• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky, i já se hlásím po delší pauze...
30. dubna v 1:23 se nám narodil malý Vašek, takže máme pěkného čaroděje. Musím říct, že mě na Táborskou porodnici nenapadá téměř nic negativního, co mě skutečně překvapilo, byli lidé. Za celou dobu jsem nenarazila na jedinou nepříjemnou sestru, či doktorku, některé byly úplně úžasné, jiné byly takové "normální", ale ani jedna nebyla nepříjemná, protivná, zlá apod... takže jsem moc ráda :slight_smile:

Přiznám se, že nezvládám dočíst, snad časem, tak doufám, že se všem daří dobře a mějte se krásně!! :slight_smile:
Jo a kdyžtak jedna fotka je na našem webíku www.volny.cz/sun_rain/aktuality.html
9. kvě 2009 v 18:35  • Odpověz
ahoj holky,

terirez gratuluju k Vašíkovi, vypadá moc spokojeně :slight_smile: a taky ke kobylce, už máte jméno? Mě se líbí jméno Jasmínka :grinning:

Víkend bez taťky jsme zvládly, taťka zvládnul vypít s pomocí kumpánů dva sudy a najet 70km na kole :grinning: takže příště vyrážíme s ním, jen s tím pivem to u mě nebude tak aktuální, dneska jsemsi dala jednu velkou desítku, a odvykla jsem si :grinning:
Anička už začala rabovat v kuchyňské lince, pánve, misky, všechno lítá :slight_smile: musíme tam dát pojstky, aby si neotevřela dvířka. A už umí ukázat jak je veliká, udělá pacipaci a vařila myška kašičku, je to roztomilý, když je vidět, že rozumí, asi mi ukápne slza, až řekne první slovo :sweat_smile: . jo, letí to...
10. kvě 2009 v 19:51  • Odpověz
a dala jsem dnešní fotku Aninky, jak na mě pěkně vyplazuje jazyk :grinning:
10. kvě 2009 ve 20:05  • Odpověz
ahoj holky, můžete mi prosím poradit, kde v Táboře můžu nechat malé nastřelit naušničky? Děkuju
11. kvě 2009 ve 12:19  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se hlásim taky po hrozně dlouhý době a samozřejmě jako vždycky vás nemám dočtený, jen jsem přelítla poslední stranu.
Co u nás novýho - začali jsme jezdit s Marečkem na cvičení dětí s mamčama (je to u Oliny). Myslim, že je to super, hlavně se sejde Mára s jinýma dětma a zvykne si, protože u nás nikdo podobně starej není :pensive:. Docela se mu to líbí a mně taky, hlavně člověk někam vyrazí a nesedí doma jako pecka.
Jinak minulý týden dostal Mareček injekci proti spalničkám,... no tak jsem očekávala horečky, jak mi hlásila sestřička a opravdu přišli osmý den, což bylo tohle pondělí a trvají dodneška. Ale je to tak, že jednou jí má, pak nemá, někdy jen zvýšenou teplotu, pak zase nic, jak na houpačce. Jaký jste měli reakce vy, co už máte děti naočkovaný? Ani nevim, jestli se to tady už probíralo :sweat_smile:. My měli obyč. hrazenou injekci, ne tu šetrnější.
S nočníkem - u nás je to tak, že ho na něj občas zkusim dát, asi tak jednou denně, někdy ani ne, je to spíš jen aby si zvyknul, že se na něm sedí. Párkrát se tam vyčural, jednou vykadil, ale zatim to nehrotim.

Marky - už jseš po trhání zubu? Mně když ho Kropík kdysi trhal, tak jsem měla pak i neschopenku a trochu nateklou hubu (bývá i víc - to ségra měla tak, že skoro neměla vidět oko). Ani mě to moc nebolelo. Ale hrozilo mi, že mi vytrhne ještě zbylý tři osmičky, měla jsem na to i doporučení od svý zubařky, ale nakonec z toho sešlo. Ptala jsem se jí, jestli si tam mám dojít a ona říkala, že když mě nebolí, tak nemusim. A to mi jedna z nich mrška roste podle rentgenovýho snímku úplně naležato, což jsem nikdy neviděla. A chci se zeptat Makyb, jestli se sem podíváš, ty chodíš s Miškou k Černýmu do Jist.? My ještě nikde nebyli, tak se ptám. Mám tam teda domluvený, že se tam můžeme přihlásit, teď v květnu tam jde manža na kontrolu, tak mám malýho vzít taky. No ale pořád nevim, někdo na něj nadává, jiný chválí,.... to moje zubařka říkala, že můžu klidně vzít malýho taky k ní, jenže je to v Milevsku, tak nevim, nevim....
Jinak já jsem si užívala včera u dr., byla jsem na chirurgii, řezali mi dvě pihy, no naštěstí to nebolelo, ale prý se do toho nemám bouchnout, je to zašitý,...ale jak jsem s Marečkem sama (manža na montáži přes týden) a ještě k tomu, jak má M. ty horečky a je ukňouranej, tak chce pořád chovat a pořád mi do těch ran šahá (na rameni a u podpáždí). Tak jsem zvědavá, jak dopadnu v pondělí, jdu na převaz, tak jestli to bude rozlezlý, tak mě šlehne.
No tak budu končit, jdu ještě shánět Marečkovi nějaký bodýčka, asi mrknu na MMB, už mám něco vyhlídlýho, tak to objednám a bude... Tak pa a snad se brzy zase mrknu.
Jo a nebude někdy nějaký srazík jako vloni? Bylo to super, škoda jen, že tu pizzerku už zavřeli, co? Tak pa
14. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz
Ahoj maminy :wink:
Jsem na noční v práci,pacienti spí, tak jsem se rozhodla, že písnu :wink:
Terey: gratuluji k Vašíkovi, ať Vám dělá jen radost ajste spokojená rodinka :slight_smile: Je krásnej, jukla jsem na fotečku.Písni i jakej byl porod, kolik hodin jsi rodila atd. A jak se zžíváte doma, jak v noci spinká, papaá atd :wink: mimochodem já byla skoro taky čarodejnice, ale naštěstí jsem vydržela do rána na první máj :grinning:

Smajlíku: s naušničkama neporadím, u Čendy jsme to neřešili :grinning: A vy chceš vysloveně nastřelit, ne píchnout??? Ale podle mě, kdyby jsi se zeptala v nějakém zlatnictví, tak Tě třeba někam odkážou, nevím :fearful:

Ahoj Seri: Tebe jsem tu taky dlouho neviděla, koukám, že jsme na tom v poslední době všechnz podobně, většina asi občas dočte, ale síla psát moc není :confounded: Ale chápu to, já se na net většinou dostanu okolo 11 večer.
Přidej taky nějakou aktuální fotečku Marečku, určitě už už běhá jak drak :wink:
add. očkování: my byli v lednu, kupovala jsem Priorix (údajně tu šetrnější vakcínu), ale stejně měl Čenda reakci, přesně 8.den vysoké horečky okolo 39°C a trvaly myslím 3 dny, vyrážka se mu nevysypala. Teď máme jít červenec-srpen na druhou dávku, tak se mi do toho vůbec nechce, kor ještě vlétě, asi to odsuneme na yáří, uvidím, sama dr. říkala, aby jsme si to přizpůsobili podle počasí ( aby nebyla nějaká vedra-což stejně asi dopředu neodhadnu, když je rekace až 8.den :grinning: a podle dovolený)
add. nočník- Čenda ho těžce sabotuje, vůbec si na něj ani nechce sednout, to se šponuje do luku a řve jak tur, oblečenej si na něj občas sedne a nejvíc na něj posazuje plyšáky a říká ččččččččččččččč :grinning: :grinning: :grinning: Nehrotím to, v létě ykusíme sundat plínu, až bude pěkný počasí :wink:

Alčo: se musím smát, když píšeš, že Anička kramaří v kuchyni, počkej bude hůř. Čenda taky vládne kuchyni, nejvíc ho berou metly od šlehače, cykloláhve, podložka na pečení, tu si rozroluje a sedá si na ní :grinning:

Teď jsme si pěkně užili prodloužený víkend, v pátek jsme bzli v Praze v zoo, bylo tam teda mrak lidí, Čenda nechtěl sedět v kočárku, pořád nám někam odcházel, takže to bylo docela náročný a jsem ráda, že jsme ho neztratili, pač by se asi špatně hledat, kdyby se ho někdo zeptal jak se jmenuje, tak by nejspíš řekl mimi :grinning:
V neděli jsme měli doma oslavu mých a mamči narozek, grilovali jsme a v pondělí si bral Martin dovču a jeli se vykoupat do Třeboně do lázní do té slané vody. To bylo moc fajn, půjčila jsme Čendovi od ségry Julči ten pásek na pas a rukávky a bylo to super, Čenda yjistil, že se mě nemusí držet jak klíště. Bylo tam i málo lidí a když jsme odcházeli, tak nepochopitelně po nás nechtěli nic doplácet, i když jsme měli doplácet každej asi stovku ( zaplatíš si hodinu a pak doplácíš po 1/4 hoďkách).

Trošku jsme zapracovali na spaní v postýlce ( jak jsem psala minule, že nechce v ní usínat),tak jsme si řekli, že budeme důsledný a asi od pondělí jsme zase začali usínat vpostýlce, prolomil to taťka, šel ho uspat i kdzž jsme byla doma, sice byla vcelku slušná scénka, ale podařilo se a další dny už to šlo o krapet líp, sice to pokaždý musí zkusit, ale jsme neoblomný. Přes den ale usíná na matraci a já ležím vedle něj, v noci občas skončíme k ránu taky na matraci. Tak uvidíme.
A jinak se zase Čenda děsně rozkecal, teď už zopakuje všechno co chce, je to sranda, občas to pěkně zkomolí, např. lopatka je hapťapťa, začíná krásně spojovat slova mámo dej ruku, pojď sem, kde si? mami pojď, míč bum atd.

Add srázek...klidně můžeme dát něco do kupy.Nevím jestli je reálná nějaká zahrádka venku, to asi s těma našima raubířema už ne, ale Vladimura mluvila něco o Človíčkově ve Dvořákovi nahoře, tam je to jako herna pro děti, zaplatí se tam nějaký vstup a funguje to asi jako kavárna. Tak to by třeba šlo.

