• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Maky, já fusak kupovala zvlášť už loni měla jsem ho už v hluboký korbě. A koupila jsem Emitex 3v1 a stál asi tisícovku. Je to tenhle akorát asi kolekce 2007 http://www.babylife.cz/zbozi/933-emitex-combi-3v1-zimni-pytel-2008 a máme oranžovo černý takže nám pěkně ladí s kočárkem. Jsem s nim spokojená. :wink:
To oblíkání je fakt hrozný, nenávidim to, člověk než se někam vypraví tak je splavenej. Kája se pak v těch hadrech nemůže ani pořádně hýbat. S tim oblečenim to taky nepřehánim, mám toho tak akorát aby to stačila trochu unosit i když lákadla jsou někdy velký. Já teď spíš mam koupený už třeba kalhoty nebo tepláky vel.86 a oni jsou jí zatim dost dlouhý, tak jsem chtěla nějaký tepláky který by jí byli už teď, protože ty punčocháče to má za chvíli špinavý tak abych nemusela furt prát a měla toho víc na převlečení. Bekovky se mi ale líbí, jsem na ní zvědavá jak v ní bude vypadat. Docela mam cuky si nechat jednu uplést i pro sebe, ale nevim jestli bych v tom nevypadala jak trotl.
Jo ty první čtyři zuby jsme měli dřív než vy, ale pak se to nějak zastavilo. :slight_smile: Ty dvojky jí vlastně začali lést až po třech měsících od těch posledních.
Inteligentní sousedka tě asi bude prudit furt, to tuhle otázku asi uslyšíš teď často. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ty lidi jsou fakt jak praštěný.
Další dávku před odpolednim spánkem, to jí dáváš co? mlíko? Já právě nevim co bych jí měla dávat třeba místo toho kojení ráno. Prodávaji i kaše na ráno tak jestli to. :unamused:
Dneska je zas den, spací počasí jak vyšitý. :sunglasses: Tak kdo jezdíte po hrobech a po návštěvách tak dávejte bacha na sváteční jezdce v čepicích jsou jich teď plný silnice. :grinning:
2. lis 2008 ve 14:42  • Odpověz
Marky-tak to jsem objednala podobný fusak,černošedý.Ale ne Emitex,vyšel mě na 700Kč.Já u toho staršího kočárku měla tu vložnou tašku.Nechtělo se mi na jednu zimu tak investovat-I tak je to palba.A vy jste užily i loni a ještě třeba užijete na bráchovi pro Káju :sunglasses:
Jezdci v černejch čepicích,jo? No tak ty jsem nepotkala :grinning: Jela se mnou mamka a měla jsem pocit,že má smrt v očích.Ale to má pořád, já jezdím pomalu.I když teď u toho novýho auta tu rychlost necítím :sweat_smile:
No doktorka mi řekla,že když nekojím,tak mám přidat dávku mléka,takže cca 100-150ml jí dávám na to spaní.Poradila mi Bebu,tak mám tu.Podle mě je to jedno,prostě by jsi jí přidala nějaký mléko nebo něco.Tomovi jsem po roce dávala na noc Sunar.A prý se po něm moc přibírá a Tom nepřibíral,spíš míň,ale on byl had a chvíli se nezastavil a to mu zůstalo.Ten může stláskat co chce a bude jak koza. :stuck_out_tongue_closed_eyes: To by se hodilo mě :grinning: mě už se to spalování s věkem nějak pozastavuje :sweat_smile: Tak já valím na pojišťovnu :wink:
2. lis 2008 ve 20:38  • Odpověz
No v čepicích a kloboukách, prostě starší dědulové s pokrývkama hlavy který to auto vytahnout párkrát do roka. :grinning:
Ono když jede člověk jako spolujezdec tak tu rychlost vnímá jinak než když sám řídí. Já mam vždycky pocit že manža hrozně letí, přitom když řídim tak jezdim stejnou rychlostí a příde mi to normál. :slight_smile:

Přišla mi sms od kámošky že se jí dneska narodila holčička, má ty děti maky stejně jako ty i se stejnym věkovym rozdílem. Kluk jí pude do školy příští rok. Tak sem ráda že se jí ta holčička povedla, přála si jí a nenechali si říct co to bude, tak do poslední chvíle nevěděla. :slight_smile:
A tu bebu dáváš i na noční spaní nebo to dáváš kaše? Nějak se v těch všech kaších a mlíkách přestávám orientovat.
2. lis 2008 ve 22:20  • Odpověz
Jo tyhle sváteční jezdce,tak ty jsem fakt nepotkala. :grinning: Mě taky přijde,že manža jezdí jak šílenej.Ale nedavno jsme jeli z Budějek a povídá mi,aby jsem se jukla na tacháč.Docela jsem se lekla,fakt mi to teď nepřijde. :sweat_smile:
Včera jsem na MMB narazila na Káju coby spokojeného zákazníčka.Fešanda,kupovali jste ryfličky.Tak jsem si paní dala do oblíbených :wink: A koukala jsem na nový fotečky,taky máš v kuchyni pěkného pomocníčka.A rozhodně mi Kája nepřijde hubená :wink: Je akorát.
No taky jsem nevěděla co budeme mít,ani u jednoho.A teď u Michalky už jí vážili,bylo po všem a nějak se nenamahali mi prozradit pohlaví :grinning: Musela jsem se ptát.Jsem ráda za holčičku,ale vyloženě jsem si jí nepřála.Nějak jsem s tím nepočítala.
Já zase měla od kámošky půjčený monitor dechu a ta čekala na konci listopadu druhý.Tak jsem jí ve čtvrtek volala,že se zastavím,měla takový divný hlas.Jsou v Písku,malá se narodila den před tím,co jsem jí volala.Jsou v pohodě,ale byla jsem z toho špatná.Malá už nerostla,kamarádka měla vysoký tlak a bílkovinu v moči.Tak na ně myslím,ať jdou brzy domů.Starší holčička je docela mamánek a brečí pro maminku :unamused: A to tu první přenášela,ale taky měla problémy,docela si chudák vybrala dost špatnýho.Těhu taky nebyla hned,no je to dnes síla.
Večer dávám kaši.Zkoušela jsem jí to mlíko ráno s chlebem,ale to nechtěla.Před tím odpol. spánkem se na to i třese :wink: A nemysli si,v mléčných dávkách se taky nevyznám.Krom kojení a to i teď si po měsíci a půl občas připomenu,že jsem selhla.I když vím,že za to nemůžu :confounded:
Tak jsem zahleněná jako blázen.Nechápu,kde jsem k tomu přišla.Smrkám nonstop a to co vykašlávám je docela síla.Ale hlavně,že to jde pryč.
3. lis 2008 v 06:44  • Odpověz
Ahoj holky :wink: o víkendu nějak vůbec nestíhám zasednout a něco písnout.

