• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky :wink:
tady to teda žije :confounded: Našla jsem Táborsko až na třetí stránce :frowning2:

Děkujeme, že nám přejete, aby jsme vydržely bez kašle dlouho, ale situace už je zase jiná, jedeme na novo. Od víkendu zase kašle, ale zatím to není tak hrozné, poblinkal se "jen" předevčírem. Ale za to mu doběhla reakce na očkování, přesně jak píšou 8. den, Čenda má celej den teplotu, v noci dokonce přes 39°C, chuďátko moje :frowning2:
My se s manžou taky plácáme oba v nachlazení, takže je u nás zase veselo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vložila jsem po delší době fotky do alba a taky na naše webové album, kdyby jste chtěly juknout :wink:
http://picasaweb.google.cz/petra.lud/EndaOd1Roku#

Tak já frčím do postele, kdo ví jaká bude noc :frowning2:
A koukejte něco psát :angry: :slight_smile:
15. led 2009 ve 23:08  • Odpověz
ahoj všem,

Peťo fotky krásný, Čenda je boží :wink: jen ten kašel,ach jo :unamused: tak teda nevím, rádi bysme přijely,ale to podle vás, jak na tom budete. A máš nově vlasy, viď? Moc ti sluší barva, já jdu k Soně 2.2. a taky bych chtěla něco tmavšího.
Marky29,to přibíráte krásně, my byly včera u Dr. a přibraly jsme jen 280g, ale ona to Anička spálí pohybem :grinning: takže máme 7380g a 70cm. Dostala 2. dávku hexy a v noci chudák pořád kňourala, u prsa byla co hodinu, tak nevím jestli to byly zuby nebo to očkování nebo oboje. Má už pěkně prořezaný dolní jedničky, rejdí si tam jazýčkem, je to sranda na ní koukat. A máme už dávat odpoledne jogurt, ale do toho se nehrnu, ještě pořádně nejíme ani v poledne, dneska taky stávkovala, nechtěla kupovanou zeleninu s rýží od Hippu. Líp jí šmakuje co uvařím já. A s masem :grinning: Jenže ne vždy to stihnu navařit.
Holky na jak dlouho dopředu si můžu dávat do mrazáku uvařený papání pro Ani? tak na týden asi, že?
Tak já jí jdu nezbedníka zkontrolovat, uložila jsem jí do postýlky, ale vrtí se a cestuje, tak jí musím vždycky omrknout :slight_smile:
mějte se a pište co u vás
16. led 2009 v 19:34  • Odpověz
autor
ahoj, já dávala do mražáku na max. 14 dní jak jsem vyčetla v knížce
17. led 2009 ve 20:34  • Odpověz
autor
30 ledna jde Pavlík na operaci pupeční kýly. nemáte někdo zkušenosti jak to v nemocnici s dětma chodí?
17. led 2009 ve 20:36  • Odpověz
Nazdárek ve spolek,

Tak jsem Vás pěkně dočítala jak si užíváte s ratolestmi.No mě se to už taky pěkně krátí,a jak to tak utíká tak jsem pocítila,že mě přepadají zvláštní pocity jak to bude všechno probíhat,ale to je asi normální že???
Přeji Vám krásnou neděli a zase někdy ahoj
18. led 2009 v 11:18  • Odpověz
ahoj holky,

leno dík za informaci. Sice jsem sestra, ale jak to teď chodí na chirurgii s dětma nevím :fearful: A ještě s takovýma prckama. Ale to by ti měl všechno říct oš. lékař. Na všechno se zeptej. Nedělá se to ambulantně? Že jdete ještě ten den domů? No nezávidím vám, ať to Pavlík i ty zvládnete a rychle se zahojíte.

Anička si dneska hraje na šípkovou růženku, ráno strašila už v půl pátý a teď spí skoro celej den jen s přestávkama na baštu :grinning: , a už jsem to zakřikla a je vzhůru, tak jdu

jo taky jsem si říkala co ty naše těhulky, dlouho se neozývaj, snad už neporodily a memphis se přihlásila :slight_smile:
tak užívej příprav na mimi, žádný strachy, všechno se zvládne :sunglasses:
18. led 2009 v 15:03  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
no koukám účast stále nic moc. :sweat_smile:

Niky-Čenda je fešák,vypadá najednou dospěleji.S tím kašlem je to pech,se v tom pěkně plácáte :confounded:

U nás už rýmuje Tom,já začínám,čekám kdy to chytne malá :unamused: To je zajímavý,že manžovi se ty bacily vyhýbají.

