• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky,
tak nám nešel zase týden internet, ještě štěstí že bylo docela pěkný počasí, že jsme vypadli ven a nebyla taková potřeba být doma. Taky sem si umyla okna, strašně se mi do toho teda nechtělo, a myla jsem je zrovna v den kdy sluníčko pražilo že na tý straně kde to pražilo mi to nešlo vyleštit a měla sem tam furt šmouhy, tak sem tu u toho docela zuřila. No ale je to hotovo a do jara už je mýt teda nebudu. Nevadí mi ani tak mít ty okna, ale ty žaluzie, ty mi nejsou pořádně vyčistit a děsně mně se*ou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Koukám že tu docela rýmujete, my si to vybrali už tuhle tak snad teď budeme mít klid. Je fakt že teď je toho asi plno, dneska nás na plavání byla jen polovina.

Niky, ty kombinézy a bundy od Topollina jsou krásný všechny, taky mam některý vyhlídnutý, jenže mam strach z té velikosti že se netrefim. Přeci jenom je to vyšší cena, tak bych ráda aby to Káje bylo akorát aby to unosila. Váhám mezi velikostí 80 a 86.
Nám přišel v pondělí balíček s věcma z MMB a uplně spokojená jsem taky nebyla, prostě na obrázcích ty barvy byli pěkný jasný a ve skutečnosti mi přišli takový jak zapraný. No ale vyprala jsem to v Lovele balzámu ta docela ty barvy vždycky tak jako oživý, tak to docela pomohlo a je to lepší. Byla tam jedna mikča, svetr, manžestráky a bunda. Kája má na zimu dvě bundy, jednu delší a jednu kratší a ještě musim splašit nějakou tu kombinézu. Tenhle týden už jsem jí dvakrát zimní bundu dala, to počasí je ale furt takový vrtkavý, třeba jsme šli včera na procházku a pražilo proti nám sluníčku a bylo docela teplo a pak když jsme šli domu tak se zatahlo a pěkně ochladilo. Pak se má člověk dobře oblíct když je to jednou tak a po druhý jinak. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a taky nám v pondělí přišel aktivní stoleček od Chicca 2v1, s toho jsem teda nadšená, hrozně se mi líbí a sama bych si s nim vyhrála. Potom se dá obrátit a daji se na něm stavět kostky. Hodim sem odkaz
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9322033
Takže to bude mít Kája k narozkám od nás. Tchánovci chtěji koupit nějaký odrážedlo, tak se mi docela líbilo tohle http://uzizalky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=268942
My jsme totiž takový to odrážedlo motorku dostali jako svatební dar, ale ta motorka mi příde taková spíš až pro větší dítě je i docela nestabilní, tak tohle by bylo lepší. Jinak nevim co jim vymyslet za dárky. Lepší jim poradit než aby pak koupili něco do bude na prd.

Maky, to se ti nedivim že jsi se s Miškou pronesla, míry už má pěkný. Mně už bolí z Káji ruce teď a to má jen osm kilo, jsem teď celá nějaká bolavá, bolí mně záda, ruce, potřebovala bych to plavání taky jako sůl abych se protáhla. Pára by mi taky nedělala dobře, mam nízký tlak docela často a když sem si někdy doma napustila vanu a ležela v tom vedru tak se mi pak udělalo uplně mdlo že sem musela ven.
Kudrlenko, Daneček je teda taky obřík a Anezh vy taky nejste pozadu. Fakt si řikám jestli tý Káje dávám pořádně najíst když jsme tu furt takový nejlehčí. Ale myslim že jí dávám jíst dost, i když ty obědy už bych měla taky nějak vymyslet jinak, chce to změnu. Holky a od kdy můžou vepřové maso? Já furt točim jen kuřecí a hovězí tak by už mohla taky zkusit něco jinýho.

Seri, dobrá máma jako bílý jogurt myslim neni. Máslo jsem zatim nedávala.

Marky29, ty Libenar kapky jsme dostali vzorek v porodnici, jinak jsem jí dávala i Vincentku ve spreji že jsem to nastříkala na vatičku a vytřela nos, teď jak měla tu rýmu tak už sem jí tam občas i stříkla, jinak sem kapky ani moc nepoužívala. když měla první rýmu cca ve 14 dnech, tak jí doktorka napsala nějakou vodičku kterou nám udělali v lékárně a tim sem jí to vytírala a odsávala a odsávala. :slight_smile:

To už je zas hodin, jdu spát.
24. říj 2008 ve 23:31  • Odpověz
Ahoj holky,
hlásím se z uklizeného bytečku a konečmě je chvíle klidu tak jdu pokecat. Včera když jsem sem přišla tak jsem měla sto chutí utéct, nevěděla jsem z které strany začít, ale pak už to docela šlo a když už to začalo vykukovat tak jsem byla spokojená. Ten byt vypadá úplně jinak, ještě dokoupím záclony a už to budu úplně super :dizzy_face: .

Makyb Kája by si určitě "řekla" když by měla málo jídla. Mě teď Andrejka nějak přestala jíst jak jsem byla zvyklá, že baští dobře, tak vynechává večeře. Když jí uvařím kaši do flašky tak jí nedá do pusy a teď už nechce večer ani Nutroš - ten má jen ráno. Večer se napije čaje a spí až do rána takže hlad asi nemá.
25. říj 2008 ve 20:37  • Odpověz
Ahoj,
Moni, tak ať ti ten naklizený byteček dlouho naklizený vydrží, to u nás by to do vánoc čistý teda nevydrželo. Já budu muset předvánoční úklid dělat tak dva dni před vánoci aby to tu jakžtakž bylo čistý. :grinning: I když musim říct že teď jak už sem si docela zvykla vytírat každý večer potom co Kája jde spát, a tak nějak průběžně tu furt utírám prach apod. tak tu máme možná víc čisto než jsme mívali. I když ty chlupy tu člověk najde stejně všude. Horší bude až zas pak bude padat sníh a bude to hned tát, tak to mi sem psi budou tahat bláto, to tu s toho zmagořim.

