• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Taky už v roce 2010 nechcete být sami???

(Zamčená)
30. září 2010 
Anoli, podle toho kdy by jsi otěhotněla. Pokud v ochranné lhůtě (na těhotné se myslím vztahuje několik měsíců, ale přesně to nevím) tak bys na mateřskou nárok měla a tím pádem i na výběr rodičáku. Pokud by to bylo až déle a ty jsi byla na pracáku, tak nárok na mateřskou myslím nemáš a nastupuješ rovnou na rodičák a to 4 roky. Ale raději si to někde ještě prověř. Třeba tu byla diskuze "nezaměstnaná a asi těhotná" a tam si holky dost psaly, sama jsemse jich tam na něco jednou ptala. :wink:

Já měla oběd hrozný, pangas se špenátem a bramborama - ryba dobrá, špenát nemusím a brambory nedovařené. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 ve 13:42  • Odpověz
takže oběd asi nic moc vid ladi
3. čer 2009 ve 13:56  • Odpověz
ladi, já nechci předbíhat, jen mě to zajímá, protože se fakt bojím, kdyby tahle situace náhodou nastala... :frowning2: Zítra budu vědět víc, je krátká porada, tak třeba nám řeknou víc... uvidíme, třeba plaším zbytečně. :wink:
3. čer 2009 ve 13:56  • Odpověz
chersi, třeba si budeš muset udělat ještě testík... :wink: Kdy to máš dostat? Třeba jsi těhu, ale test to ještě neukázal. :slight_smile:
3. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz
nam řekli že se nemáme ničeho bát, že se nás krize netýká, oni si asi myslí že jsme úplně pitomí. Každej měsíc vidíme jak s vádělky klesáme oproti minulemu mesici.
3. čer 2009 ve 13:58  • Odpověz
holky, já se přejedla rajskou :dizzy_face: dala jsme jí se 6 knedlíkama ... :pensive:
3. čer 2009 ve 13:59  • Odpověz
Anoli, my se takhle bojíme porad, které jsou ke konci měsíce. Protože konec měsíce je vždy ve jménu vyhazovů, i když teď tedy nikoho nevyhodili. No a já šla 13. února. :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nás se dotkla už na podzim, bylo jasně vidět, jak nejdřív jdou pryč důchodci, pak Slováci, pak ve zkušební době, pak se neprodlužovaly smlouvy na dobu určitou k 31.12., pak výrobní dělníci, pak se redukovaly kanceláře, pak zase výroba, pak zase kanceláře, pak zase výroba a teď už nevědí koho, aby tu měl vůbec kdo vyřizovat zakázky. :rolling_eyes:

Ježiš, rajskou bych si dala. :pensive:
3. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz
Teď mi došlo, že to byl pátek 13. února co mě vyhodili. :confounded:
3. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz
Jo a oběd nebyl fakt nic moc. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 ve 14:12  • Odpověz
rajskou jsem měla vče, byla moc dobroučká :wink:

Anoli - já počkám na příští týden. tak na sobotu.
3. čer 2009 ve 14:12  • Odpověz
copa, cože??? :confused: Se šesti knedlíky??? Tak to bych praskla! Já s ním tak nanejvýš 3 někdy 4. :grinning:

chersi, u nás se taky dělá jako že se nic neděje, ale my nejsme blbý, že? Máme přehled kolik se udělalo obchodů apod. ... A dělají se tajnosti, abysme nic neslyšeli, neviděli... no jak u debilů, přitom my skoro o všem víme, protože si to mezi sebou řekneme. :grinning:
3. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz
tak to je jako u náš - když to sčítnu, všude stejný. Ale já tvrdím, že tohle přece nemůže tvat věčně. A navíc z každý krize , vždycky vznikla válka. Nemůžou přeci nechat všechny lidi bez práce. Chtějí aby šel pokrok kupředu a my se vracíme.
Topení je drahý zachvilku to dopadne, že se bude topit v jedné místnosti kde se bude spát, jako to bývalo.

ladenka a kde jsi pred tim pracovala? za jak dlouho jsi sehnala práci? manžel ji hledal měsíc a to si myslím, že je jeětě dobrý.
3. čer 2009 ve 14:20  • Odpověz
chersi, naprosto s tebou souhlasím s tím, že se vracíme... vidím to naprosto stejně :wink: Ale za všechno si můžou lidi samy tím, jak se chovají k sobě, přírodě atd.

