• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Teri,
Kájula měla termín 30.4., ale narodila se 27.4. V podstatě v termínu. Byla akorát, ale roste pomalu. Nevadí, hlavně že je zdravé, to naše klíště. Doktorka řekla, že bude malá po mamince. Včera jsem jí koupila laclové riflíky. Ani jsem netušila, jak jí budou slušet.
7. říj 2009 v 10:13  • Odpověz
hihi, tak my to měli obráceně...termín 25.4. a narodil se 5dní po.... :grinning: Vašík taky není obr, nevím, kolik měří, ale v 5 měsících vážil 6,4kg...zatímco o 2 dny starší holčička, se kterou jsme leželi v porodce na pokoji měla už ve 4 měsících něco málo přes 7 kg... ale přesně jak jsi napsala, na tom nesejde, důležité je, že je v plném zdraví :sunglasses:
8. říj 2009 v 10:53  • Odpověz
No vidíš, Kája v 5 měsících neváží ještě 6 kilo a měří 60 cm. Doktorka řekla, že nemá po kom vyrůst a to taťku ani neviděla. Ale už viděla moje rodiče a to ji v tom utvrdilo. A včera jsem četla, že kojené děti přibíraji pomaleji, ale ani ve starším věku nebývaji silné, tak nevim. A hlavu si tim ani lámat nebudu :wink:. Miluju své dítě takové, jaké je :sweat_smile: . Ach jo, chtělo by to vyhrát velké peníze, abychom mohli bydlet pohromadě. Někdy jsem dost utahaná a taťka nám tu chybí :cry:
8. říj 2009 ve 21:47  • Odpověz
Ahoj kočky :wink:
Teda, Táborsko na třetí stránce, člověk tady chvilku není a už zase může rozdávat puntíky :grinning:

Počasí děs, co? Jsme se těšila na krásnej podzim a ono to skočilo z léta rovnou do zimy :confounded: No bude to trošku boj se aklimatizovat a hlavně Čenda je zvyklej, že jsme byli celý dny veku a teď být zavřenej doma, no budu muset asi pohledat nějaké hrátky na doma. Včera jsem mu koupila pytel kostel ala lego v kaufu a baví ho to moc, tak doufám, že mu to chvilku vydrží :slight_smile: Jinak jsme dopoledne vyrazili do mateřského centra na kole a myslím, že to byla letos naše poslední jízda, brr :rolling_eyes:

Jinak já byla v pátek na ko na gyndě, vše je ok, byla to taková rychlovka, měla tam děsně lidí, jsme tam čekala hodinu a půl a to jsem byla objednaná hned na 8 ráno :confounded: Na další ko jdu 3.11. a to mi udělá i velkej ultrazvuk. Jsme původně chtěla na ultrazvuk do Prahy, aby se mnou mohl jít manžel, když tam pracuje, že by si jen odskočil z práce, ale pěkně u Apolináře převezli, pač berou jen registrovaný u nich k porodu :confused: Takže to nechám tak jak to je, půjdu ke Šmrhové a Martin se pak podívá doma na DVD. Doufám, že se prcek ukáže a prozradí jestli je holčička nebo chlapeček. Můžete zatím tipovat :grinning:
A Leni ty, vše ok? Kdy jdeš Marky na ko?

Čenda byl v pátek s manžou u zubaře, trošku jsem se bála, že se sekne a bude dělat potíže, ale v pohodě. jsme doma trénovalia povídali si o tom, tak tam pak krásně otevřel pusinu a nechal se vyšetřit, povozil se na křesle, napouštěl vodu...pak mu vytáhly koš plnej hraček, když vyšetřovali manžu a domu dotahl bagr, pač se ho nechtěl pustit, tak ho vrátíme za půl roku :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak nám začalo období vzdoru či čo, je to samé NE, NECHCI, NEBUDU. Je to občas dost náročné, když se sekne, tak s ním nic nehne, žádné domlouvání, i přes zadek už dostal, ale to se ještě víc zabejčí, takže tudy cesta nevede. Snad jen čert zabírá, říkám mu, že je na půdě a když nebude poslouchat, tak si pro něj dojde

V sobotu jsme byli kupovat botky, no z ceny se mi protočily panenky, ale chtěla jsem letos pro Čendu goratexové, tak se nemůžu divit ceně 1230 kč Nakonec jsme vzali na sucháče, asi to bude praktičtější a nožka se v tom pěkně stáhne. Velikost máme 24. Jinak jsme do obchodu přišli ve 21. což jsem teda zjistila, že už se vnich asi musel chudák chvíli trápit. 23 zhodnotila prodavačka jako na zimu malou, takže 24. Tak doufám, že nám vydržej celou zimu. Kupovali jsme je v Bílkovce, fakt jinam nechodím, pač poradit a vyzkoušet to s náma nikde jinde tak neumí :wink:
A dneska mi přišly pro Čendu oteplovačky z topolina, mám z nich velkou radsot, pač nám krásně barevně sedly k bundičce, no ale nemám ještě čepici, rukavice a šálu, z loňska mu sice je, ale nehodí se barevně, ale asi bude muset chvilku stačit, než koupím nové, apč jsem teď mrkla na předpověď a už to bude aktuální.