1.12. se půl kiláku od nás má zahájit provoz čtyřsedačkové lanovky na Monínec a nová sjezdovka, tak se docela těšíme. Sice prý ceny budou držet jako na Zadově, ale my stejně spíš asi budem jezdit na noční lyžování, budou uměle zasněžovat, tak jestli bude dobrá zima tak by to mohlo být skvělý. Včera sem koukala na jejich stránky a maji tam i lyžařskou školičku, tak až Káje bude víc jak tři roky tak bych jí tam chtěla přihlásit aby se naučila lyžovat.

Tak holky vy co už máte větší děti, mam na vás dotaz. Od kdy jste začali děti učit na nočník? Včera mi totiž trochu vyrazila dech švagrová když se mně zeptala jestli už Kája chodí na nočník a myslela to fakt vážně. Já na ní koukala a řikám jí že teprv před měsícem začala Kája sama sedět a že je brzo jí už dávat na nočník, tak na mně koukala jako že její děti už snad na nočník chodili. No nevim, trochu mi tim nasadila brouka do hlavy a já před chvíli šla na půdu a snesla sem dolu nočníček který Kája dostala už při narození, takový krásný červený ve tvaru hrošíka. Teď sem ale našla nějaký články na netu a zase sem se hodila do klidu a nočník asi zase zpátky odnesu na půdu. Schválně si to přečtěte http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=368016
http://www.vasedeti.cz/clanky.php?clanek=3378
Myslim že se zase máme na co těšit, že jak nás napřed všichni otravovali jestli kojíme tak teď zase budou otravovat s tim jesti už naše děti chodí na nočník. Mam pocit že už je asi brzo začnu posílat do pr....
Švagrovky dcera taky už v devíti měsících chodila a v roce snad měla 14 zubů, no to zas bylo včera :sweat_smile:

Káje už prosvítaji obě horní dvojky, tak snad už brzy něco vyleze, je fakt že víc slintá a udělali se jí s toho kolem pusiny pupínky.
27. říj 2008 v 10:51  • Odpověz
Ahojky holky,
jsem také z Tábora,z Čelokovic,můžu se mezi vás zařadit :wink: .
Kokoukám,že už probíráte vánoční úklid :slight_smile: ,to u nás by to také nevydrželo.
27. říj 2008 ve 14:57  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
ty jo,já chci taky umytý okna. :grinning: No já už je nechám a vrhnu se na ně jako už na vánoce.
No Michalka má stále rýmu,je to lepší,ale to odsávání už mě se*re. Navíc mám rýmu taky.Ale to neřeším. Za to v sobotu jsem myslela,že je po mě.Probudila jsem se s pernamentním pocitem na blití a bolestí celého člověka. Navíc jsem vařila rajskou,tu už asi nikdy nebudu jíst.Tom měl dopol. zápas,odpol. dětské vystoupení a pak jsme šli taky na fotbal.Malá si do toho vzpomněla,že odpol. spát nebude.No fakt super. V neděli jsem to dostala,takže jsem to blivno a bolest zad přisuzovala tomu,i když na to netrpím.A dnes jsem se probudila s rýmou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ale nestěžuju si,protože si stejně nemůžu lehnout.Hlavně,že už mi není šoufl.Já totiž nesnáším zvracení.
Jo a moc mě nebaví překecávat odpo. Michalku na spánek.Jenže dopol. mi prostě nevydrží,aby jsem jí dala po obědě.No snad si to sama nějak srovná :unamused:
Včera jsem objednala Michalce fusak.Já ho totiž nemám,používala jsem vložnou tašku a usoudila jsem,že se bez něj neobejdem. Objednala jsem něco podobného jako Emitex,ale levnější. No kombinézu mám po Tomovi,ale je jí větší a ne zrovna in,tak jí chuděru musím taky dooblíct. Začíná být fakt kosa. Kolikrát sama nevím co si oblíct,natož ty děti.

Marky-hračky jsou pěkný.Já to budu řešit nějakými kostkami atd. Něco máme po Tomovi a s tímhle mi přijde si ty děti vyhrají.To druhé dítě je chudák :sweat_smile: Jo a Kája nemá jenom osm kilo,ale prostě má osm kilo :wink: Ty jsi malá,tak prostě bude Kája drobnější.Lepší než dlouhej kolohnát jako já :grinning:
Tu lyžovačku Vám závidím,i když já radši bruslím.

