• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky :slight_smile:

po dlouhé době zdravím.
Nějak nebyl čas a ani nálada.Obě děti měly spálovou angínu,tak už těch nemocí mám taky až nad hlavu.Tom už dnes valil do školy a Miška ještě dobírá ATB.
Vánoce už mám tak nějak pořešené,tento týden budu balit.V sobotu jsme se byli podívat na vánočních trzích.Dala jsem si tam medovinku a docela se mi to líbilo.Potkala jsem pár známých a trochu mě to konečně na ty Vánoce naladilo,mě to totiž letos nebere.
Pak si Michalka sfoukla první svíčku a jedeme dál. :wink: Už se pouští,tu a tam udělá mezi lezením pár krůčků.

Niky-úplně tě s Čendou chápu.Je to hrozný ty nemoci,člověk nevytahne paty z domu,je to na palici.Tenhle měsíc jsem taky měla děsný,doufám,že bude chvíli klid.Tak ať se brzy Čenda uzdraví :slight_smile:

Jinak seznam věcí do porodky jsem dostala taky u své mudry a nebo ho dají na monitoru.Já už se do nové porodnice podívám tak asi jen na návštěvu :grinning: Tak ať vám to všem vyjde :wink:
15. pro 2008 v 06:27  • Odpověz
ahoj holky,
všem těhulkám tady přeju rychlý a bezproblémový porod :slight_smile:
Všem marodům, ať se rychle zbaví bacilů :slight_smile:

A mě zase vytočily na sociálce. V pátek jsem jim na úřadě do schránky vhodila vyplněnou žádost o rodičák,
a dneska už mi přišla poštou zpátky :angry: samozřejmě je to špatně. Mateřská mi končí 19.12. a v žádosti jsem teda uvedla, že žádám o rodičák od 20.12. a myslela si jak jsem šikovná, že vyplním sama! úřední lejstro, a ono to nejde! Protože za těch 19 dní mám na mateřské víc peněz než je měsíční mateřská, tak můžu žádat až od 1.1.09. a to jsem tam před měsícem byla a na všechno se ptala,ale tohle mi nikdo neřekl. Takže musím zase k zaměstnavateli pro potvrzení a znova vyplnit novou žádost. Ať žije byrokracie. to jsem si vylila srdíčko :sweat_smile:

Dneska jsem měřila Aničku jak je dlouhá, má 70cm! Ale váhu teda nestrhne, jsem zvědavá kolik přibrala, je takový střízlík,žádnej faldík. Ve čtvrtek jdem na očkování ta se uvidí.

mějte se a žádný předvánoční honění :grinning:
15. pro 2008 ve 20:14  • Odpověz
Ahoj maminy :wink:
Tak hlásím, že u nás doma je to fakt na ho...Já byla o víkendu v práci, v krku mě pobolívalo už od středy, v sobotu mě to přišlo lepší,večer jsem byla v hospodě, měli jsme srázek s lidma z masérského kurzu a tím jsem se dorazila. V neděli jsame nemohla skoro promluvit, slezlo mi to na hlasivky, jsem myslela, že tu službu včera ani nedoklepu. Udělala jsem si výtěr a nasadila po konzultaci s dr antibiotika, pač mi bylo jasný, že tohle už bez ATB nerozchodím.
Manža má bloklá záda, kamarád ho vezl včera na pohotovost, tam mu píchli nějakou injekci a napsali mu Coxtral a nazdar, dneska ho vzal Janošla na akupunkturu, tak se mu to zdá trošlu lepší, nicméně jde marodit.
No a aby toh nebylo málo, tak Čenda se v tom plácá pořád, kašel a rýma, takže jsem s ním dneska naklusala k dr, aby mu udělala taky výtěr, poslechově to má čisté, takže říkala, že ten kašel má od té rýmy, jak mu ta rýma zatéká a neumí to vykašlat. Napsala mu Beclomet sprey do nosu a koupila jsem mu ještě Sinupret kapky. Dobrý bylo v lékárně, když mi ten Beclomet lékárnice nechtěla dát, že je až pro děti od 6 let, tak volala mudře a ta, že na tom trvá. jsou v tom kortikoidy, což mi mudra vůbec neřekla. Tak mi to lékárnice dala, ale říkala, že by to teda ona nedoporučovala....tohle mě fakt se..,já se mám pak rozhodnout komu věřit?????? Máte některá zkušenost s tím Beclometem? Já mu ho teda začala dávat.

