• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Leni a co jste na ten ekzém dostali?
Káju trápí at. ekzém skoro od narození, vždycky to má chvíli docela dobrý a pak to zase vyleze, teď to má zrovna zase nic moc. Nic nám na to nepomáhá. Hlavně už se jí to začalo dělat i na čele.

Teda to odsávání je fakt boj, mam už poškrábaný ruce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2009 ve 14:33  • Odpověz
ahoj holky,

mephis gratuluju k Lidušce, ať jste obě zdravé a Liduška ať pěkně přibývá :slight_smile:
Já byla v Benešově s jídlem spokojená, až jsem se divila, jak to bylo dobré ( i maso )
A od příjmu do porodu jsem to měla taky celkem rychlý, jen 5 hodin, jsem tam předběhla 2 maminy, co chudinky chodily s kontrakcema po chodbě, když jsem přijížděla, a pak když mě vezli už s Aničkou na pokoj, tak tam pořád pochodovaly :sweat_smile:

marky29 to máš jedlíka, Anička toho moc nesní, dáme za den max. 2 velký přesnídávky ( ovocnou a zeleninovou) a na jogurt už nezbýva, a kaše večer už vůbec, to nechce.. A kojim tak 4x za den. Ale říkám si, že kdyby měla hlad, tak se ozve.

Holky chtěla jsem se zeptat, kdy jste začly dávat kousky v mixovaným jídle? Já to teda pořád mixuju do hladka, jednou jsem dala A. kupovanou přesnídávku, kde byly menší kousky zeleniny ( na obalu bylo od 6.m), a dusila se tím, tak jsem to musela ještě domixnout. Máte zatím 2 zuby, tak ani nevím, jak by to kousala :sweat_smile:

leni zkoušeli jste konopnou mast? Ne každému teda vyhovuje, ale dělají ji i pro děti. Myslím se to jmenuje cutishelp a řada pro děti robátko.

já musím letět, vzbudila se mi Anina.
25. únor 2009 v 15:15  • Odpověz
máme 2 zuby, oprava :grinning:
25. únor 2009 v 15:26  • Odpověz
autor
marky24: mudra nám nechala namíchat nějakou mast a pak jsme ještě kupovali Excipial mast s mandlovým olejem. stála 111,- ale i lékárník říkal, že je hodně kvalitní. tak uvidíme

my jsme neodsávali, nenechal se. vyndavali jsme rýmu vatovými tyčinkami a to si nechal
25. únor 2009 v 19:38  • Odpověz
autor
kousky jsem začala dávat asi v 8 měsících. teda nedávala jsem úplně kousky, ale čím dál tím míň jsem mixovala
25. únor 2009 v 19:40  • Odpověz
Ahoj holky,
tak konečně sedám ke koníkovi a píšu..... :slight_smile:
Nejprve velká gratulace memphis k holčičce, přejem hodně zdravíčka vám oběma a ať malá pěkně roste.

My už máme za sebou oslavu ročku, docela se to povedlo. Dělala jsem nakonec nepečený dort a byl dobrej. Mareček dostal spoustu dárečků, ale stejně ho moc nebralo rozbalování. Ale hlavně dostal novou jídelní židličku, kterou jsem si vybrala a je super. Je plastová a polohovatelná, má i kšíry, takže fakt nemám strach od něj odejít na pár metrů. Původně jsme měli tu obyč dřevěnou, ale to jsem se fakt bála popojít, aby z ní nespadnul. A taky jsme dostali krásný album, tak se chystám projít ty stovky fotek v PC a nechám je vyvolat...... stejně ten čas tak letí, co? Mně přijde, že jsem nedávno rodila a ono to je už přes rok....to je šílený.

My máme teď taťku přes týden na montáži, takže já trávím večery u PC, tak musim dát dohromady fotky a taky sem nějaký nastrkat :wink:

Jinak naše slavný plavčo - teď při druhém kurzu jsme byli zatím jednou, jinak jsme taky pořád nakřáplý, jednou kašle, pak má rýmu, zánět spojivek........děs. No ale snad se z toho někdy vyhrabeme.
Jo a sněhu je u nás strááášně moc... kolikrát se nemůžu vyhrabat ani z baráku. Marky my se taky chystáme na Moninec, na to, že to máme taky kousek, tak jsme tam ještě nebyli. Ono totiž u nás je to horší s hlídáním, my jsme tam chtěli původně jet někdy v týdnu, jenže to by si někdo musel kvůli nám brát dovču a to je blbý, a kor teď, když je manža přes týden pryč, tak to nejde. Ale o víkendech je tam prý dost plno. A večer, jak jsi tam byla, to tam bylo hodně lidí? Možná by mi to večerní stačilo. Kor když jsem teď už kolik let nelyžovala :sweat_smile: :slight_smile:.

Jinak Mára ještě sám nechodí, ale krásně si stoupne bez držení, kolem nábytku taky udělá kroky, takže je to chození asi na spadnutí. A zuby máme pořád jen čtyři, ale i tak umí docela dobře kousat. A to má vlastně nahoře obě dvojky a dole jedničky, takže to jídlo vlastně ani nemůže pořádně skousnout,.... ale opravdu už ty kousky hezky spapá. A alejusko, kdy jsme začali, to přesně nevim, asi to bylo taky postupný, vim, že jsem tu taky kdysi psala, že ty kousky ze skleničky dávil.
Holky musim jít, malej se začíná kroutit a fňukat, tak snad brzy zase usne. Snad se objevim dřív, tak pa
25. únor 2009 ve 22:50  • Odpověz
Ahoj,
Leni ten Excipial s mandlovým olejem jsem teď koupila, tak taky uvidíme. Musela jsem jí to dneska ale už máznout i Locoidem, protože to má hrozný.
Já teda odsávám, protože mám strach ze zánětu středního ucha, tak toho chci co nejvíc dostat pryč aby jí to nešlo do uší. Zatim jsem silnější, tak Káju vždycky přeperu a něco odsaju. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Seri, tak opožděně gratuluji Marečkovi k narozkám. Ten rok fakt utekl neskutečně rychle.
Na tom Monínci jsem byla v úterý a to zrovna měl Benešov jarní prázdniny a lidí bylo teda hodně, obě parkoviště byli plný, i když na svahu to pak nebylo tak hrozný, jezdili jsme s kámoškou jen ten vršek a pak nahoru kotvou a docela jsme se svezli. Bylo hnusný počasí že silně padalo ale lidi to neodradilo. No a Zdeněk ten se vydal na noční tuhle středu a vrátil se domu, protože v půl sedmý byla u poklady prý 20ti metrová fronta tak to vzdal, šíleně lidí. Tak těžko říct kdy by to bylo nejlepší, myslim že nejlepší je to někdy dopoledne, od těch devíti do oběda. Kdyby jste vyrazili třeba v neděli nebo v sobotu už na tu devátou nebo desátou, tak by se to dalo. Řikal kolega z práce že takhle jezdí s holkou v neděli na devátou a je to pohoda. Kolem oběda i ve všední dny, už začínaji příbívat lidi. A možná v neděli na nočnim lyžování taky to jde. My tam byli před tim ve středu dopoledne a to taky bylo dobrý. Jak řikám dopoledne je asi nejlepší čas.
Já sem taky řikala na to že to máme dva kiláky jsme tam mockrát nebyli. :slight_smile:

alejusko, kdy sem dávala kousky už si taky nevzpomínám, ale vim že třeba kousky mrkve tim se Kája dávila, tak sem to mixovala a pak mačkala vidličkou a tak nějak to mačkám do teď, sice už ne tolik ale trochu jo. Ono to tak nějak postupně vyplynulo, teď už Kája dostává ke svačně pečivo na kousky a nedáví se tim.
27. únor 2009 ve 20:28  • Odpověz
Ahoj holky,tady to teda opravdu spí,nikdo nepíše,tak manža už má po operaci a v neděli ho pustili,tak jsem ráda že je vše OK.Akorát teď ho budu mít na krku 6 týdnů tak doufám že mě nezačne :angry:.
Leni a kdy jdete vy? Držim palečky. Jinak malej stále hnisá ouško tak nám naušnici vyndali máme nechat zahojit a za měsíc chuděrce budou ouško píchat znovu a ž půjdem na 8 měsíční prohlídku,jinak mi baštíme ostošest a už máme 6 kilo :grinning: .Já taky pořád mixuju i když máme už dva zuby,s kouskama začnu až tak kolem 8 měsíce.
Leni Expicial používám já doteď Adélka je v pohodě ale HOnzík na ekzémy trpěl taky asi to má po mě já to mám přes zimu po rukou hrozný,je to mast na promaštění na udžení dělaji to i jako mlíko a nám doktorka říkala nemýt dětskym mýdlem doporučila nám tenkrát kosmetiku seba-med.Nemám Vás pořádně dočtený ,až budu mít delší chvilku tak se ukážu,čeká mě tady ještě kupa nádobí . :frowning2:
5. bře 2009 v 19:52  • Odpověz
autor
ahoj holky
markét my jdeme teď 18, tak už aby to bylo za náma.
já jdu zítra slavit 30 kamarádky, už se těším, že si zase po půl roce vyrazím :grinning:
my jsme od pondělí bez dudlíku. po obědě jsem ho nemohla najít a on mezitím usnul. večer jsme to zkusili taky bez něj a v poho. dost jsem se toho bála jak budem odnaučovat, zkoušela jsem ho už ustřihnout, ale to mu nevadilo a dudal dál. tak to máme za sebou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
5. bře 2009 ve 22:40  • Odpověz
Ahoj holky,

tož, moc to tady nefrčí, ale pořád je co dělat jiného,že :slight_smile:

Musím napsat, jak jsme po 14 dnech doma skočily do narvaného programu. Nahrazujeme plavání, začly jsme chodit na cvičení kojenců ( no je to spíš společenská událost, moc tam toho nenacvičíme :grinning: )
a konečně se oteplilo, tak vyrážím s Aninou v šátku. A po dnešním výletu MHD s kočárkem, na šátek nedám dopustit :sunglasses: I když jsem si teda vybrala fakt blbou dobu na cestování s kočárem, v pátek v půl třetí přes celej Tábor :grinning: Samý pubescenti, neurvalý, neuhnou no hrůza. Všichni se cpali dovnitř, i když už jsme tam byly dva kočáry :angry:.
A s jídlem jak jsem psala, že Anina moc nejí, tak hned druhej den to do sebe futrovala :slight_smile:
Takže baští všechno co jí dám, u jogurtu se teda ještě ksichtí, jakože je to kyselý, ale zdlábne to. A už jí jede i večer kaše. Takže stačilo sem napsat, že moc nejí, a už je to naopak :grinning: ( ťuk,ťuk,ťuk)

a snažím se dávat Aničce pít z hrnečku, ale nejde jí to. Máme od aventu s tím gumovým dudlíkem ( dostali jsem ho), takže to musí nasát, ale ona to začně okusovat a blbnout s tím. Neví so s tím, asi je to spíš pro děti, co jsou zvyklé na lahev. Tak budu muset okouknout nějaký jiný hrneček s normálním otvorem.
a příští týden půjdeme okouknout doktorku u nádraží, a jestli bude vstřícná, tak se k ní přehlásíme.

leno 27: tak ať vše proběhne v pořádku, a Pavlík je brzo fit. Já nebyla večer někde posedět už rok :slight_smile: Popravdě ani zatím nemám nějak energii, padnu večer za vlast :stuck_out_tongue_closed_eyes: Slavíme s přítelem 11 let, tak přišel s tím, že bysme mohli zajít někam na večeři, a já hned opáčila, no radši na oběd, do večera bych asi nevydržela :grinning:

:slight_smile: tak ať nám už svítí sluníčko :slight_smile:

mějte se a pište
6. bře 2009 v 16:59  • Odpověz
Ahoj holky,
po dlouhé době opět zdravím. Nějak se nedostává času a klidu na PC.
Memphis velikánská gratulace k holčičce a hlavně hodně zdravíčka.

