• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
autor
tak už jsme taky marodi. Pavlík byl dopoledne v pohodě, při obědě už moc nejedl a pak šel spát. spal asi ani ne hodinu, vzbudil se tak jsem ho šla uspat a on se za chvíli pozvracel. mysleli jsme, že to má po té bramboračce. pak ještě zvracel a byla u nás návštěva a říkala, že to může mít po té narkóze. když zvracel za tři hodiny počtvrté volala jsem na dětské. po narkóze to prý být nemá, ale asi nějaká viróza.řekli mi, že by mohl dostat ještě průjem. do večera zvracel asi 7x, chudinka pak už jen čaj.od půl páté už nezvracel tak jsme si mysleli, že bude klid. v7 hodin než se šel koupat měl pořádný průjem.tak jsme zvědaví co bude v noci. od oběda snědl asi pět piškotů tak doufám, že se nebude budit hlady a nebude pokakaný. teploty nemá tak to snad brzy přejde
21. bře 2009 ve 20:50  • Odpověz
Ahoj při neděli :wink:
Víkend u nás proběhl poklidně, vzhledem tomu, že je Čenda marod, tak jsme byli pěkně zalezlý doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na manžu už to taky dolehlo, ale toho spíš bolí v krku, nicméně je jedno co mu je,ale je skoro k nepoužití, jak to u chlapů bývá, že? :angry: Já se kupodivu držím, což se sama divím, na to jak mě Čenda onudlovává a oslintává celej týden :sweat_smile:
Čenda už je lepší, ještě pokašlává, rýmu už skoro nemá, neodsáváme od pátku, teploty taky nemá, jen nějak nemá chuť k jídlu. ALe dneska tu měl obě babičky a řádil jak černá ruka, večer byl hotovka už sedm a to by šel spát snad už v šest. Já si byla včera ráno zaplavat a dneska navečer zacvičit, tak jsem ráda, že jsme na chvilku vypadla, protože za ten týden, co jsme zalezlý doma, mě Čenda doslovně skáče po hlavě :sweat_smile:

Marky: Fenistil jsou antihistaminika, vlastně protialergický lék, zabrání stažení v tomto případě hrtanu a průdušek. My je dostali na jaře, kdy to vypadalo, že se mu rozjede laryngitida a teď jak už vrzal na průduškách, tak řekla, ať je dáváme taky. Vlastně by měli zabrátnit tomu, aby se začal dusit :wink:. já mu jeda od soboty zase vysadila, když se mi zdálo, že už je to lepší a ještě k tomu bere sirup na roztažení průdušek.

Leni: to je dobře, že to Pavlík takhle dobře zvládnul. Ta střevní viróza teda na něj nemusaela sednout, ale snad už sjte ok, většinou to má rychlý průběh.

Terirez: tenhle problém jsem řešila před rokem, kdy jsme se stěhovali, byl to boj. Nakonec zvítezila rozumná varianta, doktorka na Sezimáku Šišková (bydlíme v Plané), což nemáme tak daleko ani busem. Určitě se přikláním k názoru holek, že bych volila doktorka, kterého máš blízko, měnit můžeš vždycky. Když jedeš na očkování, tak Ti nevadí, že jedeš dál, ale když vezeš nemocný dítě, tak už to docela vadí ta vzdálenost. Jinak pokud by jsi trvala na Táboru, tak si hodně chválí Dr. Pospíšila na mareďálu, chodí k němu i ségra s malou a je spokojená :wink:

Jo a musím Vám napsat, že Čenda se včera vyčůral do nočníku, což je úspěch největšího kalibru, pač většinou zdrhá jen co vidí nočník. Zkusila jsem ho na něj dát hned po poledním spaní,na klín piánko, ani jsem nemyslela, že by se něco mohlo povést. pak jsme to šli spolu slavnostně spláchnout, udělali čuránkám pápá :grinning: a dala jsem mu lentilku. Dneska už to zopakovat nechtěl, ani na něm nechtěl sedět, tak asi máme zase na chvíli vybráno :grinning: :sweat_smile:

Ve středu jdu do práce, holky po 2 letech na noční :sweat_smile: Ještě, že tam se mnou bude tu první noční ostřílená kolegyně. Docela se ale těším a taky, že trošku vyvětrám hlavu od Čendy, tenhle týden byl fakt náročnej, jak jsme nemohli ven :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak jsem se vykecala a zase mizím.
Všem marodům brzké uzdravení. Dobrou :slight_smile:
22. bře 2009 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj holky, díky všem za rady, všichni, koho jsem se ptala, se shodují, že je lepší mít doktora blízko a pokud nebude vyhovovat, tak pak vyměnit...takže to tak udělám a přihlásím mrně do Chotovin :slight_smile:
Asi bych si to tam měla zařídit ještě před porodem, že? :confused:

Koukám, že jste všichni marodní, tak přeju, ať se z toho co nejdřív dostanete!!
Ehm, třeba už konečně přijde to jaro...(jsem hodně naivní??).
24. bře 2009 v 09:19  • Odpověz
ahoj holky,
tak hlásím, že jsme taky nachcípaný, dneska v noci se Aničce spustila rýma :confounded: měli jsme jít na poslední lekci plavání, tak jsem to musela zrušit.
terirez je lepší se předem nahlásit, stačí tam zavolat, aby o tobě věděli. A až budete doma z porodnice, tak dát vědět, že jste doma a buď doktor přijede za váma ( naše doktorka první 2 návštěvy byla u nás doma) nebo se budete muset dopravit. Já byla ráda, že jsem se tam byla předem podívat, měla jsem termín v létě, tak mi i doktorka dala číslo na zastupující doktorku, kdybych se trefila do dovolené :slight_smile:
Jestli se můžu zeptat, kde budeš rodit? Já rodila v Benešově, ale to ještě nestála nová porodnice v Táboře.
24. bře 2009 v 09:57  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak vám musím napsat jak jsem naštvaná na naši táborskou nemocnici.
jak Pavlík v sobotu zvracel a měl průjem, tak já to chytla v neděli večer. nejdřív jsem si myslela, že jsem se něčeho přeplácala, ale to co přišlo jsem ještě nezažila. nevěděla jsem jestli to půjde horem nebo dolem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: . v pondělí to zchvátilo manžela a další kus příbuzenstva.a dnes to dostali i ti silní jedinci z rodiny. zrovna o víkendu měl svátek manžel i tchýně tak u nás bylo celé příbuzenstvo. už nám bylo jasné, že si to Pavlík přitáhl z nemocnice. Hned nás mělo trknout když jsem na dětský do nemocnice volala a říkali, že ještě může dostat průjem, že ví co to je.ale nic neřekli.
dnes jsem byla na kontrole u dětský a říkala, jak si Pavlík něco přitáhl a že jsme všichni lehli. mudra se hrozně divila, že to ještě v nemocnici řídí, takže to tam musí být už nějakou dobu a nejsou schopni ani při odchodu z nemocnice varovat, aby si člověk obstaral léky. řádí tam Rotaviry. je to nějaký vir, který nezabije ani dezinfekce :angry:
dá se proti tomu očkovat, ale o tom asi nikdo neví

http://www.lidovky.cz/tiskni.asp?r=ln_noviny&c=A080603_000149_ln_noviny_sko
24. bře 2009 ve 20:49  • Odpověz
Ahoj holky,
hlásím se do klubu marodů :frowning2: Andrejka má zánět průdušek. Jsem docela slušně vyklepaná včera jsem našla na netu zprávu o 13. měsíčním miminku které se udusilo zvratkama, dneska od vedle z baráku odvezla rychlá 1,5 letou holčinu - měla vysokou teplotu a byly tam nějaký potíže. Volala našemu dr. a ten řekl ať volá rychlou.

Teri určitě hledej dr. co nejblíž protože potom cestovat s dítětem třeba s horečkou nebo střevníma potížema je docela síla. Měnit můžeš určitě vždcky.

Lena to je docela síla s tou nemocnicí.
24. bře 2009 ve 21:36  • Odpověz
Ahojda,

Leno, tak to je docela drsný, nemocnicím se fakt člověk musí radši vyhýbat obloukem :confounded:
Jinak ale ona celkově řádí nějaká střevní epidemie, i jsme o tom mluvili na kurzu a vím, že soused si to dotáhnul z práce...

Alejusko, vsadili jsme na "rychlost" dopravy, takže mám vybraný Tábor. Byla jsem se tam i podívat na dnu otevřených dveří a vypadá to tam moc hezky. Tak uvidím, jakej bude personál, ten je nakonec vždycky nejdůležitější... jaký byl porod v Benešově? Slyšela jsem, že to je dobrá porodnice.
25. bře 2009 v 07:35  • Odpověz
Ahoj holky,

leno27- no toto :unamused: snad musí dodržovat desinfekci, i když jsou to odolný viry. A ještě když jim to tam řádí delší dobu. Já bych byla taky pěkně namíchnutá.

