• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
ahoj holky,asi těhule zmohlo horko,že nepsali.

Já o výměně obvoďáka taky uvažuji a to z podobných důvodů jako Ty seri.Asi před rokem jsem měla opakovaně angínu a mudr.mě ládovala ATB bez výsledku.Pak ksem jí naznačila,že by možná neškodilo udělat výtěr.Na to ona mi odvětila,že pokud mi nezaberou poslední ATB,čemuž ona nevěří,tak pak mi vytře každou dirku.ATB mi nezabraly,tak jsem k pani mudr. naklusala znovu.Po hodině strávené v čekárně vylezla sestra a oznámila nám,že doktorka je na školení a má záskok jinde.Tak jsem běžela k záskoku,kde mi sestra řekla,že se doktorky špatně domluvily,ta jejich,že je také na školení.Sesta se nade mnou slitovala zavolala další doktorce,která mě přednostně vzala,udělala výtěr,kde mi zjistila streptokoka a konečně jsem se angín zbavila.Jenže tahle mudr. nepřibírá další pacienty.No a já se na to i vykašlala,protože nemám žádné problémy.Zkusím se tedy poptat.
seri-kočík by Ti mohli schovat do porodu v té prodejně,kde ho koupíš.Někde to tak dělají.Záleží jak moc na pověry dáš.
Já jdu v pondělí na sladkou vodu/vyšetření na cukr/.Jsem na sebe zvědavá.U kluka jsem na tom nebyla a já nic nesladím.No co mi zbyvá.
Přeji všem hezký víkend.
10. srp 2007 ve 13:13  • Odpověz
ahojky kočky :slight_smile:, tak vás zdravím po týdení dovolené, udělala jsem si volno, a samozřejmě to hrozně rychle uteklo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
s kočárkem, já ho ještě taky nemám, ale už jsem dneska volala do bejby centra, takže pro něj tenhle nebo příští týden vyrážíme, už se těším :slight_smile:)), ale taky nevím kam ho dáme, s našima bydlíme, ke tchýni se mi ho dávat nechce a do rozestavěnýho barákut aky ne...tak možná prostě bude doma...
ty doktroy si určitě obejděte, nevím jestli je to povinném, ale třeba zubař určitě není od věci, to vám potvrdí každá druhorodička, že se zuby fakt dos t zkaztí, protože mimčo si vezme všechno co ptřeuje od vás :slight_smile:

jinak MMB je na www.mimibazar.cz
13. srp 2007 v 11:28  • Odpověz
MAKYB78-už máš po sladký vodě :confused: ? já tam jdu v pátek... povídej,nebylo ti po tom špatně? :unamused:
13. srp 2007 ve 12:26  • Odpověz
mar23tinka-sladká voda byla v pohodě.Nic mi nebylo.Jestli můžu poradit,moc to necucej a rychle to vypij/teda jestli Ti to půjde/.Být na lačno mi moc nevadilo,před těhu jsem nesnídala,tak jsem zvyklá.Vzala jsem si vodu a vypláchla si pusu a i jsem se mohla čisté vody trochu napít.Není to nic hrozného,spíš je tam dlouhé to čekání.A asi záleží jak máš citlivý žaludek.Já moc ne,jen teď v těhu trochu.Tak ať Ti to v pátek uteče a nic Ti není.
Jinak dnes jsem se chystala s Tomáškem na pětiletou prohlídku a jako kdyby to jeho tělíčko tušilo,má od včera teploty.Nic víc,tak ani nevím z čeho.V tu chvíli mám doma malé miminko a mamánka,tak jsem zvědavá jak to budu zvládat s dvěma.No budu muset,ale i tak se těším na prosinec,už aby to bylo.
Holky jak já Vám závidím kažý týden těhu navíc.Bojím se,abych nestrávila vánoce v nemocnici kvůli Tomovi,nechci ho nějak odbýt.Nu co by se dalo dělat,hlavně že budeme zdraví.
Tak se zatím mějte.
15. srp 2007 v 07:14  • Odpověz
Makyb78-děkuju za info,snad to teda zvládnu :slight_smile: KOukám že máš termín 14.prosince-přes Vánoce snad v porodnici nebudeš... A když jo,tak bys domů aspoň přivezla krásnej dáreček :wink: Tomášek se třeba jen bojí prohlídky až z toho dostal teplotu.
15. srp 2007 v 08:39  • Odpověz
makyb78 - tak to se máš, že jsi zvyklá nesnídat. To mě to dělá celkem problém. Dneska jsem byla nalačno na krvi a vždycky se mi z hladu dělá špatně. Takže ten cukr nebyl tak strašnej, jo? A kde to prosim tě dělají?

