táboře, jeli jsme k tý kožní, byli jsme sice objednaný ale přišli jsme na řadu až po hodině a čtvrt. Kája už začínala být protivná. Koukla na Káju a řikala že to má atopický ekzém, ale má to jen trochu, ty ložiska co měla před měsícem už nemá a má teď dvě ložiska na ramínkách. Tak nám napsala nějaký mastičky to mi musí vyrobit v lékárně a mam jí koupit tělový mlíko, to mi taky objednali v lékárně, je drahý jako prase, 200ml stojí 360 kč. Řikala sem jí že mi doktorka napsala Excipial tak tim jí prý mazat nemam že oni to ty dětský dávaji protože to je jediný co můžou na pojišťovnu napsat. Jinak já si nechala prohlídnou pihy tak to mam vše v pořádku. Pak jsme si zašli na oběd, Kája se tam začala trochu rozčilovat tak jsme poprosili servírku jestli nemaji rohlík, tak sem jí dala půlku rohlíku a Kája ho vzala hrdě nám ho ukázala a zakousla se a byl klid. :slight_smile: Potom jsme se šli projít po starym městě a šli jsme ke Dvořákovi kde jsme měli auto. Po krámech jsme ale nechodili tak sem si nic nekoupila, akorát jsme zajeli do Intersparu a tam nakoupili.
Začíná Ordinace tak jdu koukat, chtěla jsem toho ještě napsat víc ale teď si nějak nemůžu vzpomenout.
30. zář 2008 ve 20:14  • Odpověz
Marky-já nevím na jakém programu to bylo :stuck_out_tongue_closed_eyes: manža to vždy přepíná jak blázen,aby mu něco neuteklo.Takže ty programy fakt nestíhám,bylo to právě v souvislosti s množstvím dětí a registrací v porodnicích.
Manža je chudák na sesypání a Ty se mu směješ,jo? :grinning: Máš ho litovat a obskakovat :wink:
30. zář 2008 ve 20:58  • Odpověz
Náhodou jsem mu ráno udělala snídani až do postele, udělala jsem mu obýdek a večeři, tak co víc by si mohl přát :grinning: před chvíli se mně zeptal jestli mi je ho aspoň trochu líto :grinning: ftipálek
30. zář 2008 ve 22:02  • Odpověz
Tak to bylo na primě už jsem to zkouknula :wink: Je to mazec, letos očekávaji o 300 porodů víc než loni.
30. zář 2008 ve 22:32  • Odpověz
Ahoj mamky :slight_smile:
Tak jsem před chvilkou napsala pěkně dlouhej příspěvek a omylem jsem zavadila o myš a je to v háji :angry:
takže znovu...
jsem koukala, že jsem tu byla naposledy ve čtvrtek, zase to nějak frčí...

v pátek jsme jeli s Čendou na cvíčo do Kaňky, první cvíčo už bylo pátek před, ale to jsme nebyli, pač jsem neměla auto a na půl deváté bych měla pěkný hoňky. Přijdeme tam, nikdo nikde, zasnuto, zamčeno, tak jsme tam chvíli čekali a pak se šli zeptat do kanclu. paní koukala do lejstra a že prej je tato hodina zrušená, že se mamky přepsaly na jiné časy /že by mi to jako někdo dal vědět :angry: ). Tak koukala, kam nás přesune, v pátek jiná hodina takto malých dětí nebyla, nabídla mi, že můžeme chodit s dvouletýma v ten samej čas. To jsem jí řekla rovnou, že ne, oni tam dělaly kotrmelce, lezly po žebřinách, nevím co bych tam s Čendou asi dělala. takže jsme byli nuceni se přesunout na čtvrtek 9:15. Nadšená z toho nejsem, pač ve čt nemám auto. Ale cvičíme zase ve stejnou dobu jako ségra s malou, tak aspoň po cvíču se uvidíme a můžeme s dětma někam zajít. Jsem šla od tud pěkně nasraná, mají tam v tom pěknej bordel. tak doufám, že aspoň to cvíčo bude stát za to, když už se tam budem vláčet busem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Víkend jsme měli na nás až moc poklidnej, manža měl službu, tak jsme ani nidke nebyli. Já si jen v sobotu ráno dojela zaplavčit do bazénu ( přidali nově 6-9 ráno a nemělo to chybu, bylo tam pár lidí :wink: ). Chvíli jsme pobyli u tchýně, v neděli přijeli naši a jinak veget, ohýněk v krbu a sklenka vína, masáž.... :grinning:

Dneska jsme byli s Čendou v Praze. jeli jsme sami, manža je nějakej nachřápanej, tak se domluvil, že bude dělat celý týden z domova. měla jsem trošku strach z cesty, aby se čenda nevstekal, ale bylo to v pohodě, tam půl cesty koukal z okna apk usnul a nazpátek to prospal celé. Byla jsem navštívit kamarádku, má 3 měsíční Verunku a pak jsem byla v práci podepsat smlouvu, vyzvedla v lékárně Čendovi prevenar, ale měli poslední, tak druhou vakcínu vyzvednu příští pátek, až bdu v práci. ušetřila jsem na jedné vakcíně 350 kč :slight_smile: Zítra bych sjela k dr, aby mu to píchla. A já musím taky na pigáro, zjistila jsem, že mi na jaře propadla tetanovka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vladi: s tím mateřským centrem je to u mě blbé, jak nám přendali to cvíčo :frowning2: Ale můžeme se občas domluvit a navštívit se :wink: V sobotu máte už ten sraz z gymplu, martin by na to skoro zapomněl, kdybych mu to nepřipomněla. Co plavčo v pondělí? Mě se to docela v pondělí líbilo, dělali jsme jiné věci než vždycky. Ale Čenda klepe pořád. Jo a Klárka je fakt šikula, jak jsi psala, že se jí na cvíču daří, ještě budete za hvězdu :wink:

koukám, že nám přibyla další marky, to v tom budeme mít pěknej guláš :grinning: Vítej marky 29 :slight_smile:

V Hypernově jsem byla taky, nakoupila jsem 6 krabic kaše, sunar a asi 15 skleniček příkrmů )pořád sabotuje domácí stravu :confounded: )

Asi bych to sem psát neměla, budete všechny bulet, ale nedá mi to, o to víc si budeme vážit těch našich zlobivých pokladů, co máme doma. V říjnovkách nám ubylo jedno říjňátko :pensive: Ta holčina rodila o 2 měsíce dříve, ale malá Lili nebyla zase tak malá, měla 1700g. Ale měla od začátku hodně problémů s dýcháním, neobjevil se u ní polykací reflex, později se jí uzavřely fontanely a přestal jí růst mozeček :frowning2: Prakticky celý svůj život prožila v nemocnici.26.6. umřela. Asi to tak mělo být, ale je to hodně kruté :pensive:
http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=211201

