• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Táborsko

(Zamčená)
10. listopadu 2010 
Ahoj holky,
tak na srazu jsme byly 4. Počasí teda hnus,ale my přijely autem,takže to bylo pohodlné, zaparkovat u Dvořáka a vyjet do človíčkova. Ráda jsem vás holky, i vaše děti ,poznala. Hned druhý den jsem tě Mončo vyhlížela na plavání,ale asi jste nebyly? A Lenku jsem potkala pro změnu odpoledne n u řeky :grinning: ha, to jsou náhodičky :slight_smile:
odpoledne frčím do Phy do práce, tak doufám, že pojede městská, vyhrožujou stávkou. Zatím jsem vždy jela autem, tak nevím, jestli radši zase nevemu auto. Taxíkem by se to asi hodně prodražilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

terirez, tak příště to můžem naplánovat na odpoledne, nám se to taky víc hodí. Aninka chodí spát po desáté, i když v človíčkově se držela až do jedenácti.

mějte se, jdu kuchtit :slight_smile:
6. lis 2009 v 11:36  • Odpověz
Dobry vecer holky, tak Anetka je stale nemocna, a ja to od ni zase chytla, takze porad marodime...Snad uz budeme brzy zdrave, v pondeli jdu s Anetkou na další kontrolu, tak uvidime co nam pani doktorka rekne... :unamused: :frowning2: Doufam, ze Vy mate deticky zdrave.... :wink: pac a pusu... :slight_smile:
7. lis 2009 v 18:33  • Odpověz
Děvčata, omlouvám se, počasí i malá se proti mně spikly, proto jsme nedorazily. Doufám, že to příště vyjde. My jsme zatim zdravé, ťuky ťuk
8. lis 2009 v 01:38  • Odpověz
Ahojky všem,
tak jsem se konečně dokopala i něco málo napsat,jen vždycky kouknu a že napíšu příště,a púokaždé se z toho vyklube měsíc,hrůza.
Mě docela mrzí,že jsme ten srazík prošvihly,ale tak to snad vyjde příště.Jinak my jsme zdravý.Minulý týden jsme byly na 8-měsíční prohlídce,tak máme 73 cm a 10,3kg,tak jsme za 2 měsíce přibraly necelé kilo,jinak Liduška to je drak,všude leze a staví se,taky pořád bouráme na obličejui máme 3 modřinky,trošku se nám děvče zabarvilo,ale už to nějak vychytává,jen zpátečka ji moc nejde,tu pořád trénujeme,my máme mezi kuchyní a obývákem schůdek,tak nahoru se dostane,ale na zpátek už ne,ale tak ráda by to vzládla.A jak se máte vy všichni???Zatim papa a přeju krásnou neděli
8. lis 2009 v 08:43  • Odpověz
My tu měly od pondělí do čtvrtka taťku. Konečně přišly poslední kousky nábytku, takže to dal dohromady. Konečně máme stůl i v obýváku. Ale počasí nám nevycházelo :(. Pak jsme byly do včerejška u babi. Aspoň si Kájuli trochu užili :slight_smile:. Ale dnes je protivná. V pátek jsme měly mít kontrolu, ale dr si udělala úraz, tak snad příští týden. jsem zvědavá, jak nám holčička vyrostla. Papá jako protržená, ale živule je to také. Měla být očkovaná prevenarem, ale zatim na to kašlu. Snad to nebude zlé. Tak přeji pěkný začátek týdne
8. lis 2009 v 17:01  • Odpověz
Ahoj kočky :wink:

Srázek byl fajn, určitě zase zopakujeme :wink: Čenda tam byl nadšenej, celou dobu jsem o něm nevěděla, jak si tam vyhrál :sweat_smile:
Já jsem pak šla přihlásit auto, to byl zase zážitek, jsem měla předvyplněnej formulář, potřebné dokumenty k tomu, ale stejně mi chybělo potvrzení z STKáčka o evidenci vozidla, takže jsem musela na stk a pak zase zpátky, pak mě dostalo na kolena, když jsem nechala nakonec za přihlášení na úřadě 3800, pač jsem vůbec netušila, že se platí nějaká emisní daň při převodu vozidla, v mém případě ta nejnižší 3000, za takovej favorit by to bylo 10 tisíc :astonished:
No,o 4 tisíce chudší, ale je to vyřízené. Te´d mě teda trošku autíčko zlobí, nějak to divně cuká a dost chcípá, tak se na to bude muset ještě mechanik podívat, no další prachy, že? :angry: To abych je začala tisknout :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak, kdo nebyl na srázku, tak podle ultrazvuku to vypadá, že Čenda bude mít bráchu. Pracovní název zatím Vendelín, Venda. To jméno se mi nelíbí, ale přijde nám to s manžou zatím vtipné, že by se na kluky dobře volalo "Čendo, Vendo" :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak se sociálka překonala, zářijovou nemocenskou mám na účtě, jsem ani nedoufala, když slyším ze všech stran, jaké mají zpoždění s vyplácením dávek :stuck_out_tongue_closed_eyes:

