• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky až do konce

(Zamčená)
30. dubna 2010 
maji já vůbec nevím ale u tebe je to asi jiný když sji ještě na mateřské s malým.

markét teda tak to si sebou vem nějakou svačinu protože to je teda síla fakt. a nějakej časák a tak. to je hrozně dlouho.
6. led 2010 v 18:28  • Odpověz
autor
majo a jaký nárok myslíš?

Suny no je to hnus ty prsa :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....Hugo nééé snad mě přítel zarazí :grinning:
6. led 2010 v 18:34  • Odpověz
mony a přítel bude u porodu? manžel tam být nechce a já tam nechci být sama tak nevím jak to vyřeším.
6. led 2010 v 18:36  • Odpověz
Sunny takhle to je pokaždý :unamused: , naštěstí už tam tolikrát nepůjdu, sváču si vzít musim protože domů přijdu kdo ví kdy. asi si koupim něco až tam :wink: Možná manžel ještě povolí a nakonec tam bude s tebou a kort kdyby Tě to mělo pomoct :wink:
6. led 2010 v 18:38  • Odpověz
holky do porodky s sebou-rodny listy rodicu,oddaci list a ete neco?krom tech papiru co davaj v porodce?
mona no jako matka na rodicaku bych mela mit spravne az dalsi rodicak ode dne narozeni druhyho ditete bez moznosti volby rychlosti cerpani (takze na 4 roky), jenze jsem se docetla, ze v pripade ukonceni studia jsem nejakych 270 dni v nejake ochranne lhute, kdy mam narok na 6 tydnu MD a pak bych si mohla zvolit i 3letou variantu...jenze jsem se do toho tak nejak zamotala, ze vlastne vubec nevim jestli by to tak slo nebo ne a vzhledem k tomu, ze mam prvni termin za nejakych 5,5tydne by bylo mozna na case se o to zacit zajimat :grinning:
suny, mamka, kamoska, dula? :wink:
6. led 2010 v 18:39  • Odpověz
Markét neívm jestli mi to pomůže hodně holek mi říká že bylo rádo že tam partner byl.

maji tak já uvažuju o mamce nebo kamošce dula nevím co je?? a to nezní moc hezky.
6. led 2010 v 18:41  • Odpověz
6. led 2010 v 18:42  • Odpověz
market..doplaci to pracak..musis tam dojit s tim vymerem matersky,ktery ti udelaji na socialce
6. led 2010 v 18:42  • Odpověz
ja teda bez mm ani ranu, sam mi rekl, ze by me v tom samotnou nenechal! kdyz mohl byt u zacatku, tak at si uzije se mnou aj ten konec, ne? :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 18:43  • Odpověz
autor
suny se mnou jde přítel na 100%, to si nenechá ujít a kdyby náhodou nemohl, tak by šla určitě mamka, už mi to sama nabízela.

Majo aha tak tomu taky prdlačky rozumím :pensive: ...

carcul podle toho se řídím

Co si vzít do porodnice

Do porodnice si vezměte

* občanský průkaz
* průkaz zdravotní pojišťovny
* průkazka pro těhotné (a všechna podstatná ultrazvuková či jiná vyšetření)
* vdané ženy - oddací list
* svobodné ženy - dohoda o příjmení dítěte (v případě, že si žena přeje, aby příjmení dítěte bylo shodné s příjmením otce). V případě nepředložení této dohody, zůstává příjmení dítěte shodné s příjmením matky.
* rozvedené ženy - rozsudek soudu s vyznačením právní moci rozsudku ( pokud se děťátko narodí ve lhůtě do 300 dnů od rozvodu, je potřeba i oddací list nebo zápis o určení otcovství)
* ovdovělé ženy - úmrtní list manžela ( pokud se děťátko narodí ve lhůtě do 300 dnů od manželova úmrtí, je potřeba oddací list nebo zápis o určení otcovství)

Upozorňujeme na skutečnost, že ještě před narozením dítěte může neprovdaná matka (svobodná, rozvedená nebo ovdovělá) spolu s otcem dítěte provést na matrice "určení otcovství k nenarozenému dítěti". Informace o tomto právním aktu poskytne matrika (tel.: 599 480 423).