Lena-já byla s Tomem v nemocnici 2krát,ale né s kýlou.Nevím co přesně Tě zajímá.Nevím jak je to teď,ale asi tam po narkóze budete jednu noc.Tenkrát tam byla mamina s klučíkem na kýle.Normálně na dětským,na sál na chir. ho dovezou.Po narkóze bude asi dospávat.Je tam kuchyňka,dětský koutek na hraní.Já tam byla jednou týden,to bylo malému sedm týdnů a pak tři dny ve třech letech.Do toho koutku nesmí děti s respiračním onemocněním a s teplotou.Víc moc si nepamatuju.Určitě to zvládnete.Alespoň se na to připravíš,my tam vždy skončili nečekaně. :unamused:

Memphis-takový myšlenky jsou fakt normální,už se Ti to krátí.Tak ať je všechno ok,ty vlastně budeš rodit v novém. :wink: Teda pokud budeš v Táboře.
19. led 2009 v 06:28  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím v novém roce. Taťka šel konečně po třech měsících do práce :sunglasses: , bylo to s ním někdy docela rušný.
Jinak máme 4,5 zuba a klubou se další kromě většího počtu pokakanejch plínek a občas pofňukávání to nemá nijak drastickej průběh. Andrejka začíná obcházet nábytek a občas sama stojí bez opory, že leze jako drak netřeba říkat, nejoblíbenější zábava je krámování v pokojíku, nejlépe Kristýnky věci.

Lena na kýle jsem byla s Kristýnkou před 6 lety, odpoledne den před operací jsme měly nástup, ráno šla na operaci. Jste na dětským odd., na sál malého odvezou a pak Ti ho přivezou zpátky na pokoj dospat a chodí ho hlídat, byly jsme tam asi tři dny. Jinak Kristýna druhej den po operaci lítala jako blázen a udržet jí v posteli byl nadlidskej výkon.

Naše hvězda tady na mě huláká z postele a něco tady nepěkně zavání :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jdu na to nebo si davrát sedne a bude celá na převlečení.
19. led 2009 v 09:07  • Odpověz
davrát = dvakrát
19. led 2009 v 09:08  • Odpověz
autor
moni to jsi mě překvapila, že jste měli nástup až odpoledne. na to se musím zeptat, chtěli jsme tam jít už ráno. to by bylo super, jinak nevím, co tam s ním budu dělat, je totiž hrozně akční.druhý den bychom měli jít domů tak to nějak přežijem
19. led 2009 ve 14:19  • Odpověz
Ahoj maminy :wink:
Co to vidím, Táborsko zase až na třetí stránce :angry: :grinning: Kde se všechny flákáte? Že by Vás začaly dětičky maximálně vytěžovat?

Leni: k tomu nástupu do nemocnice. jsem zdravotní sestra a tak co mám zkušenost, tak to chodí všude podobně. Většinou se nastupuje dopoledne a to z jednoho prostého důvodu, aby s Váma sepsal příjem lékař, co má směnu do 16 hodin, aby to nezbylo na sloužícího lékaře, kterej je tam od 16 hodin sám na celé oddělení, pohotovost, konzailia atd. Taky většinou dělají ještě odběr krve na krevní srážlivost, přijde za ním anesteziolog atd. Tak aby se to všechno neřešilo do noci. A pak to chodí jak psala Moni, odvezou ho na sál a po výkonu Ti ho přivezou a budou víc sledovat.
Držím palečky, aby jste to oba dobře zvládli.
Leni: ještě se Tě chci zeptat, když máme podobně staré kluky, jestli stahuješ Jiříkovi předkožku? Já se na to ptala dr na roční prohlídce, pač nám v porodnici řekli nestahovat. Dr mu na to mrkla, že prej zůženou jí nemá, že by neměl být žádný problém a že to máme pomalu zkoušet napínat jí a že to časem půjde samo. Zatím to nejde vůbec, jen opravdu trošku napnu při koupání. Na MK jsem koukala na jednu diskuzi a tam jedna skupina mamek suvereně přetahujou už skoro od narození a druhá zase vůbec. Tak nevím, nerada bych něco zanedbala a zároveň mu nechci ublížit :confounded:

Jo a musím Vám sem překopčit první zvěsti z nové porodnice, psala jsem jedné holčině, co tam teď rodila, chytla snad ten první druhej den, kdy to otevřely:

Ahoj Péťo, díky za gratulaci, rodila. Abych řekla pravdu, bylo by mi jedno jestli stará nebo nová, personál je stejný, na ten si nemůžu stěžovat a co se prostorů týká, je vidět, že je to stavěný narychlo, tlačil je termín, takže na pokoji neteče teplá voda na koupání miminek,ale to snad bude opravené, vanička je hrozně hluboká a na levou stranu, chybí zrcadlo, háčky na pověšení čehokoliv, v koupelně zima a brano nezavírá samo. Na druhou stranu pokoje po dvou, koupelna se záchodem na pokoji, návštěvy jen na chodbě, porodní sály oddělené, tam, kde je jakoby hekárna, tam i rodíš,to jsou výhody.
Myslím, že to měli udělat důkladně a sestřičky se měly pořádně zaběhnout.
To je můj názor. Lenka

No a jinak co se týká Čendy, tak teplotoval 3 dny, v neděli už byl bez teploty, ale mordovali jsme ho zase často s odsáváním rýmy, kašel docela ušel, hlavně neblinkal. Teď už jsme snad dobrý,ještě sice utíráme nudle a občas zakašle, ale dobrý. Pro změnu včera byl celé odpoledně děsně ukňouranej až hysterickej, když jsme ho neměla na rukou, nevím jestli se mu nechystají další zoubky. ALe noc byla překvapivě dobrá. Vzbudil se sice už po hodině spaní, zase hysterka největší, namazala jsem mu dásně Calgelem a byl klid až do rána.

Alčo: já si jídlo dávám pro Čendu hodně do mrazáku, většinou to tam nemám díl jak měsíc, ale spíš proto, že to stíháme vyjídat, jak nevařím denně. Jo vlasy mám hodně ztmavené, ani jsem to tolik nechtěla, jen si Soňa minule nenapsala jakou mi tam dala hnědou, tak mi tam dala tmavší. Už se mi to dost vymylo. Ale musím říct, že se v té tmavé moc necítím, na melír jdu začátkem března, asi zase půjdu do blond melíru. I mě přijde, že jak mám ty vlasy tmavý, tak druhej den po umytí je už děsně vidět jak se mi přes noc zmastily :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zase není vůbec vidět odrůstání, hold už nejsem blondýna jako dřív, po porodu mě hodně vlasy ztmavly :sweat_smile:
Zítra se na Vás těšíme.

Tak já běžím, ať ještě něco stihnu, než se Čenda vzbudí. A koukejte něco psát, jasný :angry: :slight_smile: Papa
21. led 2009 ve 14:17  • Odpověz
autor
nikitko: díky za info. operaci máme přeloženou na březen, protože jsme po očkování a mudra nám to nedoporučila, že by mohl mít zrovna reakci. určitě si na dětské před tím zavolám a domluvím se, kdy přijít. od rána se mi tam nechce, stačilo by po obědě.
s tím přetahováním nám mudra říká stále nic nedělat. máme předkožku zúženou a už jednou tam dostal zánět. no ale až půjde na tu operaci tak mu udělají i obřízku a bude mít pokoj.
21. led 2009 v 18:24  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

nějak opravdu nestíhám ,ale přiznám se,že jsem docela lenivá psát :sunglasses: Jen tak kouknout a dobrý :wink:

My se máme nějak normálně.Tom docela chrchlá,takže asi na pátek zruším bazén.Miška má jen rýmu,ale tak nějak dobrý.Od tý doby co nemá dudla,tak jí ta rýma v noci až tak neva.
Jinak lítá jako drak,dnes si docela dost skřípla prstík do pantu u skříně.No musí se s nějakou boulí atd. počítat :wink:
A taky měla období,kdy odmítala jídlo.Nevím jestli zuby či jen takový období,už jsem chytala nerva.Pak jsem prostě přestala nutit a je to lepší.Ale musí mít tu stravu takovou klouzavější.I když má stoličky/ čerstvě vyrašené/ ,tak se jí nechce moc šrotovat.A nebo nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: A taky ještě dám do mrazáku na horší časy,ale spíš když zbyde.Vyloženě zásoby už nedělám.