O víkendu nás byl prnej barák, měli jsme velkou návštěvu s přespáním. Celkem 8 dospělých a 8 dětí. Docela mazec. Větší děti (5-9 let) spaly v Čendy pokojíčku, fakt slušná noclehárna. No a dospělí pěkně popili krom mě teda samozřejmě :confounded:, hráli jsme Activity a spát jsme šli ve čtvrt na čtyři. No a v sedm budíček, jsem si připadala jak když mám taky kocovinu. Čenda pak jak na potvoru usnul v autě ale přendání do postele se nezdařilo, takže jsme se s manžou vystřídali odpoledne ve spaní. Mlaďas odpadl až v 16 hodin, z čehož jsem samo neměla vůbec radost, protože pak šel spát až po desáté :stuck_out_tongue_closed_eyes: No je to náročné pařit s těma dětma, kde jsou ty časy, kdy di člověk pospal po flánu do oběda, že? :grinning:

Tak já asi mizím do postele, kdo ví jaká bude zase noc. Dobrou :wink:
9. lis 2009 ve 22:22  • Odpověz
Niky nemocenskou? Jak to když bereš rodičák? Nebo když čekáš druhý tak už teď můžeš místo toho brát nemocenskou? Já totiž nějak vůbec nevim jak to chodí když se takhle čeká druhý ještě v době kdy jsi doma v prvnim dítětem a bereš rodičák. Můžeš mi to nějak osvětlit, nerada bych něco propásla. díky :slight_smile:
10. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz
autor
marky: nikitka chodila do práce tak má nárok ještě na nemocenskou
11. lis 2009 v 09:10  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak snad konečně něco napíšu
Pavlíkovi se na srazu taky moc líbilo, škoda, že jsme museli odejít tak brzo.

V pondělí jsem byla na ultrazvuku, vše v pořádku. nenechali jsme si říct co to bude tak se můžeme stále dohadovat.

Dnes se chystám k Olině na cvíčo tak jsem zvědavá, má to být to relaxační. už mě začínají docela bolet záda tak mě to donutilo. Předevčírem jsem se probudila ve 4 a do půl šesté jsem nemohla zabrat jak jsem ty záda cítila a pak mladý pán v 6,15 vstával takže paráda. byla jsem jak kdybych někde celou noc pařila.

marky: pokud jsi si při mateřské nepřivydělávala tak pak doneseš do práce jen papír, že nastupuješ na další mateřskou.

přeji všem nemocným ať se brzy uzdraví
11. lis 2009 ve 14:04  • Odpověz
Ahojky,
Káje se nějak porouchalo spaní, takže jsem se sem vůbec nedostala. Dnes usnula brzy, ale měla jsem práci. Za poslední 3 dny jsem vůbec nic neudělala. ještě se smskama domlouváme s taťkou na dárku pro Pinďu. Do vánoc už se uvidíme asi jen jednou :(
12. lis 2009 v 00:54  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Marky: jak písla Léňa, já jsem při rodičáku pracovala (celkem 11 měsíců), nejednalo se o dohodu, ale pracovní úvazek. Já jsem taky vůbec netušila, že půjdu na PN, jsem si myslela, že prstě skončím a pokračuju v rodičáku. Byla jsem vůči tomu tak nedůvěřivá, že jsem se na to došla zeptat i na sociálku, kde mají na starosti mateřský a paní mi odkývala, že na to mám nárok, i když beru rodičák :wink: Takže vlastně pro mě nečekané penízky navíc :wink: Neschopenku mi napsala Šmrhová s neomezenýma vycházkama, takže je to rp mě fakt jen papír. Ještě jsem se ptala, z čeho mi jako budou vypočítávat další mateřskou, tak mě ujistila na mzdovce, že z výdělku před první MD, tak doufám, že to tak bude :sweat_smile:
Přesně jak psala LéŇa, ty jen doneseš papír do práce, že přecházíš z rodičáku na mateřskou.
A ještě jedna důležitá věc, teď to řešily holky u nás v říjnovkách, co budou každou chvíli rodit, chce to pak dát vědět i včas na socku, pač nevím jak a proč, ale nějak si to tam nepředají a dál ti bude chodit rodičák, na kterej nemáš nárok a pak to budeš vracet :stuck_out_tongue_closed_eyes: A jedna zrovna řešila, že jí ještě mateřská nepřišla, tak se po tom pídila a nakonec to úvýzlo na socce, že něco dodal její zaměstnavatel z těch podkladů špatně a socka mu to měla vrátit, ale nějak na to nechvátala. Fakt děs běs s úřady :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak Čenda se zase nějak víc rozkecal, občas teda valím bulvy, jako např. dnes, když začal vyprávět kamarádce z Prahy, co tu byly dnes na návštěvě, o čem je večerníček :grinning: Ludvíček sem, Ludvíček tam, dokonce věděl jak se jmenují oba krysáci :sweat_smile:
A dneska jsem mu večer zapomněla dát plínku, tak asi máme premiérovou noc bez plíny :sweat_smile: Už jsem 2x udělala, že jsem ho v noci, když se vzbudil s brekem a dala ho vyčůrat, už plínu do rána nedávala a bylo to v pohodě. Tak uvidíme :sweat_smile:

Leni: co cvíčo? Taky bych chtěla začít chodit, zatím asi ty středy, než skončíme s plaváním, které se nám kreje s pondělním těhu cvíčem. Já zatím pravidelně chodím 1x týdně plavat a záda nebolí.

Vánoce mám vcelku pro Čendu jasný. Chceme mu koupit nějakou vlakodráhu, tu magnetickou tabulku na psaní a modelínu Play Doh, to dám babičkám, aby mu to koupily. Zjistila jsem, že když je těch dárků moc, tak je z toho akorát paf a neví s čím si hrát dřív.

Čenda teď chodí docela dlouho večer spát a nemá na to vliv kdy spí dopoledne, prostě dřív jak v půl desáté teď ani náhodu. pak se divím, že lezu každej den okolo půlnoci do pelechu. ještě že ráno vstává okolo 8 :slight_smile:

Tak dobrou, mizím do pelechu.
12. lis 2009 ve 23:15  • Odpověz
Ahoj,
nebudete některá chodit od 27 dopoledne s mimčem na cvičení do Bříška?
13. lis 2009 v 16:20  • Odpověz
Holky zdravím.
Chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste chodila některá na cvičení s batolaty k Olině Havlíčků? Zajímá mě jestli to má smysl nebo jsou to vyhozené peníze. Díky
16. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsme s Aninkou zvládly víkendové cestování na Slovensko za prababičkou, a ještě teď mám spánkový dluh. JSem nějaká nedospalá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
178 - na cvičení k Olině chodíme, a popravdě bych se na to vykašlala, kdybych věděla jak to bude vypadat. NAštěstí to máme 5min. z baráku a proplatila mi to pojišťovna.TAky záleží na instruktorce.
Na nás se vystřídaly 4, respektive cvičila Olina jako záskok, pak jsem byla na náhradní hodině jiný den ( to se mi zdálo nejlepší), ale představovala jsem si to jinak. Od nového roku zkusíme KAňku nebo Sokola.
Nikitko mě se Vendelín líbíl, kdyby byla Anina kluk, ale to by mi neprošlo :slight_smile: ( jmenoval se tak praděda) A taky k tomu našemu příjmení...to by musel být umělec, herec a nemusel by mít ani pseudonym :slight_smile:
Jinak pro zajímavost, naše příjemná a tolerantní sousedka už je asi úplně mišuge, tluče na nás několikrát denně, už jen proto, že vstáváme před šestou a povídáme si s Aninkou :unamused: Tak jsem na ní podala stížnost :angry: No už abysme měli hotový domek, a pryč z paneláku.
Aninka se pěkně rozkecala, už dává slova do jednoduchých souvislostí, říká už jdu, Ani hačí, auto brmbrm.
Na Slovensku byla výborná, vůbec se nebála cizích, respektive prababiček a tet a strejdů. Všude smejčila, všechno chtěla vidět.
TAk a já jdu do pelechu, jestli někdy dospim ten spánkovej defiicit...
mějte se krásně
17. lis 2009 v 19:57  • Odpověz
My jdeme cvičit asi s Evou. Nevěděla jsem, že je v Táboře cvičení ještě jinde. Zítra jedeme do Plzně za taťkou, hurá, zase budeme "rodina" aspoň chvíli
17. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz
Ali, děkuju za radu, právě, že jsem slyšela něco podobného, co jsi napsala, tak se na to vykašleme. Jen teda nevím, co podniknout. :unamused:
18. lis 2009 v 10:37  • Odpověz
Ahojky :wink:
jdu jen na skok, Čenda se mi za chvilku vzbudí....
I78, Izi.: my začali s Čendou chodit na cvíčo v roce, do kaňky a nemyslím si, že by to cvíčo bylo špatné, jen prostě v roce od nich nemůžeme očekávat, že budou moc spolupracovat. Takže nic moc. Až teprve v tom roce a půl jsem viděla, že ho to začalo zajímat, začal spolupracovat. A teď ve dvou letech naprosto super, se tam těší, mluví o tom, dělá co se po něm chce, paráda. Takže to není možná ani tak o tetě, co scičí, ale o věku :wink:
Jak píše ALča, v tomlhe věku, co jsou vaši prckové,je to spíš o tom, že sejdete s ostatníma maminama, popovídáte, dětičky se trošku otrkávají, zvykají na jiné prostředí a děti.