Chřipka nás nepostihla, jen Kristýna měla zánět močového měchýře ( bude mít obyčejnou chřipku ne? když už tak ať si mamka užije) Andrejku teď trápí trošku kašel a rýma.
Jinak jsme oslavili rok, lítá jako ďábel, máme 10 zubů s Kristýnou asi cloumá puberta a ještě začala žárlit - takže kombinace jak víno. Nejde se s ní domluvit ať po dobrým nebo po zlým (to se zabejčí a není s ní k hnutí už vůbec).
Začínáme jíst už "normální" jídlo a naučily jsme se držet hrneček s pitím, milostivá byla pohodlná a pila jen když jí to někdo u pusiny držel. Normálním jídlem nemyslím svíčkovou, ještě pořád vařím zvlášť, ale už se to podobá běžné stravě.

alejuska s hrnečkem jsme meli stejný problém, musela jsem jí to nasát a když jí to neteklo tak se vztekala nebo to začala kousat a dělala s tím blbiny a to je na lahev zvyklá. Po pár pokusech přišla jak na to a už jsme změnili pítko na zelené pro větší děti. Občas s Kristýnkou pije z toho sosáku co je na JUpíku.

Holky chtěla jsem se ještě zeptat - jakou jste dávali vakcínu "spalničky, zarděnky, příušnice" ? Sice na to máme jít až v květnu, ale dr. mi dal na výběr buď klasickou nebo šetrnější Priorix. Už jsem koukala na diskuze a je to tam tak 50 na 50 tak jsem z toho jelen.

zatím se mějte krásně
7. bře 2009 ve 20:46  • Odpověz
autor
moni: mudr nám teda vakcínu vybrat nedala. jednu jsme prošvihli kvůli nemoci a pak když jsme byli na prohlídce v roce a půl tak jsem říkala, že ještě nejsme naočkovaní. a vakcína nebyla. za týden mi volali, že jí sehnali a je jí málo. mě je docela jedno jakou jsme dostali, Pavlík naštěstí žádné vedlejší účinky nikdy neměl.jen jednou měl teplotu jeden den
7. bře 2009 ve 22:23  • Odpověz
ahojky,
Moni zrovna nad tim přemýšlím, ale spíš s toho důvodu že si řikám že ten Priorix by nám v lékárně objednali a snad by hned byl, kdežto tu normál vakcínu nějak furt nemaji. Byli jsme u doktorky před měsícem a to mi řikali, že vakcíny nejsou ať zavolám až bude Káje 15 měsíců, dneska jsem tam volala a vakcína neni a mam si zavolat za měsíc, to tam takhle můžu volat donekonečna. Tak by snad se mi měli ozvat oni až bude ne? Tak přemýšlím jestli by nebylo lepší si připlatit a zkusit tu druhou vakcínu kterou snad mít po objednání budou. Jinak Kája na očkování žádný špatný reakce taky neměla, tak myslim že to bude v klidu ať dáme jednu nebo druhou. Ještě taky přemýšlim nad meningokokem, ale tam furt nějak nechápu od jakýho věku by to bylo nejlepší. Je taky víc druhů.

My jinak nemarodíme, ale ve čtvrtek jsme byli u kámošky na první oslavě jejího syna a bylo nás tam několik dospělích a několik dětí a včera mi psala že všichni marodí, jak jsme na to my. Dneska mi psala že maji angíny, laryngitidy, tak s toho mam fakt radost. Doufám že se nám to vyhne, ale jelikož fakt lehnuli všichni co tam byli mimo nás, tak si moc velký naděje nedělám. Mně už teda taky trochu škrábe v krku.
Káje se zas zhoršil ten ekzém, má to i hodně na čele, je to nekonečný. :confounded:

Taky už jsme se konečně pustili do přestavby pokojíčku, vyklízíme z něj věci, včera jsme byli v Praze v Ikee a vybrali nějaký doplňky a nábytek, manžel to dneska přiveze tranzitem, tak ještě zbytek vyklidit, koupit koberec a vymalovat a pokojíček bude hotový. :slight_smile: Vyzkoušeli jsme tam taky nový golfky, tak zatim spokojenost. V Ikee ale byla snad půlka Prahy, hrozně lidí, ale penízky by se tam utráceli jedna radost. :grinning:

alejusko, mně Kája pila s pítka už asi od půl roku, měli jsme od aventu to bílý a v roce jsme přešli na to zelený a teď už si pije taky sama.
Jinak dneska se mi Kája vyšplhala na postel v ložnici, tak to mam teda radost :stuck_out_tongue_closed_eyes: teď tam chce lést furt. začala docela zlobit, hlavně psi hodně otravuje, tak už si tu připadám někdy jak hysterka že je tu furt napomínám stokrát to samý a stejně neposlechne. Přes prdel dostane a stejně jde a udělá to znova. :angry:
Jdu jí dodělat obýdek, taky jí vařim většinou zvlášť a o víkendu jí zas spíš s náma, je to tim že přes týden nám dělám až večeře, takže Káje obědy dělám zvláť.
9. bře 2009 ve 12:11  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

no teda přijde mi,že jsem tu nebyla sto let.Nějak jsem Vás dočetla,ale je toho na můj vymydlený mozek dost :sweat_smile:

Moni-zánět močáku,nic moc teda :confounded:
Marky-tak snad tu oslavu přežijete bez bacilu,Kája je docela držák :wink:
Alejuska-taky pijeme z pítka avent,ale nechtěla mi to,takže mi začaly na takovém hrnku z DM,taky s pítkem.Poradila mi to Kudrlenka,ti to měli myslím taky.A pak z toho začala pít úplně z přehledem.Od roku taky máme to zelené pítko.