Dobrou holky, už tady zase řvu jak želva :frowning2:
30. zář 2008 ve 23:09  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Niky-já o té holčičce Lili vím,byla jsem z toho pěkně rozhozená a vlastně ještě jsem.Ukazovala jsem to i manžovi a hned mi vynydal,proč na to koukám. :unamused: Jenže to nejde.Vůbec ale vůbec si člověk neváží toho co má,všechno bere jako samozřejmost.Příroda ví co dělá a asi to tak mělo být,ale těch rodičů je mi líto a to je vůbec neznám. :unamused: Na světě je strašná nespravedlnost.Jiní zdravé děcko hodí do popelnice. :angry: Děti by prostě neměly být nemocní :frowning2:
1. říj 2008 v 06:28  • Odpověz
Niky, to je strašný :cry: Tim jsi mi připomněla co sem sem včera ještě chtěla napsat. V sobotu jsem s Kájou zašla na tu kluků Poslední míli a dala se tam do řeči s jednym kámošem kterýho vidim tam dvakrát do rok právě na takových akcích, má dvouletou holčičku a tak z něj vypadlo že neví jestli to tu víme ale že jeho žena má rakovinu prsu, že už je po několika chemoterapiích, nemá vlasy, nemá asi i prso. Je to mladá fajn holka mladší ještě než já. Docela mně to taky dostalo, doufám že ten boj zvládne, jinak ta malá zustane bez mámy. :cry:
1. říj 2008 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj holky, tak si řikám, kolik jste toho napovídali a teď čtu to od Nikitky a je mi z toho smutno, tak ani nevim, co bych mohla psát pozitivního :cry: je to fakt hrozný´a hrozně smutný.
Já se s Daníkem tak v noci zlobim, ale co by za to tyhle maminy daly. Některý věci prostě ovlivnit nejdou, ale to trápení je hrozný :frowning2: .
1. říj 2008 v 16:53  • Odpověz
Ahoj holky,
nevím co napsat, všechno už jste tady řekly - je to hrozný když rodiče přijdou o dítě a děti o rodiče.
Mám v práci kolegyni, který je 50 a děti nemá - nikdy jsem se jí na to neptala, ale nedávno přišel přítel s tím, že mu o tom sama vyprávěla. Porodila dvě děti a obě zemřely. Jedno asi po hodině a druhé za měsíc - nevím přesně.
Teď něco pozitivního - strejdova sestra nemá ani jedno prso a boj zvládla, začalo to asi před 15 lety. Začalo to uzlinama pak to pokračovalo jedním prsem, pak druhé a zatím je dobrá. Myslím, že měla i rozhovor v nějakém časopise, je to už dýl.
Marky kamarádka to určitě zvládne.
Marky29 vítej :slight_smile:
1. říj 2008 v 19:48  • Odpověz
Ach jo, pořád mi to spadává, naštěstí mám uloženo..

Ahoj holky, tak nevím, jak to s tou mojí účastí dneska bude. Vypadá to, že jsem minule něco zakřikla... Klárka už zas nespí, teď tu řve jak tygr, už dvě noci jsme téměř nespaly, dohání to přes den, takže aspoň něco. Do toho má parádní rýmu, no radost.
Musím říct, že mi ani do psaní moc není, ten Nikitčin odkaz mně hodil do parádní depky. Já se k tomu nechci vracet, ale takovéhle události mně vždycky znova dostanou. Pak mám pořád na mysli, jak blízko smrti Klárka byla, kolik dětí na oddělení zemřelo za mého pobytu, oživovací pokusy doktorů... je to hrozný.
Jdu krotit....
1. říj 2008 ve 20:51  •  2 děti  • Odpověz
Vladi-vy jste to zvládly,jste prostě bojovnice a šikulky.Ale chápu,že je Ti z toho hrozně,máš toho smutnýho dost za sebou.Ale i plno radosti před sebou,neboj :wink: Ono nikdy nevíme co koho z nás potká.Není to otázka donošenosti či nedonošenosti.Promiň ,že jsem to takhle debilně napsala.V příbuzenstvu máme holčinu,která do svých 11 byla až na běžné nemoci úpně zdravá.Pak jí zjistili zcela náhodu jakousi genovou poruchu imunity.Byla hodně dlouho v umělém spánku,dokoce nevěděli jestli přežije.A následky a omezení má dodnes.Člověk na to hrozný nesmí myslet.Prostě si musíš říkat,že vy jste si to špatný už vybrali.Je to takový zmatený,snad jsi to pochopila.
Já osud téhle holčičky vlastně sledovala ještě jako těhu,takže s mým zkráceným čípkem mi bylo všelijak. :unamused:

A taky mi dnes není nejlíp,řešili jsme s Tomem takové nedopatření ve škole.Zítra tam ještě půjdu.Není to žádný kázeňský přestupek,spíš si myslím,že blbost.Těžko se to takhle vysvětluje,nemám moc náladu to rozepisovat,je to na dlouho.A mluvila jsem s holkou,jejíž kluk chodí do třídy s Tomem.A ta má už dvě starší pubertální děti.Tak ta mě uklidnila slovy,že malé děti jsou malé starosti a velké děti velké starosti.Prý si na ní jednou určitě vzpomenu.A já vím,že má pravdu.A taky se toho dost bojím. :unamused:

No holky chtělo by to nějakou humornou injekci,ale nějak mě nic nenapadá.
1. říj 2008 ve 21:49  • Odpověz
Ježiš, Makyb, já doufám, že to ode mně nevyznělo, jako že Vy o těch smutných věcech nemůžete nic vědět a vcítit se do té maminky, to bych fakt nerada. Samozřejmě člověk nikdy neví dne ani minuty, která změní jeho život, nakonec to zas vidím doma teď díky našim. Já jsem hrozně šťastná za to, jak jsme s Klárkou dopadly, jaká je to kočička a šikulka, jen prostě nějak špatně snáším takové smutné zprávy. Nedávno jsem mluvila s kamarádkou z neonatologie, jejíž dvojčátka už rok slavila, a ta říkala, že se jí tím výročím zas všechno vrátilo, vůbec si ty oslavy neužila a řvala pořád jak želva. Navíc dvojčáci dostali od někoho albumy s fotkami, kde jsou právě narozeni a pak hodně fotek z inkubátorů... není to pěkný pohled, vůbec se nedivím, že upadla do depky, když to viděla, my máme snad jen 3 z prvních dvou měsíců. Já se naopak na oslavy těším, dneska jsem zakoupila Klárce šatičky, aby byla krásná k dortu :slight_smile:
Makyb, Tom určitě neprovedl nic hrozného, když jsi to nazvala jen nedopatřením. Je to malej kluk, pořádný průšvihy ještě přijdou, tak nebuď smutná :wink:
1. říj 2008 ve 22:28  •  2 děti  • Odpověz
Vladi-né určitě to nevyznělo,že se tady o tom nemůžem zmínit.Jen prostě chápu,že Tebe to zasáhne víc než třeba mě,kdy jsem si pobyla v porodnici 4 dny a šla domu.
Tak nevím,jestli nemluvíme o stejných dvojčatech.Mám známou a ta má taky roční dvojčata.Zrovna v neděli jsem s ní mluvila.Když se narodili měli kolem kila.Domů šli až na vánoce.Ta známá měla termín porodu jako já.Ale ty posílali fotky hned po narození z inkubátorů.Ny těch fotkách nevypadali tak maličky.Ale podle švagrový vím,že maličký byli.A té se vlastně narodila holka o dva měsíce dřív a měla dvě kila.Takže na Budějky obří dítě. :wink:
Já vím,že průšvihy ještě budou.mě je spíš líto,že je to líto i Tomovi .Ve zkratce-oni dostávají konflíky do klobouku za něco dobrýho a zase opačně za zlobení jim je odeberou.A všichni děti dostaly knoflík za to,že během suplování byly hodný,jen náš kluk nic.Přijde mi to divný.Hlavně,když je hodnotila za něco,u čeho vlastně nebyla.A Tom přiznává,že pan učitel ho napomínal několikrát,ale paní učitelka ze které tenhle postih vzešel se na něj vůbec nezlobila.Proto je mi to divný.Když by chtěl zapírat,tak se nezmíní ani o tom učiteli.Ale považuju za úspěch,že mi sám od sebe řekl.Oni vlastně zatím mají nic neříkající razítka pak tyhle konflíky.Takže si jen můžeme domýšlet co udělá špatně nebo dobře.A systém výuky prvních tříd je taky divný.Přijde mi že děti jsou pokusní králíci.Když by se děti měly stěhovat jako třeba dřív děti vojáků,tak to učivo ani nezvládnou :unamused: Ale zase já jsem z tou školou spokojená a rozhodně nikoho neviním.Nemá prostě zlobit had jeden.Jen mi to přijde hustý,že byl jediný.Na rodičáku ho učitelka mezi ty nejhorší zlobivce neřadila :unamused: Tak jsem si ulevila,maluju čerta na zeď a zjistím,že to fakt byla blbost.Alespoň v to doufám. :wink:
2. říj 2008 v 06:41  • Odpověz
Ahoj holky, už o těch smutných věcech radši psát ani nechci :pensive: , nikdy nevíme co nás potká,

Makyb - to je fakt nějaká divná výuka, ale já to můžu úplně nejhůř posoudit. Dneska jsou takový novoty, že asi až pude náš kluk do školy, tak kdoví, jak to bude. A to Tě kvůli tomu pozvali do školy ?

