• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky až do konce

(Zamčená)
30. dubna 2010 
maji, tak ja to tak nemam. mam min tt a hlavne jsem tlustsi. :grinning:
5. led 2010 v 17:34  • Odpověz
jdu se vysprchovat. v 18h mam basket v telce a potom jdu s manzou na basket.
5. led 2010 v 17:35  • Odpověz
tak co bude s tim seznamem...nic? :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 17:35  • Odpověz
autor
mabe kdo ví? Malý si sam vybere, kdy bude chtít na svět:grinning:
5. led 2010 v 17:36  • Odpověz
jsem tu zase, už jsem neusla, ale aspon mi trochu vytrávilo, byla jsem na záchodě a ted bych měla dělat jen nádobí ale to asi taky nechám na zítra.
maji ty malýmu nahmatáš nohu???
5. led 2010 v 17:39  • Odpověz
suny, jo :sweat_smile:
5. led 2010 v 17:40  • Odpověz
nevim co jinyho by to bylo :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 17:40  • Odpověz
:grinning: ty jo teda tak to je dobrý, to já rozeznám max lokítek a to si jen myslím ale abych to věděla to ne no. :grinning:
třeba to časem poznám.
mě se do toho nádobí nechce, ale celej den asi budu koukat na bednu chudák od rána už jede.
5. led 2010 v 17:44  • Odpověz
tak jsem projela milion seznamu s vybavickou co jsem nasla na netu a chybi mi toho teda jeste dost :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 17:52  • Odpověz
jejda tak to časem dokoupíte. to je v pohodě. maji koukám že jsme stejný tt. jsem zvědavá co mi řekne ve čtv doktor jak to vypadá, protože mě dneska pobolívá břiško ale myslím si že je to i tím ž ese mi asi rozjíždí zánět. blééé a dneska jsem byla na záchodě a zase zácpa tak to je asi jedno k druhýmu.
5. led 2010 v 18:00  • Odpověz
suny a co takhle seminko, to je na zacpu :grinning: :grinning: :grinning:
taky jdu ve ctvrtek na ko :slight_smile:
5. led 2010 v 18:08  • Odpověz
hehe, chcete sem prekopirovat seznam? :grinning:
5. led 2010 v 18:09  • Odpověz
já měla jít v pátek ale přeobjednaoa jsem se kvůli nemocnici. ještě zítřek a pak čtv jsem zvědavá co mi řekne.
5. led 2010 v 18:11  • Odpověz
Tak to je nás asi víc co jdeme ve čtvrtek :grinning: . jdete taky na UTZ že by jsme pak porovnali váhy, přece jenom jsme všechny cca stejný týden.

Maji jen ho sem ho´d a´t kouknu co mam, já myslim že mam vše. Jo ještě teploměr do vody :slight_smile:
5. led 2010 v 18:12  • Odpověz
markét, no já nevím jeslti mi řekne váhu, před týdnem jsme měli 1750g tak nevím uvidím zeptám se ho.

nevím jestli mám kupovat teploměr do vody.
5. led 2010 v 18:14  • Odpověz
kopiruju od nekud z netu, v zavorce moje dodatky

Pro první týdny si přichystejte:
- 4-6 bavlněných košilek či triček (hehe, u me ne 4-6, ale spis 46 )
- 4 bavlněné dupačky (+ dalsi dvacatery)
- 2 teplé dupačky (jako u predchoziho bodu )
- 2 noční košilky se zapínáním dole (ze zacatku nerozlisuju na spani a na noseni)
- 2-4 ponožky (tech mam vic a nevyuzila jsem)
- 2 kombinézy (1 zimní, 1 jarní) (mam jarni a bude muset stacit)
- 1-2 teplé zimní čepičky + rukavičky (jeste nemam)
- 1-2 bavlněné čepičky + rukavičky (zatim jen 1 cepicka)
- 3-4 kabátky - mikinky - svetříky (ehm, tech mam taky vic a riflicky a kalhotky a teplacky...)
- krém na obličej - proti větru a mrazu (Bubchen, je fajn)
jeste bych doplnila nejaky backurky na doma aby bylo teplicko od nozicek, ja si necham naplist od babicek