Jinak jsme si tím marozením totálně rozházeli režim, ráno si protáhnul vstávání až po osmé hodině (což je fajn), dnes jsem ho musela dokonce v 9 vzbudit, aby jsme stihli doktorku, pak jde ale spát až okolo 14 hodiny, takže večer usíná až mezi 21-22. což už tak fajn není. Dneska v noci jsme asi 2 hoďky nespali, pořád pobékával, pak přešel do řevu, i když byl u mě v posteli, tak jsem mu nakonec šla udělat mlíko (už v noci nedáváme mlíko asi měsíc), vyžahl 150ku a šel v poho spinkat. Mě bylo dost mizerně, manža úplně k nepoužití,se mi chtělo až brečet. Ženská prostě musí fungovat, ať je jí sebevíc blbě, ale chlap ne. Teď má ty bloklý záda, tak to chápu, ale když jeho bolí v krku a frká, tak k Čendovi moc nejde a když jsem na tom teď takto já, tak je to v pořádku, že se starám nemocná, ach jo.

Pavlí, díky za tu hojichu,ale stejně se musíme srovnat, když jsi si nevzala peníze, něco vymyslím :slight_smile: Hele prosím Tě, kdy začíná v lednu plavčo? No, stejně si tam asi budu muset zavolat, pač něco mlela, že nás asi bude muset přesunout na 9 hodinu :confounded:

Makyb: tak koukám, že si to taky "užíváte" :confounded: Zaase lepší teď než o vánocích. tak ať jsou bobánci už zdravý. Mišce přejeme s Čendou vše nej k narozkám, hlavně zdravíčko, lásku a hodné rodiče a brášku. Přejeme dopředu, pač kdo ví, kdy sem zase psínu, že :sweat_smile: Vánoční trhy, medovinka hm :slight_smile:...my měli v sobotu sraz s maséry před hospodou na Staromáku, stromeček letos super, atmoška taky, ale těch lidí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Alčo:jo úřady a formuláře, to taky miluju. Já to vyplňovala uvnitř s paní, takže jsem s tím problém neměla. Já byla minulý týden na katastru a moc mile mě potěšilo jejich chování, jak mi s těma formulářema poradili a byli milý. Aspoň jedna pozitivní zkušenost s úřady.
Hele Anička a střízlík, jo? No, i když jsme se už zase dlouho neviděly. Dlouhá je teda pěkně. Jsme zvědavá na váhu. Čenda má asi 77 cm a váha pořád okolo těch 9, to se mi ho podařilo zvážit doma, že se nedržel a ukázalo mi to 9,3, ale byl oblečenej.

I78: to jsem zvědavá, jak Ti to vyjde s tím porodem v nové porodce, už to máš taky za pár, tak ať máš rychlej pohodovej porod :wink:

Mizím do pelechu, sice jsme si odpo lehla s Čendou, ale jsem ko. Dobrou
15. pro 2008 ve 22:39  • Odpověz
Niki v pohodě to neřeš. No nám plavčo začíná 7.1. ale nás přehodila na středu od 15,30 což mi taky moc nevyhovuje ale co se dá dělat. Já stejně budu chodit jen občas dle toho jak mi bude
16. pro 2008 v 07:59  • Odpověz
Ahojky,
teda holky vy si užíváte :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já teda musim zaťukat ale my jsme zatim furt zdraví.
Kája už začíná pomalu ťapkat bez pomoci, furt to zkouší udělá tři krůčky a kecne na zadek, je to srandovní. Taky jí leze osmý zoubek. V pátek jsem jí koupila už chodící zimní botičky, mam z nich radost jsou moc hezký.
Na vánoce se už docela těšim, cukroví teda nepeču na to nemam energii, něco dostanem od mamky, možná udělám o víkendu nějaký nepečený , dárky už máme v kupě skoro všechny jen je ještě zabalit, stromeček už je taky doma, tak ještě udělat začátkem týdne nějaký nákup a může to vypuknout.
Minulý týden sem furt někde lítala, byla sem navštívit kámošku má 6ti týdenní holčičku, pak jsem byla u našich, pak zase anglina, v pátek plavání. Kája tentokrát na plavání docela v pohodě, sice jí musim furt nějak zabavovat protože jinak fňuká a nesnáší různý pomůcky do kterých je třeba dáváme, a nebo plavání po zádech, takže mi to vše děláme bez toho.
Niki, s tim lékem zkušenost nemám a je to teda děsný když ti doktorka a lékárnice řeknou každá něco jinýho. :angry:
S chlapama je to asi všude stejný, manža když byl nachcípanej, tak se tu povaloval, nic nedělal a furt řikal Káje ať k němu radši moc nechodí že jí nechce nakazit. No jenže stejně napřed nakazil mně a mně když bylo pak blbě a vyděla bych se radši v posteli, tak sem neměla šanci a musela sem tu dělat všechno jako dřív, o káju se starat tak sem jí pak stejně nakazila. V tomhle spravedlnost moc neexistuje.
Alejusko, 70cm to má docela dost, Kája má v roce 72cm. U nás to s tim přibíráni asi už moc valný nebude, jak furt někde lítá, někde hrabe.
Já teď docela i vypadnu mezi lidi, je pár akciček, v sobotu sem byla posedět v hospodě s pár lidma ze základky, v pátek jsem pozvaná od práce na vánoční večírek a v ponděli si uděláme ještě se třema holkama takovou malou vánoční besídku, tak aspoň tak. :slight_smile:
Tak holky přeji pevné zdravíčko a nervy a ať jste na vánoce všichni fit a užijete si krásné svátky.
16. pro 2008 ve 12:02  • Odpověz
ježis ta hrubka ve slově viděla. :grinning:
16. pro 2008 ve 12:04  • Odpověz
autor
niki: my se taky pereme s rýmou a kašlem. nic nám mudra nenapsala, vše je volně prodejné. do nosu stříkáme Vincentku a 3 dni jsme brali Ditustat a teď už Mucosolvan. nám vlastě nikdy nic nenapsala, vždy jen řekla, co máme koupit
16. pro 2008 ve 20:27  • Odpověz
autor
to my jsme měli v roce 81cm a měřili jsme ho doma v 16měsících a máme 86 nebo 87cm :grinning: :grinning: :grinning: . 72cm jsme měli v 6měsících.
dnes jsme malovali pokojíček a zítra budeme pokládat plovoucí podlahu. ještě, že můžeme jít na chvíli dolů k dědovi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2008 ve 22:33  • Odpověz
Ahojky ve spolek,
začínám usilovně pátrat po tom na co mám jako těhotná nárok a na co ne,a tak k mému překvapení jsem zjistila,že se v tom úplně ztrácím,a tak doufám,že mi tady poradíte.O jaké peněžité pomoci mám nárok 6 až 7 týdnů před porodem?Pani na úřadě nebyla nějak sdílná a tak byla se mnou rychle hotová.Určitě je tady spousta maminek,které už mají zkušenosti a mohou mi poradit.Díky moc
17. pro 2008 v 10:55  • Odpověz
Ahoj holky,

tak máme po prohlídce u Dr. Nenaočkovala nás, nemáme pořádně zahojenou TBC. Takže máme jen první dávku. Ale zato Anička za měsíc přibrala 600g, což je o polovinu víc než za minulý měsíc :grinning: Má 70cm a 7,1kg v 5 měsících. A doktorka nám doporučila přikrmovat, ale já se do toho teda nehrnu, chtěla jsem ještě ten měsíc počkat. a řekla ať dávám od Hami tu První lžičku. Já ještě ani ty příkrmy nestudovala, co kdy se má dávat :sweat_smile: No letí to jak blázen, před nedávnem byla Anča takový uzlíček co jen plakal a papal, a teď už je to velký mimino :grinning:
Marky já jsem zvědavá na Anču na plavání, už se to taky blíží, první lekce v lednu.

a byla jsem se podívat v tom hračkářství v nové pasáži, je to teda velký a nepřišlo mi to tam tak drahé. Já teda koukala jen po hračkách pro Aničku a ceny mi přišly podobné jak na netu. Koupila jsem jí jídelní mističku a lžičky, a maj tam velký výběr od Lamaze.

memphis, v tom neporadím ,ono je to složitější, záleží jestli jsi zaměstnaná, OSVČ, musíš mít placené zdravotní pojištění za poslední 2 roky, abys měla nárok na PPM. Koukni na www.mpsv.cz na odkazy o nemocenském, nebo tady na koňovi určitě bude nějaká diskuze na to téma. A to je hrůza, že ti pani na úřadě odmítla poradit, vždyť od toho tam jsou. ( no ne všichni to tak asi chápou :unamused: )
18. pro 2008 ve 14:37  • Odpověz
je tu klid,tak asi všechny pečete a uklízíte.

