• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky kočky:slight_smile:krásné ráno všem!

zuzi: jojo, já mám mazání z lékárny - krém Bonela a pak ještě značku Elasti-Q, tak uvidíme, ale slyšela jsem i názory, že stačí obyčejný dětský olejíček...ale já šla radši do krému, který je přímo na strie určený...

pets: kontroly dělají všichni gynekologové stejně-pokud naznají, že je vše v pořádku...pokud bys měla nějaké pochybnosti nebo problémy, tak se prostě objednej na kontrolu navíc...jinak není důvod tam každou chvíli běhat - to si užiješ až budeš v pokročilém těhulčení :grinning:
14. zář 2009 v 09:21  • Odpověz
Terezka: a zvracíš hodně nebo je ti zle jinak? Nechci to zakřiknout, ale já se mám poslední dny lépe...i když se nemůžu moc hýbat (myslím třeba víc se zohýbat, apod.)-jinak mi začne žaludek hned protestovat, ale oproti jiným těhulkám si nemůžu na nic stěžovat...už se mi dokonce upravily chutě natolik, že zvládám jíst už téměř vše:slight_smile:
14. zář 2009 v 09:24  • Odpověz
craw, ja som zatial nezvracala...ale za to mam zaludok tak strasne na vode, ze urcite uz by zvladol plavbu aj cez atlanticky ocean :wink: a zacina ma boliet zaludok. si predstavte.. uz mi vadi aj moja normalna, klasicka oblubena podprsenka.. tlaci mi na zaludok a fakt to nie je prijemne..:(
ja mam tiez dni, ked mi vobec nic nie je.. resp. zaludok neprotestuje az tak moc :( ale zas dni, ked sa mi zbieraju sliny v puse...:(
14. zář 2009 v 11:24  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: prisla jsem k vam ze sekce snazilky - mimodelozni tehu, protoze to vypada, ze jsme konecne zdrave tehotni :slight_smile: (viz fotky v albumku). chtela jsem se zeptat, kdy je tak optimum jit k doktorovi, aby uz bylo neco videt? jsem 4tt+5
14. zář 2009 ve 12:21  • Odpověz
moc tě vítáme el! :slight_smile:) a gratulujeme k těhulčení - jak to prožíváš? já šla k dr. během 3.-4.tt a nic mi neřekla= nebylo ještě nic vidět a znovu jsem šla za 14 dní= myslím, že během 5.-6.tt už by mělo být vše vidět a už bude i srdeční akce, takže nebude dr. váhat...

Jinak pokud to není bolavé téma, tak můžu se tě zeptat na to mimoděložní těhu? jak jsi to prožívala - myslím bolesti? A co operace?
14. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz
ahojte tak ja som uz tu u vas,tehu potvrdene zaciname 6tt chrobacik ma par mm a je pekne uhniezdeny v maternici,tak sa z toho strasne tesim a uzivam si svoju tehotensku knizku...jupiiiiiiiiiiiiii :grinning:
14. zář 2009 v 16:09  • Odpověz
avojky ivi:slight_smile:))) tak to gratulujem!!!!!!!to je super... len taka ta mala otazocka.. to uz mas tehotensku knizku tak skoro? :slight_smile:
14. zář 2009 v 17:40  • Odpověz
ivanka: Moc se přidávám ke gratulaci!:grinning: A závidím těhu průkazku - mě ji lékařka vystaví až ukončím 1.trimestr...Co v ní je všechno napsané? Taky se na ni moc těším...no jo, Terezko, my si ještě musíme počkat:grinning:
14. zář 2009 v 17:54  • Odpověz
ahoj holky, tak me uz pomalu prechazi ta strasna unava, ale zase me ted poboliva hlava a zaludek taky nic moc :frowning2: hlavne rano a kdyz se vic najim, jinak za tyden na jdeme na prvni ultrazvuk :slight_smile:
14. zář 2009 v 19:41  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj :slight_smile: crawler - bolavy tema to neni, mimodelozni jsem si prosla duben/kveten, ale uz od zacatku jsem vedela, ze neni neco v poradku. asi tyden po oplodneni vajicka me chytly sileny bolesti v pravym vejcovodu, uplne dole na stydke kosti... pak to nejak prestalo, ale par dni pred terminem mrchy jsem mela sileny stavy na omdleni, nevolnosti, stale se opakujici bolesti, pichani, a hlavne tehu test se vybarvil az asi 4dny po terminu a to byl jen slaboucky duch...