terirez - já se taky bála, že nedojedem do Benešova, jsem přímo z Tábora, když bysme chytli dopravní špičku na hlavním tahu... Ale jeli jsme v jedenáct večer, byli jsme tam za půl hoďky a času bylo dost :grinning: v Táboře je taky personál na porodnici dobrej, ale potom na šestinedělí jsem neslyšela dobré zkušenosti na dětské sestry. Ale to je jen zprostředkovaná informace, osobní zkušenost nemám. Já chtěla do Benešova kvůli možnosti jednolůžkového pokoje ( a byla jsem za to ráda, po porodu jsem se 2x stěhovala, nejdřív na gynekologii, protože na šestinedělí ještě neměli volná lůžka, pak jsem šla na 3-lůžák, a pak se uvolnil nadstandard- to vše během 5 hodin po porodu :slight_smile: ) a 3. den už jme jeli domů :grinning: . Rodila mě doktorka Hlaváčková , myslím, a porodní asistentku si jménem nepamatuju, starší tmavovlasá paní, obě byly v pohodě, všechno mi vysvětlily, i když jsem měla porodní plán a samozřejmě všechno bylo jinak :slight_smile: Přijeli jsme v jedenáct večer, já s úsměvem na rtech, sestřička se divila, že se nepotácím v křečích, když jedu rodit, ale za dvě hodiny mi píchly vodu, pak se rozjely kontrakce,to už jsem se nesmála, a v 3:45 byla Anička na světě :slight_smile: Teď když na to vzpomínám, mi přijde, že to bylo tak dávno, a ještě to není ani rok :sweat_smile:
Jaká máte vybraná jména pro mimčo?
25. bře 2009 v 16:10  • Odpověz
Ahojda maminy :slight_smile:
zdravím Vás z noční. Musím teda říct, že je to docela nezvyk po 2 letech noční, ale jinak v pohodě, spát se mi zatím ani nestačilo chtít, do teď jsme se moc nezastavila. Alčo, je tu se mnou Peťa Vil., mám Tě pozdravovat, ptala se na Tebe :wink: ...jsme zavzpomínaly na starý časy :wink:

Tak koukám, že je to tu samej marod. Na mě to doléhá už taky, naštěstí jen rýma,ale je to otrava si pořád utírat nos :stuck_out_tongue_closed_eyes: Čenda už je skoro dobrej, občas ještě zakašle, ale jinak to jde. Štve mě to počasí, pač jsme už zalezlý dlouho a kdzž bych už ven šla, tak bylo pondělí a úterý venku šíleně. Včera s ním byla venku na chvilku babička, já so odpo šla na chvilku lehnout, abych byla čilá na noční.
Leni: to je teda hustý s tou střevní virózou, by mě to taky naštvalo. My jsme to měly v únoru taky a chytli to snad všichni, kdo s náma byl v kontaktu, než to vypuklo.

Tak já zase letím pracovat. Papa :slight_smile:
26. bře 2009 ve 02:12  • Odpověz
Ahoj holky,

teriez: já jsem rodila v Táboře před necelými 8 měsíci a byla jsem spokojená,já bych zase řekla že je lepší personál na šestinedělí,všechny sestřičky byli moc hodný i na kojení byli dobrý sestry,já jsem osobně nebyla až tak moc spokojená na porodnici,já vím bylo nás tam tenkrát moc 8 porodů a já byla poslední,1 stará to je pěkná rebeka a jedna taková mladší mě osobně taky neseděla,naštěstí s ní měla službu jedna holčina od nás a ta mě taky odrodila i když bylo pořád času dost nakonec jsem porodila na hekárně,všichni z toho byli v šoku a já osobně taky,zašít mě pak přišel primář Holub a ten mi osobně taky moc neseděl. No prostě je to o lidech jaký tam potkáš a o tom jestli při porodu komplikace jsou nebo ne.Při Honzíkovi a to už je 7 let bych řekla že to bylo zase lepší na porodnici,příjemný asistentky,rodil mě Berka ten byl taky v pohodě ale zato sestry na šestinedělí děs běs a nejhorší byli ty na to kojení,ale teď už je tam zase jinej personál.Ale jinak jsem tam byla spokojená.Přeju pohodovej porod a zdravího mímíska.