Jinak já se byla včera podívat v prodejně Honzík na kočárky. Jen tak to oblídnout, jak který vypadají. Měli jich tam celkem dost, ale skoro žádný z těch, co jsem si projela na netu. Pani byla moc ochotná, všechny, který se mi líbily, mi přeměřovala a skládala, chtěla mi je zkusit i do auta, protože jsem jí upozorňovala, že máme hodně malej kufr. Z toho pak sešlo, nechám to na manželovi, ať se to taky naučí :slight_smile:. No tak vůbec nevim, líbí se mi, když je přední kolečko otočný, ale jestli trojkolka nebo čtyř-, musim to rozmyslet. Říkala, že ve sněhu se s 3-kolkou jezdí hůř, což je jasný a právě u nás je sněhu vždycky jako na horách. Jo a taky tam kočár nechají uskladněný, což je dobrý.
15. srp 2007 v 10:56  • Odpověz
seri-mě cukr dělali v nemocnici dole v suterénu na biochemii.Ale asi záleží kam Tě pošle mudr.,dělají to třeba i na poliklinice,zřejmě pro ty,kteří tam chodí.
my hluboký kočárek necháme ten co máme po klukovi,ale pak koupíme golfky,právě kvůli tomu,že jezdíme autem a je to skladnější.Jedny máme,ale moc se nám neosvědčily,tak je prodáme.Měli na mimčo krátký sezení a Tom nám z toho pořád vyjížděl.
mar23tinka-Tomáška jsem přenášela 12 dní a kdyby jsem se ztrhla,tak mi na rozjetí porodu nic nepomohlo.Takže ty vánoce jsou fakt v ohrožení.Ale může to být jinak.
Jinak Tom má nějakou letní virózu,cestou od doktorky se pozvracel v autě.Takže teď se jde hajat/ s kyblíkem k posteli/.
15. srp 2007 ve 12:27  • Odpověz
makyb78 - podle toho, co mi řikala moje mamča, tak asi každý těhotenství má trošku jiný průběh. Když čekala mě, tak těch 9 měsíců byla v pohodě a když čekala ségru, tak jí bylo celý těhu strašně zle, špinila,...
Tak se ti mimčo třebas narodí v termínu, nemusíš přenášet jako Tomáška a na vánoce budeš doma. A jestli ne, tak si holt štědrý den trošku šoupnete a rozbalíte si dárečky pod stromečkem třeba na silvestra :slight_smile:

Jo a pozdravuj Tomáška, ať se brzy uzdraví.
15. srp 2007 ve 12:50  • Odpověz
seri-taky doufám,že budu rodit dřív,ani mi tak nevadil porod jako spíš to čekání a nejistota jak to dopadne.Já bych vánoce vůbec neřešila,kdyby jsme čekali první dítě.Ale pětileté dítě to bude hůř chápat.Všude jinde Ježíšek půjde a k nám půjde dýl?
Ale zajímavé je,že na mimču jsme začali pracovat už před rokem a já to oodalovala právě kvůli těm vánocům.Pak se zadařilo a mimčo vycházelo na červen.Bohužel jsem o něj přišla.Pak už jsem radši nic neplánovala a ejhle-mimčo vychází skoro na vánoce.Tak to tak asi prostě mělo být.A já jsem i radši,konec těhu ve vedrech není nic veselého.Takže jsem prostě ráda vůbec za to,že jsem těhu,hlavně ať je vše v pořádku.A když to do těch vánoc stihnem,tak to bude krásná třešnička na dortu.Takže asi tak.
S Tomem jsme zavřený doma,což je v tomhle počasí problém,je zvyklý být pořád venku.Já si krátím čas tady,tak to začíná vypadat,že v psaní sem trhnu rekord.Malej si kreslí vodovkama,tak se jdu radši číhnout kolik už toho je mimo papír.
15. srp 2007 v 15:22  • Odpověz
Tak to já už budu muset končit, ve 4 odcházím z práce a hurá domů. Sice bude dneska sama, manža jel pryč, ale lepší být doma než v práci. Takže se loučim, pa. Ale zítra se zase určitě ukážu.
15. srp 2007 v 15:51  • Odpověz
Ahojík holky,dneska nikde nikdo :confused:
Makyb-co Tomášek?Už je mu líp?
16. srp 2007 v 11:58  • Odpověz
Koník dneska zlobíííí,teď mě vyhodil :frowning2:
16. srp 2007 ve 12:00  • Odpověz
Ahoj, tak už jsem tady taky. V práci mám blázinec, jsem tu sama, protože kolegyně má dovču. Takže nestíhám.

Tak už zase projíždím na netu kočárky - a teď mám vybraný Oxford Mikado, nenašla jsem na něj moc stížností, takže ode dneška u mě vede :slight_smile: . Viděla jsem ho i naživo v Honzíkovi a byl fakt hezkej. Je to trojkolka, kterou jsem původně vůbec nechtěla, ale má otočný kolečko vepředu a moc dobře se s ním jede.

Marti - ty jdeš zítra na tu sladkou vodu, viď?
16. srp 2007 ve 14:03  • Odpověz
Ahoj holky,
nějak mi nešlo se sem dnes dostat.Tomášek má slušnou střevní chřipku,takže skáču okolo něj i v noci,neboť ani medikamenty na teplotu mu moc nepomáhají.Tatínka jsme vystěhovali z ložnice do pokojíčku,ale myslím že mu to moc nevadí.Dokonce mu ten pobyt ve vyhnanství vnukl myšlenku,že v prosinci do pokojíku půjdu já s mimísem a pánové si zaberou ložnici.No mají strach o spánek.Ale myslím/a taky doufám/,že to chlapáctví manželovi nevydrží.Je to docela obětavec a při Tomovi vstával často.Tom byl totiž totální nespavec.No nebudu tady prvorodičky strašit.Přežila jsem to a jdu do toho zas.
seri-do práce budeš chodit do konce?Myslím tedy kromě těch posledních 6týdnů,kdy už Ti běží mateřská.Alespoň Ti to uteče.Mě to teď utíká taky,ale u prvního jsem byla na neschopence a docela se mi to vleklo.Neměla jsem náročnou práci,ale mudr. jsem neusmlouvala.Te´d jsem docela i za neschopenku ráda,ze začátku mi bylo dost blivno,o prázdninách jsem nemusela řešit hlídání a až půjde Tom do školky,tak si v klidu vše připravím.
marti-na sladkou vodu jdeš taky do nemocnice?Jsem zvědavá jak Ti bude chutnat.Tady někde na koníkovi to líčily dost dramaticky,ale mě to tak fakt nepřišlo,tak nevím jestli nejsem divná.ˇ
No šla bych něco pojíst,ale musim si to v tuhle hodinu zákázat,nebo budu jako soudek.A to stejně budu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak Vám přeju dobrou noc.Když jsme u toho,jak se Vám v noci spí?
16. srp 2007 v 19:52  • Odpověz
makyb - tak ať se Tomášek brzy uzdraví. S tim vstáváním v noci, tak na to si budu muset pak zvyknout, já jsem strašnej spáč, v noci mě nic nevzbudí. Když večer lehnu, tak jsem do pár minut, možná i vteřin tuhá. Už teď mám strach, aby mě mimi vzbudilo. No ale snad jo.