dala jsem konečně nějaký fotekčy z narozek do alba našeho cipíska. Od minulýho týdne pořád řiká "mami" občas to ale pořád prokládá táta. Včera jsme se zastavili v Tescu, ale spíš než po hrobech lidi jezdili nakupovat. Bylo tam šíleně lidí, úplně na mě padla depka, takhle je to přesně před svátkama a to nesnášim. Otevřený samozřejmě 3 kasy :confused: Tak já jdu asi vytírat, ale vůůůbec se mi nechce :frowning2: po víkendu je to tady vždycky šílený.
3. lis 2008 v 10:24  • Odpověz
Teda Maky, to si děláš pr*el s těma dvouma culíčkama :slight_smile: Já chci takýý
Máte pěkný koberec v obýváku ten by se nám sem barevně taky hodil. Kde jste ho koupili ?
S kojenim si neselhala vždyť jsi kojila dost dlouho.
Jo spokojenýn zákazníček tam je, musim jim poslat ještě dvě fotky kde je Kája taky ve věcech od nich, u nich už sem nakupovala víckrát.
No mně taky příde tak akorát, akorát prostě jak všechny děti váží hodně tak s toho mam blbý pocit. Teď sem zrovna četla v Blesku, sledovali tam kloučka který se narodil v lednu s váhou 510 gramů, tak teď už má 7,5 kilo a velikost oblečení nosí 86, přitom když ho propouštěli ve 4 měsíích z nemocnice, tak vážil 3230 gramů a měřil 36 cm tak to pěkně dohnal a ještě skoro předhání svý vrstevníky který se narodili normálně.

kudrlenko, Daneček už je pořádný kus kluka :slight_smile: Musim taky zajít už do cukrárny objednat nějaký dort na ty první narozky.

Teď mi sem pěkně posvítilo sluníčko tak mam zase pocit že tu je bordel jak v tanku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2008 ve 13:36  • Odpověz
No tak to sluníčko mi sem svítí taky a mám stejný pocit jako Ty-nehorázný bordel :angry:
Koberec jsme koupili u Kauflandu,ale už tam ty koberce nejsou :unamused: Někde v Měšicích prý mají docela výběr.Budu muset koukat na nějaký koberec do pokojíku.Teď už to nehrotíme,ale někdy v příštím roce to musíme vyřešit.Teď stejně není moc času a manža bývá do večera v práci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Marky s těma culíkama si fakt pr*el nedělám.ještě mám jednu úžasnou,ale já lečo to neumím zmenšit,tak mi to sem nejde dát.Jak to mám udělat? :confused: Já Ti tu fotku asi pošlu :grinning: Tam jak jsou děti spolu ,tak tu mají babičky v rámečku a já jí mám na ploše na PC.Jinak ale ty culíčky nenosíme,protože jí to sjíždí a já pak honím gumičky jestli to nezblajzla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale dnes měla nahoře tu štětku :wink: Taky se dočkáš.
Já tu váhu neřeším.Stejně i když děti budou vážit stejně,tak budou vypadat odlišně.Jako dospělí,Kája je fakt v pohodě.No tak 510g to je už něco,stejně je dnes medicína vymakaná.

Kudrlenko-minulý týden jak bylo to volno a děti měly prázdniny,tak jsem byla v Tescu.Tři kasy a lidí jak nas*áno.Fakt jsem nechápala.Pak jsem zajela do Takka a tam bylo lidí ještě víc.A všude ty vánoce,hned jsem měla po chuti.Jsem si plánovala,že letos na stromek pořídím jiné ozdoby a rázem mě to přešlo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Moc Vám to s Danečkem sluší.Ten rok ale utekl,co?
3. lis 2008 ve 14:39  • Odpověz
Maky, fotku můžeš zmenšit v nějakym programu na fotky třeba v Zoneru jestli máte a nebo v klasickym malování který je v každym počítači. Otevřeš si malování, v něm soubor otevřít tu fotku kterou potřebuješ a pak Obrázek změnit velikost či zkosit a tam si zadáš procenta na kolik to zmenšit třeba na 50 nebo 70% a pak už je ok a fotku v souboru uložíš. Když by ti to nešlo tak mi jí pošli a já ti jí zmenšim ať jí sem můžeš dát.

Koberec do děcáku budem taky kupovat, snad už brzo, přes zimu by jsme jí chtěli ten děcák udělat. Akorát furt čekám kdy bude mít manža čas, je taky do večera v práci a větišnou dělá i soboty, takže je to ztracený někam jet vybírat nábytek apod. No uvidíme Kája stejně zatim furt bude spát v ložnici, ale spíš mi šlo o ty hračky aby už je měla někde uložený a schovaný, takhle to mam v obýváku a hraček přibívá, na noc to musim před psama uklízet.
3. lis 2008 v 16:50  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že se včera napsaný příspěvek neuložil, tak znova. Včera mě ten pán co se mnou bydlí pěkně naštval :angry: zhádali jsme se u oběda jak psi, ale kvůli takový kravině. Někdy mi přijde, že je ještě horší něž malý dítě - půl hodiny sedí u stolu a když jdu dávat na stůl tak odejde :angry: a ještě má blbý kecy.

Marky váhu neřeš, každý dítě je, jak psala Maky, jiný. Třeba dneska jsem koukala do Kristýniných poznámek a v roce měla 9,5kg a 75cm. Andrejka to má v 8.měsících.

Jo, máme novinu - stojíme a už právoplatně lezeme, naučila se přendavat ruce i nohy. Zuby s vlasy nám moc nerostou.