Memphis-oni se na sociálce moc nepřetrhnou :unamused: Nesmíš se nechat,já tam jednou dělala trochu bububu a najednou byla paní samý med :sweat_smile: Ale ne všichni jsou stejný,jinak mi tam celkem vycházeli vstříct a to i po telefonu.

Alejuska-to je fakt Anička dlouhánka :wink: Ty jsi vysoká? No mě teda v tom hračkářství leccos přišlo drahý,ale já už koukala i na hračky pro starší.A hlavně ty zaručené věci z Tv reklam,mě tohle prostě moc nebere.Ale dá se tam pořídit.

Tak teď jsem Mišce řekla,že jako zem z kytky vybírat nebude a sedí tam za ní skrčená a sleduje mě,jestli koukám.Když zjistí,že koukám,tak se řehtá jak utrženej krajíc :grinning:

Jinak taky za sebou máme roční prohlídku a taky první stříhání.Váží 9940g a měří 80cm. Stříhání snesla dobře a já jsem za to ráda.Vypadala jak čáryfuk.
Po té nemoci je z ní mamánek,už teda se to lepší přes den.Můžu si odskočit :sunglasses: Nemusí mě mít na očích,klidně bude i v jiný místnosti s Tomem nebo manžou,ale běda jak si na sebe vezmu bundu. :angry:
No a v noci si dudel nevezme od manži,to se rozeřve.Takže nehrozí,aby jsem někam šla,protože někdy se o dudana hlásí hned z večera.Nejradši bych jí ho sebrala,ale na to asi ještě nejsem připravená.Takže teď přes vánoce k ní asi bude chodit manža,aby si zvykla.Nic jinýho mě už nenapadá a ráda bych už mezi lidi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky nevím jak se sem teď dostanu,takže Vám všem přeju krásný svátky,hlavně zdravíčko a pohodu :slight_smile:

Tak a teď tady jdu uklidit ten brajgl,co šlo,tak je vytahaný.Daň za to,že tu dřepákuju a nevěnuju se dítěti :grinning: Dobře mi tak.
19. pro 2008 ve 14:58  • Odpověz
Ahoj holky,

makyb já mám 170cm, ale přítel měří 190cm a i jeho rodiče jsou vysoký, tak snad Anička nebude žirafa :grinning:
My naštěstí dudlíka vůbec nepotřebujem, Anča ho plivala, takže když se vteká tak jí hold necham vyřvat :unamused:
Ale ona moc neřve, takže to jde i bez něj.
Já mám v plánu Aničku nestříhat, ale uvidíme co jí vyroste :grinning:

Tak jsem myslela, že holka už spí, a ona se vzbudila křikem, takže jí mám na klíně, datluju jednou rukou, a vypadá to, že jí budu nosit než usne. Prostě s tím usínáním máme trápení. I když je vzhůru 3 i 4 hodiny, tak nemůže klidně usnout, v postýlce vyvádí psí kusy a pak začně řičet.

tak dobrou :slight_smile: jdu uspávat
19. pro 2008 v 18:54  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím po dlouhý době, ale jsem tu fakt jen na skok, musim balit poslední dárečky :wink:
Chci Vám všem popřát krásný prožití vánočních svátků, hlavně zdravíčko, štěstíčko, pohodu, lásku, hodný dětičky...a jestli se sem nedostanu ani do silvestra, tak i všechno nej nej nej do novýho roku 2009. :slight_smile:

Pavli tobě jsem ještě nepřála, tak moc gratuluju k těhu, pa
21. pro 2008 ve 21:08  • Odpověz
Ahoj holky,
jak máme taťku doma tak vůbec nestíhám k Vám zajít. V noci z pondělka na úterý jsme málem hořeli, díky novým sousedům a pořád se z toho nmůžu vzpamatovat.

Andrejka má 4 zuby, leze jako ďábel u všeho stojí a když se zapomene tak se i na chvilku pustí a stojí "bez opory". Umí udělat indiána, když chce tak i vařila myška a je to malej vzteklounek.

Opožděně přejeme malým oslavencům k jejich prvnímu roku života hodně zdraví, lásky, rodiče ať moc nezlobí a prostě vše nej nej nej.

