• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky až do konce

(Zamčená)
30. dubna 2010 
ahoj moni, copak jste mely v noci? po kolika hodinach kojite? me pripada, ze anicka ma v sobe budika. je to kazde 3h :slight_smile:
12. dub 2010 v 17:02  • Odpověz
my tez po 3 hodinach ale tuto noc po papani nemohol niaku zaspat zakazdym
12. dub 2010 ve 20:13  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem včera třídila šatník a moc mi toho nezbylo. se mi teda fest změnila postava.
malej dneska zlatíčko ale od 3 do 7 se mu něco nelíbilo a pořád plakal. asi tím že nemohl jít dneska ven bylo fakt hnusně. a to má být až do pátku to je fakt děsný.

my to kojení vychytaný teda nemáme jíme jak se nám to hodí.

asi tu zase chvili nebudu, protože to nějak nestíhám. malej je ve dne vzhůru skoro pořád. vždycky si střihne 20 minutovou spačku a pak je zase vzhůru takže to nestihnu zapnout ani počítač.
12. dub 2010 ve 20:14  • Odpověz
dobre ranko devcata,

tak tedka jsem nakojila a mala nechce nejak usnout, takze zatim snidam nez usne v postylce. snad usne a ja si jeste tedka taky lehnu. v noci jsem spala jak drevo akorat po tech 3h jsem vstala k anicce.

suny, ahooj, konecne. ty mas teda fofry. ja jdu do mesta zitra po ocnim s mamkou, musim si neco koupit na sebe.

moni, tak my v noci teda usiname celkem fajn
13. dub 2010 v 07:20  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zase tady...
Nález stejný, otevřená jen na špičku prstu. Dneska přenáším 6. den :frowning2: dneska malou opět měřili , vyšlo jim 3890g :frowning2: ve čtvrtek další kontrola a přeměření a podle toho se domluvíme, jestli v pátek bude vyvolání
13. dub 2010 v 09:57  • Odpověz
jo a prý jsem dobrý inkubátor , tak asi čekají až bude mít 5 kilo, než půjde ven :angry: :unamused:
13. dub 2010 v 10:17  • Odpověz
Ahojky děvčátka :wink:
Tak se zase hlásím po delší době.My byly dneska na kontrole,tak už vážíme 4,55 kg a měříme 55 cm.Včera nám skončilo šestinedělí :dizzy_face:

Co tady nového?Koukám,že Moninka stále 2 v 1,chudinko,ať už to máš brzy za sebou :wink:

Mona,četla jsem si teď zážitek z tvého porodu a můžu říct,že se téměř rovná tomu mému až na to,že já na sále protrpěla dvě noci.Jinak jsem nakonec taky musela rodit císařem,uplně jsem se v tom článku viděla.No naprosto chápu,že seš z toho ještě teď mimo.Já taky,ale stálo to za to,co? :wink:

Dneska ještě jedeme na kyčle a na nákup.Furt s malým někde trajdáme,ten bude společenskej :grinning:
13. dub 2010 v 10:27  • Odpověz
moni, ta ma peknou vahu. tak patek to jisti. a budes rodit prirozene?

cipisku, ahoj. takze sestinedeli za sebou

holky, pouzivate dudliky?
13. dub 2010 v 10:28  • Odpověz
Cipísku díky :slight_smile:
Tak to jste šikovní :slight_smile:
13. dub 2010 v 10:29  • Odpověz
Ahoj jen jdu nakouknout :wink: . malej te´d každý večer usíná kolem 22h a vstává až kolem 6h ráno a pak hned usne a vstává až kolem 10h :slight_smile: .No a přes den se víceméně jenom budí na jídlo a jinak skoro jen spí :wink:, já furt čekam až začne být akční a zatim to moc nevypadá, třeba až po 3 měsíci to začne :wink:. Takže v tomhle si nemůžu stěžovat. V pátek jdeme na převážení tak jsem docela zvědavá kolik bude mít, jen pořád nás trápí jedno očíčko. Když kapeme kapky tak je to ok ale jakmile je vysadim tak během pár dní mu z něj zase teče :unamused:

Moniko tak to nás možná předběhnete s váhou co :slight_smile: , Tomík měl 4140gr :wink: , tak jí doma zkuste domluvit, ale asi se jí nechce když je venku zase hnusně a asi čeká na lepší počasí :slight_smile:
13. dub 2010 v 10:29  • Odpověz
Market nestraš, jak si představím, že budu rodit takové mimčo přirozeně , bojím bojím :frowning2:
13. dub 2010 v 10:31  • Odpověz
marki, my uz to ocicko mame lepsi, mame ho stejne velky, ale taky porad tece. uvidime, co nam dr. rekne ve stredu.
13. dub 2010 v 10:33  • Odpověz
Mabe,jojo,uteklo to jako voda.Malý je zlatíčko a já ho miluju čím dál tím víc :dizzy_face:

Monin,už brzy budeš šťastná maminka,mysli na to hezké,co tě čeká po porodu,protože porod je ta nejkratší etapa z toho všeho a nebudeš mít ani čas myslet na to,že se bojíš.Držím palečky :dizzy_face:
13. dub 2010 v 10:36  • Odpověz
holky, a co ty dudliky? pouzivate?

cipisku, je to nadhera. :slight_smile: souhlasim.
13. dub 2010 v 10:36  • Odpověz
Moni nějak ven bude muset a ono kolikrát ten odhad neni na 100% :wink:

Mabe on je má obě stejně velký ale pořád mu z toho jednoho teče, když nevytíráme tak jakoby hnis a když kapeme kapky těch 10 dní tak je to ok a teď už 3 den jen vytíram převařenou vodou a zatim ok ale uvidíme , nerada bych šla na ten průplach kanálků :frowning2:
13. dub 2010 v 10:38  • Odpověz
Mabe,dudlíky používáme,nejdřív ho nechtěl a zvedal se mu po něm žaludek,párkrát po něm i vrhnul :unamused: ale teď už ho chce normálně a hlavně je to úžasný,jak to ty miminka uklidní,tedy pokud nemají hladík :grinning:
13. dub 2010 v 10:39  • Odpověz
no, ja se taky desim tech kanalku. kapeme kazdy 4h antibiotika, tak snad to pomuze
13. dub 2010 v 10:39  • Odpověz
Jo a Monin,souhlasím s Market,ty odhady jsou dost nepřesný.Mě řekli den před porodem,že malý váží 3,5 kg a po porodu měl 2,80 takže se dost sekli.Nedej na to,co ti řekli.
13. dub 2010 v 10:40  • Odpověz
no, ja jsem prave nechtela moc pouzivat dudlika, ale jak je vetsi a vetsi, tak to nejak nejde bez neho. pokud nespi a ja ji mam polozenou na podlozce a chci neco udelat, tak se to neda. oni jsou takovy ty myty, ze pak prestanou spravne sat a tak, ale v nemocnici rikaly, ze to jsou jenom kecy
13. dub 2010 v 10:40  • Odpověz
vím, že odhad není 100%, ale my oba s manžou byli velcí, a řeklo to několik doktorů nezávisle na sobě, že bude větší, tak na tom něco bude

nechápu, proč mě nechávají přenášet tak dlouho, když vidí, že se stejně neotvírám. Mám strach, aby už neměla špatnou plodovku a tak...
13. dub 2010 v 10:42  • Odpověz
Monin,tak to jo,když to potrvdilo více dr.

No,já celkově to přenášení nechápu.Akorát se tím podle mě riskuje právě ta špatná plodovka,což jsem měla já,takže pak musel být ten císař,o kterém rozhodli až po 48 hodinovém trápení.
13. dub 2010 v 10:46  • Odpověz
moni, snad to bude ok
13. dub 2010 v 10:47  • Odpověz
cipisek to se teda sekli pořádně. mě právě 6 dní před porodem že má prý 2600gr a sice říkali že je to víc ale mě to přišlo ok a pak v den císaře na UTz se zhrozili že má 4100gr, ale že jim to tam dělá to velký bříško takže prý možná jen má velký břicho a pak přišel primář odd a že asi to bude hodně velký mimčo a že kvůli monitoru že musí co nejdřív ven, hned u UTZ volal na sál a že za 2h pojedu na císaře :wink: a odhad byl správný, měl 4140gr, ale hlavně záleží na kvalitě UTZ a doktorovi jak to měří. kolikrát se seknou a i o dost.

Moni jestli jste oba hodně vysocí tak malá může mít víc cm a jestli má delší nohy tak jim hned vyskočí velká váha, ale malinká asi enbude když už přenášíš :wink: . Zase co vim tak na váze tolik nezáleží, někdo porodí dobře 4kg dítě a někomu dá zabrat i 2,5kg :wink: a třeba mě přišel Viki o dost větší když jsem ho viděla poprvé a to měl porodní 3600gr a když ěm řekli že Tomík má vlastně o 500gr víc tak jsem si říkala jaký to bude asi obr a mě přišel skoro menší :wink: , možná tím že Viki ěml jen 48cm a Tomík 50cm ale nepřišel mě že by byl extra velikej, jen fakt to bříško měl a pořád má velký :wink:
13. dub 2010 v 11:01  • Odpověz
tak oni nemají jak poznat, že je plodovka špatná co.... pokud mi neodteče

