• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky až do konce

(Zamčená)
30. dubna 2010 
Luci přesně, krásně voní a takovou lahvičku tímhle tempem spotřebuju dost rychle :grinning: ale co, hlavně, že mám z toho dobrý pocit :slight_smile: uvidíme co to břicho udělá po porodu.
14. dub 2010 v 16:34  • Odpověz
Ahoj Moni, ale tys šla nakonec císařem :grinning:
14. dub 2010 v 16:35  • Odpověz
ahoj holky, tak nam nakonec na ocnim propichavali ocni kanalek. chuderka mala, ja ji drzela nohy, sestricka ruce a hlavu a pani dr. propichavala jehlou. mame starsi pani dr. a neslo ji to, tak po 5 minutach zavolala mladsi kolegyni. takze znova. anicka byla cervena, spocena, pak jeste 15 minut rvala, uplne tiky mela rvaci nez jsem ji nakojila. pak spinkala v kocarku celou dobu, co jsme byly s mamkou ve meste - 2h. mam ucajdany nohy, nejsem na to zvykla. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: zitra jdeme jeste na proplach oci a s tim zadkem.
14. dub 2010 v 17:33  • Odpověz
mabe tak hlavně aby jí to pomohlo. No já jsem zvědavá co řekne nám na 3 m prohlídce. te´d jdeme v pátek jen na váhu a momentálně má očíčko ok tak to budu řešit až pak :unamused: ale tak nějak počítam že nás na ten průplah pošlou taky :unamused: .
14. dub 2010 v 19:31  • Odpověz
marki, dr. rikala, ze je lepsi to udelat hnedka nez kapat nejaky tydny a stejne by se to muselo udelat.
14. dub 2010 v 19:41  • Odpověz
holky poradte muze me bolet pod zebry tim ze se mi roztahuje telo?? i pres to ze mimi citim jen kolem pupiku??a je normalni ze nekope ale jen se tak bouli a prevaluje a vlni??
14. dub 2010 v 19:42  • Odpověz
Mabe uvidim no, Viki na tohle nerpěl vůbec. Tomíkovi te´d jen vytíram několikrát děně očíčko převařenou kojo vodou a zatim ok.

peprlík to bude děloha jak navše tlačí, mě taky pak bolela žebrra aTomík taky se pořád boulil :slight_smile: . Já ho cítila hodně po stranách :slight_smile:
14. dub 2010 v 19:46  • Odpověz
moninka: můžu se zeptat, jaký máš čípek a zda je mimi sestoupené? mě totiž včera dr. na poradně řekla, že jestli se to nevyvrbí, tak jdu na cs a já počítala spíš s přenášením, tak mě to překvapilo...

peprlik: hlavněm že se hýbe:slight_smile:---mě během 7-8 měsíce dost píchalo pod žebry jen nalevé straně...je to tím, že se tam ty orgány hodně utiskují, apod...takže to, že máš mimi spíš dole neznamená, že nahoře je volno :wink:
15. dub 2010 v 08:18  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem opět zpět z porodky. Dneska tam teda byla příjemná paní doktorka :angry: podle ní mám termín až 21.4. vzhledem k nepravidelné menstruaci a pak se může ještě dva týdny přenášet, takže bych mohla rodit až v květnu - no asi se zbláznila... :astonished: :sweat_smile:

ale pak jsem šla na utz a tam zjistila, že malá má opravdu 3,90kg, takže z důvodu velké porodní váhy zítra ráno v 6 nástup na vyvolání na zavedení 2 tablet....takže to tímpádem vypadá, že budu rodit normálně - bojím bojím :frowning2:

Crawler: čípek nemám, mimi je hlavičkou dolů asi měsíc a dva týdny jsem otevřená na špičku prstu
15. dub 2010 v 09:56  • Odpověz
No manža mě seřval, že jsem se měla zeptat na císaře....
15. dub 2010 v 10:19  • Odpověz
ale zapomněla jsem se zeptat, můžu se ráno ještě nasnídat?
15. dub 2010 v 10:29  • Odpověz
Moni nějak nechápu proč císaře? Oni tě ho neudělaj jen kvůli velikosti malý :wink: . To bys musela mít nějaký problém, např špatná poloha nebo jestli máš hodně úzkou pánev a malá by nemohla projít. Ale jinak zavedou tabletku a bude se čekat, císaře by udělali kdyby se malý nedařilo dobře, to poznají zase dle monitoru nebo by ses neotvírala ale jinak to enchají normálně. přece jenom je císař zásah do těla, mam sice za sebou 2 císaře, teď jsem za něj byla dokonce štastná ve chvíli kdy jsem věděla že je něco špatně, za prvé mě vyvolávat porod ani nesměli a navíc by to malej ani nepřežil ale jinak je normální porod lepší. budeš brzo ok. mam skoro 10 týdnů po císaři a poslední 2 týdny mě kolikrát vezme docela bolest do jizvy, takže nic moc. jen manžel je spokojenej že po 2 dětech je spodek stále jako nový :slight_smile: . určitě se najez, oni tě asi pak už najíst nedají, takže bych se normálně nasnídala, ne nějak moc ale něco lehkýho si dej a´t nemáš hlad, jestli ráno zavedou tabletku tak malá může už odpoledne být na světě ale klidně až další den :unamused: a to tě pak třeba dají jen malou večeři, oni právě moc jídlo nedávají kdyby náhodou byly komplikace a akutní císař. Já si vzala k snídani v 8h banán a na císaře jsem mohla až ve 14h :wink:
15. dub 2010 v 11:19  • Odpověz
ahojky, nedocitam omlouvam se, ale anicka je rozhozena z dr. . na ocnim jeste pruplach, takze trauma mame z toho. dneska naposled kapeme a bude to fajn a zadek mame lepsi-jeste tyden mazat a hotovo. uz nemusime na dalsi kontroly. :slight_smile:
15. dub 2010 v 11:30  • Odpověz
Market mě totiž doktorka dřív říkala, že prvorodičky nenechávají rodit tak velké děti normálně, aby předešli komplikacím-zaseknutí v porodních cestách a tak...

říkala mi, že mi ty tabletky ráno dají dvě.S tím jídlem jsem si zas vzpomněla až potom, vždycky až cestou si vzpomenu, co jsem se mohla ještě zeptat :slight_smile:
15. dub 2010 v 11:45  • Odpověz
tak uvidíš, měli by Tě změřit pánev pokud už tě jí neměřili v poradně a pokud má normální velikost tak je to ok. Oni většinou k císaři přistoupí kdyby porod nepostupoval nebo právě kdyby monitor se začal horšit ale jinak je vždycky lepší rodit normálně. Viki musel císařem protože byl v příčný poloze a to se jinak nedá a teď byl tomík hlavou dolů ale když máš už jednoho císaře tak tě další porod nesmí vyvolávat, max rupnout plodovku ale já byla furt CS :wink: a tak by se muselo čekat až bych se rozrodila ale kvůli cukrovce by to stejně museli ukončit max v 38tt a kvůli monitoru by mě nenechali, jak je špatnej monitor tak se jde na císaře hned. Já se taky kolikrát zapoměla na X věcí zeptat :wink: , oni si tě tam pohlídají acísaře můžou udělat kdykoliv, za mě říkam radši normálně a zase tolik na váze nezáleží, mě třeba přišel tomík že měl měnší hlavu než měl Viki ale rodit bych to teda nechtěla, ale zase když jsem byla cca 5 den po císaři a už jsem docela i chodila :wink: tak tam byla paní po normálnim a v pohodě šla do sprchy a pak si klidně sedla a najedla se :wink: , já až ten 4 den začla trošku fungovat.
15. dub 2010 v 11:58  • Odpověz
aha, tak pánev mi teda neměřili. Máš Marky pravdu, přecejenom je císař operace a větší zásah do organismu, takže i to hojení je horší.

Já právě taky potom, jak mám cestou domů už klid, tak mě napadne tolik věcí. A tohle byla zrovna doktorka, která nebyla nějak příjemná ani sdílná. Ta minule byla super a povykládala by mi to určitě podrobně.

A po tom zavedení tablety budu na nějakém pokoji s jinýma maminkama, nebo je člověk na porodním boxunebo jinde, kde bych třeba mohla být s manžou ? To taky nevím, jak to chodí....
15. dub 2010 ve 12:07  • Odpověz
Ahoj holky, jen jsem nakoukla a malá spí rtak toho využiju a jdu taky v noci se co dvě hodky budila a než usla to taky trvalo :confounded:
Monin, budeš normálně na pokoji s holkama co mají taky vyvolávačku nebo jiný problém. Zavedou Ti v ordinačce tabletku a na pokoji pak čekáš co se bude dít. A neboj kamarádka taky prvorodička rodila chlapečka skoro 4 kilového taky měl 3.95 a v pohodě, bolesti cítíš, ale jak leze ven jako takový porod skoro ani nevnímáš a zas to tak nebolí :wink: :slight_smile:
15. dub 2010 ve 13:44  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj Moni, tak to tam manžu asi nepotřebuju co? A na box se jde až na ten samotný porod? A po kolika ty pokoje tak bývají? A mám si nadstandart domluvit hned u příjmu?
15. dub 2010 ve 13:50  • Odpověz
to mě malinko uklidnilo :slight_smile:
15. dub 2010 ve 13:52  • Odpověz
Moni a jak dlouho jsi byla s malou v porodnici, 4 dny ?
15. dub 2010 ve 14:04  • Odpověz
ahooooj holky..dnes jsme byly plavat-vanicky..mala se celou dobu smala,pry maly deti poprvy vydrzi max deset minut,nase pres dvacet,plavala na zadickach,ruku jsem mela jen pod hlavickou atd,...jsem zvedava na priste a uz se tesim,jak jsem dnes videla jak se furt chechta :grinning:
a ve stredu jdu poprvy cvicit power jogu,uz se tesim :grinning:

a jak se mate,vy?