Jen pro srovnání Terez a Izono: Čenda měl v pěti měsících 6450g a v půl roce 7100g a 66 cm. Pak se hodně zabrzdil a na roce měl jen 8,7 kg a 75 cm. Te´d ve dvou letech 12 kg (docela to slušně dohnal a 87 cm).
A že kojené děti přibírají méňě...kamardáky Adámek plně kojený měl v půl roce 10 kg :grinning: Jsme se smály, že musí "dojit" jen smetanu pěkně tučnou :grinning:

Tak já zase mizím, Čenda se probouzí. Papa a piště jo? :wink:
13. říj 2009 v 15:24  • Odpověz
autor
ahoj holky,
já se také po delší době hlásím.
my mjsme včera měli velké nakupování. koupili jsme Pavlíkovi sněhule - akorát včas a novou autosedačku. měli jsme o-18kg a do té se v zimní bundě neměl šanci vejít. chtěla jsem aby měla hlavně pětibodové pásy a nastavitelné popruhy na zádech. V Honzíku nám paní prodavačka řekla, že budeme muset koupit už bez pětibodových pásů, protože byli hrozně všechny úzké.To bych jí poslala někam, hlavně, že všude píšou, že by mělo dítě být přikurtované do 4 let a pak teprve jen pássama z auta. nakonec jsme tedy koupili v domečku u Renty. http://www.slune-cz.cz/autosedacka-chicco-neptune/
byla tedy za 3500,- , ale 1000,- nám proplatí pojišťovna tak to jde.
manžel už mě vyhazuje tak až se sem zase dostanu tak to dopíšu
13. říj 2009 ve 20:51  • Odpověz
autor
tak pro srovnání Pavlík měl v 5 měsících 8,2 a 69cm. v půl roce 9,13 a 72cm. v roce 10,1 a 81cm. nedávno jsme ho měřili a už má 95cm a 15,5kg :grinning: :grinning: :grinning: ale musím říct, že jsme oba vysoký tak to má mít po kom. vypadá jako o rok starší. jinak stále mluvení nic moc.

jinak boty na zimu jsme kupovali 26. sandále měl 24 a už mu koukal palec. když jsme u bati koupili ty boty Pavlíkovi tak nám druhý den přišla poukázka do konce měsíce na slevu na dětské boty 100,- zákon schválnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak těhu v pohodě. bříško už mám pořádné, ale váha je stále -0,5kg. pociťuji na sobě, že jsem zhubla, protože po 2,5 letech navlíknu snubák :grinning: ten jsem sundala, když jsem byla s Pavlíkem asi v 7 měsíci a začala jsem natýkat. a od té doby jsem neměla šanci ho nosit. a to si dávám kolem 9 ještě druhou večeři a v 10 když jdu spát tak mám zase hlad. musím říct, že mám hlad skoro pořád a když se nenajím tak je mi blbě. takže jím každé 2-3 hodiny. manžel včera říkal kam to prej dávám. tak jsem mu řekla, že tu první večeři jsem jedla já a tu druhou mimi.

na Pavlíka taky zabírá jedině čert a ještě lepší až budou chodit.stačí když dojdu za dveře a jako si s čertem povídám, aby si pro něj došel a je hned klid.

máme pokrok v chození na nočník. minulý týden se načil sám vyčůrat ve stoje ( většinou se snažíme chodit na záchod) a tento týden si už několikrát sundal tepláky a slipy, vyčůral se, oblékl a nesl nočník vylít do záchodu. to jsem teda čuměla.
no já budu končit, za chvíli bude končit kouzelná školka a nebudu mít klid
14. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
Niki,
té smetaně jsem se opravdu zasmála. Uvidim 6.11., jak Kája prospívá. Jdeme zase na kontrolu.
Počasí se hodně změnilo. Princezna se nerada obléká, takže tato činnost je vždy o nervy. V tutom počasí dvojnásob. Byly jsme zase u našich. Musely se zpracovat švestky, tak jsme včera dělaly do mrazáku téměř 200 knedlů a dnes jsme schazovali zbytek buď zamrazit nebo na slívku. Byli jsme i ve městě. Vítr a skorosněžení bylo tak ošklivé, až jsem Kájule záviděla spánek a vůbec ležení v kočárku. Zítra musíme do města zase. Teda nemusíme, ale chtěla bych, protože s našima to neni ono. V pátek přijede moje babi, ale bude u našich. Navíc má v sobotu svátek skorošvagrová, takže bych se měla podívat po nějaké drobnosti. V sobotu nám přijede taťka, takže něco nakoupit i do lednice. V neděli chceme jet do Budějek na Hobby, ale počasí :frowning2: . No uvidíme.
15. říj 2009 v 00:13  • Odpověz
Ahoj holky,
to je blázinec venku co? Podzim nás fakt jaksi minul, zrovna sem se koukala na fotky z loňska kdy přesně před rokem jsme byli na prochajdě se psama a fotili jsem krásný podzimní barevný fotky, byli jsme jen ve třičkách s dlouhym rukávem a o rok pozdějc toto. Je to hnus, letošní zima bude kurevsky dlouhá. Vůbec jsme nestačili dát zahradu dohromady, musíme ještě upustit bazén, auto ještě nemám přezutý, Kája nemá zimní boty, no máme co dělat. Hlavně že sem v pondělí koukala na boty pro Káju u Dvořáka a řikám prodavačce že nevim tu velikost protože teď má 21 a 22 ty že jí jsou větší, tak že chci ještě chvilku počkat jestli jí noha nepovyroste abych koupila rovnou 22. Hmm tak už asi moc nepočkám, domluvili jsme se s manžou že v sobotu zajedem do Tábora a on si koupí zimní bundu a koupim Káje už ty boty, jinak by jsme nemohli ani ven. Já si v pondělí koupila taky novou zimní bundu, tak já sem vybavená. Taky sem si objednala na MMB skvělý těhu džíny, bála sem se jak mi budou sedět a sedí mi uplně perfektně a dělaji pěkný zadek :grinning: , jsou od Zara mum asi jsou po někom ale neni to ani poznat a byli jen za 380,- To já si při Káje kupovala skoro za dva tisíce nový a ty teda taky mám, ale jsou mi zatim nějaký větší a tyhle už budu moct nosit teď, protože klasický džíny už mi jsou všechny malý v pase a už sem nevěděla co si vzít na sebe. Taky sem si objednala dvě tuničky, ty byli taky za fajn cenu, tak sem pořídila docela dobře.
Nemáte někdo zkušenost s tou obuví ve Dvořákovi? Jak je myslim že v 1.patře ještě ve starý části, ale hned vedle už začíná nová část. Maji tam obuv pro dospěláky a vedle koutek pro děti, sem tam Káje v pondělí kupovala bačkory a docela se mi tam líbili i ty zimní boty a nebyli za tak hroznou cenu, kolem šesti stovek, tak snad jsou kvalitní, moc sem neprohlížela krabice co tam je.