Takl jsem se pěkně rozkecala, radši budu končit, aby jste to po mě vůbec chtěli číst takový román. Mějte se krásně a taky písněte. papa :slight_smile:
15. kvě 2009 ve 02:19  • Odpověz
Ahoj holky,
terirez moc gratuluju k Vašíkovi. :slight_smile:
smajlik, kde nastřelují v Ta naušničky to nevim, nejsem odtud a já je Káje nechávala píchnout u doktorky.
Seri, po trhání zubů už mám byla jsem tam v úterý, trhal mi horní a dolní moudrák na pravý straně. Mám to ještě nateklý a beru antibiotika. Brufen už mi na to nějak přestává účinkovat tak mně to i trochu bolí. jsem už s toho docela otrávená ale snad to už bude jen a jen lepší, nejhorší byl asi den potom. Mně ty dolní rostly taky docela blbě, mám malou pusu a nemaji se mi tam kam vejít a to už mam venku i čtyřky, moje zubní doktorka mi sice řikala že si ty horní moudráky mam nechat že se mi třeba jednou budou chodit a Kropík mi to zas rozmlouval, tak pak si máš člověk vybrat, ale já je dávám pryč chci mít od nich pokoj. Nechala sem si dát ještě nějakou injekci navíc, síce mně stála přes šest stovek ale doporučil mi jí protože ten dolní zub byl složitější musel to i nějak odvrtávat. Včera sem byla na kontrole tak to mám snad v normálu a v úterý jdu na stehy. No a už mám další termín na levou stranu na 30.6. Jinak teda musim říct že Kropík je skvělej a i ty sestřičky, vše vysvětlí, je milej. Jediný co mně tam trochu drtí jsou ty čekací lhůty, že je člověk objednanej na určitou hodinu a pak tam čeká přes hodinu než na něj příde řada a před tim trhánim je to docela o nervy když se člověk bojí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A abych toho neměla v tý hubě málo tak se mi zas udělal aft, zatim jeden tak čekám kolik se jich zase vyraší. :angry:
Dneska jsme vyrazili po měsíci na plavčo, jak byli ty svátky tak nebylo a před tim jsme marodili a dneska šel s Kájou tatínek, nějak sem na to neměla moc náladu, tak sem byla ráda že mně zastoupil, jela sem teda s nima protože se sám bál. :slight_smile: pak jsme se zastavili v hračkářství Kája doma furt chce něco tlačit, jak má to odstrkovadlo s chodítkem že ho může i tlačit tak tim nám už pěkně poškrábala podlahu v obýváku tak ho má už spíš na ven a věčně ho tlačí po zahradě, a u babiček má starý kočárky ještě po nás, tak jsme koukali po kočárkách ale v jednom hračkářství tam měli takový hrachoviny že na to zatlačila a ono se jí to převrátilo, a v tom druhym nám vyndala z výlohy malinký golfáčky který jsou docela stabilní a stáli jen 250 kč, jsou takový pidi akorát výškou pro ní, tak jsme je vzali má z nich radost a může s nima doma jezdit. Ještě jsme pak skákli do obuvy pro bačkůrky tak si pyšně tlačila svoje golfáčky, jinak s ní chodit po městě jen tak je trochu o nerv, protože nechce chodit za ručičku a chodí si jak chce ona a motá se lidem pod nohy. V sobotu jsme se byli podivat v Chotovinách na prodejní zahradnický výstavě a tam se motala pěkně, ještě že tam byl manža se mnou protože jinak bych nic nekoupila, bych to prostě nepobrala, hlídat jí a ty jedny ruce by prostě chyběli. Koupila jsem si tam kytky do truhlíků a dva závěsný květináče s kytkama, tak sem si udělala radost. Zahradu jsme trochu zkulturnili, ale pejskové občas schválně zařádí a něco vyrvou a tak. A taky Kája mi šlape v kytičkách takže co neni oplocený tomu se moc nedaří. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Alčo, kramaření se pořádně ještě rozjede, až začne chodit tak to bude teprv stát za to. Kája ta kramaří neustále, já už mam ty šuplíky stokrát přehrabaný, skříňky v kuchyni mam některý zabezpečený a do některých taky furt leze a kramaří.

Seri, my to očkování na spalničky ještě nemáme, doktorka furt nemá vakcínu, za 14 dní by jsme měli jít na 18ti měsíční prohlídku tak se zas zeptám, ale to jí chci dát píchnout na meningokoka. Ptala sem se jí do kdy by se měla ta vakcína na spalničky dát a řikala že jim přišel nějaká papír že snad stačí do deseti let dítěte, příde mi to docela dlouho ale nevim. Protože nejsou vakcíny tak se asi vydal nějaký papír aby byli lidi v klidu.
U zubařky jsem byla s Kájou asi ve 14ti měsících, Kája stejně moc nechtěla otevířt pusu, takže to bylo takový halabala. Jo dneska najít zubaře je trochu nadlidský úkol. A jestli myslíš tohodle zubaře tak se podívej sem http://www.znamylekar.cz/lekar-7169-mudr-cerny-vladimir-stomatolog-jistebnice.php

Niky, tak spaní v postýlce to má Kája naštěstí v pohodě, ale zatim stále usíná z dudlíkem, pak spí bez něj, ale na to uspání ho musí mít. Jinak třeba v autě nebo v kočáře to usne i bez něj. Sebou ho nikam neberu máme ho jen na to domácí usínání.
Kájula taky docela kecá, už dost opakuje po nás, naučila jsem jí říct jak se jmenuje tak to řiká pěkně Kája. :slight_smile: ale slova zatim nespojuje.
Jinak teda mam často pocit že mně z ní asi brzo odvezou do blázince, příde mi že nějak zlobí a je pěkně paličatá. Ale jakmile někam přídeme nebo někdo příde k nám, tak je hodňoučká a nikdo mi pak nechce věřit že mi dává doma čočku. :grinning:
Mám toho za celý dni docela dost, manža ten jezdí pracovat až do Brandýsa nad Labem, tak jezdí domu kolem pátý a to kolikrát stejně ještě jeden někam dělat, tak si od ní moc neodfrknu. Zítra pro změnu zas jedou dopoledne na motorkách na nějaký závody a přijedou až v neděli večer, takže zas celý víkend bude pryč. Chjo.

No nic končim, jdu si dát sprchu, dneska jsme museli zatopit protože dneska ráno jsme tu měli jen 17 a to byla už docela kosa, tak teď aspoň v koupelně nezmrznu. :grinning: Tak si užijte krásný víkend, ať vás prďouskové moc nezlobí a mějte se fajn. papa
15. kvě 2009 ve 21:54  • Odpověz
ahoj holky,