Jinak já chodim pořád do práce, když sedim v kanclu, tak mi dr. tu neschopenku asi nenapíše, co myslíte? Ne že bych jí chtěla už teď, ale tak od října by se mi to líbilo. Ale to asi nezáleží na mě, ale na dr. Nevim, jestli by mi jí dal, když bych neměla žádný problémy. A nedá se nastoupit na mateřskou už 8 týdnů před porodem nebo je to jen těch 6?
17. srp 2007 v 07:28  • Odpověz
Ahoj holky, po delší době Vás zdravím. Minulý týden jsem strávila u tchýně s vyvdanou dcerou. Mám z toho ponaučení - nevěřit tchýním. Ta moje tvrdila, jak si u nich báječně odpočinu a zatím jsem se týden nezastavila :unamused: . Bylo nás tam celkem 8, takže pořád dokola vaření, nádobí, zahrádka... Jediné pozitivní bylo, že jsem začala cítit první pohyby, to mi lehce zvedlo náladu :wink: . V úterý jsem byla na genetickém UTZ v Budějkách, miminko je v pořádku, akorát je o týden menší. Budeme mít holčičku, zřejmě Klárku. Jinak moc nestíhám, jsem sice doma, ale momentálně malujeme, tak je pořád co dělat.
Lenkjane, te Tvůj vybraný kočárek jsem v bejbycentru omrkla, je moc hezký. Budeš si kupovat ten zelený, co máš v albu?
Makyb, jak je Tomáškovi? Už je to lepší? S tím spaním mi ani nemluv. Já mám problémy s plícemi normálně, jsem alergik, ale teď je to hrůza. Nevím, co budu dělat, až budu mít óbr bříško. Teď mám malé a už nemůžu v noci dýchat. Museli jsme si koupit polohovací rošty a já spím na hodně zvednutém. Všechno mně vzbudí a to jsem byla předtím děsný spáč - takže se , Seri, neboj :slight_smile: . Navíc nám teď poudí pod okny davy těch mládežníků z křesťanského srazu, to jsou zážitky, řev až do noci...
Seri, s tou nemocenskou to záleží, jakého máš doktora. Ten můj mi ještě vynadal, když jsem ze začátku neschopenku odmítla. Taky mi napsal neomezené vycházky, takže můžu klidně odjet a vůbec dělat si co chci. Je to zlatíčko :slight_smile: .
17. srp 2007 v 09:35  •  2 děti  • Odpověz
Ahojík holky, tak teď jsem přijela z toho vyšetření na cukr,brrr.Něco tak sladkýho jsem v životě nepozřela a doufám že už nikdy nepozřu :confounded: Horší ale je to čekání mezi jednotlivýma píchancema.Jsem tam za ty dvě a půl hodiny přečetla všechno co mělo písmenka :slight_smile:

Seri-s tou neschopenkou bych řekla,že se s MUDrem určitě domluvíš...i když jsi v kanclu... Popř.zahraj divadýlko že jsi z práce unavená,že ti to nedělá dobře :wink: Jinak myslím že vyloženě zakazovat ti nemůže fakt nikdo.

Makyb-co Tomášek,už ho to chřipokování přešlo?