No jinak k doktorce jdu až v pondělí, tak už se docela těšim co mi řekne, snad je vše v pohodě a dostanu těhu průkazku. Břicho mi roste docela dost, tak to mimi určitě žije a roste. Zatim sem si to nepsala ani do profilu, kdyby něco. Váhově mám asi 1,5 kg navíc. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na plavču teď Kája už po dvakrát ke konci začala docela kňourat. Po prvý jsme dělali to, že dostali ty pásy, mi ho máme doma a to Káju vždycky pěkně nesl, ale tenhle jí na tý vodě nějak blbě držel, a měli jsme sedět nahoře a děti měli skákat do bazénu a my jim podávali hada a oni se měli snažit samy si pomoct, jenže jak Káju blbě ten pás držel, tak ona dost zmatkovala, pak se i nachlastala a nechtěla mi pak skákat a brečela. No a teď po druhý zas dostali na ruce ty nafukovací kola a dělali jsem něco podobnýho, ale nevim jestli si to pamatovala od minule, tak nechtěla mi skákat do bazénu když já sem seděla nahoře a zase pobrekávala. No tak snad nebude mít nějaký blok. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo taky jsme krásně pokročili s nočníkem. Od neděle se sama svlíká a čurá do nočníku a taky ho nosí vylejvat do záchodu. Včera udělala i prvního bobíka. zatim to teda neni na to aby byla uplně bez plíny, tuhle jsem jí nechala a pak se zapomněla a počurala se, ale je to velký pokrok. Akorát že se mi furt svlíká a běhá mi tu nahatá, což se mi moc nelíbí, sice tu topíme, ale na to být tu odspoda dolu nahatý to zas neni. Když je nahá tak ale čurá krásně a po každý, když má plínu tak jí chvíli trvá než se svlíkne a někdy se vyčurá dřív do plíny, tak nevim jak to dělat.Možná asi budu muset vydržet případný nehody a nechat jí jen v kalhotkách a teplákách aby prostě se snažila čurat jen do nočníku. To ještě vypilujem. Dala jsem si do května než se narodí druhý mimi tři velký úkoly. Že Kája musí být bez plen, že Kája se musí naučit spinkat ve svym pokojíčku a že Kája se musí naučit být uplně bez dudlíku. Tak ty plíny to nějak do května zvládnem si myslim, spaní v pokojíku to asi bude těžší, zkoušim jí tam dávat přes den ale to mi vylejzá, pak si i sebere peřinku a odnese si jí do postýlky. No a nejhorší asi bude ten dudlík, má ho sice jen na spaní, ale příde mi na něm čim dál zavislejší, kolikrát se i vzbudí v noci a řiká dudu dudu, tak jí ho musim dát aby spala. To sem řikala že nechci aby ho používalal po druhym roce, tak to asi budem muset udělat trochu drastičtějc že prostě jednou nebude a holt to asi obulí ale snad na něj pak zapomene.
Musim jí taky koupit do postele novou peřinku s polštářem a povlečení, to dostane k narozkám nebo k vánocum, jinak vůbec nevim co jí koupit za hračky.

Období vzdoru, to už taky trochu pociťuju, už chce jíst sama, jenže to je to všude, pak to i hází psum a když se naštvu že ji nakrmim, tak prostě se otočí a pusu neotevře. A to je se spoustou věcí, když jí řeknu pojď ke mně já tě oblíknu tak schválně nejde, nebo přede mnou utíká, když jsme někde ve městě a chci aby šla se mnou za ruku, tak mi jí nechce dát a chce jít sama a hodně věcí prostě až když chce ona. Někdy se fakt musim držet abych nevybouchla a když se snažim jí k něčemu přinutit tak se taky sekne,když jí chci odněkud odnést tak se prohne jak luk, zapře se a nic s ní nehne. Zkoušeji to na nás hajzlíci. :slight_smile:

Budu končit, Kája mi spí tak snad ještě chvíli spát vydrží. Kdyby jste měli tipy na to jak děcko doma zabavit tak sem s nimy. Mějte se hezky papa
15. říj 2009 ve 14:22  • Odpověz
Jéje, naše Kája je ještě pindě, ale dělá mi něco podobného se vzdorem a prohybáním jako vaše Kája. Ony budou asi všechny Káji stejné :wink: . Jen toho dudana nepoužíváme a na konec plínek máme ještě času dost. Ale zabavení princezny přes den bych také potřebovala. Ani v kočáru už nemůžeme trávit tolik času venku
15. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ahoj holky,
tak já přidám pár čísel statistiky Aniny, v 6.ti měsících měla 7,4 kg a 70cm, teď v roce 10kg a 81cm. Je trochu větší, ale má být po kom, tatínek má 190cm :slight_smile: A sněhule doufám nějaký ještě seženeme, Anička má reakci po očkování, dneska jsem jí naměřila 39 teplotu, tak to s ní nebudu lítat po obchodech a bez vyzkoušení to nerisknu. Jinak vybavená je, mám koupenou kombinézu z MMB a oteplováky s bundou od Tchiba z Intersparu. Ještě jsem chtěla koupit sobě oteplováky, až budeme chodit sáňkovat, většinou u vietnamců nekupuju,ale maj tam celkem pěkný za 400,- nevim teda co vydrží,ale já nejsem žádnej zimní nadšenec, nelyžuju, tak snad mi to bude stačit. Ještě objednám pár punčoch, mám vyzkoušený tyhle stránky
www.benito.cz
Izino s těma švestkama si mi připoměla, jak jsem zavařovala hrušky, ale teda určitě v menším množství než jste měly vy švestky :grinning: A můžu je vyhodit, páč sem je zavařovala poprvý a do skleniček od přesnídávek, který nejsou klasický šroubovací, a někde jsem udělala chybu, nebo na to nejsou dělaný. No zas toho nebylo tolik...
Nočník taky zkouším, ale Anina z toho ještě asi moc rozumu nemá, vždycky si ho přitáhne, řekne hačí, a tím to končí :grinning: A pak tam dává sedat panenky, a háže do něj kostičky. V tescu teď maj akce na hračky, koupila jsem skládací golfky a Aninka je nadšená. Nad každou hračkou dlouze koumám, protože do našeho pidibytu nejde kupovat bezhlavě všechno. A taky, když je to holka, aby měla v čem vozit panenky, do teď je vozila v autě :slight_smile:
mějte se fajn, užijte víkend, já jdu do pelechu, Anina s tou teplotou se budí 3-4x za noc :unamused:
16. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
Ahojky,
tak jsme dneska vyrazili do Tábora něco pokoupit a pořídili jsme docela dobře, napřed to teda vypadalo strašidelně jak před vánocema, u Dvořáka parkoviště hlásilo plno, všude lidí děs. Nakonec jsme u Dvořáka našli flíčka na parkování hned za závorou a s lidma to nakonec taky nebylo tak strašný. Manžel si koupil hned na první pokus pěknou zimní bundu, už totiž tam mam dvě místečka kde prodávaji oblečení který se mi docela líbí, takže tam chodim po každý když tam jsem a tak jsem ho do jednoho krámku hned vytáhla a hned nám padla do oka jedna bunda a seděla mu skvěle, tak jsem měli koupeno, já tam měla ještě poukázku na 20% slevu, takže to bylo taky příjemný že nám to odečetli. Zašli jsme na ty botky pro Káju ale oproti pondělku už to měli pěkně přebraný, takže nic moc, hlavně se tam nikdo moc nesnaží nějak pomoct, tak jsme pak šli pryč. Zašli jsme ještě do hraček, tam jsme koupili už něco k narozkám, takový dětský pianko a vysavač. No a nakonec jsme ještě stihli krámek s botama v Bílkovce, tak bylo když jsem jeli kolem strašně lidí ale mi tam dorazili před zavíračkou tak to už šlo. Tak nakonec jsme botky koupili, pani prodavačka nám nakonec změřila nožku a poradila taky vel.23 Kája má totiž problém s vyšíma botama že jí jdou blbě zapnout přes lýtka, takže je i docela problém s botama na suchý zip, tak jsme nakonec vzali na tkaničky. Jako mně vůbec nenapadlo při kupování bot vyndat z boty vložku a podle toho Káje poměřit nohu, :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak mi to pani prodavačka aspoń ukázala pro příště, tak nakonec se mi tam vyplatilo zajít, jsem chytřejší. Botky stáli 755,- ale já tam koupila ještě nějaký ponožky a podkolenky tak sem tam stejně nechala litr, peníze dneska zase jen lítali. :grinning: Na ty goretexáče jsem taky koukala, ale už se mi to za to nechtělo dávat, nechám je na příští zimu to budu mít snad větší rozum a nebudu kupovat tak zbytečně drahý oteplovačky a bundu a vrazim to radši do bot. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

terirez jsem ti uplně zapomněla odpovědět jak ses ptala jestli bydlím někde u Borotína. Tak já bydlím v Sedlci-Prčici a když jezdím do Tábora tak jezdím přes Borotín do Sudoměřic a dál. No a právě cca tak po pěti kilometrech (Libenice-Borotín) odtud už je to jiný pásmo a zima je tam uplně jiná než u nás dole v Sedlci.
17. říj 2009 ve 22:27  • Odpověz
ahoj holky