No a k tomu nočníku.Klidně ho odnes na půdu.Tuhle už jsem to sem chtěla psát a zapomněla jsem na to,tak jsi mi to připomněla.Potkala jsem nesmírně inteligentní sousedku,která má ještě inteligentnějšího téměř čtyřletého syna.A ta na mě chrlila dotazy,jestli Miška už chodí a co už říká atd. :rolling_eyes: A oni,že už já nevím kdy chodily,no měla jsem fakt chuť jí poslat taky do pr... Několik dní potom jdu okolo nich,venku měli popelnici a v ní použité pleny. Zrovna vylezl jejich chlap a do té popelnice chtěl něco přidat a jak jí otevřel,tak mu to došlo,že i já na to čumím.Tak mi to začal vyprávět.Mají pořád plíny,v noci sunar.S flaškou usíná.Ve dne nechce jíst a tak má taky sunar.Je vzteklej a celkově si potřeboval vylít mozek,protože ta jeho je fakt cvičená.Hlavně,že se chlubila,kdy chodili a že umí abecedu a já nevím co všechno. Mě je to jedno ať si umí co chtěj,ale pak se člověk dozví tohle a říká si,kde je vlastně pravda :confused:
No a pak mám dobrou kámošku,která má holku prvňačku a klukovi bylo v červnu čtyři.Máme stejný názory co se dětí týče,tak jsme se spíš podržely než aby jsme se předháněly.U holky jí proběhlo období z plen do sucha v klidu. Vím,že u kluka bojovali s plínama a minulý týden jsem s ní po dlouhé době mluvila a říkala mi,že musela k mudře,protože ne že by se jim stala nehoda,oni se kompletně počurávali.Ta je poslala na ultrazvuk močáku,na EEG a k psycholožce.Vše v pořádku a psycholožka je poslala na psychiatrii.Tam jí řekli,že už se to musí léčit,protože by si to klučík mohl nest až do dsopělosti a to se s tím pak špatně něco dělá.Takže mají léky a už měsíc jsou suchý,dokonce už i občas v noci. Ty léky zatím mají do konce roku a pak se uvidí.Doktorka jí řekla,že příčina je ve většině případů neznámá.Pokud se tedy vyloučí nějaké psychické trauma.Což jich se prý netýká. Ale ptala se jí,kdy začínali nočník.Někdy kolem 18 až 24 měsíci,to by snad taky mělo být v pořádku.Protože na pomočování se taky hodně často podílí předčasné vysazování na nočník.Vysvětlovala jí tam,že signál musí jít z hlavy, v roce je to pouze naučení nějakého režimu/po vyspání,jídle atd/ a neznamená to,že dítě je bez plen.
Ty články v odkaze jsem prolítla a je fakt,že naše pleny bude řešit někdo jinej. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já Toma zkoušela na nočník po tom roce a půl,odmítal mi tam sedět.A pak jsem se na to vykašlala,protože jsem zjistila,že je to náhoda a když ho tam budu posazovat často,tak ty plíny mít nebude,ale je to k ničemu.Pak jsme došli do období,kdy se chytil mezi nohama a dělal eee...ale už bylo po všem :grinning: Nicméně to byl signál,že už ví,že se něco děje.Začalo být venku teplo,tak běhal nahatý.Což bylo super.A někdy kolem těch dvou let,lehce přes jsme byli bez plen,bez stresu a zbytečných nehod :wink: A jak tam v jednom tom odkaze popisuje ta maminka návštěvu,kdy radši dala klukovi plenu,tak s ní souhlasím.Když jsme někam jeli,tak jí měl.Takže mi v autě povídal číííí a já na to,klidně můžeš :grinning: No a švagrovky měly stejně staré děti a v podstatě jsme byli bez plen cca na stejno,taky nic nehrotily.Fakt to chce klid.Vysazování na nočník v roce je blbost,je to opravdu jen naučení režimu. No AP maminky by mi to tu vysvětlily,třeba i někdo jinej.Ale je mi to jedno a stojím si za svým. :wink:
U Michalky vidím jako hodně důležité příští léto.Snad bude hezky a bude hodně nahatá.Kamarádka má holku v únoru a šlo jim to prý v pohodě.Jenom se prý naučila čurat venku a lítala pak před barák i v dešti :grinning:
Tak jsem se vykecala :grinning:
Ono Marky na ty chlubivé maminky už budeš narážet pořád.I teď to pozoruju a Tomovi je šest. Já se držím zlaté střední.Někdy se mi chce hrozně chválit,ale vím,že mi to v něčem jiném to dítě vrátí a pak by mi to zavřelo ústa.Ale těm chorobným chlubilkám nezavře ústa stejně nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2008 v 15:13  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: ,

Makyb - tak Ti přeju, aby Ti brzo už bylo líp. Je to o to horší, když se člověk fakt nemůže zavrtat do peřin, zaspat to, nebo čekat až bude líp. Musíme fungovat pořád :unamused: . Já občas říkám, že by si doma všimli, že mi neni dobře, až by mě museli přešlapovat v kuchyni na zemi. Já taky nerada zvracim :confounded: já u toho skoro brečim. Já mám teď zase problémy s břichem :unamused: už jsem z toho nešťastná, pořád mě bolí a tlačí v podbřišku, ale dostat to na 100 % nemám. Tak asi budu muset na gyndu :unamused:

Marky - já nočník taky ještě neřešim. Koupila jsem ho asi před měsícem a dokonce hrací, líp se mi pozná, když tam něco bude :slight_smile: a Daneček je hodně muzikant. Začnu tak od 15 měsíců mu ho podšupovat. Já to zkoušela asi 3 x ,ale spíš mi přijde, že ho od toho zradim. Sedět tam nechce, tak dělám různý kravinky, ale ještě žádná loužička :wink: . Spíš by se mi podařilo hovínko, protože poznám, že tlačí, ale to většinou zase snídám :grinning: . Já začínám tim, že mu ukazuje, že v plíně je ee a ptám se jestli tam má ee, zatim nic neřiká :sweat_smile:
Tohle srovnávání a řeči ostatních mě taky s***u.
V kterym věku to skončí ??? Ale jak píše Makyb tak to asi bude trvat dlouho. Mě se třeba líbí na plavču, tam máme skoro stejně starý děti a nikdo tam tohle neřeší. Nejlepší je potkat třeba nějakou babičku dotyčnýho vyjímečnýho dítka, to mě vždycky dostává.
Jo a vepřový maso jsem dávala tak od 10. měs, ale fakt malinko a libový, špatně se nám totiž kaká :wink:

Vercakl - to víš, že se můžeš přidat :slight_smile: , já tedy vánoční úklid ještě neřešim, pouze okna, ale už bych se pomalu a jistě připravovat měla :wink:

Daník taky už nějak nechce spát odpoledne, jsem to nějak zakřikla. Nevim jestli je to pouze dočasný, nebo na pořád. Zítra se pojedem asi kouknout do Budějek, taťku máme doma, tak mám choutky někam vyrazit. Tak hledám na netu včerejší díl pojišťovny a nemůžu ho najít :unamused:
27. říj 2008 ve 20:09  • Odpověz
Ahoj holky,
samozřejmě, že do vánoc to nevydrží a budu uklízet znova :wink: , ale je vymalováno a okna už vypadají jinak.