Dále budete potřebovat:
- alespoň 2 žínky na mytí obličeje a alespoň 2 žínky jinak barevné na mytí těla (mam)
- 2-3 osušky - které můžete dobře vyvařit (mam)
- dětské mýdlo (dokoupim az se dostanu do lekarny)
- jemný dětský šampon (neni lepsi sampon a mydlo v jednom? )
- dětský olejíček (mam z masazi mandlovej )
- kartáček na vlásky (mam)
- vatu obvazovou i buničitou (k dostání v lékárně) (my jsme pouzivali normalni vatovy tampony a stacilo)
- vatové tyčinky (hlavne ne ty tvarovany, bleee )
- teploměr (rychloběžku) (digitaaaal)
- nůžky na stříhání nehtů (zvladame normalnima)
- trubičku na "prdíky" (k dostání v lékárně) (predem ani za nic )
- odsávačka na hleny (mam hadickovou, uvazuju nad baterkovou...mame hlucnej vysavac)
- vlhčené čistící ubrousky (ze zacatku jen na predcisteni a pak sup pod vodu)
- krém na výměnu plen (bepanthen, zinkový...mam)
- líh pro novorozence (na ošetření hojícího se pupíčku - k dostání v lékárně) (nemam, koupim)
- vanička (mam)
- lehátko do vaničky (nemam, zbytecny)
- přebalovací podložka (mam na postylku, ale neni jeste pripevnena)
- postýlka (mam)
- matrace do postýlky (mam)
- peřinka a polštářek do postýlky (zpočátku velmi slabý polštář nebo plena) (nemam a mit nebudu)
- 2 povlečení do postýlky (neni na co kdyz nemam periny)
- 2-3 froté prostěradla (ja radsi hladky bavlneny, mam jich vic nez 2-3)
- kočárek (mam)
- deka do kočárku (mam)
- dle období fusak nebo plymo do kočárku (mam vloznou tasku a do ni se mi nevleze )
- autosedačka (pokud vlastníte auto) (mam)
- prací prášek pro citlivou pokožku - Lovela nebo jiný určený pro děti (musim nakoupit suroviny na sliz )
- dle svého uvážení dudlík (poridim a uvidime jestli bude potreba)
- kojenecká láhev - velká + malá, později hrníček, kartáč na mytí lahví a dudlíků. (predem neporizuju)
nejsou tu zavinovacky

Plenky se dnes používají většinou jednorázové, ale pokud byste chtěla z jakéhokoli důvodu používat látkové, budete jich potřebovat asi 40 - 60 kusů a plenkové kalhotky.
I přesto, že budete používat jednorázové plenky, obstarejte si alespoň
10-15 látkových plen (podložku pod hlavičku, na přebalování, při ublinknutí...)

Nepotřebné, ale usnadňující:
- chůvička pro dálkový poslech miminka (budem kupovat k tchanovcum do baraku)
- teploměr do vaničky (mam)
- kyblík na počáteční koupání (vanicka staci)
- mantinel, nebesa, držák nebes (nechci)
- kojící polštář (mam)
- polohovací válečky (nemam, zbytecny)
- ohrádka (nemam a nechci)
- šátek na nošení miminka (jo a babasling k tomu)
- monitor dechu (hlavně pro nedonošená miminka nebo pro miminka s poruchami dýchání) (nemam a nebude pokud nebude nutnej)
- jednorázové podložky (dobra vec, dokoupim)
- separační plenky (u Tobika jsem nevyuzila)
5. led 2010 v 18:17  • Odpověz
Suny tak to už má melej pěknou váhu vi´d. Já počítam že by ke 2 kilům už mohl mít :slight_smile: . No já za teploměr byla ráda, koupim klidně jen obyčejnej v DM ale pro začátek radši jo, přece jenom takhle alespoň budeš ěvdět přesně teplotu a jde jen o to to natrénovat :grinning:
5. led 2010 v 18:17  • Odpověz
markét tak ten seznam teda číst ani nebudu to je věcí hrůza. :grinning:

jj ale stačí normální obyč? asi jo já nechci žádný vymoženosti. myslíš že by mohli mít 2 kila? kéž by.
5. led 2010 v 18:19  • Odpověz
Suny já myslim že by mohl mít kolem 2 kil ale spíš hádam. ve 28tt měl 1200 tak uvidim kolik přibral za 4tt.

Maji tak jak co. Chybí mě tam overálky a kde jsou bodíčka? Odsávačku zatim nekupuju protože Viki měl 1 mini rýmu až v roce :wink: a tu trubičku na prdíky bych se bála používat aby si tělo na to nezvyklo abez ní by to nešlo :unamused: . jo musim dokoupit ten líh ale to až budeme v porodnici a radši si koupim kapičky sab simplex a jinak si mylsim že toho máme dost. kombinézu máme taky spíš jarní, zimní byla hrozná i pro vikína který je v lednu tak jsem vzala v 62 spíš jarní a radši malýho obleču víc pod to. Separační plenka ani nevim na co je :grinning:
5. led 2010 v 18:27  • Odpověz
mě to dr neříká, kolik malej má. ale třeba ve čtv mi to řekne.
dneska mě pobolívá podbřišek může to být myslíte z toho zánětu? nebo asi je to normální ne?
nepřemýšleli jste nad podpůrným pásem na břicho??? já o něm uvažuju abych si to bříško trochu zvedla.