tak jsme byli na víkend u našich v táboře a v sobotu jsem nakonec koupila v obuvi u dvořáka v 1.patře míše zimní botky,docela se mi líbily asi 3 a nakonec jedny vyhrály,s 40 korunovou slevou,kterou tam mamča měla nás vyšly na 550 kč,což je docela hezká cena,ale je pravda,jak psala marky,že prodavačky si nás za celou dobu vůbec nevšímaly a když jsem šla platit,tak je to skoro obtěžovalo,možná to bylo i tím,že jsem tam byla těsně před zavíračkou a asi se viděly,že zavřou dřív :sweat_smile:

jinak my kombinézky podědily a bundičky taktéž,tak jsme to nemuseli řešit,na punčocháče v penny jsem koukala v letáku a pak na ně zapomněla,byla jsem se podívat v kiku,měli mít roláčky za 60kč,jestli měli nevím,protože jsme tam šli v sobotu odpoledne,trochu pršelo,byli jsme i s dětičkama,a tak narvaný parkoviště u tý nákupní galerie a tolik lidí všude,jsem viděla snad jen,když to tam otvírali,takže mě ty davy odradily :frowning2:
18. říj 2009 v 18:32  • Odpověz
Ahoj při neděli :wink:
Počasí teda hnus fialovej, tak jsme aspoň udělali doma plno restů, do kterých se nám už delší dobu nechtělo. Jinak jsme se dneska byli podívat v autobazaru u známého na autíko pro mě, tak to vypadá docela slibně, vyhlídli jsme tam Fiata Bravo, rok výroby 2000, , má najeto "jen" 80 000,sice je to 1,2 ale já to chci jen na to popojíždění tady a od minulého týdne ho slevila ta paní, co ho prodává o 10 tisíc na 59 tis. Zítra se nám na něj podívá automechanik. A možná nám ten známej ještě zkusí vyjednat slevu. Je dobrý, že to není dotažené z ciziny, ta paní se o to auto dost starala, servisovala ho,měnila tam nějaké rozvody, olej atd.Uvidíme, Auto prostě potřebovat budu,s dvěma dětma už to bude nutnost :wink:

Díky počasí jsme už "zajeli" goratexové botky i zimní bundu. Čenda se teda děsně vsteká a nechce se oblíkat, jsem z něj fakt šílená, jestli ho to nepřejde, tak budeme sedět jen doma, pač na to fakt nemám nervy :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zimní soupravu z loňska se mi podařilo úspěšně prodat tady na koni,tak jsem ráda, pač jsem zhodnotila, že jí už nepoužijeme, druhé mimi bude březnové a ségry malá je květnová, takže taky ne. Jsem chtěla v pátek Čendovi koupit rukavice a docela bez šance,nebyla jsem sice ve městě, ale ani v tescu, kaufu ani vietnamci ještě pořádně nic nemají. No koukla jsem na předpověď, má se trošku oteplit, tak je možná zase nebudeme hned potřebovat.

ALčo, tak přeci jen má Aninka reakci, tak ať je brzo fit, kočenka malá. To jste na Slovesnko asi nejeli? Ve čtrtek snad bude už ok, jestli přijedou ty holky, ne? Čendovi to trvalo 3 dny.
Včera jsme slyšela ve zprávách, že zjistili, že paracetamol snižuje účinnost očkovací látky, když se dá preventivně, že to prej budou psát do příbalových letáků a lékaři na to upozorňovat.

Marky: držím palečky na zítřejší kontrole, určitě bude vše ok :wink:
Vidíš, Kája je šikulka, Čenda začal s nočníkem taky okolo tohohle věku :wink: Do května to určitě zvládnete :wink:

Leni: Pavlíkje šikulka, že čurá do nočníku ve stoje. Se máš, že jsi s váhou zatím v mínusu. já jsem cca + 2,5-3 kg, teď se to nějak rozjelo a břicho už mám teda pěkný, v týdnu ho vyfotím pro srovnání s Čendou.

Jinak,jak jsem nadhazovala nějakej ten srázek, tak ho určitě uděláme, jen jsem toho teď měla nějak moc, tak třeba za 14 dní písnu. Takže kdo se chce ještě přidat, tak do ip písnětě telefon. Viděla bych to asi středu dopoledne v človíčkově. Tak se k tomu když tak vyjádřete.

Mějte se a pište. Papa :wink:
18. říj 2009 ve 21:55  • Odpověz
autor
niki: do nočníku čůrá v sedě, ale většinou se snažíme chodit na záchod kde má stoličku a čůrá ve stoje
20. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ahoj děvčata
my měly víkend docela fajn. V sobotu nám přijel taťka, odjížděl dnes. I přes nepřízeň počasí jsme dělali poměrně dlouhé procházky, byli ve městě a tak. Bráchovo přítelkyně měla svátek, takže se sešla "celá" rodina, dokonce i moje babi. Jen princezna byla trošku rozhozená z pozdější hodiny spánku. Mělo to jen jednu chybu. Vlastně dvě. Za prvé to, že musel taťka zase odjet a za druhé, že má Káju moc rád, ale ona pořád pokukuje po mně. Jak jsou spolu málo, neumí se k ní pořádně postavit a ona to cítí :frowning2: . Za 12 dnů by měl zase přijet a i když jsem unavenější, než když jsme tu samy, už se těšim. Budeme kupovat autosedačku, tak snad vybereme správně.
Chci se zeptat, jsme ještě maličké, můžeme také na srazík?
20. říj 2009 ve 23:27  • Odpověz
Ahoj holky, tak dočítám a dočítám...
Nás ta zima poněkud zaskočila nepřipravené...nemám pro Vaška jediný teplý kus oblečení...takže se nastydl, ale ne nijak tragicky. V pondělí mi manža dovezl fleecovou kombinézku kupovanou na MMB, tak už je to lepší.