Makyb - u nás je to s nahotou úplně stejné, je od malička zvyklá, že se před ní převlíkáme a chodí nám mýt záda.

Sluníčko je pěknej neřád vykoukne na chvilku a ukáže pěkný věci :stuck_out_tongue_closed_eyes: jak se dodělávají okna po baráku tak je tu prachu to je hrůza, včera jsem vytírala a stírala prach a dneska můžu začít znova.
3. lis 2008 v 19:17  • Odpověz
Přidala jsem fotky do alba.
3. lis 2008 v 19:35  • Odpověz
Tak sem Káje nakonec objednala kombinézu přes net. Je to tahle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16802230&tab=5 akorát od jiný pani která jí měla dokonce o stovku levnější, akorát tam má malou fotku kde neni tak dobře vidět. Včera sem u toho seděla docela dlouho a hledala a hledala. Poprosila jsem jí o míry, tak nakonec vezmu 74, ono u toho Topolina to odpovídá spíš vždycky o číslo větší. Pani mi jí dokonce vyzkoušela na svý 7 měsíční dceři která měří stejně jako Kája 70 cm a má 9 kilo, tak myslim že bude Káje dobře akorát. Nakonec i ta cena je docela dobrá když jsme se vešli do pětistovky. Je to docela děsný jak se ty ceny liší jak si na tom někdo docela nandá. Oni to jezdí nakupovat do Německa a každý si to euro počítá jinak. :slight_smile:

Moni, Andrejka už je taky pěkná holčička, a šikovná když už leze :slight_smile: Jojo ležící miminka už máme všichni pryč :slight_smile:
Ten pán co se mnou bydlí to je dobrý :grinning: :grinning:
4. lis 2008 v 11:23  • Odpověz
ahoj holky
tak mi včera řekla Nikitka abych se tady ukázala a vzhledem k tomu že mi dítě ještzě spí tak nakukuji.
a jdu něco málo dočíst jak rostete.
4. lis 2008 ve 12:41  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Pavli-zdravím po dlouhé době :wink:

Moni-včera byly asi nějaké erupce či co. :grinning: I u nás bylo ticho po pěšině,teda to ticho nastalo až po mém výbuchu :stuck_out_tongue_closed_eyes: A jak jinak,taky kvůli kravině.Nejsi v tom sama,je to všude. :wink: Dneska už to vidím jinak,jaksi to vyšumělo.
Andrejka je fakt šikula.Na tom srazíku to bylo ještě takové ležící miminko :sweat_smile:

Marky-já ten Zoner měla jen tu zkušební verzi a jak jsem v tom dlouho nedělala,tak se musím znovu zaregistrovat,si myslím teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě až bude čas tak to zkusím v tom malování,vezmu si když tak na pomoc chytrou knížku.Tu tady mám pořád a pořád jsem blbá :grinning: No asi Ti to nakonec pošlu :wink:
No na tuhle kombinézu jsem taky koukala.Je fakt pěkná a cena taky ujde.Já ještě počkám,teď jsem koupila tu buddičku,je buřtíková,fakt teplá a delší přes zadeček.Stejně ještě nechodí a i pak to bude spíš takové plácání,třeba někde na něco narazím v Táboře.A ten fusak je fakt teploučkej,dobře jsem udělala :wink:
Když byl Tomovi tak rok a půl,tak jsem už vždy koupila větší a vyšlo mu to i na další zimu.A dokonce jsme měli takový oteplováky,který šly upravovat na délku a ty měl snad tři roky.Teda tak málo oblečení neměl :grinning: Já to teplý na válečku do sněhu měla spíš na zahradu a tak a třeba do města pak i kvůli čurání měl kalhoty a bundičku.Ale na tohle je ještě Miška malá.
Já teď zjistila,že ty nákupy přes net mají něco do sebe.Jen to poštovný podělaný :angry: Teď sháním Tomovi lego pod stromek a ty rozdíly v cenách jsou fakt veliký :confused: Nejhorší je,že to je většinou na stránkách se stavebnicema pro ty starší a Michalce tam nic neobjednám.Bych potřebovala nějaký hračky kde mají všechno za dobrý ceny a sfouknout to najednou :wink: Asi by se našlo,ale na to já zase nejsem moc trpělivá.Navíc já ty dárky pro Michalku nebudu přehánět,pak to tady leží jak mrcha :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak já jdu vytřít a hlavně větrat,nějak jsem to přehnala s topením,je tu 26,ještě,že manža není doma :grinning:
4. lis 2008 ve 14:40  • Odpověz
Ahoj Pavli, ty už si tu nebyla teda pěkně dlouho :slight_smile:

Přes net to má určo něco do sebe, ale to poštovný to fakt dost kazí. Stejně i tak, jak mi poslala kámoška ceník hraček od Fisher Price, tak to bude brát z velkoskladu i tak na tom nějaký výdělek bude mít a stejně ty ceny má někde i o stovky lepší než prodávaji na netu a natož pak někde v krámech. Já u ní Káje objednala odstrkovadlo takovýho tygra a někde ho maji dokonce o 400 dražšího. U ní ani nebudu platit poštovný takže na tom docela ušetřim než kdybych to brala někde jinde. Dostane ho od manžovo rodičů k narozkám. Od našich dostane nafukovacího oslíka a od nás ten aktivní stolek, kombinézu, dálk.ovládání a dort, byla sem ho akorát objednat. Nakonec sem vybrala skoro stejný jako jsme měli svatební, jahodovo tvarohový a byl moc dobrý, jen mi měli dvě patra a tohle bude placka ozdobená a uprostřed bude sedět krteček. Tak sem si tam za odměnu koupila dva dortíky, dali jsme si procházku tak po ní si ho můžu dovolit :grinning: Byl moc dobrej mňam :grinning:

