• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulinky na úplném začátku :)

(Zamčená)
24. srpna 2010 
crawler: tyjo super, ty mas informaci, no my jsme taky svoji, tak uvidime, necekali jsme ze to vyjde napoprve, tak vim jeste kulovy, jinak my bysme to chteli na 3 roky s tim, ze prvni rok budu doma ja a pak manzel. Tyjo tak na prukazku jsem se fakt tesila :frowning2: ale co, i bez prukazky to pujde :slight_smile:
17. zář 2009 v 17:57  • Odpověz
ele: to je krááása :slight_smile:
17. zář 2009 v 17:57  • Odpověz
crawler - ja doufam, ze se nam to jeste trosku z tech 7600 zvedne... neni to ani polovina myho dosavadniho platu... no ale co uz, jsem s tim smirena... jsem rozhodnuta zatim pro 3 roky doma, s tim, ze uvidim, jaka bude situace po narozeni decka, kdyz to pujde dobre, jsem ochotna jit i na 2 roky s tim, ze do dvou let znovu otehotnim a pak si dam 3 roky. naroky na sobe volne pokracuji, coz je fajn :slight_smile:
17. zář 2009 v 18:09  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
17. zář 2009 v 18:48 • fajra
Ahojky děvčata,
moc gratuluji novým těhulkám. Hodně Vás tady přibylo.
Od pondělí jsem opět v práci, tak přes den teméř nemám čas sem kouknout a odpoledne jsem naprosto vyřízená a jen ležím. Příští týden asi zůstanu zase doma.
Jinak u mě velké novinky. Dnes jsem byla na KO a bylo vidět srdíčko, mimi má 23mm, mám první fotečku a taky těhotenskou průkazku. Bylo to super. Moc jsem se bála jestli bude vše OK.
30.9. jdu na krevní odběry, 14.10. na screening a 15.10. klasicky do poradny.
18. zář 2009 v 11:10  • Odpověz
claire: třeba průkazku dostaneš - někdo ji dává hned, tak se nech překvapit :grinning: Já vlastně ani nevím, co v ní všechno je nebo tak, ale chci ji mít už jen pro ten název - budu se s ní chlubit :grinning:

el: tak u nás bude mateřská představovat peníze navíc, takže my si polepšíme, páč já jako student :sweat_smile: ...ale kdo je zvyklý na nějaký plat a pak najednou vlastně minimálka - to se zvyká hůř, to je jasné, ale věř že to půjde :slight_smile:

zuzi: Vysiluje tě práce? je ti zle? taky bych být tebou zůstala next week doma, protože zdraví a mimi je důležitější a těhulčení je "prý" nejkrásnější období života, tak abys na něj mohla tak vzpomínat:slight_smile:
Já ty už máš bivojka !!!:grinning: to je krása - hádám, že ten můj prcek je asi stejně tak velkej, páč jsme ve stejným tt, ale jdu do poradny až 7.10. tak to už bude zase mnohem větší :grinning:DD Můžu se zeptat na ty krevní odběry? Neříkal ti doktor, jaká vyšetření ti budou dělat? mě sestra řekla, že nemusím přijít na lačno, ale že mi budou dělat odběry a mám donést moč...Nic víc? Nebo dělaj ještě nějaké další testy?
18. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
a nestihl jste někdo přečíst příspěvek od fajra, než byl adminem smazán? Nechápu, jak to ti admini stíhají pročítat...vždyť to ani není možný...:grinning:DD
18. zář 2009 v 17:00  • Odpověz
craw - taky by me zajimal:D
18. zář 2009 v 19:42  • Odpověz
Ahoj děvčata, no tak já jsem své těhotenství zjistila předvčírem, okolí je spíš na rozpacích, jsem těhotná už potřetí, navíc manžel má ještě dvě děti z předešlého vztahu takže to bude fuška. Ale rozhodli jsme se že si mimi necháme tak budem zdárně pokračovat. :dizzy_face:
18. zář 2009 ve 20:40  • Odpověz
Dobré ránko,
kvet gratuluji, myslím, že i třetí těhotenství stojí za radost. A před námi máš teď náskok, mám pocit, že jsi jediná z nás, která už má nějaké zkušenosti.