Taky nevím jak se sem dostanu - máme toho na ty dva dny naplánovanýho nějak moc. Takže všem přeji krásné a pohodové vánoce, pro děti krásné zážitky a hodně dárečků. Samozřejmě hoooodně zdravíčka a sil do nového roku.

Makyb - na Ježíška pořád věříme :wink:
21. pro 2008 ve 21:12  • Odpověz
Ahoj maminy :slight_smile:
koukám, že přípravy vrcholí, že je tu mrtvo.

U nás vše nachystáno, dárečky zabalené, stromeček ozdobený, kapr zavražden. Zítra jen uděláme bramborový salát a jinak bude snad už pohodička.

Jsem na to moc zvědavá, jak se nám zítřek (vlastně už dnešek, je po půlnoci :slight_smile: ) vyvede. Jsou to naše první Vánoce v domečku, Čenda už to letos bude vnímat..

Přeji Vám krásně Vánoce plné pohody, ať se dětičkám líbí dárečky. A jelikož hned po svátcích, kdy nás čeká navštěvovací maraton, odjíždíme na týden na Šumavu, tak rovnou přeji i štastný Nový rok 2009, hlavně zdravíčko a lásku a aby Vám prťouskové dělali jen radost, manžílci Vás moc nezlobili a hodně pomáhali :slight_smile: Papa
24. pro 2008 v 00:14  • Odpověz
Ahoj všem, moc Vás zdravím a přeju krásné Vánoce plné pohody, pohádek a rozzářených dětských očí a do nového roku hlavně zdraví a štěstí, trpělivost a toleranci. Mějte se krásně a já se snad budu ozývat častěji. (Jinak pokus o vánoční přání v albu :wink: ) Ahoj Vlaďka
24. pro 2008 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, přeji vám všem taky krásné Vánoce, ať si krásně užijete dnešní den a radost vašich dětí u stromečku. Lenka s Daníkem
24. pro 2008 v 11:25  • Odpověz
Ahoj holky,
takže také přejeme příjemné prožití svátků vánočních, hodně štěstíčka a zdravíčka a dětem rozzářená očička u stromečků
Pavla
24. pro 2008 ve 13:28  • Odpověz
Ahojky všem,
Přeji Vám vše nejlepší do nového roku ať se vám splní vaše přáníčka
30. pro 2008 ve 14:57  • Odpověz
Holky vše nej nej do Nového roku :grinning:
1. led 2009 v 10:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak koukám, že je tu pěkně tichoučko. Já jsem tu taky vyjímečně mám dítko na dva dny u tchyně, tak se jdu pustit do povánočního uklízení. Mezi svátky jsem přestala kojit, tak si na to pořád nějak nemůžu zvyknout :fearful: , že už prostě nekojíme. Byl to mazec, musela jsem brát homeopatika, ale nějak moc to nepomáhalo asi až po týdnu. Ale pozor do nového roku jsme vstoupili tak, že tři noci spal Daník až do rána, což je u nás obrovský úspěch :wink: . Tak jdu na to uklízení, snad se to tady zase trochu rozjede.
5. led 2009 ve 12:21  • Odpověz
Ahojky, no zamrznulo to tu pěkně :slight_smile: už sem si taky řikala že sem musim něco napsat.
No vidíš kudrlenko, tak snad už se blýská na lepší časy a letos už se snad taky trochu vyspíš. :grinning:
Já furt ještě kojim jednou ráno a tak nevim jestli už přestat nebo ne, stejně si toho asi moc nevezme, pije jen chviličku.
Káje přes svátky rostli dolní stoličky, akorát nevim jestl jí vylezli čtyři nebo jen dvě, nenechá mně jí to tam pořádně prozkoumat, ale asi spíš jen na každý straně jedna a taky ještě ta druhá dvojka jí vylezla, tak jsme si trochu užili. Měla trochu rozházený spaní i tim jak jsme jezdili po návštěvách, že šla spát třeba až v deset dřív nechtěla a nebo usnula v sedm na hodinu a pak zase do desíti chtěla být s náma. Teď už se to snad vrací zase do normálu, ale přes den už mi spí jen jednou a to jen na chvíli.
Jinak už trochu sama chodí, občas se někam vydá, ale spíš jen když si sednu na zem a ona odněkud ke mně přejde. :slight_smile:
Taky se musim pochlubit že se mi v neděli narodil od bráchy synovec Ládik 4,07kg a 53 cm, docela macek. :grinning:

Zítra mam po 14 dnech angličtinu a už je mi s toho špatně neb jsem se na to za těch 14 dní ani nepodivala. :rolling_eyes:
6. led 2009 v 11:11  • Odpověz
Ahoj holky, moc Vás zdravím v Novém roce :slight_smile:
Koukám, že dočítání mi netrvalo ani minutku,ale teď to tady doufám zase rozjedeme, jinak budu rozdávat černé puntíky :angry: :grinning:

Leni: super, že Daník už dobře spinká, dost často se to zlomí, když se přestane kojit. Tak ať mu to vydrží.