Marky: s tím čůráním - zkus tréninkové kalhotky. Když se počůrá, tak to chytí jako plenka, ale pokud to stihne, jednoduše je stáhne, jako normální kalhotky. např. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26670414&tab=9 nebo http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25680256&tab=6 apod....je toho spousta, dala jsem to jako tip.

Niki: já bych na srazík možná i dorazila, ale bude záležet na tom, kdy bude. Máme jenom jedno auto, kterým jezdí manža do práce, takže jsem závislá pouze na autobusu...

Izi: maličké nemaličké, přece tam nebudu sama, ne? :sunglasses:

Add. čůrání, Vašík je částečně bez plen, vychytáme zatím tak zhruba 50% čůrání a většinu kakání. Jsem zvědavá, jestli mu to do budoucna pomůže s úplným odplenkováním nebo ne. Je to běžná praxe ve většině "méně civilizovaných" zemích, kde většinou už roční děti chodí na záchod samostatně :slight_smile:
21. říj 2009 v 11:11  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
Tak jsem si právě smazala už pěkně rozepsanej příspěvek, grrr :angry:

Holky, hurá mám autíčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Šlo to děsně rychle, jak jsem psala, v neděli jsme ho zkoukli, v pondělí ho manža vzal k mechanikovi a ještě večer jsme si ho vezli domu. Ten známej v bazaru tu paní ještě trošku zmáčknul, tak slevila nakonec na 55 tisíc a ještě dala zimní gumy :sweat_smile: Trošku si musím ještě zvyknout, že je to benzín, pač mi to dneska snad 5x chcíplo, jak dávám málo plynu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , A taky pletu zpátečku :grinning: Hold jsem zvyklá na jiné auto.

Jinak jsem si dneska udělala prima den, Čendu jsem dala k babičce na hlídání, šli do solné jeskyně a já se trošku jukla do obchodů a do města. Koupila jsem Čendovi v CAčku super zateplené rifle, 3balení punčocháčů, roláček, něco manžovi a sobě teda nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak jsem si jela okolo poledne zaplavat na plavečák. Středu a pátek dopoledne fakt můžu doporučit, je tam pár lidí, dneska nás tam plavalo asi 6. V dětskym bazénu v tuhle dobu taky většinou nikdo není, tak asi v pátek zkusím jít s Čendou. Snažím se chodit zase 1x týdně plavat a od září se mi to daří, babička pohlídá, tak to jde :wink:

Izi, Terez, na srázku jste určitě vítaný, o věku dětí to fakt není. Písněte mi do IP mobila,nevím jak často sem nakukujete, tak aby se to k Vám dostalo :wink:

Tak Čenda před chvilkou usnul :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už to máme dost nahnuté se spaním přes den, dneska u babičky prostě neusnul, odjížděli jsme od ní ve čtyři a samo mi usnul v autě. když jsme dorazili domu, tak vůbec nebyl k probuzení, tak jsem nechala spát, já byla taky unavená, tak jsem si řekla, že se natahnu taky na chvilku a chrupkali jsme do třičtvrtě na šest :sweat_smile: Takže nám tu ještě v deset skákal po hlavě :grinning: Ale zase ráno teď vstával dva dny skoro v půl deváté. Což je sice krásné, ale pak zase nechce spát po obědě. Tak já nevím, co je lepší. Včera nespal vůbec a stejně usnul až v devět :stuck_out_tongue_closed_eyes: Buďte rádi, že Vám ti prckové ještě přes den spinkaj.

Tak já mizím asi do pelechu. Papa :wink:
21. říj 2009 ve 22:33  • Odpověz
Super, děvčata, tak když budeme mít čas, určitě se dostavíme :sweat_smile: .

Niki,
sice jsme prcek, ale přes den spí tak 2*10 minut. Večer usíná mezi 9-10 a vstává mezi 6-7. Naspává to, co nenaspí přes den. Ale je pravda, že je k večeru většinou už protivná a rozmrzelá.