My trochu rýmujem,ale v porovnání s tím co jsme vše tuhle zimu měli,je to docela ok.Myslím,že si to uhnala na karnevale.Masku nechtěla.Měli jsme karkulku,ale čepec si servala,vestu rozhalila a sukni narvala až po bradu.Vypadala jak značně ovíněná rozvášněná tanečnice,tak byla radši jen sama za sebe.Ale jak byla ve velkém prostoru,tak byla k neudržení.A co mě teda překvapilo,vůbec mě nepotřebovala za zadkem,vlastně jsme jí byli na obtíž,ona si fakt vystačila.Nejvíc mě dojala,když se sápala po stejně staré holčičce,objímala jí a dělala nyny,no zkrátka brouk. :dizzy_face: Díky nemocem jsme měly docela vosinoidní období,tak jsem ráda,že je to o moc lepší.Už můžu bez problému z domu :sunglasses: Doufám,že jsem to nezakřikla.
Marky-mě Mišule taky moc neposlechne.Teda něco respektuje,ale taky mě hodně zkouší.Moc to neřeším.Je to citlivka,takže nějaký plácnutí a zvyšování hlasu u nás moc není. Ono je teda fakt,že to tady máme uzpůsobené tak,aby omezená nebyla.Což teda u Vás s pesanama je zase o něčem jiném.Na postele lezeme dávno,umí teda slézt,ale moc na to nespoléhám. A takové ty nebezpečnější kousky dělá,když je doma Tom.Přitom jí to neučí,nedělá to před ní. :confused: Tak alespoň,že když jsme doma samy,je vcelku klid.No a to teda vlastně nevím,každý si pod klidem představuje něco jiného a já ani jedno dítě klidné nemám,tak jsem asi otupělá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

No a k pokojíku.Konečně jsme se hnuli.Minulý týden jsme byly v tom bytovém studiu,nakonec tam,co nám dělali i ostatní nábytek.Dnes nám přišli návrhy.Docela se mi to líbí.Jako nějaké úpravy ještě proběhnou,je mi jasné,že u jedné konzultace nezůstane.I když teda staávit tam hodinu s Michalkou je bomba :sweat_smile:
Taky bych to nejraději koupila a šmitec.Jenže do místnosti s dvěma okny,dvěma dveřmi,jedním komínem si tak maximálně můžu lehnout na zem :grinning: jako ten kdo tenhle barák stavěl snad ani nevěděl co je pravý úhel. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Po té co jsem dnes shlédla ty návrhy,jsem se uklidnila,ale minulý týden jsem vyhrožovala,že to tu podpálím :grinning: No a to ještě nevíme cenu :stuck_out_tongue_closed_eyes: No nebudu si kazit náladu. Krámu tam moc není,vyhodíme psací stůl a přebalovák,vymalujem a dá se koberec.Chtěli jsme plovku,ale přijde mi to studený.
Marky,ale budete mít pokoj dřív než my,dodací lhůta asi šest týdnů a po zkušenostech vím,že jim stokrát budem volat. :angry:
Jo a co Káje vaříš?Já teda taky většinou vařím zvlášť,něco s námi jí,ale moc nee.A já už fakt nevím.A do toho má teď vybíravý období i Tom/a to nikdy nebyly problémy,vidí to ve škole,pacholek/,takže ještě chvíli a budu nesnášet i pouhé uvaření čaje.

K tomu očkování.Já bych vůbec nechvátala,těch patnáct měsíců je spodní hranice.Já jsem rozhodnutá pro Trivivac.U nás je to komplikovanější,protože malá bere Rybomunyl/byla jí zjištěna snížená imunita/.Takže musí mít pauzu po tom užívání.Teď už jedeme jen tu udržovací dávku a to 4krát v měsíci.Mám dávku ještě na jeden měsíc,pak si půjdu pro recept,tak se s mudrou domluvím.A taky chci mít jistotu ,že je fakt zdravá,počítáno i s inkubační dobou,přeci jen je to živá vakcína.I když tu jistotu těžko budu mít,no :confounded: Reakce na očkování malá zatím neměla,ale teď s tím počítám /ale není to nic dramatického,co si pamatuju po Tomovi/.Ta reakce je i u šetrnějšího Priorixu,ale v porovnáním s ním je u Trivivacu nižší výskyt těch vážných systémových vedlejších účinků/neurologické poruchy apod./
Moni-taky to mám jen vyčtené,těžko se v tom vyznat.Ale už jsem se rozhodla.Jestli vakcína nebude,tak počkám.Fakt nechvátám.Do neštovic nejdu.Už jsme je měli všichni/teda manža ne/,ale i tak bych neštovice zatím nedala.
Marky-no myslím,že až mudra bude vakcínu mít,tak by se Ti měla sama ozvat.Já bych si jí klidně o to řekla.Trocha ochoty k pacientovi neškodí,ne? :wink: Jenže jak to chodí,že.Stejně pro svůj klid jí budeš kontaktovat Ty :unamused:

Tak jsem se nějak rozepsala.Manža je na schůzi/rozuměj chlastačce/,tak si jdu nalít vínko,ať tu nesuším hubu. I když nejlíp bych udělala,kdyby jsem šla spát.Něco nahnat.Jsem teď nějak mimo.Ten přechod jaro zima nesnáším.Už aby se to venku zelenalo :wink:
Jo tak ženy asi fakt schůze.Teď se chlap vrátil :wink: A je po klidu :sweat_smile:
Tak pa zatím
11. bře 2009 ve 21:13  • Odpověz
ahoj holky,

tak máme za sebou další nabitý týden. V pondělí plavání ( nahrazovali jsme ), Byli jsme o rok staršíma dětma ( potkala jsem tam Nikitku( Peťu) ) a zvládly jsme to :grinning: V úterý naše hodina, byly jsme jen dvě, a fotily jsme se pod vodou, tak jsem zvědavá, snad to Aničce moc nekazim :slight_smile: Včera jsem byla na spinningu ( po roce a čvrt) a docela to šlo, sice první minuty mě pálilo na plicích, pak jsem zjistila, že mě neposlouchaj nohy, ale nespadla jsem, ani neomdlela :grinning: Dneska jsme byly zase na cvičení s Aničkou, pak doktorka, zase jsme bez očkování, páč Anina měla ráno 37,3 teplotu, má to nejspíš ze zoubků, klube se jí horní jednička. A od jedné hodiny jsme měly sraz předporodního kurzu u Oliny, tam jsme vydržely dvě hodiny, a hned jak jsme přišly domu, Anička usnula jak dřevo :slight_smile: A teď je vykoupaná, nabaštěná a už to zase zalomila, brouček, taky jí to asi unavilo, tolik podnětů.
Pití nám stále nejde, i když tuhle už jsem si myslela, že to nasála, ale pak to zase začla okusovat. Doktorka řákala, kdyžtak dávat po lžičkách, ale to si neumím představit, jak dlouho bysme to pily :slight_smile:
Jo ,a stím naším přechodem k jiné Dr. to není tak žhavé, byla jsem se ptát jinde a doktorka mi řekla, že stejně za pár let půjde do důchodu, takže jestli to má cenu se přehlašovat, když pak stejně budem muset k jinýmu. A , že na v Táboře to s věkovým průměrem pediatrů je podobně.Tak to nechám tak jak to je a budu doufat, že nebudeme moc nemocný :unamused:
A věřím, že už konečně aspoň na jeden den vysvitne sluníčko :grinning: :grinning: :grinning:
12. bře 2009 v 18:06  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
Jdu se taky ukázat, aby jste věřili, že žijeme :grinning: Jsem tu pěkně dlouho nepsala, ne že bych nezašla juknout, většinou sem te´d lezu tak v deset večer a to už nějak není síla psát, jsem teď spíš brouzdala na MMB abych byla trošku připravená na jaro.