Hele maky, když píšeš o tom Legu, tak ta kámoška mi poslala ceník i na Lego, tak ti to schválně pošlu na mejla, zkus ty ceny porovnat a kdyby tam byl rozdíl tak to u ní můžeš objednat. :slight_smile: a třeba by to šlo i nějak deopravit abys nemusela platit poštovný, oni sem jezdí za bráchou a my se k nim chystáme někdy taky na návštěvu.
4. lis 2008 v 15:47  • Odpověz
Ahoj babule :grinning:
už ani nebudu komentovat moje časové intervaly ve psaní příspěvků :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Koukám, že nakoukla Pavlusa, to je dobře. Včera jsme spolu plavali, chodí hoďku před námi a já včera plavala s neteří a pak s Čendou. No a včera jsme se asi tím plavčem dorazili, pač jsem musela dneska s Čendou k dr. Už 14 dní hnusně kašle, až z toho blinká. U dr. jsme byla před 10 dny, dala nám jen Ditustat na noc, jinak jsem dávala Hedelix. Pořád to bylo nějak stejný,tak jsem si řekla, že na to plavčo půjdeme, už tak máme nahrazovat 2 lekce. A dneska v noci kašlal teda děsně, má trošku zvýšenou teplotu, tak jsem s ním došla a Mudra nám dala antibiotika :confounded: Snad se do víkendu bobek vylepší, pač jdu do práce. on je přes den docela v pohodě, veselej, hraje si, ale v noci má záchvaty kašle a spí děsně neklidně.

Jinak si Čenda obohatil slovník o nová slova MAMA ( konečně :grinning: ), NENÍ (když dopije nebo dojí), NYNY (když nás hladí), Pí (jako pití), TÍTÍ ( ukazuje na světlo) a HAJŠ ( krb a topení). Fakt je sním už dobrá domluva :grinning: :grinning: :grinning:

Po dlouhé době jsme měli strašně pohodový víkend, na domečku se nepracovalo, měli jsme návštěvy a hráli Aktivity a Carcason, byli na procházce....prostě pohodička. Jsem měla konečně pocit, že jsme se trošku zastavili.

Jak jsem Vám tady ukazovala odkaz na tu zimní soupravu bundičky a otelováku, tak snad je budu do konce týdne mít. Byl problém, že mi pani nemohla sehnat ty oteplovačky, musela je objednat. Jsme ráda, že to nakonec dopadlo, protože jsem u jiných prodávajích četla, že je to beznadějně vyprodané. A ještě jsem Čendovi objednala na MMB zateplený spací pytel. jak te´d blinkal, tak jsme nestíhala prát, mám 2 a je to málo. On strašně v noci v postýlce cestuje, takž ešance, aby byl přikrytej je jen ¨když ho ukládám nebo jdu zkontrolovat.

koukla jsme Vám do albíček... Miška je fakt boží s těma culíčkama :dizzy_face: ..... koukám, že Andrejka už "uklízí" a taky stojí.....Daneček už není žádné mimčo, fakt kus chlapa a měl pěkný dortíky k narozkám, hned bych si dala :slight_smile: ...
Karolínka taky pomáhá s nádobím v myčce jako Čenda :grinning: a hrozně vyrostla, ty jo, za měsíc taky slavíte rok :astonished:

Co dárečky k Vánocům, už řešíte? My jsme se v říjnu totálně vyšťavili z peněz ( dopláceli jsme nečekaně 15 tisíc za elektriku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), takže jsem vůbec do obchodů nelezla. Se na to vůbec netěším. A to má ještě teď manža svátek, pak Vánoce a v lednu ještě narozky. A nápady skoro žádný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a tchýně jde od ledna do předčasného důchodku, tak to budu mít lepší s hlídáním. Na druhou stranu jsem na ní zvědavá co bude celý dny dělat, v paneláku na Sojčáku, žádné zájmy, tak doufám, že jí tady nebudu mít každej den, to bych fakt nesnesla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak papa, já se zase ukážu :grinning:
4. lis 2008 ve 21:56  • Odpověz
Dobré ráno,
Niki tak uklidíš Čendu k tchyni a skočíš k nám na kafe jsme zatím pořád na Sojčáku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dárečky k vánocům no jsem z toho paf bo nevím vůbec nic a už bych se měla pomalu rozmýšlet, přeci jen příbuzenstvo je veliký. A penízkynějak docházejí.
Niki vyzkoušej na kašel čaj z hojichy fakt pomáhá my ho otestovali loni, kdyžtak písni a já ho vezm,u na plavčo ještě tady mám.
Marky tý jo dort hned bych si dala, jsem nějak ujetá na sladké které nemusím dělat.
Vůbec nevím jak to letos budu dělat s cukrovím vůbec se mi do toho totiž nechce, v garsonce s Kajdulí za zadkem. :confounded:
Makyb jé vy u vás máte teplíčko tam by se mi líbilo :grinning:
6. lis 2008 v 06:05  • Odpověz
Ahoj holky. Promiňte že Vám sem vpadám, ale přistěhovala jsem se do Tábora a potřebuji poradit. Jsem v 36 tt a chtěla bych si nechat nafotit nějaké fotečky s bříškem na památku. Nemáte někdo nějaký tip kam v Táboře zajít??? Bydlím tu teprve týden a nikoho tu neznám :frowning2: . Manžílek je totiž voják z povolání a převelili ho do Bechyně, takže jsme se museli přestěhovat. Taky bych byla ráda kdybyste mi doporučily nějakého dobrého gynekologa a pro malého který se za chvíli vyklube dětského doktora. Předem moc děkuji a ještě jednou se omlouvám :slight_smile:
Náhodou nějaká těhulka z Tábora by tu nebyla? Jo je mi 25 a čekáme první mimi. Klučíka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. lis 2008 ve 13:37  • Odpověz
Ahoj holky :wink: ,
tak koukám, že se to tady zase trochu rozjelo :slight_smile: .

Marky - tak to bude mít Kája teda hraček jako smetí :slight_smile: Já moc hraček nekupuju, ono ho to zatim nějak moc nebere, myslim, že to období teprv přijde.
Já bych se bála objednat kombinézu přes net, kvůli velikosti. Kupuju většinou 92, něco už je třeba 104 kombinézu jsem mu zkusila a má 80 , tak já nevim jak to číslujou, asi jak se jim to hodí.

