• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Taky už v roce 2010 nechcete být sami???

(Zamčená)
30. září 2010 
Holky mě tak napadlo, možná mě někdo odsoudí - je někdo z Vás kuřačka?
28. kvě 2009 ve 14:15  • Odpověz
chersi, proč? Je to přece každého věc, jestli kouří nebo ne. :wink: Já jsem teda nekuřák a jsem ráda, že i můj manžel přestal kouřit. Nesnáším, když to musím dýchat, takže si vybírám nekuřácké restaurace (už aby to zavedli i u nás, že se nesmí v restauraci kouřit-jenže toho se asi nikdy nedočkám), když si zapálí někdo na autobusové zastávce tak jdu o kus dál, když jedeme na výlet a manželům tatínek pořád kouří (je velkej kuřák) tak vždycky běžím napřed, abych to nemusela čuchat. Cítím se v tomhle trošku omezeně - místo aby si šli oni stranou, tak musím prchat já!!! :angry:

Když jsme byli loni v Irsku za kamarádkou, tak jsme navštívili jejich hospůdky a bylo naprosto super přijít tam a vidět, jak všichni chodí kouřit ven. Uvnitř se krásně dýchalo, člověka neslzeli oči atd. Já byla jak Alenka v říši divů a strašně jim to záviděla! :slight_smile:

chersi a ty kouříš?
28. kvě 2009 ve 14:25  • Odpověz
chersi - já nekouřím, párkrát jsem to v pubertě zkusila, ale nic mi to neříkalo a neříká
ale nikoho neodsuzuju, já jsem zase závislá na sladkým :wink: jen bych s kouřením v těhu přestala...
28. kvě 2009 ve 14:25  • Odpověz
Já jsem kouřila celkem na svůj vkus i dost. Ale jakmile jsme se rozhodli stal se ze me spise rekreacní kurak. V praci vubec, doma malokdy akorat kdyz si jdeme s manzou nekam sednout. Ale fakt se snazim, vzdycky jsem si rikala jaka to bude sranda, a ona vůbec není.
28. kvě 2009 ve 14:28  • Odpověz
chersi - a manža je taky kouřák?
28. kvě 2009 ve 14:29  • Odpověz
tak rekreační kuřák je moje mamka - ta si dá v létě, když je pěkně a grilujeme. :wink:
28. kvě 2009 ve 14:35  • Odpověz
mě taky vadí kouření v restauracích :angry: :angry:
na zastávce taky radši odejdu opodál, ráda bych se ozvala, ale kdoví jak by kuřák reagoval... nerada bych to ještě schytala
28. kvě 2009 ve 14:36  • Odpověz
Cher - chápu tě. Já přestala tak před rokem a je to celkem v poho, ale až teď po roce to začalo být horší. Přišlo teplé počasí, pohodička... a člověk byl zvyklý na to cigárko. Nebo na nějakých akcích. Ale snažím se držet.
28. kvě 2009 ve 14:36  • Odpověz
u nás v rodině naštěstí nikdo nikdy nekouřil, ani v manželově rodině :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 14:37  • Odpověz
copa, manžel kouří, ale u něj jsem na to zvyklá, jako řidič je to pro něj spíš jako odreagování. on toho vykouří právě v práci - ani se kolikrát nedivím, já řídím pouze osobák, on řídil kamion ted velky nakladák, a na tech silnicích není o co stát
28. kvě 2009 ve 14:43  • Odpověz
copa, jsi můj člověk! :grinning: :wink:

jaspi, tak to tě moc obdivuji, protože jsem viděla na manžílkovi, jak pro něho bylo těžké přestat... nerada na ty doby vzpomínám, protože byl podrážděnej a pořád jsme se hádali... málem jsme se dokonce rozešli... pak jsme se dohodly na pravidlech a on postupně snižoval snižoval až přestal úplně, ale ne kvůli mě, ale spíš proto, že se mu začalo špatně dýchat.