Tak a já jdu spát. Dnes po o přijdou na kafe naši s babi, musela jsem uklidit. S Kájou se k tomu přes den nedostanu. Ještě se musim pomuckat se psinou. K tomu se také dostanu, až když pinďa spí, tak aby nežárlila. Zatim aoj
22. říj 2009 v 01:24  • Odpověz
Ahojky :wink:
Marky, koukám, že Ti v nastavení svítí 11tt, tak předpokládám, že na kontrole bylo vše ok :wink: Písni.
22. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz
Ahojky,
jojo zatím je vše v pořádku, sice mně trápí jeden takový problémek ale to sem nebudu psát kdo ví kdo to tady všechno čte. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak mimi měřilo 29,5mm a velikostně je o týden mladší, což by souhlasilo protože já měla dva měsíce před cyklus dlouhý 6 týdnů(42 dní) a tohle se nám povedlo 20 den cyklu, takže to odpovídá. Tady na koníkovi to furt jeden týden přidává.
Já nakonec musela k doktorce ještě v úterý, protože než sem se v pondělí vyprdelila z plavání a přes Budějovickou to bylo pěkně zarvaný že sem tudy jela půl hodiny, tak sem dorazila k dr. v jedenáct a ona ač tam měla být do jedný tak už tam nebyla. To ještě když sem Káju vyndala na parkovišti z auta, tak sem jí postavila vedle louže a ona neudržela rovnováhu a sedla si přímo do louže ve který byli takový mastný kola jak od oleje nebo benzínu, tak sem jí tam ještě pucovala zadek, no děs, to bylo zas dopoledne, pak ještě ta doktorka tam nebyla, tak to už mi pak bylo skoro do breku. Takže v úterý jsem si to zopákla, ale Káju už sem nechala radši u našich, protože s ní když je potřeba chvátat, tak to absolutně nefunguje. :grinning: V úterý tam jedu už na sedmou ráno na krev, tak snad to bude vše o.k. To vy už máte holky za sebou tyhle první testy co?
Jinak teda mně začíná přestávat bavit plavání, protože Kája má teď nějaký blok a jakmile je máme oblíct do nějakých pomůcek a oni maji skákat sami do vody, tak nechce a protestuje. Takže už si tam zas začínám připadat jak blbec. Hlavně už jsme po třetí na skákání vyfásli místo nejblíž ke dveřim a tam pěkně tahne, tak teď se mi tam ještě klepala zimou, byla pak celá fialová, takže příště jestli zas na nás vyjde takový místo tak beru desku a odtahnu si jí jinam. Taky možná kvůli tomu má zase rýmu. :unamused:
Niky, tak to je fajn že máš svoje autíčko, je to pak pohodička když můžeš vyrazit kam chceš a nejsi vázaná na to až budeš mít doma auto. Manžel teď docela uvažuje že by si koupil na leasing novou Dacii Logan, tu jak je pro dvě osoby a má vzadu boudu, měl by to jako pracovní auto, protože to jeho starý teď v zimě nebude nic moc, kluci mu řekli že by do něj musel vrazit zase nejmíň 15 tisíc. Ty Dacie v základní výbavě nejsou teď tak drahý, i když já s toho mam trochu strach si brát další půjčku, platili by jsme další 4 tisíce měsíčně navíc a to už vzhledem k tomu co ted všechno platíme bylo asi taky dost znát. Tak nevim jak se rozhodne, je fakt že by měl na pár let třeba klid a nemusel do toho cpát další peníze.
No s tim spanim přes den, to máte taky už nic moc. Doma Kája chodí spát ještě před obědem ale když jí mám třeba u našich, tak tam spát prostě nechce, tak třeba včera sem byla u kosmetičky a jeli jsme pak od našich kolem druhý a taky mi usnula v autě a spala jak dřevo, tak sem jí tam nechala a spala tam skoro hodinu.
U kosmetičky včera děs, bylo mi jasný když sem se viděla že to bude asi horší, ale toto co sem si tam "vytrpěla" trochu se mi z toho kroutili prsty u nohou. Měla sem tu pleť pěkně zahnojenou, kosmetička se taky divila, pak když sem jí prozradila že sem těhotná tak jí to bylo jasný, že prostě ty hormony udělali svý. Tak snad ta očistná procedůra mi trochu pomohla a budu mít tu pleť lepší.
S nočníkem jsem na tom dobře, už si krásně řiká i na návštěvách, občas teda ještě nějaká nehoda proběhne, ale jinak jí mám doma bez plíny a už celkem v pohodě. Mimo teda noci, to si ještě netroufám jí nechat bez plíny. Ona je teď i nastydlá tak by to asi nebylo dobrý.

Jinak holky s tim srazem abych nevypadala jak mrtvý brouk, já na to asi prdim, mám teď do Tábora docela lítání na to plavání a k doktorce, tak už se mi tam moc nechce jet ještě kvůli tomuhle. Přeci jenom to mám přes 30 km. Ten příští týden už mám i docela nabitý, kdyštak sem nebo mi do IP napište na kdy jste to naplánovali a já ještě uvidim, ale spíš asi ne než jo. :wink:
23. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz
NIKI, písni mi kdyžtak mailíka, až budeš vědět sraz. TeriRez (zavináč) seznam (tečka)cz. Díky.
29. říj 2009 v 08:55  • Odpověz
I když teď začne honička kolem vánoc, doufám, že se nějaký ten srazík bude konat.
29. říj 2009 ve 21:24  • Odpověz
Ahoj kočky :wink:
Tak předně, Marky, gratuluji k těhu, když už je to oficiální :wink:
Já jdu na ko a ultrazvuk v úterý, tak už se nemůžu dočkat až prcka uvidím. Držte mi palce, aby bylo všechno ok. A doufám, že ukáže, co má mezi nožičkama, já si nějak vsugerovala, že čekáme holku, tak uvidím.

My jsme tak nějak pořád rozlítaný,občas si říkám, že se moc honím. Když já nějak neumím moc sedět doma a taky vidím, že to Čendu se mnou doma dvakrát nebaví, takže se mu pořád snažím vymýšlet program.