Jinak my jsme prozatím zdraví,jsem zvědavá jak dlouho,včera jsem byla po půl roce v práci a jsem akorát naštvaná co tam ty mé dvě zastupkyně stačili udělat za bordel,ale škoda se rozčilovat když to nevadí šéfovi ať se tam třeba stavěj na hlavu,už jsem ráda že jsem zase doma a to jsem se těšila jak se odreaguju od dětiček byla jsem fakt naivně bláhová :frowning2: Tak holky pa já pádim ,krásný den.
26. bře 2009 v 07:32  • Odpověz
Ahoj holky,

tak něco jsem dočetla,ale moc toho nevím :sweat_smile:
Každopádně všem marodům a to koukám,že je jich dost,přeji brzké uzdravení. :slight_smile:
Leno vy máte pech,snad už je to ok.O rotavirech jsem již obeznámena,je to fakt hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak minulý týden marodil Tom,nějakou virozu,teplotoval sedm dní,já ten humus chytla od něj.Fakt jsem myslela,že chcípnu,no ale jsem tady :sunglasses:
Doufám,že celkově s jarem se dostaví zlepšení,ohledně nemocí,ale i mé vitality.Nějak jsem vyčerpána :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ta letošní zima byla pro mě teda dlouhá.

Terirez-já můžu táborskou prodku jen chválit,nezažila jsem tam nic zásadního,co by mi vyloženě vadilo.Ale jak píše Marky 29,ono záleží na okolnostech a lidech. Holub mi taky nesedl,ale setkala jsem se s ním jen jednou a to ne při porodu.Ale on má jen takové zvláštní jednání,jinak si ho jak odborníka hodně chválí. :wink: Já si oba porody vážně užila,moc ráda na to vzpomínám,ten pocit po tom.... :dizzy_face: :dizzy_face: Nabušená hormony,šťastná...prostě nádhera :slight_smile:

Já se do porodky podívám příští týden.Jdu na gyndu,tak jsem zvědavá.Ani nevím kde co hledat,počítám s tím,že gyn. ambulance taky bude v tom novém :confused:

Tak já zase mizím,mějte se všichni krásně :slight_smile: O víkendu má být to jaro snad už.....
26. bře 2009 ve 20:12  • Odpověz
Ahojky holky,
Tak jsem se konečně dostala taky k pc,malá akorát usnula.tak využívám volné chvilky,tedy dvou hodin.Akorát končíme šestinedělí,toto pěkně uteklo,to je šílený,člověk ráno vstane a než se jak se říká otočí je tu večer a koupání a já pak padám do postele.Malá je úžasná,pěkně nám přibrala,máme už skoro 5kg,začíná nám i pěkné počasí,akorát na procházky co???
Jen jsem se chtěla zeptat,můžu dávat při kojení nějaký dětský čajík na žízeň???Mléka mám dost,ale příde mi,že by se i napila.Poraď te mi jestli můžu nebo je to jen hloupost.Díky moc a zase někdy papapapa

Všem marodům,brzy se uzdravte
30. bře 2009 ve 14:32  • Odpověz
autor
ahoj já do půl roka jen kojila, nic jiného jsem nedávala a to malý byl v létě. myslím, že jim to stačí
30. bře 2009 v 18:15  • Odpověz
Ahoj holky,

mempis já taky jen kojila, a taky jsme si vybraly s Aničkou prvních 6 týdnů v největších hicech, v paneláku pod střechou a všechny okna na jihozápad :confounded: Doktorka mi sice radila, že můžu dávat čaj, ale zvládly jsme to i bez něj, jen jsem kojila po půl hodinkách.

Jinak Anina je už zdravá, byla to jen " obyčejná rýma", tak zítra začínáme další běh plavání.
Máme i potápěcí fotky, tak nějaké dodám.

S posunem času jsem si myslela, že budeme vstávat dýl, takže jako před změnou, ale houbelec
:angry: dneska jsme vstávaly zase v 5, takže jako ve 4 :stuck_out_tongue_closed_eyes: No uvidím, jestli se to přece jen trochu nezlepší, sice spí celou noc, tak 2x jsme vzhůru, ale to vstávání....pak usíná až kolem 8-9. A to já už musím fungovat, a většinou neusnu.
Začla jsem taky chodit na spinning, jsem myslela, že tam odpadnu, ale docela to šlo, jen ty svaly ochablý, jinak jsem to celkem udejchala :grinning:

tak se mějte , snad to jaro už dorazí
30. bře 2009 v 18:57  • Odpověz
Ahoj holky.