Makyb - včera jsem byla u Karovky a to břicho je - bolestivá ovulace :confounded: nějak mi to vysvětlovla, ale moc jsem tomu nerozuměla, něco mi na to dala tak jsem zvědavá. Mě taky s**e vždycyk to poštovný při těhle nákupech. Koukala jsem, jaký má Míša culíčky a úplně mi to v tu chvíli bylo líto, že je nemám komu dělat :fearful: , ale tak třeba někdy holčička bude. Manža včera něco naznačoval :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale ještě pár let určitě neee.

Milisek - vítám tě tady. To už budete mít mimi za chvilku. Takový dáreček pod stromeček :wink: Já Ti fotografa můžu doporučit jedině Láďu Rižáka http://www.fotorizak.com/ jinýho vlastně ani neznám. Má ateliér na Sezimáku, nám fotil svatbu a u něj jsme taky něco fotili. Doktorku mám MUDr. Karčovou, ta je u nemocnice a jsem s ní spokojená a dětského doktora mám v Chýnově, takže s tím ti asi neporadím :wink:

Jdu přebalovat, něco mi tu zavání pod nos a to jsem seděli 20 minut na nočníku, zbytečně.
6. lis 2008 v 16:55  • Odpověz
Milisku máš interní zprávu:slight_smile:
7. lis 2008 v 07:36  • Odpověz
tak já se z té rýmy a kašle nějak nemůžu vyhrabat. :confounded: Jsem z toho docela unavená :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to si o sobě myslím,že vydržím dost,ale asi ne.No je mi teda líp,ale bolest zad a taková horkost nohou se mě drží pořád.Nesnáším to,že jsem jak zpomalenej film.Manžovi si nepostěžuju.Ne že by mě nevyslechl,ale já jsem děsná hrdinka :grinning: Tak jsem si musela ulevit tady.

Niky-Čenda je šikula,že tak hezky povídá,je to fajn,že už se spolu domluvíte. Tak ať se brzy uzdraví. Je to na budku,když ty prťata marodí.Dobře,že jste došli k mudře,alespoň víš,že to nemá na průduškách.
S dárečky pod stromek jsme na tom podobně.Mě ještě navíc zrazuje vánoční výzdoba a chaos pomalu od léta :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už dávno jsme si s manžou ujasnili,že to o darech není.Teda pro děti jo,to je jasný.Já mám spíš ráda,že je to doma nazdobený a provoněný.Ale letost nemám nějak náladu :unamused:

Milisku-já chodím na gyndu k Votíkové do nemocnice a jsem moc spokojená. Dětskou doktorku máme Veselou na Píseckém předměstí,taky si nestěžuju.Taky si chválí holky dětského Rytíře,ten je tuším na budějovický,ale zkušenost nemám.
S fotkami Ti asi neporadím,my se necháváme fotit ve Fotofastu naproti Zemědělce. Fotili nám i svatbu.Fotky se mi líbily.Možná by bylo lepší někam zajít a domluvit se,co si vlastně představuješ.
Jinak přeju pohodový zbytek těhu.My jsme si taky loni pořídili dáreček pod stromeček :wink:

Kudrlenko-to máš teda zázračný dítě :grinning: Daník fakt vydrží sedět 20 minut na nočníku,jo? Jsi ho přiepila,ne? :sweat_smile:
No o té bolestivé ovu jsem slyšela,ale já to málokdy na sobě poznala.Ani jsem to vlastně moc nehlídala.
No je fakt,že po Tomovi se z těch culíčků upřímně těším. :dizzy_face: Ale až bude Miška větší,tak mě se na hoilčičkách hrozně líbí ta podkova a sponečka v ofince.Je to takový rošťácký,ale to je hudba budoucnosti.
Mít kluka má své výhody.Hlavně teď ,když se vypravuje do školy to oceňuju.Hřeben nepotřebuje :wink:
A až u Tebe opadne hrůza z probdělých nocích,tak přijdou i myšlenky na holčičku :wink:
8. lis 2008 v 06:57  • Odpověz
Ahoj maminky na táborsku, a speciálně nikitko :slight_smile: můžu se k vám přidat? Mám 3,5 měsíční holčičku a bydlím v Táboře. Vy jste tady asi už se staršími dětmi, ale zeptám se, nebudete někdo chodit na první plavání do Juklíka od ledna? Předběžně jsme zapsané na úterky od 9.
8. lis 2008 v 15:46  • Odpověz
Alejuska - jasně, že se můžeš přidat :wink: My už na plavčo chodíme a teď budeme končit. Chtělo by to tady zase nějaký nový přírustky :wink:

Makyb - tak to Tě to vážně drží už nějak dlouho :confounded: a nechce to zajít k lékaři ? S tim nočníkem je to tak, že já těch 20 minut sedim u něj a dělám všelijaký kraviny a podávám mu hračky, jinak by vzal hned do zaječích. To víš, že ho to nebaví, ani trochu a mě už vůbec ne, ještě se tam nevyčural. A přijde mi stejně ten nočník nějaký malý :unamused: . Je to fakt hezký,když vyjde páreček - kluk a holčička, no my si ještě počkáme :slight_smile: a pak se necháme připravit, ale nějak si myslim, že to bude zase ocásek :sweat_smile:
8. lis 2008 v 19:35  • Odpověz
Milisku, Já chodim do Tábora na gyndu ke Karčové a jsem docela spokojená a k dětské u nás. Jinak se ale mrkni sem na odkaz a tady uvidíš jaký doktoři jsou v Táboře oblíbení.
http://www.znamylekar.cz/lekari-czech-vsichni.php?q=T%E1bor
Alejuska, Anička měla teda pěkný míry při narození, rodila jsi jí normálně? :slight_smile: A koukala jsem že jsi rodila taky v Benešově. Byla jsi spokojená?
My jezdíme na plavčo do Benešova, maji tam mnohem lepší cenu než v Táboře, ale když bydlíš v Táboře tak chápu že asi nebudeš jezdit až do Benešova. :slight_smile:

My se v pátek už pěkně potápěli, Kája teď byla už podruhý párkrát taková rozmrzelá že mi tam i pobrekávala, pak jsme je i jako nechávali sklouznout po skluzavce a potápěli a podruhý se mi krapet nachlastala, takže pak už s ní nic moc nebylo, naštěstí se mi to stalo na konci. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na konci listopadu máme poslední hodinu prvního kurzu, tak jsme se přihlásili ještě na další a pak uvidim dál jestli budu jezdit i potom, možná že do letních prázdnin budu jezdit furt a po prázdninách se rozhodnu. Teď na poslední nebo předposlední hodině nás tam bude někdo natáčet a fotit, tak už se těšim na dýfko. :slight_smile:

Maky, to už máš fakt nějak dlouho, je ale fakt že mně se to drželo taky dýl než kdy jindy. Asi prostě máme tu imunitu nějakou oslabenou. No ale jestli ti to neustoupí tak ti asi nezbyde nic jinýho než zajít k doktorovi.

