• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Taky už v roce 2010 nechcete být sami???

(Zamčená)
30. září 2010 
No já jsem si myslela, že se vrátím, ale mají tu instalovat po nové roce nový program do PC a to v němčině. Takže kdyžbych stihla ses programen naučit tak se budu ctít na 100 % vrátit a pak případně hledat jinde. no ale když bych se s tím nestihla naučit, tak nevím nevím
3. čer 2009 v 10:57  • Odpověz
Ewulin, my s manžou chtěli mimčo až za rok, ale právě situace v práci mě jen utvrdila v tom, že není na co čekat a že se začneme snažit už teď.
A jinak mám ze všeho pocit jako anoli, situace ve firmě je hrozná, každý se tu o práci bojí a podle toho se také chovají, aby náhodou každý nepřišel o místo. Je tu dusno, stres, prostě hrůza.
Já se sem rozhodně vracet nebudu. Firma jde od prosince od 10 k 5. A taky se budu snažit najít něco blíž. Teď dojíždím denně 70 km - 35 tam a 35 zpátky. Je to daleko, hlaně když pak budu mít dítko ve školce atp.
Šla bych sem za předpokladu, že bych nic jiného nesehnala, tak než být na pracáku ...
3. čer 2009 v 11:11  • Odpověz
ladi, úplně mi mluvíš z duše s tím, jak popisuješ, jaká je tu atmosféra... :frowning2: Tak koukám, že to není jen u nás, ale asi to bude opravdu ve více firmách. Každej den se těším domů, do klidu, do své jistoty... kdežto v práci zažívám přesný opak - stres, nejistota! Jsem tu už 5 let, ale tohle jsem ještě nezažila. Byla jsem tu vždycky spokojená, ale teď už ne. :frowning2:
Přesně u nás to jde taky od 10 k 5 od prosince. Mám to stejně, než být na pracáku, radši bych se vrátila, ale určitě budu hledat něco blíž.
3. čer 2009 v 11:21  • Odpověz
Tak to jsme na tom úplně stejně. :unamused:
Já byla spokojená dokud jsem byla na ekonomickém. Pak začaly výpovědi, a už to tu jelo. Hrůza.
Já jsem si i dříve říkala, že budu chodit do práce až do nástupu na mateřskou, ale teď si myslím, že tu překlepu nutně tu zkušebku, pak dovolené a max na konci srpna půjdu na nemocenskou. Ty stresy mi tu za to nestojí. A pokud by se to tu mělo hrotit a být ještě horší, tak bych se šla dohodnout a udělali bychom to ještě nějak jinak.
Naplánovaný to mám dobře, teď ještě otěhotnět. :grinning:
3. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
Dneska máme s manžou 9leté výročí vztahu. Tak se těším domů jak malá holka. Koupím po cestě vínko a něco dobrého a uděláme si hezký večer. Původně jsem myslela, že bychom si sjeli na véču, ale asi to nedopadne. Tak budeme s dětma (pes+2 kocouři) doma. :grinning:
3. čer 2009 v 11:32  • Odpověz
přesně planuje se to krásně, manžel se snaží každý den, a co se divím sám od sebe
3. čer 2009 v 11:33  • Odpověz
jo jo, holky, jen otěhotnět! :wink: :grinning: Jinak naplánovaný to je dobře, ale tak snad se nám to vyplní! :wink: Musíme věřit a snažit se, že? My se už oba těšíme na snažilkování!!! :grinning:

ladi, taky pořád přemýšlím o tom, jak to udělám, až budu těhotná... jestli jít na nemocenskou nebo zůstat tady v tom stresu - to se přiznám se mi moc nechce. Určitě by to nebylo dobré ani pro mimi, ale zas na druhou stranu se bojím, abych pak neměla třeba málo peněz na mateřský... :unamused: Nevíte z čeho se to počítá?
3. čer 2009 v 11:38  • Odpověz
urco jsou nejaky tabulky, nemocenská se ti vyplatí az kdyz jsi doma dlouho jinak to stoji za prd. No a materská to netusim, ale znama je ted s prkem (2 mesice) a ma jen o 2,5tisice min nez plat (do pul roku veku ditete) ale nejsem odbornik
3. čer 2009 v 11:42  • Odpověz
prvního půl roku máš 60%platu,pak mateřskou...záleží na jak dlouhou se na mateřskou přihlásíš...3 roky tam je 7500,4 roky 3500 a 2 roky něco kolem 11000...já ty částky neznám úplně přesně,tak jsem to zaokrouhlila.
3. čer 2009 v 11:49  • Odpověz
Jo a nemocenská je teď tak,že prvních 14 dní ti platí zaměstnavatel,ale první 3 dny se nedává nic-což jako nechápu,po těch 14 dnech tě začíná platit stát,ten platí i víkendy a myslím je to taky 60%platu...takže nemocenská se vyplatí na měsíc a víc... :unamused:
3. čer 2009 v 11:52  • Odpověz
ahoj holky, po delší době se zase hlásím :slight_smile:
já to mám v práci celkem OK, zatím si nemůžu stěžovat (ťuk, ťuk, ťuk), takže zatím se sem po potenciální mateřské chci vrátit :slight_smile: když mi naposledy přál šéf k narozkám, tak říkal - no co já ti popřeju, když ty všechno máš a to, co nemáš, to ti přát nebudu, to bys nám tady pak 2 roky chyběla :grinning:
navíc až bude hotový domek, tak se mi cesta do práce o pár km zkrátí, takže do budoucna to bude ještě lepší :wink:
3. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
ewul a ty částky u těch let jsou daný čím? Nebo je to pevně stanovený? Nebo přece musíš mít nějaký průměr z hrubé mzdy, ne? No a já teda nevím, ale když jde někdo na nemocenskou tak se mu to prý nějak odečítá, takže je to nevýhodné... já nevím, nerozumím tomu... :unamused:
3. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
copa, tak to máš dobrý :wink:

Holky, já jdu na obídek, tak se na chvíli odmlčím... aspoň nějaké zpestřední jinak šedivého dne... :dizzy_face:
3. čer 2009 v 11:56  • Odpověz
mateřská je podle mě pevně stanovená...ale teda teď jsi mě zmátla nevím... :sweat_smile:
3. čer 2009 v 11:58  • Odpověz
rodicovská je pevne stanovená po dobu let, materská se vypocítává z tvého platu
3. čer 2009 ve 12:23  • Odpověz
To co napsala ewulin není mateřská, ale rodičák.
Mateřská se vypočítává z příjmu za 12 měsíců zpětně. Pokud pracuješ třeba jen 3 měsíce a pak jsi na nemocenské, počítá se jen z těch 3 měsíců a je to myslím 70% - pobírá se, jestli se nepletu tak 28 týdnů.
Rodičák je skutečně jak napsala ewulin - to si vybereš, zda chceš 2 roky, 3 nebo 4.
Ale jak se vypočítává nemocenská teď po novu nevím.
3. čer 2009 ve 12:29  • Odpověz
3. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
No ono je to přesněji ... peněžitá pomoc v mateřství (těch 28 týdnů) a rodičovský příspěvek (ty 3 varianty), akorát že všemu říkáme obecně mateřská no. :wink:
3. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz
tak já teda nevím... takže peněžitá pomoc v mateřství je těch 28 týdnů a vypočítá se tedy za 12 odpracovaných měsíců (z hrubé mzdy?) a rodičovská jsou ty 3 varianty a je pevně stanovená? - tam ale člověk musí přece dosáhnout tím průměrem, ne? - myslím tu variantu dvouletou...
3. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
http://www.kurzy.cz/dane-danova-priznani/penezita-pomoc-v-materstvi.htm
anoli u té dvouleté tam nějaký limit je, ale nevím kolik, já o ní ani neuvažuji, já půjdu na 3 roky :wink:
3. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
ewul, díky za ty odkazy - já si to musím všechno v klídku doma pročíst... :wink: Tady to nejde a navíc já vždycky než to rozlouskám. Vždycky mi přijde, že to píšou moc složitě. Anebo jsem blbá, no. :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
díky ladi :wink:
3. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz
No já jsem z toho taky celkem jelen :grinning:
3. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
Anoli a co bylo dobrého na oběd?
3. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
je to tak jak psala ladenka.

a rodicovská je pevne stanovena at delas nebo nedelas. 2roky - asi 11 00,-, 3 roky 7600,- a 14 roky (3 roky beres 7600 a pak snad uz jenom 3600,-)
3. čer 2009 ve 13:21  • Odpověz
Holky já už dneska mizím,tak se zatím mějte hezky a ahoj zítra.
3. čer 2009 ve 13:29  • Odpověz
Aha, ale abys mohla jít na dvouletou variantu, tak na to musíš dosáhnout nějakého průměru, ne? No to je jedno, ale já mám totiž, holky, strach, že kdyby mě náhodou propustili, tak jak bych to pak řešila a abych vůbec nemusela třeba mimi odložit a hledat si novou práci... :frowning2:

No, nebudu dělat ukvapený závěry, ale neříkám, že mi to není jedno no...

ewul, měla jsem čevábo a bylo docela dobrý :wink: :slight_smile: Co jste měli vy k obědu?
3. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz
ahojky ewul
3. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz
já měla dnes jenom tunaka s pecivem, ale jinak se tlaskam porad necim. Holky ja jsem dneska jak potrefená, opět pořad lítám na záchom a hlídám se. bilímě podbříšek, už od včera. Zlatý prášky na tohle to. Ale MS nic špinění nic.
3. čer 2009 ve 13:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.