Chtěla bych se zeptat na plavání mimísků, jestli jste chodili a kam. Díky Lenka
30. bře 2009 ve 20:24  • Odpověz
Ahojky,
Tak jsme dneska byly u doktora,co se čajíků týče nemám nic dávat,bylo by to na úkor kojení,bylo mi řečeno,že i africké ženy jen kojí a to tam mají jiné klima.Jinak šestinedělí máme za sebou a celkem dobře to zvládáme,Liduška nám pěkně vyrostla měří 56cm a váží neuvěřitelných 5,20 takže je to skoro už velká holka.jaro už je tady už od zítřka má být sluníčko,strašně se těším. malá se už probouzí,tak já pádim,mějte se hezky a zase někdy papapa
31. bře 2009 v 16:00  • Odpověz
Ahoj holky,

Lenko my chodíme plavat do Juklíka, zrovna jsem dávala fotky z plavání do alba :grinning:
Začali jsme už ve 2 měsících chodit na vaničky, byly jsme 4x a pak od 5,5 měsíců do kurzu s ostatníma.

memphis tak to je Liduška macek, musela jsem se podívat do průkazu, kolik měla Anička, měla 59cm a 5,4kg.
A dlouhá je teda dost, teď v osmi měsících jsem jí změřila ve stoje 75cm. A klubou se nám horní jedničky, hrozně slintá, dělá všelijaký ksichtíky, vyplazuje jazyk, a je celá udivená, cože jí to v tý puse vyrostlo :grinning:
A nejspíš i proto moc nechce jíst, sní pár lžiček a pak už pusu neotevře, jen si tam rejdí jazykem po patře :slight_smile:
Ve čtvrtek jdeme kdoktorce, snad už dostaneme 3. dávku hexavakcíny.
A zeptám se na toho pneumokoka, něco jsem zaslechla v televizi, že by to mělo být zahrnuté v povinném očkování.
Ze stavebním povolením se nám to snad už trochu posunulo, ale pořád je to nějaké lejstro, co všechno musíme dodat a sehnat. Ještě, že máme známý, který vědí co všechno potřebujeme, jinak si to neumím představit, jít jen tak na úřad žádat. To by si na nás smlsli :unamused:
tak a já padám do pelechu, dobrou...
31. bře 2009 ve 20:33  • Odpověz
Hoky děkuju, slyšela jsem od PA o plavání v Kaňce, tak se po tom poptám.
1. dub 2009 ve 20:52  • Odpověz
ahoj holky,
tak konečně je tu jaro, a tady je nějak mrtvo :sunglasses:
Tak já mám uvařeno, vypráno, Anina spí, tak písnu co je u nás nového.

Anička si sama upravila vstávání, jsem se bála toho posunu času, a vstáváme mezi 6-7, tak to je lepší než v 5 :grinning:
A pro změnu řeším, jak oblíkat do tohohle počasí, jak je člověk zajetej v zímním oblíkání, tak teď si nejsem jistá, aby Anině nebyla zima, a když vyleze sluníčko, tak zase aby se nespotila :confounded: No, ale asi to moc řeším, včera jsem viděla mimčo, tak půl roku, mělo jen ponožky, z kalhot mu vykukovaly holý nožičky, já Anině oblíkám punčochy, kalhoty, ponožky a capáčky :slight_smile:
Se musím pochválit,podařilo se mi nandat kšíry na sporťák, jsem myslela, že budu muset zajet do obchodu, aby mi to ukázali, ale nakonec jsem na to přišla, no ještě nejsem úplně levá :slight_smile: A dokoupila jsem slunečník, no zase ty prachy lítaj, šatník jarní vybavit, kaťata pro Aninu, až bude lozit po trávě ( těch parádnickejch je mi líto, tak budu muset vyrazit do sekáče ) .
Nechala jsem si střihnout ofinu, a připadám si jak jinej člověk :grinning: Ale je tu jaro, tak to chce změnu.
Taky jsme začali předělávat chatu, tak jestli to půjde podle plánu, přes léto postavíme patro, a příští rok už budeme vegetit tam. Už se těším, letos se ještě budeme pařit v paneláku :unamused:

a Anička už se hlásí o svačinu, tak užívejte sluníčka
6. dub 2009 v 10:15  • Odpověz
holky mám na vás dotaz,

se sluníčkem řeším stínění v autě, nemáte některá zkušenosti s adhezní folií?
Minulý léto jsem pořídila klasickou roletku na přísavky, a teda je to na prd :unamused:
Tak hledám něco opravdu funkčního. A kupovat na blind přes net už nechci, když to rozbalím, tak mi to nevemou zpátky. Ještě se zkusím poptat v dětském domě na Sezimáku ( to mě nenapadlo, když jsem tam kupovala slunečník do kočárku :sweat_smile:)
http://www.pixmania.cz/cz/cz/1260176/art/car/sluneeni-clona-do-auta-fi.html?srcid=6994&Partenaire=Seznam_Potesil&CodePromo=oui&aftrack=TWpNd016czNNamM0OzEyMzkyNTY4MTA7UGFydGVuYWlyZT1TZXpuYW1fUG90ZXNpbCZDb2RlUHJvbW89b3Vp