* hygienické potřeby (mýdlo, hřeben, zubní pastu a kartáček, toaletní papír, ručníky, vložky), BEPANTHEN - krém
* otec - lehký pohodlný oděv, přezůvky
* pití - neperlivá voda, čaj
* omyvatelnou obuv, ponožky, možno i košili a župan (na odd. jsou k dispozici nemocniční)
* mateřské podprsenky, vložky do podprsenky, pružné síťované kalhotky
* papírové plenky, čistící ubrousky
* výbavičku pro dítě na cestu domů
* YAL - gel (lze použít místo klystýru, je pouze na lékařský předpis)
* relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD

Stravování na porodnici je zajištěno dle zásad dietního režimu pro kojící matky.

Prosíme, vezměte s sebou do porodnice malou tašku.
6. led 2010 v 18:47  • Odpověz
car a to platí už od te´d nebo až po porodu, amm pocit že mateřská bude hodně nízká :unamused: , ale alespoň pak něco bude za dovču a říkali že možná i na daních. ten výměr mě pak pošlou nebo dají hned? Asi pošlou vi´d :wink: . Jinak by Tě ještě doktor měl dát papír kde napíšeš jméno pro mimčo a jinak asi už nic ne, jo občanku, kartičku pojištovny a těhu průkazku :wink:

Sunny tak jestli enchce tak ho nedonutíš ale já teda nikoho jinýho bych tam nechtěla, ještě aby mě okukovali ženský :grinning: , manžel minule strašně chtěl tam být, nakonec to byl císař a tak manžel stejně malýho viděl jako první a teď jsme o tom ani nemluvili když ani nevim jak bude porod vedený :unamused:
6. led 2010 v 18:49  • Odpověz
holky vy se máte já tam asi budu sama. to je síla teda. chjo teda uaaaaaaaaaaaaaaaaa.

no nutit ho nebudu to je jasný je to jeho rozhodnutí a na tom já nic nezměním.
6. led 2010 v 18:55  • Odpověz
Sunny a proč vlastně nechce, přece jenom by malýho viděl hned a prý je to pro ně zážitek. u nás je to nejistý když ani nevim jak budu rodit :unamused: . Ale asi jsem blázen, slanižili jsme se o dítě jak dlouho a mě až teď došlo že nějak musí taky ven a já mam hrůzu z bolesti :grinning:
6. led 2010 v 19:01  • Odpověz
markét on se bojí ž eby to nezvládl, malýho chce vidět to je jasný. já bolest nesnáším mám pocit že mě bolí všechno víc jak ostatní. :grinning: tak y nevím jak to zvládnu ale co nadělám no.

jsem snědla rohlík se salámem a sýrem a trochu čili a pálí mě huba.
6. led 2010 v 19:03  • Odpověz
sun,taky bych manzu nenutila..

market..ja myslim ze ti to daji hned...aale nevim..a jinak do rodicaku ti to vyrovnavaji az od narozeni mimca
6. led 2010 v 19:03  • Odpověz
car já ho nutit nebudu je to jeho rozhodnutí jen mě to trochu mrzí.
6. led 2010 v 19:04  • Odpověz
je fakt aby pak nebylo víc práce s nim vi´d :grinning: . nějak ven jít musí no.