No, to já jsem v téhle práci už 5 a půl roku a myslela jsem si, že tu budu až do mateřské... :sweat_smile:
3. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz
to já jsem tady leto v kvetnu byla 2 roky.
3. čer 2009 ve 14:38  • Odpověz
Chersi, já pracuji pořád ve stejné firmě. Předtím na ekonomickém, teď na výrobním. Naštěstí ekonomický ředitel je super chlap, takže když odcházela (dobrovolně) jedna odsud, tak mi hned volal, jestli bych neměla zájem. Byla jsem bez práce, a byla ráda. Ale i když je to jedna firma, nikdy by mě nenapadlo, že budu zažívat to co teď a že budu tak vystresovaná.
Jsem tu s přestávkou těch 2 měsíců 4 roky.
Navíc stáhli výplaty a jelikož má každý strach a nebouří se, tak se nemají k tomu aby je zvedli. A že je stáhli tak o 4000,-- a to se mi nezdá zrovna málo. :unamused:
3. čer 2009 ve 14:42  • Odpověz
ty jo hezky, no kdyby mě stáhli o 4000, tak jsem pomalu na tom co jsem tu zacinala.
3. čer 2009 ve 14:51  • Odpověz
Vždyť také jsme, nejhorší je, že 3000 projezdím, a zbyde mi, jako kdybych byla na podpoře. Jsem naštvaná, protože z tohodle budu mít prdlajs mateřskou, ale než tady být a stresovat se, to radši budu doma za míň peněz, neprojedu nic a vyjde to téměř na stejno.
Teď se mě zrovna ptaly kolegyňky z účtárny, kdy půjdeme na kafe, jestli jim nechci něco oznámit. Je to totiž měsíc co jsem jim oznamovala (jako jediným), že se budeme snažit.
Tak jdeme až příští týden, abych měla novinky jestli jsou // nebo /. :grinning:
3. čer 2009 ve 14:57  • Odpověz
no to ju, já uvidim jestli budou nejaky priznaky a podle toho budu testovat, ale nic kromě žravosti :grinning: a občasné bolesti podbříšku nepozoruji
3. čer 2009 v 15:06  • Odpověz
Mě se točí hlava (ale to je u mě normální, mám nízký tlak), bolí mě bradavky (ale to taky není nic extra neobvyklého), chutě mám taky pořád, je pravda, že mě občas píchá v podbřišku na pravé straně (ale to taky může být slepák). Jediné co je neobvyklé, že jsem v sobotu dostala chuť na pivo, asi po osmi letech.
Hm, teď když do čtu, tak vlastně žádný příznak nemám, takže těhu určitě nejsem. :grinning:
3. čer 2009 v 15:09  • Odpověz
ladi, nám taky snížili platy. Nevím, jak ostatním, ale mně o 2500 Kč a je to sakra znát!!! Měsíčně projedu 2000 Kč a jsem taky skoro na tom, co na začátku. :angry: Jenže co naděláš? Každej drží hubu a krok a je rád, že je rád. Ale ta nejistota je fakt ubíjející... zítra se snad konečně dozvíme víc. :confused:

Třeba jste těhu obě, jen o tom nevíte. :wink: Moje kamarádka říkala, že když se začali snažit, tak se furt cítila jako strašně těhotná a když pak byla, tak jí nebylo nic. :grinning:

Já si stejně myslím, že u mě to nebude jen tak otěhotnět - že to bude třeba 3 měsíce trvat... tak uvidíme :wink: Ale jsem fakt strašně ráda za to, že jsem v pořádku, ms dorazila (sice dýl, ale dorazila) a teď budeme moci snažilkovat. :grinning:
3. čer 2009 v 15:14  • Odpověz
Holky my na to asi taky moc myslíme, a to není vůbec dobře. No kdyby bylo v práci co dělat, bylo by to taky jiný :angry:
3. čer 2009 v 15:18  • Odpověz
S tou kamarádkou je to dobrý. :grinning:
Anoli s těmi 3 měsíci si to myslím taky, ale přitom si tajně přeju, aby to pravda nebyla. :wink: Já zjistím příští týden jestli ms dorazí nebo ne.
Kdyby neexistoval kůň, tak na to ani nemyslím. :grinning:
3. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
Ahoj holky! Dnes jsem tu pozdě - musela jsem dodělávat práci, protože dopoledne jsem byla na té hematologii. Brali mi asi půl litru krve a bylo mi pak docela blbě. Mě vždycky brali jen zkumavku a dnes fakt moc! Ale první výsledky jsou dobré, ještě za měsíc a něco budou genetické predispozice či co..
Anoli - kdyby za 3 měsíce, tak to je hned ne? :wink: Do toho půl roku mi to přijde v pohodě - horší je, když se to změní v roky.. Ale to se snad žádné z nás nestane.
3. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
jaspi je optimistická, a to se nám líbí :wink:
3. čer 2009 v 15:24  • Odpověz
Jaspi já si také pořád myslela, že půl roku v pohodě, že to uteče jako voda, ale teď když se snažíme, tak mi to přijde jako děsně dlouhá doba. To mi i ten měsíc od MS do MS přijde jako hrozně dlouho.
3. čer 2009 v 15:25  • Odpověz
anoli - já dám běžně 5 knedlíků (chodíme vedle do školní jídleny a ty knedle josu tkaový menší)
u nás to zatím v práci jde, nám řadovým zaměstnancům se toho moc nedonese, všechno se před náma tají, pak sem někdo zavolá, že volá na ten inzerát na práci... nestačíme se divit :rolling_eyes:
asistentka je těhotná a jedna kolegyně na částečný úvazek je těhotná, a jendou se hledají náhrady, pak zase že "to asi nebude potřeba.." kdo ví
jinak projedu asi 1500, což celkem jde, až budem v novém, tak projedu tak 800,-

3měsíce jsou podle mě hodně rychle :wink: když to vezmu podle nás, my už se snažíme půl roku
3. čer 2009 v 15:29  • Odpověz
chersi, přesně! :wink: Kdyby bylo v práci co dělat, tak tu nejsem a pracuju a utíká mi to, takhle si musím krátit pracovní dobu na koníkovi. :sweat_smile:
jaspi, ahój, tak to jsi dobrá, že jsi vydržela nechat si vzít půl litru krve, já bych asi omdlela - nesnáším krev - ani svou vlastní!!! Bléé :grinning: A gratuluju k dobrým výsledkům :wink:
ladi, mně už teď přijde dlouhej taky i měsíc! :grinning:
chersi, optimismus musí být, jinak by to stálo za h....! :grinning:
3. čer 2009 v 15:30  • Odpověz
Holky, my to asi vidíme ještě růžově, protože jsme teprve na začátku snažení. Bude to jiné, až se nebude dařit delší dobu. :wink: Na začátku všeho je člověk vždycky optimista, protože neví, co ho čeká. :grinning:
Jo jo, určitě souhlasím - půl roku je v otěhotnění krátká doba - prý se říká, že do roka je to v normálu, ale mně se to zdá neskutečně dlouhá doba... :sweat_smile:
3. čer 2009 v 15:32  • Odpověz
Holky já to taky tak měla ten první měsíc - neřekla jsem nikomu, že už se snažíme a před přítelem jsem furt říkala, že vím, že nejsem a při tom tajně věřila, že jo.. No a pak mě test vrátil zpátky na zem :slight_smile: A taky to, že MS nepřišla, tak jsem to najednou fakt přestala řešit. Napřed jsem měla pocit, že jestli to nebude brzo, tak se zblázním a furt jsem něco studovala na netu a dívala se jaké se prodávají kočárky a oblečky..a pak to opadlo a je to o.k. Teď to beru tak, že prostě až to přijde, tak to bude.. a musím přiznat, že takto je mi líp, než když jsem to hrozně řešila.
Možná to bylo i tím, že jsme měli nedávno jednu nešťastnou událost v rodině a tím jsem začala myslet na jiné věci.
3. čer 2009 v 15:33  • Odpověz
jaspi, asi máš pravdu - ona psychika hraje důležitou roli... :wink: Ale já jsem moc ráda, že si s vámi můžu o těchto věcech promluvit, protože nikdo jiný (kromě manžela) to neví, že se snažíme... :wink:
3. čer 2009 v 15:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.