Jinak brácha taky kouřil (i trávu), ale musel přestat, protože začal chodit s holčinou, které to vadí. Tak místo toho cucá hašlerky... no a v manželově rodině kouří jeho brácha, tchýně i taťka... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2009 ve 14:45  • Odpověz
Já jsem nekuřák, ale manža kouří. Před pár lety přestal, vydržel nekouřit 9 měsíců a pak zase začal. :rolling_eyes: Ale už se smířil s tím, že až budu těhu, tak bude muset chodit na balkon, teď to má dovolené v obýváku a pak musí větrat.
Mě to tak nějak nevadí, jsem hospodský dítě, ale vadí mi, když to někdo čadí přímo na mě, a pak ještě ten smrad z oblečení, když např. přijedeme z turnaje nebo z hospy. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2009 ve 14:51  • Odpověz
Já jsem měla největší spotřebu cigaret na dovolených a nějakých akcích.. Jinak jak kdy. Mohla jsem mít denně třeba jen 1 -2 a z toho třeba 10, ale na zábavě padla vždycky krabka a na dovolené ještě i víc někdy.. Pak jsem nějak na ně přestala mít chuť a tak jsem přestala. Minulý rok na dovolené jsem si jen potáhla, ale u moře bylo horko, tak nebyla chuť.. No ale jak jsem byla před 14dny s kámoškou na zábavě, tak jsem si po roce od ní potáhla a celkem mi to chutnalo, ale nezačala jsem. Když chci těhulit, tak nechci kouřit..
28. kvě 2009 v 15:00  • Odpověz
jaspi, přesně tak, musíš mít pevnou vůli!!! :wink: :slight_smile:

ladi, tak to jsi dobrá, že mu to trpíš v obýváku! To bych fakt nemohla! Ale samozřejmě to beru, je to každého věc. :wink: Já jen, že mi třeba i vadí, když přijdu k někomu domů a je to tam cítit ze záclon a tak...

Né, já se jako fakt omlouvám, ale já jsem v tomhle opravdu přísná. :grinning: Mně vadí třeba i to, když projde někdo okolo okna a hulí, tak že to oknem zavane dovnitř. :grinning: Nebo když kouř smrdí z oblečení... nebo když přijde klient a sedí chvíli v jednačce a já tam pak jdu a je to tam cítit...

Samozřejmě jsem to jako puberťák zkoušela, ale nechutnalo mi to, bylo to spíš jen z frajeřiny a abych zapadla, ale bylo to fakt jen tak 2x... No a pak taky dýl s manželem na zábavě, když jsem se třeba trošku přiopila a bylo mi to už jedno... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to mi pak bylo ale druhej den strááášně blbě! Fuj! :sweat_smile: :grinning:
28. kvě 2009 v 15:11  • Odpověz
Já mám na to kouření asi nějakej moc dobrej čich. Třeba ještě jsem si vzpomněla na to, jak jsme jednou byli v lese - nikde nikdo a já cítím kouř. Prostě asi šel někdo před náma a hulil. No a já to prostě cítím. Fakt za to nemůžu, ale cítím to. :grinning:
28. kvě 2009 v 15:13  • Odpověz
Ty máš teda nos. :grinning:
Já to necítím ze záclon nebo tak. Možná tím, že pak větrá, nebo nevím. Každopádně je asi fakt, že tím, že kouřili i naši doma, tak jsem na to zvyklá, a zase ho nechci nějak omezovat, když to mě vyloženě neobtěžuje. Ale není to u nás bílá clona, to ne. :grinning:
28. kvě 2009 v 15:23  • Odpověz
ladi, tak to jsem ani nemyslela. :grinning: A máš pravdu, že člověk je ovlivněn i rodiči (mamka dřív nekouřila). :wink:

Holky, a jak to máte s alkoholem? Já nevím, jestli jako už teď nemám pít nic nebo můžu třeba skleničku piva? Já mám strach, že kdybych byla náhodou těhu a dala si třeba skleničku vína, tak je to špatný. Nejhorší je, že jsme byli na vínečko docela zvyklý... Nejhorší je, když přijedeme k manželovým rodičům, protože oni jsou velký vinaři a vždycky mi taky nalejí, jenže my jim to nechceme říct, že se snažíme... a zároveň mám pak zase strach, kdybych už náhodou byla, aby to neuškodilo. Co si o tom myslíte? A jak to máte vy?
28. kvě 2009 v 15:42  • Odpověz
jééé, já si to po sobě musím číst, vždyť se mi v textu opakují slova - nejhorší! :grinning:
28. kvě 2009 v 15:43  • Odpověz
anoli, ja tedy pijan nejsem, ale jsem si jistá že sklenka vína, nebo piva, není nic spatného, víno cervené je pry dobre na krev a v pivu je vitamin B. Samozrejmě se nesmíš "ožirat" ale jinak bych v tom neviděla problém.