Niky-mě se na Tobě ty tmavší líbí víc. :wink: Ale je to věc názoru,hlavně když Ty se v tom necítíš,tak se podle toho musíš zařídit.A ty v tom máš i nějkou červenou,ne? Já jsem spíš na přírodno,ikdyž teď jsem taky dost tmavá.Ale to je i tím,že jsem bílá jak stěna. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak já Tomovi nikdy nepřetahovala.Pak někdy,tipuju tak 3-4 roky mě vyplašila kámoška,tak jsme byli u mudry a ta mu to jen uvolnila,protože tam měl málo kožního mazu a měl to zaschlé.Takže mě mudra řekla občas přetáhnout a promastit. Jo a jinak po tom uvolnění jsem mu to večer přetáhla a už to nedostala zpět :stuck_out_tongue_closed_eyes: Měl to totiž po tom zákroku nateklé,proto to nešlo.Nejdřív jsem měla mudru na telefonu a nakonec jsme skončili na pohotovosti.Tam mu to znecitlivěli nějakým gelem a vrátili zpět.Naštěstí se nic nestalo,ale prý mu i mohla prasknout uzdička.A fakt to bylo šílený.Jak chudák řval,já nevěděla co dělat.Manža nebyl doma.A dodneška si to pamatuje.Já taky :cry:

Koukám info z nové porodky nic moc,no já se tam ani nechystám,leda na návštěvu :sweat_smile:

Moni-tak to se teď zotavuješ,ne? Si teď budete s taťkou vzácnější. :grinning:

Tak já si jdu hodit nohy nahoru,zatím pa :slight_smile:
21. led 2009 ve 20:22  • Odpověz
Ahoj holky,

Makyb - docela už se dostávám do normálu (hlavně nemusím každej den vyvařovat), S jídlem máme teď taky docela boj, malá nechce moc kousat. Dr. říkal, že už by měla najet na režim "klasického" oběda tedy, polévku, druhé jídlo a kousat. Jenže právě kousat se jí moc nechce. Polévky jí dělám hustější.
Ještě prosím o radu co vaříte v tomhle věku? Přijde mi to takový pořád stejný, něco jsem našla na www.varime-detem.cz bez Solčanky a bujonu (ale mají bez glutamátu).

Lena - info by Ti měli dát na chirurgii když Tě objednávali na operaci. My jsme šly s předoperačním vyšetřením od svého dr. a nastupovali jsme myslím okolo jedné hodiny kde udělali příjem a k večeru přišel anesteziolog a informoval mě co a jak, že nemá od půlnoci nic jíst a pít, naušnice vyndat (to u vás nehrozí :grinning: ) ráno, že dostane náladovku.

Holky s tou porodkou jste mě moc nepotěšily, zvažovala jsem, že se tam ještě podívám :wink:
21. led 2009 ve 20:45  • Odpověz
Nazdárek všem,

Ty informace nejsou nějak potěšující z nové porodky,ale zase na druhou stranu to musí dát co nejdříve do pořádku ne???Jsou to už jen takové vychytávky,bez teplé vody a ještě ta zima k tomu,no jsem na to zvědavá.

Mějte se hezky a zase někdy papapa
22. led 2009 v 10:00  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
22. led 2009 v 11:17 • dabelska
Ahojky,
já sem na tom podobně jako maky, že sem spíš jen nakouknu a na psaní už nějak nemam buňky, že se mi u toho nechce moc přemýšlet tak radši nic nepíšu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Co vaříte by mně taky zajímalo a taky režim po kolika hodinách dáváte jíst a co. Včera jsem naposled kojila, tak nějak nevim čim zaplnit do ranní kojení. Ona se mi budila tak v osm hodin, tak sem jí nakojila a pak jsme spolu cca v půl desátý posnídali a pak obědvala až před jednou hodinou. Tak dneska sem jí místo toho kojení ráno dala trochu kaše dobré ráno. No jinak na obědy to tak asi střídám furt dokola. Dneska třeba měla naše jídlo, rýži a kuřecí maso s omáčkou a včera zapečenou brokolici s těstovinama. Většinou jí ale dělám jen jedno jídlo buď polivku a nebo jen hlavní jídlo, nedávám jí oboje najednou, to si myslim že by už nesnědla. Něco jí prostě vařim jen pro ní a něco už jí jako my. Když ale vim že bude mít to co my, tak se to snažim nesolit. Jinak zásoby už nedělám, když sem jí dělala pyré tak to sem si dělala třeba na osm dní a dávala do mrazáku, ale pak jak už sem to jen mačkala vydličkou, tak už sem dělala jídlo jen tak na dva dny a to dělám i teď.
Káje roste jedenáctý zub a to prožívá docela v klidu. Dneska sem jí vzala na zahradu že když už jako chodí že by tam mohla cupitat, tak chodila po terase a pak mi šlápla vedle a spadla čumákem do trávy, tak měla celý obličej od bahna a má uprostřed čela trošku bouličku. Potom zas stála u záhonku a starší pes do ní strčil, že hodila záda do mulčovací kůry plný vody, takže já po půl hodině co jsme tam strávili mohla jít rovnou prát celou kombinézu a čepici. :grinning: Pak jsem šli nakoupit a co máme před barákem ulici, tak sem jí vyndala s kočárku a šla se mnou za ruku domu. Je to fajn když už chodí. Doma to už lítá pěkně a venku v těch zimních botech je ještě taková opatrná.