U nás vše ok, dokonce jsme už docela dlouho zdravý (ťuk, ťuk), podařilo se nám smáznout všechny náhrady na plavání, tak jsem moc ráda. Čenda se trošku seknul v potápění, ale zase začal tolerovat pomůcky, takže vlastně můžu být spokojená. Pořídlila jsem mu plavací overálek a zdá se, že tolik nedrkotá zimou.

V neděli bude Čendovi už rok a půl, to tak neskutečně letí, až se toho děsím, že než se naději, tak budu mít doma držkujícího puberťáka :grinning:. Jsme ho zase ostříhali, takže už je fakt chlapák, žádné miminko. Pusa mu teda jede neskutečně. Vůbec se nebojí lidí, hned s každým venku, v buse komunikuje. Minulý týden na jednu paní na zastávce pronesl "bába" a paní teda zrovna ještě moc stará nebyla, tak jsem to musela zachraňovat, jako že za bábou jedeme :grinning: A všechny děti jsou pro něj mimi, z čehož jsou do mdlob puberťáci, když na ně ukáže a že mimi :grinning: Se fakt v poslední době bavím.

Prořízla se mu první stolička, další 3 se mu tlačej, takže trošku máme horší noce, ale snad bude zase líp. Štve mě, že vyžaduje v noci mě, když jsme oba doma, ani večerní usínání, když jsem doma neklapne s taťkou. Když doma nejsem, tak nemá na výběr a je to v pohodě. Ale aspoň je zase v pohodě, když odcházím někam pryč. To je v klidu, řekne máma pyč, pápá a jde si po svém :grinning:

S jídlem teď ťukám, ale papá pěkně. Docela se začínám učit vařit pro nás i pro něj dohromady, ale je to boj. polívky teda v poslední době nějak nechce, ale hlavní jídlo baští dobře, i začal jíst větší kousky. A taky se docela rozpil, vypije tak 300-500 ml štávy s vodou, když k tomu připočtu 200 ranní mlíko, 200 večerní kaše, trochu polívky a ovoce, tak to docela jde.

Moni: už jsem to tu psala s tím očkováním Priorixem versus Trivivak. My dali Priorix ( z důvodu, že měl zatím rekaci v podobě těplot po každém očkování). Reakci měl přesně ten 8.den jak píšou, horečky přes 39°C, trvalo to 3 dny, ale zvládalů to dobře, vyrážka se mu neobjevila. Tak nevím, si říkám, že sice reakce byla, ale zase třeba by bala horší, kdyby měl ten Trivivak,ale třeba taky ne a je to jen tahání penez. Ale jestli jste reakaci zatím neměli, tak bych klidně asi šla do toho Trivivaku. jo a kamarádka dala taky Priorix a taky měli reakci jak my. takže jsem Ti moc asi neporadila, co? :grinning:
My byli před 14 dny na druhém Prevenaru a šoupla jsem mu rovnou preventivně večer Nurofen a bylo to ok. Za 14 dní se chystám na 18 měsíční prohlídku a to by jsme měli dostat 4.hexu. Je toho očkování teď nějak hodně :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já mám manžu taky na schůzi Makyb :grinning: Jsem chtěla jít taky původně, je to schůze k letnímu táboru. jenže si babička ukopla malíček u nohy a nemůže skoro chodit, tak jsem doma. Zítra jdu do práce, budu muset vyjíždět v půl páté :stuck_out_tongue_closed_eyes: Si manža tenhle víkend pěkně Čendu užije bez pomoci babiček.

Jo a počasí už začíná vypadat rošku jarně, dokonce se mi začíná i ta tráva zdát zelenější. Už se nemůžu dočkat, jaro miluju. Jen by mohlo vyshnout to bláto, Čenda je pořád jak čuník, jsem mu na jaro koupila 2 hnědý šusťákový bundy,abych nemusela prát denně.

By jsem holky mohly někdy na jaře zase udělat srazík, co?

Jo a abych nezapomněla, gratuluji Memphis k Lidušce a taky dodatečně Marečkovi a Andrejce k ročku :slight_smile: Ať jsou zdravý a dělají Vám jen a jen radost.