Jinak jsme si včera udělali výlet do Prahy na mašinky
http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/
nemělo to chybu,moc se nám to líbilo, Čenda byl úplně nadšenej.
Tak jen takovej malej tip na výlet :wink:

Jo a ještě jak jsme psala, že jsme mu tuhle zapomněla dát tu plínu, tak co myslíte, jak to dopadlo? V půl třetí " mamííí, mokrej" :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Koupila jsem v diťácké prodejně pogumované prostěradlo, tak můžeme začít zkoušet. Většinou, jak se v noci budí, tak ho dám vyčůrat a to je pak do rána suchej, takže okolo 1-2 hodiny už mu plínu nedávám. Spíš jde o tu dobu do té jedné hodiny, podle toho kolik vypije před spaním.

Leni, tak co to cvíčo????? CHtěla bych taky začít chodit.

Tak pa a pište :wink:
18. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
autor
ahoj holky
já jsem se před týdnem spálila o poklop od pekáče tak jsem chodila po doktorech. už je to docela dobrý, ještě zítra budu mít obvaz a pak ho sundám.
na cvíču jsem byla jednou, ve středu. bylo to fajn. cvičí se jen na podložce a pak jsme se na konci vzájemně masírovali. druhý den jsem cítila ty moje povolený svaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: . příští týden se snad dostanu v pondělí, jestli bude manžel hlídat.
na těch mašinkách to mohlo být fajn
niki: a v ditě mají i velká pogumovaná prostěradla? nebo spí ještě v postýlce? já mám pod obyčejným prostěradlem igelit
19. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem se konečně dostala taky něco napsat. Od pondělka jsme nemocný, lehly hned obě aby se maminka nenudila. Na mě vlezl nějaký moribundus v úterý, ale to jsem nebyla schopná vylézt z postele od středy už to bylo docela v pohodě. Zítra jdeme na ko tak jsem zvědavá jestli Týnu pošle do školy hned od úterka.
Na plavču už máme zameškaných 5 hodin, nevím kdy to nahradíme.
S nočníkem taky moc velký pokrok nemáme, ale je to i tím, že nemáme klid, když je Týna ve škole tak je to lepší, víc se soustředí.
22. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahojky při neděli :wink:

My jsme měli takovej lehárko víkend. V pátek jsme byli večer v divadle na koncertě, náš jeden kamarád zpívá ve vokální skupině, křitili první cd, ještě tam měli jako hosta jednu vokální skupinu. Bylo to moc fajn, jsme ani nečekala takovej kulturní zážitek. A jelikož jsem si posteskla, že jsem málo kulturně vyžitá, tak jdeme do divadla zase ve čtvrtek na představení :sweat_smile: V pátek hlídala tchýně, vždycky hlídá u nás a už jsme dlouho mluvili o tom, že taky zkusíme spát u ní a Čenda teda překvapil, pač usnul už před 9 (což doma výjmečně) a spal bez probuzení celou noc, sice teda vstával v půl sedmé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale doma nespal celou noc ani nepamatuju. Tak to asi zase brzo zopákneme :wink:
Manža odjel v sobotu odpo do sklípku a vrátil se dnes odpo, tak jsme tak nějak vegetili s Čendou sami, ale uteklo nám to.
A dneska jsme měli první premiérovou úspěšnou noc bez plíny. Dneska pokračujeme. Zatím jak se budí, tak ho prostě dám jednou v noci vyčůrat, tak se to dá :wink:

Leni: to prostěradlo je na velkou postel. já právě měla z Dity pogumovaná prostěradla do postýlky a oni začali vyrábět i na velkou postel. Sice je to pálka, stálo 570 kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale zase kdybych kupovala ,matracový chránič, tak dám za něj určitě víc. Nemají moc výběr z barev, já vzala krémové, ale budu na něj normálně natahovat ještě normoš prostěradlo :wink:
Cvíčo možná zkusím ve středu, jestli budu zvládat. Kolik Vás tam bylo? Co sebou? Jsou potřeba boty? My jsme v Praze cvičily jen v ponožkách.