Včera jsem nás chtěla objednat k zubařce a zjistila jsem že už odešla do důchodu, tak nastal maraton obvolávání zubařů a nikdo samozřejmě nebereme nový pacienty. Až mi jedna sestra dala telefon na zubařku která prý začíná a bere nový pacienty, že se donedávna zaučovala u jiný zubařky. Tak nás objednali hned na příští úterý, jsem na to zvědavá, hlavně že napřed prověřuju zubaře a hledám fakt někoho dobrýho a nakonec jdeme k někomu koho vůbec neznáme, k někomu kdo ani zatim nemá žádný kontakt nikde na internetu. :slight_smile: Ale tak snad to bude v pohodě, sem ráda že nás někdo vzal. A zase si řikám že když to bude někdo mladý tak aspoň nepude brzo do důchodu a my snad u ní budeme moct pár let zůstat. Leda tam hrozí že by mohla odejít na mateřskou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Má ordinaci někde naproti Tappě.

To je zas hodin, končim snad napíšu něco dřív než zas za 14 dní.
22. led 2009 ve 23:14  • Odpověz
Čau ženský, tak jsem se sem asi po roce zase přihlásila (naposledy jsem tu hledala pomoc,když jsem byla zoufalá před odběrem plodovky) a koukám ,že je tady i Táborsko! Já už mám teď doma půlroční Adélku a bydlíme ve Veselí n.L. Doufám, že mě hned neodsoudíte, jste-li přímo z Tábora, neb se prý nemají vesláci a táboráci rádi... ale já jsem tady teprve dva roky a musim říct, že jsem si tu ještě nezvykla :frowning2: . Jsem z ČB a mám tam všechny známé, tady skoro nikoho... Jste někdo z Veselí??

Jinak dnes jdeme s malou poprvé plavat, do ČB do Šikulky, tak jsem trochu na nerva... jak to tam dopadne, neb je malá občas trochu uplakaná, tak snad nebude ostuda ... :sweat_smile:

Všechny zdravím, mějte se fajn a zase někdy napísanou!!!!
23. led 2009 v 10:10  • Odpověz
Ahoj kočky
Zdravím Vás z pracovního procesu, máme docela klídek, tak doufám, že jsem to právě nezakřikla:slight_smile:

Agy:vítám Tě, určitě občas zajdi, nevím, že by se Táboráci nemuseli s Veselákama, tady určitě budeš vítaná. Já bydlím v Plané nad Lužnicí necelý rok, taky si zvykám pomalu, před tím jsme žili přes 6 let v Praze, takže taky docela velkej skok, jinak jsme s manželelm oba rozený táboráci. Veselí znám docela dobře, pač tam jezdíme k Drahovu na Vávrovku na letní tábory :slight_smile:
Na plavčo chodím s Čendou od 3 měsíců a dobrý, jen je takovej zmrzlík po mě, tak dost klepe kosu. Občas, kdzž nemá den, tak to tam umí ohulit, jako ostatně každý dítě.

Marky: já pořád tak nějak vařím pro Čendu zvlášť, občas jí něco s náma,ale není to tak často. Čenda je hodně polívkovej. U nás to ypadá s jídlem asi takto:
k ránu mlíko
okolo9 snídaně- vypije Actimel, sní kousek chleba s máslem+marmoška, med nebo sýr, někdy jogurt, ovoce
svačina odpadá, jak snídáme dlouho
před spaním cca okolo poledne-polévka, té ydlábne velkou misku, cca 2-3 dcl ( hodně mu jedou vývarové, pak kedlubnová, pórková, květáková...)
po spaní 14-15 - hlavní jídlo (rýže s masdíkem, špagety, brambory, špenát, br. kaše s file, masem...)
17-18 svačina - jogurt nebo jablko s banánem nastrouhané, piškotky
okolo20 hod. kaše do flašky cca 220 ml
v noci už mlíko jen vyjmečně