vysocí jsme oba, říkali i že podle utz má dlouhé nohy.
Já nevím, si teď říkám, jestli jsem už neměla být důrazná, že už trvám na vyvolání, se mi to teď rozkládá v hlavě a mám strach....
13. dub 2010 v 11:11  • Odpověz
Moniko tak to bude asi taky dlouhá viď :wink: . Plodovka se dá kontrolovat ale nevim jestli to nedělaj jen při podezření, je na to speciální přístroj :wink: . Pokud se těš nebude něco zdát tak klidně je´d do porodky a uvidíš :wink: , zase je fakt že když nemáš kontrakce tak co s tebou vi´d :unamused: .Hlavně klid, u Tomáška bylo riziko taky ale třeba plodovku jsem prý měla ukázkovou :wink: . Jedině tam ject a říct že máš bolesti a necítíš tolik malou :wink: , to by mohlo pomoct ale nevim jak je to u Vás v nemocnici. mě např sestra z recepce posílala domů, prý mam přijít až na pravidelnou kontrolu a tak jsem jí trošku seřvala že chci mluvit s doktorem a pak to šlo až moc rychle a kdybych se nechala odbýt tak radši nemylsim co by bylo a to že jsem šla akutn+ě na císaře bylo i díky cukrovce, prý víc rizikových faktorů :slight_smile: . na druhou stranu ten problém co byl je fakt náhoda a u nás ve velký porodce to vidí max 3x za rok :wink: . Pkud malou cítíš normálně tak bych si užila poslední dny s bříškem, za chvíli to zkončí a klidně malá se rozmyslí a v pátek už na kontrolu nepůjdeš :slight_smile:
13. dub 2010 v 11:28  • Odpověz
Marky díky, právě si říkám, že když jí cítím jak se hýbe, tak to je snad ok. říkala , že plodovky mám dost a placenta je dobrá, tak snad plaším zbytečně....
ty dva dny vydržím a kdyžtak se jim ve čtvrtek šprajcnu mezi dveřma a nebudu chtít odejít :grinning:
13. dub 2010 v 11:32  • Odpověz
Asi tak, Tomík se hýbal celý těhu až moc a je fakt což jsem si uvědomila ža po císaři že ještě v noci byl akční a pak od rána nic moc a na monitoru vždycky jsem viděla boule na břiše a právě na tom poslednim vůbec nic :frowning2: a napřed sestra pěkně dlouho hledala srdíčko, pak ho našla úplně na jiné straně než mělo být ale ten záznam byl docela hroznej a hned volala doktora a ten okamžitě mě poslal na porodní sál a že když jsem po jednom císaři tak radši a´t nic nejim a nepiju :unamused: . Oni když vidí sebemenší problém tak tě domů už nepošlou, já tam neměla vůbec nic a ani na záchod jsem už nesměla :unamused: .Pak mě poslali ještě na UTZ a to mě zase doktor ukazoval že srdíčko malýmu bije normálně ale že ven musí a až při porodu zjistili že měl uzel na pupečníku :unamused: , nechápu že s jeho váhou vůbec dokázal dělat takový kotrmelce :wink: . takže pohyby mimča jsou to hlavní, já měla prý i změny na placentě a tu pak posílali na hystologii ale to už nevim co s ní bylo, prý největší průser byl ten pupečník :unamused: , ale když máš monitory a UTZ ok tak s ejen malý u Tebe líbí a ve čtvrtek se s nima domluv, můžeš i říct že už se bojíš atd a mylsim že už Tě pošlou na vyvolání pokud tedy si to malá nerozmyslí. Musíte jí něco slíbit a uvidíš že ješě vyleze dobrovolně :slight_smile:
13. dub 2010 v 11:41  • Odpověz
to je až hrozný, co se všechno může stát. Hlavně, že to všechno zjistili a dopadlo to dobře.
Tak měli by mě poslat, když se přenáší max. 10 dní a to je v sobotu. Můžem zkusit ještě do ní šťouchat, ale pokud se mi nález během týdne nezměnil, tak to už asi během dvou dnů nedoženem :unamused:

Já mám takové podezření, že se tam právě malé líbí, protože teď celkem jím sladké a celé těhu jsem se držela, tak si to užívá :grinning:
13. dub 2010 v 11:47  • Odpověz
A tim že jsem měla cukrovku tak je tam těch rizik víc tak i proto už chtěli aby malej byl radši venku :wink: . No tak jestli jí dopřáváš takový dobroty tak si to ještě užívá :slight_smile: . Já si totiž myslim že stejně pokud dítě ven ještě nechce tak ho nic nedonutí :wink: , tak možná v pátek budeš mít malou už u sebe viď :wink: nebo alespoń o víkendu a budeme už komletní sestava :wink:
13. dub 2010 ve 14:10  • Odpověz
autor
monin neboj, malinká musí ven tak či tak, nemá na vyběr :grinning:...určitě to už dlouho trvat nebude:slight_smile:

chtěla jsem se tě zeptat ty jsi kupovala to pěnové puzzle? A pokud ano, tak kde? :slight_smile:
13. dub 2010 ve 14:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.