Moni: to je radsot, obě najednou, ale zase jsme si to snad vybrali najednou :stuck_out_tongue_closed_eyes: My byli s plavčem na tom stejně loni, to jsme měli náhrad ani nepočítám, jak pořád krchlal, nudlil a teplotoval. Letos se zatím držíme (ťuk,ťuk), dávám mu skoro denně Multitabs Imuno Kid, tak možná to na to má vliv. A s nočníkem buď v klidu, Čenda fakt teprve v tom roce a třičtvrtě jak když utne a najednou to šlo :wink:

Tak dobrou :wink:
22. lis 2009 ve 23:19  • Odpověz
Jéé jsem to napsala pod blbým loginem, jsem aktualizovala tabulky u nás v říjnovkách :wink:
22. lis 2009 ve 23:20  • Odpověz
autor
ahoj holky,
já byla dnes na kontrole, vše OK. jen mám v noci křeče tak jsem dostala vápník.
niki: na cvíčo bez bot, jen pití a peníze. já si koupila teď permici, aspoň mě to donutí chodit pravidelně.
na malou postýlku jsme měli taky pogumovaný prostěradla, ale na velkou na to asi kašlu, je to teda pecka, ty chrániče stojí taky kolem 600,-.a já bych to musela kupovat 2x, protože pendlujeme mezi táborem a tchýní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. lis 2009 ve 14:30  • Odpověz
lena 27 :mě voděodolný chrániče na matrace kupovala mamka v nábytku na Kopečku,nestály víc než 400kč,přesnou cenu už si nepamatuju,ale jsou fakt dobrý
24. lis 2009 v 15:10  • Odpověz
Ahoj holky,

a přeji hned z kraje pěkný adventní čas.
Já s cvičením nevím, kam budeme chodit. Musím se poptat švagrové, co chodí do sokola. Nám ty dopolední cvičení nevyhovujou. A nevíte jak je to s plaváním v dětském bazénu? V novinách jsem si přečetla, že je otevřený jen od 17:00 do 19:00, což je teda pro nás už čas ke spánku. Zkusím ještě pohledat na netu.
Zítra vyrážíme na dárky pro Aničku, máme nějaké tipy,tak okoukneme co maj v ochodech a kdyžtak koupíme přes net.
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=353991
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1508175
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1485713

Leni tak to je dobře, že je vše v pořádku, a křeče ať zmizí, snad pomůže vápník.
Nikitko já mít program nabitej jak ty, tak po týdnu kolabuju :slight_smile: Dneska jsem vzhůru od půl pátý, princezna je vyspinkaná, a už se prostě spát nebude :confounded: Nevím, proč tak brzo vstává, mě to teda ničí, i když si říkám, že toho aspoň víc stihnu, tak odpoledne jsem jak mátoha. V deset už jsem měla oběd, králíka, bramborový knedlíky ( dělala jsem je poprvý, a byly dobrý) a hovězí vývar s játrovými knedlíčky. Teda, teď jsem to napsala, jak kdybych takhle vyvařovala pořád, ale Martin má 33-tiny, tak jsem se rozjela :grinning:
Dneska šla spát Aninka v sedm, tak to vidím tak na půl šestou budíček. A to spí jen jednou denně, asi hoďku a půl, a snažím se jí utahat, včera jsme byly pěšky venku 2,5 hodiny. Doufám, že až bude větší, tak si to trochu posune, nebo se aspoň ráno sama zabaví a já si pospim.
Z nočníku jsme přešly na záchod, zkouším Aninu dávat na normální záchod, ale zatím nic, ani nočník ani záchod. Jen je nadšená, že sedí na záchodě a rozhlíží se kolem :slight_smile:
mějte se krásně
papa
29. lis 2009 v 19:48  • Odpověz
autor
ahoj holky,
snad stihnu něco napsat než se malej vzbudí.
alejusko to ti teda nezávidím to raní vstávání. Pavlík vstává tak od 6 - 7.30 jak kdy. a věř mi, že se teda sám nezabaví :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . my jsme se na záchod naučili tak, že jsem mu říkala, že pokud se vyčůrá tak bude splachovat. to se mu líbilo.ale vy máte ještě spoustu času.
my už máme pro Pavlíka nakoupeno. dostane ponk s nářadím, bagr, hrablo, baterku a ještě mu chci koupit svítící hvězdičky na strop. myslím, že nemá cenu toho moc kupovat, stejně toho dostane ještě horu okolo a to se pak zakrámujeme.
1. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz
Ahojky