Včera byl Čenda prvně u zubaře a musím říct, že mě opět překvapil,ani nepípnul, v klidu si nechal sáhnout do pusinky a prostě se předvedl jako andílek. Máme čistit zatím bez zubní pasty, když mu připravuji mlíko a pití s Dobré vody (kde je dostatek floru), tak není potřeba dávat mu floridové tablety. Mám si koupit sůl s jodem a florem a tím by to mělo stačit. A chodíme ke Kolorosové na polikliniku, chodí k ní manža, takže nebyl problém vzít malého. Ona dřív bývala jako dětská, já k ní taky chodila, teď už není přímo dětská, ale přístup super,hračky v ordinaci. Jsem spokojená :slight_smile:

Už jsem se začala radovat, že snad budeme taky chvíli zdravý a co myslíte? Včera odpoledne teplota 38,8 °C Absolutně nevím z čeho, týden jsme zavřený doma, nikam nechodíme. Navečer jsme ho odvezla k našim, naši jsou prostě úžasní. Manža šel večer na schůzi, ale chtěl to zrušit, kdYž má Čenda teploty a mamča, že ne, ať ho přivezu, že v pohodě. V noci mu to ještě jednou vyletělo na 38,7°C, vypil mlíčko, dostal čípek a teď ráno, prej v pohodě. Tak uvidíme. Krom teploty nemá žádné příznaky.

Jinak Čenda se zase rozjel s pokrokama. Krásně si začal hrát s kostkama a staví je na sebe i různé tvary. A taky začal docela slušně sám papat, o jeho slovní zásobě radši nemluvím,jede jak fretka, budu si muset začít dávat bacha, co vypustím z pusy :grinning:

tak já mizím zase vyvíjet pracovní činnost. Papa :slight_smile:
24. led 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
koukám kolik jste toho zas napsali.
moni77: na chirurgii nám vůbec žádné info o operaci nedali. jen, že den před operací máme nástup na dětským. jezdí sem jednou za měsíc nějaký doktor z Prahy a byl to takový fofr, než jsem se vzpamatoval byli jsme venku. nekecám, snad během 5 minut Pavlíka prohlídl, objednal na operaci a byli jsme pryč. :cry:

my to máme s jídlem docela jednoduchý, většinou jí s náma - málo solím a nepepřím. zastávám názor, že přisoli a opepřit si to může každý. já už ani nedosoluji, zvykla jsem si.
když se Pavlík vzbudí vypije 250 sunaru, pak někdy kolem 9 - 10 (podle toho v kolik vstáváme) máme snídani nebo někdy rovnou svačinu - půl rohlíku s máslem, sýrem, někdy jogurt. pak kolem 11 - 2naběračky polévky, mezi 11,30 až 12 - oběd, to sní malý talíř. odpoledne kolem 3 - jogurt,ovoce. ještě většinou dostane nějaké křupky nebo čokoládu, brumíka u dědy. před 6 - večeře. buď rohlík nebo chleba s něčím nebo co zbylo od oběda. 18,45 - 250ml sunaru.v noci už mlíko nedávám. my toho sníme ohromné množství k obědu a jinak toho moc nechce :grinning:

my jsme taky byli u zubaře, teda už podruhé. zuby stisklé a neotevřel :grinning: :grinning:
24. led 2009 ve 21:20  • Odpověz
autor
omlouvám se za chyby
24. led 2009 ve 21:21  • Odpověz
Zdravim všechny,

Koukám,že je to tady pěkně mrtvý co???To se nedá nic dělat,asi máte spousty práce se svými ratolestmi,mě se to povídá viďte,mě to teprve čeká tak se mi to povídá. Mějte se fajn a zase někdy zatim papa
27. led 2009 ve 21:03  • Odpověz
ahoj holky,

Agy: vítám tě, zrovna zítra jedu za kamarádkou do Veselí, má 3 měsíční holčičku :wink: a myslím, že se Veseláci nemusí se Soběslavákama, ale to se asi jen tak hecujou, znám lidi z obou měst, tak tak :sunglasses: a koukám, máme skoro stejně staré holčičky :slight_smile: My začly s plaváním 7. ledna a zatím Anička neplakala, naopak, řádí a cáká a brebentí si u toho, větší strach mám já :grinning: nejsem totiž moc vodní typ, takže kdejaký cákanec do obličeje mi vadí. Ale co bych pro to moje zlatíčko neudělala, budu muset zvládnout i potopení bez zacpanýho nosu! :grinning:

a chtěla jsem se zeptat, neznáte na táborsku nějakého zemědělce, co by prodával i jednotlivcům? Nějak nevěřím zelenině a ovoci v obchodech, a Aničku tím nechci ládovat. Bio taky nemaj pokaždý, a kupovat jen skleničky taky nechci. a o nikom v okolí nevím. Klidně napište i do IP, budu ráda. Aničče jede domácí výroba, dneska to do sebe futrovala, nestíhala jsem nandavat na lžičku :grinning: Ona toho teda dost spálí pohybem, ve svým věku je aktivní někdy až moc, leze pozadu, do strany, jen dopředu jí to nejde. Ale na to má času dost. Včera večer jsem si byla přivydělat nějakou korunku, poprvé jsem nechala malou tchýni večer, aby jí uspala. Měly jsme z toho obě strach, a Anička byla hodná, usnula hned jak jí dala babi do postýlky. Tak jsem si vydělala na kadeřnici :grinning:
memphis už jsi byla okoknout novou porodnici? půjdeš do Tábora?
28. led 2009 v 19:12  • Odpověz
jo, a přidala jsem pár aktuálních fotek , tak jukněte :slight_smile:
28. led 2009 v 19:21  • Odpověz
Ahojky,

alejuska:Nebyla jsem tam osobně,ale na netu je fotoreportáž z nové porodnice tak jsem to všechno okoukla takhle,a jsem z toho nadšená,ale je to všechno i o personálu,pokud by ten byl na prd,tak může být porodnice klíďo píďo miliónová a je to k ničemu.Jinak já jsem byla už od počátku rozhodnutá jít do Tábora. A co se týče zemědělce,který by prodával bio zeleninu,to bude asi oříšek.V obchodech toho nic moc nemají a když mají tak si to člověk pěkně i zaplatí.Já třeba bydlim na vesnici kousek od Tábora a musim říct,že se tady nechají sehnat domácí vajíčka a brambory,ale i za to je člověk rád,jinak asi budeš muset začít zahradničit a pěstovat sama.

Tak se tu mějte a někdy zase
28. led 2009 ve 21:20  • Odpověz
Ahoj ženský :wink:
Alčo: fotečky super,Anička bude pěkný čírtě, počkej až začně víc lozit, ke všemu se stavět a chodit :grinning: jinak jsme Vás minulý týden rádi viděli. Příští týden ještě nevím co jak bude, ale kdyby nám to vyšlo, tak by jsme Vám návštěvu oplatili. Už aby bylo jaro a mohly jsme víc potrajdat zase s kočárama, co?

Jinak Čenda už je dobrej, teplotoval od pátku do neděle. Ale zmáknul to beze mě levou zadní. Vůbec nevím k čemu ty teploty byly. Žádné další příznaky neměl, jsme si myslela, jestli mu nepolezou zoubky, ale nic v pusince nevidím. Od pondělí je dobrej, ale plavčo jsem zrušila, přeci jen se mi nehchtělo ho máchat ve vodě, když ještě předchozí den měl 38. Ale zítra si jdeme jednu lekci nahradit. Pěkně se nám to nakupilo a nahrazovat už máme 6 lekcí :stuck_out_tongue_closed_eyes: . 4 z podzimního kurzu a teď jsme nebyli 2 týdny po sobě :confounded: Jen se teď děsím jak dlouho vydržíme zdravý, když začíná chřipková epidemie.

Zítra se po dělší době chystáme za kulturou jdeme na Sezimák na Spektráč na divadelní představení Někdo to rád horké. Se docela těším. A v sobotu slaví můj taťka 55, tak máme o program postaráno. Ještě musím zítra nebo v pátek splácat tiramissu.

Memphis: si myslím že nová porodnice bude v pohodě, to co jsem sem kopírovala minule, tak ta holčina chytla snad ten první den, takže až tam půjdeš rodit ty, tak už to bude všechno doladěné, personál zaběhnutý. Taky už se ti to pěkně krátí. Máš nějakou svojí vnitřní intuiici, co čekáš? Já měla tucha, že to bude kluk a vyšlo to.