Holky, nočník si moc nepamatuju, ale v chytré knize mám napsáno, že seděla na nočníku v 9. měsících, spíš to bylo zkoušení a pak to proběhlo nějak "samo", ale dlouho nám trvalo zbavit se plíny na noc. Zabrala až nová postel a v noci jsem jí budila na záchod.
Ještě jsou dobrý takový ty poučovací řeči :wink: .

Kudrlenko na plavání ještě nelovíme, teprve se učíme potápět. Teď ve čtvrtek nejdeme jsme objednaný na osmiměsíční tak jsem zvědavá na "míry". Se spaním bojujeme taky, jídlo se upravilo už zase baští v pohodě, ale odpolední spánek jí moc neříká. Včerejší Pojišťovnu jsem taky nenašla.

Makyb přeju brzké uzdravení. Taky jsem začala prskat a teklo mi z nosu, ale při uklízecím a přejížděcím maratonu od našich do Planý jsem to nějak vypotila, blivno mi bylo asi dva dny po ránu :confounded:.

Vercakl zdravím :slight_smile: a jestli jsi z Čelkovic tak by jsme se možná mohly třeba od vidění znát. Nebo třeba znáš bráchu.
27. říj 2008 ve 21:25  • Odpověz
Tak jsem tady sama,chlapa mám na schůzi.Ale ani mi to nevadí. Společnost mi dělá pořádná rýma :grinning: Čajíkuju tady jako vzteklá,to zase noc strávím na hajzliku :stuck_out_tongue_closed_eyes: To nekojení má jednu výhodu,nemusím číst letáky co můžu a nemůžu.Manža mi radil slivovici.On tím léčí vše.Zajímavý ale je,že se s nemocnýma dětma vezu já a on ani nepšikne :angry:

Vercakl-to víš,že se přidej.Ta účast tady někdy vázne,tak tu bude veseleji.Máš hezké jméno pro holčičku.Mě ještě se líbí Rozárka,Rozi a tak.Ale jsem dost přízemní,tak bych to nedala.Ani bych nemohla,to by to manža vyměnil v porodnici za kluka :sweat_smile: Tam se na méně shodnem.A já už mám stejně vybráno :wink:

Kudrlenko-když Tomovi byly asi tři,tak mě zlobilo břicho jako Tebe.Nakonec se z toho vyklubala cysta.Není to nic vážnýho,teda pokud je vodová.Mě pak sama praskla a v pohodě.A zatím ťuk ťuk už se neobjevila.Jo a taky mě to bolelo při styku.Jéžiš to je slovo,já o tomhle moc neumím mluvit :grinning: Zajdi si na gyndu,za to nic nedáš a budeš mít klid :wink:
Jo a Vám se kaká špatně celkově a nebo jen po tom vepřovým?
Tý jo,já když to po sobě čtu,tak jsem zralá na uzavřený pavilon.Od styku skočím ke kadění :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak já jdu radši pohonit nějaký zimní oblečení a dárečky :wink:
27. říj 2008 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj Moni :wink:
27. říj 2008 ve 21:29  • Odpověz
Ahoj Makyb :slight_smile:
27. říj 2008 ve 21:30  • Odpověz
Makyb zimního oblečení taky moc nemáme, ale neumím nakupovat po netu musím to vidět a osahat si to a nebo váhám a pak už to nemají :angry: . Jo, dárečky letos vůbec nevím ( asi se Ježíšek před barákem zastřelí :grinning: ) a hlavně se sem už nic nevejde. Nejvíc mě mrzí, že Kristýnku asi Ježíškem moc neopijeme - myslím, že jí to nějaká "dobrá" duše ve škole řekne.
27. říj 2008 ve 21:37  • Odpověz
Moni a zatím teda Kristýnka věří? Trochu si říkám,že letos jsou to poslední vánoce,kdy opravdu věří a nemá pochybnosti.Taky čekám,že mu to někdo vycinká :unamused:
Holky já se po těch drijácích potim jako prase :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2008 ve 21:42  • Odpověz
Zatím věří, občas měla takové divné otázky, ale vždycky jsme jí ukecali :wink: .
27. říj 2008 ve 21:53  • Odpověz
kudrlenkaa stím marozenímje to všude stejné,pokuď marodí chlapy jsou to chudinkové,jakmile začneš ty musíš se přitom starat o děti i sebe zároveň a ještě ti řekne,já pracuji a jsem utahanej :angry: .
Holky kam chodíte tady v Táboře plavat,na sojčák?
Letos se na Vánoce těším,konečně z toho má Ondrášek trochu rozum a už se na ně těší,takže u nás ještě v Ježíška věříme :wink: .
28. říj 2008 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj holky :wink:

tak výlet se nám docela vyvedl, i když nejspíš znáte nakupování s chlapama :angry: je to otrava, to si člověk moc neužije. Docela mě naštvali v botách, kde mi neuznali reklamaci, (měla jsem je pouze svatební den a jsou na odpis) jenže já se neumim dohadovat, pouze se tvářit :unamused: . Takže už si kupuju pouze obuv v Táboře, protože se pak nebudu muset honit do Budějovic. Uklidnila jsem se až v CA :slight_smile: pak jsme okoukli Mobelix, ale je tam toho tolik, že mě to bzry přestane bavit.
.
Verca- já chodím na Sojčák, druhý kurz a mám to do 18.12 a pak už končím, ta cena je docela závratná, ale nelituji toho, od těch 5 měs. je to parádní. Teď už se dojdem vykoupat třeba do Tábora do bazíku.