http://www.vsepromimi.cz/produkt/dampex/adhezni-slunecni-clona.htm
9. dub 2009 v 08:03  • Odpověz
Marky dík za informace, no právě ta roletka neobsáhne celou plochu okna, takže svítí přesně těma skulinama :grinning: a ty přísavky taky moc nedrží, my máme Berlingo s posuvnejma zadníma dveřma, a když za ně zabereš a bouchneš tak roletka padá. A taky když jí zatahuju, tak jí musím druhou rukou nahoře držet, abych jí nestáhla i stěma přísavkama. Teď jsem si to po sobě přečetla, tak snad je to srozumitelný :sweat_smile:
je to tak, rovnou léto, já včera narychlo kupovala letní kloboučky, a na sušáku mi ještě ani neuschly zimní bundy a čepice :slight_smile: Už jsem vytáhla i sandále, a musela vyprat letní věci, abych měla v čem chodit.

tak dobrou, jdu to zalomit k tý naší dračici :slight_smile:
9. dub 2009 ve 21:11  • Odpověz
:grinning: ahoj holky,
nějak to tu odpadlo všecko :confused:
tak já se teda pochlubím, Anička už má další dva zoubky, takže k horním a dolním jedničkám přibyly dvojky nahoře :grinning: Za to se ale odstavuje od mlíka, minulý týden měla rekord v nekojení- 24h. Takže od pátku je na Sunaru. Ale abych řekla pravdu, ani mi to už nějak nevadí, a možná jsem i ráda, že se takhle sama odpojuje :slight_smile: Vyřešila jsem i ty zakletý hrnečky, ale to jsem možná už psala, koupila jsem obyč. flašku s dudlíkem, a je po problému. Včera vypila zatím nejvíc, 100ml čaje.
Jen to ranní vstávání, ach jo, to mě drtí. Usne v 6 večer, vzbudí se tak v 1,pak nad ránem, a pravidelně po páté hroznej pláč. Dneska teda vyžahla 200ml mlíka, ale pak už neusne. Budu muset nějak vydržet, ale to ráno jsem fakt vzteklá :angry: A hlavně se mi nedaří, dát jí spát dýl, prostě to má takhle nastavený, přes den spí dvakrát, tak hodinku, hodinku a půl. Jednou šla spát až v devět, a stejně o půl šesté strašila :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi bude ranní typ, jak se jim říká, večerní typ je sova ( to jsem já) a ranní skřivan ( jestli to nepletu) :slight_smile:
Sluneční clony už máme v autě, a odchlipujou se, no mě se prostě nic nezavděčí :grinning: nejlepší by asi bylo zatmavovací sklo :sunglasses:
Peťo - tak jsem koupila solčanku, a vyzkouším, jak nám bude chutnat. Aničce teda zatím vařím úplně bez ochucovadel. I když v kupovanejch skleničkách je koření. A o víkendu jsem dělala špagety s mletým masem, jsem se inspirovala :grinning:
napište jak se máte, co děti, co nového u vás.
krásný týden :slight_smile:
20. dub 2009 ve 14:04  • Odpověz
Ahojky,
nám ta clona drží fakt dobře, to už jí máme druhý rok. Zatim jí tam nechám a roletku dám až nebude clona držet. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kája ta vstává tak kolem osmý tak to jde. Jinak teď spí dobře celou noc. Před 14ti dny to ale bylo o dost horší. Předminulou středu jí totiž začali horečky, tak jsme mysleli že to má do zubů, i v pátek doktorka nic nenašla co jinýho by to mohlo být. No a v sobotu a v neděli mi už nechtěla skoro nic sníst ani vypít, v neděli navečer sem si pak všimla že má hrozně rudý celý dásně a bylo jí cítit z pusy. Tak jsme na velikonoční pondělí s ní radši zajeli do Benešova na pohotovost a tam zjistili že má plnou pusu aftů. Afty ty mně fakt nenapadli. Takže to jsme začali nějak léčit a v úterý začalo být blbě mně, bolest v krku, horečky, ve středu když sem viděla jaký to mam v krku, tak sem jela k doktorce a ta hned jak se mi podivala do pusy tak řekla jasná angína, tak mám antibiotika, a do toho mně bolel moudrák a udělali se mi afty taky v celý puse, takže si to užívám. Takovou angínu už sem hodně dlouho neměla, antibiotika už mi naštěstí začli zabírat, tak ten krk už je lepší, ale ty afty ty mi dávaji, bolí mně celá huba. Nemůžu se pořádně najíst, tak už mam dole kilo a půl, aspoň na něco je to dobrý. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Chtěla bych si koupit nějaký vitamíny na sníženou imunitu jak pro mně tak i pro Káju, nemáte nějaký typ na nějaký vyzkoušený?
Na zítra jsem s Kájou objednaná do Benešova na kožní, tak sem zvědavá co zas vyfásnem na ten ekzém, teď ho má hnusný uprostřed čela, si to rozdrápala tak paráda. :confounded: Tak se tam aspoň podíváme po nějakých sandálkách.
No nic, musim tu poklidit ten bordýlek a pudu asi žehlit, tak se holky polepšete a něco sem taky napište ať si tu s Alčou nepíšem jen samy dvě.
20. dub 2009 ve 20:52  • Odpověz
Ahoj holky omlouvám se že vám sem lezu ale jdu si pro radu :wink:
Příští týden jedem s dcerou na závody do Milevska ubytování budeme v Táboře chceme si z toho udelat zároven výlet nemužete mi poradit co tam v okolí navštívit zámek atd.Děkuji moc.
21. dub 2009 ve 20:36  • Odpověz
Ahoj holky,