No mateřskou jo ale šlo mě o to vyrovnání a to je asi až od porodu, no až to budu mít oběhaný tak se poptám, je otázka kdy vůbec budu mít v ruce papír jakou budu mít mateřskou ale dorovnávat mě to budou 100% :unamused:
6. led 2010 v 19:12  • Odpověz
markét to se nebojím že omdlí ale prostě nechce nevím no.

ty jo zas je mě blbě od žaludku já neím co už jíst ted je mi blblě po všem přitom mám chut na všechno.
6. led 2010 v 19:14  • Odpověz
sun tak taky by mi to mrzelo..manzilek rekl ze udela co chci ja,ja mu rekla ze bych si prala aby tam se mnou byl(ani ne tak ten zaver,ale hlavne na ty kontrakce,chozeni do sprchy a taaak) a taky jsem mu rekla ze kdykoli az to bude krusny muze odejit a ze ho nutit nebudu do neceho co by nechtel,at se rozhodne dle sebe..on rekl ze se jen boji az me uvidi trpet ale ze kdyz chci ze tam se mnou bude..
6. led 2010 v 19:14  • Odpověz
market dyt sem ti to uz psala!!ty si dojdes na socialku pro denni vymer matersky-pry ti to snad daji hned..s tim na pracak ktery ti to bude vyrovnavat do rodicaku(7600nebo kolik to je),ale az ode dne narozeni mimca
6. led 2010 v 19:16  • Odpověz
car jo už vim, díky :grinning: . jen jsem zvědavá kdy spíš budu mít ten výměr když je kolem toho tolik lítání. já myslela že dnešnim dnem to bude vyřešený a ono nic :unamused: a porodný vyřizují kde? nevíš :wink:

Sunny uvidíš, možná až půjde do tuhýho tak tam bude s tebou a když ne tak to zvládneš i tak. My se zatim o tom ani nebavili, spíš si mylsim že to manžel bere jako normál že tam bude, ale fakt zatim netušim jak vůbec porod bude probíhat, jen na 100% vim že v 38tt to ukončí ale jakym způsobem se zatim neví :wink:
6. led 2010 v 19:22  • Odpověz
market myslim ze taky pracak ale nejsem si jista a nebo se dostava papir v porodce...no vyrizuje se az po porodu..tak to vyjistim pristi tyden
6. led 2010 v 19:25  • Odpověz
jako u těch stahů a tak asi bude se mnou ale pak asi ne nevím no. je to snad ještě daleko. měla bych se jít vysprchovat, trochu mě pobolívá v podbřišku snad to přejde nevím co to je. k dr to snad už vydržím a zítra se dozvím víc.
6. led 2010 v 19:27  • Odpověz
sun...tak od 30tt jsou pry poslicci,tvrdnuti a dalsi bolesti normalni...ze se telo pripravuje..furt neplas
6. led 2010 v 19:34  • Odpověz
car plaším co? to je mazec se mnou. já už asi jiná nebudu. už mám strach z toho zítřka zase určo neusnu. a furt se sleduju. jejda teda a mám depku holky co toje?
6. led 2010 v 19:38  • Odpověz
car já se pak zeptam na sociálce ale je možný že to te´d má vše pracák a nebo je ště ta správa sociálního zabezpečení. V porodce tě nic nedají, tam akorát přijde z matriky a odnese papír a ty si pak jen přijdeš pro rodný list :wink: . Jinak poslíčky a tvrdnutí vůbec nevim jak poznam :grinning: . Ale tak nějak si ymlsim že když malej netlačí hlavičkou dolů tak to ani není namáhaný a tim pádem klídek :grinning:
6. led 2010 v 19:39  • Odpověz
holky vy jste tak neuvěřitelně klidný, proč jsem já taková??
6. led 2010 v 19:41  • Odpověz
sun,podle me se moc pozorujes a vse hrozne resis a stresujes sebe i malyho..kdybys mela velky bolesti tak to chapu..ale vem si co v nasem tele je za zmeny tak nemuzes resit kazdy pichnuti a myslet na nejhorsi...a z kazdy veci hledat priznak naky hnusny veci..zkus byt trosku vic v klidu..kuli malymu
6. led 2010 v 19:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.