tak já se přidám do klubu "Ať žijou moudráky" - dneska jsem se byla objednat do Střešovic na vyndání všech 4 moudráků v narkóze, tak se těšim :confounded: Kropík mi trhal všechny čtyřky, když jsem si nechávala dávat rovnátka, a byl dobrej, ale moudráky bych nedala. Stačilo mi, když jsem tam byla s MArtinem, byl tam hodinu a půl, a pak měl modřiny až na krku. Takže to prospim a pak to nějak vydržim, až to přijde k sobě. Ségra tam takhle byla před dvěma roky, a byla spokojená.
Jestli se někdo pustíte do organizování srazu, ráda se připojím, ten človíčkov ve Dvořákovi je myslím dobrej, maj tam výběh, ještě jsem tam nebyla, ale chodím kolem. My můžeme kdykoli, kromě úterka dopoledne, to plaveme.
Taky chci Aničce pořídit nějaké to odstrkovadlo, ale já jsem tak nerozhodná, no něco budu muset vybrat s Aninou, aby si to ozkoušela, došáhla na zem, a na řídítka. Zatím teda nechodí, ale už před sebou tlačí stolem v obýváku a přechází u nábytku.
A už se mi vzbudila, lomcuje postýlkou a huláká, tak jdu
18. kvě 2009 v 15:09  • Odpověz
autor
ahoj holky!
tak vám musím napsat jak je Pavlík hrozně šikovný. Během týdne co jsme začali víc chodit na nočník jsme přes den bez plíny. teda když jsme doma nebo na dvoře. samozdřejmě se třeba 2x za den počůrá,ale já to beru jako veliký úspěch. říct si neumí takže se ho snažím posazovat každých 45 minut a máme úspěchy. nebo si šahá na plínu tak rychle na nočník :grinning: . dnes v noci se vůbec nepočůral, měl úplně suchou plínu. a já to už skoro vzdávala, že budeme nosit plíny ještě ve škole :grinning:
se zubem mám taky pořád problém, pořád mi čistí kanálky, bolest jako blázen a mudra se divý co mě tam bolí, že tam nic nenašla. takže mi ho bude v pondělí trhat a bude pokoj. stejně mi z něho moc nezbývalo, byl skoro celý zablombovaný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dnes ráno jsme si přivezli štěňátko. Pavlík je zněj úplně hotový, pořád ho jen tahá a mačká. chudák pes
tak se mějte krásně
23. kvě 2009 ve 21:40  • Odpověz
Ahoj holky,

tak už sedíme doma, v tomhle upršeném počasí. Anička se dneska nejspíš nastydla, chraptí, tečou jí nudlea má teplotu. Já trúba jí málo oblíkla, pěkně fučelo, a byla zima a Anina chudák jen v mikině a vestě :confounded:
snad to zvládnem, a nic z toho nebude.
A to vám musím napsat, jakou máme příšernou sousedku v paneláku. Bydlí pod náma a věčně u nás zvonila kvůli nějakým zvukům, co jí vadily. A co máme Aničku byla si dvakrát stěžovat, na bouchání a dupání po ránu. Já se jí vysmála, že řeší kraviny, desetiměsíční dítě prostě leze a bouchá hračkama, že jí asi nepřivážu ke stropu. Vyhrožovala, že si bude muset teda stěžovat jinde. A jak řekla, udělala. Včera mě navštívili úředníci z města ( bydlíme v nájmu od města), že musí prošetřit stížnost na hluk z našeho bytu! Takže odedneška má Anička povoleno mlátit pokličkama, bouchat klíčkem do topení a házet ovladačem do podlahy :grinning: Ať si baba užije hluku.

Terirez: co Vašík, jak roste? už máte jméno pro kobylku?
lena 27: a co jste si pořídila za pejska? Anička pozná pejsky i v televizi, dneska koukala na večerníček, a povídala si s Ťapem a Madlou :slight_smile:

přeju pěkný víkend, i když počasí nic moc, my plánovali napustit bazének,takhle se budeme cachtat jen ve vaně.
29. kvě 2009 ve 20:06  • Odpověz
Ahojky,
tak se hlásím po delší době i já.Minulý týden jsme byly s Liduškou na první dávce hexavakcíny,musim říct,že byla statečná,trošku si pobrečela,ale jinak v pohodě.potom přišly na řadu náušničky,to už takový med nebyl,byla tam se mnou mamka,já odešla do čekárny,ale bylo ji slyšet.......Ale i tak mi ukápla slza,ale už to má za sebou princezna malá.Jinak návštěva u doktora dopadla dobře jen mi řekl,že je trošku tlusťoučká,ale já se uklidnuju tím,že až se začne trošku víc hýbat,tak to bude dobré.Jinak máme 64 cm a 7,5 kg,takže velká holka.
:grinning: :grinning:
To počasí je nic moc co???My jsme si zvykly být celý dny venku a teďka máme utrumf,ale brzy se to jistě zlepší.
Alejuška:Sousedi jsou k nezaplacení co???My máme taky takovýho divnýho souseda,ten teda neremcá kvůli dítku,ale je s ním špatný pořízení,ono v tom paneláku je taky všechno slyšet a baba ať si to taky užije ne???
Mějte se hezky a zase někdy
1. čer 2009 v 10:11  • Odpověz
Ahojky,
Memphis Liduška je krásná a šikovná holka, já koukla do knížky, kolik měla Anina ( a to jsem si myslela, že si to budu pamatovat, houbelec) a měla 65cm a 6,2kg. TAkže hubeňour oproti vám.
My sme asi fakt široko daleko jediný bez naušniček :slight_smile: Jestli bude A. po nás, tak si to vynahradí v puberě :grinning:
Já bych musela odejít úplně ven, abych vůbec neslyšela pláč. Jsem od porodu nějaká přecitlivělá, vrhnou mi slzy do očí kvůli každé blbině v televizi, dřív sem si to tak nebrala. Asi mateřství fakt změní úplně vnímání a náhled na věci kolem. To jsem si tak trochu zafilozofovala :grinning:
krásný týden, mějte se pa
1. čer 2009 ve 20:48  • Odpověz
Ahoj holky, jsem take z Tábora a nahodou jsem narazila na tuto diskusi :slight_smile: Mame skoro 10 mesiční holčičku Anetku.. :wink:
9. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
autor
ahoj Sygy, vítej mezi námi
9. čer 2009 ve 22:40  • Odpověz
Ahoj ženský :wink:
Tak se zase ostudně hlásím po měsíci. Jsem zase na noční, vcelku je klid, tak jsem se dokopala k restům ala emaily a koník :sweat_smile:

Nechce mi zobrazit poslední stránka příspěvků, tak bohužel nemůžu reagovat na to, co jste napsaly :confounded:

Tak co u nás nového? Čenda se zase pěkně rozžvanil, vše krásně opakuje. Trošku má zase slabší období s jídlem. Přes den do něj toho moc nedostanu, přijde mi, že prostě nemá čas, většinou se rozjí až navečer, takže jsme mu začala dávat teplou večeři, většinou co zbyde od oběda, to se docela nacpe a pak za 2 hoďky vyžahne ještě čtvrt litru kaše.