Pavluso, do cukroví se mi taky nechce, ostatně jako každý rok, vidim to že nic moc dělat nebudu, stejně zase něco dostanem od babiček.

Niky, Čenda se teda pěkně rozkecal. :slight_smile:
Oteplovačky bude mít pěkný, bude frajer. Oni je fakt maji už hodně vyprodaný, v tomhle tam docela platí že kdo zaváhá tak nežere :grinning:
Niky, jak se zvládáš učit na anglinu? Já v tom docela plavu, přes den neni šance se učit, protože mně Kája nenechá a večer už na to nemám vůbec náladu. Většinou se trochu přinutim až večer před dnem kdy máme zase hodinu. No ale i tak to se mnou vidim bledě. :angry: Hlavně je peklo že tam první hodinu se docela držim a druhou se do mně dá šílený zívání že jí celou prozívám. :sweat_smile:
Teď ve středu když sem jela z angličtiny byla večer tak šílená mlha, že sem myslela že nedojedu. Nebylo vidět na krok, sem se modlila ať nejde nikdo po krajnici bych ho snad smetla jak nebylo vidět. Sem jela 30-50 km/h děs. :confounded:
Dárečky k vánocum taky nějak nevim, blbý je že má ty narozky tři týdny před, tak sem vymyslela dárky k narozkám a k vánocum to bude asi slabší. Co dostane bude takový kyblíček s rybičkama do vany a telefon na provázku a pak nevim. Ještě koupíme tu autosedačku, tak tu buď dostane k narozkám nebo k vánocum. Víc už asi nemá moc cenu toho kupovat. A pro ostatní to je hrůza jako každý rok. Pro manžela to zvládnu ale ostatní to je oříšek. Se sourozencema si nic moc nedáváme to jsme si řekli, jen nějakou drobnost, ale rodičum i když řikaji že nic nechtěji něco dát musíme. No a manža ten má pak hned v lednu narozky i svátek, takže je mu se doma taky docela pomstili. :slight_smile:
Tchýni snad doma mít furt nebudeš, moje tchýně je taky v důchodu a bydlí od nás kousek a příde občas a když příde tak se zdrží tak akorát aby mně tu moc neštvala, tak je to dobrý. :grinning: Teď mi chodí Káju hlídat každou středu jak jezdim na tu anglinu, tak už pak v jiný dny ani nechodí.

My se dneska s mámou byli podivat na svatbu na zátah, jsme tam všichni docela vystáli důlek, než nevěsta se ženichem dorazili. Nevěsta šaty s holejma ramenama, neměla nic přesto, musela pěkně vymrznout, protože se prý fotili ještě po obřadu někde venku, pak jim dělali jeden zátah myslivci a druhý zátah hasiči, tak ta to určitě odmarodí a to čeká v březnu mimi. :unamused:
Hnusný listopadový počasí :angry:
8. lis 2008 ve 21:32  • Odpověz
Marky rodila jsem normálně, bylo to docela rychlý jen na konci mi dala Anička zabrat ( ty míry hovoří za vše :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), a spokojená jsem v Benešově byla, hlavně jsem byla ráda za jednolůžák, vyšel mi hned v den porodu. Ale já vlastně po nich ani nic nechtěla, žádný problémy já ani malá jsme neměly. Byla jsem tam zalezlá jak krtek :grinning: 3. den jsme šli domů. Ale měli tam teda pěknej frmol, jak na běžícím páse se rodilo. Ale všichni byli příjemní.

milisek, já chodím ke Šmrhové u nemocnice, ta je super, ale má narváno, ale má tam k sobě myslím ještě nějakou mladou doktorku, s těma gyndařema je to potíž, oni neradi berou nové, ale když jsi se přestěhovala, tak by k tomu měli přihlížet. A k dětské chodím na sojčáku k Machoňové, je mi sympatická, s léčbou nemám zatím zkušenosti, ještě nejsme ani očkovaný.
9. lis 2008 v 09:32  • Odpověz
no holky, tady je to nějak moc klidný, kde jste všechny ? Jestli vy už nepečete cukroví :astonished:
11. lis 2008 ve 12:47  • Odpověz
No já jsem na příjmu, jen sem si tu nechtěla povídat sam se sebou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2008 v 15:28  • Odpověz