koukám že jste dost marodi a to my taky,malá už má víc jak týden rýmu,do toho nám rostou zuby a aby toho nebylo málo tak dneska celou noc prokašla a ráno oči plný hnisu tak nevim,tak s ní radši dneska už k dr. razim.Jinak už lezeme jak draci a i pěkně sedíme.Byli jsme asi před 14 dny na 8 měsíční prohlídce,vážíme 6.11kg a měříme 64 cm,ale to už asi lepši nebude,prostě jsme takový drobci a do toho mi malá teď ještě moc nechce jít ,jak jí není dobře,tak to zase něco zhubnem :frowning2: ,jinak ,ale nijak opožděná neni ,doktor říkal že je spokojený,akorát že vypadáme jak 4 měsíční mimčo a ne 8 měsíční.Jinak jsem pořád v jednom kole až mě to někdy štve,pořád 2 x v týdnu do práce,s Honzíkem škola a do toho malá ,padám do postele servaná jak pes,tak jak píše makyb my jsme teď taky dost venku a pouštět počítač taky ani nemám chuť. Jinak se spanim u nás taky ted docela hrůza jak lezou ty zuby ,v noci se několikrát budí a v pět maximálně v půl šestý je vyspalá,přitom já bych mohla ještě do půl sedmý spát než půjdu budit Honzulu do školy,přes den spaní taky nic moc,dopoledne si dáchne tak půl hodiny a odpoledne max 1,5h. Takže stíhám tak akorát vyžehlit ,někdy vytřít ,ale už je míň času. O víkendu jsme měli křtiny,tak jsem ráda že už to máme odbytý ,bylo to vcelku fajn a krátký,až budu mít chvilku hodim pár fotek..
Bajnokova: nejspíš Ti poradí spíš tady holky z Tábora,dá se na Kozí Hradek u Tábora,jestli budete u Milevska tak kousek je Orlík,tam je to moc pěkný,dá se ject parníkem ,asi 15 km od Tábora jsou Chýnovské jeskyně ,tam jsme taky byli a jinak asi nevim.

Mějte se všichni krásně pa.
22. dub 2009 v 09:00  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
všechny zdravím, taky jsem tu dlouho nebyla. jsme pořád venku, jen uvařím, vyžehlím a na nic jiného není moc času.
Pavlík spí od pondělí ve svém pokojíčku, manžel mu konečně dodělal postel tak se může roztahovat. :grinning: moc se mu v ní líbí. Tchýně říkala, že nám z ní bude utíkat a pěkně se spletla. ráno se probudí a začne bručet abychom přišli :grinning: .sedí a čeká. ještě jsem mu objednala kapsář za postel: http://www.juliana.cz/fotoalbum/kapsare-/kapsar--200x-55-cm-k-65
asi tři týdny jsme zápasili se zácpou, chudinka kakal jednou za 3 dny a hrozně u toho brečel. teĎ máme zase průjem, ale to je asi k zoubkům, už nám chybí jen 2 a budeme mít všechny mléčné :grinning:
makyb: jaký máš krém z konopí? už jsem o něm také přemýšlela, ale dělají toho tolik. my zatím mažeme ekzém jen Excipialem a jen 2x denně, na třetí mazání nějak není čas, ale zdá se mi, že to má lepší. nevím, jestli je to počasím nebo krémem