Dneska jsme byli zas na plavču a už se trošku hodina zlepšila :wink: , akorát mi tam zas byla nějaká zima, ale jestli už nejsem nějaká přecitlivělá. Pak jsem zajela do Tesca a maji tam na dětský zimní bundy + nějaký čepičky apod. a kombinézy 30 % slevu. Jenže jsou to ty, kterým nejdou dole odepnout ťapky, což je mě k ničemu.

Vladi -nejsi sama s tim spanim, u nás je to opět hrůůůza. Na dnešek se vzbudil ve 22:30 a usnul ve 3:00, do 5. Taky to dohání přes den, ale já už bych fakt potřebovala spát. Takže se drž a pevný nervy. Klárku to určitě brzy přejde, uvidíš.

Tak já jdu přebalit, opět tu něco zavání, dneska teprv po 3 :wink:
2. říj 2008 v 16:13  • Odpověz
Tak opět žehlím,já mám pocit,že pořád žehlím,vařím,uklízím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Alespoň,že pračka pere sama :sweat_smile:

Kudrlenko-ne,nevolali mě do školy.Šla jsem sama,nechtěla jsem dělat paniku ,ni za synáčka orodovat.Tom to neví,že jsem tam byla.Ale mám pocit,že když byl v podstatě potrestán jediný,tak šlo o něco víc.A radši ze sebe udělám blbku a zeptám se víckrát.I když tam to tak nikdo nebere.Jeho úča je v pohodě.Takže o nic víc nešlo.Otáčel se na spolužáka a nerespektoval opakované napomínání.Učitelka měla ráno napsáno na stole,že vyrušoval a tudíž všem dětem slíbila knoflík a jemu ne.Což se mi zdá od učitelky,která ho hodinu suplovala jako podraz.Navíc je to známá manži,já jí znám taky.No známostmi se nechci ohánět,ale i třídní mi naznačila,že ona by to tak asi neřešila,ale musela už dostát slovu té suplující učitelky. :unamused: Nicméně mi řekla,že Tomovi se musí leccos říkat víckrát,ale ona už to tak bere.Bere v potaz to,že je vlastně od některých spolužáků i o rok maldší.Někteří mělil odklad jenejmladší jako srpnový.Takže má dětské projevy a autoritu ještě moc nechápe.Ae to prý se časem srovná,už teď na něm pozoruje zlepšení a víc snaživosti.Určitě by se prý odkladem nic neřešil,právě naopak,zbrzdilo by ho to ve vývoji.Jnak znalostně je na tom dobře,patří mezi bystřejší.Jento chování,ale to není nic,co by jsem nečekala.Ale i tak mě to rozhodilo.Nemůžu být naštvaná na tu učitelku kvůli chování svýho dítěte.Ale budu upřímná,děsně mě nasrala :angry: Ono se takhle ty okolnosti blbě popisují a k tomu můj projev hodný blba :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ulevila jsem si

Jé my taky kadily 3krát,že by jste nás nakazili :grinning: To spaníteda fakt máte pořád opruz,ale taky se Vám to začne urovnávat.fakt bych Ti to přála,už konečně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No tak teda jdu žehlit.Nlila jsem si k tomu vínko,když můžu.Snad mě to nepoloží.
2. říj 2008 ve 20:41  • Odpověz
Jéžiš mě se asi podělala klávesnice nebo co,si dělá co chce :rolling_eyes:
2. říj 2008 ve 20:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.