tak vstávání pořád stejný, svádím to teda na zuby, slintá jak bernardýn a moc toho nesní.
Dneska jsme byly v človíčkově na zábavném odpoledni s klaunem, a bylo to super. Anička vydržela od jedné do pěti :slight_smile: Dostala pejska z balónku, čokoládu a sušenku. Jen to parkovný potom :confused: A to jsem měla paragon za nákup. Zítra vyrážíme do Bílkovy na bačkůrky, dneska dostali zboží, a ještě to neměli naceněné, tak až zítra nám to prodaj. A prodavačka mě teda postrašila, že prý toho moc nemaj, takže mám štěstí, že jsem se trefila. Já tomu nerozumim, to jsou obchodníci. No a ty odkazy na hračky, ha, jak jsem si myslela, že všechno koupím za jedno poštovné a hlavně všechno co jsem chtěla, tak prdlajs, objednávky do vánoc nevyřídí, maj toho moc :angry:
Ale už toho taky myslím máme akurát, jak píšeš Leni, ještě dostane od ostatních. Koupili jsme kovové kolečko, lopatu, textilní panenku, plastový hrací klíče od auta, hrajícího včelího medvídka, sedátko krtečka a ještě nějaký drobnosti. Myslím, že Aninka bude mít stejně největší radost z rozsvíceného vánočního stromku, už teď je všude ve výlohách okukuje :slight_smile:
dobrou, jdu do postele, budíček v půl páté, brrr.
1. pro 2009 ve 21:01  • Odpověz
Ahojky :wink:
Tak Alča si stěžuje na brzké vstávání a já teda zase na pozdní usínání. Poslední dny totiž Čenda usíná dokonce po 22 hodině. Tak nevím co je lepší, ale asi to pozdní usínání :sweat_smile: Půl pátá ráno by mě teda zabila :stuck_out_tongue_closed_eyes: S odpoledním spaním je to pořád stejnej boj, někdy usne okolo 14 hod a někdy třeba až ve 4 hodiny, což už teda není moc žádoucí, takže to máme totálně rozházené jak se dá. Tchýně pořád, že ho musím pořádně utahat, tak si to v pátek zkusila, 2 hodiny chodli venku a stejně jí neusnul, já přišla ve 3 odpoledne a Čenda nespal :grinning: . Tak musela uznat, že to o utahání ten jeho spánek prostě nění :sweat_smile:

Dneska jsem si udělala "pěkné "dopoledne, šla jsme na ten test na těhotenskou cukrovku. Byla jsem na poliklinice, 4 vpichy, pěkná modřina, v čekárně zima, že jsem seděla ty 2 hoďky v bundě, ale jinak jsme to přežila. Výsledky pošlou, takže nevím nic. Ale doufám, že to bude ok, to by byla pro mě smrt bez sladkýho :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak už jsem se pustila trošku do pečení,ale myslím, že to bylo předčasné, pač to do Vánoc sníme. Takže teď asi týden určitě nic nepeču, aby to pak vydrželo do Vánoc :grinning: Čendovi jsme na malej stolek dala malej vál a jak válel a vykrajoval ten svůj kousek těsta :wink:
Manža objednal Čendovi nějakou sadu vlakodráhy a mašinku na baterku, myslím, že to bude nej dárek, pač teď nás teda vlaky berou, nádraží je náš druhý domov :grinning: Doma pořád stavíme závory. Je sranda jak je rozkecanej a tvoří už dlouhé věty : " Babčík (výpravčí) zvedne plácačku a vlak může jet do Prahy. Přijede druhej a pojede do Budějic :grinning:

Dneska byla večer scéna jak blázen, že nechce plínku, že se prej nepočůrá, tak jí teda nemá, jsem zvědavá jak to dopadne. Většinou je to teď 6x nepočůranej, 1x počůranej :confounded:

Leni: dík za info o cvičení. no jsme zvědavá jestli se tam vůbec do Vánoc vypravím, nějak mi to pořád nevychází :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aspoň se pořád držím s tím plavčem.
A jako s Čendou, teď jsem začala nejvíc přibírat, už mám 6,5 kg nahoře :stuck_out_tongue_closed_eyes: A Vánoce před náma :sweat_smile:

A kde máme Marky, těhuli? Snad je vše ok. Taky jí ty týdny pěkně naskakujou :wink:

No nic, jsem se vykecala a jdu do pelechu. Dobrou :slight_smile:
1. pro 2009 ve 23:05  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu se pochlubit Andrejka začala chodit na nočník. Přesně jak psala Niky nastal zlom a zničeho nic si sama říká, občas se stane nehoda, ale většinou když jsme doma všichni tak se pozapomene a počurá. Tak jsem ráda jak to zvládla.