Makyb - tak cysta mě nenapadla :unamused: asi tam opravdu zajdu, ale malýho asi budu muset vzít taky, jen nevim jak to udělám. Vlastně mě to bolí spíš po styku :wink: Dneska je to trochu lepší, ale nechci to podcenit. Jinak se nám kaká dobře :slight_smile: , ale když spapá vepřový a pak kaká, tak mi přijde, že u toho docela trpí, prostě hrozně tlačí, jestli je třeba těžší na strávení nevim, takže ho fakt dávám hrozně malinko.

Moni - pojišťovnu ještě pohledám, snad to najdu, dyštak dám odkaz :wink:

Slyšim z pokoje jak ho manža nutí řikat máma :slight_smile: , abych měla radost, on to sice řiká, ale v noci když bulí. Jinak všude je TÁTÁ i oslík na triku :slight_smile:
28. říj 2008 v 17:37  • Odpověz
Ahojky,
nám zas nešel od pondělního večera net, dneska už sem tu docela nudila,venku hnusně, doma už mam naklizeno, udělala sem si i trochu pořádek ve skříních a připravila zimní věci. Taky sem odnesla něco na půdu a dala Káje do kočáru zimní fusak. A jinak docela krize bez toho internetu. Prostě párkrát za den potřebuju nějaký odreagování.

Dneska mi volala kosmetička že se jí tam zítra ráno uvolnilo místo, objednávala sem se k ní totiž tuhle a ona měla volno až 2.12. tak si mně napsala do náhradníků, tak pudu zítra na vyčištění pleti a upravení a nabarvení obočí. Už se docela těšim, sice mně ta procedůra u ní moc nebaví, ale zas budu chvíli trošku vypadat.

Teď sem po dvakrát kojila už jen jednou za den. Kája si prodloužila spaní a vynechala kojení v půlnoci, tak už sem kojila jen ráno. Tak uvidíme jestli to tak zustane nebo to byla jen vyjímka. :wink:

Maky, tak ať se brzy uzdravíš, my ženský fakt nemáme šanci na to se pořádně vyležet, musíme prostě dělat vše jako normálně. A člověk by si přitom tak rád zalezl do pelíšku a odpočíval. Hm ale vysvětli to tomu batoleti který chce aby ses mu věnovala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kája mi teď příde jako šílenej mamánek, nemůžu si chvíli sednout a něco si přečíst, to hned mi stojí u sedačky a kvičí na mně, nebo u židle u počítače a chce nahoru. Nejradši by se furt chovala. Sem zvědavá na ní zítra až jí odvezu k našim a zmizim jí z dohledu.

kudrlenko, já myslim že když vezmeš Danečka sebou na gyndu že se nic nestane. Co sem tak viděla tak Karčová se ráda na každý mimi podivá a sestřička ti ho tam tu chvíli pohlídá. Hlavně nezapomeň že má tu ordinaci už jinde.
Tak máma Kája taky neřiká ani když v noci bulí. Přes den tu jede táta, táta a když tu něco bouchne a nebo slyší že táta přišel z práce, tak to to táta pěkně kříčí a nebo umí haf haf, ale tak srandovně po jejim.

Nočníka sem teda zase uklidila
:slight_smile:
29. říj 2008 ve 21:46  • Odpověz

Marky-no v tomhle počasí bez PC je fakt na prd. Teď je vyloženě podzim,hnus.Tohle počasí mi jako jediný období v roce fakt vadí.Ještě rýma jako řemen,blééé :angry:
Michalka je teď taky mamánek.Ale když je doma manža a zavře za sebou dveře třeba do koupelny ,tak se na ně pověsí a nadává :grinning:
Jinak mama povídá,ale podle mě nevědomě.Když se zeptám kde jsou hodiny,tak na ně ukáže a říká tááá.A teď se naučila berany,berany duc.Hlavně to duc.Je to hrozně roztomilý a srandovní :dizzy_face: :dizzy_face:
No u Vás je jasný,že to haf bude Kája ovládat mezi prvními slůvky :wink:

Kudrlenko-já jsem zvyklá,že v podstatě vše absolvuji s dětma.Pokud to teda je jen trochu možný :wink: teď ještě na gyndu Daneček může :grinning:
Já tuhle kupovala vložky a tak jsem se snažila být před Tomem nenápadná :grinning: No a Tom u toho regálu začal vykřikovat,jé to jsou malý plíny.Mami co je to za plíny? Kolemjdoucí se bavili :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Varcakl- s tříleťákama jsou vánoce nádherný.Vůbec je tenhle věk hezkej.Teda jiný období u dětí taky,ale tyhel děti jsou ještě takový nevinný. Ale to oni jsou pořád,hlavně když něco provedou. :grinning:

Tak já si jdu kapat kapičky a pít litry čaje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2008 v 06:44  • Odpověz
jó Marky s tím úklidem to nějaká provokace,či co? :grinning:
30. říj 2008 v 06:50  • Odpověz
Ahoj holky,
to je hnus počasí, že by psa nevyhnal. Za chvíli se máme chystat zase vedle do vsi do obchodu a asi se vyprdnu na kočár a dojedeme tam autíkem.
Včera večer jsem vás jen tak letmo dočetla, ale dneska ráno jsem už zapomněla, na co jsem chtěla reagovat :sweat_smile:.
Makyb - přeju rychlý uzdravení, my už jsme 2 týdny bez rýmy, tak uvidíme zítra po plavču, jestli na nás neskočí nějakej bacil.
Marky - dík za fotečky, my se na Moninec letos taky chystáme, já teda nejsem žádnej dobrej lyžař, když sjedu červenou, tak jsem z toho vyfluslá. A kor teď, když jsem dva roky na lyžích nestála, to bych potřebovala jezdit snad po rovině, abych si na to zase zvykla :grinning: . Jo a manža má přeplacenej časák Snow, nevim, jestli to znáš, v každým čísle jsou tři pernamentky na vleky a to jak v ČR, tak i v cizině, teď tam bude snad i na Moninec, tak to určitě využijeme. Jo a chtěla jsem se tě zeptat, jak jsme byli před x lety na Velkym Javoru, ty jsi nás tenkrát fotila a pak jsem slyšela, že jsi ty fotky dávala někam na net. Máš je ještě? Jestli jo, mohla bys mi nějakou poslat? Díky moc. Jo a asi víš, že Aleš s Janou mají holčičku.

