• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Taky už v roce 2010 nechcete být sami???

(Zamčená)
30. září 2010 
Anoli to mi uplně připomnělo jak moje svědkyně měla uplně stejnej zážitek.....nakonec si pro tu postýlku šli na poštu s přítelem a staršně ale strašně začalo chlejstat a ta krabice se po cestě uplně rozmočila, ale tam to yblo trošku jinak oni jí tvrdili že zvonili a že jako smůla že nebyla doma....ale ona byla že jo na mateřské s malou....tu jsem pak hlídlala když si šli pro cestovní postýlku a ta vážila 13KG :angry: taky si pak stěžovali :wink: no jo no asi pošta je všude stejná
2. únor 2010 v 09:06  • Odpověz
tak nakukuju při žehlebí a jen Anoli, tady je diskuse
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=42639&vGroupOffset=0
a je to takovej míček, kterej si dáš do pipky a postupně ho nafukuješ, až dosáhneš třeba prměru 36cm, což je obvod hlavičky mimča při narození, tím pádem, tvoje porodní cesty, už jsou jaky by roztažené a nejsi roztrhaná a ve většině případů ani nedělají nástřih hráze... :wink: a taky ten míček pak musš vytlačit jao při porodu, tím zapojíš vlastně i všechny svaly co jsou potřeba k porodu... :wink:
já když to četla poprvé tak jsem to hned zavrhla, jak nic si nikam strkat nebudu, ale pak jsem si psala s holkou z Vyškova, kteá byla prvorodička a bez nástřihu a jakéhokoliv potrhání porodila 3,5 kg holčičku a všichni se jen divili, jak je toto možné... :confused: většina holek s té diskuze má stejné zkušenosti...

chersi, tak držím palce, konečně ses odhodlala a doufej že ti pomůže... :wink:
2. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
No Zuzi vím že je to předčasné ale už jsem to přečetla také o tom EPI-NO, vypadá to jako že hej že dobré :wink: však vy my pak všechny řeknete :dizzy_face:
2. únor 2010 v 09:34  • Odpověz
já to taky neznala a doufám, že budu ráda, že jsem to poznala... :grinning:
2. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
chersi, já ti to dnes oplatím, budu ti držet pěsti, co to půjde, ju? :wink:

Zuzi, to slyším poprvé. :astonished: Jdu se podívat na tu diskuzi. :wink:
2. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
2. únor 2010 v 09:47 • kozinka
Já jsem o tom Epi-nu četla, ale vzhledem k tomu, že jsem stresař by mi to bylo k ničemu. Rozhodně bych se nedonutila něco ze sebe talčit - kdybych byla těhotná. Bych se bála, že třeba začnu rodit.. vím, že je to určitě atestované, ale já se znám :grinning: A mám 2 kamarádky - prvorodičky a ani jedna to neměla a taky měly porod v poho.. Vím, že jedna si dělala to lněné semínko a taky je prý dobré jíst před porodem dost oříšků - že mají nějaký olej a pak to jde snáz.
2. únor 2010 v 09:52  • Odpověz
jaspi, ono se to může mYslím až od 36tt, tzn. tři týdny před termínem.. což po pravdě budu ráda, kdyby Venda vylezl dřív... a má se pít maliníkový čaj a lněná semínka... ségře teda nepomohlo nic... :unamused:
2. únor 2010 v 09:57  • Odpověz
Tak jsem si volala do nemocnice ohledně těch předporodních kurzů a snad to teda stihnu no... první lekce je 1.3., pak 8.3. a poslední 15.3. Zaregistrovala jsem se a uvidíme. :wink:

Zuzi, od kdy se má pít ten maliníkový čaj a jíst lněné semínko?
2. únor 2010 v 10:19  • Odpověz
Co bylo v tom smázlém příspěvku? :confused:
2. únor 2010 v 10:24  • Odpověz
ať hlasuješ ro jakýsi dítě...

anoli, myslím, že od 34tt nevím, zjistím od ségry.. :wink:
2. únor 2010 v 10:26  • Odpověz
Zuzi, já nevím s tím balónkem... mně to přijde takový divný... to si jako od 36 tt dáváš každej den dovnitř a pak ho tlačíš jako ven a tím trénuješ tu hráz? Chápu to dobře? Já to nechám asi poprvé na přírodě... a víš o někom z tvého okolí, že by to zkoušel a ono to fungovalo?
2. únor 2010 v 10:29  • Odpověz
Aha - tak to je dobře, že to mažou! :unamused:
2. únor 2010 v 10:33  • Odpověz
Přesně, proč bych měla hlasovat pro nějaký cizí dítě, že? :confused:
2. únor 2010 v 10:35  • Odpověz
jojo je to pěkně trapné :angry:
2. únor 2010 v 10:37  • Odpověz
no ta holka z vyškova.. :wink: já to zkusím... pak to můžu prodat, že... :wink:
2. únor 2010 v 10:37  • Odpověz
Zuzi, tak pak poreferuješ, jestli to pomohlo. :wink:
2. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
Zuzi, ten náš prďola má snad každej den škytavku... :unamused: já nevím, co tam dělá... jestli se přepíjí??? Je mě ho líto, jak tam vždycky chudáček škytá, pak se celej hejbe... ach jo, příště se na to zeptám Dr.
2. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
ahoj holky,
zase mám na vás chvilku čas :wink: pokusila jsem se trochu dočíst
anoli - držím pěsti se zkouškama, už zbývá jen jedna? :wink: tak to je pohodička
chersi - mrzí mě to s manželem...
evzi - já byla na kurzu bez manžela, manžel tam byl jen jeden a tak veselo, jako u vás, tam rozhodně nebylo :sunglasses:

Evzi - já už mám epi-no doma, přelouskala jsem diskuzi tady na koníkovi a hodně mě to navnadilo
ale podle utz není zatím mimčo hlavičkou dolů, tak snad se otočí, aby mi to epi-no vůbec k něčemu bylo
jinak mimčo leží nějak našikmo - hlava vpravo pod žebrama, zadeček vlevo dole... prý se v téhle poloze špatně měří, podle jejího měření jsme skoro o 3 týdny menší :frowning2: ale průtoky placentou a pupečníkem jsem OK, takže živené je mimnko dobře
2. únor 2010 v 11:26  • Odpověz
No copa nic si z toho nedělej, určitě je vše v pořádku :wink:
2. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz
Ahoj copi, já jsem si říkala, že ses tu už dlouho neukázala. :wink: Jinak díky, snad tu poslední zkoušku už nějak zvládnu, i když databázový systémy jsou pro mě opravdu španělská vesnice... :rolling_eyes:

Tak to je super, že je mimi dobře živené - to je důležitý a to jak tam leží je jen na něm. Když mu to tak vyhovuje. :wink: A neboj, určitě se ještě otočí. A to epi-no se používá až když je hlavičkou dolů, jo? Ty to budeš teda taky zkoušet?
2. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz
baji - já si z toho zatím nic nedělám, spoléhám na to, že ten utz není teď až tak moc přesný, zvlášť když je mimčo tak divně našikmo :sunglasses: třeba mimčo zaujme do příště lepší polohu a bude to OK :wink:
2. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
no tak to UF :wink: to je dobře že si z toho nic neděláš :wink:
2. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
anoli - já toho mám teď v práci moc a doma nechci na net lézt, protože to pak sežere mraky času :sunglasses:
to epi-no by bylo zbytečný, kdyby mimčo zůstalo ležet takhle blbě, protože pak by to vypadalo na císaře a k tomu mi je epi-no na houby :sunglasses:
2. únor 2010 ve 12:55  • Odpověz
holky takže nic, vše je v pořadku vejcovody jsou průchozí, nikde žádné srůsty, prý he úplně normální že v prosinci a lednu se tohle špinění a pak se nedostaví MS stává celem často. ptala se mě jak se dlouho snažíme a no že pokud se nám tedy nepovede prcek do jara pošle nás do speciálizované pracoviště nejspíš do nějakého CAR. u mě problém není.

Akorát mi dala duphaston - ale ted to nechápu, mám 3 krabicky po 20 praskach. a mam je brat 10 dni 2 denne a pak prijde MS a no když pride že mi napise novy na dalsi mesic, kdyby ne tak ultrazvuk.

Aler na 10 dni mo staci jedna krabicka tak na co 3 - když mi pak bude eventuelne predepisovat dalsi?
2. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz
copi, aha... a jak dlouho trvalo, než ti to epi-no dorazilo?

Zuzi, přelouskala jsem asi půlku diskuze o tom epi-nu a musím přiznat, že o tom taky začínám uvažovat... je to fakt zajímavý... odkud sis ho objednala? A za jak dlouho myslíš že přijde? Já jen, že píšou, že stačí trénovat od 36 tt, tak že bych ještě počkala... rozmyslela si to... pozeptala se Dr. a těch co už rodily, jestli náhodou nemají zkušenost... :wink:
2. únor 2010 ve 14:42  • Odpověz
chersi - tak to je dobře, že podle dr jsi zdravá :wink: s těma lékama tomu teda taky nerozumím :fearful:
a s manželem už zase OK? já to dočítala hodně bleskově...

anoli - já si epi-no kupovala použité od jedné holky tady z koníka z diskuze o epi-nu :wink: své dr jsme se na to neptala, porodní asistentka, co vedla kurz se zmínila jen o masáži hráze, ale stavěla se k ní dost skepticky, protože prý prvorodičky často rutinně nastřihávají jen proto, že jsou to prvorodičky :angry:
až půjdeme na prohlídku porodnice, tak se tam zeptám porodních asistentek, jestli o epi-nu slyšely, ale doktoři a por.asistentky o tom asi moc nevědí :unamused:
2. únor 2010 v 15:00  • Odpověz
Chersi je fajn, že to nic nebylo! Víš co mě jen malinko zaráží? Jak ti na základě běžného vyšetření může doktorka říct, že u tebe není žádný problém a že nemáš srůsty, vejcovody jsou průchozí.. To přece takto nepozná.. Na to se dělá buď to HSG - průchodnost a nebo laparka..
2. únor 2010 v 15:02  • Odpověz
chersi, toje dobře, že jsi v pořádku. :wink: A mám stejnej názor jako jaspi... :unamused:

copi, jenže když to takto dělají, tak pak ti je to epi-no vlastně k ničemu... :rolling_eyes:
2. únor 2010 v 15:03  • Odpověz
dělala mi ultrazvuk koukala na dělohu a na vaječníky. ultrazvuk mi delala uz tenkrát když jsem ji rekla že nechci HA.
2. únor 2010 v 15:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.