• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Taky už v roce 2010 nechcete být sami???

(Zamčená)
30. září 2010 
jo a miminko měří už skoro 7cm :dizzy_face: je o trošku menší než bychom měli podle MS být, ale miminko sleduje přesně jakousi růstovou křivku - teda sleduje jí na její spodní hranici, což prý jenom značí, že porod přijde nejspíš o pár dní později :slight_smile: protože rozdíl mezi termínem podle utz a podle MS není větší než týden,tak nechává termín porodu na 2.4.2010 :slight_smile:

teď jsem si ještě četla tu zprávu od dr (poslala mi to do mailu) - tak prý ten abnormální průtok mírně zvyšuje riziko potratu :confounded: :pensive: ale riziko Downa i srdeční vady je málo pravděpodobné, tak teď musíme 6 týdnů vydržet a doufat, že to příště bude OK
29. zář 2009 v 16:36  • Odpověz
Čauky holky,
tak školení v Brně jsem zvládla, ale po dlouhé době jsem šla pěšky z domu na autobusák, normálně bych to šla deset minut, ale dnes jsem šla půl hodiny a to jsem myslela, že vypustím duši... je fakt, že si už dva roky vozím prcku ve fáru, ale to těhu mi dává asi taky zabrat... po Brně to bylo v klidu, jezdila jsem šalinou, takže jsem nikam daleko nešla... pak jsm si dala ve vaňkkovce bigmaca a hrancle a napraná jsem sedla do busu a jela domů a úplně vyřízená... jo, zase mě začíná bolet břicho, takže mucína si roste...

Anoli, mooooc držím pěsti, jsem zvědavá co řekne manžel.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Copi, to jsou super zprávy..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: moc jsem na vás myslela.... musel ti zpadnout kámen ze srdce... a ta vada, myslím, že to má od mé kamarádky dcera... na nic jí teda než se narodila nepřišli, ale až se narodila, tak jí řekli, že má jakou cévu u srdce zúženou, ale prý stejně zaniká, nebo co, takže to taky neřeší... ale chodí někam na kontoly, tož vše... a Copi, necháte si říct co to bude? kamarádkám už na tomto UTZ řekli, že to bude na 85% holka-kluk...

my jedeme zítra v sedm ráno a máme tam být na 8:20, tak jsem zvědavá a pořád nervní... já nevím, ale asi ten náš mucín(ka) bude pěknej choler a nervák... tak jako jsem já před každou kontrolou... jsem fakt na pěst... ještě že pan manžel jezdí pozdě domů, asi by to se mnou nevydžel...
29. zář 2009 v 17:26  • Odpověz
Zuzi - zítra ráno budu držet pěsti, ať máte super výsledky :dizzy_face:
já bych ráda věděla, co to bude, manžel chce mít překvápko :sweat_smile: teď nám to dr neřekla, my se jí teda ani neptali, manžel byl z té špatné cévy hodně zaražený... :pensive: tak jsem pohlaví zatím neřešila, fakt je, že od teď se holt strachu nezbavíme, já se nejdřív bála, aby nebylo mimoděložní, pak ať zvládne rizikový 1. trimestr, výsledky screeningu, teď ta céva... pak ať to zdárně doklepeme do porodu, pak ....
před každým vyšetřením si říkám, hlavně ať tam tluče srdíčko, teď když jsem si v té zprávě přečetla, že nám ta céva mírně zvýšila riziko potratu, které je teď u našeho těhotenství 2,7%... :pensive: když si představím, že v tomhle případě 3 maminky ze 100 o miminko přijdou, tak se mi to riziko zdá šíleně vysoký :pensive:
29. zář 2009 v 17:50  • Odpověz
Copi, to bude dobrý uvidíš.... :dizzy_face: Musí.... Vím, jak ti je, ale nesmíš si to připouštět, prostě všechno bude v pohodě a malý Copátko bude zdravý....

Je to hrozný, prostě je člověk pořád v nervozitě, a ti naši "spoluobčané" neřeší plodné dny, nějaký NT screening a nějaké vady a co alespoň v našem měste máme, tak tu chodí jedna s obrnou, jinak ty děti mají zdravé ... což je pěknej bor... protože my taky pořád řešíme, aby bylo vše OK a jim to prochází a to to dítě ani moc nechtějí...