Tak jsem se vykecala a asi valím do postele, abych si nemusela rádo dávat za volantem mezi víčka sirky :grinning: Dobrou nocku :wink:
13. bře 2009 ve 21:19  • Odpověz
o a zase pod blbým loginem :stuck_out_tongue_closed_eyes: To jsem já Nikitka26 :wink:
13. bře 2009 ve 21:19  • Odpověz
Ahojky, konečně jste sem taky něco napsali :grinning: Ještě než jdu spát sem sem nakoukla, tak něco trochu napíšu, mám toho za dnešek už ale docela dost. Dneska jsem dodělali pokojíček, ještě mi má přijít začátkem týdne ozdobná bordura, tak ta se nalepí a pak se ještě nalepí takový lišty na lino až si sedne. Nakonec jsme koupili docela hezký lino, do toho koberce se mi moc nechtělo kvůli psum, plovoučka mi přišla tvrdá, korek a marmoleum drahý, tak máme lino, který sice taky nebylo zrovna levný ale vypadá jako dřevěná podlaha a má ten povrch i vroubkatý. Pokoj jsme vymalovali spodek oranžově a vršek žlutě a mezi tim bude ta bordura. Zatim mi to příde ten pokoj takový prázdný u když už je tam nábytek a hračky, ale až se tam daji obrázky a fotky a nějaký poličky, tak to bude vypadat líp.
Dneska sem byla s Kájou ještě na plavání, dneska nám začal poslední kurz a na konci května bohužel musíme skončit, protože bude rekonstrukce bazénu. Na konci března zas budu mít už poslední anglinu, tak to budu mít už takový volnější. Trochu mně mrzí že ta angličtina končí takhle brzo, docela mi teď šla. Od září se pak zkusim přihlásit už do pokročilejších.
S tim očkovánim, sem si o tom trochu přečetla a asi se na to zatim vyprdnu a počkám jestli bude ta vakcína od doktorky. My už máme 4. hexu za sebou, Prevenar nás čeká čtvrtý až ve dvou letech, tak s timhle ještě vydržim. Akorát až k ní pak někdy pudem tak se asi zeptám na toho meningokoka kdy se dává.
Niky, kolik se platí za ten Priorix a kolik dávek se dává?
S tim vařenim, já někdy Káje vařim zvlášť a někdy jí dávám to co nám, ale snažim se jí to nesolit a moc nekořenit. Teď sem koupila solčanku tak používám jí. Taky sem nakoupila v prodejně zdravé výživy červenou čočku, cizrnu apod. tak jí někdy vařim tyhle jídla. Občas se kouknu na ty stránky vaříme dětem a dělám něco podle toho a většinou si to upravim trochu podle sebe když mi třeba chybí nějaká surovina.
Niky, srazík by byl teď asi zajímavější, děti by už asi pěkně řádili.
Kája si předevčírem zase udělala pěkno bouli na čele. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
alejusko, s pediatrama je to asi jako se zubařema. Samý důchodci a člověk pak hledá někoho kdo bere nový pacienty jak jehlu v kupce sena. My chodíme k dětský a ta už je taky důchodkyně, tak sem taky zvědavá jak dlouho bude ještě ordinovat. :unamused:
Maky, dík za fotky, Michalku bych skoro nepoznala docela se změnila, vypadá už zase jinak, ty děti nám hrozně rychle rostou. :slight_smile:
No nic jdu spát, Kája teď po dvakrát vstávala už v půl sedmý a to je na mně teda hodně brzká hodina, tak si přeju aby to už nebylo pravidlo, když vstávala na tu osmou tak to se ještě dalo.
13. bře 2009 ve 23:18  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak my jdeme ve středu do nemocnice na tu operaci. snad to bude vše OK.
16. bře 2009 ve 13:51  • Odpověz
Leni,
tak ať to zvládnete a vše je jak má být a to bude :wink:
16. bře 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Tak jsem to s tím, že je Čenda zdravej zakřikla :confounded: Není to nic vážného jen rýma a kašel, ale i tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A to s ním potřebuji na 18 měsíční preventivku a očkování a na kontrolu kyčlí. Tak to budu muset všechno odložit.

Marky: Za Priorix jsem dala něco okolo 500kč, už si to nepamatuji přesně. Ještě je pak myslím jedno přeočkování půl roku od aplikace.
Na dochucování používám taky Solčanku ajsem s ní maximálně spokojená, dokonce jsem jí začala používat i pro nás, když to spočteš, tak to nevyjde nějak dráž než když koupíš Podravku, kde je glutamát a další sajrajty :stuck_out_tongue_closed_eyes: A koupila jsem si další věci v té zdravé výživě jako zeleninové bujony, magi, sojovku :slight_smile:
Srazík dáme nějak do kupy, ale určitě až tak v květnu, aby bylo už hezky a mohly jsme si sednout někde na terásku :wink:

Leni: tak to zítra dobře zvládněte :wink:
Já se byla v sobotu po práci podívat za známou v Krči na dětském. Její malej (budou mu v květnu 2) má pokousanou ručičku od psa, chvilka nepozornosti a už měl ruku v plotě, kde byl pes. Nebylo to nějak vážné, ale nebyli si jisti, jstli nemá porušenou šlachu, tak ho museli vzít na sál a pak se mu rozjela v ráně infekce, takže už tam jsou týden na kapací antibiotika. Je to děs, když musejí tyhle drobečkové být v nemocnic :frowning2:

Jo a musím Vám sem zase napsat, jak je Čenda šikovnej, dneska jsme byli venku jen na chvíli a bez kočáru a jak krásně ťapkal, docela jsem ušli velkej kus. A dneska mě zase pobavil,v jedné knížce jsou včelky, mouchy, tak jsem ho naučila že jako bzzzz a dneska nám lítala jedna moucha u oběda a měl z toho zábavu na půl dne. To komentoval: bzz tadý, bzz pryč, bzz není...kde si? :grinning: :grinning: :grinning: a chodil a hledal jí a pořád vyvolával kde síííí :sweat_smile:
A když jsem v neděli přijela z práce, tak mi řekl mami v páci. Dneska vydržel sedět asi 5 minut na nočníku, to je rekord, většinou po vteřině zdrhá neli ještě dřív., když vidí, že vytahuju nočník. Sice se nevyčůral, ale i tak je to úspěch :slight_smile:
A včera mě přišli pro něj hodiny do pokojíčku, je z nich úplně urvanej. On totiž hodiny miluje a hned hlásí, když je někde vidí. Jsou dřevěné, ručně malované, je to ležící kočka a na ní je ciferník, fakt úplně úžasný :dizzy_face:
tady je odkaz na stránky té prodávající, ty hodiny, co máme, už tam nemá, ale má tam spoustu dalších krásných věcí.
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=145728