mějte se krásně a užívejte sluníčka
22. dub 2009 ve 12:41  • Odpověz
Ahojky holky,
jak se tady máte?Holky mám na vás dotaz,chystáme se s Liduškou na naušnice,píchá to doktor nebo je to někde jinde???Vůbec nevim.Musim běžet malá se hlásí o baštu a čistou plínu.Mějte se tady hezky a užívejte sluníčka
27. dub 2009 v 09:59  • Odpověz
ahoj memphis

naušnice píchá porodní asistentka ( Olina Havlíčková) nebo i doktor,ale jak kterej, zeptej se vašeho. Já Aničce naušnice nedávala, takže zkušenosti nemám :unamused: Jsme asi jediný v okolí bez naušniček, a je to sranda hlavně na plavání, pořídila jsem Anině klučičí overálek ( modrošedý, maskáčový) a jak se všichni rozplývají, jak je to krásný klouček :grinning:
Jinak u nás měnili okna v ložnici, tak jsme se musely na dvě noci přestěhovat k tchýni, a jsem ráda, že už jsem doma :slight_smile: Je hodná, postará se o Aninu, ale poslouchat jí celej den, to je na zblbnutí :slight_smile:
a doufám, ( 3x klepu), že na nás nic neleze, páč v noci se A. 2x posrandila a má teplotu. Snad to není nějaká viróza,tfuj,tfuj. Ale jen zoubky.
Jo a objednala jsem nočník 3v1, tak jsem na něj zvědavá, až dorazí.
http://www.ditevbavlnce.cz/a-plinky/eshop/33-Koupani-a-hygiena/0/5/1017-Revolucni-nocnik-3v1-Tots-Potty
29. dub 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahoj holky,
marky tak aspoň že ta kožní je fajn a snaží se vám pomoct, je to hrozný když tě odbydou, a sháněj si informace sám :unamused: s tím nočníkem to nehrotím, jen jsem to zkusila ,a teda fakt je brzo, Anička po 5 vteřinách začla ječet jak tur :slight_smile: Ale jinak je to zábava rozebírat a třískat s tím o zem. taky nesnáším takové ty rozumy, a to náš Pepíček v tomhle věku už dělat to a to... Takový to pokecání s ostatníma maminkama, co který dítě umí, to jo, ale, že bych z toho usuzovala jestli je některý dítě pomalý...
Chodíme už taky na hřiště, v Sezimáku je u vily pěkný hřiště, maj tam šikovný houpačky, tam se Anče líbí :slight_smile: A nejspíš bude extrovert, vůbec se nebojí ostatních dětí a maminek, klidně se prala o svoje kelímky s o rok staršíma klukama, chodila ( lezla) za cizí maminkou, za kachnou, mě tam skoro nepotřebovala :grinning:
Od zítřka jsme s Aninou slaměné vdovy, Martin odjíždí na kola, a já bych tak jela, ale bohužel tam není zázemí pro takhle malý děti, spaní ve stodole na seně. No ale hlavně to bude pro Martina relax, pořád jen maká, buď je v práci nebo dělá na chatě nebo hlídá malou.
Taky milujete tohle období, kdy vám chodí všechny možný složenky za vyúčtování? :angry:
Mě dorazilo vyúčtování za teplou vodu, doplácíme 10.000,- a to teda jsem málem padla.

tak si užijte další prodloužený víkend, my máme dámskou jízdu ve dvou, snad vyjde počasí a bude to na lítání venku. Jdu to zalomit k Anině, holt vstáváme se slepicema, tak chodím spát se slepicema :grinning:
6. kvě 2009 ve 20:13  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak se taky po delší době hlásím.
počasí na prd, snad bude o víkendu už hezky, aby mohli lítat venku.
v sobotu jsme byli u mojí tety na návštěvě. mají na zahradě malé jezírko a Pavlíka voda strašně přitahuje. sice jsme měli věci na převlečení, ale 2x jsem ho převlíkala a pak už běhal jenom v tričku a plíně. boty taky mokrý :grinning: :grinning:
1. května nám vylezl poslední zoubek, tak už máme plný stav 20. :grinning: :grinning: :grinning:
zato mě bolel od soboty zub, v úterý ráno mi vyndavala zubařka zbytek nervu a už do příštího pátku to budu mít otevřené :stuck_out_tongue_closed_eyes:
alejusko nočník je krásný. Pavlík ještě pořád na nočník nechodí. sice na něm už sedí, ale vyčůrá se jen po spaní. včera se teda i poprvé i vykakal, ale bylo to horší než porod. chudák :frowning2: doufám, že se to přes léto nějak naučíme.
nám se ekzém výrazně zlepšil, už ho máme jen na ramínkách. musím to zaťukat
6. kvě 2009 ve 20:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.