Mareček se začal tenhle týden plazit dopředu, jde mu to fakt rychle, takže už je jeho celý obývák, donedávna mu stačila roztažená deka a její okolí. Teď už je všude a snaží se pomalinku pohybovat i na čtyrech, ale to ještě nemá vypilovaný. A máme dva zuby.
V pondělí jsem byla v Táboře a sehnala jsem Márečkovi kombinézku na zimu, jak je ten sekáč pod Sandrou, tak mají 50% slevy.
30. říj 2008 v 09:25  • Odpověz
Ahoj mamči,tak já zrovna peču omelety a vesele si u toho píšu,tak jsem zvědavá kolik jich spálim.MY jsme se včera vrátili od mých rodičů z Černovic,byli jsme tam 5 dní když měli děti prázdniny aby si babička s dědou malý užili.JInak jsem byla minulej týden v Táboře a zpátky jsme se zastavili v Čekanicích a koupila jsem si kočárek mají tam 30% slevy na kočárky a 10% na oblečení,je to spúorŤák takže ho užijeme až na jaře ale byl za 1.700,ů tak jsem ho hned brala,na kluka jsem ho neměla a musela jsem všude sebou tahat velkej kočár a to je je hrůza to skládání do auta :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,mareček je šikula že už se platí ,my už pěkně držíme hlavičku a už si hraje i s takovym malym cinkátkem,tak jsem zvědavá co bude řikat doktor ,v pondělí jsem na 3 měsíční prohlídku.Tak já letim k těm omeletám nebo nebude k obědu nic,zatim pa zase se ozvu.Doufám že už si Vás taky pořádně dočtu :grinning:
30. říj 2008 v 10:43  • Odpověz
Ahoj holky,

tak ke Karčovce jsem se nedostala :unamused: neměla jsem totiž vůz, já k ní chodím do Chýnova, tam je to bez objednání, tak snad to do příštího týdne přežiju, už jsem byla smířená s tim, že ho vezmu taky. Dneska poprvý mě ještě nikde nezabolelo, tak bych to šla skoro slavit a další radost mám z toho, že Daneček po dvě noci teď vstával až ve 4 na krmení. Holky to je úplně zázrak :slight_smile: (ťuk ťuk ťuk) ať to nezakřiknu, ale spim vedle v pokoji, tak nevim jestli je to taky tim a nebo už konečně dostal rozum a nechá mě trohu vydechnout.

Marky vy máte haf a mi zase čiči, máme doma kocoura. A teď je čiči všechno i psi :wink: nebo ptáci.
Seri tak já se dneska plácala po Táboře a tam mě zajít nenapadlo, shánim nějakou bundičku.
Makyb - jak jsi mu tedy Tomovi vysvětlila na co jsou ty plíny ??? :slight_smile:

Marky 29 - můj manža je z Černovic :slight_smile: tak ho určitě budeš znát i zbytek rodiny, jestli je Ti 29, tak jste spolu nejspíš chodili i do třídy :wink:
30. říj 2008 v 16:07  • Odpověz
ježiš mi jsem chtěla napsat MY jsem fakt blbec
30. říj 2008 v 16:09  • Odpověz
Ahoj holky,
zase mi začal blbnout net, 10x se připojím v pohodě a po 11 mě to nepřipojí :angry: .
Dneska jsme byly na 8. měsíční, naše míry 9,88 kg a 75cm. Váha mě překvapila, myslela jsem, že váží víc. Jídlo pořád to samé a prý můžu dávat kůrku chleba, rohlík nebo dětské sušenky aby se naučila kousat. To teda nevím, ale všechny naše pokusy skončily dávením.
Andrejka vyloudila dneska něco jako MAMA, ale myslím, že to byla náhoda.

Kudrlenko díky za odkaz, ale ještě jsem na to nestihla kouknout.

Makyb - Kristýnka mi takhle přinesla v Kauflandu tampony, že chce koupit ty rtěnky - to jsem jí s tím rychle vracela zpátky. Nedávno se ptala co je to menstruace a co spermie. Spermie vysvětloval taťka a menstruaci jsem zakecala, už se víc neptala, ale myslím, že za chvíli s tím přijde znova.
30. říj 2008 v 17:51  • Odpověz
Ahojky
kudrlenkaa: jukla jsem k Tobě do albíčka a TVého manžu znám a on mě určitě ještě taky,znám i jeho mamču,i sourozenece,je mladší než já ,mě už bude v únoru 31 :unamused: ,s tim bolenim břicha,nemáš náhoudou ovulaci,mě při ní taky dost bolí břicho,teď čekám marně na menstruaci,dneska už je to 31 a pořád nic,ale břicho mě bolí jako prase,těhu určitě nejsem beru prášky,ale dostanu to kdoví kdy zase.
Moni77 : to náš Honzík je něco podobnýho jak Kristýnka akorát že je to kluk,má uchylku na prsa a celkově ho tyhle věci nějak berou, a další jiný(kolikrát dostal už na prdel,i když je fakt že teĎ už se trochu sklidnil,nejhorší to bylo kolem toho 5 roku) ,poslední dobou se fakt bavim asi to má nejspíš ze školy,na spermie jsme se ještě nedostali,to on teprve prinese zase nějakou perlu ze školy
Pšu teda hrozně mám tam chyb hrůůůza,chvátám ,malá se ozývá tak zatim pa a krásný víkend všem
31. říj 2008 v 07:02  • Odpověz
Ahojky,
Seri, fotky z Javoru ti pošlu, akorát asi nemá cenu je posílat všechny a stačili by jen ty kde jste vyfocený houfně. Koukala jsem že ty tam držíš taky foťák tak máš asi taky nějaký ne? Na net jsem je snad nikam nedávala, aspoň si to nepamatuju.
O Rozárce víme, dneska je prý nějaká oslava, manžel chtěl aby jsme šli ale asi nepudu, protože si myslim že tchýně tam bude určitě chtít jít když je to vnouče její ségry, tak jí ani o hlídání řikat nebudu.
Jinak Rozárka je docela kousek. :slight_smile:

Zato Kája s tou váhou nic moc. Dneska sem jí zvážila a docela sem s toho přešlá protože mi nějak zhubla. Nebo spíš teda nepřibrala vůbec nic. Oblečená a s plínou měla 7,9 kg, takže kdyby jí vážila doktorka nahatou tak bude mít sotva to co měla na 10ti měsíční prohlídce. To na tý roční nebude mít snad ani těch osm kilo. Chtěla bych už koupit tu větší autosedačku, ale timhle stylem těch 9 kilo bude mít tak sotva za rok.
Ona to prostě asi vylítá, protože tu furt po těch čtyřech lítá jak fretka. Teď si stoupla k barový židličce a použila jí jako chodítko, že jí tlačila a šla. :slight_smile:
Jinak ty horní dvojky už se jí klubou, tak má chvíle kdy dost brečí.

Moni, Kája se kouskama taky docela dáví. Když jí dám rohlík v kočárku tak to jí docela v pohodě,ale doma si to rve do pusy pod tlakem a pak se dáví. Tuhle sem jí dala na talířek chleba s lučinou na kostičky a myslela sem že by si to mohla sama brát a papat, jenže ona do toho hrábla, nabrala toho plnou hrst, zmačkala to a narvala do pusy. :confused: Jako sušenky sunarky, piškoty apod. tim se nedáví, ale to pečivo to je jak kdy.
1. lis 2008 ve 14:06  • Odpověz
tak jsem tu sama.Manža je s Tomem na Šumavě.Tak jsem jim upekla jablečný řezy,Mišce jsem uvařila,vyprala a chystám se žehlit.Ale jak jsem sedla sem,tak to moc nevidím reálně :grinning: A pak půjdem ven,je tu hezky.
Já zase včera utrácela,Miška má bundičku,čepičku,Tom zimní boty a čepice.No prachy jen lítaly.Ještě nějaký drobnosti,ale vše potřebný :wink: A já si koupila průduškový čaj,taky potřebný.Mám asi tuberu či co :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Seri-tam v Havlíčkový jsem koupila Michalce bundu.Docela se tam dá vybrat,ale některý ceny,když to není ve slevě,to bych padla na pr.... Já nevím ,že jsou všichni tak paf z toho Nextu.Neříkám,je to pěkný,ale to jsou i jiný věci.
A jinak Mareček je šikula jak se plazí,to už budeš mít co hlídat :wink:

Moni-no tampony jsou taky dobrý :grinning: Menstruaci a spermie zatím neřešíme. :wink:

Kudrlenko-já mu na ty vložky nic neřekla.Rychle jsem odvedla řeč jinam,ať hlídá Michalku v košíku,to zabere.Cítí se děsně důležitej,když jí má na starosti :grinning: Tak si na pidi plíny ani nevzpomněl .Ale tuhle jsem mu na rovinu musela vysvětlit co je to pí*a.Chodil s tím ze školy,že to říká nějaký kluk.Podle toho jak znám rodiče toho kluka ,tak doma tak asi mluví běžně :confounded: Vykecávala jsem se z toho.Ale pak mi přišlo lepší říct pravdu.Přijmul to v pohodě.My doma nemluvíme sprostě,ale s nahotou neděláme tragédii,takže se nad prsama a tím co mám mezi nohama nepozastavuje :grinning: No jsem zvědavá,jak mu budu vysvětlovat jiný věci. Teď když mě manža obejme nebo tak,tak zpívá tu reklamu milenci se milujou :sweat_smile: To je trhák posledních dní.

Marky-mě Tom na konci roku taky skoro nepřibíral,neřeš to.Michalka teď přibrala,protože zase nepřibrala předtím.A nakonec na váze u doktorky bude vše jinak.Kája hlad nemá,tak to teď vše spálí. :wink: Fakt je znát,že se ti prcci hýbou.
Jinak kousky jí v pohodě,ale já jí dávám rohlík jen v kočáru,doma s tím prasečí a nejí.A chleba v pohodě,ale musim jí ty kousky dávat po jednom,taky by si to narvala do pusy najednou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale občas taky přecení své schopnosti a chce spolknout větší sousto,ale sama s tím nějak poradí.
Jinak my už máme zubů osm a teď mi přijde,že má pořád ruce narvaný na těch zadních dásních.Ale to mi přijde brzy teda,já nevím :confused:

Marky29-mě se po druhém dítěti taky nějak zbláznila MS.Vždy jsem měla 28 dní,já to měla fakt super pravidelně.A teď i těch 30-31 a ten první den mám normálně pocit ,že se mi dolu dere hlavička jak před porodem :grinning: Šílenej tlak na spodek,no příště se na to mudry zeptám. Ale jinak mi nic není,asi už stárnu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. lis 2008 ve 14:52  • Odpověz
Holky mně se po prvnim dítěti MS zase docela srovnala, měla jsem v tom vždycky šílený bordel, klidně až po dvou měsících prostě po každý jinak, ale po 28 dnech nikdy jen když jsem brala krátce prášky. A teď po porodu to mám docela pravidelně po pěti týdnech, tak nevim co bylo lepší. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Maky, Miška už má 8 zubů? Jste se nějak rozjeli :grinning: Kája ty zuby docela prožívá, před večeří jí chytil zase hrozný pláč, ruce narvaný v puse, tak sem jí dala na noc nurofen. Jestli už máte 8 zubů, tak to teď asi polezou ty zadní stoličky ne? Mam tu takovou knížečku a tam píšou že čtyři první třenové zuby a čtyři špičáky se prožezávají kolem 18-24 měsíce. A těch prvních 8 do roka. No ale znáš to někdo to má dřív a někdo dýl. :wink:

Já se teď rozhodovala na MMB jestli Káje objednám bekovku se šálou, sem byla nerozhodná jako prase, hlavně ve výběru barvy. Měla sem uložený odkaz na jednu pani který plete fakt nádherný bekovky, jenže sem opět dlouho otálela až sem zjistila že už má do konce roku plný pořadník tak už by byla až někdy po Novym roce, tak sem našla ještě jednu pani která plete taky docela hezky, tak sem jí objednala u ní.
Taky mi poslala kámoška že si začala přivydělávat prodejem hraček, tak mi poslala ceníky od Fisher Price, Lega a nějakýho BIG. Ten Fisher Price má teda nejlepší ceny co sem našla a hlavně bych neplatila poštovný protože sem jezdí za bráchou takže by mi to přivezli. Tak u ní asi objednám odstrkovadlo a chodítko v jednom, tchánovci ho chtěji dát Káje k narozkám tak jim ho vyberu. Chtěla sem ještě Káje objednat nějaký tepláky, ale zajdu někam do obchodu. Musim taky už někdy vyrazit někam do města něco pokoupit ať taky furt jen nenakupuju po netu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Maky, Miška ti spí v noci už celou noc? Sem přemýšlela kdybych už třeba přestala kojit co bych jí místo toho dávala. To jak si dvakrát tu noc prodloužila že sem jedno kojení vypustila tak to byla asi jen náhoda, teď už zase kojim jednou v noci a jednou ráno. Kdo ví jestli jí s toho vůbec něco teče, když byla po ránu tak hubená. :confused: To je hrozný dítě mi tu hubne, manžel mi tu hubne, jen já furt přibírám. :angry: Si mně dneska manža zavolal k váze aby mi jako ukázal jak zhubnul. Zato mně se to šplhá tam kam nechci. :grinning:
No nic hodin zas jak na kostele, manža je s klukama v baru a bude tam i spát, tak co odjel a Kája usnula tak sem odmrazovala mrazák, vytřela a poklidila a pak už jen seděla u počítače. Tak to asi pudu zaba
1. lis 2008 ve 23:07  • Odpověz
Marky-já minulý týden taky lezla na MMB. Je plno krásných věcí,ale já jsem v tomhle dost praktická.My to nemáme moc kam unosit a navíc jak tu psala Moni,taky to musím vidět.V pondělí nám přijde ten fusak,tak jsem zvědavá.Ty jsi fusak kupovala zvlášť nebo jsi ho měla s kočárem?
A taky když tady vidím některý alba,jak ty děti mají na sobě opravdu modely.tak si říkám,že chci taky :sweat_smile: Ale ještě si to určitě užiju.A taky tohle oblíkání v zimě.Si pamatuju jak se mi po zimě u Toma vždy ulevilo.Teď bych kolikrát jen tak vyběhla s malou na zahradu a kulový,musím jí nabalit jak eskymáka :unamused:
Včera jsem zase potkala tu svou inteligentní sousedku a zase se ptala kdy už jako půjde po svých. :rolling_eyes: Hlavně,že jí se kluk počůrává skoro ve čtyřech letech a když ho pozdravím,tak na mě kouká jako telátko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Večer jsem to říkala manžovi a prý proč jsem jí nějak neodpálkovala.Já na tohle nemám povahau a stejně je blbá,tak je mi to jedno.Na to chození se mě ptala už podruhý,fakt na hlavu.
Já teď taky přibírám,navíc jak mi bylo špatně,tak přes den jsem moc nejdela a večer se mi ulevilo,tak jsem se i nacpávala.Musím to utnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Miška v noci nic nejí a nepije,občas dudel. Tu další mléčnou dávku jsem jí přidala před odpoledním spánkem. Já když jsem už kojila takhle jen k ránu,tak fakt to byly kapky,se nedivím,že se jí to nechtělo tahat. :unamused:
No a ty zuby,vy jste ty dvojky nahoře měly dřív než my,ne? A najednou během chvilky má plnou hubu :grinning: Fakt to šlo rychle.Chudák Kája,si to docela užívá :unamused: Tak ať jsou ty potvory brzy venku.
Já tuhle taky odmarazila mrazák a za pár dní ráno jem zjistila,že nebyly domáčklý dvířka a sněhu tam bylo požehnaně.Musím to hlídat,Miška se na to věší a malér je na světě. :grinning:
Dnes nebudu dávat Michalku odpol. spát.Budem jezdit po hřbitovech a na návštěvu,tak snad nebude protivka.A večer alespoň hned odpadne.Teda doufám.Musím sesmolit s Tomem úkoly.Včera nebyl doma,dnes má dopol zápas a odpol nejsme doma.Nemám to ráda na poslední chvíli.Většinou píšem v sobotu dopol.,ale tohle je naštěstí vyjímka. :wink:
No mít MS pokaždý jinak,tak to by nebylo na mé nervy.Další těhu fakt ne.Alespoň v další pětiletce to není v plánu :grinning:
2. lis 2008 v 06:58  • Odpověz
Jé já jsem propásla Vaše narozky :sweat_smile: Tak dodatečně vše nej,už budete za chvíli batole :wink: To není možný,mě to přijde jak včera,kdy jsme tady hekaly s pupíkama :grinning:
2. lis 2008 v 07:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.