Vladi-gratuluju ke zdravé holčičce :slight_smile:
17. srp 2007 v 10:47  • Odpověz
Ahoj holky,Tomík je na tom stále stejně.Počítám ještě tak 2-3dny,alespoň že je dnes chladno,když už trčíme doma.Průjem není až tak hroznej,drží se ho teploty.Ale my to tak máme od mala,nemarodíme moc,ale když už,tak s pořádnými horečkami.Tomášek by byl určitě potěšen,že tolik ženských s ním soucítí.
vladi-gratuluji k holčičce,Klárku bych chtěla taky,ale u manžela mi to neprojde.O holčičích jménech se u nás asi povedou ještě živé diskuse.Snad aby to byl kluk,ten je jasnej už dávno-Martin.Ale růžové šatečky a culíčky......no uvidíme v prosinci.A o tchyních už taky vím jak jsou nevyzpytatelné.A malovali jsme v červenci,protože v červnu jsme tady bourali a budovali.Tak Ti přeju ať to máš rychle za sebou a pak si hodíš nohy na stůl.
seri-nevím jestli si Tě tady s někým nepletu,ale jestli máš za sebou potrat,tak to píšou automaticky mudři neschopenku.Já měla taky sedavé zaměstnání a doktorka mi na to řekla,že mi neschopenku napíše i kdyby jsem do práce chodila spát :sunglasses: A jak říká martinka,zkus nějaké to divadýlko.Ale já myslím,že by to šlo i po domluvě.Ten klid co budeš mít teď už pak nikdy nebude.Záleží jak se Ti chce v práci být.
martinka-tu sladkou vodu budeš muset asi ještě dát.Tedy pokud nechceš jenom jedno mimčo. :wink: ale prozatím máš pokoj.
17. srp 2007 v 11:57  • Odpověz
Ahojky, mám dotaz- stává se vám někdy že třeba tři dny necítíte mimíska jak se hýbe?Mě to docela vyděsilo-obvykle řádí a ted právě tři dny nic nebylo :confused: :fearful: Dneska se už hýbe,ale není to tak divoký jako dřív.Nevíte co to?
18. srp 2007 v 16:11  • Odpověz
Ahoj Marti, tak zrovna dneska mně napadlo to samé. Včera miminko docela řádilo a dneska téměř celý den nic a až teď k večeru pár pohybů. Cítím ho teprve týden a už plaším a pořád se pozoruju :unamused: . Zkušenější mamina mi říkala, žeje to normální, tak snad jo.
18. srp 2007 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz
ahojky,taky občas plašim,když mímisek o sobě delší dobu nedá vědět.Tři dny to nevím,asi to takhle nekontroluju.Ale večer když lehnu a neozve se,tak to plašim,neboť v tu chvíli je to taková jistota.Jdu spát a brouček vstává.Ale taky si myslím,že je to normální.Zatím tam má hodně místa,tak asi o každém pohybu nevíme.U Tomáška jsem pohyby cítila celkem dlouho a pořád jsem si tím nebyla jistá.Teď docela brzo,tak jsem klidnější.
18. srp 2007 v 19:46  • Odpověz
Tak to jsem ráda že neplaším sama :sweat_smile: V pindělí jdu na gyn. tak uvidím co mi MUDra řekne,ale určitě je všechno v poho když se vám to taky stává.Dík za uklidnění a dobrou noc :pensive:
18. srp 2007 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem dnes musela nakouknout a přečíst si svůj vlastní příspěvek o tom, když se mimi delší dobu nehýbe... a uklidnit se :unamused: (moc mi to nejde). Mimi už skoro 2 dny nic... Marti, co Ti řekla doktorka? Je to asi normální, viď?