Už 2 měsíce žádný nový zoubek, má jich jen devet, jedna mrcha stolička prosvítá už strašně dlouho a ne a ne se proříznout. Paradoxně mu pořád chybí spodní dvojky.

Přišel na to jak přelézt postýlku, takže od víkendu spí ve velké posteli. On teda v postýlce už nechtěl být docela dlouho a spal stejně většinou na matraci na zemi. Má to docela nevýhodu, že v noci podniká výlety k nám do ložnice, zbalí pejska a opici už mi u postele volá "mamíííí". Většinou ho odvedu zpátky, lehnu si k němu na chvíli než usne. Když přijde k ránu, tak už to neřeším a spí s námi. Už ani nepamatuji, kdy spal celou noc, ach jo. Jsem si to vybrala, když byl mrňavej, tak teď hold většinou 2-3 za noc vstávačka :confounded: On se prostě vybudí,zjistí, že nejsem vedle něho a už jde s řevem. Blbý je, že on sám neusne, prsotě u něj musíme být, takže on logicky, když jsem vedle něj když usíná, tak se mnou počítá, že jsem tam, když se vzbudí. jenže jak není v postýlce, tak nelze ho dát do postele, rozloučit se a spinkej. On hned sleze z postele a s řevem běží za náma.

Add. nočník. Už umí ovládat čurání, ale mrška neposedí ani na nočníku ani na záchodě. minulý týden měl teda nějakou světlou chvilku po plavču a sám si řekl, a čůrali jsme na záchodě a v sobotu to předvedl i taťkovi, když se díval i pejsem a opička, tak se překonal :grinning: :grinning: :grinning: Až bude pěkný počasí, tak zkusím sundat plínu a začneme trénovat, snad na to přijde a když to k tomu nebude, tak hold ještě chvilku počkáme.

Minulý týden jsme si daly srazík s Alejuškou na Sezimáku u Vily, chvilku jsme byly na hřišti a pak si tam daly obídek. Bylo to fajn. tak mě napadlo, že by šel srázek udělat i tam, mají stoly i za hospodou u hřiště a obsluhují tam. Písněte mi holky do IP telefonní čísla a ev. dny v týdnu, kdy by se Vám to hodilo :wink:

Léto se blíží. Kam jedete na dovču? My pořád váhali jestli pojedeme k moři, ale nakonec jsme to zavrhli a pojedeme na konci srpna na týden na kola do České kanady, 4 rodiny s podobně starýma dětma, tak si myslím, že to bude fajn. A jinak razíme na konci června na týden na Slovensko k příbuzným a pak v plce července na 14 dní na letní tábor. Do toho musím odsloužit pár služeb v práci, takže si myslím, že máme léto pěkně nabité :slight_smile:

No, tak jsme to s tím klídkem asi zakřikla, jdu pracovat. Mějte se a piště. Papa :slight_smile:
12. čer 2009 ve 04:23  • Odpověz
autor
ahoj,
mě se taky včera nezobrazovala poslední stránka tak jsem psala adminům a už je to OK.
Hrozně to uteklo a Pavlíkovi za měsíc budou 2 roky. vůbec nevíme co mu máme koupit. a to za 14 dní má svátek :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Bez plíny to zvládáme skvěle, jen na něj nesmím zapomenout to je hned počůranej.
Na dovču nikam nejedem. Hrozně jsem chtěla někam jet, ale pak jsem si to představila, jak lítám stejně jako doma kolem malýho a vše mě to přešlo.je to sním snad čím dál forší. manžel dělá sám na sebe tak to ani není moc reálné někam na týden nebo 10 dní vyrazit. má moc práce tak budem jezdit do ZOO. jeden nebo dva dni se vždy najdou.
já měla minulý týden hroznou střevní chřipku. podle příznaků jsem si myslela, že mám žlučníkový záchvaty.2 dny hrozný křeče a nic jinýho. pak až než jsem šla k mudře jsem dostala průjem. asi jsem musela mít ňákou salmošku nebo něco podobnýho. takový bolesti jsem nezažila. horší už bzl jen porod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak se mějte krásně a snad už bude jen hezky
13. čer 2009 ve 22:17  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem se snažila minulý týden něco napsat a ono mi to zmizelo a pak se mi nějaký den vůbec nezobrazovala poslední stránka,tak píšu znova a doufám že už se to uloží. Nemám Vás vůbec dočtený,akorát vím že máme nový mimčo Vašíka tak opožděně mooc gratuluju. Co u nás novýho? Máme za sebou víkend na LIpně ,byli jsme bez malý,jenom s Honzulou takže pro mě nádhernej odpočinek a relax i když se mi samo stýskalo,byli jsme na bobovce v Lipně nad Vltavou ,až bude čas dodám do albíka fotky.Jinak už jsem ráda ,že se nám blíží konec školního roku,nakonec se na prázdniny budu těšit víc jak kluk :grinning:. S malou jsem byla v pondělí na 10-měsíční prohlídce,vážíme 6,60kg a měříme 68cm,jsme naprosto zdraví,ale menší a drobnější už holt budeme pořád . Ale máme další pokroky, už si stoupáme u nábytku a uděláme i nějaký ten krůček,ale ještě si není 100% jistá. Ale času dost za Honzíkem jsem vlála od 10 měsíce tak teď si ještě chvilku odpočinu. Jinak malá mi rezignovala ,nechce vůbec jíst kaše a to je měla fakt ráda,tak jsem zkusila i krupicovou normál uvařit,ani tu nechce ,tak dáváme to co měla k obědu,už jíme všechno,akorát nesolim. Taky jsme měli šestou nemoc,Adélka byla osypaná snad všude,když jsem jí viděla chtělo se mi brečet,měla jsem obavy aby to nebyla nějaká alergie ,ale na pohotovosti řekli ,že je to šestá nemoc a že to do 2 dnů odezní a taky jo,malá ty dny byla šíleně protivná,v noci špatně spala a ani nejedla,tak jsem ráda že už to máme za sebou.Tak musim končit mamimy a jít něco dělat,mějte se krásně. pa
17. čer 2009 v 08:15  • Odpověz
Ahojda ženský :slight_smile:
Teda tady se zase asi budou rozdávat černý puntíky, doslova tu chcíp pes :angry: Koukejte něco psát :frowning2:

Jé Leni, tobě přibylo v profilu status snažilky :sweat_smile: Tak ať se brzo zadaří :wink: . My už o tom taky s manžou hovořili, tak jsme se domluvili, že na podzim do toho asi půjdeme taky :wink:

Čendovi se konečně prořízla ta potvůrka stolička a asi se chystají další zoubky, pač už je asi týden pěkně ukňouranej a je jak klíště. Noci pořád nic moc, ale sna bude jednou líp :sweat_smile: Když bylo minulý týden pár dní krásný počasí, tak jsem munapustila na terace bazének, tak to byl moc nadšenej. A venku krásně čůral na travičku, když jsme mu řekla, aby jí počůral. Doma to ale k tomu, aby byl bez plíny ještě vůbec není, prostě, když mu to nejde hned se vyčůrat, tak neposedí. No uvidíme, ještě to bude zajímavé.

O víkendu jsem byla v práci, v sobotu byl docela klídek, ale tu neděli, tu jsme si teda pěkně vyžraly :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsme byla totál ko, včera jsme vegetili jen doma, regulérně jsme prospala odpo s Čendou 2 hoďky, tchýně mi v neděli navařila, takže jsem aspoň nemusela vařit, ještě dnesk jsme to dojídali :slight_smile:

V sobotu odjíždíme na to SLovensko, ještě potřebuji vyprat, jen to počasí je naprd. Snad bude zítra líp, aby mě to uschlo :confounded: Nesnáším balení, to zase budu chytat nerva :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vložila jsem po dlouhé době pár fotek do alba, tak jukněte jestli chcete.

Mizím ještě něco porobit, než se Čenda vzbudí. Papa a piště :wink:
23. čer 2009 ve 13:42  • Odpověz
Ahojky,
tak taky něco napíšu ať nemám ten černý puntík :slight_smile: Chodim sem pravidelně číst, ale sem nějak líná něco psát. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Počasí je teda šílený, sem se letos když už Kája chodí hrozně těšila na léto a ono je furt hnusně a asi to nebude o nic lepší jak furt píšou. Už to začíná být docela na hlavu, je to znát i na psech že jak jsou víc doma tak se nudí a otravujou.
My byli na začátku měsíce 4 dni v Lipně nad Vltavou a bylo to hrozně fajn, počasí to jsme nakonec vychytali taky dobře, pršelo každou noc ale to nám nevadilo hlavně že přes den bylo pěkně. Byli jsme si dvakrát zaplavat v bazénu, pak jsme si na jeden celý den pučili kola a najeli jsme skoro 40 kiláků a byli jsme taky na bobový dráze, no užili jsme si to ale bylo to krátký. Ubytovaný jsem byli v jednom penzionu, kde to bylo taky pohoda. Hlavně jak neni ještě sezona tak lidí bylo pomálu takže klídek. Cestou domu jsme se pak ještě zastavili v Českém Krumlově.
No jinak další dovolenou ještě nevíme, v červenci to zvládnem asi tak leda Zoo v Jihlavě, protože jdu zas příští úterý na trhání dalších moudráků, takže to budu asi zas brát několik dní prášky na bolest, no a od 16.7 jede zas manžel s klukama na motorkách na 10 dní na dovolenou, takže to nemá cenu nic jinýho plánovat, jen nějaký denní výlety. A v srpnu sem chtěla něco vymyslet, ale uvidim. Je problém se psama že jak jsou dva tak nám je nikdo nepohlídá, tak jsme teď právě zkusili jak to tu zvládnou 4 dni samy a tchýně nám je chodila dvakrát denně krmit a oni to tu zvládli teda na jedničku, jsme je podezřívali že jsou snad nakonec rádi že jsme vypadli. :grinning: Ale kdyby tu museli být dýl to nevim.
Obě babičky nám spolu dneska v osm večer odlítaji na dovolenou do Bulharska, tak snad je tam lepší počasí.
Jinak teda co se týče snažilkování, tak mně tak nějak by asi už bylo jedno kdybych třeba byla těhotná i když bych to možná brala radši až tak začátkem příštího roku, ale uvidíme prášky neberu od porodu vzhledem k tomu že na Káju jsme taky čekali asi dva roky, i když v těch plodných dnech sem si donedávna dávala trochu pozor, tak teď za červen teda nevim nevim. je fakt že mám teď trochu zpoždění, ale spíš mám trochu podezření jestli sem si s toho Lipna nepřivezla nějaký zánět močáku nebo něco podobnýho. Koncem týden si zkusim udělat test, protože mám zase strach když jdu v úterý na to trhání zubů aby třeba ty injekce co mi tam daji nějak nepoškodili případný těhu, je to teď takový blbý že nevim co teda. Hlavně taky pak budu brát ty brufeny a ty se asi taky nemaji v těhotenství brát.