Craw: Dělám v bance na přepážce, takže se musím celý den usmívat a není šance ani na chvilku odpočinku, mám jen půl hodiny na oběd a jinak jeden klient za druhým. Navíc jsem pořád strašně unavená a od oběda se vždy těším, až přijdu domů a lehnu si. Navíc nám před třemi měsíci odešel náš milovaný ředitel, pak odešla spousta kolegyň, které bez něho nechtěly zůstat a tak přišlo sedm nováčku, kterým my, co jsme zůstaly samozřejmě musíme pomáhat :unamused: Dočasný šéf není tak špatný, ale už to není ono. Od října budeme mít někoho nového a to, co se proslýchá je dost děsivé. Kolegyně, které zůstaly pak nejspíš také odejdou, protože s tím člověkem, který má přijít odmítají spolupracovat. Prostě děsná atmosféra :frowning2:
Včera jsem dostala seznam všech vyšetření, která mě čekají, ale u těch z krve není napsáno v jakém období se budou dělat, ale taky mám přijít po jídle, ale moč nosit nemusím, tak asi až tam. Budou zjišťovat krevní skupinu a Rh faktor, dělat krevní obraz a tak. Jestli chceš, tak ti to naskenuju a pošlu do IP :wink:
19. zář 2009 v 08:00  • Odpověz
Tak dobre ranko,ja uz zasa zarezavam v praci,tak sa mi nechcelo vstavat,ale co uz. Vcera mi priatel doniesol tehotensky caj...no neviem asi biele mysky videl,tak som si ho vecer urobila a urobil mi celkom dobre a ma aj prijemnu chut. Len ma hneva stale moj tlak je vcera bol 85/49 a pulz 102. Dnes sa aspon tesim idem mrknut kamaratku co rodila pred dvoma mesiacmi,tak som zvedava ako uz mala vyrastla. Budem mat aspon poradnu ked bude treba,lebo zasa kvoli vsetkeme volat doktorke je blbe.
Prave som tak premyslala,ake dam malinkemu prezvisko,ci hned po otcovi alebo svoje a potom mu ho zmenim,my sme sa totiz mali dnes brat,ale moja zlata svokra sa do toho vmontovala,ze s tym nesuhlasi a podobne,ze ona nema kde byvat ci nemama ine starosti,ona totiz zije vo Svajciarsku,a ostatne veci ma u nas vbyte aj so svojou dcerou ta zasa zije v Bratislave,no a tak ma to dost stve,sice mame celkom velky byt,tak sa velmi tesim ako zareaguje,ked po pojdeme v decembri na letisko,to uz dufam budem mat trosku brusko no a potom si konecne uvedomi,ze z toho bytu musi odist,ved uznajte,ked zarabate 80 tis mesacne tak si neviete za 7 rokov nasetrit na byt???
Jooj prepacne,ze som sa takto rozpisala ale potrebovala som to zo seba dostat.
Tak si len myslim,ze ked malemu dam svoje priezvysko tak mu to pride aj luto a uvedomi si vela veci,lebo teraz je moje stanovisko take,ze tehotna sa nevydam a ked by sme sa mali zobrat tak az ked bude mat tak dva rocky...
19. zář 2009 v 10:13  • Odpověz
zuzi: kdyby sis našla na sken čas, tak budu jedině ráda (ale nechci tě tím otravovat :sweat_smile: ), srovnám to s tím, co budou dělat mě a tak...Odběry krve a tak - to mi nevadí - já jen mám vždy trochu strach z něčeho neznámého - bojím se nějakých stěrů, apod. Ale pořád jsem na tom líp, jak moje maminka - ta má totiž krevní skup. 0 a rh faktor má - , což určo víte, že si maminka často vytváří protilátky proti dítěti. Mamka byla zěhotná 4x - já jsem nejmladší - měla mě až v 38 a tak ji chtěli přimět k potratu, ale mamka se nenechala a já jsem zdravá a rozhodně ne blbá :grinning:DD Ale právě si užila takových těch testů navíc jako odběry plodové vody velkou injekcí přes břicho apod...tohle kdyby mě čekalo, tak jsem asi na prášky

:unamused: :confounded:
19. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz
ivanka: fakt ti tvou situaci nezávidím a uvaž podle svého, ale kdybych byla já v tvé situaci, tak bych se chtěla vdát klidně už s velkým bříškem, ale aby prostě se děťátko narodilo mě a manželovi, tím by absolutně odpadly starosti se jménem....a navíc - když už jste se stejně chtěli vzít, tak proč čekat až budou malému 2 ročky...zbytečně vám to bude komplikovat situaci a možná to bude pro partnera hodně bolestné, když dáš miminku své jméno a ne jeho a ještě to může vyvolat více sporů...asi byste si měli sednout a promluvit si o tom a uvidíš, jaký na to bude mít názor on... :wink:
19. zář 2009 ve 13:20  • Odpověz
Ja viem,ze je to tak,ale budeme mat teraz toho vela a do svadby sa mi nechce,lebo teraz budeme potrebovat peniazky na ine veci,no a vzdy ssom chcela mat taku tu rozpravkovu svadbu a aj si ju uzit tak uz aj preto by som radsej pockala,kym to male bude s nami. Fakt teraz neviem no ale je na to dost casu a je pravda,ze tymto nemusi trpiet on,aj ked je jeho mama taka protivna..
19. zář 2009 ve 14:53  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se přidat do diskuse? Jsem na začátku, zatím čekáme na poptvrzení od doktorky. Je na UZ vidět jen gestační váček. Jelikož jsem po mimoděl. těhot., tak mám trochu strach, že z toho zase nic nebude. :cry:
19. zář 2009 v 16:18  • Odpověz
svarcka: Budeme na tebe moc a moc myslet - a nestrachuj se - to, že máš za sebou takovou špatnou zkušenost nic neznamená, ochraňuj se, dávej na sebe pozor a mysli pozitivně:slight_smile: to všechno udělá své :grinning:

a jak se cítíš a jak vše prožíváš?
19. zář 2009 v 16:42  • Odpověz
ivanka: jo, rozumím ti...tak však se nějak domluvíte...ted je důležité to, že čekáš miminko a pokud vám vztah bude fungovat a narodí se do vztahu, kde bude dostávat moře lásky, tak už nesejde na tom, zda budete manželé nebo ne, takže záleží čistě jen na vašich přáních :slight_smile:
19. zář 2009 v 16:48  • Odpověz
ahoj holky, chci se zeptat, mate uz trochu nafouklejsi briska? ja teda jo, hlavne kdyz se najim tak mi prijde, ,ze to je strasne videt.. nevim jestli je to normalni.. je fakt, ze kdyz jsme to mela vzdycky dostat, mela jsem bricho jak balon.. nektery dziny uz jsem dala na spod skrine :unamused:
19. zář 2009 v 18:45  •  1 dítě  • Odpověz
verisek: hele, každá to má jinak - jedna má bříško až ve 4.měsíci a některá od 4.tt - což je můj případ - vyskočilo mě hned - teď v 10.tt už na mě těhulčení pozná každý...no holt to tak je a nic s tím nenadělám - sestra to měla taky tak a dle fotek tady na koníkovi vidím, že nejsem zdaleka sama, takže se rozhodně nemusíš stresovat :wink:

a ještě něco - pravou část břicha mám větší než levou - takže mimísek je evidentně usazený napravo :grinning:
19. zář 2009 v 19:01  • Odpověz
ivanka taky řeším po kom se bude malé jmenovat. Mám z prvního manželství 2 děti, chci se jmenovat stejně jako oni(jsou adoptovaní a nevím, jak by nesly, že se jmenuji jinak než ony.)
Navíc mám adoptovaného černouška a míšenku. Můj druhý muž se jmenuje Černý. Dokážete si představit jak jdu tomu mému černouškovi do školy a představuji se? "Dobrý den, já jsem Černá" :grinning: :grinning: :grinning:
Takže já jsem si nechala jméno z prvního manželství, a miminko se asi bude jmenovat po tatínkovi. Myslím, že to je pro každého otce taková hrdost a pýcha.
Já vždycky říkám, že mám doma kopu "černejch". :grinning: :grinning: :grinning: Bereme barvu pleti s humorem, občas až s "černým"humorem. :grinning: :grinning:
Např klukům říkám "Hele ty můj Černej s velkým Č a černej s malým č" a synátor dodává.."Však mě to č taky naroste!" :grinning: :grinning: Samozřejmě si to č vyložil jinak. tuhle mi říkal a ty jsi Petra s vellkým , teda s velkou P"
(Jsem mírně prostorově výraznější) :grinning: :grinning: :grinning: (doufám, že myslel prdel a ne jinou partii mého těla :grinning: )
20. zář 2009 v 06:52  • Odpověz
pets: u tvého příběhu jsem se fakt pobavila - od srdce jsem se zasmála :grinning: a dívala jsem se do alba - děti máš krásné - musíš na ně být pyšná :grinning:
20. zář 2009 v 07:35  • Odpověz
pet.s: tak to je uzasne,aj ja som vzdy hovorila ,ze ak budem mat problem s vlastnym dietatkom tak si adoptujem asi dietatko z azie. Moji rodicia si po Tsunami chceli adoptovat maleho chlapca zo Sri Lanky ale bohuzial ttinko zomrel tak sa ich plany neuskutocnili.
Inak s tym bruskom nieco na tom bude,lebo mna zacinaju tlacit rifle aj nohavicky,len ja som nosila velkost XXS alebo XS,tak teraz ked sa pozriem tam to mam take nejake nafuknute,nechce sa mi tomu verit,ze tak skoro,ale no mne to vobec nevadi skor ma to tesi.
Ja som sa bala,ze bude problem lebo mam maternicu pootocenu dozadu,tak mi tlaci na krize ale doktorka povedala,ze ona sa dostane tam kam ma a ze ked robi sono mne alebo mamine tak keby nevidela hlavu tak nevie ktora sme ktora,mame to uplne rovnake a to nas mamina porodila prirodzene a bez problemov aj ked mal brat skoro styri kila..
No a ako sa inak mame??? Uz zasa nedela zajtra do prace,dufam,ze ste mali veget :wink:
20. zář 2009 v 09:20  • Odpověz
téda...více než 24 hodin sem nikdo nenapsal, tak to musím napravit:slight_smile:

Jak se těhulky máte? Co děláte? Co nevolnosti? Mě je teď lépe a už jím téměř všechno, tak je to paráda :grinning:

Máte nějaké novinky? :grinning:
21. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
Ahojky,
já jsem dneska naprosto k.o. Včera jsem opět měla migrénu a dnes mě neskutečně bolí hlava. V noci jsem toho díky tomu taky moc nenaspala. Zítra jdu určitě k doktorce ať mě nechá doma. Je mi hrozně. Prášky do sebe rvát nechci, ale nevím jak do půl šesté v práci vydržím.

Craw: Je fajn, že tobě už je lépe. Od kdy ti začíná škola? Už začala, nebo tě to čeká tento týden?
21. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
Ahojte no je tu nejako mrtvo veru.... No mne je dnes blbo cely den a to som v praci do pol siedmej asi ma tu porazi,citim sa ako by ma niekto nadrogoval... este aj ten nas blaznivy pes sa uz od rana chce stale hrat,teraz si konecne ne chvilu lahla,chcela by som jej energiu
21. zář 2009 v 15:17  • Odpověz
ahoj holky, dnes jsem byla u pani doktorky, mimisek meri 17mm, vse je v poradku a krasne mu bilo srdicko, pristi pondeli budu mit prukazku, vysali ze me 3 ampulky krve ani to nebolelo :slight_smile:
jedinej problem kterej mam je muj zub, zacina me opet bolet, uz jsem se s tim tolik natrapila a zazila takovou bolest, kterou fakt nikomu nepreju, navic jako tehotna, to bude jeste horsi, zubarka se boji mi udelat rentgen, umrtvit to, ach jo :frowning2:
21. zář 2009 v 15:31  •  1 dítě  • Odpověz
zuzi: áchich...tak to Tě moc lituju, protože já na bolesti hlavy nikdy netrpěla a teď během těhu mě občas pobolívají spánky a z toho se mi rozbolí celá hlava - né nijak tragicky, ale i to mi stačí, abych byla úplně hotová, takže migrénu si ani nedokážu představit...áchich...no jedině se fakt na všechno vykašlat a být doma, kdykoliv si jít lehnout, vařit si těhu čaje, apod. Myslím, že to že je mi vcelku dobře je právě hodně díky tomu, že jsem doma a mám svůj klid - jediné, co dělám je že uvařím, sem tam něco poklidím a je to...Až začne škola, tak bude hůř - dojíždění, zkoušky, stresy,...začne mi to 1.10....a ještě k tomu musím běhat na praxi - protože píšu bakalářku na téma svobodné matky v azylových domech, tak musím chodit pracovat do azyláku...no, už teď se docela těším až stresy budou za mnou a já se budu moci věnovat drobkovi na MD :grinning: i když i to mi možná za čas poleze na mozek :grinning:DD
21. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
ivanka: tak dlouhá šichta? to ti nezávidím... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:
tak si večer vlez do postele a zapni si telku - dávají čs superstar a dnes bude celý díl o pěchotě, tak se jistě pobavíš :grinning:
21. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
verisek: gratuluju, že je vše tak jak má být !:grinning:DD...já jsem zvědavá, jak bude veliký ten můj:slight_smile: a není malinký? myslela jsem, že v tomto týdnu už by mohl mít mimísek víc, ale tak asi ne...každopádně podle mého břicha by člověk soudil, že už 10cm mít může :grinning: :grinning:
21. zář 2009 v 17:18  • Odpověz
No ved na to sa tesim,bavim sa na tom neskutocne....No krize uz ma bolia statocne ale uz iba hodku a idem domov,nastastie byvam 30 metrov od roboty....
No ale tu skolu ti teda nezavidim....
Ja som ten typ co skolu moc nemusi,zmaturovala som a to mi staci,aj tak z toho vo svojej praci moc nevyuzijem,tu by som skor vyuzila veterinu ale na to nemam zaludok,takze si len obcas precitam nejaku odb.literaturu a hotovo
21. zář 2009 v 17:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.