monin,furt cela,jo :sweat_smile: ?
15. dub 2010 v 16:12  • Odpověz
Ahojky Carcul, jo, ale zítra jdu v 6 ráno na vyvolání :slight_smile: však si počti na předchozí stránce, jak si paní doktorka chytrá myslela, že můžu přenášet až do května....

jů, ty se máš, že jdeš cvičit, už mi to chybí :slight_smile:
na plavání bych taky moc chtěla chodit, kde chodíte?
15. dub 2010 v 16:16  • Odpověz
v plzni v hobitu do vanicek a od pul roka do bazenu..maly se to fakt libilo strasne :dizzy_face: a cvico uz mi chybi,budu chodit aspon jednou tydne

co to je zy blbou dr?
15. dub 2010 v 16:33  • Odpověz
nevím, důležitě koukala do těhu průkajdy, ale kdyby koukla pořádně, tak by zjistila, že termín 7.4. je ok, navíc to potvrdilo několik doktorů.... no stará protivná ženská

tak to musí být fakt super, mrňousci jsou úžasní jak plavou :dizzy_face:

mám strach chodit na cvičení, když budu kojit, aby nebyl problém...
15. dub 2010 v 16:36  • Odpověz
moni myslim ze kdyz vyberes neco akorat tak pohoda napr pilates
15. dub 2010 v 17:05  • Odpověz
dobre ranko devcata, tak na rychlovku nez se mala vzbudi. vcera usla v 21:30, takze parada. tak jsme sly s manzou taky spat. cekala jsem, ze se vzbudi v 23h na kojeni a ona nic az v 2h na dalsi. nejedla chudak od 20h. pak dalsi kojeni v 5h a v 7h. do tedka jsem jeste spala a mala spi. cekam kazdou chvilu papani. od vcerejska ma velky bolesti briska a prdiky. porad se krouti a nemuze si prdnout, v noci pisti ze spani. :unamused: mame ten sab simplex - bereme 10kapek 3x denne a muze se az 15kapek, ale premyslim, ze zkusime jiny, pry nejaky baby cam nebo co. nevite o tom neco? a koupim ten krem pupik nebo jak, treba ji to prohreje a namasiruju. jidlo jsem jedla stejny. :confounded: jinak mame slunicko, takze az se probudi, naji, prebali, tak pujdeme ven a skocim do te lekarny. dneska bych chtela trosku poklidit a vysat. zitra dopo prijede teta se strejdou nahoru k babicce, podivat se na anicku. rano jde manza na tenis, tak pokud bude pekne pujdeme s nim a budeme v parku jezdit. pak obed u babicky a odpo chci vylet, uvidime. jdu jist a pak doctu.
16. dub 2010 v 08:49  • Odpověz
ahoj mabe..my mame oboje ty kapky,sab namnepomahal vubec..jinak nam pomaha nahrivaci polstrek z dm s tresnovyma peckama
16. dub 2010 v 09:00  • Odpověz
to anicka krasne spinkala,treba to tak uz zustane :wink:
16. dub 2010 v 09:01  • Odpověz
car, ona ten polstarek nechce. kdyz ji ho dam na bricho tak jeci. :confounded: jsem rozhodla pro probioticky kapky. venku je pekne, takze az se slecinka probudi, nakoji, tak jedeme do lekarny. krasne spikala, ale nejedla 6h, coz asi neni dobry. ty casy ji zustavaji priblizne stejny, akorat kdyz zaspi pozdeji, tak to dalsi kojeni prosvihne.
16. dub 2010 v 09:14  • Odpověz
Ahoj, tak dneska jdeme na převážení tak jsem zvědavá kolik přibral. Už taky zlobí s jídlem jako Viki v jeho věku :unamused: tak jsem na něj zvědavá.

Jinak od příštího týdne mají v rossmanovi v akci přesnídávky od Sunárku, normálně stojí 20 kč a když se koupí 3ks tak vyjde 1 na necelých 12 kč což je myslim super cena. Mají i příkrmy od hami. většinou mají pokaždé v akci dost dětských věcí, minule jsem už taky nakoupila nějaký příkrmy a přesnídávky. manžel sice říká proč už teď, ale mylsim že je lepší dělat pomalu zásoby než pak najednou. my už začnem za 6 týdnů :wink:
16. dub 2010 v 09:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.