Tak já mizím asi do pelechu, mám pořád nějakej spánkovej dluh z víkendu, kdy jsem vstávala do práce v půl páté :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A koukejte pěkně písat, jasný :angry: :grinning: Papa
28. led 2009 ve 22:53  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem tady po neskutečně dlouhý době.... :sweat_smile:, nějak nestíhám. Takže dočtený vás mám jen trošku a v rychlosti... :sweat_smile:

Co u nás novýho? Mára má zatim 4 zuby, dole dvě jedničky, nahoře dvojky, je jako upírek, škoda, že se mi to nepodařilo vyfotit :wink:. Staví se už dlouho, ale zatím nechodíme, udělá pár kroků u nábytku. Jo a s jídlem, to taky pořád nevim, co mu vařit, dělám spíš jen polivky, je pravda, že měl už i jednou omáčku s masíkem, byla malinko solená a moc mu to šmakovalo. Musim taky kouknout na ty stránky varime-detem. Občas mu dám skleničku, ale to není tak často, mně to jídlo z ní taky nechutná, to jsou fakt podle mě lepší ty vařený jídla.
S tou předkožkou by mě taky zajímalo, co dělat, za chvíli nám bude rok, tak se chci dr. zeptat, ale spíš asi nic. Jen mě udivilo, že třeba klukovi od švagrovky (teď je mu 8 měsíců) dr. asi v půlroce předkožku stahla a vyčistila, tak jsem si říkala, že je to divný, když říkají do roka nic nedělat, no každý dr. má na to asi jiný názor. Já s tim zatim nic nedělám.
Jo a alejusko, u nás vedle ve vsi je pani, která pěstuje bio zeleninu, prodává jí maminám, ale nevim, jestli by to pro tebe nebylo daleko (cca 25 km). Ale říkala mi jednou, že to prodává i mamčám z Tábora, tak nevim, jestli oni jezdí za ní nebo ona prodává někde v Tá, fakt nemám tucha. Ale kdybys měla zájem, tak mi napiš do IP, dala bych ti na ní kontakt.

Holky který jste pekly k ročku dort, jakej jste měly recept? Já chci něco doma ukuchtit, spíš to bude asi něco nepečenýho, ale mám na to dost receptíků a nevim, který. A já si to hlavně musim ozkoušet dopředu, aby se mi to pak povedlo. Tak kdybyste některá měla něco, co je dobrý a hlavně se to povede, tak mi prosím napište, děkuju moc.
31. led 2009 ve 23:58  • Odpověz
ahoj holky,

Seri díky za info, pošlu IP. :wink:
U nás se klube další ( 3 ) zoubek, já si řikala, že ta protivná nálada není jen tak :slight_smile:
A už Anina leze dopředu, přebatolí nám pokoj natotata!!! Nejvíc jí fascinuje sporák, když tam něco bublá, už se k němu hrne. Ale ještě si sama nesedla, nevím co má bejt dřív, ale ono je to asi jedno, stejne si to rozhodne sama. I tak v půl roce vypadá o 3 měsíce starší :grinning:

Peťo no je to na prd, s těma teplotama, plaváním, v tomlhe počasí ještě...

tak já letím, jdu ještě cvičit, moc se mi nechce, radši bych se válela, ale ty kila musej do léta dolu! :slight_smile:
1. únor 2009 v 18:37  • Odpověz
autor
ahoj holky, my teď s Pavlíkem přebýváme u tchýně, budeme tu asi 14 dní. snad se z toho nezblázním. i když je supr ženská tak doma je doma. manžel doma předělává kuchyň a s Pavlíkem to fakt nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes:

alejusko: Pavlík začal chodit a teprve za týden na to si sám sedl. do té doby seděl pouze na kolínkách a stačilo mu to :grinning: . takže není pravidlo, že dítě prvně sedí a pak chodí
1. únor 2009 ve 21:11  • Odpověz
Ahojky všem,

tak se mi zdá,že chřipková sezóna už začíná usedat.U nás lehla téměř celá rodina,dneska jsem byla na návštěvě u bráchy a taky to už na něj vlezlo,tak jsem do sebe srkla čajdu a pádila co nejdál od něj.A ještě dneska mi volala pani od Honzíka,kde máme zamluvený kočárek,moc mě nepotěšila,poněvadž se mi to pěkně blíží a ona mi oznámila,že vybranou autosedačku od x-landeru nemají v té barvě co jsme si ji objednali,takže místo zelené budeme mít oranžovou,ale to je jedno,jen jsem zvědavá jestli to stihne dorazit,abych mohla mimíska dopravit do našeho připraveného domova. A co se týče mé intuice,tak já osobně si myslím,že budeme mít holčičku,ale nevim,dneska jsem byla na monitoru a měla jsem takové nutkání se dr. zeptat jeslti náhodou neví,ale pak jsem to vzdala,pokud jsem to vydržela do teďka,tak už to těch pár týdnů vydržim,a stejně si myslim,že bych tam ze sebe udělala zbytečně trubku,tak i pro to... :grinning: Mějte se tu hezky a zase někdy papapa
2. únor 2009 v 17:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.