A tím jestli si to nechat říct nebo ne, tak já nevím... svým způsobem jsem zvědavá, ale chci to překvápko... je to sranda pozorovat lidi kolem, jak už teď si tipujou, co to bude.. :grinning: všichni tipujou kluka.... což určitě nebude, páč muž měl určitě pomalé mužské spermijky... :grinning: ale kamarádka, která se bude vdávat za dva roky, tak si přeje holku, tak doufám, že jí to přání splníme, aby měla čárku v diářku, že má družičku... :dizzy_face:
29. zář 2009 v 18:08  • Odpověz
Bajoch, gratulace ke svatbě a vítej mezi snažilkami... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Fotečky krásný a hlavně ta, jak jsi tam v těch teniskách... :grinning: a to jste ještě zvládli svatební noc? Já byla ráda, že jsem si sundala šaty a zvládla si vyndat čočky, víc by ze mě nikdo nedostal.... :sweat_smile:
takže ještě jednou, ať Vám to společné příjmení vydrží po celý život... :dizzy_face:
29. zář 2009 v 18:14  • Odpověz
Zuzi - mě je úplně jedno, co to bude, jen bych ráda páreček, takže napodruhé se musí manželovi povést "to druhé" :sweat_smile: u nás zatím nikdo nic netipuje, jen manžel je skálopevně přesvědčen, že to bude kluk :wink:
29. zář 2009 v 18:25  • Odpověz
Copi, to je jak můj manžel, já mu dala seznam jmen a zvýrazňovač ať si vybere... po týdnu přišel a říká, tak já mám vybráno... kouknu na to, a tam samí klučičí jména... tak muříkám a kde máš holčičí? :confused: a on: A to se jako předpokládá, že to bude holka???? :confused: :sweat_smile: takže vyfasoval další papír a zvýrazňovač a má další týden....
Jo a vybral Theodor, Prokop a Štěpán... :astonished: to už je snad lepší ten Bořek.... :sweat_smile:
29. zář 2009 v 18:37  • Odpověz
Zuzi - tak z těch 4 bych brala buď Štěpána nebo Bořka :wink: ty první 2 bych u svého syna asi dlouho rozdejchávala :sunglasses:
já pořád nechápu, že jde těm chlapům tolik o ty syny, když pak z dcerušek jsou celý hin :sweat_smile:
29. zář 2009 v 19:56  • Odpověz
no přesně... manža je taky na větvi z neteře, tak mě to docela překvapilo.... :sweat_smile: no, ve finále se bude muset spokojit s tím, co zplodil, chapec... :grinning:
29. zář 2009 ve 20:09  • Odpověz
Dobré ránko:slight_smile:

copa: // 25.7. - 13tt+5d
dlouhovlasa.evzenie: // 29.7. - 12tt+2d
anoli:// 14.8. - 11tt+1d
eliska_v: 9 DC (čekání na porevizní MS)
chersi: 15 DC
jaspina: 26 DC
ewulin: 8 DC
ladenka: 30 DC
smudlinka10: 27 DC
30. zář 2009 v 07:17  • Odpověz
Dobré ráno holky!

Zuzi ano svatební noc jsme zvládli :wink: ale jen tak na půl :confused: měla jsem jsem jakejsi zánět kterej se vyléčil až na svatební cestě, holt moře je zázračné :grinning:
držím pěsti na vyšetření :wink:

Copa moc krásně rozepsané je to skoro jako učebnice embryologie:slight_smile:uvidíš bude to vše OK :wink:

jo a děkuji za gratulace :sunglasses:
30. zář 2009 v 07:52  • Odpověz
Ahoj holky,

včera jsem se u ž k pc nedostala, takže píšu až dnes. Ultrazvuk proběhl dobře, zatím je vše v pořádku. Byl tam manžel paní Dr. (on je primař, taky gynekolog, mají společnou ordinaci) a byl moc fajn. Hezky nám všechno vysvětlil. Byl se podívat teda i manžel, tak z toho byl překvapenej a říkal, že i dojatej, tak nevím. :grinning: Dělal mi ještě vnitřní utz, příště prý bude už přes bříško. Mucínek je menší, asi kvůli té mé opožděné ms, takže na fotečce máme 10 tt + 5 dní a změnili nám i termín porodu ze 14.4. na 22.4., takže se bejčkovi asi nakonec stejně nevyhneme. :grinning: I když je fakt, že je to dost na hraně, takže pořád to může být ještě beránek. :wink: Mrňousek má prý 3,5 cm z toho 16 mm je velká hlavička, zbytek tělíčko. Do alba vložím fotečku. :wink: Nejdříve byl brouček v klidu, pak se začal trošku vrtět... bylo vidět, jak se hýbe a jak mu tluče srdíčko. Bylo to moc hezký a už se těšíme na příště! :dizzy_face:

copa, moc gratuluju k vyšetření a uvidíš, že tamto bude určitě o.k. Doktoři vědí co dělají a určitě by to nenechali jen tak, kdyby to bylo nějak závažný. Ale naprosto tě chápu, že máš strach. Držím pěsti, ať je to příště už dobrý. :wink:

Holky, máte pravdu, těhotenství je pořád o strachu... alespoň mně to tak přijde. Zuzi, neboj, držíme ti pěsti, určitě to bude dobrý! MUSÍ!!! :dizzy_face: Myslím na tebe... :wink: Ty jména, co vybral pan manžel jsou dobrý. :wink: :grinning: Mně se nejvíc líbí Štěpán. Hele a s tím pěškobusem tě chápu. My, jak jsme teď byli na výletě, tak já občas funěla jak slonice! :grinning: Taky mi dává těhotenství docela zabrat v tomhle směru, takže už nevydržím to, co dřív. Jo, a taky jsem vám zapomněla napsat, že jsme se na výletě po dlouhý době konečně kamarádili, tak snad bude manžílek na chvíli spokojenej. :grinning:

Já jdu vložit tu fotečku...

Jinak tu dnes chybí další 2 kolegové, tak jsem zvědavá, jak to budu snášet. S těmi jsem se bavila poslední dobou nejvíc... ach jo, snad to tu nějak vydržím... :frowning2:
30. zář 2009 v 08:00  • Odpověz
Dobré ráno holky :wink:
Tak už nějak cítím, že MS dorazí..Ale až na konci víkendu ji očekávám..
Copa 3 ze 100, to je přece krásné číslo :wink: Mě přišlo spíš šílené, když jsem chodila k bývalé gyndařce a řekla jsem jí, že máme v rodině fakt hodně potratů, tak jestli je zvýšené riziko i u mě a ona mi řekla: třetina žen prodělá potrat, tak to prostě je, tak si to přeberte! Si pamatuju, že jsem z toho byla pěkně v pytli. Místo aby člověka uklidnila.. Ještě že už tam nechodím!
30. zář 2009 v 08:11  • Odpověz
Ahojky holky,

včera večer jsme museli jet do příbrami a po dlouhé době jsme si popovídali bez zášti a výkřiků.

Domluvili jsme se i o tom spermiu - tak mám radost (prý se o tom bavili v práci)

Jinak gratuluji copa a anoli k dobrým výsledkům prcků...
30. zář 2009 v 08:14  • Odpověz
Anoli to je hezké! Dojatej manžel....jsou to ale miláčci ti naši chlapi že? :wink: občas :grinning:
jsem ráda že vše dobře dopadlo :wink: těším se na fotečku.
Ať to v práci uteče :wink:
já se ted opravdu nenudím každej chce vidět fotečky ze svatby a svatební cesty no a pořád je něco...jo dneska mi končí smlouva na dobu určitou, jsem zvědavá na tu další smlouvu, která už je nachystaná...kvůli hypotéce by se mi hodila doba neurčitá tak snad to vyjde :dizzy_face:no a pak domeček a mimnko.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: plány jsou veliké jen aby nám to všem vyšlo co?! :sweat_smile:

manžel mě včera vzal povinně na pivko prej když už to může brzo přijít tak ať mám napito dopředu :grinning: že posezení se mnou u pivka mu bude těch 9 měsíců moc chybět..... ale jestli do dvou čárek na testu bude chtít jít každej den na pivo a na večeři.......tak teda budem tlustí alkoholici :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 08:22  • Odpověz
Jaspi no tak to je děs! Nedivím se že už tam nechodíš :unamused:

chersi takže se blýská na lepší časy....?nebo to byl jen nějakej světlej moment?
30. zář 2009 v 08:29  • Odpověz
nevím bajoch, ale v tu chvíli jsme si říkala "jo to je ono"
30. zář 2009 v 08:34  • Odpověz
Chersi - ony v každém vztahu občas přijdou mráčky, ale důležité je, že zas vysvitne sluníčko :wink:
Jinak hlásím zkolaudovanou střechu :dizzy_face:
30. zář 2009 v 08:52  • Odpověz
JJ na spermiu jsme se domluvili že to necháme na leden az nebude mit tolik práce a nebude problém si vzít dovolenou, do te doby to necháme osudu.
30. zář 2009 v 09:16  • Odpověz
chersi, tak to je fajn, že jste si popovídali. :wink:

bajoch, tak ať i ta smlouva vyjde. :wink: Pak přijde postupně i to další, neboj. :slight_smile: Taky si ještě živě vzpomínám, jak jsem byla v jednom kole po svatbě a ráda na to vzpomínám. :dizzy_face:

jaspi, gratulace ke zkoulaudované střeše! :wink: :grinning: Co vám tedy ještě zbývá udělat? Máš album na modré střeše? Že bych se mrkla...