cukroví rozhodně nepeču,já nějak nemám na vánoce zatím ty správný myšlenky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jak jsem tady posledně psala,že jsem děsně unavená,tak v pondělí jsem se cítila super.No super ne,ale podstatně lépe.Nicméně po obědě se mi začalo chtít hrozně,ale hrozně spát.Což jsem jaksi nemohla.Pak se do mě dala zimnice a začalo mi být divně,to už jsem začala o sobě pochybovat.Naštěstí Miška v poho usnula a docela si i pospala,tak jsem zalehla taky,zima jak blázen,mrzly mi nohy.Pak jako když mě fláknou kladivem a zalila mě horkost,sebrala jsem poslední zbytky sil a vzala jsem si paralen,teplota byla skoro 40.Naštěstí přijel manža,vyjímečně brzy,jinak jezdí podstatně dýl.Teplota se mě držela do noci,potila jsem se jak blázen,podlamovaliy se mi nohy,já se i rozbulela,manža mě chtěl vést na pohotovost,to jsem nechtěla já.Já myslela ,že je konec,radši bych rodila :stuck_out_tongue_closed_eyes: ráno jsem byla jak vycucaný hadr,ale horečka pryč a krom té únavy to šlo.Jak píše Marky,vidím to na oslabenou imunitu,únavu,nedostatek spánku,přechozená chřipajzna,vše dohromady :unamused: Včera jsem si v lékárně na radu magistry koupila nějaký životabudíč :sweat_smile: tak jsem na to zvědavá.Já nejsem moc zvyklá marodit a jsem unavená už jen z toho,že jsem prostě unavená. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Do toho se mi včera zdálo,že Miška nejí s takovou chutí jako obvykle.večer jsem jí dávala kaši a všechnu jí vyzvrátila.Takže převlíct komplet sebe,malou,Tomovi postel.Malou jsem znovu koupala.Ale spala v poho,tak nevím co to bylo.Nikdy nějak hodně neublinkávala a teď taková šavle.
Tak jen doufám,že tohle byl jen nějaký vyjímečný stav a zase bude dobře.
A teď z veselejšíhou soudku :wink: Michalka chodí okolo všeho,z židlí si udělala chodítka a tlačí je před sebou.Běda,když narazí a dál nemůže,to se vztekloní..Umí dělat papa,berany beryn duc,pusinku dává,dělá hají ,indiánka umí,u Toma na posteli najde pejska a když jí řeknu,aby mu udělala nyny,tak s ním dělá hají :sweat_smile: Když na ní dělám tytyty,že něco nemůže,tak mi vesele dělá papa :grinning: Začíná s ní být legrace.Jenom mě mrzí a mám z toho i výčitky,že díky tomu mýmu moribundusu si to dostatečně neužívám. :confounded:
S Tomem už taky nejsou takový boje při dělání úkolů.Dokonce byl pochválen,tedy za učení,jinak je prý divočejší. :angry: No co nadělám,s věkem se to prý srovná.Jsem tedy zvědavá jaký věk měla paní učitelka na mysli :grinning:

Marky,Niky-já Vás obdivuju s tou anglinou.Ještě vlastně Vlaďka je studentka.Já nejsem teď schopná ničeho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vůbec se Ti Marky nedivím,že tam usínáš.No najít si chvilku na učení,to je taky oříšek.Ty šmejdilky teď dají zabrat. :wink:

Niky-Čenda už je malý povídálek.My taky spíme ve spacím pytli,mám klid,že nemusím přikrývat.Ale ona je tak zvyklá,že bez pytle špatně usíná.Prostě jak je pytel,tak ví,že se spí.Jinak je to fakt na dlouho :unamused:

Alejuska-vítám Tě tady,to je jedno,že máš menší mimi,bude nás tu alespoň víc.
12. lis 2008 v 06:44  • Odpověz
Ahoj maminy :slight_smile:
týden se s týdnem sešel a já jsem tu jak na koni :grinning: :grinning: :grinning:
V práci bylo tentokrát hodně práce, tak jsem si to náležitě užila. Unavená jsem byla dost, ale zároveň odpočatá od Čendy. Fakt toho vůbec nelituji,že jsem do toho šla. Tohle byl třetí víkend a už jsem se zajela, že jsem si zase ve všem jistá.A malej jako by to tušil, že je mamka ko, tak z neděle na pondělí spal celou noc v kuse, vzbudil se v 6 na mlíko a chrupkali jsme do půl deváté :sweat_smile: Jsem rychle dobila baterky. Dneska jsme pro změnu byli celý den v Praze, potřebovala jsem vyzvednout vakcíny a nakoupit nějaké věci v práci v lékárně a pak jsme byli chvilku juchnout do obchodů a navštívit kamarádku, co má o 4 měsíce mladší holčičku než Čenda.

Ahoj Alčo, jsem ráda, že jsi konečně mezi nás zavítala :wink: Abych Vás uvedla do obrazu, s Alejuskou jsme seděli na zdravce v jedné lavici, pak se naše cesty na chvíli rozešly a pak zase sešly, dotáhla jsem jí k nám do IKEMu na JIP a asi 2 roky jsme spolu dělaly :slight_smile: A teď spolu chodíme trajdat s kočárky :grinning: :grinning: :grinning:

Marky: angličtinu zatím zvládám dobře, je pravda, že taky nevěnuji tolik času přípravě, většinou večer před na to juknu. Já chodím do začítečníků a angličtinu jsem dělala na zdravce i vyšší, takže něco umím. I když jsem jí teď 7 let nepoužívala. Docela mě to začalo bavit, už jsem odbourala ten blok ze zdrávky, kdy jsem angličtinu dostala proti své vůli a podle toho to vypadalo (ne nadarmo jsme znamení býk :sweat_smile: ). Docela mě baví i poslechy, máme k učebnici i CD, kde se dá krásně procvičovat. Minulý týden jsme psali test a měla jsem 43 bodů z 50, tak to zase není tak zlý výsledek.

Pavluso, díky za radu, ohledně čajíku. Budu na to pamatovat na příště. Čenda už dobral antibiotika a skoro nekašle a hlavně neblinká, to byl fakt děs, jsem nestíhala prát :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem si objednala na MMB ještě 2x levné povlečení, abych měla pro takovéto případy. Dvoje mi absolutně nestačilo.
Pavli, jsi říkala, že stavíte. Kde a v jaké jste fázi????? Už aby to bylo, co? Neumím si představit, žít v garsonce s děckem.