Doufám, že už se taky konečně dostaneme na cvičení. Dneska jsme byly po dlouhé době v bazénu.

Niky a snad se už taky dostavíme na pokec v mateřském centru.

Tak jsem se pochlubila a jdu to pacifikovat na spaní. Zatím se mějte krásně pa pa
3. pro 2009 v 18:38  • Odpověz
Ahoj holky,
připisuju si dobrovolně černý puntík že sem tu tak dlouho nebyla. :slight_smile: Teda já tu sem skoro každý den, ale jen čtu psát se mi nějak nechce. :slight_smile:
No Niky máš pravdu týdny naskakují, nějak to u toho druhýho ani pořádně nesleduju. :stuck_out_tongue_closed_eyes: U nás je zatim vše v pořádku, v pondělí sem si volala na výsledky druhých krevních testů tak to mám vše v pořádku, u těch prvních mi vyšlel pozitivní screening na protilátky nějaký erytrocyty, ale dr. řikala že když mám Rh faktor pozitivní tak že by to neměl být žádný problém, nabírali mi to znovu a teď už mi to vyšlo negativní. Počítám že tam poslední týden v prosinci bych měla jet do Budějek k Mudr. Čutkovi na genetiku na ten podrobný ultrazvuk, moje dr. tam v tom 20. týdnu posílá, tak sem docela napnutá na pohlaví a zdravíčko to snad bude mít mimi v pořádku, to tak nějak ani nedoufám že by to mělo být jinak. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak bříško roste, ale kila mám zatím nahoře jen 3, tak snad se už nějak nevyprasím a budu přibírat normálně jako při Káje. V tom prvnim trimestru jsme byli furt nějaký nachcípaný já i Kája a teď jak se přehoupl druhý tak se cítim docela dobře i nálada byla lepší, možná to taky bylo tim počasim že byli docela hezký dny. Jinak mám dost strach s tý prasečí chřipky, když sem ten ohroženější druh. Leni a Niky vy by jste se nechali očkovat kdyby vám to někdo nabídl? Mně se do toho očkování moc nechce. Teď sem pozvaná 18. na vánoční večírek z práce, ale právě to zvažuju když tam budo hafo lidí že nechci nic chytnout, letos se na vánoce docela těšim, tak chci být fit. A zrovna kolegyně co mi posílala pozvání a co je na místě po mně, mi psala že její brácha tu prasečí chřipku má, tak to letos asi oželim takovou akci.
Kájinka dostane k vánocum hluboký kočárek na panenku, pak kuchyňku, uklízecí set, modelínu a ještě máme objednaný odrážedlo http://www.kamilka.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=5181
a pak ještě spoustu oblečení.
V neděli jsem slavili její dva roky, tak dostala taky spoustu hraček, tak aby se pak vůbec vešla do pokojíčku. Dostala taky do nový postele peřinku s polštářkem a dvoje povlečení, ale zatim tam teda spát nechce ani za nic. Dostala taky dětský vysavač se kterym mi tu teď drnčí a ten zvuk je teda dost nepříjemnej. :angry: Asi jí zapnu normální vysavač aby to její uklízení mělo nějaký význam.
Na nočník chodí uplně bez problémů kakat i čurat, přes den když spí tak spí taky bez plíny akorát na noc jí má.
Já osobně myslim že děti před rokem a půl nemá cenu na ten nočník dávat, že prostě nevědeji o co jde, že až tak v tom roce a třičtvrtě až dva roky pochopí o co se tam jedná a taky k tomu pak to dítě jinak přistupuje.
My jsme kupovali ten chránič na postel společně s postelí v Ikee a stál asi 550,-
Se spanim to máme teď celkem dobrý, chodí spát po 19. hodině a budí se mezi 7-8.30h. a přes den chodí spát kolem poledne, někdy před obědem někdy po obědě, před oběděm to tak stihnu udělat oběd a po obědě to spí dýl, tak to jde.
Niky, tak na těhu cukrovku se netěšim, při Káje sem jim tam málem zkolabovala, protože to bylo v nemocnici v suterénu a nebyl tak vůbec dýchatelný vzduch a mně se tam udělalo zle uplně jsem cítila jak mně opouští tělo, tak sem pak rychle otevřela okno, jenže ten den bylo hnusný počasí lilo a dost foukalo takže se udělal šílený průvan, ale já to tam takhle praktikovala celý ty hodiny že sem si na sebe vždycky musela otevřít to okno protože jinak bych tam zhebla, tak se fakt těšim, je to taková otravná zdlouhavá procedůra. :angry:
V pondělí jsme se na plavání fotili, tak sem na to zvědavá, Kája zase protestovala, to už je tam pravidlem, tak ještě třikrát a bude konec už se nemůžu dočkat. Máme ještě dvě hodiny na nahrazení ale to nechám propadnout. Káje se teď zase udělal docela hodně ekzém, měla 4 měsíce klid že ho vůbec neměla a teď to má hodně na zádech a na jedný straně zadku. Ve středu jsme byli na přeočkování Prevenaru, tak druhou stranu zadku má pro změnu nateklou.
Musim končit Kájula tu protestuje, snad příště napíšu dřív. Mějte se hezky papa M.
4. pro 2009 v 16:08  • Odpověz
Ahojky při neděli :slight_smile:
Já jsem dopoledne odvezla Čendu k babičce a pustila se do pečení. Ale nějak se mi dnes nedařilo, rohlíčky se mi dost lámaly, linecké taky. každý den se nezadaří, no :stuck_out_tongue_closed_eyes: Krásně to tu provonilo dům a i mě to bavilo.