A co ostaní, jak se máte? Lenkjane, jak pokračuje kurz?
22. srp 2007 v 07:27  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky,
Vladimuraz,tak si skoč k doktorce.Určitě je vše v pořádku,ale tebe to uklidní.A Ty už pro příště budeš vědět,že je vše jak má být.
22. srp 2007 v 07:40  • Odpověz
Makyb, já nechci zbytečně plašit, navíc doktora mám 20 km daleko. Všichni říkají, že je to normální, tak snad jo. Jedna kamarádka mi okopírovala z chytré knihy toto :
z chytré knihy, kapitola 18-22tt:
"...obavy z toho kdy se objeví první pohyby, bývají vystřídány obavami, že pohyby plodu nejsou dostatečně časté nebo že je delší dobu nepociťujete....jsou tyto obavy zcela zbytečné...frekvence nápadných pohybů plodu je dost nejednotná....plod se pohybuje téměř neustále, ale pouze některá z těchto pohybů jsou tak výrazné, že je zaznamenáte. Ostatní prostě nepostřehnete, hlavně pro polohu plodu )může být otočen tvářičkou dovnitř...). Dítě může být taky nejaktivnější v době kdy spíte-hodně dětí je nejaktivnější během noci.
...vyvolat pohyby plodu..lehnout si večer...nejlépe po sklence mléka nebo pomerančové šťávy či malém zákusku. Kombuinace nečinosti a a nárazu energie může vyprovokovat pohyby....pokud to nevyjde nemějte obavy...mnoho maminek udává, že nepozorovaly pohyby 2 i 3 dny nebo dokonce déle.....po 28týdnu jsou pohyby plodu již souvislejší....."

A už jsem v klidu :slight_smile:
22. srp 2007 v 08:53  •  2 děti  • Odpověz
vladimuraz,já to neberu jako zbytečné plašení.Nejsi jediná,kdo má nějaké obavy.Té chytré knížce bych určitě věřila.Hlavně,že jsi klidnější a přeju hezký den.
22. srp 2007 v 09:09  • Odpověz
Ahojík holky,u MUDry to dopadlo dobře-strdíčko bije pravidelně a že každý den mimísek neřádí je normální,uff,to jsem ráda :slight_smile: Taky jsem už volala paní Havlíčkové,jestli bude pořádat předporodní kurz pro listopadovky/prosincovky a prý ještě neví,že má ted jeden rozjetej... Ale dá prý vědět.Doufám,že se něco dít bude :confused:
23. srp 2007 ve 12:07  • Odpověz
Marti, tak dej pak vědět, až se něco dozvíš, děkuju. Jsou nějaké jiné možnosti, kdyby žádný kurz neotvírala? Né že bych se na něj nějak těšila, ale něco bych dopředu vědět asi měla. Slyšela jsem o nějaké paní ze sezimáku, ale ta prý prosazuje nějaké alternativní varianty porodu, na všechno jde přes pocity... víte něco bližšího?
24. srp 2007 v 09:10  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky, tak vás po delší době zdravím :slight_smile:)))
všecnny jste vpořádku, i s mimísky tak to je dobře, vladimuraz gratuluju ke zdravé holčičce...
já jsem teď doma, byla jsem před 14ti dny na kntrole a mudr, mi nařídil ležení, protože jsem měla na té kontrole, to bylo v 32tt CS=4, což je dost, tak abych mu prý předčasně neporodila, tak už jsem doma, akorát tenhle týden má taťka dovolenou, tak za něj chodím do práce šéfovat, ale vždycky na dopoledne, a pak šup domů nožky nahoru a pohodička :slight_smile:)) no a hlavně doma nemáme net, takže můžu jen z práce...
vladimuraz: ten kočárek máme Pege Perego, ten zelený, už je doma, respektive u známých, doma máme jen sedačku a povlak na sporťák, už se těším až budem vozit :slight_smile:
kurz u Oliny je super, jen vždycky nevím jak už si pak lehnout sednout, ty tři hoďky jsou fakt někdy dost, a hlavně minule mě uklidnila když jsem se jí ptala na to vysoké CS, tak říkala že to ještě není tak strašný, hlavně být v klidu a ještě můžu přenášet :slight_smile:
27. srp 2007 v 10:32  • Odpověz
Ahoj těhulky, můžu se k vám přidat? :wink:
Tyhle stránky jsem našla náhodou když jsme se snažili otěhotnět ( asi mi pomohli fotečky miminek ) :slight_smile:
Jinak bydlím kousek za Táborem a mám holčičku Kristýnku, která jde za týden do školy.
27. srp 2007 ve 13:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.