Pavlí: s hojichou jsme moc neuspěla, Čenda mi to prostě plival, ať jsem do zamaskovala do čehokoli. Naštěstí jsme se toho kašle zbavili i tak a doufám, že nám dá na chvíli pokoj.

Vánoce u nás dopadly na jedničku, trošku jsem se toho děsila a ještě s mým přístupem k vánocům, jako že je moc nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na štědrý večer u nás byla tchýně (žije sama). Čendy první reakce na stromeček, když přišel 24.ráno do obýváku bylo TÍTÍ ( vpřekladu svítí).K večeři jsem Čendovi udělala bramborovou kaši a file na másle a nestačila se divit jak to do něj padalo, dokonce papal sám lžičkou, vždycky jsem mu jí naložila a on už sám pěkně do pusinky. Opravdu ten krásnej pocit těch rozzářených očíček a Čendy "krtečkovské" JÉÉ nemělo chybu. Velkou radost mu udělal velkej plyšovej pes a opice (už se naučil dělat huhuhu :grinning: ), pak kyblík dřevěných kostek měl taky velkej úspěch a stan iglů z Ikey taky vede. Ještě dostal boby, sekačku, polštářek s Patem a Matem a druhej se svojí fotkou (ukazuje a říká mimi), nějaké knížky, vodolepky do vany, svítilnu ve tvaru koně co řehtá. prostě podle té kupy dárků byl celej rok neskutečně hodnej :grinning: Já dostala ten masérský stůl, pěknou flísku, knížku v angličtině s CD a digitální kuchyňkskou váhu. Návštěvní maraton o svátcích jsme taky zvládli dobře, 25.12. jsme byli na zábavě v Ústrašicích, kde jsem po neskutečně dlouhé době slušně zapařila, bolel mě celej člověk ještě dva dny po tom :grinning:

...no a 27. jsme odjeli na týden na Šumavu na Nový svět. Bylo nás 12 dospělých a 7 dětí. Čendovi to moc prospělo, jak byl pořád s dětmi. Celý týden bylo krásně slunečno, ale mrazivo, takže jsme byli s Čendou venku tak max. hoďku dopo a hoďku odpo. Bobování se mu moc nelíbilo a chodit na sněhu už vůbec,nejraqději se pan starosta vyvážel v kočárku, to byl spokojenej :grinning: Jedni známý tam měli sebou psa, fenku, takovej míšenej kokra a pouliční směsky :grinning: a z té byl Čenda úplně hotovej, pořád za ní chodil, hladil, nejraději by i pusinkoval a mazlil, první ráno, když jsme vstali, tak hned pejšek,pejšek, haf haf a nebyl k udržení :slight_smile: Jsme se s manžou střídali s hlídáním a lyžováním, jeden den jsme se jeli vykoupat do Zwieslelu do Německa do aquacentra. Čenda z kraje řval, ale to byl čerstvě probuzenej, jakmile jsme vlezli do té teplé vody, tak to bylo v pohodě, v tom dětském bazénku kde stačil, tam byl náramně spokojenej, po dvou hodinách jsme ho brali z vody násilím a s řevem. Jo a vylezl nám na horách 6.tý zoubek, horní dvojka. Večery byly taky moc fajn, hráli jsme různé hry, na kytary,popíjeli. Prostě parádní týden :dizzy_face:

Včera jsme už zase naběhli na standardní režim, byli plavat (nějak se mu to nelíbilo a plakal, pořád mě přijde, že je to teplotou vody :confounded: ). Já byla včera na angličtině nějaká zpomalená, pořádně jsme jí vlastně neměli skoro 3 týdny, pač poslední týdny před Vánocemi jsme probírali Vánoce atd, takže návrat ke gramatice a mluvení no katastrofa, naštěstí jsme na tom byli všichni stejně :grinning: ...takže buď marky v klidu, do toho se zase dostaneme :wink:
Dneska jsem měla v plánu dojít s Čendou na očkování,ale včera večer se 2x po sobě totálně poblinkal, že jsem radši nešla. nebylo to z kašle, spíš mu něco nesedlo, ale netuším co. Dneska se zdá být v pohodě, ale nechtěl obědvat a šel spát hladovej :confused: Tak uvidíme. Jinak jsem včera asi po 10 letech obula brusle a šla s Čendou v kočáru bruslit na rybník, docela jsem si mákla, jak už bylo dost nasněžíno, ale ono mi to je n prospěje, apč jsem si vyžrala přesa Vánoce jedno kilčo a určitě chci 2-3 kg do léta dolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dneska jsme byli dopo venku jen s bobama a už se to začíná Čendovi líbit a šel docela velkej kus sám, když teda spadne, tak neumí sám vstát, jak je nabalenej, ale jinak se mu sníh líbí :wink:

Tak koukám, že jsem se slušně rozepsala, Čenda už spinká skoro dvě hoďky a to vstával po 9 :confused: Snad na něj neleze zase nějaká cholera :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky, pište piště jako jste měli Vánoce, jsem moc zvědavá. Papa :slight_smile:

PS:ať zije funce ctrl+c, jinak si tady rvu vlasy, že mi zmizel dlouhej příspěvek, konik odpo nešel

:wink: :wink:
6. led 2009 v 16:08  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se taky hlásím, svátky jsme přežily :grinning:

Peťo, já ti napsala mejla, a teď jsem vlezla sem, tak už jsem plně informovaná :wink: To je dobře, že Čenda už se zbavil kašle, 3 krát ťukám. Ještě máte plavání? Jo, to si asi nahrazujete, že?

My začly dneska první lekcí v bazénu v Juklíkovi, byli jsme 4, a Aničce se to líbilo. Uvidíme dál :slight_smile: Přes svátky jsem začla dávat příkrmy, i když jsem chtěla počkat do 6.týho měsíce. ale Anča dlabala jak o život, tak snad jsem to neuspěchala :fearful: Jen poslední 2 dny nechtěla, ale to se jí vyklubal kousek zubu, tak to bylo asi tím.
A sháním jídelní židličku, našla jsem favorita, nemáte někdo zkušenost s rostoucí dřevěnou židlí Jitro? Už jsem četla na jiné diskuzi, a holky jí doporučujou. A taky si nejsem jistá autosedačkou, nejdřív jsem si myslela na Romer isofix, a teď jsem koukala na Kiddy 9-36kg, ta má dobrý testy a líbí se mi to váhový rozpětí, ale nemá isofix, tak nevím, radši bych s isofixem. A nejbližžší prodejna je v Budějkách. Ozkoušely jste si autosedačku v kamenným obchodě, i když jste ji kupovaly přes net? Já si právě netroufám bez vyzkoušení s Aničkou nic koupit :sweat_smile:
A v neděli jsem byla poprvé od porodu cvičit na tae-bo, a fyzička žádná, svaly jak z rosolu, tělo mě bolí ještě teď :grinning: ale koupila jsem si permici, tak musím chodit. Holt je znát, že rok jsem nic nedělala, těhotněla, přibrala 25kg, porodila, shodila 20kg a lítala jen kolem Aničky :sunglasses:

Jo Peťo jak píšeš o tom bruslení, my byli na Knížečáku na Nový rok, led byl krásně hladký a já si konečně jištěná za kočárem připadala jak zkušený bruslař :grinning: Vy ste byli na Hejtmanu? Nepropad se tam někdo? Někde jsem to slyšela.
Vánoce jsme zvládly, Byli jsme u tchánovců na večeři a pak jsme šli domů ( máme to 10min :slight_smile: ) druhý den jsme si vezli dárky, krabice všude na kočárku, v rukách tašky, no byla to legrace se na nás dívat.
A Silvestra jsme prospaly, já šla spát v 9 :sweat_smile: o půlnoci mě vzbudili rachejtle, Aničku až dělbuchy pod oknama, dali jsme baštu a spalo se dál :grinning:
6. led 2009 v 17:00  • Odpověz
Jéžiši, se omlouvám za ty blbě vložený smajlíky, snad to domyslíte :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. led 2009 v 17:02  • Odpověz

po dlouhé době Vás zdravím a koukám moc toho není co dočítat.

