• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Taky už v roce 2010 nechcete být sami???

(Zamčená)
30. září 2010 
anoli - jj, s tím rutinním nástřihem je epi-no bohužel k ničemu :frowning2: ale tahle PA neměla zkušenost s porodnicí, kam chci jít já, ale nedělám si iluze, že by se ty porodnice tolik lišily :frowning2:
a psát si nějaký porodní plán, že nechci nastřihávat... už vidím ty doktory, jak budou celý blažený poslouchat někoho, kdo tomu vůbec nerozumí :unamused:
2. únor 2010 v 15:11  • Odpověz
dobré ráno....Chersi to je dobře že jsi v pořádku :wink:
3. únor 2010 v 07:25  • Odpověz
kde jsteeeeeeeee ?:grinning:
3. únor 2010 v 08:01  • Odpověz
Hezké ránko :slight_smile:
Chersi - to, co jsi vyjmenovala, tak se přes UTZ poznat nedá.. . Připomíná mi mou bývalou doktorku :angry: Nedělala ti ani horm. profil? :unamused:
3. únor 2010 v 08:31  • Odpověz
Taky u vás máte takovou vánici jak my? Myslela jsem, že ani nedojdu na zastávku - hnus :angry: Zítra už jdu na krev a moč a EKG . Uff, už se to blíží.. Za týden už budu bez zubu a za 2 i po laparce. :wink:
3. únor 2010 v 08:32  • Odpověz
Jojo však ono to uteče Jaspi :wink:
o té vánici mi ani nemluv :frowning2:
3. únor 2010 v 08:35  • Odpověz
dobré ráno, jaspi já teda nevím, hor. profil, to je z krve?
3. únor 2010 v 08:49  • Odpověz
ahoj holky,
k nám zatím vánice nedorazila, spíš to taje :wink:
3. únor 2010 v 08:54  • Odpověz
Cher - HP se dělá z krve, ale musí to být 3 až 5 den cyklu. Průchodnost se dělá buď ambulantně - plynem, ale to může být bolestivé v případě, že jsou malé srůsty a plyn je "protrhá" tak se dělá i při laparce. No a srůsty, cysty, endometriozu - to vše při laparce. Ale ta se dělá většinou až pozděj. u tebe by se měl udělat jako základ ten profil+testy na štítku a dobré je zkontrolovat v době ovulky UTZ - jestli máš folikuly a jestli praskají+výšku sliznice. Špinění může být třeba že ti hapruje hladina progesteronu- to upraví utrogestan.. Co ti ta doktorka navrhla dál? Tys tento měsíc mimo to špinění MS neměla že? Máš ještě počkat a pak když tak Agolutin nebo jak?
3. únor 2010 v 09:04  • Odpověz
Uf, jse z toho nějaká celá mimo.