Co se týče chození na nočník tak to jsem zatim nijak nepokročili. Přitom si umí říct o vše možný, že chce pít, spát atd. ale nočník nee. Tak nevim. Je fakt že mně v tomhle asi trochu schází trpělivost. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zoubků už má dlouho 16, jsme si s nima docela užili tak sem ráda že teď máme chvíli klídek.
Tuhle jsme byli taky na 18ti měsíční prohlídce, tak Kája vážila 10,8 kilo přitom doma váží už 11,2 a měřila 78 cm. Dostala injekci na meningokoka a taky už jim přišlii vakcíny na spalničky tak to dostane příští pondělí, tak doufám že reakce bude v normálu.
Kája ta spí v noci teda krásně, kolem půl osmý jde spát a spí celou noc. Spí furt v postýlce v ložnici, pokojíček už má celý hotový ale spát tam zatim nechce ani ve dne to mi vždycky vyleze.
Rozkecaná je taky pěkně, celý den tu hubu nezastaví a po nás taky pěkně opakuje. Tuhle máma před ní řekla že jejich pes je syčák blbej a Kája nám to tu druhý den pěkně řekla našemu psovi. :grinning:
Kája bude mít v půlce července svátek tak jsem jí objednala na zahradu klouzačku 150 cm dlouhou. Na tom Lipně se tam docela vyřádila na těch všemožných klouzačkách, dokonce pak i zvládala ty velký, sama tam vylést a sama se sklouznout. A ještě dostane panenku, několik dvd s večerníčkama, nějakou knižku, knížky s obrázkama jí hodně baví. A možná ještě něco vymyslim.
Manža přijel z práce tak jdu dělat večeři, tak snad ten černý puntík nedostanu když sem něco napsala :grinning:
tak papa a už tu dlouho nebyli makyb a kudrlenka a seri ta to taky krapet fláká :grinning:
Jo Seri nebudete na hrách bez hranic? Snad se tam s Kájou taky ukážem.
ahoj
23. čer 2009 v 16:07  • Odpověz
autor
Ahoj holky!
tak jsem vytřela celý byt, děda ještě chvilku hlídá tak mám klid.
kdo to má po vás dočítat? :grinning:
já jsem dnes Pavlíka měřila a nestačila jsem žasnout. už má asi 94cm a to v 18měsících měl 87 :grinning: . co se divím vždyť má po kom být
já Pavlíkovi k svátku koupila jen nějaké knížky a k narozkám jsme mu objednali traktor s valníkem
http://www.rumburak.cz/INSHOP/scripts/detail.asp?kat=B700028
http://www.olymptoy.cz/vlecka-za-traktor-1osa-cervena/d-70154/
hrozně by se ku líbila cisterna s pumpou, je totiž ujetej na vodu , ale ty peníze :stuck_out_tongue_closed_eyes: http://www.olymptoy.cz/vlecka-za-traktor-1osa-cervena/d-70154/
jinak s tím snažením to není až tak horký. minulý týden jsem měla zánět. nevím přesně čeho, ale bolelo to když mi šahal na dělohu. už je to dobrý. manža byl nadšený, když jsem mu řekla, že má jíst taky prášky :grinning: :grinning: :grinning: . stačilo by kdyby se nám to povedlo na podzim. předtím nám to trvalo půl roku, tak jsem v poho.
Do Jihlavy chceme jet ve čtvrtek, ale jen jestli bude trochu líp. je to tam moc hezký, byli jsme tam minulý rok a tentokrát užž to bude vnímat trochu jinak.
na klouzačku chodíme do Hypernovy, jen ho musím držet, protože skoro vžy zakloní a bouchne do hlavy :grinning:
Pavlík spí po obědě i 3 hodiny a pak se mu večer nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2009 v 17:53  • Odpověz
23. čer 2009 v 17:56  • Odpověz
lena, to jsou hrozný pálky za ty hračky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já koupila tuhle klouzačku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22988787 a to je nejlevnější co sem našla. Někde jsou u těch samých rozdíly až sedm stovek v ceně.
a tuhle chou chou panenku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16512639
Niky, chodíte s Čendou ještě plavat? Jak dělají v Benešově v bazénu tu rekonstrukci tak furt přemýšlím co od září jestli se na to vykašlat nebo jezdit do Měřína nebo do Tábora. Vzdálenostně to mam cca stejně, ale do Tábora lepší a rychlejší cestu. Jenže v Měříně mně to zas vyjde levnějc v Táboře je to hrozná pálka. V Juklíku se přes prázdniny asi taky neplave ne?
24. čer 2009 v 15:06  • Odpověz
autor
jo pálky to jsou ale nekup mu to, když je ujetej na traktory. to víš na dětech se nejlíp vydělává a výrobci to ví :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. čer 2009 v 08:06  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 16:41  • Odpověz
autor
ahoj holky, to je venku hnus.
Musím vám napsat jak jsme včera byli v Jihlavě v ZOO. Vůbec to Pavlíka nezajímalo. největší atrakce byla projížďka vláčkem a louže. na pštrosy dělal kšá a u žádného zvířátka nevydržel. minulý rok si to užil tisíckrát líp. takže jsme tam byli hodinu a půl a jeli jsme domů. takže do ZOO to zkusíma nejdřív na jaře. kdybychom mu dali hadici s vodou tak je spokojenější.
tak já zas frčím za tím raubířem, už skončila pohádka
2. črc 2009 v 17:02  • Odpověz
Ahoj holky, jsem ostuda ostudná a píšu zase po sto letech...
My se máme báječně, Vašík roste jako z vody a je moc šikovný. Jinak zlatíčko největší, většinou večer má trochu protivnou náladu a trvá dýl, než usne, ale mám pocit, že už se to zlepšuje :slight_smile: . Zkrátka není na co si stěžovat :sunglasses: .
Kobylka taky roste a už pěkně lumpačí.
Jen to počasí nás pěkně potrápilo, nestihli jsme uklidit všechno seno, takže 5 valníků šlo na hnůj :frowning2: Ale zase teď tráva roste jako divá, takže otavy budou pěkné (ehm, jestli bude kdy je usušit...).
8. črc 2009 v 09:03  • Odpověz
Dobry večer,jsem tady poprve a rada bych se Vas holky zeptala,měli ste problemy s neplodnosti u partneru?Jestli ano,tak by ste mi mohli prosim Vas napsat naky skušenosti?S pritelem sme taky s tabora.Diky.
9. črc 2009 ve 20:32  • Odpověz
Ahojky maminy :wink:
Hlásím se po dovolence a pro změnu z práce z noční (kdy jindy se ke psaní dokopu :grinning: )
Koukám, že si moje výhrůžky s puntíky teda neberete moc k srdci, pač teda dočíst bylo tak na 2 minuty :angry:
Koukejte se polepšit, jasný :angry: :angry: :grinning: :grinning:

Na Slovensku jsme se měli dobře, počasí vcelku ušlo, bylo pěkný vedro,od pondělí do pátku stejný scénář-ráno ayuro pařák, kolem oběda se to začalo kabonit, ve 14 pěkná buřina a v 16 už po dešti pěkně schlazíno, tak jsme zase mohli s Čendou vyrazit na kolo. Čenda tam byl moc spokojenej,pěkná travička na dvoře, písek pod přístřešek, tam si teda vyhrál neskutečně a bylo to fajn, že tam byl schovanej před sluníčkem, koukal se v bazénku, do velkého nechtěl, lítal nahatej a bos, po deští běhal v holínkách v kalužích, takže fakt spokojené dítě. Já jsem to vcelku s tchýní přežila, sice jsme měla v úterý slušnou ponorku, ale kdo by neměl, že?
Krásně čůral venku na travičku, doma na nočník a poprvé se tam vykakal do nočníku, to bylo slávy :grinning:

Tak v tom tréninku doma pokračujeme, docela jsme schopný být přes den bez plíny, občas je nějaká nehoda, ale jsme na začátku. Občas si řekne, že chce čůrat, ale většinout to spíš hlídám já. ALe jsme teprve na začátku a i tak je to veliký pokrok, kdzž ještě před 3 týdny na nočník vůbec nechtěl. tento týden se mu podařilo už 3x se i vykadit. Tak mám z něj fakt radost. Zase se děsně rozkecal a vůbec mi nějak vyrostl :sweat_smile: Za týden jedeme na 14 dní na letní tábor, to teprve pro něj bude podnětů a hlavně hodně dětí, myslím, že bude ve svém živlu :grinning:

Leni: my byli v zoo v květnu v Praze a docela musím říct, že ho zvířátka brala, tak bych chtěla ještě během léta vyrazit do Jihlavy. jinak jsem omrkla odkazy na hračky, je to paráda jakej je výběr a jsou krásný, ale ty ceny. Ale jak píšeš, výrobci vědí, že to ty rodiče koupí. Čenda má příští neděli svátek, tak chci koupit motorku-odstrkovadlo a koupila jsem mu povlečení na velkou postel s krtkem a dnes v tescu (mají super slevy na byzový textil) ještě jedno dětské a prostěradla k tomu, na to mi přidaj babičky. Nějak to zase nechci přehánět, když je to svátek.

Marky:přes prázdniny se v Juklíku neplave. My pořád chodíme a v září budeme pokračovat. Jen jsme se přehodili na odpoledne kvůli vstávání (máme celá skupinka spavé děti a na 9 všechny pěkný hoňky), tak budeme chodit od 15. A taky to plave ta druhá holčina a přijde mi, že ty hodiny má lepší, tak mě přišlo, že už to chtělo změnu.
Podzimní kurz stojí 4000 :stuck_out_tongue_closed_eyes:, jak je delší. Mě to moc netrápí, pač to platíme přes manži benefit z práce, ale jinak je to teda děsná pálka. Už by se dalo chodit i na plavečák, ale mě vyhovuje v juklíku to zázemí kolem.

Terez: přihoď taky nějakou fotku vašíka, ať se můžeme juknout jak roste :wink:
My byli včera u ségry, má 7 týdenní Barborku a je to nádherný, takové malé miminečko, hned měbraly pudy :dizzy_face:
Čenda teda docela žádlí, když si jí chovám, tak hned mamííí a drápe se na mě :confounded: Tak jestli ho to nepustí, tak to budeme mít doma zajímavý, až budeme mít druhého prcka.

Jinak v práci dobrý, teď nám zvedali platy, si fakt nemůžu stěžovat a ještě jak na mateřské do určité částky nedaním. Přijdou mě to nejsnáž vydělané peníze, co jsem zažila. A ještě když mě to baví a odpočinu si :grinning: Ať žije 1/4 úvazek. Bude mě to asi chybět, až budu muset skončit jako těhule. Jinak ale kolegyně docela lituju, léto, dovolený, teď do toho 2 na neschopence, jedna nová těhule, 2 daly výpověď, prostě nemá kdo sloužit, holky jedou hrozně služeb a padaj na hubu, jsou rádi za těch pár služeb, co odsloužíme my s malejma úvazkama. Já přes léto vzala o 2 služby víc,ale to je kapka v moři. Víc ani nemůžu, to by mě museli zvedat úvazek.
Začarovaný kruh.

Alejuško: tak jak se zotavuješ po extrakci moudráků, na spolužácích jsi psala, že to byl docela masakr. Příští týden bych snad našla den, kdy by jsme se mohly sejít. Úterý nebo čtvrtek???? Písni :wink:

Tak já jdu vyvíjet zase nějakou pracovní aktivitu, když mě tak dobře platěj :grinning: :grinning: :grinning:
Mějte se piště. Papa
10. črc 2009 ve 23:17  • Odpověz
Ahojky,
tak kdyby se rozdávaly puntíky,tak jich mám asi nejvíce,vždycky si přečtu co jste napsaly,ale nikdy jsem se nedokopala ke psaní,ale dneska se trošku polepšim.Byly jsme minulý týden na druhé dávce hexavakcíny,dokonce,už nám doktor ani neřekl,že jsme takový tlusťoučký,za měsíc a půl jsme nabraly 70 dkg,takže naše aktuální váha je 8,20kg a 65cm,dokonce jsme už bojovaly s teplotou,asi ji zkolila nějaká vyróza,vyskočilo ji to skoro ke 40,to když jsem ji to naměřila,tak jsem šla do mdlob,ale na rady lékaře jsem ji dávala čípky a nurofen pro děti a za chvilku bylo po teplotě.Malinká.Dneska jsme byly i venku,tak se konečně pořádně prospala v kočárku,to ji chybělo moc.Dala jsem aktuální foto naší Lidušky do knížky. A jak vy si užíváte už pěkného počasí???Od září začneme chodit do Juklíku na plavání,tak jsem zvědavá aké to bude,těším se!Něco málo jsem napsala,skočim do sprchy a na kutě,přeji Vám dobrou noc a zase někdy příště
14. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.