Jo, už jsem vám tam hodila fotku prcka. :dizzy_face:
30. zář 2009 v 09:18  • Odpověz
chersi tak to je dobře, jak říká jaspi mráčky budou zase pryč ale někdy to chce fakt zabrat a pořádně do těch mraků strkat :slight_smile:

se máte jaspi :wink:
30. zář 2009 v 09:27  • Odpověz
Já si u sebe tedy opravuji údaj dle utz:

copa: // 25.7. - 13tt+5d
dlouhovlasa.evzenie: // 29.7. - 12tt+2d
anoli:// 14.8. - 10tt+6d
eliska_v: 9 DC (čekání na porevizní MS)
chersi: 15 DC
jaspina: 26 DC
ewulin: 8 DC
ladenka: 30 DC
smudlinka10: 27 DC
30. zář 2009 v 09:39  • Odpověz
My máme v podstatě teprv střechu.. Docela trvalo než ji udělali - je to skoro 300m2 střechy.. No a pak okapy, hromosvody, elektřina na půdě.. A přítel dělal sám podbití, tak to taky trvalo - ale hodně jsme na tom ušetřili. Teď někdy budem 2 místnosti odvlhčovat podřezáním a v říjnu by měly být okna a dveře + probourání fr. dveří z obýváku na terasu. No a chcem dělat elektřinu v novotě, podlahy.. A je třeba udělat kuchyň s obývákem+je spojit a taky koupelnu (včetně zvětšení) a ložnice.. No v zimě budem dělat buď kuchyň+ obývák a nebo tu koupelnu s ložnicí. Ale nakonec to vypadá spíš na tu koupelnu. Brácha je instalatér a říkal, že by mu víc vyhovovala zima, že má míň práce. Tím pádem by kuchyň byla až v druhé půlce příštího roku - musíme došetřit penízky.. Na všechno teď není. Taky teď potřebujem koupit auto.. Máme jedno v merku, ale zjišťujem podrobnosti (jestli má díly jako v ČR - je to auto z USA) ale jsem se do něj úplně zamilovala na první pohled. Ford Focus, rok 2002, automat, v kůži.. :dizzy_face:
30. zář 2009 v 09:44  • Odpověz
chersi budeš tento měsíc dělat ovu testíky?
30. zář 2009 v 09:52  • Odpověz
A zapomněla jsem napsat, že to album na střeše nemám - zatím by tam nebylo moc co dávat..
30. zář 2009 v 09:53  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
anoli - gratuluju k utz, naše mimčo je taky menší, než by podle tabulek a MS mělo být
já myslela, že jsi byla taky na to screeningu, nějak jsem si to popletla...

jaspi - jj, 3 ze 100 je pořád lepší než 30 ze 100, já vím, ale včera mi to mozek nějak moc nepobíral...

chersi - takže u vás doma je to OK? to je super :slight_smile:

zuzi - držím palce, ať utz dobře dopadne :dizzy_face:
30. zář 2009 v 09:58  • Odpověz
Copa to je jasné - jakmile otěhotníš, už se budeš po zbytek života o někoho bát.. :wink:
30. zář 2009 v 10:13  • Odpověz
ewul, chci je jeste tento mesic zkusit, včera jsme o tom taky dali řeč.

Dneska je 15 DC tak chci zkoušet, minule jsme ji mela 17 DC, ale MS prisla po 28 dnech, tak chci zkusit.

Ty budeš tento měsíc zkoušet?
30. zář 2009 v 10:15  • Odpověz
asi ano...mám jich tak ještě 10,tak je zkusím...ale vzhledem k tomu, že mám MS po 30-32 dnech,tak začnu později,asi tak 16 DC.
30. zář 2009 v 10:19  • Odpověz
holky dělaly jset ovu testy už první měsíc snažení? ptám se jen abych věděla jestli mám nebo nemám :wink:
nevím přijde mi že se na to nebudu radši upínat.... asi bych měla dělat ovu testy až budu trochu znát svůj cyklus, jsem zvědavá co si na mě vymyslí...... :angry: :sweat_smile:
30. zář 2009 v 10:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.