já nevím jeslti ty kapky na prdíky budu kupovat až potom s tím lihem ted spíš jen kosmetiku.
5. led 2010 v 18:29  • Odpověz
Tak ěm to říkají vždycky v nemocnici při UTZ kolik váží, už asi od 18tt :wink: . Já na záněty jsem nikdy netrpěla tak nevim jestli to je z toho ale podbřišek bolí i normálně, přece jenom se to blíží k porodu tak to už asi lepší nebude. Podpůrný pás jsem nikdy nechtěla a když už tak se má nosit od začátku, mě nějak i když mam obr břich tak pás si mylsim nepotřebuju a myslim že na těch pár týdnů to nemá cenu. Já ten líh necham až na konec, ten dělají v lékárně tak má kratší spotřebu a to fakt stačí až se půjde domů z porodky a já mam 2 lékárny u baráku tak kapičky možná koupim už teď ale líh až na konec. jinak mam už i kosmetiku tak jestli ještě někde objevim čistící ubrousky v akci tak ty vezmu a jinak asi fakt nic.
5. led 2010 v 18:33  • Odpověz
market, bodycka jsem pocitala pod ty kosilky a tricka :wink: overalky nemam rada :grinning: ono tam toho chybi jeste vic, ale uz se mi to nechtelo dopisovat...
suny, me to taky nerika :slight_smile:
5. led 2010 v 18:34  • Odpověz
Maji tak to jo. Já právě mam bodíček od vel 56 a 62 cca po 10kusech, pak nějaký triko s dl rukávem a overálky nám zase vyhovovali. ještě jsem teda přikoupila asi 3x dupačky v 56 a mam 2 polodupky. Viki od 3 měsíců nesnes dupačky ani nic podobnýho takže pak mě jen bodíčko a ponožky nebo body a tepláčky a zásadně vždycky jen 1 ponožku :slight_smile: . Každýmu vyhovuje něco jinýho amusííme si to uzpůsobit,a le z hadrů už nic nekupuju :slight_smile:
5. led 2010 v 18:38  • Odpověz
Markét tak je to normální že třeba celej den cítím podbřišek jak na ms? ale jako dáse to v poho vydržet.
líh a olej a kapky nechám až na pak.

maji mě taky ne ale zkusím se ho zeptat taky by mě zajímalo kolik tak mimčo měří v tom 32tt to jsem taky nikde nenašla tak zhruba.
5. led 2010 v 18:39  • Odpověz
Suny mě podbřišek ani nebolí ale myslim že je to tim že tam na nic hlavička netlačí :slight_smile: , možná je to i tim zánětem, určitě se poptej. oni už mimča v tomhle týdnu nezměří, to už nejde ale počítej že má cca 40-42cm, oni max odhadnou dle délky stehení kosti a obvodu bříška váhu :wink:
5. led 2010 v 18:41  • Odpověz
tak to nám řekne ve čtv já se pořád uklidnuju že když mě ve čtv pustili domů a bylo vše v pořádku tak že za týden se to nějak nemohlo extra zhoršit ne???
5. led 2010 v 18:42  • Odpověz
Hlavně klid, kdyby něco tak by tě fakt nepustili. Pokud tě drží čípek tak je vše ok a jak jsem psala i kdyby teď musel malej ven tak už je to ok a tim se taky uklidnuju že teď už by to víceméně zvládli dobře i když by byli hubenější a museli by být chvíli v inkubátoru ale už jsme za tou hranící 30tt :slight_smile:
5. led 2010 v 18:45  • Odpověz
markét jj čípek v klidu uzavřený tuhý, to mi napsali minulý čtv. tak snad to je ok. malej dneska zatím moc nekopal tak asi spinká. já ho tak hrozně miluju už tedka. ty jo takovej strach o něj to je děsný.
ty myslíš že mají kolem těch 40cm??? to je nějak moc ne??
5. led 2010 v 18:47  • Odpověz
proč myslíš, vždy´t za 8 týdnů rodíme, já tedy za 6 týdnů. Alespoň vidíš že by to zase takový prcek nebyl :slight_smile: . Já si taky kolkrát říkam že jsem ráda že je ještě uvnitř a někdy si zase říkam že už aby byl venku. te´d jsem hlavně zvědavá jestli bude vypadat jako Viki když byl mimčo nebo bude jinej :grinning:. proto se teď těšim do rizikovky, ma UTZ po 4 týdnech tak jsem zvědavá na váhu a snad cukrovka na něj ještě moc nepůsobí. Na Vikína začla už po 24tt :unamused: tak uvidíme. Ale docela poslední dobou porušuju i dietu tak jsem zvědavá co se dozvim :wink:
5. led 2010 v 18:52  • Odpověz
markét určo to bude dobrý, ty rodíš za 6tt? to je teda mazec a když jsi mi napsala že já za 8tt tak to je druhej mazec, 2 měsíce zní dýl. já chci aby tam byl co nejdýl láska moje ale nevím no. jak to bude, nevím proč furt plaším s předčasným porodem.
5. led 2010 v 18:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.