Tak jsem se zase vykecala a jdu asi chrnět, Čenda každou chvilku kašle, tak to asi dneska nebude nic moc noc :confounded: Papa
17. bře 2009 ve 22:36  • Odpověz
Ahojky,
na nás už taky došlo, celou zimu se Kája držela a teď má zánět průdušek, ale asi za to můžu já, ve čtvrtek jsem byla za švagrovou a dali jsme procházku z kočárama jenže se udělalo dost hnusně a hrozně foukalo a já měla Káju jen v golfkách s nánožníkem a bez fusaku, ale byla jí kosa, chvátali jsme pak domu ale byl to kus cesty tak mi pak i brečela a začala mít fialovou pusu, takže za dva dny už začala být na nachcípaná, měla i teploty, teď kašle a má znova rýmu a zánět průdušek, vyfásli jsme antibiotika. Bych si nafackovala. :confounded: I když na mně taky něco leze, ono je toho teď všude moc, dneska na anglině taky většina lidí krchlala, babičky a dědečkové jsou taky nastydlý. I když teda co tady ještě před chvíli předváděla jak tu lítala jak pošuk mi moc nemocná nepříde. :slight_smile:
Jinak teda teď má docela ošklivý ten ekzém na čele, furt si to totiž drbe takže to má rozedřený a vypadá to hnusně.
niky, solčanka je dobrá, já v tý prodejně taky nakoupila spoustu věcí, bujony apod. Budu se tam muset asi zase zastavit protože nám zas dochází křupky, Kája má nějak velkou spotřebu... no je fakt že jí s tim trochu pomáhám. :sweat_smile:
Ty věci od Doda jsou krásný, zrovna jsem koukala na poličky a různý dekorace, jenže to jsou taky pálky furt. Dneska jsem zrovna v sedlčanech koupila takový hezký květináčky a do nich kytičky Káje do pokojíčku a mám objednaný dřevěný obrázky s beruškama a stejný metr, tak jí to postupně vylepšuju. Chtěla sem koupit do postele prostěradla a v Sedlčanech neměli rozměr 160x70 tak to budu muset asi zas přes net.
Taky Káje dneska přišla od Topolina krásná jarní bundička, má spoustu kapsiček a je úžasná, škoda že takovou nemaji i na mně. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky sem se koukala v krámě na jarní botičky, kolik stojí ty nás taky neminou. Prašule zase jen lítaj. A to nám přišlo vyúčtování elektriky a musíme doplatit 8,5 tisíce, takže darda. :rolling_eyes:
Čenda je šikula, je to s těma dětma sranda, po tom roce je to skok a překvapujou čim dál víc co z nich padá za nápady a za slovíčka.

Leni, ať vám to dobře dopadne a jste brzo doma. :wink:
18. bře 2009 ve 21:56  • Odpověz
Ahojky,
tak Čenda dneska měl celej den horečky nad 39°C :confounded: Bylo mu asi hodně+ mizerně, pač skoro celej den prospinkal, kašel se mi zdá, že mu sedá na průdušky a večer začal i sýpat, tak jsme mu dala na noc i fenistilové kapičky. Uvidím ráno, ale možná s ním dojdu k doktorce.
tak Kája je taky marůdek, přijde mě že toho řádí hodně, ale už nějak moc dlouhou dobu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak ať je brzo zdravá :wink:
Jo doplatek za elektriku, to znám, jsme dopláceli na podzim asi 15 tisíc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Botičky pro Čendu bych taky ráda do konce března pořešila, aby to pak nebylo moc přebrané :wink:

Tak dobrou noc :slight_smile:
18. bře 2009 ve 22:39  • Odpověz
Ahoj holky,

tak já pro změnu nestraším večer , ale ráno.
Anička dneska spala až do půl šesté :grinning: normálně vstáváme v pět :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Leni tak ať jste s Pavlíkem v pořádku a jdete brzo domů. :slight_smile:
Počasí teda nepřeje, a bacily se v tom určitě rochní :angry:
Peťo ať jste brzo zdraví, marky mi byly včera na procházce s kamarádkou, fičelo slušně, Anina samozřejmě musela sedět a koukat po okolí, tak doufám, že to ustojíme bez nemoce. Sice měla rukavice,na hlavě kuklu z vlny, ale když jsem jí pak ty rukavice sundavala, tak měla úplně ledový prstíky. Ten vítr je hroznej.
Na peníze bysme potřebovali tiskárnu :grinning: nás čekaj daně, a hlavně s jarem začneme na chatě předělávat. A čekám velkej doplatek za teplou vodu, protože Aničku koupu ve vaně, mi se přes zimu taky nakládali :slight_smile:
a jak koukám z okna, jaro pořád v nedohlednu, ach jo, teď tam sněží.
Tak já se jdu chystat ven, máme cvičení od devíti, aby se Ani před tím trochu prospala.

mějte se pa
19. bře 2009 v 07:23  • Odpověz
Ahojky,
Čenda měl teplotu nad 38°C ještě v noci, od rána je bez teploty, ale stejně jsem s ním dojela dopoledne k doktorce. Manža dělal dneska z domova, tak jsem musela využít autíčko, jinak by se mi teda hodně nechtělo v tom počasí, co dneska bylo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Poslechově mu to slezlo na průdušky, ale říkala, že to zkusíme zvládnout bez antibiotik, dala nám nějakej sirup na roztažení průdušek, pochválila mě, že jsem mu dala ten Fenistil, ten máme dávat dál a dál máme dávat sirup na odkašlávání. Přes den už vypadal, že mu otrnulo, normálně řádil, zatím jsme bez teploty. ta teplota může být taky k zubům, vypadá to, že se mu tlačí další stolička. Uvidíme, každopádně budeme teď pár dní zalezlý doma, v pondělí jsem zrušila plavčo a snad to zvládneme bez těch antibiotik. Ach jo :confounded:

Alčo, peníze umím kopírovat docela slušně, tuhle jsem je kopírovala Čendovi a musela jsem tam dokreslit sluníčka, jak vypadaly věrohodně, jsme se bála, že to omylem strčíme do peněženky a pak tím budeme chtít někde platit :grinning: :grinning: :grinning:

Tak já zase mizím. Dobrou :slight_smile:
19. bře 2009 ve 22:36  • Odpověz
Ahoj,
tak snad se to Čendovi nezhorší a zvládne to bez antibiotik :wink: Teď jsou nachcípaný snad všichni.
Kája je docela v pohodě, bere Augmentin Duo a Spiropent, rýmu odsávám, občas kašle a zlobí :slight_smile: Aspoň že už se se mnou nepere při tom odsávání, jak měla tu rýmu cca před měsícem tak se napřed hrozně bránila a nechtěla a pak po pár dnech najednou kidně seděla a nechala se odsát a tak pokračuje, tak se divim ale jsem ráda. :slight_smile: No já sem taky nachcípaná jako prase. :unamused:
To počasí je děsný, ale teď mi to ani nevadí když stejně musíme sedět doma.
Niky, ty fenistilové kapky to je přímo na kašel?
To jste dopláceli za elektriku taky dost, je to síla. Je hlavně hrozně znát to že jsem teď na mateřský a je furt někdo doma, dřív jsme to měli nastavený že přes den to tolik netopilo a zaplo se to před tim než jsme přišli z práce a i v noci jsme to měli na míň a teď jak to jede celý den na 20 stupňů tak je to rozdíl v ceně docela velký. Taky víc peru, častějc jede konvice apod. Prostě ten človíček navíc je tu znát. No ale docela se děsim toho jak to furt zdražujou že za chvíli snad budem platit ročně sto tisíc za elektriku. :astonished:

Já nás dneska z plavání taky omluvila, tak jsme dodělali ten dětský pokoj, manžel nalepil pásky k linu, nalepili jsme borduru, ještě mi maji přijít ty obrázky a metr na zeď a tak nějak to zatim bude vše. Ještě sem chtěla doprostřed nějaký kobereček a nějaký poličky na zeď ale to tak nechvátá. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zjistila sem že možná nebudu muset kupovat ty jarní botičky, už loni jsem jí koupila na MMB botičky Nike jsou jak nový a je to vel.21, myslela sem že koupim dvacítky ale tyhle jí jsou docela dobře, tak uvidim.
Tak mějte hezký víkend papa.
20. bře 2009 v 16:20  • Odpověz
Ahoj, narazila jsem na tuhle diskuzi a zdá se, že to tu i trochu žije. :slight_smile: Můžu se přidat?

Přiznám se, že mě v současné době trápí taková menší otázka, tak jí tady rovnou napíšu...kam chodíte k pediatrovi a jak jste spokojené? Za 5 týdnů se nám má narodit první mimi a já vůbec nevím, kudy kam...
Nejblíž máme Chotoviny nebo Mladou Vožici, no a pak standartně Tábor...máte některá zkušenosti z této oblasti?
Díky moc!! Terka
20. bře 2009 v 18:45  • Odpověz
Ahoj holky,koukám že to skoro všechno marodí,my jsme prozatím OK,musim zaklepat i když to počasí venku je hrůza už aby bylo hezky.Tenhle týden mám rozježdíno,v pondělí jsem byla v Táboře a objednala jsem si nový záclonky ve švadlence ,příští týden pro ně razim,ve čtvrtek jsem byla za kámoškou a dneska na nákupech v Pacově a mám dost jsem zralá do postele.
Terirez vítám Tě ,my chodíme k dětskému do Chýnova ,ale vím že ve Vožici je dětská nějaká Čermáková,ale jaká je nevim,ten náš doktor jí jezdí zaskakovat když má třeba dovolenou a ona zase jezdí do Chýnova,ale jaká je fakt nevim a v Táboře ty dětský doktory moc neznám,třeba Ti poradí holky tady.
Lenčo,úplně jsem zapoměla že jdete,tak doufám že je všechno OK,pak dej vědět.
Taky jsme o víkendu byli na karnevalu a zahlídla jsem tam kudrlenku,poznala jsem jí podle jejího manži protože toho znám.Jinak u nás asi vše.Tak se hlavně všichni uzdravte a hezký víkend.
20. bře 2009 ve 20:07  • Odpověz
autor
ahoj holky, nás dnes ráno pustili z nemocnice. Pavlík to snášel perfektně. když ho vezli na sál tak ani neplakal. pak většinu dne prospal nebo jen ležel a hrál si s autama. divila jsem se, že nechtěl lítat. až večer začal chodit a dnes už o ničem neví. já bych to asi prožívala o hodně hůř.

terirez: já bych asi zvolila nějakého doktora poblíž domova. pak když je problém budeš ráda, že nemusíš jezdit daleko. a doktora v nejhorším případě můžeš změnit vždy.

všem marodům přeji brzké uzdravení
20. bře 2009 ve 21:25  • Odpověz
Ahoj holky,

tak konečně jsme si dneska užily sluníčka. Teda hlavně já, Anička chrupkala schovaná v kočárku 2 hodiny :grinning:
Byly jsme u řeky a krmily kachny, hrozně se jí líbí, mluví na ně a vyklání se, aby si je prohlídla, je to sranda, a hlavně jak ten čas letí, před pár měsící to bylo miminko plačící, ležící :slight_smile:

leni27 tak to je dobře, že to Pavlík takhle statečně zvládl :grinning:

Nám příští týden začíná vyběhávání stavebního povolení, vůbec se mi do toho nechce, když vím, co to obnáší, a co všechno za kraviny po nás budou chtít, blé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Úplně mi naskakuje husina :unamused: Já to tak nemám ráda, dohadovat se po úřadech...( ještě když vím, že mi to určitě neusnadní :angry:)

terirez - já to řešila před měsícem, chtěla jsem odejít po 7 měsících od pediatra. Ale nakonec to ještě zkusim. Mám to přes ulici, to není zanedbatelné, když pak máš s dítětem s teplotou, kašlem a plačící jet přes půlku města. Byla jsem se podívat u dvou doktorek ve městě, a jedna mě na rovinu řekla, že neví jak dlouho bude ordinovat, že tak za 2 roky půjde do důchodu, takže bych se musela přehlásit jinam a u druhé mě odradilo místo, kočárek se musí nechat v přízemí u vchodu, čekárna malinkatá, narvaná, musela bych tam autobusem. A hlavně, každýmu sedne někdo jinej, jednomu vyhovuje a druhej se od něj odhlašuje :slight_smile: . Tak dobře vyber.
Tak to jsem asi moc neporadila :grinning:

jdu si dát třetinku pívka a padnu do postele. Budíček vidím tak kolem páté :sunglasses:
21. bře 2009 v 19:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.