Jinak k nám už taky dorazili choroby. Čenda měl čtvrtek, pátek teploty, nic jiného mu nebylo, tak jsem čekala, co se z toho vyloupne a nic. Doufám, že jsme na Vás Alčo s Aničkou nic ve středu neplivli :stuck_out_tongue_closed_eyes: Za to Martin lehnul brutálně, už 3 den teploty, rýma, kašel a leží fakt jak lazar, chřipka jak vyšitá. Školení ve Francii zrušil, to k tomu opravdu není, se tak těšil, že si krom školení i zalyžuje, přiveze zásobu vínečka a sýrů. Izoloval se do pokoje pro náštěvy a fakt se snažíme k němu vůbec nelézt s Čendou. Já se zatím držím, tak doufám, že to od něj nechytnu.

Mikuláše jsme díky Čendy teplotám letos vůbec nezvládly, docela by mě zajímalo, jeslti by se čerta bál. Nadílku jsem mu nechala dnes ráno za balkonovkama na terasu, že tu byl Mikuláš a ještě spal, že ho nechtěl budit.

Včera měl teda Čenda den, na všechno byla odpověď ne, nebudu, nechci a byl ořvanej, už jsme byla dost šílená a i si pobulela, jak to nezvládám a jak to budu zvládat s dvěma dětma.

Marky: super, že je vše v pořádku. Na chřipku bych se v těhu očkovat určitě nenechala, vyrobili narychlo vakcínu, nemají dostatek testů, pokusnýho králíka fakt dělat nechci :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zatím jsem se nijak nevyhýbala akcím,kde je víc lidí, byli jsme teď 2x v divadle, s Čendou chodíme na plavčo, cvíčo. ALe jestli to vypukne ještě víc, tak asi budeme hold sedět víc doma, za to riziko to nestojí, když vidím manžu, jak ho to složilo.
Káje dodatečně vše nej k druhým narozkám :wink:

Moni: my teď nebyli v centru už 14 dní a teď v úterý taky nejdeme, nějak se mi teď všechno sešlo na úterky-kadeřnice, cukrovka a teď jdu na ko na gyndu :wink:Ale jinak jsme byli teď 2x v sobotu dopledne s MC v plavečáku, byl pronajat celej dětskej a bylo to moc fajn. Asi to v lednu zopakujeme. Tak určitě zavítejte s Andrejkou :wink:
A Andrejce gratulka odplínkování :dizzy_face:. Oni na to fakt musí přijít sami, uvědomit si svěrače. Tak ať se Vám daří dál.
My jsme pořád tak na půl cestě s tou noční plínou. Občas mu jí nedám, když vím, že moc večer nepil a dám ho okolo půlnoci vyčůrat. Ale jednou bez ní bude, však se k tomu dopracujeme :grinning:

No nic, jdu to tady ještě trošku pofackovat a pojedu si pro to naše zlatíčko :slight_smile:
6. pro 2009 v 16:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.