Holky tak srázek bude ve středu 4.11. v OD Dvořák ve Človíčkově cca 9:30, kdo budete mít chuť přijít :wink:

Jdu do hajan, jsem nějaká ko. Papa :wink:
30. říj 2009 ve 22:29  • Odpověz
Když to vyjde, určitě přijdeme, ale nic neslibuji. V pondělí nám přijede taťka a bude odjíždět ve čtvrtek. Přijede po půl měsíci a uvidíme se potom zase až za měsíc. Uvidim, co on na to, ale nerada bych oba ošidila o společný čas.
30. říj 2009 ve 23:01  • Odpověz
Ahoj holky, take jsme z Tábora :wink: Mám 14 měsíční holčičku Anetku :slight_smile:
30. říj 2009 ve 23:11  • Odpověz
Ahoj holky,
sygy vítej, Anetka je krásná princezna, a na fotkách vám to moc sluší :slight_smile:

Doufám, že na sraz dorazíme, už se těším na všechny :wink:

Peťo ať mrňousek netajnůstkáří, já si myslím, že to bude zase kluk :grinning: ( né, že bych vám nepřála páreček, ale to je vlastně fuk, hlavně aby mimi bylo zdravé). Já zase byla přesvědčená, že Anička bude kluk, a na UZV nám řekli holku, doktor byl ještě vtipnej, na Martina" no, to máte dvě ženský na krku tak nejmíň 20 let, já to znám" :grinning:
A co jinak, u nás, Aninka už je klidnější, všechny 4 stoličky jsou venku, tak teď čekám kdy přijde období trojek :unamused: Předevčírem se poprvé vykakala do nočníku, ale to byla spíš moje trefa, jinak čůrání vůbec nechytím, a většinou je ráno už pokaděná v plínce. Jak jste to trénovaly? Nechci jí nechávat běhat od pasu dolů moc dlouho nahatou,ale zase pořád sundavat a nandavat plínu, tepláky...používaly jste takový ty natahovací plínky na gumičku?
Zase jsme o víkendu bez taťky, pracuje na chatě, musí to stihnout než bude sníh, už takhle máme skluz. To se těším na zimu, že si dáme oraz a budeme spolu.
Tak já se jdu natáhnou k Anince, usnula potvůrka, vstáváme v pět, tak to jdu dospat s ní, počasí je taky na spaní :rolling_eyes:
1. lis 2009 v 08:54  • Odpověz
Ahojky.... :wink:
alejuska - dekuji, Anička je taky pěkna a jsou s Anetkou jen o pár týdnu :slight_smile: Jinak s nočníkem taky trenujeme a bojujeme...Anetka moc dlouho hacat nevydrzi, je to maly neposeda, a beha vsude nahata, taky ji nechci nechavat dlouho bez plenky...Rano se do nocnicku vycura, ale musim hned jak vstaneme, ale zatim se nevykakala, kdyz uz je zabalena do plenky tak si sedne na bobek za gauc ( asi se schovava :grinning: ) a kaka.. :grinning: Pouzivame pampersky, a obcas i ty natahovaci, jsou dobre v tom, kdyz nekde jsme, tak ji je jen natahnu, ale kdyz je pokakana, tak se spatne sundavaji, takze je jen roztrhnu na boku... :wink:

Momentalne je Anetka nemocna, tak mame trapeni.. :frowning2:
1. lis 2009 ve 22:08  • Odpověz
Ahoj děvčata,
My byli s našima včera u babi abychom navštívili hřbitov. Tam se malé vůbec nelíbilo, ale také to asi bylo zimou. Psinu jsem musela nechat doma, protože hárá a tam jsou 2 psi. Už se těšim, až zítra přijede taťka.
Kájula už se jednou do nočníku vykadila a občas čůrá. Jenže nedokážu vždy odhadnout, kdy to přijde. Ona zanaříká, stuhne a je to. Jenže tak rychle, že se to nedá pořádně vystihnout. Ale my máme ještě trochu času, abychom stíhaly :sweat_smile: . Zkoušíme s taťkou vymyslet, jak to udělat, abychom přijely na sraz a možná jsme na to přišli. Teď už záleží na Káje, jestli nebude zrovna chtít spát. A na tom, aby vyšel náš plán.

Sygy,
ať se Anetka co nejdříve uzdraví.
2. lis 2009 v 00:38  • Odpověz
Ahoj holky,zase jsem tu nebyla jakou dobu. Vítám sygy,máme stejně staré holčičky Adélka se narodila 6.8.2008,a je to stejný jako u Vás občas se mi do nočníku vyčůrá i vykadí ,ale je to většinou po spaní nebo než ji jdu koupat,jinak se mi taky chodí schovávat za křeslo a tam se vykadí a pak přijde a jako čuchá krčí ten nosík že smrdí to je fakt sranda,ale já to nebojkotuju už mám starší dítko a ten mi na nočník vůbec nechodil,protože na něm nechtěl sedět a když jsem ho nutila tak plakal, naučil se to přes léto jak běhal nahatý a na podzim už jsme byli nez plýnky a to mu bylo 22.měsíců ,koupili jsme prkýnko a chodil na záchod,ale ono u těch kluků je to jiný :wink: .Jinak koukám ,že řešíte srázek,ráda bych Vás holky poznala,ale pro mě je to nevyhovující,dopoledne mi malá spí a odpoledne dorazí školák takže já mám o zábavu postaráno,ale vy si to pěkně užijte třeba to vyjde příště. Jinak ještě gratuluju marky k těhulkování,pěkně jste se holky rozjely.
Sygy,ať se Anetka brzy uzdraví.
2. lis 2009 v 10:28  • Odpověz
Ahojky, tak já na srázek bohužel nedorazím. Dopoledne se nemám do Tábora jak dostat, leda bych jela v půl 8 autobusem. A hlavně musíme k dotorce na půlroční poradnu, takže zase nic :frowning2:
Hezky si to užijte a snad mi to vyjde příště. Každopádně dopoledne je pro mě vždy zabité, mohu nejdřív od půl 3 odpoledne.
3. lis 2009 ve 20:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.