ted jsem mela carku uz 2 dny pred terminem docela viditelnou a 33DC stejne intenzity jako carka kontrolni :slight_smile: takze si fandim :slight_smile:

ivanko - to mas tak brzy knizku? slysela jsem, ze se vydava az kolem 9 tydne nebo pozdeji. a ty tvoje testy, hadam, ze uz mas carku ted silnejsi ne?

ja jsem jeste u doktorky nebyla, holky v diskuzi mimodelozni (podarilo se nam tam v srpnu otehotnet ctyrem) prave dnes volaly doktorkam a vetsina je odkazala az na 6-7 tt... tak si davam jeste nacas. tuto stredu budu teprve 5tt+0. i kdyz koukam ivance to uz potvrdili.

jinak momentalni tehu prozivam dobre, az na to, ze se mi zmenily chute a taky mi hodne veci pachne .. hlavne lidi v MHD :D jinak dobry, uz ustoupily pocity na mrchu, tak je clovek hned ohebnejsi :slight_smile:

diky za privitani
14. zář 2009 ve 21:45  • Odpověz
krasne ranko, holky:slight_smile: dnes to vyzera, ze mozno bude aj normalnejsi den :slight_smile: tak si drzme palceky, nech to vyjde...:slight_smile:
el, dakujem za opis.. priznam sa, ze aj mna to velmi zaujimalo, kedze moja doktorka ma tak "profesional" vystrasila hned na zaciatku, ze musim ratat aj stou alternativou, ze to bude mimodel. teho...sice to este vyvratene nemam, ale ani zdaleka som nemala taka problemy, ako si mala ty...juuj, si fakt silne ziena...
craw.. asi mas pravdu :wink: my sina tie nase knizky asi este pockame..:slight_smile:ja idem zajtra rano k lekarke na vysetrenie. nakoniec som sa rozhodla, ze tu lekarku zmenim. mam trosku strach a chcem vediet, co sa so mnou a malickym deje...a ta moja povodne lekarka, je sice dobra.. ale v tom smere jej asi chyba pochopenie..:(
15. zář 2009 v 07:50  • Odpověz
Ahojky, včera jsem si dělala test, večer teda, ale do minuty byla na testu druha carka, ne nejak extra zretelna, rozhodne ne jako ta kontrolni, ale mam 2 dny zpozdenou MS. dneska jsem jela pro test ale lekarnice mela jen nejaky Galmed gold. Chtela jsem mama test, ten ze vcera je nejaky gravitest od apotheke. No a na obou testech z dneska je taky carka, ale slabsi, nez ta ze vcera. udelaly se do dvou minut, ale fakt jsou slaboucke. tak nevim, nechci plašit, snažili jsme se prvni měsíc, tak se mit o zná nereálné... :unamused:
15. zář 2009 v 09:41  • Odpověz
terezka - muzu se zeptat, jake jsi mela obtize, ze te doktorka tak vystrasila?