My minulý týden najížděli na normální režim,hlavně co se týče Toma a povinností.
Vánoce jsme měli takový normální,Michalka byla marod celý svátky,takže tak.Ale Tom měl radost,tak nám zvedl náladu.Na ježíška ještě bez pochyb naštěstí věří :slight_smile:
Michalka od svátků chodí,už vlastně neleze.Jenom nechce boty,takže venku udělala tak 4 kroky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ani už moc nepadá a je sranda jí pozorovat.Hlavně když má na hlavě mojí čepici a v ruce moje rukavice.Už ví kam to patří :grinning: Vypadá jak trpaslík.
Já jdu dnes na rodíčák a vůbec mám tenhle týden nějaký lítání,jenom doufám,že malá to beze mě vydží.Díky těm nemocem se z ní stal dost závisláček. :unamused:

Marky-nám taky rostou stoličky a řekla bych,že jí to vadí.Do teď jsme vlastně o zubech nevěděli.Nejlepší je,že zakničí jako když jí píchne,já se snažím jí rozesmát a ona okamžitě přechází do smíchu.Takový trošku blázínek.
Synovce máš teda kouska :wink:

Kudrlenko-to je fajn,že jsi se konečně odhodlala a vyspíš se.Fakt si to zasloužíš :slight_smile: A bylo to hodně náročný? Nebo to zvládl Daneček v pohodě? A jak dlouho to trvalo?

Niky-tak ať bez toho kašle vydržíte i dál :wink:

Tak holky zatím pa,já se zase ukážu :wink:
12. led 2009 v 06:21  • Odpověz
autor
ahoj holky,
my jsme vánoce prožili v pohodě. Pavlík měl hroznou radost z traktorů, které dostal. ještě ten den urval od traktoru valník :grinning: :grinning: a další den šel manžel spravovat další. už máme asi po desáté opravě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .

jinak jsme přejeli na úplně jiný režim ohledně spaní.díky této diskusi: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=38274&vGroupOffset=0 . přečetla jsem si tu knížku a hodně věcí dává smysl. Začínáme snad trochu líp spát, v sobotu jsme konečně spali celou noc. to se nám stalo teprve potřetí. tak snad už to bude lepší.

nám asi rostou druhé stoličky, pořád vyplazuje jazyk a hrozně slintá.

o víkendu byl Pavlík sáňkovat a bobovat, ale na boby si ještě počká rok. poprvé sjel z kopečku v pohodě a pak přišel na to, že když se nahne tak se převrátí. a pak se smál. :grinning:
13. led 2009 v 09:20  • Odpověz
ahoj holky, tak u nás vánoce byli suprový, malá už z toho měla rozum takže ani nevečeřela a letěla ke stromku rozbalila dárečky i nám a byla naprosto unešená z houpacího koně takže nám do našeho velebytu přibyl další velký krám ale za ty rozzářený očička to stojí.
Na genetice 23.12 nám řekli že čekáme na 70% kluka tak uvidíme já z toho teda mám velikánskou radost.
Niki hold nedá se nic dělat, ale aspoň že už máte po kašlíku.
13. led 2009 v 18:39  • Odpověz
autor
tak jsme dnes byli na prohlídce v roce a půl a máme 12,9kg a 87cm :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2009 v 11:16  • Odpověz
Ahojky maminy,prvně Vás všechny zdravím v Novém roce,už jsem tu pěkně dlouho nebyla ,ale nějak pořád neni čas.Dneska jsme byli s malou na prvním očkování a vůbec neplakala ,my vážímě 5,20kg v 5 měsících,jinak prohlídka nás čeká až v půl roce,jinak alejuska: já už jsem taky začala s příkrmy,koupila jsem od Hami mrkvičku a mrkev a jablko a už jsem zkusila taky nějakou přesnídávku a ta nám teda chutná,dám vždycky pár lžiček a dokrmim mlékem,dneska mi doktor říkal že můžu zkusit i zeleninovou polívku,kaši zatim ještě nedávám ale za měsíc už jí taky na noc zkusím,jinak přibíráme dobře za měsíc kilo,i když teď nějak moc nejíme,vypadá to na dolní zoubky tak uvidíme.U nás vánoce taky dobrý,my taky ještě pořád věříme na Ježíška a malá ta z toho letos ještě nic neměla za rok to bude jiný.Tak se zatím mějte všechny krásně,my jdeme se školákem na učení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2009 v 16:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.