Jinak už mi MS zase skončila (se divím).

O snažení jsme taky nikomu nic neřekli. a přemýšlím, jestli až se zadaří to vůbec řeknu hned nebo až po rizikovém 3 měsíci.
28. kvě 2009 v 15:47  • Odpověz
chersi, já bych to taky nikomu nechtěla říkat, až po 3. měsíci, ale bojím se, že to na mě bude hnedka vidět a že jakmile mi bude růst břicho, tak se nevejdu do kalhot. :sweat_smile: Už teď mi jsou po zimě (nabrala jsem 3 kg) těsné, natož až budu těhotná! :astonished: :grinning:

Holky, mějte se hezky, já jedu domů. Tak zas zítra :wink:
28. kvě 2009 v 16:02  • Odpověz
papa zítra
28. kvě 2009 v 16:05  • Odpověz
Ladi,pokud dr. UTZ nema,tak by te na nej mel pravidelne posilat jinam,nejen kdyz jsi tehotna. Mne delali utz,cytologii a jeste ruzne testy na bakterie,chlamydie ani nevim co presne
28. kvě 2009 v 18:24  • Odpověz
My o snažení také nikomu neřekli, vlastně jo, ví to jedna kolegyňka z práce a mzdovka - dřív jsem s nimi byla v kanceláři, dobře si rozumíme, a hlavně jsem s nimi konzultovala co a jak. Jako otěhotnění ve zkušební době atp.
Ale jinak nikomu, ani kamarádům. Rodičům to řekneme, až to bude tutovka a dokud to nebude vidět, což si myslím vzhledem k mému pupíku už teď nebude moc dlouho. :grinning: S těmi kalhotami mám anoli také problém.
:grinning:
To víno si myslím problém není, v sobotu jsme si s manžou také dali. I když normálně moc nepiju. Dokonce kamarádka co je těhu si ho dává pravidelně celé těhotenství. Ne že by se nalívala, ale vždycky o víkendu si nalije decku do skleničky, doleje cocacolou a zbytek lahve domlaskne její přítel. A takhle to praktikují stále. A to je už tuším v 25 tt. Myslím, že v malých dávkách a ne moc často neuškodí.

U mě to nikomu divné nebude, že nepiju. Vždycky dělám řidiče a nepiju téměř nikdy. Akorát na konci června máme velkou šipkařskou akci (zakončení sezóny) a jestli už budu náhodou těhu, nevím jak budu vymlouvat, že nepiju. Asi antibiotikama. :grinning:
28. kvě 2009 v 18:27  • Odpověz
Anoli, kolikátý máš cyklus po vysazení HA a kolikátý jsi DC?
28. kvě 2009 v 19:38  • Odpověz
Anoli, v těhu smíš pít sklenku vína nebo třetinku kvalitního piva denně, takže myslím, že to zatím nemusíš moc řešit...
28. kvě 2009 v 19:46  • Odpověz
Hlavně nepít tvrdé, ale jinak asi nějaké malé množství nevadí. Ono to bude ïndividuální. Třeba moje mamka měla vždy problém mimi donosit a jakmile si dala minimum alkoholu, tak začla krvácet. Já to řešit nemusím - nepiju vůbec..
28. kvě 2009 v 19:57  • Odpověz
ja taky nepiju... :slight_smile: a nekouřím :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 20:36  • Odpověz
Dobré ránko!!!
29. kvě 2009 v 06:07  • Odpověz
dobré ráno děvčata. Tak pořád špiním, netuším de je problém. Uvidíme po víkendu
29. kvě 2009 v 06:46  • Odpověz
Ahojky holky, tak já hlásím, že se MS stále nehlásí... :frowning2: ... a já ještě pořád věřím, že třeba přijde o víkendu... :rolling_eyes:

karol, tak to jsem ráda, že si můžu sklenku dát. :wink: No asi první - já jsem vysadila prášky na konci dubna, pak byla MS, a tento týden jsem měla dostat první MS bez prášků, ale zatím nic... v pondělí si asi koupím test, i když tomu nevěřím, protože jsme se chránili, jednom 1x to bylo naostro... :grinning: Třeba MS přijde jen o trochu dýl, ne? :wink:
29. kvě 2009 v 07:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.