clairepimple - zatim se nedes :slight_smile: vetsina testu je schopna prokazat tehu az v den opozdene MS nebo chvili pozdeji, jde o to, kdy jsi mela ovulaci, pokud to nevis presne (nedelala jsi si test) neni treba se zatim znepokojovat. Dalsi test si nech az za dva dny, carka by mela byt zretelne silnejsi, mezitim si sezen mamatest, jsou fakt asi nejlepsi a dobre se na nich kontroluje intenzita carky mezi ruznymi testy (kdyz stridas testy, carka je vzdy jina). taky je dobry kouknout, jakou hodnotu hcg je test schopny zachytit. mozna jsi mela i 25 jednotek, coz je hodne. mamatesty maji klasicky 20.
15. zář 2009 v 09:49  • Odpověz
no jasne, ten dnesni ma 25, tamten mel 20. jsem 10 dni po ovu, byla jsem u doktora a zrovna mi praskl folikul, tak jsme se zasnazili. Tak jsem nebo ne? Moc bysme chteli :astonished:
15. zář 2009 v 09:52  • Odpověz
jestli jsi teprve 10 dnu po ovu, tak je carka adekvatni. ja jsem mela v dobe MS uz 15 dnu od ovu a carka byla jen takhle slaba

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3254996&vReferer=%2Fphotos%2Feleanthis

no a koukni ted ze soboty

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=%2Fphotos%2Feleanthis&=&vImageID=3272496#navigator

jinak jestli je ti dobre, nedostavi se zadny spineni nebo krev ani bolesti v podbrisku ostryho razeni,tak ti gratuluju !
15. zář 2009 v 09:58  • Odpověz
tak ja ji mam asi jako ty tu prvni, tak myslis, ze v poho??? tyjo to by bylo skvely!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: hele ale bolesti v podbrisku slaboulinky, ale jsou :frowning2: ale to by nemusel byt problem, ne? mam jako pocit, ze to kazdou chvili dostanu, ale porad nic
15. zář 2009 v 10:01  • Odpověz
pocit, ze to kazdou chvili dostanes je normalni, pocitej s nim dobrych jeste 14 dni, maji snad to vsechny tehulinky, to se mimisek uhnizduje, dela si mistecko a deloha se silne prokrvuje, aby dobre ustlala drobeckovi :slight_smile:
15. zář 2009 v 10:02  • Odpověz
no tak jen do toho, at ma hezkej pelisek, to vis, kdyby to vyslo, tak budu prvorodicka, tak vim kulovy jak to probiha :grinning:
15. zář 2009 v 10:07  • Odpověz
no proto jsi tu :slight_smile: - jinak jsme na tom stejne, ale uz mam tehle desnejch 14 dni za sebou :D ted uz mam mrcha pocity jen parkrat za den nebo skoro vubec... zase se stridaji jiny, tahnou me vazy v brise, jak se to asi cely natahuje... nekde jsem cetla, ze se v 6tt miminko kazdy den zvetsi o 1mm... porad odkladam navstevu doktorky, aby byl uz velikej a videt :D
15. zář 2009 v 10:09  • Odpověz
:grinning: taky me to napadlo, jit tam co nejpozdeji :slight_smile: No hele sice mam za sebou 8 semestru biologie, ale o takovych vecech nam tam nevypraveji, vsechny prednasky o tehotenstvi zacinaly: Lekař nastávající mamince potvrdil těhotenstvi....... Na to si jeste pockam :grinning:
15. zář 2009 v 10:11  • Odpověz
claire - to je docela hopem skokem... to si muzes pockat jeste tak 14 dni, nez ma smysl tam volat a mozna te objednaji i pozdeji, ze jeste nic neuvidi :D
15. zář 2009 v 10:22  • Odpověz
no ale ja se mam ted objednat na nejakou prohlidku, kterou nemohl udelat minule a dyz tam nic neuvidi, tak me jen zbytecne znervozni :frowning2:
15. zář 2009 v 10:26  • Odpověz
tak mu zavolej, ze jsi tehu a porad se, co a jak, kdy je dobry se prijit ukazat, aby bylo neco videt a presto se dal udelat ten test
15. zář 2009 v 10:45  • Odpověz
no uz jsem tam volala, ted mi rekl, ze za 14 dni at se mu prijdu ukazat :slight_smile:
15. zář 2009 v 10:47  • Odpověz
no vidis :slight_smile:
15. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
claire: Já věřím, že se vám snaha vyplatila :grinning: ...jinak já mohu doporučit RapiClear test s citlivostí 10! Stál 74 kč a měla jsem čárku stejně silnou jako kontrolní a to 4.den po vynechání MS...navíc ta čárka vůbec nevybledla a je to v plastovém obalu, takže nádherná památka do budoucna!:slight_smile:

el: já se tě ptala na to mimoděl., páč mě s tím paní dr. na úplném začátku také vyděsila - teď už vím, že je vše v pořádku, ale 14 dní do dalšího utz jsem prožila ve strachu, jak to dopadne...

Já holky bych osobně být vámi se objednala k dr. hned, jak jste zjistily, že jste těhu - sice vám to dr nepotvrdí, ale zkontroluje vás, zda jsou ostatní věci v pořádku... a pak půjdete na kontrolu, kde vám to těhu potvrdí...no záleží na vás...já jsem to prostě nevydržela a letěla jsem na prohlídku 2 dny po zjištění :grinning:
15. zář 2009 v 17:24  • Odpověz
crawler - na to je fakt brzy, neni videt ani to, jestli je to tehu nebo mimotehu... mne mimodelozni potvrdili az na operacnim sale... coz je dost smutny v 21.stoleti... jeste si radsi pockam :slight_smile:, vyska sliznice nebo hcg v krvi jsou jen matny faktory tehu :slight_smile: - navic o hcg bych se ted nebala, na tehu testu mi carka zari jak svetylko,mnohem silnejsi nez ta kontrolni :slight_smile:
15. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
Ahoj baby no co sa tyka tej knizky tak mi ju vystavila hned ako samozrejmost,zacinam 6 tt a robila mi vnutromaternicove sono tak tam videla to mrnavucke cudo....
Len som sa prestala tesit lebo po tom sone som mala trosku hnedy fliacik a dnes tiez tak som nervozna a musim zavolat doktorke,ze co to je...Mamina ma uistovala,ze to je normalne,ze to sono rozdrazdilo sliznicu a ze aj ona to pri mne mala na zaciatku tehu tak neviem,dufam,ze to bude ok,lebo nemam ziadne bolesti iba take tie ako pred MS ale to len obcas a nie je to nic silne ale aj tak mam strach
15. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz
avojky holky...:slight_smile:
ivi, neboj. fakt to vraj nie je nic vazne. stava sa to.. ja to sice zatial, dufam, potvrdit este nemozem, ale tiez som o tom nieco uz citala na nete. vraj by to bolo zavaznejsie, keby to trvalo dlhsie, prip. sa to opakovalo...
holky, chcem sa s vami podelit o moju novinku.. neviem preco, ale ste mi blizsie ako moje realne kamosky...prave som sa vratila od novej lekarky.. robila mi UTZ a ja som zrazu uvidela nas maly zazrak.. s doktorkou sme ho nazvali malym snehuliacikom .. ma 15 mm a srdiecko mu bije ako o dusu :slight_smile:..v podstate nebolo vidiet nic, len 2 gulky (vraj hlavicka a telicko) a medzi tym tlcuce srdiecko...tak dufam, ze to bude len dobre..holky, to bolo 1. krat v zivote, co som videla take nieco...nechce sa mi tomu normalne verit...:slight_smile:
16. zář 2009 v 08:41  • Odpověz
ivanka - budu drzet palce, radsi se zeptej doktorky, co a jak

terezko - zavidim, zavidim a moc ti to preju. nastav si v nastaveni metrik, at vidime, ve kterym jsi tt a muzem se tesit, protoze jsi jasne pred nama :slight_smile:

holky ja jdu na prvni prohlidku v utery 22.9 uz se nemuzu dockat :D
16. zář 2009 v 09:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.