No já jsem jí řekla že 2.1 jsem dostala normální MS a že měla dorazit 29.1 - ale to nepříšla, místo toho se u mě objevilo špinění se slabým krvácení od 21-26.1. Na to mi řekla že se to může stát, a dala mi rovnou ten duphastom, že mi srovná cyklus a že pokud se nám maly nepovede do jara tak nás někam pošle
3. únor 2010 v 09:08  • Odpověz
jejej já se v tom vůbec nevyznám...nevím o čem mluvíte....no jo ale můžu bejt ráda že mě to zatím nepotkalo :sweat_smile:
3. únor 2010 v 09:17  • Odpověz
Aha, tak aspoň že máš ten Duphaston - to je stejné jak Utroš.
3. únor 2010 v 09:54  • Odpověz
jaspi já se v tom nevyznám, jen co jsem si tak vypočítala, že mi to cyklus zase spíš rozhází a ne srovná. 7 měsíců mi to chodilo normálně. Nevím jsme t toho mimo, nevím jestli zkusit ještě jiného doktora nebo ne, nevím
3. únor 2010 v 10:03  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:,u nás taky žádná chumelenice,ale vítr je tady pořádny:frowning2:
Cher tak raději zkus i jiného doktora,ne? Udělá ti HP a poví,že je to v pořádku a budeš klidnější,co?
3. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
ewul zrovna koukám na netu hledám v berounském okrese, jestli nejadu nějaké recenze
3. únor 2010 v 11:02  • Odpověz
Cher -souhlas s Ewulin :wink: Doktorka, která ti nasadí léky bez vyšetření a která ti vyvrátí srůsty a všechno na základě UTZ ve mě fakt důvěru nebudí.. Ale záleží na tobě, jakou s ní máš zkušenost. Ty ji znáš.. Duphaston ti cyklus nerozhodí, neboj.. I když první by se dal zkusit Agolutin - a pak počkat jestli příští měsíc bude O.K, když to míváš pravidelně. Ale kdy ho máš brát? Už teď abys dostala MS nebo to špinění doktorka brala jako MS a máš ho brát někdy od 16DC?
3. únor 2010 v 11:02  • Odpověz
jasně Cher, já myslím,že je to dobré zkusit jinde a uvidíš sama...já třeba prošlo doktory tři než jsem se usadila :grinning: ...a můžu ti říct,že to stálo za to...první mudra mi jednou řekla,že ženská dokud neleze po čtyřech tak jí nic není :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...a to jsem tam byla se zánětem,ale takovým,že jsem nemohla ani chodit...víš jak ono je doktor a doktor... z vlastní zkušenosti můžu doporučit najít si gynekologa chlapa,mají takový lepší přístup nebo co :sweat_smile:
3. únor 2010 v 11:08  • Odpověz
Oprava prošla:slight_smile:
3. únor 2010 v 11:08  • Odpověz
Já jsem chodila 10 let k jedné, která byla fajn pokud chtěl člověk jen HA - jakmile jsem začala řešit, že chceme dítě, tak byl problém. Pak mi kamarádka doporučila nynější doktorku a nemůžu si stěžovat! Okamžitě všecko řeší a neplýtvá mým časem - s nějakýma kecama, že počkáme půl roku a uvidíme (jako ta předchozí) Věřila mi, když jsem jí při registraci řekla, že mám problém a hned dělala potřebná vyšetření. Často mě zaskočí, jak až je akční - při první návštěvě jsem vyfasovala pro Jarka žádanku na SPG..poslala mě na hematologii apod. Ale je fakt, že nebýt ní, tak by se na spoustu věcí nepřišlo. K té minulé jsem chodila 10 let a za celou dobu jsem musela něco brát, aby dorazila MS a ona se vůbec neobtěžovala jedinkrát udělat HP :angry: Fakt problém..
3. únor 2010 v 11:25  • Odpověz
No tak to je přesně stejný přístup jako měla ta moje původní doktorka,Jaspi...recept vypsat to jo,ale nic jiného...to se jí asi nechtělo :confounded:
3. únor 2010 v 11:27  • Odpověz
U té mojí bylo hrozně vidět, když ses na něco zeptala, jak ji tím obtěžuješ a že je úplně zbytečné, že se o takovou blbost zajímáš.. :angry:
3. únor 2010 v 11:48  • Odpověz
našla jsem reference na jednoho gynekologa, dle referencí by měl být dobrý.

jaspi, já vlastně nevím ona mi to vypočátala že když jsem špinila od 21.1 - tak začnu ten hushaston brát od 10 - prostě to tak vypočátala - já fakt nevím, ani jak to mám brát jestli od 1 dne toho špinění jako 1 DC nebo jak ?
3. únor 2010 v 11:48  • Odpověz
tak šup zvedej Cher telefona zkus se objednat na co nejdřív...třeba ty léky ani nezačneš brát a doporučí ti něco jiného!
3. únor 2010 v 11:57  • Odpověz
Teď jsem to počítala a to bys brala tuším od 21DC.. Jak je máš brát dlouho? Jestli 10 dní, tak ti to posune MS ne?
3. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
np rpávě že posune jaspi. mám z toho hroznou radost. A vsadim se ze mi to vyjde i na celou dovolenou :rolling_eyes:
3. únor 2010 ve 12:36  • Odpověz
Volej jiného doktora...
3. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
čauky holčiny,

tákže, ráno jsem byla na normální kontrole, to mě jen prohmátnul a zase mi vzal dvě ampule krve... no ale CS 1, což prý na tuhle dobu odpovídá...
napsal mi nástup na MD od 8.2. což mě docela zaskočilo, páč jsem počítala s tím 11.2. tak jsem jela dnes ještě do práce, abych se rozloučila se šéfovou, páč zítra odjíždí na hory... no za týden pojdemem všechny na rozlučkový obídek...

teď o pěti jsem byla na tom utz a Venda je moc hodnej, Dr. říkal, že to je dlouhonožka .... asi po manžovi... a taky zrovna pil plodovou vodu... no vellikostně odovídá 31+1(2) a váhový odhad je 1692g, takže doufám, že Venda bude mít tak 3,30 kg a né 4,5 jak manžel... Laduš měla taky tak, a finální váha byla 2,95 což teda mě bohatě stačí... sice manža říkal, že nechce žádnýho zakrslíka, ale on si teda rozhodně vybírat nebude... on Vendu rodit nebude...
a je hlavou dolů... :dizzy_face:

Chersi, já se taky přidávám k holkám, ségra byla na laparoskopii taky a to jen kvůli tomu, že nemoli vyloučit mimoděložní těhotenství, no a jak jí tu laparku dělali, tak zjistili, že tam má srsty způsobené chlamydiovou infekcí... no a to ji tak tři dny předtím sledoval její gynDr. a potom dva v nemocnici a nikdo žádný srůsty neviděl, vše bylo čisté...
jinak ty sama se musíš rozhodnout, jestli chceš nebo nechceš něco pro to mimčo udělat, my ti tady můžeme vykládat hory doly a co bys měla, ale pokud ty sama nebudeš pevně rozhodnutá jít za svým cílem, tak i my ti nepomůžeme, abys držela toho prcka v náručí.. :pensive: Vem si Jaspi, ta kdyby čekala až naprší a uschne, tak nemá dítě do padesáti, sorry Jaspi, ale je to tak... :wink:

Anoli, já to epi.no objednávala přes www.epino.cz a paní mi psala že by ho tento týden měli odeslat.. :wink:
a jak se ti to teda pozdává?

a dneska došly chůvičky, jsou luxusní, fááákt... musíme o víkendu ozkóšet... :wink:

tak pááá z´ítra, to budu předposlední den v práci... :grinning:
3. únor 2010 v 18:27  • Odpověz
Ahoj holky, prisla jsem na vas mrknout, jak se vam dari....asi uz si na me nevzpominate, psala jsem vam sem loni v zari, mezitim jsme se stacili prestehovat, ted se jeste budem stehovat v ramci mesta, takze nemam moc prilezitosti dostat se na net. Jsem moc rada, ze se vam vede dobre, vidim, ze miminkaa briska rostou, toto leti. :sweat_smile:

Zuzi, chtela jsem se te zeptat, kde jste kupovali postylku. Videla jsem ji u tebe v albicku a moc se mne libi. V breznu se chystame na skok do CR tak bysme radi nejakou koupili. A jakou jste brali matraci?

Anoli, ty se mas, ze uz ti sundaji rovnatka. Ja jsem se nakonec rozhodla, ze v nich budu pokracovat az po porodu, at mam ted pokoj. Ale stejne, zamecky mam nalepeny porad, takze moc pohodlny to taky neni. Jo a blahopreju ke zkouskam!!!

Bajoch, je mne to lito s manz. babickou, vzpominam si, jak jsi o ni tenkrat psala.

Jaspi, at to dobre dopadne u zubare! Ja uz mam vsechny 4 venku, ale se vsema jsem zkusila jak pes. Hlavne, ze ti to budou delat na chirde a ne u norm. zubare.
3. únor 2010 v 19:13  • Odpověz
Je ahojky bublinka :wink: to je dobře že ses na nás přišla mrknout :wink:

Teda Zuzi to jsou samé dobré zprávy :wink: užívej si oslední pracovní dny za chvíli ti začne trošku jiná práce :grinning:

Já zítra taky nejdu pracovat, ale raději než na pohřeb bych teda šla kamkoliv :frowning2: no snad to nějak zmákneme
4. únor 2010 v 07:28  • Odpověz
Dobré ráno holky,

včera jsem lajdala a ani jsem se tu neukázala, za což se omlouvám... mám totiž šéfa na horách a tak v práci doháním, co se dá. V pondělí dělám tu poslední zkoušku, jenže to je tak debilní předmět, že tomu vůbec nerozumím, tak si celý skripta přepisuju do pochopitelný podoby a to mě strašně zdržuje... takže tak...

Zuzi, teda ani nevíš, jak moc ti závidím!!! :grinning: Já už chci takýýýýý!!! :grinning: Sice teda se začínám porodu bát čím dál víc, ale doma už bejt chci. Ty klouzavý chodníky mi nedělají dobře. No, já si ještě asi chvíli počkám... :rolling_eyes: Stejně mi to přijde 11.3. pozdě... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A gratuluju ke kontrole a k utz. Už se taky na toho našeho prďolínka těším, až ho uvidíme... naposledy... pak už naživo... :slight_smile: Asi to bude malej ochlasta, protože škytá každej den... a předevčírem dokonce 2x - jednou ráno a jednou večer. :grinning:
Jinak co se týče epi-na, tak jsem nalomená... nevím, jestli do toho jít nebo ne... pro mě je to dost peněz, ale zase na druhou stranu, kdyby byl pak porod pro mě lepší... ach jo, já snad nejsem ani ryba, ale spíš váha... :grinning: Tak ještě mám chvíli čas se rozhodnout, tak se poptám i kamarádek, jestli nemají zkušenosti...

chersi, já bych asi taky změnila doktora... ať mě někde pošle, protože to přece není normální, aby ti najednou začala ms takhle haprovat... a s tím otěhotněním to samý...

bubli, tobě už tt taky pěkně poskočily, viď? :wink: A jak se ti daří? A co mimi? Taky si necháte překvapení až k porodu?
4. únor 2010 v 08:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.