Maky: to je super, že už Myška takle pochoduje okolo věcí, to s tím stolkem Čenda dělal taky, prostě si z toho udělal chodítko :slight_smile:

Jinak Čenda je pěkná hérečka. Doma s nočníkem absolutně nekamarádí a u babičky (našich) tak krásně trůní i se vyčůrá :angry: A u nich tuhle spal dokonce 3 hodiny v kuse v poledne. V pátek tam bude přes noc, jedeme do pivovaru na exkurzi, konzumaci s přespáním, tak jsem zvědavá jak se předvede :wink:

A jsem totálně v depce, v sobotu jsem po práci vyrazila do nákupního centra, chodila tam 2 hoďky a vůůůůůbec nic si nekoupila. Prostě hotovo. Já vyrazím jednou nakupovat bez dítěte a nic si nepořídím. Ale asi to bude tím, že jsem šla cíleně, chtěla jsem zimní bundokabát, jasná představa - hnědý, nad kolena, spíš péřák. Pak nějaké rifle nebo manžestráky a nějaký svetřík. Vůbec se mi nic nelíbilo. Tak hold budu další rok chodit jak socka v x lewt starým kabátu a bundě :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem fakt byla na sebe neskutečně nasra.. :angry:

Tak koukám, že už je zase spousta hodin, manža to zalomil už před hodinou, byl se dneska naočkovat na žloutenky a prej je nějakej unavenej. Jdu taky, ráno jedeme na cvíčko, takže budíček po 7 hodině, bez auta to cestování je delší dobu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Papa Niki :slight_smile:
12. lis 2008 ve 23:30  • Odpověz
Ahojky,
tak sem dala Káju do postýlky a snad budu mít chvilku klidu. U nás je nějak napjatá atmosféra protože se nám včera docela drsně servali psi, takže teď kolem sebe chodí a čumí na sebe že čekám co se zas stane. Manžel má pohryzaný prsty a poškrábaný ruce, tady z něj tekla krev. To sem přijela z angliny a řikám mu že mam v autě nákup jestli by ho šel vynést, tak šel a psi jako hrr s nim a zase tlačenice kdo bude první a potkali se u dveří a byli v sobě. Nechtěli se zase pustit. Já sem vzala Káju a zacpala sem jí uši a aby se na to nekoukala, protože jí bušilo srdíčko, nedělá jí to dobře takovýhle věci. Tak nevim jestli to nakonec nebudem muset řešit nějak radikálně. :confounded:

Niky, já anglinu měla taky 4 roky na střední, akorát jsem jí docela flákala že sem z ní ani pak radši nematurovala a vlastně co sem už asi 13 let v práci tak sem jí nepoužívala, takže mam ty základy ale na nějaký domluvení to neni. Přihlásila sem se taky do začátečníků, tak se vlastně učim to co už znám, ale i tak to nevidim moc na nějaký zlepšení. Přídou mi ty hodiny takový zmatečný, že lítá od jednoho k druhýmu, tomu taky odpovídaji moje poznámky v sešitě. A učebnice New Headway Elementary mi taky nepříde nic moc, jako myslim si že co sou tam lidi který anglinu nikdy nedělali že v tom musí mít zmatek a když někdy vidim ty jejich pohledy tak mam asi pravdu. Stejně se prostě musí člověk sám donutit a našprtat se to, protože jinak to nemá cenu.
Taky bych potřebovala trochu obnovit šatník, jen by to chtělo někam vyrazit do města. I když jak tě čtu tak to ještě neni záruka že stejně něco pořídim. :sweat_smile:

Maky, tak sem si myslela že tě asi zastihnul nějaký moribundus. Docela pěkně tě to převálcovalo. Hlavně aby ti to už dalo pokoj. :slight_smile:
Kája měla asi tři dny taky trochu jako průjem ale nebylo to uplně průjem ale měla to řidší a hlavně víckrát za den. Jak jsme byli v sobotu u našich tak tam měla v plíně takový jako hlen a smrdělo to jak chcíplotina se mi uplně zvednul kufr, v neděli a v pondělí měla nakakáno častějc a taky to tak hnusně smrdělo a v úterý už to bylo dobrý. Sem jí dávala slabý černý čaj, k obědu jen brambory s mrkví a naštěstí dobrý. Mam trochu podezření jestli to nebylo s toho jak mi tu furt krámuje v šuplíku u nočního stolku tak tam našla zbytek jeleního loje na rty a strkala to do pusy a pak sem zjistila že to docela vylízala, tak jestli se neposrandila po tom. :unamused:

alejuska, já byla v BN taky spokojená, my jsme byli tisící porod roku 2007 :wink: No letos byl tisící porod už o dva měsíce dřív, takže letos fakt jedou. :slight_smile:

My dneska jedem už vyzkoušet tu autosedačku co sem vybrala jestli nám bude pasovat do auta. Nakonec Niky, mam vybranýho taky Römera, ale Duo plus, je to s isofixem ale bez tý přední nohy. Uvidíme jak to bude vypadat a jestli to do toho našeho auta vůbec pude, jestli ne tak budu zase v p*deli a nebudu vědět co zas vybrat. Sem docela strávila času na netu než sem se rozhodla pro tuhle, vyšli jí dobře testy tak proto jí chci.

Včera mně zas dostalo v Na vlastní oči o tý holčičce jak má tu svalovou dystrofii,sem u toho brečela, fakt jsem šťastná že máme zdraví dítě, to je fakt k nezaplacení.
A ty videa na to Nemyslíš, zaplatíš, jak tam nedaji to miminko do autosedačky a ono se rozplácne o přední sklo, tak to je taky síla. Manžela to snad rozhodilo ještě víc než mně, ten s toho byl hotovej. Akorát si řikám jestl to spíš víc nerozhodí právě lidi který maji děti doma než ty frajírky který jezdí ožralí a nebo jak magoři. Jako s tou autosedačkou tak to asi má oslovit rodiče aby děti poutali i na pár metrů, ale třeba to jak srazí na přechodu tu maminku s kočárkem tak to rozhodí právě spíš asi ty maminky s kočárkem než ty frajírky na volantem.
No ale je dobře že to natočili, třeba to k něčemu i bude.
13. lis 2008 v 11:05  • Odpověz
Holky moc děkuji za tipy na gynekologa a dětské doktory. Ještě ty gynekologové jak jste tu jmenovali mají u sebe v ordinaci ultrazvuk??? Mě totiž manželova maminka dohodila Šperla a ten ultrazvuk v ordinaci nemá. I celé to zařízení v ordinaci na mě nepůsobilo moc dobře. Železné křeslo jak ve středověku :confounded: . No nechtěla jsem to komplikovat vzhledem k tomu že jsem už v 37tt tak to tam dochodím a pak bych ráda jinam protože tam fakt nejsem spokojená.
Jo a ještě jsem zjistila že je tady na Sojčáku kde bydlíme plavecký centrum pro malé mimi. Nevíte od kdy se tam tak chodí registrovat???
13. lis 2008 ve 14:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.